Qeveria, së shpejti me plan për mbështetje të ekonomisë

para një jave - Ora news

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve Hekuran Murati në një konferencë për media të mërkurën ka bërë të ditur që së shpejti do të mbështeten bizneset, të cilat janë prekur nga masat që Qeveria e...

Qeveria do t’i subvencionojë bizneset e prekura nga masat, shuma nuk dihet

para një jave - Koha.net

Rreth tetë mijë biznese të gastronomisë e hotelerisë të mërkurën janë mbyllur, konform masave të Qeverisë për parandalimin e përhapjes së koronavirusit. Për humbjet eventuale që bizneset mund t’i kenë...

Masat kufizuese penalizojnë Gastronominë, Vitia: I vetëdijshëm, bashkëndiejmë me ta

para një jave - Bota Sot

Që nga shfaqja e pandemisë në Kosovë, sektori i Gastronomisë pësoi humbje të mëdha për shkak të mbylljes e kufizimit të orarit të lëvizjes. Tani me masat e reja kundër kundër Covid-19 të Qeverisë së Kosovës,...

Masat kufizuese penalizojnë Gastronominë, Vitia: I vetëdijshëm, bashkëndiejmë me ta

para një jave - Indeks online

Që nga shfaqja e pandemisë në Kosovë, sektori i Gastronomisë pësoi humbje të mëdha për shkak të mbylljes e kufizimit të orarit të lëvizjes, shkruan Indeksonline. Tani me masat e reja kundër kundër Covid-19...

Më 8 prill nis vaksinimi për personat mbi 85 vjeç në Kosovë

para një jave - BalkanWeb

Ministria e Shëndetësisë në Kosovë ka njoftuar se vaksinimi kundër koronavirusit i qytetarëve mbi moshën 85-vjeçare, do të fillojë më 8 prill. Procesi i vaksinimit të personave në këtë moshë do të bëhet...

Murati: Do mbulojmë qiratë dhe pagat e punëtorëve

para një jave - InfoShqip

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati dhe ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia kanë mbajtur konferencë për media, shkruan Indeksonline. Murati tha se Ministria e Financave ka vendosur...

Kosovë/ Nga data 8 prill nis vaksinimi i personave mbi 85 vjeç

para një jave - Top Channel

Ministria e Shëndetësisë në Kosovë ka njoftuar se vaksinimi kundër koronavirusit i qytetarëve mbi moshën 85-vjeçare, do të fillojë më 8 prill. Procesi i vaksinimit të personave në këtë moshë do të bëhet...

Qeveria, së shpejti me plan për mbështetje të ekonomisë

para një jave - Klan

Qeveria, së shpejti me plan për mbështetje të ekonomisë Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve Hekuran Murati në një konferencë për media të mërkurën ka bërë të ditur që së shpejti do të mbështeten...

Murati: Do të ndihmojmë bizneset e prekura nga masat antiCOVID me pagesat e qirasë dhe pagat e punëtorëve

para një jave - Telegrafi

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati ka thënë se do të dalin së shpejti me dizajnin e masave për të ruajtur ekonomin në Kosovë, me theks të veçantë tha se synojnë që të ndihmojnë...

Kosovë, nesër fillon vaksinimi për personat mbi 85 vjeç

para një jave - Alsat-M

Ministria e Shëndetësisë në Kosovë ka njoftuar se vaksinimi kundër koronavirusit i qytetarëve mbi moshën 85-vjeçare, do të fillojë më 8 prill. Procesi i vaksinimit të personave në këtë moshë do të bëhet...

Murati: Bizneset do t’i mbështesim financiarisht - masat mos ta shihen si diçka kufizuese, por përgatitje për verën

para një jave - Gazeta Express

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, ka deklaruar sot se Kosova po kalon në një situatë emergjente me pandeminë COVID-19, ku do të ketë përkrahje financiare për sektorët të cilët...

Qeveria, së shpejti me plan për mbështetje të ekonomisë

para një jave - Evropa e Lirë

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve Hekuran Murati në një konferencë për media të mërkurën ka bërë të ditur që së shpejti do të mbështeten bizneset, të cilat janë prekur nga masat që Qeveria e...

Ministri i Financave tregon a do të ketë tjetër Pako të Rimëkëmbjes

para një jave - OraInfo

A do të ketë tjetër Pako të Rimëkëmbjes? Flet ministri i Financave. Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve Hekuran Murati në një konferencë për media ka treguar se masat që do të merren nga ministria...

Murati: Do mbulojmë qiratë dhe pagat e punëtorëve

para një jave - Zyrtare

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati dhe ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia kanë mbajtur konferencë për media, shkruan Indeksonline. Murati tha se Ministria e Financave ka vendosur...

Ministri Murati: Do t’i mbështesim bizneset për pagat e punëtorëve dhe qiratë

para një jave - OraInfo

Kosova po vazhdon të përballet me përhapjen e koronavirusit. Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati bashkë me ministrin e Shëndetësisë, Arben Vitia, janë duke mbajtur një konferencë...

Masat e reja anti-COVID: Murati premton ndihmë për sektorët e prekur

para një jave - Insajderi

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, ka deklaruar se do të mbështesin sektorin privat për shkak të kufizimeve më rigoroze anti-COVID. Si lloj mbështetje e përmendi qiratë e bizneseve...

Kosovë/ Nga data 8 prill nis vaksinimi i personave mbi 85 vjeç

para një jave - Lobi

Ministria e Shëndetësisë në Kosovë ka njoftuar se vaksinimi kundër koronavirusit i qytetarëve mbi moshën 85-vjeçare, do të fillojë më 8 prill. Procesi i vaksinimit të personave në këtë moshë do të bëhet...

A do të ketë tjetër Pako të Rimëkëmbjes? Flet ministri i Financave

para një jave - Bota Sot

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve Hekuran Murati në një konferencë për media ka treguar se masat që do të merren nga ministria janë emergjente dhe nuk kanë të bëjnë me Pako të Rimëkëmbjes. Murati...

Ministri Murati tregon se si do t’i mbështesin bizneset e prekura nga mbyllja

para një jave - Bota Sot

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve Hekuran Murati në një konferencë të përbashkët për media me ministrin e Shëndetësisë Arben Vitia kanë folur rreth masave të reja dhe mbështetjes ekonomike për...

Qeveria do të paguajë qiratë dhe pagat për bizneset që preken nga masat anti-COVID

para një jave - Zeri

Ministria e Financave do të mbështesë financiarisht bizneset të cilat preken si pasojë e masave anti-COVID. Ndonëse ende nuk ka ndonjë plan konkret, ministri i Financave, Hekuran Murati, ka thënë se Qeveria...

Kosovë, nesër fillon vaksinimi për personat mbi 85 vjeç

para një jave - Flaka

Ministria e Shëndetësisë në Kosovë ka njoftuar se vaksinimi kundër koronavirusit i qytetarëve mbi moshën 85-vjeçare, do të fillojë më 8 prill. Procesi i vaksinimit të personave në këtë moshë do të bëhet...

Murati premton mbështetje për mbulimin e qirave dhe pagat e punëtorëve

para një jave - GazetaBlic

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati në një konferencë të përbashkët me ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia tha se Ministria e Financave ka vendosur që të mbulojë shpenzimet fikse...

Murati: Do mbulojmë qiratë dhe pagat e punëtorëve

para një jave - Indeks online

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati dhe ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia kanë mbajtur konferencë për media, shkruan Indeksonline. Murati tha se Ministria e Financave ka vendosur...

Më 8 prill vaksinohen personat mbi 85 vjeç

para një jave - RTK

Ministria e Shëndetësisë në Kosovë ka njoftuar se vaksinimi kundër koronavirusit i qytetarëve mbi moshën 85-vjeçare, do të fillojë më 8 prill. Procesi i vaksinimit të personave në këtë moshë do të bëhet...

Murati:Po punojmë që të sigurojmë pagat e punëtorëve dhe qiratë e bizneseve

para një jave - RTK

Ministri i Financave, Hekuran Murati në nje konferencë për media ka thënë se do të provohet me çdo kusht që të mos lëndohet shëndeti i ekonomisë krahas masave të Ministrisë së Shëndetësisë kundër Covid19....

Më 8 prill vaksinohen personat mbi 85 vjeç

para një jave - Evropa e Lirë

Ministria e Shëndetësisë në Kosovë ka njoftuar se vaksinimi kundër koronavirusit i qytetarëve mbi moshën 85-vjeçare, do të fillojë më 8 prill. Procesi i vaksinimit të personave në këtë moshë do të bëhet...

A do të ndihmohen bizneset e prekura nga mbyllja? Flasin nga Ministria e Financave

para një jave - OraInfo

Gjatë periudhës së fundit në Kosovë ka pasur rritje të numrit të vdekjeve dhe rasteve të reja me koronavirus, çka ka bërë që vendi të mbyllë për disa ditë punën e lokaleve të gastronomisë në përpjekje...

Qeveria do të ndihmojë gastronominë në pagesën e qirave dhe pagave të punëtorëve

para një jave - Lajmi.net

Në një konferencë për media të ministrit të Financave, Punës dhe Transfereve Hekuran Murati dhe ministrit të Shëndetësisë Arben Vitia, u tha se masat e ndërmarra janë bërë me qëllim të ruajtjes së shëndetit...

A do t'i ndihmojë Qeveria Kurti bizneset e prekura nga mbyllja

para 2 jave - Gazeta Express

Kosova është mbyllur sërish. Rritja e rasteve me COVID-19 gjatë muajve të fundit, ka bërë që të merret vendim për mbylljen e gastronomisë dhe qendrave tregtare. Ky vendim është kritikuar nga pronarët e...

A do të ketë tjetër Pako të Rimëkëmbjes? Flet ministri i Financave

para një jave - Lajmi.net

Murati është shprehur se masat ekonomike janë kundërveprim i mbylljes si masë shëndetësore, shkruan lajmi.net. “Për pako të rimëkëmbjes nuk po flasim sepse jemi në situatë emergjente dhe duhet të marrim...

Ministri Murati tregon se si do t’i mbështesin bizneset e prekura nga mbyllja

para një jave - Lajmi.net

Ministri Murati në fjalën e tij tha se qëllimi primar i qeverisë së Kosovës është ruajtja e jetës së njerëzve, por gjithashtu ka potencuar se ministria e tij do t’i qëndrojë pranë veprimeve të MSH-së dhe...

ZYRTARE: Kështu do ti kompensojë Ministria e Financave bizneset për mbylljen 12 ditëshe

para një jave - Infokusi

Ministria e Financave është duke punuar në pakon ndihmëse, për tu dalë në ndihmë bizneseve nga mbyllja 12 ditëshe e cila ka filluar nga e mërkura. Këtë e kanë konfirmuar për Gazetën inFokus, nga zyra për...

Qeveria do të ndihmojë gastronominë në pagesën e qirave dhe pagave të punëtorëve

para një jave - KosovaPress

Qeveria e Kosovës do të ndihmojë sektorin e gastronomisë përmes pagesës së qirave dhe të pagave të punëtorëve, pas vendimit që të njëjtave ua ka ndaluar punën deri më 18 prill. Në një konferencë për media...

Kosovë, nesër fillon vaksinimi për personat mbi 85 vjeç

para një jave - Fakti Ditor

Ministria e Shëndetësisë në Kosovë ka njoftuar se vaksinimi kundër koronavirusit i qytetarëve mbi moshën 85-vjeçare, do të fillojë më 8 prill. Procesi i vaksinimit të personave në këtë moshë do të bëhet...

A e llogariti Arben Vitia hapjen e gastronomisë me ardhjen e dozave të tjera të vaksinave?

para një jave - Infokusi

Ministria e Shëndetësisë e ka konfirmuar se edhe 76 mijë e 800 doza të vaksinës AstraZeneca do të vijnë në Kosovë, shkruan Gazeta inFokus. Në një përgjigje për Gazetën inFokus nga zyra për informim e MSH-së,...

Qeveria premton mbështetje për sektorët që do të dëmtohen nga masat e reja

para një jave - Gazeta Metro

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka folur në konferencë për media bashkë me Ministrin e Financave, Hekuran Muratin, rreth masave të reja që ka marrë Qeveria nga dita e sotme deri më 18 prill, duke...

Ministrat Vitia dhe Murati premtojnë mbështetje për sektoret që do të preken nga masat e reja

para një jave - Periskopi

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka folur në konferencë për media bashkë me Ministrin e Financave, Hekuran Muratin, rreth masave të reja që ka marrë Qeveria nga dita e sotme deri më 18 prill. Ai ka...

Murati: Do t’i mbështesim bizneset për pagat e punëtorëve dhe qiratë

para një jave - Arbresh

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati bashkë me ministrin e Shëndetësisë, Arben Vitia, janë duke mbajtur një konferencë për media në lidhje me masat mbrojtëse të marra si pasojë e...

Ministri Murati: Do mbulojmë qiratë dhe pagat e punëtorëve

para një jave - Gazeta Metro

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati ka thënë se do t’i mbulojnë qiratë dhe pagat e punëtorëve, shkruan Gazeta Metro. Ai tha se Ministria e Financave ka vendosur që të mbulojë shpenzimet...

Murati: Do t’i mbështesim bizneset për pagat e punëtorëve dhe qiratë

para një jave - Revista Kosovarja

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati bashkë me ministrin e Shëndetësisë, Arben Vitia, janë duke mbajtur një konferencë për media në lidhje me masat mbrojtëse të marra si pasojë e...

Murati: Do t’i mbështesim bizneset për qiratë dhe pagat e punëtorëve

para një jave - Ekonomia Online

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, tha se pas marrjes së masave do të mbështeten bizneset e prekura nga ky vendim, duke i mbështetur në shpenzimet fikse, si qiraja dhe pagat e...

Murati tregon se si do t’i mbështesin bizneset e prekura nga mbyllja

para një jave - Epoka e Re

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve Hekuran Murati në një konferencë të përbashkët për media me ministrin e Shëndetësisë Arben Vitia kanë folur rreth masave të reja dhe mbështetjes ekonomike për...

RMV: Masat e reja do të lënë pa të ardhura mijëra të punësuar në gastronomi

para 2 jave - RTK

Sektori i gastronomisë në Maqedoninë e Veriut kërkon nga qeveria ndihmë financiare për përballje me pasojat, pas vendimit të ekzekutivit për të mbyllur objektet e gastronomisë si pjesë e masave kufizuese...

Masat e reja në Maqedoni do të lënë pa të ardhura 30 mijë të punësuar në gastronomi

para 2 jave - Bota Sot

Sektori i gastronomisë në Maqedoninë e Veriut kërkon nga qeveria ndihmë financiare për përballje me pasojat, pas vendimit të ekzekutivit për të mbyllur objektet e gastronomisë si pjesë e masave kufizuese...

Masat e reja do të lënë pa të ardhura 30 mijë të punësuar në gastronomi

para 2 jave - Ina

Sektori i gastronomisë në Maqedoninë e Veriut kërkon nga qeveria ndihmë financiare për përballje me pasojat, pas vendimit të ekzekutivit për të mbyllur objektet e gastronomisë si pjesë e masave kufizuese...

Masat e reja në Maqedoni do të lënë pa të ardhura 30 mijë të punësuar në gastronomi

para 2 jave - GazetaBlic

Sektori i gastronomisë në Maqedoninë e Veriut kërkon nga qeveria ndihmë financiare për përballje me pasojat, pas vendimit të ekzekutivit për të mbyllur objektet e gastronomisë si pjesë e masave kufizuese...

Masat e reja në Maqedoni do të lënë pa të ardhura 30 mijë të punësuar në gastronomi

para 2 jave - Telegrafi

Sektori i gastronomisë në Maqedoninë e Veriut kërkon nga qeveria ndihmë financiare për përballje me pasojat, pas vendimit të ekzekutivit për të mbyllur objektet e gastronomisë si pjesë e masave kufizuese...

Masat e reja do të lënë pa të ardhura 30 mijë të punësuar në gastronomi

para 2 jave - InfoShqip

Sektori i gastronomisë në Maqedoninë e Veriut kërkon nga qeveria ndihmë financiare për përballje me pasojat, pas vendimit të ekzekutivit për të mbyllur objektet e gastronomisë si pjesë e masave kufizuese...

Masat e reja në RMV do të lënë pa të ardhura 30 mijë të punësuar në gastronomi

para 2 jave - Flaka

Sektori i gastronomisë në Maqedoninë e Veriut kërkon nga qeveria ndihmë financiare për përballje me pasojat, pas vendimit të ekzekutivit për të mbyllur objektet e gastronomisë si pjesë e masave kufizuese...

Masat e reja do të lënë pa të ardhura 30 mijë të punësuar në gastronomi

para 2 jave - Zyrtare

Sektori i gastronomisë në Maqedoninë e Veriut kërkon nga qeveria ndihmë financiare për përballje me pasojat, pas vendimit të ekzekutivit për të mbyllur objektet e gastronomisë si pjesë e masave kufizuese...

Qeveria pa plan për kompensim pas mbylljes

para 2 jave - Telegrafi

Qëndrim Dibrani, pronar i lokalit “Snooks” në Prishtinë, nga dita e mërkurë do t’ia vë drynin biznesit të tij, kurse disa nga punëtorët do të largohen dhe nuk do të paguhen. Kjo mbyllje, pason vendimin...

Mbijetesa e gastronomëve në pikëpyetje! Qeveria planifikon pako shtesë me masa, ndërsa pakoja e 5 ka “ngecur”

para 2 jave - TV21

Për shkak të masave të reja restriktive të Qeverisë, gastronomet e vendit përsëri e ngritën zërin. Me mbylljen e plotë për dy javë të lokaleve gastronomike, 30 000 punëtorë në këtë sektor mund të dëbohen...

Masat e reja do të lënë pa të ardhura 30 mijë të punësuar në gastronomi

para 2 jave - Zyrtare

Sektori i gastronomisë në Maqedoninë e Veriut kërkon nga qeveria ndihmë financiare për përballje me pasojat, pas vendimit të ekzekutivit për të mbyllur objektet e gastronomisë si pjesë e masave kufizuese...

Masat e reja në RMV do të lënë pa të ardhura 30 mijë të punësuar në gastronomi

para 2 jave - Smart News

Sektori i gastronomisë në Maqedoninë e Veriut kërkon nga qeveria ndihmë financiare për përballje me pasojat, pas vendimit të ekzekutivit për të mbyllur objektet e gastronomisë si pjesë e masave kufizuese...

Osmani bën thirrje për kujdes nga Qendra e Vaksinimit në Prishtinë

para 2 jave - Lobi

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani ka vizituar të martën Qendrën e Vaksinimit kundër koronavirusit në Prishtinë. Osmani ka thënë se e gëzon fakti që ky proces ka nisur edhe në Kosovë. “Për fat të keq,...

Masat e reja do të lënë pa të ardhura 30 mijë të punësuar në gastronomi

para 2 jave - Lajm

Sektori i gastronomisë në Maqedoninë e Veriut kërkon nga qeveria ndihmë financiare për përballje me pasojat, pas vendimit të ekzekutivit për të mbyllur objektet e gastronomisë si pjesë e masave kufizuese...

Masat e reja në Maqedoni do të lënë pa të ardhura 30 mijë të punësuar në gastronomi

para 2 jave - Arbresh

Sektori i gastronomisë në Maqedoninë e Veriut kërkon nga qeveria ndihmë financiare për përballje me pasojat, pas vendimit të ekzekutivit për të mbyllur objektet e gastronomisë si pjesë e masave kufizuese...

Masat e reja në RMV do të lënë pa të ardhura 30 mijë të punësuar në gastronomi

para 2 jave - News Tv

Sektori i gastronomisë në Maqedoninë e Veriut kërkon nga qeveria ndihmë financiare për përballje me pasojat, pas vendimit të ekzekutivit për të mbyllur objektet e gastronomisë si pjesë e masave kufizuese...

Pa plan për kompensim pas mbylljes

para 2 jave - RTK

Qëndrim Dibrani, pronar i lokalit “Snooks” në Prishtinë, nga dita e mërkurë do t’ia vë drynin biznesit të tij, kurse disa nga punëtorët do të largohen dhe nuk do të paguhen. Kjo mbyllje, pason vendimin...

Nuk ka plan për kompensim pas mbylljes

para 2 jave - GazetaBlic

Qëndrim Dibrani, pronar i lokalit “Snooks” në Prishtinë, nga dita e mërkurë do t’ia vë drynin biznesit të tij, kurse disa nga punëtorët do të largohen dhe nuk do të paguhen. Kjo mbyllje, pason vendimin...

Pa plan për kompensim pas mbylljes

para 2 jave - Bota Sot

Qëndrim Dibrani, pronar i lokalit “Snooks” në Prishtinë, nga dita e mërkurë do t’ia vë drynin biznesit të tij, kurse disa nga punëtorët do të largohen dhe nuk do të paguhen. Kjo mbyllje, pason vendimin...

Pa plan për kompensim pas mbylljes

para 2 jave - Indeks online

Qëndrim Dibrani, pronar i lokalit “Snooks” në Prishtinë, nga dita e mërkurë do t’ia vë drynin biznesit të tij, kurse disa nga punëtorët do të largohen dhe nuk do të paguhen. Kjo mbyllje, pason vendimin...

Kosova, pa plan për kompensim pas mbylljes

para 2 jave - Zeri

Qëndrim Dibrani, pronar i lokalit “Snooks” në Prishtinë, nga dita e mërkurë do t’ia vë drynin biznesit të tij, kurse disa nga punëtorët do të largohen dhe nuk do të paguhen. Kjo mbyllje, pason vendimin...

Gastronomët: Nëse nuk marrim ndihma ekonomike, do të falimentojmë të gjithë

para 2 jave - Flaka

Vendimi i Qeverisë për të mbyllur objektet gastronomike duhej të shpallet së bashku me masat për të ndihmuar këtë sektor. Gastronomët thonë se pa vendim të menjëhershëm për ndihmë financiare të pakthyeshme,...

Pa plan për kompensim pas mbylljes

para 2 jave - Evropa e Lirë

Qëndrim Dibrani, pronar i lokalit “Snooks” në Prishtinë, nga dita e mërkurë do t’ia vë drynin biznesit të tij, kurse disa nga punëtorët do të largohen dhe nuk do të paguhen. Kjo mbyllje, pason vendimin...

Gastronomët: Nëse nuk marrim ndihma ekonomike, do të falimentojmë të gjithë

para 2 jave - Alsat-M

Vendimi i Qeverisë për të mbyllur objektet gastronomike duhej të shpallet së bashku me masat për të ndihmuar këtë sektor. Gastronomët thonë se pa vendim të menjëhershëm për ndihmë financiare të pakthyeshme,...

Osmani bën thirrje për kujdes nga Qendra e Vaksinimit në Prishtinë

para 2 jave - Top Channel

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani ka vizituar të martën Qendrën e Vaksinimit kundër koronavirusit në Prishtinë. Osmani ka thënë se e gëzon fakti që ky proces ka nisur edhe në Kosovë. “Për fat të keq,...

Qeveria pa plan për kompensim pas mbylljes

para 2 jave - Lajmi.net

Sipas këtyre masave, nga data 7 deri në 18 prill, shërbimet e gastronomisë obligohen të pezullojnë aktivitetin e tyre. Këto biznese do të lejohen të punojnë vetëm me shërbimet “merr me vete”, “dërgesë...

Mbijetesa e gastronomëve në pikëpyetje! Qeveria planifikon pako shtesë me masa, ndërsa pakoja e 5 ka “ngecur”

para 2 jave - Info7

Për shkak të masave të reja restriktive të Qeverisë, gastronomet e vendit përsëri e ngritën zërin. Me mbylljen e plotë për dy javë të lokaleve gastronomike, 30 000 punëtorë në këtë sektor mund të dëbohen...

Masat e reja do të lënë pa të ardhura 30 mijë të punësuar në gastronomi

para 2 jave - Evropa e Lirë

Sektori i gastronomisë në Maqedoninë e Veriut kërkon nga qeveria ndihmë financiare për përballje me pasojat, pas vendimit të ekzekutivit për të mbyllur objektet e gastronomisë si pjesë e masave kufizuese...

Qeveria pa plan për kompensim pas mbylljes

para 2 jave - Fakti Ditor

Qëndrim Dibrani, pronar i lokalit “Snooks” në Prishtinë, nga dita e mërkurë do t’ia vë drynin biznesit të tij, kurse disa nga punëtorët do të largohen dhe nuk do të paguhen. Kjo mbyllje, pason vendimin...

Gastronomët: Nëse nuk marrim ndihma ekonomike, do të falimentojmë të gjithë

para 2 jave - Tetova Sot

Vendimi i Qeverisë për të mbyllur objektet gastronomike duhej të shpallet së bashku me masat për të ndihmuar këtë sektor. Gastronomët thonë se pa vendim të menjëhershëm për ndihmë financiare të pakthyeshme,...

Osmani bën thirrje për kujdes nga Qendra e Vaksinimit në Prishtinë

para 2 jave - Evropa e Lirë

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani ka vizituar të martën Qendrën e Vaksinimit kundër koronavirusit në Prishtinë. Osmani ka thënë se e gëzon fakti që ky proces ka nisur edhe në Kosovë. “Për fat të keq,...

Qeveria nuk ka plan për kompensim pas mbylljes

para 2 jave - Gazeta Metro

Qeveria e Kosovës nuk ka një plan për financim, pas vendimit për mbyllje të gastronomisë dhe sektorëve të tjera. Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, gjatë ditës se hënë pas mbledhjes së qeverisë, ku ka...

Pa plan për kompensim pas mbylljes

para 2 jave - Ekonomia Online

Qëndrim Dibrani, pronar i lokalit “Snooks” në Prishtinë, nga dita e mërkurë do t’ia vë drynin biznesit të tij, kurse disa nga punëtorët do të largohen dhe nuk do të paguhen. Kjo mbyllje, pason vendimin...

Gastronomët: Nëse nuk marrim ndihma ekonomike, do të falimentojmë të gjithë

para 2 jave - Smart News

Vendimi i Qeverisë për të mbyllur objektet gastronomike duhej të shpallet së bashku me masat për të ndihmuar këtë sektor. Gastronomët thonë se pa vendim të menjëhershëm për ndihmë financiare të pakthyeshme,...

Masat e reja do të lënë pa të ardhura 30 mijë maqedonas të punësuar në gastronomi

para 2 jave - Lajmi.net

Sektori i gastronomisë në Maqedoninë e Veriut kërkon nga qeveria ndihmë financiare për përballje me pasojat, pas vendimit të ekzekutivit për të mbyllur objektet e gastronomisë si pjesë e masave kufizuese...

Pa plan për kompensim pas mbylljes

para 2 jave - Periskopi

Qëndrim Dibrani, pronar i lokalit “Snooks” në Prishtinë, nga dita e mërkurë do t’ia vë drynin biznesit të tij, kurse disa nga punëtorët do të largohen dhe nuk do të paguhen. Kjo mbyllje, pason vendimin...

Gastronomët: Nëse nuk marrim ndihma ekonomike, do të falimentojmë të gjithë

para 2 jave - Almakos

Vendimi i Qeverisë për të mbyllur objektet gastronomike duhej të shpallet së bashku me masat për të ndihmuar këtë sektor. Gastronomët thonë se pa vendim të menjëhershëm për ndihmë financiare të pakthyeshme,...

Gastronomët: Nëse nuk marrim ndihma ekonomike, do të falimentojmë të gjithë

para 2 jave - Lajm

Vendimi i Qeverisë për të mbyllur objektet gastronomike duhej të shpallet së bashku me masat për të ndihmuar këtë sektor. Gastronomët thonë se pa vendim të menjëhershëm për ndihmë financiare të pakthyeshme,...

Masat e reja do të lënë pa të ardhura 30 mijë të punësuar në gastronomi

para 2 jave - Epoka e Re

Sektori i gastronomisë në Maqedoninë e Veriut kërkon nga qeveria ndihmë financiare për përballje me pasojat, pas vendimit të ekzekutivit për të mbyllur objektet e gastronomisë si pjesë e masave kufizuese...

Mbyllje e pjesshme

para 2 jave - Koha.net

Niveli parauniversitar dhe universitar online, çerdhet vazhdojnë punën Qeveria e Kosovës ka marrë vendim që niveli parauniversitar dhe ai i arsimit të lartë të kalojnë në mësimin online, ndërkaq institucionet...

Vitia: Kontingjenti i dytë i vaksinave pritet të vijë shumë shpejtë

para 2 jave - Ekonomia Online

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia ka thënë presin që shumë shpejtë të vijnë kontingjentet tjera me vaksina anti-Covid, raporton Ekonomia Online. Ai pas vizitës që ka  bërë së bashku me presidenten e...

Kurti: Kosova nuk e ka komoditetin e pranimit të vaksinave gjithandej

para 2 jave - KosovaPress

Plani i Qeverisë së Kosovës që të vaksinojë mësimdhënësit në Kukës nuk mund të aplikohet në këtë periudhë meqë në Shqipëri janë shpenzuar të gjitha dozat me vaksinën AstraZeneca dhe Pfizer. Kështu ka bërë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK