500 familje evakuohen/ Kosovë, u goditën nga vërshimi i ujërave në Vushtrri

para një jave - Top Channel

Qyteti i Vushtrrisë po del të jetë mesin e komunave më të prekura nga vërshimet në vend. Dalja e lumit Sitnica nga shtrati shkaktoi përmbytje jo vetëm në fshatrat përreth por arriti deri në qytet. Kryetari...

Kastrati: Ishte e domosdoshme të shpallet gjendje e jashtëzakonshme pas reshjeve të shiut

para një jave - Insajderi

Kryetari i Kamenicës, Qëndron Kastrati, ka deklaruar se ishte e domosdoshme të shpallet gjendje e jashtëzakonshme pas reshjeve të mëdha të shiut. Ai në Klan Kosova, theksoi, se nuk mbahet mend të jenë...

Përmbytjet në Kamenicë, ushtari i FSK-së ndihmon komunitetin serb në Hajnoc

para një jave - Bota Sot

Gjendja si pasojë e reshjeve të shiut e borës në shumë pjesë të vendit vazhdon të jetë e rëndë. Vërshime e përmbytje ka pasur edhe në komunën e Kamenicës, çka se kryetari Qëndron Kastrati e ka shpallur...

Përmbytjet në Kamenicë, ushtari i FSK-së ndihmon komunitetin serb në Hajnoc

para një jave - GazetaBlic

Gjendja si pasojë e reshjeve të shiut e borës në shumë pjesë të vendit vazhdon të jetë e rëndë. Vërshime e përmbytje ka pasur edhe në komunën e Kamenicës, çka se kryetari Qëndron Kastrati e ka shpallur...

Përmbytjet në Kamenicë/Ushtari i FSK-së ndihmon komunitetin serb në Hajnoc

para një jave - Indeks online

Gjendja si pasojë e reshjeve të shiut e borës në shumë pjesë të vendit vazhdon të jetë e rëndë. Vërshime e përmbytje ka pasur edhe në komunën e Kamenicës, çka se kryetari Qëndron Kastrati e ka shpallur...

Qetësohet situata nga vërshimet në Fushë Kosovë, banorët presin kompensimin e dëmeve

para një jave - Telegrafi

Situata në Komunën e Fushës Kosovës nga reshjet e shiut dhe borës është qetësuar, mirëpo pasojat dhe dëmet e shkaktuara janë të mëdha. Ekipi i Telegrafit sot i ka vizituar disa zona ku ka pasur vërshime...

Vetëm në Vushtrri rreth 500 shtëpi të prekura nga vërshimet

para një jave - Kallxo

Komuna e Vushtrrisë ka qenë një nga komunat më të prekura nga vërshimet që ndodhën ditëve të fundit si pasojë e reshjeve të shiut e borës. Drejtori për Mbrojtje dhe Shpëtim në Komunën e Vushtrrisë, Bajrush...

Dëmet nga vërshimet në Vushtrri do të vlerësohen nga sot e do të kompensohen

para një jave - Syri.net Kosova

Pas vizitës së kryeministrit Hoti në Vushtrri, kryetari i kësaj komune, Xhafer Tahiri ka thënë se do të kërkojnë nga Qeveria investime në argjinatura mbrojtëse të lumit, shkruan Syri.net Kosova. Tahiri...

Përmbytjet nga shiu në Kosovë, FSK shpëtoi 62 qytetarë të ngujuar

para një jave - Syri.net Kosova

Forca e Sigurisë së Kosovës pas reshjeve të shiut gjatë ditëve të fundit, iu ka ndalë në ndihmë qytetarëve të cilët janë prekur nga vërshimet. Njësitet e specializuara për reagim në kriza dhe ekipet e...

Tahiri: Dëmet nga vërshimet do të kompensohen nga fondi i Qeverisë

para një jave - Zeri

Kreu i Komunës së Vushtrrisë, Xhafer Tahiri, ka thënë se dëmet e shkaktuara nga vërshimet e ditëve të fundit në këtë komunë do të kompensohen nga fondi i Qeverisë. Përmes një postimi në “Facebook”, Tahiri...

Angazhimi i njësiteve të FSK-së në operacionet e shpëtimit pas vërshimeve në Kosovë

para një jave - Zhurnal

Zhurnal Ads Forca e Sigurisë së Kosovës (FSK), pas reshjeve të vazhdueshme ditëve të fundit dhe vërshimeve në gjithë territorin e Kosovës, me njësitet e specializuara për reagim në kriza, ekipet e kërkim-shpëtimit...

Angazhimi i njësiteve të FSK-së në operacionet e shpëtimit pas vërshimeve në Kosovë

para një jave - Telegrafi

Forca e Sigurisë së Kosovës (FSK), pas reshjeve të vazhdueshme ditëve të fundit dhe vërshimeve në gjithë territorin e Kosovës, me njësitet e specializuara për reagim në kriza, ekipet e kërkim-shpëtimit...

Dëmet nga vërshimet në Vushtrri do të vlerësohen nga sot e do të kompensohen

para një jave - Bota Sot

Pas vizitës së kryeministrit Hoti në Vushtrri, kryetari i kësaj komune, Xhafer Tahiri ka thënë se do të kërkojnë nga Qeveria investime në argjinatura mbrojtëse të lumit. Tahiri ka thënë se është i lumtur...

Përmbytjet në Kosovë, FSK shpëtoi 62 qytetarë të ngujuar

para një jave - ABC News

Forca e Sigurisë së Kosovës pas reshjeve të shiut gjatë ditëve të fundit, iu ka ndalë në ndihmë qytetarëve të cilët janë prekur nga vërshimet. Njësitet e specializuara për reagim në kriza dhe ekipet e...

Tahiri:Dëmet nga vërshimet në Vushtrri do të vlerësohen e do të kompensohen

para një jave - RTK

Pas vizitës së kryeministrit Hoti në Vushtrri, kryetari i kësaj komune, Xhafer Tahiri ka thënë se do të kërkojnë nga Qeveria investime në argjinatura mbrojtëse të lumit. Tahiri ka thënë se është i lumtur...

Tahiri: Do të kompensohen dëmet e shkaktuara nga vërshimet

para një jave - GazetaBlic

Pas vizitës së kryeministrit Hoti në Vushtrri, kryetari i kësaj komune, Xhafer Tahiri ka thënë se do të kërkojnë nga Qeveria investime në argjinatura mbrojtëse të lumit. Tahiri ka thënë se është i lumtur...

Angazhimi i njësiteve të FSK-së në operacionet e shpëtimit pas vërshimeve në Kosovë

para një jave - Bota Sot

Forca e Sigurisë së Kosovës (FSK), pas reshjeve të vazhdueshme ditëve të fundit dhe vërshimeve në gjithë territorin e Kosovës, me njësitet e specializuara për reagim në kriza, ekipet e kërkim-shpëtimit...

Përmbytjet në Kosovë, FSK shpëtoi 62 qytetarë të ngujuar

para një jave - Bota Sot

Forca e Sigurisë së Kosovës pas reshjeve të shiut gjatë ditëve të fundit, iu ka ndalë në ndihmë qytetarëve të cilët janë prekur nga vërshimet. Njësitet e specializuara për reagim në kriza dhe ekipet e...

FSK në aksion maratonik pas vërshimeve në vend

para një jave - GazetaBlic

Forca e Sigurisë së Kosovës (FSK), pas reshjeve të vazhdueshme ditëve të fundit dhe vërshimeve në gjithë territorin e Kosovës, me njësitet e specializuara për reagim në kriza, ekipet e kërkim-shpëtimit...

Hoti thotë se do të ndajnë një fond të veçantë për të ndihmuar familjet e prekura nga vërshimet

para një jave - Telegrafi

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se do të ndajnë një fond të veçantë për familjet e prekura nga vërshimet. Hoti ka bërë të ditur se të enjten do të takojë kryetarët e komunave...

Hoti premton se do të krijojë fonde shtesë për të dëmtuarit nga vërshimet

para një jave - Insajderi

Kryeministri në detyrë Avdullah Hoti, ka vizituar komunën e Vushtrrisë, respektivisht lumin Sitnica, pas vërshimeve të shkaktuara nga reshjet e dendura të shiut ditëve të fundi, raporton Ekonomia Online,...

Hoti thotë se do të ndajnë një fond të veçantë për të ndihmuar familjet e prekura nga vërshimet

para një jave - Syri.net Kosova

Kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti, ka thënë se do të ndajnë një fond të veçantë për familjet e prekura nga vërshimet. Hoti, përmes një shkrimi në Facebook, ka bërë të ditur se të enjten do të takojë...

Hoti thotë se do të ndajnë një fond të veçantë për të ndihmuar familjet e prekura nga vërshimet

para një jave - Zhurnal

Zhurnal Ads Kryeministri në detyrë i Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se do të ndajnë një fond të veçantë për familjet e prekura nga vërshimet. Hoti ka bërë të ditur se të enjten do të takojë kryetarët...

FSK tregon se sa persona janë shpëtuar nga ngujimi në zonat e vërshimeve- FOTO

para një jave - Kallxo

Forca e Sigurisë së Kosovës ka njoftuar se që nga 8 janari kanë pranuar disa kërkesa për ndihmë dhe mbështetje nga disa komuna në lidhje me menaxhimin e vërshimeve që ndodhën si pasojë e reshjeve të shiut...

Komuna e Kamenicës shpall gjendje emergjente për shkak të vërshimeve

para një jave - Bota Sot

Kryetari i Komunës së Kamenicës Qendron Kastrati, pas gjendjes së krijuar nga vërshimet e fundit, ka marrë vendim për shpallje të gjendjes emergjente. Kastrati përmes këtij vendimi obligon Drejtorinë për...

Angazhimi i njësiteve të FSK-së në operacionet e shpëtimit pas vërshimeve

para një jave - RTK

Forca e Sigurisë së Kosovës (FSK), pas reshjeve të vazhdueshme ditëve të fundit dhe vërshimeve në gjithë territorin e Kosovës, me njësitet e specializuara për reagim në kriza, ekipet e kërkim-shpëtimit...

Angazhimi i njësiteve të FSK-së në operacionet e shpëtimit pas vërshimeve në Kosovë

para një jave - Indeks online

Forca e Sigurisë së Kosovës (FSK), pas reshjeve të vazhdueshme ditëve të fundit dhe vërshimeve në gjithë territorin e Kosovës, me njësitet e specializuara për reagim në kriza, ekipet e kërkim-shpëtimit...

Hoti nga Vushtrria paralajmëron fond për kompensimin e dëmeve nga përmbytjet

para një jave - Klan Kosova

Kryeministri në detyrë Avdullah Hoti ka paralajmëruar vlerësimin e dëmeve dhe krijimin e një fondi për kompensimin e tyre. Për këtë çështje Hoti nga Vushtria saktësisht gjatë vizitës te lumi Sitnica ka...

Angazhimi i njësiteve të FSK-së në operacionet e shpëtimit pas vërshimeve në Kosovë

para një jave - Zeri

Forca e Sigurisë së Kosovës pas reshjeve të vazhdueshme ditëve të fundit dhe vërshimeve në gjithë territorin e Kosovës, me njësitet e specializuara për reagim në kriza, ekipet e kërkim-shpëtimit dhe të...

Hoti premton fond për të ndihmuar familjet e dëmtuara nga vërshimet e lumit Silnica

para një jave - Zeri

Kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti, ka vizituar sot komunën e Vushtrrisë për t’u njoftuar nga afër me dëmet, të cilat ia kanë shkaktuar kësaj komune reshjet atmosferike të ditëve të fundit. I shoqëruar...

Hoti: Qeveria do të ndajë një fond për familjet e prekura nga vërshimet

para një jave - RTK

Kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti ka deklaruar se Qeveria do të ndajë një fond për t’u dalë në ndihmë familjeve të prekura nga vërshimet. Hoti, ka vizituar sot komunën e Vushtrrisë për t’u njoftuar...

Hoti pas vërshimeve në Vushtrri, premton fond për dëmet e shkaktuara

para një jave - Kallxo

Gjatë ditës së djeshme, shumë shtëpi në Komunën e Vushtrrisë u përmbytën nga uji si pasojë e vërshimeve nga të cilat u përfshinë shumë komuna të Kosovës. Gjatë ditës së sotme, kryeministri në detyrë, Avdullah...

Hoti viziton Vushtrrinë pas dëmeve të shkaktuara nga vërshimet e lumit Sitnica

para një jave - Zeri

Kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti, ka vizituar sot komunën e Vushtrrisë për t’u njoftuar nga afër me dëmet të cilat i kanë shkaktuar kësaj komune reshjet atmosferike të ditëve të fundit. I shoqëruar...

Kryetari i Kamenicës: Ishte e domosdoshme shpallja e gjendjes emergjente, dëmet ishin shumë të mëdha

para një jave - Arbresh

Kryetari i Komunës së Kamenicës, Qëndron Kastrati, ka shpallur sot gjendje emergjente pas situatës së krijuar nga vërshimet. Kastrati në Info Magazine, ka thënë që shpallja e gjendjes emergjente ka qenë...

Hoti: Do të krijojmë fond për kompensimin e dëmeve nga vërshimet

para një jave - Koha.net

Prishtinë, 13 janar (EkonomiaOnline) - Kryeministri në detyrë Avdullah Hoti, ka vizituar komunën e Vushtrrisë, respektivisht lumin Sitnica, pas vërshimeve të shkaktuara nga reshjet e dendura të shiut ditëve...

Hoti: Do të japim ndihmë financiare për familjet e prekura nga përmbytjet

para një jave - ABC News

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Avdullah Hoti, ka deklaruar se qeveria do të ndajë një fond për të ndihmuar familjet e prekura nga përmbytjet. Hoti tha se fondi do të ndahet në bazë të kapaciteteve që...

Hoti: Qeveria do të ndajë një fond për familjet e prekura nga vërshimet

para një jave - Indeks online

Kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti, ka deklaruar se Qeveria do të ndajë një fond për t’u ndihmuar familjeve të prekura nga vërshimet. Hoti tha se fondi do të ndahet në bazë të kapaciteteve që ka Qeveria....

Hoti thotë se Qeveria do ndajë fond për tu ndihmuar qytetarët e prekur nga vërshimet

para një jave - Bota Sot

Kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti thotë se Qeveria e tij do të ndajë një fond të veçantë për të prekurit nga vërshimet. Hoti thotë se ky fond do jetë për familjet që kanë nevojë nga këto vërshime....

Tahiri: Dëmet nga vërshimet në Vushtrri do të vlerësohen nga sot e do të kompensohen

para një jave - Lajmi.net

Përmes një postimi në Facebook, Tahiri ka thënë se është i lumtur që nuk ka viktima në njerëz dhe se dëmet që janë bërë do të vlerësohet nga sot e do të kompensohen nga Qeveria. Postimi i plotë: Vushtrria...

Vërshimet në Kamenicë, komuna shpallë Gjendjen Emergjente

para një jave - Syri.net Kosova

Kryetari i Komunës së Kamenicës pas gjendjes së krijuar nga vërshimet merr vendim për shpallje të Gjendjes Emergjente. I pari i komunës, Qëndron Kastrati, përmes këtij vendimi obligon Drejtorinë për Mbrojtje...

Hoti thotë se Qeveria do ndajë fond për tu ndihmuar qytetarët e prekur nga vërshimet

para një jave - GazetaBlic

Kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti thotë se Qeveria e tij do të ndajë një fond të veçantë për të prekurit nga vërshimet. Hoti thotë se ky fond do jetë për familjet që kanë nevojë nga këto vërshime,...

Komuna e Kamenicës shpall gjendje emergjente, pas situatës së krijuar nga vërshimet

para një jave - Telegrafi

Si pasojë e vërshimeve që u shkaktuan nga reshjet e shiut e borës, komuna e Kamenicës ka marrë vendim për shpalljen e gjendjes emergjente. I pari i komunës, Qëndron Kastrati, përmes këtij vendimi ka obliguar...

Kastrati: Ishte e domosdoshme shpallja e gjendjes emergjente, dëmet ishin shumë të mëdha

para një jave - Ekonomia Online

Kryetari i Komunës së Kamenicës, Qëndron Kastrati, ka shpallur sot gjendje emergjente pas situatës së krijuar nga vërshimet. Kastrati në Info Magazine në Klan Kosova, ka thënë që shpallja e gjendjes emergjente...

Komuna e Kamenicës shpall gjendjen emergjente

para një jave - Bota Sot

Kryetari i Komunës së Kamenicës, Qëndron Kastrati ka shpallur sot gjendje emergjente pas situatës së krijuar nga vërshimet. Përmes këtij vendimi obligohet Drejtoria për Mbrojtje dhe Shpëtim që të koordinojë...

Angazhimi i njësiteve të FSK-së në operacionet e shpëtimit pas vërshimeve në Kosovë

para një jave - Lajmi.net

Pas vërshimeve të para (06.01.2021), FSK-ja ka marrë masat për të vlerësuar situatën në teren, duke angazhuar Kompaninë për Operacione me Civil, në nivel vendi. Më datën 08.01.2021, janë pranuar kërkesat...

Komuna e Kamenicës shpall gjendjen emergjente

para një jave - Koha.net

Kryetari i Komunës së Kamenicës, Qëndron Kastrati ka shpallur sot gjendje emergjente pas situatës së krijuar nga vërshimet. Përmes këtij vendimi obligohet Drejtoria për Mbrojtje dhe Shpëtim që të koordinojë...

BUJANOC: PËRMBYTJET- SHPALLET GJENDJE E JASHTËZAKONSHME

para një jave - Klan Macedonia

DËME NË DISA FSHATRA TË BUJANOCIT Bujanoci ka shpallur gjendje të jashtëzakonshme për shkak të vërshimeve që kanë goditur këtë pjesë ku jetojnë shqiptarët në Serbi. Dalja nga shtretërit e lumit Moravica...

Kamenica shpall gjendje emergjente pas situatës së krijuar nga vërshimet

para një jave - Indeks online

Komuna e Kamenicës ka marrë vendim që të shpallë gjendje emergjente, pas reshjeve të shumta të cilat shkaktuan përmbytje. Kjo është bërë e ditur me anë të një postimi në Facebook nga i pari i kësaj komune,...

Pas vërshimeve, Komuna e Kamenicës shpall Gjendje Emergjente

para një jave - OraInfo

Komuna e Kamenicës shpall Gjendje Emergjente. Kryetari i Komunës së Kamenicës pas gjendjes së krijuar nga vërshim.et merr vendim për shpallje të Gjendjes Emergjente. I pari i komunës, Qëndron Kastrati,...

Komuna e Kamenicës shpall gjendje të jashtëzakonshme, shkak vërshimet

para një jave - Zeri

Kryetari i Komunës së Kamenicës, Qëndron Kastrati, ka marrë vendim të shpallë gjendje të jashtëzakonshme në komunën që ai udhëheq, raporton “Zeri.info”. Kastrati theksoi se për shkak të dëmeve që kanë...

Kastrati shpallë gjendje emergjente në Kamenicë

para një jave - Kallxo

Kryetari i komunës së Kamenicës, Qëndron Kastrati, ka njoftuar se për shkak të situatës së krijuar nga vërshimet, ka marrë vendim për shpalljen e gjendjes emergjente në Kamenicë. “Reshjet atmosferike kanë...

Vërshimet në Kamenicë, komuna shpallë Gjendjen Emergjente

para një jave - GazetaBlic

Kryetari i Komunës së Kamenicës pas gjendjes së krijuar nga vërshimet merr vendim për shpallje të Gjendjes Emergjente. I pari i komunës, Qëndron Kastrati, përmes këtij vendimi obligon Drejtorinë për Mbrojtje...

Hoti: Qeveria do të ndajë një fond për familjet e prekura nga vërshimet

para një jave - Lajmi.net

Hoti tha se fondi pritet të ndahet në bazë të kapaciteteve që ka Qeveria e Kosovës. “Në Qeveri do të ndajmë një fond në bazë të mundësive që t’u ndihmojmë familjeve në nevojë nga vërshimet. Ne jemi në...

Hoti se bashku me Selmanajn vizitojnë Vushtrrinë e përmbytur nga uji

para një jave - Infokusi

Komuna e Vushtrrisë është një ndër vendet me të prekura nga vërshimet të cilat ndodhin nga reshjet shiut. E kryeministri në detyre, Avduallh Hoti së bashku me Driton Selmanajn e Xhafer Tairin kanë vizituar...

Angazhimi i njësiteve të FSK-së në operacionet e shpëtimit pas vërshimeve në Kosovë

para një jave - Radio Kosova e Lire

Forca e Sigurisë së Kosovës, pas reshjeve të vazhdueshme ditëve të fundit dhe vërshimeve në gjithë territorin e Kosovës, me njësitet e specializuara për reagim në kriza, ekipet e kërkim-shpëtimit dhe të...

Përmbytjet në Kosovë, FSK-ja shpëtoi 62 qytetarë të ngujuar

para një jave - Ekonomia Online

Forca e Sigurisë së Kosovës pas reshjeve të shiut gjatë ditëve të fundit, iu ka ndalë në ndihmë qytetarëve të cilët janë prekur nga vërshimet, raporton Express Njësitet e specializuara për reagim në kriza...

Tahiri: Dëmet nga vërshimet në Vushtrri do të vlerësohen nga sot e do të kompensohen nga qeveria

para një jave - Arbresh

Pas vizitës së kryeministrit Hoti në Vushtrri, kryetari i kësaj komune, Xhafer Tahiri ka thënë se do të kërkojnë nga Qeveria investime në argjinatura mbrojtëse të lumit. Ky është postimi i plotë pa ndërhyrje:...

Përmbytjet në Kosovë: FSK shpëtoi 62 qytetarë të ngujuar

para një jave - Gazeta Metro

Forca e Sigurisë së Kosovës pas reshjeve të shiut gjatë ditëve të fundit, iu ka ndalë në ndihmë qytetarëve të cilët janë prekur nga vërshimet. Njësitet e specializuara për reagim në kriza dhe ekipet e...

FSK shpëtoi 62 qytetarë të ngujuar pas vërshimeve

para një jave - Periskopi

Forca e Sigurisë së Kosovës pas reshjeve të shiut gjatë ditëve të fundit, iu ka ndalë në ndihmë qytetarëve të cilët janë prekur nga vërshimet. Njësitet e specializuara për reagim në kriza dhe ekipet e...

​Komuna e Kamenicës shpall gjendje emergjente për shkak të vërshimeve

para një jave - Periskopi

Kryetari i Komunës së Kamenicës Qendron Kastrati, pas gjendjes së krijuar nga vërshimet e fundit, ka marrë vendim për shpallje të gjendjes emergjente. Kastrati përmes këtij vendimi obligon Drejtorinë për...

Angazhimi i njësiteve të FSK-së në operacionet e shpëtimit pas vërshimeve në Kosovë

para një jave - Arbresh

Forca e Sigurisë së Kosovës (FSK), pas reshjeve të vazhdueshme ditëve të fundit dhe vërshimeve në gjithë territorin e Kosovës, me njësitet e specializuara për reagim në kriza, ekipet e kërkim-shpëtimit...

Angazhimi i njësiteve të FSK-së në operacionet e shpëtimit pas vërshimeve në Kosovë

para një jave - Ekonomia Online

Forca e Sigurisë së Kosovës (FSK), pas reshjeve të vazhdueshme ditëve të fundit dhe vërshimeve në gjithë territorin e Kosovës, me njësitet e specializuara për reagim në kriza, ekipet e kërkim-shpëtimit...

Hoti: Qeveria do të ndajë një fond për familjet e prekura nga vërshimet

para një jave - Arbresh

Kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti ka deklaruar se Qeveria do të ndajë një fond për t’u dalë në ndihmë familjeve të prekura nga vërshimet. Hoti, ka vizituar sot komunën e Vushtrrisë për t’u njoftuar...

Vërshime në fshatin Leshak të Komunës së Leposaviqit-FOTO

para një jave - Kallxo

Reshjet e shiut dhe borës të rëna ditëve të fundit kanë krijuar vërshime në disa zona të ndryshme të Kosovës. KALLXO.com ka siguruar fotografi nga fshati Leshak të Komunës së Leposaviqit, ku gjendja në...

Vërshimet dëmtojnë 500 shtëpi në Vushtrri, flet Xhafer Tahiri për problemet

para një jave - Syri.net Kosova

500 familjeve në Vushtrri iu është dëmtuar shtëpia nga vërshimet, ka bërë të ditur kryetari i kësaj komune, Xhafer Tahiri. Tahiri tha se këto janë vërshimet më të mëdha që kanë ndodhur në 50 vitet e fundit....

Bllokohen 10 fshatra të Kamenicës

para një jave - Syri.net Kosova

Komuna e Kamenicës është njëra nga komunat që ka pasur më së shumti dëme në ditët e fundit për shkak të reshjeve. Qëndron Kastrati ka thënë se është ende herët që t’i vlerësojnë dëmet. Mirëpo, sipas tij,...

Xhafer Tahiri: Vushtrria s’është përballur me këso vërshime qe 41 vite, familjet po strehohen tek të afërmit

para një jave - Indeks online

Kryetari i komunës së Vushtrrisë, Xhafer Tahiri për IndeksOnline ka prononcuar se kjo komunë nuk është përballur me këso vëshime të mëdha tash e 41 vite. Ai tha se tani më shumë se kurrë Vushtrria ka nevojë...

Kamenica shpall gjendje emergjente pas situatës së krijuar nga vërshimet

para një jave - Lajmi.net

Kjo është bërë e ditur me anë të një postimi në Facebook nga i pari i kësaj komune, Qëndron Kastrati, shkruan lajmi.net. Ai ka thënë se ka kërkuar gatishmëri të plotë nga të gjitha institucionet, pasi...

Avdullah Hoti: Qeveria e Kosovës do të ndajë një fond për familjet e prekura nga vërshimet

para një jave - Radio Kosova e Lire

Kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti ka deklaruar se Qeveria do të ndajë një fond për t’u dalë në ndihmë familjeve të prekura nga vërshimet. Ai tha se fondi pritet të ndahet në bazë të kapaciteteve që...

Hoti: Qeveria do të ndajë një fond për familjet e prekura nga vërshimet

para një jave - Periskopi

Kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti, ka deklaruar se Qeveria do të alokojë një fond për t’u ndihmuar familjeve të prekura nga vërshimet. Hoti tha se fondi do të alokohet në bazë të kapaciteteve që ka...

Komuna e Kamenicës shpall Gjendje Emergjente

para një jave - Infokusi

Kyetari i komunës së Kamenicës ka marrë vendim për shpalljen e gjendjes emergjente në këtë komunë, pas situatës së krijuar nga vërshimet. I pari i komunës, Qëndron Kastrati, përmes këtij vendimi obligon...

Hoti shikon nga afër dëmet e shkaktuara nga vërshimet e lumit Silnica në Vushtrri

para një jave - Epoka e Re

Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, ka vizituar sot komunën e Vushtrrisë për t’u njoftuar nga afër me dëmet të cilat i kanë shkaktuar kësaj komune reshjet atmosferike të ditëve të fundit. I shoqëruar nga

Hoti thotë se Qeveria do të ndaj një fond për t’i ndihmuar familjet e prekura nga vërshimet

para një jave - Gazeta Metro

Kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti ka thënë Qeveria në detyrë do të ndajë një fond të veçantë për të prekurit nga vërshimet, shkruan Gazeta Metro. Kështu tha Hoti para mediave, ku mes tjerash ka thënë...

Hoti nga Vushtrria: Do të krijojmë fond për kompensim e dëmeve nga vërshimet

para një jave - Ekonomia Online

Kryeministri në detyrë Avdullah Hoti, ka vizituar komunën e Vushtrrisë, respektivisht lumin Sitnica, pas vështrimeve të shkartuar nga reshjet e mëdha të shiut ditëve të fundi, raporton Ekonomia Online....

Bllokohen 10 fshatra të Kamenicës

para një jave - RTK

Komuna e Kamenicës është njëra nga komunat që ka pasur më së shumti dëme në ditët e fundit për shkak të reshjeve. Në emisionin #gjesi, kryetari i kësaj komune, Qëndron Kastrati ka thënë se është ende herët...

Bllokohen 10 fshatra të Kamenicës

para një jave - Bota Sot

Komuna e Kamenicës është njëra nga komunat që ka pasur më së shumti dëme në ditët e fundit për shkak të reshjeve. Në emisionin #gjesi, kryetari i kësaj komune, Qëndron Kastrati ka thënë se është ende herët...

Bllokohen 10 fshatra të Kamenicës, 1 mijë e 600 qytetarë nuk kanë qasje me komunën

para një jave - Zeri

Komuna e Kamenicës është njëra nga komunat që ka pasur më së shumti dëme në ditët e fundit për shkak të reshjeve. Në t7, kryetari i kësaj komune, Qëndron Kastrati ka thënë se është ende herët që t’i vlerësojnë...

Kamenica shpall gjendje emergjente pas situatës së krijuar nga vërshimet

para një jave - Lajm

Kjo është bërë e ditur me anë të një postimi në Facebook nga i pari i kësaj komune, Qëndron Kastrati. Ai ka thënë se ka kërkuar gatishmëri të plotë nga të gjitha institucionet, pasi që reshjet kanë shkaktuar...

Komuna e Kamenicës shpall gjendje emergjente për shkak të vërshimeve

para një jave - KosovaPress

Kryetari i Komunës së Kamenicës Qendron Kastrati, pas gjendjes së krijuar nga vërshimet e fundit, ka marrë vendim për shpallje të gjendjes emergjente. Kastrati përmes këtij vendimi obligon Drejtorinë për...

Komuna e Kamenicës shpall gjendjen emergjente

para një jave - Ekonomia Online

Kryetari i Komunës së Kamenicës, Qëndron Kastrati ka shpallur sot gjendje emergjente pas situatës së krijuar nga vërshimet. Përmes këtij vendimi obligohet Drejtoria për Mbrojtje dhe Shpëtim që të koordinojë...

Shpallet gjendje emergjente në Komunën e Kamenicës

para një jave - Epoka e Re

Kryetari i Komunës së Kamenicës, Qëndron Kastrati, pas gjendjes së krijuar nga vërshimet ka marrë vendim për shpalljen e gjendjes emergjente në këtë komunë. Kastrati, përmes këtij vendimi obligon Drejtorinë...

Kastrati viziton urën e rrënuar nga vërshimet në Hajnoc të Kamenicës

para një jave - KosovaPress

Kryetari i Komunës së Kamenicës Qëndron Kastrati së bashku me zyrtarin e Ministrisë së Infrastrukturës Isa Berisha dhe ekipin për vlerësimin e gjendjes nga FSK kanë vizituar urën e rrënuar nga vërshimet...

Komuna e Kamenicës shpall gjendje emergjente, pas situatës së krijuar nga vërshimet

para një jave - Gazeta Metro

Si pasojë e vërshimeve që u shkaktuan nga reshjet e shiut e borës, komuna e Kamenicës ka marrë vendim për shpalljen e gjendjes emergjente. I pari i komunës, Qëndron Kastrati, përmes këtij vendimi ka obliguar...

Komuna e Kamenicës shpall Gjendje Emergjente

para një jave - Periskopi

Kryetari i Komunës së Kamenicës pas gjendjes së krijuar nga vërshimet merr vendim për shpallje të Gjendjes Emergjente. I pari i komunës, Qëndron Kastrati, përmes këtij vendimi obligon Drejtorinë për Mbrojtje...

Pas gjendjes së krijuar nga vërshimet, Komuna e Kamenicës shpall gjendje të jashtëzakonshme

para një jave - Arbresh

Kryetari i Komunës së Kamenicës pas gjendjes së krijuar nga vërshimet merr vendim për shpallje të Gjendjes Emergjente. I pari i komunës, Qëndron Kastrati, përmes këtij vendimi obligon Drejtorinë për Mbrojtje...

Përmbytet Vushtria, evakuohen me emergjencë banorët

para një jave - Ora news

Banorët e një pjese të Komunës së Vushtrisë në Kosovë janë evakuuar, pasi lumi Sitnica ka dalë nga shtrati, duke shkaktuar përmbytje, njoftoi kreu i kësaj komune, Xhafer Tahiri. Tahiri tha se gjendja është...

Kamenicë, vazhdojnë vizitat në terren për të parë gjendjen e familjeve të bllokuara

para një jave - KosovaPress

Kryetari i Komunës së Kamenicës, Qëndron Kastrati, ka vizituar dje banorët, të cilët kanë mbetur të bllokuar pas rrënimit të urës në fshatin Hajnoc. Ai me këtë rast ka thënë se shefi i kabinetit, Meriton...

Vërshimet dëmtojnë 500 shtëpi në Vushtrri, flet Xhafer Tahiri për problemet

para një jave - Periskopi

500 familjeve në Vushtrri iu është dëmtuar shtëpia nga vërshimet, ka bërë të ditur kryetari i kësaj komune, Xhafer Tahiri. Tahiri tha se këto janë vërshimet më të mëdha që kanë ndodhur në 50 vitet e fundit....

Bllokohen 10 fshatra të Kamenicës

para një jave - Ekonomia Online

Komuna e Kamenicës është njëra nga komunat që ka pasur më së shumti dëme në ditët e fundit për shkak të reshjeve. Në emisionin #gjesi, kryetari i kësaj komune, Qëndron Kastrati ka thënë se është ende herët...

Bujanoci shpall gjendjen e jashtëzakonshme

para 2 jave - Klan

Bujanoci shpall gjendjen e jashtëzakonshme Dalja e lumenjve përmbyt shtëpi dhe toka Në zona të ndryshme uji ka mbuluar rrugët dhe fushat. Dëmet e shkaktuara ende nuk janë bilanc i llogaritur. Frika se...

​Vërshimet në Vushtrri, Tahiri: Do të kërkojmë kompensim të dëmeve

para 2 jave - Top Channel

Vushtrria sot është zgjuar me vërshime nga lumi Sitnica dhe gjendje të rënduar të ekonomive familjare dhe banorëve në pjesën e qytetit, afër këtij lumi. Kryetari i kësaj komune Xhafer Tahiri në një postim...

Vushtrria shpall gjendje të jashtëzakonshme

para 2 jave - Insajderi

Pas vërshimeve shkak i reshjeve të shiut, Komuna e Vushtrrisë ka shpallur gjendje të jashtëzakonshme, njofton Insajderi. Kjo pasi sipas kryetarit të kësaj komune, Xhafer Tahiri, 500 familje janë prekur...

Vërshimet në Vushtrri, Tahiri: Do të kërkojmë kompensim të dëmeve

para 2 jave - Periskopi

Vushtrria sot është zgjuar me vërshime nga lumi Sitnica dhe gjendje të rënduar të ekonomive familjare dhe banorëve në pjesën e qytetit, afër këtij lumi. Kryetari i kësaj komune Xhafer Tahiri në një postim...

Fermeri nga Vushtrria: Nga 15 hektarë grurë që i kam, diku 60 për qind janë të dëmtuar nga vërshimet

para 2 jave - Telegrafi

Me mijëra hektarë tokë bujqësore janë dëmtuar si shkak i vërshimeve dhe daljes nga shtrati të lumit Sitnicë. Shumë ferma në Vushtrri janë përmbytur, ndërsa nuk kanë arritur të shpëtojnë as bagëtinë. Fermerët...

Vushtrria shpall gjendjen emergjente, Tahiri: 500 familje janë prekur nga vërshimet

para 2 jave - Bota Sot

Komuna e Vushtrrisë, ka shpallur sot gjendjen emergjente civile pas rëndimit të situatës me vërshimet e fundit. Kryetari i kësaj komune, Xhafer Tahiri, ka thënë se ky qytet ka përjetuar sot një prej ditëve...

Drenasi ende në ujë, dëme të mëdha nga reshjet

para 2 jave - Arbresh

Reshjet shkaktojnë dëme të mëdha në ekonomitë familjare dhe bujqësinë e Drenasit Kjo ishte gjendja e shtëpisë së tij një ditë më parë. Ani pse kanë kaluar 24 orë, sasi e konsiderueshme e ujit po qëndron...

Hoti vjen me njoftim/Gjendja nëpër komunat e prekura nga vërshimet nën kontroll

para 2 jave - Syri.net Kosova

Kryeministri i Republikës së Kosovës, z. Avdullah Hoti, është njoftuar nga Qendra e Situatave, se gjendja në komunat të cilat janë përballur me vërshime ditëve të fundit, pasojë e reshjeve të shumta të...

Gjendja nëpër komunat e prekura nga vërshimet është nën kontroll

para 2 jave - Syri.net Kosova

Kryeministri i Republikës së Kosovës, z. Avdullah Hoti, është njoftuar nga Qendra e Situatave, se gjendja në komunat të cilat janë përballur me vërshime ditëve të fundit, pasojë e reshjeve të shumta të...

Tahiri: Vërshimet në Vushtrri, gjendja më e rëndë në 40 vitet e fundit

para 2 jave - Koha.net

Kryetari i Komunës së Vushtrrisë, Xhafer Tahiri e ka cilësuar të jashtëzakonshme situatën me vërshimet e fundit në këtë komunë. Sipas tij, një gjendje e rëndë si ajo e fundit s’është parë që nga viti 1979....

Vërshimet shkaktojnë dëme të mëdha në disa komuna

para 2 jave - Koha.net

Reshjet e mëdha e të shiut gjatë ditëve të fundit kanë shkaktuar vërshime dhe dëme materiale edhe në komunat e regjionit të Ferizajt. Vlerwsohet se ekonomitë familjare janë dëmtuar me dhjetëra mijëra euro,...

Hoti: Situata me vërshimet është nën kontroll, FSK dhe zjarrfikësit po ndihmojnë banorët

para 2 jave - Insajderi

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Avdullah Hoti, deklaroi të martën se nga Qendra e Situatave është njoftuar se gjendja në komunat të cilat janë përballur me vërshime ditëve të fundit, është nën kontrollë,...

Vushtrri – përmbyten 500 familje nga vërshimet dhe mbytën 120 dele në një fermë

para 2 jave - Telegrafi

Në Komunën e Vushtrrisë 500 familje janë përmbytur si shkak i vërshimeve, ndërkohë që Lumi “Sitnica” ka dalë nga shtrati. Me mijëra hektarë tokë janë përmbytur, e këto vërshime po konsiderohen si më të...

Vërshimet në Kosovë – Hoti thotë se ditëve në vazhdim do të bëhet vlerësimi i dëmeve

para 2 jave - Telegrafi

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, është njoftuar nga Qendra e Situatave se gjendja në komunat të cilat janë përballur me vërshime ditëve të fundit, pasojë e reshjeve të shumta të shiut dhe të borës,...

Pamje të jashtëzakonshme të operacioneve të FSK-së gjatë përmbytjeve në Kosovë (Video)

para 2 jave - Syri.net Kosova

Forca e Sigurisë së Kosovë është angazhuar për evakuimin e banorëve në zona të ndryshme të Kosovës, pasi reshjet e mëdha të shiut kanë përmbytur shumë shtëpi. Një përmbledhje e këtyre operacioneve të FSK-së...

Pamje të operacioneve të FSK-së gjatë përmbytjeve në Kosovë

para 2 jave - Telegrafi

Forca e Sigurisë së Kosovë është angazhuar për evakuimin e banorëve në zona të ndryshme të Kosovës, pasi reshjet e mëdha të shiut kanë përmbytur shumë shtëpi. Një përmbledhje e këtyre operacioneve të FSK-së...

Kjo është gjendja njërit nga fshatrave më të prekura të Llapit nga vërshimet/VIDEO

para 2 jave - Syri.net Kosova

Shumë fshatra e qytete të Kosovës janë të prekur nga reshjet e fundit të shiut që shkaktuan vërshime gjithandej. Nga këto vërshime më së shumti e pësuan disa fshatra të zonave të ndryshme. Ende nuk dihet...

Tahiri: Vushtrria nuk ka pasur vërshime të tilla qysh nga viti 1979

para 2 jave - Bota Sot

Në 50 vjetët e fundit, vërshimet gjatë mbrëmjes dhe sot në qytetin e Vushtrrisë po vlerësohen si më të jashtëzakonshmet si shkak i reshjeve dhe daljes nga shtrati të lumit Sitnica. 500 familje në komunën...

Hoti: Gjendja e komunave pas vërshimeve, nën kontroll

para 2 jave - Zeri

Kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti ka bërë të ditur se gjendja në komunat të cilat janë përballur me vërshime ditëve të fundit, është nën kontroll. Sipas Hotit, edhe pse ka pasur vërshime në një numër...

Hoti: Gjendja me vërshime është nën kontroll

para 2 jave - Kallxo

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se gjendja me vërshime në komunat e prekura ditëve të fundit është nën kontroll. Përmes një postimi në rrjetin social ‘Facebook’, Hoti ka thënë...

Tahiri: Vushtrria nuk ka pasur vërshime të tilla qysh nga viti 1979

para 2 jave - RTK

Në 50 vjetët e fundit, vërshimet gjatë mbrëmjes dhe sot në qytetin e Vushtrrisë po vlerësohen si më të jashtëzakonshmet si shkak i reshjeve dhe daljes nga shtrati të lumit Sitnica. 500 familje në komunën...

Përmbyten 500 familje nga vërshimet në Vushtrri

para 2 jave - OraInfo

Vërshimet në Vushtrri, përmbyten 500 familje. 500 familje në komunën e Vushtrrisë janë përmbytur si shkak i vërshimeve, ndërkohë që Lumi “Sitnica” ka dalë nga shtrati. Me mijëra hektarë tokë janë përmbytur,...

Rreth 500 familje përmbyten nga vërshimet në Vushtrri

para 2 jave - GazetaBlic

500 familje në komunën e Vushtrrisë janë përmbytur si shkak i vërshimeve, ndërkohë që Lumi “Sitnica” ka dalë nga shtrati. Me mijëra hektarë tokë janë përmbytur, e këto vërshime po konsiderohen si më të...

Situata nga vërshimet nën kontroll

para 2 jave - Bota Sot

Qendra e Situatave ka njoftuar se gjendja në komunat të cilat janë përballur me vërshime ditëve të fundit, si pasojë e reshjeve të shumta të shiut dhe të borës, është nën kontroll. Edhe pse, vërshime ka...

Përmbyten 500 familje nga vërshimet në Vushtrri

para 2 jave - Koha.net

500 familje në komunën e Vushtrrisë janë përmbytur si shkak i vërshimeve, ndërkohë që Lumi “Sitnica” ka dalë nga shtrati. Me mijëra hektarë tokë janë përmbytur, e këto vërshime po konsiderohen si më të...

Gjendje alarmante në Vushtrri: 500 shtëpi të përmbytura nga vërshimet, kafshë të ngordhura e rrugë të pakalueshme

para 2 jave - Zeri

Në komunën e Vushtrrisë është vështirësuar gjendja nga vërshimet. Lumi Silnica ka dalë nga shtrati, duke shkaktuar përmbytje të shtëpive, ngordhje të kafshëve shtëpiake nga përmbytja e stallave, dëmtim...

Qeveria thotë se gjendja e komunave të vërshuara nga uji është nën kontroll

para 2 jave - Koha.net

Kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti është njoftuar nga Qendra e Situatave, se gjendja në komunat të cilat janë përballur me vërshime ditëve të fundit si pasojë e reshjeve të shumta të shiut dhe të borës,...

Hoti: Gjendja me vërshime është nën kontrollë

para 2 jave - Kallxo

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se gjendja me vërshime në komunat e prekura ditëve të fundit është nën kontroll. Përmes një postimi në rrjetin social ‘Facebook’, Hoti ka thënë...

Vushtrria shpall gjendjen emergjente, Tahiri: 500 familje janë prekur nga vërshimet

para 2 jave - Lajmi.net

Kryetari i kësaj komune, Xhafer Tahiri, ka thënë për Klan Kosova, se ky qytet ka përjetuar sot një prej ditëve më të rënda si pasojë e vërshimeve në dekadat e fundit. “Afër 500 familje janë prekur nga...

Gjendja nëpër komunat e prekura nga vërshimet është nën kontroll

para 2 jave - Bota Sot

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, është njoftuar nga Qendra e Situatave, se gjendja në komunat të cilat janë përballur me vërshime ditëve të fundit, pasojë e reshjeve të shumta të shiut...

Vërshimet në Kosovë, Hoti: Ditëve në vazhdim do të bëhet vlerësimi i dëmeve

para 2 jave - RTK

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, është njoftuar nga Qendra e Situatave se gjendja në komunat të cilat janë përballur me vërshime ditëve të fundit, pasojë e reshjeve të shumta të shiut dhe të borës,...

Gjendja nëpër komunat e prekura nga vërshimet, nën kontroll

para 2 jave - GazetaBlic

Kryeministri i Republikës së Kosovës, z. Avdullah Hoti, është njoftuar nga Qendra e Situatave, se gjendja në komunat të cilat janë përballur me vërshime ditëve të fundit, pasojë e reshjeve të shumta të...

Gjendja nëpër komunat e prekura nga vërshimet është nën kontroll

para 2 jave - Indeks online

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, është njoftuar nga Qendra e Situatave, se gjendja në komunat të cilat janë përballur me vërshime ditëve të fundit, pasojë e reshjeve të shumta të shiut...

Gjendje alarmante në Vushtrri: 500 shtëpi të përmbytura nga vërshimet, kafshë të ngordhura, rrugë të pakalueshme

para 2 jave - Zeri

Në Komunën e Vushtrrisë është vështirësuar gjendja nga vërshimet. Lumi Silnica ka dal nga shtrati duke shkaktuar përmbytje të shtëpive, ngordhje të kafshëve shtëpiake nga përmbytja e stallave, dëmtim të...

Komuna e Vushtrrisë me konferencë të jashtëzakonshme lidhur me gjendjen emergjente nga vërshimet

para 2 jave - Syri.net Kosova

Për shkak të reshjeve të mëdha të shiut, në Vushtrri ka pasur vërshime. Për këtë, kjo komunë ka thirrur një konferencë të jashtëzakonshme për media lidhur me gjendjen emergjente të krijuar në Vushtrri....

Ende nuk dihen dëmet që u shkaktuan nga përmbytjet në Kosovë

para 2 jave - Syri.net Kosova

Shumë komuna u goditën nga vërshimet pas reshjeve të shiut që ranë ditëve të fundit, ndërsa si pasojë u shkaktuan shumë dëme në infrastrukturë rrugore, në kulturat bujqësore si dhe në banesa e shtëpi banimi....

Pamje të rënda: Lumi Sitnica del nga shtrati, merr Vushtrrinë

para 2 jave - Bota Sot

Reshjet e shiut dhe të borës kanë shkaktuar dëme të mëdha në Kosovë. Pas reshjeve të mëdha, vërshimet e ujit kanë marr mijëra shtëpi në Kosovë. Edhe shtrati i lumit Sitnica ka dalë e nga kjo kanë pësuar...

Nëse niseni për në Fushë-Kosovë, përgatituni për kolona të gjata

para 2 jave - Bota Sot

Kolona të gjata shkaktohen në shumë anë të vendit, thuajse çdo ditë. Situatë mjaftë e rënduar me kolonë ishte edhe pak më parë në hyrje të komunës së Fushë-Kosovës. Në disa fotografi dhe video të dërguara...

Video/Operacionet e FSK-së gjatë përmbytjeve

para 2 jave - Indeks online

Gjendja në vendin tonë vazhdon të jetë e rëndë si pasojë e reshjeve të borës dhe shiut. Shumë fshatëra dhe qytete janë përmbytur, duke krijuar vërshime, ku shumë banorë u detyruan të evokohen nga shtëpitë...

Përmbytjet në Kosovë, ende nuk dihen dëmet që u shkaktuan

para 2 jave - Telegrafi

Shumë komuna u goditën nga vërshimet si pasojë e reshjeve të shiut që ranë ditëve të fundit. Si rezultat i kësaj shumë dëme u shkaktuan në infrastrukturë rrugore, në kulturat bujqësore si dhe në banesa...

Ja në çfarë gjendje është Drenasi pas vërshimeve

para 2 jave - Syri.net Kosova

Një nga komunat ku janë shkaktuar më së shumti dëme është komuna e Drenasit. T7 momentalisht është duke qëndruar në fshatin Shtrubullov të Drenasit. Aty shihet se si është mbushur me ujë komplet kati i parë i shtëpisë.

Tahiri: Shtëpitë e 500 familjeve në Vushtrri janë të përmbytura

para 2 jave - Infokusi

500 shtëpi të familjeve në Vushtrri janë përmbytur nga vërshimet si pasojë e daljes së lumit “Sitnica” nga shtrati. Me mijëra hektarë të tokave janë në ujë, derisa këto po konsiderohen si më të mëdhatë....

Ja si duket Vushtrria pas vërshimeve

para 2 jave - Syri.net Kosova

Vushtrria sot është zgjuar me vërshime nga lumi Silnica dhe gjendje të rënduar të ekonomive familjare dhe banorëve në pjesën e qytetit, afër lumit Silnica, tha kryetari i Komunës së Vushtrrisë. Xhafer...

Shkolla në Vushtrri gati për strehimin e banorëve të evakuar pas vërshimeve

para 2 jave - Klan Kosova

Kryetari i Komunës së Vushtrrisë, Xhafer Tahiri, ka thënë se do të kërkojnë ndihmë nga Qeveria për kompensim të dëmit të banorëve pas reshjeve të mëdha të shiut, njofton Klan Kosova. Përmes një statusi...

Evakuohen banorët e Vushtrisë për shkak të vërshimeve

para 2 jave - Ora news

Banorët e një pjese të komunës së Vushtrisë janë evakuuar, pasi lumi Sitnica ka dalë nga shtrati, njoftoi kryetari i komuns, Xhafer Tahiri. Forca e Sigurisë së Kosovës ka ndihmuar për evakuimin e banorëve,...

Komuna e Vushtrrisë me konferencë të jashtëzakonshme lidhur me gjendjen emergjente nga vërshimet

para 2 jave - Bota Sot

Për shkak të reshjeve të mëdha të shiut, në Vushtrri ka pasur vërshime. Për këtë, kjo komunë ka thirrur një konferencë të jashtëzakonshme për media lidhur me gjendjen emergjente të krijuar në Vushtrri....

Qeveria: Ditëve në vazhdim merret vendimi për Fondin Emergjent për vërshimet

para 2 jave - Kallxo

Qeveria e Kosovës ende nuk ka një vlerësim apo raport të dëmeve të shkaktuara nga vërshimet e fundit në vend. Pasi raporti të bëhet, Qeveria do të fillojë krijimin e Fondit Emergjent për vërshime që është...

Uji vërshon frikshëm në disa zona të Kosovës, evakuohen shumë familje, zyrtarët: Situatë shqetësuese!

para 2 jave - BalkanWeb

Reshjet e dendura të shiut dhe borës kanë krijuar vërshime të shumta edhe në komunën e Drenasit, ndërsa dëmet janë shumë të mëdha. Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, në një prononcim për...

Vërshimet, bllokohet rruga Sllatinë-Prishtinë

para 2 jave - Zhurnal

Shtëpi banimi, lokale afariste e rrugë në disa pjesë të Kosovës u vërshuan nga reshjet e shiut që kanë rënë pa ndërprerë gjatë këtyre ditëve. Edhe gjatë së martës qytetarët po ballafaqohen me probleme...

Banorët e Vushtrrisë evakuohen për shkak të vërshimeve

para 2 jave - Bota Sot

Banorët e një pjese të Komunës së Vushtrrisë janë evakuuar, pasi lumi Sitnica ka dalë nga shtrati, duke shkaktuar vërshime, njoftoi kreu i kësaj komune, Xhafer Tahiri. Tahiri tha se gjendja “është e rënduar”...

Vërshimet në Vushtrri, përmbyten 500 familje

para 2 jave - Infokusi

500 familje në komunën e Vushtrrisë janë përmbytur si shkak i vërshimeve, ndërkohë që Lumi “Sitnica” ka dalë nga shtrati. Me mijëra hektarë tokë janë përmbytur, e këto vërshime po konsiderohen si më të...

Banorët e Vushtrrisë evakuohen për shkak të vërshimeve

para 2 jave - RTK

Banorët e një pjese të Komunës së Vushtrrisë janë evakuuar, pasi lumi Sitnica ka dalë nga shtrati, duke shkaktuar vërshime, njoftoi kreu i kësaj komune, Xhafer Tahiri. Tahiri tha se gjendja “është e rënduar”...

Banorët e Vushtrrisë evakuohen për shkak të vërshimeve

para 2 jave - Evropa e Lirë

Banorët e një pjese të Komunës së Vushtrrisë janë evakuuar, pasi lumi Sitnica ka dalë nga shtrati, duke shkaktuar vërshime, njoftoi kreu i kësaj komune, Xhafer Tahiri. Tahiri tha se gjendja “është e rënduar”...

Vërshimet në Vushtrri, përmbyten 500 familje

para 2 jave - Lajmi.net

Në një konferencë të jashtëzakonshme për media, lidhur me gjendjen emergjente të krijuar në Komunën e Vushtrrisë, kryetari Xhafer Tahiri tha se kjo komunë mbrëmë dhe sot paradite është përballur me vërshime...

Vërshimet shkaktuan kolona të gjata në Fushë Kosovë

para 2 jave - Lajmi.net

Në disa fotografi dhe video të dërguara në redaksi të lajmi.net, shihet qartë se qytetarët po detyrohen të presin kohë të gjatë nga kolonat që janë shkaktuar në këtë rrugë. Këto kolona duket se janë shkaktuar...

Vërshimet, bllokohet rruga Sllatinë-Prishtinë

para 2 jave - Telegrafi

Shtëpi banimi, lokale afariste e rrugë në disa pjesë të Kosovës u vërshuan nga reshjet e shiut që kanë rënë pa ndërprerë gjatë këtyre ditëve. Edhe gjatë së martës qytetarët po ballafaqohen me probleme...

Rëndohet gjendja në Vushtrri nga vërshimet

para 2 jave - Koha.net

Kryetari i komunës së Vushtrrisë, Xhafer Tahiri ka njoftuar se gjendja në këtë komunë pas vërshimeve është rënduar. Tahiri përmes një njoftimi në Facebook ka bërë të ditur se vërshimet nga lumi Sitnica...

​Fermeri nga Vushtrria: Nga 15 hektarë grurë që i kam, diku 60 për qind janë të dëmtuar nga vërshimet

para 2 jave - Epoka e Re

Me mijëra hektarë tokë bujqësore janë dëmtuar si shkak i vërshimeve dhe daljes nga shtrati të lumit Sitnicë. Shumë ferma në Vushtrri janë përmbytur, ndërsa nuk kanë arritur të shpëtojnë as bagëtinë. Fermerët...

Qeveria në detyrë: Gjendja nëpër komunat e prekura nga vërshimet është nën kontroll

para 2 jave - Lajmi.net

Edhe pse, vërshime ka pasur në një numër të konsiderueshëm të komunave, fatmirësisht përpos dëmeve materiale, vlerësimi i të cilave do të bëhet ditëve në vazhdim, nuk ka pasur të lënduar dhe as viktima...

Fillon vlerësimi i dëmeve të shkaktuara si pasojë e vërshimeve të fundit në Drenas

para 2 jave - Syri.net Kosova

Kryetari i komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci ka marr vendim për formimin e komisioneve për vlerësimin e dëmeve pas vërshimeve në Komunën e Drenasit. Dëmet janë shkaktuar në ekonomi familjare, biznese,...

Gjendja pas vërshimeve në Drenas, flet Ramiz Lladrovci: 15 familje janë evakuuar dhe strehuar në hotelet e qytetit

para 2 jave - Telegrafi

Reshjet e dendura të shiut dhe borës kanë krijuar vërshime të shumta edhe në komunën e Drenasit, ndërsa dëmet janë shumë të mëdha. Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci në një prononcim për Telegrafin...

Ja si duket Vushtrria pas vërshimeve

para 2 jave - Bota Sot

Vushtrria sot është zgjuar me vërshime nga lumi Silnica dhe gjendje të rënduar të ekonomive familjare dhe banorëve në pjesën e qytetit, afër lumit Silnica, tha kryetari i Komunës së Vushtrrisë. Xhafer...

Tahiri: Vushtrria sot është zgjuar me vërshime, do të kërkojmë ndihmë nga Qeveria për kompensim të dëmeve

para 2 jave - Indeks online

Kryetari i komunës së Vushtrrisë, Xhafer Tahiri ka thënë se qytetarët e kësaj ane, sot janë zgjuar me vërshime nga lumi Silnica. Tahiri ka thënë se po bëjnë përpjekje maksimale të t’iu dalë në ndihmë të...

Lumi Silnica del nga shtrati, ekipet e FSK-së në Vushtrri evakuojnë banorët

para 2 jave - Zeri

Lumi Silnica ka vërshuar sot Vushtrrinë. Kryetari i Vushtrrisë, Xhafer Tahiri ka thënë se pas vërshimeve, ekipet emergjente, mjekësore dhe FSK-së, kanë evakuuar banorët e prekur nga vërshimet, transmeto...

Tahiri: Dëmet janë të mëdha, në 50 vitet e fundit nuk ka pasur vërshime të tilla

para 2 jave - Infokusi

Kryetari i komunës së Vushtrrisë, Xhafer Tahiri ka thënë se dëmet që kanë shkaktuar vërshimet e ditëve të fundit janë shumë të mëdha. Tahiri në një konferecë për media është shprehur se në 50 vitet e fundit...

Gjendje kaotike në Vushtrri pas vërshimeve, Tahiri kërkon ndihmën e qeverisë!

para 2 jave - GazetaBlic

Kryetari i komunës së Vushtrrisë ka bërë të ditur se situata në këtë qytet është e rënduar pas vërshimeve nga lumi Silnica, raporton Gazeta Blic. Tahiri ka thënë se ekipet emergjente, mjekësore dhe FSK...

Fermeri nga Vushtrria tregon për dëmet që i shkaktuan vërshimet

para 2 jave - KosovaPress

Me mijëra hektarë tokë bujqësore janë dëmtuar si shkak i vërshimeve dhe daljes nga shtrati të lumit Sitnicë. Shumë ferma në Vushtrri janë përmbytur, ndërsa nuk kanë arritur të shpëtojnë as bagëtinë. Fermerët...

Video/Operacionet e FSK-së gjatë përmbytjeve

para 2 jave - Infokusi

Gjendja në vendin tonë vazhdon të jetë e rëndë si pasojë e reshjeve të borës dhe shiut. Shumë fshatra dhe qytete janë përmbytur, duke krijuar vërshime, ku shumë banorë u detyruan të evokohen nga shtëpitë...

Mbyllen rrugë, evakuohen familje, anulohen fluturime, përmbyten qindra vetura - krejt këto ndodhën në Kosovë

para 2 jave - Syri.net Kosova

Gjashtë ditë më parë Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës paralajmëroi se do të ketë vërshime si pasojë e reshjeve të shiut që nisën pasditen e 6 janarit në disa zona të Kosovës, e të cilat deri më sot...

Nëse niseni për në Fushë-Kosovë, përgatituni për kolona të gjata

para 2 jave - Lajmi.net

Situatë mjaftë e rënduar me kolonë ishte edhe pak më parë në hyrje të komunës së Fushë-Kosovës. Në disa fotografi dhe video të dërguara në redaksi të lajmi.net, shihet qartë se qytetarët po detyrohen të...

Vushtrri – përmbyten 500 familje nga vërshimet dhe mbytën 120 dele në një fermë

para 2 jave - Arbresh

Në Komunën e Vushtrrisë 500 familje janë përmbytur si shkak i vërshimeve, ndërkohë që Lumi “Sitnica” ka dalë nga shtrati. Me mijëra hektarë tokë janë përmbytur, e këto vërshime po konsiderohen si më të...

Bllokohet rruga Sllatinë-Vragoli, uji del mbi asfalt (Foto)

para 2 jave - Syri.net Kosova

Edhe gjatë së martës qytetarët po ballafaqohen me probleme në disa rrugë të vendit, shkaku i vërshimeve. Si pasoj, është bllokuar edhe rruga Sllatinë-Vragoli, e ku janë krijuar edhe kolona të gjata. E...

Tahiri: Vushtrria nuk ka pasur vërshime të tilla qysh nga viti 1979

para 2 jave - KosovaPress

Në 50 vjetët e fundit, vërshimet gjatë mbrëmjes dhe sot në qytetin e Vushtrrisë po vlerësohen si më të jashtëzakonshmet si shkak i reshjeve dhe daljes nga shtrati të lumit Sitnica. 500 familje në komunën...

Qeveria thotë se gjendja e komunave të vërshuara nga uji është nën kontroll

para 2 jave - Ekonomia Online

Kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti është njoftuar nga Qendra e Situatave, se gjendja në komunat të cilat janë përballur me vërshime ditëve të fundit si pasojë e reshjeve të shumta të shiut dhe të borës,...

Gjendja pas vërshimeve në Drenas, flet Lladrovci: 15 familje janë evakuuar

para 2 jave - RTK

Reshjet e dendura të shiut dhe borës kanë krijuar vërshime të shumta edhe në komunën e Drenasit, ndërsa dëmet janë shumë të mëdha. Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci ka thënë se gjendja nga...

Bllokohet ruga Sllatinë-Vragoli, arsyeja vërshimet

para 2 jave - GazetaBlic

Shtëpi banimi, lokale afariste e rrugë në disa pjesë të Kosovës u vërshuan nga reshjet e shiut që kanë rënë pa ndërprerë gjatë këtyre ditëve. Edhe gjatë së martës qytetarët po ballafaqohen me probleme...

Vërshimet në Kosovë, Qendra e Situatave tregon se a ka pasur të lënduar

para 2 jave - Periskopi

Zyra e kryeministrit njofton se gjendja nëpër komunat e prekura nga vërshimet është nën kontroll dhe se nuk ka të lënduar e as viktima. Zyra e kryeministrit përmes një njoftimi thotë se kryeministri i...

Kjo është gjendja nëpër komunat e prekura nga vërshimet është nën kontroll

para 2 jave - Arbresh

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, është njoftuar nga Qendra e Situatave, se gjendja në komunat të cilat janë përballur me vërshime ditëve të fundit, pasojë e reshjeve të shumta të shiut...

Gjendja nëpër komunat e prekura nga vërshimet është nën kontroll

para 2 jave - Epoka e Re

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, është njoftuar nga Qendra e Situatave, se gjendja në komunat të cilat janë përballur me vërshime ditëve të fundit, pasojë e reshjeve të shumta të shiut...

Hoti: Situata nga vërshimet është e rëndë, FSK e zjarrfikësit po ndihmojnë zonat e prekura

para 2 jave - Gazeta Metro

Kryeministri në detyrë Avdullah Hoti ka thënë se gjendja në komunat që u vërshuan nga reshjet e mëdha të shiut në tri ditët e fundit është nën kontroll dhe me tendenca përmirësimi. “Nga Qendra e Situatave...

Dalin pamje të operacioneve të FSK’së gjatë përmbytjeve në Kosovë

para 2 jave - Gazeta Metro

Forca e Sigurisë së Kosovë është angazhuar për evakuimin e banorëve në zona të ndryshme të Kosovës, pasi reshjet e mëdha të shiut kanë përmbytur shumë shtëpi. Një përmbledhje e këtyre operacioneve të FSK-së...

Situata nga vërshimet nën kontroll

para 2 jave - KosovaPress

Qendra e Situatave ka njoftuar se gjendja në komunat të cilat janë përballur me vërshime ditëve të fundit, si pasojë e reshjeve të shumta të shiut dhe të borës, është nën kontroll. Edhe pse, vërshime ka...

Vazhdojnë kolonat në rrugën Prishtinë – Pejë (Foto - video)

para 2 jave - Zeri

Që nga mëngjesi i ditës së sotme qytetarët janë duke u përballur me kolona të gjata në rrugën Prishtinë – Pejë. Kolonat e gjata të veturave janë shkaktuar edhe si pasojë e vërshimeve të ditëve të fundit,...

Vërshimet në Vushtrri, përmbyten 500 familje

para 2 jave - KosovaPress

500 familje në komunën e Vushtrrisë janë përmbytur si shkak i vërshimeve, ndërkohë që Lumi “Sitnica” ka dalë nga shtrati. Me mijëra hektarë tokë janë përmbytur, e këto vërshime po konsiderohen si më të...

Vërshimet në Kosovë, Qendra e Situatave tregon se a ka pasur të lënduar

para 2 jave - Gazeta Metro

Zyra e kryeministrit njofton se gjendja nëpër komunat e prekura nga vërshimet është nën kontroll dhe se nuk ka të lënduar e as viktima, përcjellë Gazeta Metro. Zyra e kryeministrit përmes një njoftimi...

Kolona të gjata në hyrje-dalje të Prishtinës/FOTO

para 2 jave - Syri.net Kosova

Kolona të gjata të veturave po shkaktohen në hyrje-dalje të Prishtinës. Vërshimet e fundit përgjatë rrugës Prishtinë – Pejë kanë vështirësuar edhe qarkullimin e automjeteve. Qytetarët kanë publikuar fotografi...

Vazhdojnë kolonat në rrugën Prishtinë – Pejë (Foto/Video)

para 2 jave - Zeri

Që nga mëngjesi i ditës së sotme qytetarët janë duke u përballur me kolona të gjata në rrugën Prishtinë – Pejë. Kolonat e gjata të veturave janë shkaktuar edhe si pasojë e vërshimeve të ditëve të fundit...

Tahiri: Vushtrria sot është zgjuar me vërshime, kërkojmë ndihmë nga Qeveria për kompensim të dëmeve

para 2 jave - Lajmi.net

Kryetari i Vushtrrisë, Xhafer Tahiri bëri të ditur se Vushtrria sot është zgjuar me vërshime nga lumi Silnica dhe gjendja është rënduar te shumë familjarë dhe banorë në pjesën e qytetit, afër këtij lumi....

Vushtrria sot është zgjuar me vërshime, Tahiri kërkon ndihmë nga qeveria

para 2 jave - Infokusi

Kryetari i komunës së Vushtrrisë, Xhafer Tahiri ka thënë se qytetarët e këtij qyteti janë zgjuar sot me vërshime nga lumi Silnica. I pari i Vushtrrisë ka thënë se janë duke bërë përpjekjet maksimale për...

(FOTO) Vërshimet në Miradi të Ulët

para 2 jave - Kallxo

Të reshurat e shiut me intensitet të lartë kanë shkaktuar vërshime në shumë rajone të Kosovës e një nga komunat më të prekura është edhe Fushë Kosova. Një qytetar ka dërguar foto në KALLXO.com duke treguar...

Kolona të gjata të veturave në autostradën Prishtinë-Pejë, shkak vërshimet

para 2 jave - Indeks online

Reshjet e vazhdueshme të shiut edhe më tej vazhdojnë të shkaktojnë probleme në komunikacion. Kolonë e gjatë e veturave është bërë në autostradën Prishtinë-Pejë. Kolona të tilla dyshohet të jenë për shkak...

Pamje nga vërshimet në komunën e Fushë Kosovës

para 2 jave - Periskopi

Shpërndaje në:

Vërshimet, bllokohet rruga Sllatinë-Vragoli

para 2 jave - Bota Sot

Shtëpi banimi, lokale afariste e rrugë në disa pjesë të Kosovës u vërshuan nga reshjet e shiut që kanë rënë pa ndërprerë gjatë këtyre ditëve. Edhe gjatë së martës qytetarët po ballafaqohen me probleme...

Vërshohet nga uji fshati Vragoli, përmbyten disa shtëpi

para 2 jave - Kallxo

Fshati Vragoli në komunën e Fushë Kosovës është prekur nga vërshimet e fundit që kanë ndodhur në vend për shkak të reshjeve të shiut. Nga fotot e pranuara në adresë të KALLXO.com nga një qytetar shihet...

Kolona të gjata të veturave në autostradën Prishtinë-Pejë, shkak vërshimet

para 2 jave - Indeks online

Kolonë e gjatë e veturave është bërë në autostradën Prishtinë-Pejë. Kolona të tilla dyshohet të jenë për shkak të vërshimeve në magjistrale e cila kalon nga fshati Vragoli, e të cilat janë shkaktuar nga...

Magjistralja Prishtinë – Pejë mbushet me ujë pas vërshimeve

para 2 jave - Kallxo

Reshjet e fundit të shiut që kanë shkaktuar vërshime të mëdha në vend, kanë prekur edhe magjistralen Prishtinë – Pejë. Një qytetar ka dërguar fotografi në KALLXO.com, ku shihet se uji ka depërtuar në këtë...

Tahiri: Vushtrria sot është zgjuar me vërshime, kërkojmë ndihmë nga Qeveria për kompensim të dëmeve

para 2 jave - Fakti Ditor

Zona të shumta të vendit u përballen më vërshime të cilat erdhën si pasojë e reshjeve të shumta të shiut gjatë ditëve që lamë pas. Kryetari i Vushtrrisë, Xhafer Tahiri bëri të ditur se Vushtrria sot është...

Kolona të gjata në hyrje-dalje të Prishtinës (Foto)

para 2 jave - Zeri

Kolona të gjata të veturave po shkaktohen në hyrje-dalje të Prishtinës. Vërshimet e fundit përgjatë rrugës Prishtinë – Pejë, kanë vërshtirësuar edhe qarkullimin e automjeteve. Qytetarët kanë publikuar...

Kolona të gjata të veturave në autostradën Prishtinë-Pejë

para 2 jave - Koha.net

Kolona të gjata të veturave është bërë në autostradën Prishtinë-Pejë. Kolona të tilla dyshohet të jenë për shkak të vërshimeve në magjistrale e cila kalon nga fshati Vragoli, e të cilat janë shkaktuar...

Vërshimet në Vushtrri, Tahiri: Do të kërkojmë kompensim të dëmeve

para 2 jave - KosovaPress

Vushtrria sot është zgjuar me vërshime nga lumi Sitnica dhe gjendje të rënduar të ekonomive familjare dhe banorëve në pjesën e qytetit, afër këtij lumi. Kryetari i kësaj komune Xhafer Tahiri në një postim...

Përmbytjet në Kosovë, ende nuk dihen dëmet që u shkaktuan

para 2 jave - Gazeta Metro

Shumë komuna u goditën nga vërshimet pas reshjeve të shiut që ranë ditëve të fundit, ndërsa si pasojë u shkaktuan shumë dëme në infrastrukturë rrugore, në kulturat bujqësore si dhe në banesa e shtëpi banimi....

Kolonë e gjatë e veturave në autostradën Prishtinë-Pejë

para 2 jave - Koha.net

Kolonë e gjatë e veturave është bërë në autostradën Prishtinë-Pejë. Kolona të tilla dyshohet të jenë për shkak të vërshimeve në magjistrale e cila kalon nga fshati Vragoli, e të cilat janë shkaktuar nga...

Banorët e Vushtrrisë evakuohen për shkak të vërshimeve

para 2 jave - Epoka e Re

Banorët e një pjese të Komunës së Vushtrrisë janë evakuuar, pasi lumi Sitnica ka dalë nga shtrati, duke shkaktuar vërshime. Lajmin e ka bërë me dije kryetari i kësaj komune, Xhafer Tahiri. Ai ka thënë...

Kolona të gjata të veturave në autostradën Prishtinë-Pejë, shkak vërshimet

para 2 jave - Infokusi

Reshjet e vazhdueshme të shiut edhe më tej vazhdojnë të shkaktojnë probleme në komunikacion. Kolonë e gjatë e veturave është bërë në autostradën Prishtinë-Pejë. Kolona të tilla dyshohet të jenë për shkak...

Si shkak i vërshimeve nga reshjet e fundit është bllokuar rruga Sllatinë-Vragoli, ku janë rijuar kolona të gjata

para 2 jave - Radio Kosova e Lire

Si shkak i reshjeve të furishme të shiut dhe borës gjatë ditëve të fundit ka pasur vërshime në shumë pjesë të vendit. Si rrjedhojë e tyre janë krijuar edhe vështirësi edhe në komunikacion ku ujë e ka vërshuar...

Pas vërshimeve, gjendje e rënë në rrugë, krijohen kolona të gjata në Sllatinë

para 2 jave - Infokusi

Reshjet e mëdha të shiut, të cilat kanë ndodhur ditëve të fundit kanë krijuar vështirësi në komunikacion. Kolona të gjata janë paraqitur në Sllatinë të Fushë Kosovës. Në pamjet e siguruara nga Gazeta inFokus...

Kolona të gjata të veturave në autostradën Prishtinë-Pejë, shkak vërshimet

para 2 jave - Periskopi

Reshjet e vazhdueshme të shiut edhe më tej vazhdojnë të shkaktojnë probleme në komunikacion. Kolonë e gjatë e veturave është bërë në autostradën Prishtinë-Pejë. Kolona të tilla dyshohet të jenë për shkak...

Kolona të gjata të veturave në autostradën Prishtinë-Pejë, shkak vërshimet

para 2 jave - Gazeta Metro

Reshjet e vazhdueshme të shiut edhe më tej vazhdojnë të shkaktojnë probleme në komunikacion. Kolonë e gjatë e veturave është bërë në autostradën Prishtinë-Pejë. Kolona të tilla dyshohet të jenë për shkak...

Kolona të gjata të veturave në autostradën Prishtinë-Pejë, shkak vërshimet

para 2 jave - Ekonomia Online

Kolonë e gjatë e veturave është bërë në autostradën Prishtinë-Pejë. Kolona të tilla dyshohet të jenë për shkak të vërshimeve në magjistrale e cila kalon nga fshati Vragoli, e të cilat janë shkaktuar nga...

Vërshimet, bllokohet rruga Sllatinë-Vragoli

para 2 jave - KosovaPress

Shtëpi banimi, lokale afariste e rrugë në disa pjesë të Kosovës u vërshuan nga reshjet e shiut që kanë rënë pa ndërprerë gjatë këtyre ditëve. Edhe gjatë së martës qytetarët po ballafaqohen me probleme...

Pasojat e vërshimeve në Kosovë: Mbyllen rrugë, evakuohen familje, anulohen fluturime, përmbyten qindra vetura në parkingjet nëpër bodrume

para 2 jave - Telegrafi

Pesë ditë më parë Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës paralajmëroi se do të ketë vërshime si pasojë e reshjeve të shiut që nisën pasditen e 6 janarit në disa zona të Kosovës, e të cilat deri më sot...

Maqedonci: Gjendja nga vërshimet është e rëndë, ekipet e FSK-së janë në terren

para 2 jave - Koha.net

Koloneli i Forcave të Sigurisë së Kosovës, Ejup Maqedonci, ka njoftuar se gjendja në vend është e rëndë si pasojë e vërshimeve. Maqedonci në Interaktiv të KTV-së ka deklaruar se gjendja më e rëndë është...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK