Liria e shprehjes në internet pas protestave të dhunshme në Kapitol

para një muaji - Bota Sot

Sulmi ndaj Kapitolit në Uashington ka ringjallur kritikat ndaj mediave sociale dhe rolit të saj në nxitjen e dhunës. Ndërsa Facebook-u dhe Twitter-i kanë ndaluar Presidentin Trump, janë ngritur shumë pyetje...

Liria e shprehjes në internet pas protestave të dhunshme në Kapitol

para një muaji - Zëri i Amerikës

Sulmi ndaj Kapitolit në Uashington ka ringjallur kritikat ndaj mediave sociale dhe rolit të saj në nxitjen e dhunës. Ndërsa Facebook-u dhe Twitter-i kanë ndaluar Presidentin Trump, janë ngritur shumë pyetje...

Donald Trump Jr i kërkon Elon Musk të krijojë një rrjet të ri social për babain e tij

para një muaji - Syri

Donald Trump Jr. i ka kërkuar Elon Musk të krijojë një rrjet social në mënyrë që babai i tij, presidenti në largim Donald Trump, të mund të bashkohet me të. Në një video në Instagram të titulluar 'Ja se...

Pas “Facebook” dhe “Twitter” një tjetër rrjet social i mbyll llogarinë e Trump

para një muaji - ABC News

Presidentit të ShBA-ve, Donald Trump i është ndaluar llogaria nga Snapchat, sipas një deklarate nga platforma, raporton CNN . “Në interes të sigurisë publike dhe bazuar në përpjekjet e tij për të përhapur...

Pas “Facebook” dhe “Twitter” një tjetër rrjet social i mbyll llogarinë e Trump

para një muaji - Arbresh

Presidentit të ShBA-së, Donald Trump i është ndaluar llogaria nga Snapchat, sipas një deklarate nga platforma, raporton CNN. “Në interes të sigurisë publike dhe bazuar në përpjekjet e tij për të përhapur...

Bllokimi i Trumpit ul vlerën e “Twitter”-it dhe “Facebook”-ut për 51 miliardë dollarë

para një muaji - Zeri

Gjigantët e mediave sociale, “Facebook” dhe “Twitter”, bashkërisht kanë humbur vlerën në treg prej 51.2 miliardë dollarësh gjatë dy sesioneve të fundit tregtare që kur bllokuan presidentin amerikan Donald...

Edhe Snapchat mbyll përfundimisht llogarinë e Trump

para një muaji - Gazeta Tema

Rrjeti social Snapchat njoftoi sot se presidenti amerikan në ikje, Donald Trump, tashmë i bllokuar që prej javës së kaluar, do të largohet përfundimisht nga platforma, në një kohë kur zërat janë shtuar...

YouTube ia pezullon kanalin Trumpit për shkak të nxitjes së dhunës

para një muaji - RTK

Faqja e famshme për video, YouTube, njoftoi të martën se e ka pezulluar kanalin e presidentit të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, për shkak të shkeljes së rregullave kundër nxitjes së dhunës pas sulmit...

Bllokohet kanali i Donald Trumpit në YouTube

para një muaji - Arbresh

YouTube ka pezulluar kanalin e Presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA), Donald Trump, për të paktën shtatë ditë për shkak të shqetësimeve në lidhje me “potencialin e vazhdueshëm për dhunë”,...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK