VMRO dhe LSDM përplasen për pasaportat e falsifikuara

para një jave - Koha.mk

Shkup, 7 prill – VMRO-DPMNE ka publikuar dokumente të reja me të cilat pretendon se pasaporta të Maqedonisë së Veriut u janë dhënë edhe narko bosëve nga Shqipëria. Sipas kësaj partie, me pasaportë është...

Skandal me pasaportat në Maqedoninë e Veriut

para një jave - Klan

Skandal me pasaportat në Maqedoninë e Veriut Spasovski: Një nga të arrestuarit është njeri i afërt me kreun e opozitës Afera me dhënien e 214 pasaportave të falsifikuara për kriminelë rajonal të nivelit...

VMRO dhe LSDM përplasen për pasaportat e falsifikuara

para një jave - Bota Sot

VMRO-DPMNE ka publikuar dokumente të reja me të cilat pretendon se pasaporta të Maqedonisë së Veriut u janë dhënë edhe narko bosëve nga Shqipëria. Sipas kësaj partie, me pasaportë është pajisur edhe një...

VMRO dhe LSDM përplasen për pasaportat e falsifikuara

para një jave - Tetova Sot

VMRO-DPMNE ka publikuar dokumente të reja me të cilat pretendon se pasaporta të Maqedonisë së Veriut u janë dhënë edhe narko bosëve nga Shqipëria. Sipas kësaj partie, me pasaportë është pajisur edhe një...

RMV, për pasaportat e falsifikuara, policia ka paditur dhjetë punonjës policor dhe një ndërmjetësues, njëri akoma i pakapshëm për policinë

para një jave - Portalb

Në Prokurorinë themelore publike në Shkup janë dorëzuar dy kallëzime penale, ku përfshihen njëmbëdhjetë polic nën dyshimet për keqpërdorimin e pozitës zyrtare gjatë shpërndarjes së dokumenteve me identitete...

“20 mijë euro për pasaportë të Maqedonisë”! Aziri: Me sa dëshmitar narko-bosët e morën shtetësinë

para një jave - TV21

Njëri nga 9 prej të arrestuarve të mbrëmshëm për falsifikim pasaportash, është njëri i afërt me liderin e opozitës Hristijan Miskocski, tha ministri i Brendshëm, Oliver Spasorvski në “Utrinski brifing”....

Sa rrezikohet siguria e qytetarëve nga vjedhja e identitetit?

para një jave - Zhurnal

Shkup, 7 prill – Zhurnal.mk – Gjithsej 215 pasaporta të dhëna në mënyrë ilegale, gjegjësisht me identitet të rremë për pjesëtarë të mafias nga Ballkani dhe më gjerë. Kjo ka ndodhur viteve të fundit në...

PTHP parashtron aktakuzë ndaj 11 personave për rastin e lëshimit të pasaportave të rrejshme

para 2 jave - Telegrafi

Ministria për Punë të Brendshme deri tek Prokuroria Themelore Publike sot ka dorëzuar dy kallëzime penale, në të cilat përfshihen 11 persona, për veprën penale “keqpërdorim të detyrës zyrtare dhe autorizimit”,...

“20 mijë euro për pasaportë të Maqedonisë”! Aziri: Me sa dëshmitar narko-bosët e morën shtetësinë

para një jave - Ina

Njëri nga 9 prej të arrestuarve të mbrëmshëm për falsifikim pasaportash, është njëri i afërt me liderin e opozitës Hristijan Miskocski, tha ministri i Brendshëm, Oliver Spasorvski në “Utrinski brifing”....

Elmi Aziri: Në RMV më lehtë mund të marrësh shtetësi si kriminel se sa të jesh lindur e rritur në këtë shtet

para 2 jave - Telegrafi

Deputeti nga radhët e Aleancës për Shqiptarët, Elmi Aziri në konferencë për shtyp tha se “ditëve të fundit jemi dëshmitarë të skandalit të radhës që po ndodh në Ministrinë e Punëve të Brendshme (MPB) nën...

VMRO/LSDM: Përplasje për pasaportat e falsifikuara

para një jave - Flaka

VMRO-DPMNE ka publikuar dokumente të reja me të cilat pretendon se pasaporta të Maqedonisë së Veriut u janë dhënë edhe narko bosëve nga Shqipëria. Sipas kësaj partie, me pasaportë është pajisur edhe një...

Skandali me pasaportat, Spasovski: Hetimi në MPB po zgjerohet

para një jave - Flaka

11 persona dyshohen në aferën me pasaporta të falsifikuara. Ata ngarkohen me veprën penale Shpërdorim të detyrës zyrtare. Në mesin e tyre është edhe informatori që ka dhënë informacione rreth hetimit në...

Skandali me pasaportat, Spasovski: Hetimi në MPB po zgjerohet

para 2 jave - Alsat-M

11 persona dyshohen në aferën me pasaporta të falsifikuara. Ata ngarkohen me veprën penale Shpërdorim të detyrës zyrtare. Në mesin e tyre është edhe informatori që ka dhënë informacione rreth hetimit në...

Nëntë zyrtarë policorë dyshohet se lëshuan pasaporta false për grupe kriminale

para një jave - Evropa e Lirë

Ministria e Punëve të Brendshme e Maqedonisë së Veriut ka arrestuar nëntë zyrtarë policorë, të cilët dyshohet se kanë pajisur me pasaporta false pjesëtarët e një grupi kriminal, të përfshirë në kontrabandë...

Prokuroria Themelore: Pasaportat kanë qenë të njerëzve në diasporë

para 2 jave - Zhurnal

Shkup, 7 prill – Zhurnal – Ministri e Punëve të Brendshme ka dorrëzuar në prokurorinë Themelore Publike-Shkup, dy kallzime penale, një nga njësiti për krim finansiar dhe tjetrën nga njësiti për kontroll...

“PASAPORTAT”: VIJOJNË PËRPLASJET POZITË – OPOZITË

para 2 jave - Klan Macedonia

SPASOVSKI: NJËRI NGA TË ARRESTUARIT LIDHJE TË NGUSHTË ME MICKOSKIN Çështja rreth aferës me dhënien e pasaportave të falsifikuara të Maqedonisë së Veriut për kriminelët e huaj të nivelit të lartë, gjithnjë...

Pasaportat, Spasovski: Hetimi në MPB po zgjerohet

para një jave - Tetova Sot

11 persona dyshohen në aferën me pasaporta të falsifikuara. Ata ngarkohen me veprën penale Shpërdorim të detyrës zyrtare. Në mesin e tyre është edhe informatori që ka dhënë informacione rreth hetimit në...

Ka 11 të dyshuar ndaj të cilëve është ngritur padi për falsifikim të dokumenteve

para një jave - Top24

Prokuroria ka ngritur padi ndaj 11 personave lidhur me aferën Mafia. Në njoftim thuhet se Ministria e Punëve të Brendshme deri tek ata ka dërguar dy padi, një nga sektori për kriminalitet financiar dhe...

Rasti i pasaportave të falsifikuara, paditen dhjetë punonjës policor dhe një ndërmjetësues

para një jave - Smart News

Në Prokurorinë themelore publike në Shkup janë dorëzuar dy kallëzime penale, ku përfshihen njëmbëdhjetë polic nën dyshimet për keqpërdorimin e pozitës zyrtare gjatë shpërndarjes së dokumenteve me identitete...

Skandali me pasaportat, Spasovski: Hetimi në MPB po zgjerohet

para një jave - InfoShqip

11 persona dyshohen në aferën me pasaporta të falsifikuara. Ata ngarkohen me veprën penale Shpërdorim të detyrës zyrtare. Në mesin e tyre është edhe informatori që ka dhënë informacione rreth hetimit në...

ASH-AAA: KRIMINELËT MË LEHTË PAJISEN ME SHTETËSI, SE NJË I LINDUR NË RMV

para 2 jave - Klan Macedonia

BDI: NUK NEVOJITET LIGJ I RI PËR SHTETËSI, POR NDRYSHIM DHE PLOTËSIM I LIGJIT EKZISTUES Procedura për marrjen e shtetësisë nuk është e lehtë për qytetarët e zakonshëm, por shumë e lehtë nëse je kriminel,...

Deputeti Aziri: Shtetësinë më lehtë e merr një kriminel se ata që janë lindur e rritu në RMV

para 2 jave - Portalb

Për aferën e lëshimit të pasaportave, ka folur edhe deputeti i Aleancës për Shqiptarët, Elmi Aziri. Ai u shpreh se më lehtë e merr shtetësinë si kriminel se sa të jesh i lindur dhe rritur këtu, transmeton...

“Njëri nga të arrestuarit ka pasur kontakt çdo ditë me Mickoskin”, tha Spasovski për aksionin e pasaportave të rrejshme

para 2 jave - TV21

Ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski, tregon se njëri nga të arrestuarit në aksionin për pasaportat e rrejshme ka pasur çdo ditë kontakt me kryetarin e opozitares VMRO-DPMNE. Këtë Spasovski...

Aziri: Më kollaj merr shtetësinë një kriminel se ata që kanë lindur këtu!

para 2 jave - TV21

Deputeti i Aleancës për Shqiptarët, Elmi Aziri, në një dalje për media, foli edhe për aksionin e djeshëm të MPB-së, për pasaportat e rrejshme. Aziri theksoi se më lehtë e merr shtetësinë si kriminel se...

Spasovski për aferën e pasaportave: Njëri nga të arrestuarit kishte kontakte të përditshme me Mickoskin

para 2 jave - Portalb

Ministri i Punëve të Brendshëm Oliver Spasovski në paraqitjen e tij për “Brifingu i mëngjesit” të TV Slobodna, tha se një nga të arrestuarit në aferën për lëshimin e pasaportave për kriminelët ishte në...

Prokuroria ngre padi për 11 të dyshuar për falsifikim të dokumenteve

para një jave - Lajm

Prokuroria ka ngritur padi ndaj 11 personave lidhur me aferën Mafia. Në njoftim thuhet se Ministria e Punëve të Brendshme deri tek ata ka dërguar dy padi, një nga sektori për kriminalitet financiar dhe...

(VIDEO) Prokuroria ngre padi për 11 të dyshuar për falsifikim të dokumenteve

para një jave - Shenja

Prokuroria ka ngritur padi ndaj 11 personave lidhur me aferën Mafia. Në njoftim thuhet se Ministria e Punëve të Brendshme deri tek ata ka dërguar dy padi, një nga sektori për kriminalitet financiar dhe...

Skandali me pasaportat, Spasovski: Hetimi në MPB po zgjerohet

para një jave - Tetova Sot

11 persona dyshohen në aferën me pasaporta të falsifikuara. Ata ngarkohen me veprën penale Shpërdorim të detyrës zyrtare. Në mesin e tyre është edhe informatori që ka dhënë informacione rreth hetimit në...

(VIDEO) VMRO vazhdon me shpalosjen e emrave të krimineleve që kanë marrë pasaporta me identitet të vjedhur

para një jave - Shenja

VMRO-DPMNE sot ka publikuar emra të personave të tjerë, të njohur ndërkombëtarisht për veprimtari kriminale dhe që kanë fituar pasaporta dhe dokumente udhëtimi në Maqedoninë e Veriut. Një nga ta është...

Skandali me pasaportat, Spasovski: Hetimi në MPB po zgjerohet

para një jave - Tetova1

11 persona dyshohen në aferën me pasaporta të falsifikuara. Ata ngarkohen me veprën penale Shpërdorim të detyrës zyrtare. Në mesin e tyre është edhe informatori që ka dhënë informacione rreth hetimit në...

Aziri: Në Maqedoni më lehtë marrin shtetësi kriminelët ndërkombëtar sesa qytetarët që kanë lindur këtu

para 2 jave - Alsat-M

Deputeti i Aleancës për Shqiptarët, Elmi Aziri në konferencën e sotme për shtyp në Kuvend ka komentuar rastin “Mafia”, duke e lidhur me Ligjin për Shtetësi. “Skandali ka të bëj me pajisjen me shtetësi...

“Mafia”, Spasovski: Njëri prej të arrestuarve ka pasur kontakte me Mickoskin

para 2 jave - Alsat-M

Ministri i Punëve të Brendshme Oliver Spasovski thotë se do të zgjerohet hetimi në lidhje me dhënien e dokumenteve false të udhëtimit. Sipas Spasovski, një prej të arrestuarve ka pasur kontakte me liderin...

Aziri: Në Maqedoni më lehtë marrin shtetësi kriminelët ndërkombëtar sesa qytetarët që kanë lindur këtu (VIDEO)

para 2 jave - Ina

Deputeti i Aleancës për Shqiptarët, Elmi Aziri në konferencën e sotme për shtyp në Kuvend ka komentuar rastin “Mafia”, duke e lidhur me Ligjin për Shtetësi. “Skandali ka të bëj me pajisjen me shtetësi...

“Mafia”, Spasovski: Njëri prej të arrestuarve ka pasur kontakte me Mickoskin

para 2 jave - Ina

Ministri i Punëve të Brendshme Oliver Spasovski thotë se do të zgjerohet hetimi në lidhje me dhënien e dokumenteve false të udhëtimit. Sipas Spasovski, një prej të arrestuarve ka pasur kontakte me liderin...

Spasovski: Një pasaportë e falsifikuar mund të përpunohet për 20 mijë euro

para 2 jave - Telegrafi

Ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski, sot në “Utrinski brifing”, duke komentuar aferën “Mafia”, thotë se nëntë zyrtarët policorë të cilët u arrestuan në aksionin ndërkombëtar, pasaportat me...

Skandali me pasaportat, Spasovski: Hetimi në MPB po zgjerohet

para një jave - Zyrtare

11 persona dyshohen në aferën me pasaporta të falsifikuara. Ata ngarkohen me veprën penale Shpërdorim të detyrës zyrtare. Në mesin e tyre është edhe informatori që ka dhënë informacione rreth hetimit në...

Prokuroria ngre padi për 11 të dyshuar për falsifikim të dokumenteve

para 2 jave - Shenja

Prokuroria ka ngritur padi ndaj 11 personave lidhur me aferën Mafia. Në njoftim thuhet se Ministria e Punëve të Brendshme deri tek ata ka dërguar dy padi, një nga sektori për kriminalitet financiar dhe...

Spasovski: I arrestuari në aferën me pasaportat ka pasur kontakt të përditshëm me Mickoskin

para 2 jave - Zhurnal

Ministri I Puënve të Brendshme (MPB) të Maqedonisë së Veriut, Oliver Spasovski tha të mërkurën se lideri i opozitës maqedonase Hristian Mickoski ka lidhje të afërta me njërin nga pjestarët e arrestuar...

SPASOVSKI: NJË NGA TË ARRESTUARIT KA PASUR LIDHJE TË NGUSHTA ME MICKOSKIN

para 2 jave - Klan Macedonia

Ministri I Brendshëm, Oliver Spasovski, gjatë një prononcimi për “Utrinski Brifing”, ka theksuar se një nga të arrestuarit në aferën e pasaportave, ka qenë për cdo ditë në kontakt me liderin e VMRO-DPMNE-së,...

Shkup, në mesin e personave të arrestuar për pasaportat e “narkobosëve” ka edhe shqiptarë

para 2 jave - Tetova Sot

Në aksionin policor “Sozia” ka të arrestuar maqedonas, shqiptarë dhe boshnjakë, meshkuj dhe ferma. Kështu raporton “Doj;e Vele” duke nxjerrë detaje nga aksioni policor ku u arrestuan nëntë persona. Për...

Skandali me pasaportat, Spasovski: Hetimi në MPB po zgjerohet

para një jave - Info7

11 persona dyshohen në aferën me pasaporta të falsifikuara. Ata ngarkohen me veprën penale Shpërdorim të detyrës zyrtare. Në mesin e tyre është edhe informatori që ka dhënë informacione rreth hetimit në...

Prokuroria: Pasaportat e falsifikuara për “narkobosët” janë dhënë me identitet edhe të personave nga diaspora

para një jave - Almakos

Nga Prokuroria themelore në Shkup kanë dalë me kumtesë përmes së cilës njoftojnë se nga MPB kanë pranuar dy padi penale për falsifikim të pasaportave, ku dyshohen gjithsej 11 persona. Me fletëparaqitjet...

Spasovski: Një pasaportë e falsifikuar mund të përpunohet për 20 mijë euro

para 2 jave - Bota Sot

Ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski, sot në “Utrinski brifing”, duke komentuar aferën “Mafia”, thotë se nëntë zyrtarët policorë të cilët u arrestuan në aksionin ndërkombëtar, pasaportat me...

Spasovski: Një pasaportë e falsifikuar mund të përpunohet për 20 mijë euro

para 2 jave - Ina

Ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski, sot në “Utrinski brifing”, duke komentuar aferën “Mafia”, thotë se nëntë zyrtarët policorë të cilët u arrestuan në aksionin ndërkombëtar, pasaportat me...

Skandali me pasaportat, Spasovski: Hetimi në MPB po zgjerohet

para 2 jave - Lajm

11 persona dyshohen në aferën me pasaporta të falsifikuara. Ata ngarkohen me veprën penale Shpërdorim të detyrës zyrtare. Në mesin e tyre është edhe informatori që ka dhënë informacione rreth hetimit në...

Prokuroria: Pasaportat e falsifikuara për “narkobosët” janë dhënë me identitet të personave nga diaspora

para 2 jave - Lajm

Nga Prokuroria themelore në Shkup kanë dalë me kumtesë përmes së cilës njoftojnë se nga MPB kanë pranuar dy padi penale për falsifikim të pasaportave, ku dyshohen gjithsej 11 persona. Me fletëparaqitjet...

PROKURORIA NGRE PADI PËR 11 TË DYSHUAR PËR FALSIFIKIM TË DOKUMENTEVE

para 2 jave - Fakti Ditor

Prokuroria ka ngritur padi ndaj 11 personave lidhur me aferën Mafia. Në njoftim thuhet se Ministria e Punëve të Brendshme deri tek ata ka dërguar dy padi, një nga sektori për kriminalitet financiar dhe...

Kush janë kriminelët të cilët arritën të marin ilegalisht dokumente të Maqedonisë?

para 2 jave - Zhurnal

Shkup, 7 prill – Zhurnal.mk – Një nga udhëheqësit e klanit të njohur shkalar, Jovan Vukotiq, dhe udhëheqësi i mafias turke, Sedat Peker, janë ndër personat më të njohur të cilët kanë marë dokumente të...

Aziri: Në Maqedoni më lehtë marrin shtetësi kr iminelët sesa qytetarët që kanë lindur këtu (video)

para 2 jave - Tetova1

Deputeti i Aleancës për Shqiptarët, Elmi Aziri në konferencën e sotme për shtyp në Kuvend ka komentuar rastin “Ma fia”, duke e lidhur me Ligjin për Shtetësi. “Skandali ka të bëj me pajisjen me shtetësi...

OBRM-PDUKM: Spasovski dhe Zaev kanë mundësuar logjistikë për narko-bosët e Ballkanit

para 2 jave - Telegrafi

Parti opozitare maqedonase OBRM-PDUKM, ka vazhduar me akuzat ndaj pushtetit, në lidhje me trafikantët e drogës, të cilët janë pajisur me pasaporta të Maqedonisë. Nga kjo parti thonë Spasovski dhe Zaev...

Koalicioni ASH-AAA: Në Maqedoninë e Veriut më lehtë mund të marrin shtetësi kriminelët, sesa qytetarët që kanë lindur këtë shtet

para 2 jave - Shenja

Deputeti nga radhët e Koalicionit Aleanca për Shqiptarët dhe Alternativa, Elmi Aziri në konferencën e sotme për shtyp në Kuvend ka folur për rastin “Mafia”, duke e lidhur me Ligjin për Shtetësi. “Ditëve...

“Mafia”, Spasovski: Njëri prej të arrestuarve ka pasur kontakte me Mickoskin

para 2 jave - Tetova Sot

Ministri i Punëve të Brendshme Oliver Spasovski thotë se do të zgjerohet hetimi në lidhje me dhënien e dokumenteve false të udhëtimit. Sipas Spasovski, një prej të arrestuarve ka pasur kontakte me liderin...

Aziri: Në Maqedoni më lehtë marrin shtetësi kriminelët ndërkombëtar sesa qytetarët që kanë lindur këtu

para 2 jave - Tetova Sot

Deputeti i Aleancës për Shqiptarët, Elmi Aziri në konferencën e sotme për shtyp në Kuvend ka komentuar rastin “Mafia”, duke e lidhur me Ligjin për Shtetësi. “Skandali ka të bëj me pajisjen me shtetësi...

“Mafia”, Spasovski: Njëri prej të arrestuarve ka pasur kontakte me Mickoskin

para 2 jave - Tetova Sot

Ministri i Punëve të Brendshme Oliver Spasovski thotë se do të zgjerohet hetimi në lidhje me dhënien e dokumenteve false të udhëtimit. Sipas Spasovski, një prej të arrestuarve ka pasur kontakte me liderin...

VMRO-DPMNE, pasaportë maqedonase ka pasur edhe shefi narkokartelit nga Shqipëria (VIDEO)

para 2 jave - Top24

Nënkryetari i VMRO-DPMNE -së, Alaksandar Nikollovski në press konferencën e sotme publikoi informacione të reja me të cilët dipsonon partia në lidhje me aferën e dhënies së pasaportave maqedonase personave...

Spasovski: Një pasaportë e falsifikuar ka kushtuar 20 mijë euro, një i arrestuar ka pasur lidhje me Mickoskin

para 2 jave - Shenja

Ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski, sot në “Utrinski brifing”, duke folur për aferën “Mafia”, ka deklaruar se se nëntë zyrtarët policorë të cilët u arrestuan në aksionin ndërkombëtar, pasaportat...

MPB: PASAPORTA PËR 215 KRIMINELË TË RREZIKSHËM

para 2 jave - Klan Macedonia

Nëntë zyrtarët policorë të Drejtorisë për dhënie të dokumentave pesronale, të arrestuar për shkak se kanë falsifikuar pasaporta për shtetas të huaj, do t`I dorëzohen Prokurorisë Publike dhe gjykatave....

Spasovski për aferën e pasaportave: Njëri nga të arrestuarit kishte kontakte të përditshme me Mickoskin

para 2 jave - Fakti Ditor

Ministri i Punëve të Brendshëm Oliver Spasovski në paraqitjen e tij për “Brifingu i mëngjesit” të TV Slobodna, tha se një nga të arrestuarit në aferën për lëshimin e pasaportave për kriminelët ishte në...

“Një pasaportë e falsifikuar mund të përpunohet për 20 mijë euro”

para 2 jave - Flaka

Ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski, sot në “Utrinski brifing”, duke komentuar aferën “Mafia”, thotë se nëntë zyrtarët policorë të cilët u arrestuan në aksionin ndërkombëtar, pasaportat me...

OBRM-PDUKM: Spasovski dhe Zaev kanë mundësuar logjistikë për narko-bosët e Ballkanit

para 2 jave - Bota Sot

Parti opozitare maqedonase OBRM-PDUKM, ka vazhduar me akuzat ndaj pushtetit, në lidhje me trafikantët e drogës, të cilët janë pajisur me pasaporta të Maqedonisë. Nga kjo parti thonë Spasovski dhe Zaev...

Spasovski për aferën e pasaportave: Njëri nga të arrestuarit kishte kontakte të përditshme me Mickoskin

para 2 jave - Fakti Ditor

Ministri i Punëve të Brendshëm Oliver Spasovski në paraqitjen e tij për “Brifingu i mëngjesit” të TV Slobodna, tha se një nga të arrestuarit në aferën për lëshimin e pasaportave për kriminelët ishte në...

Shkup, në mesin e personave të arrestuar për pasaportat e “narkobosëve” ka edhe shqiptarë

para 2 jave - Lajm

Në aksionin policor “Sozia” ka të arrestuar maqedonas, shqiptarë dhe boshnjakë, meshkuj dhe ferma. Kështu raporton “Doj;e Vele” duke nxjerrë detaje nga aksioni policor ku u arrestuan nëntë persona. Për...

Aziri: Në Maqedoni më lehtë marrin shtetësi kriminelët ndërkombëtar sesa qytetarët që kanë lindur këtu (VIDEO)

para 2 jave - in7

Deputeti i Aleancës për Shqiptarët, Elmi Aziri në konferencën e sotme për shtyp në Kuvend ka komentuar rastin “Mafia”, duke e lidhur me Ligjin për Shtetësi. “Skandali ka të bëj me pajisjen me shtetësi...

Aziri: Më kollaj merr shtetësinë një kriminel se ata që kanë lindur këtu!

para 2 jave - Top24

Deputeti i Aleancës për Shqiptarët, Elmi Aziri, në një dalje për media, foli edhe për aksionin e djeshëm të MPB-së, për pasaportat e rrejshme. Aziri theksoi se më lehtë e merr shtetësinë si kriminel se...

Aziri: Në Maqedoni më lehtë marrin shtetësi kriminelët ndërkombëtar sesa qytetarët që kanë lindur këtu

para 2 jave - Fakti Ditor

Deputeti i Aleancës për Shqiptarët, Elmi Aziri në konferencën e sotme për shtyp në Kuvend ka komentuar rastin “Mafia”, duke e lidhur me Ligjin për Shtetësi. “Skandali ka të bëj me pajisjen me shtetësi...

Aziri: Në Maqedoni më lehtë marrin shtetësi kriminelët ndërkombëtar sesa qytetarët që kanë lindur këtu

para 2 jave - Zyrtare

Deputeti i Aleancës për Shqiptarët, Elmi Aziri në konferencën e sotme për shtyp në Kuvend ka komentuar rastin “Mafia”, duke e lidhur me Ligjin për Shtetësi.- “Skandali ka të bëj me pajisjen me shtetësi...

Aziri: Më kollaj merr shtetësinë një kriminel se ata që kanë lindur këtu!

para 2 jave - Smart News

Deputeti i Aleancës për Shqiptarët, Elmi Aziri, në një dalje për media, foli edhe për aksionin e djeshëm të MPB-së, për pasaportat e rrejshme. Aziri theksoi se më lehtë e merr shtetësinë si kriminel se...

Spasovski: I arrestuari në aferën me pasaportat ka pasur kontakt të përditshëm me Mickoskin

para 2 jave - Smart News

Ministri i Puënve të Brendshme (MPB) të Maqedonisë së Veriut, Oliver Spasovski tha të mërkurën se lideri i opozitës maqedonase Hristian Mickoski ka lidhje të afërta me njërin nga pjestarët e arrestuar...

“Mafia”, Spasovski: Njëri prej të arrestuarve ka pasur kontakte me Mickoskin

para 2 jave - Lajm

Ministri i Punëve të Brendshme Oliver Spasovski thotë se do të zgjerohet hetimi në lidhje me dhënien e dokumenteve false të udhëtimit. Sipas Spasovski, një prej të arrestuarve ka pasur kontakte me liderin...

“Mafia”, Spasovski: Njëri prej të arrestuarve ka pasur kontakte me Mickoskin

para 2 jave - Almakos

Ministri i Punëve të Brendshme Oliver Spasovski thotë se do të zgjerohet hetimi në lidhje me dhënien e dokumenteve false të udhëtimit. Sipas Spasovski, një prej të arrestuarve ka pasur kontakte me liderin...

Spasovski: I arrestuari në aferën me pasaportat ka pasur kontakt të përditshëm me liderin e VMRO-DPMNE-së, Hristian Mickoskin

para 2 jave - in7

Spasovski: I arrestuari në aferën me pasaportat ka pasur kontakt të përditshëm me Mickoskin Ministri I Puënve të Brendshme (MPB) të Maqedonisë së Veriut, Oliver Spasovski tha të mërkurën se lideri i opozitës...

Spasovski tregon sa para kanë paguar “narkobosët” për një pasaportë të Maqedonisë

para 2 jave - Lajm

Ministri i punëve të brendshme, Oliver Spasovski, ka folur edhe për çmimet që kanë paguar narkobosat ndërkombëtarë për t’u pajisur me pasaportë të Maqedonisë së Veriut. Duke folur në emisionin “Utrinski...

Spasovski: Një pasaportë e falsifikuar mund të përpunohet për 20 mijë euro

para 2 jave - Info7

Ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski, sot në “Utrinski brifing”, duke komentuar aferën “Mafia”, thotë se nëntë zyrtarët policorë të cilët u arrestuan në aksionin ndërkombëtar, pasaportat me...

Spasovski, njëri nga të arrestuarit në aferën Pasaportat kishte kontakte të përditshme me Mickoskin

para 2 jave - Lobi

Ministri i punëve të brendshme, Oliver Spasovski gjatë qëndrimit të tij në “Utrinski brifing” tha se njëri nga pjesëmarësit në aferën për dhënien e pasaportave kishte kontakt të përditshëm me kryetarin...

Spasovski, njëri nga të arestuarit në aferën Pasaportat kishte kontakte të përditshme me Mickovskin

para 2 jave - Top24

Ministri i punëve të brendshme, Oliver Spasovski gjatë qëndrimit të tij në “Utrinski brifing” tha se njëri nga pjesëmarësit në aferën për dhënien e pasaportave kishte kontakt të përditshëm me kryetarin...

MPB: Pasaporta për 215 kriminelë të rrezikshëm

para 2 jave - News Tv

Nëntë zyrtarët policorë të Drejtorisë për dhënie të dokumentave pesronale, të arrestuar për shkak se kanë falsifikuar pasaporta për shtetas të huaj, do t`I dorëzohen Prokurorisë Publike dhe gjykatave....

VMRO-DPMNE, Spasovski dhe Zaev në krye të krimit, ata mundësuan logjistikë narkobosava

para 2 jave - Top24

Spasovski dhe Zaev, ua nënçmojnë intelegjencën popullit dhe mendojnë tu shesin përalla, se ndonjë zyrtarë nga njësia e pasaportave i njeh narko bosin Peker dhe Vukotiq dhe mundet të ju ketë dhënë pasaportë...

OBRM-PDUKM: Kush beson se policia vetë u ka dhënë pasaporta kriminelëve

para 2 jave - Telegrafi

OBRM-PDUKM ka reaguar ndaj konferencës për shtyp të Ministrit të Brendshëm Oliver Spasovski. Nga atje ata thonë se “sundimi i ligjit mbaron atje ku fillojnë LSDM, Zaev dhe Spasovski. “Kush normal do të...

Shkup, arrestohen nëntë pjestarë të policisë për falsifikim pasaportash

para 2 jave - Indeks online

Policia në Maqedoninë e Veriut ndaloi të martën nëntë pjestarë të saj, ndërsa dhjetë persona akuzohen për dhënien e paligjshme të pasaportave një numri të madh shtetasish të huaj. Ministri i Punëve të...

RMV, sot ka pasur arrestime nga vendet e punës të personave që kanë falsifikuar dhe kanë shitur pasaporta

para 2 jave - Portalb

Në fund të vitit 2017, ish-shefi i Drejtorisë së Pestë në MPB, Goran Grujevski, u arratis me pasaportën e Vlladimir Varellov, operatorit kryesor në përgjimin e paligjshëm, i cili kaloi me dënim me kusht...

Spasovski: Kallëzim penal për dhjetë persona për lëshim të paligjshëm të pasaportave shtetasve të huajë

para 2 jave - Zhurnal

Shkup, 6 prill – Nga ana e Departamentit për Shkatërrim të Krimit të Organizuar dhe të Rëndë deri te PTHP Shkup do të parashtrohet kallëzim penal kundër dhjetë personave të punësuar në MPB të cilët e kanë...

Spasovski: Janë dhënë 215 pasaporta me identitet të huaj, janë arrestuar nëntë persona

para 2 jave - Aktuale

Ministria e Brendshme arrestoi një grup kriminal anëtarët e të cilit ishin të punësuar në shërbimin administrativ të Ministrisë së Brendshme, të cilët nga ana tjetër lëshuan pasaporta duke abuzuar me identitetin...

Arrestohen nëntë punonjës policie në Maqedoninë e Veriut për falsifikim pasaportash

para 2 jave - ABC News

Policia në Maqedoninë e Veriut ndaloi të martën nëntë pjesëtarë të saj, ndërsa dhjetë persona akuzohen për dhënien e paligjshme të pasaportave një numri të madh shtetasish të huaj. Ministri i Punëve të...

Gjatë aksionit u ballafaquam edhe me përpjekje për sabotazh, tha Spasovski

para 2 jave - TV21

Ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski, në pres konference në lidhje me aksionin, tha se janë ballafaquar edhe me sabotim. Ai tha se ishte në rrezik gjithçka që ishte punuar më shumë së një vit....

OBRM-PDUKM: Kush beson se policia vetë u ka dhënë pasaporta kriminelëve

para 2 jave - Bota Sot

OBRM-PDUKM ka reaguar ndaj konferencës për shtyp të Ministrit të Brendshëm Oliver Spasovski. Nga atje ata thonë se “sundimi i ligjit mbaron atje ku fillojnë LSDM, Zaev dhe Spasovski. “Kush normal do të...

Spasovski: Janë dhënë 215 pasaporta me identitet të huaj, janë arrestuar nëntë persona

para 2 jave - Telegrafi

Ministria e Brendshme arrestoi një grup kriminal anëtarët e të cilit ishin të punësuar në shërbimin administrativ të Ministrisë së Brendshme, të cilët nga ana tjetër lëshuan pasaporta duke abuzuar me identitetin...

Spasovski: Janë lëshuar 215 pasaporta me identitet të huaj

para 2 jave - TV21

Ministri i Brendshëm, Oliver Spasovski në një dalje për media dha detaje në lidhje me aksionin. Ai tha se janë lëshuar 215 pasaporta me identitet të huaj. Spasovski tha se nëpunësit policor e kanë keqpërdorur...

LIVE/ MPB me detaje për aksionin

para 2 jave - TV21

Ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski thotë se nëpunësit policor e kanë keqpërdorur detyrën zyrtare. Ai tha se ky hetim ka filluar në vitin 2019 në bashkëpunim me Interpolin dhe me mbështetje të SHBA-ve.

Shkup, arrestohen nëntë pjestarë të policisë për falsifikim pasaportash

para 2 jave - Zëri i Amerikës

Policia në Maqedoninë e Veriut ndaloi të martën nëntë pjestarë të saj, ndërsa dhjetë persona akuzohen për dhënien e paligjshme të pasaportave një numri të madh shtetasish të huaj. Ministri i Punëve të...

Maqedoni e Veriut: Skandali “Mafia”, detajet i jep ministri

para 2 jave - Insajderi

Ministri i Punëve të Brendshme i Maqedonisë së Veriut, në konferencën e jashtëzakonshme publikoi detajet e fundit në në lidhje me grupin kriminal ku nëntë nëpunës të MPB-së kanë qenë pjesë e skandalit...

“Mafia”, Spasovski: Aksioni ka filluar që nga viti 2019

para 2 jave - Alsat-M

Ministri i Brendshëm, Oliver Sopasovski, në një konferencë për shtyp gjatë dhënies së detajeve për operacionin “Mafia”, përgënjeshtroi informacioni se ky operacion ka filluar në kohën e ministrit të VMRO-DPMNE-së,...

Spasovski: 215 persona janë pajisur me dokumente të tjetërsuara

para 2 jave - Koha.mk

Shkup, 6 prill – Ministri i Brendshëm, Oliver Spasovski, në një intervistë për shtyp pranë qeverisë bëri të ditur se çfarë po ndodh në orët e fundit me grupin kriminal të strukturuar ku nëntë nëpunës të...

Arrestohen nëntë pjestarë të policisë për falsifikim pasaportash

para 2 jave - Infokusi

Policia në Maqedoninë e Veriut ndaloi të martën nëntë pjestarë të saj, ndërsa dhjetë persona akuzohen për dhënien e paligjshme të pasaportave një numri të madh shtetasish të huaj. Ministri i Punëve të...

RMV, janë dhënë dokumente të rrejshme për 215 persona, një pjesë e tyre kriminelë, konfirmoi Spasovski

para 2 jave - Portalb

Ministri i punëve të brendshme në Maqedoninë e Veriut, Oliver Spasovki, ka konfirmuar se janë shpërndarë 215 pasaporta të falsifikuara me identitete të rrejshme, ndërkohë raportohet se për shkak dyshimeve...

Spasovski: 215 persona janë pajisur me dokumente të tjetërsuara

para 2 jave - Alsat-M

Ministri i Brendshëm, Oliver Spasovski, në një intervistë për shtyp pranë qeverisë bëri të ditur se çfarë po ndodh në orët e fundit me grupin kriminal të strukturuar ku nëntë nëpunës të MPB-së kanë qenë...

Arrestohen nëntë punonjës policie në Maqedoninë e Veriut për falsifikim pasaportash

para 2 jave - Tetova Sot

Policia në Maqedoninë e Veriut ndaloi të martën nëntë pjesëtarë të saj, ndërsa dhjetë persona akuzohen për dhënien e paligjshme të pasaportave një numri të madh shtetasish të huaj. Ministri i Punëve të...

Narko-bosët nga Ballkani, arrestohen nëntë persona! VMRO-DPMNE: “Zaev dhe Spasovski janë fole mafioze”

para 2 jave - TV21

Fotografia e kriminelëve ndërsa identiteti i personave nga Prespa e vogël dhe Pusteci. 215 dokumente të tilla janë bërë në repartin për pasaporta në ndërtesën e Televizionit të Maqedonisë, prej ku sot...

Arrestohen nëntë punonjës policie në Maqedoninë e Veriut për falsifikim pasaportash

para 2 jave - Tetova1

Policia në Maqedoninë e Veriut ndaloi të martën nëntë pjesëtarë të saj, ndërsa dhjetë persona akuzohen për dhënien e paligjshme të pasaportave një numri të madh shtetasish të huaj. Ministri i Punëve të...

Çulev: Hetimi i pasaportës ka përfunduar në kohën time, pse Spasovski ka pritur kaq gjatë?

para 2 jave - Flaka

Hetimi për lëshimin e pasaportave të falsifikuara ishte pothuajse i përfunduar gjatë periudhës kur unë isha Ministër, por për shkak të ruajtjes së profesionalizmit dhe mosgatishmërisë për tu vendosur në...

VMRO: Kush beson se policia pa dijeninë e eprorëve u ka dhënë pasaporta bosëve të drogës?

para 2 jave - Flaka

VMRO-DPMNE-ja ka reaguar pas konferencës për shtyp të Ministrit të Punëve të Brendshme, Oliver Spasovskit. Nga VMRO-ja opozitare thonë se “sundimi i ligjit mbaron atje ku fillojnë LSDM, Zaev dhe Spasovski....

VMRO: Kush beson se policia pa dijeninë e eprorëve u ka dhënë pasaporta bosëve të drogës?

para 2 jave - Shenja

VMRO-DPMNE-ja ka reaguar pas konferencës për shtyp të Ministrit të Punëve të Brendshme, Oliver Spasovskit , përcjell SHENJA . Nga VMRO-ja opozitare thonë se “sundimi i ligjit mbaron atje ku fillojnë LSDM,...

Spasovski: Janë dhënë 215 pasaporta me identitet të huaj, janë arrestuar nëntë persona

para 2 jave - Tetova Sot

Ministria e Brendshme arrestoi një grup kriminal anëtarët e të cilit ishin të punësuar në shërbimin administrativ të Ministrisë së Brendshme, të cilët nga ana tjetër lëshuan pasaporta duke abuzuar me identitetin...

Shqiptarët e lindur këtu nuk mund të marrin nënshtetësinë, narkobosët pa problem marrin pasaporta të Maqedonisë

para 2 jave - in7

Foto Arkiv: Jovica Vukotiq, udhëheqës i mafisë serbe Deri sa shumë shqiptarë që kanë lindur në Maqedoni, ose jetojnë këtu me dekada, nuk po munden ende të marin nënshtetësinë, këtë problem si duket nuk...

“Mafia”, Spasovski: Aksioni ka filluar që nga viti 2019

para 2 jave - Tetova Sot

Ministri i Brendshëm, Oliver Sopasovski, në një konferencë për shtyp gjatë dhënies së detajeve për operacionin “Mafia”, përgënjeshtroi informacioni se ky operacion ka filluar në kohën e ministrit të VMRO-DPMNE-së,...

Arrestohen 9 policë në Maqedoni, dyshohen se u dhanë pasaporta false bosëve ballkanikë të nëntokës

para 2 jave - Zeri

Nëntë nëpunës të Ministrisë së Punëve të Brendshme të Maqedonisë së Veriut kanë qenë pjesë e aferës “Mafia”. Ata janë pjesë e rrjetit për të cilin ekzistojnë dyshime se kanë falsifikuar pasaporta dhe letërnjoftime...

Maqedoni e Veriut: Dhjetë nëpunës policorë të arrestuar për falsifikim të pasaportave

para 2 jave - Insajderi

Në Maqedoninë e Veriut,në një aksion më të gjërë policorë, sot janë arrestuar rreth 10 nëpunës policor të cilët ngarkohen se kanë qenë pjesë e rrjetit të falsifikimit të dokumenteve të udhëtimit dhe letërnjoftimeve....

“Mafia”, Spasovski: Aksioni ka filluar që nga viti 2019

para 2 jave - Tetova1

Ministri i Brendshëm, Oliver Sopasovski, në një konferencë për shtyp gjatë dhënies së detajeve për operacionin “Mafia”, përgënjeshtroi informacioni se ky operacion ka filluar në kohën e ministrit të VMRO-DPMNE-së,...

Arrestohen nëntë punonjës policie në Maqedoninë e Veriut për falsifikim pasaportash

para 2 jave - News Tv

Policia në Maqedoninë e Veriut ndaloi të martën nëntë pjesëtarë të saj, ndërsa dhjetë persona akuzohen për dhënien e paligjshme të pasaportave një numri të madh shtetasish të huaj. Ministri i Punëve të...

Spasovski: Janë dhënë 215 pasaporta me identitet të huaj

para 2 jave - Lobi

Ministria e Brendshme arrestoi një grup kriminal anëtarët e të cilit ishin të punësuar në shërbimin administrativ të Ministrisë së Brendshme, të cilët nga ana tjetër lëshuan pasaporta duke abuzuar me identitetin...

VMRO: Kush beson se policia pa dijeninë e eprorëve u ka dhënë pasaporta bosëve të drogës?

para 2 jave - Lajm

VMRO-DPMNE-ja ka reaguar pas konferencës për shtyp të Ministrit të Punëve të Brendshme, Oliver Spasovskit, përcjell SHENJA. Nga VMRO-ja opozitare thonë se “sundimi i ligjit mbaron atje ku fillojnë LSDM,...

Çulev pyet Spasovskin: Hetimi i pasaportës ka përfunduar në kohën time, pse prite kaq gjatë?

para 2 jave - Smart News

Hetimi për lëshimin e pasaportave të falsifikuara ishte pothuajse i përfunduar gjatë periudhës kur unë isha Ministër, por për shkak të ruajtjes së profesionalizmit dhe mosgatishmërisë për tu vendosur në...

Spasovski: Janë dhënë 215 pasaporta me identitet të huaj

para 2 jave - Shenja

Ministri i Punëve të Brendshme Oliver Spasovski, në konferencën e jashtëzakonshme për shtyp publikoi detajet e fundit në në lidhje me grupin kriminal ku nëntë nëpunës të MPB-së kanë qenë pjesë e skandalit...

“Mafia”, Spasovski: Aksioni ka filluar që nga viti 2019

para 2 jave - Flaka

Ministri i Brendshëm, Oliver Sopasovski, në një konferencë për shtyp gjatë dhënies së detajeve për operacionin “Mafia”, përgënjeshtroi informacioni se ky operacion ka filluar në kohën e ministrit të VMRO-DPMNE-së,...

Spasovski: Janë dhënë 215 pasaporta me identitet të huaj, janë arrestuar nëntë persona

para 2 jave - Info7

Ministria e Brendshme arrestoi një grup kriminal anëtarët e të cilit ishin të punësuar në shërbimin administrativ të Ministrisë së Brendshme, të cilët nga ana tjetër lëshuan pasaporta duke abuzuar me identitetin...

Spasovski: Janë dhënë 215 pasaporta me identitet të huaj

para 2 jave - Top24

Ministri i Punëve të Brendshme Oliver Spasovski, në konferencën e jashtëzakonshme për shtyp publikoi detajet e fundit në në lidhje me grupin kriminal ku nëntë nëpunës të MPB-së kanë qenë pjesë e skandalit...

Spasovski: 215 persona janë pajisur me dokumente të tjetërsuara

para 2 jave - Flaka

Ministri i Brendshëm, Oliver Spasovski, në një intervistë për shtyp pranë qeverisë bëri të ditur se çfarë po ndodh në orët e fundit me grupin kriminal të strukturuar ku nëntë nëpunës të MPB-së kanë qenë...

VMRO: Kush beson se policia pa dijeninë e eprorëve u ka dhënë pasaporta bosëve të drogës?

para 2 jave - Lobi

VMRO-DPMNE-ja ka reaguar pas konferencës për shtyp të Ministrit të Punëve të Brendshme, Oliver Spasovskit, përcjell SHENJA. Nga VMRO-ja opozitare thonë se “sundimi i ligjit mbaron atje ku fillojnë LSDM,...

“Pasaportat e bosëve”, arrestohen nëntë policë

para 2 jave - Alsat-M

Nëntë nëpunës të MPB-së kanë qenë pjesë e aferës “Mafia”. Ata janë pjesë e rrjetit për të cilin ekzistojnë dyshime se kanë falsifikuar pasaporta dhe letërnjoftime që më pas ua kanë ndarë anëtarëve të nëntokës...

Gjatë aksionit u ballafaquam edhe me përpjekje për sabotazh, tha Spasovski

para 2 jave - Fakti Ditor

Ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski, në pres konference në lidhje me aksionin, tha se janë ballafaquar edhe me sabotim. Ai tha se ishte në rrezik gjithçka që ishte punuar më shumë së një vit....

Mickoski: Qeveria bashkëpunon me narko-bosët e Ballkanit

para 2 jave - Bota Sot

Kreu i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickovski akuzoi sot Qeverinë se shtetin e ka vënë në dispozicion të mafias dhe se po bashkëpunon me narko-bosët e Ballkanit. Ai tha se pushteti aktual ju ka mundësuar disa...

“Pasaportat e bosëve”, arrestohen nëntë policë në Maqedoni

para 2 jave - Tetova Sot

Nëntë nëpunës të MPB-së kanë qenë pjesë e aferës “Mafia”. Ata janë pjesë e rrjetit për të cilin ekzistojnë dyshime se kanë falsifikuar pasaporta dhe letërnjoftime që më pas ua kanë ndarë anëtarëve të nëntokës...

“Mafia”, Spasovski: Aksioni ka filluar që nga viti 2019

para 2 jave - Smart News

Ministri i Brendshëm, Oliver Sopasovski, në një konferencë për shtyp gjatë dhënies së detajeve për operacionin “Mafia”, përgënjeshtroi informacioni se ky operacion ka filluar në kohën e ministrit të VMRO-DPMNE-së,...

“Pasaportat e bosëve”, arrestohen nëntë policë

para 2 jave - Aktuale

9 policë janë burgosur në lidhje me pretendimet se në mënyrë joligjore kanë dhënë dokumente udhëtimi të falsifikuara dhe dokumente të tjera personale për kriminelë nga Ballkani. Operacioni vazhdon, ndërsa...

“Mafia”, Spasovski: Aksioni ka filluar që nga viti 2019

para 2 jave - Fakti Ditor

Ministri i Brendshëm, Oliver Sopasovski, në një konferencë për shtyp gjatë dhënies së detajeve për operacionin “Mafia”, përgënjeshtroi informacioni se ky operacion ka filluar në kohën e ministrit të VMRO-DPMNE-së,...

Spasovski: Janë lëshuar 215 pasaporta me identitet të huaj

para 2 jave - Smart News

Ministri i Brendshëm, Oliver Spasovski në një dalje për media dha detaje në lidhje me aksionin. Ai tha se janë lëshuar 215 pasaporta me identitet të huaj. Spasovski tha se nëpunësit policor e kanë keqpërdorur...

Spasovski: Janë dhënë 215 pasaporta me identitet të huaj, janë arrestuar nëntë persona

para 2 jave - Arbresh

Ministria e Brendshme arrestoi një grup kriminal anëtarët e të cilit ishin të punësuar në shërbimin administrativ të Ministrisë së Brendshme, të cilët nga ana tjetër lëshuan pasaporta duke abuzuar me identitetin...

“Mafia”, Spasovski: Aksioni ka filluar që nga viti 2019

para 2 jave - Almakos

Ministri i Brendshëm, Oliver Sopasovski, në një konferencë për shtyp gjatë dhënies së detajeve për operacionin “Mafia”, përgënjeshtroi informacioni se ky operacion ka filluar në kohën e ministrit të VMRO-DPMNE-së,...

Arrestohen dhjetëra persona për falsifikim të dokumenteve të udhëtimit mes tyre edhe polic

para 2 jave - Derveni

Aksion i madh policor është duke u realizuar nga Ministria e Punëve të Brendshme në Shkup Deri më tani, siç mëson TV21, janë arrestuar dhjetëra persona nën dyshimin se kanë kryer falsifikim të dokumenteve...

“PASAPORTAT”: ARRESTOHEN NËNTË POLICË

para 2 jave - Klan Macedonia

AKSIONI NË BASHKËPUNIM ME SHBA-në DHE INTERPOLIN 9 policë janë burgosur në lidhje me pretendimet se në mënyrë joligjore kanë dhënë dokumente udhëtimi të falsifikuara dhe dokumente të tjera personale për...

Mickoski: Qeveria bashkëpunon me narko-bosët e Ballkanit

para 2 jave - Telegrafi

Kreu i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickovski akuzoi sot Qeverinë se shtetin e ka vënë në dispozicion të mafias dhe se po bashkëpunon me narko-bosët e Ballkanit. Ai tha se pushteti aktual ju ka mundësuar disa...

Dhjetëra nëpunës policorë janë arrestuar për falsifikim të dokumenteve

para 2 jave - Koha.mk

Shkup, 6 mars – Paradite në një aksion të madh policor janë arrestuar dhjetëra nëpunës policorë, të cilët kanë qenë pjesë e zinxhirit për falsifikimin e dokumenteve për udhëtim dhe dokumenteve personaële,...

“Mafia”, Spasovski: Aksioni ka filluar që nga viti 2019

para 2 jave - Lajm

Ministri i Brendshëm, Oliver Sopasovski, në një konferencë për shtyp gjatë dhënies së detajeve për operacionin “Mafia”, përgënjeshtroi informacioni se ky operacion ka filluar në kohën e ministrit të VMRO-DPMNE-së,...

Spasovski: Janë lëshuar 215 pasaporta me identitet të huaj

para 2 jave - Almakos

Ministri i Brendshëm, Oliver Spasovski në një dalje për media dha detaje në lidhje me aksionin. Ai tha se janë lëshuar 215 pasaporta me identitet të huaj. Spasovski tha se nëpunësit policor e kanë keqpërdorur...

Aksion i madh brenda MPB-së, arrestohen disa policë për falsifikim të dokumenteve

para 2 jave - Telegrafi

Janë arrestuar dhjetëra zyrtarë policorë, nën dyshimet se kanë falsifikuar pasaporta dhe dokumente tjera personale. Siç raportojnë disa mediume, hetimet janë zhvilluar brenda një viti dhe janë mbledhur...

Spasovski: Janë lëshuar 215 pasaporta me identitet të huaj

para 2 jave - Lajm

Ministri i Brendshëm, Oliver Spasovski në një dalje për media dha detaje në lidhje me aksionin. Ai tha se janë lëshuar 215 pasaporta me identitet të huaj. Spasovski tha se nëpunësit policor e kanë keqpërdorur...

Shqiptarët e lindur këtu nuk mund të marrin nënshtetësinë, narkobosët pa problem marrin pasaporta të Maqedonisë

para 2 jave - Ina

Deri sa shumë shqiptarë që kanë lindur në Maqedoni, ose jetojnë këtu me dekada, nuk po munden ende të marin nënshtetësinë, këtë problem si duket nuk e kanë narkobosët e Ballkanit. Opozita dje publikoi...

TV21 mëson: Arrestohen dhjetëra persona për falsifikim të dokumenteve të udhëtimit

para 2 jave - TV21

Aksion policor është duke u realizuar nga Ministria e Punëve të Brendshme. Deri më tani, siç mëson TV21, janë arrestuar dhjetëra persona. Arrestimi bëhet nën dyshimin se ata kanë kryer falsifikim të dokumenteve...

Arrestohen 9 persona, akuzohen për dhënien e pasaportave “narko-bosëve” të Ballkanit

para 2 jave - Alsat-M

Nëntë zyrtarë policor janë arrestuar sot paradite në një aksion policor, mëson Alsat nga burime brenda MPB-së. Ata ishin pjesë e zingjirit për falsifikimin e pasaportave dhe dokumenteve personale. Nga...

Skandali “Mafia”, Mickovski: Qeveria bashkëpunon me narko-bosët e Ballkanit

para 2 jave - Koha.mk

Shkup, 6 prill – Kreu i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickovski akuzoi sot pushtetin se sjtetin e ka vënë në dispozicion të mafies dhe se po bashkëpunon me narko-bosët e Ballkanit. “Para disa muajve thash se...

Arrestohen 9 persona, akuzohen për dhënien e pasaportave “narko-bosëve” të Ballkanit

para 2 jave - Ina

Nëntë zyrtarë policor janë arrestuar sot paradite në një aksion policor, mëson Alsat nga burime brenda MPB-së. Ata ishin pjesë e zingjirit për falsifikimin e pasaportave dhe dokumenteve personale. Nga...

Skandali “Mafia”, Mickoski: Qeveria bashkëpunon me narko-bosët e Ballkanit

para 2 jave - Ina

Kreu i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski akuzoi sot pushtetin se shtetin e ka vënë në dispozicion të mafies dhe se po bashkëpunon me narko-bosët e Ballkanit. “Para disa muajve thash se me shtetin udhëheq...

Narko-bosët nga Ballkani, arrestohen nëntë persona! VMRO-DPMNE: “Zaev dhe Spasovski janë fole mafioze”

para 2 jave - Fakti Ditor

Fotografia e kriminelëve ndërsa identiteti i personave nga Prespa e vogël dhe Pusteci. 215 dokumente të tilla janë bërë në repartin për pasaporta në ndërtesën e Televizionit të Maqedonisë, prej ku sot...

MICKOSKI: KAPEN “PESHQIT E VEGJËL”, DOKUMENTET DO T`I DORËZOJ NË PROKURORI

para 2 jave - Klan Macedonia

Lideri I VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, në një press-konferencë paralajmëroi se në Prokurori do t`I dërgojë të gjitha dokumentet për aferën “Mafija” që sic tha I kanë marrë nga informatorët dhe pret...

Skandali “Mafia”, Mickovski: Qeveria bashkëpunon me narko-bosët e Ballkanit

para 2 jave - Alsat-M

Kreu i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickovski akuzoi sot pushtetin se sjtetin e ka vënë në dispozicion të mafies dhe se po bashkëpunon me narko-bosët e Ballkanit. “Para disa muajve thash se me shtetin udhëheq...

Mickoski: Qeveria bashkëpunon me narko-bosët e Ballkanit

para 2 jave - Aktuale

Kreu i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickovski akuzoi sot pushtetin se sjtetin e ka vënë në dispozicion të mafies dhe se po bashkëpunon me narko-bosët e Ballkanit. “Para disa muajve thash se me shtetin udhëheq...

MPB me aksion për arrestimin e disa policëve të cilët falsifikuan dokumente

para 2 jave - Zhurnal

Shkup, 6 prill – Zhurnal.mk – Paraditën e sotme është organizuar një aksion policor dhe janë arrestuar dhjetëra zyrtarë policorë të cilët kanë qenë pjesë e zinxhirit për falsifikim të pasaportave dhe dokumenteve...

Aksion i madh brenda MPB-së, arrestohen disa policë për falsifikim të dokumenteve

para 2 jave - Bota Sot

Janë arrestuar dhjetëra zyrtarë policorë, nën dyshimet se kanë falsifikuar pasaporta dhe dokumente tjera personale. Siç raportojnë disa mediume, hetimet janë zhvilluar brenda një viti dhe janë mbledhur...

AKSION I MPB-së: ARRESTOHEN POLICË QË KANË FALSIFIKUAR DOKUMENTE UDHËTIMI

para 2 jave - Klan Macedonia

Gjatë një aksioni të madh policor, paraditen e sotme janë arrestuar dhjetëra zyrtarë të policisë që kishin qenë pjesë e një zinxhiri të falsifikimit të dokumenteve të udhëtimit dhe atyre personae, kurse...

(VIDEO) Dhjetë nëpunës policor të arrestuar për falsifikim të pasaportave

para 2 jave - Shenja

Në një aksion më të gjërë policorë, sot janë arrestuar rreth 10 nëpunës policor të cilët ngarkohen se kanë qenë pjesë e rrjetit të falsifikimit të dokumenteve të udhëtimit dhe letërnjoftimeve. Aksioni...

(VIDEO) Mickoski akuzon qeverinë se u ka dhënë pasaporta narko-bosave Ballkanik

para 2 jave - Shenja

Lideri i opozitës Hristijan Mickoski ka dalë sot publikisht me emra të personave që sipas tij kanë siguruar pasaporta dhe dokumente udhëtimi në Maqedoninë e Veriut edhe atë me identitet të personave të...

“Pasaportat e bosëve”, arrestohen nëntë policë në Maqedoni

para 2 jave - Zyrtare

Nëntë nëpunës të MPB-së kanë qenë pjesë e aferës “Mafia”. Ata janë pjesë e rrjetit për të cilin ekzistojnë dyshime se kanë falsifikuar pasaporta dhe letërnjoftime që më pas ua kanë ndarë anëtarëve të nëntokës...

RMV/ Falsifikuan dokumente të udhëtimit, arrestohen dhjetra persona

para 2 jave - Aktuale

Aksion i madh policor është duke u realizuar nga Ministria e Punëve të Brendshme në Shkup Deri më tani, siç mëson TV21, janë arrestuar dhjetëra persona nën dyshimin se kanë kryer falsifikim të dokumenteve...

“Pasaportat e bosëve”, arrestohen nëntë policë

para 2 jave - Tetova Sot

Nëntë nëpunës të MPB-së kanë qenë pjesë e aferës “Mafia”. Ata janë pjesë e rrjetit për të cilin ekzistojnë dyshime se kanë falsifikuar  pasaporta dhe letërnjoftime që më pas ua kanë ndarë anëtarëve të...

Ruskoska: Do të presim reagim nga Spasovski e më pas do të hapim hetim për aferën “Mafia”

para 2 jave - Zhurnal

Shkup, 6 prill – Zhurnal.mk – Prokurorja për krim të organizuar, Villma Ruskoska lidhur me aferën “Mafia” të cilën e publikoi VMRO-DPMNE-ja opozitare, ka deklaruar se nuk do të nguten me hetime dhe do...

“Pasaportat e bosëve”, arrestohen nëntë policë

para 2 jave - in7

Nëntë nëpunës të MPB-së kanë qenë pjesë e aferës “Mafia”. Ata janë pjesë e rrjetit për të cilin ekzistojnë dyshime se kanë falsifikuar pasaporta dhe letërnjoftime që më pas ua kanë ndarë anëtarëve të nëntokës...

Arrestohen 9 persona, akuzohen për dhënien e pasaportave “narko-bosëve” të Ballkanit

para 2 jave - Tetova Sot

Nëntë zyrtarë policor janë arrestuar sot paradite në një aksion policor, mëson Alsat nga burime brenda MPB-së. Ata ishin pjesë e zingjirit për falsifikimin e pasaportave dhe dokumenteve personale. Nga...

Ruskoska: Do të presim reagim nga Spasovski e më pas do të hapim hetim për aferën “Mafia”

para 2 jave - Ina

Prokurorja për krim të organizuar, Villma Ruskoska lidhur me aferën “Mafia” të cilën e publikoi VMRO-DPMNE-ja opozitare, ka deklaruar se nuk do të nguten me hetime dhe do të presin reagimin e ministrit...

Arrestohen nëntë persona në MPB që kanë falsifikuar pasaporta

para 2 jave - Shenja

Janë arrestuar nëntë zyrtarë policorë, nën dyshimet se kanë falsifikuar pasaporta dhe dokumente tjera personale. Sipas informacioneve hetimet janë zhvilluar brenda një viti dhe janë mbledhur dëshmi, të...

Mickoski: Qeveria bashkëpunon me narko-bosët e Ballkanit

para 2 jave - Flaka

Kreu i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickovski akuzoi sot pushtetin se sjtetin e ka vënë në dispozicion të mafies dhe se po bashkëpunon me narko-bosët e Ballkanit. “Para disa muajve thash se me shtetin udhëheq...

Arrestohen 9 persona, akuzohen për dhënien e pasaportave “narko-bosëve” të Ballkanit

para 2 jave - Flaka

Nëntë zyrtarë policor janë arrestuar sot paradite në një aksion policor, mëson Alsat nga burime brenda MPB-së. Ata ishin pjesë e zingjirit për falsifikimin e pasaportave dhe dokumenteve personale. Nga...

“Pasaportat e bosëve”, arrestohen nëntë policë

para 2 jave - Fakti Ditor

Nëntë nëpunës të MPB-së kanë qenë pjesë e aferës “Mafia”. Ata janë pjesë e rrjetit për të cilin ekzistojnë dyshime se kanë falsifikuar pasaporta dhe letërnjoftime që më pas ua kanë ndarë anëtarëve të nëntokës...

“Pasaportat e bosëve”, arrestohen nëntë policë

para 2 jave - Info7

Nëntë nëpunës të MPB-së kanë qenë pjesë e aferës “Mafia”. Ata janë pjesë e rrjetit për të cilin ekzistojnë dyshime se kanë falsifikuar pasaporta dhe letërnjoftime që më pas ua kanë ndarë anëtarëve të nëntokës...

RMV/ Falsifikuan dokumente të udhëtimit, arrestohen dhjetra persona

para 2 jave - Tetova Sot

Aksion i madh policor është duke u realizuar nga Ministria e Punëve të Brendshme në Shkup Deri më tani, siç mëson TV21, janë arrestuar dhjetëra persona nën dyshimin se kanë kryer falsifikim të dokumenteve...

Skandali “Mafia”, Mickovski: Qeveria bashkëpunon me narko-bosët e Ballkanit

para 2 jave - Tetova Sot

Kreu i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickovski akuzoi sot pushtetin se sjtetin e ka vënë në dispozicion të mafies dhe se po bashkëpunon me narko-bosët e Ballkanit. “Para disa muajve thash se me shtetin udhëheq...

OBRM-PDUKM thotë se narko-bosët e Ballkanit kanë pasaporta të Maqedonisë

para 2 jave - Telegrafi

Partia opozitare OBRM-PDUKM publikoi dokumente se si disa persona të dyshuar për krim të organizuar në rajon kanë marrë dokumente identifikimi dhe udhëtimi të Maqedonisë së Veriut. Sipas dosjes së tyre,...

Mickoski shpalos aferën “Mafia”, akuzon qeverinë se u ka dhënë pasaporta narko-bosave Ballkanik

para 2 jave - Shenja

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristian Mickoski ka akuzuar qeverinë se kanë dhënë dokumente personave të dyshuar për krim të organizuar në rajon. Ai tha se struktura të larta të shtetit janë të lidhur me mafian....

Arrestohen 9 persona, akuzohen për dhënien e pasaportave “narko-bosëve” të Ballkanit

para 2 jave - Smart News

Nëntë zyrtarë policor janë arrestuar sot paradite në një aksion policor, mëson Alsat nga burime brenda MPB-së. Ata ishin pjesë e zingjirit për falsifikimin e pasaportave dhe dokumenteve personale. Nga...

DHJETËRA NËPUNËS POLICORË JANË ARRESTUAR PËR FALSIFIKIM TË DOKUMENTEVE

para 2 jave - Smart News

Paradite në një aksion të madh policor janë arrestuar dhjetëra nëpunës policorë, të cilët kanë qenë pjesë e zinxhirit për falsifikimin e dokumenteve për udhëtim dhe dokumenteve personaële, ndërsa aksioni...

Mickoski: Qeveria bashkëpunon me narko-bosët e Ballkanit

para 2 jave - Fakti Ditor

Kreu i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickovski akuzoi sot Qeverinë se shtetin e ka vënë në dispozicion të mafias dhe se po bashkëpunon me narko-bosët e Ballkanit. Ai tha se pushteti aktual ju ka mundësuar disa...

Aksion i madh policor në Shkup, arrestohen dhjetëra persona për falsifikim të dokumenteve

para 2 jave - Zyrtare

Aksion i madh policor është duke u realizuar nga Ministria e Punëve të Brendshme në Shkup Deri më tani, siç mëson TV21, janë arrestuar dhjetëra persona nën dyshimin se kanë kryer falsifikim të dokumenteve...

Mickovski flet rreth aferës “Mafia”,ja detajet:

para 2 jave - Top24

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristian Mickoski ka akuzuar qeverinë se kanë dhënë dokumente personave të dyshuar për krim të organizuar në rajon. Ai tha se struktura të larta të shtetit janë të lidhur me mafian....

Arrestohen 9 persona me pasaporta fallco

para 2 jave - Top24

Janë arrestuar nëntë zyrtarë policorë, nën dyshimet se kanë falsifikuar pasaporta dhe dokumente tjera personale. Sipas informacioneve hetimet janë zhvilluar brenda një viti dhe janë mbledhur dëshmi, të...

Arrestohen 9 persona, akuzohen për dhënien e pasaportave “narko-bosëve” të Ballkanit

para 2 jave - Almakos

Nëntë zyrtarë policor janë arrestuar sot paradite në një aksion policor, mëson Alsat nga burime brenda MPB-së. Ata ishin pjesë e zingjirit për falsifikimin e pasaportave dhe dokumenteve personale. Nga...

OBRM-PDUKM thotë se narko-bosët e Ballkanit kanë pasaporta të Maqedonisë

para 2 jave - Bota Sot

Partia opozitare OBRM-PDUKM publikoi dokumente se si disa persona të dyshuar për krim të organizuar në rajon kanë marrë dokumente identifikimi dhe udhëtimi të Maqedonisë së Veriut. Sipas dosjes së tyre,...

Arrestohen dhjetëra persona për falsifikim të dokumenteve të udhëtimit

para 2 jave - Fakti Ditor

Aksion i madh policor është duke u realizuar nga Ministria e Punëve të Brendshme në Shkup Deri më tani, siç mëson TV21, janë arrestuar dhjetëra persona nën dyshimin se kanë kryer falsifikim të dokumenteve...

Mickoski: Qeveria bashkëpunon me narko-bosët e Ballkanit

para 2 jave - Lobi

Kreu i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickovski akuzoi sot pushtetin se sjtetin e ka vënë në dispozicion të mafies dhe se po bashkëpunon me narko-bosët e Ballkanit. “Para disa muajve thash se me shtetin udhëheq...

Arrestohen dhjetëra persona për falsifikim të dokumenteve të udhëtimit

para 2 jave - Almakos

Aksion i madh policor është duke u realizuar nga Ministria e Punëve të Brendshme në Shkup Deri më tani, siç mëson TV21, janë arrestuar dhjetëra persona nën dyshimin se kanë kryer falsifikim të dokumenteve...

Arrestohen dhjetra persona pasi falsifikuan dokumente të udhëtimit

para 2 jave - Lobi

Aksion i madh policor është duke u realizuar nga Ministria e Punëve të Brendshme në Shkup Deri më tani, siç mëson TV21, janë arrestuar dhjetëra persona nën dyshimin se kanë kryer falsifikim të dokumenteve...

Arrestohen 9 persona, akuzohen për dhënien e pasaportave “narko-bosëve” të Ballkanit

para 2 jave - Fakti Ditor

Alsat mëson jozyrtarisht se në aksionin policor që po zhvillohet rreth pajisjes me pasaporta të “narko-bosëve” të Ballkanit janë arrestuar 9 persona. Ndryshe gjatë ditës së djeshme VMRO DPMNE-ja akuzon...

Aksion i madh brenda MPB-së, arrestohen disa policë

para 2 jave - Arbresh

Janë arrestuar dhjetëra zyrtarë policorë, nën dyshimet se kanë falsifikuar pasaporta dhe dokumente tjera personale. Siç raportojnë disa mediume, hetimet janë zhvilluar brenda një viti dhe janë mbledhur...

Arrestohen dhjetëra persona për falsifikim të dokumenteve të udhëtimit

para 2 jave - Info7

Aksion i madh policor është duke u realizuar nga Ministria e Punëve të Brendshme në Shkup Deri më tani, siç mëson TV21, janë arrestuar dhjetëra persona nën dyshimin se kanë kryer falsifikim të dokumenteve...

TV21 mëson: Arrestohen dhjetëra persona për falsifikim të dokumenteve të udhëtimit

para 2 jave - Lajm

Aksion i madh policor është duke u realizuar nga Ministria e Punëve të Brendshme në Shkup Deri më tani, siç mëson TV21, janë arrestuar dhjetëra persona nën dyshimin se kanë kryer falsifikim të dokumenteve...

Skandali “Mafia”, Mickovski: Qeveria bashkëpunon me narko-bosët e Ballkanit

para 2 jave - Fakti Ditor

Kreu i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickovski akuzoi sot pushtetin se sjtetin e ka vënë në dispozicion të mafies dhe se po bashkëpunon me narko-bosët e Ballkanit.Para disa muajve thash se me shtetin udhëheq...

VMRO-DPMNE thotë se narko-bosët e Ballkanit kanë pasaporta të Maqedonisë

para 2 jave - Shenja

Partia opozitare VMRO-DPMNE publikoi dokumente se si disa persona të dyshuar për krim të organizuar në rajon kanë marrë dokumente identifikimi dhe udhëtimi të Maqedonisë së Veriut. Sipas dosjes së tyre,...

Shqiptarët e lindur këtu nuk mund të marrin nënshtetësinë, narkobosët pa problem marrin pasaporta të Maqedonisë

para 2 jave - Lajm

Jovica Vukotiq, udhëheqës i mafisë serbe Deri sa shumë shqiptarë që kanë lindur në Maqedoni, ose jetojnë këtu me dekada, nuk po munden ende të marin nënshtetësinë, këtë problem si duket nuk e kanë narkobosët...

OBRM-PDUKM: Narko-bosët e Ballkanit kanë pasaporta të Maqedonisë

para 2 jave - Arbresh

Partia opozitare OBRM-PDUKM publikoi dokumente se si disa persona të dyshuar për krim të organizuar në rajon kanë marrë dokumente identifikimi dhe udhëtimi të Maqedonisë së Veriut. Sipas dosjes së tyre,...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK