“Lajme të hidhura”/ Kurti: U ndan nga jeta dy artistë të veçantë

para 4 dite - Dosja.al

Albin Kurti 23 Shkurt, 2021 9:01 KOSOVË- Fituesi i zgjedhejve në Kosovë, Albin Kurti ka ngushëlluar familjarët e poetit Lefter Çipa dhe të këngëtarit, Zef Kakoca, të cilët ndërruan jetën në 18 dhe 20 shkurt....

Kurti me dedikim prekës për ikjen e dy artistëve, Lefter Çipa dhe Zef Kakoca

para 5 dite - Syri.net Kosova

Kreu i VV-së, Albin Kurti ka shkruar për ikjen nga kjo botë të dy artistëve, sikur janë poeti nga Piluri, Lefter Çipa dhe poeti e këngëtari arbëresh, Zef Kakoca, shkruan Syri.net Kosova. Kurti përmes një...

Kurti me dedikim prekës për ikjen e dy artistëve, Lefter Çipa dhe Zef Kakoca

para 5 dite - Bota Sot

Kreu i VV-së, Albin Kurti ka shkruar për ikjen nga kjo botë të dy artistëve, sikur janë poeti nga Piluri, Lefter Çipa dhe poeti e këngëtari arbëresh, Zef Kakoca. Kurti përmes një postimi në Facebook ka...

Kurti me dedikim prekës për ikjen e dy artistëve, Lefter Çipa dhe Zef Kakoca

para 5 dite - Tetova Sot

Kreu i VV-së, Albin Kurti ka shkruar për ikjen nga kjo botë të dy artistëve, sikur janë poeti nga Piluri, Lefter Çipa dhe poeti e këngëtari arbëresh, Zef Kakoca. Kurti përmes një postimi në Facebook ka...

Kurti me dedikim prekës për ikjen e dy artistëve, Lefter Çipa dhe Zef Kakoca

para 5 dite - in7

Kreu i VV-së, Albin Kurti ka shkruar për ikjen nga kjo botë të dy artistëve, sikur janë poeti nga Piluri, Lefter Çipa dhe poeti e këngëtari arbëresh, Zef Kakoca. Kurti përmes një postimi në Facebook ka...

Ziadin Sela i prekur, ndan lajmin e hidhur

para 6 dite - in7

I prekur thellë prej ndarjes nga jeta të mikut tonë arbëresh, Zef (Pino) Kakoca. Lidhja e tij me vëllezërit shqiptarë të kësaj ane e sidomos me Strugën ishte shumë emocionale dhe e papërshkrueshme. Ai...

Humbi jetën pak ditë më parë, publikohet poezia e panjohur e mjeshtrit të polifonisë, që do e çonte në burg më 1972

para 6 dite - Bota Sot

Publikohet historia e panjohur e Lefter Çipës, poetit të njohur të iso-polifonisë labe me origjinë nga fshati Pilur i Vlorës, autorit të 18 librave dhe qindra e qindra këngëve të interpretuara nga Grupi...

Poezia e panjohur e mjeshtrit të polifonisë që do ta çonte prapa hekurave në vitin 1972

para 6 dite - Gazeta Tema

Memorie.al publikon historinë e panjohur të Lefter Çipës, poetit të njohur të iso-polifonisë labe me origjinë nga fshati Pilur i Vlorës, autorit të 18 librave dhe qindra e qindra këngëve të interpretuara...

Poezia e panjohur e mjeshtrit të polifonisë që do ta çonte prapa hekurave në vitin 1972

para 6 dite - Panorama

Publikohet historia e panjohur të Lefter Çipës, poetit të njohur të iso-polifonisë labe me origjinë nga fshati Pilur i Vlorës, autorit të 18 librave dhe qindra e qindra këngëve të interpretuara nga Grupi...

Shuhet Prof. Pino Kakoca, miku i veçantë i Strugës

para 6 dite - in7

Shën Mitër (Kalabri), 21 shkurt 2021 Shuhet Prof. Pino Kakoca, miku i veçantë i Strugës Nga Xhemi HAJREDINI Të dashur miq! Dje, në spitalin “Germaneto” të Katanxaros (Kalabri), u nda nga jeta Prof. Pino...

Kambanat arbëreshe sot na e dhanë kumtin e trishtueshëm

para 7 dite - Bota Sot

Flamujt e komunitetit artistik arbëror janë ulur në gjysmështizë, është ndarë nga jeta poeti, kantautori, artisti i madh arbëresh Zef Kakoca. Ai u lind në Shën Mitër – Korone të Kalabrisë me 27 shtator,...

Kambanat arbëreshe sot na e dhanë kumtin e trishtueshëm

para 7 dite - Telegrafi

Vdiq një arbëresh i madh. Zef Kakoca – kolosi i poezisë dhe këngës arbëreshe Nga: Ilir Shaqiri Flamujt e komunitetit artistik arbëror janë ulur në gjysmështizë, është ndarë nga jeta poeti, kantautori,...

Vdes kolosi i këngës arbëreshe, Zef Kakoca. Ja çfarë shkruan Ilir Shaqiri për vdekjen e këtij artisti

para 7 dite - Epoka e Re

“Kambanat arbëreshe sot na e dhanë kumtin e trishtueshëm. Flamujt e komunitetit artistik arbëror janë ulur në gjysmështizë, është ndarë nga jeta poeti, kantautori, artisti i madh arbëresh Zef Kakoca”,...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK