Bogujevci publikon fotografi me Vasfije Krasniqin

para një muaji - Syri.net Kosova

E mbijetuara nga masakra e forcave serbe mbi familjen e saj, Saranda Bogujevci ka publikuar një fotografi me Vasfije Krasniqin, të cilën tanimë mund ta ketë kolege edhe në Kuvend. Krasniqi tanimë është...

Albin Kurti kandidon për deputet në 14 Shkurt

para një muaji - Klan

Vjosa Osmani dhe Albin Kurti Albin Kurti kandidon për deputet në 14 Shkurt Emrin e tij tek Vetëvendosja e pason Vjosa Osmani Partitë politike kanë dorëzuar në Komisionin qendror të zgjedhjeve listat me...

Pasi hyri në listën e VV-së, Bogujevci ka disa fjalë për Vasfije Krasniqin

para një muaji - OraInfo

Bogujevci publikon fotografi me Vasfije Krasniqin. E mbijetuara nga masakra e forcave serbe mbi familjen e saj, Saranda Bogujevci ka publikuar një fotografi me Vasfije Krasniqin, të cilën tanimë mund ta...

Shtatë gra e shtatë burra në listën për deputetë të iniciativës “Guxo” brenda Vetëvendosjes

para një muaji - Insajderi

Iniciativa “Guxo”, do të garojë me katërmbëdhjetë kandidatë për deputetë në Kuvendin e Kosovës. Numër 2 është kandidatja e Lëvizjes Vetëvendosje për presidente, Vjosa Osmani. Në këtë listë do të jetë edhe...

Bogujevci publikon fotografi me Vasfije Krasniqin: Nderë të jemi në një listë të përbashkët

para një muaji - Indeks online

Saranda Bogujevci dhe Vasfije Krasniqi janë kandidate për deputete nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje. Nga ana e saj, Bogujevci ka thënë se Vasfija është një grua që dhimbjen dhe përvojën e saj e shndërron...

Bogujevci publikon fotografi me Vasfije Krasniqin: Nderë të jemi në një listë të përbashkët

para një muaji - GazetaBlic

E mbijetuara nga masakra e forcave serbe mbi familjen e saj, Saranda Bogujevci ka publikuar një fotografi me Vasfije Krasniqin, të cilën tanimë mund ta ketë kolege edhe në Kuvend. Krasniqi tanimë është...

Bogujevci: Të kesh zërin e Vasfijes në kuvend është gjëja më e fuqishme në historinë e vendit tonë

para një muaji - Bota Sot

Saranda Bogujevci dhe Vasfije Krasniqi Goodman do të jenë kandidate për deputete në listën e Vetëvendosjes. Bogujevci përmes një shkrimi në Facebook, ka thënë se është fat i madh që do ta kemi Vasfijen...

Shatë gra e shtatë burra në listën për deputetë të inicativës “Guxo” brenda Vetëvendosjes

para një muaji - Insajderi

Iniciativa “Guxo”, do të garojë me katërmbëdhjetë kandidatë për deputetë në Kuvendin e Kosovës. Numër 2 është kandidatja e Lëvizjes Vetëvendosje për presidente, Vjosa Osmani. Në këtë listë do të jetë edhe...

Gruaja e Rehxep Selimit kandidate për deputete

para një muaji - Insajderi

Rexhep Selimi po gjykohet nga Gjykata Speciale, por gruaja e tij do të jetë kandidate për deputete Lëvizja Vetëvendosje, ka publikuar listën e kandidatëve për deputetë, nr 10 do ta mbajë Shqipe Selimi....

Kjo është lista zyrtare e Vetëvendosjes për deputetë

para një muaji - Top Channel

Tanimë është bërë publike edhe lista zyrtare e kandidatëve të Levizjes Vetëvendosje, për deputetë. Listës i prinë Albin Kurti. Ndërsa në dhjetshen e parë janë Vjosa Osmani Sadriu, Glauk Konjufca, Vasfije...

Kosovë/ ​Sa kandidatë ka Vjosa në listën e LVV?

para një muaji - Top Channel

Vjosa Osmani do jetë numër dy në listën e kandidatëve për deputetë të Lëvizjes Vetëvendosje për zgjedhjet e 14 shkurtit. Mirëpo, nga iniciativa e Osmanit do të garojnë edhe tetë kandidatë të tjerë, edhe...

Vjosa Osmani me 14 kandidatë për deputetë në listën e VV-së

para një muaji - GazetaBlic

Iniciativa qytetare e Vjosa Osmanit do të përfaqësohet me 14 kandidatë në listën e Vetëvendosjes për deputetë në zgjedhjet e 14 shkurtit. Osmani, që është kryetare e Kuvendit dhe ushtruese e detyrës së...

"Vjosa” me 14 kandidatë në listën e VV-së [emrat]

para një muaji - Koha.net

Iniciativa qytetare e Vjosa Osmanit do të përfaqësohet me 14 kandidatë në listën e Vetëvendosjes për deputetë në zgjedhjet e 14 shkurtit. Osmani, që është kryetare e Kuvendit dhe ushtruese e detyrës së...

Këta janë emrat që do kandidojnë për deputet nga Iniciativa 'Guxo', e Vjosa Osmanit

para një muaji - Syri.net Kosova

Në listën e Vetëvendosjes, do të jenë edhe gjashtë kandidatë për deputetë nga Iniciativa “Guxo”, e Vjosa Osmanit. Osmani mban numrin dy, menjëherë pas Albin Kurtit dhe Glauk Konjufcës. Numër 8 është Donika...

Çfarë po ndodh? Nënkryetari i VV’së lihet jashtë listës për deputet

para një muaji - Syri.net Kosova

Nënkryetari i VV’së Besnik Bislimi nuk është kandidat i kësaj partie për deputet. Ish-ministri i Financave dhe Transfereve nga Lëvizja Vetëvendosje, Besnik Bislimi vazhdimisht është shprehur optimist për...

Avni Dehari nga Sllupçani përfaqëson shqiptarët e Maqedonisë në listën e Vetëvendosjes për deputetë

para një muaji - InfoShqip

Avni Dehari, Babai i Astrit dhe Arbëror Deharit, është në listën e Vetëvendosjes dhe Vjosa Osmanit për deputetë. Siç transmeton gazeta Lajm, Avni Dehari radhitet i pesti në këtë listë. Përmes tij, Kumanova...

Kandidatët për deputetë nga Lista “Guxo” e Vjosa Osmanit

para një muaji - Telegrafi

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka mbyllur afatin e aplikimit të subjekteve politike dhe dorëzimin e listave të kandidatëve për deputetët. Në listën e Vetëvendosjes, do të jenë edhe gjashtë kandidatë për...

Gruaja e Rexhep Selimit kandidate e Vetëvendosjes për deputete

para një muaji - Syri.net Kosova

Shqipe Selimi, gruaja e ish-shefit të GP parlamentar të VV-së, Rexhep Selimi do të jetë kandidate për deputete nga radhët e Vetëvendosjes. Kjo është bërë e ditur me anë të një komunikate për media nga...

Këta janë kandidatët për deputetë në zgjedhjet e 14 shkurtit

para një muaji - Syri.net Kosova

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka njoftuar se është përmbyllur afati për aplikim të subjekteve politike dhe për dorëzimin e listës së kandidatëve për deputetë që duan të marrin pjesë në zgjedhjet e parakohshme...

Sa kandidatë ka Vjosa në listën e LVV?

para një muaji - RTK

Vjosa Osmani do jetë numër dy në listën e kandidatëve për deputetë të Lëvizjes Vetëvendosje për zgjedhjet e 14 shkurtit. Mirëpo, nga iniciativa e Osmanit do të garojnë edhe tetë kandidatë të tjerë, edhe...

Babai i Astrit Deharit kandidat për deputet nga radhët e VV-së

para një muaji - Syri.net Kosova

Vetëvendosje ka publikuar listën e plotë me 110 kandidatët për deputetë. Në të shihet se për deputet garës do t’i hyjë edhe babai i Astrit Deharit, Avniu. Avniu në listë renditet si i 5-ti.

Gruaja e Rexhep Selimi kandidate e Vetëvendosjes për deputete

para një muaji - Syri.net Kosova

Shqipe Selimi, gruaja e ish-shefit të GP parlamentar të VV-së, Rexhep Selimi do të jetë kandidate për deputete nga radhët e Vetëvendosjes. Kjo është bërë e ditur me anë të një komunikate për media nga...

Analisti Baraliu: Kandidimi i Vasfije Krasniqit vështirëson çdo hezitim për të votuar listën e VV-së

para një muaji - Syri.net Kosova

Vetëvendosje ka publikuar listën e plotë me 110 kandidatët për deputetë. Në të shihet se për deputet garës do t’i hyjë edhe Vasfije Krasniqi. E analisti Bleron Baraliu, thotë se kandidimi i Krasniqit,...

Bogujevci publikon fotografi me Vasfije Krasniqin: Nderë të jemi në një listë të përbashkët

para një muaji - Lajmi.net

Krasniqi tanimë është në listën e VV-së për deputete, ndërsa Bogujevci është shprehur e nderuar për këtë fakt, shkruan lajmi.net. “Vasfija nuk është vetëm e mbijetuar, por është një grua që dhimbjen dhe...

Babai i Astrit Deharit kandidat i VV-së për deputet

para një muaji - Insajderi

Avni Dehari, babai i të ndjerit, Astrit Deharit, do të jetë kandidat i Lëvizjes Vetëvendosje për deputet. Ai do të mbajë numrin 5 në listën zgjedhore të subjektit politik të cilit i prinë Albin Kurti....

Ja me cilët numra do të garojnë Donika Gërvalla e Vasfije Krasniqi

para një muaji - Syri.net Kosova

Lëvizja Vetëvendosje është subjekti i parë që ka publikuar të plotë listën me emrat e kandidatëve për deputet. Në 10 emrat e parë janë dy nga aderimet e fundit të VV-së, vajza Jusuf Gërvallës, Donika Gërvalla...

Lista e plotë e kandidatëve të Vetëvendosjes për deputetë

para një muaji - Telegrafi

Lëvizja Vetëvendosje ka dorëzuar listën e kandidatëve për deputet në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, ku në dhjetëshen e parë janë pesë burra e pesë gra. LVV ka publikuar listën e plotë të kandidatëve...

Dorëzohet lista e kandidatëve të LVV-së në KQZ, pjesë e saj edhe babai i Arbnor e Astrit Deharit

para një muaji - Telegrafi

Lëvizja Vetëvendosje ka dorëzuar listën e kandidatëve për deputet në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, ku në dhjetëshen e parë janë pesë burra e pesë gra. Pjesë e kësaj liste është konfirmuar se janë edhe...

Lista e plotë e kandidatëve të Vetëvendosjes për deputetë

para një muaji - Syri.net Kosova

Lëvizja Vetëvendosje, ka publikuar listën e kandidatëve për deputet që pritet të marrin pjesë në zgjedhjet e 14 shkurtit. Ajo që bie në sy është vendimi që Vjosa Osmani renditet si e dyta në listë Lista...

Zgjedhjet në Kosovë/ Lëvizja Vetëvendosje publikon listën, i pari Albin Kurti, e ndjek Vjosa Osmani

para një muaji - BalkanWeb

Lëvizja Vetëvendosje ka publikuar listën e plotë për zgjedhjet e 14 shkurtit në Kosovë. Siç ishte paralajmëruar i pari i listës do të jetë Albin Kurti edhe pse ka debate ende se ai nuk mund të kandidojë...

Djali i Tomë Gashit nuk deshi të përfshihej në listën e VV’së

para një muaji - Bota Sot

Albin Gashi, ish-kandidat për deputet nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, konfirmoi mos-pjesëmarrjen në listën e publikuar sot nga partia me të cilën garoi, për, siç thotë ai, arsye të angazhimeve private....

VV dorëzon listën e kandidatëve për deputetë

para një muaji - Insajderi

Lëvizja Vetëvendosje e ka dorëzuar në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve listën e kandidatëve për deputetë. Nënkryetari i kësaj partie, Besnik Bislimi, ka thënë së në këtë listë janë 41 gra, njofton Insajderi....

Vasfije Krasniqi kandidate për deputete në listën e VV-së

para një muaji - Syri.net Kosova

Vasfije Krasniqi-Goodman do të jetë kandidate për deputete në zgjedhjet e 14 shkurtit si pjesë e listës së Lëvizjes Vetëvendosje. Këtë e ka konfirmuar për klankosova.tv vëllai i saj Nafi Krasniqi. Vasfije...

Këta janë 110 kandidatët e Vetëvendosjes për deputetë

para një muaji - Albeu

Vetëvendosje ka publikuar listën e kandidatëve për deputetë. Siç shihet në listën e publikuar nga VV, bartës i listës do të jetë Albin Kurti , ndërkaq menjëherë pas tij vjen Vjosa Osmani. Lista e plotë:...

Dalin emrat, listën e Vetëvendosjes e kryesojnë Albin Kurti dhe Vjosa Osmani

para një muaji - Mapo

Kosovë – Lëvizja Vetëvendosje ka publikuar listën e plotë për zgjedhjet e 14 shkurtit. Siç ishte paralajmëruar i pari i listës do të jetë Albin Kurti edhe pse ka debate ende se ai nuk mund të kandidojë...

Gruaja e Rexhep Selimin trashëgon numrin e tij në listën e VV-së

para një muaji - Zeri

Gruaja e Rexhep Selimit, Shqipe Selimi, do të kandidojë për deputete në listën e Vetëvendosjes. Historikisht, Rexhep Selimi ka mbajtur numrin dhjetë në këtë listë. Por, meqë Selimi gjendet në Hagë si i...

Këta janë deputetët e Vjosa Osmanit që kandidojnë me listën e VV

para një muaji - ABC News

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Kosovë ka mbyllur afatin e aplikimit për subjektet politike dhe dorëzimin e listave të kandidatëve për deputetët. Në listën e Vetëvendosjes, do të jenë edhe gjashtë kandidatë...

Këta janë kandidatët për deputetë nga Lista “Guxo” e Vjosa Osmanit

para një muaji - OraInfo

Kandidatët për deputetë nga Lista “Guxo” e Vjosa Osmanit . Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka mbyllur afatin e aplikimit të subjekteve politike dhe dorëzimin e listave të kandidatëve për deputetët. Në listën...

Albin Kurti në krye të listës/ Vjosa Osmani në vend të …Ja lista e Vetëvendosjes për zgjedhjet e 14 shkurtit

para një muaji - Syri

Lëvizja Vetëvendosje ka shpallur 114 emrat të cilët do të marrin pjesë në zgjedhjet që do të mbahen më 14 shkurt në Kosovë. Siç shikohet edhe nga renditja, listën e kryeson Albin Kurti, edhe pse kreu I...

Avni Dehari nga Sllupçani përfaqëson shqiptarët e Maqedonisë në listën e Vetëvendosjes për deputetë

para një muaji - Zyrtare

Avni Dehari, Babai i Astrit dhe Arbëror Deharit, është në listën e Vetëvendosjes dhe Vjosa Osmanit për deputetë. Siç transmeton gazeta Lajm, Avni Dehari radhitet i pesti në këtë listë. Përmes tij, Kumanova...

Lëvizja Vetvendosje zyrtartizon listën e kandidatëve

para një muaji - Zhurnal

Zhurnal Ads Lista e Referendumit: 1 Albin Kurti 2 Vjosa Osmani Sadriu 3 Glauk Konjufca 4 Vasfije Krasniqi 5 Avni Dehari 6 Albulena Haxhiu 7 Arben Vitia 8 Donika Gërvalla 9 Gani Krasniqi 10 Shqipe Selimi...

Vetëvendosje prezanton 110 kandidatët për deputet, kryeson Kurti dhe Vjosa Osmani

para një muaji - Gazeta Tema

Lëvizja Vetëvendosje ka publikuar listën me 110 emra për kandidatë për deputet 1 muaj përpara zgjedhjeve të jashtëzakonshme. Ajo që vihet re është se kjo listë kryesohet nga Albin Kurti dhe në vendin e...

Peci me numër mjaft të mirë në listën e VV-së: Para Fitore Pacollit

para një muaji - Bota Sot

Lëvizja Vetëvendosje, ashtu si partitë tjera, pa dorëzuar në KQZ listën me kandidatë për deputetë. Listës i prin Albin Kurti, i pasuar nga Vjosa Osmani. Në listë, janë edhe emrat e propozuar nga Vjosa...

Zgjedhjet në Kosovë, publikohet lista e kandidatëve të Vetëvendosjes për deputetë

para një muaji - Shekulli

Publikuar më 16.01.2021 nga erjon dervishi Lëvizja Vetëvendosje ka dorëzuar listën e kandidatëve për deputet në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, ku në dhjetëshen e parë janë pesë burra e pesë gra. LVV...

Ky person e refuzon propozimin e Albin Kurtit për kandidat për deputet

para një muaji - Indeks online

Ish-kandidati për deputet, Taulant Kryeziu, ka treguar se ka refuzuar propozimin e kryetarit të partisë, Albin Kurtit, për të hyrë në listën për deputetë përsëri. Kryeziu ka thënë se për arsye subjektive...

Ish-ministri i Kurtit nuk kandidon për deputet

para një muaji - OraInfo

Besnik Bislimi nuk është kandidat i VV-së për deputet. Nënkryetari i VV’së Besnik Bislimi nuk është kandidat i kësaj partie për deputet. Ish-ministri i Financave dhe Transfereve nga Lëvizja Vetëvendosje,...

Këta janë disa nga kandidatët për deputetë të Vjosa Osmanit

para një muaji - GazetaBlic

Lëvizja Vetëvendosje ka publikuar listën e plotë të kandidatëve për deputetë. Në mesin e tyre janë edhe aderimet e Vjosa Osmanit. Vetëvendosje i ka rezervuar 15 numra për listën Guxo të Osmanit. Vetë Osmani...

Besnik Bislimi nuk është kandidat i VV’së për deputet

para një muaji - Bota Sot

Nënkryetari i VV’së Besnik Bislimi nuk është kandidat i kësaj partie për deputet. Ish-ministri i Financave dhe Transfereve nga Lëvizja Vetëvendosje, Besnik Bislimi vazhdimisht është shprehur optimist për...

Zgjedhjet në Kosovë/ Lëvizja Vetëvendosje publikon listën e kandidatëve për deputetë! I pari Albin Kurti, më pas…

para një muaji - Panorama

Lëvizja Vetëvendosje ka publikuar listën e plotë të kandidatëve për deputetë. Në këtë listë, e cila u publikua menjëherë pas aplikimit për çertifikim në KQZ, shihet se i pari ne liste është kryetari i...

Zgjedhjet në Kosovë, LVV publikon listën: Kryeson Kurti i ndjekur nga Osmani

para një muaji - ABC News

Lëvizja Vetëvendosje, pak minuta pasi ka aplikuar për certifikim në KQZ, ka publikuar edhe listën e plotë e cila kryesohet nga Albin Kurti. Ky i fundit ndiqet nga Vjosa Osmani. Glauk Konjufca në këtë listë...

Vasfije Krasniqi do të jetë kandidate për deputete në listën e LVV-së

para një muaji - Telegrafi

Gruaja e parë e cila foli publikisht për tmerrin e përjetuar gjatë luftës së fundit në Kosovë, do të kandidojë për deputete në zgjedhjet e jashtëzakonshme të 14 shkurtit. Vasfije Krasniqi është pjesë e...

Vasfije Krasniqi kandidate në listën e Vetëvendosjes për deputete

para një muaji - Insajderi

Vasfije Krasniqi do të jetë kandidate në listën e Lëvizjes Vetëvendosje për deputete e cila do ta mbajë numrin 4. Këtë e konfirmoi vëllai i saj, Nafi Krasniqi. Ai tha se Vasfije Krasniqi nuk aderon as...

Kjo është dhjetëshja e parë në listën e VV-së për deputetë

para një muaji - Klan Kosova

Lëvizja Vetëvendosje e ka publikuar listën me emrat e deputetëve për zgjedhjet e parakohshme që pritet të mbahen me 14 shkurt të këtij viti. Në dhjetëshen e parë të kësaj liste është emri i Albin Kurtit,...

Edhe bashkëshortja e Adem Mikullovcit kandidate për deputete nga lista e VV-së

para një muaji - GazetaBlic

Janë bërë publikë emrat e kandidatëve për deputetë nga Lëvizja Vetëvendosje, shkruan GazetaBlic. Listës i prinë kreu i VV-së, Albin Kurti, i pasuar nga ushtruesja e detyrës së presidentit, Vjosa Osmani....

Tomë Gashi tregon publikisht se kujt do i’a jep votën e parë

para një muaji - Bota Sot

Para pak minutash LVV ka bërë publike listën e deputetëve të cilët do të kandidojnë për deputetë. Në mesin e kandidatëve është është edhe babai i Astrit Deharit, Avniu. Në lidhje me kandidimin e Avniut...

Këta janë disa nga kandidatët për deputetë të Vjosa Osmanit

para një muaji - Indeks online

Lëvizja Vetëvendosje ka publikuar listën e plotë të kandidatëve për deputetë. Në mesin e tyre janë edhe aderimet e Vjosa Osmanit. Vetëvendosje i ka rezervuar gjashtë numra për listën Guxo të Osmanit. Vetë...

Kjo është lista zyrtare e Vetëvendosjes për deputetë

para një muaji - Tetova Sot

Tanimë është bërë publike edhe lista zyrtare e kandidatëve të Levizjes Vetëvendosje, për deputetë. Listës i prinë Albin Kurti. Ndërsa në dhjetshen e parë janë Vjosa Osmani Sadriu, Glauk Konjufca, Vasfije...

Bogujevci publikon fotografi me Vasfije Krasniqin: Nder të jemi në një listë të përbashkët

para një muaji - Periskopi

Saranda Bogujevci dhe Vasfije Krasniqi janë kandidate për deputete nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje. Nga ana e saj, Bogujevci ka thënë se Vasfija është një grua që dhimbjen dhe përvojën e saj e shndërron...

LVV: Lista për deputetë përfaqëson çdo fushë të aktivitetit të shoqërisë

para një muaji - Bota Sot

Përfaqësues të Lëvizja Vetëvendosje , pas dorëzimit të listës së kandidatëve për deputetë, kanë thënë se kjo listë i përgjigjet mbështetjes së fuqishme të qytetarëve të Kosovës. Sipas tyre, lista e LVV-së...

LVV: Lista për deputetë përfaqëson çdo fushë të aktivitetit të shoqërisë

para një muaji - RTK

Përfaqësues të Lëvizja Vetëvendosje , pas dorëzimit të listës së kandidatëve për deputetë, kanë thënë se kjo listë i përgjigjet mbështetjes së fuqishme të qytetarëve të Kosovës. Sipas tyre, lista e LVV-së...

Adriana Matoshi kandidate për deputete nga Vetëvendosje

para një muaji - GazetaBlic

Aktorja e mirënjohur Adriana Matoshi, do të jetë kandidare për deputete nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje. Lajmi u bë i ditur sot në faqen zyrtare të Levizjes Vetvendsoje, në rrjetin social Facebook,...

Dikush e refuzon propozimin e Albin Kurtit për kandidat për deputet

para një muaji - GazetaBlic

Ish-kandidati për deputet, Taulant Kryeziu, ka treguar se ka refuzuar propozimin e kryetarit të partisë, Albin Kurtit, për të hyrë në listën për deputetë përsëri. Kryeziu ka thënë se për arsye subjektive...

Kryesohet nga Kurti e Osmani, në listë edhe Tinka Kurti, ja kandidatët për deputetë të Vetëvendosjes

para një muaji - Ora news

Lëvizja Vetëvendosje ka dorëzuar listën e kandidatëve për deputet në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, ku në dhjetëshen e parë janë pesë burra e pesë gra. LVV ka publikuar listën e plotë të kandidatëve...

Baraliu: Kjo kandidate e VV-së mund të fitojë më shumë vota se Vjosa Osmani

para një muaji - Bota Sot

Vasfije Krasniqi është renditur e katërta në listën e Lëvizjes Vetëvendosje dhe Vjosa Osmanit për deputetë të Kuvendit të Kosovës. Ndaj këtij lajmi ka reaguar analisti shqiptar në Amerikë Bleron Baraliu,...

Dikush e refuzon propozimin e Albin Kurtit për kandidat për deputet

para një muaji - Bota Sot

Ish-kandidati për deputet, Taulant Kryeziu, ka treguar se ka refuzuar propozimin e kryetarit të partisë, Albin Kurtit, për të hyrë në listën për deputetë përsëri. Kryeziu ka thënë se për arsye subjektive...

Adriana Matoshi kandidate për deputete nga Vetëvendosje

para një muaji - Indeks online

Aktorja e mirënjohur Adriana Matoshi, do të jetë kandidare për deputete nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje. Lajmi u bë i ditur sot në faqen zyrtare të Levizjes Vetvendsoje, në rrjetin social Facebook,...

Babai i Astrit Deharit garon për deputet në dhjetëshen e parë të VV-së

para një muaji - Zeri

Lëvizja Vetëvendosje e ka publikuar listën me emrat e deputetëve për zgjedhjet e parakohshme që pritet të mbahen me 14 shkurt të këtij viti. Në dhjetëshen e parë të kësaj liste është emri i Albin Kurtit,...

Edhe gruaja e Rexhep Selimit i hyn garës për deputete në listën e VV-së

para një muaji - OraInfo

Gruaja e Rexhep Selimi kandidate e Vetëvendosjes për deputete. Shqipe Selimi, gruaja e ish-shefit të GP parlamentar të VV-së, Rexhep Selimi do të jetë kandidate për deputete nga radhët e Vetëvendosjes....

Ky anëtar i partisë e refuzoi Kurtin, nuk kandidon për deputet

para një muaji - OraInfo

Kryeziu ka thënë se për arsye subjektive ka vendosur që të mos kandidojë. Ish-kandidati për deputet, Taulant Kryeziu, ka treguar se ka refuzuar propozimin e kryetarit të partisë, Albin Kurtit, për të hyrë...

Lista e plotë e Lëvizjes Vetëvendosje me kandidatët për deputet në zgjedhjet e 14 shkurtit

para një muaji - Kallxo

Lëvizja Vetëvendosje ka bërë publike listën e plotë të kandidatëve të cilët do të garojnë për deputet në zgjedhjet e 14 shkurtit. Në pesëshen e parë të kësaj liste prijnë Albin Kurti, Vjosa Osmani, Glauk...

Besnik Bislimi: Vasfije Krasniqi në pesëshën e parë të listës për zgjedhjet e 14 shkurtit

para një muaji - Kallxo

Vasfije Krasniqi Goodman do të jetë kandidate për deputete në zgjedhjet e 14 shkurtit ndërsa është e vendosur edhe në pesëshen e parë të listës së LVV-së, Alternativës dhe listës së Vjosa Osmanit. “Vasfije...

Babai i Astrit Deharit garon për deputet në dhjetëshen e parë të VV-së

para një muaji - Tetova Sot

Lëvizja Vetëvendosje e ka publikuar listën me emrat e deputetëve për zgjedhjet e parakohshme që pritet të mbahen me 14 shkurt të këtij viti. Në dhjetëshen e parë të kësaj liste është emri i Albin Kurtit,...

Këtë numër e mban Donika Gërvalla në listën për deputetë Kurti-Osmani

para një muaji - Bota Sot

Ish-aktivistja e Lidhjes Demokratike të Kosovës Donika Gërvalla, do të garojë me numrin 8 në listën e përbashkët Lëvizja Vetëvendosje-Vjosa Osmani. Ajo sot i është bashkuar iniciativës “Guxo” të Vjosa...

10-shi i Vetëvendosjes, gruaja e Rexhep Selimit garon për deputete

para një muaji - Bota Sot

Lëvizja Vetëvendosje ka publikuar listën e plotë me kandidatët e saj për deputetë të Kuvendit të Kosovës. Listës i prin kandidati për kryeministër Albin Kurti, ndërsa Vjosa Osmani është e dyta në listë....

Kandidate për deputete e Lëvizjes Vetëvendosje edhe gruaja e Rexhep Selimit

para një muaji - Indeks online

Pak më parë Lëvizja Vetëvendosje ka publikuar listën e kandidatëve për deputetë, për zgjedhjet e 14 shkurtit. Në kuadër të kësaj liste, e 10-ta në listë është bashkëshortja e Rexhep Selimit, Shqipe Selimi, transmeton IndeksOnline.

Vasfije Krasniqi-Goodman garon për deputete në zgjedhje

para një muaji - Indeks online

Vasfije Krasniqi do të jetë kandidate për deputete nga lista e Lëvizjes Vetëvendosje. Kjo u bë e ditur pas publikimit të listës nga LVV, shkruan IndeksOnline. Vasfije Krasniqi-Goodman do të bart numrin...

Publikohet lista e plotë e kandidatëve për deputetë të Vetëvendosjes

para një muaji - Zeri

Lëvizja Vetëvendosje ka publikuar listën e plotë të kandidatëve për deputetë Në këtë listë, e cila u publikua menjëherë pas aplikimit për çertifikim në KQZ, shihet se numër një është kryetari i kësaj partie...

VV e shtinë në listë për deputet edhe babin e Astrit Deharit

para një muaji - OraInfo

Babai i Astrit Deharit kandidat për deputet nga radhët e Vetëvendosjes. Vetëvendosje ka publikuar listën e plotë me 110 kandidatët për deputetë. Në të shihet se për deputet garës do t’i hyjë edhe babai...

Albin Kurti në krye të listës/ Vjosa Osmani në vend të …Ja lista e Vetëvendodjes për zgjedhjet e 14 shkurtit

para një muaji - Syri

Lëvizja Vetëvendosje ka shpallur 114 emrat të cilët do të marrin pjesë në zgjedhjet që do të mbahen më 14 shkurt në Kosovë. Siç shikohet edhe nga renditja, listën e kryeson Albin Kurti, edhe pse kreu I...

Vasfije Krasniqi do të jetë kandidate për deputete në listën e VV-së

para një muaji - Klan Kosova

Vasfije Krasniqi-Goodman do të jetë kandidate për deputete në zgjedhjet e 14 shkurtit si pjesë e listës së Lëvizjes Vetëvendosje. Këtë e ka konfirmuar për klankosova.tv vëllai i saj Nafi Krasniqi. Vasfije...

Avni Dehari nga Sllupçani përfaqëson shqiptarët e Maqedonisë në listën e Vetëvendosjes për deputetë!

para një muaji - Flaka

Avni Dehari, Babai i Astrit dhe Arbëror Deharit, është në listën e Vetëvendosjes dhe Vjosa Osmanit për deputetë. Siç transmeton gazeta Lajm, Avni Dehari radhitet i pesti në këtë listë. Përmes tij, Kumanova...

Babai i Astrit Deharit pjesë e listës së deputetëve të VV-së

para një muaji - Bota Sot

Lëvizja Vetëvendosje ka publikuar emrat e kandidatëve për deputetë. Pjesë e kësaj liste është edhe babai i Astrit Deharit, Avniu. Më poshtë lista e plotë: 1 Albin Kurti 2 Vjosa Osmani Sadriu 3 Glauk Konjufca...

Vetëvendosje e publikon listën me emrat e deputetëve

para një muaji - Bota Sot

Lëvizja Vetëvendosje ka dorëzuar në KQZ, listën e kandidatëve për deputetë për zgjedhjet e 14 shkurtit. Listës i prinë Albin Kurti, i ndjekur nga Vjosa Osmani. Njoftimi në Facebook: Lista e Referendumit:...

Avni Dehari, babai i Arbnorit dhe Astritit kandidon për deputet

para një muaji - Indeks online

Babai i Arbnor dhe Astrit Dehari ka kandiduar për deputet në Kuvendin e Republikës së Kosovës në listën e LVV-së, për zgjedhjet e 14 shkurtit, shkruan IndeksOnline. Ai do të bart numrin 5 në listën zgjedhor....

Kjo është lista e kandidatëve për deputet nga VV për zgjedhjet e 14 shkurtit

para një muaji - Indeks online

Lëvizja Vetëvendosje ka publikuar emrat e kandidatëve për deputetët për zgjedhjet e 14 shkurtit, shkruan IndeksOnline. Përmes një postimi në Facebook LVV ka bërë të ditur se gjithsej janë 110 kandidatë...

Publikohet lista e plotë e Vetëvendosjes

para një muaji - Zeri

Lëvizja Vetëvendosje ka publikuar listën e plotë të kandidatëve për deputetë Në këtë listë, e cila u publikua menjëherë pas aplikimit për çertifikim në KQZ, shihet se numër një është kryetari i kësaj partie...

Bislimi: Në asnjë listë asnjëherë nuk ka pasur më shumë gra të përfshira

para një muaji - Zeri

Vasfije Krasniqi-Goodman do të jetë kandidate për deputete në zgjedhjet e 14 shkurtit në listën e Iniciativës së Vjosa Osmanit. Kështu është bërë e ditur zyrtarisht edhe përmes një konference për medie...

Publikohet lista e plotë e VV-së me Osmanin, befasi të shumta

para një muaji - OraInfo

Është publikuar lista e VV-së me Vjosa Osmanin. LVV ka publikuar listën e plotë të cilës i prinë Albin Kurti dhe numër dy Vjosa osmani. Lista e plotë: Lista e Referendumit: 1 Albin Kurti 2 Vjosa Osmani...

Albin Kurti në krye të listës/ Vjosa Osmani në vend të …Ja lista e kandidatëve të Vetëvendodjes për zgjedhjet e 14 shkurtit

para një muaji - Syri

Lëvizja Vetëvendosje ka shpallur 114 emrat të cilët do të marrin pjesë në zgjedhjet që do të mbahen më 14 shkurt në Kosovë. Siç shikohet edhe nga renditja, listën e kryeson Albin Kurti, edhe pse kreu I...

VV dorëzon listën e kandidatëve për deputetë, Bislimi: Ka kandidatë nga çdo fushë

para një muaji - GazetaBlic

Lëvizja Vetëvendosje ka aplikuar para pak minutash për certifikim në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve. Këtë e ka bërë të ditur nënkryetari i VV’së, Besnik Bislimi, i cili ka thënë se kanë përgatitur një...

Babai i Astrit Deharit pjesë e listës së deputetëve të VV-së

para një muaji - GazetaBlic

Lëvizja Vetëvendosje ka publikuar emrat e kandidatëve për deputetë, raporton GazetaBlic. Pjesë e kësaj liste është edhe babai i Astrit Deharit, Avniu. Më poshtë lista e plotë:

VV dorëzon listën e kandidatëve për deputetë, s’tregon sa vende ia la Vjosa Osmanit

para një muaji - Bota Sot

Edhe Vetëvendosje ka dorëzuar emrat e kandidatëve për deputetë, në listën ku janë të inkorporuar edhe emrat nga lista e Vjosa Osmanit. Nënkryetari i VV-së, Besnik Bislimi, para mediave ka thënë se nga...

VV dorëzon listën e kandidatëve për deputetë, s’tregon sa vende ia la Vjosa Osmanit

para një muaji - Indeks online

Edhe Vetëvendosje ka dorëzuar emrat e kandidatëve për deputetë, në listën ku janë të inkorporuar edhe emrat nga lista e Vjosa Osmanit. Nënkryetari i VV-së, Besnik Bislimi, para mediave ka thënë se nga...

Lista e plotë e VV-së me Kurtin në krye

para një muaji - Koha.net

Lëvizja Vetëvendosje ka publikuar listën e plotë të kandidatëve për deputetë. Lista e Referendumit: 1 Albin Kurti 2 Vjosa Osmani Sadriu 3 Glauk Konjufca 4 Vasfije Krasniqi 5 Avni Dehari 6 Albulena Haxhiu...

Edhe Vetëvendosje aplikon për certifikim, dhjetëshja e parë janë pesë gra dhe pesë burra

para një muaji - OraInfo

Vetëvendosje aplikon për certifikim. Lëvizja Vetëvendosje ka aplikuar para pak minutash për certifikim në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, shkruan Gazeta Express. Këtë e ka bërë të ditur nënkryetari i...

Kandidatët për deputetë nga Vetëvendosje

para një muaji - Shenja

Lëvizja Vetëvendosje ka dorëzuar listën e kandidatëve për deputet në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, ku në dhjetëshen e parë janë pesë burra e pesë gra. LVV ka publikuar listën e plotë të kandidatëve...

Lista e Vetëvendosjes, publikohen kandidatët nga iniciativa e Vjosa Osmanit

para një muaji - Dosja.al

Vjosa Osmani 16 Janar, 2021 22:35 KOSOVË -Vjosa Osmani është numri dy në listën e kandidatëve për deputet të Lëvizjes Vetëvendosje për zgjedhjet e 14 shkurtit. Nga iniciativa e Osmanit do të garojnë edhe...

Listës së Vetëvendosjes i bashkohet edhe Vasfije Goodman

para një muaji - Zhurnal

Zhurnal Ads Sips burimeve të brendshme të redaksisë së meKryeministrin.info listës së Lëvizjes Vetëvendosje i është bashkuar Vasfije Krasniqi Goodman. Vasfija është një aktiviste e shquar për të drejtat...

Miftaraj: Vasfije Krasniqi deputete në Kuvend, vlerë mbi vlerat

para një muaji - GazetaBlic

Ehat Miftaraj nga Instituti Demokratik i Kosovës ka reaguar pas lajmit se Vasfije Krasniqi do të jetë kandidate për deputete ne zgjedhjet e 14 shkurtit, raporton GazetaBlic. Në një postim në Facebook,...

Këta janë deputetët e Vjosa Osmanit që kandidojnë me listën e VV

para një muaji - InfoShqip

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Kosovë ka mbyllur afatin e aplikimit për subjektet politike dhe dorëzimin e listave të kandidatëve për deputetët. Në listën e Vetëvendosjes, do të jenë edhe gjashtë kandidatë...

Vjen reagimi i parë pas aderimit të Vasfije Krasniqit në Vetëvendosje

para një muaji - Bota Sot

Vasfije Krasniqi zyrtarisht ka shpallur kandidaturën e saj si deputete në zgjedhjet e 14 shkurtit, në kuadër të listës zgjedhore të Lëvizjes Vetëvendosje. Pas këtij vendimi, ka reaguar Ehat Miftaraj nga...

Miftaraj: Vasfije Krasniqi deputete në Kuvend, vlerë mbi vlerat

para një muaji - Zeri

Pas lajmit se Vasfije Krasniqi-Goodman do të jetë kandidate për deputete në listën e përbashkët Kurti-Osmani, njohësi i çështjeve juridike nga IKD, Ehat Mitaraj ka thënë se kjo është vlerë mbi vlerat....

Konfirmohet: Vasfije Krasniqi kandidate për deputete nga radhët e VV-së

para një muaji - Flaka

Gruaja e parë e cila foli publikisht për tmerrin e përjetuar gjatë luftës së fundit në Kosovë, do të kandidojë për deputete në zgjedhjet e jashtëzakonshme të 14 shkurtit. Vasfije Krasniqi është pjesë e...

Konfirmohet: Vasfije Krasniqi kandidate për deputete nga radhët e VV-së

para një muaji - RTK

Gruaja e parë e cila foli publikisht për tmerrin e përjetuar gjatë luftës së fundit në Kosovë, do të kandidojë për deputete në zgjedhjet e jashtëzakonshme të 14 shkurtit. Vasfije Krasniqi është pjesë e...

Vasfije Krasniqi-Goodman garon për deputete në zgjedhje me VV-në

para një muaji - OraInfo

Vasfije Krasniqi-Goodman i bashkohet Vetëvendosjes, garon për deputete në zgjedhje. Vasfije Krasniqi do të jetë kandidate për deputete nga lista e Lëvizjes Vetëvendosje. Këtë e konfirmuar për KP vëllai...

Avni Dehari nga Sllupçani në listën e Vetëvendosjes për deputetë!

para një muaji - News Tv

Veprimtari i njohur i çështjes kombëtare, Avni Dehari, babai i Astriti dhe Arbnorit, është në listën e Vetëvendosjes dhe Vjosa Osmanit për deputetë. Dehari është nga Sllupçani i komunës së Likovës. Në...

Vasfije Krasniqi-Goodman në listën zgjedhore të VV-së

para një muaji - Koha.net

Vasfije Krasniqi-Goodman do të jetë kandidate për deputete këtë zgjedhje në Kosovë. Kjo është bërë e ditur nga vëllai i saj, Nafiu, i cili i ka thënë Kosovapressit se do të jetë kandidate për deputete...

Vasfije Krasniqi-Goodman, kandidate për deputete në listën e Kurtit-Osmani

para një muaji - Zeri

Në zgjedhjet e 14-shkurtit, Vasfije Krasniqi-Goodman do të jetë kandidate për deputete me kreun e LVV-së dhe Vjosa Osmanin, raporton Zeri.info Lajmin e ka konfirmuar për "Zërin", vëllai i saj, Nafi Krasniqi....

Vasfija Krasniqi do të jetë kandidate për deputete në listën e LVV-së

para një muaji - Bota Sot

Gruaja e parë e cila foli publikisht për tmerrin e përjetuar gjatë luftës së fundit në Kosovë, do të kandidojë për deputete në zgjedhjet e jashtëzakonshme të 14 shkurtit. Vasfije Krasniqi është pjesë e...

Djali i Tomë Gashit nuk deshi të përfshihej në listën e VV’së

para një muaji - Infokusi

Albin Gashi, ish-kandidat për deputet nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, konfirmoi mos-pjesëmarrjen në listën e publikuar sot nga partia me të cilën garoi, për, siç thotë ai, arsye të angazhimeve private....

“Guxo” me 14 kandidatë në listën e VV-së

para një muaji - Ekonomia Online

Iniciativa qytetare e Vjosa Osmanit, e cila po njihet me sloganin “Guxo”, do të përfaqësohet me 14 kandidatë në listën e Vetëvendosjes për deputetë në zgjedhjet e 14 shkurtit. Osmani, që është kryetare...

Vasfije Krasniqi do të jetë kandidate për deputete nga lista e Vetëvendosjes

para një muaji - GazetaBlic

Vasfije Krasniqi do të jetë kandidate për deputete nga lista e Lëvizjes Vetëvendosje. Këtë e konfirmuar për KP vëllai i saj, Nafi Krasniqi. “Po, Vasfije do të jetë kandidate e VV-së për deputete. Do ta...

Sa kandidatë ka Vjosa Osmani në listën e LVV?

para një muaji - Lajm

Vjosa Osmani do jetë numër dy në listën e kandidatëve për deputetë të Lëvizjes Vetëvendosje për zgjedhjet e 14 shkurtit. Mirëpo, nga iniciativa e Osmanit do të garojnë edhe tetë kandidatë të tjerë, edhe...

Donika Gërvalla kandidate për deputete në listën e VV-së, përmes iniciativës Vjosa Osmanit

para një muaji - Telegrafi

Donika Gërvalla, ish-aktiviste e Lidhjes Demokratike të Kosovës në diasporë, do të jetë pjesë e iniciativës së Vjosa Osmanit në listën e kandidatëve për deputetë të Lëvizjes Vetëvendosje . Lajmin e kanë...

Zgjedhjet në Kosovë/ Lëvizja Vetëvendosje nxjerr listën, i pari Albin Kurti, e ndjek Vjosa Osmani

para një muaji - Java News

Lëvizja Vetëvendosje ka publikuar listën e plotë për zgjedhjet e 14 shkurtit në Kosovë. Siç ishte paralajmëruar i pari i listës do të jetë Albin Kurti edhe pse ka debate ende se ai nuk mund të kandidojë...

Ky person e refuzon propozimin e Albin Kurtit për kandidat për deputet

para një muaji - Infokusi

Ish-kandidati për deputet, Taulant Kryeziu, ka treguar se ka refuzuar propozimin e kryetarit të partisë, Albin Kurtit, për të hyrë në listën për deputetë përsëri. Kryeziu ka thënë se për arsye subjektive...

Donika Gërvalla hyn në listën e VV-së për deputete

para një muaji - Zhurnal

Zhurnal Ads Ish-aktivistja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Donika Gërvalla, është një nga emrat që ushtruesja e detyrës së presidentes, Vjosa Osmani, ka përfshirë në listën e kandidatëve për deputetë...

Besnik Bislimi nuk është kandidat i VV’së për deputet

para një muaji - Infokusi

Nënkryetari i VV’së Besnik Bislimi nuk është kandidat i kësaj partie për deputet. Ish-ministri i Financave dhe Transfereve nga Lëvizja Vetëvendosje, Besnik Bislimi vazhdimisht është shprehur optimist për...

Babai i Astrit Deharit garon për deputet në dhjetëshen e parë të VV-së

para një muaji - Tetova1

Lëvizja Vetëvendosje e ka publikuar listën me emrat e deputetëve për zgjedhjet e parakohshme që pritet të mbahen me 14 shkurt të këtij viti. Në dhjetëshen e parë të kësaj liste është emri i Albin Kurtit,...

Zgjedhjet në Kosovë, LVV publikon listën: Kryeson Kurti i ndjekur nga Osmani

para një muaji - InfoShqip

Lëvizja Vetëvendosje, pak minuta pasi ka aplikuar për certifikim në KQZ, ka publikuar edhe listën e plotë e cila kryesohet nga Albin Kurti. Ky i fundit ndiqet nga Vjosa Osmani. Glauk Konjufca në këtë listë...

Adriana Matoshi kandidate për deputete nga Vetëvendosje

para një muaji - Infokusi

Aktorja e mirënjohur Adriana Matoshi, do të jetë kandidare për deputete nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje. Lajmi u bë i ditur sot në faqen zyrtare të Levizjes Vetvendsoje, në rrjetin social Facebook,...

Ish-anëtarja e LDK-së, Donika Gërvalla i bashkohet iniciativës së Vjosa Osmanit

para një muaji - Kallxo

Ish-anëtarja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Donika Gërvalla i është bashkuar iniciativës së Vjosa Osmanit, para zgjedhjeve të 14 shkurtit 2021. Themeluesja e iniciativës “Guxo”, Vjosa Osmani ka publikuar...

Vjosa Osmani vet e 14’ta në listë të VV’së, analistët e shohin ulje të vlerës së saj politike

para një muaji - Periskopi

Veç 14 kandidatë për deputetë nga iniciativa qytetare e Vjosa Osmanit në Vetëvendosje. E analistët vlerësojnë se kjo është ulje e vlerës politike të Osmanit, pasi është dashur të kishte më shumë kandidatë...

Osmani zyrtarizon kandidimin e Gërvallës për deputete

para një muaji - Zeri

Ushtruesja e detyrës së presidentes, Vjosa Osmani, ka bërë zyrtarisht të ditur kandidimin e Donika Gërvalla-Schwarz për deputete në listën e Osmanit. Përmes një postimi në “Facebook”, me një fotografi...

Këta janë disa nga kandidatët për deputetë të Vjosa Osmanit

para një muaji - Infokusi

Lëvizja Vetëvendosje ka publikuar listën e plotë të kandidatëve për deputetë. Në mesin e tyre janë edhe aderimet e Vjosa Osmanit. Vetëvendosje i ka rezervuar gjashtë numra për listën Guxo të Osmanit. Vetë...

Osmani zyrtarizon kadidimin e Gërvallës për deputete

para një muaji - Zeri

Ushtruesja e detyrës së presidentes, Vjosa Osmani, ka bërë zyrtarisht të ditur kandidimin e Donika Gërvalla-Schwarz për deputete në listën e Osmanit. Përmes një postimi në “Facebook”, me një fotografi...

Gruaja e Rexhep Selimi kandidate e Vetëvendosjes për deputete

para një muaji - Tetova1

Shqipe Selimi, gruaja e ish-shefit të GP parlamentar të VV-së, Rexhep Selimi do të jetë kandidate për deputete nga radhët e Vetëvendosjes. Kjo është bërë e ditur me anë të një komunikate për media nga...

“Si çdo herë bashkë”, Vjosa Osmani konfirmon kandidaturën e Donika Gërvallës për deputete

para një muaji - GazetaBlic

Ushtruesja e detyrës së presidentit, Vjosa Osmani ka konfirmuar se ish-aktivistja e LDK-së, Donika Gërvalla, do të jetë pjesë e listës së saj për deputete, raporton GazetaBlic. ”Si çdo herë bashkë”, ka...

“Si çdoherë, bashkë”, konfirmohet bashkimi i Donika Gërvallës me Vjosa Osmanin

para një muaji - Bota Sot

Vjosa Osmani ka konfirmuar se ish-aktivistja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Donika Gërvalla, i është bashkuar iniciativës së saj “Guxo”. Osmani ka publikuar një fotografi në Facebook me Gërvallën, duke...

Ish-aktivistja e LDK-së Donika Gërvalla i bashkohet Vjosa Osmanit

para një muaji - Klan Kosova

Ish-aktivistja e LDK-së, Donika Gërvalla, i është bashkuar Vjosa Osmanit dhe do të jetë pjesë e listës së saj për deputete, siç mëson klankosova.tv. Gërvalla ka qenë nënkryetare e LDK-së e degës në Gjermani...

Gruaja e Rexhep Selimi kandidate e Vetëvendosjes për deputete

para një muaji - Lajmi.net

Kjo është bërë e ditur me anë të një komunikate për media nga VV, të cilët edhe kanë bërë të ditur listën e plotë të kandidatëve për deputetë, shkruan lajmi.net. Shqipe Selimi është me numër 10 në listën...

Avni Dehari nga Sllupçani përfaqëson shqiptarët e Maqedonisë në listën e Vetëvendosjes për deputetë!

para një muaji - Lajm

Avni Dehari, Babai i Astrit dhe Arbëror Deharit, është në listën e Vetëvendosjes dhe Vjosa Osmanit për deputetë. Siç transmeton gazeta Lajm, Avni Dehari radhitet i pesti në këtë listë. Përmes tij, Kumanova...

Adriana Matoshi kandidate për deputete nga Vetëvendosje

para një muaji - Tetova1

Aktorja e mirënjohur Adriana Matoshi, do të jetë kandidare për deputete nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje. Lajmi u bë i ditur sot në faqen zyrtare të Levizjes Vetvendsoje, në rrjetin social Facebook,...

Vasfije Krasniqi futet në politikë, aderon sot në Vetëvendosje

para një muaji - Bota Sot

Vasfije Krasniqi-Goodman, e mbijetuara e dhunës seksuale gjatë luftës në Kosovë, pritet të bëhet pjesë e Lëvizjes Vetëvendosje. Burime të medias bëjnë të ditur se aderimi i saj në këtë parti do të zyrtarizohet...

Publikohet lista e plotë e Vetëvendosjes

para një muaji - Infokusi

Lëvizja Vetëvendosje pak minuta pasi ka aplikuar për certifikim në KQZ, ka publikuar edhe listën e plotë të cilës i prinë Albin Kurti dhe numër dy Vjosa Osmani. Glauk Konjufca në këtë listë renditet i...

Sa kandidatë ka Vjosa në listën e VV’së?

para një muaji - Gazeta Metro

Vjosa Osmani do jetë numër dy në listën e kandidatëve për deputetë të Lëvizjes Vetëvendosje për zgjedhjet e 14 shkurtit. Mirëpo, nga iniciativa e Osmanit do të garojnë edhe tetë kandidatë të tjerë, edhe...

Selmanaj: Në 30 vjet aktivitet, rrëzimi i Kurtit vendimi më i mirë, nominimi i Osmanit eksperimenti më i keq

para një muaji - GazetaBlic

Anëtari i Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe zëvendëskryeministri në detyrë, Driton Selmanaj, ka folur për të gjitha proceset politike, që nga negociatat për koalicion me VV’në, rrëzimin e Kurtit, largimin...

Selmanaj: Në 30 vjet aktivitet, rrëzimi i Kurtit vendimi më i mirë, nominimi i Osmanit eksperimenti më i keq

para një muaji - Bota Sot

Anëtari i Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe zëvendëskryeministri në detyrë, Driton Selmanaj, ka folur për të gjitha proceset politike, që nga negociatat për koalicion me VV’në, rrëzimin e Kurtit, largimin...

Këta janë 110 kandidatët e Vetëvendosjes për deputetë

para një muaji - Lajmi.net

Siç shihet në listën e publikuar nga VV, bartës i listës do të jetë Albin Kurti, ndërkaq menjëherë pas tij vjen Vjosa Osmani. Lista e plotë: 1 Albin Kurti 2 Vjosa Osmani Sadriu 3 Glauk Konjufca 4 Vasfije...

Babai i Astrit Deharit kandidat për deputet nga radhët e Vetëvendosjes

para një muaji - Lajmi.net

Në të shihet se për deputet garës do t’i hyjë edhe babai i Astrit Deharit, Avniu, shkruan lajmi.net. Përveç kësaj, në këtë listë të përbashkët Osmani-Kurti, do të kandidojë edhe Vasfije Krasniqi. Kjo e...

E nxorën me dhunë para pesë viteve nga mbledhja e LDK-së, sot iu bashkua Osmanit

para një muaji - Zeri

Momenti kur ish-kryetarja e degës së LDK-së në Gjermani, Donika Gërvalla nxirret me dhunë nga mbledhja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, shkruan Zeri.info. Në vitin 2016, kur Këshilli i Përgjithshëm i...

Selmanaj: Në 30 vjet aktivitet, rrëzimi i Kurtit vendimi më i mirë

para një muaji - RTK

Anëtari i Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe zëvendëskryeministri në detyrë, Driton Selmanaj, në një intervistë të gjatë për Gazetën Express ka folur për të gjitha proceset politike, që nga negociatat...

Zgjedhjet e 14 shkurtit në Kosovë/ Këta janë deputetët e Vjosa Osmanit që kandidojnë me listën e VV

para një muaji - FaxWeb

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Kosovë ka mbyllur afatin e aplikimit për subjektet politike dhe dorëzimin e listave të kandidatëve për deputetët. Në listën e Vetëvendosjes, do të jenë edhe gjashtë kandidatë...

Ish-aktivistja e LDK-së Donika Gërvalla i bashkohet Vjosa Osmanit

para një muaji - Indeks online

Ish-aktivistja e LDK-së, Donika Gërvalla, i është bashkuar Vjosa Osmanit dhe do të jetë pjesë e listës së saj për deputete. Gërvalla ka qenë nënkryetare e LDK-së e degës në Gjermani për periudhën 1993-1997,...

VV dorëzon listën e kandidatëve për deputetë, s’tregon sa vende ia la Vjosa Osmanit

para një muaji - Lajmi.net

Nënkryetari i VV-së, Besnik Bislimi, para mediave ka thënë se nga lista e plotë e VV-së, 41 kandidatë do të jenë gra. “Anëtari jonë në KQZ sapo dorëzoi listën e kandidatëve të VV-së bashkë me deklaratën...

Donika Gërvalla i bashkohet Vjosa Osmanit

para një muaji - OraInfo

Ish-aktivistja e LDK-së Donika Gërvalla i bashkohet Vjosa Osmanit. Ish-aktivistja e LDK-së, Donika Gërvalla, i është bashkuar Vjosa Osmanit dhe do të jetë pjesë e listës së saj për deputete, siç mëson...

Sa kandidatë ka Vjosa në listën e LVV?

para një muaji - KosovaPress

Vjosa Osmani do jetë numër dy në listën e kandidatëve për deputetë të Lëvizjes Vetëvendosje për zgjedhjet e 14 shkurtit. Mirëpo, nga iniciativa e Osmanit do të garojnë edhe tetë kandidatë të tjerë, edhe...

Bashkëshortja e Rexhep Selimit, kandidate për deputete e Vetëvendosjes

para një muaji - KosovaPress

Lëvizja Vetëvendosje ka publikuar listën e kandidatëve për deputetë, për zgjedhjet e 14 shkurtit, ku ka përfshirë 41 gra. Në mesin e tyre është edhe bashkëshortja e Rexhep Selimit, Shqipe Selimi. Befasi...

Driton Selmanaj e quan vendimin më të mirë rrëzimin e Kurtit: Osmani eksperimenti më i keq

para një muaji - OraInfo

Selmanaj: Në 30 vjet aktivitet, rrëzimi i Kurtit vendimi më i mirë, nominimi i Osmanit eksperimenti më i keq . Anëtari i Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe zëvendëskryeministri në detyrë, Driton Selmanaj,...

Këta janë deputetët e Vjosa Osmanit që kandidojnë me listën e VV

para një muaji - Zyrtare

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Kosovë ka mbyllur afatin e aplikimit për subjektet politike dhe dorëzimin e listave të kandidatëve për deputetët. Në listën e Vetëvendosjes, do të jenë edhe gjashtë kandidatë...

Në listën e Vjosa Osmanit për deputete në Kuvendin e Kosovës edhe Donika Gërvalla

para një muaji - GazetaBlic

Ushtruesja e detyrës së Presidentit, Vjosa Osmani, ditë më parë ka nënshkruar marrëveshje me liderin e VV-së, Albin Kurti, për zgjedhjet e 14 shkurtit, raporton GazetaBlic. Në bazë të kësaj marrëveshje,...

Donika Gërvalla-Schwarz kandidate për deputete në listën e Vjosa Osmanit

para një muaji - Zeri

Ish-kryetarja e degës së LDK-së në Gjermani, Donika Gërvalla-Schwarz, njëherësh vajza e veprimtarit Jusuf Gërvalla, i bashkohet listës së Vjosa Osmanit, raporton Zeri.info Lajmi për "Zërin" është konfirmuar...

Vasfije Krasniqi i bashkohet Vetëvendosjes, garon për deputete në zgjedhje

para një muaji - Tetova1

Vasfije Krasniqi do të jetë kandidate për deputete nga lista e Lëvizjes Vetëvendosje. Këtë e konfirmuar për KP vëllai i saj, Nafi Krasniqi. “Po, Vasfije do të jetë kandidate e VV-së për deputete. Do ta...

Peci para Fitore Pacollit në listën e Vetëvendosjes

para një muaji - Gazeta Metro

Vetëvendosje ka publikuar listën e kandidatëve për deputetë, ndërsa në këtë listë janë edhe kandidatët e Vjosa Osmanit, aty vërehet edhe emri i Faton Pecit i cili çuditërisht renditet para deputetes së...

Donika Gërvalla krah Osmanit në listën e VV-së për deputete

para një muaji - Koha.net

Ish-aktivistja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Donika Gërvalla, është një nga emrat që ushtruesja e detyrës së presidentes, Vjosa Osmani, ka përfshirë në listën e kandidatëve për deputetë nga radhët...

Konfirmohet: Vasfije Krasniqi kandidate për deputete nga radhët e Vetëvendosjes

para një muaji - Lajmi.net

Vasfije Krasniqi është pjesë e listës së Lëvizjes Vetëvendosje. Këtë e ka konfirmuar ekskluzivisht për KosovaPress, vëllai i saj, Nafi Krasniqi. Ndërkohë që ka bërë të ditur se nuk do të aderojë as në...

Vetëvendosje ia bën këtë numër në listë Armend Mujës

para një muaji - Periskopi

Analisti Armend Muja është prej aderimeve të fundit në Vetëvendosjes, pak para zgjedhjeve, transmeton Periskopi. E me të publikuar listën zyrtare të kandidatëve, është parë se VV atë e kanë renditur në...

Gruaja e Rexhep Selimit, Avni Dehari, Vasfije Krasniqi e Donika Gervalla në listën e VV’së

para një muaji - Fakti Ditor

Lëvizja Vetëvendosje para pak minutash ka publikuar listën e plotë të kandidatëve për deputetë, të cilët e ka dorëzuar për certifikim në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve. Ajo që bie në sy në listën e Vetëvendosjes...

Zgjedhjet në Kosovë, LVV publikon listën: Kryeson Kurti i ndjekur nga Osmani

para një muaji - Zyrtare

Lëvizja Vetëvendosje, pak minuta pasi ka aplikuar për certifikim në KQZ, ka publikuar edhe listën e plotë e cila kryesohet nga Albin Kurti. Ky i fundit ndiqet nga Vjosa Osmani. Glauk Konjufca në këtë listë...

Gruaja e Rexhep Selimin në listën e VV-së

para një muaji - Arbresh

Gruaja e Rexhep Selimit, Shqipe Selimi, do të kandidojë për deputete në listën e Vetëvendosjes. Historikisht, Rexhep Selimi ka mbajtur numrin dhjetë në këtë listë. Por, meqë Selimi gjendet në Hagë si i...

Vasfije Krasniqi-Goodman kandidate për deputete në listën e Lëvizjes Vetëvendosje

para një muaji - Arbresh

Vasfije Krasniqi-Goodman do të kandidojë për deputete të Kuvendit të Kosovës në zgjedhjet e parakohshme parlamentare më 14 shkurt 2021. Ajo është pjesë e listës së kandidatëve për deputetë të Lëvizjes...

Donika Gërvalla i bashkohet Vjosa Osmanit

para një muaji - Bota Sot

Veprimtarja e LDK-së në diasporë, Donika Gërvalla nga sot i është bashkuar iniciativës së Vjosa Osmanit. Kështu ka bërë të ditur, Naser Arifi, i cili është pjesë e kabinetit të Vjosa Osmanit. “Ekskluzive:...

Zgjedhjet në Kosovë/ Publikohet lista e plotë e Lëvizjes Vetëvendosjes, në krye Albin Kurti dhe Vjosa Osmani

para një muaji - Dosja.al

Albin Kurtin 16 Janar, 2021 19:28 KOSOVË -Lëvizja Vetëvendosje, ka dorëzuar ditën e sotme listën e kadidatëve për deputet në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve. Vendin e parë në list e mban Albin Kurti,...

Besnik Bislimi nuk është kandidat i VV-së për deputet

para një muaji - Ekonomia Online

Nënkryetari i VV’së Besnik Bislimi nuk është kandidat i kësaj partie për deputet. Ish-ministri i Financave dhe Transfereve nga Lëvizja Vetëvendosje, Besnik Bislimi vazhdimisht është shprehur optimist për...

Peci me numër mjaft të mirë në listën e VV-së: Para Fitore Pacollit

para një muaji - Periskopi

Lëvizja Vetëvendosje, ashtu si partitë tjera, pa dorëzuar në KQZ listën me kandidatë për deputetë. Listës i prin Albin Kurti, i pasuar nga Vjosa Osmani. Në listë, janë edhe emrat e propozuar nga Vjosa...

Gruaja e Rexhep Selimit trashëgon numrin e tij në listën e Vetëvendosjes

para një muaji - Epoka e Re

Gruaja e Rexhep Selimit, Shqipe Selimi, do të kandidojë për deputete në listën e Vetëvendosjes. Historikisht, Rexhep Selimi ka mbajtur numrin dhjetë në këtë listë. Por, meqë Selimi gjendet në Hagë si i...

Gruaja e Rexhep Selimin trashëgon numrin e tij në listën e VV-së

para një muaji - Ekonomia Online

Gruaja e Rexhep Selimit, Shqipe Selimi, do të kandidojë për deputete në listën e Vetëvendosjes. Historikisht, Rexhep Selimi ka mbajtur numrin dhjetë në këtë listë. Por, meqë Selimi gjendet në Hagë si i...

Këta janë kandidatët e Vjosa Osmanit që kandidojnë me listën e LV-së

para një muaji - Epoka e Re

Lëvizja Vetëvendosje ka publikuar listën e plotë të kandidatëve për deputetë. Në mesin e tyre janë edhe aderimet e Vjosa Osmanit. Vetëvendosje i ka rezervuar gjashtë numra për listën Guxo të Osmanit. Vetë...

Edhe gruaja e Rexhep Selimit në listën e VV’së

para një muaji - Periskopi

Lëvizja Vetëvendosje para pak minutash ka publikuar listën e plotë të kandidatëve për deputetë, të cilët e ka dorëzuar për certifikim në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve. Ajo që bie në sy në listën e Vetëvendosjes...

VV publikon listën e kandidatëve për deputetë

para një muaji - Arbresh

Vetëvendosje ka publikuar listën e kandidatëve për deputetë. Siç shihet në listën e publikuar nga VV, bartës i listës do të jetë Albin Kurti, ndërkaq menjëherë pas tij vjen Vjosa Osmani. Në të shihet se...

LVV: Lista për deputetë përfaqëson çdo fushë të aktivitetit të shoqërisë

para një muaji - KosovaPress

Përfaqësues të Lëvizja Vetëvendosje , pas dorëzimit të listës së kandidatëve për deputetë, kanë thënë se kjo listë i përgjigjet mbështetjes së fuqishme të qytetarëve të Kosovës. Sipas tyre, lista e LVV-së...

Babai i Astrit Deharit kandidat për deputet nga radhët e Vetëvendosjes

para një muaji - Fakti Ditor

Vetëvendosje ka publikuar listën e plotë me 110 kandidatët për deputetë. Në të shihet se për deputet garës do t’i hyjë edhe babai i Astrit Deharit, Avniu, shkruan lajmi.net. Përveç kësaj, në këtë listë...

Këta janë deputetët e Vjosa Osmanit që kandidojnë me listën e VV’së

para një muaji - Gazeta Metro

Lëvizja Vetëvendosje ka publikuar listën e plotë të kandidatëve për deputetë. Në mesin e tyre janë edhe aderimet e Vjosa Osmanit. Vetëvendosje i ka rezervuar gjashtë numra për listën Guxo të Osmanit. Vetë...

Në listën e Vetëvendosjes edhe gruaja e Rexhep Selimit

para një muaji - Gazeta Metro

Tanimë është bërë publike edhe lista zyrtare e kandidatëve të Lëvizjes Vetëvendosje, për deputetë, ndërsa bie në sy edhe kandidimi i gruas së ish- deputetit të VV’së, Rexhep Selimit, shkruan Gazeta Metro....

Lista e plotë e kandidatëve të Vetëvendosjes për deputetë, plotë befasi

para një muaji - Zyrtare

Për zgjedhjet e 14 shkurtit në Kosovë të gjitha partitë sot kanë dorzuar listat për deputet, e Lëvizja Vetëvendosje menjëherë pasi ka dorëzuar listën në KQZ ka publikuar edhe në Facebook listën e plotë...

Gruaja e Rexhep Selimit, Avni Dehari, Vasfije Krasniqi e Donika Gervalla në listën e VV’së

para një muaji - Gazeta Metro

Lëvizja Vetëvendosje para pak minutash ka publikuar listën e plotë të kandidatëve për deputetë, të cilët e ka dorëzuar për certifikim në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve. Ajo që bie në sy në listën e Vetëvendosjes...

Lista e kandidatëve për deputet nga VV për zgjedhjet e 14 shkurtit

para një muaji - Revista Kosovarja

Lëvizja Vetëvendosje ka publikuar emrat e kandidatëve për deputetët për zgjedhjet e 14 shkurtit. Përmes një postimi në Facebook LVV ka bërë të ditur se gjithsej janë 110 kandidatë për deputet. Ky është...

Vasfije Krasniqi-Goodman kandidate për deputete në zgjedhjet e 14 shkurtit

para një muaji - Revista Kosovarja

Vasfije Krasniqi do të jetë kandidate për deputete nga lista e Lëvizjes Vetëvendosje. Kjo u bë e ditur pas publikimit të listës nga LVV. Vasfije Krasniqi-Goodman do të bart numrin 4 në listën zgjedhore....

‘Albini i Vogël’, megjithatë në listën e VV-së

para një muaji - Periskopi

Ndonëse u raportua para pak ditësh se Gazmend Gjyshinca nuk do të jetë në listën zgjedhore të VV’së, atë tashmë  e kanë renditur sit të 65-in, transmeton Periskopi. Ja lista e plotë: 1 Albin Kurti 2 Vjosa...

Vjen parashikimi i parë: Vasfije Krasniqi do të ketë më shumë vota se Vjosa Osmani

para një muaji - Periskopi

Analisti nga Amerika, Bleron Baraliu, thotë se emri i Vasfije Krasniqit ‘prishë matematikat’ e Vjosa Osmanit. Ai thotë se ‘Vasfija mund të sjell më shumë vota se Vjosa”. Vasfije Krasniqi Goodman nr. 4...

Kjo është lista zyrtare e Vetëvendosjes për deputetë

para një muaji - KosovaPress

Tanimë është bërë publike edhe lista zyrtare e kandidatëve të Lëvizjes Vetëvendosje, për deputetë. Listës i prinë Albin Kurti. Ndërsa në dhjetshën e parë janë Vjosa Osmani Sadriu, Glauk Konjufca, Vasfije...

Këta janë 110 kandidatët e Vetëvendosjes për deputetë

para një muaji - Fakti Ditor

Vetëvendosje ka publikuar listën e kandidatëve për deputetë. Siç shihet në listën e publikuar nga VV, bartës i listës do të jetë Albin Kurti, ndërkaq menjëherë pas tij vjen Vjosa Osmani. Lista e plotë:...

Babai i Arbnor dhe Astrit Deharit kandidon për deputet

para një muaji - Revista Kosovarja

Babai i Arbnor dhe Astrit Dehari ka kandiduar për deputet në Kuvendin e Republikës së Kosovës në listën e LVV-së, për zgjedhjet e 14 shkurtit. Ai do të bart numrin 5 në listën zgjedhor. “Në listën për...

Kjo është renditja e Avni Deharit, babait të Astritit në listën zgjedhore të VV’së

para një muaji - Periskopi

Edhe Avni Dehari, babai i  aktivistit të ndjerë, Astrit Deharit do të jetë kandidat për deputet nga Lista e Vetëvendosjes, transmeton Periskopi. Atë e kanë radhitur si të pestin në listë. Lista e plotë:...

Vetëvendosja aplikon për certifikim në KQZ

para një muaji - Arbresh

Lëvizja Vetëvendosje ka aplikuar para pak minutash për certifikim në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve. Këtë e ka bërë të ditur nënkryetari i VV’së, Besnik Bislimi, i cili ka thënë se kanë përgatitur një...

Vetëvendosje publikon listën e kandidatëve për deputetë

para një muaji - Epoka e Re

Vetëvendosje ka publikuar listën e kandidatëve për deputetë të Kuvendit të Kosovës për zgjedhjet e 14 shkurtit. 1 Albin Kurti 2 Vjosa Osmani Sadriu 3 Glauk Konjufca 4 Vasfije Krasniqi 5 Avni Dehari 6 Albulena...

Vjosa Osmani e zyrtarizon Donika Gërvallën me flamurin simbol të LDK-së

para një muaji - Lajmi.net

Ajo në Facebook ka postuar një fotografi me vajzën e veprimtarit Jusuf Gërvalla, së cilës i ka vendosur edhe një mbishkrim, shkruan lajmi.net. “Si çdoherë, bashkë”, ka shkruar ajo. Gërvalla ndërkaq pritet...

“Si çdoherë, bashkë”, konfirmohet bashkimi i Donika Gërvallës me Vjosa Osmanin

para një muaji - Infokusi

Vjosa Osmani ka konfirmuar se ish-aktivistja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Donika Gërvalla, i është bashkuar iniciativës së saj “Guxo”. Osmani ka publikuar një fotografi në Facebook me Gërvallen, duke...

Këta janë 110 kandidatët për deputetë nga lista Kurti-Osmani

para një muaji - Gazeta Metro

Vetëvendosje ka publikuar listën e kandidatëve për deputetë. Siç shihet në listën e publikuar nga VV, bartës i listës do të jetë Albin Kurti, ndërkaq menjëherë pas tij vjen Vjosa Osmani. Lista e plotë:...

VV dorëzon listën e kandidatëve për deputetë, s’tregon sa vende ia la Vjosës

para një muaji - Ekonomia Online

Vetëvendosje ka dorëzuar emrat e kandidatëve për deputetë, në listën ku janë të inkorporuar edhe emrat nga lista e Vjosa Osmanit. Nënkryetari i VV-së, Besnik Bislimi, para mediave ka thënë se nga lista...

Kjo është lista e Vetëvendosjes e dorëzuar në KQZ, Osmani e dyta

para një muaji - Ekonomia Online

1 Albin Kurti 2 Vjosa Osmani Sadriu 3 Glauk Konjufca 4 Vasfije Krasniqi 5 Avni Dehari 6 Albulena Haxhiu 7 Arben Vitia 8 Donika Gërvalla 9 Gani Krasniqi 10 Shqipe Selimi 11 Liburn Aliu 12 Hekuran Murati...

Ish-aktivistja e LDK-së Donika Gërvalla i bashkohet Vjosa Osmanit

para një muaji - Tetova Sot

Ish-aktivistja e LDK-së, Donika Gërvalla, i është bashkuar Vjosa Osmanit dhe do të jetë pjesë e listës së saj për deputete, siç mëson klankosova.tv. Gërvalla ka qenë nënkryetare e LDK-së e degës në Gjermani...

Vetëvendosje publikon listën e kandidatëve për deputet

para një muaji - Epoka e Re

Vetëvendosje ka publikuar listën e kandidatëve për deputet të Kuvendit të Kosovës. Lista e Referendumit: 1 Albin Kurti 2 Vjosa Osmani Sadriu 3 Glauk Konjufca 4 Vasfije Krasniqi 5 Avni Dehari 6 Albulena...

Këta janë emrat e kandidatëve për deputetë nga Lëvizja Vetëvendosje

para një muaji - Epoka e Re

Lëvizja Vetëvendosje ka publikuar listën me emra të kandidatëve për deputetë për zgjedhjet e 14 shkurtit. 1 Albin Kurti 2 Vjosa Osmani Sadriu 3 Glauk Konjufca 4 Vasfije Krasniqi 5 Avni Dehari 6 Albulena...

Vetëvendosje publikon zyrtarisht listën me kandidatë për deputetë

para një muaji - Periskopi

Lëvizja Vetëvendosje ka publikuar listën me 110 kandidatët për deputetë që do të garojnë në zgjedhjet e 14 shkurtit, trnasmeton Periskopi. Lista e Referendumit: 1 Albin Kurti 2 Vjosa Osmani Sadriu 3 Glauk...

Vasfije Krasniqi futet në politikë, aderon sot në VV

para një muaji - Infokusi

Vasfije Krasniqi-Goodman, e mbijetuara e dhunës seksuale gjatë luftës në Kosovë, pritet të bëhet pjesë e Lëvizjes Vetëvendosje. Burime të medias bëjnë të ditur se aderimi i saj në këtë parti do të zyrtarizohet...

VV dorëzon listën me 41 kandidate gra për deputete: Vasfije Krasniqi në pesëshen e parë

para një muaji - Periskopi

Besnik Bislimi para pak çastesh dorëzoi listën zgjedhore të Vetëvendosjes në KQZ’së, ku bën të ditur se brenda saj janë 41 kandidate gra për deputete, mes tyre edhe Vasfije Krasniqi, transmeton Periskopi....

Selmanaj: Në 30 vjet aktivitet, rrëzimi i Kurtit vendimi më i mirë, nominimi i Osmanit eksperimenti më i keq

para një muaji - Lajmi.net

Për Kurtin ka thënë se e ka shndërruar Vetëvendosjen në një lavatriqe që pastron figura të ndotura historikisht në Kosovë, derisa për Vjosa Osmanin thotë se s’ka të ardhme politike. Anëtari i LDK’së, Driton...

Donika Gërvalla kandidate për deputete në listën e VV-së, përmes iniciativës Vjosa Osmanit

para një muaji - Lajmi.net

Lajmin e kanë konfirmuar zyrtarë nga iniciativa “Guxo” e Vjosa Osmanit, duke thënë se tashmë kjo është punë e kryer. Gërvalla aktivitetin e saj në LDK e kishte zhvilluar në Gjermani. Ka qenë nënkryetare...

Ashtu siç raportoi Metro: Vasfije Krasniqi Goodman në listen zgjedhore të Vetëvendosjes

para një muaji - Gazeta Metro

E mbijetuara e dhunës seksuale gjatë luftës së fundit në Kosovë, Vasfije Krasniqi Goodman ka vendosur ti hyjë garës për deputete në zgjedhjet e 14 shkurtit, ndërsa ka ndarë mendjen që të garoj në listën...

Selmanaj: Në 30 vjet aktivitet, rrëzimi i Kurtit vendimi më i mirë, nominimi i Osmanit eksperimenti më i keq

para një muaji - Infokusi

Anëtari i Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe zëvendëskryeministri në detyrë, Driton Selmanaj, në një intervistë të gjatë për Gazetën Express ka folur për të gjitha proceset politike, që nga negociatat...

Vasfije Krasniqi-Goodman i bashkohet Vetëvendosjes, garon për deputete

para një muaji - Epoka e Re

Vasfije Krasniqi do të jetë kandidate për deputete nga lista e Lëvizjes Vetëvendosje. Këtë e konfirmuar për KP vëllai i saj, Nafi Krasniqi. “ Po, Vasfije do të jetë kandidate e VV-së për deputete. Do ta...

Edhe Donika Gërvalla i bashkohet Vjosa Osmanit

para një muaji - Revista Kosovarja

Vjosa Osmani në iniciativën e saj « GUXO » e ka marrë edhe ish-anëtaren e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Donika Gërvallën. ” Si çdo herë bashkë” ka shkruar Osmani. Donika Gërvalla sikurse Osmani në vazhdimësi...

Vasfije Krasniqi, kandidate për deputete nga Vetëvendosje

para një muaji - Periskopi

Vasfije Krasniqi do të jetë kandidate për deputete nga lista e Lëvizjes Vetëvendosje. Këtë e konfirmuar për KP vëllai i saj, Nafi Krasniqi. “Po, Vasfije do të jetë kandidate e VV-së për deputete. Do ta...

Vasfija Krasniqi do të jetë kandidate për deputete në listën e LVV-së

para një muaji - KosovaPress

Gruaja e parë e cila foli publikisht për tmerrin e përjetuar gjatë luftës së fundit në Kosovë, do të kandidojë për deputete në zgjedhjet e jashtëzakonshme të 14 shkurtit. Vasfije Krasniqi është pjesë e...

Donika Gërvalla krah Osmanit në listën e VV-së për deputete

para një muaji - Gazeta Metro

Ish-aktivistja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Donika Gërvalla, është një nga emrat që ushtruesja e detyrës së presidentes, Vjosa Osmani, ka përfshirë në listën e kandidatëve për deputetë nga radhët...

Donika Gërvalla i bashkohet Vjosa Osmanit

para një muaji - Arbresh

Vjosa Osmani në iniciativën e saj « GUXO » e ka marrë edhe ish-anëtaren e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Donika Gërvallën. ”Si çdo herë bashkë”, ka shkruar Osmani. Donika Gërvalla sikurse Osmani në vazhdimësi...

Donika Gërvalla i bashkohet ‘guximit’ të Vjosa Osmanit

para një muaji - Periskopi

Vjosa Osmani në iniciativën e saj « GUXO » e ka marrë edhe ish-anëtaren e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Donika Gërvallën. ” Si çdo herë bashkë” ka shkruar Osmani. Donika Gërvalla sikurse Osmani në vazhdimësi...

Selmanaj: Në 30 vjet aktivitet rrëzimi i Kurtit vendimi më i mirë, nominimi i Osmanit eksperimenti më i keq

para një muaji - Gazeta Metro

Anëtari i Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe zëvendëskryeministri në detyrë, Driton Selmanaj, ka folur për të gjitha proceset politike, që nga negociatat për koalicion me VV’në, rrëzimin e Kurtit, largimin...

Donika Gërvalla i bashkohet iniciativës së Vjosa Osmanit

para një muaji - KosovaPress

Ish-aktivistja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Donika Gërvalla iu ka bashkuar iniciativës së Vjosa Osmanit. “Donika pjese e ndryshimit, Donika Gervalla bashkë me Vjosën. Këtë e ka konfirmuar edhe Naser...

Vajza e Jusuf Gërvallës kandidate për deputete në listën e përbashkët të a Vetëvendosjes dhe Vjosa Osmanit

para një muaji - Lajm

Ish-aktivistja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Donika Gërvalla, është një nga emrat që ushtruesja e detyrës së presidentes, Vjosa Osmani, ka përfshirë në listën e kandidatëve për deputetë nga radhët...

Selmanaj: Në 30 vjet aktivitet, rrëzimi i Kurtit vendimi më i mirë, nominimi i Osmanit eksperimenti më i keq

para një muaji - Ekonomia Online

Anëtari i Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe zëvendëskryeministri në detyrë, Driton Selmanaj, në një intervistë të gjatë për Gazetën Express ka folur për të gjitha proceset politike, që nga negociatat...

Selmanaj: Në 30 vjet aktivitet, rrëzimi i Kurtit vendimi më i mirë, nominimi i Osmanit eksperimenti më i keq

para një muaji - Periskopi

Anëtari i Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe zëvendëskryeministri në detyrë, Driton Selmanaj, ka folur për të gjitha proceset politike, që nga negociatat për koalicion me VV’në, rrëzimin e Kurtit, largimin...

Donika Gërvalla krah Osmanit në listën e VV-së për deputete

para një muaji - Ekonomia Online

Ish-aktivistja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Donika Gërvalla, është një nga emrat që ushtruesja e detyrës së presidentes, Vjosa Osmani, ka përfshirë në listën e kandidatëve për deputetë nga radhët...

Tomë Gashi: Kurti e Osmani nuk e kanë shkopin magjik, por do ta bëjnë Kosovën vend normal

para një muaji - Tetova1

Avokati, Tomë Gashi, ka kritikuar qeveritarët e deritanishëm, duke e parë si të vetëm zgjidhje të problemeve në Kosovës votimin e listës së Vetëvendosjes. Në një intervistë për arbresh.info, Gashi thotë...

Vasfije Krasniqi Goodman hyn në politikë, hamendet a të shkojë me PDK’në a me VV’në

para një muaji - Gazeta Metro

E mbijetuara e dhunës seksuale gjatë luftës së fundit në Kosovë, Vasfije Krasniqi Goodman ka vendosur ti hyjë garës për deputete në zgjedhjet e 14 shkurtit, por sipas burimeve të afërta me të ajo është...

Tomë Gashi: Kurti e Osmani nuk e kanë shkopin magjik, por do ta bëjnë Kosovën vend normal

para një muaji - Arbresh

Avokati, Tomë Gashi, ka kritikuar qeveritarët e deritanishëm, duke e parë si të vetëm zgjidhje të problemeve në Kosovës votimin e listës së Vetëvendosjes. Në një intervistë për arbresh.info, Gashi thotë...

Gazetari i 'gerrnaqave' tregon se si do të përfundojë Vjosa Osmani

para një muaji - Syri.net Kosova

Gazetari Valon Syla ka folur edhe një herë për Vjosa Osmani e cila do të garojë në zgjedhjet e 14 shkurtit si pjesë e listës së Vetëvendosjes. “I pari kam thënë se Vjosa Osmani do të përfundojë në një...

Syla: Vjosa Osmani do të përfundojë si Mimoza Kusari-Lila

para një muaji - Syri.net Kosova

Gazetari Valon Syla ka folur edhe një herë për Vjosa Osmani e cila do të garojë në zgjedhjet e 14 shkurtit si pjesë e listës së Vetëvendosjes. “I pari kam thënë se Vjosa Osmani do të përfundojë në një...

“Vjosa Osmani do të përfundojë si Mimoza Kusari-Lila”

para një muaji - Bota Sot

Gazetari Valon Syla ka folur edhe një herë për Vjosa Osmanin, e cila do të garojë në zgjedhjet e 14 shkurtit si pjesë e listës së Vetëvendosjes. “I pari kam thënë se Vjosa Osmani do të përfundojë në një...

Rugova: Vjosa Osmani bëri “sallto mortale” me hyrjen në listën e VV-së

para një muaji - RTK

Anëtari i LDK-së dhe ish deputeti i kësaj partie, Naser Rugova në emisionin “Imazh” të RTK-së ka thënë se partia e tyre do të dalë e para në zgjedhjet e 14 shkurtit. Ai ka thënë se sondazhet që po publikohen...

Zgjedhjet në Kosovë, Miftaraj: Fiton Vetëvendosje, dy parti “luftë” për vendin e dytë

para një muaji - ABC News

Kosova do të mbajë zgjedhjet e parakohshme më 14 shkurt. Ndërkohë, që fati i Albin Kurtit ende nuk dihet për shkak të aktgjykimit të Gjykatës Kushtetuese që ndalon kandidimin për personat që kanë një dënim...

Krushqit e “dardanes” kanë marr ngjyrë të kuqe!

para një muaji - Tetova Sot

Shkruan: Florim Zeqa Shkuarja e vetme në zgjedhje e zonjes Vjosa Osmani do të ishte e vetmja mundësi për jetëgjatësi në skenën politike kosovare. Përveq matjes reale në “peshoren” e elektoratit rugovian,...

Kajtazi [LDK]: Osmani që moti ka treguar se është në harmoni VV-në

para një muaji - Klan Kosova

Ish-deputetja nga Lidhja Demokratike e Kosovës, Lirije Kajtazi, duke folur për listën e këtij subjekti politik për zgjedhjet e 14 shkurtit, ka thënë se në këtë listë do të përshihen persona që e respektojnë...

Hamiti: Nuk e besoj që i mbërrin 51% VV-ja me të rreshtuarit e saj

para një muaji - Bota Sot

Zgjedhjet parlamentare në Kosovë do të mbahen me datën 14 shkurt. Favorit kryesor shihet Lëvizja Vetëvendosje. Së fundmi LVV nënshkroi një koalicion me Iniciativën e Vjosa Osmanit, ku do të garojnë së...

Hamiti: Votuesi tradicional i LDK-së duhet të votojë besnikët e vet

para një muaji - RTK

Zgjedhjet parlamentare në Kosovë do të mbahen me datën 14 shkurt. Favorit kryesor shihet Lëvizja Vetëvendosje. Së fundmi LVV nënshkroi një koalicion me Iniciativën e Vjosa Osmanit, ku do të garojnë së...

Syla: Vjosa Osmani do të përfundojë si Mimoza Kusari, gjithçka që foli doli gënjeshtër

para një muaji - Gazeta Metro

Gazetari Valon Syla ka folur edhe një herë për Vjosa Osmani e cila do të garojë në zgjedhjet e 14 shkurtit si pjesë e listës së Vetëvendosjes. “I pari kam thënë se Vjosa Osmani do të përfundojë në një...

Syla: Vjosa Osmani do të përfundojë si Mimoza Kusari-Lila

para një muaji - Periskopi

Gazetari Valon Syla ka folur edhe një herë për Vjosa Osmani e cila do të garojë në zgjedhjet e 14 shkurtit si pjesë e listës së Vetëvendosjes. “I pari kam thënë se Vjosa Osmani do të përfundojë në një...

Gazetari Syla: Vjosa Osmani do të përfundojë si Mimoza Kusari-Lila

para një muaji - Epoka e Re

Gazetari Valon Syla ka folur edhe një herë për Vjosa Osmani e cila do të garojë në zgjedhjet e 14 shkurtit si pjesë e listës së Vetëvendosjes. “I pari kam thënë se Vjosa Osmani do të përfundojë në një...

Hamiti: Nuk e besoj që i mbërrin 51% VV-ja me të rreshtuarit e saj

para një muaji - Indeks online

Zgjedhjet parlamentare në Kosovë do të mbahen me datën 14 shkurt. Favorit kryesor shihet Lëvizja Vetëvendosje. Së fundmi LVV nënshkroi një koalicion me Iniciativën e Vjosa Osmanit, ku do të garojnë së...

Rugova: Vjosa Osmani bëri sallto morale duke hyrë në listë me Vetëvendosjen

para një muaji - Periskopi

Anëtari i LDK-së dhe ish deputeti i kësaj partie, Naser Rugova ka thënë se partia e tyre do të dalë e para në zgjedhjet e 14 shkurtit. Ai ka thënë se sondazhet që po publikohen nga partitë politikë nuk...

Vjosa u “shkri” në Lëvizjen Vetëvendosje

para një muaji - Bota Sot

Lista e Vjosa Osmanit në zgjedhjet e 14 shkurtit do të garojë në kuadër të listës së Lëvizjes Vetëvendosjes. Kjo u bë e ditur në konferencën për media të mbajtur nga Vjosa Osmani dhe lideri i LVV-së, Albin...

Kajtazi: Osmani që moti ka treguar se është në harmoni VV’në sesa LDK’në

para një muaji - Gazeta Metro

Ish-deputetja nga Lidhja Demokratike e Kosovës, Lirije Kajtazi, duke folur për listën e këtij subjekti politik për zgjedhjet e 14 shkurtit, ka thënë se në këtë listë do të përshihen persona që e respektojnë...

Marrëveshja Kurti-Osmani, analisti tregon arsyet pse ajo ishte e domosdoshme dhe e pashmangshme

para një muaji - Bota Sot

Vjosa Osmani ka shpallur kandidaturën për presidente të vendit, ndërsa Albin Kurti atë për kryeministër. Këtë e bënë dje të ditur përmes një konference për media, ku zyrtarizuan marrëveshjen e përbashkët,...

Milaim Zeka: Albin Kurti abuzoi me familjen Jashari

para një muaji - Lajmi.net

“Unë parashikoj një krizë totale institucionale, pasi askush nuk e ka pritur që Albin Kurti do ta nominojë Osmanin për presidente. Dihet që VV kanë qenë më të zëshmit në thirrjet e tyre që duhet të jetë...

Albin Kurti dhe Vjosa Osmani do të garojnë bashkë për zgjedhjet e 14 shkurtit: “Kryeministër dhe presidente të ardhshme”

para një muaji - Scan TV

Albin Kurti dhe Vjosa Osmani do të garojnë bashkë në zgjedhje bashkë në zgjedhje. Kreu i LVV-së, Albin Kurti dhe Presidentja në Detyrë kanë nënshkruar sot marrëveshjen e bashkëpunimit në një konferencë...

Analistët e shohin të gabuar vendimin e Vjosa Osmanit për të garuar në listën e Vetëvendosjes

para një muaji - InfoShqip

Në emisionin “Debat Plus” është debatuar për procesin zgjedhor dhe rezultatet që mund të sjellë data 14 shkurt. Analisti Imer Mushkolaj thotë se sot Vjosa Osmani aderoi në Lëvizjen Vetëvendosje. “Sot ishte...

Milaim Zeka: Albin Kurti abuzoi me familjen Jashari

para një muaji - Gazeta Metro

Analisti Milaim Zeka u shpreh se ai parashikon krizë institucionesh në Kosovë pas zhvillimeve të fundit dhe zgjedhjeve të parakohshme që janë në prag. “Unë parashikoj një krizë totale institucionale, pasi...

Me Vjosën dhe Albinin, me Albinin dhe Vjosën!

para një muaji - Bota Sot

Kosova është me Vjosën dhe Albinin, është me Albinin dhe Vjosën! Shqiptarët, në shumicën dërmuese janë me dy udhëheqësit më përfaqësues të një gjenerate të re politike që po vjen fuqishëm në krye të Kosovës....

LVV: Kurti bartës i listës, shumë shpejt do ta shpallim kandidaturën e tij për kryeministër

para një muaji - InfoShqip

Lëvizja Vetëvendosje është në proces të finalizimit të listës së kandidatëve për deputetë. Zëdhënësi i LVV-së, Përparim Kryeziu ka treguar se janë në proces të votimit të kandidaturave brenda organeve...

Hera e parë që Vjosa Osmani e nderon LDK-në

para një muaji - Periskopi

Argumenti më i fortë që ka pasur deri më sot Vjosa Osmani kundrejt LDK-së, është fakti që ata e përzgjodhën si udhëheqëse të listës dhe më pas kur prishën Qeverinë, vendimet i mori LDK. Kjo është ligjore,...

Dardan Sejdiu: ‘Bazeni’ i ri i votave për VV-në është LDK-ja

para një muaji - Revista Kosovarja

Analisti politik, Dardan Sejdiu, ka thënë që marrëveshja mes Vjosa Osmanit dhe Albin Kurtit, për të garuar bashkë në zgjedhje, është një sinjal që është ndjerë edhe më parë. “Për mua është me rëndësi që...

Krushqit e "dardanes" kanë marrë ngjyrë të kuqe!

para një muaji - Bota Sot

Shkuarja e vetme në zgjedhje e zonjes Vjosa Osmani do të ishte e vetmja mundësi për jetëgjatësi në skenën politike kosovare. Përveq matjes reale në "peshoren" e elektoratit rugovian, do t'i linte vetes...

LVV: Kurti bartës i listës, shumë shpejt do ta shpallim kandidaturën e tij për kryeministër

para një muaji - Zyrtare

Lëvizja Vetëvendosje është në proces të finalizimit të listës së kandidatëve për deputetë. Zëdhënësi i LVV-së, Përparim Kryeziu ka treguar se janë në proces të votimit të kandidaturave brenda organeve...

Hera e parë që Vjosa Osmani e nderon LDK-në

para një muaji - Bota Sot

Argumenti më i fortë që ka pasur deri më sot Vjosa Osmani kundrejt LDK-së, është fakti që ata e përzgjodhën si udhëheqëse të listës dhe më pas kur prishën Qeverinë, vendimet i mori LDK. Kjo është ligjore,...

Hera e parë që Vjosa Osmani e nderon LDK-në

para një muaji - RTK

Nga Mero Baze Argumenti më i fortë që ka pasur deri më sot Vjosa Osmani kundrejt LDK-së, është fakti që ata e përzgjodhën si udhëheqëse të listës dhe më pas kur prishën Qeverinë, vendimet i mori LDK. Kjo...

Hera e parë që Vjosa Osmani e nderon LDK

para një muaji - Gazeta Tema

Mero Baze Argumenti më i fort që ka pasur deri më sot Vjosa Osmanit kundrejt LDK është fakti që ata e përzgjodhën si udhëheqëse të listës dhe më pas kur prishën qeverinë vendime ti mori LDK. Kjo  është...

Albin Kurtin-Kryeministër dhe Vjosa Osmanin-Presidente i pata parashikuar e “propozuar” që në 2019

para një muaji - Bota Sot

Sot me datë 14 Janar 2021, një muaj para zgjedhjeve parlamentare të parakohshme në Kosovë, në konferencën e përbashkët për shtyp mes Albin KURTIT dhe Vjosa Osmanit u arrit dakordësimi që me fitoren e zgjedhjeve...

Hera e parë që Vjosa Osmani e nderon LDK-në

para një muaji - Java News

Nga Mero Baze Argumenti më i fortë që ka pasur deri më sot Vjosa Osmani kundrejt LDK-së, është fakti që ata e përzgjodhën si udhëheqëse të listës dhe më pas kur prishën Qeverinë, vendimet i mori LDK. Kjo...

Ç’lojë po luan binomi “Vjosa-Albin”

para një muaji - BalkanWeb

“Këtij binomi që keni para jush i përket e ardhmja”, i tha gazetarëve Albin Kurti, pasi nënshkroi në krah të Vjosa Osmanit koalicionin e përbashkët për zgjedhjet e parakohshme të 14 shkurtit. Ajo çka prezantuan...

“Duam edhe presidencën”, ç’lojë po luan binomi “Vjosa-Albin”?

para një muaji - Gazeta Tema

Nga Andi Bushati “Këtij binomi që keni para jush i përket e ardhmja”, i tha gazetarëve Albin Kurti, pasi nënshkroi në krah të Vjosa Osmanit koalicionin e përbashkët për zgjedhjet e parakohshme të 14 shkurtit....

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK