Haliti: Pati pazare politike për zgjedhjen e presidentit

para një jave - Zhurnal

Prishtinë, 7 prill, Zhurnal.mk – Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Xhavit Haliti, ka thënë se e respekton Lëvizjen Vetëvendosje si shumicë parlamentare. Mirëpo sipas Halitit nga Republikë Parlamentare...

Haliti: Pati pazare politike për zgjedhjen e presidentit

para një jave - Telegrafi

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Xhavit Haliti, ka thënë se e respekton Lëvizjen Vetëvendosje si shumicë parlamentare. Mirëpo sipas Halitit nga Republikë Parlamentare vendi dhe disa shtete tjera...

Haliti: PDK është dashur që qëndronte në sallë kur votohej Osmani si presidente

para një jave - Insajderi

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Xhavit Haliti, ka deklaruar të mërkurën se po ta dëgjonin deputetët e partisë së tij do të qëndronin në sallë gjatë kohës sa votohej Vjosa Osmani si presidente....

Haliti kujton momentin kur Kurti e kishte gjuajtur me vezë

para një jave - OraInfo

Ai e ka kritikuar Kurtin. Deputeti i PDK-së, Xhavit Haliti, ka deklaruar se ishte vendim i tij votimi për zgjedhjen e Glauk Konjufcës për kryetar të Kuvendit të Kosovës. Ai ka theksuar se deputetët që...

Haliti tregon momentin kur Kurti i kishte hedhur ujë dhe e kishte gjuajtur me vezë (VIDEO)

para një jave - Klan Kosova

Deputeti nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Xhavit Haliti, ka deklaruar se ishte vendim i tij votimi për zgjedhjen e Glauk Konjufcës për kryetar të Kuvendit të Kosovës. Ai në Info Magazine ka...

Haliti: PDK është dashur që qëndronte në sallë kur votohej Osmani si presidente

para një jave - Insajderi

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Xhavit Haliti, ka deklaruar të martën se po ta dëgjonte partia e tij do të qëndronin në sallë gjatë kohës sa votohej Vjosa Osmani si presidente. Haliti gjatë...

Haliti: Kosova më shumë është Republikë Qeveritare, pati pazare politike për formimin e qeverisë

para një jave - Klan Kosova

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Xhavit Haliti, ka thënë se e respekton Lëvizjen Vetëvendosje si shumicë parlamentare. Mirëpo sipas Halitit nga Republikë Parlamentare vendi dhe disa shtete tjera...

Haliti tregon momentin kur Kurti i kishte hedhur ujë dhe e kishte gjuajtur me vezë

para një jave - GazetaBlic

Deputeti nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Xhavit Haliti, ka deklaruar se ishte vendim i tij votimi për zgjedhjen e Glauk Konjufcës për kryetar të Kuvendit të Kosovës. Ai në Info Magazine ka...

Haliti: Kurti i dha urdhër Aida Dërgutit të më godasë me vezë në Kuvend, ajo nuk pranoi

para një jave - OraInfo

Xhavit Haliti thotë se Albin Kurti e kishte urdhëruar Aida Dërgutin ta godasë atë me vezë në Kuvend, por deputetja nuk kishte pranuar. Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës dhe deputeti i kësaj...

Haliti: Nëse më kishin dëgjuar mua, PDK-ja do të qëndronte në sallë

para një jave - RTK

Deputeti nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Xhavit Haliti, ka folur për zgjedhjen e Vjosa Osmanit, presidente e vendit, të dielën që lamë pas. Ai në Klan Kosova tha se për votimin e saj, pati...

Haliti: Më pëlqeu apo s’më pëlqeu mua, Vjosa Osmani do të jetë presidente për pesë vjet

para një jave - GazetaBlic

Deputeti i PDK-së, Xhavit Haliti, ka thënë se presidentja Vjosa Osmani do ta ketë të pamundur të ballafaqohet me dialogun me Serbinë nëse nuk i ndryshon qëndrimet që i ka pasur për një proces të tillë....

Haliti për seancën e presidentit: Nuk kisha informacione se do të mbahej

para një jave - GazetaBlic

Deputeti nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Xhavit Haliti, ka folur për mungesën e tij në seancën për votimin e Vjosa Osmanit për Presidente të Kosovës. Haliti në Info Magazine ka thënë se nuk...

Haliti: Më pëlqeu apo s’më pëlqeu mua, Vjosa Osmani do të jetë presidente për kaq vjet

para një jave - Bota Sot

Deputeti i PDK’së, Xhavit Haliti, ka thënë se presidentja Vjosa Osmani do ta ketë të pamundur të ballafaqohet me dialogun me Serbinë nëse nuk i ndryshon qëndrimet që i ka pasur për një proces të tillë....

Haliti: S’kisha informacione se do të mbahej seanca për presidentin

para një jave - Indeks online

Deputeti nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Xhavit Haliti, ka folur për mungesën e tij në seancën për votimin e Vjosa Osmanit për Presidente të Kosovës. Haliti në Info Magazine ka thënë se nuk...

Haliti: Albin Kurti dha urdhër që Aida Dërguti të më godasë me vezë në Kuvend, ajo nuk pranoi

para një jave - Insajderi

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës dhe deputeti i kësaj partie, Xhavit Haliti ka thënë se Aida Dërguti nuk e kishte dëgjuar Albin Kurtin për ta gjuajtur me vezë në Kuvend gjatë kohës kur Vetëvendosje...

Xhavit Haliti e thotë për herë të parë: Këtë kërkesë ia kishte bërë Kurti – Dërgutit për mua, e cila nuk ia pranoi

para një jave - GazetaBlic

Deputeti i Kuvendit, Xhavit Haliti, ka folur për momentin e para disa vitesh, ku atëherë kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti e kishte gjuajtur me ujë dhe vezë, shkruan Gazeta Blic. Haliti thotë...

“Goditet” Enver Hoxhaj, pasi refuzoi të marr pjesë në inaugurimin e Vjosa Osmanit Presidente

para një jave - InfoShqip

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj ka refuzuar ftesën e presidencës për të marrë pjesë në inaugurimin e Vjosa Osmanit. Hoxhaj tha se do të merrte pjesë vetëm në rast se ish-presidenti...

Deklarata e Xhavit Halitit për seancen e presidentes

para një jave - Bota Sot

Deputeti nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Xhavit Haliti, ka folur për mungesën e tij në seancën për votimin e Vjosa Osmanit për presidente të Kosovës. Haliti ka thënë se nuk ishte i informuar...

Haliti flet për seancën e presidentit: Nuk kisha informacione se do të mbahej

para një jave - GazetaBlic

Deputeti nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Xhavit Haliti, ka folur për mungesën e tij në seancën për votimin e Vjosa Osmanit për presidente të Kosovës. Haliti në Info Magazine ka thënë se nuk...

Haliti kujton momentin kur Albin Kurti i kishte hedhur ujë dhe e kishte gjuajtur me vezë

para një jave - Infokusi

Deputeti i PDK-së, Xhavit Haliti, ka deklaruar se ishte vendim i tij votimi për zgjedhjen e Glauk Konjufcës për kryetar të Kuvendit të Kosovës. Ai ka theksuar se deputetët që dolën kundër votimit ishin...

Haliti: Nëse më kishin dëgjuar mua, PDK-ja do të qëndronte në sallë kur u votua Osmani

para një jave - Lajmi.net

Ai në Klan Kosova tha se për votimin e saj, pati pazare politike. Gjithashtu ai shtoi se gjithkund bëhen pazare të tilla. “Po pati pazare për zgjedhjen e Vjosa Osmanit presidente, nuk kam diçka konkrete,...

Xhavit Haliti: Nëse më kishin dëgjuar mua, PDK do të qëndronte në sallë kur votohej Presidentja

para një jave - Infokusi

Deputeti nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Xhavit Haliti, ka folur për zgjedhjen e Vjosa Osmanit, presidente e vendit, të dielën që lamë pas. Ai në Klan Kosova tha se për votimin e saj, pati...

Xhavit Haliti: Më pëlqeu apo s’më pëlqeu mua, Vjosa Osmani do të jetë presidente për pesë vjet

para një jave - Infokusi

Deputeti i PDK’së, Xhavit Haliti, ka thënë se presidentja Vjosa Osmani do ta ketë të pamundur të ballafaqohet me dialogun me Serbinë nëse nuk i ndryshon qëndrimet që i ka pasur për një proces të tillë....

“Goditet” Enver Hoxhaj, pasi refuzoi të marr pjesë në inaugurimin e Vjosa Osmanit Presidente

para një jave - Zyrtare

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj ka refuzuar ftesën e presidencës për të marrë pjesë në inaugurimin e Vjosa Osmanit. Hoxhaj tha se do të merrte pjesë vetëm në rast se ish-presidenti...

Haliti: Albin Kurti dha urdhër që Aida Dërguti të më godasë me vezë në Kuvend, ajo nuk pranoi

para një jave - Tetova Sot

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës dhe deputeti i kësaj partie, Xhavit Haliti ka thënë se Aida Dërguti nuk e kishte dëgjuar Albin Kurtin për ta gjuajtur me zevë në Kuvend gjatë kohës kur Vetëvendosje...

Haliti: Albin Kurti dha urdhër që Aida Dërguti të më godasë me vezë në Kuvend, ajo nuk pranoi

para një jave - Lajmi.net

Ai ka thënë se Dërguti gjatë asaj kohe ka qenë nënkryetare e Kuvendit, njëjtë si Haliti. Haliti madje është pyetur nëse do të hakmerret edhe ndaj Kurtit i cili e kishte gjuajtur me ujë dhe vezë.“As që...

Haliti: Nëse më dëgjonin mua, PDK-ja do të qëndronte në sallë kur u votua presidentja

para një jave - Tetova Sot

Deputeti nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Xhavit Haliti, ka folur për zgjedhjen e Vjosa Osmanit, presidente e vendit, të dielën që lamë pas.Ai në Klan Kosova tha se për votimin e saj, pati...

Xhavit Haliti: Nuk kisha informacione se kur do të mbahej seanca për presidentin

para një jave - Infokusi

Deputeti nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Xhavit Haliti, ka folur për mungesën e tij në seancën për votimin e Vjosa Osmanit për presidente të Kosovës. Haliti në Info Magazine ka thënë se nuk...

Haliti: Nëse më kishin dëgjuar mua, PDK do të qëndronte në sallë kur votohej Presidentja

para një jave - Periskopi

D eputeti nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Xhavit Haliti, ka folur për zgjedhjen e Vjosa Osmanit, presidente e vendit, të dielën që lamë pas. Ai në Klan Kosova tha se për votimin e saj, pati...

Haliti: Kosova më shumë është Republikë Qeveritare, pati pazare politike për zgjedhjen e presidentit

para një jave - Ekonomia Online

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Xhavit Haliti, ka thënë se e respekton Lëvizjen Vetëvendosje si shumicë parlamentare. Mirëpo sipas Halitit nga Republikë Parlamentare vendi dhe disa shtete tjera...

Xhavit Haliti: Më pëlqeu apo jo, Vjosa Osmani do të jetë presidente për pesë vjet

para një jave - Arbresh

Deputeti i PDK’së, Xhavit Haliti, ka thënë se presidentja Vjosa Osmani do ta ketë të pamundur të ballafaqohet me dialogun me Serbinë nëse nuk i ndryshon qëndrimet që i ka pasur për një proces të tillë....

Thaçi u bë president me votat e Listës Serbe dhe jo Osmani, këto janë arsyet e sulmit të Hoxhajt ndaj presidentes

para një jave - Bota Sot

Zgjedhja e Vjosa Osmanit si presidente e vendit, iu dha fund tensioneve politike më shumë se një muaj pas zgjedhjeve. Gjatë ditës së djeshme, Vjosa Osmani mori zyrtarisht detyrën si Presidente e Kosovës,...

Xhavit Haliti: Albin Kurti dha urdhër që Aida Dërguti të më gjuajë me vezë, por ajo nuk e dëgjoi

para një jave - Gazeta Metro

Nënkryetari dhe deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Xhavit Haliti, ka thënë se Aida Dërguti nuk e kishte dëgjuar Albin Kurtin për ta gjuajtur me vezë në Kuvend gjatë kohës kur Vetëvendosje...

Xhavit Haliti: Nuk kisha informacione se kur do të mbahej seanca për presidentin

para një jave - Revista Kosovarja

Deputeti nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Xhavit Haliti, ka folur për mungesën e tij në seancën për votimin e Vjosa Osmanit për presidente të Kosovës. Haliti në Info Magazine ka thënë se nuk...

Haliti i PDK-së: Albin Kurti dha urdhër që Aida Dërguti të më godasë me vezë në Kuvend, ajo nuk pranoi

para një jave - Ekonomia Online

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës dhe deputeti i kësaj partie, Xhavit Haliti ka thënë se Aida Dërguti nuk e kishte dëgjuar Albin Kurtin për ta gjuajtur me zevë në Kuvend gjatë kohës kur Vetëvendosje...

Haliti: Nuk kisha informacione se kur do të mbahej seanca për presidentin

para një jave - Periskopi

Deputeti nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Xhavit Haliti, ka folur për mungesën e tij në seancën për votimin e Vjosa Osmanit për presidente të Kosovës. Haliti në Info Magazine ka thënë se nuk...

Haliti: Nëse më kishin dëgjuar mua, PDK-ja do të qëndronte në sallë kur u votua presidentja

para një jave - Ekonomia Online

Deputeti nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Xhavit Haliti, ka folur për zgjedhjen e Vjosa Osmanit, presidente e vendit, të dielën që lamë pas. Ai në Klan Kosova tha se për votimin e saj, pati...

Haliti flet për herë të parë pas zgjedhjes së Osmanit si presidente: Deputetët nuk duhet të komandohen nga kryetari i partisë

para një jave - Gazeta Metro

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Xhavit Haliti, ka thënë se nuk e ka pasur për detyrë që të qëndrojë në Kosovë dhe t’i bëj kourumin Vjosa Osmanit për presidente, shkruan Gazeta Metro. Haliti...

Pazaret për Presidentin, Osmani shprehej pro zgjedhjes nga populli, LVV-ja kundër

para një jave - Gazeta Express

Vjosa Osmani, një kundërshtare e përbetuar e Hashim Thaçit, të dielën u zgjodh presidente e Kosovës. Në këtë pozitë, ajo e pasoi ish-kryetarin e PDK-së. Ëndrrën e saj, personi më i votuar ndonjëherë në...

Deputetja e LDK-së thotë se ka pasur pazare për t’ia bërë kuorumin Vjosa Osmanit

para një jave - Ina

Deputetja e LDK-së: Ka pasur pazare për t’ia bërë kuorumin Vjosa Osmanit. Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e LDK-së, Valentina Rexhepi-Bunjaku është shprehur hapur se kanë informata që posti...

Deputetja e LDK-së thotë se ka pasur pazare për t’ia bërë kuorumin Vjosa Osmanit

para një jave - Zhurnal

Deputetja e LDK-së: Ka pasur pazare për t’ia bërë kuorumin Vjosa Osmanit. Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e LDK-së, Valentina Rexhepi-Bunjaku është shprehur hapur se kanë informata që posti...

Pazaret për president, Vjosa Osmani shprehej pro, LVV-ja kundër zgjedhjes nga populli

para një jave - Dosja.al

zgjedhjet per president 7 Prill, 2021 13:59 KOSOVË -Vjosa Osmani u zgjodh të dielën si personi me përgjegjësinë më të lartë shtetërore. Për të ardhur në këtë pozitë, ajo dhe partneri i saj , kryeministri...

Deputetja e LDK-së: Ka pasur pazare për t’ia bërë kuorumin Vjosa Osmanit

para një jave - Gazeta Express

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e LDK-së, Valentina Rexhepi-Bunjaku është shprehur hapur se kanë informata që posti i presidentit të Kosovës ka qenë pjesë e pazareve politike gjersa këtë ia...

Deputetja e LDK-së thotë se ka pasur pazare për t’ia bërë kuorumin Vjosa Osmanit

para një jave - OraInfo

Deputetja e LDK-së: Ka pasur pazare për t’ia bërë kuorumin Vjosa Osmanit. Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e LDK-së, Valentina Rexhepi-Bunjaku është shprehur hapur se kanë informata që posti...

Deputetja e LDK-së: Posti i presidentit ka qenë pjesë e pazareve politike, Kurti të japë llogari

para një jave - Zeri

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e LDK-së, Valentina Rexhepi-Bunjaku është shprehur hapur se kanë informata që posti i presidentit të Kosovës ka qenë pjesë e pazareve politike gjersa këtë ia...

Deputetja e LDK-së: Ka pasur pazare për t’ia bërë kuorumin Vjosa Osmanit

para një jave - GazetaBlic

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e LDK-së, Valentina Rexhepi-Bunjaku është shprehur hapur se kanë informata që posti i presidentit të Kosovës ka qenë pjesë e pazareve politike gjersa këtë ia...

Deputetja e LDK-së: Ka pasur pazare për t’ia bërë kuorumin Vjosa Osmanit

para një jave - InfoShqip

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e LDK-së, Valentina Rexhepi-Bunjaku është shprehur hapur se kanë informata që posti i presidentit të Kosovës ka qenë pjesë e pazareve politike gjersa këtë ia...

Edhe nga LDK akuzojnë se pati pazare për zgjedhjen e Osmanit presidente: Qeveria të jap llogari

para një jave - Lajmi.net

Në një intervistë për ATV, ajo ka thënë se LDK si opozitë e ka kryer obligimin e saj, gjersa mbetet në dorën e popullit të vendosë se a ka qenë në rregull pazari politik për t’ia siguruar kuorumin e nevojshëm,...

“Goditet” Enver Hoxhaj, pasi refuzoi të marr pjesë në inaugurimin e Vjosa Osmanit Presidente

para një jave - Infokusi

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj ka refuzuar ftesën e presidencës për të marrë pjesë në inaugurimin e Vjosa Osmanit. Hoxhaj tha se do të merrte pjesë vetëm në rast se ish-presidenti...

Deputetja e LDK’së: Ka pasur pazare për t’ia bërë kuorumin Vjosa Osmanit

para një jave - InfoShqip

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e LDK-së, Valentina Rexhepi-Bunjaku është shprehur hapur se kanë informata që posti i presidentit të Kosovës ka qenë pjesë e pazareve politike gjersa këtë ia...

“Goditet” Enver Hoxhaj, pasi refuzoi të marr pjesë në inaugurimin e Vjosa Osmanit Presidente

para një jave - Lajm

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj ka refuzuar ftesën e presidencës për të marrë pjesë në inaugurimin e Vjosa Osmanit. Hoxhaj tha se do të merrte pjesë vetëm në rast se ish-presidenti...

Deputetja e LDK-së: Ka pasur pazare për t’ia bërë kuorumin Vjosa Osmanit

para një jave - Infokusi

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e LDK-së, Valentina Rexhepi-Bunjaku është shprehur hapur se kanë informata që posti i presidentit të Kosovës ka qenë pjesë e pazareve politike gjersa këtë ia...

Deputetja e LDK’së: Ka pasur pazare për t’ia bërë kuorumin Vjosa Osmanit

para një jave - Gazeta Metro

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e LDK-së, Valentina Rexhepi-Bunjaku është shprehur hapur se kanë informata që posti i presidentit të Kosovës ka qenë pjesë e pazareve politike gjersa këtë ia...

Deputetja e LDK-së: Ka pasur pazare për t’ia bërë kuorumin Vjosa Osmanit

para një jave - Ekonomia Online

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e LDK-së, Valentina Rexhepi-Bunjaku është shprehur hapur se kanë informata që posti i presidentit të Kosovës ka qenë pjesë e pazareve politike gjersa këtë ia...

Deputetja e LDK-së: Ka pasur pazare për t’ia bërë kuorumin Vjosa Osmanit

para një jave - Periskopi

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e LDK-së, Valentina Rexhepi-Bunjaku është shprehur hapur se kanë informata që posti i presidentit të Kosovës ka qenë pjesë e pazareve politike gjersa këtë ia...

“Goditet” Enver Hoxhaj, pasi refuzoi të marr pjesë në inaugurimin e Vjosa Osmanit Presidente

para një jave - Bota Sot

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj ka refuzuar ftesën e presidencës për të marrë pjesë në inaugurimin e Vjosa Osmanit. Hoxhaj tha se do të merrte pjesë vetëm në rast se ish-presidenti...

Reagim ndaj refuzimit të pjesëmarrjes së u.d të kryetarit të PDK-së, Enver Hoxhajt në inaugurimin e presidentes së Republikës së Kosovës

para një jave - Bota Sot

Arsyetimin e z.Hoxhaj, në refuzimin e tij në pjesëmarrjen në emër të PDK, në inaugurimin e Presidentes së Republikës zonj. Vjosa Osmani Sadriu, e karakterizonte Urrejtja dhe një sulm barbar ndaj personit...

Kjo është hera e parë që ndodhi me këta tre lider të shtetit të Kosovës

para një jave - Bota Sot

Të dielën në Kuvendin e Kosovës është zgjedhur presidente e vendit, Vjosa Osmani, dhe me këtë janë kompletuar institucionet e vendit. Në Kuvendin ku votohej presidenti disa parti opozitare nuk morën pjesë...

“Blindohet” Vjosa Osmani nga Mbrojtja e Afërt

para një jave - Bota Sot

Në një ceremoni zyrtare të mbajtur në sheshin ‘Ibrahim Rugova’, presidentja e sapozgjedhur e vendit Vjosa Osmani ka pranuar detyrën zyrtare nga Kryetari i Kuvendi të Kosovës, Glauk Konjufca. Pas kësaj...

Kjo është hera e parë që ndodhi me këta tre lider të shtetit të Kosovës

para një jave - Fakti Ditor

Të dielën në Kuvendin e Kosovës është zgjedhur presidente e vendit, Vjosa Osmani, dhe me këtë janë kompletuar institucionet e vendit. Në Kuvendin ku votohej presidenti disa parti opozitare nuk morën pjesë...

Siguria e lartë e Mbrojtjes së Afërt ndaj presidentes Osmani

para një jave - Bota Sot

Në një ceremoni zyrtare të mbajtur në sheshin ‘Ibrahim Rugova’, presidentja e sapozgjedhur e vendit Vjosa Osmani ka pranuar detyrën zyrtare nga Kryetari i Kuvendi të Kosovës, Glauk Konjufca. Pas kësaj...

Fitorja historike dhe sfiduese e Vjosa Osmanit, vjen paralajmërimi për PDK-në dhe AAK-në

para një jave - Bota Sot

Të dielën që po lëmë pas në Kuvendin e Kosovës është zgjedhur presidente e vendit, Vjosa Osmani. Ajo u zgjodh presidente e Kosovës në raundin e tretë të votimit, derisa në dy raundet e para nuk i pati...

Bytyçi ia numëron Hoxhajt të bëmat e ish shefit të tij: Osmani nuk bashkëpunon me tradhtarë siç bëri Thaçi

para një jave - Bota Sot

Profesori universitar, Enver Bytyçi përmes një shkrimi në facebok ka reaguar në lidhje me deklaratën e kreut aktualisht të PDK-së, Enver Hoxhajt. Bytyçi ia përmend disa arsyje që Osmani dallon nga Thaçi...

Hoxhaj refuzoi pjesëmarrjen në inaugurimin e Osmanit: Nuk është presidente unifikuese, por përçarëse dhe partiake

para një jave - Zhurnal

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të PDK-së, Enver Hoxhaj ka refuzuar pjesëmarrjen në ceremoninë e inaugurimin të Vjosa Osmanit presidente të Kosovës. Hoxhaj ka thënë se e ka refuzuar pjesëmarrjen për shkak...

Hoxhaj refuzoi pjesëmarrjen në inaugurimin e Osmanit: Nuk është presidente unifikuese, por përçarëse dhe partiake

para një jave - Telegrafi

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të PDK-së, Enver Hoxhaj ka refuzuar pjesëmarrjen në ceremoninë e inaugurimin të Vjosa Osmanit presidente të Kosovës. Hoxhaj ka thënë se e ka refuzuar pjesëmarrjen për shkak...

VOA: Presidentja e re e Kosovës merr detyrën

para një jave - Bota Sot

Presidentja e re e Kosovës, Vjosa Osmani, mori të martën detyrën e re në një ceremoni të shkurtër, dy ditë pasi që parlamenti 120 vendesh i Kosovës e zgjodhi atë me 71 vota. Zgjedhja e presidentes shënoi...

Hoxhaj refuzoi pjesëmarrjen në inaugurimin e Osmanit presidente: Është përçarëse dhe partiake

para një jave - Koha.net

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj, ka refuzuar pjesëmarrjen në ceremoninë e inaugurimin të Vjosa Osmanit presidente të Kosovës. Ai ka thënë se e ka refuzuar...

Hoxhaj: Ja pse refuzova ceremoninë e pranimit të detyrës së Presidentes

para një jave - Alsat-M

Kryetari në detyrë i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj përmes një statusi në Facebook, ka treguar se ka refuzuar ftesën e Presidencës për të marrë pjesë në ceremoninë e pranimit të detyrës së...

Presidentja e re e Kosovës merr detyrën

para një jave - Zëri i Amerikës

Presidentja e re e Kosovës, Vjosa Osmani, mori të martën detyrën e re në një ceremoni të shkurtër, dy ditë pasi që parlamenti 120 vendesh i Kosovës e zgjodhi atë me 71 vota. Zgjedhja e presidentes shënoi...

Ish-këshilltari i Thaçit kritikon mënyrën e inaugurimit të Osmanit

para një jave - RTK

Adil Behramaj thotë se Osmani me shfaqjen në shesh kopjoi inaugurimin e Hashim Thaçit si president. Ish këshilltari i Thaçit, përmes një shkrimi tha se presidentja Vjosa Osmani, ceremoninë e inaugurimit...

Ish-këshilltari i Thaçit e quan “supervashë” Osmanin, thotë se e kopjoi ceremoninë e inaugurimit

para një jave - Zeri

Ish-këshilltari i Hashim Thaçit, Adil Behramaj e ka kritikuar presidenten e sapozgjedhur, Vjosa Osmani. Behramaj ka thënë se ceremonia e dorëzim-pranimit të detyrës së presidentit do të duhet të dorëzohej...

Nuk mori pjesë në inaugurimin e Osmanit, Hoxhaj: Nuk është presidente unifikuese, por përçarëse

para një jave - ABC News

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të PDK-së, Enver Hoxhaj refuzoi pjesëmarrjen në ceremoninë e inaugurimin të Vjosa Osmanit presidente të Kosovës. Në një postim në Facebook, Hoxhaj shkruan se e refuzoi...

Siguria e lartë e Mbrojtjes së Afërt ndaj presidentes Osmani

para një jave - Lajmi.net

Pas kësaj ceremonie të mbajtur në sheshin e kryeqytetit Osmani ka vazhduar me disa takime të aranzhuara e më pas për homazhe tek varri i ish-presidenti të vendit, Ibrahim Rugova. Ajo çfarë binte në sy...

Kush është Vjosa Osmani, presidentja e Kosovës që sot mori detyrën

para një jave - GazetaBlic

Më 4 prill, ish-kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, është zgjedhur presidente e Republikës së Kosovës. Osmani, e cila kishte drejtuar me Kuvendin e Kosovës një vit, nga 3 shkurti 2020, deri...

Enver Hoxhaj ia refuzon ftesën Vjosa Osmanit për ceremoninë zyrtare

para një jave - Gazeta Express

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj ia ka refuzuar ftesën Vjosa Osmanit për ceremonin zyrtare të inagurimit të presidentit, shkruan Gazeta Express. Ai tha se...

Ish-këshilltari i Thaçit: Osmani u desh të organizoj ceremoninë në Hagë

para një jave - GazetaBlic

Me organizim ceremonial në sheshin ‘Ibrahim Rugova’ në kryeqytet, Vjosa Osmani ka pranuar zyrtarisht detyrën si presidentja më e re e vendit. Pas kësaj ka reaguar ish-këshilltari i ish-presidentit të vendit,...

Enver Hoxhaj nuk merr pjesë në inaugurimin e presidentes Osmani

para një jave - RTK

U.D. i Kryetarit të PDK-së thotë se presidentja kërkoi shkuarjen e Thaçit në Hagë. Kryetari në detyrë i PDK’së, Enver Hoxhaj, ka njoftuar se ka marrë ftesë për inaugurimin e presidentes Vjosa Osmani. Hoxhaj,...

Hoxhaj refuzoi pjesëmarrjen në inaugurimin e Osmanit presidente, tregon arsyen

para një jave - OraInfo

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj, ka refuzuar pjesëmarrjen në ceremoninë e inaugurimin të Vjosa Osmanit presidente të Kosovës. Ai ka thënë se e ka refuzuar...

Enver Hoxhaj refuzon të marrë pjesë në inaugurimin e Vjosa Osmanit, arsyeja është Hashim Thaçi

para një jave - Bota Sot

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj ka refuzuar ftesën e presidencës për të marrë pjesë në inaugurimin e Vjosa Osmanit. Hoxhaj tha se do të merrte pjesë vetëm në rast se ish-presidenit...

Hoxhaj refuzon ftesën e Osmanit për ceremoninë e inaugurimit

para një jave - Zeri

Kryetari në detyrë i PDK-së, Enver Hoxhaj, ka refuzuar ftesën e presidencës për të marrë pjesë në inaugurimin e Vjosa Osmanit. Hoxhaj ka thënë ka refuzuar ftesën duke thënë se kjo nuk është një situatë...

Hoxhaj refuzon ftesën e Osmanit për ceremoninë zyrtare

para një jave - Insajderi

Kryetari në detyrë i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj, ka bërë të ditur se e ka refuzuar ftesën e presidencës, për të marrë pjesë në aktivitetin e inagurimit të presidentes së sapozgjedhur,...

Hoxhaj: Vjosa Osmani nuk është presidente unifikuese, refuzava pjesmarrjen në cermoni

para një jave - GazetaBlic

Ud i detyrës së kryetarit të PDK-së Enver Hoxhaj, ka bërë të ditur se dje ka pranuar një ftes1% për të marrë pjesë në inagurimin e Vjosa Osmanit Presidente, shkruan Gazeta Blic. Hoxhaj ka thënë se pjesamrrja...

Enver Hoxhaj refuzon ftesën e inaugurimit të Vjosa Osmanit si presidente, numëron arsyet

para një jave - Indeks online

Kreu i PDK-së, Enver Hoxhaj e ka refuzuar ftesën për të marrë pjesë në inaugurimin e Vjosa Osmanit si presidente. Hoxhaj ka përmendur disa arsye për këtë vendim të tij. Sipas tij, Osmani është përçarëse...

Hoxhaj: Ja pse refuzova ceremoninë e pranimit të detyrës së Presidentes

para një jave - Tetova Sot

Kryetari në detyrë i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj përmes një statusi në Facebook, ka treguar se ka refuzuar ftesën e Presidencës për të marrë pjesë në ceremoninë e pranimit të detyrës së...

Ish-këshilltari i Thaçit: Vjosa Osmani do të duhej ta organizonte ceremoninë e marrjes së mandatit në Hagë

para një jave - Infokusi

Ish-këshilltari i Hashim Thaçit, Adil Behramaj ka thënë se presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, do të duhej ta organizonte ceremoninë e dorëzim-pranimit të mandatit në Hagë, shkruan Gazeta inFokus. Me...

Hoxhaj refuzoi pjesëmarrjen në inaugurimin e Osmanit: Nuk është presidente unifikuese, por përçarëse dhe partiake

para një jave - InfoShqip

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të PDK-së, Enver Hoxhaj ka refuzuar pjesëmarrjen në ceremoninë e inaugurimin të Vjosa Osmanit presidente të Kosovës. Hoxhaj ka thënë se e ka refuzuar pjesëmarrjen për shkak...

Presidentja Osmani, “furtuna” që zhduki kastën e vjetër politike

para një jave - Bota Sot

Kosova gjatë mbrëmjes së djeshme shënoi fundin e “tensioneve” politike që ndodhën këto ditë. Ishte Lëvizja Vetëvendosja në pushtet me ndihmën e Lidhjes Demokratike të Kosovës në opozitë, që arriti t'i...

Hoxhaj refuzoi pjesëmarrjen në inaugurimin e Osmanit: Është përçarëse dhe partiake

para një jave - Lajmi.net

Ai e ka quajtur Osmanin marionetë të kryeministrit Kurti, për të cilin ka thënë se është “me tendenca autokrate”. Osmani të dielën u bë presidente e vendit. Ajo mori 71 vota pro nga 82 sa kishin votuar....

Ish-këshilltari i Thaçit: Osmani u desh të organizoj ceremoninë në Hagë, në vend të kësaj si “supervashë”u shfaq në shesh

para një jave - Lajmi.net

Pas kësaj ka reaguar ish-këshilltari i ish-presidentit të vendit, Hashim Thaçi, Adil Behramaj. Behramaj tha se Vjosa Osmani do të duhej të organizonte këtë ceremoninë e pranimit të mandatit në Hagë, transmeton...

Enver Hoxha refuzon ftesën e Vjosa Osmanit: Është presidente përçarëse

para një jave - Infokusi

U.d i Kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj ka refuzuar ftesën nga presidenca për të marrë pjesë në aktivitetin e inaugurimit të Vjosa Osmani Presidente. Hoxhaj ka deklaruar se refuzimin...

Hoxhaj: Ja pse refuzova ceremoninë e pranimit të detyrës së Presidentes

para një jave - in7

Kryetari në detyrë i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj përmes një statusi në Facebook, ka treguar se ka refuzuar ftesën e Presidencës për të marrë pjesë në ceremoninë e pranimit të detyrës së...

Hoxhaj refuzoi pjesëmarrjen në inaugurimin e Osmanit: Nuk është presidente unifikuese, por përçarëse dhe partiake

para një jave - Dosja.al

Enver Hoxhaj 6 Prill, 2021 11:40 KOSOVË – Ushtruesi i detyrës së kryetarit të PDK-së, Enver Hoxhaj ka refuzuar pjesëmarrjen në ceremoninë e inaugurimin të Vjosa Osmanit SI presidente të Kosovës. Hoxhaj...

Hoxhaj: Ja pse refuzova ceremoninë e pranimit të detyrës së Presidentes

para një jave - Fakti Ditor

Kryetari në detyrë i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj përmes një statusi në Facebook, ka treguar se ka refuzuar ftesën e Presidencës për të marrë pjesë në ceremoninë e pranimit të detyrës së...

Hoxhaj refuzoi pjesëmarrjen në inaugurimin e Osmanit: Nuk është presidente unifikuese, por përçarëse dhe partiake

para një jave - Zyrtare

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të PDK-së, Enver Hoxhaj ka refuzuar pjesëmarrjen në ceremoninë e inaugurimin të Vjosa Osmanit presidente të Kosovës. Hoxhaj ka thënë se e ka refuzuar pjesëmarrjen për shkak...

Ish-këshilltari i Thaçit: Osmani si “supervashë” u shfaq në shesh, duke e kopjuar inaugurimin e Thaçit

para një jave - Revista Kosovarja

Me organizim ceremonial në sheshin ‘Ibrahim Rugova’ në kryeqytet, Vjosa Osmani ka pranuar zyrtarisht detyrën si presidentja më e re e vendit. Pas kësaj ka reaguar ish-këshilltari i ish-presidentit të vendit,...

Hoxhaj refuzoi pjesëmarrjen në inaugurimin e Osmanit

para një jave - Arbresh

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj, ka refuzuar pjesëmarrjen në ceremoninë e inaugurimin të Vjosa Osmanit presidente të Kosovës. Ai ka thënë se e ka refuzuar...

Behramaj thotë se Osmani kopjoi inaugurimin

para një jave - Ekonomia Online

Ish-këshilltari i Hashim Thaçit, Adil Behramaj ka shkruar pas marrjes së detyrës së presidentës Vjosa Osmani. Behramaj ka thënë se Osmani ka kopjuar inaugurimin e Thaçit. “Vjosa Osmani do të duhej ta organizonte...

Presidenti Thaçi mungon, arsyeja pse Hoxhaj nuk shkoi në ceremoninë e Vjosa Osmanit

para një jave - Periskopi

Kryetari në detyrë i PDK-së, Enver Hoxhaj, ka thënë se ka pasë ftesë që të shkojë në ceremoninë e inaugurimit të Vjosa Osmanit presidente e Kosovës, por se refuzoi duke thënë se mungoi ish-presidenti Hashim...

Hoxhaj nuk shkon në ceremoninë e Osmanit, thotë se presidenti mungon

para një jave - Epoka e Re

Kryetari i PDK-së, Enver Hoxhaj, ka thënë se ka pasur ftesë që të shkojë në ceremoninë e inaugurimit të Vjosa Osmanit presidente e Kosovës, por se refuzoi duke thënë se mungoi ish-presidenti Hashim Thaçi...

Behramaj: Vjosa Osmani do të duhej ta pranonte detyrën në Hagë

para një jave - Periskopi

Ish-këshilltari i Thaçit thotë se Vjosa Osmani do të duhej ta organizonte ceremoninë e dorëzim – pranimit në Hagë. Ai shkruan: Vjosa Osmani do të duhej ta organizonte këtë ceremoninë e dorëzim-pranimit...

Hoxhaj: Ja pse refuzova ceremoninë e pranimit të detyrës së Presidentes

para një jave - KosovaPress

Kryetari në detyrë i PDK-së Enver Hoxhaj përmes një statusi në Facebook, ka treguar se ka refuzuar ftesën e Presidencës për të marrë pjesë në ceremoninë e pranimit të detyrës së Presidentes. Hoxhaj ka...

Ish këshilltari i Thaçit: Vjosa Osmani duhej ta organizonte ceremoninë e dorëzim-pranimit të mandatit në Hagë

para një jave - Gazeta Metro

Ish këshilltari i Thaçit, përmes një shkrimi tha se presidentja Vjosa Osmani, ceremoninë e inaugurimit do duhej ta bënte në Hagë, shkruan Gazeta Metro. Behramaj, tha se Osmani me shfaqjen në shesh kopjoi...

Kush është Vjosa Osmani, presidentja e Kosovës që sot mori detyrën

para një jave - Smart News

Më 4 prill, ish-kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, është zgjedhur presidente e Republikës së Kosovës. Osmani, e cila kishte drejtuar me Kuvendin e Kosovës një vit, nga 3 shkurti 2020, deri...

Enver Hoxhaj mungon në inaugurimin e Osmanit, “PRESIDENTI MUNGON”

para një jave - Revista Kosovarja

Kryetari në detyrë i PDK-së, Enver Hoxhaj, ka thënë se ka pasë ftesë që të shkojë në ceremoninë e inaugurimit të Vjosa Osmanit presidente e Kosovës, por se refuzoi duke thënë se mungoi ish-presidenti Hashim...

Hoxhaj nuk merr pjesë në inaugurimin e Osmanit: Kryeministër e president kemi ata që kanë kërkuar shkuarjen e Thaçit në Hagë

para një jave - Gazeta Metro

Kryetari në detyrë i PDK’së, Enver Hoxhaj, ka njoftuar se ka marrë ftesë për inaugurimin e presidentes Vjosa Osmani që pritet të mbahet sot, shkruan Gazeta Metro. Hoxhaj, tha se do merrte pjesë në këtë...

Enver Hoxhaj ia refuzon ftesën Vjosa Osmanit për ceremoninë zyrtare

para një jave - Smart News

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj ia ka refuzuar ftesën Vjosa Osmanit për ceremonin zyrtare të inagurimit të presidentit, shkruan Gazeta Express. Ai tha se...

Hoxhaj thotë se ka refuzuar ftesën e Osmanit për ta marrë pjesë në ceremoninë e pranimit të detyrës

para një jave - Ekonomia Online

Kryetari në detyrë i PDK-së, Enver Hoxhaj ka thënë se ka pranuar ftesë nga Vjosa Osmani për të marr pjesë në ceremoninë e pranimi të detyrës. Por ai thotë se ka refuzuar një gjë të tillë pasi Osmani nuk...

Kosovë, urime presidenten

para një jave - Bota Sot

Dje Kuvendi i Kosovës në mbledhjen e jashtëzkonshme, në raundin e tretë zgjodhi Zonjës Vjosa Osmani presidente të Republikës së Kosovës. Zgjedhjen e presidentes e bojkotuan, duke mos dashur t’ia bëjnë...

Vjosa Osmani presidente, fituan Kosova dhe të ndershmit, humbën hileqarët dhe tradhtarët

para një jave - Bota Sot

Katër prilli 2021 do të hyn në historinë e Kosovës, si ditë e zgjedhjes së Vjosa Osmanit presidente e Kosovës, si ditë e ndryshimit të madh, ditë e ngadhnjimit të shpresës ndaj pashpresës, ditë e të mirës...

Vjosa Osmani të jetë presidentja e fundit e zgjedhur në Kuvend

para një jave - Koha.net

Që nga e Premtja e madhe e deri tek e diela e Pashkëve, tri ditët më të rëndësishme të vitit për besimtarët e krishterë, Kosova kaloi një periudhë dramatike. Me apo pa nevojë, qytetarët e Kosovës, dhe...

Pushteti absolut si test i madh për demokracinë kosovare

para një jave - Arbresh

4 prilli i vitit 2021, në historinë e demokracisë parlamentare të Kosovës, do të shënohet si  ditë kur një lider politik (Albin Kurti), dhe një parti politike (Lëvizja ‘Vetëvendosje’),  arritën të vendosin...

Pushteti absolut si test i madh për demokracinë kosovare

para një jave - Ekonomia Online

4 prilli i vitit 2021, në historinë e demokracisë parlamentare të Kosovës, do të shënohet si  ditë kur një lider politik (Albin Kurti), dhe një parti politike (Lëvizja ‘Vetëvendosje’),  arritën të vendosin...

OShB: Vjosa Osmani nuk është figurë përçarëse, por unifikuese e popullit të Kosovës

para një jave - Zhurnal

Vota është akt i vullnetit të lirë demokratik dhe të ligjshëm, që askush nuk ka të drejtë ligjore ta detyrojë dikë që të votojë sipas diktatit ose kërcënimit për interesa të ndryshme politike. Prandaj,...

Propozimi i ndryshimit të Ligjit për Zgjedhjet e Përgjithshme ishte karremi i Vetëvendosjes, në të cilin ra LDK-ja

para një jave - Radio Kosova e Lire

Duke e ditur se ndryshimi i Ligjit për Zgjedhjet e Përgjithshme do të përcillej me reagime të shumta nga opozita dhe në asnjë mënyrë nuk do të pranohej, kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti qëllimisht...

Hajnat që dje ishin në pushtet, po i frikësohen hijes së vet

para një jave - Bota Sot

Enver Hoxhaj u.d. kryetar i PDK-së, Ramush Haradinaj, kryetar i AAK-së dhe pretendonte për president, Avdullah Hoti ish kryeministër dhe deputet i LDK-së , Agim Veliu dhe Driton Selmanaj autsajder të LDK-së,...

Pse qenka fajtore Vjosa Osmani?

para një jave - Arbresh

Pse qenka fajtore Vjosa Osmani? Vjosa Osmani e shfrytëzoi të drejtën Kushtetuese dhe u kandidu për Deputete të Kuvendit të Kosovës, njëherit u ofrua edhe për Presidente të Republikës. Në zgjedhjet e 14....

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK