WhatsApp shtyn ndryshimet në kushtet e përdorimit

para një muaji - Gazeta Tema

WhatsApp ka njoftuar se po shtyn me tre muaj ndryshimet në kushtet e përdorimit, pasi përdoruesit shprehën frikën se shërbimi i mesazheve do të ndante informacionin e tyre konfidencial me Facebook. “Ne...

Ndryshimet e WhatsApp: Platforma e mesazheve të sinjalit ndalet së funksionuari ndërsa shkarkimet rriten

para një muaji - Arbresh

Disa përdorues raportuan se mesazhet dështuan të dërgohen në aplikacionet mobile  dhe ato desktopit për disa orë. Kompania Signal ka parë një rritje të madhe interesi që kur rivali i saj WhatsApp zbuloi...

WhatsApp shtyn politikat e reja të privatësisë për shkak të konfuzionit të ndarjes së të dhënave me Facebook

para një muaji - Scan TV

WhatsApp njoftoi një vonesë tre-mujore të një politike të re të privatësisë që planifikohet fillimisht të hyjë në fuqi në 8 Shkurt pas konfuzionit të përhapur nëse politika e re do të mandatonte ndarjen...

WhatsApp tërhiqet nga ndryshimi i politikave të privatësisë

para një muaji - Arbresh

Miliona përdorues të WhatsApp braktisën aplikacionin e mesazheve përpara një ndryshimi  të privatësisë që do të ndante të dhënat e tyre me Facebook, por për shkak të një humbje kaq të madhe, WhatsApp tani...

WhatsApp tërhiqet nga ndryshimi i politikave të privatësisë

para një muaji - Lajmi.net

Platforma beson se ndryshimi i tyre ka shkaktuar shumë konfuzion dhe keqinformim dhe për këtë ka vendosur ta shtyjë për një datë tjetër. Në fillim të Janarit 2021 WhatsApp prezantoi një politikë të re...

Skype tallet me Facebook: Ne nuk ua shesim të dhënat e juaja

para një muaji - Arbresh

Përditësimi i fundit i politikës nga WhatsApp u përball me shumë kritika nga përdoruesit e tij në të gjithë botën. Masa pati efekt të kundërt për aplikacionin e bisedës në pronësi të Facebook, pasi shkarkimet...

WhatsApp tërhiqet nga ndryshimi i politikave të privatësisë

para një muaji - Zhurnal

Zhurnal Ads WhatsApp ka vendosur të shtyjë implementimin e politikave të reja të privatësisë të cilat detyrojnë përdoruesit të ndajnë të dhënat e tyre me Facebook. Platforma beson se ndryshimi i tyre ka...

WhatsApp tërhiqet nga ndryshimi i politikave të privatësisë

para një muaji - Bota Sot

WhatsApp ka vendosur të shtyjë implementimin e politikave të reja të privatësisë të cilat detyrojnë përdoruesit të ndajnë të dhënat e tyre me Facebook. Platforma beson se ndryshimi i tyre ka shkaktuar...

Si funksionon Signal, aplikacioni ku po zhvendosen përdoruesit e Whatsapp!

para një muaji - Java News

WhatsApp është aplikacioni më popullor i komunikimit në planet me mbi dy miliardë përdorues që e përdorin atë për mesazhe. Por edhe pse më i përdoruri, WhatsApp nuk është aplikacioni më i mirë i mundshëm...

Anti-Facebook: Bashkëthemeluesi i Wikipedia hap platformën e mediave sociale pa reklama

para një muaji - Epoka e Re

Nëse jeni lodhur me Facebook dhe Twitter, sidomos pas zhvillimeve të fundit në SHBA, bashkëthemeluesi i Wikipedia-s, Jimmy Wales, shpreson që të bashkoheni me WT.Social, një platformë e re e mediave sociale...

WhatsAppi siguron përdoruesit për fshehtësinë e të dhënave

para një muaji - Zhurnal

Zhurnal Ads WhatsApp po përpiqet të sigurojë përdoruesit, të shqetësuar me idenë se sistemi i mesazheve do të ndante më shumë të dhëna me kompaninë e saj mëmë Facebook, sipas rregullave të reja të botuara...

Signal, Telegram, WhatsApp dhe Facebook – Cili është aplikacioni që mbledh më shumë të dhëna nga përdoruesit

para një muaji - Zhurnal

Zhurnal Ads Pas polemikave të gjeneruara nga ndryshimet në termat dhe kushtet e WhatsApp, njerëzit kanë kërkuar alternativa të tjera që kujdesen më mirë për privatësinë e tyre. Pas polemikave që shkaktoi...

WhatsAppi siguron përdoruesit për fshehtësinë e të dhënave

para një muaji - Koha.net

WhatsApp po përpiqet të sigurojë përdoruesit, të shqetësuar me idenë se sistemi i mesazheve do të ndante më shumë të dhëna me kompaninë e saj mëmë Facebook, sipas rregullave të reja të botuara javën e...

WhatsApp siguron përdoruesit për konfidencialitetin e të dhënave: Azhurnimi nuk ndikon në asnjë mënyrë në privatësinë e mesazheve

para një muaji - BalkanWeb

WhatsApp po përpiqet të sigurojë përdoruesit, të shqetësuar me idenë se sistemi i mesazheve do të ndante më shumë të dhëna me kompaninë e saj mëmë Facebook, sipas rregullave të reja të botuara javën e...

WhatsApp i përgjigjet akuzave për shkelje të privatësisë teksa përdoruesit po ikin drejt Signal dhe Telegram

para një muaji - Top Channel

Drejtuesit e Facebook thonë se përdoruesit kanë keqkuptuar ndryshimet që janë bërë në aplikacionin WhatsApp. Facebook po përpiqet të merret me një kërcënim të papritur konkurrues ndaj platformës së tij...

Përditësimi largon përdoruesit, WhatsApp: Lidhja me Facebook vetëm për bizneset

para një muaji - Gazeta Tema

Njoftimi i WhatsApp se duke filluar nga muaji shkurt do të nxjerrë një me detyrim një përditësim që do të mundësojë shpërndarjen e të dhëna të grumbulluara prej këtij aplikacioni me kompaninë mëmë, Facebook...

Çfarë është aplikacioni i ri për të cilin njerëzit po e lënë WhatsApp

para një muaji - Arbresh

Aplikacioni është bërë një alternativë për njerëzit që nuk duan të qëndrojnë në platformën e grupit Facebook Inc. Pasi WhatsApp njoftoi ndryshimet në termat dhe kushtet e tij, mijëra përdorues kanë vendosur...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK