Helikopteri i NASA-s, “Ingenuity”, i mbijeton natës së parë të acartë në Mars

para një jave - Lobi

Helikopteri “Ingenuity”, i mbijetoi natës së parë në sipërfaqen e ngrirë të Marsit, një hap i rëndësishëm ky në misionin historik të tij. Krateri Jezero, shtrati i një liqeni të lashtë në Mars dhe vendqëndrimi...

Helikopteri i NASA-s i mbijeton natës së parë të acartë në Mars

para 2 jave - Epoka e Re

Helikopteri “Ingenuity”, i mbijetoi natës së parë në sipërfaqen e ngrirë të Marsit, një hap i rëndësishëm ky në misionin historik të tij. Krateri Jezero, shtrati i një liqeni të lashtë në Mars dhe vendqëndrimi...

Moment historik: Helikopteri i NASA-s i reziston ngricës në Mars

para 2 jave - Flaka

Helikopteri Ingenuity rezistoi natën e tij të parë në sipërfaqen e grirë të Marsit. Ky është një moment historik në udhëtimin e rotorcraft përpara fluturimit të tij të parë historik. Krateri Jezero, vendi...

Helikopteri i NASA-s, “Ingenuity”, i mbijeton natës së parë të acartë në Mars

para 2 jave - Fakti Ditor

Helikopteri “Ingenuity”, i mbijetoi natës së parë në sipërfaqen e ngrirë të Marsit, një hap i rëndësishëm ky në misionin historik të tij. Krateri Jezero, shtrati i një liqeni të lashtë në Mars dhe vendqëndrimi...

Helikopteri i NASA-s, “Ingenuity”, i mbijeton natës së parë të acartë në Mars

para 2 jave - Top Channel

Helikopteri “Ingenuity”, i mbijetoi natës së parë në sipërfaqen e ngrirë të Marsit, një hap i rëndësishëm ky në misionin historik të tij. Krateri Jezero, shtrati i një liqeni të lashtë në Mars dhe vendqëndrimi...

Moment historik: Helikopteri i NASA-s i reziston ngricës në Mars

para 2 jave - RTK

Helikopteri Ingenuity rezistoi natën e tij të parë në sipërfaqen e grirë të Marsit. Ky është një moment historik në udhëtimin e rotorcraft përpara fluturimit të tij të parë historik. Krateri Jezero, vendi...

Helikopteri i NASA-s i mbijeton natës së parë të acartë në Mars

para 2 jave - NOA

Helikopteri Ingenuity mbijetoi natën e parë në sipërfaqen e ftohtë të Marsit, një moment i rëndësishëm në udhëtimin e “rotorcraft” përpara fluturimit historik. Krateri Jezero, një shtrat i lashtë liqeni...

Helikopteri i NASA-s i mbijeton natës së parë të acartë në Mars

para 2 jave - Koha.mk

Helikopteri Ingenuity mbijetoi natën e parë në sipërfaqen e ftohtë të ngrirjes së Marsit, një moment i rëndësishëm në udhëtimin e “rotorcraft” përpara fluturimit historik. Krateri Jezero, një shtrat i...

Helikopteri i NASA-s i mbijeton natës së parë të acartë në Mars

para 2 jave - Ina

Helikopteri Ingenuity mbijetoi natën e parë në sipërfaqen e ftohtë të Marsit, një moment i rëndësishëm në udhëtimin e “rotorcraft” përpara fluturimit historik. Krateri Jezero, një shtrat i lashtë liqeni...

Helikopteri i NASA-s i reziston ngricës në Mars

para 2 jave - RTK

Helikopteri Ingenuity rezistoi natën e parë në sipërfaqen e ngrirë të Marsit. Helikopteri Ingenuity rezistoi natën e tij të parë në sipërfaqen e ngrirë të Marsit. Ky është një moment historik në udhëtimin...

Helikopteri i NASA-s i mbijeton natës së parë të acartë në Mars

para 2 jave - Lexo

Helikopteri Ingenuity mbijetoi natën e parë në sipërfaqen e ftohtë të Marsit, një moment i rëndësishëm në udhëtimin e “rotorcraft” përpara fluturimit historik. Krateri Jezero, një shtrat i lashtë liqeni...

Helikopteri i NASA-s i mbijeton natës së parë të acartë në Mars

para 2 jave - Arbresh

Natën e parë, Helikopteri Ingenuity mbijetoi në sipërfqaqen e ftohtë të Marsit, një moment i rëndësishëm në udhëtimin e “rotocraft” përpara fluturimit historik. Krateri Jezero, një shtrat i lashtë liqeni...

Helikopteri i NASA-s i mbijeton natës së parë të acartë në Mars

para 2 jave - BalkanWeb

Helikopteri Ingenuity mbijetoi natën e parë në sipërfaqen e ftohtë të Marsit, një moment i rëndësishëm në udhëtimin e “rotorcraft” përpara fluturimit historik. Krateri Jezero, një shtrat i lashtë liqeni...

Moment historik: Helikopteri i NASA-s i reziston ngricës në Mars

para 2 jave - Smart News

Helikopteri Ingenuity rezistoi natën e tij të parë në sipërfaqen e grirë të Marsit. Ky është një moment historik në udhëtimin e rotorcraft përpara fluturimit të tij të parë historik. Krateri Jezero, vendi...

Helikopteri i NASA-s i mbijeton natës së parë të acartë në Mars

para 2 jave - Tetova Sot

Helikopteri Ingenuity mbijetoi natën e parë në sipërfaqen e ftohtë të ngrirjes së Marsit, një moment i rëndësishëm në udhëtimin e “rotorcraft” përpara fluturimit historik. Krateri Jezero, një shtrat i...

Helikopteri i NASA-s i mbijeton natës së parë të acartë në Mars

para 2 jave - Top24

Helikopteri Ingenuity mbijetoi natën e parë në sipërfaqen e ftohtë të Marsit, një moment i rëndësishëm në udhëtimin e “rotorcraft” përpara fluturimit historik. Krateri Jezero, një shtrat i lashtë liqeni...

Helikopteri i NASA-s i mbijeton natës së parë të acartë në Mars

para 2 jave - Telegrafi

Helikopteri Ingenuity mbijetoi natën e parë në sipërfaqen e ftohtë të ngrirjes së Marsit, një moment i rëndësishëm në udhëtimin e “rotorcraft” përpara fluturimit historik. Krateri Jezero, një shtrat i...

Helikopteri i NASA-s i mbijeton natës së parë të acartë në Mars

para 2 jave - Bota Sot

Helikopteri Ingenuity mbijetoi natën e parë në sipërfaqen e ftohtë të ngrirjes së Marsit, një moment i rëndësishëm në udhëtimin e “rotorcraft” përpara fluturimit historik. Krateri Jezero, një shtrat i...

Helikopteri i NASA-s i mbijeton natës së parë të acartë në Mars

para 2 jave - Tetova Sot

Helikopteri Ingenuity mbijetoi natën e parë në sipërfaqen e ftohtë të ngrirjes së Marsit, një moment i rëndësishëm në udhëtimin e “rotorcraft” përpara fluturimit historik. Krateri Jezero, një shtrat i...

Helikopteri “Ingenuity” ulet në sipërfaqen e Marsit

para 2 jave - Gazeta Tema

Mini-helikopteri i NASA-s, “Ingenuity”, që mbërriti në Mars në shkurt i bashkangjitur në roverin “Perseverance”, sapo është shkëputur prej tij dhe tani është në sipërfaqen e Planetit të Kuq, njoftoi NASA....

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK