Zbulohet sekreti i shkrimit në “The Scream” të Munch

para 7 dite - BalkanWeb

Muzeu kombëtar i Norvegjisë zbuloi sekretin që qëndron pas një mbishkrimi në pikturën origjinale të Edward Munch “The Scream”, një prej veprave të artit më të njohura në botë. Dikush ka shkruar në norvegjisht...

“E pikturuar nga një i çmendur” mesazhi i fshehtë i pikturës “The Scream” e Edvard Munch

para një jave - Ora news

Një mesazh i fshehur në pikturën e famshme të Edvard Munch “The Scream” u shkrua nga vetë artisti, sipas një zbulimi të ri , duke zgjidhur përfundimisht një nga misteret më të mëdha të artit modern. Mesazhi...

Zbulohet sekreti i shkrimit në “The Scream” të Munch

para një jave - Java News

Muzeu kombëtar i Norvegjisë zbuloi sekretin që qëndron pas një mbishkrimi në pikturën origjinale të Edward Munch “The Scream”, një prej veprave të artit më të njohura në botë. Dikush ka shkruar në norvegjisht...

Zbulohet një mister në pikturën e famshme “The Scream”

para një jave - Kallxo

Skanimi infra i kuq mbi pikturën e famshme të artistit Edvard Munch “The Scream” ka vënë në pah një mister të kësaj pikture, shkruan BBC . Fjalët, “Mund të jetë pikturuar vetëm nga një i çmendur”, janë...

Zbulohet sekreti brenda pikturës 'Britma'

para një jave - Syri.net Kosova

Piktori Edvard Munch në mënyrë misterioze kishte bërë një mbishkrim në pikturën e tij “The Scream” (“Britma”), sipas skanerit. Një fjali e shkurtër e shkruar në pikturën më të njohur ka shkaktuar hamendje...

Zbulohet sekreti brenda pikturës “Britma”

para një jave - Bota Sot

Piktori Edvard Munch në mënyrë misterioze kishte bërë një mbishkrim në pikturën e tij “The Scream” (“Britma”), sipas skanerit. Një fjali e shkurtër e shkruar në pikturën më të njohur ka shkaktuar hamendje...

Zbulohet sekreti brenda pikturës “Britma”

para një jave - Koha.net

Piktori Edvard Munch në mënyrë misterioze kishte bërë një mbishkrim në pikturën e tij “The Scream” (“Britma”), sipas skanerit. Një fjali e shkurtër e shkruar në pikturën më të njohur ka shkaktuar hamendje...

Zbulohet sekreti brenda pikturës “Britma”

para një jave - Ekonomia Online

Piktori Edvard Munch në mënyrë misterioze kishte bërë një mbishkrim në pikturën e tij “The Scream” (“Britma”), sipas skanerit. Një fjali e shkurtër e shkruar në pikturën më të njohur ka shkaktuar hamendje...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK