Themeluesi i Facebook Mark Zuckerberg përdor aplikacionin Signal për të komunikuar

para një jave - Telegrafi

Zuckerberg u zbulua se po përdorte Signal duke publikuar numrin e tij të telefonit, i cili konfirmoi se drejtori i Facebook po përdorte aplikacionin, edhe pse kompania që ai themeloi ishte në qendër të...

Ja sesi të kontrolloni nëse jeni prekur nga ekspozimi i 530 milionë përdoruesve të Facebook

para një jave - Tetova Sot

Njerëzit tashmë mund të vendosin numrin e tyre të telefonit në një uebsajt the të shohin nëse janë shfaqur në një sulm kibernetik të fundit ndaj Facebook. Detajet e 530 milionë përdoruesve u publikuan...

Ja sesi të kontrolloni nëse jeni prekur nga ekspozimi i 530 milionë përdoruesve të Facebook

para një jave - Portalb

Njerëzit tashmë mund të vendosin numrin e tyre të telefonit në një uebsajt the të shohin nëse janë shfaqur në një sulm kibernetik të fundit ndaj Facebook, raporton PCW . Detajet e 530 milionë përdoruesve...

Ja sesi të kontrolloni nëse jeni prekur nga ekspozimi i 530 milionë përdoruesve të Facebook

para një jave - Aktuale

Njerëzit tashmë mund të vendosin numrin e tyre të telefonit në një uebsajt the të shohin nëse janë shfaqur në një sulm kibernetik të fundit ndaj Facebook. Detajet e 530 milionë përdoruesve u publikuan...

Ja sesi të kontrolloni nëse jeni prekur nga ekspozimi i 530 milionë përdoruesve të Facebook

para një jave - Bota Sot

Njerëzit tashmë mund të vendosin numrin e tyre të telefonit në një uebsajt the të shohin nëse janë shfaqur në një sulm kibernetik të fundit ndaj Facebook. Detajet e 530 milionë përdoruesve u publikuan...

Rrjedhje e madhe e të dhënave personale në FB / Si të shihni nëse informacioni juaj personal bën pjesë

para 2 jave - Tetova Sot

Rrjedhja e të dhënave personale të rreth gjysmë miliard përdoruesve të Facebook – emrat, ditëlindjet, numrat e telefonit, adresat – gjatë fundjavës ka shkaktuar shqetësim. Facebook tha se rrjedhja masive...

Si të kontrolloni nëse të dhënat tuaja janë publikuar nga hakimi në Fcb?

para 2 jave - Flaka

Të dhënat e 533 milionë përdoruesve të Facebook janë në dispozicion të publikut në internet që nga e shtuna. Të dhënat japin informacion në lidhje me numrat e telefonit, emrin, datën e lindjes, vendbanimin,...

Facebook, zbulohen të dhënat e 533 milion përdoruesve përfshi edhe Mark Zuckerberg

para 2 jave - Fakti Ditor

533 milion përdoruesve të facebook u është zbuluar informacioni personal, i cili përfshin numrat e telefonit, ID të Facebook, emra të plotë, vendndodhje, ditëlindje dhe madje edhe adresa emaili. SHBA-...

Facebook, zbulohen të dhënat e 533 milion përdoruesve

para 2 jave - Dosja.al

facebook 6 Prill, 2021 19:05 Mark Zuckerberg është në mesin e përdoruesve të Facebook të cilëve u është zbuluar informacioni personal pas një shkelje të madhe të të dhënave. Informacioni i Zuckerberg –...

Të dhënat e vjedhura në Facebook, si ta kuptosh nëse je “një prej viktimave”

para 2 jave - Fakti Ditor

Të dhënat dhe informacionet private të më shumë se 500 milionë përdoruesve të Facebook u kompromentuan dhe janë në shitje nga hakerues të paidentifikuar. Por a ka ndonjë mundësi që ta kuptosh nëse llogaria...

Të dhënat e vjedhura në Facebook, si ta kuptosh nëse je “një prej viktimave”

para 2 jave - Alsat-M

Të dhënat dhe informacionet private të më shumë se 500 milionë përdoruesve të Facebook u kompromentuan dhe janë në shitje nga hakerues të paidentifikuar. Por a ka ndonjë mundësi që ta kuptosh nëse llogaria...

Si të kontrolloni nëse të dhënat tuaja janë publikuar nga hakimi në Fcb?

para 2 jave - RTK

Të dhënat e 533 milionë përdoruesve të Facebook janë në dispozicion të publikut në internet që nga e shtuna. Të dhënat japin informacion në lidhje me numrat e telefonit, emrin, datën e lindjes, vendbanimin,...

Si të kontrolloni nëse të dhënat tuaja personale janë publikuar nga hakimi i fundit i bërë në Facebook?

para 2 jave - Zhurnal

Të dhënat e 533 milionë përdoruesve të Facebook janë në dispozicion të publikut në internet që nga e shtuna. Të dhënat japin informacion në lidhje me numrat e telefonit, emrin, datën e lindjes, vendbanimin,...

Si të kontrolloni nëse të dhënat tuaja personale janë publikuar nga hakimi i fundit i bërë në Facebook?

para 2 jave - Top24

Të dhënat e 533 milionë përdoruesve të Facebook janë në dispozicion të publikut në internet që nga e shtuna. Të dhënat japin informacion në lidhje me numrat e telefonit, emrin, datën e lindjes, vendbanimin,...

Si të kontrolloni nëse të dhënat tuaja personale janë publikuar nga hakimi i fundit i bërë në Facebook?

para 2 jave - Tetova Sot

Të dhënat e 533 milionë përdoruesve të Facebook janë në dispozicion të publikut në internet që nga e shtuna. Të dhënat japin informacion në lidhje me numrat e telefonit, emrin, datën e lindjes, vendbanimin,...

Facebook: 533 milionë llogari të hakeruara në 2019 mund të përdoren ende për të kryer vjedhje identiteti ose mashtrime

para 2 jave - BalkanWeb

Të dhënat e vjedhura nga mbi gjysmë miliard profile në “Facebook” në 2019 mund të përdoren ende nga hakerat për të kryer vjedhje identiteti ose mashtrime të ndryshme. Disa ekspertë dhe studiues e thonë...

Llogaritë e 500 milionë përdoruesve të Facebookut në dorë të hakerave

para 2 jave - Albeu

Më shumë se 500 milionë llogari të Facebookut janë gjetur të gatshme në një faqe të internetit që kontrollohet nga hakerët. Sipas Associated Press, ky informacion duket të jetë pak i vjetër por tregon...

U hakuan të dhënat e miliona përdoruesve të Facebook-ut, publikohet numri i telefonit të Marc Zuckerbergut

para 2 jave - Zeri

Të dhënat dhe informacionet private të Marc Zuckerbegut janë në mes të atyre të më shumë se 500 milionë përdoruesve të Facebook-ut, të cilat janë “vjedhur” nga disa hakera të paidentifikuar. Numri i telefonit...

U hakuan të dhënat e miliona përdoruesve të Facebook, publikohet numri i telefonit të Marc Zuckerberg

para 2 jave - Zeri

Të dhënat dhe informacionet private të Marc Zuckerbeg, janë në mes të atyre të më shumë se 500 milionë përdoruesve të Facebook, të cilat janë “vjedhur” nga disa hakera të paidentifikuar. Numri i telefonit...

Hakohen të dhënat e miliona përdoruesve të Facebook, publikohet numri i telefonit të Marc Zuckerberg

para 2 jave - Ina

Të dhënat dhe informacionet private të Marc Zuckerbeg, janë në mes të atyre të më shumë se 500 milionë përdoruesve të Facebook, të cilat janë “vjedhur” nga disa hakera të paidentifikuar. Numri i telefonit...

Llogaritë e 500 milionë përdoruesve të Facebookut në dorë të hakerave

para 2 jave - Indeks online

Më shumë se 500 milionë llogari të Facebookut janë gjetur të gatshme në një faqe të internetit që kontrollohet nga hakerët. Sipas Associated Press, ky informacion duket të jetë pak i vjetër por tregon...

Gjysmë miliardë të dhëna të përdoruesve të Facebookut u përdoren nga hakerët

para 2 jave - Koha.net

Gjysmë miliardë informacione të përdoruesve të Facebookut janë postuar në faqet e ilegale të internetit, thonë ekspertët e kibernetikës. Në të dhënat e tyre përfshihen numrat personal, emrat, vendndodhjet,...

Publikohen të dhënat personale dhe numrat e telefonave online, të 533 llogarive të Facebookut

para 2 jave - Zhurnal

Një forum që kryesisht publikon të dhëna nga hakimet e bëra, ka publikuar numra të telefonave dhe të dhëna personale të qindra miliona përdoruesve të Facebookut. Zbulimi i të dhënave përfshin informata...

Facebook: 533 milionë të dhëna të hakeruara, alarmi i ekspertëve

para 2 jave - Ora news

Të dhënat e vjedhura nga mbi gjysmë milioni profile në Facebook në 2019 mund të përdoren ende nga hakerat për të kryer vjedhje identiteti ose mashtrime të ndryshme. Disa ekspertë dhe studiues e thonë këtë,...

Ruhuni në Facebook/ 533 mln numra telefoni dhe të dhëna personale dalin në internet

para 2 jave - Infokusi

“Business Insider” shkruan se të dhënat personale të 533 milionë përdoruesve në Facebook nga 106 vende në botë janë vjedhur. “Numra telefoni, adresa, informacione biografike, adresa email-i janë shfaqur...

Zbulohet numri i telefonit të Mark Zuckerbergut

para 2 jave - Lobi

CEO i Facebookut, Mark Zuckerberg thuhet se ishte mes viktimave të një rrjedhje masive të të dhënave që, ndër të tjera, zbuloi numrat e tyre të telefonit. Dje u njoftua se një bazë e madhe të dhënash që...

Të dhëna delikate të 500 mijë shqiptarëve përfundojnë në tregun e zi të internetit

para 2 jave - Lobi

Të dhënat personale, si emër, atësi, mbiemër, ditëlindje, adresë poste elektronike (e-mail), e deri tek numrat e telefonit të më shumë se gjysmë milioni shqiptarësh kanë përfunduar falas në tregun e zi...

Zbulohet numri i telefonit të Mark Zuckerbergut

para 2 jave - Arbresh

CEO i Facebookut, Mark Zuckerberg thuhet se ishte mes viktimave të një rrjedhje masive të të dhënave që, ndër të tjera, zbuloi numrat e tyre të telefonit. Dje u njoftua se një bazë e madhe të dhënash që...

Vidhen 500 milionë llogari Facebooku, shiten online të dhënat personale për pak dollarë

para 2 jave - Java News

Të dhënat dhe informacionet private të më shumë se 500 milionë përdoruesve të Facebook mund të jenë kompromentuar dhe hakerues të paidentifikuar ende thonë se këto të dhëna i ofrojnë në shitje. Alon Gal,...

Detaje nga të dhënat e 500 milionë përdoruesve të Facebook gjenden në një faqe interneti!

para 2 jave - Indeks online

Të dhënat e më shumë se 500 milionë përdoruesve të Facebook janë gjetur të disponueshme në një faqe në internet për hackers. Informacioni duket të jetë disa vjeçar, por është një shembull tjetër i sasisë...

Hakerët krijojnë qasje në të dhënat e më shumë se 500 milionë përdoruesve të Facebookut

para 2 jave - Koha.net

Informata të më shumë se 500 milionë përdoruesve të Facebookut janë bërë të qasshme për hakerët, është bërë e ditur. Të dhënat e ekspozuara tashmë përfshijnë informatat personale të më shumë se 533 milionë...

Të dhëna për 500 milion përdorues të Facebook janë gjetur në një faqe interneti për hakerat

para 2 jave - Ora news

Të dhënat e Facebook në më shumë se 500 milion llogari të gjetura në internet. Detaje nga më shumë se 500 milion përdorues të Facebook janë gjetur të disponueshme në një faqe në internet për hakerat, në...

Hakerat sigurojnë të dhënat e CEO-s së ‘Facebook’

para 2 jave - Indeks online

Hakerat kanë bërë të tyre numrin e telefonit dhe të dhënat personale të CEO-s së Facebook, Mark Zuckerberg. ‘Nypost‘ shkruan se numri i telefonit të Zuckerberg është midis të dhënave personale të rrjedhura...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK