Sa mandate do fitojë LDK?/ Ja çfarë pretendon Isa Mustafa nga këto zgjedhje

para një jave - Syri.net Kosova

Kreu i LDK-së, Isa Mustafa në ‘Çim Peka Live’ i është përgjigjur edhe pyetjes se çfarë pritshmërie ka nga zgjedhjet që po afrojnë dhe sa mandate do të fitojë dhe nëse do bëjë koalicion zgjedhor. ‘Koalicion...

Mustafa: Çdo palë zgjedhje kam rritur numrin e votave për LDK-në

para një jave - Telegrafi

Kryetari i LDK, Isa Mustafa deklaroi se Vjosa Osmanin e kanë mbështetur si kandidate për kryeministre, por ajo nuk ka shprehur asnjëherë vullnet dhe gatishmëri që të marrë përsipër drejtimin e partisë....

Nëse kërkon, a do ta pranoni Vjosa Osmanin në LDK?/ Ja si përgjigjet Isa Mustafa për 'Çim Peka Live'

para një jave - Syri.net Kosova

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa në një intervistë për ‘Çim Peka Live’, foli edhe për mundësinë e një rikthimi të mundshëm të Vjosa Osmanit në këtë parti pas asaj që u cilësua si një largim të saj pas kritikave...

Mustafa: Largimi si kryetar? Çdo palë zgjedhje i kam shtuar votat

para një jave - Syri.net Kosova

Kryetari i LDK, Isa Mustafa deklaroi në Çim Peka LIVE se Vjosa Osmanin e kanë mbështetur si kandidate për kryeministre, por ajo nuk “ka shprehur asnjëherë vullnet dhe gatishmëri që të marrë përsipër drejtimin...

Ismaili: Me NISMA-n nuk do të kemi koalicion, PDK-ja garon e vetme në zgjedhje

para një jave - Klan Kosova

Sekretari i PDK-së, Uran Ismaili, ka thënë që kjo parti ka vendosur që në zgjedhjet e 14 shkurtit të garojë e vetme si subjekt politik, pra pa koalicione parazgjedhore. “Ne e kemi konsideruar që do ta...

Mustafa: Nuk përjashtohet qeverisja me VV! S’kam ambicie për president

para një jave - Syri.net Kosova

Kryetari i LDK, Isa Mustafa deklaroi në Çim Peka LIVE se nuk e përjashton mundësinë e një qeverisje me Vetëvendosjen, madje dhe me Albin Kurtin si kryeministër. “Ka njerëz që mendojnë se një qeverisje...

Ismaili thotë se një koalicion me Nismën nuk do të jetë i mundur

para një jave - Bota Sot

Sekretari i PDK-së, Uran Ismaili, ka thënë që kjo parti ka vendosur që në zgjedhjet e 14 shkurtit të garojë e vetme si subjekt politik, pra pa koalicione parazgjedhore. “Ne e kemi konsideruar që do ta...

Sa mandate do fitojë LDK?/ Ja çfarë pretendon Isa Mustafa nga këto zgjedhje

para një jave - Bota Sot

Kreu i LDK-së, Isa Mustafa i është përgjigjur edhe pyetjes se çfarë pritshmërie ka nga zgjedhjet që po afrojnë dhe sa mandate do të fitojë dhe nëse do bëjë koalicion zgjedhor. ‘Koalicion nuk do bëjmë....

Njohësit e çështjeve politike thonë se nuk ishte në interes të partive të mëdha lidhja e koalicioneve

para një jave - Telegrafi

Partitë politike po futen në zgjedhje pa koalicione parazgjedhore. Njohësit e çështjeve politike po thonë se rezultatet e pritshme në zgjedhje kanë pamundësuar koalicionet parazgjedhore. Belgzim Kamberi...

Mustafa: Çdo palë zgjedhje i kam shtuar votat

para një jave - Zeri

Kryetari i LDK, Isa Mustafa deklaroi në "Çim Peka LIVE" se Vjosa Osmanin e kanë mbështetur si kandidate për kryeministre, por ajo nuk “ka shprehur asnjëherë vullnet dhe gatishmëri që të marrë përsipër...

Mustafa: Marrëdhëniet me SHBA u bënë shkak për rrëzimin e Kurtit

para një jave - Syri.net Kosova

Kryetari i LDK, Isa Mustafa ishte i ftuari special i Çim Peka LIVE në edicionet e posaçme për zgjedhjet në Kosovë. Ai komentoi menjëherë arsyet e rrëzimit të qeverisë së Albin Kurtit, duke thënë se shkak...

Ismaili: Me NISMA-n nuk do të kemi koalicion, PDK-ja garon e vetme në zgjedhje

para një jave - GazetaBlic

Sekretari i PDK-së, Uran Ismaili, ka thënë që kjo parti ka vendosur që në zgjedhjet e 14 shkurtit të garojë e vetme si subjekt politik, pra pa koalicione parazgjedhore. “Ne e kemi konsideruar që do ta...

Nëse kërkon, a do ta pranoni Vjosa Osmanin në LDK?/ Ja si përgjigjet Isa Mustafa

para një jave - Syri

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa në një intervistë për ‘Çim Peka Live’, foli edhe për mundësinë e një rikthimi të mundshëm të Vjosa Osmanit në këtë parti pas asaj që u cilësua si një largim të saj pas kritikave...

Isa Mustafa tregon se për çfarë nuk kishte gatishmëri Vjosa Osmani

para një jave - Bota Sot

Kryetari i LDK, Isa Mustafa deklaroi se Vjosa Osmanin e kanë mbështetur si kandidate për kryeministre, por ajo nuk “ka shprehur asnjëherë vullnet dhe gatishmëri që të marrë përsipër drejtimin e partisë”....

Sa mandate do fitojë LDK?/ Ja çfarë pretendon Isa Mustafa nga këto zgjedhje

para një jave - Syri

Kreu i LDK-së, Isa Mustafa në ‘Çim Peka Live’ i është përgjigjur edhe pyetjes se çfarë pritshmërie ka nga zgjedhjet që po afrojnë dhe sa mandate do të fitojë dhe nëse do bëjë koalicion zgjedhor. ‘Koalicion...

Gashi kritikon vendimin e KQZ: Nuk ka kapacitet që të telefonohen rreth 100 mijë votues

para një jave - Bota Sot

Ish zëvendës ministrja e MPJD-së, Liza Gashi ka folur në “Prime Time” rreth vendimit të KQZ-së për të telefonuar votuesit jashtë Kosovës që të konfirmohen votat e tyre të dërguara në Kosovë. “Këto zgjedhje...

Nëse kërkon, a do ta pranoni Vjosa Osmanin në LDK?/ Ja si përgjigjet Isa Mustafa për 'Çim Peka Live'

para një jave - Syri

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa në një intervistë për ‘Çim Peka Live’, foli edhe për mundësinë e një rikthimi të mundshëm të Vjosa Osmanit në këtë parti pas asaj që u cilësua si një largim të saj pas kritikave...

Mustafa: Nuk përjashtohet qeverisja me VV! S’kam ambicie për president

para një jave - Bota Sot

Kryetari i LDK, Isa Mustafa deklaroi në Çim Peka LIVE se nuk e përjashton mundësinë e një qeverisje me Vetëvendosjen, madje dhe me Albin Kurtin si kryeministër. “Ka njerëz që mendojnë se një qeverisje...

Mustafa: Largimi si kryetar? Çdo palë zgjedhje i kam shtuar votat

para një jave - Syri

Kryetari i LDK, Isa Mustafa deklaroi në Çim Peka LIVE se Vjosa Osmanin e kanë mbështetur si kandidate për kryeministre, por ajo nuk “ka shprehur asnjëherë vullnet dhe gatishmëri që të marrë përsipër drejtimin...

Befason Mustafa, tregon a ka ambicie për president

para një jave - Bota Sot

Kryetari i LDK, Isa Mustafa deklaroi në Çim Peka LIVE se nuk e përjashton mundësinë e një qeverisje me Vetëvendosjen, madje dhe me Albin Kurtin si kryeministër. “Ka njerëz që mendojnë se një qeverisje...

Sërish koalicion me VV-në, këto janë fjalët e Isa Mustafës

para një jave - Bota Sot

Kryetari i LDK, Isa Mustafa deklaroi se nuk e përjashton mundësinë e një qeverisje me Vetëvendosjen, madje dhe me Albin Kurtin si kryeministër. “Ka njerëz që mendojnë se një qeverisje me VV është e mundshme....

Mustafa: Askush në Kosovë s’mund t’i fitojë 60%, një qeverisje me Vetëvendosjen s’është e pamundur

para një jave - GazetaBlic

Lideri i LDK-së, Isa Mustafa ka bërë të ditur se cilat ishin arsyet që e çoi atë në prishjen e koalicionit me Lëvizjen Vetëvendosje në kohë pandemie, kur të gjithë njerëzit po mundoheshin të qëndronin...

Rrëfehet Mustafa: Ja pse e rrëzova Kurtin

para një jave - Bota Sot

Kryetari i LDK, Isa Mustafa komentoi menjëherë arsyet e rrëzimit të qeverisë së Albin Kurtit, duke thënë se shkak janë bërë marrëdhëniet me SHBA. “Ka pasur kërcënime nga SHBA se do ndërmarrin masa ndaj...

Mustafa: Nuk përjashtohet qeverisja me VV! S’kam ambicie për president

para një jave - Syri

Kryetari i LDK, Isa Mustafa deklaroi në Çim Peka LIVE se nuk e përjashton mundësinë e një qeverisje me Vetëvendosjen, madje dhe me Albin Kurtin si kryeministër. “Ka njerëz që mendojnë se një qeverisje...

Mustafa: Marrëdhëniet me SHBA u bënë shkak për rrëzimin e Kurtit

para një jave - Bota Sot

Kryetari i LDK, Isa Mustafa komentoi menjëherë arsyet e rrëzimit të qeverisë së Albin Kurtit, duke thënë se shkak janë bërë marrëdhëniet me SHBA. “Ka pasur kërcënime nga SHBA se do ndërmarrin masa ndaj...

Mustafa: Marrëdhëniet me SHBA u bënë shkak për rrëzimin e Kurtit

para një jave - Syri

Kryetari i LDK, Isa Mustafa ishte i ftuari special i Çim Peka LIVE në edicionet e posaçme për zgjedhjet në Kosovë. Ai komentoi menjëherë arsyet e rrëzimit të qeverisë së Albin Kurtit, duke thënë se shkak...

KQZ: Më 14 shkurt, 888 qendra të votimit në mbarë Kosovën

para një jave - Telegrafi

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në vend ka miratuar listën e qendrave të votimit, për zgjedhjet e parakohshme të cilat do të zhvillohen me 14 shkurt. Në zgjedhjet e përgjithshme do të jenë 888 qendra të...

KQZ ka pranuar rreth 1500 aplikime nga diaspora për zgjedhjet e 14 shkurtit

para një jave - Telegrafi

Rreth 1500 aplikime deri pasditen e sotme, ka pranuar Komisioni Qendror i Zgjedhjeve nga qytetarë jashtë Kosovës, për t’u regjistruar si votues të zgjedhjeve të 14 shkurtit. Zëdhënësi i KQZ-së Valmir Elezi,...

Deri më sot rreth 1500 aplikime të diasporës në KQZ

para një jave - Insajderi

Rreth 1500 aplikime deri pasditen e sotme, ka pranuar Komisioni Qendror i Zgjedhjeve nga qytetarë jashtë Kosovës, për t’u regjistruar si votues të zgjedhjeve të 14 shkurtit, njofton Insajderi. Zëdhënësi...

Kaq aplkime ka pranuar KQZ-ja nga diaspora

para një jave - Syri.net Kosova

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka pranuar rreth 1500 aplikime deri pasditen e sotme, nga qytetarë jashtë Kosovës, për t’u regjistruar si votues të zgjedhjeve të 14 shkurtit. Zëdhënësi i KQZ-së Valmir Elezi,...

Gjoshi i ashpër me Fatmir Limajn: Për interesa të veta u largua dhe tash tentoi të gjejë strehë në PDK

para një jave - Bota Sot

Sekretari i PDK-së, Betim Gjoshi, ka thënë se s’janë krijuar kushtet për t’u arritur një koalicion parazgjedhor me ndonjë subjekt politik, duke përfshirë edhe një koalicion të shumëpërfolur me Nismës....

Ismaili thotë se një koalicion me Nismën nuk do të jetë i mundur

para një jave - Lajmi.net

“Ne e kemi konsideruar që do ta ruajmë identitetin tonë si PDK, kemi një shtrirje gjithandej dhe kemi një kandidat kompetent. Sepse kemi pasë problem sepse njerëzit janë mësuar ta shohin PDK-në si të tillë”....

Kosova marshon drejt zgjedhjeve, nga kriza në krizë

para një jave - ABC News

Nga Linda Karadaku Parlamenti I Kosovës ka 120 vende, nga të cilët 100 zgjidhen përmes sistemit proporcional me lista të hapura ndërsa 20 vende janë të rezervuara për pakicat. 30 përqind e kandidatëve...

Deri më sot rreth 1500 aplikime të diasporës në KQZ

para një jave - Koha.mk

Rreth 1500 aplikime deri pasditen e sotme, ka pranuar Komisioni Qendror i Zgjedhjeve nga qytetarë jashtë Kosovës, për t’u regjistruar si votues të zgjedhjeve të 14 shkurtit, njofton Insajderi. Zëdhënësi...

Zyrtarja e Nismës zbulon detaje: Sami Lushtaku insistoi për koalicion, por fitoi krahu tjetër

para një jave - Syri.net Kosova

Anëtarja e Kryesisë së Nismas Socialdemokrate, Albulena Balaj-Halimi, ka thënë se kanë qenë tri arsye pse kjo parti dhe PDK’ja është dashur që të lidhin koalicion. Madje ajo tha nga PDK’ja i kanë lutur...

Mushkolaj: PDK-ja u tregua e zgjuar që nuk e mori Nismën në koalicion

para një jave - Bota Sot

Fatmir Limaj do të hyjë i vetëm në zgjedhje pas dështimit për të lidhur marrëveshje koalicioni me ish-partinë e tij. Analisti politik Imer Mushkolaj e sheh si zgjedhje të duhur të PDK’së moshyrjen në koalicion...

Partitë politike mbajnë të fshehur kandidatët për deputetë, paralajmërojnë befasi

para një jave - Koha.net

Sigurimin e sa më shumë ulëseve në Kuvend janë duke synuar partitë politike nga zgjedhjet e 14 shkurtit. E për këtë garë disa prej tyre kanë paralajmëruar befasi, duke aluduar në kandidatët që i kanë zgjedhur....

KQZ-ja tregon sa aplikime ka pranuar nga diaspora deri pasditen e sotme

para një jave - OraInfo

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka pranuar rreth 1500 aplikime deri pasditen e sotme, nga qytetarë jashtë Kosovës, për t’u regjistruar si votues të zgjedhjeve të 14 shkurtit. Zëdhënësi i KQZ-së Valmir Elezi,...

Mushkolaj: PDK-ja u tregua e zgjuar që nuk e mori Nismën në koalicion

para një jave - GazetaBlic

Fatmir Limaj do të hyjë i vetëm në zgjedhje pas dështimit për të lidhur marrëveshje koalicioni me ish-partinë e tij. Analisti politik Imer Mushkolaj e sheh si zgjedhje të duhur të PDK’së moshyrjen në koalicion...

KQZ: Më 14 shkurt, 888 qendra të votimit në mbarë Kosovën

para një jave - Bota Sot

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në vend ka miratuar listën e qendrave të votimit, për zgjedhjet e parakohshme të cilat do të zhvillohen me 14 shkurt. Në zgjedhjet e përgjithshme do të jenë 888 qendra të...

Mushkolaj: PDK veproi mirë që nuk bëri koalicion me Nismën

para një jave - RTK

Fatmir Limaj do të hyjë i vetëm në zgjedhje pas dështimit për të lidhur marrëveshje koalicioni me ish-partinë e tij. Analisti politik Imer Mushkolaj e sheh si zgjedhje të duhur të PDK’së moshyrjen në koalicion...

PDK u tregua e zgjuar që nuk e mori Nismën në koalicion

para një jave - OraInfo

PDK ia ka mbyllë dyert Nismës. Fatmir Limaj do të hyjë i vetëm në zgjedhje pas dështimit për të lidhur marrëveshje koalicioni me ish-partinë e tij. Analisti politik Imer Mushkolaj e sheh si zgjedhje të...

Elezi: Rreth 1500 aplikime nga diaspora pranoi KQZ deri pasditen e sotme (VIDEO)

para një jave - Klan Kosova

Rreth 1500 aplikime deri pasditen e sotme, ka pranuar Komisioni Qendror i Zgjedhjeve nga qytetarë jashtë Kosovës, për t’u regjistruar si votues të zgjedhjeve të 14 shkurtit. Zëdhënsi i KQZ-së Valmir Elezi...

Elezi: Rreth 1500 aplikime nga diaspora pranoi KQZ-ja deri pasditen e sotme

para një jave - Zeri

Rreth 1500 aplikime deri pasditen e sotme, ka pranuar Komisioni Qendror i Zgjedhjeve nga qytetarë jashtë Kosovës, për t’u regjistruar si votues të zgjedhjeve të 14 shkurtit. Zëdhënësi i KQZ-së Valmir Elezi,...

Rreth 1500 aplikime nga diaspora pranoi KQZ deri pasditen e sotme

para një jave - Indeks online

Rreth 1500 aplikime deri pasditen e sotme, ka pranuar Komisioni Qendror i Zgjedhjeve nga qytetarë jashtë Kosovës, për t’u regjistruar si votues të zgjedhjeve të 14 shkurtit. Zëdhënsi i KQZ-së Valmir Elezi...

Elezi: Rreth 1500 aplikime nga diaspora pranoi KQZ deri pasditen e sotme

para një jave - GazetaBlic

Rreth 1500 aplikime deri pasditen e sotme, ka pranuar Komisioni Qendror i Zgjedhjeve nga qytetarë jashtë Kosovës, për t’u regjistruar si votues të zgjedhjeve të 14 shkurtit. Zëdhënsi i KQZ-së Valmir Elezi...

Gjoshi i PDK-së s’e përjashton mundësinë e një koalicioni paszgjedhor me Vetëvendosjen

para një jave - GazetaBlic

Betim Gjoshi, anëtar i kryesisë së PDK-së, ka thënë se kjo parti nuk ka vija të kuqe me asnjë nga subjektet politike në vend, raporton GazetaBlic. Në një intervistë për GazetaBlic, Gjoshi është shprehur...

Elezi: Rreth 1500 aplikime nga diaspora pranoi KQZ deri pasditen e sotme

para një jave - Bota Sot

Rreth 1500 aplikime deri pasditen e sotme, ka pranuar Komisioni Qendror i Zgjedhjeve nga qytetarë jashtë Kosovës, për t’u regjistruar si votues të zgjedhjeve të 14 shkurtit. Zëdhënsi i KQZ-së Valmir Elezi...

Albin Kurti me video sqaruese se si duhet të votojë mërgata

para një jave - Syri.net Kosova

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka shpërndarë një video sqaruese të qendrave të votimit nga mërgata për mënyrën se si ata duhet të votojnë, shkruan Syri.net Kosova. Kurti ka bërë thirrje...

Gjoshi i ashpër me Fatmir Limajn: Për interesa të veta u largua dhe tash tentoi të gjejë strehë në PDK

para një jave - GazetaBlic

Sekretari i PDK-së, Betim Gjoshi, ka thënë se s’janë krijuar kushtet për t’u arritur një koalicion parazgjedhor me ndonjë subjekt politik, duke përfshirë edhe një koalicion të shumëpërfolur me Nismës,...

Gjoshi i PDK-së: Do garojmë për vendin e parë në zgjedhje me programin për rimëkëmbje të shtetit

para një jave - GazetaBlic

Sekretari i PDK-së, Betim Gjoshi, ka thënë se Partia Demokratike e Kosovës do të shkojë e vetme në zgjedhje, për çka siç ka thënë ai, do të garojë për vendin e parë, raporton GazetaBlic. Në një intervistë...

Gjoshi i ashpër me Fatmir Limajn: Për interesa të veta u largua dhe tash tentoi të gjejë strehë në PDK

para një jave - InfoShqip

Sekretari i PDK-së, Betim Gjoshi, ka thënë se s’janë krijuar kushtet për t’u arritur një koalicion parazgjedhor me ndonjë subjekt politik, duke përfshirë edhe një koalicion të shumëpërfolur me Nismës....

Partitë e mëdha garojnë të vetme në zgjedhje

para një jave - Klan

Partitë e mëdha garojnë të vetme në zgjedhje AAK synon vetëm postin e Presidentit të Kosovës Partitë e mëdha politike përfundimisht do të garojnë të vetme në zgjedhjet e 14 Shkurtit. Të martën në orën...

Kush e refuzoi Fatmir Limajn brenda PDK-së? Zyrtarja nxjerr detaje

para një jave - Bota Sot

Anëtarja e Kryesisë së Nismas Socialdemokrate, Albulena Balaj-Halimi, ka thënë se kanë qenë tri arsye pse kjo parti dhe PDK’ja është dashur që të lidhin koalicion. Madje ajo tha nga PDK’ja i kanë lutur...

“Ftohje mes Osmanit dhe Kurtit”, analisti Ismajli parashikon shkrirje në listën e LVV-së

para një jave - Zeri

Analisti Faton Ismajli e cilëson vizitën e Vjosa Osmanit në Bruksel si një "vizitë normale" por thekson se ajo po i përdor këto takime për fushatë për zgjedhjet e 14 shkurtit. “Kosovës i ka munguar një...

Zgjedhjet do të mbahen në 888 qendra të votimit

para një jave - Insajderi

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka miratuar listën e qendrave të votimit, për zgjedhjet qe do të mbahen me 14 shkurt, njofton Insajderi. Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi ka thënë për “Zërin” se në zgjedhjet...

Mustafa deklarohet pro kthimit të Vjosa Osmanit në LDK: Kurrë s’ka pasë arsye që të largohet

para një jave - Gazeta Metro

Kryetari i LDK’së, Isa Mustafa ka thënë se nuk do të kundërshtonte një kthim të Vjosa Osmanit në parti. Mustafa thotë se edhe njerëz të tjerë para Osmanit ishin larguar e kthyer pastaj në LDK. ‘’Ne kemi...

Njohësit e çështjeve politike thonë se nuk ishte në interes të partive të mëdha lidhja e koalicioneve

para një jave - Gazeta Metro

Partitë politike po futen në zgjedhje pa koalicione parazgjedhore. Njohësit e çështjeve politike po thonë se rezultatet e pritshme në zgjedhje kanë pamundësuar koalicionet parazgjedhore. Belgzim Kamberi...

Përse nuk largoheni nga drejtimi i LDK-së? Mustafa: Në çdo palë zgjedhje e kam rritur numrin e votave, objektivi im ka qenë që të hapet rruga për…

para një jave - Dosja.al

Isa Mustafa 13 Janar, 2021 21:51 KOSOVË- Kryetari i LDK, Isa Mustafa deklaroi në Çim Peka LIVE se Vjosa Osmanin e kanë mbështetur si kandidate për kryeministre, por ajo nuk “ka shprehur asnjëherë vullnet...

Isa Mustafa flet nëse do të largohet nga posti i kryetarit të LDK-së

para një jave - Arbresh

Kryetari i LDK, Isa Mustafa deklaroi  se Vjosa Osmanin e kanë mbështetur si kandidate për kryeministre, por ajo nuk “ka shprehur asnjëherë vullnet dhe gatishmëri që të marrë përsipër drejtimin e partisë”....

“Nuk do kandidojë për president për shkak të gjendjes time”/ Mustafa: Nuk përjashtohet qeverisja me VV

para një jave - Dosja.al

Isa Mustafa 13 Janar, 2021 21:44 KOSOVË – Kryetari i Partisë Lidhja Demokratike në Kosovë, Isa Mustafa deklaroi në e nuk e përjashton mundësinë e një qeverisje me Vetëvendosjen, madje dhe me Albin Kurtin...

Në ditën e zgjedhjeve do të jenë të hapura 888 qendra të votimit

para një jave - Bota Sot

Në zgjedhjet e parakohshme të 14 shkurtit do të jenë të hapura 888 qendra ku qytetarët do të votojnë në mbarë Kosovën. Kjo u vendos unanimisht në mbledhjen e sotme të KQZ-së. Krahas kësaj, nga ky institucion...

Spahiu 'godet' Enver Hoxhajn: Ndoshta iu frikësu karizmës së Fatmir Limajt

para një jave - Syri.net Kosova

Analisti Nexhmedin Spahiu, ka dhënë një deklaratë lidhur me dështimin e koalicionit mes PDK-së, dhe Nismës. Spahiu për Periskopin tha se nuk e ka të qartë se pse nuk arrit marrëveshja mes këtyre dy partive,...

Ja sa qendra vendvotimi miratoi KQZ-ja për zgjedhjet e 14 shkurtit

para një jave - Syri.net Kosova

KQZ-ja sapo ka miratuar qendrat e vend votimit Është mbajtur mbledhja e radhës e KQZ-së, ku kanë miratuar 888 qendra të vend votimit në të gjithë Kosovën - raporton Syri.net KQZ-ja i ka dhënë dritën jeshile...

KQZ: 888 qendra të votimit në mbarë Kosovën, më 14 shkurt

para një jave - Zhurnal

Zhurnal Ads Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në vend ka miratuar listën e qendrave të votimit, për zgjedhjet e parakohshme të cilat do të zhvillohen me 14 shkurt. Në zgjedhjet e përgjithshme do të jenë 888...

Mustafa: Askush në Kosovë s’mund t’i fitojë 60%, nuk e përjashton qeverisjen me Vetëvendosjen

para një jave - Periskopi

Lideri i LDK-së, Isa Mustafa ka bërë të ditur se cilat ishin arsyet që e çoi atë në prishjen e koalicionit me Lëvizjen Vetëvendosje në kohë pandemie, kur të gjithë njerëzit po mundoheshin të qëndronin...

Mustafa: Askush në Kosovë s’mund t’i fitojë 60%, një qeverisje me Vetëvendosjen s’është e pamundur

para një jave - Arbresh

Lideri i LDK-së, Isa Mustafa ka bërë të ditur se cilat ishin arsyet që e çoi atë në prishjen e koalicionit me Lëvizjen Vetëvendosje në kohë pandemie, kur të gjithë njerëzit po mundoheshin të qëndronin...

Deri në këtë datë kanë kohë partitë politike të kandidojnë në lista të përbashkëta

para një jave - Infokusi

Me 12 janar ishte data e fundit kur subjektet politike në Kosovë mund të zyrtarizonin koalicionet parazgjedhore. Këtë të drejtë e shfrytëzuan vetëm dy partitët e komuniteteve, shkruan Gazeta inFokus ....

Çfarë ndodhë nëse partitë politike fusin në lista të deputetëve persona të dënuar?

para një jave - Infokusi

Procesi i verifikimit të listave të kandidatëve për deputetë nga partitë politike për zgjedhjet e 14 shkurtit do të përfundojë me datën 30 janar. Kështu ka bërë të ditur në një intervistë për Gazetën inFokus,...

Mustafa: Askush në Kosovë s’mund t’i fitojë 60%, një qeverisje me Vetëvendosjen s’është e pamundur

para një jave - Fakti Ditor

Lideri i LDK-së, Isa Mustafa ka bërë të ditur se cilat ishin arsyet që e çoi atë në prishjen e koalicionit me Lëvizjen Vetëvendosje në kohë pandemie, kur të gjithë njerëzit po mundoheshin të qëndronin...

Rreth 1500 aplikime arrijnë në KQZ për të votuar në zgjedhjet e 14 shkurtit

para një jave - RTK

Rreth 1500 aplikime arrijnë në KQZ për të votuar në zgjedhjet e 14 shkurtit Pas fillimit të aplikimit për regjistrim të votuesve nga jashtë Kosovës, rreth 1500 aplikime kanë ardhur deri me tani në KQZ...

Mustafa: Askush në Kosovë s’mund t’i fitojë 60%, një qeverisje me Vetëvendosjen s’është e pamundur

para një jave - Gazeta Metro

Lideri i LDK-së, Isa Mustafa ka bërë të ditur se cilat ishin arsyet që e çoi atë në prishjen e koalicionit me Lëvizjen Vetëvendosje në kohë pandemie, kur të gjithë njerëzit po mundoheshin të qëndronin...

Spahiu 'godet' Enver Hoxhajn: Ndoshta i'u frikësu karizmës së Fatmir Limajt

para një jave - Syri.net Kosova

Analisti Nexhmedin Spahiu, ka dhënë një deklaratë lidhur me dështimin e koalicionit mes PDK-së, dhe Nismës. Spahiu për Periskopin tha se nuk e ka të qartë se pse nuk arrit marrëveshja mes këtyre dy partive,...

KQZ: 888 qendra të votimit në mbarë Kosovën, më 14 shkurt

para një jave - Klan Kosova

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në vend ka miratuar listën e qendrave të votimit, për zgjedhjet e parakohshme të cilat do të zhvillohen me 14 shkurt. Në zgjedhjet e përgjithshme do të jenë 888 qendra të...

Mustafa thotë se marrëdhëniet me ShBA-të u bënë shkak për rrëzimin e Kurtit

para një jave - Epoka e Re

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ishte i ftuari special i Çim Peka LIVE në edicionet e posaçme për zgjedhjet në Kosovë. Ai komentoi menjëherë arsyet e rrëzimit të qeverisë së Albin Kurtit, duke thënë se...

Zgjedhjet e parakohshme në Kosovë, analisti zbulon me kë do të kandidojë Vjosa Osmani

para një jave - Syri.net Kosova

Analisti politik në Kosovë, Lavdim Hamiti ka deklaruar ditën e sotme se Vjosa Osmani me siguri nuk do të guxojë që të garojë e vetme në këto zgjedhje, por do të përfshihet në listën e kandidatëve me Lëvizjen...

Partitë̈ pa koalicione, LVV në pritje të Osmanit, Nisma i thotë jo listës së PDK-së

para një jave - Bota Sot

Partitë e mëdha politike po e vlerësojnë të arsyeshme mos arritjen e koalicioneve parazgjedhore me parti më të vogla. Shfrytëzimi i platformës dhe fuqisë politike të partive të mëdha, po konsiderohet...

Rreth 1500 aplikime nga diaspora pranoi KQZ deri pasditen e sotme

para një jave - Lajmi.net

Zëdhënësi i KQZ-së Valmir Elezi ka thënë se kjo shifër, nuk është finale pasi kohë pas kohe pranojnë aplikime nga diaspora. ”Para pak orëve, në ora 16:00 patëm një mbledhje si KQZ dhe u bënë të ditura...

Vetëvendosja e mëson mërgatën se si të regjistrohen për të votuar

para një jave - Syri.net Kosova

Sot zyrtarisht është hap afati për t’u regjistruar mërgata për të votuar më pas përmes postes për zgjedhjet e 14 shkurtit. Përkëtë VV ka vendosur që t’i ndihmojë mërgatës, duke i mësuar se si është procedura...

Gjoshi i ashpër me Fatmir Limajn: Për interesa të veta u largua dhe tash tentoi të gjejë strehë në PDK

para një jave - Zyrtare

Sekretari i PDK-së, Betim Gjoshi, ka thënë se s’janë krijuar kushtet për t’u arritur një koalicion parazgjedhor me ndonjë subjekt politik, duke përfshirë edhe një koalicion të shumëpërfolur me Nismës....

Elezi: Rreth 1500 aplikime nga diaspora pranoi KQZ deri pasditen e sotme

para një jave - Lajmi.net

Zëdhënësi i KQZ-së Valmir Elezi ka thënë se kjo shifër, nuk është finale pasi kohë pas kohe pranojnë aplikime nga diaspora. ”Para pak orëve, në ora 16:00 patëm një mbledhje si KQZ dhe u bënë të ditura...

KOSOVË: PARTITË E MËDHA TË VETME NË ZGJEDHJE

para një jave - Klan Macedonia

AAK SYNON POSTIN E PRESIDENTIT Partitë e mëdha politike përfundimisht do të garojnë të vetme në zgjedhjet e 14 shkurtit. Të martën në orën 18 ka qenë edhe afati i fundit për partitë politike që kërkojnë...

Zgjedhjet do të mbahen në 888 qendra të votimit

para një jave - Zeri

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka miratuar listën e qendrave të votimit, për zgjedhjet qe do të mbahen me 14 shkurt, raporton Zeri.info Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi ka thënë për "Zërin" se në zgjedhjet...

Zgjedhjet e parakohshme në Kosovë, analisti zbulon me kë do të kandidojë Vjosa Osmani

para një jave - BalkanWeb

Analisti politik në Kosovë, Lavdim Hamiti ka deklaruar ditën e sotme se Vjosa Osmani me siguri nuk do të guxojë që të garojë e vetme në këto zgjedhje, por do të përfshihet në listën e kandidatëve me Lëvizjen...

KQZ: 888 qendra të votimit në mbarë Kosovën, më 14 shkurt

para një jave - Bota Sot

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në vend ka miratuar listën e qendrave të votimit, për zgjedhjet e parakohshme të cilat do të zhvillohen me 14 shkurt. Në zgjedhjet e përgjithshme do të jenë 888 qendra të...

KQZ: 888 qendra të votimit në mbarë Kosovën, më 14 shkurt

para një jave - RTK

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në vend ka miratuar listën e qendrave të votimit, për zgjedhjet e parakohshme të cilat do të zhvillohen me 14 shkurt. Në zgjedhjet e përgjithshme do të jenë 888 qendra të...

Ramush Haradinaj: S’ka koalicione parazgjedhore, pas zgjedhjeve të hapur për bashkëpunim me çdo parti në Kosovë

para një jave - BalkanWeb

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka deklaruar se AAK do të hyjë e vetme në zgjedhjet e 14 shkurtit. Haradinaj ka deklaruar se për AAK s’ka koalicione parazgjedhore pasi koalicionin partia e...

KQZ-ja miratoi listën e qendrave të votimit, 888 qendra të votimit në zgjedhjet e 14 shkurtit

para një jave - GazetaBlic

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka miratuar listën e qendrave të votimit, për zgjedhjet e 14 shkurtit, shkruan Gazeta Blic. Në zgjedhjet e 14 shkurtit do të jenë 888 qendra të votimit në mbarë Kosovën....

Ja sa qendra vendvotimi miratoi KQZ-ja për zgjedhjet e 14 shkurtit

para një jave - Bota Sot

KQZ-ja sapo ka miratuar qendrat e vend votimit Është mbajtur mbledhja e radhës e KQZ-së, ku kanë miratuar 888 qendra të vend votimit në të gjithë Kosovën. KQZ-ja i ka dhënë dritën jeshile këtyre qendrave...

888 qendra të votimit që do të hapen ditën e zgjedhjeve

para një jave - Indeks online

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve miratoi listën e qendrave të votimit në të cilat do të zhvillohet procesi i votimit, më 14 shkurt. Do të jenë gjithsej 888 qendra votimi, që do të hapen në ditën e zgjedhjeve.

Zyrtarja e Nismës: Sami Lushtaku insistoi për koalicion, por fitoi krahu tjetër

para një jave - Lajmi.net

“Nuk ka qenë shpresë por ka qenë një kërkesë e cila ka ndodhur nga dy elektoratet tona, të PDK-së dhe të Nismas, që e kanë kërkuar një koalicion të tillë për shkak të shumë arsyeve. Arsyeja e parë mbi...

Organizata “Germin” do të kërkojë nga KQZ që diasporës të iu paguhet posta e shpejt që votat të mos dështojnë

para një jave - Infokusi

Për shkak të kohës së shkurt që kanë diaspora për të votuar, një numër i madh i votave të mërgatës mund të dështojnë. Kjo për shkak të vonesave që mund të ndodhin deri sa këto vota të vijnë nga jashtë,...

Haradinaj: AAK pas zgjedhjeve s’do të ketë vija të kuqe për asnjë subjekt politik

para një jave - Telegrafi

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj deklaroi sot se janë në përmbyllje të listës me kandidatë për deputetë. Ai në një konferencë për media përsëriti se synon postin e presidentit....

Haradinaj: AAK s’ka vija të kuqe për asnjë parti

para një jave - Insajderi

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës deklaron se nuk ka vija të kuqe për asnjë parti politike, transmeton Insajderi. Kështu është shprehur para gazetarëve sot, kryetari i këtij subjekti politik, Ramush Haradinaj,...

Bunjaku: Nuk besoj që LDK’ja do ta ketë vendin e tretë

para një jave - Infokusi

Anëtarja e Lidhjes Demokratike (LDK) të Kosovës, Valentina Bunjaku, ka thënë që kjo parti është e gatshme që të shkojë e vetme në zgjedhje. “LDK’ja zakonisht ka shkuar e vetme në zgjedhje dhe është e përgatitur...

Haradinaj: Nëse dështon zgjedhja e presidentit mund të shkojmë prapë në zgjedhje

para një jave - Bota Sot

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se nuk kanë vija të kuqe për asnjë subjekt politik, meqë një gjë e tillë sipas tij do të bllokonte krijimin e institucioneve të reja...

Partia e Haradinaj synon presidentin, nëse dështon procesi vendi mund të shkojë në zgjedhje

para një jave - Shekulli

Publikuar më 13.01.2021 nga erjon dervishi Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka shprehur synimin që të udhëheqë me postin e presidentit, dhe jo me qeverinë. Sot kreu i kësaj partie, Ramush Haradinaj foli...

Maliqi: Kurti e shfrytëzoi Vjosa Osmanin për ta shkatërruar LDK-në, tash i jep vend në listë aq sa Mimoza Kusarit

para një jave - KDPolitik

Analisti dhe publicist Shkëlzen Maliqi, në një bisedë për Periskopin, ka folur për dy figurat më të përfolura politike të ditëve të fundit, Albin Kurtin dhe Vjosa Osmanin, formimin e qeverisë së ardhshme...

Çfarë do të ndodhë nëse nuk ndryshohet vendimi i KQZ-së për t’i telefonuar diasporën?

para një jave - Infokusi

Një ankesë kundër vendimit të Komisionit Qendror Zgjedhor për verifikimin e votave nga diaspora përmes telefonit ka shkuar në Panelin e Ankesave e Parashtresave, shkruan Gazeta Infokus. Mirëpo, nëse PZAP...

Haradinaj: Nëse dështon zgjedhja e presidentit, vendi mund të shkojë sërish në zgjedhje

para një jave - ABC News

Ramush Haradinaj ka deklaruar sot se AAK do të prezantojë planin për rimëkëmbje në vlerë prej 1 milion eurosh. Më tej ai ka theksuar se nëse dështon zgjedhja e presidentit, vendi mund të shkojë sërish...

AAK-ja synon presidentin me program qeverisës për ekonominë

para një jave - OraInfo

Edhe pse Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka shprehur synimin që të udhëheqë me postin e presidentit, dhe jo me qeverinë, kjo parti vazhdon të përsërisë se ka përpiluar një program të fokusuar për situatën...

“Nuk mund të verifikohet identiteti i votuesve me telefon”

para një jave - Infokusi

Anti-ligjore po shihet mënyra e verifikimit të votave të diasporës përmes telefonit nga Organizata Germin. Drejtori i kësaj organizate, Lirim Krasniqi, në një intervistë për Gazetën Infokus, ka thënë që...

Çka do të ndodhë me Sami Kurteshin, pasi veproi ndryshe nga partia?

para një jave - Syri.net Kosova

Ka ngjallur reagime të mëdha vendimi i KQZ-së se nuk do të lejohen të votojnë mërgimtarët me postë, në rast se nuk lajmërohen në telefon. Nga partitë më e zëshmja që po e kundërshton këtë vendim është...

Edhe AAK kërkon votën e diasporës, çelësi i këtyre zgjedhjeve është çështja e presidentit

para një jave - Syri.net Kosova

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës është duke mbajtur një konferencë për media. Përpara gazetarëve ka folur kryetari, Ramush Haradinaj dhe ministrja në detyrë e Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj. Haradinaj...

Pacolli iu bën thirrje bashkatdhetarëve të votojnë: AKR e LDK në një Lidhje të Përbashkët

para një jave - Arbresh

Kryetari i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli ju ka bër thirrje bashkatdhetarëve të votojnë në zgjedhjet e 14 shkurtit. Pacolli ka thënë se AKR në këto zgjedhje garon në listën e përbashkët me Lidhjen...

Analisti: Osmani do të kandidojë me listën e këasj partie, Haradinaj e pamundur të zgjidhet president

para një jave - Bota Sot

“Vjosa Osmani me siguri nuk do të guxojë që të garojë e vetme në këto zgjedhje, por do të përfshihet në listën e kandidatëve me Lëvizjen Vetëvendosje”, kështu deklaroi në një intervistë për Euronews Albania...

Haradinaj, i hapur për koalicion më të gjitha partitë: Nuk do të kemi “vija të kuqe” me asnjë

para një jave - Gazeta Tema

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj deklaroi sot se janë në përmbyllje të listës me kandidatë për deputetë. Ai në një konferencë për media përsëriti se synon postin e presidentit....

KQZ-ja tregon sa aplikime ka pranuar nga diaspora deri pasditen e sotme

para një jave - Periskopi

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka pranuar rreth 1500 aplikime deri pasditen e sotme, nga qytetarë jashtë Kosovës, për t’u regjistruar si votues të zgjedhjeve të 14 shkurtit. Zëdhënësi i KQZ-së Valmir Elezi,...

Haradinaj nuk përjashton mundësinë e koalicioneve paszgjedhore

para një jave - Klan Kosova

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka thënë se Aleanca nuk hyn në koalicione parazgjedhore me parti të tjera, njofton Klan Kosova. Mirëpo, ai nuk përjashtoi mundësinë e koalicioneve pas zgjedhjeve. “Aleanca...

“Nuk do të kemi vija të kuqe me asnjë”/ Haradinaj flet për mundësinë e koalicioneve pas zgjedhjeve

para një jave - Panorama

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj deklaroi sot se janë në përmbyllje të listës me kandidatë për deputetë. Ai në një konferencë për media përsëriti se synon postin e presidentit....

Haradinaj: AAK pas zgjedhjeve s’do të ketë vija të kuqe me asnjë subjekt po

para një jave - RTK

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj deklaroi sot se janë në përmbyllje të listës me kandidatë për deputetë. Ai në një konferencë për media përsëriti se synon postin e presidentit...

Haradinaj për Ora Njuz: Deri tani jam kandidat i vetëm për president të Kosovës

para një jave - Koha.mk

Tiranë, 13 janar – Në një intervistë ekskluzive për “Tempora” në televizionin Ora Njuz, lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) dhe ish-kryeministri Ramush Haradinaj nuk i fshehë ambiciet e tij...

Rreth 1500 aplikime nga diaspora pranoi KQZ deri pasditen e sotme

para një jave - Ekonomia Online

Rreth 1500 aplikime deri pasditen e sotme, ka pranuar Komisioni Qendror i Zgjedhjeve nga qytetarë jashtë Kosovës, për t’u regjistruar si votues të zgjedhjeve të 14 shkurtit. Zëdhënsi i KQZ-së Valmir Elezi...

Lëvizja Vetëvendosje del me një video sqaruese se si duhet të votojë mërgata

para një jave - GazetaBlic

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka shpërndarë një video sqaruese të qendrave të votimit nga mërgata për mënyrën se si ata duhet të votojnë, raporton Gazeta Blic. Kurti ka bërë thirrje të...

KQZ sot pranoi rreth 1500 aplikime nga diaspora

para një jave - Arbresh

Rreth 1500 qytetarë nga diaspora tashmë kanë dërguar aplikimet e tyre në Komisionin Qendrore Zgjedhor, për tu regjistruar si votues të zgjedhjeve të 14 shkurtit. Lajmin për arbresh.info e ka konfirmuar,...

Albin Kurti vjen me një thirrje për bashkatdhetarët në diasporë

para një jave - Bota Sot

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, përmes një videoje që e ka publikuar faqja e Vetëvendosjes, ka bërë thirrje që diaspora të votojë në zgjedhjet e 14 shkurtit. Kurti ka njoftuar se qendrat...

Zyrtarja e Nismës zbulon detaje: Sami Lushtaku insistoi për koalicion, por fitoi krahu tjetër

para një jave - Fakti Ditor

Anëtarja e Kryesisë së Nismas Socialdemokrate, Albulena Balaj-Halimi, ka thënë se kanë qenë tri arsye pse kjo parti dhe PDK’ja është dashur që të lidhin koalicion. Madje ajo tha nga PDK’ja i kanë lutur...

KQZ vetëm sot pranoi rreth 1500 aplikime nga diaspora

para një jave - Gazeta Metro

Rreth 1500 aplikime deri pasditen e sotme, ka pranuar Komisioni Qendror i Zgjedhjeve nga qytetarë jashtë Kosovës, për t’u regjistruar si votues të zgjedhjeve të 14 shkurtit. Zëdhënësi i KQZ-së Valmir Elezi...

Telefonatat e KQZ-së për verifikimin e votave të Diasporës të pa logjikshme dhe të pa pranueshme!

para një jave - Tetova Sot

Telefonatat e KQZ-së për verifikimin e votave të Diasporës të pa logjikshme dhe të pa pranueshme! Shkruan Luan Asllan Dibrani Zgjedhjet e parakohshme parlamentare në Kosovë do të mbahen më 14 shkurt. Vendimi...

Partitë̈ pa koalicione, LVV në pritje të Osmanit, Nisma i thotë jo listës së PDK-së

para një jave - Lajmi.net

Ndërkohë, në partinë e Fatmir Limajt, pas refuzimit të PDK-së, thonë se nuk ka kohë më për eksperimente në lista të përbashkëta dhe se në zgjedhjet e 14 shkurtit do të garojnë të vetëm....

Haradinaj: Unë jam kandidat vetëm për president

para një jave - Kallxo

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj para pak minutave ka mbajtur konferencë për medie në të cilën ka folur rreth zgjedhjeve në vend. Në këtë konferencë, Haradinaj është pyetur...

Rreth 1 mijë e 500 mërgimtarë kanë aplikuar për të votuar në zgjedhjet e 14 shkurtit

para një jave - Infokusi

Dje është hapur aplikimi për regjistrimin e votuesve nga diaspora për zgjedhjet e jashtëzakonshme që do të mbahen më 14 shkurt në Kosovë, Deri më tani në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve kanë ardhur rreth...

Çka do të ndodh me Sami Kurteshin, pasi veproi ndryshe nga partia?

para një jave - Syri.net Kosova

Ka ngjallur reagime të mëdha vendimi i KQZ-së se nuk do të lejohen të votojnë mërgimtarët me postë, në rast se nuk lajmërohen në telefon. Nga partitë më e zëshmja që po e kundërshton këtë vendim është...

Haradinaj flet për mundësinë e koalicionit me LVV-në

para një jave - Kallxo

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj nuk e ka përjashtuar mundësinë që të arrijë një koalicion me Lëvizjen Vetëvendosje. Ai ka thënë se edhepse nuk kanë koalicione parazgjedhore,...

Mushkolaj: PDK’ja u tregua e zgjuar që nuk e mori Nismën në koalicion

para një jave - Gazeta Metro

Analisti politik Imer Mushkolaj e sheh si zgjedhje të duhur të PDK’së mos hyrjen në koalicion me Nismën, pasi kjo do ta zvogëlonte numrin e deputetëve të partisë që aktualisht po udhëhiqet nga kryetari...

KQZ: Verifikimi i aplikuesve nga diaspora për të votuar në zgjedhjet e 14 shkurtit, do të bëhet edhe përmes thirrjeve telefonike

para një jave - Radio Kosova e Lire

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka vendosur që verifikimin e personave që aplikojnë nga diaspora për të votuar në zgjedhjet e 14 shkurtit ta bëjë edhe përmes thirrjeve telefonike. Një vendim të tillë po...

Ramush Haradinaj lë të hapur bashkëpunimin me Albin Kurtin pas zgjedhjeve

para një jave - Albeu

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës nuk ka vija të kuqe për asnjë subjekt politik, mirëpo, koalicionet e mundshme mund të krijohen vetëm pas zgjedhjeve , ka deklaruar sot para gazetarëve kreu i këtij subjekti,...

KQZ: 888 qendra të votimit në mbarë Kosovën, më 14 shkurt

para një jave - Tetova Sot

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në vend ka miratuar listën e qendrave të votimit, për zgjedhjet e parakohshme të cilat do të zhvillohen me 14 shkurt. Në zgjedhjet e përgjithshme do të jenë 888 qendra të...

Haradinaj flet për mundësinë e kolaicionit me VV-në

para një jave - Kallxo

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj nuk e ka përjashtuar mundësinë që të arrijë një koalicion me Lëvizjen Vetëvendosje. Ai ka thënë se edhepse nuk kanë koalicione parazgjedhore,...

Balaj-Halimi: Sami Lushtaku insistoi për koalicion me neve, por fitoi krahu tjetër

para një jave - Periskopi

Anëtarja e Kryesisë së Nismas Socialdemokrate, Albulena Balaj-Halimi, ka thënë se kanë qenë tri arsye pse kjo parti dhe PDK’ja është dashur që të lidhin koalicion. Madje ajo tha nga PDK’ja i kanë lutur...

Ramush Haradinaj i heq vijat e kuqe, lë të hapur bashkëpunimin me Albin Kurtin pas zgjedhjeve

para një jave - Bota Sot

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës nuk ka vija të kuqe për asnjë subjekt politik, mirëpo, koalicionet e mundshme mund të krijohen vetëm pas zgjedhjeve, ka deklaruar sot para gazetarëve kreu i këtij subjekti,...

Haradinaj thotë se nuk ka vija të kuqe për asnjë subjekt

para një jave - Zeri

I pari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka thënë se nuk ka vija të kuqe për asnjë subjekt politik. Haradinaj para mediave tha se nuk bëjnë koalicione parazgjedhore me asnjë subjekt. “Aleanca ka koalicion vetëm...

AAK-ja synon presidentin me program qeverisës për ekonominë

para një jave - Koha.net

Edhe pse Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka shprehur synimin që të udhëheqë me postin e presidentit, dhe jo me qeverinë, kjo parti vazhdon të përsërisë se ka përpiluar një program të fokusuar për situatën...

Spahiu: Hoxhaj iu frikësua Fatmir Limajt

para një jave - Infokusi

Analisti Nexhmedin Spahiu, ka dhënë një deklaratë lidhur me dështimin e koalicionit mes PDK-së, dhe Nismës. Spahiu për Periskopin tha se nuk e ka të qartë se pse nuk arrit marrëveshja mes këtyre dy partive,...

Ramush Haradinaj nuk heq dorë nga kërkesa për t’u bërë president: Jemi gardian të çështjeve me interes kombëtar

para një jave - OraInfo

Haradinaj shprehet edhe një herë i gatshëm të bëhet president: Jemi gardian të çështjeve me interes kombëtar. Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj ka mbajtur sot një konferencë për media në selinë e partisë,....

Haradinaj: AAK po jep ofertë për Presidentin dhe Qeverinë, pas zgjedhjeve bëjmë koalicion me cilëndo parti

para një jave - GazetaBlic

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj thotë se partia e tij po jep ofertë për Presidentin dhe për qeverisjen. Ai në një konferencë për media thotë se deputetët e rinj e kanë për detyrë zgjedhjen e Presidentit...

Bunjaku për Vjosa Osmanin: Votuesit e LDK’së të mos u japin rast atyre që dalin nga shtëpia e vet

para një jave - Periskopi

Anëtarja e Lidhjes Demokratike (LDK) të Kosovës, Valentina Bunjaku, ka thënë që kjo parti është e gatshme që të shkojë e vetme në zgjedhje. “LDK’ja zakonisht ka shkuar e vetme në zgjedhje dhe është e përgatitur...

Haradinaj: Nëse dështon zgjedhja e presidentit, vendi mund të shkojë sërish në zgjedhje

para një jave - Indeks online

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj iu ka bërë thirrje bashkëatdhetarëve që me datën 14 shkurt të jenë me njerëz të duhur, dhe të përkrahin njerëzit më besnik të Kosovës....

AAK-ja që synon presidencën përsërit se ka program qeverisës për ekonominë

para një jave - Koha.net

Edhe pse Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka shprehur synimin që të udhëheqë me postin e presidentit, kjo parti vazhdon të përsërisë se ka përpiluar një program të fokusuar për situatën ekonomike. Në një...

Haradinaj: Aleanca, më e përgatitur se kurrë për zgjedhje

para një jave - Zeri

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj në një konferencë për media ka deklaruar se partia e tij po hynë në zgjedhje më e përgatitur se asnjëherë më parë. Haradinaj ka thënë se në programin zgjedhor kanë fondin...

KQZ: 888 qendra të votimit në mbarë Kosovën, më 14 shkurt

para një jave - Lajmi.net

Në zgjedhjet e përgjithshme do të jenë 888 qendra të votimit në mbarë Kosovën. Kjo është bërë e ditur nga zëdhënësi i Komisionit Qendror Zgjedhor, Valmir Elezi. “KQZ-ja ka miratuar listën e qendrave të...

KQZ do të hapë 888 qendra të votimit me 14 shkurt

para një jave - Infokusi

Komisioni Qendror Zgjedhor ka miratuar listën e qendrave të votimit për zgjedhjet e 14 shkurtit. Kështu ka bërë të ditur për Gazetën inFokus, zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi. Në këto zgjedhje do të jenë...

Ja sa kandidatë për deputetë do të ketë AKR në listën e LDK-së

para një jave - Syri.net Kosova

Aleanca Kosova e Re do të garojë në zgjedhjet e parakohshme parlamentare si pjesë e listës së Lidhjes Demokratike të Kosovës. Megjithëse mes këtyre dy partive nuk u arrit një koalicion parazgjedhor, AKR...

AKR në listën e LDK-së do t’i ketë dhjetë kandidatë për deputetë

para një jave - Telegrafi

Aleanca Kosova e Re do të garojë në zgjedhjet e parakohshme parlamentare si pjesë e listës së Lidhjes Demokratike të Kosovës. Megjithëse mes këtyre dy partive nuk u arrit një koalicion parazgjedhor, AKR...

Partitë̈ pa koalicione, LVV në pritje të Osmanit, Nisma i thotë jo listës së PDK-së

para një jave - Fakti Ditor

Partitë e mëdha politike po e vlerësojnë të arsyeshme mos arritjen e koalicioneve parazgjedhore me parti më të vogla. Shfrytëzimi i platformës dhe fuqisë politike të partive të mëdha, po konsiderohet...

Në ditën e zgjedhjeve do të jenë të hapura 888 qendra të votimit

para një jave - KosovaPress

Në zgjedhjet e parakohshme të 14 shkurtit do të jenë të hapura 888 qendra ku qytetarët do të votojnë në mbarë Kosovën. Kjo u vendos unanimisht në mbledhjen e sotme të KQZ-së. Krahas kësaj, nga ky institucion...

LDK shumë shpejt e finalizon listën e kandidatëve për deputetë

para një jave - Syri.net Kosova

Lidhja Demokratike e Kosovës ende nuk e ka finalizuar listën me kandidatët që do të garojnë për postin e deputetit në legjislaturën e ardhshme të Kuvendit të Kosovës. Zëdhënësi për media i LDK-së, Besian...

LDK-ja në proces të finalizimit të listës për kandidatët për deputetë

para një jave - Telegrafi

Lidhja Demokratike e Kosovës ende nuk e ka finalizuar listën me kandidatët që do të garojnë për postin e deputetit në legjislaturën e ardhshme të Kuvendit të Kosovës. Zëdhënësi për media i LDK-së, Besian...

Partitë̈ pa koalicione, LVV në pritje të Osmanit, Nisma i thotë jo listës së PDK-së

para një jave - KosovaPress

Partitë e mëdha politike po e vlerësojnë të arsyeshme mos arritjen e koalicioneve parazgjedhore me parti më të vogla. Shfrytëzimi i platformës dhe fuqisë politike të partive të mëdha, po konsiderohet ndër...

Demhasaj tregon nëse NISMA dhe Iniciativa e Vjosa Osmanit, mund ta kalojnë pragun zgjedhor, nëse shkojnë të vetëm në zgjedhje

para një jave - GazetaBlic

Njohësi i çështjeve politike, Arton Demhasaj, thotë se mundësia e vetme për NISMA-n Socialdemokrate dhe listën e Vjosa Osmanit, ka mbetur garimi në listën zgjedhore të ndonjë partie tjetër, ose të shkojnë...

Zgjedhjet e parakohshme në Kosovë: Zëdhënësi i KQZ-së: Do të ketë gjithsej 888 qendra të votimit

para një jave - Dosja.al

Foto ilustruese 13 Janar, 2021 16:18 KOSOVË- Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka miratuar listën e qendrave të votimit, për zgjedhjet qe do të mbahen me 14 shkurt. Lajmi është konfirmuar nga Zëdhënësi i...

KQZ-ja miratoi listën e qendrave të votimit, 888 qendra të votimit në zgjedhjet e 14 shkurtit

para një jave - Arbresh

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka miratuar listën e qendrave të votimit, për zgjedhjet e 14 shkurtit, shkruan Gazeta Blic. Në zgjedhjet e 14 shkurtit do të jenë 888 qendra të votimit në mbarë Kosovën....

Mërgimtari nga Kosova pas vendimit të KQZ-së: Do ta lidhi telefonin në qafë, sa më afër veshit

para një jave - Bota Sot

Komisioni Qendror Zgjedhor, ka marrë vendim për verifikimin e të gjithë votuesve nga Diaspora, që aplikojnë për t’u regjistruar si votues në zgjedhjet e 14 shkurtit, në Kosovë. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve,...

Vetëvendosja ia rezervon numrin 2 të listës, Vjosa Osmanit

para një jave - Syri.net Kosova

Që kur konfirmoi largimin e saj nga LDK, Vjosa Osmani ka qenë në vëmendjen e medieve se çfarë do të bëjë më tutje. Osmani paralajmëroi formimin e një iniciative të re politike. Përkundër zërave dhe jehonës...

Vetëvendosja i rezervon numrin 2 të listës, Vjosa Osmanit

para një jave - Syri.net Kosova

Që kur konfirmoi largimin e saj nga LDK, Vjosa Osmani ka qenë në vëmendjen e medieve se çfarë do të bëjë më tutje. Osmani paralajmëroi formimin e një iniciative të re politike. Përkundër zërave dhe jehonës...

KQZ-ja miratoi listën e qendrave të votimit, 888 vendvotime

para një jave - Ekonomia Online

Në mbledhjen e pestë të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, u tha se do të jenë të hapura gjithsej 888 vendvotime në ditën e zgjedhjeve, më 14 shkurt, raporton Ekonomia Online. Kryeshefi ekzekutiv i SKQZ-së,...

Rreth 1500 aplikime arrijnë në KQZ për të votuar në zgjedhjet e 14 shkurtit

para një jave - KosovaPress

Pas fillimit të aplikimit për regjistrim të votuesve nga jashtë Kosovës, rreth 1500 aplikime kanë ardhur deri me tani në KQZ për të votuar në zgjedhjet e 14 shkurtit nga diaspora. KQZ-ja në mbledhjen e...

Kosovë/ KQZ njofton për periudhën e regjistrimit për votimi përmes postës

para një jave - Top Channel

Të gjithë qytetarët e Kosovës me të drejtë vote të cilët jetojnë jashtë vendit, që nga 13 janari e deri më 21 janar mund të aplikojnë për regjistrim për të votuar përmes postës. Kështu ka bërë të ditur...

KQZ: Periudha e regjistrimit për votim përmes postës nga 13-21 janar

para një jave - Zhurnal

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka bërë të ditur se periudha e aplikimit/regjistrimit për votim përmes postës është nga 13 deri më 21 janar 2021. KQZ njofton se të gjithë qytetarët e Republikës së Kosovës...

KQZ: Deri më tash kemi marrë njoftime për dy koalicione parazgjedhore

para një jave - Zhurnal

Komisioni Qendror Zgjedhor (KQZ) ka bërë të ditur se deri më tash në këtë institucion janë dorëzuar dy njoftime për koalicione parazgjedhore nga radhët e komuniteteve. “Deri më tani janë paraqitur dy njoftime...

Hoxhaj për jobashkëpunimin me Limajn: PDK garon me identitetin e saj

para një jave - Periskopi

Kandidati për kryeministër nga PDK, Enver Hoxhaj, ka thënë se koalicioni me Nismën nuk u bë, pasiqë ‘PDK është partia e vetme opozitare’. Ai ka thënë se në këto zgjedhje, PDK garon me ‘logon, programin...

Nexhmedin Spahiu thotë se Enver Hoxhaj i frikësohej karizmës së Fatmir Limajt

para një jave - Periskopi

Analisti Nexhmedin Spahiu, ka dhënë një deklaratë interesante lidhur me dështimin e koalicionit mes PDK-së, dhe Nismës. Spahiu për Periskopin tha se nuk e ka të qartë se pse nuk arrit marrëveshja mes këtyre...

KQZ-ja miratoi listën e qendrave të votimit

para një jave - Epoka e Re

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka miratuar sot listën e qendrave të votimit në të cilat do të zhvillohet procesi i votimit më 14 shkurt. Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi ka treguar për gazetën se do të...

Haradinaj: Nëse dështon zgjedhja e presidentit, vendi mund të shkojë sërish në zgjedhje

para një jave - Fakti Ditor

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka mbajtur konferencë për media, të parën pas shpalljes së zgjedhjeve të jashtëzakonshme. Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka thënë para mediave se AAK do të prezantojë...

Haradinaj: Nëse dështon zgjedhja e presidentit, vendi mund të shkojë sërish në zgjedhje

para një jave - Infokusi

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj ka thënë se nëse dështon zgjedhja e Presidentit, vendi mund të shkojë përsëri në zgjedhje. Ai po ashtu i ka bërë thirrje edhe diasporës...

Anëtari i Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së paralajmëron Kurtin: Jemi drejt fitores, VV-ja do të pësojë humbje spektakolare

para një jave - Bota Sot

Edhe pse zyrtarisht akoma nuk ka filluar fushata zgjedhore për zgjedhjet e 14 shkurtit, partitë politike në vend tashmë kanë filluar tubimet e tyre. Të bindur në fitore, shprehen të jenë nga Lidhja Demokratike...

KQZ: Periudha e regjistrimit për votim përmes postës nga 13-21 janar

para një jave - Telegrafi

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka bërë të ditur se periudha e aplikimit/regjistrimit për votim përmes postës është nga 13 deri më 21 janar 2021. KQZ njofton se të gjithë qytetarët e Republikës së Kosovës...

LDK-ja në proces të finalizimit të listës për kandidatët për deputetë

para një jave - RTK

Lidhja Demokratike e Kosovës ende nuk e ka finalizuar listën me kandidatët që do të garojnë për postin e deputetit në legjislaturën e ardhshme të Kuvendit të Kosovës. Zëdhënësi për media i LDK-së, Besian...

Haradinaj: Nëse dështon zgjedhja e presidentit, vendi mund të shkojë sërish në zgjedhje

para një jave - Lajmi.net

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka thënë para mediave se AAK do të prezantojë planin për rimëkëmbje në vlerë prej 1 milionë eurosh, shkruan lajmi.net. Ai tutje ka thënë se nëse dështon zgjedhja e presidentit,...

Haradinaj në prag të zgjedhjeve: Diaspora dhe ne jemi një

para një jave - Infokusi

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj në prag të zgjedhjeve ka folur për diaspoorën. Ai ka thënë se këta të fundit nuk duhet të ndahen me ne edhe ata, sepse “jemi një”, shkruan...

Mënyra e aplikimit për votim: KQZ me njoftim për diasporën

para një jave - Insajderi

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka bërë të ditur se të gjithë qytetarët e Republikës së Kosovës me të drejtë vote, të cilët jetojnë jashtë vendit, mund të aplikojnë për regjistrim për të votuar përmes postës...

Nexhmedin Spahiu thotë se ndoshta Enver Hoxhaj i frikësohej karizmës së Fatmir Limajt

para një jave - Periskopi

Analisti Nexhmedin Spahiu, ka dhënë një deklaratë lidhur me dështimin e koalicionit mes PDK-së, dhe Nismës. Spahiu për Periskopin tha se nuk e ka të qartë se pse nuk arrit marrëveshja mes këtyre dy partive,...

Ramush Tahiri: Nuk dihet a merr pjesë në zgjedhje, Vjosa Osmani, pasi ka përfunduar afati për deklarimin e koalicioneve

para një jave - Radio Kosova e Lire

Vjosa Osmani, mund të mos marrë pjesë në zgjedhjet e përgjithshme të 14 shkurtit, pasi në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve ka përfunduar afati për deklarimin e koalicioneve, ka deklaruar analisti Ramush...

Kosovë/ Ramush Haradinaj lë të hapur rrugën për bashkëpunim: Jemi të gatshëm për koalicion me çdo parti, pas zgjedhjeve

para një jave - Dosja.al

Ramush Haradinaj 13 Janar, 2021 15:06 KOSOVË -Kreu i Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës Ramush Hardinaj ka deklaruar se janë të gatshme, për koalicione me çdo parti politike, por ato mund të krijohen vetëm...

KQZ’ja ka një njoftim të rëndësishëm për diasporën

para një jave - Syri.net Kosova

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka njoftuar se të gjithë qytetarët e Republikës së Kosovës me të drejtë vote që jetojnë jashtë vendit mund të aplikojnë për regjistrim për të votuar përmes postës nga 13...

Haradinaj: Nëse dështon zgjedhja e presidentit mund të shkojmë prapë në zgjedhje

para një jave - KosovaPress

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se nuk kanë vija të kuqe për asnjë subjekt politik, meqë një gjë e tillë sipas tij do të bllokonte krijimin e institucioneve të reja...

Ahmet Qeriqi: Mazohizmi politik i një pjese të PDK-së është i dëmshëm, i paarsyeshëm dhe i papërgjegjshëm

para një jave - Radio Kosova e Lire

Injorimi, që një krah i PDK-s i ka bërë ofertës së Nismës Socialdemokrate për koalicion parazgjedhor, lë për të kuptuar se gjendja e përgjithshme në këtë parti është e nderë, e pa unifikuar dhe me mjaft...

Dorëheqje pse nuk u arrit koalicioni me Nismën, vjen reagimi nga PDK-ja

para një jave - Syri.net Kosova

Partia Demokratike e Kosovës (PDK), dega në Drenas ka reaguar pas raportimeve se anëtari i saj, Bekim Muja, ka dhënë dorëheqje nga partia për shkak të mos-arritjes së koalicionit me Nismën. Kjo parti ka...

Nis afati për regjistrim për votuesit me postë

para një jave - Koha.net

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka njoftuar se sot, 13 janar, ka nisur të rrjedhë afati për aplikim për regjistrim për votim me postë. Në një njoftim publik, KQZ-ja ka kërkuar nga qytetarët që jetojnë jashtë...

Limaj mbledh në takim kryetarët e degëve të Nismës

para një jave - Epoka e Re

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka mbledhur në një takim kryetarët e degëve, për të diskutuar për zgjedhjet e 14 shkurtit. Nisma në këto zgjedhje do të hyjë e vetme, pas dështimit të një...

Haradinaj nuk përjashton mundësinë e koalicioneve paszgjedhore

para një jave - Epoka e Re

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka thënë se kjo parti nuk do të hyjë në koalicione parazgjedhore me parti të tjera. Pavarësisht kësaj, Haradinaj ka thënë se nuk përjashtojnë...

Maliqi: Kurti e shfrytëzoi Vjosa Osmanin për ta shkatërruar LDK-në, tash i jep vend në listë aq sa Mimoza Kusarit

para një jave - Periskopi

Analisti dhe publicist Shkëlzen Maliqi, në një bisedë për Periskopin, ka folur për dy figurat më të përfolura politike të ditëve të fundit, Albin Kurtin dhe Vjosa Osmanin, formimin e qeverisë së ardhshme...

Nis afati i aplikimit për regjistrim të votuesve jashtë Kosovës

para një jave - Zeri

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve njofton se periudha e aplikimit për regjistrim për votim jashtë Kosovës ka filluar sot, 13 janar, dhe do të përfundojë më 21 janar 2021, në orën 18:00 sipas kohës lokale...

KQZ njofton për periudhën e regjistrimit për votimi përmes postës

para një jave - RTK

Të gjithë qytetarët e Kosovës me të drejtë vote të cilët jetojnë jashtë vendit, që nga 13 janari e deri më 21 janar mund të aplikojnë për regjistrim për të votuar përmes postës. Kështu ka bërë të ditur...

Njoftim i rëndësishëm nga KQZ-ja pêr diasporën

para një jave - OraInfo

KQZ-ja ka një njoftim të rëndësishëm për diasporën. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka njoftuar se të gjithë qytetarët e Republikës së Kosovës me të drejtë vote që jetojnë jashtë vendit mund të aplikojnë...

AAK lë hapur mundësinë për koalicione: Pas zgjedhjeve nuk do të kemi vija të kuqe me asnjë subjekt politik

para një jave - Gazeta Metro

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj deklaroi sot se janë në përmbyllje të listës me kandidatë për deputetë. Ai në një konferencë për media përsëriti se synon postin e presidentit...

Fillon afati për aplikim për regjistrim të votuesve jashtë Kosovës

para një jave - Indeks online

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve njofton se periudha e aplikimit për regjistrim për votim jashtë Kosovës ka filluar sot, 13 janar dhe do të përfundojë më 21 janar 2021, në orën 18:00 sipas kohës lokale në...

Haradinaj: AAK pas zgjedhjeve s’do të ketë vija të kuqe me asnjë subjekt politik

para një jave - KosovaPress

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj deklaroi sot se janë në përmbyllje të listës me kandidatë për deputetë. Ai në një konferencë për media përsëriti se synon postin e presidentit...

Haradinaj: Nëse dështon zgjedhja e presidentit, vendi mund të shkojë sërish në zgjedhje

para një jave - Revista Kosovarja

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, u ka bërë thirrje bashkatdhetarëve që më 14 shkurt të jenë me njerëz të duhur dhe të përkrahin njerëzit më besnikë të Kosovës. Haradinaj...

Haradinaj: Jemi të hapur për koalicione me të gjitha partitë

para një jave - Ekonomia Online

Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj, tha se janë të hapur për koalicione me të gjitha partit pas zgjedhjeve, raporton Ekonomia Online. “Në këto zgjedhje votohet për qeverinë po edhe për presidentin. Aleanca...

AAK paraqet planin qeverisës, ndanë një vend në ulëset e Kuvendit për diasporën

para një jave - Arbresh

Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj ka paraqitur plan programin e partisë së tij për zgjedhjet e parakohshme që do të mbahen më 14 shkurt. Haradinaj, përmes një konference...

Haradinaj: E kam hangër vetë bukën e mërgimit, ua njoh vështirësitë – por jemi një

para një jave - Periskopi

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, i ka bërë thirrje mërgatës kosovare që me 10 shkurt, ‘të jetë me Kosovën’. Në një konferencë për media, Haradinaj tha se ‘është njëri që vetë e ka ngrënë bukën e mërgimit”...

Haradinaj: Nëse dështon zgjedhja e presidentit, vendi mund të shkojë sërish në zgjedhje

para një jave - Lajm

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka thënë para mediave se AAK do të prezantojë planin për rimëkëmbje në vlerë prej 1 milionë eurosh, shkruan lajmi.net. Ai tutje ka thënë se nëse dështon zgjedhja e presidentit,...

KQZ del me njoftim për diasporën rreth aplikimit për votim përmes postës

para një jave - GazetaBlic

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka njoftuar se të gjithë qytetarët e Republikës së Kosovës me të drejtë vote që jetojnë jashtë vendit mund të aplikojnë për regjistrim për të votuar përmes postës nga 13...

Haradinaj: AAK gati për 14 shkurt, nëse nuk e zgjedhim edhe Presidentin – vendi shkon prapë në zgjedhje

para një jave - Periskopi

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka thënë se partia e tij është gati për zgjedhjet e 14 shkurtit. Në një konferencë për media, Haradinaj tha se nëse këto zgjedhje dështojnë edhe për çështjen e Presidentit,...

Zgjedhjet në Kosovë, KQZ njoftim të rëndësishëm për Diasporën

para një jave - ABC News

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka njoftuar se të gjithë qytetarët e Republikës së Kosovës me të drejtë vote që jetojnë jashtë vendit mund të aplikojnë për regjistrim për të votuar përmes postës nga 13...

Haradinaj shprehet edhe një herë i gatshëm të bëhet president

para një jave - Gazeta Metro

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj ka mbajtur sot një konferencë për media në selinë e partisë. Haradinaj para gazetarëve ka thënë se Aleanca është duke hyrë në zgjedhje më e përgatitur se asnjëherë më parë....

PDK e Drenasit reagon pas dorëheqjes së Mujës për shkak të mos arritjes së koalicionit me Nismën

para një jave - GazetaBlic

Partia Demokratike e Kosovës (PDK), dega në Drenas ka reaguar pas raportimeve se anëtari i saj, Bekim Muja ka dhënë dorëheqje nga partia për shkak të mos-arritjes së koalicionit me Nismën. Kjo parti ka...

Profesori publikon shifrat: Kurti nuk e thotë të vërtetën, kaq deputetë do të fitojë LVV-ja

para një jave - Bota Sot

Lëvizja Vetëvendosje e Albin Kurtit javë më parë botoi rezultatet e një sondazhi të realizuar, e cila tregonte rezultate të pafavorshme për Lidhjen Demokratike të Kosovës. Madje, sipas këtyre sondazheve,...

A ndikon vendimi i KQZ-së për diasporën në votat që vijnë nga Serbia?

para një jave - Infokusi

Me 14 shkurt, Kosova shkon në zgjedhje të parakohshme, e Komisioni Qendror Zgjedhor të hënën ka vendosur që votat e diasporës të verifikohen përmes thirrjeve telefonike. E një gjë e tillë ka nxitur reagime...

AKR-ja garon me dhjetë kandidatë për deputetë

para një jave - Epoka e Re

Aleanca Kosova e Re do të garojë në zgjedhjet e parakohshme parlamentare si pjesë e listës së Lidhjes Demokratike të Kosovës. Megjithëse mes këtyre dy partive nuk u arrit një koalicion parazgjedhor, AKR...

LDK-ja në proces të finalizimit të listës së kandidatëve për deputetë

para një jave - Epoka e Re

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) ende nuk e ka finalizuar listën me kandidatët që do të garojnë për postin e deputetit në legjislaturën e ardhshme të Kuvendit të Kosovës. Zëdhënësi i LDK-së, Besian Mustafa...

Votimi i 14 shkurtit në Kosovë, vetëm dy koalicione parazgjedhore

para një jave - Lajm

Vetëm dy koalicione parazgjedhore të komuniteteve, jo shumicë, do të marrin pjesë në procesin elektoral të parakohshëm të 14 shkurtit të Kosovës. Konfirmimi erdhi nga Komisioni Qendror Zgjedhor i Kosovës,...

LDK-ja në zgjedhje do ta dëshmojë të kundërtën e sondazheve të propagandës

para një jave - Epoka e Re

Anëtari i kryesisë i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Florian Dushi, ka bërë me dije se kjo parti është e gatshme për zgjedhjet e parakohshme parlamentare që do të mbahen më 14 shkurt. Ai ka deklaruar...

Besian Mustafa thotë se se finalizimi i listës së kandidatëve të LDK-së për deputet është në proces e sipër

para një jave - Radio Kosova e Lire

Lidhja Demokratike e Kosovës ende nuk e ka finalizuar listën me kandidatët që do të garojnë për postin e deputetit në legjislaturën e ardhshme të Kuvendit të Kosovës. Zëdhënësi për media i LDK-së, Besian...

KQZ del me njoftim për diasporën rreth aplikimit për votim përmes postës

para një jave - Infokusi

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka njoftuar se të gjithë qytetarët e Republikës së Kosovës me të drejtë vote që jetojnë jashtë vendit mund të aplikojnë për regjistrim për të votuar përmes postës nga 13...

LDK në proces të finalizimit të listës për kandidatët për deputetë

para një jave - Gazeta Metro

Lidhja Demokratike e Kosovës ende nuk e ka finalizuar listën me kandidatët që do të garojnë për postin e deputetit në legjislaturën e ardhshme të Kuvendit të Kosovës. Zëdhënësi i LDK-së, Besian Mustafa...

KQZ-ja me një njoftim të rëndësishëm për mërgimtarët

para një jave - Arbresh

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), ka dalë edhe me një njoftim të rëndësishëm për bashkatdhetarët. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka njoftuar se të gjithë qytetarët e Republikës së Kosovës me të drejtë...

Nga dita e sotme fillon afati për aplikim për regjistrim të votuesve jashtë Republikës së Kosovës

para një jave - Radio Kosova e Lire

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve njofton se periudha e aplikimit për regjistrim për votim jashtë Kosovës ka filluar sot dhe do të përfundojë më 21 janar 2021, në orën 18:00 sipas kohës lokale në Kosovë....

KQZ-ja: Periudha e regjistrimit për votim përmes postës nga 13-21 janar

para një jave - Epoka e Re

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka bërë të ditur se periudha e aplikimit/regjistrimit për votim përmes postës është nga 13 deri më 21 janar 2021. KQZ njofton se të gjithë qytetarët e Republikës së Kosovës...

KQZ-ja ka një njoftim të rëndësishëm për diasporën

para një jave - Revista Kosovarja

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka njoftuar se të gjithë qytetarët e Republikës së Kosovës me të drejtë vote që jetojnë jashtë vendit mund të aplikojnë për regjistrim për të votuar përmes postës nga sot...

KQZ-ja ka një njoftim të rëndësishëm për diasporën

para një jave - Ekonomia Online

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka njoftuar se të gjithë qytetarët e Republikës së Kosovës me të drejtë vote që jetojnë jashtë vendit mund të aplikojnë për regjistrim për të votuar përmes postës nga sot...

Fillon afati për aplikim për regjistrim të votuesve jashtë Kosovës, 13 janar – 21 janar

para një jave - Arbresh

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve njofton se periudha e aplikimit për regjistrim për votim jashtë Kosovës ka filluar sot, 13 janar dhe do të përfundojë më 21 janar 2021, në orën 18:00 sipas kohës lokale në...

Diskutimet për mënyrën e votimit: KQZ-ja ka një njoftim për diasporën

para një jave - Periskopi

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka njoftuar se të gjithë qytetarët e Republikës së Kosovës me të drejtë vote që jetojnë jashtë vendit mund të aplikojnë për regjistrim për të votuar përmes postës nga sot...

KQZ njofton për periudhën e regjistrimit për votimi përmes postës

para një jave - KosovaPress

Të gjithë qytetarët e Kosovës me të drejtë vote të cilët jetojnë jashtë vendit, që nga 13 janari e deri më 21 janar mund të aplikojnë për regjistrim për të votuar përmes postës. Kështu ka bërë të ditur...

KQZ: Deri më tash kemi marrë njoftime për dy koalicione parazgjedhore

para një jave - Infokusi

Komisioni Qendror Zgjedhor (KQZ) ka bërë të ditur se deri më tash në këtë institucion janë dorëzuar dy njoftime për koalicione parazgjedhore nga radhët e komuniteteve. “Deri më tani janë paraqitur...

KQZ’ja ka një njoftim të rëndësishëm për diasporën

para një jave - Gazeta Metro

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka njoftuar se të gjithë qytetarët e Republikës së Kosovës me të drejtë vote që jetojnë jashtë vendit mund të aplikojnë për regjistrim për të votuar përmes postës nga sot...

Avokati Tomë Gashi thotë së Vjosa Osmani do të jetë pjesë e listës së Lëvizjes Vetëvendosje

para një jave - Radio Kosova e Lire

Avokati Tomë Gashi, ka folur rreth bashkëpunimit të mundshëm mes Vjosa Osmanit dhe Lëvizjes Vetëvendosje. Ndër të tjerash, ai ka thënë se Osmani me nismën e saj “Guxo”, sigurisht që do të jetë pjesë e...

Fatmir Limaj: Fatkeqësisht nuk u dëgjua dëshira e qindra njerëzve për një fron të përbashkët PDK – Nisma

para një jave - Radio Kosova e Lire

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka thënë se partia e tij do të shkojë e vetme në zgjedhjet e 14 shkurtit. Ai tregoi edhe pse nuk u arrit një koalicion me ndonjë parti tjetër. “Ne para...

Tri thirrje telefonike për të drejtën e votës

para një jave - Bota Sot

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) me 7 vota për, 2 kundër dhe 2 abstenime, ka miratuar udhëzimin administrativ, i cili ka për qëllim rregullimin e hapave përgjatë procesit të verifikimit të alplikacioneve,...

Sondazhi i Pyper: Vetëm 11% e respodentëve mendojnë se LDK-së do t’i ndihmoj koalicioni me AKR-në

para një jave - Telegrafi

Pyper , si platformë e specializuar për matjen e opinionit publik, në bashkëpunim me emisionin “Debat Plus”, që transmetohet në RTV Dukagjini, ka organizuar sondazhin e radhës. Në këtë sondazh qytetarët...

Sherifi i Nismës tregon si dështoi në orën e fundit koalicioni me PDK-në

para një jave - Telegrafi

Sekretari i Përgjithshëm i Nismës Socialdemokrate, Bilall Sherifi ka treguar detaje të reja të dështimit të koalicionit parazgjedhor PDK-Nisma. Sherifi ka thënë se PDK-ja vetëm një orë përpara mbylljes...

Spahiu: Pacolli bëri gabim fatal – Nisma-s i ka konvenuar koalicioni me PDK-në (VIDEO)

para një jave - Klan Kosova

Analisti politik, Nexhmedin Spahiu, ka thënë se partitë kanë bërë llogaritë e veta për të hyrë ose jo në koalicione parazgjedhore. “Hyrja në koalicion bartë rreziqet e veta. Shoh gabim fatal të Behgjet...

Spahiu: Pacolli bëri gabim fatal – Nisma-s i ka konvenuar koalicioni me PDK-në

para një jave - Bota Sot

Analisti politik, Nexhmedin Spahiu, ka thënë se partitë kanë bërë llogaritë e veta për të hyrë ose jo në koalicione parazgjedhore. “Hyrja në koalicion bartë rreziqet e veta. Shoh gabim fatal të Behgjet...

Ja si dështoi koalicioni PDK-NISMA!

para një jave - Bota Sot

Sekretari i Përgjithshëm i Nismës Socialdemokrate, Bilall Sherifi ka treguar detaje të reja të dështimit të koalicionit parazgjedhor PDK-Nisma. Sherifi ka thënë se PDK-ja vetëm një orë përpara mbylljes...

Ja si dështoi koalicioni PDK-NISMA!

para një jave - GazetaBlic

Sekretari i Përgjithshëm i Nismës Socialdemokrate, Bilall Sherifi ka treguar detaje të reja të dështimit të koalicionit parazgjedhor PDK-Nisma. Sherifi ka thënë se PDK-ja vetëm një orë përpara mbylljes...

“Ai s’ka qenë kurrë nënkryetar nëndege”, PDK demanton se zyrtari i saj u dorëhoq pas dështimit të koalicionit me Nismën

para një jave - Bota Sot

Partia Demokratike e Kosovës, dega në Drenas ka reaguar pas raportimeve se anëtari i saj, Bekim Muja ka dhënë dorëheqje nga partia për shkak të mos-arritjes së koalicionit me Nismën. Duke u thirrur në...

Haradinaj nga Malisheva: Aleanca në zgjedhje hyn me program të qartë ekonomik

para një jave - Bota Sot

Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj përmes një statusi në rrjetin social facebook ka ndarë momente nga takimi me strukturat e Aleancës në Malishevë. “Malisheva që dha shumë...

Sherifi i Nismës tregon si dështoi në orën e fundit koalicioni me PDK-në

para një jave - Indeks online

Sekretari i Përgjithshëm i Nismës Socialdemokrate, Bilall Sherifi ka treguar detaje të reja të dështimit të koalicionit parazgjedhor PDK-Nisma. Sherifi ka thënë se PDK-ja vetëm një orë përpara mbylljes...

Vota në KQZ për votimin e diasporës, sqarohet Sami Kurteshi

para një jave - Syri.net Kosova

Komisioni Qendror Zgjedhor, ka marrë vendimin për verifikimin e të gjithë votuesve nga diaspora, që aplikojnë për t’u regjistruar si votues në zgjedhjet e 14 shkurtit, në Kosovë. Pro këtij vendimi votoi...

Limaj: Hoxhaj më tha se PDK-ja nuk ka vullnet për koalicion me NISMA-n

para një jave - Telegrafi

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka treguar se si, përgjatë ditës së sotme, iu është kumtuar nga ushtruesi i detyrës së kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj, se nuk...

“Vjosa Osmani mund të mos marrë pjesë në zgjedhjet e 14 shkurtit”

para një jave - Insajderi

Vjosa Osmani mund të mos marrë pjesë në zgjedhjet e përgjithshme të 14 shkurtit, pasi në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve ka përfunduar afati për deklarimin e koalicioneve, njofton Insajderi. Kështu ka...

Limaj: Dështoi koalicioni i “forcave patriotike”

para një jave - Insajderi

Kryetari i NISMA-s Socialdemokrate, Fatmir Limaj, deklaroi se bisedimet në mes Partisë Demokratike të Kosovës e partisë së tij për koalicion kanë dështuar. Limaj tha se kanë shprehur gatishmërinë që “forcat...

Dorëhiqet anëtari PDK-së pasi dështoi koalicioni me NISMA-n

para një jave - Insajderi

Koalicioni PDK-NISMA nuk është arritur dhe pas kësaj anëtari i Partisë Demokratike të Kosovës, Bekim Muja, ka dhënë dorëheqje. Ai është shprehur i zhgënjyer për vendimin e kryesisë së PDK-së që NISMA mos...

Kurteshi: Verifikimi i votuesve të diasporës përmes telefonit, është i pamundur

para një jave - Zeri

Sami Kurteshi nga Lëvizja Vetëvendosje, ka thënë që verifikimi i votuesve të diasporës përmes telefonit, është i pamundur teknikisht të ndodhë. “Çështja është se vendimi ka rrjedhë nga një Këshill i KQZ-së,...

Kurteshi (VV): Verifikimi i votuesve të diasporës përmes telefonit, është i pamundur

para një jave - Klan Kosova

Sami Kurteshi nga Lëvizja Vetëvendosje, ka thënë që verifikimi i votuesve të diasporës përmes telefonit, është i pamundur teknikisht të ndodhë. “Çështja është se vendimi ka rrjedhë nga një Këshill i KQZ-së,...

Drenas, dorëheqje në PDK pse nuk u bë koalicioni me Nismën Socialdemokrate

para një jave - Kallxo

Nënkryetari i nëndegës së PDK-së në fshatin Gradicë të Drenasit, Bekim Muja, ka dhënë dorëheqje nga kjo parti si shenjë pakënaqësie pse nuk u arrit koalicioni me Nismen Socialdemokrate të Fatmir Limajt....

Largohet i zhgënjyer nga PDK, pasi nuk u krijua koalicioni me Nismën

para një jave - Syri.net Kosova

Kanë nisur reagmiet e para pasi Partia Demokratike e Kosovës nuk ka pranuar ofertën e Nismës Socialdmeokrate për koalicion të përbashkët parazgjedhor. Bekim Muja anëtar i PDK-së në Drenas ka njoftuar se...

Daka: U ndjeva e ofenduar nga talljet për telefonatat e diasporës

para një jave - Telegrafi

Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedjeve, Valdete Daka, ka thënë se telefonimi i mërgimtarëve nuk është i vetmi veprim që do të bëjnë ndaj tyre për t’ia mundësuar votimin në zgjedhjet e 14 shkurtit....

Daka: Jam ndjerë e ofenduar, po bëhet fushatë kundër KQZ-së

para një jave - Insajderi

Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Daka, deklaroi të martën se po bëhet fushatë kundër KQZ-së pasi kjo e fundit mori vendim për verifikimin e votave nga mërgata për telefonatave, njofton...

Limaj: Koalcioni PDK-NISMA do të merrte më së paku 220 mijë vota

para një jave - Insajderi

Lideri i NISMA-s Socialdemokrate, Fatmir Limaj, tha se një koalicion në mes partisë së tij dhe Partisë Demokratike të Kosovës do t’i merrte më së paku 220 mijë vota. Këto komente ai i bëri në Pressign,...

Krijohet peticion kundër vendimit të KQZ-së për votuesit jashtë Kosovës

para një jave - Kallxo

Organizata ‘Germin’ ka krijuar një peticion online për të kundërshtuar vendimin e KQZ-së për procedurat e aplikimit të votuesve jashtë vendit. Në këtë peticion online thuhet se vendimi i KQZ-së është në...

Milaim Zeka: Vjosa Osmani do të garojë më listën e VV’së, Behgjet Pacolli sot ka aderuar në LDK

para një jave - OraInfo

Më 14 shkurt do të mbahen zgjedhjet e parakohshme në Kosovë. Ish-deputeti Milaim Zeka ka folur për zgjedhjet e 14 shkurtit. Ai thotë se iniciativa e Vjosa Osmanit, do të shkrihet në listën zgjedhore të...

Largohet i zhgënjyer nga PDK, pasi nuk u krijua koalicioni i përbashkët parazgjedhor me Nismën

para një jave - Syri.net Kosova

Kanë nisur reagmiet e para pasi Partia Demokratike e Kosovës nuk ka pranuar ofertën e Nismës Socialdmeokrate për koalicion të përbashkët parazgjedhor. Bekim Muja anëtar i PDK-së në Drenas ka njoftuar se...

Tahiri: Vjosa Osmani mund të mos marrë pjesë në zgjedhjet e 14 shkurtit

para një jave - Telegrafi

Analisti Ramush Tahiri, tha Vjosa Osmani mund të mos marrë pjesë në zgjedhjet e 14 shkurtit. Kjo pasi në KQZ ka përfunduar afati për deklarimin e koalicioneve, duke lidhur vetëm dy koalicione nga partitë...

Haradinaj nga Malisheva: AAK në zgjedhje hyn me program të qartë ekonomik

para një jave - RTK

Haradinaj nga Malisheva: Aleanca në zgjedhje hyn me program të qartë ekonomik Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj përmes një statusi në rrjetin social facebook ka ndarë momente...

Daka: U ndjeva e ofenduar nga hajgaret për telefonatat e diasporës

para një jave - Syri.net Kosova

Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka, ka thënë se telefonimi i mërgimtarëve nuk është i vetmi veprim që do të bëjnë ndaj tyre për t’ia mundësuar votimin në zgjedhjet e 14 shkurtit. Ajo tha se kjo është një...

U largua nga PDK-ja, pasi nuk u krijua koalicioni i përbashkët parazgjedhor me Nismën

para një jave - Syri.net Kosova

Kane? nisur reagmiet e para pasi Partia Demokratike e Kosove?s nuk ka pranuar oferte?n e Nisme?s Socialdmeokrate pe?r koalicion te? pe?rbashke?t parazgjedhor. Bekim Muja ane?tar i PDK-se? ne? Drenas ka...

Zbulohet biseda telefonike mes Hoxhajt e Limajt: “PDK njoftoi Nismën se nuk ka koalicion vetëm 1 orë para mbylljes së afatit”

para një jave - Bota Sot

Nënkryetari i Nismës Socialdemokrate, Bilall Sherifi ka treguar detaje të reja të dështimit të koalicionit parazgjedhor PDK-Nisma. Ai tha se PDK-ja vetëm një orë përpara mbylljes së afatit të koalicioneve,...

Limaj: Dështoi koalicioni i “forcave patriotike”

para një jave - Insajderi

Kryetari i NISMA-s Socialdemokrate, Fatmir Limaj, deklaroi se bisedimet në mes Partisë Demokratike të Kosovës e partisë së tij për koalicion kanë dështuar. Limaj tha se kanë shprehur gatishmërinë që “forcat...

Sherifi i Nismës tregon pse dështoi në orën e fundit koalicioni me PDK-në

para një jave - RTK

Nënkryetari i Nismës Socialdemokrate, Bilall Sherifi ka treguar detaje të reja të dështimit të koalicionit parazgjedhor PDK-Nisma. Ai në emisionin “Debat” të RTK-së ka thënë se PDK-ja vetëm një orë përpara...

Dorëhiqet nga PDK-ja, arsyeja mos krijimi i koalicionit të përbashkët parazgjedhor me Nismën

para një jave - Syri.net Kosova

Kane? nisur reagmiet e para pasi Partia Demokratike e Kosove?s nuk ka pranuar oferte?n e Nisme?s Socialdmeokrate pe?r koalicion te? pe?rbashke?t parazgjedhor. Bekim Muja ane?tar i PDK-se? ne? Drenas ka...

Limaj: Nisma shkon e vetme në zgjedhje, PDK e humbi shansin e votuesve

para një jave - Syri.net Kosova

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka thënë se partia e tij do të shkojë e vetme në zgjedhjet e 14 shkurtit. “Nisma do të shkojë e vetme në zgjedhje të 14 shkurtit. Kemi bërë përgatitje sikur...

Fatmir Limaj tregon se si ia “mbylli derën” për koalicion Enver Hoxhaj

para një jave - Koha.mk

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka treguar se si, përgjatë ditës së sotme, iu është kumtuar nga ushtruesi i detyrës së kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj, se nuk...

Zyrtari i PDK-së largohet nga kjo parti pasi nuk realizua me Nisma-n

para një jave - Syri.net Kosova

Kane? nisur reagmiet e para pasi Partia Demokratike e Kosove?s nuk ka pranuar oferte?n e Nisme?s Socialdmeokrate pe?r koalicion te? pe?rbashke?t parazgjedhor. . Bekim Muja ane?tar i PDK-se? ne? Drenas...

A mund të marrë pjesë Vjosa Osmani në zgjedhje? Ja çka thotë ky analist

para një jave - Syri.net Kosova

Analisti Ramush Tahiri mendon se Vjosa Osmani mund të mos marrë pjesë në zgjedhjet e 14 shkurtit. Kjo pasi në KQZ ka përfunduar afati për deklarimin e koalicioneve, duke lidhur vetëm dy koalicione nga...

Limaj thotë se PDK-ja nuk ishte e interesuar për koalicion me NISMA-n: Tash s’bëhemi me ta pas zgjedhjeve

para një jave - Klan Kosova

Kryetari i Nismas Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka thënë se sot nga ushtruesi i detyrës së Kryetarit të PDK-së, Enver Hoxhaj, ka marrë konfirmimin se nuk janë të interesuar për të shkuar me koalicion...

Zeka: Vjosa Osmani do të garojë më listën e VV’së

para një jave - GazetaBlic

Ish-deputeti Milaim Zeka ka folur për zgjedhjet e 14 shkurtit. Ai thotë se iniciativa e Vjosa Osmanit, do të shkrihet në listën zgjedhore të VV’së. Zeka ka sqaruar këto informata. “Në bazë të informacioneve...

Zyberaj: AKR-ja do t’i ketë 10 kandidatë në listën e LDK-së

para një jave - Zeri

Këshilltari i Behgjet Pacollit, kreut të AKR-së, Jetlir Zyberaj në emisionin “Debat” të RTK-së ka konfirmuar prezencën e AKR-së në listën zgjedhore të LDK-së. “Ka pasur një marrëveshje mes dy subjekteve,...

Limaj zbulon prapaskenat: Hoxhaj më tha se PDK-ja nuk ka vullnet për koalicion me NISMA-n

para një jave - OraInfo

PDK dhe Nisma do të garojnë në zgjedhje të vetme. Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka treguar se si, përgjatë ditës së sotme, iu është kumtuar nga ushtruesi i detyrës së kryetarit të Partisë...

Përfundon afati në KQZ, dy koalicione do të garojnë në zgjedhje

para një jave - Syri.net Kosova

Ka përfunduar afati për regjistrim të koalicioneve për pjesëmarrje në zgjedhjet e 14 shkurtit. Në KQZ thonë se kanë pranuar vetëm dy njoftime për koalicione. Zëdhënësi i KQZ’së Valmir Elezi, ka dhënë detaje....

Zyrtari i PDK’së jep dorëheqje pasi nuk u bë koalicioni me Nismën

para një jave - Indeks online

Bekim Muja, anëtari i PDK-së ka dhënë dorëheqje nga kjo parti e shkak po del të jetë mos arritja e koalicionit me partinë e Fatmir Limajt. Muja përmes një shkrimi në Facebook është shprehur i zhgënjyer...

Mustafa nuk tregon nëse është arritur marrëveshja me AKR-në, thotë se në zgjedhje hyjnë për fitore

para një jave - GazetaBlic

Ministri në detyrë i Bujqësisë, Besian Mustafa, ka thënë se LDK veproi ashtu siç edhe ka deklaruar më parë për koalicionet parazgjedhore, pra duke shkuar e vetme në zgjedhjet e 14 shkurtit. “Kryetari Isa...

Sherifi i Nismës tregon si dështoi në orën e fundit koalicioni me PDK-në

para një jave - Epoka e Re

Sekretari i Përgjithshëm i Nismës Socialdemokrate, Bilall Sherifi ka treguar detaje të reja të dështimit të koalicionit parazgjedhor PDK-Nisma. Sherifi ka thënë se PDK-ja vetëm një orë përpara mbylljes...

“Vjosa Osmani mund të mos marrë pjesë në zgjedhjet e 14 shkurtit”

para një jave - Epoka e Re

Vjosa Osmani mund të mos marrë pjesë në zgjedhjet e përgjithshme të 14 shkurtit, pasi në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve ka përfunduar afati për deklarimin e koalicioneve, njofton Insajderi. Kështu ka...

Limaj tregon se kush nga PDK nuk e dëshiroi koalicionin me ta

para një jave - Bota Sot

Kryetari i Nismës Fatmir Limaj ka treguar se a do të shkrihet subjekti i tij brenda PDK’së në një listë zgjedhore. Një koalicion mes këtyre dy subjekteve nuk u konkretizua derisa Limaj tregon se kryetari...

Ekskluzive, zbulohen detaje të reja nga marrëveshja LDK-AKR

para një jave - Bota Sot

Edhe pse u paralajmërua se do të nënshkruhet koalicion parazgjedhor ndërmjet Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Aleancës Kosova e Re, një gjë e tillë nuk u realizua. Mirëpo, këto dy subjekte politike arritën...

Zyberaj: AKR-ja do t’i ketë 10 kandidatë në listën e LDK-së

para një jave - RTK

Këshilltari i Behgjet Pacollit, kreut të AKR-së, Jetlir Zyberaj në emisionin “Debat” të RTK-së ka konfirmuar prezencën e AKR-së në listën zgjedhore të LDK-së. “Ka pasur një marrëveshje mes dy subjekteve,...

Propozimi për diasporën, Pacolli arsyeton anëtarët e VV-së në KQZ që votuan pro

para një jave - OraInfo

Pacolli arsyeton anëtarët e VV-së në KQZ që e votuan propozimin për diasporën. Ish-deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Fitore Pacolli ka arsyetuar vendimin e dy anëtarëve të LVV-së në KQZ, të cilët votuan...

Fatmir Limaj thotë se Nisma shkon e vetme në zgjedhje

para një jave - OraInfo

Nisma shkon e vetme në zgjedhje. Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka thënë në emisionin Pressing në T7 se partia e tij do të shkojë e vetme në zgjedhjet e 14 shkurtit. “Nisma do të shkojë...

Përfundon afati në KQZ, vetëm dy koalicione do të garojnë në zgjedhje

para një jave - Koha.mk

Vetëm dy koalicione do të garojnë në zgjedhjet e 14 shkurtit. Ka përfunduar afati për regjistrim të koalicioneve për pjesëmarrje në zgjedhjet e 14 shkurtit. Në KQZ thonë se kanë pranuar vetëm dy njoftime...

Zyberaj: Marrëveshja me LDK-në nuk do thotë shkrirje, AKR do t’i ketë 10 kandidatë në listë, një prej tyre dhe unë

para një jave - Bota Sot

Këshilltari i Behgjet Pacollit, Jetlir Zyberaj ka konfirmuar prezencën e AKR-së në listën zgjedhore të LDK-së. “Ka pasur një marrëveshje mes dy subjekteve, por që forma e kësaj marrëveshje nuk do të thotë...

Mustafa nuk tregon nëse është arritur marrëveshja me AKR-në, thotë se në zgjedhje hyjnë për fitore

para një jave - Zeri

Ministri në detyrë i Bujqësisë, Besian Mustafa, ka thënë se LDK veproi ashtu siç edhe ka deklaruar më parë për koalicionet parazgjedhore, pra duke shkuar e vetme në zgjedhjet e 14 shkurtit. “Kryetari Isa...

Zyrtari i PDK’së jep dorëheqje pasi nuk u bë koalicioni me Nismën

para një jave - OraInfo

Pasi nuk u bë koalicioni me Nismën, jep dorëheqje zyrtari i PDK-së. Bekim Muja, anëtari i PDK-së ka dhënë dorëheqje nga kjo parti e shkak po del të jetë mos arritja e koalicionit me partinë e Fatmir Limajt....

“Vjosa Osmani mund të mos marrë pjesë në zgjedhjet e 14 shkurtit”

para një jave - BalkanWeb

“Vjosa Osmani mund të mos marrë pjesë në zgjedhjet e 10 shkurtit”. Kështu deklaron analisti Ramush Tahiri. Kjo pasi në KQZ ka përfunduar afati për deklarimin e koalicioneve, duke lidhur vetëm dy koalicione...

Sami Kurteshi sqaron votën e tij në KQZ për votimin e diasporës

para një jave - GazetaBlic

Komisioni Qendror Zgjedhor, ka marrë vendimin për verifikimin e të gjithë votuesve nga diaspora, që aplikojnë për t’u regjistruar si votues në zgjedhjet e 14 shkurtit, në Kosovë. Pro këtij vendimi votoi...

Zgjedhjet e 14 shkurtit, Haradinaj zbulon ambiciet në “Tempora”: Presidentin dhe mbi 20 deputetë

para një jave - Ora news

Në një intervistë ekskluzive për “Tempora” në RTV Ora, kryetari i AAK dhe ish kryeministri Ramush Haradinaj zbuloi pritshmëritë e tij dhe të partisë qqë ai drejton në zgjedhjet e parakohshme parlamentare...

Daka: U ndjeva e ofenduar nga hajgaret për telefonatat e diasporës

para një jave - Bota Sot

Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka, ka thënë se telefonimi i mërgimtarëve nuk është i vetmi veprim që do të bëjnë ndaj tyre për t’ia mundësuar votimin në zgjedhjet e 14 shkurtit. Ajo tha se kjo është një...

Daka: U ndjeva e ofenduar nga talljet për telefonatat e diasporës

para një jave - Indeks online

Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedjeve, Valdete Daka, ka thënë se telefonimi i mërgimtarëve nuk është i vetmi veprim që do të bëjnë ndaj tyre për t’ia mundësuar votimin në zgjedhjet e 14 shkurtit....

Mustafa thotë se s’kanë hyrë në koalicion me AKR-në: Garojmë me listë të LDK-së

para një jave - OraInfo

Ka përfunduar afati në KQZ për regjistrimin e koalicioneve parazgjedhore. Besian Mustafa i Lidhjes Demokratike të Kosovës thotë se nuk kanë koalicion parazgjedhor me Aleancën Kosova e Re. “Lidhja Demokratike...

Valdete Daka: U ndjeva e ofenduar nga hajgaret për telefonatat e diasporës

para një jave - GazetaBlic

Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka, ka thënë se telefonimi i mërgimtarëve nuk është i vetmi veprim që do të bëjnë ndaj tyre për t’ia mundësuar votimin në zgjedhjet e 14 shkurtit. Ajo tha se kjo është një...

Sami Kurteshi i VV’së sqaron votën e tij në KQZ për votimin e diasporës

para një jave - Bota Sot

Komisioni Qendror Zgjedhor, ka marrë vendimin për verifikimin e të gjithë votuesve nga diaspora, që aplikojnë për t’u regjistruar si votues në zgjedhjet e 14 shkurtit, në Kosovë. Pro këtij vendimi votoi...

Nisin dorëheqjet nga PDK pas dështimit të koalicionit me Nismën

para një jave - Bota Sot

Pas dështimit të koalicionit parazgjedhore mes Partisë Demokratike të Kosovës e Nismës Socialdemokrate kanë filluar dorëheqjet. Bekim Muja, anëtari i PDK-së tashmë ka dhënë dorëheqje nga kjo parti e shkak...

Sami Kurteshi sqaron votën e tij në KQZ për votimin e diasporës

para një jave - Indeks online

Komisioni Qendror Zgjedhor, ka marrë vendimin për verifikimin e të gjithë votuesve nga diaspora, që aplikojnë për t’u regjistruar si votues në zgjedhjet e 14 shkurtit, në Kosovë. Pro këtij vendimi votoi...

Përfundon afati në KQZ, në zgjedhjet e Kosovës do të garojnë dy koalicione

para një jave - ABC News

Ka përfunduar afati për regjistrim të koalicioneve për pjesëmarrje në zgjedhjet e 14 shkurtit në Kosovë. KQZ deklaron se kanë pranuar vetëm dy njoftime për koalicione. “Deri sot në orën 18:00 ka qenë afati...

PDK në Drenas mohon se zyrtari që u dorëhoq ishte nënkryetar nëndege: Përkrahim vendimin që të garojmë të vetëm

para një jave - Lajmi.net

Duke u thirrur në arsyet e dhëna nga Muja, PDK ka qartësuar se Muja s’ka qenë asnjëherë nënkryetar i nëndegës së partisë në Gradicë, shkruan lajmi.net. PDK në Drenas thotë e e përkrah plotësisht vendimin...

Tomë Gashi: Është punë e kryme, Vjosa Osmani do të jetë pjesë e listës së Vetëvendosjes

para një jave - Lajmi.net

Ndër të tjerash, ai ka thënë se Osmani me nismën e saj “Guxo”, sigurisht që do të jetë pjesë e listës së VV-së. “Vjosa Osmani me nismën e saj Guxo, do të jetë pjesë e listës së Vetëvendosjes, kjo është...

Latifi: PDK e trajtoi keq Fatmir Limajn, është dashur të trajtohet si subjekt politik

para një jave - Bota Sot

Analisti Blerim Latifi ka thënë në emisionin Pressing se PDK e ka trajtuar keq Nismën andaj edhe nuk ka ndodhur një koalicion mes dy partive. Ai thotë se ka pasur shpresa të mëdha që ky koalicion të ndodhë....

Mustafa: S’kemi koalicion me AKR-në, garojmë me listë të LDK-së

para një jave - Bota Sot

Besian Mustafa i Lidhjes Demokratike të Kosovës thotë se nuk kanë koalicion parazgjedhor me Aleancën Kosova e Re. “Lidhja Demokratike e Kosovës nuk do të garojë si koalicion. Do të garojmë me listën e...

Nisma sapo vendosi, kështu garon në zgjedhje

para një jave - Bota Sot

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka thënë se partia e tij do të shkojë e vetme në zgjedhjet e 14 shkurtit. “Nisma do të shkojë e vetme në zgjedhje të 14 shkurtit. Kemi bërë përgatitje sikur...

Limaj: Nisma shkon e vetme në zgjedhje

para një jave - Indeks online

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka thënë në emisionin Pressing se partia e tij do të shkojë e vetme në zgjedhjet e 14 shkurtit. “Nisma do të shkojë e vetme në zgjedhje të 14 shkurtit....

Tahiri: Vjosa Osmani mund të mos marrë pjesë në zgjedhjet e 14 shkurtit

para një jave - Zeri

Analisti Ramush Tahiri në emisionin "Debat" të RTK-së tha Vjosa Osmani mund të mos marrë pjesë në zgjedhjet e 14 shkurtit. Kjo pasi në KQZ ka përfunduar afati për deklarimin e koalicioneve, duke lidhur...

Mustafa: Në zgjedhje hyjmë për fitore, ende s’kemi marrëveshje me AKR-në

para një jave - RTK

Ministri në detyrë i Bujqësisë, Besian Mustafa, ka thënë se LDK veproi ashtu siç edhe ka deklaruar më parë për koalicionet parazgjedhore, pra duke shkuar e vetme në zgjedhjet e 14 shkurtit. “Kryetari Isa...

Besian Mustafa: S’kemi koalicion me AKR-në, garojmë me listë të LDK-së

para një jave - GazetaBlic

Besian Mustafa i Lidhjes Demokratike të Kosovës thotë se nuk kanë koalicion parazgjedhor me Aleancën Kosova e Re. “Lidhja Demokratike e Kosovës nuk do të garojë si koalicion. Do të garojmë me listën e...

E thotë Fatmir Limaj: Nisma shkon e vetme në zgjedhje

para një jave - GazetaBlic

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka thënë në emisionin Pressing në T7 se partia e tij do të shkojë e vetme në zgjedhjet e 14 shkurtit. “Nisma do të shkojë e vetme në zgjedhje të 14 shkurtit....

“Vjosa Osmani mund të mos marrë pjesë në zgjedhjet e 14 shkurtit”

para një jave - GazetaBlic

Analisti Ramush Tahiri mendon se Vjosa Osmani mund të mos marrë pjesë në zgjedhjet e 10 shkurtit. Kjo pasi në KQZ ka përfunduar afati për deklarimin e koalicioneve, duke lidhur vetëm dy koalicione nga...

A mund të marrë pjesë Vjosa Osmani në zgjedhje? Ja çka thotë ky analist

para një jave - Bota Sot

Analisti Ramush Tahiri mendon se Vjosa Osmani mund të mos marrë pjesë në zgjedhjet e 14 shkurtit. Kjo pasi në KQZ ka përfunduar afati për deklarimin e koalicioneve, duke lidhur vetëm dy koalicione nga...

Tahiri: Vjosa Osmani mund të mos marrë pjesë në zgjedhjet e 14 shkurtit

para një jave - Bota Sot

Analisti Ramush Tahiri tha Vjosa Osmani mund të mos marrë pjesë në zgjedhjet e 14 shkurtit. Kjo pasi në KQZ ka përfunduar afati për deklarimin e koalicioneve, duke lidhur vetëm dy koalicione nga partitë...

Limaj: Kemi vendosur të garojmë të vetëm në zgjedhje

para një jave - RTK

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj ka konfirmuar se në zgjedhjet e 14 shkurtit do t’i hyjnë garës si subjekt i vetëm. Një gjë të tillë lideri i Nismës e ka bërë të ditur në intervistë për...

Tahiri: Vjosa Osmani mund të mos marrë pjesë në zgjedhjet e 14 shkurtit

para një jave - RTK

Analisti Ramush Tahiri në emisionin "Debat" të RTK-së tha Vjosa Osmani mund të mos marrë pjesë në zgjedhjet e 14 shkurtit. Kjo pasi në KQZ ka përfunduar afati për deklarimin e koalicioneve, duke lidhur...

Përfundon afati në KQZ, vetëm dy koalicione do të garojnë në zgjedhje

para një jave - OraInfo

Vetëm dy koalicione do të garojnë në zgjedhjet e 14 shkurtit. Ka përfunduar afati për regjistrim të koalicioneve për pjesëmarrje në zgjedhjet e 14 shkurtit. Në KQZ thonë se kanë pranuar vetëm dy njoftime...

“Ai s’ka qenë kurrë nënkryetar nëndege”, PDK demanton se zyrtari i saj u dorëhoq pas dështimit të koalicionit me Nismën

para një jave - Lajmi.net

Duke u thirrur në arsyet e dhëna nga Muja, PDK ka qartësuar se Muja s’ka qenë asnjëherë nënkryetar i nëndegës së partisë në Gradicë, shkruan lajmi.net. PDK në Drenas thotë e e përkrah plotësisht vendimin...

Dorëhiqet nga PDK, arsyeja mos krijimi i koalicionit të përbashkët parazgjedhor me Nismën

para një jave - GazetaBlic

Kanë nisur reagmiet e para pasi Partia Demokratike e Kosovës nuk ka pranuar ofertën e Nismës Socialdmeokrate për koalicion të përbashkët parazgjedhor. Bekim Muja, anëtar i PDK-së në Drenas ka njoftuar...

Pacolli arsyeton anëtarët e VV-së që e votuan propozimin për diasporën në KQZ

para një jave - Bota Sot

Ish-deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Fitore Pacolli ka arsyetuar vendimin e dy anëtarëve të LVV-së në KQZ, të cilët votuan pro propozimit që KQZ sipas të cilit nuk do të lejohen të votojnë mërgimtarët...

Liza Gashi: Që 5 vjet janë paratë që të krijohet aplikacioni për votuesit nga jashtë

para një jave - Kallxo

Ish-zëvendësministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës dhe përfaqësuesja e organizatës joqeveritare që merret me diasporën, Germin, Liza Gashi, në debatin “Kallxo Pernime” ka treguar se që 5 vite KQZ...

Limaj: Hoxhaj më tha se PDK-ja nuk ka vullnet për koalicion me NISMA-n

para një jave - InfoShqip

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka treguar se si, përgjatë ditës së sotme, iu është kumtuar nga ushtruesi i detyrës së kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj, se nuk...

Kryeziu: Aderimet dhe marrëveshjet për përfshirje në lista, janë vetëm një fluskë politike pa përmbajtje

para një jave - Bota Sot

Drejtori i KDI-së, Ismet Kryeziu, ka thënë se aderimet dhe marrëveshjet për përfshirje në lista në kohë zgjedhjesh, janë vetëm një fluskë politike pa përmbajtje. Kryeziu në Facebook ka shkruar,...

Ehat Miftaraj: Përfundon afati ligjor për koalicionet, disa parti me apetite më të vogla në torten e madhe

para një jave - Bota Sot

Ehat Miftaraj nga Instituti i Kosovës për Drejtësi thotë se sot ka kaluar afati ligjor për koalicionet e partive politike. Në një postim në Facebook, Miftaraj shkruan se nuk ka asnjë koalicion mes partive...

KQZ do t’i telefonojë nga tri herë votuesit jashtë vendit për ta verifikuar aplikimin

para një jave - Insajderi

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve bën të ditur se votuesit jashtë vendit do të telefonohen tri here, në tri orare të ndryshme, për verifikimin e aplikacioneve, njofton Insajderi. Zëdhënësi i këtij komisioni,...

Fitore Pacolli arsyeton votën pro të anëtarëve të LVV në KQZ

para një jave - Kallxo

Ish-deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Fitore Pacolli në debatin “Kallxo Pernime” ka arsyetuar vendimin e dy anëtarëve të LVV-së në KQZ, të cilët votuan pro propozimit që KQZ t’i verifikojë të gjithë aplikuesit...

Zgjedhjet dhe mërgata – LIVE

para një jave - Kallxo

Në emisionin “Kallxo Pernime” sonte po shfaqet debati lidhur me zgjedhjet dhe mërgatën e Kosovës dhe pjesëmarrjen e saj në zgjedhjet e 14 shkurtit. Përballë Jeta Xharrës sonte janë Faton Peci nga Presidenca,...

Pati shumë reagime, por KQZ miraton vendimin për verifikimin e votave nga jashtë përmes telefonit

para një jave - Syri.net Kosova

Pavarësisht kundërshtimeve, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka miratuar vendimin për verifikimin e votave për votuesit nga jashtë, përmes telefonit. Për dallim nga një ditë më herët, anëtarët e Vetëvendosjes...

Pati shumë reagimeve, por KQZ miraton vendimin për verifikimin e votave nga jashtë përmes telefonit

para një jave - Syri.net Kosova

Pavarësisht kundërshtimeve, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka miratuar vendimin për verifikimin e votave për votuesit nga jashtë, përmes telefonit. Për dallim nga një ditë më herët, anëtarët e Vetëvendosjes...

Ehat Miftaraj: Përfundon afati ligjor për koalicionet e partive politike

para një jave - RTK

Ehat Miftaraj nga Instituti i Kosovës për Drejtësi thotë se sot ka kaluar afati ligjor për koalicionet e partive politike. Në një postim në Facebook, Miftaraj shkruan se nuk ka asnjë koalicion mes partive...

Edhe pas reagimeve të shumta, KQZ miraton vendimin për verifikimin e votave nga jashtë përmes telefonit

para një jave - Syri.net Kosova

Pavarësisht kundërshtimeve, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka miratuar vendimin për verifikimin e votave për votuesit nga jashtë, përmes telefonit. Për dallim nga një ditë më herët, anëtarët e Vetëvendosjes...

Limaj: Hoxhaj më tha se PDK-ja nuk ka vullnet për koalicion me NISMA-n

para një jave - Zyrtare

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka treguar se si, përgjatë ditës së sotme, iu është kumtuar nga ushtruesi i detyrës së kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj, se nuk...

AKR-ja e Pacollit do të garojë në listën e LDK-së, ndërkohë Muja aderoi në Vetëvendosje!

para një jave - Portalb

Lëvizjes Vetëvendosje! sot i është bashkuar edhe profesori universitar Armend Muja, ndërkohë raportohet se AKR-ja e Behgjet Pacollit do të garojë në një listë me LDK-në, transmeton Portalb.mk . AKR-ja...

Reagim i Rrjetit Mërgimtar Shqiptar i Botës, Njujork,në vendimin e KQZ-së, për regjistrimin e mërgimtarve në zgjedhjet e 14 Shkurtit në Kosovë

para një jave - Bota Sot

Në vendimin e KQZ-së, që ekskluzivisht e ka siguruar Gazeta Bota sot, thuhet se, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, do të kontaktojë prej telefonit të gjithë mërgimtarët që kanë aplikuar për t’u regjistruar...

Dështon koalicioni me VV-në, Vjosa Osmani e vetme në zgjedhje

para një jave - Bota Sot

Vjosa Osmani po hyn e vetme në zgjedhjet e 14 shkurtit, kjo pasi koalicioni parazgjedhor me Vetëvendosjen (VV), ka dështuar. Nga ora 18:00 e ditës së sotme, Vjosa Osmanit ligjërisht i ka mbetur që të garojë...

Sqaron KQZ-ja: Votuesit jashtë vendit do të telefonohen tri herë për ta verifikuar aplikimin

para një jave - Telegrafi

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka sqaruar se verifikimi i aplikacioneve për votim jashtë vendit do të bëhet përmes telefonit në tri faza të ndryshme. Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi gjatë konferencës...

KQZ: Votuesit jashtë vendit do të telefonohen tri herë për ta verifikuar aplikimin

para një jave - OraInfo

Votuesit jashtë vendit do të telefonohen tri herë për ta verifikuar aplikimin, thonë nga KQZ-ja. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka sqaruar se verifikimi i aplikacioneve për votim jashtë vendit do të bëhet...

Tahiri: Vjosa Osmani mund të mos marrë pjesë në zgjedhjet e 14 shkurtit

para një jave - InfoShqip

Analisti Ramush Tahiri, tha Vjosa Osmani mund të mos marrë pjesë në zgjedhjet e 14 shkurtit. Kjo pasi në KQZ ka përfunduar afati për deklarimin e koalicioneve, duke lidhur vetëm dy koalicione nga partitë...

Vetëm dy koalicione paraqiten në KQZ për zgjedhjet parlamentare

para një jave - Telegrafi

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pas përfundimit të afatit për paraqitjen e koalicioneve parazgjedhore ka bërë të ditur se është mbyllur afati për paraqitjen e koalicioneve, ku vetëm dy koalicione janë deklaruar...

AKR-ja tregon kushtet e LDK-së para se të hynin në koalicion

para një jave - Zeri

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AKR) do të hyjë në koalicion me Lidhjen Demokratike të Kosovës (LDK), raporton Zeri.info Lajmin e ka konfirmuar për "Zërin", Vesel Makolli nga AKR-ja. Sipas Makollit,...

Diaspora dhe politika e jashtme sonte në ‘Kallxo Pernime’

para një jave - Kallxo

Sonte me fillin në ora 20:30 në KALLXO.com dhe në RTV Dukagjini mund të ndiqni debatin për diasporën dhe votat e diasporës. Të ftuar do të jenë Faton Peci nga Presidenca, Fitore Pacolli nga LVV, Faton...

Mustafa: LDK në zgjedhje hyn për fitore

para një jave - Lajmi.net

“Kryetari Isa Mustafa është i autorizuar për të diskutuar me partitë politike, derisa është marrë vendimi që do garojmë pa një koalicion parazgjedhor”, tha Mustafa në emisionin “Debat” të RTK-së, duke...

Përfundon afati, ja cilat parti aplikuan për koalicione në KQZ

para një jave - Syri.net Kosova

Ka përfunduar afati për paraqitjen e koalicioneve parazgjedhore në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), shkruan Syri.net Kosova. Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi ka thënë se për certifikim për koalicion...

Mërgimtari nga Gjermania për vendimin e KQZ-së: Ne punojmë të gjithë, ndoshta nuk kemi mundësi të përgjigjemi në telefon

para një jave - Indeks online

Jakup Gashi i cili jeton dhe vepron në Gjermani ka thënë se është i padrejtë vendimi i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve për të telefonuar gjithë votuesit jashtë vendit, e ata që nuk lajmërohen në telefon,...

AKR me 10 kandidatë, garon në listën zgjedhore të LDK-së

para një jave - Syri.net Kosova

Aleanca Kosova e Re dhe Lidhja Demokratike e Kosovës kanë arritur marrëveshje. Në bazë të së njëjtës, AKR do të garojë në listën zgjedhore të LDK-së me 10 kandidatë. Këtë e ka konfirmuar edhe Vesel Makolli...

Mërgimtari nga Gjermania për vendimin e KQZ-së: Është i padrejtë

para një jave - Klan Kosova

Jakup Gashi i cili jeton dhe vepron në Baden Württemberg të Gjermanisë ka thënë se është i padrejtë vendimi i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve për të telefonuar gjithë votuesit jashtë vendit, e ata që...

Nuk ka koalicion parazgjedhor, AKR pjesë e listës së LDK-së

para një jave - Telegrafi

Aleanca Kosova e Re e Behgjet Pacollit, ka arritur një marrëveshje me Lidhjen Demokratike të Kosovës, të drejtuar nga Isa Mustafa për të garuar në zgjedhjet parlamentare të 14 shkurtit, si pjesë listës...

Sami Kurteshi dhe Alim Rama nga VV i “ranë pishman” për votën pro vendimit të KQZ-së për votimin e Diasporës

para një jave - Bota Sot

Dy përfaqësuesit e Lëvizjes Vetëvendosje në Komisionin Qendror Zgjedhor, Sami Kurteshi dhe Alim Rama, i kanë rënë pishman votës pro vendimit që dje e dhanë për verifikimin e votuesve jashtë Kosovës, përmes...

Zgjedhjet e ndryshimit të madh

para një jave - Bota Sot

Zgjedhjet e jashtëzakonshme që do të mbahen me 14 shkurt 2021, janë pikë kthese për politikën kosovare dhe përqendrimin e saj në rrjedhojat e shtetit të Kosovës. Se kush do të jetë në krye, kush do të...

Mërgimtari nga Gjermania për vendimin e KQZ-së: Ne punojmë të gjithë, ndoshta nuk kemi mundësi të përgjigjemi në telefon

para një jave - Bota Sot

Jakup Gashi i cili jeton dhe vepron në Gjermani ka thënë se është i padrejtë vendimi i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve për të telefonuar gjithë votuesit jashtë vendit, e ata që nuk lajmërohen në telefon,...

Sami Kurteshi mundohet ta arsyetojë votën e tij pro vendimit për mërgatën në KQZ

para një jave - Lajmi.net

“Po unë e kam votuar”, thotë Kurteshi. Ai ka sqaruar votën e tij. “Çështja është se vendimi në të vërtetë ka rrjedh nga një këshill i KQZ’së, këshilli për Operacione Zgjedhore. Kjo çështje është ngrit...

Vendimi i KQZ-së, flet mërgimtari nga Gjermania: Ne punojmë të gjithë, ndoshta nuk kemi mundësi të përgjigjemi në telefon

para një jave - OraInfo

Më 14 shkurt në Kosovë mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme. Jakup Gashi i cili jeton dhe vepron në Gjermani ka thënë se është i padrejtë vendimi i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve për të telefonuar gjithë...

Krasniqi nga “Germin”: Vendimi i KQZ-së për diasporën të anulohet, është i padrejtë

para një jave - Klan Kosova

Lirim Krasniqi, Drejtor i Shoqatës “Germin” vlerëson se vendimi i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve për votimin nga diaspora është i padrejtë. “Ky vendim shkakton pengesa ose kritere shtesë për votuesit...

Sherifi i Nismës tregon si dështoi në orën e fundit koalicioni me PDK-në

para një jave - Periskopi

Sekretari i Përgjithshëm i Nismës Socialdemokrate, Bilall Sherifi ka treguar detaje të reja të dështimit të koalicionit parazgjedhor PDK-Nisma. Sherifi ka thënë se PDK-ja vetëm një orë përpara mbylljes...

“Vjosa Osmani mund të mos marrë pjesë në zgjedhjet e 14 shkurtit”

para një jave - Java News

“Vjosa Osmani mund të mos marrë pjesë në zgjedhjet e 10 shkurtit”. Kështu deklaron analisti Ramush Tahiri. Kjo pasi në KQZ ka përfunduar afati për deklarimin e koalicioneve, duke lidhur vetëm dy koalicione...

Sherifi i Nismës tregon si dështoi në orën e fundit koalicioni me PDK-në

para një jave - KosovaPress

Sekretari i Përgjithshëm i Nismës Socialdemokrate, Bilall Sherifi ka treguar detaje të reja të dështimit të koalicionit parazgjedhor PDK-Nisma. Ai në emisionin “Debat” të RTK-së ka thënë se PDK-ja vetëm...

KQZ: Aplikuan dy koalicione, afati për certifikimin e listave të kandidatëve për deputetë deri më 16 janar

para një jave - Zhurnal

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) njoftoi se janë paraqitur vetëm dy njoftime për pjesëmarrje në zgjedhje përmes koalicionit, ndërsa afati për certifikimin e listave të kandidatëve për deputetë mbyllet...

Pa koalicion parazgjedhor, AKR pjesë e listës së LDK-së

para një jave - Zhurnal

Aleanca Kosova e Re, ka arritur një marrëveshje me Lidhjen Demokratike të Kosovës, për të garuar në zgjedhjet parlamentare të 14 shkurtit, si pjesë listës së LDK-së. Marrëveshja mes dy partive është bërë...

Mbyllet afati në KQZ, vetëm dy koalicione për zgjedhjet e 14 shkurtit

para një jave - Klan Kosova

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve njofton se është përmbyllur afati për partitë politike të cilat kërkojnë çertifikim për pjesëmarrje përmes Koalicionit në zgjedhjet e parakohshme për Kuvendin e Republikës...

Sami Kurteshi dhe Alim Rama nga VV i “ranë pishman” për votën pro vendimit të KQZ-së për votimin e Diasporës

para një jave - GazetaBlic

Dy përfaqësuesit e Lëvizjes Vetëvendosje në Komisionin Qendror Zgjedhor, Sami Kurteshi dhe Alim Rama, i kanë rënë pishman votës pro vendimit që dje e dhanë për verifikimin e votuesve jashtë Kosovës, përmes...

Vendimi i KQZ-së për konfirmimin e votës po cilësohet i papranueshëm

para një jave - Koha.net

Të panevojshëm e kanë cilësuar diaspora, vendimin e fundit të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve. KQZ-ja gjatë së hënës ka marrë vendim që të telefonojë të gjithë ata që aplikojnë jashtë vendit për votim...

Zyrtari i PDK’së jep dorëheqje pasi nuk u bë koalicioni me Nismën

para një jave - Infokusi

Bekim Muja, anëtari i PDK-së ka dhënë dorëheqje nga kjo parti e shkak po del të jetë mos arritja e koalicionit me partinë e Fatmir Limajt. Muja përmes një shkrimi në Facebook është shprehur i zhgënjyer...

“Ai s’ka qenë kurrë nënkryetar nëndege”: PDK demanton se zyrtari i saj u dorëhoq pas dështimit të koalicionit me Nismën

para një jave - Gazeta Metro

Partia Demokratike e Kosovës (PDK), dega në Drenas ka reaguar pas raportimeve se anëtari i saj, Bekim Muja ka dhënë dorëheqje nga partia për shkak të mos-arritjes së koalicionit me Nismën. Kjo parti ka...

Limaj: Dështoi koalicioni i “forcave patriotike”

para një jave - Flaka

Kryetari i NISMA-s Socialdemokrate, Fatmir Limaj, deklaroi se bisedimet në mes Partisë Demokratike të Kosovës e partisë së tij për koalicion kanë dështuar. Limaj tha se kanë shprehur gatishmërinë që “forcat...

Zyrtari i PDK-së jep dorëheqje pasi nuk u bë koalicioni me Nismën

para një jave - Lajmi.net

Muja përmes një shkrimi në Facebook është shprehur i zhgënjyer me vendimin e kryesisë së PDK-së. “I zhgënjyer thellë me vendimin e kryesisë qendrore të PDK, për mos shkuarjen në koalicion me Nismën Socialdemokrate...

Ankohet Valdete Daka: U ndjeva e ofenduar nga hajgaret për telefonatat e diasporës

para një jave - Lajmi.net

Ajo tha se kjo është një nga procedurat dhe se përmes kësaj synohet verifikimi i votuesit, i cili më herët do të ketë plotësuar një aplikacion me të dhëna dhe se telefonata nuk do të bëhet vetëm një herë...

LDK dhe AKR bashkë në zgjedhje

para një jave - OraInfo

LDK dhe AKR bashkë në zgjedhje, kjo është marrëveshja e tyre. Aleanca Kosova e Re dhe Lidhja Demokratike e Kosovës kanë arritur marrëveshje. Në bazë të së njëjtës, AKR do të garojë në listën zgjedhore...

Haradinaj nga Malisheva: Aleanca në zgjedhje hyn me program të qartë ekonomik

para një jave - KosovaPress

Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj përmes një statusi në rrjetin social facebook ka ndarë momente nga takimi me strukturat e Aleancës në Malishevë. “Malisheva që dha shumë...

KQZ-ja sqaron se si do të telefonohen votuesit jashtë Kosovës

para një jave - Kallxo

Valmir Elezi, zëdhënës i KQZ-së, në një konferencë për media ka bërë të ditur procedurat se si do të telefonohen votuesit jashtë Kosovës, për të plotësuar aplikimin e tyre për të votuar në zgjedhjet e...

Arrihet marrëveshja pa koalicion, AKR pjesë e listës së LDK-së në zgjedhjet e parakohshme

para një jave - BalkanWeb

Aleanca Kosova e Re e Behgjet Pacollit, ka arritur një marrëveshje me Lidhjen Demokratike të Kosovës për të garuar në zgjedhjet parlamentare të 14 shkurtit, si pjesë listës së LDK-së. Megjithëse kërkesa...

Përfundon afati në KQZ, Valmir Elezi: Vetëm dy koalicione parazgjedhore

para një jave - Bota Sot

Në ora 18:00 është përmbyllur afati për partitë politike që kërkojnë certifikim për pjesëmarrje në zgjedhjet e parakohshme të 14 shkurtit përmes koalicioneve parazgjedhore. Zëdhënësi i KQZ-së Valmir Elezi...

Arrihet marrëveshja: AKR-ja garon me 10 kandidatë në listën zgjedhore të LDK-së

para një jave - Zeri

Në bazë të së njëjtës, AKR do të garojë në listën zgjedhore të LDK-së me 10 kandidatë. Këtë për lajmi.net e ka konfirmuar edhe Vesel Makolli nga AKR. Ai ka thënë se ka pasur diskutime deri në momentet...

Dy koalicione parazgjedhore janë paraqitur në KQZ

para një jave - Insajderi

Deri më tani në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve janë paraqitur dy koalicione zgjedhore. Zëdhënësi i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valmir Elezi, i tha Insajderi bëhet fjalë për koalicion VAKAT dhe...

LDK-ja dhe AKR-ja arrijnë marrëveshje për listë të përbashkët në zgjedhje

para një jave - Kallxo

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) dhe Aleanca Kosova e Re (AKR) në zgjedhjet e 14 shkurtit do të garojnë me një listë të përbashkët. Marrëveshjen e arritur sot e ka konfirmuar për KALLXO.com,...

Detaje: Mërgimtarët do të thirren më shumë se tre herë në telefon për t’u verifikuar si votues

para një jave - Bota Sot

Nga KQZ kanë dhënë detaje për formën e verifikimit të votuesve jashtë Kosovës përmes telefonit, vendim ky i cili ka nxitur shumë reagime në Kosovë. Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi me anë të një konference...

Elezi: Mërgimtarët do të thirren më shumë se tre herë në telefon për t’u verifikuar si votues

para një jave - Indeks online

Nga KQZ kanë dhënë detaje për formën e verifikimit të votuesve jashtë Kosovës përmes telefonit, vendim ky i cili ka nxitur shumë reagime në Kosovë. Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi me anë të një konference...

LVV-ja sot voton kundër vendimit për verifikim të votuesve të diasporës përmes telefonit

para një jave - Zeri

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ndonëse me kundërshtime, e ka miratuar vendimin e djeshëm në lidhje me verifikimin e votuesve nga diaspora përmes telefonit për zgjedhjet e 14 shkurtit. Kjo çështje dje...

KQZ: Kërkesa vetëm për dy koalicione parazgjedhore

para një jave - RTK

Sonte në ora 18:00 është përmbyllur afati për deklarimin e koalicioneve parazgjedhore në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve. Zëdhënësi i KQZ-së Valmir Elezi, ka bërë të ditur se brenda afatit janë deklaruar...

Limaj: Nisma shkon e vetme në zgjedhje

para një jave - Infokusi

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka thënë në emisionin Pressing në T7 se partia e tij do të shkojë e vetme në zgjedhjet e 14 shkurtit. “Nisma do të shkojë e vetme në zgjedhje të 14 shkurtit....

Këto parti aplikuan për koalicione në KQZ

para një jave - OraInfo

Përfundon afati, këto parti aplikuan për koalicione në KQZ. Ka përfunduar afati për paraqitjen e koalicioneve parazgjedhore në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve (KQZ). Zëdhënësi i KQZ’së, Valmir Elezi ka...

Zeka: Vjosa Osmani do të garojë më listën e VV’së, Pacolli sot aderoi në LDK

para një jave - Gazeta Metro

Ish-deputeti Milaim Zeka ka folur për zgjedhjet e 14 shkurtit. Ai thotë se iniciativa e Vjosa Osmanit, do të shkrihet në listën zgjedhore të VV’së, si shkrirje e vlerësoi edhe koalicionin mes LDK dhe AKR,...

Detaje ekskluzive: Mësoni sa herë dhe në cilën kohë KQZ do t’i telefonojë mërgimtarët që duan të votojnë me postë në zgjedhjet e 14 shkurtit!

para një jave - GazetaBlic

Komisioni Qendror Zgjedhor, ka sqaruar vendimin e një dite më parë, për konfirmimin e regjistruesve të personave që jetojnë jashtë Kosove, të cilët dëshirojnë të votojnë në zgjedhjet e 14 shkurtit, shkruan...

Nuk ka koalicion parazgjedhor, AKR pjesë e listës së LDK-së

para një jave - Ora news

Aleanca Kosova e Re e Behgjet Pacollit, ka arritur një marrëveshje me Lidhjen Demokratike të Kosovës, të drejtuar nga Isa Mustafa për të garuar në zgjedhjet parlamentare të 14 shkurtit, si pjesë listës...

KQZ: Deri më tash kemi marrë njoftime për dy koalicione parazgjedhore

para një jave - Telegrafi

Komisioni Qendror Zgjedhor (KQZ) ka bërë të ditur se deri më tash në këtë institucion janë dorëzuar dy njoftime për koalicione parazgjedhore nga radhët e komuniteteve. “Deri më tani janë paraqitur...

S’ka koalicione të partive shqiptare për zgjedhjet e 14 shkurtit

para një jave - Zeri

Asnjë subjekt politik shqiptar nuk ka kërkuar certifikim në KQZ të ndonjë koalicioni me parti tjera. Në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, sipas zëdhënësit Valmir Elezi, janë deklaruar dy parti politike...

KQZ miraton vendimin për verifikimin e votave nga jashtë përmes telefonit

para një jave - RTK

Pavarësisht kundërshtimeve, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka miratuar vendimin për verifikimin e votave për votuesit nga jashtë, përmes telefonit. Për dallim nga një ditë më herët, anëtarët e Vetëvendosjes...

Cilat parti (nuk) do të bëjnë koalicione parazgjedhore?

para një jave - Insajderi

Afati për të paraqitur koalicionet para KQZ-së për t’i zyrtarizuar ato është deri në orën 18:00 të ditës së sotme (12 janar), megjithatë, kur ka mbetur vetëm edhe pak kohë, asnjë nga partitë e mëdha nuk...

Dorëhiqet nga PDK, arsyeja mos krijimi i koalicionit të përbashkët parazhjedhor me Nismën

para një jave - Infokusi

Kanë nisur reagmiet e para pasi Partia Demokratike e Kosovës nuk ka pranuar ofertën e Nismës Socialdmeokrate për koalicion të përbashkët parazgjedhor, shkruan Gazeta inFokus . Bekim Muja anëtar...

Mbyllet afati, s’ka koalicion parazgjedhor PDK-Nisma

para një jave - RTK

Para pak minutash ka përfunduar afati i vendosur nga KQZ-ja për dorëzimin e koalicioneve parazgjedhore të partive për pjesëmarrjen në zgjedhjet e 14 shkurtit. Nga selia e KQZ-së, gazetari i RTK-së Bashkim...

Vetëm dy koalicione parazgjedhore në zgjedhjet e 14 shkurtit

para një jave - Koha.net

Vetëm dy koalicione parazgjedhore janë regjistruar për zgjedhjet e ardhshme, të 14 shkurtit, ka njoftuar Komisioni Qendror i Zgjedhjeve. Valmir Elezi nga KQZ-ja ka bërë të ditur se janë regjistruar vetëm...

Mbyllet afati për koalicione, vetëm dy të tilla janë paraqitur në KQZ

para një jave - Kallxo

Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi, përmes një konference për media ka bërë të ditur se vetëm dy koalicione janë paraqitur për pjesëmarrje në zgjedhjet e jashtëzakonshme të 14 shkurtit. Afati ka përfunduar...

Këto janë dy koalicionet e komuniteteve për zgjedhjet në Kosovë

para një jave - Syri.net Kosova

Koalicionet parazgjedhore të subjekteve politike shqiptare ende nuk janë konkretizuar, por si duket deri më tani janë paraqitur dy njoftime për pjesëmarrje në zgjedhje përmes Koalicionit nga radhët e komuniteteve,...

Përfundon afati, këto parti aplikuan për koalicione në KQZ

para një jave - GazetaBlic

Ka përfunduar afati për paraqitjen e koalicioneve parazgjedhore në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve (KQZ). Zëdhënësi i KQZ’së, Valmir Elezi ka thënë se për certifikim për koalicion kanë aplikuar vetëm...

Skadon afati/ Nisma e AKR nuk arrijnë të bëjnë koalicione parazgjedhore

para një jave - Indeks online

Në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve janë paraqitur dy njoftime për pjesëmarrje në zgjedhje përmes koalicionit. Por këtu nuk bëjnë pjesë Nisma Socialdemokrate e as Aleanca Kosova e Re. Këto dy subjekte,...

Para zgjedhjeve të jashtëzakonshme, Vjosa Osmanit i kanë mbetur edhe këto dy rrugë

para një jave - OraInfo

Vjosa Osmanit i kanë mbetur veç edhe dy rrugë para zgjedhjeve të jashtëzakonshme. Tashmë ligjërisht Osmanit i ka mbetur që të garojë e vetme në një iniciativë qytetare, apo të shkrihet në një listë të...

Përfundon afati në KQZ, dy koalicione do të garojnë në zgjedhje

para një jave - Infokusi

Ka përfunduar afati për regjistrim të koalicioneve për pjesëmarrje në zgjedhjet e 14 shkurtit. Në KQZ thonë se kanë pranuar vetëm dy njoftime për koalicione. Zëdhënësi i KQZ’së Valmir Elezi, ka dhënë detaje....

AKR-ja e Pacollit do të garojë në listën e LDK-së, ndërkohë Muja aderoi në Vetëvendosje!

para një jave - Flaka

Lëvizjes Vetëvendosje! sot i është bashkuar edhe profesori universitar Armend Muja, ndërkohë raportohet se AKR-ja e Behgjet Pacollit do të garojë në një listë me LDK-në, transmeton Portalb.mk . AKR-ja...

Arrihet marrëveshja e koalicionit LDK-AKR, këto janë detajet

para një jave - GazetaBlic

Aleanca Kosova e Re dhe Lidhja Demokratike e Kosovës kanë arritur marrëveshje. Në bazë të së njëjtës, AKR do të garojë në listën zgjedhore të LDK-së me 10 kandidatë. Këtë për lajmi.net e ka konfirmuar...

Arrihet marrëveshja: AKR garon me 10 kandidatë në listën zgjedhore të LDK-së

para një jave - Bota Sot

Aleanca Kosova e Re dhe Lidhja Demokratike e Kosovës kanë arritur marrëveshje. Në bazë të së njëjtës, AKR do të garojë në listën zgjedhore të LDK-së me 10 kandidatë. Këtë e ka konfirmuar edhe Vesel Makolli...

KQZ-ja miraton vendimin për verifikimin e votave nga jashtë përmes telefonit

para një jave - Koha.net

Pavarësisht kundërshtimeve, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka miratuar vendimin për verifikimin e votave për votuesit nga jashtë, përmes telefonit. Për dallim nga një ditë më herët, anëtarët e Vetëvendosjes...

Sami Hamiti: Nuk thirret vetëm një herë votuesi siç është raportuar në media

para një jave - Kallxo

Komisioni Qendror i Zgjedhje po diskuton në mbledhjen e sotme edhe vendimin e djeshëm për procedurat e votimit për votuesit nga jashtë Kosovës. Sami Hamiti, anëtar nga radhët e LDK-së, ka thënnë se nuk...

Tahiri: Vjosa Osmani mund të mos marrë pjesë në zgjedhjet e 14 shkurtit

para një jave - Zyrtare

Analisti Ramush Tahiri, tha Vjosa Osmani mund të mos marrë pjesë në zgjedhjet e 14 shkurtit. Kjo pasi në KQZ ka përfunduar afati për deklarimin e koalicioneve, duke lidhur vetëm dy koalicione nga partitë...

Tahiri: Vjosa Osmani mund të mos marrë pjesë në zgjedhjet e 14 shkurtit

para një jave - Arbresh

Analisti Ramush Tahiri tha se Vjosa Osmani mund të mos marrë pjesë në zgjedhjet e 14 shkurtit. Kjo pasi në KQZ ka përfunduar afati për deklarimin e koalicioneve, duke lidhur vetëm dy koalicione nga partitë...

Daka: KQZ asnjëherë nuk tentoi që diasporës t’ia pamundësojë votimin

para një jave - Indeks online

Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Daka, ka folur rreth mënyrës së verifikimit të aplikuesve jashtë Kosovës për procesin e 14 shkurtit. Daka ka thënë se KQZ asnjëherë nuk ka tentuar...

Sami Kurteshi më në fund flet për votën në KQZ që ia kundërshtoi pastaj partia e vet

para një jave - Periskopi

Komisioni Qendror Zgjedhor, ka marrë vendimin për verifikimin e të gjithë votuesve nga diaspora, që aplikojnë për t’u regjistruar si votues në zgjedhjet e 14 shkurtit, në Kosovë. Pro këtij vendimi votoi...

Valdete Daka për votuesit e diasporës: Për KQZ-në në radhë të parë është integriteti i votës

para një jave - Kallxo

Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), Valdeta Daka, në mbledhjen e sotme ka folur në lidhje me vendimin e KQZ-së që çdo votues jashtë Kosovës do të telefonohet dhe nëse nuk përgjigjet do...

“Vjosa Osmani mund të mos marrë pjesë në zgjedhjet e 14 shkurtit”

para një jave - Periskopi

Analisti Ramush Tahiri, tha Vjosa Osmani mund të mos marrë pjesë në zgjedhjet e 14 shkurtit. Kjo pasi në KQZ ka përfunduar afati për deklarimin e koalicioneve, duke lidhur vetëm dy koalicione nga partitë...

PDK hyn e vetme në zgjedhje, s’ka koalicion me Nismën

para një jave - OraInfo

Nuk ka koalicion me NISMA-n, PDK hyn e vetme në zgjedhje. Partia Demokratike e Kosovës (PDK), ka vendosur që në zgjedhjet e 14 shkurtit të garojë e vetme si subjekt politik, pra pa koalicione parazgjedhore....

Zgjedhjet e 14 shkurtit, Haradinaj: AAK ka një objektiv real. Jam i vetmi kandidat për president, në parlament do kemi 20 deputetë

para një jave - Dosja.al

Ramush Haradinaj 12 Janar, 2021 21:41 “Ashtu siç thashë. Pas zgjedhjeve do të kërkohet një shumicë e madhe, nga 2/3-at. Për shkak se zgjedhja e presidentit kërkon kuorum prej 2/3-ve. Që do të thotë, do...

Fatmir Limaj tregon se si ia “mbylli derën” për koalicion Enver Hoxhaj

para një jave - Arbresh

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka treguar se si, përgjatë ditës së sotme, iu është kumtuar nga ushtruesi i detyrës së kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj, se nuk...

S’ka koalicion me Nismën, PDK hyn e vetme në zgjedhje

para një jave - Bota Sot

Partia Demokratike e Kosovës do të hyjë e vetme në zgjedhje. Sipas të gjitha gjasave, siç tregojnë burimet të mediave, PDK nuk do të ketë koalicion me Nismën, dhe rrjedhimisht partia e udhëhequr aktualisht...

Fatmir Limaj tregon se si ia “mbylli derën” për koalicion Enver Hoxhaj

para një jave - Gazeta Metro

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka treguar se si, përgjatë ditës së sotme, iu është kumtuar nga ushtruesi i detyrës së kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj, se nuk...

Lajmi i fundit: Këto janë dy koalicionet që u dorëzuan në KQZ

para një jave - Bota Sot

Në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve janë regjistruar sot dy koalicione për pjesëmarrje në zgjedhjet e 14 shkurtit. Këtë e ka konfirmuar zëdhënësi i KQZ’së, Valmir Elezi. “Deri më tani janë paraqitur dy...

Dy koalicione dorëzohen në KQZ për zgjedhjet e ardhshme

para një jave - Zeri

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka regjistruar dy koalicione për pjesëmarrje në zgjedhjet e përgjithshme të cilat do të mbahen më 14 shkurt. Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi e ka konfirmuar për “Zërin”...

KQZ: Deri më tash kemi marrë njoftime për dy koalicione parazgjedhore

para një jave - RTK

Komisioni Qendror Zgjedhor (KQZ) ka bërë të ditur se deri më tash në këtë institucion janë dorëzuar dy njoftime për koalicione parazgjedhore nga radhët e komuniteteve. “Deri më tani janë paraqitur...

Zgjedhjet, KQZ tregon mënyrën dhe kohën kur do të telefonohen mërgimtarët për verifikim

para një jave - Lajmi.net

Për dallim nga një ditë më herët, anëtarët e Lëvizjes Vetëvendosje, Sami Kurteshi dhe Alim Rama votuan kundër vendimit për verifikimin e votave për votuesit nga jashtë përmes telefonit, ndërsa ky vendim...

Mustafa: Në zgjedhje hyjmë për fitore, ende s’kemi marrëveshje me AKR-në

para një jave - KosovaPress

Ministri në detyrë i Bujqësisë, Besian Mustafa, ka thënë se LDK veproi ashtu siç edhe ka deklaruar më parë për koalicionet parazgjedhore, pra duke shkuar e vetme në zgjedhjet e 14 shkurtit. “Kryetari Isa...

Kështu ishin anuluar votat e tyre, KQZ-ja i ka thirrur edhe më herët në telefon mërgimtarët

para një jave - OraInfo

KQZ’ja i ka thirrur edhe më herët në telefon mërgimtarët, kështu ishin anuluar votat e tyre. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve të hënën ka marrë vendim që votuesit jashtë Kosovës, në formularët për votim...

Mësohet se cilat janë dy koalicionet që u dorëzuan në KQZ

para një jave - OraInfo

Këto janë dy koalicionet që u dorëzuan në KQZ. Në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve janë regjistruar sot dy koalicione për pjesëmarrje në zgjedhjet e 14 shkurtit. Këtë e ka konfirmuar zëdhënësi i KQZ’së,...

Vetëm dy koalicione janë paraqitur deri më tani në KQZ

para një jave - Kallxo

Në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve (KQZ) deri më tani janë paraqitur vetëm dy koalicione për pjesëmarrje në zgjedhjet e jashtëzakonshme të 14 shkurtit. Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi, në një përgjigje...

Votoi pro vendimit të KQZ për diasporën, deklarohet Sami Kurteshi

para një jave - Gazeta Metro

Komisioni Qendror Zgjedhor, ka marrë vendimin për verifikimin e të gjithë votuesve nga diaspora, që aplikojnë për t’u regjistruar si votues në zgjedhjet e 14 shkurtit, në Kosovë. Pro këtij vendimi votoi...

Tahiri: Vjosa Osmani mund të mos marrë pjesë në zgjedhjet e 14 shkurtit

para një jave - Gazeta Metro

Analisti Ramush Tahiri tha se Vjosa Osmani mund të mos marrë pjesë në zgjedhjet e 14 shkurtit. Kjo pasi në KQZ ka përfunduar afati për deklarimin e koalicioneve, duke lidhur vetëm dy koalicione nga partitë...

Daka: U ndjeva e ofenduar nga hajgaret për telefonatat e diasporës

para një jave - Ekonomia Online

Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka, ka thënë se telefonimi i mërgimtarëve nuk është i vetmi veprim që do të bëjnë ndaj tyre për t’ia mundësuar votimin në zgjedhjet e 14 shkurtit. Ajo tha se kjo është një...

Valdete Daka: U ndjeva e ofenduar nga hajgaret për telefonatat e diasporës

para një jave - Arbresh

Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka, ka thënë se telefonimi i mërgimtarëve nuk është i vetmi veprim që do të bëjnë ndaj tyre për t’ia mundësuar votimin në zgjedhjet e 14 shkurtit. Ajo tha se kjo është një...

Daka sqaron procesin e telefonatave ndaj diasporës: U ndjeva e ofenduar nga hajgaret

para një jave - Periskopi

Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka, ka thënë se telefonimi i mërgimtarëve nuk është i vetmi veprim që do të bëjnë ndaj tyre për t’ia mundësuar votimin në zgjedhjet e 14 shkurtit. Ajo tha se kjo është një...

Sami Kurteshi i VV’së sqaron votën e tij në KQZ për votimin e diasporës

para një jave - Arbresh

Komisioni Qendror Zgjedhor, ka marrë vendimin për verifikimin e të gjithë votuesve nga diaspora, që aplikojnë për t’u regjistruar si votues në zgjedhjet e 14 shkurtit, në Kosovë. Pro këtij vendimi votoi...

Fatmir Limaj: Nisma shkon e vetme në zgjedhje

para një jave - Periskopi

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka thënë se partia e tij do të shkojë e vetme në zgjedhjet e 14 shkurtit. “Nisma do të shkojë e vetme në zgjedhje të 14 shkurtit. Kemi bërë përgatitje sikur...

Po skadon afati/ Dy koalicione paraqitën në KQZ

para një jave - Indeks online

Në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve deri tani janë paraqitur dy njoftime për pjesëmarrje në zgjedhje përmes Koalicionit nga radhët e komuniteteve. Kanë mbetur edhe pak minuta derisa të skadoi afati për...

Mërgimtari nga Gjermania për vendimin e KQZ-së: Ne punojmë të gjithë, ndoshta nuk kemi mundësi të përgjigjemi në telefon

para një jave - Lajmi.net

Ai ka thënë se në këtë mënyrë as 10 për qind e mërgimtarëve nuk do të mund të votojnë. “Është një vendim skandaloz sepse nuk ke mundësi të funksionosh për shkak se përmes telefonit është shumë vështirë....

Mërgimtari nga Gjermania për vendimin e KQZ-së: Ne punojmë të gjithë, ndoshta nuk kemi mundësi të përgjigjemi në telefon

para një jave - Infokusi

Jakup Gashi i cili jeton dhe vepron në Gjermani ka thënë se është i padrejtë vendimi i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve për të telefonuar gjithë votuesit jashtë vendit, e ata që nuk lajmërohen në telefon,...

Kur vendos PZAP-i për ankesat e VV-së e Germinit? Këto janë procedurat

para një jave - Syri.net Kosova

Pas vendimit të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve për verifikimin e aplikacioneve për regjistrim për periudhën e aplikimit për regjistrim të votuesve jashtë Kosovës kanë reaguar Lëvizja Vetëvendosje dhe...

Limaj: Nisma shkon e vetme në zgjedhje

para një jave - Ekonomia Online

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka thënë se partia e tij do të shkojë e vetme në zgjedhjet e 14 shkurtit. “Nisma do të shkojë e vetme në zgjedhje të 14 shkurtit. Kemi bërë përgatitje sikur...

Nga VV flasin pse anëtarët e kësaj partie e votuan propozimin për diasporën në KQZ

para një jave - Arbresh

Ish-deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Fitore Pacolli ka arsyetuar vendimin e dy anëtarëve të LVV-së në KQZ, të cilët votuan pro propozimit që KQZ sipas të cilit nuk do të lejohen të votojnë mërgimtarët...

I zhgënjyer me dështimin e koalicionit PDK-NISMA, jep dorëheqje zyrtari i PDK-së

para një jave - Periskopi

Nënkryetari i PDK-së në Drenas, Bekim Muja, ka dhënë dorëheqje nga PDK-ja, për shkak që nuk u arrit koalicioni me Nismën Socialdemokrate. Muja ka shkruar se ai është i zhgënjyer me vendimin e e kryesisë...

E konfirmojnë edhe nga LDK: S’kemi koalicion me AKR’në, garojmë me listë të përbashkët

para një jave - Gazeta Metro

Besian Mustafa i Lidhjes Demokratike të Kosovës thotë se nuk kanë koalicion parazgjedhor me Aleancën Kosova e Re. “Lidhja Demokratike e Kosovës nuk do të garojë si koalicion. Do të garojmë me listën e...

“Më kanë sharë e fyer, jam ndjerë e ofenduar”: Daka thotë se është bërë fushatë kundër KQZ’së

para një jave - Gazeta Metro

Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Daka thotë se është bërë fushatë kundër KQZ-së dhe vendimit për votat e mërgatës. Ajo thotë se ky vendim nuk e privon mërgatën të votojë në zgjedhjet...

Përplasje mes Vjosa Osmanit dhe Albin Kurtit: “New Sheriff” refuzon të kandidojë nën logon e VV’së

para një jave - Gazeta Metro

Njëra nga arsyejet se pse Vjosa Osmani nuk ka arritur koalicion parazgjedhor me Vetëvendosjen (VV), është se ajo nuk është pajtuar që të kandidojë në këto zgjedhje nënë logon e partisë së Albin Kurtit,...

Dorëzohen në KQZ, dy koalicione parazgjedhore

para një jave - GazetaBlic

Kanë mbetur edhe një orë e gjysmë deri në përfundim të afatit ligjor për dorëzimin e koalicioneve parazgjedhore, në Komisionin Qendror Zgjedhor. Teksa afati mbyllet sonte në ora 18:00, deri tani, dy koalicione...

Limaj: Nisma shkon e vetme në zgjedhje

para një jave - Arbresh

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka thënë në  Pressing se partia e tij do të shkojë e vetme në zgjedhjet e 14 shkurtit. “Nisma do të shkojë e vetme në zgjedhje të 14 shkurtit. Kemi bërë...

Limaj: Nisma shkon e vetme në zgjedhje

para një jave - Epoka e Re

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka thënë në emisionin Pressing në T7 se partia e tij do të shkojë e vetme në zgjedhjet e 14 shkurtit. “Nisma do të shkojë e vetme në zgjedhje të 14 shkurtit....

Vetëvendosje ankohet në PZAP për vendimin e KQZ-së

para një jave - Insajderi

Lëvizja Vetëvendosje ka dorëzuar sot ankesë në Panelin Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa vendimin e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve për verifikimin e aplikacioneve të mërgatës për zgjedhjet e 14 shkurtit,...

Jep dorëheqje anëtari i PDK’së, shkak bëhet mos arritja e koalicionit me Nismën

para një jave - Gazeta Metro

Bekim Muja anëtarë dhe nënkryetar i nëndegës së Partisë Demokratike të Kosovës (PDK’së) në Gradicë të Drenasit, ka dhënë dorëheqje nga parti. Arsyeja e dorëheqjes është për shkak se ai është zhgënjyer...

Pacolli tregon pse anëtarët e VV-së e votuan propozimin për diasporën në KQZ

para një jave - Ekonomia Online

Ish-deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Fitore Pacolli ka arsyetuar vendimin e dy anëtarëve të LVV-së në KQZ, të cilët votuan pro propozimit që KQZ sipas të cilit nuk do të lejohen të votojnë mërgimtarët...

Përfundon afati, këto parti aplikuan për koalicione në KQZ

para një jave - InfoShqip

Ka përfunduar afati për paraqitjen e koalicioneve parazgjedhore në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve (KQZ). Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi ka thënë se për certifikim për koalicion kanë aplikuar vetëm...

Dorëhiqet nga PDK-ja, arsyeja moskrijimi i koalicionit parazgjedhor me Nismën

para një jave - Epoka e Re

Kanë nisur reagmiet e para pasi Partia Demokratike e Kosovës (PDK) nuk ka pranuar ofertën e Nismës Socialdmeokrate për koalicion të përbashkët parazgjedhor. Bekim Muja, anëtar i PDK-së në Drenas ka njoftuar...

VV pas dorëzimit të ankesës në PZAP: Përfaqësuesit tanë nuk votuan për anulimin e votave nga thirrjet telefonike

para një jave - Syri.net Kosova

Lëvizja Vetëvendsoje ka dorëzuar në PZAP ankesën për vendimin e KQZ-së për votimin e mërgatës. E tani Vetëvendosja e ka bërë edhe publike edhe dokumentin e ankesës. “Përfaqësuesit tanë për asnjë moment...

'Germin' kërkon të anulohet vendimi i KQZ-së për votuesit nga diaspora

para një jave - Syri.net Kosova

Organizata Germin ka dorëzuar ankesë rreth vendimit të fundit të Komisionit Zgjedhor të Kosovës (KQZ) për Verifikimin e aplikacioneve për regjistrim për periudhën e aplikimit për regjistrim të votuesve...

Kosovë, 6 institucione për certifikimin e kandidatëve, në Shqipëri verifikimin e bën partia

para një jave - ABC News

Nga Nevila Dervishi Kosova dhe Shqipëria ndodhen në vit elektoral. Kosova do mbajë zgjedhjet e parakohshme në 14 shkurt ndërsa Shqipëria zgjedhjet e përgjithshme në 25 prill. Për të dy vendet me kombësi...

LVV ankohet në PZAP për vendimin e KQZ-së për verifikim të votuesve jashtë Kosovës

para një jave - Telegrafi

Lëvizja Vetëvendosje ka dorëzuar sot në PZAP ankesën mbi vendimin e KQZ-së në lidhje verifikimin e aplikacioneve për votim të mërgatës për zgjedhjet e 14 shkurtit 2021. “Sa i përket votimit të këtij vendimi...

Germin dorëzon ankesë në PZAP, pas vendimit të KQZ-së që të verifikohen aplikuesit nga diaspora

para një jave - Telegrafi

Organizata Germin ka dorëzuar një ankesë në zyrën e Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) rreth vendimit të fundit të Komisionit Zgjedhor të Kosovës (KQZ) për Verifikimin e Aplikacioneve për...

Detaje: Mërgimtarët do të thirren më shumë se tre herë në telefon për t’u verifikuar si votues

para një jave - Lajmi.net

Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi me anë të një konference për media ka sqaruar se aplikuesi do të thirret tri herë e më shumë në telefon, shkruan lajmi.net. Hera e parë dotë jetë sipas kohës lokale në...

KQZ-ja do të adresojë çështjen e verifikimit të votuesve në diasporë

para një jave - RTK

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) do ta miratojë edhe një udhëzim lidhur me vendimin e datës 11 janar, për verifikimin e aplikacioneve për regjistrimin e votuesve jashtë Kosovës, ka deklaruar kryetarja...

Përfundon afati në KQZ, paraqiten vetëm dy koalicione nga minoritetet

para një jave - Lajmi.net

Nga KQZ me anë të një konference për media kanë bërë të ditur se janë paraqitur vetëm dy koalicione, shkruan lajmi.net. “Janë paraqitur dy njoftime për pjesëmarrje në zgjedhje përmes koalicionit nga...

Kosove, 6 institucioni për certifikimin e kandidatëve, në Shqipëri verifikimin e bën partia

para një jave - ABC News

Nga Nevila Dervishi Kosova dhe Shqipëria ndodhen në vit elektoral. Kosova do mbajë zgjedhjet e parakohshme në 14 shkurt ndërsa Shqipëria zgjedhjet e përgjithshme në 25 prill. Për të dy vendet me kombësi...

Këto janë kushtet që LDK’ja ia parashtroi AKR’së para se të hynin në koalicion

para një jave - Gazeta Metro

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AKR) do të hyjë në koalicion me Lidhjen Demokratike të Kosovës (LDK). Lajmin e ka konfirmuar për “Zërin”, Vesel Makolli nga AKR-ja. Sipas Makollit, AKR-ja ka vendosur...

Mërgimtari nga Gjermania për vendimin e KQZ-së: Është i padrejtë

para një jave - Ekonomia Online

Jakup Gashi i cili jeton dhe vepron në Baden Württemberg të Gjermanisë ka thënë se është i padrejtë vendimi i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve për të telefonuar gjithë votuesit jashtë vendit, e ata që...

Kryqëzohet LDK-ja, duke gozhduar lidershipin e saj !

para një jave - Bota Sot

Në përgjigje t'shkurtër, mikut tim Faton Mehmeti, i cili i mbanë një leksion euriditiv LDK-së, duke i'a numëruar "deshtimët" dhe "treguar" rrugën që duhet ndjekë ajo ! https://www.botasot.info/.../sa-perqind-do-ti-fitoje.../......

Lëvizja Vetëvendosje dorëzon ankesën në PZAP rreth votimit të diasporës

para një jave - Syri.net Kosova

Blerim Sallahu nga zyra ligjore e Vetëvendosjes ka konfirmuar se kjo parti sapo ka dërguar ankesën në PZAP rreth votave të dsiaporës. “Sapo e dorëzova ankesën për vendimin e KQZ-së”, deklaroi Sallahu....

Vetëvendosje ankohet për vendimin e KQZ-së lidhur me verifikimin e aplikacioneve për votim nga diaspora

para një jave - Klan Kosova

Lëvizja Vetëvendosje është ankuar në Panelin Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa, lidhur me vendimin e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, për verifikimin e aplikacioneve të mërgatës për zgjedhjet e 14 shkurtit...

Arrihet marrëveshja: AKR garon me 10 kandidatë në listën zgjedhore të LDK-së

para një jave - Lajmi.net

Në bazë të së njëjtës, AKR do të garojë në listën zgjedhore të LDK-së me 10 kandidatë. Këtë për lajmi.net e ka konfirmuar edhe Vesel Makolli nga AKR. Ai ka thënë se ka pasur diskutime deri në momentet...

Analisti vë në pah dallimet e programeve politike të LDK-së me VV-në

para një jave - Bota Sot

Gjatë ditës së djeshme kryeministrinë detyrë Avdullah Hoti përmes një konference për media paralajmëroi për rikthimin e reciprocitetit ndaj shtetit të Serbisë. “Kur e kemi filluar procesin e dialogut,...

Zgjedhjet, KQZ tregon mënyrën dhe kohën kur do të telefonohen mërgimtarët për verifikim

para një jave - Gazeta Metro

Përkundër reagimeve, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve sot e ka miratuar vendimin për verifikimin e votave për votuesit nga jashtë, përmes telefonit, ndërsa ka bërë të ditur se nga nesër nis periudha e aplikimit...

‘Germin’ e konsideron antikushtetues vendimin e KQZ-së, ankohet në PZAP

para një jave - Kallxo

Organizata ‘Germin’ ka dorëzuar në PZAP ankesën ndaj vendimit të KQZ-së sipas të cilit është paralajmëruar se votuesit jashtë vendit të cilët aplikojnë për votim, do të telefonohen nga KQZ-ja dhe nëse...

KQZ-ja do të adresojë çështjen e verifikimit të votuesve në diasporë

para një jave - Evropa e Lirë

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) do ta miratojë edhe një udhëzim lidhur me vendimin e datës 11 janar, për verifikimin e aplikacioneve për regjistrimin e votuesve jashtë Kosovës, ka deklaruar kryetarja...

Vota e diasporës, LVV dorëzon ankesë në PZAP

para një jave - RTK

Lëvizja Vetëvendosje ka dorëzuar sot ankesë në PZAP në lidhje me vendimin e KQZ-së për verifikimin e aplikacioneve të mërgatës për zgjedhjet e 14 shkurtit 2021 në mbledhjen e mbajtur më të hënën. Edhe...

Votat e Diasporës, Vetëvendosje me ankesë në PZAP

para një jave - Kallxo

Lëvizja Vetëvendosje ka dorëzuar ankesë në PZAP mbi vendimin e KQZ-së, në lidhje me verifikimin e aplikacioneve për votim të mërgatës për zgjedhjet e 14 shkurtit 2021. Në komunikatën e VV-së, thuhet se...

Dështon koalicioni me VV, Vjosa Osmani e vetme në zgjedhje

para një jave - Gazeta Metro

Vjosa Osmani po hyn e vetme në zgjedhjet e 14 shkurtit, kjo pasi koalicioni parazgjedhor me Vetëvendosjen (VV), ka dështuar, shkruan Gazeta Metro. Nga ora 18:00 e ditës së sotme, Vjosa Osmanit ligjërisht...

PDK-ja nuk lëshon pe: Jo koalicione parazgjedhore

para një jave - Syri.net Kosova

Partia Demokratike e Kosovës (PDK) nuk do të bëjë koalicione parazgjedhore me ndonjë parti tjetër politike në zgjedhjet e parakohshme që do të mbahen më 14 shkurt. Kështu tha zëdhënësi i PDK-së, Avni Bytyçi....

Zgjedhjet, KQZ tregon mënyrën dhe kohën kur do të telefonohen mërgimtarët për verifikim

para një jave - KosovaPress

Përkundër reagimeve, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve sot e ka miratuar vendimin për verifikimin e votave për votuesit nga jashtë, përmes telefonit, ndërsa ka bërë të ditur se nga nesër nis periudha e aplikimit...

KQZ do të telefonojë votuesit që gjinden jashtë vendit, në mënyrë që të vërtetojë aplikimin

para një jave - Revista Kosovarja

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka sqaruar se votuesit jashtë vendit do të telefonohen tri herë për verifikimin e aplikacioneve, në tri orare të ndryshme. Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi gjatë konferencës...

Aktivistët e VV po i kërkojnë llogari Sami Kurteshit se pse votoi pro vendimit të KQZ-së

para një jave - Syri.net Kosova

Vendimi i KQZ-së për verifikimin e aplikuesve për votime nga jashtë – që prek më së shumti diasporën – ka ngjallur reagime të ashpra. Fillimisht, kanë qenë zyrtarë nga Vetëvendosja, që e kanë quajtur këtë...

Vetëvendosja i drejtohet PZAP-it pas vendimit të KQZ-së

para një jave - Zeri

Lëvizja Vetëvendosje i është drejtuar PZAP-it pas vendimit të fundit nga KQZ-ja për verifikimin e aplikuesve nga diaspora përmes telefonit. Këtë e ka bërë të ditur ish-deputeti i LVV-së, Dimal Basha i...

VV-ja dorëzon në PZAP ankesën për vendimin e KQZ-së për verifikimin e aplikacioneve të mërgatës

para një jave - Koha.net

Lëvizja Vetëvendosje ka dorëzuar në PZAP ankesën mbi vendimin e KQZ-së në lidhje verifikimin e aplikacioneve për votim të mërgatës VV-ja gjithashtu ka sqaruar edhe votimin e këtij vendimi nga përfaqësuesit...

S’ka koalicion me Nismën, PDK hyn e vetme në zgjedhje

para një jave - Lajmi.net

Sipas të gjitha gjasave, siç tregojnë burimet e lajmi.net, PDK nuk do të ketë koalicion me Nismën, dhe rrjedhimisht partia e udhëhequr aktualisht nga Enver Hoxhaj do të garojë e vetme në zgjedhje, shkruan...

Zgjedhjet e parakohshme në Kosovë/ Partitë e mëdha garojnë të vetme, në koalicion do të hyjnë vetëm pakicat serbe

para një jave - Dosja.al

Foto ilustruese 12 Janar, 2021 19:09 KOSOVË- Ora 18:00 e ditës së sotme, ka shënuar afatin e përfundimtar të regjistrimit të koalicioneve parazgjedhore në KQZ-në Kosovë, për të shkuar në zgjedhjet e parakohshne...

VV publikon ankesën që dorëzoi në PZAP: Përfaqësuesit tanë nuk votuan për anulimin e votave nga thirrjet telefonike

para një jave - GazetaBlic

Lëvizja Vetëvendsoje ka dorëzuar në PZAP ankesën për vendimin e KQZ-së për votimin e mërgatës. E tani Vetëvendosja e ka bërë edhe publike edhe dokumentin e ankesës. “ Përfaqësuesit tanë për asnjë moment...

PDK pa partner të madh në zgjedhjet e 14 shkurtit

para një jave - Bota Sot

Partia Demokratike e Kosovës nuk do të bëjë asnjë koalicion parazgjedhor me subjektet e mëdha politike për zgjedhjet e 14 shkurtit. Këtë e ka bërë të ditur Avni Bytyçi, zëdhënës në Partinë...

Edhe pse votoi pro, LVV-ja ankohet në PZAP rreth vendimit për telefonatat ndaj diasporës!

para një jave - Indeks online

Lëvizja Vetëvendosje ka dorëzuar në PZAP ankesën mbi vendimin e KQZ-së në lidhje verifikimin e aplikacioneve për votim të mërgatës. Partia e Kurtit, ndonëse votoi pro këtij vendimi, ka dorëzuar sot ankesë...

KQZ: Deri më tash kemi marrë njoftime për dy koalicione parazgjedhore

para një jave - Lajmi.net

“Deri më tani janë paraqitur dy njoftime për pjesëmarrje në zgjedhje përmes koalicionit nga radhët e komuniteteve: Koalicioni VAKAT, i përbërë nga partitë politike Demokratska Stranka Boshnjaka...

Kjo është marrëveshja e AKR-së dhe LDK-së për zgjedhjet e 14 shkurtit

para një jave - Revista Kosovarja

Aleanca Kosova e Re dhe Lidhja Demokratike e Kosovës kanë arritur marrëveshje. Në bazë të së njëjtës, AKR do të garojë në listën zgjedhore të LDK-së me 10 kandidatë. Këtë e ka konfirmuar edhe Vesel Makolli...

Përfundon afati në KQZ, Valmir Elezi: Vetëm dy koalicione parazgjedhore

para një jave - KosovaPress

Në ora 18:00 është përmbyllur afati për partitë politike që kërkojnë certifikim për pjesëmarrje në zgjedhjet e parakohshme të 14 shkurtit përmes koalicioneve parazgjedhore. Zëdhënësi i KQZ-së Valmir Elezi...

Ish kryeshefi ekzekutiv i KQZ-së: Vendimi për verifikim të votave nga diaspora është i kundërligjshëm

para një jave - Infokusi

Komisioni Qendror Zgjedhor mori vendim të hënën, se të gjithë personat që aplikojnë për të votuar në zgjedhjet e parakohshme të 14 shkurtit në Kosovë, ky institucion do ti thërrasë në telefon për të verifikuar...

Nuk ka koalicion me NISMA-n, PDK hyn e vetme në zgjedhje

para një jave - Infokusi

Kanë mbetur edhe pak orë deri tek përfundimi i afatit zyrtar për koalicionet në këto zgjedhje, dhe ende nuk ka asnjë lajm nga asnjë parti politike. Gazeta Express merr vesh nga burime të saj se ka pak...

Detaje: Mërgimtarët do të thirren më shumë se tre herë në telefon për t’u verifikuar si votues

para një jave - Periskopi

Nga KQZ kanë dhënë detaje për formën e verifikimit të votuesve jashtë Kosovës përmes telefonit, vendim ky i cili ka nxitur shumë reagime në Kosovë. Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi me anë të një konference...

Sqaron KQZ-ja: Votuesit jashtë vendit do të telefonohen tri herë për ta verifikuar aplikimin

para një jave - Arbresh

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka sqaruar se verifikimi i aplikacioneve për votim jashtë vendit do të bëhet përmes telefonit në tri faza të ndryshme. Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi gjatë konferencës...

Lëvizja Vetëvendosje dorëzon aneksën në PZAP rreth votimit të diasporës

para një jave - Bota Sot

Blerim Sallahu nga zyra ligjore e Vetëvendosjes ka konfirmuar se kjo parti sapo ka dërguar ankesën në PZAP rreth votave të dsiaporës. “Sapo e dorëzova ankesën për vendimin e KQZ-së”, deklaroi Sallahu....

Alarmon ish kryeshefi ekzekutiv i KQZ-së: Vendimi për diasporën hap mundësi për keqpërdorime me vota

para një jave - Infokusi

Ish shefi ekzekutiv i Komisionit Qendror Zgjedhor, Mazllum Baraliu po e quan të kundërligjshëm vendimin e këtij institucioni për të verifikuar përmes telefonit votat nga diaspora. Ai në një prononcim për...

LAJMI I FUNDIT: Zyrtarizohen dy koalicione parazgjedhore

para një jave - Infokusi

Komisioni Qendror Zgjedhor sa po ka njoftuar se janë zyrtarizuar dy koalicione parazgjedhore, shkruan Gazeta inFokus. Kështu ka bërë të ditur për Gazetën inFokus, zëdhëënsi i KQZ-së, Valmir Elezi. Këto...

Detaje: Mërgimtarët do të thirren më shumë se tre herë në telefon për t’u verifikuar si votues

para një jave - Gazeta Metro

Nga KQZ kanë dhënë detaje për formën e verifikimit të votuesve jashtë Kosovës përmes telefonit, vendim ky i cili ka nxitur shumë reagime në Kosovë. Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi me anë të një konference...

Arrihet marrëveshja: AKR garon me 10 kandidatë në listën zgjedhore të LDK-së

para një jave - Gazeta Metro

Aleanca Kosova e Re dhe Lidhja Demokratike e Kosovës kanë arritur marrëveshje. Në bazë të së njëjtës, AKR do të garojë në listën zgjedhore të LDK-së me 10 kandidatë. Këtë për lajmi.net e ka konfirmuar...

Ekskluzive: Lëvizja Vetëvendosje dorëzon aneksën në PZAP rreth votimit të diasporës

para një jave - GazetaBlic

Blerim Sallahu nga zyra ligjore e Vetëvendosjes ka konfirmuar se kjo parti sapo ka dërguar ankesën në PZAP rreth votave të dsiaporës. “Sapo e dorëzova ankesën për vendimin e KQZ-së”, deklaroi Sallahu për...

Flasin nga zyra ligjore e LVV-së, tregojnë a do të dërgojnë ankesë në PZAP për votat e diasporës!

para një jave - Bota Sot

Lëvizja Vetëvendosje pritet të dërgojë ankesë në PAZP lidhur me vendimin e KQZ-zë për votimin e diasporës. Kështu ka thënë Blerim Sallahu, nga zyra ligjore e Lëvizjes Vetëvendosje. Sallahu ka theksuar...

Bytyçi: PDK-ja pa koalicione parazgjedhore, partitë e vogla do t’i përfshijmë në listën tonë

para një jave - Telegrafi

Partia Demokratike e Kosovës (PDK) nuk do të bëjë koalicione parazgjedhore me ndonjë parti tjetër politike në zgjedhjet e parakohshme që do të mbahen më 14 shkurt. Kështu tha në një prononcim për Telegrafin,...

Përfundon afati në KQZ, kërkesa vetëm për dy koalicione parazgjedhore

para një jave - KosovaPress

Sonte në ora 18:00 është përmbyllur afati për deklarimin e koalicioneve parazgjedhore në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve. Zëdhënësi i KQZ-së Valmir Elezi, ka bërë të ditur se brenda afatit janë deklaruar...

KQZ: Aplikuan dy koalicione, afati për certifikimin e listave të kandidatëve për deputetë deri më 16 janar

para një jave - Ekonomia Online

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) njoftoi se janë paraqitur vetëm dy njoftime për pjesëmarrje në zgjedhje përmes koalicionit, ndërsa afati pë rcertifikimin e listave të kandidatëve për deputetë mbyllet...

Përfundon afati, këto parti aplikuan për koalicione në KQZ

para një jave - Arbresh

Ka përfunduar afati për paraqitjen e koalicioneve parazgjedhore në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve (KQZ). Zëdhënësi i KQZ’së, Valmir Elezi ka thënë se për certifikim për koalicion kanë aplikuar vetëm...

Flasin nga zyra ligjore e LVV-së, tregojnë a do të dërgojnë ankesë në PZAP për votat e diasporës!

para një jave - GazetaBlic

Lëvizja Vetëvendosje pritet të dërgojë ankesë në PAZP lidhur me vendimin e KQZ-zë për votimin e diasporës. Kështu ka thënë Blerim Sallahu, nga zyra ligjore e Lëvizjes Vetëvendosje. Sallahu ka theksuar...

Xhavit Haliti ka një kusht për Nismen

para një jave - Syri.net Kosova

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Xhavit Haliti thotë se si parti nuk e kanë ndërmend të ndërrojnë akronimin e partisë për zgjedhjet e 14 shkurtit, porse janë të hapur për ata që duan...

Daka për votat nga diaspora: Edhe më herët i kemi verifikuar aplikuesit, do t’i shqyrtojmë edhe ata nga Serbia

para një jave - Zhurnal

Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), Valdete Daka, tha se ky institucion edhe më herët ka bërë verifikimin e votave të ardhura nga jashtë, kjo duke iu referuar vendimit të fundit për votat...

Pa koalicion parazgjedhor, AKR pjesë e listës së LDK-së

para një jave - Arbresh

Aleanca Kosova e Re, ka arritur një marrëveshje me Lidhjen Demokratike të Kosovës, për të garuar në zgjedhjet parlamentare të 14 shkurtit, si pjesë listës së LDK-së. Marrëveshja mes dy partive është bërë...

Mbyllet afati i koalicioneve në KQZ, vetëm këto parti aplikuan bashkë

para një jave - Periskopi

Ka përfunduar afati për paraqitjen e koalicioneve parazgjedhore në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve (KQZ). Zëdhënësi i KQZ’së, Valmir Elezi ka thënë se për certifikim për koalicion kanë aplikuar vetëm...

Edhe pak orë nga mbyllja e orarit zyrtar për finalizimin e koalicioneve, LDK-AKR pa një marrëveshje përfundimtare!

para një jave - GazetaBlic

Edhe pak orë mbetet, kur mbaron afati zyrtar i vendosur nga KQZ-ja, për t’u formalizuar koalicionet parazgjedhore. E një ndër koalicionet më të përfolura është ai ndërmjet Lidhjes Demokratike të Kosovës...

Daka për votat nga diaspora: Edhe më herët i kemi verifikuar aplikuesit, do t’i shqyrtojmë edhe ata nga Serbia

para një jave - Telegrafi

Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), Valdete Daka, tha se ky institucion edhe më herët ka bërë verifikimin e votave të ardhura nga jashtë, kjo duke iu referuar vendimit të fundit për votat...

Daka për votat nga diaspora: Edhe më herët i kemi verifikuar aplikuesit

para një jave - Insajderi

Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), Valdete Daka, tha se ky institucion edhe më herët ka bërë verifikimin e votave të ardhura nga jashtë, kjo duke iu referuar vendimit të fundit për votat...

Skadon afati: Këto parti aplikuan për koalicione në KQZ

para një jave - Gazeta Metro

Në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve janë paraqitur dy njoftime për pjesëmarrje në zgjedhje përmes koalicionit. Por këtu nuk bëjnë pjesë Nisma Socialdemokrate e as Aleanca Kosova e Re. Këto dy subjekte,...

KQZ-ja miraton Udhëzimin për verifikim të votës përmes telefonit për mërgimtarët

para një jave - Ekonomia Online

Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka, ka thënë se zgjedhjet jashtë vendit janë lehtë të manipulueshme, andaj nevojiten mekanizma, për mbrojtjen  e votës, kur ka folur për Udhëzimin, që ka ardhur nga këshilli...

Daka: KQZ asnjëherë nuk tentoi që diasporës t’ia pamundësojë votimin

para një jave - Gazeta Metro

Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Daka, ka folur rreth mënyrës së verifikimit të aplikuesve jashtë Kosovës për procesin e 14 shkurtit. Daka ka thënë se KQZ asnjëherë nuk ka tentuar...

KQZ-ja miraton propozimin për verifikim të votës përmes telefonit për mërgimtarët

para një jave - Ekonomia Online

Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka, ka thënë se zgjedhjet jashtë vendit janë lehtë të manipulueshme, andaj nevojiten mekanizma, për mbrojtjen  e votës, kur ka folur për propozimin që ka ardhur nga këshilli...

E konfirmuar: PDK garon e vetme në zgjedhje, s’ka koalicion me asnjë parti

para një jave - Gazeta Metro

Partia Demokratike e Kosovës do të hyjë e vetme në zgjedhje. Këtë e ka konfirmuar për FrontOnline, nënkryetari i PDK-së, Sami Lushtaku. Ai ka thënë se ky është vendim i Kryesisë së PDK-së. “Është vendim...

Daka për votat nga diaspora: Nuk është hera e parë, edhe më herët i kemi verifikuar aplikuesit

para një jave - Syri.net Kosova

Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), Valdete Daka, tha se ky institucion edhe më herët ka bërë verifikimin e votave të ardhura nga jashtë, kjo duke iu referuar vendimit të fundit për votat...

Nisma drejt ‘shkrirjes’ në PDK?

para një jave - Syri.net Kosova

Nisma Socialdemokrate e Fatmir Limajt nuk ka edhe shumë kohë për të vendosur nëse do ta pranoi kushtin e PDK-së, që të hyjnë vetëm në listën e tyre zgjedhore me kandidatët e saj, ose të garojë e vetme....

Daka: Procesi zgjedhor jashtë vendit është i manipulueshëm dhe na nevojiten mekanizma të mbrojtjes

para një jave - Ekonomia Online

Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka, ka thënë se zgjedhjet jashtë vendit janë lehtë të manipulueshme, andaj nevojiten mekanizma, për mbrojtjen  e votës, kur ka folur për propozimin që ka ardhur nga këshilli...

Lista e Vjosa Osmanit ka vetëm pak minuta kohë për të bërë koalicion me VV-në

para një jave - Periskopi

Në ora 18:00 mbyllet afati i përcaktuar nga KQZ për zyrtarizimin e koalicioneve parazgjedhore. E ndërsa afati afron e afron, askund nuk duket – të paktën ende – koalicioni i mundshëm mes Listës së Vjosa...

Kosovë/ LDK dhe AKR formojë koalicionin parazgjedhor, shkojnë së bashku në zgjedhjet e 14 shkurtit

para një jave - Syri

Partia Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Aleanca Kosova e Re duket se do të garojnë sa bashku në zgjedhjet e 14 Shkurtit. Mediat në Kosovë raportojnë se LDK dhe AKR kanë arritur sot një marrëveshje për...

Kosovë/ LDK dhe AKR formojë koalicionin parazgjedhor, shkojnë së bashku në zgjedhjet e 14 shkurtit

para një jave - Syri

Partia Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Aleanca Kosova e Re duket se do të garojnë sa bashku në zgjedhjet e 14 Shkurtit. Mediat në Kosovë raportojnë se LDK dhe AKR kanë arritur sot një marrëveshje për...

PDK hyn e vetëm në zgjedhje, nuk bën koalicion me Nismën

para një jave - Gazeta Metro

Partia Demokratike e Kosovës (PDK) do të hyjë e vetme në zgjedhje dhe duket se koalicioni me Nismën Socialdemokrate nuk do të bëhet, shkruan Gazeta Metro. Sipas të gjitha gjasave PDK nuk do të ketë koalicion...

Dorëzohet edhe AKR-ja e Pacollit: Pranon të futet në Listën e LDK-së pa u numëruar si parti

para një jave - Periskopi

10 vende të rezervuara për Aleancën Kosova e Re do t’i ketë në listën e kandidatëve për deputetë të Lidhjes Demokratike të Kosovës, pasi palët s’kanë arritur marrëveshje për koalicion parazgjedhor. Sekretari...

Dy ankesa ndaj vendimit të KQZ-së për verifikimin e votuesve jashtë Kosovës

para një jave - Lajmi.net

Në mbledhjen e djeshme të KQZ-së, pa asnjë kundërshtim nga anëtarët, është vendosur verifikimi i personave jashtë Kosovës që duan të votojnë të bëhet duke i telefonuar ata, dhe nëse të njëjtit nuk përgjigjen,...

Si të luftohet mohimi i votës së diasporës?

para një jave - Kallxo

Vendimi i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve për të verifikuar votat me postë përmes një telefonate të vetme, është një përpjekje flagrante për të shtypur votat e diasporës, por ne nuk do ta pranojmë këtë...

Bytyçi: PDK garon e vetme, në listë përfshihen partitë e vogla

para një jave - Kallxo

Partia Demokratike e Kosovës, ka vendosur që të garojë e vetme në zgjedhje pa koalicione parazgjedhore. Këtë e ka konfirmuar për KALLXO.com zëdhënësi i PDK-së, Avni Bytyçi. “Partia Demokratike e Kosovës...

AKR-ja hyn në listën e LDK-së, s’ka koalicion parazgjedhor

para një jave - Ekonomia Online

10 vende të rezervuara për Aleancën Kosova e Re do t’i ketë në listën e kandidatëve për deputetë të Lidhjes Demokratike të Kosovës, pasi palët s’kanë arritur marrëveshje për koalicion parazgjedhor. Sekretari...

Vetëm dy koalicione janë dorëzuar deri më tani në KQZ

para një jave - Gazeta Metro

Në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve janë regjistruar sot dy koalicione për pjesëmarrje në zgjedhjet e 14 shkurtit. Këtë e ka konfirmuar për Express zëdhënësi i KQZ’së, Valmir Elezi. “Deri më tani janë...

Përfundimtare: PDK refuzon Nisman për koalicion parazgjedhor

para një jave - Periskopi

Partia Demokratike e Kosovës (PDK), ka vendosur që në zgjedhjet e 14 shkurtit të garojë e vetme si subjekt politik, pra pa koalicione parazgjedhore. Burime të Periskopit kanë treguar se PDK dhe Nisma Socialdemokrate...

Daka sqaron vendimin për verifikim të aplikuesve nga diaspora

para një jave - Zeri

Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), Valdete Daka, tha se ky institucion edhe më herët ka bërë verifikimin e votave të ardhura nga jashtë, kjo duke iu referuar vendimit të fundit për votat...

Vetëvendosje ankohet për vendimin e KQZ-së për diasporën, që e votuan edhe dy anëtaret e saj

para një jave - Lajmi.net

Në njoftimin e Vetëvendosjes thuhet se Vetëvendosje ka qenë e pajtimit që aplikimi për regjistrim të verifikohet vetëm për rastet me mospërputhje sipas procedurave, kur nga një email adrese dërgohen shumë...

Kushtet e Xhavit Halitit për koalicion

para një jave - OraInfo

Xhavit Haliti vendos kushte për koalicion: Nëse pajtohemi, na bashkohen, nëse nuk pajtohemi gjithkush në shtëpi të vet. Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Xhavit Haliti ka thënë se kjo...

Nuk është hera e parë: KQZ kishte thirrur edhe më herët në telefon mërgimtarët për zgjedhje

para një jave - Gazeta Metro

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve të hënën ka marrë vendim që votuesit jashtë Kosovës, në formularët për votim të shkruajnë edhe numrin e telefonit. KQZ do t’i telefonojë ata dhe nëse nuk lajmërohen, aplikacioni...

Paraqiten dy koalicione parazgjedhore në KQZ

para një jave - Epoka e Re

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka bërë me dije se deri më tani janë paraqitur dy njoftime për pjesëmarrje në zgjedhje përmes koalicionit. Në njoftimin e KQZ-së për medie është thënë se këto koalicione...

Daka për votat nga diaspora: Edhe më herët i kemi verifikuar, do t’i shqyrtojmë edhe ata nga Serbia

para një jave - Koha.net

(EkonomiaOnline) - Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), Valdete Daka, ka thënë se ky institucion edhe më herët ka bërë verifikimin e votave të ardhura nga jashtë, kjo duke iu referuar vendimit...

Daka sqaron vendimin për verifikimin e aplikuesve nga diaspora

para një jave - Zeri

Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), Valdete Daka, tha se ky institucion edhe më herët ka bërë verifikimin e votave të ardhura nga jashtë, kjo duke iu referuar vendimit të fundit për votat...

KQZ: Deri më tash kemi marrë njoftime për dy koalicione

para një jave - KosovaPress

Komisioni Qendror Zgjedhor (KQZ) ka bërë të ditur se deri më tash në këtë institucion janë dorëzuar dy njoftime për koalicione në zgjedhje nga radhët e komuniteteve. “Deri më tani janë paraqitur dy njoftime...

KQZ’ja i ka thirrur edhe më herët në telefon mërgimtarët, kështu ishin anuluar votat e tyre

para një jave - Gazeta Metro

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve të hënën ka marrë vendim që votuesit jashtë Kosovës, në formularët për votim të shkruajnë edhe numrin e telefonit. KQZ do t’i telefonojë ata dhe nëse nuk lajmërohen, aplikacioni...

KQZ: Deri në ora 16:00 aplikuan dy koalicione

para një jave - Ekonomia Online

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve tha se janë paraqitur dy njoftime për pjesëmarrje në zgjedhje përmes koalicionit, raporton Ekonomia Online. Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi tha se kërkesa është nga partitë...

Në KQZ dorëzohen dy koalicione parazgjedhore

para një jave - Periskopi

Tashmë dy koalicione parazgjedhore janë paraqitur në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve. Zëdhënësi i KQZ’së, Valmir Elezi ka konfirmuar për Periskopin se cilat janë partitë që kanë lidhur koalicion. ‘’Deri...

LAJMI I FUNDIT: Zyrtarizohen dy koalicione parazgjedhore

para një jave - Arbresh

Komisioni Qendror Zgjedhor sa po ka njoftuar se janë zyrtarizuar dy koalicione parazgjedhore. Kështu ka deklaruar  zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi për Arbresh.info. Këto janë koalicionet: Deri më tani...

Një pyetje publike: Me kë është e vërteta dhe moraliteti politik, me Vjosa Osmanin apo me Isa Mustafën&Co

para një jave - Bota Sot

Këtë shkrim të shkurtër po e bëj si pyetje publike drejtuar kryesisht votuesve në Kosovë. Nëse pyeten “opinionistët” apo “mediatikët” për politikë të re, për alternativë të re politike kjo do të ishte...

Valdete Daka sqarohet për vendimin për thirrje në telefon të mërgimtarëve

para një jave - OraInfo

Vendimi për thirrje në telefon të mërgimtarëve, sqarohet Valdete Daka. Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), Valdete Daka, tha se ky institucion edhe më herët ka bërë verifikimin e votave...

Vetëvendosje ankohet për vendimin e KQZ-së që e votuan edhe dy anëtarët e saj

para një jave - Infokusi

Lëvizja Vetëvendosje ka dorëzuar sot ankesë në PZAP në lidhje me vendim e KQZ-së për verifikimin e aplikacioneve të mërgatës për zgjedhjet e 14 shkurtit 2021. Në komunikatën lëshuar për media nga Zyra...

Sot pritet të zyrtarizohet koalicioni parazgjedhor LDK-AKR

para një jave - Insajderi

Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Aleanca Kosova e Re kanë vendosur ta bëjnë zyrtar koalicionin në ditën e fundit të afatit për paraqitjen e koalicioneve parazgjedhore në KQZ, njofton Insajderi Koalicionin...

Valdete Daka flet për vendimin e ri për diasporën nga KQZ-ja

para një jave - Bota Sot

Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), Valdete Daka, tha se ky institucion edhe më herët ka bërë verifikimin e votave të ardhura nga jashtë, kjo duke iu referuar vendimit të fundit për votat...

Daka për votat nga diaspora: Edhe më herët i kemi verifikuar aplikuesit

para një jave - Bota Sot

Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve Valdete Daka, tha se ky institucion edhe më herët ka bërë verifikimin e votave të ardhura nga jashtë, kjo duke iu referuar vendimit të fundit për votat nga...

Nisma drejt ‘shkrirjes’ në PDK?

para një jave - Bota Sot

Nisma Socialdemokrate e Fatmir Limajt nuk ka edhe shumë kohë për të vendosur nëse do ta pranoi kushtin e PDK-së, që të hyjnë vetëm në listën e tyre zgjedhore me kandidatët e saj, ose të garojë e vetme....

Eugen Cakolli: Vendimi i KQZ-së i drejtë, por duhet plotësuar

para një jave - Kallxo

Eugen Cakolli, hulumtues në Institutin Demokratik të Kosovës (KDI) e ka vlerësuar si të drejtë vendimin e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ) sipas të cilit është paralajmëruar se votuesit jashtë vendit...

Dita e koalicioneve, LDK-AKR koalicioni i parë parazgjedhor

para një jave - Syri.net Kosova

jetlir Zyberaj, këshilltar i Behgjet Pacollit tha se negociatat me LDK-në janë në përfundim e sipër.Ai theksoi se sot pasdite do të bëhet edhe zyrtarizimi i marrëveshjes LDK-AKR për të shkuar bashkë në...

Daka për votat nga diaspora: Edhe më herët i kemi verifikuar aplikuesit, do t’i shqyrtojmë edhe ata nga Serbia

para një jave - GazetaBlic

Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), Valdete Daka, tha se ky institucion edhe më herët ka bërë verifikimin e votave të ardhura nga jashtë, kjo duke iu referuar vendimit të fundit për votat...

Daka për votat nga diaspora: Edhe më herët i kemi verifikuar aplikuesit, do t’i shqyrtojmë edhe ata nga Serbia

para një jave - Indeks online

Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), Valdete Daka, tha se ky institucion edhe më herët ka bërë verifikimin e votave të ardhura nga jashtë, kjo duke iu referuar vendimit të fundit për votat...

Xhavit Haliti ka një kusht për Nismen: Se ndërrojmë akronimin e partisë

para një jave - Bota Sot

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Xhavit Haliti thotë se si parti nuk e kanë ndërmend të ndërrojnë akronimin e partisë për zgjedhjet e 14 shkurtit, porse janë të hapur për ata që duan...

Daka për votat nga diaspora: Çdo herë i kemi verifikuar aplikuesit

para një jave - RTK

Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), Valdete Daka, tha se ky institucion vazhdimisht ka bërë verifikimin e votave të ardhura nga jashtë, kjo duke iu referuar vendimit të fundit për votat...

Vendimi i KQZ-së për verifikimin e aplikacioneve të diasporës dorëzohet sot në PZAP

para një jave - Insajderi

Vendimi i djeshëm i KQZ-së ka ngjallur reagime, pasi në të thuhet se KQZ-ja do të bëjë verifikimin e aplikacioneve të votuesve jashtë Kosovës përmes telefonatave dhe në rast se aplikuesi nuk lajmërohet,...

Xhavit Haliti ka një kusht për Nismen: Se ndërrojmë akronimin e partisë

para një jave - Indeks online

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Xhavit Haliti thotë se si parti nuk e kanë ndërmend të ndërrojnë akronimin e partisë për zgjedhjet e 14 shkurtit, porse janë të hapur për ata që duan...

LDK-AKR sot zyrtarizojnë marrëveshjen parazgjedhore, garojnë në një listë të përbashkët

para një jave - Syri.net Kosova

jetlir Zyberaj, këshilltar i Behgjet Pacollit tha se negociatat me LDK-në janë në përfundim e sipër.Ai theksoi se sot pasdite do të bëhet edhe zyrtarizimi i marrëveshjes LDK-AKR për të shkuar bashkë në...

Dita e koalicioneve, LDK-AKR koalicioni i parë parazgjedhor

para një jave - Telegrafi

Aleanca Kosova e Re dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, pritet që sot të zyrtarizojnë koalicionin parazgjedhor për zgjedhjet e parakohshme parlamentare. Kështu ka bërë të ditur Naim Murseli, këshilltari...

LDK dhe AKR bashkojë forcat, firmosin koalicionin parazgjedhor për zgjedhjet e 14 Shkurtit

para një jave - Klan

Isa Mustafa dhe Behgjet Pacolli LDK dhe AKR bashkojë forcat, firmosin koalicionin parazgjedhor për zgjedhjet e 14 Shkurtit Partia Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Aleanca Kosova e Re duket se do të garojnë...

Mustafa dhe Pacolli zyrtarizojnë koalicionin ditën e sotme, detajet

para një jave - Albeu

Jetlir Zyberaj, këshilltar i Behgjet Pacollit tha se negociatat me LDK-në janë në përfundim e sipër . Ai theksoi se sot pasdite do të bëhet edhe zyrtarizimi i marrëveshjes LDK-AKR për të shkuar bashkë...

Verifikimi i mërgimtarëve përmes telefonit nga KQZ, njohësi i Kushtetutës: Askund nuk është paraparë një verifikim i tillë për votuesit me postë

para një jave - Arbresh

Vendimi që mërgimtarët të cilët aplikojnë për të votuar,  të verifikohen përmes një thirrje telefonike është i pa bazë,  dhe një gjë e tillë duhet të kontestohet. Kështu thotë njohësi i Kushtetutës në...

​Dy ankesa ndaj vendimit të KQZ-së për verifikimin e votuesve jashtë Kosovës

para një jave - Periskopi

Ndaj vendimit të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ) për verifikimin e aplikuesve për votim jashtë Kosovës, në Panelin Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) deri tani janë dorëzuar dy ankesa. Këtë...

A ka mundësi të anulohet vendimi i djeshëm i KQZ-së për votat nga Diaspora?! – Flet Mulë Desku!

para një jave - GazetaBlic

Vendimi i Komisionit Qendror Zgjedhor, për verifikimin në mënyrë më rigoroze të personave që jetojnë jashtë Kosove dhe regjistrohen si votues me postë në zgjedhjet e 14 shkurtit, ka ngjallur reagime të...

Besnik Tahiri: AAK hyn e vetme në zgjedhje me kandidatin për President

para një jave - Kallxo

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës në këto zgjedhje do të garojë si subjekt politik i vetëm dhe pa kandidat për kryeministër. Këtë e ka konfirmuar për KALLXO.com, Besnik Tahiri duke thënë se në kuadër të...

KQZ-ja, vendosi për verifikimin e të gjithë votuesve nga diaspora, që aplikojnë për t’u regjistruar, në zgjedhjet e 14 shkurtit

para një jave - Radio Kosova e Lire

Komisioni Qendror Zgjedhor, ka marrë vendimin për verifikimin e të gjithë votuesve nga diaspora, që aplikojnë për t’u regjistruar si votues në zgjedhjet e 14 shkurtit, në Kosovë. Në vendimin e KQZ-së,...

Dy ankesa ndaj vendimit të KQZ-së për verifikimin e votuesve jashtë Kosovës

para një jave - KosovaPress

Ndaj vendimit të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ) për verifikimin e aplikuesve për votim jashtë Kosovës, në Panelin Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) deri tani janë dorëzuar dy ankesa. Këtë...

Kosovë/ KQZ: S’kemi pranuar ende asnjë deklarim për koalicione parazgjedhore

para një jave - Top Channel

Partitë politike të regjistruara në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, të cilat duan të marrin pjesë në zgjedhje përmes koalicionit, duhet që të njoftojnë KQZ-në sot deri në ora 18:00. Sipas Ligjit për...

AKR deklarohet për koalicion me LDK-në

para një jave - Kallxo

Këshilltari i Behgjet Pacollit, Naim Murseli, ka njoftuar se sot deri në ora 18:00 do të deklarohet koalicioni parazgjedhor me LDK-në në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve. “Një bashkëpunim konstruktiv dhe...

Vendimi i KQZ-së për verifikimin e aplikacioneve të diasporës dorëzohet sot në PZAP

para një jave - Syri.net Kosova

Organizata Germin do të dorëzojë sot një ankesë në zyrën e Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) rreth vendimit të fundit të Komisionit Zgjedhor të Kosovës (KQZ) për Verifikimin e Aplikacioneve...

Vota e diasporës, LVV dorëzon ankesë në PZAP

para një jave - KosovaPress

Lëvizja Vetëvendosje ka dorëzuar sot ankesë në PZAP në lidhje me vendimin e KQZ-së për verifikimin e aplikacioneve të mërgatës për zgjedhjet e 14 shkurtit 2021 në mbledhjen e mbajtur më të hënën. Edhe...

Verifikimi i votuesve jashtë Kosovës përmes telefonit nga KQZ, Germin dorëzon sot ankesë në PZAP

para një jave - Telegrafi

Organizata Germin do të dorëzojë sot një ankesë në zyrën e Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) rreth vendimit të fundit të Komisionit Zgjedhor të Kosovës (KQZ) për Verifikimin e Aplikacioneve...

KQZ ende nuk ka pranuar asnjë deklarim për koalicione parazgjedhore

para një jave - Syri.net Kosova

Partitë politike të regjistruara në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, të cilat duan të marrin pjesë në zgjedhje përmes koalicionit, duhet që të njoftojnë KQZ-në sot deri në ora 18:00. Sipas Ligjit për...

LDK-AKR koalicioni i parë parazgjedhor, sot pritet zyrtarizimi

para një jave - Panorama

Aleanca Kosova e Re dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, pritet që sot të zyrtarizojnë koalicionin parazgjedhor për zgjedhjet e parakohshme parlamentare. Kështu ka bërë të ditur Naim Murseli, këshilltari...

KQZ: S’kemi pranuar ende asnjë deklarim për koalicione parazgjedhore

para një jave - Telegrafi

Partitë politike të regjistruara në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, të cilat duan të marrin pjesë në zgjedhje përmes koalicionit, duhet që të njoftojnë KQZ-në sot deri në ora 18:00. Sipas Ligjit për...

KQZ: S’kemi pranuar ende asnjë deklarim për koalicione parazgjedhore

para një jave - Zhurnal

Partitë politike të regjistruara në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, të cilat duan të marrin pjesë në zgjedhje përmes koalicionit, duhet që të njoftojnë KQZ-në sot deri në ora 18:00. Sipas Ligjit për...

Komentet pozitive të anëtarit të KQZ-së pas votës pro verifikimit me telefonata të aplikacioneve

para një jave - Periskopi

Shpërndaje në:

Organizata Germin kërkon të anulohet vendimi i KQZ-së për votuesit nga diaspora

para një jave - Epoka e Re

Organizata Germin ka dorëzuar ankesë rreth vendimit të fundit të Komisionit Zgjedhor të Kosovës (KQZ) për verifikimin e aplikacioneve për regjistrim për periudhën e aplikimit për regjistrim të votuesve...

Sot zyrtarizohet koalicioni parazgjedhor LDK-AKR

para një jave - Zeri

LDK-ja dhe AKR-ja kanë vendosur ta bëjnë zyrtar koalicionin në ditën e fundit të afatit për paraqitjen e koalicioneve parazgjedhore në KQZ. Koalicionin mes dy partive e ka konfirmuar Naim Murseli, këshilltar...

Sot afati i fundit për deklarimin e koalicioneve parazgjedhore

para një jave - Insajderi

Partitë politike kanë afatin e fundit sot për të deklaruar koalicionet parazgjedhore në Komisionin Qendror Zgjedhor, njofton Insajderi. Kjo u bë e ditur gjatë mbledhjes së djeshme të mbajtur nga KQZ. Kryetarja...

AKR-LDK garojnë bashkë në zgjedhje, s’është vendosur në koalicion apo në listë të përbashkët

para një jave - Koha.net

Aleanca Kosova e Re pritet që të hyjë në koalicion ose të garojë në një listë të përbashkët me Lidhjen Demokratike të Kosovës. Sekretari i AKR-së, Vesel Makolli, i ka thënë KOHËS se janë të interesuar...

‘Germin’ e dërgon në PZAP vendimin e KQZ-së për votuesit nga diaspora

para një jave - Kallxo

Organizata jo qeveritare “Germin” ka reaguar pas vendimit të fundit të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ) sipas të cilit është paralajmëruar se votuesit jashtë vendit të cilët aplikojnë për votim,...

Sot përfundon afati për deklarimin e koalicioneve parazgjedhore

para një jave - Zhurnal

Sot është afati i fundit që partitë politike të deklarojnë koalicionet e tyre parazgjedhore. Deri në ora 18:00 të gjitha partitë politike kanë të drejtë të deklarojnë koalicionet eventuale në Komisionin...

VV arsyetohet: Mbron dy anëtarët e saj PRO vendimit të KQZ-së, dhe qëndrimin e saj KUNDËR

para një jave - Periskopi

Lëvizja Vetëvendosje tashmë ka lëshuar edhe reagim publik pas akuzave se po tregohet hipokrite në qëndrimet e saj në lidhje me mënyrën e verifikimit të votave nga diaspora pasi u bë publike se dy anëtarët...

Vetëvendosje dorëzon në PZAP ankesën mbi vendimin e KQZ-së në lidhje verifikimin e aplikacioneve për votim të mërgatës

para një jave - Ekonomia Online

Lëvizja Vetëvendosje ka dorëzuar  ankesë në PZAP në lidhje me vendim e KQZ-së për verifikimin e aplikacioneve të mërgatës për zgjedhjet e 14 shkurtit 2021 në mbledhjen e mbajtur më 11 janar 2021. Në komunikatën...

LVV ankohet në PZAP për vendimin e KQZ-së për verifikim të votuesve jashtë Kosovës

para një jave - Arbresh

Lëvizja Vetëvendosje ka dorëzuar në PZAP ankesën mbi vendimin e KQZ-së në lidhje verifikimin e aplikacioneve për votim të mërgatës për zgjedhjet e 14 shkurtit 2021. “Sa i përket votimit të këtij vendimi...

Vetëvendosja ankohet në PZAP për vendimin e KQZ-së

para një jave - Epoka e Re

Lëvizja Vetëvendosje ka dorëzuar sot ankesë në Panelin Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) në lidhje me vendim e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ) për verifikimin e aplikacioneve të mërgatës...

LDK-AKR zyrtarizojnë sot koalicionin e tyre parazgjedhor

para një jave - ABC News

Aleanca Kosova e Re dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, pritet që të zyrtarizojnë ditën e sotme koalicionin parazgjedhor për zgjedhjet e parakohshme parlamentare. Lajmin e bën të ditur Naim Murseli, këshilltari...

Pak orë para zyrtarizimit të koalicionit LDK – AKR, publikohen detaje të marrëveshjes

para një jave - OraInfo

Isa Mustafa dhe Behgjet Pacolli pritet që sot pasdite ta zyrtarizojnë marrëveshjen për të shkuar brenda një liste në zgjedhjet e jashtëzakonshme të 14 shkurtit. Jetlir Zyberaj, këshilltar i Behgjet Pacollit...

Xhavit Haliti ia humb shpresat NISMA-s për koalicion, kërkon të “shkrihet” në PDK

para një jave - Infokusi

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Xhavit Haliti thotë se si parti nuk e kanë ndërmend të ndërrojnë akronimin e partisë për zgjedhjet e 14 shkurtit, porse janë të hapur për ata që duan...

Vetëvendosje ankohet për vendimin e KQZ-së që e votuan edhe dy anëtarët e saj

para një jave - Gazeta Metro

Lëvizja Vetëvendosje ka dorëzuar sot ankesë në PZAP në lidhje me vendim e KQZ-së për verifikimin e aplikacioneve të mërgatës për zgjedhjet e 14 shkurtit 2021. Në mbledhjen e mbajtur të hënën, pro këtij...

Organizata Germin kërkon nga PZAP-ja që të rishqyrtohet ose te anulohet vendimi i KQZ-së për votuesit nga dispora

para një jave - Ekonomia Online

Organizata Germin dorëzon ankesë rreth vendimit të fundit të Komisionit Zgjedhor të Kosovës (KQZ) për Verifikimin e Aplikacioneve për Regjistrim Për Periudhën e Aplikimit për Regjistrim të Votuesve Jashtë...

Përfaqësuesi ligjor i VV-së: Sot apeluam vendimin e KQZ-së për diasporën

para një jave - Periskopi

Lëvizja Vetëvendosje ka apeluar vendimin e djeshëm të Komisionit Qendror Zgjedhor (KQZ) për verifikimin e votave nga Diaspora, vendim të cilën e votuan edhe anëtarët e VV’së. Përfaqësuesi ligjor i VV’së,...

Mërgata dhe votimet në Kosovë

para një jave - Tetova Sot

Mërgata dhe votimet në Kosovë Demokracia, përfshirja dhe përfaqësimi në proceset shoqërore Në zgjedhjet e ardhshme në Kosovë Mërgata duhet të jetë aktive në realizimin e të drejtave të tyre. Si në aspektin...

Asnjë parti nuk ka paraqitur koalicion, Elezi: Afati mbyllet në ora 18:00

para një jave - Indeks online

Zëdhënësi i KQZ-së Valmir Elezi në një prononcim për Ekonomia Online ka thënë se partitë politike kanë afat për paraqitjen e koalicioneve vetëm deri më 12 janar. Kuse sipas Elezit ende asnjë parti nuk...

Mustafa dhe Pacolli e zyrtarizojnë koalicionin sot pasdite, publikohen detaje të marrëveshjes

para një jave - Indeks online

Jetlir Zyberaj, këshilltar i Behgjet Pacollit tha se negociatat me LDK-në janë në përfundim e sipër. Ai theksoi se sot pasdite do të bëhet edhe zyrtarizimi i marrëveshjes LDK-AKR për të shkuar bashkë në...

Zyberaj: Sot pasdite do të bëhet zyrtarizimi i marrëveshjes LDK-AKR

para një jave - RTK

Jetlir Zyberaj, këshilltar i Behgjet Pacollit tha se negociatat me LDK-në janë në përfundim e sipër. Jetlir Zyberaj, këshilltar i Behgjet Pacollit tha se negociatat me LDK-në janë në përfundim e sipër....

Qorrolli e konsideron antikushtetues vendimin e KQZ-së për votuesit e diasporës

para një jave - Kallxo

Analisti politik dhe njohësi i çështjeve juridike, Vigan Qorrolli, e ka vlerësuar antikushtetues vendimin e sotëm të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), sipas të cilit në rast se votuesit nga diaspora...

Akoma nuk janë paraqitur koalicione në KQZ, partitë kanë kohë deri në ora 18:00

para një jave - GazetaBlic

Zëdhënësi i KQZ-së Valmir Elezi ka thënë se partitë politike kanë afat për paraqitjen e koalicioneve vetëm deri më datë 12 janar. Kuse sipas Elezit ende asnjë parti nuk ka bërë diçka të tillë. “Partitë...

Vjen konfirmimi nga AKR: Sot mund të zyrtarizohet bashkëpunimi me LDK-në

para një jave - GazetaBlic

Jetlir Zyberaj, këshilltar i Behgjet Pacollit tha se negociatat me LDK-në janë në përfundim e sipër. Ai theksoi se sot pasdite do të bëhet edhe zyrtarizimi i marrëveshjes LDK-AKR për të shkuar bashkë në...

Mustafa dhe Pacolli e zyrtarizojnë koalicionin sot pasdite, publikohen detaje të marrëveshjes

para një jave - Bota Sot

Jetlir Zyberaj, këshilltar i Behgjet Pacollit tha se negociatat me LDK-në janë në përfundim e sipër. Ai theksoi se sot pasdite do të bëhet edhe zyrtarizimi i marrëveshjes LDK-AKR për të shkuar bashkë në...

Asnjë deklarim për koalicion parazgjedhor nga partitë politike nuk është dorëzuar në KQZ

para një jave - OraInfo

KQZ: S’kemi pranuar ende asnjë deklarim për koalicione parazgjedhore. Partitë politike të regjistruara në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, të cilat duan të marrin pjesë në zgjedhje përmes koalicionit,...

Vendimi për thirrje në telefon të mërgimtarëve, sqarohet Valdete Daka

para një jave - Lajmi.net

Daka, ka sqaruar se vendimi i marrë në mbledhjen e së hënës që të thirren në telefon të gjithë ata që aplikojnë për të votuar, nuk përbën shkelje dhe është verifikim që e kanë bërë në vazhdimësi. “KQZ-ja...

Vendimi për thirrje në telefon të mërgimtarëve, sqarohet Valdete Daka

para një jave - Infokusi

Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), Valdete Daka, tha se ky institucion edhe më herët ka bërë verifikimin e votave të ardhura nga jashtë, kjo duke iu referuar vendimit të fundit për votat...

Sot përfundon afati për deklarimin e koalicioneve parazgjedhore

para një jave - Syri.net Kosova

Sot është afati i fundit që partitë politike të deklarojnë koalicionet e tyre parazgjedhore. Deri në ora 18:00 të gjitha partitë politike kanë të drejtë të deklarojnë koalicionet eventuale në Komisionin...

KQZ: S’kemi pranuar ende asnjë deklarim për koalicione parazgjedhore

para një jave - Bota Sot

Partitë politike të regjistruara në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, të cilat duan të marrin pjesë në zgjedhje përmes koalicionit, duhet që të njoftojnë KQZ-në sot deri në ora 18:00. Sipas Ligjit për...

Vendimi i KQZ-së për verifikimin e aplikacioneve të diasporës dorëzohet sot në PZAP

para një jave - Zeri

Vendimi i djeshëm i KQZ-së ka ngjallur reagime pasi në të thuhet se KQZ-ja do të bëjë verifikimin e aplikacioneve të votuesve jashtë Kosovës, përmes telefonatave dhe në rast se aplikuesi nuk lajmërohet...

KQZ: S’kemi pranuar ende asnjë deklarim për koalicione parazgjedhore

para një jave - RTK

Partitë politike të regjistruara në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, të cilat duan të marrin pjesë në zgjedhje përmes koalicionit, duhet që të njoftojnë KQZ-në sot deri në ora 18:00. Sipas Ligjit për...

Nëse Kurtit nuk i lejohet gara në zgjedhje, ja i preferuari i anketuesve për kandidat për kryeministër

para një jave - Syri.net Kosova

Pyper , si platformë e specializuar për matjen e opinionit publik, ka organizuar sondazhin e radhës. Në këtë sondazh qytetarët janë pyetur në lidhje me kandidatët e subjekteve politike të nominuar për...

Sot përfundon afati për deklarimin e koalicioneve parazgjedhore në KQZ

para një jave - Kallxo

Sot është afati i fundit që partitë politike të deklarojnë koalicionet e tyre parazgjedhore. Deri në ora 18:00 të gjitha partitë politike kanë të drejtë të deklarojnë koalicionet eventuale në Komisionin...

Një pyetje publike: Me kë është e vërteta dhe moraliteti politik, me Vjosa Osmanin apo me Isa Mustafën e kompani

para një jave - Tetova Sot

Nga Skënder Sadri KAPITI E vërteta dhe moraliteti politik, LDK-ja dhe Vjosa Osmani para opinionit public por edhe atij ndwrkombwtar Kwtw shkrim tw shkurtwr po e bwj si pyetje publike drejtuar kryesisht...

Zgjedhjet e parakohshme, sot përfundon afati për deklarimin e koalicioneve parazgjedhore

para një jave - ABC News

Partitë politike këtë të martë kanë afatin e fundit që të deklarojnë koalicionet e tyre parazgjedhore. Në kuadër të zgjedhjve të parakohshme të 14 shkurtit të gjithë partitë politike kanë afat që deri...

Sot përfundon afati për deklarimin e koalicioneve parazgjedhore

para një jave - Telegrafi

Sot është afati i fundit që partitë politike të deklarojnë koalicionet e tyre parazgjedhore. Deri në ora 18:00 të gjitha partitë politike kanë të drejtë të deklarojnë koalicionet eventuale në Komisionin...

Sami Kurteshi heshtë, por jo edhe militantët e VV-së: I kërkojnë llogari për votën pro në KQZ

para një jave - Periskopi

Vendimi i KQZ-së për verifikimin e aplikuesve për votime nga jashtë – që prek më së shumti diasporën – ka ngjallur reagime të ashpra. Fillimisht, kanë qenë zyrtarë nga Vetëvendosja, që e kanë quajtur këtë...

VV-ja me Osmanin, LDK-ja me AKR-në, Nisma shpreson në koalicion me PDK-në

para një jave - Lajmi.net

Edhe pse deri në këto moment nuk është konkretizuar asnjë koalicion parazgjedhor. AKR-ja ka vendosur që të jetë pjesë e listës zgjedhore të Lidhjes Demokratike të Kosovës, nëse nuk arrihet marrëveshje...

Përfundon afati për deklarimin e koalicioneve parazgjedhore

para një jave - Indeks online

Sot është afati i fundit që partitë politike të deklarojnë koalicionet e tyre parazgjedhore. Deri në ora 18:00 të gjitha partitë politike kanë të drejtë të deklarojnë koalicionet eventuale në Komisionin...

Sot përfundon afati për deklarimin e koalicioneve parazgjedhore

para një jave - Koha.net

Sot është afati i fundit që partitë politike të deklarojnë koalicionet e tyre parazgjedhore. Deri në ora 18:00 të gjitha partitë politike kanë të drejtë të deklarojnë koalicionet eventuale në Komisionin...

Sot, afati i fundit për deklarimin e koalicioneve parazgjedhore

para një jave - Zeri

Partitë politike sot kanë afatin e fundit për të deklaruar koalicionet parazgjedhore në Komisionin Qendror Zgjedhor (KQZ). Kjo u bë e ditur sot gjatë mbledhjes së djeshme të mbajtur nga KQZ-ja Ishte kryetarja...

Dita e fundit për deklarimin e koalicioneve: PDK tregon kushtet që ka

para një jave - Gazeta Metro

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Xhavit Haliti thotë se si parti nuk e kanë ndërmend të ndërrojnë akronimin e partisë për zgjedhjet e 14 shkurtit, porse janë të hapur për ata që duan...

PDK me kushte, Haliti: Kushdo që do koalicion duhet të shkrihet në listën tonë

para një jave - Periskopi

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Xhavit Haliti ka thënë se kjo parti nuk e ka ndërmend që të ndërrojnë akronimin e partisë për zgjedhjet e 14 shkurtit. Megjithëkëtë Haliti theksoi se...

Nëse Kurtit nuk i lejohet gara në zgjedhje, ja i preferuari i anketuesve për kandidat për kryeministër

para një jave - Bota Sot

Pyper, si platformë e specializuar për matjen e opinionit publik, ka organizuar sondazhin e radhës. Në këtë sondazh qytetarët janë pyetur në lidhje me kandidatët e subjekteve politike të nominuar për kryeministër....

Sa përqind do t’i fitojë LDK me 14 shkurt?

para një jave - Bota Sot

Në vazhdën e supozimeve të ndryshme se kush sa vota do i merr, padyshim se njëra ndër përflitet më të mëdha ka të bëjë me LDK, parti e parë antikomunistë në ish Jugosllavi, partia e parë shqiptarë që doli...

Sot përfundon afati për deklarimin e koalicioneve parazgjedhore

para një jave - OraInfo

Sot është afati i fundit që partitë politike të deklarojnë koalicionet e tyre parazgjedhore. Deri në ora 18:00 të gjitha partitë politike kanë të drejtë të deklarojnë koalicionet eventuale në Komisionin...

Xhavit Haliti ia bën të qartë Nisma-s: Po koalicion, veç në listë me emrin e PDK-së

para një jave - Ekonomia Online

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Xhavit Haliti thotë se si parti nuk e kanë ndërmend të ndërrojnë akronimin e partisë për zgjedhjet e 14 shkurtit, porse janë të hapur për ata që duan...

Haliti tregon kushtet për partitë që dëshirojnë koalicion parazgjedhor me PDK-në

para një jave - Epoka e Re

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Xhavit Haliti, ka thënë se kjo parti nuk e ka ndërmend që të ndërrojnë akronimin e partisë për zgjedhjet e 14 shkurtit. Megjithëkëtë, Haliti ka theksuar...

AKR-ja “shkrihet” në LDK

para një jave - Infokusi

Gjatë ditës së sotme pritet që të zyrtarizohet marrëveshja parazgjedhore në mes të Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Aleancës Kosova e Re. Këtë e ka bërë të ditur për Gazetën inFokus, zëdhënësi i kësaj...

Daka për votat nga diaspora: Edhe më herët i kemi verifikuar aplikuesit

para një jave - Periskopi

Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve Valdete Daka, tha se ky institucion edhe më herët ka bërë verifikimin e votave të ardhura nga jashtë, kjo duke iu referuar vendimit të fundit për votat nga...

Sot zyrtarizohet koalicioni parazgjedhor mes AKR-së dhe LDK-së

para një jave - Tetova Sot

Partitë politike sot kanë afatin e fundit për të deklaruar koalicionet parazgjedhore në Komisionin Qendror Zgjedhor (KQZ). Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka, tha se të martën deri në ora 18:00 të gjitha...

Vendimi për thirrje në telefon të mërgimtarëve, sqarohet Valdete Daka

para një jave - Epoka e Re

Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), Valdete Daka, ka thënë se ky institucion edhe më herët ka bërë verifikimin e votave të ardhura nga jashtë, kjo duke i’u referuar vendimit të fundit për...

AKR pjesë e listës së LDK-së, sot vendoset për koalicionin

para një jave - Lajmi.net

Dhjetë kandidatë të partisë së Pacollit do të bëhen pjesë e listës së partisë së Mustafës me të cilën do t’i ofrohen votuesit kosovar më 14 shkurt. Zyberaj në një intervistë për Euronews Albania tha se...

Isa Mustafa dhe Behgjet Pacolli e zyrtarizojnë koalicionin sot pasdite, publikohen detaje të marrëveshjes

para një jave - Infokusi

Jetlir Zyberaj, këshilltar i Behgjet Pacollit tha se negociatat me LDK-në janë në përfundim e sipër. Ai theksoi se sot pasdite do të bëhet edhe zyrtarizimi i marrëveshjes LDK-AKR për të shkuar bashkë në...

Sot përfundon afati për deklarimin e koalicioneve parazgjedhore

para një jave - Bota Sot

Sot është afati i fundit që partitë politike të deklarojnë koalicionet e tyre parazgjedhore. Deri në ora 18:00 të gjitha partitë politike kanë të drejtë të deklarojnë koalicionet eventuale në Komisionin...

Vendimi për thirrje në telefon të mërgimtarëve, sqarohet Valdete Daka

para një jave - Gazeta Metro

Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), Valdete Daka, tha se ky institucion edhe më herët ka bërë verifikimin e votave të ardhura nga jashtë, kjo duke iu referuar vendimit të fundit për votat...

Valdete Daka sqarohet për vendimin që të thirren në telefon mërgimtarët që aplikojnë për të votuar

para një jave - Arbresh

Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), Valdete Daka, tha se ky institucion edhe më herët ka bërë verifikimin e votave të ardhura nga jashtë, kjo duke iu referuar vendimit të fundit për votat...

Hoti: Sondazhet që e renditin poshtë LDK’në janë të paguara

para një jave - Infokusi

Kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti ka kërkuar nga qytetarët që të mos ndikohen nga sondazhet në prag të zgjedhjeve të parakohshme. Sipas Hotit këto sondazhe janë të paguara dhe të porositura. “Nuk fitohet...

Ky është afati i fundit për partitë politike të vendosin për koalicionet parazgjedhore

para një jave - Infokusi

Afati i fundit kur partitë politike mund të deklarojnë koalicionet parazgjedhore është me 12 janar në orën 18:00. Kështu ka bërë të ditur për Gazetën inFokus, zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi, sipas të...

Daka për votat nga diaspora: Edhe më herët i kemi verifikuar aplikuesit, do t’i shqyrtojmë edhe ata nga Serbia

para një jave - Ekonomia Online

Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), Valdete Daka, tha se ky institucion edhe më herët ka bërë verifikimin e votave të ardhura nga jashtë, kjo duke iu referuar vendimit të fundit për votat...

Sot afati i fundit për partitë politike që të deklarojnë koalicionet parazgjedhore

para një jave - GazetaBlic

Sot është afati i fundit që partitë politike të deklarojnë koalicionet e tyre parazgjedhore. Deri në ora 18:00 të gjitha partitë politike kanë të drejtë të deklarojnë koalicionet eventuale në Komisionin...

Sot përfundon afati për deklarimin e koalicioneve parazgjedhore

para një jave - RTK

Sot është afati i fundit që partitë politike të deklarojnë koalicionet e tyre parazgjedhore. Deri në ora 18:00 të gjitha partitë politike kanë të drejtë të deklarojnë koalicionet eventuale në Komisionin...

Daka për votat nga diaspora: Çdo herë i kemi verifikuar aplikuesit, do t’i shqyrtojmë edhe ata nga Serbia

para një jave - Ekonomia Online

Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), Valdete Daka, tha se ky institucion vazhdimisht ka bërë verifikimin e votave të ardhura nga jashtë, kjo duke iu referuar vendimit të fundit për votat...

‘’Sot zyrtarizohet bashkëpunimi’’ Këshilltari i Behgjet Pacollit: AKR-ja do të jetë në listë me LDK-në

para një jave - Lajmi.net

Ai theksoi se sot pasdite do të bëhet edhe zyrtarizimi i marrëveshjes LDK-AKR për të shkuar bashkë në zgjedhje. “Në fakt negociatat me LDK-në për këtë shkuar bashkë në zgjedhje janë në përfundim e sipër....

KQZ: S’kemi pranuar ende asnjë deklarim për koalicione parazgjedhore

para një jave - Lajmi.net

Sipas Ligjit për Zgjedhjet e Përgjithshme koalicioni mund të përbëhet vetëm nga partitë politike. Nga KQZ thonë se deri në këto momente nuk kanë pranuar asnjë deklarim për koalicione. Megjithatë, janë...

LDK bën lëvizjen surprizë, hyn në zgjedhje në koalicion parazgjedhor me partinë e Behgjet Pacollit

para një jave - FaxWeb

Partia Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Aleanca Kosova e Re duket se do të garojnë sa bashku në zgjedhjet e 14 Shkurtit. Mediat në Kosovë raportojnë se LDK dhe AKR kanë arritur sot një marrëveshje për...

Zgjedhjet në Kosovë, arrihet koalicioni i parë mes LDK-së dhe AkR-së

para një jave - Dosja.al

Bexhet Pacilli, Isa Mustafa dhe Avdullah Hoti 12 Janar, 2021 10:22 KOSOVË- Lidhja Demokratike e Kosovës së bashku me Aleancëb e Kosovës së Re kanë lidhur koacilion për të hyrë në zgjedhejt e 14 shkurtiti....

Mustafa dhe Pacolli sot e zyrtarizojnë koalicionin

para një jave - Epoka e Re

Këshilltar i Behgjet Pacollit, Jetlir Zyberaj ka bërë me dije se negociatat me LDK-në janë në përfundim e sipër. Ai theksoi se sot pasdite do të bëhet edhe zyrtarizimi i marrëveshjes LDK-AKR për të shkuar...

Gjoshi i reagon Aliut: Sojit tënd i pengojnë vlerat kombëtare që mbartë PDK-ja

para një jave - Gazeta Metro

Anëtari i kryesisë së PDK-së, Betim Gjoshi ka reaguar ashpër ndaj deklaratës skandaloze të analistes Luljeta Aliu, e cila mbrëmë në emisionin Pressing, në T7 i është drejtuar Ardian Kastratit...

Publikohen detajet e marrëveshjes: LDK-AKR sot zyrtarizojnë bashkëpunimin

para një jave - Gazeta Metro

Jetlir Zyberaj, këshilltar i Behgjet Pacollit tha se negociatat me LDK-në janë në përfundim e sipër. Ai theksoi se sot pasdite do të bëhet edhe zyrtarizimi i marrëveshjes LDK-AKR për të shkuar bashkë në...

S’ka koalicion, AKR pjesë e listës së LDK-së

para një jave - KosovaPress

Jetlir Zyberaj, këshilltar i Behgjet Pacollit, ka lënë të nënkuptohet se mes LDK-së dhe AKR-së nuk do të ketë koalicion, por do të garojnë me një listë të përbashkët me LDK-në. Dhjetë kandidatë të partisë...

Mustafa dhe Pacolli e zyrtarizojnë koalicionin sot pasdite, publikohen detaje të marrëveshjes

para një jave - Ekonomia Online

Jetlir Zyberaj, këshilltar i Behgjet Pacollit tha se negociatat me LDK-në janë në përfundim e sipër. Ai theksoi se sot pasdite do të bëhet edhe zyrtarizimi i marrëveshjes LDK-AKR për të shkuar bashkë në...

Asnjë parti nuk ka paraqitur koalicion, Elezi: Afati mbyllet në ora 18:00

para një jave - Ekonomia Online

Zëdhënësi i KQZ-së Valmir Elezi në një prononcim për Ekonomia Online ka thënë se partitë politike kanë afat për paraqitjen e koalicioneve vetëm deri më datë 12 janar. Kuse sipas Elezit ende asnjë parti...

LDK dhe AKR e zyrtarizojnë koalicionin sot pasdite, publikohen detaje të marrëveshjes

para një jave - Periskopi

Jetlir Zyberaj, këshilltar i Behgjet Pacollit tha se negociatat me LDK-në janë në përfundim e sipër. Ai theksoi se sot pasdite do të bëhet edhe zyrtarizimi i marrëveshjes LDK-AKR për të shkuar bashkë në...

Sot përfundon afati për deklarimin e koalicioneve parazgjedhore

para një jave - Lajmi.net

Deri në ora 18:00 të gjitha partitë politike kanë të drejtë të deklarojnë koalicionet eventuale në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve (KQZ). Partitë më të mëdha nuk kanë shprehur gatishmërinë për koalicione,...

Asnjë parti nuk ka paraqitur koalicion, Elezi: Afati mbyllet më 12 janar

para një jave - Ekonomia Online

Zëdhënësi i KQZ-së Valmir Elezi në një prononcim për Ekonomia Online ka thënë se partitë politike kanë afat për paraqitjen e koalicioneve vetëm deri më datë 12 janar. Kuse sipas Elezit ende asnjë parti...

Sot përfundon afati për deklarimin e koalicioneve parazgjedhore

para një jave - Infokusi

Sot përfundon afati për deklarimin e koalicioneve parazgjedhore Sot është afati i fundit që partitë politike të deklarojnë koalicionet e tyre parazgjedhore. Deri në ora 18:00 të gjitha partitë politike...

KQZ: S’kemi pranuar ende asnjë deklarim për koalicione parazgjedhore

para një jave - Periskopi

Partitë politike të regjistruara në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, të cilat duan të marrin pjesë në zgjedhje përmes koalicionit, duhet që të njoftojnë KQZ-në sot deri në ora 18:00. Sipas Ligjit për...

KQZ: S’kemi pranuar ende asnjë deklarim për koalicione parazgjedhore

para një jave - KosovaPress

Partitë politike të regjistruara në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, të cilat duan të marrin pjesë në zgjedhje përmes koalicionit, duhet që të njoftojnë KQZ-në sot deri në ora 18:00. Sipas Ligjit për...

Përfundon afati për deklarimin e koalicioneve parazgjedhore

para një jave - Ekonomia Online

Sot është afati i fundit që partitë politike të deklarojnë koalicionet e tyre parazgjedhore. Deri në ora 18:00 të gjitha partitë politike kanë të drejtë të deklarojnë koalicionet eventuale në Komisionin...

Sot përfundon afati për deklarimin e koalicioneve parazgjedhore

para një jave - Gazeta Metro

Sot është afati i fundit që partitë politike të deklarojnë koalicionet e tyre parazgjedhore. Deri në ora 18:00 të gjitha partitë politike kanë të drejtë të deklarojnë koalicionet eventuale në Komisionin...

Sot është afati i fundit që partitë politike mund të deklarojnë në KQZ për koalicionet e mundshme parazgjedhore

para një jave - Radio Kosova e Lire

Sot është afati i fundit që partitë politike të deklarojnë koalicionet e tyre parazgjedhore. Deri në orën 18:00 të gjitha partitë politike kanë të drejtë të deklarojnë koalicionet eventuale në Komisionin...

Anëtarët e VV’së në KQZ votuan pro verifikimit të votave të diasporës me telefonata – Flasin nga Vetëvendosje

para një jave - Periskopi

Komisioni Qendror Zgjedhor, ka marrë vendim për verifikimin e të gjithë votuesve nga Diaspora, që aplikojnë për t’u regjistruar si votues në zgjedhjet e 14 shkurtit, në Kosovë. Sipas vendimit, KQZ-së do...

Sot përfundon afati për deklarimin e koalicioneve parazgjedhore

para një jave - Periskopi

Sot është afati i fundit që partitë politike të deklarojnë koalicionet e tyre parazgjedhore. Deri në ora 18:00 të gjitha partitë politike kanë të drejtë të deklarojnë koalicionet eventuale në Komisionin...

Sot përfundon afati për deklarimin e koalicioneve parazgjedhore

para një jave - Arbresh

Sot është afati i fundit që partitë politike të deklarojnë koalicionet e tyre parazgjedhore. Deri në ora 18:00 të gjitha partitë politike kanë të drejtë të deklarojnë koalicionet eventuale në Komisionin...

Ramush Haradinaj thotë se një koalicion paszgjedhor në mes AAK-së dhe Vetëvendosjes është i mundur

para një jave - Radio Kosova e Lire

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj tha se koalicioni në mes AAK-së dhe Vetëvendosjes është i mundur. “Sa na përket neve është reale kjo, është e mundshme sa na përket neve. Varet...

Fatmir Limaj: Tani më se shumti Kosovës i ndihmon jetësimi i një projekti të madh për mbrojtjen e vlerave kombëtare

para një jave - Radio Kosova e Lire

Kreu i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka thënë se nëse do të ndodh një koalicion NISMA-PDK, ai do të jetë koalicion i vendosur dhe i sinqertë dhe me objektiva të qarta do t’i fitojë zgjedhjet. Limaj...

Sot përfundon afati për deklarimin e koalicioneve parazgjedhore

para një jave - KosovaPress

Sot është afati i fundit që partitë politike të deklarojnë koalicionet e tyre parazgjedhore. Deri në ora 18:00 të gjitha partitë politike kanë të drejtë të deklarojnë koalicionet eventuale në Komisionin...

PDK me apo pa NISMA-n në zgjedhje, analistët shqyrtojnë opsionet

para një jave - Telegrafi

Panelistët në “Debat Plus” kanë diskutuar për një bashkim të mundshëm në një listë zgjedhore të PDK-së dhe NISMA-s. Ish-deputeti Visar Ymeri thotë se NISMA duhet të shkojë në një listë me PDK-në. “PDK...

Sondazhi nga Pyper: Nëse Kurtit nuk i lejohet gara në zgjedhje, 50% e respodentëve duan Konjufcën kandidat të LVV-së, 32% Vjosa Osmanin

para një jave - Telegrafi

Pyper , si platformë e specializuar për matjen e opinionit publik, në bashkëpunim me emisionin “Debat Plus”, që transmetohet në RTV Dukagjini, ka organizuar sondazhin e radhës. Në këtë sondazh qytetarët...

Limaj: Një koalicion i sinqertë PDK-NISMA i fiton zgjedhjet në Kosovë

para një jave - Syri.net Kosova

Kreu i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka thënë se nëse do të kemi një koalicion NISMA-PDK, koalicion i vendosur dhe i sinqertë dhe me objektiva të qarta i fiton zgjedhjet. Limaj ka përsëritur se...

Vendimin për telefonimin e votuesve jashtë vendit e votuan edhe Kurteshi e Rama, dy anëtarët e VV-së në KQZ

para një jave - Telegrafi

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka marrë vendim për verifikimin e aplikacioneve për regjistrimin e votuesve jashtë Kosovës. KQZ do të telefonojë të gjithë ata që aplikojnë jashtë vendit për votim...

LVV-ja në KQZ votoi pro vendimit të cilin e kritikoi Albulena Haxhiu

para një jave - Syri.net Kosova

Çështja më e diskutuar ditën e sotme, pas vërshimeve që kapluan tërë vendin, ishte edhe vendimi i KQZ-së për verifikimin e votuesve në diasporë përmes telefonatave. Këtë vendim e kritikoi shoqëria civile,...

Listës së LDK-së pritet t’i bashkohen tri parti

para një jave - Syri.net Kosova

Derisa afati i dorëzimit të koalicioneve të partive për zgjedhjet parlamentare të 14 shkurtit përfundon të martën më 12 janar, partitë ende nuk kanë zyrtarizuar ndonjë bashkëpunim parazgjedhor. Subjektet...

Limaj: Një koalicion PDK – NISMA mund t’i fitojë zgjedhjet

para një jave - Insajderi

Kreu i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka thënë se nëse do të ketë një koalicion NISMA-PDK, si koalicion i vendosur dhe i sinqertë dhe me objektiva të qarta, i fiton zgjedhjet, njofton Insajderi...

Limaj: Një koalicion i sinqertë PDK-NISMA i fiton zgjedhjet në Kosovë?

para një jave - Syri.net Kosova

Kreu i Nisme?s Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka the?ne? se ne?se do te? ketë nje? koalicion NISMA-PDK, si koalicion i vendosur dhe i sinqerte? dhe me objektiva te? qarta, i fiton zgjedhjet. Limaj ka pe?rse?ritur...

Limaj: Një koalicion i sinqertë PDK-NISMA i fiton zgjedhjet në Kosovë

para një jave - Telegrafi

Kreu i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka thënë se nëse do të ketë një koalicion NISMA-PDK, si koalicion i vendosur dhe i sinqertë dhe me objektiva të qarta, i fiton zgjedhjet. Limaj ka përsëritur...

Limaj: Një koalicion i sinqertë Nisma-PDK do t’i fitonte zgjedhjet

para një jave - Klan Kosova

Kreu i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka thënë se një koalicion i mirëfilltë, me zemër dhe i fuqishëm dhe me këtë kauzë për vlerat kombëtare dhe ngjalljen e shpirtit kombëtar, në bashkimin...

Limaj: Një koalicion i sinqertë Nisma-PDK do t’i fitonte zgjedhjet

para një jave - Zeri

Kreu i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka thënë se një koalicion i mirëfilltë, me zemër dhe i fuqishëm dhe me këtë kauzë për vlerat kombëtare dhe ngjalljen e shpirtit kombëtar, në bashkimin e energjive...

Fatmir Limaj thotë se një koalicion i sinqertë e me zemër PDK- NISMA i fiton zgjedhjet

para një jave - OraInfo

Limaj ka thënë se një koalicion i sinqertë e me zemër PDK- NISMA i fiton zgjedhjet në Kosovë. Kreu i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka thënë se nëse do të kemi një koalicion NISMA-PDK, koalicion...

Listës së LDK-së pritet t’i bashkohen tri parti

para një jave - Zhurnal

Derisa afati i dorëzimit të koalicioneve të partive për zgjedhjet parlamentare të 14 shkurtit përfundon të martën më 12 janar, partitë ende nuk kanë zyrtarizuar ndonjë bashkëpunim parazgjedhor. Subjektet...

Listës së LDK-së pritet t’i bashkohen tri parti

para një jave - Bota Sot

Derisa afati i dorëzimit të koalicioneve të partive për zgjedhjet parlamentare të 14 shkurtit përfundon të martën më 12 janar, partitë ende nuk kanë zyrtarizuar ndonjë bashkëpunim parazgjedhor. Subjektet...

VV bën zhurmë në rrjete sociale, dy anëtarët e saj e kanë votuar vendimin për diasporën

para një jave - Bota Sot

Kryetari i Prizrenit, Mytaher Haskuka ka polemizuar në rrjete sociale me një komentues në rrjete sociale për vendimin e ri të KQZ’së për votime nga diaspora. “Ashtu si shumë parti dhe organizata në Kosovë...

Haradinaj: Koalicioni AAK-VV është i mundshëm

para një jave - OraInfo

Haradinaj ka thënë se koalicioni AAK-VV është i mundshëm. Ramush Haradinaj i AAK’së thotë se koalicioni në mes të AAK’së dhe Vetëvendosjes është i mundur. “Sa na përket neve është reale kjo, është e mundshme...

LVV-ja në KQZ votoi pro vendimit të cilin e kritikoi Albulena Haxhiu

para një jave - Zeri

Çështja më e diskutuar ditën e sotme, pas vërshimeve që kapluan tërë vendin, ishte edhe vendimi i KQZ-së për verifikimin e votuesve në diasporë përmes telefonatave. Këtë vendim e kritikoi shoqëria civile,...

Vendimi për diasporën, juristi tregon mënyrat se si mund të votojnë përmes KQZ-së

para një jave - Bota Sot

Vendimi i KQZ-së për votimin e shtetasve të Kosovës në diasporë ka ngjallur reagime të shumta. Politikanë, analistë reaguan, duke e quajtur atë jolegjitim. E për këtë reagoi edhe u.d e presidentit Vjosa...

Me 16 janar mbyllet afati për dorëzimin e kërkesave, partitë nisin përpilimin e listave për deputetë

para një jave - OraInfo

Partitë nisin përpilimin e listave për deputetë, me 16 janar në ora 18 mbyllet afati për dorëzimin e kërkesave. Me 16 janar në ora 18:00 mbyllet afati për dorëzimin e kërkesave të partive në KQZ. Arben...

Limaj: Një koalicion i sinqertë e me zemër PDK-NISMA i fiton zgjedhjet ne

para një jave - RTK

Kreu i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka thënë se nëse do të ketë një koalicion NISMA-PDK, si koalicion i vendosur dhe i sinqertë dhe me objektiva të qarta, i fiton zgjedhjet. Limaj ka përsëritur...

Edhe Sami Kurteshi i VV-së e votoi vendimin e KQZ-së për votimin e Diasporës

para një jave - OraInfo

Vendimi i KQZ-së për votimin e Diasporës, e votoi edhe Sami Kurteshi i VV’së. Komisioni Qendror Zgjedhor, ka marrë vendimin për verifikimin e të gjithë votuesve nga diaspora, që aplikojnë për t’u regjistruar...

Limaj: Një koalicion i sinqertë e me zemër PDK- NISMA i fiton zgjedhjet në Kosovë

para një jave - Bota Sot

Kreu i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Lima, ka thënë se nëse do të kemi një koalicion NISMA-PDK, koalicion i vendosur dhe i sinqertë dhe me objektiva të qarta i fiton zgjedhjet. Limaj ka përsëritur se...

Listës së LDK-së pritet t’i bashkohen tri parti

para një jave - Zeri

Derisa afati i dorëzimit të koalicioneve të partive për zgjedhjet parlamentare të 14 shkurtit përfundon të martën më 12 janar, partitë ende nuk kanë zyrtarizuar ndonjë bashkëpunim parazgjedhor. Subjektet...

Dy anëtarët e VV-së në KQZ votuan pro telefonimit të votuesve jashtë vendit

para një jave - Koha.net

Vendimi i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ) që të telefonohen votuesit jashtë vendit, që paraprakisht kanë aplikuar përmes e-mailit, ka hasur në kritika të mëdha. KQZ-ja ka marrë vendim që të telefonojë...

Sondazhi nga Pyper: Nëse Kurtit nuk i lejohet gara në zgjedhje, 50% duan Konjufcën kandidat të VV-së, 32% Vjosa Osmanin

para një jave - Lajmi.net

Në këtë sondazh qytetarët janë pyetur në lidhje me kandidatët e subjekteve politike të nominuar për kryeministër. 68% e qytetarëve që i janë përgjigjur sondazhit mendojnë se kandidatura e Avdullah Hotit...

Haradinaj thotë se koalicioni AAK-Vetëvendosje është i mundshëm

para një jave - InfoShqip

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj thotë se koalicioni në mes të AAK’së dhe Vetëvendosjes është i mundur. “Sa na përket neve është reale kjo, është e mundshme sa na përket neve. Varet vullnet i Vetëvendosjes....

Haradinaj thotë se koalicioni AAK-Vetëvendosje është i mundshëm

para një jave - Zyrtare

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj thotë se koalicioni në mes të AAK’së dhe Vetëvendosjes është i mundur. “Sa na përket neve është reale kjo, është e mundshme sa na përket neve. Varet vullnet i Vetëvendosjes....

Limaj: Një koalicion i sinqertë e me zemër PDK-Nisma i fiton zgjedhjet në Kosovë

para një jave - Lajmi.net

Limaj ka përsëritur se një koalicion i mirëfilltë, me zemër dhe i fuqishëm dhe me këtë kauzë për vlerat kombëtare dhe ngjalljen e shpirtit kombëtar, në bashkimin e energjive pozitive të...

Major Ramabaja: Me Enver Malokun demantuam shpifjet e Demaçit gjatë luftës

para një jave - Bota Sot

Heroizmi i Enver Malokut u shfaq edhe në kohërat më të vështira gjatë luftës, dhunës dhe gjenocidit të nacional-shovinizmit serb mbi popullatën e Kosovës, pata rastin të dëgjohemi nëpërmjet...

Limaj: Një koalicion i sinqertë e me zemër PDK- NISMA i fiton zgjedhjet në Kosovë

para një jave - Infokusi

Kreu i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Lima, ka thënë se nëse do të kemi një koalicion NISMA-PDK, koalicion i vendosur dhe i sinqertë dhe me objektiva të qarta i fiton zgjedhjet. Limaj ka përsëritur se...

Fatmir Limaj thotë se një koalicion i sinqertë e me zemër PDK- NISMA i fiton zgjedhjet

para një jave - Arbresh

Limaj ka thënë se një koalicion i sinqertë e me zemër PDK- NISMA i fiton zgjedhjet në Kosovë. Kreu i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka thënë se nëse do të kemi një koalicion NISMA-PDK, koalicion...

VV bën zhurmë në rrjete sociale, dy anëtarët e saj e kanë votuar vendimin për diasporën

para një jave - Gazeta Metro

Kryetari i Prizrenit, Mytaher Haskuka ka polemizuar në rrjete sociale me një komentues në rrjete sociale për vendimin e ri të KQZ’së për votime nga diaspora. “Ashtu si shumë parti dhe organizata në Kosovë...

Diaspora n’telefon: Haskuka nuk e di se Kurteshi ka votuar pro, komenti ku befasohet

para një jave - Periskopi

Kryetari i Prizrenit, Mytaher Haskuka, ka komentuar vendimin e fundit të KQZ-së në lidhje me verifikimin e votuesve nga mërgata nëpërmjet thirrjes telefonike. Ky vendim, sipas Haskukës po ua mohon të drejtën...

Kimete Berisha: Valdete Daka është djallëzore dhe e rrezikshme!

para një jave - Revista Kosovarja

KQZ – Të lutem më thirr! Nëse një anëtar i familjes nuk lajmërohet në telefon, e gjithë familja e humb të drejtën e votimit. Është guxim i madh me deklaru sot numrin e telefonit në KQZ, sepse nëse nuk...

Zyrtarja e VV’së: Nuk e kam idenë pse anëtarët tonë në KQZ votuan për verifikimin e votave nga jashtë me telefonata

para një jave - Periskopi

Komisioni Qendror Zgjedhor, ka marrë vendim për verifikimin e të gjithë votuesve nga Diaspora, që aplikojnë për t’u regjistruar si votues në zgjedhjet e 14 shkurtit, në Kosovë, shkruan Periskopi. Sipas...

Limaj: Një koalicion i sinqertë e me zemër PDK-NISMA i fiton zgjedhjet në Kosovë

para një jave - KosovaPress

Kreu i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka thënë se nëse do të ketë një koalicion NISMA-PDK, si koalicion i vendosur dhe i sinqertë dhe me objektiva të qarta, i fiton zgjedhjet. Limaj ka përsëritur...

Partitë nisin përpilimin e listave për deputetë, me 16 janar në ora 18 mbyllet afati për dorëzimin e kërkesave

para një jave - Gazeta Metro

Me 16 janar në ora 18:00 mbyllet afati për dorëzimin e kërkesave të partive në KQZ Arben Fetoshi është aderimi i fundit që ka pasur Partia Demokratike e Kosovës. Pos anëtar, Fetoshi pritet që të jetë edhe...

Sami Kurteshi i LV-së e votoi vendimin e KQZ-së për votimin e Diasporës

para një jave - Epoka e Re

Komisioni Qendror Zgjedhor, ka marrë vendimin për verifikimin e të gjithë votuesve nga diaspora, që aplikojnë për t’u regjistruar si votues në zgjedhjet e 14 shkurtit, në Kosovë. Në vendimin e KQZ-së,...

Dy anëtarët e VV-së në KQZ votuan pro telefonimit të votuesve jashtë vendit

para një jave - Ekonomia Online

Vendimi i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ) që të telefonohen votuesit jashtë vendit, që paraprakisht kanë aplikuar përmes e-mailit, ka hasur në kritika të mëdha. KQZ-ja ka marrë vendim që të telefonojë...

Limaj: Një koalicion i sinqertë e me zemër PDK- NISMA i fiton zgjedhjet

para një jave - Periskopi

Kreu i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Lima, ka thënë se nëse do të kemi një koalicion NISMA-PDK, koalicion i vendosur dhe i sinqertë dhe me objektiva të qarta i fiton zgjedhjet. Limaj ka përsëritur se...

Limaj: Një koalicion i sinqertë PDK-NISMA i fiton zgjedhjet në Kosovë

para një jave - Ekonomia Online

Kreu i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Lima, ka thënë se nëse do të ketë një koalicion NISMA-PDK, koalicion i vendosur dhe i sinqertë dhe me objektiva të qarta i fiton zgjedhjet. Limaj ka përsëritur se...

?“Klinikat COVID”, protagonistët tregojnë momente të vështira dhe sfiduese

para një jave - Syri.net Kosova

Ardhja e COVID-19 ne? mesin tone? ndryshoi gjithçka. Derisa shtoheshin rastet e qytetarëve të infektuar me ke?te? virus te? panjohur, dhomat e klinikave dhe spitalet e Kosovës veç sa shkonin e mbusheshin...

Diaspora të votojë në përfaqësitë diplomatike të Kosovës në shtetet perëndimore

para një jave - Bota Sot

Shumë qytetarë nga diaspora pritet të votojnë në zgjedhjet e parakohshme që mbahen më 14 shkurt 2021, edhe se kjo mundësi ishte dhe është shume e cunguar dhe jo e avancuar ligësisht nga institucionet e...

“Klinikat Covid”, protagonistët tregojnë momente të vështira dhe sfiduese

para një jave - RTK

Ardhja e COVID-19 në mesin tonë ndryshoi gjithçka. Derisa shtoheshin rastet e qytetarëve të infektuar me këtë virus të panjohur, dhomat e klinikave dhe spitalet e Kosovës veç sa shkonin e mbusheshin...

Shefqet Dibrani: Ndryshimi që po e tronditë Isa Mustafën

para një jave - Radio Kosova e Lire

Reagim në shkrimin: “Mustafa me “porosi” për Gjykatën Speciale: Të gjykohen vrasjet e anëtarëve të LDK-së, ua kemi borxh drejtësinë”, gazeta “Bota sot – Online”, 0 9.01.2021. Sa herë vijnë zgjedhjet, Isa...

Diaspora të votoj në përfaqësitë diplomatike të Kosovës në shtetet perëndimore

para një jave - Tetova Sot

Shkruan Luan Asllan Dibrani Shumë qytetarë nga diaspora pritet të votojnë në zgjedhjet e parakohshme që mbahen më 14 shkurt 2021, edhe se kjo mundësi ishte dhe është shume e cunguar dhe jo e avancuar ligësisht...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK