Harta 3D më e vjetër në botë

para një jave - Ora news

Shkencëtarët po përpiqen të hedhin dritë mbi misterin e një pllake të gdhendur, të zbuluar në vitin 1900 në Bretanjë, Francë. Sipas tyre, objekti prej guri është ndoshta harta më e vjetër tre-dimensionale...

Harta 3D më e vjetër në botë, zbulohet pllaka e gurit 4000 vjeçare

para një jave - Fakti Ditor

Shkencëtarët po përpiqen të hedhin dritë mbi misterin e një pllake të gdhendur, të zbuluar në vitin 1900 në Bretanjë, Francë. Sipas tyre, objekti prej guri është ndoshta harta më e vjetër tre-dimensionale...

Pllaka e Epokës së Bronzit mund të jetë harta më e vjetër 3D në Evropë

para 2 jave - Ina

Një gur i sapozbuluar i Epokës së Bronzit mund të jetë harta më e vjetër tredimensionale në Evropë, thonë studiuesit. Pllaka 2 m me 1.5 m, e zbuluar për herë të parë në vitin 1900, u gjet përsëri në një...

Pllaka e Epokës së Bronzit mund të jetë harta më e vjetër 3D në Evropë

para 2 jave - in7

Një gur i sapozbuluar i Epokës së Bronzit mund të jetë harta më e vjetër tredimensionale në Evropë, thonë studiuesit. Pllaka 2 m me 1.5 m, e zbuluar për herë të parë në vitin 1900, u gjet përsëri në një...

Pllaka e Epokës së Bronzit mund të jetë harta më e vjetër 3D në Evropë

para 2 jave - Zeri

Një gur i sapozbuluar i Epokës së Bronzit mund të jetë harta më e vjetër tredimensionale në Evropë, thonë studiuesit. Pllaka 2 m me 1.5 m, e zbuluar për herë të parë në vitin 1900, u gjet përsëri në një...

Pllaka e epokës së bronzit mund të jetë harta më e vjetër 3D në Evropë

para 2 jave - Zhurnal

Një gur i sapo zbuluar i Epokës së Bronzit mund të jetë harta më e vjetër tre-dimensionale në Europë, thonë studiuesit. Pllaka 2m me 1.5m e zbuluar për herë të parë në vitin 1900, u gjet përsëri në një...

Pllaka e epokës së bronzit mund të jetë harta më e vjetër 3D në Evropë

para 2 jave - RTK

Një gur i sapo zbuluar i Epokës së Bronzit mund të jetë harta më e vjetër tre-dimensionale në Europë, thonë studiuesit. Pllaka 2m me 1.5m e zbuluar për herë të parë në vitin 1900, u gjet përsëri në një...

Pllaka e Epokës së Bronzit e gjetur në Francë është harta më e vjetër 3D në Evropë

para 2 jave - Koha.net

Një gur i sapozbuluar i Epokës së Bronzit mund të jetë harta më e vjetër tre-dimensionale në Evropë, thonë studiuesit. Pllaka 2 metra me 1.5 metër e zbulua për herë të parë në vitin 1900, por u zhduk ndërkohë...

Pllaka e epokës së bronzit e gjetur në Francë është harta më e vjetër 3D në Europë

para 2 jave - Gazeta Tema

Një gur i sapo zbuluar i Epokës së Bronzit mund të jetë harta më e vjetër tre-dimensionale në Europë, thonë studiuesit. Pllaka 2m me 1.5m e zbuluar për herë të parë në vitin 1900, u gjet përsëri në një...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK