Inxhinierët e NASA-s, të ngazëllyer nga videoja e zbarkimit të sondës në Mars

para një jave - Syri.net Kosova

Agjencia amerikane e Hapësirës (NASA) ka publikuar një video të zbarkimit të sondës Perseverance në Mars javën e kaluar, incizim që ka gëzuar inxhinierët mbrapa fluturimit për kualitetin e lartë të materialit,...

NASA publikon pamjet mahnitëse të uljes së robotit në Mars

para një jave - Klan

NASA publikon pamjet mahnitëse të uljes së robotit në Mars NASA ka publikuar një video mahnitëse që tregon se si është ulur në Mars roboti, i cili tashmë ka për detyrë eksplorimin e planetit të ri dhe...

Inxhinierët e NASA-s, të ngazëllyer nga videoja e zbarkimit të sondës në Mars

para një jave - BalkanWeb

Agjencia amerikane e Hapësirës (NASA) ka publikuar një video të zbarkimit të sondës Perseverance në Mars javën e kaluar, incizim që ka gëzuar inxhinierët mbrapa fluturimit për kualitetin e lartë të materialit,...

Imazhe mahnitëse nga planeti i kuq, çfarë u regjistrua nga Perseverance Rover

para një jave - ABC News

Imazhe të reja mahnitëse janë kapur nga “Lentja” e Këmbënguljes, rover i NASA-s që mbërriti pas një udhëtimi të gjatë në Mars. Nga imazhet e fundit të sjella nga sipërfaqja e planetit të kuq, vëmë re se...

NASA publikon videon e parë të zbarkimit të sondës në Mars (VIDEO)

para një jave - Ina

NASA ka publikuar një video spektakolare të uljes së sondës të saj “Perseverance”, e para në llojin e saj, pas mbërritjes së misionit në Mars. Klipi, pak më shumë se tre minuta i gjatë, zbulon imazhe të...

Inxhinierët e NASA-s, të ngazëllyer nga videoja e zbarkimit të sondës në Ma

para një jave - RTK

Agjencia amerikane e Hapësirës (NASA) ka publikuar një video të zbarkimit të sondës Perseverance në Mars javën e kaluar, incizim që ka gëzuar inxhinierët mbrapa fluturimit për kualitetin e lartë të materialit,...

Inxhinierët e NASA-s, të ngazëllyer nga videoja e zbarkimit të sondës në Mars

para një jave - Zeri

Agjencia amerikane e Hapësirës (NASA) ka publikuar një video të zbarkimit të sondës Perseverance në Mars javën e kaluar, incizim që ka gëzuar inxhinierët mbrapa fluturimit për kualitetin e lartë të materialit,...

Inxhinierët e NASA-s, të ngazëllyer nga videoja e zbarkimit të sondës në Mars

para një jave - Bota Sot

Agjencia amerikane e Hapësirës (NASA) ka publikuar një video të zbarkimit të sondës Perseverance në Mars javën e kaluar, incizim që ka gëzuar inxhinierët mbrapa fluturimit për kualitetin e lartë të materialit,...

NASA publikon pamje të reja nga ulja e “Perseverance”

para një jave - RTK

Agjencia Amerikane e Hapësirës, NASA ka publikuar së fundmi një video mahnitëse të Perseverance Rover në momentin e zbritjes në Mars. Në pamje duken minutat e fundit të zbritjes dhe deri në pikën ku rrotat...

Inxhinierët e NASA-s, të ngazëllyer nga videoja e zbarkimit të sondës në Mars

para një jave - Evropa e Lirë

Agjencia amerikane e Hapësirës (NASA) ka publikuar një video të zbarkimit të sondës Perseverance në Mars javën e kaluar, incizim që ka gëzuar inxhinierët mbrapa fluturimit për kualitetin e lartë të materialit,...

NASA publikon pamje të reja nga ulja e 'Perseverance'

para një jave - Syri.net Kosova

Agjencia Amerikane e Hapësirës, NASA ka publikuar së fundmi një video mahnitëse të Perseverance Rover në momentin e zbritjes në Mars. Në pamje duken minutat e fundit të zbritjes dhe deri në pikën ku rrotat...

NASA publikon videon e parë të zbarkimit të sondës në Mars

para një jave - NOA

NASA ka publikuar një video spektakolare të uljes së sondës të saj "Perseverance", e para në llojin e saj, pas mbërritjes së misionit në Mars. Klipi, pak më shumë se tre minuta i gjatë, zbulon imazhe të...

Inxhinierët e NASA-s, të ngazëllyer nga videoja e zbarkimit të sondës në Mars

para një jave - Lajm

Agjencia amerikane e Hapësirës (NASA) ka publikuar një video të zbarkimit të sondës Perseverance në Mars javën e kaluar, incizim që ka gëzuar inxhinierët mbrapa fluturimit për kualitetin e lartë të materialit,...

NASA publikon pamje të reja nga ulja e “Perseverance” në Mars

para një jave - Koha.net

Agjencia Amerikane e Hapësirës, NASA, ka publikuar një video të re, mahnitëse të Perseverance Rover në momentin e zbritjes në Mars. Në video duken minutat e fundit të zbritjes dhe deri në pikën ku rrotat...

Si kurrë më parë, NASA publikoi pamjet e uljes së anijes kozmike në Mars

para një jave - BalkanWeb

Agjencia Amerikane e Hapësirës, ka publikuar video të paprecedentë të uljes së anijes kozmike, Perseverance në planetin e Marsit. Rover u dërgua në Mars i pajisur me shumë kamera, shtatë prej të cilave...

NASA publikoi pamjet e uljes së anijes kozmike në Mars (VIDEO)

para një jave - Java News

Agjencia Amerikane e Hapësirës, ka publikuar video të paprecedentë të uljes së anijes kozmike, Perseverance në planetin e Marsit. Rover u dërgua në Mars i pajisur me shumë kamera, shtatë prej të cilave...

Ulja e sondës – Nasa publikon pamjet e reja nga planeti i kuq

para një jave - Mapo

Agjencia Amerikane e Hapësirës, NASA ka publikuar së fundmi një video mahnitëse të Perseverance Rover në momentin e zbritjes në Mars. Në pamje duken minutat e fundit të zbritjes dhe deri në pikën ku rrotat...

NASA zbulon videon 'frikësuese' të uljes të Perserverance në planetin Mars

para një jave - Syri.net Kosova

Ishte hera e parë që njerëzimi ka qenë ndonjëherë në gjendje të shohë mbërritjen në Mars në një mënyrë të tillë, falë një mori kamerave që ishin vendosur në bordin e automjetit. E së fundmi, është publikuar...

Si kurrë më parë, NASA publikoi pamjet e uljes së anijes kozmike në Mars

para një jave - Telegrafi

Agjencia Amerikane e Hapësirës ka publikuar video pamje të paprecedentë të uljes së anijes kozmike, Perseverance në planetin e Marsit. Rover u dërgua në Mars i zbukuruar me kamera, shtatë prej të cilave...

Momenti kur fluturakja ulet në Mars

para një jave - Bota Sot

NASA e ka zbuluar videon nga ulja e fluturakes Perseverance në planetin Mars. Kjo është hera e parë që njerëzimi po mundet ta shohë arritjen në Mars në këtë mënyrë, falë edhe një numri kamerash që ishin...

Si kurrë më parë, NASA publikoi pamjet e uljes së anijes kozmike në Mars

para një jave - Bota Sot

Agjencia Amerikane e Hapësirës ka publikuar video pamje të paprecedentë të uljes së anijes kozmike, Perseverance në planetin e Marsit. Rover u dërgua në Mars i zbukuruar me kamera, shtatë prej të cilave...

Pamje të reja nga Marsi, NASA publikon imazhe tjera nga Perseverance Rover

para një jave - ABC News

Agjencia Amerikane e Hapësirës së fundmi ka publikuar një video mahnitëse të regjistruar nga roveri i saj Perseverance në momentin e zbritjes në Mars. Këmbëngulja e cila u dërgua para disa ditësh në Mars...

NASA publikon pamje të reja nga ulja e “Perseverance”

para një jave - Tetova Sot

Agjencia Amerikane e Hapësirës, NASA ka publikuar së fundmi një video mahnitëse të Perseverance Rover në momentin e zbritjes në Mars. Në pamje duken minutat e fundit të zbritjes dhe deri në pikën ku rrotat...

Nasa publikon videon e momentit të uljes në Mars

para një jave - Lajmi.net

Kjo është hera e parë që njerëzimi po mundet ta shohë arritjen në Mars në këtë mënyrë, falë edhe një numri kamerash që ishin vendosur në fluturake, shkruan The Independent. Videoja shfaq po ashtu fluturaken...

Si kurrë më parë, NASA publikoi pamjet e uljes së anijes kozmike në Mars

para një jave - Tetova Sot

Agjencia Amerikane e Hapësirës ka publikuar video pamje të paprecedentë të uljes së anijes kozmike, Perseverance në planetin e Marsit. Rover u dërgua në Mars i zbukuruar me kamera, shtatë prej të cilave...

Pas arritjes së NASA-së, kur do të shkojnë njerëzit në Mars?

para një jave - Lajmi.net

Megjithëse udhëtimi njerëzor në Mars është teknikisht pothuajse i arritshëm, ai ndoshta është dekada larg për shkak të fondeve të pasigurta. Wernher von Braun, krijuesi i programit Apollo, filloi punën...

NASA publikon pamje të reja nga ulja e sondës në planetin Mars (VIDEO)

para një jave - FaxWeb

Agjencia Amerikane e Hapësirës, NASA ka publikuar pamje të reja nga zbritja e ‘Perseverance Rover’ në planetin Mars. Në videon e publikuar nga NASA, shihet teksa roboti zbret në terrenin marsian dhe në...

NASA publikon pamje të reja nga ulja e “Perseverance”

para një jave - Lajm

Agjencia Amerikane e Hapësirës, NASA ka publikuar së fundmi një video mahnitëse të Perseverance Rover në momentin e zbritjes në Mars. Në pamje duken minutat e fundit të zbritjes dhe deri në pikën ku rrotat...

VIDEO/ NASA publikon pamje të momentit të mbërritjes së “Perseverance Rover” në planetin Mars

para një jave - Dosja.al

Momenti i zbritjes ne mars 22 Shkurt, 2021 21:15 SHBA -Nasa ka publikuar një video mahnitëse të robotit të saj Perseverance që zbret në Mars. Video është publikuar në BBC, aty shfaqin minutat e fundit...

NASA ka dërguar me sukses deri në Mars pesë sonda, por kur do të shkojnë njerëzit atje?

para një jave - Telegrafi

Me uljen e Roverit Perseverance u bë Roveri i pestë i NASA-s për të arritur Marsin. Kur mund të pritet që njerëzit të ndërhyjnë edhe atje? Megjithëse udhëtimi njerëzor në Mars është teknikisht pothuajse...

NASA ka dërguar me sukses deri në Mars pesë sonda, por kur do të shkojnë njerëzit atje?

para një jave - Bota Sot

Me uljen e Roverit Perseverance u bë Roveri i pestë i NASA-s për të arritur Marsin. Kur mund të pritet që njerëzit të ndërhyjnë edhe atje? Megjithëse udhëtimi njerëzor në Mars është teknikisht pothuajse...

Kjo video virale nga Marsi është e rreme

para një jave - Zhurnal

Kujdes! Video në lidhje me uljen e Roverit Perseverance në Mars po qarkullojnë gjithashtu në Twitter. Rover Perseverance i NASA u ul me sukses në Mars të enjten dhe tani po fillon të kërkojë për jetë dhe...

Kjo video virale nga Marsi është e rreme

para një jave - Syri.net Kosova

Kujdes! Video në lidhje me uljen e Roverit Perseverance në Mars po qarkullojnë gjithashtu në Twitter. Rover Perseverance i NASA u ul me sukses në Mars të enjten dhe tani po fillon të kërkojë për jetë dhe...

Pse ka kaq shumë misione në Mars?

para një jave - Lexo

Marsi është i mbushur me teknologji aliene. Më 18 shkurt, roveri Perseverance i NASA-s u ul në një krater të quajtur Jezero, afër ekuatorit të planetit, pasi udhëtoi 470 milion kilometra për shtatë muaj....

Kjo video virale nga Marsi është e rreme

para një jave - Telegrafi

Kujdes! Video në lidhje me uljen e Roverit Perseverance në Mars po qarkullojnë gjithashtu në Twitter. Rover Perseverance i NASA u ul me sukses në Mars të enjten dhe tani po fillon të kërkojë për jetë dhe...

Kjo video virale nga Marsi është e rreme

para një jave - Bota Sot

Kujdes! Video në lidhje me uljen e Roverit Perseverance në Mars po qarkullojnë gjithashtu në Twitter. Rover Perseverance i NASA u ul me sukses në Mars të enjten dhe tani po fillon të kërkojë për jetë dhe...

Kjo video virale nga Marsi është e rreme

para një jave - Epoka e Re

Video në lidhje me uljen e Roverit Perseverance në Mars po qarkullojnë gjithashtu në “Twitter”. Rover Perseverance i NASA u ul me sukses në Mars të enjten dhe tani po fillon të kërkojë për jetë dhe ujë....

Eksperimentet që Rover Perseverance do të bëjë në Mars rreth përgatitjeve për ardhjen e njerëzve

para një jave - Telegrafi

Për tre vjet, ai do të karakterizojë gjeologjinë dhe klimën, do të përpiqet të prodhojë oksigjen nga CO2 marsian, të gjurmojë shenja të jetës antike në Mars dhe të mbledhë dhe ruajë shkëmbinj për misionet...

Eksperimentet që Rover Perseverance do të bëjë në Mars rreth përgatitjeve për ardhjen e njerëzve

para një jave - Bota Sot

Për tre vjet, ai do të karakterizojë gjeologjinë dhe klimën, do të përpiqet të prodhojë oksigjen nga CO2 marsian, të gjurmojë shenja të jetës antike në Mars dhe të mbledhë dhe ruajë shkëmbinj për misionet...

Helikopteri që do të fluturojë në Mars ‘telefonon’ në shtëpi: Çdo gjë mirë

para një jave - Bota Sot

Helikopteri Ingenuity, i bashkëngjitur dhe shoqërues në udhëtim i Roverit Perseverance të NASA-s, ka sjellë në tokë një raport të kënaqshëm dhe po operon siç pritej, thotë agjencia. Nëse do të jetë i suksesshëm,...

Helikopteri që do të fluturojë në Mars ‘telefonon’ në shtëpi: Çdo gjë mirë

para një jave - Klan

Helikopteri që do të fluturojë në Mars ‘telefonon’ në shtëpi: Çdo gjë mirë Helikopteri Ingenuity, i bashkëngjitur dhe shoqërues në udhëtim i Roverit Perseverance të NASA-s, ka sjellë në tokë një raport...

NASA publikon fotot e para pas uljes në Mars

para një jave - Bota Sot

Roveri Perseverance i NASA-s që zbarkoi në Planetin e Kuq qe në gjendje të publikonte fotot e para, të cilat u konsideruan si “ikonike”. NASA thotë se një objektiv kryesor për misionin e roverit Perseverance...

NASA i gëzohet suksesit, imazhe mahnitëse të zbritjes së roverit në Mars

para një jave - Bota Sot

Agjencia hapësinore amerikane ka publikuar një imazh mahnitës të dërguar nga roveri i saj Perseverance, që tashmë po qëndron mbi tokën marsiane. Ajo tregon robotin që i drejtohet terrenit, të enjten, gjatë...

NASA i gëzohet suksesit, imazhe mahnitëse të zbritjes së roverit në mars

para një jave - Gazeta Metro

Agjencia hapësinore amerikane ka publikuar një imazh mahnitës të dërguar nga roveri i saj Perseverance, që tashmë po qëndron mbi tokën marsiane. Ajo tregon robotin që i drejtohet terrenit, të enjten, gjatë...

Perseverance e NASA-s prek truallin marsian, gjithçka duhet të dini për këtë event historik

para një jave - NOA

Roveri më i madh dhe më modern që NASA ka dërguar ndonjëherë në hapësirë, më në fund preku truallin marsian, pas 203 ditësh udhëtimi, gjatë të cilave përshkoi 472 milionë kilometra. Konfirmimi se ulja...

'Shtatë minutat e terrorit' që kaloi Perseverance para se të zbarkonte në Mars

para një jave - Syri.net Kosova

Momenti i fundit i udhëtimit, i cili përfshinte hyrjen në atmosferën e Planetit të Kuq dhe uljen me sukses në kraterin Jezero, mund të nënkuptojë dështimin e misionit. Pas gati 470 milionë kilometra udhëtuar...

Si kaluan “shtatë minutat e terrorit” që kaloi Perseverance para se të zbarkonte në Mars

para një jave - Syri.net Kosova

Momenti i fundit i udhëtimit, i cili përfshinte hyrjen në atmosferën e Planetit të Kuq dhe uljen me sukses në kraterin Jezero, mund të nënkuptojë dështimin e misionit. Pas gati 470 milionë kilometra udhëtuar...

NASA publikon foto mahnitëse nga Marsi

para një jave - Klan

NASA publikon foto mahnitëse nga Marsi Agjencia Amerikane e Hapësirës ka publikuar sot një imazh mahnitës të dërguar nga Marsi nga roboti Perseverance që po eksploron kontinentin. Në foton e publikuara...

Si kaluan “shtatë minutat e terrorit” që kaloi Perseverance para se të zbarkonte në Mars

para një jave - Telegrafi

Momenti i fundit i udhëtimit, i cili përfshinte hyrjen në atmosferën e Planetit të Kuq dhe uljen me sukses në kraterin Jezero, mund të nënkuptojë dështimin e misionit. Pas gati 470 milionë kilometra udhëtuar...

Momentet që aksidentalisht mund t’i kishin dhënë fund njerëzimit

para një jave - Koha.net

Ne histori, disa individë kanë marrë vendime të cilat do të shkaktonin lëshimin e trupave të huaj vrasës ose të digjnin atmosferën e Tokës. Në fund të viteve 1960, NASA është përballur me një vendim që...

Aterimi në Mars, fotografitë tregojnë sondën Perserverance duke zbritur në Planetin e Kuq

para një jave - Bota Sot

Agjencia amerikane hapësinore e njohur si NASA, ka publikuar imazhet e para mbresëlënëse që janë dërguar në Tokë nga sonda Perseverance që është dërguar në Mars. Aty shihet roboti duke prekur në tokë gjatë...

Aterimi në Mars, fotografitë tregojnë sondën Perserverance duke zbritur në Planetin e Kuq

para një jave - Telegrafi

Agjencia amerikane hapësinore e njohur si NASA, ka publikuar imazhet e para mbresëlënëse që janë dërguar në Tokë nga sonda Perseverance që është dërguar në Mars. Aty shihet roboti duke prekur në tokë gjatë...

Pamje të tjera mahnitëse nga planeti Mars

para një jave - Syri.net Kosova

Agjencia Amerikane e Hapësirës, NASA, gjatë ditës së djeshmeka zbuluar fotografitë e para të marra nga roveri i saj Perseverance në planetin Mars. Imazhet tregojnë sipërfaqen e planetit të kuq, duke konfirmuar...

Misioni i sondës “Perseverance” në Mars

para një jave - Zëri i Amerikës

NASA uli dje me sukses sondën “Perseverance” në Mars pas shkëputjes së saj nga orbita e planetit rreth të cilit fluturonte krahas një sateliti të Emirateve të Bashkuara dhe një satelitë tjetër të Kinës....

Pamje nga ulja e suksesshme e NASA-s në Mars

para një jave - Arbresh

NASA zbarkoi një rover të ri robotik në Mars të Enjten, përpjekja e saj më ambicioze në dekada për të studiuar drejtpërdrejt nëse kishte ndonjëherë jetë në planetin e kuq, shkruan Arbresh.info Ndërsa agjencia...

Fotot mbresëlënëse të sondës së NASA-s pas zbarkimit në Mars

para një jave - Arbresh

Sonda e NASA-s, zbriti të enjten pa vështirësi në planetin Mars pas një udhëtimi që filloi korrikun e kaluar. Misioni i NASA-s, në një zonë ku mendohet se dikur kishte një liqen, është realizuar për të...

Fotot mbresëlënëse të sondës së NASA-s pas zbarkimit në Mars

para një jave - NOA

Sonda e NASA-s, zbriti të enjten pa vështirësi në planetin Mars pas një udhëtimi që filloi korrikun e kaluar. Misioni i NASA-s, në një zonë ku mendohet se dikur kishte një liqen, është realizuar për të...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK