SHQIPËRI: MASAT MBETEN NË FUQI EDHE PËR DY JAVË

para një jave - Klan Macedonia

Komiteti Teknik i Ekspertëve u mblodh këtë të mërkurë dhe vendosi me vijimin e masave të marra për shkak të situatës së pandemisë. Kryetarja e Komitetit, Mira Rakacolli, u shpreh se do të mbetet në fuqi...

Situata me Covid/ Përmirësim i lehtë i shifrave, por Komiteti Teknik nuk ndryshon masat kufizuese. Si kanë ndryshuar numrat

para një jave - BalkanWeb

Shtrimet në spitalet covid kanë rënë në nivelin më të ulët në 7 muajt e fundit të pandemisë. sipas të dhënave zyrtare në spitalet covid po marrin trajtim 256 pacientë nga 840 shtretër kapaciteti, po aq...

Komiteti Teknik i Ekspertëve nuk ndryshon masat kufizuese: Mbeten në fuqi edhe për 2 javët e ardhshme

para një jave - Top Channel

Komiteti Teknik i Ekspertëve ka vendosur që të mos ketë asnjë ndryshim sa i përket masave kufizuese për dy javët e ardhshme. Mira Rakacolli tha se do të mbeten në fuqi të gjitha masat, pavarësisht arritjeve...

Nuk ndryshojnë masat, Komiteti Teknik i Ekspertëve apel partive politike: Respektoni rregullat antiCovid !

para një jave - Top Channel

Komiteti Teknik i Ekspertëve ka vendosur që për dy javët e ardhshme masat të vazhdojnë të jenë të pandryshuara. Prof. Mira Rakacolli bëri të ditur njoftimin në mbledhjen e radhës që Komiteti mbajti pasditen...

Komiteti Teknik i Ekspertëve në Shqipëri shtyn masat kufizuese edhe për 2 javë

para një jave - Alsat-M

Rakacolli: Mendojmë që masat e propozuara nga Komiteti kanë qenë efikase dhe i gjithë ky rezultat vjen si bashkëpunim i një pjese të qytetarëve të atyre masave që nuk jemi lodhur asnjëherë së përmenduri....

Komiteti Teknik i Ekspertëve nuk ndryshon masat kufizuese: Mbeten në fuqi edhe për 2 javët e ardhshme

para një jave - Top Channel

Komiteti Teknik i Ekspertëve ka dalë në një konferencë për media ku kanë folur për situatën e Covid 19 gjatë dy javëve të fundit dhe është vendosur që të mos ketë asnjë ndryshim sa i përket masave kufizuese...

Komiteti Teknik i Ekspertëve nuk ndryshon masat kufizuese

para një jave - RTK

Komiteti Teknik i Ekspertëve ka vendosur që të mos ketë asnjë ndryshim sa i përket masave kufizuese për dy javët e ardhshme. Mira Rakacolli tha se do të mbeten në fuqi të gjitha masat, pavarësisht arritjeve...

Brataj thirrje partive politike: Tregoni kujdes dhe zbatoni rregullat anti-Covid, edhe ata që kanë marrë vaksinën janë të rrezikuar

para një jave - Shekulli

Publikuar më 07.04.2021 nga erjon dervishi Shefi i Urgjencës Kombëtare Skëndër Brataj u ka bërë thirrje partive politike që të zbatojnë rregullat anti-COVID gjatë fushatës elektorale. Sipas Bratajt kujdes...

Komiteti Teknik i Ekspertëve: Asnjë ndryshim, mbeten në fuqi masat edhe për dy javë

para një jave - Klan

Komiteti Teknik i Ekspertëve: Asnjë ndryshim, mbeten në fuqi masat edhe për dy javë Komiteti Teknik i Ekspertëve u mblodh këtë të mërkurë dhe vendosi me vijimin e masave të marra për shkak të situatës...

Masat e kufizimit mbeten të njëjta, Komiteti Teknik për situatën e COVID-19: Përmirësim i lehtë, por nuk jemi aty ku duhet

para një jave - BalkanWeb

Komiteti Teknik i ekspertëve ka vendosur të mos ndryshojë masat e COVID-19 në vend. Zëvendësministrja e Shëndetësisë Mira Rakacolli deklaroi në mbledhje se ka një përmirësim të situatës por nuk jemi aty...

Mblidhet Komiteti Teknik, Fico: Ulje e vdekjeve nga COVID-19 për këtë javë, rritje e numrit të të prekurve në bashkitë e vogla

para një jave - BalkanWeb

Drejtorja e ISHP-së, Albana Fico deklaroi se pavarësisht uljes së rasteve me COVID-19 në mbarë vendin, vërehet një rritje e infektimeve në bashkitë e vogla. Nga mbledhja e Komitetit Teknik të Ekspertëve,...

Komiteti Teknik i Ekspertëve në Shqipëri shtyn masat kufizuese edhe për 2 javë

para një jave - Flaka

Komiteti Teknik i Ekspertëve ka vendosur që të mos ketë asnjë ndryshim sa i përket masave kufizuese për dy javët e ardhshme. Mira Rakacolli tha se do të mbeten në fuqi të gjitha masat, pavarësisht arritjeve...

Rakacolli: Shqipëria, e para në rajon për ritmin e vaksinimit

para një jave - Vizion Plus

Komiteti Teknik i Ekspertëve analizon se ka një përmirësim të situatës epidemiologjike në vend, por jo aq sa për të ndryshuar masat kufizuese kundër COVID. Në një konferencë për shtyp, Mira Rakacolli njoftoi...

Mblidhet Komiteti Teknik i Ekspertëve: Nuk ka ndryshim të masave kufizuese anti-COVID

para një jave - Gazeta Tema

Komiteti Teknik i Ekspertëve duke analizuar gjendjen e e pandemisë Covid-19 në Shqipëri, tha se masat aktuale do mbeten në fuqi. Mira Rakacolli : Kemi përmirësim të lehtë të situatës. Pavarësisht se kemi...

Koronavirusi/ Mblidhet Komiteti Teknik i Ekspertëve, situata dhe masat kufizuese

para një jave - NOA

Komiteti Teknik i Ekspertëve u mblodh sot për të bërë një pasqyrim të situatës së koronavirusit në vend. Duke e quajtur pozitive incidencën 2-javore, nuk është parë e nevojshme për masa shtesë kufizuese....

Mblidhet Komiteti Teknik i Ekspertëve, mbeten të pandryshuara masat anti-Covid edhe për dy javët në vazhdim

para një jave - Shekulli

Publikuar më 07.04.2021 nga Daniela Grrica Komiteti Teknik i Ekspertëve kanë vendosur të lënë në fuqi masat anti-Covid në vendin tonë. Gjatë konferencës për mediat, kryetarja e Komitetit Teknik të Ekspertëve,...

Komiteti Teknik merr vendim mbi masat kufizuese anti-Covid, ja ora policore që do zbatohet në Shqipëri

para një jave - Panorama

Masat kufizuese anti-Covid në Shqipëri do të vazhojnë të mbeten të njëjtat, të paktën edhe për dy javë të tjera. Lajmi i bë me dije nga kryetarja e Komitetit Teknik të Ekspertëve Mira Rakacolli, e cila...

Komiteti Teknik i Ekspertëve: Masat anti-COVID nuk ndryshojnë

para një jave - Mapo

Komiteti Teknik i Ekspertëve, në një konferencë për shtyp këtë pasdite, tha se masat kufizuese nuk ndryshojnë deri në një njoftim të dytë, më 21 prill. Mira Rakacolli, tha se fasha orare e kufizimeve nuk...

Mbeten në fuqi masat kufizuese/ Komiteti: Përmirësim i lehtë, por s’mjafton

para një jave - Vizion Plus

Lihen në fuqi masat kufizuese kundër COVID. Vendimi është bërë publik këtë të mërkurë nga Komiteti Teknik i Ekspertëve. Në një konferencë për shtyp, drejtuesja e ISHP-së, Albana Fico, teksa informote për...

Komiteti i Ekspertëve: Masat anti-covid nuk ndryshojnë

para një jave - Ora news

Në një dalje për mediat e Komitetit Ekspert Teknik publikoi shifrat dhe gjetjet e ditëve të fundit në raport me pandeminë në vendin tonë. Zv. Ministrja Mira Rakacolli u shpreh se masat aktuale do të ngelin...

LIVE/ A do të hiqen masat? Komiteti Teknik i Ekspertëve deklaratë për mediat

para një jave - Albeu

Kometeti Teknik është mbledhur sërish për të diskutuar rreth pandemisë së COVID-19 në Shqipëri. “Ka disa indikatorë në ulje dhe raste në ulje. Kemi një ulje në nr e vdekjeve… ” Brataj: Atëherë thirrjet...

LIVE – Komiteti Teknik i Ekspertëve: Masat anti-COVID nuk ndryshojnë

para një jave - Mapo

Komiteti Teknik i Ekspertëve, njofton masat anti-COVID. Mira Rakacolli, tha se masat kufizuese nuk ndryshojnë deri në një njoftim të dytë më 21 prill. Albana Fico, tha se mesatarja e rasteve është në rënie....

E FUNDIT/ Komiteti Teknik i Ekspertëve merr vendimin për orën policore

para një jave - ABC News

Masat kufizuese në vendin tonë do vijojnë të mbeten në fuqi të paktën edhe për dy javë të tjera. “Masat kanë qenë efikase me intensitet të mesëm. Një nga arritjtet më të mëdha të këtyre javëve ka qenë...

Situata me Covid-19/ Përmirësim i lehtë i shifrave, por Komiteti Teknik nuk ndryshon masat kufizuese

para një jave - Almakos

Komiteti Teknik i Ekspertëve ka vendosur që të mos ketë asnjë ndryshim sa i përket masave kufizuese për dy javët e ardhshme. Mira Rakacolli tha se do të mbeten në fuqi të gjitha masat, pavarësisht arritjeve...

Fico: Në 2 javët e fundit kemi ulje të infektimeve dhe të viktimave nga COVID-19

para një jave - Java News

Drejtoresha e ISHP-së, Albana Fico gjatë konferencës me Komitetin Teknik të Ekspertëve ka deklaruar se kemi ulje të të infektuarve dhe viktimave nga COVID. “Ka disa indikatorë, incidenca 2 javore ka pësuar...

Mblidhet Komiteti Teknik i Ekspertëve: Situata vijon të jetë delikate, nuk ka ndryshim të masave kufizuese anti-COVID

para një jave - Java News

Pasditen e sotme është mbledhur Komiteti Teknik i Ekspertëve për të analizuar ecurinë e situatës së krijuar nga COVID-19 në vend. Mblidhet Komiteti Teknik i Ekspertëve tha se situata vijon të jetë delikate,...

Masat anti-COVID, Komiteti Teknik i Ekspertëve del pas pak në konferencë për shtyp

para një jave - Java News

Komiteti Teknik i Ekspertëve do të dalë në një konferencë për shtyp lidhur me masat antiCOVID. Me nisjen e vaksinimit masiv prej 11 ditësh në vendin tonë është vërejtur një ulje e ndjeshme e rasteve ditore...

Komiteti i Ekspertëve në Shqipëri: Asnjë ndryshim, mbeten në fuqi masat edhe për dy javë

para një jave - Zyrtare

Komiteti Teknik i Ekspertëve në Shqipëri ka marrë vendim që masat kundër përhapjes së COVID-19 të vazhdojnë të jenë të njëjta edhe për dy javë të tjera. Mira Rakacolli pjesë e këtij Komisioni është shprehur...

Komiteti Ekspertëve në deklaratë: Masat nuk ndryshojnë, një këshillë për partitë politike

para një jave - Almakos

Komiteti Teknik i ekspertëve ka vendosur të mos ndryshojë masat e COVID-19 në vend. Zëvendësministrja e Shëndetësisë Mira Rakacolli deklaroi në mbledhje se ka një përmirësim të situatës por nuk jemi aty...

Komiteti i Ekspertëve në Shqipëri: Asnjë ndryshim, mbeten në fuqi masat edhe për dy javë

para një jave - Ekonomia Online

Komiteti Teknik i Ekspertëve në Shqipëri ka marrë vendim që masat kundër përhapjes së COVID-19 të vazhdojnë të jenë të njëjta edhe për dy javë të tjera. Mira Rakacolli pjesë e këtij Komisioni është shprehur...

TELEFONATAT/ Brataj: Numri i thirrjeve ka rënë, harta e infektimit është zgjeruar, po shtohen fshatrat

para një jave - Dosja.al

Skënder Brataj 7 Prill, 2021 16:56 TIRANË- Skënder Brataj: Atëherë thirrjet tek 127 vazhdojnë të jenë konstante. Janë 1700 pak a shumë në 24 orët e fundit. Numri i thirjreve për vizita në banesë, pothuajse...

VIDEO-LIVE/Komiteti Teknik i Ekspertëve deklaratë për mediat

para një jave - Dosja.al

Albana Fico 7 Prill, 2021 16:51 KONFERENCË E KOMITETIT TEKNIK TË EKSPERTËVE PËR SITUATËN E PANDEMISË DHE MASAT ANTI-COVID19 16:58 Vaksinimet/ Rakacolli: Shqipëria, në vendin e parë në rajon, ka lënë pas...

“Kemi ulje të mesatares së rasteve të reja”, Albana Fico në konferencë: Si paraqitet raporti meshkuj-femra

para një jave - FaxWeb

Vëmë re rritje të numrit të bashkive të vogla nga numri 32 në numrin 38. Raporti meshkuj femra 48-52, me prekje më shumë te femrat dhe humbje jete më shumë te meshkujt. Kemi një ulje të numrit të vdekjeve...

“Dy fshatra të tjera kanë shënuar rritje të rasteve”, Brataj: Iu bëj thirrje për kujdes partive politike dhe personave që kanë marrë vaksinën

para një jave - FaxWeb

Brataj : Thirrjet te 127 vijojnë të jenë kontante dhe vihet re vizita për covid ka rënë por me nje ndryshim të vogël te vizitave në banesë pothuajse është barazuar dhe ka një rritje të vogël në qytetet...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK