Moti sot në Maqedoninë e Veriut

para një muaji - Telegrafi

Moti sot do të jetë me vranësira dhe i acarta. Në pjesën perëndimore të vendit do të jetë vranët, ndërsa gjatë natës do të ketë kushte për reshje të borës. Temperatura minimale do të jetë në intervalin...

Moti do të jetë me diell dhe me vranësira të vogla

para një muaji - TV21

Moti do të jetë me diell dhe me vranësira të vogla deri mesatare dhe i ftohtë. Në pjesët veriore mot i ndryshueshëm i vranët, gjatë natës me kushte që në disa vende të bie borë e dobët. Do të fryjë erë...

Moti sot, temperaturat bien deri në minus 10 gradë Celsius

para një muaji - Syri.net Kosova

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se se sot parashihet të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende-vende me reshje të dobëta bore. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -9 deri -6...

Fundjavë e acartë, temperatura deri në -12 gradë në Shqipëri

para një muaji - Telegrafi

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot me diell por që herë pas here do të ketë dhe zhvillim të vranësirave, të cilat do të sjellin reshje të izoluara...

Parashikimi i motit për ditën e sotme

para një muaji - Insajderi

Mot i vranët pritet të mbajë gjatë ditës së sotme në Kosovë, njofton Insajderi. Kështu është bërë e ditur nga Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, nga ku tutje u njoftua se në disa vende do të ketë...

Moti sot i ftohtë, në Kodrën e Diellit -16 gradë

para një muaji - Zhurnal

Zhurnal Ads Shkup, 17 janar – Zhurnal.mk – Mëngjesin e sotëm janë regjistruar temperatura të ulëta në gjithë shtetin, ndërsa më së ftohti ishte në Kodrën e Diellit, -16 gradë. Në Berovë dhe Mavrovë – 15,...

Shqipëri, vranësira dhe reshje të borës për këtë të diel

para një muaji - Klan Kosova

Këtë të diel në të gjithë Shqipërinë do të mbizotërojnë kushte të qëndrueshme atmosferike, me kthjellime dhe vranësira të pakta. Në orët e pasdites pritet që këto vranësira të shtohen duke krijuar mundësi...

Fundjavë e acartë, temperatura deri në -12 gradë Celsius

para një muaji - Top Channel

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot me diell por që herë pas here do të ketë dhe zhvillim të vranësirave, të cilat do të sjellin reshje të izoluara...

Sot në Kosovë, reshje të dobëta bore

para një muaji - Telegrafi

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot mbi vendin tonë do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende–vende me reshje të dobëta bore. Sipas institutit, temperaturat minimale do të lëvizin...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut, me vranësira dhe i acarta

para një muaji - RTK

Moti sot do të jetë me vranësira dhe i acarta. Në pjesën perëndimore të vendit do të jetë vranët, ndërsa gjatë natës do të ketë kushte për reshje të borës. Temperatura minimale do të jetë në intervalin...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

para një muaji - Bota Sot

Moti sot do të jetë me vranësira dhe i acarta. Në pjesën perëndimore të vendit do të jetë vranët, ndërsa gjatë natës do të ketë kushte për reshje të borës. Temperatura minimale do të jetë në intervalin...

Moti sot në Kosovë

para një muaji - Zeri

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot parashihet të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende–vende me reshje të dobëta bore. Sipas institutit, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet...

Parashikimi i motit për sot

para një muaji - Klan Kosova

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot mbi Kosovë parashihet të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende–vende me reshje të dobëta bore. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -9...

Parashikimi i motit 17 Janar

para një muaji - Klan

Foto ilustruese Parashikimi i motit 17 Janar Sipas MeteoAlb kushtet e qëndrueshme atmosferike do të mbizotërojnë Shqipërinë duke sjellë kthjellime dhe vranësira të pakta në territor. Në orët e pasdites...

Sot acar në Shqipëri, ja sa do të jenë temperaturat

para një muaji - Syri

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot me diell por që herë pas here do të ketë dhe zhvillim të vranësirave, të cilat do të sjellin reshje të izoluara...

Moti sot, temperaturat bien deri në minus 9 gradë Celsius

para një muaji - Kallxo

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se se sot parashihet të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende-vende me reshje të dobëta bore. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -9 deri -6...

Parashikimi i motit për sot, do të ketë borë e shi

para një muaji - Indeks online

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se nesër parashihet të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende–vende me reshje të dobëta bore. Sipas institutit, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet...

Moti i acartë përfshin vendin, termometri shënon -13 gradë

para një muaji - Albeu

Vendi ynë është nën ndikimin e masave ajrore të ftohta, të cilat do të mbeten prezente edhe në ditët në vijim duke sjellë temperatura të ulëta dhe reshje bore. Dita e diel do të ketë mot kryesisht të kthejllët...

Rënie drastike të temperaturave dhe kthjellime, parashikimi i motit për këtë të dielë

para një muaji - Bota Sot

Këtë të dielë në të gjithë vendin do të mbizotërojnë kushtet e qëndrueshme atmosferike, me kthjellime dhe vranësira të pakta. Në orët e pasdites pritet që këto vranësira të shtohen duke krijuar mundësi...

Mot i ftohtë sot në Kosovë, priten edhe reshje bore

para një muaji - Koha.net

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot gjatë ditës pritet të mbajë mot i vranët ndërsa në disa vende do ketë edhe reshje të dobëta bore. IHMK-ja njofton se temperaturat minimale do lëvizin...

Ngrica dhe dëborë, si parashikohen temperaturat për sot

para një muaji - Shekulli

Publikuar më 17.01.2021 nga Shekulli Online Shqipëria prej disa ditësh është përfshirë nga një mot i acartë. Sipas MeteoAlb ditën e sotme bregdeti dhe zonat e ulta do të vijojnë me kthjellime dhe vranësira...

“Mot kryesisht i kthjellët, me vranësira kalimtare”- Parashikimi sinoptik

para një muaji - Mapo

Dita e diel do të ketë mot kryesisht të kthejllët e vranësira kalimtare. Reshjet e borës do të jenë me intensitet të ulët të karakterit lokal vetëm në zonat malore në veri të vendit.

Moti i acartë në Shqipëri

para një muaji - RTK

Shqipëria prej disa ditësh është përfshirë nga një mot i acartë. Sipas MeteoAlb ditën e sotme bregdeti dhe zonat e ulta do të vijojnë me kthjellime dhe vranësira të lehta, por vranësira më të shpeshta...

Rënie drastike të temperaturave dhe kthjellime, parashikimi i motit për këtë të dielë

para një muaji - Ora news

Këtë të dielë në të gjithë vendin do të mbizotërojnë kushtet e qëndrueshme atmosferike, me kthjellime dhe vranësira të pakta. Në orët e pasdites pritet që këto vranësira të shtohen duke krijuar mundësi...

Moti sot, i vranët dhe vende–vende me reshje bore

para një muaji - RTK

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot parashihet të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende–vende me reshje të dobëta bore. Sipas institutit, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet...

-13°C, kthjellime, ngrica dhe dëborë! Moti i acartë në Shqipëri

para një muaji - ABC News

Shqipëria prej disa ditësh është përfshirë nga një mot i acartë. Sipas MeteoAlb ditën e sotme bregdeti dhe zonat e ulta do të vijojnë me kthjellime dhe vranësira të lehta, por vranësira më të shpeshta...

Moti për ditën e diel, 17 janar 2021

para një muaji - Vizion Plus

Vendi ynë është nën ndikimin e masave ajrore të ftohta, të cilat do të mbeten prezente edhe në ditët në vijim duke sjellë temperatura të ulëta dhe reshje bore; Dita e diel do të ketë mot kryesisht të kthejllët...

Ky është moti për sot

para një muaji - GazetaBlic

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se nesër parashihet të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende–vende me reshje të dobëta bore. Sipas institutit, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet...

Edhe sot reshje bore në Kosovë

para një muaji - Bota Sot

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot parashihet të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende–vende me reshje të dobëta bore, Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -9 deri -6 gradë...

Parashikimi i motit

para një muaji - Shenja

Moti sot do të jetë me vranësira dhe i acarta. Në pjesën perëndimore të vendit do të jetë vranët, ndërsa gjatë natës do të ketë kushte për reshje të borës. Temperatura minimale do të jetë në intervalin...

Parashikimi i motit për sot, do të ketë borë e shi

para një muaji - Infokusi

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se nesër parashihet të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende–vende me reshje të dobëta bore. Sipas institutit, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet...

Parashikimi/ Ja si do të jetë moti sot

para një muaji - Java News

Vendi ynë është nën ndikimin e masave ajrore të ftohta, të cilat do të mbeten prezente edhe në ditët në vijim duke sjellë temperatura të ulëta dhe reshje bore? Dita e diel do të ketë mot kryesisht të kthejllët...

Moti sot/ Fundjavë e acartë, temperatura deri në -12 gradë Celsius

para një muaji - Lexo

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot me diell por që herë pas here do të ketë dhe zhvillim të vranësirave, të cilat do të sjellin reshje të izoluara...

Parashikimi i motit për Maqedoninë e Veriut

para një muaji - Arbresh

Moti sot do të jetë me vranësira dhe i acarta. Në pjesën perëndimore të vendit do të jetë vranët, ndërsa gjatë natës do të ketë kushte për reshje të borës. Temperatura minimale do të jetë në intervalin...

Temperatura deri në -12°C, ja si do jetë moti sot

para një muaji - Almakos

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot me diell por që herë pas here do të ketë dhe zhvillim të vranësirave, të cilat do të sjellin reshje të izoluara...

Shqipëri, vranësira dhe reshje të borës për këtë të diel

para një muaji - Zyrtare

Këtë të diel në të gjithë Shqipërinë do të mbizotërojnë kushte të qëndrueshme atmosferike, me kthjellime dhe vranësira të pakta. Në orët e pasdites pritet që këto vranësira të shtohen duke krijuar mundësi...

Fundjavë e acartë, temperatura deri në -12 gradë në Shqipëri

para një muaji - Arbresh

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot me diell por që herë pas here do të ketë dhe zhvillim të vranësirave, të cilat do të sjellin reshje të izoluara...

Parashikimi i motit për sot, do të ketë borë

para një muaji - Gazeta Metro

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot parashihet të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende–vende me reshje të dobëta bore. Sipas institutit, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet...

Sot temperaturat shumë të ulëta

para një muaji - Revista Kosovarja

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se nesër parashihet të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende–vende me reshje të dobëta bore. Sipas institutit, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet...

Parashikimi i motit për sot, do të ketë borë e shi

para një muaji - Gazeta Metro

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se nesër parashihet të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende–vende me reshje të dobëta bore. Sipas institutit, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet...

Ngrica në Shqipëri, sot arrijnë temperaturat deri në -12 gradë Celsius

para një muaji - FaxWeb

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot me diell por që herë pas here do të ketë dhe zhvillim të vranësirave, të cilat do të sjellin reshje të izoluara...

Përgatituni, edhe sot do të ketë reshje bore në Kosovë

para një muaji - Periskopi

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot parashihet të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende–vende me reshje të dobëta bore. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -9 deri -6 gradë...

Parashikimi i motit për sot

para një muaji - Ekonomia Online

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se nesër parashihet të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende–vende me reshje të dobëta bore. Sipas institutit, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet...

Moti sot në Kosovë

para një muaji - KosovaPress

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot parashihet të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende–vende me reshje të dobëta bore. Sipas institutit, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet...

I acarti mbërthen Shqipërinë! Bora dhe ngricat pushtojnë vendin, temperaturat zbresin -13°C

para një muaji - Dosja.al

Foto ilustruese për motin 17 Janar, 2021 7:23 TIRANË – Shqipëria prej disa ditësh është përfshirë nga një mot i acartë. Sipas MeteoAlb ditën e sotme bregdeti dhe zonat e ulta do të vijojnë me kthjellime...

Temperatura në minus dhe borë, ky është moti për sot

para një muaji - Arbresh

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se nesër parashihet të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende–vende me reshje të dobëta bore. Sipas institutit, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet...

Ky është parashikimi i motit për nesër

para një muaji - Syri.net Kosova

Nesër pritet që të jetë mot kryesisht i vranët dhe në disa vende të ketë reshje të dobëta bore. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale nesër do të lëvizin nga -9 deri në...

Mos bëni plane për nesër, mot shumë i ftohtë

para një muaji - Indeks online

E mot i ftohtë mbetet edhe në fillim të javës së ardhshme, megjithëse me më shumë intervale me diell nga dita e martë. Në pjesën e dytë të javës rryma më të ngrohta ajrore, më pas mundësojnë rritje të...

Parashikimi/ Ja si do të jetë moti ditën e diel

para një muaji - Syri

Përshëndetje! Vendi ynë është nën ndikimin e masave ajrore të ftohta, të cilat do të mbeten prezente edhe në ditët në vijim duke sjellë temperatura të ulëta dhe reshje bore? Dita e diel do të ketë mot...

Ky është parashikimi i motit për të dielën

para një muaji - GazetaBlic

Mot i vranët të dielën në Kosovë, pritet të bie edhe borë Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se të dielën pritet të jetë mot i vranët dhe diku edhe me reshje të dobëta bore. Sipas IHMK-së,...

Mot i acartë edhe nesër, këto janë temperaturat

para një muaji - OraInfo

Moti i ftohtë edhe gjatë ditës së nesërme. Gjatë ditës së nesërme do të mbajë mot kryesisht i vranët e vende-vende me reshje të dobëta bore. Kështu ka njoftuar Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, përmes...

Moti për ditën e nesërme

para një muaji - Kallxo

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se nesër parashihet të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende–vende me reshje të dobëta bore. Sipas institutit, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet...

Moti nesër në Kosovë

para një muaji - RTK

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se nesër parashihet të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende–vende me reshje të dobëta bore. Sipas institutit, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet...

Moti për ditën e nesërme

para një muaji - Telegrafi

Të dielën parashihet të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende–vende me reshje të dobëta bore. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -9 deri -6 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen...

Moti gjatë ditës së nesërme në Maqedoni

para një muaji - Telegrafi

Gjatë ditës së nesërme moti do të jetë me vranësira dhe i acarta. Në pjesën perëndimore të vendit do të jetë vranët, ndërsa gjatë natës do të ketë kushte për reshje të borës. Temperatura minimale do të...

Mot i vranët të dielën në Kosovë, pritet të ketë edhe borë

para një muaji - Koha.net

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se të dielën pritet të jetë mot i vranët dhe diku edhe me reshje të dobëta bore. Sipas IHMK-së, temperaturat minimale do lëvizin ndërmjet -9 deri -6 gradë...

Nesër mot shumë i ftohtë

para një muaji - Periskopi

E mot i ftohtë mbetet edhe në fillim të javës së ardhshme, megjithëse me më shumë intervale me diell nga dita e martë.  Në pjesën e dytë të javës rryma më të ngrohta ajrore, më pas mundësojnë rritje të...

Janari i acartë, Europa përballet me stuhi dëbore dhe erëra të forta

para një muaji - Zeri

Europa po përjeton një dimër të acartë, me temperature që në disa shtete kanë arritur deri në -20 gradë celsius. Në Spanjë ka rënë një sasi rekord dëborë, që ka shkaktuar sipas autoriteteve, dëme deri...

Moti i ftohtë edhe gjatë ditës së nesërme, ja sa do të arrijnë temperaturat

para një muaji - Bota Sot

Gjatë ditës së nesërme do të mbajë mot kryesisht i vranët e vende-vende me reshje të dobëta bore. Kështu ka njoftuar Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, përmes një njoftimi në Facebook. Temperaturat...

Moti gjatë ditës së nesërme në Maqedoni

para një muaji - Bota Sot

Gjatë ditës së nesërme moti do të jetë me vranësira dhe i acarta. Në pjesën perëndimore të vendit do të jetë vranët, ndërsa gjatë natës do të ketë kushte për reshje të borës. Temperatura minimale do të...

Mot i vranët të dielën në Kosovë, pritet të bie edhe borë

para një muaji - Infokusi

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se të dielën pritet të jetë mot i vranët dhe diku edhe me reshje të dobëta bore. Sipas IHMK-së, temperaturat minimale do lëvizin ndërmjet -9 deri -6 gradë...

Acari pushtoi Shqipërinë, meteorologët zbulojnë kur pritet përmirësimi i motit

para një muaji - Bota Sot

Prej ditësh, moti në vendin tonë vijon të jetë i ftohtë, me temperatura në minus. Temperatura më e ulët që është parashikuar për nesër shkon në -15 gradë. Meteorologu Hakil Osmani, në një intervistë për...

Acari pushtoi Shqipërinë, meteorologët zbulojnë kur pritet përmirësimi i motit

para një muaji - Albeu

Prej ditësh, moti në vendin tonë vijon të jetë i ftohtë, me temperatura në minus. Temperatura më e ulët që është parashikuar për nesër shkon në -15 gradë. Meteorologu Hakil Osmani, në një intervistë për...

Ky është parashikimi i motit për ditën e diel

para një muaji - Revista Kosovarja

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se të dielën pritet të jetë mot i vranët dhe diku edhe me reshje të dobëta bore. Sipas IHMK-së, temperaturat minimale do lëvizin ndërmjet -9 deri -6 gradë...

Moti nesër, ftoftë e pak borë

para një muaji - Lajmi.net

IHK-ja ka thënë se të dielën parashihet të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende–vende me reshje të dobëta bore. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -9 deri -6 gradë Celsius, ndërsa maksimalet...

Evropa përballet me stuhi dëbore dhe erëra të forta

para një muaji - Tetova1

Evropa po përjeton një dimër të acartë, me temperature që në disa shtete kanë arritur deri në -20 gradë celsius. Në Spanjë ka rënë një sasi rekord dëborë, që ka shkaktuar sipas autoriteteve, dëme deri...

Mot i vranët të dielën në Kosovë, pritet të bie edhe borë

para një muaji - Gazeta Metro

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se të dielën pritet të jetë mot i vranët dhe diku edhe me reshje të dobëta bore. Sipas IHMK-së, temperaturat minimale do lëvizin ndërmjet -9 deri -6 gradë...

Moti nesër në Kosovë

para një muaji - Arbresh

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se të dielën parashihet të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende–vende me reshje të dobëta bore. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -9 deri -6...

Moti nesër në Kosovë

para një muaji - KosovaPress

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se nesër parashihet të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende–vende me reshje të dobëta bore. Sipas institutit, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet...

Shqipëria e “mbërthyer” nga acari, meteorologu: Kur rikthehen reshjet dhe temperaturat e larta?

para një muaji - ABC News

Acari me temperatura që arrijnë deri në -14 gradë celsius do të jetë prezent në vendin tonë deri në mesin e javës së ardhshme. Meteorologu Hakil Osmani shprehet se ky i ftohtë ka ardhur si pasojë e ndikimit...

Moti gjatë ditës së nesërme në Maqedoni

para një muaji - Arbresh

Gjatë ditës së nesërme moti do të jetë me vranësira dhe i acarta. Në pjesën perëndimore të vendit do të jetë vranët, ndërsa gjatë natës do të ketë kushte për reshje të borës. Temperatura minimale do të...

Moti për nesër në Kosovë

para një muaji - Epoka e Re

Gjatë ditës së nesërme do të mbajë mot kryesisht i vranët e vende-vende me reshje të dobëta bore. Kështu ka njoftuar Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, përmes një njoftimi në “Facebook”. Temperaturat...

Ulje drastike e temperaturave në vend, IGJEUM: Pritet të shkojnë në -15 °C

para një muaji - Shekulli

Publikuar më 16.01.2021 nga Enida Vërça Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit parashikon ulje të temperaturave. Sipas IGJEUM pasditen e sotme dhe gjatë ditës së nesërme pritet të ketë...

Moti vjen me surpriza, IGJEUM: Temperaturat arrijnë në -15 °C

para një muaji - Albeu

Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit parashikon ulje të temperaturave. Sipas IGJEUM pasditen e sotme dhe gjatë ditës së nesërme pritet të ketë reshje lokale të dobëta në disa zona të...

IGJEUM: Pritet një rënie e fortë e temperaturave të dielën

para një muaji - Bota Sot

Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit parashikon ulje të temperaturave. Sipas IGJEUM pasditen e sotme dhe gjatë ditës së nesërme pritet të ketë reshje lokale të dobëta në disa zona të...

IGJEUM: Pritet një rënie e fortë e temperaturave të dielën

para një muaji - Syri

Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit parashikon ulje të temperaturave. Sipas IGJEUM pasditen e sotme dhe gjatë ditës së nesërme pritet të ketë reshje lokale të dobëta në disa zona të...

Mot i acartë/ Parashikimi i IGJEUM: Temperaturat nesër zbresin në minus 15 gradë në këto vende

para një muaji - Panorama

Dita e dielë do të shënojnë një rënie të theksuar të temperaturave minimale në zonat malore. Termometri pritet të bjerë 15 gradë nën zero. Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit thotë...

IGJEUM parashikon ulje të frikshme të temperaturave për nesër

para një muaji - Syri

Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit parashikon ulje të temperaturave. Sipas IGJEUM pasditen e sotme dhe gjatë ditës së nesërme pritet të ketë reshje lokale të dobëta në disa zona të...

Surprizat e motit, IGJEUM: Temperaturat arrijnë në -15 °C

para një muaji - ABC News

Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit parashikon ulje të temperaturave. Sipas IGJEUM pasditen e sotme dhe gjatë ditës së nesërme pritet të ketë reshje lokale të dobëta në disa zona të...

Moti i acartë përfshin të gjithë territorin, -11 gradë në Pukë

para një muaji - Lexo

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot me diell por që herë pas here do të ketë dhe zhvillim të vranësirave, të cilat do të sjellin reshje të izoluara...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

para një muaji - Telegrafi

Moti sot do të jetë me vranësira por edhe me periudha të diellit. Gjatë pasdites në pjesën jugore të vendit pritet të ketë reshje të borës, dhe do të fryjë erë e përforcuar në drejtim perëndimor. Temperatura...

Ndryshojnë sërish temperaturat në Kosovë

para një muaji - Syri.net Kosova

Gjatë ditës së sotme në Kosovë pritet të kemi mot të vranët me reshje të herë ps hershme të borës. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se masat e ftohta të ajrit të ardhura nga pjesa veriore...

Përgadituni mirë: Acari përfshinë Kosovën sot e nesër

para një muaji - Syri.net Kosova

Moti parashikohet të jetë shumë më i ftohtë këtë fundjavë me mundësi edhe për rrebeshe të dobëta bore. Edhe në fillim të javës së ardhshme mbetet mot i ftohtë, me vranësira dhe intervale me diell. Sipas...

Sot, vranët dhe reshje të dobëta bore

para një muaji - Telegrafi

Sipas parashikimit të meteorologëve masat e ftohta të ajrit të ardhura nga pjesa veriore e kontinentit do të jenë të qëndrueshme edhe gjatë ditëve vijuese mbi vendin tonë. Në fushat barike kemi rënie ashtu...

Mot i acartë/ Parashikimi i IGJEUM: Temperaturat nesër zbresin në minus 15 gradë në këto vende

para një muaji - Java News

Dita e dielë do të shënojnë një rënie të theksuar të temperaturave minimale në zonat malore. Termometri pritet të bjerë 15 gradë nën zero. Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit thotë...

Parashikimi i motit për sot

para një muaji - Zhurnal

Zhurnal Ads Shkup, 16 janar, Zhurnal.mk – Moti sot do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe kohë pas kohe me diell. Paradite në pjesët jugore të vendit do të ketë reshje të kohëpaskohshme të borës....

Moti për fundjavë dhe ditët në vijim

para një muaji - Insajderi

Moti parashikohet të jetë shumë më i ftohtë këtë fundjavë me mundësi edhe për rrebeshe të dobëta bore. Edhe në fillim të javës së ardhshme mbetet mot i ftohtë, me vranësira dhe intervale me diell. Sipas...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut, me vranësira por edhe diell

para një muaji - RTK

Moti sot do të jetë me vranësira por edhe me periudha të diellit. Gjatë pasdites në pjesën jugore të Maqedonisë së Veriut, pritet të ketë reshje të borës, dhe do të fryjë erë e përforcuar në drejtim perëndimor....

Moti gjatë ditë së sotme

para një muaji - Kallxo

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se masat e ftohta të ajrit të ardhura nga pjesa veriore e kontinentit do të jenë të qëndrueshme edhe gjatë ditëve vijuese. Në fushat barike kemi rënie ashtu...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

para një muaji - Bota Sot

Moti sot do të jetë me vranësira por edhe me periudha të diellit. Gjatë pasdites në pjesën jugore të vendit pritet të ketë reshje të borës, dhe do të fryjë erë e përforcuar në drejtim perëndimor. Temperatura...

Moti sot

para një muaji - Klan Kosova

Masat e ftohta të ajrit të ardhura nga pjesa veriore e kontinentit do të jenë të qëndrueshme edhe gjatë ditëve vijuese. Në fushat barike kemi rënie ashtu si dhe në ato termike. Kjo situatë e krijuar dhe...

Parashikimi i motit/ Moti i acartë përfshin të gjithë territorin, ulen sërish temperaturat

para një muaji - Top Channel

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot me diell por që herë pas here do të ketë dhe zhvillim të vranësirave, të cilat do të sjellin reshje të izoluara...

Temperatura të ulëta, njihuni me parashikimin e motit për sot

para një muaji - Derveni

Moti sot do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe kohë pas kohe me diell. Paradite në pjesët jugore të vendit do të ketë reshje të kohëpaskohshme të borës. Do të fryjë erë mesatare, kohë pas kohe më...

Moti sot, me vranësira dhe fjolla bore

para një muaji - RTK

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se masat e ftohta të ajrit të ardhura nga pjesa veriore e kontinentit do të jenë të qëndrueshme edhe gjatë ditëve vijuese. Në fushat barike kemi rënie ashtu...

Sot mot i ftohtë dhe me të reshura të borës

para një muaji - Koha.net

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se masat e ftohta të ajrit të ardhura nga pjesa veriore e kontinentit do të jenë të qëndrueshme edhe gjatë ditëve vijuese. Kjo situatë e krijuar dhe e parashikuar...

Moti me vranësira të ndryshueshme dhe kohë pas kohe me diell

para një muaji - TV21

Moti do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe kohë pas kohe me diell. Para dite në pjesët jugore të vendit do të ketë reshje të kohëpaskohshme të borës. Do të fryjë erë mesatare, kohë pas kohe më e...

FOTOT/ IGJEUM parashikon DIMËR; Temperaturat do të ulen më shumë të DIELËN, termometri do të arrijë minus 15 gradë C

para një muaji - Dosja.al

Pamje nga reshjet e dëborës në Kukës 16 Janar, 2021 13:16 TIRANE- Dimri është ende këtu. Moti i ftohtë ka përfshirë të gjithë territorin e vendit, ndërsa Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe...

Parashikimi i motit 16 Janar

para një muaji - Klan

Parashikimi i motit 16 Janar Sipas MeteoAlb, vendi ynë mbetet në dominimin e masave ajrore të ftohta të cilat do të sjellin mot të qëndrueshëm në pjesën më të madhe të territorit. Ndërsa në zonat Juglindore...

Moti për ditën e sotme

para një muaji - Zeri

Masat e ftohta të ajrit të ardhura nga pjesa veriore e kontinentit do të jenë të qëndrueshme edhe gjatë ditëve vijuese. Në fushat barike kemi rënie ashtu si dhe në ato termike. Kjo situatë e krijuar dhe...

Kthjellime, por reshje dëbor3: Si do të jetë sot moti

para një muaji - Albeu

Sipas MeteoAlb: MBETEMI në ndikimin e masave ajrore veriore, të cilat do të diktojnë mot të kthjellët por të ftohtë gjatë paradites . Mesdita dhe pasditja sjellin kalime vranësirash nëpër territor ku më...

Keni plane për fundjavën? Shikoni si do jetë moti dhe sa shkojnë temperaturat. E hëna rezervon…

para një muaji - Panorama

Vendi ynë është nën ndikimin e masave ajrore të ftohta, të cilat do të mbeten prezente edhe në ditët në vijim duke sjellë temperatura të ulëta dhe reshje bore. Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, dita...

Parashikimi i motit për këtë fundjavë dhe javën e ardhshme

para një muaji - Indeks online

Moti parashikohet të jetë shumë më i ftohtë këtë fundjavë me mundësi edhe për rrebeshe të dobëta bore. Edhe në fillim të javës së ardhshme mbetet mot i ftohtë, me vranësira dhe intervale me diell. Sipas...

Shtrëngoni dhëmbët edhe ca ditë! Temperaturat zbresin deri në -14 gradë celsius, kur pritet të kthehemi në normalitet

para një muaji - FaxWeb

Të gjithë ata që e urrejnë motin e ftohtë, duhet të shtrëngojnë dhëmbët edhe në katër ditët e ardhshme, pasi temperaturat do të vijojnë të jenë mjaft të ulëta, e ku gjatë ditë së nesërme pritet të arrijnë...

Temperatura deri në -11°C, si parashikohet moti për këtë të shtunë

para një muaji - Shekulli

Publikuar më 16.01.2021 nga Shekulli Online Sipas MeteoAlb, mbetemi në ndikimin e masave ajrore veriore, të cilat do të diktojnë mot të kthjellët por të ftohtë gjatë paradites. Mesdita dhe pasditja sjellin...

“Temperatura të ulëta dhe reshje bore” – Parashikimi i motit këtë fundjavë

para një muaji - Mapo

Vendi ynë është nën ndikimin e masave ajrore të ftohta, të cilat do të mbeten prezente edhe në ditët në vijim duke sjellë temperatura të ulëta dhe reshje bore. Dita e shtunë do të ketë mot me alternime...

Moti sot në Shqipëri, ulen sërish temperaturat

para një muaji - RTK

Shqipëria sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot me diell por që herë pas here do të ketë dhe zhvillim të vranësirave, të cilat do të sjellin reshje të izoluara...

Moti i ftohtë dhe me borë në fundjavë

para një muaji - RTK

Moti parashikohet të jetë shumë më i ftohtë këtë fundjavë me mundësi edhe për rrebeshe të dobëta bore. Edhe në fillim të javës së ardhshme mbetet mot i ftohtë, me vranësira dhe intervale me diell. Sipas...

Parashikimi i motit/ Moti i acartë përfshin të gjithë territorin, ulen sërish temperaturat

para një muaji - Bota Sot

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot me diell por që herë pas here do të ketë dhe zhvillim të vranësirave, të cilat do të sjellin reshje të izoluara...

Dita nis me kthjellime, mësoni si do të ndryshojë moti në vijim

para një muaji - ABC News

Sipas MeteoAlb: MBETEMI në ndikimin e masave ajrore veriore, të cilat do të diktojnë mot të kthjellët por të ftohtë gjatë paradites. Mesdita dhe pasditja sjellin kalime vranësirash nëpër territor ku më...

Parashikimi i motit për këtë fundjavë dhe javën e ardhshme

para një muaji - Bota Sot

Moti parashikohet të jetë shumë më i ftohtë këtë fundjavë me mundësi edhe për rrebeshe të dobëta bore. Edhe në fillim të javës së ardhshme mbetet mot i ftohtë, me vranësira dhe intervale me diell. Sipas...

Parashikimi i motit

para një muaji - Shenja

Moti sot në mbarë vendin do të jetë me vranësira por edhe me periudha të diellit. Gjatë pasdites në pjesën jugore të vendit pritet të ketë reshje të borës, dhe do të fryjë erë e përforcuar në drejtim perëndimor....

Moti i ftohtë dhe me borë në fundjavë

para një muaji - GazetaBlic

Moti parashikohet të jetë shumë më i ftohtë këtë fundjavë me mundësi edhe për rrebeshe të dobëta bore. Edhe në fillim të javës së ardhshme mbetet mot i ftohtë, me vranësira dhe intervale me diell. Sipas...

Temperatura të ulëta, njihuni me parashikimin e motit për sot

para një muaji - Tetova Sot

Moti sot do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe kohë pas kohe me diell. Paradite në pjesët jugore të vendit do të ketë reshje të kohëpaskohshme të borës. Do të fryjë erë mesatare, kohë pas kohe më...

Moti për ditën e shtunë, 16 janar 2021

para një muaji - Vizion Plus

Vendi ynë është nën ndikimin e masave ajrore të ftohta, të cilat do të mbeten prezente edhe në ditët në vijim duke sjellë temperatura të ulëta dhe reshje bore; Dita e shtunë do të ketë mot me alternime...

Ulje temperaturash/ Mësoni si do të ndryshojë moti në vijim

para një muaji - Java News

Sipas MeteoAlb: MBETEMI në ndikimin e masave ajrore veriore, të cilat do të diktojnë mot të kthjellët por të ftohtë gjatë paradites. Mesdita dhe pasditja sjellin kalime vranësirash nëpër territor ku më...

Parashikimi i motit/ SHMU: Masa ajrore të ftohta, temperatura të ulëta dhe reshje dëbore

para një muaji - Scan TV

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak ka publikuar parashikimin e motit për ditët në vazhdim sipas së cilit vendi ynë është nën ndikimin e masave ajrore të ftohta, të cilat do të mbeten prezente edhe në ditët...

Njihuni me parashikim e motit për sot

para një muaji - Flaka

Moti do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe kohë pas kohe me diell. Para dite në pjesët jugore të vendit do të ketë reshje të kohëpaskohshme të borës.  Do të fryjë erë mesatare, kohë pas kohe më e...

Erë e borë, parashikimi i motit për Maqedoninë

para një muaji - Arbresh

Moti sot do të jetë me vranësira por edhe me periudha të diellit. Gjatë pasdites në pjesën jugore të vendit pritet të ketë reshje të borës, dhe do të fryjë erë e përforcuar në drejtim perëndimor. Temperatura...

Edhe sot mot i vranët dhe me borë

para një muaji - Lajmi.net

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -9 deri -4 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet -3 deri 0 gradë Celsius. “Masat e ftohta të ajrit të ardhura nga pjesa veriore...

Temperatura të ulëta, njihuni me parashikimin e motit për sot

para një muaji - Fakti Ditor

Moti sot do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe kohë pas kohe me diell. Paradite në pjesët jugore të vendit do të ketë reshje të kohëpaskohshme të borës. Do të fryjë erë mesatare, kohë pas kohe më...

Moti në Kosovë

para një muaji - Epoka e Re

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se masat e ftohta të ajrit të ardhura nga pjesa veriore e kontinentit do të jenë të qëndrueshme edhe gjatë ditëve vijuese. Në fushat barike kemi rënie ashtu...

Parashikimi i motit për sot në Maqedoninë e Veriut

para një muaji - Arbresh

Moti sot do të jetë me vranësira por edhe me periudha të diellit. Gjatë pasdites në pjesën jugore të vendit pritet të ketë reshje të borës, dhe do të fryjë erë e përforcuar në drejtim perëndimor. Temperatura...

Temperatura të ulëta, njihuni me parashikimin e motit për sot

para një muaji - Lajm

Moti sot do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe kohë pas kohe me diell. Paradite në pjesët jugore të vendit do të ketë reshje të kohëpaskohshme të borës. Do të fryjë erë mesatare, kohë pas kohe më...

Temperatura të ulëta, njihuni me parashikimin e motit për sot

para një muaji - Almakos

Moti sot do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe kohë pas kohe me diell. Paradite në pjesët jugore të vendit do të ketë reshje të kohëpaskohshme të borës. Do të fryjë erë mesatare, kohë pas kohe më...

Parashikimi i motit për sot

para një muaji - KosovaPress

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se masat e ftohta të ajrit të ardhura nga pjesa veriore e kontinentit do të jenë të qëndrueshme edhe gjatë ditëve vijuese. Në fushat barike kemi rënie ashtu...

Ky do të jetë moti për sot

para një muaji - Revista Kosovarja

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se sot do të mbajë mot i vranët dhe me reshje bore. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -9 deri -4 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen...

Parashikimi i motit për fundjavë dhe javën e ardhshme

para një muaji - Ekonomia Online

Moti parashikohet të jetë shumë më i ftohtë këtë fundjavë me mundësi edhe për rrebeshe të dobëta bore. Edhe në fillim të javës së ardhshme mbetet mot i ftohtë, me vranësira dhe intervale me diell. Sipas...

Fundjavë e acartë në Shqipëri, ja sa pritet të jenë temperaturat

para një muaji - Arbresh

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot me diell por që herë pas here do të ketë dhe zhvillim të vranësirave, të cilat do të sjellin reshje të izoluara...

Parashikimi i motit për këtë fundjavë dhe javën e ardhshme

para një muaji - Periskopi

Moti parashikohet të jetë shumë më i ftohtë këtë fundjavë me mundësi edhe për rrebeshe të dobëta bore. Edhe në fillim të javës së ardhshme mbetet mot i ftohtë, me vranësira dhe intervale me diell. Sipas...

Temperaturat deri në -11 gradë: Ky është parashikimi i motit për këtë vikend dhe javën e ardhshme

para një muaji - Gazeta Metro

Moti parashikohet të jetë shumë më i ftohtë këtë fundjavë me mundësi edhe për rrebeshe të dobëta bore. Edhe në fillim të javës së ardhshme mbetet mot i ftohtë, me vranësira dhe intervale me diell. Sipas...

Moti sot, me vranësira të ndryshueshme dhe kohë pas kohe me diell

para një muaji - News Tv

Moti do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe kohë pas kohe me diell. Para dite në pjesët jugore të vendit do të ketë reshje të kohëpaskohshme të borës. Do të fryjë erë mesatare, kohë pas kohe më e...

Parashikimi i motit në Shqipëri, i kthjellët por shumë ftohtë

para një muaji - Arbresh

Dita e shtunë do të ketë mot me alternime kthjelliemsh dhe vranësira të cilat në zonat malore do të pasohen nga reshje bore, raporton Shërbimi Meterologjik Ushtarak. Në juglindje reshjet e borë parashikohen...

Fundjava nën pushtetin e motit të acartë, ulen edhe më shumë temperaturat, ku priten reshje bore

para një muaji - FaxWeb

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot me diell por që herë pas here do të ketë dhe zhvillim të vranësirave, të cilat do të sjellin reshje të izoluara...

Fundjava plot dëborë në vendet malore/ Parashikimi i motit për SOT: Do jetë i kthjellët por shumë i ftohtë

para një muaji - Dosja.al

Foto ilustruese 16 Janar, 2021 7:19 SHQIPËRI- Vendi ynë është nën ndikimin e masave ajrore të ftohta, të cilat do të mbeten prezente edhe në ditët në vijim duke sjellë temperatura të ulëta dhe reshje bore....

Kështu do të jetë moti në ditët e ardhshme

para një muaji - Arbresh

Moti parashikohet të jetë shumë më i ftohtë këtë fundjavë me mundësi edhe për rrebeshe të dobëta bore. Edhe në fillim të javës së ardhshme mbetet mot i ftohtë, me vranësira dhe intervale me diell. Sipas...

Parashikimi/ Ja si do të jetë moti ditën e shtunë

para një muaji - Syri

Vendi ynë është nën ndikimin e masave ajrore të ftohta, të cilat do të mbeten prezente edhe në ditët në vijim duke sjellë temperatura të ulëta dhe reshje bore? Dita e shtunë do të ketë mot me alternime...

Parashikimi i motit për 5 ditët të ardhshme

para një muaji - Indeks online

16.01 – Mot i ftohtë, me erë dhe vransira të ndryshueshme, herë herë edhe me rrebeshe të dobëta bore. 17.01 – Shumë ftohtë, kryesisht me vransira. Orëve të mbrëmjes me mundësi për rrebeshe të dobëta bore....

Bëhuni gati, acari përfshin Kosovën këtë fundjavë

para një muaji - Syri.net Kosova

Moti parashikohet të jetë shumë më i ftohtë këtë fundjavë me mundësi edhe për rrebeshe të dobëta bore. Edhe në fillim të javës së ardhshme mbetet mot i ftohtë, me vranësira dhe intervale me diell. Sipas...

Acari siberik përfshinë Kosovën këtë fundjavë

para një muaji - Zhurnal

Zhurnal Ads Moti parashikohet të jetë shumë më i ftohtë këtë fundjavë me mundësi edhe për rrebeshe të dobëta bore. Edhe në fillim të javës së ardhshme mbetet mot i ftohtë, me vranësira dhe intervale me...

Bëhuni gati, acari përfshinë Kosovën këtë fundjavë

para një muaji - Syri.net Kosova

Moti parashikohet të jetë shumë më i ftohtë këtë fundjavë me mundësi edhe për rrebeshe të dobëta bore. Edhe në fillim të javës së ardhshme mbetet mot i ftohtë, me vranësira dhe intervale me diell. Sipas...

Parashikimi i motit për 5 ditët të ardhshme

para një muaji - Infokusi

16.01 – Mot i ftohtë, me erë dhe vransira të ndryshueshme, herë herë edhe me rrebeshe të dobëta bore. 17.01 – Shumë ftohtë, kryesisht me vransira. Orëve të mbrëmjes me mundësi për rrebeshe të dobëta bore....

Erdhi dimri i vërtetë, acari përfshinë Kosovën këtë fundjavë

para një muaji - OraInfo

Acari përfshinë Kosovën këtë fundjavë. Moti parashikohet të jetë shumë më i ftohtë këtë fundjavë me mundësi edhe për rrebeshe të dobëta bore. Edhe në fillim të javës së ardhshme mbetet mot i ftohtë, me...

Fundjavë e ftohtë në Kosovë

para një muaji - Bota Sot

Në fundjavë shumë më ftohtë, mundësi edhe për rrebeshe të dobëta bore. Edhe në fillim të javës së ardhshme mbetet mot i ftohtë, me vransira dhe intervale me diell. 15.01.2021 - Depërtimi i një bërthame...

Parashikimi i motit për fundjavë

para një muaji - Zeri

Moti parashikohet të jetë shumë më i ftohtë këtë fundjavë me mundësi edhe për rrebeshe të dobëta bore. Edhe në fillim të javës së ardhshme mbetet mot i ftohtë, me vranësira dhe intervale me diell. Sipas...

Moti sot në Kosovë

para një muaji - Bota Sot

Moti i ftohtë do të vazhdojë të mbizotërojë edhe gjatë ditës së sotme në Kosovë. Masat e ftohta të ajrit të ardhura nga pjesa veriore e kontinentit do të jenë të qëndrueshme gjatë ditëve vijuese. Nga Instituti...

Acari përfshinë Kosovën këtë fundjavë

para një muaji - Infokusi

Moti parashikohet të jetë shumë më i ftohtë këtë fundjavë me mundësi edhe për rrebeshe të dobëta bore. Edhe në fillim të javës së ardhshme mbetet mot i ftohtë, me vranësira dhe intervale me diell. Sipas...

Acari siberik përfshinë Kosovën këtë fundjavë

para një muaji - Arbresh

Moti parashikohet të jetë shumë më i ftohtë këtë fundjavë me mundësi edhe për rrebeshe të dobëta bore. Edhe në fillim të javës së ardhshme mbetet mot i ftohtë, me vranësira dhe intervale me diell. Sipas...

Reshje dëbore dhe shumë ftohtë, njihuni me parashikim e motit për 3 ditët në vijim në vendin tonë (Tabelat)

para një muaji - Shekulli

Publikuar më 15.01.2021 nga Daniela Grrica Vendi ynë është nën ndikimin e masave ajrore të ftohta, të cilat do të mbeten prezente edhe në ditët në vijim duke sjellë temperatura të ulëta dhe reshje bore;...

Në mbrëmje priten reshje të shiut dhe borës në Maqedoni

para një muaji - Telegrafi

Moti deri në fund të ditës do të pasohet nga vranësira, ndërsa gjatë natës në pjesët jugore do të ketë reshe të shiut dhe borës, njoftojnë nga Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike. Do të fryjë një erë...

Rritje të vranësirave pasdite, sonte reshje të shiut dhe të borës në jug të vendit

para një muaji - TV21

Moti nga fundi i ditës do të përcillet me rritje të vranësira, ndërsa gjatë natës në pjesët jugore do të ketë reshje të shiut dhe të borës, kumtoi DPHM. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi...

Rritje të vranësirave pasdite, sonte reshje të shiut dhe të borës në jug të vendit

para një muaji - Koha.mk

Shkup, 15 janar – Moti nga fundi i ditës do të përcillet me rritje të vranësira, ndërsa gjatë natës në pjesët jugore do të ketë reshje të shiut dhe të borës, kumtoi DPHM. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare...

Përgatituni për një fundjavë të acartë

para një muaji - Bota Sot

Vendi ynë është nën ndikimin e masave ajrore të ftohta, të cilat do të mbeten prezente edhe në ditët në vijim duke sjellë temperatura të ulëta dhe reshje bore. Dita e shtunë do të ketë mot me alternime...

Parashikimi i motit/ Përgatituni për një fundjavë të acartë

para një muaji - Syri

Vendi ynë është nën ndikimin e masave ajrore të ftohta, të cilat do të mbeten prezente edhe në ditët në vijim duke sjellë temperatura të ulëta dhe reshje bore. Dita e shtunë do të ketë mot me alternime...

“Stuhia ‘Filomena’ ka goditur vendin tonë”, Mateoalb: Fundjava do të jetë e ftohtë, ja kur pritet të rriten temperaturat

para një muaji - BalkanWeb

Shqipëria është prekur së fundmi nga një ulje e ndjeshme e temperaturave. Mateoalb parashikon që fundjava të jetë gjithashtu me një mot të ftohtë. Mëngjeset këtë fundjave pritet të karakterizohen nga temperatura...

Rritje të vranësirave pasdite, sonte reshje të shiut dhe të borës në jug të vendit

para një muaji - Tetova Sot

Moti nga fundi i ditës do të përcillet me rritje të vranësira, ndërsa gjatë natës në pjesët jugore do të ketë reshje të shiut dhe të borës, kumtoi DPHM. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi...

Edhe fundjava me mot të ftohtë, sinoptikanët: Kur pritet të rriten temperaturat

para një muaji - Panorama

Shqipëria është prekur së fundmi nga një ulje e ndjeshme e temperaturave, si pasojë e stuhisë “Filomena” që ka mbërthyer rajonin. Meteoalb parashikon që fundjava të jetë gjithashtu me një mot të ftohtë,...

Ngricat/ Ja sa ishte temperatura më e ulët e regjistruar në Shqipëri

para një muaji - Syri

Shqipëria sot është ngritur e ngrirë. Temperaturat e ulëta kanë bërë që ngricat të kishte në çdo zonë të vendit, ndërsa reshjet e dëborës kanë pushtuar shumicën e zonave malore. Temperatura minimale e...

“Stuhia ‘Filomena’ ka goditur Shqipërinë”, Parashikimi i Meteoalb: Fundjava do të jetë e ftohtë, temperatura deri në -14 gradë

para një muaji - Dosja.al

Foto Ilustruese 15 Janar, 2021 15:25 TIRANË – Gjatë ditëve të fundit, vendi ynë është prekur nga ulja e ndjeshme e temperaturave. Sipas parashikimit nga Mateoalb, edhe fundjava do jetë gjithashtu me një...

Rritje të vranësirave pasdite, sonte reshje të shiut dhe të borës në jug të vendit

para një muaji - Almakos

Moti nga fundi i ditës do të përcillet me rritje të vranësira, ndërsa gjatë natës në pjesët jugore do të ketë reshje të shiut dhe të borës, kumtoi DPHM. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi...

Rritje të vranësirave pasdite, sonte reshje të shiut dhe të borës në jug të vendit

para një muaji - Lajm

Moti nga fundi i ditës do të përcillet me rritje të vranësira, ndërsa gjatë natës në pjesët jugore do të ketë reshje të shiut dhe të borës, kumtoi DPHM. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi...

Gjatë fundjavës temperaturat nën zero

para një muaji - Tetova Sot

Moti do të jetë me diell me vranësira mesatare dhe i ftohtë. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga veriu, sidomos përgjatë Vardarit. Nga fundi i ditës, vranësirat do të rriten. Temperatura minimale...

Rudina – Emisioni 14 Janar 2020

para një muaji - Klan

Rudina – Emisioni 14 Janar 2020 Rikthet Mariza Ikonomi me një këngë të re, “ Dua të jetoj”. Kudo që jemi ne gjejmë kohën për të dëgjuar pak muzikë, për tu frymëzuar apo për tu qetësuar. Ajo është një artiste...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK