OBRM-PDUKM: Spasovski të jep dorëheqje, Mijallkovi i iku para syve

para një jave - Telegrafi

Partia opozitare maqedonase OBRM-PDUKM, kërkon dorëheqjen e ministrit të Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski. Nga kjo parti thonë se derisa Spasovski ka përditësuar anëtarësinë e LSDM-së, Sasho Mijallkov...

Dy ditë nga arratisja e Mijallkovit, asnjë përgjegjësi nga institucionet kompetente

para një jave - Telegrafi

Ministria e Punëve të Brendshme me urdhër të gjykatës gjatë ditës së djeshme ka lëshuar fletarrest ndërkombëtarë për të akuzuarin e parë në rastin “Target-Fortesa” dhe ish kreun e DSK-së, Sasho Mijallkov,...

VMRO-DPMNE: Spasovski të japë dorëheqje menjëherë

para një jave - Zhurnal

Shkup, 23 shkurt – Oliver Spasovski të japë dorëheqje menjëherë! Derisa Spasovski azhurnon anëtarësi nëpër shtëpi, Sasho Mijalkov i iku para syve. Edhe pse institucionet e dinin që nga e shtuna se ekzistonte...

Arratisja e Mijallkovit, VMRO-DPMNE-ja kërkon dorëheqjen e Spasovskit

para një jave - Portalb

VMRO-DPMNE-ja sot kërkoi nga Ministri i Brendshëm Oliver Spasovski të japë dorëheqjen menjëherë, duke marrë përgjegjësinë e tij për arratisjen e ish-shefit të DSK-së Sasho Mijallkov, transmeton Portalb.mk...

ARRATISJA E MIJALLKOVIT/Si mund Ruskovska të ketë informacione më tepër se ASK-ja?!

para një jave - Zhurnal

Shkup, 23 shkurt – Ministria e Punëve të Brendshme shpalli urdhërarrest ndërkombëtar për ish-drejtorin e DSK-së, Sasho Mijallkov, i cili nga e diela është i pakapshëm për policinë. Kjo hapi shumë dilema...

VMRO-DPMNE: Spasovski menjëherë të jap dorëheqje

para një jave - Ina

Partia më e madhe opozitare VMRO-DPMNE kërkoi sot dorëheqjen e menjëhershme të ministrit të brendshëm, Oliver Spasovski. “Oliver Spasovski menjëherë të jap dorëheqje! Derisa Spasovski po azhurnon anëtarësime...

Dy ditë nga arratisja e Mijallkovit, asnjë përgjegjësi nga institucionet kompetente

para një jave - Bota Sot

Ministria e Punëve të Brendshme me urdhër të gjykatës gjatë ditës së djeshme ka lëshuar fletarrest ndërkombëtarë për të akuzuarin e parë në rastin “Target-Fortesa” dhe ish kreun e DSK-së, Sasho Mijallkov,...

Dy ditë nga arratisja e Mijallkovit, asnjë përgjegjësi nga institucionet kompetente

para një jave - Ina

Ministria e Punëve të Brendshme me urdhër të gjykatës gjatë ditës së djeshme ka lëshuar fletarrest ndërkombëtarë për të akuzuarin e parë në rastin “Target-Fortesa” dhe ish kreun e DSK-së, Sasho Mijallkov,...

Dy ditë nga arratisja e Mijallkovit, asnjë përgjegjësi nga institucionet kompetente

para një jave - Tetova Sot

Ministria e Punëve të Brendshme me urdhër të gjykatës gjatë ditës së djeshme ka lëshuar fletarrest ndërkombëtarë për të akuzuarin e parë në rastin “Target-Fortesa” dhe ish kreun e DSK-së, Sasho Mijallkov,...

Dy ditë nga arratisja e Mijallkovit, heshtje nga institucionet kompetente

para një jave - Flaka

Ministria e Punëve të Brendshme me urdhër të gjykatës gjatë ditës së djeshme ka lëshuar fletarrest ndërkombëtarë për të akuzuarin e parë në rastin “Target-Fortesa” dhe ish kreun e DSK-së, Sasho Mijallkov,...

Arratisja spektakulare!

para një jave - Flaka

Ish-drejtori i Drejtorisë për Siguri dhe Kundërzbulim, ose shërbimit sekret maqedonas, Sasho Mijallkov u arratis menjëherë pasi një gjykatë në Shkup kërkoi masën e arrestit shtëpiak para shpalljes së vendimit...

Dy ditë nga arratisja e Mijallkovit, asnjë përgjegjësi nga institucionet kompetente

para një jave - Arbresh

Ministria e Punëve të Brendshme me urdhër të gjykatës gjatë ditës së djeshme ka lëshuar fletarrest ndërkombëtarë për të akuzuarin e parë në rastin “Shënjestra-Fortesa” dhe ish kreun e DSK-së, Sasho Mijallkov,...

Dy ditë nga arratisja e Mijallkovit, asnjë përgjegjësi nga institucionet kompetente

para një jave - Lajm

Ministria e Punëve të Brendshme me urdhër të gjykatës gjatë ditës së djeshme ka lëshuar fletarrest ndërkombëtarë për të akuzuarin e parë në rastin “Target-Fortesa” dhe ish kreun e DSK-së, Sasho Mijallkov,...

Dy ditë nga arratisja e Mijallkovit, asnjë përgjegjësi nga institucionet kompetente

para një jave - Almakos

Ministria e Punëve të Brendshme me urdhër të gjykatës gjatë ditës së djeshme ka lëshuar fletarrest ndërkombëtarë për të akuzuarin e parë në rastin “Target-Fortesa” dhe ish kreun e DSK-së, Sasho Mijallkov,...

Shkup, ish kreu i shërbimit sekret/Do të arrestohej, arratiset nën hundën e policisë

para një jave - Top Channel

Ish-drejtori i Drejtorisë për Siguri dhe Kundërzbulim, ose shërbimit sekret maqedonas, Sasho Mijallkov u arratis menjëherë pasi një gjykatë në Shkup kërkoi masën e arrestit shtëpiak para shpalljes së vendimit...

Ruskoska: Unë jam lajmëruar tek Spasovski me informacionin se Mijallkov mund të arratisej

para një jave - Zhurnal

Shkup, 22 shkurt – Kreu i Prokurorisë për Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit, Villma Ruskovska, në një intervistë për emisionin “360 gradë” në Alsat tregoi se si ka shkuar komunikimi me Ministrinë e...

Ruskovska: Si e lajmërova Spasovskin në lidhje me arratisjen e Mijalkovit

para një jave - Koha.mk

Shkup, 22 shkurt – Kreu i Prokurorisë për Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit, Villma Ruskovska, në një intervistë për emisionin “360 gradë” në Alsat tregoi se si ka shkuar komunikimi me Ministrinë e...

Maqedoni e Veriut/ Arratiset ish-drejtori i Shërbimit Sekret Sasho Mijallkov

para një jave - Panorama

Ish-drejtori i Drejtorisë për Siguri dhe Kundërzbulim, ose shërbimit sekret maqedonas, Sasho Mijallkov u arratis menjëherë pasi një gjykatë në Shkup kërkoi masën e arrestit shtëpiak para shpalljes së vendimit...

Kush e lajmëroi ministrin e brendshëm, Spasovski se Mijallkov do të arratisej?!

para një jave - Ina

Kreu i Prokurorisë për Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit, Villma Ruskovska, në një intervistë për emisionin “360 gradë” në Alsat tregoi se si ka shkuar komunikimi me Ministrinë e Brendshme gjatë ditës...

Maqedoni e veriut, kush e ndihmoi Mijallkovin të arratiset?

para një jave - Insajderi

Prokuroria Publike e Maqedonisë së Veriut ka shfaqur sot dyshime se ish drejtori i DSK-së Sasho Mijallkov ka qenë i ndihmuar për të arratisur, njofton Insajderi. Kjo thuhet në kumtesën zyrtare në të cilën...

Ruskovska: Informacioni për paraburgimin e Mijallkovit nuk ka dalë nga Prokuroria

para një jave - Telegrafi

Shefja e Prokurorisë për Ndjekjen e Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit, Villma Ruskovska në një deklaratë për “TV Sitel”, mohoi se informacioni për paraburgimin e ish-drejtorit të DSK-së, Sasho Mijallkov...

Stejt Departamenti për arratisjen e Mijallkovit: Nga afër po e ndjekim situatën

para një jave - Bota Sot

“Jemi të vetëdijshëm për këta raporte, dhe po e ndjekim nga afër situatën”, tha shkurt për Zërin e Amerikës zëdhënësi i Stejt Departamentit me rastin e arratisjes së Sasho Mijallkov. Sot për ish-shefin...

Depertamenti i Shtetit: Nga afër e ndjekim situatën me Mijallkovin

para një jave - Zhurnal

Uashington, 22 shkurt – Jemi të vetëdijshëm për këto raporte, dhe e ndjekim situatën nga afër, deklaroi shkurt zëdhënësi i Departamentit të Shtetit për Zërin e Amerikës, me rastin e arratisjes së Sasho...

Kryespiuni! Maqedonia e Veriut në kërkim të ish-kreut të Policisë sekrete

para një jave - Ora news

Autoritetet maqedonase thonë se janë në kërkim të ish-drejtorit të Drejtorisë për Siguri Kombëtare, Sasho Mijallkov, pasi i njëjti nuk është gjetur në asnjë nga dy adresat e banimit. Ndaj tij, ka një urdhër...

Departamenti i Shtetit për ikjen e Mijallkovit: E ndjekim nga afër situatën

para një jave - Telegrafi

“E ndjekim nga afër situatën me Sasho Mijallkov”, deklaroi zëdhënësi i Departamentit të Shtetit për Zërin e Amerikës. “Jemi në dijeni të lajmeve që janë të lidhur me arratisjen e Mijallkovit”, thonë nga...

Ruskoska: E përjashtoj mundësinë se informacioni për paraburgimin e Mijallkovit ka dalë nga Prokuroria

para një jave - TV21

Shefja e Prokurorisë për Ndjekjen e Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit, Villma Ruskovska në një deklaratë për televizionin “Sitel” sonte mohoi se informacioni për paraburgimin e ish-drejtorit të DSK-së,...

Stejt Departamenti për arratisjen e Mijallkovit: Nga afër po e ndjekim situatën

para një jave - TV21

“Jemi të vetëdijshëm për këta raporte, dhe po e ndjekim nga afër situatën”, tha shkurt për Zërin e Amerikës zëdhënësi i Stejt Departamentit me rastin e arratisjes së Sasho Mijallkov. Sot për ish-shefin...

Ruskovska: Informacioni për paraburgimin e Mijallkovit nuk ka dalë nga Prokuroria

para një jave - Bota Sot

Shefja e Prokurorisë për Ndjekjen e Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit, Villma Ruskovska në një deklaratë për “TV Sitel”, mohoi se informacioni për paraburgimin e ish-drejtorit të DSK-së, Sasho Mijallkov...

Departamenti Amerikan i Shtetit deklarohet për arratisjen e Mijallkovit

para një jave - Ina

Departamenti Amerikan i Shtetit është prononcuar lidhur me arratisjen e ish-shefit të shërbimit sekret të Maqedonisë së Veriut, Sasho Mijallkov. DASH ka njoftuar se janë në rrjedha me zhvillimet që kanë...

Depertamenti i Shtetit: Nga afër e ndjekim situatën me Mijallkovin

para një jave - Koha.mk

Shkup, 22 shkurt – Jemi të vetëdijshëm për këto raporte, dhe e ndjekim situatën nga afër, deklaroi shkurt zëdhënësi i Departamentit të Shtetit për Zërin e Amerikës, me rastin e arratisjes së Sasho Mijallkovit....

Ruskoska përjashton mundësinë që informacioni për paraburgimin e Mijallkovit të ketë dalë nga Prokuroria

para një jave - Portalb

Shefja e Prokurorisë për Ndjekjen e Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit Villma Ruskoska në deklaratë për televizionin Sitel sonte mohoi se informacioni për paraburgimin e ish-drejtorit të DSK-së, Sasho...

Ruskoska: E përjashtoj mundësinë se informacioni për paraburgimin e Mijallkovit ka dalë nga Prokuroria

para një jave - Zhurnal

Shkup, 22 shkurt – Shefja e Prokurorisë për Ndjekjen e Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit, Villma Ruskovska në një deklaratë për televizionin “Sitel” sonte mohoi se informacioni për paraburgimin e ish-drejtorit...

RMV, urdhër-arrest ndërkombëtar për Mijallkovin, i cili i iku policisë para syve, situatën po e ndjek Departamenti Amerikan

para një jave - Portalb

Ish shefi i Policisë Sekrete, Sasho Mijallkov, është arratisur pak para se gjykata ta shpallë aktgjykimin për rastin “Target-Fortesa” në të cilin ai është i dyshuar se e ka kryer përgjimin masiv në RMV....

Maqedoni e Veriut: Arratiset ish-drejtori i Shërbimit Sekret Sasho Mijallkov

para një jave - Top Channel

Ish-drejtori i Drejtorisë për Siguri dhe Kundërzbulim, ose shërbimit sekret maqedonas, Sasho Mijallkov u arratis menjëherë pasi një gjykatë në Shkup kërkoi masën e arrestit shtëpiak para shpalljes së vendimit...

Ruskoska: Unë jam lajmëruar tek Spasovski me informacionin se Mijallkov mund të arratisej

para një jave - Tetova Sot

Kreu i Prokurorisë për Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit, Villma Ruskovska, në një intervistë për emisionin “360 gradë” në Alsat tregoi se si ka shkuar komunikimi me Ministrinë e Brendshme gjatë ditës...

Departamenti i Shtetit për ikjen e Mijallkovit: E ndjekim nga afër situatën

para një jave - Bota Sot

“E ndjekim nga afër situatën me Sasho Mijallkov”, deklaroi zëdhënësi i Departamentit të Shtetit për Zërin e Amerikës. “Jemi në dijeni të lajmeve që janë të lidhur me arratisjen e Mijallkovit”, thonë nga...

RMV, Sasho Mijallkov i ka ikur policisë para syve, Departamenti Amerikan po e ndjek nga afër situatën

para një jave - Portalb

Ish shefi i Policisë Sekrete, Sasho Mijallkov, është arratisur pak para se gjykata ta shpallë aktgjykimin për rastin “Target-Fortesa” në të cilin ai është i dyshuar se e ka kryer përgjimin masiv në RMV....

Ruskoska: Unë jam lajmëruar tek Spasovski me informacionin se Mijallkov mund të arratisej

para një jave - Flaka

Kreu i Prokurorisë për Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit, Villma Ruskovska, në një intervistë për emisionin “360 gradë” në Alsat tregoi se si ka shkuar komunikimi me Ministrinë e Brendshme gjatë ditës...

Mijallkovi kërkohet edhe me urdhërarrest ndërkombëtar

para një jave - Koha.mk

Shkup, 22 shkurt – Ministria e Punëve të Brendshme, në faqen e saj të internetit në pjesën e kërkimeve, pasdite e azhurnoi urdhër-arrestin e publikuar pas ish-drejtorit të DSK-së Sasho Mijallkovit, nga...

Ruskovska: Kërkuam paraburgim për Mijallkov menjëherë pasi morëm informacione për arratisje të mundshme

para një jave - Flaka

Ish-shefi i policisë sekrete, Sasho Mijallkov, ka qenë në arrati që nga dje, gjë e cila çoi në revoltë në një pjesë të madhe të publikut në Maqedoni, përcjell FLAKA. Kreu i prokurorisë, Vilama Ruskovska,...

Zhduket Mijallkov, policia s'mund ta gjejë! Zaev kërkon përgjegjësi

para një jave - Albeu

Ish shefi i DSK, Sasho Mijallkov me shumë gjasa nuk e mbajti fjalën e thënë. “Me arratisje nuk zgjidhen problemet”, deklaroi Sasho Mijallkov – i akuzuar (08.02.2019). Nga dje pasdite është i paqasshëm...

Stejt Departamenti për arratisjen e Mijallkovit: Nga afër po e ndjekim situatën

para një jave - Tetova Sot

“Jemi të vetëdijshëm për këta raporte, dhe po e ndjekim nga afër situatën”, tha shkurt për Zërin e Amerikës zëdhënësi i Stejt Departamentit me rastin e arratisjes së Sasho Mijallkov. Sot për ish-shefin...

Zhduket Mijallkov, policia s’mund ta gjejë! Zaev kërkon përgjegjësi

para një jave - TV21

Ish shefi i DSK, Sasho Mijallkov me shumë gjasa nuk e mbajti fjalën e thënë. “Me arratisje nuk zgjidhen problemet”, deklaroi Sasho Mijallkov – i akuzuar (08.02.2019). Nga dje pasdite është i paqasshëm...

Ruskoska: Unë jam lajmëruar tek Spasovski me informacionin se Mijallkov mund të arratisej

para një jave - Almakos

Kreu i Prokurorisë për Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit, Villma Ruskovska, në një intervistë për emisionin “360 gradë” në Alsat tregoi se si ka shkuar komunikimi me Ministrinë e Brendshme gjatë ditës...

KRONIKA E NJË ARRATISJEJE TË “ PARALAJMËRUAR”

para një jave - KDPolitik

Shefja e Prokurorisë, Villma Ruskovska thotë se informacioni për paraburgim të Mijallkovit nuk ka rrjedhur nga ata. Në opinion ka pasur reagime të shumta, ndërkohë që opozita ka akuzuar për “marrëveshje”...

Reagon edhe Amerika – Ja çka thotë Departamenti i Shtetit për ikjen e Mijallkovit

para një jave - in7

Departamenti i Shtetit: Nga afër e ndjekim situatën me Mijallkovin Jemi të vetëdijshëm për këto raporte, dhe e ndjekim situatën nga afër, deklaroi shkurt zëdhënësi i Departamentit të Shtetit për Zërin...

Maqedonia e Veriut në kërkim të ish-kreut të Policisë sekrete

para një jave - RTK

Autoritetet maqedonase janë në kërkim të ish-drejtorit të Drejtorisë për Siguri Kombëtare, Sasho Mijallkov, pasi ai nuk është gjetur në asnjë nga dy adresat e banimit. Ndaj tij, ka një urdhër për arrest...

Njeriu më i besuar i Zaev/ Arratiset nga Maqedonia e Veriut ish-kreu i Policisë sekrete

para një jave - Mapo

Autoritetet maqedonase thonë se janë në kërkim të ish-drejtorit të Drejtorisë për Siguri Kombëtare, Sasho Mijallkov , pasi i njëjti nuk është gjetur në asnjë nga dy adresat e banimit. Ndaj tij, ka një...

Ruskoska: Unë jam lajmëruar tek Spasovski me informacionin se Mijallkov mund të arratisej

para një jave - Lajm

Kreu i Prokurorisë për Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit, Villma Ruskovska, në një intervistë për emisionin “360 gradë” në Alsat tregoi se si ka shkuar komunikimi me Ministrinë e Brendshme gjatë ditës...

Arratiset ish-kreu i Shërbimit Sekret në Maqedoni

para një jave - Gazeta Tema

Vendimi për paraburgim shtëpiak ndoshta asnjëherë nuk do të arrijë në duart e Sasho Mijallkovit. Policia malazeze mbrëmë nuk e gjeti as në shtëpinë e tij, e as në shtëpinë e dytë, hotelin “Marriott”. Që...

Arratisja e Mijallkovit, partitë politike reagojnë ashpër ndaj pushtetit

para një jave - Telegrafi

Kreu i shtetit, Stevo Pendarovski, u bëri thirrje institucioneve ta gjejnë të arratisurin Sasho Mijalkov. Ai gjithashtu pret përgjegjësi nëse konstatohen lëshime në arratisjen e ish-shefit të policisë...

Maqedonia e Veriut në kërkim të ish-kreut të Policisë sekrete

para një jave - Koha.net

Autoritetet maqedonase janë në kërkim të ish-drejtorit të Drejtorisë për Siguri Kombëtare, Sasho Mijallkov, pasi ai nuk është gjetur në asnjë nga dy adresat e banimit. Ndaj tij, ka një urdhër për arrest...

Ruskoska përjashton mundësinë që informacioni për paraburgimin e Mijallkovit të ketë dalë nga Prokuroria

para një jave - Tetova Sot

Shefja e Prokurorisë për Ndjekjen e Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit Villma Ruskoska në deklaratë për televizionin Sitel sonte mohoi se informacioni për paraburgimin e ish-drejtorit të DSK-së, Sasho...

Ruskoska: E përjashtoj mundësinë se informacioni për paraburgimin e Mijallkovit ka dalë nga Prokuroria

para një jave - Shenja

Shefja e Prokurorisë për Ndjekjen e Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit, Villma Ruskovska në një deklaratë për televizionin “Sitel” sonte mohoi se informacioni për paraburgimin e ish-drejtorit të DSK-së,...

Ruskoska: E përjashtoj mundësinë se informacioni për paraburgimin e Mijallkovit ka dalë nga Prokuroria

para një jave - Flaka

Shefja e Prokurorisë për Ndjekjen e Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit, Villma Ruskovska në një deklaratë për televizionin “Sitel” sonte mohoi se informacioni për paraburgimin e ish-drejtorit të DSK-së,...

Vëllai i Sashos, Vllatko Mijallkovi doli nga stacioni policor

para një jave - TV21

Nga stacioni policor “Beko”, vëllai i Sasho Mijallkovit, Vllatko ka përfunduar intervistimin. Edhe pse u pyet disa herë nga gazetarët, se a ka pasur njohuri se vëllai i tij Sasho do të arratiset, Vllatko...

Mijallkovi kërkohet edhe me urdhërarrest ndërkombëtar

para një jave - Shenja

Ministria e Punëve të Brendshme, në faqen e saj të internetit në pjesën e kërkimeve, pasdite e azhurnoi urdhër-arrestin e publikuar pas ish-drejtorit të DSK-së Sasho Mijallkovit, nga urdhër-arrest kombëtar...

Stejt Departamenti për arratisjen e Mijallkovit: Nga afër po e ndjekim situatën

para një jave - News Tv

“Jemi të vetëdijshëm për këta raporte, dhe po e ndjekim nga afër situatën”, tha shkurt për Zërin e Amerikës zëdhënësi i Stejt Departamentit me rastin e arratisjes së Sasho Mijallkov. Sot për ish-shefin...

RMV, urdhër-arrest ndërkombëtar për Mijallkovin

para një jave - Tetova Sot

Ish shefi i Policisë Sekrete, Sasho Mijallkov, është arratisur pak para se gjykata ta shpallë aktgjykimin për rastin “Target-Fortesa” në të cilin ai është i dyshuar se e ka kryer përgjimin masiv në RMV....

Stejt Departmenti: E ndjekim nga afër situatën me Mijallkovin

para një jave - Shenja

E ndjekim nga afër situatën me Sasho Mijallkov , deklaroi zëdhënësi i Stejt Departmentit për Zërin e Amerikës. Jemi në dijeni të lajmeve që janë të lidhur me arratisjen e Mijallkovit , thontë nga Stejt...

RMV, Sasho Mijallkov i ka ikur policisë para syve, Departamenti Amerikan po e ndjek nga afër situatën

para një jave - Flaka

Ish shefi i Policisë Sekrete, Sasho Mijallkov, është arratisur pak para se gjykata ta shpallë aktgjykimin për rastin “Target-Fortesa” në të cilin ai është i dyshuar se e ka kryer përgjimin masiv në RMV....

Maqedonia e V. në kërkim të ish-kreut të Policisë sekrete

para një jave - Zeri

Autoritetet maqedonase thonë se janë në kërkim të ish-drejtorit të Drejtorisë për Siguri Kombëtare, Sasho Mijallkov, pasi i njëjti nuk është gjetur në asnjë nga dy adresat e banimit. Ndaj tij, ka një urdhër...

Zaev: Ndodhi edhe një arratisje, jemi të zhgënjyer

para një jave - Klan

Zaev: Ndodhi edhe një arratisje, jemi të zhgënjyer Kryeministri Zoran Zaev është shprehur i zhgënjyer për shkak të arratisjes së ish-Shefit të DSK-së, Sasho Mijalkovit. Ai ka theksuar se do të kërkojë...

RMV, ish shefi i Policisë Sekrete Sasho Mijallkov i ka ikur policisë para syve

para një jave - Portalb

Ish shefi i Policisë Sekrete, Sasho Mijallkov, është arratisur pak para se gjykata ta shpallë aktgjykimin për rastin “Target-Fortesa” në të cilin ai është i dyshuar se e ka kryer përgjimin masiv në RMV....

Si u arratis ish-kreu i Shërbimit Sekret në Maqedoni? Opozita kërkon dorëheqjen e Zaev

para një jave - ABC News

Ndodhi ajo që pritej . Ish-kreu i shërbimit sekret të Maqedonisë Sasho Mijalkov është arratisur. Mbrëmjen e djeshme autoritetet maqedonase lëshuan një fletë-arresti duke iu trembur faktit që Mijalkov mund...

Arratiset ish-kreu i Shërbimit Sekret në Maqedoni

para një jave - Klan

Arratiset ish-kreu i Shërbimit Sekret në Maqedoni Policia nuk e gjeti në shtëpi Vendimi për paraburgim shtëpiak ndoshta asnjëherë nuk do të arrijë në duart e Sasho Mijallkovit. Policia malazeze mbrëmë...

NIKOLOVSKI: MARRËVESHJE QË MIJALKOVI T`I IKË DREJTËSISË

para një jave - Klan Macedonia

Koalicioni criminal që e bëmë publike më 22 Tetor të vitit 2018, fundjavën që lamë pas e arriti kulminacioni – thonë nga VMRO-DPMNE-ja duke e komentuar arratisjen e Sasho Mijalkovit. Sipas tyre, ky koalicion...

PENDAROVSKI: HETIME URGJENTE PËR ARRATISJEN E MIJALKOVIT

para një jave - Klan Macedonia

Presidenti Stevo Pendarovski lidhur me arratisjen e ish-drejtorit të DSK-së, Sasho Mijalkov, u bën thirrje institucioneve kompetente t’i marrin të gjitha masat e domosdoshme me qëllim që të zbatohet vendimi...

Mijallkov i pakapshëm për shtetin, nuk ka asnjë përgjegjësi nga institucionet

para një jave - Flaka

Ku iku Sasho Mijalkov? Si u zhduk ish-drejtori i DSK-së para syve të policisë? Prokurorët Lençe Ristovska dhe Trajçe Pelivanov nuk e kanë ditur se ai po përgatit arratisje, pas fjalëve mbyllëse të premten...

“Mijallkov”, të gjitha partitë politike reagojnë ashpër ndaj pushtetit

para një jave - Flaka

Kreu i shtetit, Stevo Pendarovski, u bëri thirrje institucioneve ta gjejnë të arratisurin Sasho Mijalkov. Ai gjithashtu pret përgjegjësi nëse konstatohen lëshime në arratisjen e ish-shefit të policisë...

Pendarovski pas arratisjes së Mijallkovit: Zhvillime të tilla janë të papranueshme

para një jave - Telegrafi

Presidenti i Maqedonisë së Veriut Stevo Pendarovski ka reaguar pas arratisjes së ish-kreut të DSK-së, Sasho Mijallkov. Pendarovski i fton të gjithë institucionet që të marrin masat e nevojshme për të zbatuar...

Pendarovski i fton institucionet: Të paraburgoset Mijallkovi

para një jave - TV21

Presidenti i shtetit, Stevo Pendarovski ka ftuar institucionet që të ndërmarrin të gjitha masat, me qëllim që ish drejtori i Drejtorisë për Siguri dhe Kundëzbulim, Sasho Mijallkov të paraburgoset. “Këto...

Anëtarë të familjes dhe sigurimit të Mijallkovit janë thirr në bisedë informative

para një jave - Zhurnal

Shkup, 22 shkurt – Anëtarë të familjes së Sasho Mijallkovit, si dhe sigurimit të tij janë thirr në bisedë informative, thonë nga Ministria e Punëve të Brendshme. Ish shefi i DSK-së, Sasho Mijalkov, prej...

MPB KA PASUR INFORMATA SE MIJALKOVI DO TË ARRATISET

para një jave - Klan Macedonia

DERI NË MOMENT TË FUNDIT, AI KA QENË PARA SYVE TË POLICISË Vendimi për paraburgim shtëpiak ndoshta asnjëherë nuk do të arrijw në duart e Sasho Mijallkovit. Policia mbrëmë nuk e gjeti as në shtëpinë e tij,...

Maqedonia e V. në kërkim të ish-kreut të Policisë sekrete

para një jave - Evropa e Lirë

Autoritetet maqedonase thonë se janë në kërkim të ish-drejtorit të Drejtorisë për Siguri Kombëtare, Sasho Mijallkov , pasi i njëjti nuk është gjetur në asnjë nga dy adresat e banimit. Ndaj tij, ka një...

Premton Zaev: Të gjithë do të përgjigjen për arratisjen e Mijalkovit

para një jave - InfoShqip

VMRO-DPMNE i ka dhënë Qeverisë dhe kryeministrit Zoran Zaev 24 orë afat për ta gjetur të arratisurin, Sasho Mijallkov. Nënkryetari i kësaj partie, Aleksandër Nikollovski dyshon se pas këtij afati, Mijallkov...

TV21 mëson, familjarët e Mijallkovit në stacion policor

para një jave - TV21

Siç mëson TV21, nga burime brenda Ministrisë së Punëve të Brendshme, familjarë të afërm të të akuzuarit në rastin “Target-Fortesa”, Sasho Mijallkov janë duke qëndruar në stacion policor. Bashkëshortja,...

Ruskoska: E përjashtoj mundësinë se informacioni për paraburgimin e Mijallkovit ka dalë nga Prokuroria

para një jave - Lajm

Shefja e Prokurorisë për Ndjekjen e Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit, Villma Ruskovska në një deklaratë për televizionin “Sitel” sonte mohoi se informacioni për paraburgimin e ish-drejtorit të DSK-së,...

Prokuroria dyshon se dikush i ka ndihmuar Mijallkovit që të arratiset

para një jave - Zhurnal

Shkup, 22 shkurt – Në lidhje me vuajtjen e masës së arrestit shtëpiak të akuzuarit Sasho Mijallkov, Prokuroria Themelore Publike për Ndjekjen e Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit informon se në momentin...

Prokuroria për Krim dyshon se dikush i ndihmoi Mijallkovit të arratiset, sqarojnë rastin

para një jave - TV21

Në lidhje me rastin e Sasho Mijallkovit, janë deklaruar edhe nga Prokuroria për ndjekjen e krimit dhe korrupsionit. Thonë se në momentin kur u thanë fjalët përfundimtare për rastin “Target-Fortesa” ku...

Maqedonia e Veriut në kërkim të ish-kreut të Policisë sekrete

para një jave - Lajmi.net

Vendimi për arrest shtëpiak u mor nga një gjykatë, me kohëzgjatje deri të premten (26 shkurt), kur gjykata duhet të shqiptojë vendimin përfundimtar për këtë rast. Nga Policia thanë për Radion Evropa e...

Nikollovski: Ky është një shpërblim nga Zaevi për Mijallkovin, ju japim 24-orë për ta gjetur të arratisurin

para një jave - Telegrafi

Aleksandar Nikollovski, nënkryetari i OBRM-PDUKM-së në një konferencë për shtyp tha se i jep qeverisë 24 orë për të sjellë në vend të arratisurin nga drejtësia Sasho Mijallkov. “Koalicioni kriminal që...

Stejt Departamenti për arratisjen e Mijallkovit: Nga afër po e ndjekim situatën

para një jave - Lajm

“Jemi të vetëdijshëm për këta raporte, dhe po e ndjekim nga afër situatën”, tha shkurt për Zërin e Amerikës zëdhënësi i Stejt Departamentit me rastin e arratisjes së Sasho Mijallkov. Sot për ish-shefin...

Stejt Departamenti për arratisjen e Mijallkovit: Nga afër po e ndjekim situatën

para një jave - Almakos

“Jemi të vetëdijshëm për këta raporte, dhe po e ndjekim nga afër situatën”, tha shkurt për Zërin e Amerikës zëdhënësi i Stejt Departamentit me rastin e arratisjes së Sasho Mijallkov. Sot për ish-shefin...

Arratisja e Mijallkovit, Penadrovski: Qytetarët kërkojnë përgjegjësi penale dhe morale

para një jave - Zhurnal

Shkup, 22 shkurt – Presidenti i vendit, Stevo Pendarovski ka reaguar pas arratisjes së ish kreut të DSK-së, Sasho Mijallkov, transmeton Alsat-M, përcjell Zhurnal.mk I pari i shtetit fton të gjithë institucionet...

Maqedoni e Veriut: Arratiset ish-drejtori i Shërbimit Sekret Sasho Mijallkov

para një jave - GazetaBlic

Ish-drejtori i Drejtorisë për Siguri dhe Kundërzbulim, ose shërbimit sekret maqedonas, Sasho Mijallkov u arratis menjëherë pasi një gjykatë në Shkup kërkoi masën e arrestit shtëpiak para shpalljes së vendimit...

VMRO-DPMNE i jep 24 orë afat Zaevit për ta gjetur Mijallkovin

para një jave - Ina

VMRO-DPMNE i ka dhënë Qeverisë dhe kryeministrit Zoran Zaev 24 orë afat për ta gjetur të arratisurin, Sasho Mijallkov. Nënkryetari i kësaj partie, Aleksandër Nikollovski dyshon se pas këtij afati, Mijallkov...

Maqedoni e Veriut: Arratiset ish-drejtori i Shërbimit Sekret Sasho Mijallkov

para një jave - Zëri i Amerikës

Ish-drejtori i Drejtorisë për Siguri dhe Kundërzbulim, ose shërbimit sekret maqedonas, Sasho Mijallkov u arratis menjëherë pasi një gjykatë në Shkup kërkoi masën e arrestit shtëpiak para shpalljes së vendimit...

Ekziston koalicion kriminal LSDM-Mijallkov, akuzon VMRO-DPMNE-ja

para një jave - TV21

Mosgjetja e Sasho Mijallkovit që të vendoset para organeve të rendit, për opozitën maqedonase, VMRO-DPMNE-në paraqet dëshmi se ekziston koalicion kriminal mes partisë në pushtet, Lidhjes Socialdemokrate...

Pendarovski për arratisjen e Mijallkovit: E papranueshme, kjo i diskrediton shpresat për përballje me krimin

para një jave - Portalb

Presidenti i shtetit, Stevo Pendarovski nëpërmjet një kumtese reagon ndaj arratisjes së ish shefit të Policisë Sekrete, Sasho Mijallkov , duke i ftuar institucionet kompetente që t’i ndërmarrin të gjitha...

“Mijallkov”, të gjitha partitë politike reagojnë ashpër ndaj pushtetit

para një jave - InfoShqip

Kreu i shtetit, Stevo Pendarovski, u bëri thirrje institucioneve ta gjejnë të arratisurin Sasho Mijalkov. Ai gjithashtu pret përgjegjësi nëse konstatohen lëshime në arratisjen e ish-shefit të policisë...

Pendarovski pas arratisjes së Mijallkovit: Zhvillime të tilla janë të papranueshme

para një jave - Bota Sot

Presidenti i Maqedonisë së Veriut Stevo Pendarovski ka reaguar pas arratisjes së ish-kreut të DSK-së, Sasho Mijallkov. Pendarovski i fton të gjithë institucionet që të marrin masat e nevojshme për të zbatuar...

Shpallet fletarrestim ndërkombëtar për Mijallkovin

para një jave - Telegrafi

Është lëshuar urdhër arrest ndërkombëtar për ish-drejtorin e DSK-së, Sasho Mijallkov, njoftojnë nga Gjykata. “Ministria kompetente e Brendshme dorëzoi në Këshillin Penal në Gjykatën Themelore Penale Shkup,...

Arratisja e Mijallkovit, Penadrovski: Qytetarët kërkojnë përgjegjësi penale dhe morale

para një jave - Ina

Presidenti i vendit, Stevo Pendarovski ka reaguar pas arratisjes së ish kreut të DSK-së, Sasho Mijallkov, transmeton Alsat. I pari i shtetit fton të gjithë institucionet që të marrin masat e nevojshme...

VMRO-DPMNE: Ekziston koalicion kriminal LSDM-Mijallkov

para një jave - Zhurnal

Mosgjetja e Sasho Mijallkovit që të vendoset para organeve të rendit, për opozitën maqedonase, VMRO-DPMNE-në paraqet dëshmi se ekziston koalicion kriminal mes partisë në pushtet, Lidhjes Socialdemokrate...

Vëllai i Sashos, Vllatko Mijallkovi doli nga stacioni policor

para një jave - Tetova Sot

Nga stacioni policor “Beko”, vëllai i Sasho Mijallkovit, Vllatko ka përfunduar intervistimin. Edhe pse u pyet disa herë nga gazetarët, se a ka pasur njohuri se vëllai i tij Sasho do të arratiset, Vllatko...

VMRO-DPMNE ultimatum Zaevit: 24 orë afat për ta gjetur Mijallkovin

para një jave - InfoShqip

VMRO-DPMNE i ka dhënë Qeverisë dhe kryeministrit Zoran Zaev 24 orë afat për ta gjetur të arratisurin, Sasho Mijallkov. Nënkryetari i kësaj partie, Aleksandër Nikollovski dyshon se pas këtij afati, Mijallkov...

Dyshohet se u arratis, shpallet fletarrest ndërkombëtar për Mijallkovin

para një jave - TV21

Pasi nuk u kap me fletarrest nacional, ish drejtori për Siguri dhe Kundërzbulim i akuzuar në rastin “Target-Fortesa”, Sasho Mijallkov do të kërkohet me fletarrest ndërkombëtar. Gjykata Penale tashmë ka...

Merret në pyetje edhe djali i Sasho Mijallkovit

para një jave - Ina

Djali i Sasho Mijallkov, Jordan Mijallkov është thirrur për bisedë informative në polici. Nga MPB nuk japin detaje, por sigurisht është ftuar për mbledhje të informacioneve pas arratisjes babait të tij....

Nikollovski: Ky është një shpërblim nga Zaevi për Mijallkovin, ju japim 24-orë për ta gjetur të arratisurin

para një jave - Bota Sot

Aleksandar Nikollovski, nënkryetari i OBRM-PDUKM-së në një konferencë për shtyp tha se i jep qeverisë 24 orë për të sjellë në vend të arratisurin nga drejtësia Sasho Mijallkov. “Koalicioni kriminal që...

VIDEO /Ende kërkohet Mijallkovi, policia vlon para “Meriotit”

para një jave - TV21

Forcat e Ministrisë së Punëve të Brendshme kanë vazhduar me kërkimin e ish drejtorit për Siguri dhe Kundërzbulim, Sasho Mijallkov, i akuzuar në rastin “Target-Fortesa”. Siç mund të shihet nga pamjet e...

Zhduket Mijallkov, policia s’mund ta gjejë! Zaev kërkon përgjegjësi

para një jave - News Tv

Ish shefi i DSK, Sasho Mijallkov me shumë gjasa nuk e mbajti fjalën e thënë. “Me arratisje nuk zgjidhen problemet”, deklaroi Sasho Mijallkov – i akuzuar (08.02.2019). Nga dje pasdite është i paqasshëm...

VMRO-DPMNE: Ekziston koalicion kriminal LSDM-Mijallkov

para një jave - Ina

Mosgjetja e Sasho Mijallkovit që të vendoset para organeve të rendit, për opozitën maqedonase, VMRO-DPMNE-në paraqet dëshmi se ekziston koalicion kriminal mes partisë në pushtet, Lidhjes Socialdemokrate...

Pendarovski: Të ketë ndriçim të rastit sa më shpejt të jetë e mundur

para një jave - Ina

Presidenti Stevo Pendarovski në lidhje me arratisjen e ish-drejtorit të DSK-së, Sasho Mijallkov, u bën thirrje të gjitha institucioneve kompetente të marrin masat e nevojshme për të zbatuar vendimin e...

FOTO/MPB-ja e shpallë të humbur Mijallkovin

para një jave - TV21

Ministria e Punëve të Brendshme e ka shpallur si të humbur, biznesmenin Sasho Mijallkov pasi i njëjti nuk ka arritur të kapet edhe pas shpalljes së fletarrestit nacional. Tashmë MPB-ja ka kërkuar të shpallet...

Arratiset ish-kreu i Shërbimit Sekret në Maqedoni

para një jave - Java News

Vendimi për paraburgim shtëpiak ndoshta asnjëherë nuk do të arrijë në duart e Sasho Mijallkovit. Policia malazeze mbrëmë nuk e gjeti as në shtëpinë e tij, e as në shtëpinë e dytë, hotelin “Marriott”. Që...

Premton Zaev: Të gjithë do të përgjigjen për arratisjen e Mijalkovit

para një jave - Zyrtare

VMRO-DPMNE i ka dhënë Qeverisë dhe kryeministrit Zoran Zaev 24 orë afat për ta gjetur të arratisurin, Sasho Mijallkov. Nënkryetari i kësaj partie, Aleksandër Nikollovski dyshon se pas këtij afati, Mijallkov...

Ish-shefi i policisë sekrete të Maqedonisë së Veriut Mijalkov, arratiset para vendimit

para një jave - Dosja.al

Saso Mijalkov 22 Shkurt, 2021 19:07 MAQEDONIA E VERIUT- Autoritetet në Maqedoninë e Veriut kanë konfirmuan se kanë lëshuar një urdhër arresti kombëtar për ish-shefin e policisë sekrete Saso Mijalkov, pasi...

VIDEO /Ende e kërkohet Mijallkovi, policia vlon para “Meriotit”

para një jave - TV21

Forcat e Ministrisë së Punëve të Brendshme kanë vazhduar me kërkimin e ish drejtorit të Sigurisë Publike, Sasho Mijallkov, i akuzuar në rastin “Target-Fortesa”. Siç mund të shihet nga pamjet e TV21, forca...

Maqedonia e Veriut në kërkim të ish-kreut të Policisë sekrete

para një jave - Periskopi

Autoritetet maqedonase janë në kërkim të ish-drejtorit të Drejtorisë për Siguri Kombëtare, Sasho Mijallkov, pasi ai nuk është gjetur në asnjë nga dy adresat e banimit. Ndaj tij, ka një urdhër për arrest...

Policia ndalon djalin e Mijallkovit

para një jave - Ina

Jordan Mijallkov, djali i ish-shefit të shërbimit sekret DSK, Sasho Mijallkov është ndaluar nga policia dhe po merret në pyetje. Lajmi është bërë i ditur nga TV24 duke u thirrur në burime policore. Sasho...

Maqedonia e Veriut në kërkim të ish-kreut të Policisë sekrete

para një jave - Ekonomia Online

Autoritetet maqedonase janë në kërkim të ish-drejtorit të Drejtorisë për Siguri Kombëtare, Sasho Mijallkov, pasi ai nuk është gjetur në asnjë nga dy adresat e banimit. Ndaj tij, ka një urdhër për arrest...

“Mijallkov”, të gjitha partitë politike reagojnë ashpër ndaj pushtetit

para një jave - Tetova Sot

Kreu i shtetit, Stevo Pendarovski, u bëri thirrje institucioneve ta gjejnë të arratisurin Sasho Mijalkov. Ai gjithashtu pret përgjegjësi nëse konstatohen lëshime në arratisjen e ish-shefit të policisë...

“Mijallkov”, të gjitha partitë politike reagojnë ashpër ndaj pushtetit

para një jave - Fakti Ditor

Kreu i shtetit, Stevo Pendarovski, u bëri thirrje institucioneve ta gjejnë të arratisurin Sasho Mijalkov. Ai gjithashtu pret përgjegjësi nëse konstatohen lëshime në arratisjen e ish-shefit të policisë...

“Mijallkov”, të gjitha partitë politike reagojnë ashpër ndaj pushtetit

para një jave - Zyrtare

Kreu i shtetit, Stevo Pendarovski, u bëri thirrje institucioneve ta gjejnë të arratisurin Sasho Mijalkov. Ai gjithashtu pret përgjegjësi nëse konstatohen lëshime në arratisjen e ish-shefit të policisë...

Zaev: Paralajmëroj përgjegjësi për mosgjetjen e Mijallkovit

para një jave - Koha.mk

Shkup, 22 shkurt – Kryeministri Zoran Zaev ka paralajmëruar, se nëse konstatohen lëshime te cilido institucion në procesin e mosgjetjes së Sasho Mijallkovit, atëherë do të jepet përgjegjësi. Në përgjegjësi,...

(VIDEO) Zaev premton: Të gjithë do të përgjigjen për arratisjen e Mijallkovit

para një jave - Shenja

VMRO-DPMNE i ka dhënë Qeverisë dhe kryeministrit Zoran Zaev 24 orë afat për ta gjetur të arratisurin, Sasho Mijallkov. Nënkryetari i kësaj partie, Aleksandër Nikollovski dyshon se pas këtij afati, Mijallkov...

E FUNDIT/ Djali i Mijallkovit merret në pyetje

para një jave - Tetova1

Djali i Sasho Mijallkov, Jordan Mijallkov është thirrur për bisedë informative në polici. Nga MPB nuk japin detaje, por sigurisht është ftuar për mbledhje të informacioneve pas arratisjes babait të tij....

Mijallkov i pakapshëm për shtetin, nuk ka asnjë përgjegjësi nga institucionet

para një jave - Tetova Sot

Ku iku Sasho Mijalkov? Si u zhduk ish-drejtori i DSK-së para syve të policisë? Prokurorët Lençe Ristovska dhe Trajçe Pelivanov nuk e kanë ditur  se ai po përgatit arratisje, pas fjalëve mbyllëse të premten...

(VIDEO) Prokuroria: Dikush i ndihmoi Mijallkovit të arratiset

para një jave - Shenja

Prokuroria Publike ka shfaqur sot dyshime se Sasho Mijallkov ka qenë i ndihmuar për të arratisur. Kjo thuhet në kumtesën zyrtare në të cilën prokuroria në detaje ka shpjeguar itenerarin e vendimeve dhe...

Zaev: Pres që të gjendet Mijallkov, nëse jo, do të ketë përgjegjësi

para një jave - Telegrafi

Kryeministri Zoran Zaev pret të gjendet ish-drejtorin e DSK-së, Sasho Mijallkov, i cili është në arrati pas vendimit të gjykatës për ta urdhëruar atë në arrest shtëpiak, dhe në sport, thotë ai, ai do të...

(VIDEO) Fletarrest ndërkombëtar, “e gjithë bota” po e kërkon Mijallkovin!

para një jave - Shenja

Pas ish kryeministrit Nikolla Gruevski, organeve të rendit dhe drejtësisë u ka ikur edhe një ish zyrtarë tjetër i fuqishëm nga Qeveria e kaluar. Ish drejtori i DSK-së, Sasho Mijallkov, përndryshe kushëriri...

Zaev: Paralajmëroj përgjegjësi për mosgjetjen e Mijallkovit

para një jave - TV21

Kryeministri Zoran Zaev ka paralajmëruar, se nëse konstatohen lëshime te cilido institucion në procesin e mosgjetjes së Sasho Mijallkovit, atëherë do të jepet përgjegjësi. Në përgjegjësi, e ka përfshirë...

Maqedoni e Veriut, Mijallkov i pakapshëm për organet e rendit

para një jave - Insajderi

Prokuroria për krim të organizuar dhe korrupsion në Maqedoninë e Veriut ka lëshuar kërkesë për paraburgim të ish-shefit të Drejtorisë për Zbulim dhe Kundërzbulim dhe të akuzuarit të parë në rastin “Target-Fortesa”,...

Zaev: Populli është i dëshpëruar, të gjendet Mijallkov, nuk ka marrëveshje politike

para një jave - Portalb

Kryeministri Zoran Zaev, sot deklaroi se nuk ka marrëveshje politike për arratisjen e ish shefit të Policisë Sekrete, Sasho Mijallkov, njofton Portalb.mk . “Absolutisht nuk ka kurrfarë marrëveshje politike,...

MPB: FLETARREST NDËRKOMBËTAR PËR SASHO MIJALKOVIN

para një jave - Klan Macedonia

MPB-ja njoftoi se është shpallur fletarrest kombëtar për ish-Shefin e DSK-së, Sasho Mijalkov, kurse Gjykata Penale paradite ka pranuar një kërkesë nga MPB-ja për shpalljen e fletarrestit ndërkombëtar për...

Gjykata lëshoi fletarrestim ndërkombëtar për Mijallkovin

para një jave - Ina

Ish-drejtori i UBK-së, Sasho Mijalkov, si i pandehur në çështjen “Target dhe Fortesa”, do të kërkohet me fletarrestim ndërkombëtar. Fletarrestimi është lëshuar nga Gjykata Penale me kërkesë të Ministrisë...

Zaev: Nuk ka marrëveshje politike për Mijallkovin

para një jave - TV21

“Absolutisht nuk ka marrëveshje politike”, kështu kryeministri Zoran Zaev ka hedhur poshtë çdo mundësi që mosgjetja e biznesmenit dhe të akuzuarit në rastin “Target-Fortesa”, Sasho Mijallkov fsheh pas...

MPB: FLETARREST KOMBËTAR PËR SASHO MIJALKOVIN

para një jave - Klan Macedonia

MPB-ja njoftoi se është shpallur fletarrest kombëtar për ish-Shefin e DSK-së, Sasho Mijalkov, kurse do të kërkohet edhe fletarrest ndërkombëtar. Ish-Drejtori i DSK-së, Sasho Nijalkovi, është në arrati...

VMRO-DPMNE ultimatum Zaevit: 24 orë afat për ta gjetur Mijallkovin

para një jave - Zyrtare

VMRO-DPMNE i ka dhënë Qeverisë dhe kryeministrit Zoran Zaev 24 orë afat për ta gjetur të arratisurin, Sasho Mijallkov. Nënkryetari i kësaj partie, Aleksandër Nikollovski dyshon se pas këtij afati, Mijallkov...

Prokuroria për ndjekjen e krimit dhe korrupsionit: Dikush i ka ndihmuar Mijallkovit që të arratiset

para një jave - Tetova Sot

Në lidhje me rastin e Sasho Mijallkovit, janë deklaruar edhe nga Prokuroria për ndjekjen e krimit dhe korrupsionit. Thonë se në momentin kur u thanë fjalët përfundimtare për rastin “Target-Fortesa” ku...

Vëllai i Sashos, Vllatko Mijallkovi doli nga stacioni policor

para një jave - Almakos

Nga stacioni policor “Beko”, vëllai i Sasho Mijallkovit, Vllatko ka përfunduar intervistimin. Edhe pse u pyet disa herë nga gazetarët, se a ka pasur njohuri se vëllai i tij Sasho do të arratiset, Vllatko...

Vëllai i Sashos, Vllatko Mijallkovi doli nga stacioni policor

para një jave - Lajm

Nga stacioni policor “Beko”, vëllai i Sasho Mijallkovit, Vllatko ka përfunduar intervistimin. Edhe pse u pyet disa herë nga gazetarët, se a ka pasur njohuri se vëllai i tij Sasho do të arratiset, Vllatko...

Arratisja e Mijallkovit, Penadrovski: Qytetarët kërkojnë përgjegjësi penale dhe morale

para një jave - Tetova Sot

Presidenti i vendit, Stevo Pendarovski ka reaguar pas arratisjes së ish kreut të DSK-së, Sasho Mijallkov, transmeton Alsat. I pari i shtetit fton të gjithë institucionet që të marrin masat e nevojshme...

Zaev: Jam i dëshpëruar që ende nuk është gjetur Mijallkov

para një jave - Derveni

“Populli kërkon drejtësi, ndodhi edhe një arrati”, kështu e komentoi fillimisht Zoran Zaev zhdukjen e ish kreut të DSK-së dhe të akuzuarin në rastin “Target-Fortesa”, Sasho Mijallkov, transmeton Alsat....

Zaev: Pres që të gjendet Mijallkov, nëse jo, do të ketë përgjegjësi

para një jave - RTK

Kryeministri Zoran Zaev pret të gjendet ish-drejtori i DSK-së, Sasho Mijallkov, i cili është në arrati pas vendimit të gjykatës për ta urdhëruar atë në arrest shtëpiak, ndërsa në të kundërtën thotë ai,...

Pendarovski për ikjen e Mijallkovit: Kjo është e papranueshme për një vend që aspiron BE-në

para një jave - Shenja

Në lidhje me arratisjen e Sasho Mijallkovit ka reaguar edhe presidenti i shtetit, Stevo Pendarovski. Ai ka ftuar institucionet kompetente që t’i ndërmarrin të gjitha masat e domosdoshme me qëllim që të...

Zaev: Jam i dëshpëruar që ende nuk është gjetur Mijallkov

para një jave - Zhurnal

“Populli kërkon drejtësi, ndodhi edhe një arrati”, kështu e komentoi fillimisht Zoran Zaev zhdukjen e ish kreut të DSK-së dhe të akuzuarin në rastin “Target-Fortesa”, Sasho Mijallkov, transmeton Alsat....

VMRO: Zaev i mundësoi arratisjen Sasho Mijallkovit

para një jave - Tetova Sot

Nënkryetari i VMRO-DPMNE-së, Aleksandar Nikollovski në konferencën e sotme për shtyp akuzoi kryeministrin Zoaran Zaev për arratisjen e ish shefit të DSK-së, Sasho Mijallkov. “Oliver Spasovski hesht, Radmila...

MPB: Kërkojmë të lëshohet urdhër arrest ndërkombëtarë për Mijallkovin

para një jave - Telegrafi

Nga MPB për “TV21” njoftojnë se do të kërkojnë lëshimin urdhër arrestit ndërkombëtarë për ish-drejtorin e DSK-së Sasho Mijallkov. Për momentin policia ka lëshuar vetëm urdhër arrest në nivel shtetëror....

Vëllai i Sashos, Vllatko Mijallkovi doli nga stacioni policor

para një jave - in7

Nga stacioni policor “Beko”, vëllai i Sasho Mijallkovit, Vllatko ka përfunduar intervistimin. Edhe pse u pyet disa herë nga gazetarët, se a ka pasur njohuri se vëllai i tij Sasho do të arratiset, Vllatko...

VMRO i jep 24 orë afat Zaevit për ta gjetur Mijallkovin

para një jave - Shenja

VMRO-DPMNE i ka dhënë Qeverisë dhe kryeministrit Zoran Zaev 24 orë afat për ta gjetur të arratisurin, Sasho Mijallkov. Nënkryetari i kësaj partie, Aleksandër Nikollovski dyshon se pas këtij afati, Mijallkov...

MPB për TV21: Nuk e kemi gjetur Mijallkovin, do të kërkojmë fletarrest ndërkombëtar

para një jave - TV21

Ministria e Punëve të Brendshme, për TV21 ka bërë të ditur se për biznesmenin Sasho Mijallkov është shqiptuar masa e arrestit shtëpiak. Gjithashtu njoftojnë se është parashtruar edhe fletarrest nacional,...

Djali i Mijallkovit merret në pyetje, MPB lëshon fletarrest ndërkombëtarë

para një jave - Tetova Sot

Djali i Sasho Mijallkov, Jordan Mijallkov është thirrur për bisedë informative në polici. Nga MPB nuk japin detaje, por sigurisht është ftuar për mbledhje të informacioneve pas arratisjes babait të tij....

“Mijallkov”, të gjitha partitë politike reagojnë ashpër ndaj pushtetit

para një jave - Almakos

Kreu i shtetit, Stevo Pendarovski, u bëri thirrje institucioneve ta gjejnë të arratisurin Sasho Mijalkov. Ai gjithashtu pret përgjegjësi nëse konstatohen lëshime në arratisjen e ish-shefit të policisë...

MPB-ja kërkon të shpallet urdhër-arrest ndërkombëtar për Sasho Mijallkovin

para një jave - Zhurnal

Shkup, 22 shkurt – Ministria e Punëve të Brendshme do të kërkojë të lëshohet urdhër për shpallje të urdhër-arrestit ndërkombëtar për Sasho Mijallkovin. “Gjykata i ka shqiptuar arrest shtëpie Sasho Mijallkovit....

MPB-ja kërkon të shpallet urdhër-arrest ndërkombëtar për Sasho Mijallkovin

para një jave - Koha.mk

Shkup, 22 shkurt – Ministria e Punëve të Brendshme do të kërkojë të lëshohet urdhër për shpallje të urdhër-arrestit ndërkombëtar për Sasho Mijallkovin. “Gjykata i ka shqiptuar arrest shtëpie Sasho Mijallkovit....

VMRO-DMPNE: Ekziston koalicion kriminal LSDM-Mijallkov

para një jave - Tetova Sot

Mosgjetja e Sasho Mijallkovit që të vendoset para organeve të rendit, për opozitën maqedonase, VMRO-DPMNE-në paraqet dëshmi se ekziston koalicion kriminal mes partisë në pushtet, Lidhjes Socialdemokrate...

Zaev: Ndodhi një tjetër arratisje, jemi të zhgënjyer që Mijallkov nuk u gjet!

para një jave - Ina

Kryeministri Zoran Zaev sot para Gjykatës Penale tha se ishte i zhgënjyer që ndodhi një arratisje tjetër në emër të ish-shefit të policisë sekrete, Saso Mijalkov. Ai shtoi se do të kërkojë që detajet në...

“Mijallkov”, të gjitha partitë politike reagojnë ashpër ndaj pushtetit

para një jave - Lajm

Kreu i shtetit, Stevo Pendarovski, u bëri thirrje institucioneve ta gjejnë të arratisurin Sasho Mijalkov. Ai gjithashtu pret përgjegjësi nëse konstatohen lëshime në arratisjen e ish-shefit të policisë...

Mijallkov i pakapshëm për shtetin, nuk ka asnjë përgjegjësi nga institucionet

para një jave - Almakos

Ku iku Sasho Mijalkov? Si u zhduk ish-drejtori i DSK-së para syve të policisë? Prokurorët Lençe Ristovska dhe Trajçe Pelivanov nuk e kanë ditur se ai po përgatit arratisje, pas fjalëve mbyllëse të premten...

ZAEV: NDODHI EDHE NJË ARRATISJE, JEMI TË ZHGËNJYER

para një jave - Klan Macedonia

Kryeministri Zoran Zaev është shprehur I zhgënjyer për shkak të arratisjes së ish-Shefit të DSK-së, Sasho Mijalkovit. Ai ka theksuar se do të kërkojë detaje për hetimet dhe rasti të zbardhet sa më shpejtë,...

Policia merr në pyetje djalin e Mijallkovit

para një jave - Shenja

Djali i Sasho Mijallkovit është ftuar për bisedë informative në stacion policor. Emri i Jordan Mijallkov është ftuar që të jep deklaratë pasi babai i tij është i pakapshëm për autoritetet. Kujtojmë se...

Caktohet arrest shtëpiak për Mijallkovin, policia në kërkim të tij

para një jave - Koha.mk

Shkup, 22 shkurt – Ish-shefi i DSK-së, Sasho Mijallkov, është i pakapshëm që dje pasdite, ndërsa policia nuk ka arritur t’ia dorëzojë vendimin për arrest shtëpiak, që si masë kujdesi, me kërkesë të prokurorisë,...

MPB publikon fletarrestin për Sasho Mijallkovin

para një jave - Tetova Sot

Ministria e Punëve të Brendshme edhe zyrtarisht ka publikuar fletarrestim për ish kreun e DSK-së, Sasho Mijallkov, i cili që nga dita e djeshme nuk është i qasshëm për policinë. Mijallkov aktualisht kërkohet...

Penadrovski: Qytetarët kërkojnë përgjegjësi penale dhe morale për ikjen e Mijallkov

para një jave - Daily News

Presidenti i vendit, Stevo Pendarovski ka reaguar pas arratisjes së ish kreut të DSK-së, Sasho Mijallkov, transmeton Alsat-M. I pari i shtetit fton të gjithë institucionet që të marrin masat e nevojshme...

Prokuroria dyshon se dikush i ka ndihmuar Mijallkovit që të arratiset

para një jave - Daily News

Në lidhje me vuajtjen e masës së arrestit shtëpiak të akuzuarit Sasho Mijallkov, Prokuroria Themelore Publike për Ndjekjen e Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit informon se në momentin e përfundimit...

MPB: Kërkojmë të lëshohet urdhër arrest ndërkombëtarë për Mijallkovin

para një jave - RTK

Nga MPB për “TV21” njoftojnë se do të kërkojnë lëshimin urdhër arrestit ndërkombëtarë për ish-drejtorin e DSK-së Sasho Mijallkov. Për momentin policia ka lëshuar vetëm urdhër arrest në nivel shtetëror....

MPB: Nuk e kemi gjetur Mijallkovin, do të kërkojmë fletarrest ndërkombëtar

para një jave - Ina

Ministria e Punëve të Brendshme, për TV21 ka bërë të ditur se për biznemenin Sasho Mijallkov është shqipuar masa e arrestit shtëpiak. Gjithashtu njoftojnë se është parashtruar edhe fletarrest nacional,...

Pendarovski i fton institucionet: Të paraburgoset Mijallkovi

para një jave - Top24

Presidenti i shtetit, Stevo Pendarovski ka ftuar institucionet që të ndërmarrin të gjitha masat, me qëllim që ish drejtori i Drejtorisë për Siguri dhe Kundëzbulim, Sasho Mijallkov të paraburgoset. “Këto...

Pendarovski pas arratisjes së Mijallkovit: Zhvillime të tilla janë të papranueshme

para një jave - Arbresh

Presidenti i Maqedonisë së Veriut Stevo Pendarovski ka reaguar pas arratisjes së ish-kreut të DSK-së, Sasho Mijallkov. Pendarovski i fton të gjithë institucionet që të marrin masat e nevojshme për të zbatuar...

Arratisja e Mijallkovit, Penadrovski: Qytetarët kërkojnë përgjegjësi penale dhe morale

para një jave - Almakos

Presidenti i vendit, Stevo Pendarovski ka reaguar pas arratisjes së ish kreut të DSK-së, Sasho Mijallkov, transmeton Alsat. I pari i shtetit fton të gjithë institucionet që të marrin masat e nevojshme...

Prokuroria dyshon se dikush i ka ndihmuar Mijallkovit që të arratiset

para një jave - in7

Shkup, 22 shkurt 2021 (MIA) – Në lidhje me vuajtjen e masës së arrestit shtëpiak të akuzuarit Sasho Mijallkov, Prokuroria Themelore Publike për Ndjekjen e Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit informon...

Pendarovski: Arratisja e Mijallkovit i diskrediton përpjekjet për t’u përballur me krimin dhe korrupsionin e lartë

para një jave - in7

Shkup, 22 shkurt 2021 (MIA) – Presidenti Stevo Pendarovski lidhur me arratisjen e ish drejtorit të DSK-së Sasho Mijallkovit u bën thirrje të gjitha institucioneve kompetente t’i ndërmarrin masat e nevojshme...

Prokuroria kërkoi arrest për Mijallkov të dielën rreth orës 3 pasdite, njoftoi Gjykata Penale

para një jave - Ina

Kërkesa u paraqit për shkak të rrezikut të arratisjes, dhe vendimi i gjykatës për arrest shtëpiak u dërgua në Ministrinë e Brendshme në orën 6.30 pasdite. Prokuroria për Krim të Organizuar dorëzoi në Gjykatën...

Familjarët e Mijallkovit në stacion policor

para një jave - Lajm

Siç mëson TV21, nga burime brenda Ministrisë së Punëve të Brendshme, familjarë të afërm të të akuzuarit në rastin “Target-Fortesa”, Sasho Mijallkov janë duke qëndruar në stacion policor. Bashkëshortja,...

VMRO: Zaev i mundësoi arratisjen Sasho Mijallkovit

para një jave - Almakos

Nënkryetari i VMRO-DPMNE-së, Aleksandar Nikollovski në konferencën e sotme për shtyp akuzoi kryeministrin Zoaran Zaev për arratisjen e ish shefit të DSK-së, Sasho Mijallkov. “Oliver Spasovski hesht, Radmila...

Arratisja e Mijallkovit, Penadrovski: Qytetarët kërkojnë përgjegjësi penale dhe morale

para një jave - Fakti Ditor

Presidenti i vendit, Stevo Pendarovski ka reaguar pas arratisjes së ish kreut të DSK-së, Sasho Mijallkov, transmeton Alsat. I pari i shtetit fton të gjithë institucionet që të marrin masat e nevojshme...

Ende kërkohet Mijallkovi, institucionet heshtin

para një jave - TV21

Si gjatë mbrëmjes së djeshme, edhe gjatë mëngjesit ka vazhduar policia të qëndrojë para shtëpisë së biznesmenit, Sasho Mijallkov. Sasho Mijallkov, si ish drejtor i Drejtorisë për Siguri Kombëtare kërkohet...

Djali i Mijallkovit merret në pyetje

para një jave - Fakti Ditor

Djali i Sasho Mijallkov, Jordan Mijallkov është thirrur për bisedë informative në polici. Nga MPB nuk japin detaje, por sigurisht është ftuar për mbledhje të informacioneve pas arratisjes babait të tij....

VMRO: Zaev i mundësoi arratisjen Sasho Mijallkovit

para një jave - Fakti Ditor

Nënkryetari i VMRO-DPMNE-së, Aleksandar Nikollovski në konferencën e sotme për shtyp akuzoi kryeministrin Zoaran Zaev për arratisjen e ish shefit të DSK-së, Sasho Mijallkov. “Oliver Spasovski hesht, Radmila...

Zaev: Paralajmëroj përgjegjësi për mosgjetjen e Mijallkovit

para një jave - Tetova Sot

Kryeministri Zoran Zaev ka paralajmëruar, se nëse konstatohen lëshime te cilido institucion në procesin e mosgjetjes së Sasho Mijallkovit, atëherë do të jepet përgjegjësi. Në përgjegjësi, e ka përfshirë...

Arratisja e Mijallkovit, Penadrovski: Qytetarët kërkojnë përgjegjësi penale dhe morale

para një jave - Lajm

Presidenti i vendit, Stevo Pendarovski ka reaguar pas arratisjes së ish kreut të DSK-së, Sasho Mijallkov, transmeton Alsat. I pari i shtetit fton të gjithë institucionet që të marrin masat e nevojshme...

VMRO i jep 24 orë afat Zaevit për ta gjetur Mijallkovin

para një jave - Lajm

VMRO-DPMNE i ka dhënë Qeverisë dhe kryeministrit Zoran Zaev 24 orë afat për ta gjetur të arratisurin, Sasho Mijallkov. Nënkryetari i kësaj partie, Aleksandër Nikollovski dyshon se pas këtij afati, Mijallkov...

Djali i Mijallkovit merret në pyetje, MPB lëshon fletarrest ndërkombëtar

para një jave - News Tv

Djali i Sasho Mijallkov, Jordan Mijallkov është thirrur për bisedë informative në polici. Nga MPB nuk japin detaje, por sigurisht është ftuar për mbledhje të informacioneve pas arratisjes babait të tij....

VMRO, 24 orë afat Zaevit për ta gjetur Mijallkovin

para një jave - News Tv

MRO-DPMNE i ka dhënë Qeverisë dhe kryeministrit Zoran Zaev 24 orë afat për ta gjetur të arratisurin, Sasho Mijallkov. Nënkryetari i kësaj partie, Aleksandër Nikollovski dyshon se pas këtij afati, Mijallkov...

Nikollovski: Ky është një shpërblim nga Zaevi për Mijallkovin, ju japim 24-orë për ta gjetur të arratisurin

para një jave - Arbresh

Aleksandar Nikollovski, nënkryetari i OBRM-PDUKM-së në një konferencë për shtyp tha se i jep qeverisë 24 orë për të sjellë në vend të arratisurin nga drejtësia Sasho Mijallkov. “Koalicioni kriminal që...

Nikollovski: Ky është një shpërblim nga Zaevi për Mijallkovin, ju japim 24-orë për ta gjetur të arratisurin

para një jave - Almakos

Aleksandar Nikollovski, nënkryetari i OBRM-PDUKM-së në një konferencë për shtyp tha se i jep qeverisë 24 orë për të sjellë në vend të arratisurin nga drejtësia Sasho Mijallkov. “Koalicioni kriminal që...

Djali i Mijallkovit merret në pyetje, MPB lëshon fletarrest ndërkombëtarë

para një jave - Zyrtare

Djali i Sasho Mijallkov, Jordan Mijallkov është thirrur për bisedë informative në polici. Nga MPB nuk japin detaje, por sigurisht është ftuar për mbledhje të informacioneve pas arratisjes babait të tij....

Caktohet arrest shtëpiak për Mijallkovin, policia në kërkim të tij

para një jave - Zhurnal

Shkup, 22 shkurt – Ish-shefi i DSK-së, Sasho Mijallkov, është i pakapshëm që dje pasdite, ndërsa policia nuk ka arritur t’ia dorëzojë vendimin për arrest shtëpiak, që si masë kujdesi, me kërkesë të prokurorisë,...

“Zhdukja” e Mijallkovit, heshtje në MBP

para një jave - Zhurnal

Vazhdon heshtja në Ministrinë e Punëve të Brendshme pas “zhdukjes” së ish kreut të Drejtorisë për Siguri Kombëtare, Sasho Mijallkov. Nga MPB ende nuk ka informacione zyrtarenëse është gjetur Mijallkov,...

Policia merr në pyetje djalin e Mijallkovit

para një jave - Lajm

Djali i Sasho Mijallkovit është ftuar për bisedë informative në stacion policor. Emri i Jordan Mijallkov është ftuar që të jep deklaratë pasi babai i tij është i pakapshëm për autoritetet. Kujtojmë se...

Lëshohet urdhër arrest për Mijallkovin

para një jave - Telegrafi

Është lëshuar urdhër arrest për ish-drejtorin e DSK-së Sasho Mijallkov, njoftojnë nga “Fokus” Urdhër arresti është lëshuar pasi policia nuk e gjeti atë në shtëpinë e tij në “Vodno” dhe vendndodhje të tjera,...

Policia merr në pyetje djalin e Mijallkovit

para një jave - Almakos

Djali i Sasho Mijallkovit është ftuar për bisedë informative në stacion policor. Emri i Jordan Mijallkov është ftuar që të jep deklaratë pasi babai i tij është i pakapshëm për autoritetet. Kujtojmë se...

Gjykata Penale: Prokuroria kërkoi arrest për Mijallkov të dielën rreth orës 3 pasdite

para një jave - InfoShqip

Kërkesa u paraqit për shkak të rrezikut të arratisjes, dhe vendimi i gjykatës për arrest shtëpiak u dërgua në Ministrinë e Brendshme në orën 6.30 pasdite. Prokuroria për Krim të Organizuar dorëzoi në Gjykatën...

Lëshohet urdhër arrest për Mijallkovin

para një jave - RTK

Është lëshuar urdhër arrest për ish-drejtorin e DSK-së Sasho Mijallkov, njoftojnë nga “Fokus” Urdhër arresti është lëshuar pasi policia nuk e gjeti atë në shtëpinë e tij në “Vodno” dhe vendndodhje të tjera,...

Zaev: Ndodhi një tjetër arratisje, jemi të zhgënjyer që Mijallkov nuk u gjet

para një jave - InfoShqip

Kryeministri Zoran Zaev sot para Gjykatës Penale tha se ishte i zhgënjyer që ndodhi një arratisje tjetër në emër të ish-shefit të policisë sekrete, Saso Mijalkov. Ai shtoi se do të kërkojë që detajet në...

Zaev: Jam i dëshpëruar që ende nuk është gjetur Mijallkov

para një jave - Tetova Sot

“Populli kërkon drejtësi, ndodhi edhe një arrati”, kështu e komentoi fillimisht Zoran Zaev zhdukjen e ish kreut të DSK-së dhe të akuzuarin në rastin “Target-Fortesa”, Sasho Mijallkov, transmeton Alsat....

Zaev për Mijallkovin: Njëjtë si i tërë populli edhe unë jam i dëshpëruar, do ketë përgjegjësi!

para një jave - Shenja

Kryeministri Zoran Zaev tha se pret që ish drejtori i DSK-së, Sasho Mijallkov të gjendet ndërsa në të kundërtën do të ketë përgjegjësi. “Njëjtë si i tërë populli jonë edhe unë jam i dëshpëruar se përse...

MPB publikon fletarrestin për Sasho Mijallkovin

para një jave - Almakos

Ministria e Punëve të Brendshme edhe zyrtarisht ka publikuar fletarrestim për ish kreun e DSK-së, Sasho Mijallkov, i cili që nga dita e djeshme nuk është i qasshëm për policinë. Mijallkov aktualisht kërkohet...

“Zhdukja” e Mijallkovit, heshtje në MBP

para një jave - Derveni

Vazhdon heshtja në Ministrinë e Punëve të Brendshme pas “zhdukjes” së ish kreut të Drejtorisë për Siguri Kombëtare, Sasho Mijallkov. Nga MPB ende nuk ka informacione zyrtarenëse është gjetur Mijallkov,...

MPB publikon fletarrestin për Sasho Mijallkovin

para një jave - Fakti Ditor

Ministria e Punëve të Brendshme edhe zyrtarisht ka publikuar fletarrestim për ish kreun e DSK-së, Sasho Mijallkov, i cili që nga dita e djeshme nuk është i qasshëm për policinë. Mijallkov aktualisht kërkohet...

Zaev: Ndodhi një tjetër arratisje, jemi të zhgënjyer që Mijallkov nuk u gjet

para një jave - Zyrtare

Kryeministri Zoran Zaev sot para Gjykatës Penale tha se ishte i zhgënjyer që ndodhi një arratisje tjetër në emër të ish-shefit të policisë sekrete, Saso Mijalkov. Ai shtoi se do të kërkojë që detajet në...

Ku është Mijallkov, ish-shefi i shërbimit sekret në Maqedoninë e Veriut?!

para një jave - Ina

Ministria e Brendshme është në kërkim të ish-shefit të shërbimit sekret Sasho Mijallkov dhe se ndaj tij është shpallur fletëarrest ndërkombëtar. Kërkimi i tij vjen pasi që gjykata dha vendim për arrest...

Zaev: Pres që të gjendet Mijallkov, do të ketë përgjegjësi

para një jave - Zyrtare

Kryeministri Zoran Zaev ka paralajmëruar, se nëse konstatohen lëshime te cilido institucion në procesin e mosgjetjes së Sasho Mijallkovit, atëherë do të jepet përgjegjësi. Në përgjegjësi, e ka përfshirë...

Ende e kërkohet Mijallkovi, policia vlon para “Meriotit” (VIDEO)

para një jave - Zyrtare

Forcat e Ministrisë së Punëve të Brendshme kanë vazhduar me kërkimin e ish drejtorit të Sigurisë Publike, Sasho Mijallkov, i akuzuar në rastin “Target-Fortesa”. Siç mund të shihet nga pamjet e TV21, forca...

MPB: Nuk e kemi gjetur Mijallkovin, do të kërkojmë fletarrest ndërkombëtar

para një jave - Tetova Sot

Ministria e Punëve të Brendshme, për TV21 ka bërë të ditur se për biznemenin Sasho Mijallkov është shqipuar masa e arrestit shtëpiak. Gjithashtu njoftojnë se është parashtruar edhe fletarrest nacional,...

FOTO/MPB-ja e shpallë të humbur Mijallkovin

para një jave - Lajm

Ministria e Punëve të Brendshme e ka shpallur si të humbur, biznemenin Sasho Mijallkov pasi i njëjti nuk ka arritur të kapet edhe pas shpalljes së fletarrestit nacional. Tashmë MPB-ja ka kërkuar të shpallet...

Lëshohet urdhër arrest për Mijallkovin

para një jave - Bota Sot

Është lëshuar urdhër arrest për ish-drejtorin e DSK-së Sasho Mijallkov, njoftojnë nga “Fokus” Urdhër arresti është lëshuar pasi policia nuk e gjeti atë në shtëpinë e tij në “Vodno”. Dhe vendndodhje të...

MPB kishte paralajmëruar për arratisjen e mundshme të Mijallkovit, gjykata vendosi për arrest shtëpiak

para një jave - Shenja

Prokuroria për krim të organizuar dhe korrupsion ka lëshuar kërkesë për paraburgim të ish shefit të DSK-së dhe të akuzuarit të parë në rastin “Target-Fortesa”, Sasho Mijallkov. Alarmi që ai mund të arratiset...

MPB kishte paralajmëruar për arratisjen e Mijallkovit, gjykata vendosi për arrest shtëpiak

para një jave - Tetova Sot

Kërkesa për paraburgim të ish shefit të DSK-së dhe të akuzuarit të parë në rastin “Target-Fortesa”, Sasho Mijallkov është parashtruar nga Prokuroria për krim të organizuar dhe korrupsion. Alrami që ai...

Zaev: Pres që të gjendet Mijallkov, nëse jo, do të ketë përgjegjësi

para një jave - in7

Kryeministri Zoran Zaev pret të gjendet ish-drejtori i DSK-së, Sasho Mijallkov, i cili është në arrati pas vendimit të gjykatës për ta urdhëruar atë në arrest shtëpiak, ndërsa në të kundërtën thotë ai,...

Gjykata Penale: Prokuroria kërkoi arrest për Mijallkov të dielën rreth orës 3 pasdite

para një jave - Zyrtare

Kërkesa u paraqit për shkak të rrezikut të arratisjes, dhe vendimi i gjykatës për arrest shtëpiak u dërgua në Ministrinë e Brendshme në orën 6.30 pasdite. Prokuroria për Krim të Organizuar dorëzoi në Gjykatën...

Zhdukja e Mijallkovit ja çka thonë nga MPB

para një jave - Tetova1

Ish-shefi i DSK-së, Sasho Mijallkov, është i pakapshëm që dje pasdite, ndërsa policia nuk ka arritur t’ia dorëzojë vendimin për arr est shtëpiak, që si masë kujdesi, me kërkesë të prokurorisë, këtë fundjavë...

Zaev: Paralajmëroj përgjegjësi për mosgjetjen e Mijallkovit

para një jave - Lajm

Kryeministri Zoran Zaev ka paralajmëruar, se nëse konstatohen lëshime te cilido institucion në procesin e mosgjetjes së Sasho Mijallkovit, atëherë do të jepet përgjegjësi. Në përgjegjësi, e ka përfshirë...

Ende kërkohet Mijallkovi kurse institucionet heshtin

para një jave - Tetova1

Si gjatë mbrëmjes së djeshme, edhe gjatë mëngjesit ka vazhduar policia të qëndrojë para shtëpisë së biznesmenit, Sasho Mijallkov. Sasho Mijallkov, si ish drejtor i Drejtorisë për Siguri Kombëtare kërkohet...

Zaev: Jam i dëshpëruar që ende nuk është gjetur Mijallkov

para një jave - Almakos

“Populli kërkon drejtësi, ndodhi edhe një arrati”, kështu e komentoi fillimisht Zoran Zaev zhdukjen e ish kreut të DSK-së dhe të akuzuarin në rastin “Target-Fortesa”, Sasho Mijallkov, transmeton Alsat....

Zaev: Jam i dëshpëruar që ende nuk është gjetur Mijallkov

para një jave - Fakti Ditor

“Populli kërkon drejtësi, ndodhi edhe një arrati”, kështu e komentoi fillimisht Zoran Zaev zhdukjen e ish kreut të DSK-së dhe të akuzuarin në rastin “Target-Fortesa”, Sasho Mijallkov, transmeton Alsat....

Ende kërkohet Mijallkovi, institucionet heshtin

para një jave - Tetova Sot

Si gjatë mbrëmjes së djeshme, edhe gjatë mëngjesit ka vazhduar policia të qëndrojë para shtëpisë së biznesmenit, Sasho Mijallkov. Sasho Mijallkov, si ish drejtor i Drejtorisë për Siguri Kombëtare kërkohet...

Zhdukja e Mijallkovit vazhdon heshtja në MPB

para një jave - Tetova1

Vazhdon heshtja në Ministrinë e Punëve të Brendshme pas “zhdukjes” së ish kreut të Drejtorisë për Siguri Kombëtare, Sasho Mijallkov. Nga MPB ende nuk ka informacione zyrtarenëse është gjetur Mijallkov,...

MPB kërkon fletarrest ndërkombëtarë për Sasho Mijallkovin

para një jave - Fakti Ditor

Ministria e Punëve të Brendshme do të kërkojë flatarrest ndërkombëtarë për Sasho Mijallkovin, transmeton Alsat. “Gjykata urdhëroi arrest shtëpiak për Sasho Mijallkovin. Ne jemi duke marrë masa dhe aktivitete...

MPB kërkon fletarrest ndërkombëtarë për Sasho Mijallkovin

para një jave - Almakos

Ministria e Punëve të Brendshme do të kërkojë flatarrest ndërkombëtarë për Sasho Mijallkovin, transmeton Alsat. – Advertisment – “Gjykata urdhëroi arrest shtëpiak për Sasho Mijallkovin. Ne jemi duke marrë...

MPB kishte paralajmëruar për arratisjen e mundshme të Mijallkovit, gjykata vendosi për arrest shtëpiak

para një jave - Fakti Ditor

Kërkesa për paraburgim të ish shefit të DSK-së dhe të akuzuarit të parë në rastin “Target-Fortesa”, Sasho Mijallkov është parashtruar nga Prokuroria për krim të organizuar dhe korrupsion. Alrami që ai...

MPB-ja kërkon të shpallet urdhër-arrest ndërkombëtar për Sasho Mijallkovin

para një jave - in7

Shkup, 22 shkurt 2021 (MIA) – Ministria e Punëve të Brendshme do të kërkojë të lëshohet urdhër për shpallje të urdhër-arrestit ndërkombëtar për Sasho Mijallkovin. “Gjykata i ka shqiptuar arrest shtëpie...

Zhduket Mijallkovi pas lëshimit të urdhër arrèstit

para një jave - Tetova1

Është lëshuar urdhër arrèst për ish-drejtorin e DSK-së Sasho Mijallkov, njoftojnë nga “Fokus” Urdhër arrèsti është lëshuar pasi policia nuk e gjeti atë në shtëpinë e tij në “Vodno” dhe vendndodhje të tjera,...

MPB kishte paralajmëruar për arratisjen e mundshme të Mijallkovit, gjykata vendosi për arrest shtëpiak

para një jave - Almakos

Kërkesa për paraburgim të ish shefit të DSK-së dhe të akuzuarit të parë në rastin “Target-Fortesa”, Sasho Mijallkov është parashtruar nga Prokuroria për krim të organizuar dhe korrupsion. Alrami që ai...

MPB: Nuk e kemi gjetur Mijallkovin, do të kërkojmë fletarrest ndërkombëtar

para një jave - Lajm

Ministria e Punëve të Brendshme, për TV21 ka bërë të ditur se për biznemenin Sasho Mijallkov është shqipuar masa e arrestit shtëpiak. Gjithashtu njoftojnë se është parashtruar edhe fletarrest nacional,...

MPB lëshon fletarrest për Sasho Mijallkovin…?!

para një jave - Fakti Ditor

MPB ka lëshuar fletarrest për ish drejtorin e DSK-së, Sasho Mijallkov. Alsat nga burime brenda policisë mëson se telegrami i është dërguar të gjitha pikave kufitare. Masa e tillë jo zyrtarisht mësohet...

“Zhdukja” e Mijallkovit, heshtje në MBP

para një jave - Fakti Ditor

Vazhdon heshtja në Ministrinë e Punëve të Brendshme pas “zhdukjes” së ish kreut të Drejtorisë për Siguri Kombëtare, Sasho Mijallkov. Nga MPB ende nuk ka informacione zyrtarenëse është gjetur Mijallkov,...

Ku është Mijallkov, ish-shefi i shërbimit sekret në Maqedoninë e Veriut?!

para një jave - Lajm

Ministria e Brendshme është në kërkim të ish-shefit të shërbimit sekret Sasho Mijallkov dhe se ndaj tij është shpallur fletëarrest ndërkombëtar. Kërkimi i tij vjen pasi që gjykata dha vendim për arrest...

“Zhdukja” e Mijallkovit – Ja çka thonë nga MPB

para një jave - in7

Caktohet arrest shtëpiak për Mijallkovin, policia në kërkim të tij Shkup, 22 shkurt 2021 (MIA) – Ish-shefi i DSK-së, Sasho Mijallkov, është i pakapshëm që dje pasdite, ndërsa policia nuk ka arritur t’ia...

Ku shkoi Mijallkovi? – Institucionet heshtin

para një jave - in7

Si gjatë mbrëmjes së djeshme, edhe gjatë mëngjesit ka vazhduar policia të qëndrojë para shtëpisë së biznesmenit, Sasho Mijallkov. Sasho Mijallkov, si ish drejtor i Drejtorisë për Siguri Kombëtare kërkohet...

“Zhdukja” e Mijallkovit, heshtje në MBP

para një jave - Lajm

Vazhdon heshtja në Ministrinë e Punëve të Brendshme pas “zhdukjes” së ish kreut të Drejtorisë për Siguri Kombëtare, Sasho Mijallkov. Nga MPB ende nuk ka informacione zyrtarenëse është gjetur Mijallkov,...

Policia në kërkim të ish-shefit të shërbimit sekret Mijallkov, lëshohet fletëarrest

para një jave - Ina

Policia po kërkon ish-shefin e shërbimit sekret DSK (Drejtoria e Sigurisë dhe Kundërzbulimit), Sasho Mijallkov, të cilit i është shqiptuar arresti shtëpiak. Policia ka kërkuar ate në shtëpinë e tij në...

Caktohet masë e arrestit shtëpiak për ish kreun e DSK

para një jave - Zhurnal

Shkup, 21 shkurt – Ish-drejtori i DSK-së, Sasho Mijallkov, prej sonte është në arrest shtëpiak, mëson jozyrtarisht Alsat. Sipas informatave tona masat e deritanishme ndaj Mijallkovit janë ndërruar me arrest...

Lëshohet fletë-arresti për ish-drejtorin e Kundërzbulimit në Maqedoni

para një jave - ABC News

Autoritetet maqedonase kanë lëshuar fletë-arrestin për ish-drejtorin për Siguri dhe Kundërzbulim Sasho Mijallkov. Alsat shkruan se nga burime brenda policisë mëson se urdhri u ka shkuar të gjitha pikave...

MPB lëshon fletarrest për Sasho Mijallkovin, dyshime se mund të jetë arratisur nga Maqedonia

para një jave - InfoShqip

MPB ka lëshuar fletarrest për ish drejtorin e DSK-së, Sasho Mijallkov. Alsat nga burime brenda policisë mëson se telegrami i është dërguar të gjitha pikave kufitare. Masa e tillë jo zyrtarisht mësohet...

MPB lëshon fletarrest për Sasho Mijallkov

para një jave - Tetova Sot

MPB ka lëshuar fletarrestim për ish drejtorin e DSK-së Sasho Mijallkov. Alsat nga burime brenda policisë mëson se telegrami i është dërguar të gjitha pikave kufitare. Masa e tillë jo zyrtarisht mësohet...

MPB lëshon fletarrest për Sasho Mijallkovin, dyshime se mund të jetë arratisur nga Maqedonia

para një jave - Zyrtare

MPB ka lëshuar fletarrest për ish drejtorin e DSK-së, Sasho Mijallkov. Alsat nga burime brenda policisë mëson se telegrami i është dërguar të gjitha pikave kufitare. Masa e tillë jo zyrtarisht mësohet...

Fokus: Arrest shtëpiak për Sasho Mijallkov

para një jave - Tetova Sot

Ish-drejtori i DSK-së, Sasho Mijallkov, prej sonte është në arrest shtëpiak, mëson jo zyrtarisht Fokus nga burimet e saja. Siç mëson Fokus, masat e deritanishme parandaluese janë ndryshuar me arrest shtëpiak,...

Sasho Mijallkovit i caktohet arrest shtëpiak

para një jave - Shenja

Ish Drejtori i DSK-së, Sasho Mijallkov prej sonte është në arrest shtëpiak , shkruan Fokus duke u bazuar në burimet e saj. Sipas Fokus, masat e kujdesit janë ndryshuar me arrest shtëpiak me kërkesë të...

MPB-ja, fletarrest për Sasho Mijallkovin

para një jave - News Tv

MPB ka lëshuar fletarrest për ish drejtorin e DSK-së, Sasho Mijallkov. Alsat nga burime brenda policisë mëson se telegrami i është dërguar të gjitha pikave kufitare. Masa e tillë jo zyrtarisht mësohet...

MPB lëshon fletarrest për Sasho Mijallkovin

para një jave - Almakos

MPB ka lëshuar fletarrest për ish drejtorin e DSK-së, Sasho Mijallkov. Alsat nga burime brenda policisë mëson se telegrami i është dërguar të gjitha pikave kufitare. Masa e tillë jo zyrtarisht mësohet...

Dyshime për arratisjen e mundshme të Mijallkovit

para një jave - in7

MPB ka lëshuar fletarrestim për ish drejtorin e DSK-së Sasho Mijallkov. Alsat nga burime brenda policisë mëson se telegrami i është dërguar të gjitha pikave kufitare. Masa e tillë jo zyrtarisht mësohet...

Dyshime për arratisje të mundshme të Mijallkovit

para një jave - in7

MPB ka lëshuar fletarrestim për ish drejtorin e DSK-së Sasho Mijallkov. Alsat nga burime brenda policisë mëson se telegrami i është dërguar të gjitha pikave kufitare. Masa e tillë jo zyrtarisht mësohet...

LAJMI I FUNDIT/ Burg shtëpiak për Mijallkov, Policia po e kërkon në shtëpinë e tij

para një jave - Zyrtare

Gjykata ka vendosur që me kërkesë të Prokurorisë që si masë të re kujdesi ti shqiptoj burg shtëpiak ish shefit e DSK-së, Sasho Mijalkov. Siç shkruan Fokus.mk, pas këtij vendimi policia po e kërkon Mijallkov...

Arrest shtëpiak për Sasho Mijallkovin?!

para një jave - Almakos

Ish-drejtori i DSK-së, Sasho Mijallkov, prej sonte është në arrest shtëpiak, mëson jozyrtarisht Alsat. Sipas informatave tona masat e deritanishme ndaj Mijallkovit janë ndërruar me arrest shtëpiak, me...

Lajm i fundit: Caktohet arrest shtëpiak për Sasho Mijallkovin

para një jave - Lajm

Burime të Fokus kanë njoftuar se prej sonte i është caktuar masa arrest shtëpiak ish shefit të shërbimit sekret, Sasho Mijallkov. Siç transmeton gazeta Lajm, masat e deritanishme për kujdes të shtuar,...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK