Dorëzohet Facebook-u, do t’i kthejë faqet e lajmeve në Australi

para një jave - Syri.net Kosova

Rrjeti social, Facebook, do t’i kthejë faqet e lajmeve në platformën e vet në Australi, pasi qeveria australiane ofroi amandamentim të ligjit të propozuar rreth detyrimeve të gjigantëve të medieve sociale...

Facebook ‘miqësohet’ me Australinë pas ndryshimeve në ligjet e mediave

para një jave - Klan Kosova

Facebook njoftoi të martën se do të rikthejë faqet australiane të lajmeve pasi të negociojë ndryshimet me qeverinë në një ligj të propozuar që detyron gjigantët e teknologjisë të paguajnë për përmbajtjen...

Facebook-u tërheq vendimin për bllokimin e publikimit të lajmeve në Australi

para një jave - Zhurnal

Facebook do të rikthejë lajmet në faqet australiane në ditët e ardhshme pasi qeveria ra dakord të ndryshojë “kodin e saj të pazarit të negociatave” që do të detyronte rrjetin social dhe Google të paguanin...

Dorëzohet Facebook-u, do t’i kthejë faqet e lajmeve në Australi

para një jave - GazetaBlic

Rrjeti social, Facebook, do t’i kthejë faqet e lajmeve në platformën e vet në Australi, pasi qeveria australiane ofroi amandamentim të ligjit të propozuar rreth detyrimeve të gjigantëve të medieve sociale...

Facebook do t’i rikthejë faqet e lajmeve Australisë

para një jave - Ora news

Vendimi pason negociatat midis gjigantit të teknologjisë dhe qeverisë Australiane, e cila do të miratojë një ligj të ri për media. “Pas diskutimeve, ne jemi të kënaqur që qeveria australiane ka rënë dakord...

Facebook “miqëson” Australinë, ia kthen faqet e lajmeve

para një jave - Indeks online

Facebook, do t’i kthejë faqet e lajmeve në platformën e vet në Australi, pasi qeveria australiane ofroi amandamentim të ligjit të propozuar rreth detyrimeve të gjigantëve të medieve sociale për të paguar...

Dorëzohet Facebook-u?

para një jave - Syri.net Kosova

Rrjeti social, Facebook, do t’i kthejë faqet e lajmeve në platformën e vet në Australi, pasi qeveria australiane ofroi amandamentim të ligjit të propozuar rreth detyrimeve të gjigantëve të medieve sociale...

Facebook-u tërheq vendimin për bllokimin e publikimit të lajmeve në Australi

para një jave - Telegrafi

Facebook do të rikthejë lajmet në faqet australiane në ditët e ardhshme pasi qeveria ra dakord të ndryshojë “kodin e saj të pazarit të negociatave” që do të detyronte rrjetin social dhe Google të paguanin...

Facebook do të kthehet me lajme në Australi

para një jave - RTK

Facebook deklaron se në ditët në vijim do të lejohet nga kompanitë australiane të lajmeve të jetë në veprim. Ministri Australian i Financave, Josh Frydenberg, ka sugjeruar se është arritur një kompromis...

Facebooku do t’i kthejë faqet e lajmeve në Australi

para një jave - Koha.net

Është vendosur që Facebooku do t’i rivendos faqet e lajmeve në Australi. Kjo erdhi pas bisedimeve me Qeverinë, derisa mospajtimet kishin vazhduar një muaj të lidhura mes firmës amerikane të teknologjisë,...

Facebook do të kthej mbrapsht ndalimin e lajmeve në faqet Australiane

para një jave - Arbresh

Facebook do të largoj bllokimin e saj në faqet Australiane të lajmeve, kanë thënë Josh Frydenberg dhe Ministri i Komunikimit, Paul Fletcher, pas një reagimi ndaj ligjeve të propozuara për mediat që do...

Kanada po ndjek shembullin e Australisë sa i përket Facebook-ut

para një jave - Insajderi

Kanada është gati t’i kundërvihet Facebook-ut, duke ndjekur shembullin e vendosur nga Australia, e cila filloi një luftë me gjigantin e teknologjisë kur botuesit e vendit mbështetën legjislacionin e propozuar...

Facebooku mund të rikthehet në Australi

para një jave - Tetova Sot

Kryeministri i Australisë thotë se Facebooku është kthyer sërish në tavolinën e negociatave pasi gjiganti teknologjik kishte bllokuar lajme në platformën e saj atje. “Jam i lumtur që Facebooku ka vendosur,...

Facebooku mund të rikthehet në Australi, thotë kryeministri

para një jave - Koha.net

Kryeministri i Australisë thotë se Facebooku është kthyer sërish në tavolinën e negociatave pasi gjiganti teknologjik kishte bllokuar lajme në platformën e saj atje. “Jam i lumtur që Facebooku ka vendosur,...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK