Bllokimi i Rinasit, Peleshi: S’është rastësi, presim stërvitjen më të madhe ushtarake të SHBA e NATO-s në 30 vitet e fundit në rajon

para një jave - Gazeta Tema

Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi, ka dhënë komentin e tij në nje media lidhur mbi situatën që po kalon Aeroporti i Rinasit, pas protestës së kontrollorëve ajrorë, ku në orët e fundit po garantohet siguria...

“Nuk kanë punë me kontrollorët”, Peleshi tregon cili është roli i policisë ushtarake në Rinas

para një jave - Ora news

Kriza në aeroportin e Rinasit pas ndërprerjes së fluturimeve për shkak të bllokimit të punës nga kontrollorët çoi në zbarkimin e policisë ushtarake në aeroport. Por Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi thotë...

Ushtria në Rinas, Balluku: Kontrollorët do i nxjerrim nga ndërtesa, kanë hequr dorë nga detyra

para një jave - Top Channel

Ministrja e Energjitikës dhe Infrastrukturës Belinda Balluku deklaroi në një konferencë për mediat, se policia do të nxjerrë jashtë punonjësit për shkak se kanë braktisur detyrën duke bllokuar ardhjen...

Bojkoti nga kontrollorët e Aviacionit Civil, Peleshi: Aeroporti, objekt strategjik me rëndësi të veçantë për sigurinë kombëtare, FA-të rrisin vigjilencën

para një jave - BalkanWeb

TIRANË Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi, me anë të një statusi në “Facebook” ka publikuar pamje, të marrjes në ruajtje të Aeroportit “Nënë Tereza” nga ana e ushtrisë. Peleshi thekson se është rritur vigjilenca...

LAJM I FUNDIT/ Greva e kontrollorëve, ushtria merr situatën në dorë, AlbControli i kalon Forcave të Armatosura

para një jave - BalkanWeb

Ministrja e Infrastrukturës, Belinda Balluku deklaroi se Forcat e Armatosura do të marrin në ruajtje godinën e Albcontrol. Në një konferencë për shtyp, Balluku tha se Policia e Shtetit do të bëjë detyrën,...

Balluku: FA merr nën kontroll ndërtesën e AlbControl, policia do të ndërhyjë

para një jave - Klan

Balluku: FA merr nën kontroll ndërtesën e AlbControl, policia do të ndërhyjë Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku, deklaroi se të gjithë kontrollorët që ndodhen në godinën e sigurisë...

Greva në Albcontrol/ Publikohen pamjet e dislokimit të forcave ushtarake në Rinas

para një jave - Shekulli

Publikuar më 07.04.2021 nga erjon dervishi Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi ka publikuar pamjet e momentit kur forcat e ushtrisë dislokohen në Rinas, ndërsa greva në Albcontrol vazhdon. Sipas tij, forcat...

Bojkoti nga kontrollorët/ Peleshi: Aeroporti, objekt strategjik! Kemi rritur vigjilencën

para një jave - Vizion Plus

Pas futjes në grevë të kontrollorëve të e Aviacionit Civil, aeroporti i Rinasit është marrë në ruajtje nga FNSH dhe ushtria. Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi, krahas pamjeve të publikuara, shprehet se...

Greva në Albcontrol/ Peleshi publikon pamjet e dislokimit të forcave të ushtrisë në Rinas

para një jave - Panorama

© Panorama.al

Niko Peleshi nxjerr pamjet: Forcat e Armatosura do garantojnë sigurinë në Aeroportin e Rinasit

para një jave - ABC News

Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi ka deklaruar se forcat e Armatosura kanë rritur vigjilencën për të garantuar ruajtjen e perimetrit të sigurisë së aeroportit veçanërisht pas bojkotimit të punës nga kontrollorët...

VIDEO/ Peleshi: Forcat e Armatosura garantojnë Aeroportin, masa për sigurinë pas bojkotit të kontrollorëve

para një jave - Gazeta Tema

Forcat e Armatosura rrisin masat e sigurise per ruajtjen e perimetrit te sigurise se aeroportit, per shkak te situates se krijuar nga bllokimi i punes nga ana e kontrolloreve te trafikut ajror. Ministri...

Niko Peleshi nxjerr pamjet: Forcat e Armatosura në garantojnë sigurinë në Aeroportin e Rinasit

para një jave - ABC News

Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi ka deklaruar se forcat e Armatosura kanë rritur vigjilencën për të garantuar ruajtjen e perimetrit të sigurisë së aeroportit veçanërisht pas bojkotimit të punës nga kontrollorët...

“Forcat e Armatosura do garantojnë sigurinë në Aeroportin e Rinasit”, Niko Peleshi nxjerr pamjet

para një jave - Java News

Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi ka deklaruar se forcat e Armatosura kanë rritur vigjilencën për të garantuar ruajtjen e perimetrit të sigurisë së aeroportit veçanërisht pas bojkotimit të punës nga kontrollorët...

Ministri i Mbrojtjes: Forcat e Armatosura garantojnë Aeroportin, masa për sigurinë pas bojkotit të kontrollorëve (VIDEO)

para një jave - Lexo

Forcat e Armatosura rrisin masat e sigurise per ruajtjen e perimetrit te sigurise se aeroportit, per shkak te situates se krijuar nga bllokimi i punes nga ana e kontrolloreve te trafikut ajror. Ministri...

Bojkoti nga kontrollorët e Aviacionit Civil, Peleshi: Aeroporti, objekt strategjik me rëndësi të veçantë për sigurinë kombëtare, FA-të rrisin vigjilencën

para një jave - Almakos

Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi, me anë të një statusi në “Facebook” ka publikuar pamje, të marrjes në ruajtje të Aeroportit “Nënë Tereza” nga ana e ushtrisë. Peleshi thekson se është rritur vigjilenca...

Balluku paralajmëroi se do i nxjerrë jashtë, Peleshi nxjerr pamjet e mjeteve të Ushtrisë në Rinas: Kemi rritur vigjilencën pas bojkotimit të Albcontrol

para një jave - Dosja.al

Niko Peleshi dhe pamje nga Rinasi 7 Prill, 2021 18:44 Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi ka deklaruar se Forcat e Armatosura kanë rritur vigjilencën pas bojkotimit nga Albcontroll, Aeroporti i Rinasit Nënë...

VIDEO/ Greva e kontrollorëve, Ministri Peleshi dërgon me urgjencë mjetet e ushtrisë në Rinas

para një jave - FaxWeb

Aeroporti i Rinasit Nënë Tereza është objekt strategjik me rëndësi të veçantë për sigurinë kombëtare. Strukturat tona të Forcave të Armatosura, si pjesë integrale e aeroportit, kanë rritur vigjilencën...

Pezullohet puna në aeroportin “Nënë Tereza”, punonjësi debat me Ballukun: Nuk mund t’ju presim pafundësisht

para 2 jave - Ora news

Ditën e sotme u ndërpre për disa minuta puna në aeroportin ndërkombëtar të Rinasit “Nënë Tereza”. Shkak mësohet se është bërë një greve e kompanisë Albcontrol. Kjo e fundit është shoqëri aksionare me kapital...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK