Rada Trajkoviç bën deklaratën e fortë: Ndjehem e rrezikuar nga Vuçiç

para një jave - Syri.net Kosova

Politikania serbe nga Kosova, Rada Trajkoviç, ka deklaruar se Ministria e Brendshme e Serbisë ia ka hequr masën e mbrojtjes nga afër dhe se ndjehet e rrezikuar nga presidenti serb Aleksandar Vuçiç. Ish-deputetja...

Politikania serbe nga Kosova, Rada Trajkoviç bën deklaratën e fortë: Ndjehem e rrezikuar nga Vuçiç

para një jave - BalkanWeb

Politikania serbe nga Kosova, Rada Trajkoviç, ka deklaruar se Ministria e Brendshme e Serbisë ia ka hequr masën e mbrojtjes nga afër dhe se ndjehet e rrezikuar nga presidenti serb Aleksandar Vuçiç. Ish-deputetja...

Kush është serbi që kërcënoi Albin Kurtin dhe i quajti shqiptarët terroristë

para një jave - Ina

Kandidati për kryeministër nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, është kërcënuar përmes llogarisë në Twitter, ndërsa ka bërë një reagim ku dënon sulmin ndaj djalit të politikanit serb Nenad...

Trajkoviç bën deklaratën e fortë: Ndjehem e rrezikuar nga Vuçiç

para një jave - Ina

Politikania serbe nga Kosova, Rada Trajkoviç, ka deklaruar se Ministria e Brendshme e Serbisë ia ka hequr masën e mbrojtjes nga afër dhe se ndjehet e rrezikuar nga presidenti serb Aleksandar Vuçiç. Ish-deputetja...

Kush është serbi që kërcënoi Albin Kurtin dhe i quajti shqiptarët terrorist?

para një jave - Syri.net Kosova

Kandidati për kryeministër nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, është kërcënuar përmes llogarisë në twitter, ndërsa ka bërë një reagim ku dënon sulmin ndaj djalit të politikanit serb Nenad...

'Do t’ia vë flakën tërë familjes tuaj' kërcënohet Albin Kurti

para një jave - Syri.net Kosova

Kandidati për kryeministër nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, është kërcënuar përmes llogarisë në twitter, ndërsa ka bërë një reagim ku dënon sulmin ndaj djalit të politikanit serb Nenad...

Kush është serbi që kërcënoi Albin Kurtin dhe i quajti shqiptarët terroristë

para një jave - Albeu

Kandidati për kryeministër nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti , është kërcënuar përmes llogarisë në Twitter, ndërsa ka bërë një reagim ku dënon sulmin ndaj djalit të politikanit serb Nenad...

Serbi i quan shqiptarët terroristë dhe kërcënon Kurtin: Do t’ia vë flakën tërë familjes tënde

para një jave - Zeri

Kandidati për kryeministër nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, është kërcënuar përmes llogarisë në “Twitter”, ndërsa ka bërë një reagim, ku dënon sulmin ndaj djalit të politikanit serb, Nenad...

Trajkoviç bën deklaratën e fortë: Ndjehem e rrezikuar nga Vuçiç

para një jave - Syri

Politikania serbe nga Kosova, Rada Trajkoviç, ka deklaruar se Ministria e Brendshme e Serbisë ia ka hequr masën e mbrojtjes nga afër dhe se ndjehet e rrezikuar nga presidenti serb Aleksandar Vuçiç. Ish-deputetja...

Serbi kërcënon Kurtin: Terroristë shqiptarë që duhet të digjeni

para një jave - Ora news

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje në Kosovë, Albin Kurti është kërcënuar përmes llogarisë në Twitter, ndërsa ka bërë një reagim ku dënon sulmin ndaj djalit të politikanit serb Nenad Rashiç. Kurti në postimin...

Serbi i quan shqiptarët terroristë, kërcënon Kurtin: Do t’ja vë flakën tërë familjes tuaj

para një jave - Zeri

Kandidati për kryeministër nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, është kërcënuar përmes llogarisë në twitter, ndërsa ka bërë një reagim ku dënon sulmin ndaj djalit të politikanit serb Nenad...

Serbi i quan shqiptarët terroristë, kërcënon Kurtin

para një jave - ABC News

Kandidati për kryeministër nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, është kërcënuar përmes llogarisë në Twitter, ndërsa ka bërë një reagim ku dënon sulmin ndaj djalit të politikanit serb Nenad...

Kosovë, 8 të ndaluar për rrahjen e djalit 18-vjeçar të politikanit Nenad Rashiç

para një jave - Syri

Policia e Kosovës ka konfirmuar raportimet e mediave lokale në Kosovë se të hënën në afërsi të një shkolle në Llapnasellë, komuna e Graçanicës, ka ndodhur një rrahje ku janë përfshirë disa persona. Për...

Kurti dënoi sulmin ndaj djalit të politikanit Nenad Rashiç/ Serbi e kërcënon me jetë: Do t’i vë flakën familjes suaj

para një jave - Java News

Kandidati për kryeministër nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, është kërcënuar përmes llogarisë në Twitter, ndërsa ka bërë një reagim ku dënon sulmin ndaj djalit të politikanit serb Nenad...

Rrihet brutalisht djali i politikanit serb në Kosovë, që doli kundër Listës Serbe, reagon Kurti

para një jave - Syri

Në Kosovë, policia tha se ka ndaluar tetë persona në fshatin Llapnasellë afër Prishtinës, pas një sulmi ndaj të birit të politikanit lokal serb, Nenad Rashiç. Policia tha se po kryen hetime rreth motiveve...

Kurti dënoi sulmin ndaj djalit të Nenad Rashiç, serbi e kërcënon me jetë: Do t’i vë flakën familjes suaj

para një jave - Dosja.al

Albin Kurti 23 Shkurt, 2021 9:12 KOSOVË- Një person nga Serbia ka kërcënuar Albin Kurtin ditën e djeshme me jetë në rrjetet sociale. Ngjarja ka ndodhur në një postim të Kurtit në Twitter, ku ka dënuar...

Dhunohet brutalisht djali i politikanit serb në Kosovë, Kurti: Është një krim bande, qeveria jonë do t’i mbajë njerëzit të sigurtë

para një jave - Dosja.al

Albin Kurti 23 Shkurt, 2021 8:24 KOSOVË- Fituesi i zgjedhjeve në Kosovë, Albin Kurti ka dënuaar ashpër sulmin ndaj të djalit të poilitikanit serb në Kosovë, Nenad Rashiç, Nikolla. Në një postim në Facebook,...

Sulmi ndaj djalit të Nenad Rashiq po cilësohet si politik

para një jave - Periskopi

Tetë persona, në mesin e tyre edhe një i mitur,  janë ndaluar për 48 orë, pas një sulmi fizik ndaj djalit, të ish-ministrit serb në Kosovë, Nenad Rashiq. “Prokuroria Themelore në Prishtinë, Departamenti...

Serbi i quan shqiptarët terroristë, kërcënon Kurtin: Do t’ia vë flakën tërë familjes tuaj

para një jave - Periskopi

Kandidati për kryeministër nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, është kërcënuar përmes llogarisë në twitter, ndërsa ka bërë një reagim ku dënon sulmin ndaj djalit të politikanit serb Nenad...

Trajkoviq: Ndjehem e rrezikuar nga Vuçiqi

para një jave - Telegrafi

Politikania serbe nga Kosova, Rada Trajkoviq, ka deklaruar se Ministria e Brendshme e Serbisë ia ka hequr masën e mbrojtjes nga afër dhe se ndjehet e rrezikuar nga presidenti serb Aleksandar Vuçiq. Ish-deputetja...

Sulmi ndaj djalit të Nenad Rashiq po cilësohet si politik

para një jave - Syri.net Kosova

Tetë persona, në mesin e tyre edhe një i mitur, janë ndaluar për 48 orë, pas një sulmi fizik ndaj djalit, të ish-ministrit serb në Kosovë, Nenad Rashiq. “Prokuroria Themelore në Prishtinë, Departamenti...

Trajkoviq: Ndihem e rrezikuar nga Vuçiqi

para një jave - Koha.mk

Politikania serbe nga Kosova, Rada Trajkoviq, ka deklaruar se Ministria e Brendshme e Serbisë ia ka hequr masën e mbrojtjes nga afër dhe se ndihet e rrezikuar nga presidenti serb Aleksandar Vuçiq. Ish-deputetja...

Petkoviqi i reagon Trajkoviqit: Po keqpërdor sulmin e djalit të Rashiq për përfitime politike

para një jave - Insajderi

Drejtor i zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviq, i ka reaguar deklarimeve të Rada Trajkoviq, e cila së fundi pati akuza ndaj Listes Serbe por dhe presidentit serb Aleksandar Vuçiq, për...

Serbi kërcënon Kurtin: Do t’ia vë flakën tërë familjes tuaj

para një jave - Bota Sot

Kandidati për kryeministër nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, është kërcënuar përmes llogarisë në twitter, ndërsa ka bërë një reagim ku dënon sulmin ndaj djalit të politikanit serb Nenad...

Jevtiq nga Lista Serbe dënon sulmin ndaj djalit të Nenad Rashiq

para një jave - Syri.net Kosova

Nënkryetari i Listës Serbe Dalibor Jevtiq ka thënë se e dënon çfarëdo sulmi fizik dhe verbal ndaj cilitdo politikan e posaçërisht anëtarëve të familjeve të tyre. ”Dhuna është e papranueshme pavarësisht...

Serbi kërcënon Kurtin: Do t’ia vë flakën tërë familjes tuaj

para një jave - Indeks online

Kandidati për kryeministër nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, është kërcënuar përmes llogarisë në twitter, ndërsa ka bërë një reagim ku dënon sulmin ndaj djalit të politikanit serb Nenad...

Rrahja e Rashiqit/Trajokviq i drejtohet Vuçiqit: Me këto metoda po i arrinë fitoret Lista juaj serbe

para një jave - Syri.net Kosova

Kandidatja për deputete në zgjedhjet e 14 shkurtit nga IQ “Za slobodu pravdu i opstanak” (Për liri, drejtësi dhe mbijetesë), Rada Trajkoviq, ka reaguar lidhur me rastin e rrahjes së djalit të politikanit...

Trajkoviq fajësoi Listën Serbe për sulmin ndaj djalit të Rashiq, reagon Petrovic

para një jave - OraInfo

Petroviq sulmon Trajkoviqin pasi deklaroi se pas sulmit ndaj djalit të Rashiqit qëndron Lista Serbe. Drejtor i së ashtuquajturës zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviq, i ka reaguar deklarimeve...

Pas rrahjes së djalit të Nenad Rashiqit, Rada Trajkoviq i drejtohet Vuçiqit: Me këto metoda po i arrinë fitoret Lista juaj serbe

para një jave - Telegrafi

Kandidatja për deputete në zgjedhjet e 14 shkurtit nga IQ “Za slobodu pravdu i opstanak” (Për liri, drejtësi dhe mbijetesë”, Rada Trajkoviq, ka reaguar lidhur me rastin e rrahjes së djalit të politikanit...

Petkoviq i reagon Trajkoviqit: Po e keqpërdor sulmin e djalit të Rashiq për përfitime politike

para një jave - Bota Sot

Drejtor i zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviq, i ka reaguar deklarimeve të Rada Trajkoviq, e cila së fundi pati akuza ndaj Listes Serbe por dhe presidentit serb Aleksandar Vuçiq, për...

Trajkoviq – Vuçiqit: Me këto metoda po i arrin fitoret Lista juaj serbe në Kosovë

para një jave - Insajderi

Kandidatja për deputete në zgjedhjet e 14 shkurtit nga IQ “Za slobodu pravdu i opstanak” (Për liri, drejtësi dhe mbijetesë”, Rada Trajkoviq, ka reaguar lidhur me rastin e rrahjes së djalit të politikanit...

Petkoviq i reagon Trajkoviqit: Po keqpërdorë sulmin ndaj djalit të Rashiqit për përfitime politike

para një jave - Zeri

I ashtuquajturi drejtor i zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviq, i ka reaguar deklarimeve të Rada Trajkoviq, e cila së fundi pati akuza ndaj Listes Serbe por dhe presidentit serb Aleksandar...

Trajokviq-Vuçiqit pas sulmit ndaj djalit të Rashiqit: Me këto metoda po i arrijnë fitoret Lista juaj Serbe

para një jave - OraInfo

Trajkoviq e ka dënuar sulmin ndaj djalit të politikanit serb Nenad Rashiq. Kandidatja për deputete në zgjedhjet e 14 shkurtit nga IQ “Za slobodu pravdu i opstanak” (Për liri, drejtësi dhe mbijetesë), Rada...

Reagimi nga Vetëvendosje: Ky ishte një atentat ndaj Mefail Bajqinovcit

para një jave - Bota Sot

Sot në orët e mbrëmjes, vetura e deputetit të VV-së, Mefail Bajqinovci ka marrë flakë, njofton “Bota sot”. Sipas sqarimit të vet Bajqinovcit, vetura ka marrë flak porsa ai kishte hyrë brenda dhe e kishte...

Hoxhaj dënon sulmin ndaj djalit të Rashiq

para një jave - Insajderi

Kryetari në detyrë i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj, ka dënuar ashpër sulmin ndaj djalit të politikanit serb të Kosovës, Nenad Rashiq, njofton Insajderi. Përmes një postimi në Twitter, Hoxhaj...

Petkoviq: Trajkoviq po keqpërdor sulmin e djalit të Rashiq për përfitime politike

para një jave - Klan Kosova

I ashtuquajturi drejtor i zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviq, i ka reaguar deklarimeve të Rada Trajkoviq, e cila së fundi pati akuza ndaj Listes Serbe por dhe presidentit serb Aleksandar...

Petroviq i reagon Trajkoviqit: Po e keqpërdorë sulmin e djalit të Rashiq për përfitime politike

para një jave - Indeks online

Drejtor i zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviq, i ka reaguar deklarimeve të Rada Trajkoviq, e cila së fundi pati akuza ndaj Listes Serbe por dhe presidentit serb Aleksandar Vuçiq, për...

Rrahja e djalit të Rashiq, Rada Trajkoviq me reagime të njëpasnjëshme: Çfarë dyfytyrësie e Listës Serbe

para një jave - Klan Kosova

Politikanja e njohur serbe, Rada Trajkoviq ka bërë reagime të njëpasnjëshme, lidhur me rastin e fundit, ku u rrah djali i ish-ministrit serb, Nenad Rashiq. Në njërin prej tyre, të shkruar në twitter, ajo...

Osmani: Sulmi ndaj djalit të Rashiqit, në vazhdën e ndërhyrjeve të Serbisë

para një jave - RTK

Ushtruesja e detyrës së presidentes, Vjosa Osmani ka reaguar pas sulmit ndaj djalit të politikanit Nenad Rashiq duke e cilësuar si akt kundër demokracisë dhe lirisë së individit. Ajo ka bërë thirrje që...

Osmani dënon sulmin ndaj djalit të Rashiq, kërkon hetime për djegien e veturës së Bajqinovcit

para një jave - Top Channel

Ushtruesja e detyrës së presidentes Vjosa Osmani ka reaguar pas sulmit ndaj djalit të politikanit Nenad Rashiq duke e cilësuar si akt kundër demokracisë dhe lirisë së individit. “Ftoj organet e rendit...

Petkoviq i reagon Trajkoviqit: Po keqpërdorë sulmin ndaj djalit të Rashiqit për përfitime politike

para një jave - GazetaBlic

I ashtuquajturi drejtor i zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviq, i ka reaguar deklarimeve të Rada Trajkoviq, e cila së fundi pati akuza ndaj Listes Serbe por dhe presidentit serb Aleksandar...

Hoxhaj dënon sulmin ndaj djalit të Rashiq: Policia ta hetojë rastin dhe t’i arrestojë përgjegjësit

para një jave - Telegrafi

Kryetari në detyrë i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj, ka dënuar ashpër sulmin ndaj djalit të politikanit serb të Kosovës, Nenad Rashiq. Përmes një postimi në Twitter, Hoxhaj ka bërë thirrje...

Nënkryetari i Listës Serbe dënon sulmin ndaj djalit të Nenad Rashiq

para një jave - OraInfo

Jevtiq nga Lista Serbe dënon sulmin ndaj djalit të Nenad Rashiq. Nënkryetari i Listës Serbe Dalibor Jevtiq ka thënë se e dënon çfarëdo sulmi fizik dhe verbal ndaj cilitdo politikan e posaçërisht anëtarëve...

Çitaku: Krimi i djalit të Rashiqit është të qenit i biri i një politikani që Beogradi nuk mund ta kontrollojë

para një jave - Syri.net Kosova

Ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku, ka reaguar pas rrahjes së birit të diplomatit serb në Kosovë, Nenad Rashiq.Çitaku, nëpërmjet Twitter-it, ka thënë se krimi i vetëm i të birit të Rashiq ishte...

Hoxhaj reagon pas sulmit ndaj djalit të Rashiqit: Policia ta hetojë rastin dhe t’i arrestojë përgjegjësit

para një jave - Syri.net Kosova

Kryetari në detyrë i PDK-së, Enver Hoxhaj, ka dënuar ashpër sulmin ndaj djalit të politikanit serb të Kosovës, Nenad Rashiq. Përmes një postimi në Facebook, Hoxhaj ka bërë thirrje që policia ta hetojë...

Petkoviq i reagon Trajkoviqit: Po keqpërdorur sulmin ndaj djalit të Rashiqit për përfitime politike

para një jave - GazetaBlic

I ashtuquajturi drejtor i zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviq, i ka reaguar deklarimeve të Rada Trajkoviq, e cila së fundi pati akuza ndaj Listes Serbe por dhe presidentit serb Aleksandar...

Vjosa Osmani dënon sulmin ndaj djalit të Nenad Rashiq, bën thirrje të hetohet edhe djegia e veturës së Bajqinovcit

para një jave - Telegrafi

Ushtruesja e detyrës së Presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani ka reaguar pas sulmit ndaj djalit të politikanit Nenad Rashiq duke e cilësuar si akt kundër demokracisë dhe lirisë së individit. Osmani ka ftuar...

Jevtiq nga Lista Serbe dënon sulmin ndaj djalit të Nenad Rashiq

para një jave - Bota Sot

Nënkryetari i Listës Serbe Dalibor Jevtiq ka thënë se e dënon çfarëdo sulmi fizik dhe verbal ndaj cilitdo politikan e posaçërisht anëtarëve të familjeve të tyre. ”Dhuna është e papranueshme pavarësisht...

Rrahja e djalit të Rashiq, Rada Trajkoviq me reagime të njëpasnjëshme: Çfarë dyfytyrësie e Listës Serbe

para një jave - Zeri

Politikanja e njohur serbe, Rada Trajkoviq ka bërë reagime të njëpasnjëshme, lidhur me rastin e fundit, ku u rrah djali i ish-ministrit serb, Nenad Rashiq. Në njërin prej tyre, të shkruar në twitter, ajo...

Reagon Lista Serbe pas sulmit ndaj djalit të Rashiqit

para një jave - Insajderi

Lista Serbe ka dënuar sulmin fizik ndaj djalit të politikanit nga Graçanica, Nenad Rashiq, Nikolës, njofton Insajderi. Ky subjekt politik përmes një komunikate në Facebook, ka ftuar organet e kompetente...

Osmani për sulmin ndaj djalit të Rashiq: Vazhdë e kërcënimeve e ndërhyrjeve ilegale të Serbisë

para një jave - Insajderi

U.d. Presidentja, Vjosa Osmani ka reaguar pas sulmit ndaj djalit të politikanit Nenad Rashiq duke e cilësuar si akt kundër demokracisë dhe lirisë së individit, njofton Insajderi. “Ftoj organet e rendit...

Rreth rrahjes së djalit të Nenad Rashiqit, reagon Rada Trajkoviq

para një jave - Indeks online

Kandidatja për deputete në zgjedhjet e 14 shkurtit nga IQ “Za slobodu pravdu i opstanak” (Për liri, drejtësi dhe mbijetesë”, Rada Trajkoviq, ka reaguar lidhur me rastin e rrahjes së djalit të politikanit...

Rrahja e djalit të Rashiqit, Trajkoviq: Çfarë dyfytyrësie e Listës Serbe

para një jave - RTK

Politikanja e njohur serbe, Rada Trajkoviq ka bërë reagime të njëpasnjëshme, lidhur me rastin e fundit, ku u rrah djali i ish-ministrit serb, Nenad Rashiq. Në njërin prej tyre, të shkruar në twitter, ajo...

Osmani për sulmin ndaj djalit të Rashiqit: Vazhdë e kërcënimeve e ndërhyrjeve ilegale të Serbisë në Kosovë

para një jave - Syri.net Kosova

U.d. Presidentja, Vjosa Osmani ka reaguar pas sulmit ndaj djalit të politikanit Nenad Rashiq duke e cilësuar si akt kundër demokracisë dhe lirisë së individit. “Ftoj organet e rendit që sa më shpejtë t’i...

Pas rrahjes së djalit të Nenad Rashiqit, Rada Trajkoviq i drejtohet Vuçiqit

para një jave - Bota Sot

Kandidatja për deputete në zgjedhjet e 14 shkurtit nga IQ “Za slobodu pravdu i opstanak” (Për liri, drejtësi dhe mbijetesë”, Rada Trajkoviq, ka reaguar lidhur me rastin e rrahjes së djalit të politikanit...

Lista Serbe dënon sulmin ndaj djalit të Rashiqit, mos t'i jepet ngjyrim politik

para një jave - Syri.net Kosova

Lista Serbe ka dënuar sulmin fizik ndaj djalit të politikanit nga Graçanica, Nenad Rashiq, Nikolës. Ky subjekt politik përmes një komunikate në Facebook, ka ftuar organet e kompetente që të hetojnë dhe...

Trajokviq për rrahjen e djalit të Rashiq i drejtohet Vuçiqit: Me këto metoda po i arrinë fitoret Lista juaj serbe

para një jave - GazetaBlic

Kandidatja për deputete në zgjedhjet e 14 shkurtit nga IQ “Za slobodu pravdu i opstanak” (Për liri, drejtësi dhe mbijetesë), Rada Trajkoviq, ka reaguar lidhur me rastin e rrahjes së djalit të politikanit...

Dhunohet djali i politikanit serb Rashiç, shoqërohen disa persona

para një jave - ABC News

Këtë të hënë është sulmuar dhe rrahur djali i politikanit serb në Kosovë, Nenad Rashiç. Mediat vendase bëjnë me dije se ngjarja ka ndodhur në një një shkolle në Llapnasellë, komuna e Graçanicës, ka ndodhur...

Hoxhaj dënon sulmin ndaj djalit të Nenad Rashiq: Policia ta hetojë rastin dhe t’i arrestojë përgjegjësit

para një jave - Klan Kosova

Kryetari në detyrë i PDK-së, Enver Hoxhaj, ka dënuar ashpër sulmin ndaj djalit të politikanit serb të Kosovës, Nenad Rashiq. Përmes një postimi në twitter, Hoxhaj ka bërë thirrje që policia ta hetojë këtë...

Sulmohet djali i Nenad Rashiç, politikani serb drejton gishtin nga Beogradi, reagon Osmani dhe Kurti

para një jave - Ora news

Djali i politikanit lokal serb në Kosovë, Nenad Rashiç, është sulmuar dhe rrahur nga një grup prej dhjetëra personash në afërsi të shkollës ku vijon mësimet dhe ka pësuar plagë në kokë. Ai është shprehur...

Çitaku pas rrahjes së djalit të Rashiqit: Krimi i tij i vetëm është se është djalë i një politikani që nuk kontrollohet nga Beogradi

para një jave - Klan Kosova

Ambasadorja në detyrë e Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës Vlora Çitaku, pas rrahjes së djalit të politikanit serb Nenad Rashiq. Çitaku tha se krimi i vetëm i tij është se është i biri i një politikani...

Osmani reagon pas sulmit ndaj djalit të Rashiq, bën thirrje që të hetohet rasti i djegies së veturës së Bajqinovcit

para një jave - OraInfo

Vjosa Osmani e ka dënuar sulmin ndaj djalit të Nenad Rashiq. U.d. Presidentja Vjosa Osmani ka reaguar pas sulmit ndaj djalit të politikanit Nenad Rashiq duke e cilësuar si akt kundër demokracisë dhe lirisë...

Osmani dënon sulmin ndaj djalit të politikanit Nenad Rashiq

para një jave - Koha.mk

U.d. Presidentja Vjosa Osmani ka reaguar pas sulmit ndaj djalit të politikanit Nenad Rashiq duke e cilësuar si akt kundër demokracisë dhe lirisë së individit. “Ftoj organet e rendit që sa më shpejtë t’i...

Hoxhaj dënon sulmin ndaj djalit të Nenad Rashiqit: Policia ta hetojë rastin dhe t'i arrestojë përgjegjësit

para një jave - Zeri

Kryetari në detyrë i PDK-së, Enver Hoxhaj, ka dënuar ashpër sulmin ndaj djalit të politikanit serb të Kosovës, Nenad Rashiq. Përmes një postimi në Facebook, Hoxhaj ka bërë thirrje që policia ta hetojë...

Serbi i quan shqiptarët terroristë, kërcënon Kurtin: Do t’ja vë flakën tërë familjes tuaj

para një jave - Lajmi.net

Ndërsa Kurti shkruan dhe kërkon që të ndiqen dorasit e këtij incidenti, në një replikë, një serb, i shkruan se Nenad Rashiq është i njëjtë me Listën Serbe. Tutje ai prezanton veten si ”serb të rinjë”,...

Kurti: Sulmi ndaj birit të Rashiqit është i organizuar, ai nuk iu nënshtrua kërcënimeve të Serbisë

para një jave - Syri.net Kosova

Kandidati për kryeministër nga radhët e Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka reaguar pas rrahjes së të birit të diplomatit serb në Kosovë, Nenad Rashiq. Kurti ka thënë se sulmi është i organizuar dhe motivet...

Kosovë: Sulmohet i biri i politikanit lokal serb, Nenad Rashiç

para një jave - Zëri i Amerikës

Në Kosovë, policia tha se ka ndaluar tetë persona në fshatin Llapnasellë afër Prishtinës, pas një sulmi ndaj të birit të politikanit lokal serb, Nenad Rashiç. Policia tha se po kryen hetime rreth motiveve...

Trajkoviq: Ndihem e rrezikuar nga Vuçiqi

para një jave - Tetova Sot

Politikania serbe nga Kosova, Rada Trajkoviq, ka deklaruar se Ministria e Brendshme e Serbisë ia ka hequr masën e mbrojtjes nga afër dhe se ndihet e rrezikuar nga presidenti serb Aleksandar Vuçiq. Ish-deputetja...

Policia ndalon tetë të dyshuar pas dhunimit të djalit të politikanit serb në Kosovë

para një jave - Panorama

Policia e Kosovës ka konfirmuar raportimet e mediave lokale në Kosovë se të hënën në afërsi të një shkolle në Llapnasellë, komuna e Graçanicës, ka ndodhur një rrahje ku janë përfshirë disa persona. Për...

Hoxhaj dënon sulmin ndaj djalit të Nenad Rashiq: Policia ta hetojë rastin dhe t’i arrestojë përgjegjësit

para një jave - Indeks online

Kryetari në detyrë i PDK-së, Enver Hoxhaj, ka dënuar ashpër sulmin ndaj djalit të politikanit serb të Kosovës, Nenad Rashiq. Përmes një postimi në Facebook, Hoxhaj ka bërë thirrje që policia ta hetojë...

Kurti pas rrahjes së djalit të Rashiqit: Sulm i organizuar, ka të bëjë me mosnënshtrimin ndaj kërcënimeve të Serbisë

para një jave - Zeri

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka reaguar pas lajmit se sot djali i kryetarit të Partisë Demokratike Progresive, Nenad Rashiq është rrahur nga disa persona në afërsi të shkollës në Llapnasellë....

Osmani dënon sulmin ndaj djalit të Nenad Rashiqit: Qëllimi është që të frikësohen qytetarët serbë

para një jave - Zeri

U.d. e presidentes, së vendit, Vjosa Osmani ka reaguar pas sulmit ndaj djalit të politikanit Nenad Rashiq duke e cilësuar si akt kundër demokracisë dhe lirisë së individit. “Ftoj organet e rendit që sa...

Hoxhaj reagon pas sulmit ndaj djalit të Rashiqit:Të arrestohen përgjegjësit

para një jave - RTK

Kryetari në detyrë i PDK-së, Enver Hoxhaj, ka dënuar ashpër sulmin ndaj djalit të politikanit serb të Kosovës, Nenad Rashiq. Përmes një postimi në Facebook, Hoxhaj ka bërë thirrje që policia ta hetojë...

Hoxhaj reagon pas sulmit ndaj djalit të Rashiqit, kërkon që policia ta hetojë rastin dhe t’i arrestojë përgjegjësit

para një jave - OraInfo

Kryetari në detyrë i PDK-së, Enver Hoxhaj, ka reaguar pas sulmit që iu bë djalit të politikanit serb të Kosovës, Nenad Rashiq. Përmes një postimi në Facebook, Hoxhaj ka bërë thirrje që policia ta hetojë...

Kurti: Ata që ia sulmuan djalin, nuk munden ta nënshtrojnë Rashiqin

para një jave - Insajderi

Kandidati për kryeministër, Albin Kurti, ka reaguar pas lajmit se djali i Nenad Rashiqit është rrahur nga disa persona, njofton Insajderi Ai ka thënë se ky krim ka të bëjë me mosnënshtrimin e babait të...

Kurti: Sulmi i të birit të Rashiqit është i organizuar, ai nuk iu nënshtrua kërcënimeve të Serbisë

para një jave - Syri.net Kosova

Kandidati për kryeministër nga radhët e Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka reaguar pas rrahjes së të birit të diplomatit serb në Kosovë, Nenad Rashiq. Kurti ka thënë se sulmi është i organizuar dhe motivet...

Hoxhaj dënon sulmin ndaj djalit të Nenad Rashiq: Policia t’i arrestojë përgjegjësit

para një jave - GazetaBlic

Kryetari në detyrë i PDK-së, Enver Hoxhaj, ka dënuar ashpër sulmin ndaj djalit të politikanit serb të Kosovës, Nenad Rashiq. Përmes një postimi në Twitter, Hoxhaj ka bërë thirrje që policia ta hetojë këtë...

Hoxhaj dënon sulmin ndaj djalit të Rashiq: Policia ta hetojë rastin dhe t'i arrestojë përgjegjësit

para një jave - Bota Sot

Kryetari në detyrë i PDK-së, Enver Hoxhaj, ka dënuar ashpër sulmin ndaj djalit të politikanit serb të Kosovës, Nenad Rashiq. Përmes një postimi në Facebook, Hoxhaj ka bërë thirrje që policia ta hetojë...

Sulmi ndaj djalit të politikanit Nenad Rashiq dhe djegia e veturës së Mefail Bajqinovcit, reagon edhe Vjosa Osmani

para një jave - Bota Sot

U.d. presidentja Vjosa Osmani, ka reaguar pas rrahjes së birit të diplomatit serb në Kosovë, Nenad Rashiq, dhe djegien e veturës së ish-deputetit Mefail Bajqinovci, përcjell “Bota sot”. Osmani e ka cilësuar...

Çitaku thotë se djali i Rashiqit u sulmua se ishte fëmija i një politikani që nuk iu bind Beogradit

para një jave - Zeri

Ish-ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku, ka reaguar pas rrahjes së djalit të diplomatit serb në Kosovë, Nenad Rashiq. Çitaku thotë se krimi i vetëm i të birit të Rashiq ishte se është fëmija i...

Reagon Çitaku, pas rrahjes së të birit të Rashiqit: Krimi i tij i vetëm ishte se ishte fëmija i një politikani që nuk iu bind Beogradit

para një jave - Bota Sot

Ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku, ka reaguar pas rrahjes së birit të diplomatit serb në Kosovë, Nenad Rashiq. Çitaku, nëpërmjet Twitter-it, ka thënë se krimi i vetëm i të birit të Rashiq ishte...

Sulmi ndaj djalit të Nenad Rashiq: Nga Lista Serbe thotë së sulmuesit duhet dënuar

para një jave - Indeks online

Lista Serbe ka dënuar sulmin fizik ndaj djalit të politikanit nga Graçanica, Nenad Rashiq, Nikolës. Ky subjekt politik përmes një komunikate në Facebook, ka ftuar organet e kompetente që të hetojnë dhe...

Osmani dënon sulmin ndaj djalit të Rashiq, bën thirrje që të hetohet rasti i djegies së veturës së Bajqinovcit

para një jave - Indeks online

U.d. Presidentja Vjosa Osmani ka reaguar pas sulmit ndaj djalit të politikanit Nenad Rashiq duke e cilësuar si akt kundër demokracisë dhe lirisë së individit. “ Ftoj organet e rendit që sa më shpejtë t’i...

Osmani dënon sulmin ndaj djalit të Nenad Rashiqit: Qëllimi është që të frikësohen qytetarët serb

para një jave - Zeri

U.d. e presidentes, së vendit, Vjosa Osmani ka reaguar pas sulmit ndaj djalit të politikanit Nenad Rashiq duke e cilësuar si akt kundër demokracisë dhe lirisë së individit. “Ftoj organet e rendit që sa...

Reagon Kurti: Sulmi i të birit të Rashiqit është i organizuar, ai nuk iu nënshtrua kërcënimeve të Serbisë

para një jave - OraInfo

Kreu i VV-së, Albin Kurti, ka reaguar pas rrahjes së të birit të diplomatit serb në Kosovë, Nenad Rashiq. Kurti ka thënë se sulmi është i organizuar dhe motivet kanë të bëjnë me babin e tij. Ai ka kërkuar...

Kurti: Sulmi i të birit të Rashiqit është i organizuar, ai nuk iu nënshtrua kërcënimeve të Serbisë

para një jave - Koha.mk

Kandidati për kryeministër nga radhët e Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka reaguar pas rrahjes së të birit të diplomatit serb në Kosovë, Nenad Rashiq. Kurti ka thënë se sulmi është i organizuar dhe motivet...

Çitaku për rrahjen e djalit të Rashiq: Krimi i tij i vetëm është të qenit i biri i një politikani që Beogradi nuk mund ta kontrollojë

para një jave - GazetaBlic

Ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku, ka reaguar pas rrahjes së birit të diplomatit serb në Kosovë, Nenad Rashiq. Çitaku, nëpërmjet Twitter-it, ka thënë se krimi i vetëm i të birit të Rashiq ishte...

Lista Serbe dënon sulmin ndaj djalit të Rashiqit, kërkojnë hetime të shpejta e jo ngjyrime politike

para një jave - GazetaBlic

Lista Serbe ka dënuar sulmin fizik ndaj djalit të politikanit nga Graçanica, Nenad Rashiq, Nikolës. Ky subjekt politik përmes një komunikate në Facebook, ka ftuar organet e kompetente që të hetojnë dhe...

Rrahja e djalit të Rashiq, Rada Trajkoviq me reagime të njëpasnjëshme: Çfarë dyfytyrësie e Listës Serbe

para një jave - InfoShqip

Politikanja e njohur serbe, Rada Trajkoviq ka bërë reagime të njëpasnjëshme, lidhur me rastin e fundit, ku u rrah djali i ish-ministrit serb, Nenad Rashiq. Në njërin prej tyre, të shkruar në twitter, ajo...

Sulmi ndaj djalit të Nenad Rashiq po cilësohet si politik

para një jave - Lajmi.net

“Prokuroria Themelore në Prishtinë, Departamenti i Përgjithshëm, me aktvendim të Prokurorit të Shtetit, ka ndaluar për 48 orë personat me inicialet C.Z., B.Z., M.R., D.N., M.J., D.T., L.K., dhe një të...

Reagon Kurti pas rrahjes së djalit të Rashiqit: Ky sulm është i organizuar dhe ka të bëjë me mos nënshtrimin ndaj trysnisë e kërcënimeve të Serbisë

para një jave - Zeri

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka reaguar pas lajmit se sot djali i kryetarit të Partisë Demokratike Progresive, Nenad Rashiq është rrahur nga disa persona në afërsi të shkollës në Llapnasellë....

Policia e Kosovës ndalon tetë të dyshuar për incidentin në Llapnasellë

para një jave - Evropa e Lirë

Policia e Kosovës ka konfirmuar raportimet e mediave lokale në Kosovë se të hënën në afërsi të një shkolle në Llapnasellë, komuna e Graçanicës, ka ndodhur një rrahje ku janë përfshirë disa persona. Për...

Jevtiq nga Lista Serbe dënon sulmin ndaj djalit të Nenad Rashiq

para një jave - Lajmi.net

”Dhuna është e papranueshme pavarësisht dallimeve politike”, ka shkruar Jevtiq në twitter. Ky reagim i tij vie pas lajmit për sulmin ndaj djalit të politikanit opozitar serb të Kosovës, Nenad Rashiq, njofton Klan Kosova.

Rrahja e djalit të Rashiqit, Trajkoviq-Vuçiqit: Me këto metoda po i arrin fitoret Lista juaj serbe

para një jave - Lajmi.net

Trajkoviq në një postim në Twitter ka shkruar se djali i politikanit serb u sulmua nga 30 persona. “Djali i Nenad Rashiqit, politikanit opozitar serb nga Kosova, brutalisht është rrahur pranë shkollës...

Petkoviq: Trajkoviq po keqpërdor sulmin e djalit të Rashiq për përfitime politike

para një jave - Lajmi.net

Petkoviq shkruan se Trajkoviq po keqpërdor sulmin ndaj djalit të Rashiqit, për përfitimet e saj politike. ”Asnjë fëmijë nuk duhet të jetë caku, këtu nuk ka asnjë dilemë. Por ajo që po bëni ju Rada Trajkoviq,...

Rreth rrahjes së djalit të Nenad Rashiqit, reagon Rada Trajkoviq

para një jave - Infokusi

Kandidatja për deputete në zgjedhjet e 14 shkurtit nga IQ “Za slobodu pravdu i opstanak” (Për liri, drejtësi dhe mbijetesë”, Rada Trajkoviq, ka reaguar lidhur me rastin e rrahjes së djalit të politikanit...

Serbi i quan shqiptarët terroristë, kërcënon Kurtin: Do t’ja vë flakën tërë familjes tuaj

para një jave - Arbresh

Kandidati për kryeministër nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, është kërcënuar përmes llogarisë në twitter, ndërsa ka bërë një reagim ku dënon sulmin ndaj djalit të politikanit serb Nenad...

Trajokviq për rrahjen e djalit të Rashiq i drejtohet Vuçiqit: Me këto metoda po i arrijnë fitoret Lista juaj Serbe

para një jave - Lajmi.net

Ish-deputetja e Kuvendit të Kosovës, Rada Trajkoviq, ka akuzuar Listën Serbe dhe presidentin serb Aleksandar Vuçiq për incidentin e sotëm në Llaplesellë, ku është rrahur i riu Nikolla Rashiq. “Djali i...

Albin Kurti dënon sulmin “banditesk” ndaj djalit të Nenad Rashiqit

para një jave - Kallxo

Nenad Rashiq, në një intervistë ekskluzive në KALLXO Pernime ka treguar se djali i tij është sulmuar me boksa të hekurt e çekiçë. Nikolla Rashiq është rrahur nga rreth 30 persona në fshatin Llapnasellë...

Serbi kërcënon Kurtin: Do t’ja vë flakën tërë familjes tuaj

para një jave - Gazeta Metro

Kandidati për kryeministër nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, është kërcënuar përmes llogarisë në twitter, ndërsa ka bërë një reagim ku dënon sulmin ndaj djalit të politikanit serb Nenad...

Trajkoviq: Ndjehem e rrezikuar nga Vuçiqi

para një jave - Arbresh

Politikania serbe nga Kosova, Rada Trajkoviq, ka deklaruar se  Ministria e Brendshme e Serbisë ia ka hequr masën e mbrojtjes nga afër dhe se ndjehet e rrezikuar nga presidenti serb Aleksandar Vuçiq. Ish-deputetja...

Kurti për sulmin ndaj djalit të Rashiq: Ky krim banditesk erdhi si pasojë e mos nënshtrimit të Rashiq ndaj kërcënimeve të Serbisë

para një jave - GazetaBlic

Kandidati për kryeministër, Albin Kurti thotë se djali i politikanit serb, Nenad Rashiq u rrah sot brutalisht me armë të ftohta. Kurti thotë se ky krim është i organizuar dhe ka të bëjë me prindin e viktimës...

Albin Kurti reagon pas rrahjes së djalit të Nenad Rashiq, këto janë fjalët e tij

para një jave - Bota Sot

Djali i ish-ministrit Nenad Rashiq është rrahur sot para shkollës ku ai vijon mësimin në fshatin Llapnasellë të Graqanicës. Në lidhje me rastin, Policia e Kosovës ka shoqëruar 8 persona, prej tyre njëri...

Rrihet barbarisht 18-vjeçari, djali i një politikani serb në Graçanicë, reagon Albin Kurti

para një jave - NOA

Rrihet brutalisht djali i një politikani serb në Kosovë. Ngjarja ndodhi në Graçanicë, ku djali 18 vjeçar i politikanit Nenad Rashiç , është rrahur dhe është qëlluar edhe me armë të ftohta. Albin Kurti,...

Reagon Albin Kurti për rrahjen e djalit të Nenad Rashiq: Rrahja ka të bëjë me qëndrimet e Nenadit

para një jave - Indeks online

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, kryeministër i dalë nga zgjedhjet e 14 shkurtit, ka reaguar pas rrahjes së djalit të Nenad Rashiq sot në Graqanicë. Kurti ka thënë se ky krim banditesk ka...

Kurti: Sulmi i të birit të Rashiqit është i organizuar, ai nuk u nënshtrua

para një jave - RTK

Kandidati për kryeministër nga radhët e Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka reaguar pas rrahjes së të birit të diplomatit serb në Kosovë, Nenad Rashiq. Kurti ka thënë se sulmi është i organizuar dhe motivet...

Kurti: Ata që ia sulmuan djalin, nuk munden ta nënshtrojnë Rashiqin

para një jave - Koha.net

19:38 Abbott: Ata që e rrahën djalin e Rashiqit të dalin para drejtësisë Edhe ambasadori i Britanisë së Madhe, Nicholas Abbott e ka dënuar sulmin fizik ndaj djalit të Nenad Rashiqit. Ai ka thënë se dhuna...

Trajkovic thotë se ndjehet e rrezikuar nga Vucic: Ai dje e përmendi Nenad Rashicin, e djali i tij u rrah sot

para një jave - Gazeta Metro

Politikania serbe nga Kosova, Rada Trajkovic, ka deklaruar se Ministria e Brendshme e Serbisë ia ka hequr masën e mbrojtjes nga afër dhe se ndjehet e rrezikuar nga presidenti serb Aleksandar Vucic. Ish-deputetja...

Hoxhaj dënon sulmin ndaj djalit të Rashiq: Policia ta hetojë rastin dhe t’i arrestojë përgjegjësit

para një jave - Infokusi

Kryetari në detyrë i PDK-së, Enver Hoxhaj, ka dënuar ashpër sulmin ndaj djalit të politikanit serb të Kosovës, Nenad Rashiq. Përmes një postimi në Facebook, Hoxhaj ka bërë thirrje që policia ta hetojë...

Rrahja e djalit të Rashiq, Rada Trajkoviq me reagime të njëpasnjëshme: Çfarë dyfytyrësie e Listës Serbe

para një jave - Zyrtare

Politikanja e njohur serbe, Rada Trajkoviq ka bërë reagime të njëpasnjëshme, lidhur me rastin e fundit, ku u rrah djali i ish-ministrit serb, Nenad Rashiq. Në njërin prej tyre, të shkruar në twitter, ajo...

Olluri: Pse Albini s’po poston status për Bajqinovcin, po vec për djalin e Nenadit

para një jave - Gazeta Metro

Sot gjatë ditës, deputetit të VV-së, Mefail Bajqinovcit i ka shpërthyer vetura nga zjarri, ndërkaq, djali i Nenad Rashiqit është sulmuar fizikisht nga dhjetëra qytetarë. Ndërsa, lideri i VV-së, Albin Kurti,...

Pas dhunimit të djalit të Nenad Rashiqit, reagon Trajkoviç i drejtohet Vuçiqit: Me këto metoda po e arrin fitoret Lista juaj serbe

para një jave - Dosja.al

Nenad Rashiç. 22 Shkurt, 2021 23:14 KOSOVË -Kandidatja për deputete në zgjedhjet e 14 shkurtit nga IQ “Za slobodu pravdu i opstanak” (Për liri, drejtësi dhe mbijetesë), Rada Trajkoviç, ka reaguar në lidhje...

Çitaku: Krimi i djalit të Rashiqit është të qenit i biri i një politikani që Beogradi nuk mund ta kontrollojë

para një jave - Lajmi.net

Tutje, ajo ka bërë thirrje për ndalje të dhunës dhe kërcënimeve. Postimi i plotë: Një djalë 18-vjeçar u rrah nga një bandë e serbëve në Graçanicë sot.Krimi i tij i vetëm është të qenit i biri i Nenad Rashiq...

Osmani dënon sulmin ndaj djalit të Rashiq, bën thirrje që të hetohet rasti i djegies së veturës së Bajqinovcit

para një jave - Infokusi

U.d. Presidentja Vjosa Osmani ka reaguar pas sulmit ndaj djalit të politikanit Nenad Rashiq duke e cilësuar si akt kundër demokracisë dhe lirisë së individit. “Ftoj organet e rendit që sa më shpejtë t’i...

“Pse Albini s’po poston për Bajqinovcin, por veç për djalin e Rashiqit?”

para një jave - Periskopi

Sot gjatë ditës, deputetit të VV-së, Mefail Bajqinovcit i ka shpërthyer vetura nga zjarri, ndërkaq, djali i Nenad Rashiqit është sulmuar fizikisht nga dhjetëra qytetarë. Ndërsa, lideri i VV-së, Albin Kurti,...

Osmani dënon sulmin ndaj djalit të Rashiq: Serbia ka për qëllim frikësimin e qytetarëve serbë

para një jave - Tetova Sot

U.d. Presidentja Vjosa Osmani ka reaguar pas sulmit ndaj djalit të politikanit Nenad Rashiq duke e cilësuar si akt kundër demokracisë dhe lirisë së individit.“Ftoj organet e rendit që sa më shpejtë t’i...

Osmani për sulmin ndaj djalit të Rashiq: Vazhdë e kërcënimeve e ndërhyrjeve ilegale të Serbisë në Kosovë

para një jave - Lajmi.net

“Ftoj organet e rendit që sa më shpejtë t’i sjellin para drejtësisë autorët e krimit. Është tashmë e qartë që sulmi ndaj tij është në vazhdën e kërcënimeve të shumta e ndërhyrjeve ilegale të Serbisë në...

Lista Serbe dënon sulmin ndaj djalit të Rashiqit, kërkon të mos i jepet ngjyrim politik

para një jave - Lajmi.net

Ky subjekt politik përmes një komunikate në Facebook, ka ftuar organet e kompetente që të hetojnë dhe të dënojnë ata që kryen këtë vepër. Sipas njoftimit të babait të viktimës, Nenadit, djali i tij u sulmua...

Reagon Çitaku, pas rrahjes së të birit të Rashiqit: Krimi i tij i vetëm ishte se ishte fëmija i një politikani që nuk iu bind Beogradit

para një jave - Infokusi

Ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku, ka reaguar pas rrahjes së birit të diplomatit serb në Kosovë, Nenad Rashiq. Çitaku, nëpërmjet Twitter-it, ka thënë se krimi i vetëm i të birit të Rashiq ishte...

Lista Serbe për sulmin ndaj djalit të Rashiqit: Mos t’i jepet ngjyrim politik

para një jave - Lajmi.net

Ky subjekt politik përmes një komunikate në Facebook, ka ftuar organet e kompetente që të hetojnë dhe të dënojnë ata që kryen këtë vepër. Sipas njoftimit të babait të viktimës, Nenadit, djali i tij u sulmua...

Kreu i PDK-së Hoxhaj dënon sulmin ndaj djali të Rashiç: Nxis policinë të hetojë këtë rast dhe të arrestojë ata që janë përgjegjës

para një jave - Dosja.al

Enver Hoxhaj 22 Shkurt, 2021 22:43 KOSOVË -Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj, ka dënuar ashpër sulmin ndaj djalit të politikanit serb të Kosovës, Nenad Rashiç. Me anë të një postimi...

Trajokviq i drejtohet Vuçiqit: Me këto metoda po i arrijnë fitoret Lista juaj Serbe

para një jave - Epoka e Re

Kandidatja për deputete në zgjedhjet e 14 shkurtit nga IQ “Za slobodu pravdu i opstanak” (Për liri, drejtësi dhe mbijetesë), Rada Trajkoviq, ka reaguar lidhur me rastin e rrahjes së djalit të politikanit...

Përplasje mes Petkovic e Trajkovic: Ajo po keqpërdor sulmin ndaj djaloshit për qëllime politike

para një jave - Gazeta Metro

I ashtuquajturi drejtor i zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviq, i ka reaguar deklarimeve të Rada Trajkoviq, e cila së fundi pati akuza ndaj Listes Serbe por dhe presidentit serb Aleksandar...

Osmani dënon dhunën ndaj djalit të Rashiq: Sulmi ndaj tij është në vazhdën e kërcënimeve të shumta e ndërhyrjeve ilegale të Serbisë në Kosovë

para një jave - Dosja.al

Vjosa Osmani 22 Shkurt, 2021 22:34 KOSOVË- Presidentja në detyrë Vjosa Osmani ka reaguar pas sulmit ndaj djalit të politikanit Nenad Rashiç. Sipas Gazeta Express, Osmani e ka cilësuar si akt kundër demokracisë...

Rrahja e djalit të Rashiqit, Trajkoviq: Çfarë dyfytyrësie e Listës Serbe

para një jave - Arbresh

Politikanja e njohur serbe, Rada Trajkoviq ka bërë reagime të njëpasnjëshme, lidhur me rastin e fundit, ku u rrah djali i ish-ministrit serb, Nenad Rashiq. Në njërin prej tyre, të shkruar në Twitter, ajo...

Trajokviq për rrahjen e djalit të Rashiq i drejtohet Vuçiqit: Me këto metoda po i arrijnë fitoret Lista juaj Serbe

para një jave - Epoka e Re

Kandidatja për deputete në zgjedhjet e 14 shkurtit nga IQ “Za slobodu pravdu i opstanak” (Për liri, drejtësi dhe mbijetesë), Rada Trajkoviq, ka reaguar lidhur me rastin e rrahjes së djalit të politikanit...

Rrahja e djalit të Rashiqit, Trajkoviq-Vuçiqit: Me këto metoda po i arrin fitoret Lista juaj serbe

para një jave - KosovaPress

Kandidatja për deputete nga Iniciativa Qytetare “Për liri, drejtësi dhe mbijetesë”, Rada Trajkoviq ka akuzuar Listën Serbe dhe presidentin e Serbisë Aleksandar Vuçiq, pas rrahjes së sotme brutale të djalit...

Rada Trajkovic ka një mesazh për Vucic, pas rrahjes së djalit të Nenad Rashiq

para një jave - Gazeta Metro

Kandidatja për deputete nga IQ “Za slobodu pravdu i opstanak” (Për liri, drejtësi dhe mbijetesë”, Rada Trajkovic, ka reaguar pas rrahjes së djalit të Nenad Rashiq, shkruan Gazeta Metro. Trajkoviq, akuzoi...

Rrahja barbare e djalit të politikanit serb në Kosovë, reagon Albin Kurti: Krim banditesk

para një jave - FaxWeb

Këtë të hënë është rrahur brutalisht djali i një politikani serb në Kosovë. Ngjarja ka ndodhur në një shkollë në Llapnasellë, në komunën e Graçanicës. Sipas mediave vendase, 18-vjeçari është qëlluar me...

Trajkoviq i drejtohet Vuçiqit për rastin e Rashiqit: Me këto metoda po i arrinë fitoret Lista juaj serbe

para një jave - Periskopi

Kandidatja për deputete nga IQ “Za slobodu pravdu i opstanak” (Për liri, drejtësi dhe mbijetesë”, Rada Trajkoviq, ka reaguar lidhur me rastin e rrahjes së djalit të politikanit serb Nenad Rashiq. Përmes...

Kurti: Sulmi ndaj birit të Rashiqit është i organizuar, ai nuk iu nënshtrua kërcënimeve të Serbisë

para një jave - Lajmi.net

Kurti, ka thënë se sulmi ndaj Nikolla Rashiqit është i organizuar dhe ka të bëjë me prindin e tij që nuk u thye e as s’u nënshtrua ndaj trysnisë e kërcënimeve të Serbisë. Postimi i plotë: Me keqardhje...

Kurti: Sulmi i të birit të Rashiqit është i organizuar, ai nuk u nënshtrua

para një jave - Flaka

Kandidati për kryeministër nga radhët e Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka reaguar pas rrahjes së të birit të diplomatit serb në Kosovë, Nenad Rashiq. Kurti ka thënë se sulmi është i organizuar dhe motivet...

Hoxhaj dënon sulmin ndaj djalit të Nenad Rashiq: Policia t’i arrestojë përgjegjësit

para një jave - Epoka e Re

Kryetari në detyrë i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj, ka dënuar ashpër sulmin ndaj djalit të politikanit serb të Kosovës, Nenad Rashiq. Përmes një postimi në Twitter, Hoxhaj ka bërë thirrje...

Reagon Abin Kurti për rrahjen e djalit të Nenad Rashiq: Rrahja ka të bëjë me qëndrimet e Nenadit

para një jave - Infokusi

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, kryeministër i dalë nga zgjedhjet e 14 shkurtit, ka reaguar pas rrahjes së djalit të Nenad Rashiq sot në Graqanicë. Kurti ka thënë se ky krim banditesk ka...

Çitaku flet pas rrahjes së djalit të Rashiqit: Krimi i tij i vetëm ishte se ishte fëmija i një politikani që nuk iu bind Beogradit

para një jave - Gazeta Metro

Ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku, ka reaguar pas rrahjes së birit të diplomatit serb në Kosovë, Nenad Rashiq. Çitaku, nëpërmjet Twitter-it, ka thënë se krimi i vetëm i të birit të Rashiq ishte...

Hoxhaj për sulmin ndaj djalit të Nenad Rasic: Policia ta hetojë rastin dhe t’i arrestojë përgjegjësit

para një jave - Gazeta Metro

Kryetari në detyrë i PDK-së, Enver Hoxhaj, ka dënuar ashpër sulmin ndaj djalit të politikanit serb të Kosovës, Nenad Rasic. Përmes një postimi në Facebook, Hoxhaj ka bërë thirrje që policia ta hetojë këtë...

Hoxhaj reagon pas sulmit ndaj djalit të Rashiqit: Policia ta hetojë rastin dhe t’i arrestojë përgjegjësit

para një jave - Arbresh

Kryetari në detyrë i PDK-së, Enver Hoxhaj, ka dënuar ashpër sulmin ndaj djalit të politikanit serb të Kosovës, Nenad Rasic. Përmes një postimi në Facebook, Hoxhaj ka bërë thirrje që policia ta hetojë këtë...

Osmani reagon për rrahjen e djalit të Rashiqit dhe për rasti i djegies së veturës së ish’deputetit Mefail Bajqinovci

para një jave - Arbresh

U.d. Presidentja Vjosa Osmani dënon sulmin ndaj djalit të politikanit Nenad Rashiq U.d. Presidentja Vjosa Osmani ka reaguar pas sulmit ndaj djalit të politikanit Nenad Rashiq duke e cilësuar si akt kundër...

Hoxhaj dënon sulmin ndaj djalit të Rashiq: Policia ta hetojë rastin dhe t’i arrestojë përgjegjësit

para një jave - Periskopi

Kryetari në detyrë i PDK-së, Enver Hoxhaj, ka dënuar ashpër sulmin ndaj djalit të politikanit serb të Kosovës, Nenad Rashiq. Përmes një postimi në Facebook, Hoxhaj ka bërë thirrje që policia ta hetojë...

Hoxhaj dënon sulmin ndaj djalit të Rashiq: Policia ta hetojë rastin

para një jave - KosovaPress

Kryetari në detyrë i PDK-së, Enver Hoxhaj, ka dënuar ashpër sulmin ndaj djalit të politikanit serb të Kosovës, Nenad Rashiq. Përmes një postimi në Facebook, Hoxhaj ka bërë thirrje që policia ta hetojë...

Çitaku, pas rrahjes së djalit të Rashiqit: Krimi i tij i vetëm ishte se ishte fëmija i një politikani që nuk iu bind Beogradit

para një jave - Periskopi

Ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku, ka reaguar pas rrahjes së birit të diplomatit serb në Kosovë, Nenad Rashiq. Çitaku, nëpërmjet Twitter-it, ka thënë se krimi i vetëm i të birit të Rashiq ishte...

Hoxhaj dënon sulmin ndaj djalit të Nenad Rasic: Policia ta hetojë rastin dhe t’i arrestojë përgjegjësit

para një jave - Ekonomia Online

Kryetari në detyrë i PDK-së, Enver Hoxhaj, ka dënuar ashpër sulmin ndaj djalit të politikanit serb të Kosovës, Nenad Rasic. Përmes një postimi në Facebook, Hoxhaj ka bërë thirrje që policia ta hetojë këtë...

Hoxhaj dënon sulmin ndaj djalit të Nenad Rasic: Policia ta hetojë rastin dhe t’i arrestojë përgjegjësit

para një jave - Arbresh

Kryetari në detyrë i PDK-së, Enver Hoxhaj, ka dënuar ashpër sulmin ndaj djalit të politikanit serb të Kosovës, Nenad Rasic. Përmes një postimi në Facebook, Hoxhaj ka bërë thirrje që policia ta hetojë këtë...

Osmani reagon për rrahjen e djalit të Rashiq dhe për rasti i djegies së veturës së ish’deputetit Mefail Bajqinovci

para një jave - Arbresh

U.d. Presidentja Vjosa Osmani dënon sulmin ndaj djalit të politikanit Nenad Rashiq U.d. Presidentja Vjosa Osmani ka reaguar pas sulmit ndaj djalit të politikanit Nenad Rashiq duke e cilësuar si akt kundër...

Reagon Çitaku, pas rrahjes së të birit të Rashiqit: Krimi i tij i vetëm ishte se ishte fëmija i një politikani që nuk iu bind Beogradit

para një jave - Arbresh

Ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku, ka reaguar pas rrahjes së birit të diplomatit serb në Kosovë, Nenad Rashiq. Çitaku ka thënë se krimi i vetëm i të birit të Rashiq ishte se është fëmija i një...

Osmani dënon sulmin ndaj djalit të Rashiq, kërkon hetime për djegien e veturës së Bajqinovcit

para një jave - KosovaPress

Ushtruesja e detyrës së presidentes Vjosa Osmani ka reaguar pas sulmit ndaj djalit të ish-ministrit Nenad Rashiq duke e cilësuar si akt kundër demokracisë dhe lirisë së individit. Ajo me këtë rast fton...

Osmani dënon sulmin ndaj djalit të Rashiq: Serbia ka për qëllim frikësimin e qytetarëve serbë

para një jave - Ekonomia Online

U.d. Presidentja Vjosa Osmani ka reaguar pas sulmit ndaj djalit të politikanit Nenad Rashiq duke e cilësuar si akt kundër demokracisë dhe lirisë së individit. “Ftoj organet e rendit që sa më shpejtë t’i...

Reagon Lista Serbe për sulmin ndaj djalit të Nenad Rashiqit

para një jave - Periskopi

Lista Serbe ka dënuar sulmin fizik ndaj djalit të politikanit nga Graçanica, Nenad Rashiq, Nikolës. Ky subjekt politik përmes një komunikate në Facebook, ka ftuar organet e kompetente që të hetojnë dhe...

Reagon Çitaku, pas rrahjes së të birit të Rashiqit: Krimi i tij i vetëm ishte se ishte fëmija i një politikani që nuk iu bind Beogradit

para një jave - Arbresh

Ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku, ka reaguar pas rrahjes së birit të diplomatit serb në Kosovë, Nenad Rashiq. Çitaku, nëpërmjet Twitter-it, ka thënë se krimi i vetëm i të birit të Rashiq ishte...

Lista Serbe dënon sulmin ndaj djalit të Rashiqit, kërkon të mos i jepet ngjyrim politik

para një jave - Ekonomia Online

Lista Serbe ka dënuar sulmin fizik ndaj djalit të politikanit nga Graçanica, Nenad Rashiq, Nikolës. Ky subjekt politik përmes një komunikate në Facebook, ka ftuar organet e kompetente që të hetojnë dhe...

Kurti reagon pasi u rrah djali i Rashiqit, ngjarjen e lidh me motive politike

para një jave - Ekonomia Online

Kandidati për kryeministër nga Lëvizja Vetëvendosje, Albin Kurti, ka reaguar pasi djali i politikanit serb Nenad Rashiq, u sulmua rëndë në Graçanicë. “Me keqardhje të madhe morëm lajmin se sot në Graçanicë,...

Sulmi ndaj djalit të Rashiq, Kurti: Krim banditesk – kriminelët të dalin para drejtësisë

para një jave - KosovaPress

Kandidati për kryeministër nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti ka reaguar pas sulmit fizik ndaj djalit të ish-ministrit Nenad Rashiq. Kurti në një postim në Facebook ka thënë se krim banditesk...

Analisti politik: Rrahja e djalit të Rashiq është mesazh nga Vucici për serbët që duan ta pranojnë realitetin në Kosovë

para një jave - Gazeta Metro

Analisti politik, Fitim Salihu, ka reaguar pas rrahjes së të birit të diplomatit serb në Kosovë, Nenad Rashiq. Salihu, me anë të ‘Twitter’-it, ka thënë se një veprim i këtillë është mesazh nga presidenti...

Kurti: Sulmi i të birit të Rashiqit është i organizuar, ai nuk iu nënshtrua kërcënimeve të Serbisë

para një jave - Arbresh

Kandidati për kryeministër nga radhët e Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka reaguar pas rrahjes së të birit të diplomatit serb në Kosovë, Nenad Rashiq. Kurti ka thënë se sulmi është i organizuar dhe motivet...

Salihu: Rrahja e të birit të Rashiq është mesazh nga Vuçiqi për të gjithë serbët që duan ta pranojnë realitetin në Kosovë

para një jave - Periskopi

Analisti politik, Fitim Salihu, ka reaguar pas rrahjes së të birit të diplomatit serb në Kosovë, Nenad Rashiq. Salihu, me anë të ‘Twitter’-it, ka thënë se një veprim i këtillë është mesazh nga presidenti...

Kurti reagon pas rrahjes së djalit të Rashiqit: Duket se ky krim banditesk është i organizuar

para një jave - Gazeta Metro

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka reaguar pasi djali i politikanit Nenad Rashiq, Nikolla, u sulmua fizikisht me armë të ftohta, sulm të cilin Kurti e konsideron politik. “Me keqardhje të...

Albin Kurti shpreh keqardhje të madhe për rrahjen e djalit të Nenad Rashiqit

para një jave - Periskopi

Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka reaguar pas rrahjes së djalit të politikanit serb në Kosovë, Nenad Rashiqit. Kurti ka shprehur keqardhje të madhe për rrahjen e tij dhe ka thënë se sulmi ndaj...

Salihu: Ky është mesazhi i Vuçiqit për të gjithë serbët që duan të pranojnë realitetin politik në Kosovë

para një jave - Arbresh

Analisti politik, Fitim Salihu, ka reaguar pas rrahjes së të birit të diplomatit serb në Kosovë, Nenad Rashiq. Salihu, me anë të ‘Twitter’-it, ka thënë se një veprim i këtillë është mesazh nga presidenti...

Trajkoviq e akuzoi Beogradin për manipulimin e votave të serbëve në Kosovë, ata i thonë se deshi ta bëjë “Shqipërinë e Madhe” me Kurtin

para një jave - Telegrafi

Kandidatja për deputete në zgjedhjet parlamentare të 14 shkurtit nga Iniciativa Qytetare për Liri, Drejtësi dhe Mbijetesë (Gradjanska Inicijativa Za Slobodu, pravdu i opstanak), Rada Trajkoviq, i ka vazhduar...

Serbia akuzon Rada Trajkoviqin se donte ta bënte Shqipërinë e madhe me Albin Kurtin

para një jave - GazetaBlic

Trajkoviq e akuzoi Beogradin për manipulimin e votave të serbëve në Kosovë, ata i thonë se deshi ta bëjë “Shqipërinë e Madhe” me Kurtin. Kandidatja për deputete në zgjedhjet parlamentare të 14 shkurtit...

Petkoviq-Rada Trajkoviqit: S’mund ta bëni Shqipërinë e Madhe me Kurtin

para një jave - Insajderi

Drejtori i të ashtuquajturës ‘Zyrë për Kosovën në Qeverinë e Serbisë’, Petar Petkoviq, i tha kryetares së Lëvizjes Evropiane të Kosovës, Rada Trajkoviq, se mbështetja e serbëve në Kosovë ndaj saj është...

Petkoviq: Më vjen keq Rada, s’do të mund ta bëni Shqipërinë e madhe me Kurtin

para një jave - Bota Sot

Drejtori i të ashtuquajturës zyrë për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviq, i tha kryetares së Lëvizjes Evropiane të Kosovës, Rada Trajkoviq në Twitter se mbështetja e serbëve në Kosovë ndaj saj...

Petkoviq replikon me Rada Trajkoviq: Më vjen keq Rado, nuk do mund ta bëni Shqipërinë e Madhe me Kurtin

para një jave - GazetaBlic

Drejtori i të ashtuquajturës zyrë për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviq, i tha kryetares së Lëvizjes Evropiane të Kosovës, Rada Trajkoviq në Twitter se mbështetja e serbëve në Kosovë ndaj saj...

Trajkoviq e akuzoi Beogradin për manipulimin e votave të serbëve në Kosovë, ata i thonë se deshi ta bëjë “Shqipërinë e Madhe” me Kurtin

para një jave - InfoShqip

Kandidatja për deputete në zgjedhjet parlamentare të 14 shkurtit nga Iniciativa Qytetare për Liri, Drejtësi dhe Mbijetesë (Gradjanska Inicijativa Za Slobodu, pravdu i opstanak), Rada Trajkoviq, i ka vazhduar...

“S’po iu duan njerëzit”: Serbia akuzon Rada Trajkoviqin se donte ta bënte Shqipërinë e madhe me Kurtin

para një jave - Lajmi.net

Kandidatja për deputete në zgjedhjet parlamentare të 14 shkurtit nga Iniciativa Qytetare për Liri, Drejtësi dhe Mbijetesë (Gradjanska Inicijativa Za Slobodu, pravdu i opstanak), Rada Trajkoviq, i ka vazhduar...

Trajkoviq e akuzoi Beogradin për manipulimin e votave të serbëve në Kosovë, ata i thonë se deshi ta bëjë “Shqipërinë e Madhe” me Kurtin

para një jave - Zyrtare

Kandidatja për deputete në zgjedhjet parlamentare të 14 shkurtit nga Iniciativa Qytetare për Liri, Drejtësi dhe Mbijetesë (Gradjanska Inicijativa Za Slobodu, pravdu i opstanak), Rada Trajkoviq, i ka vazhduar...

Petkoviq: Më vjen keq Rado, s’do të mund ta bëni Shqipërinë e madhe me Kurtin

para një jave - Lajmi.net

Petkoviq tha se “i vjen keq” për Trajkoviqin, ndërsa duke iu drejtuar asaj, shtoi: “ju nuk do të jeni në gjendje ta bëni një Shqipëri të madhe me Kurtin”. “Krahasuar me zgjedhjet e 2019, mbështetja e saj...

‘Nuk mund të bësh një Shqipëri të Madhe me Kurtin’, Lista Serbe i përgjigjet ish-deputetes Trajkovic e cila akuzoi Beogradin për manipulim votash në Kosovë

para një jave - Dosja.al

Rada Trajkovic dhe Petar Petkovic 21 Shkurt, 2021 16:03 KOSOVË – Ish-deputetja serbe e Kuvendit të Kosovës, duke iu përgjigjur një deklarate të presidentit serb, Aleksandër Vuçiç se nuk janë përfaqësues...

Drejtori i zyrës për Kosovën në Serbi Petkoviç i drejtohet kryetares së LEK-së: Më vjen keq Rado, s’do të mund ta bëni Shqipërinë e madhe me Kurtin

para një jave - Dosja.al

Petar Petkoviç, 21 Shkurt, 2021 15:40 KOSOVË -Drejtori i zyrës për Kosovën në Serbi, Petar Petkoviç, ka reaguar ndaj një postimi të kryetares së Lëvizjes Evropiane të Kosovës, Rada Trajkoviç, duke u shprehur...

“S’po iu duan njerëzit”: Serbia akuzon Rada Trajkoviqin se donte ta bënte Shqipërinë e Madhe me Kurtin

para një jave - Periskopi

Trajkoviq e akuzoi Beogradin për manipulimin e votave të serbëve në Kosovë, ata i thonë se deshi ta bëjë “Shqipërinë e Madhe” me Kurtin Kandidatja për deputete në zgjedhjet parlamentare të 14 shkurtit...

Petkoviq: Më vjen keq Rado, s’do të mund ta bëni Shqipërinë e madhe me Kurtin

para një jave - Gazeta Metro

Drejtori i të ashtuquajturës zyrë për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviq, i tha kryetares së Lëvizjes Evropiane të Kosovës, Rada Trajkoviq në Twitter se mbështetja e serbëve në Kosovë ndaj saj...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK