BE do të përgatisë propozim lidhur me ndihmën financiare për sirianët në Turqi

para një jave - BalkanWeb

Bashkimi Evropian do të paraqesë një propozim lidhur me ndihmat financiare në çështjen e mbështetjes së sirianëve që strehon Turqia. Në konferencën për media, zëdhënësve të Komisionit Evropian iu drejtuan...

Gafa e Presidencës turke, karrige zyrtare vetëm për burrat, Leyen ulet në divan

para një jave - Zeri

Vizita e liderëve të Bashkimit Europian në Turqi u shoqërua me një ortek polemikash. Kjo për shkak të një incidenti me protokollin, i cili në rrjete sociale është bërë viral duke nxitur kritika dhe akuza...

Një vizitë e panevojshme

para një jave - Bota Sot

Është një pamje krejtësisht për shijen e Rexhep Tajip Erdogan: dy përfaqësuesit më të lartë të BE-së në sallën e tij madhështore, majtas dhe djathtas të Presidentit Turk, pas tyre flamujt Evropian dhe...

Nënçmohet Ursula von der Leyen në Turqi në takimin ku diskutohej edhe për të drejtat e grave

para një jave - Koha.net

Ursula von de Leyen, presidentja e parë grua në Komisionin Evropian, ka mbetur “e befasuar” pasi është lënë pa karrige gjatë takimit me dy presidentët evropianë dhe liderit të Turqisë, Recep Tayyip Erdogan,...

Presidentja e Këshillit Evropian turpërohet gjatë takimit me Presidentin turk, Erdogan (Video)

para një jave - Panorama

Presidenti i Këshillit Evropian Charles Michel dhe Presidentja e Komisionit Evropian Ursula von der Leyen ishin dje në Ankara për të diskutuar me Presidentin Recep Taip Erdogan mbi shqetësimet e bllokut...

Erdogan e pret në takim Von der Leyen por nuk ndan karrige për të! (VIDEO)

para një jave - Klan Kosova

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan u takua të martën me dy presidentët e Bashkimit Europian, por një moment i vështirë kur gruaja mes tyre mbeti në këmbë shkaktoi pak trazira diplomatike. Një video e...

Shkelje protokolli në takimin BE-Ankara

para një jave - Bota Sot

Presidenti i Këshillit Evropian Charles Michel dhe Presidentja e Komisionit Evropian Ursula von der Leyen ishin dje në Ankara për të diskutuar me Presidentin Recep Taip Erdogan mbi shqetësimet e bllokut...

DW: Burrat në “ballë të oxhakut” e von der Leyen ulet në divan!

para një jave - TV21

Vizita e liderëve të Bashkimit Europian në Turqi u shoqërua me polemika të shumta jo vetëm për shkak të mosmarrëveshjeve politike. Madje edhe vet renditja e ulëseve ka shkaktuar debate të shumta në rrjetet...

Shkelje protokolli në takimin BE-Ankara

para një jave - Zëri i Amerikës

Presidenti i Këshillit Evropian Charles Michel dhe Presidentja e Komisionit Evropian Ursula von der Leyen ishin dje në Ankara për të diskutuar me Presidentin Recep Taip Erdogan mbi shqetësimet e bllokut...

Erdogan lë pa karrige von der Leyen

para një jave - Klan

Erdogan lë pa karrige von der Leyen Presidentja e KE mbetet e befasuar gjatë takimit me kreun e shtetit turk Presidentja e Komisionit Europian u përball me një surprizë të pakëndshme gjatë vizitës së saj...

Erdogani le në divan Ursula Von Der Leyen

para një jave - Alsat-M

Vizita e liderëve të Bashkimit Europian në Turqi u shoqërua me polemika të shumta jo vetëm për shkak të mosmarrëveshjeve politike. Madje edhe vet renditja e ulëseve ka shkaktuar debate të shumta në rrjetet...

Erdogan lë pa karrige Der Leyen

para një jave - Mapo

Një vizitë e pakëndshme në Ankara ka qenë ajo e presidentes së KE-së, Ursula Von Der Leyen. Gjatë takimit me presidentin turk, Recep Tayyip Erdoğan, Der Leyen u detyrua të ulej në një divan dhe jo në krahun...

ERDOGAN LË PA KARRIGE VON DER LEYEN

para një jave - Klan Macedonia

PRESIDENTJA E KE MBETET E BEFASUAR GJATË TAKIMIT ME KREUN E SHTETIT TURK Presidentja e Komisionit Europian u përball me një surprizë të pakëndshme gjatë vizitës së saj në Ankara. Gjatë takimit me kreun...

Gafa e Presidencës turke, karrige zyrtare vetëm për burrat, Leyen ulet në divan

para një jave - Indeks online

Vizita e liderëve të Bashkimit Europian në Turqi u shoqërua me një ortek polemikash. Kjo për shkak të një incidenti me protokollin, i cili në rrjete sociale është bërë viral duke nxitur kritika dhe akuza...

Gafa e Presidencës turke, karrige zyrtare vetëm për burrat, Leyen ulet në divan

para një jave - Bota Sot

Vizita e liderëve të Bashkimit Europian në Turqi u shoqërua me një ortek polemikash. Kjo për shkak të një incidenti me protokollin, i cili në rrjete sociale është bërë viral duke nxitur kritika dhe akuza...

Erdogan e ofendon presidenten e komisionit europian Ursula Von Der Leyen, e le të pa karrige të ulet në divan

para një jave - InfoShqip

Vizita e liderëve të Bashkimit Europian në Turqi u shoqërua me polemika të shumta jo vetëm për shkak të mosmarrëveshjeve politike. Madje edhe vet renditja e ulëseve ka shkaktuar debate të shumta në rrjetet...

Erdogan e ofendon komisioneren e BE, le në divan Ursula Von Der Leyen

para një jave - InfoShqip

Vizita e liderëve të Bashkimit Europian në Turqi u shoqërua me polemika të shumta jo vetëm për shkak të mosmarrëveshjeve politike. Madje edhe vet renditja e ulëseve ka shkaktuar debate të shumta në rrjetet...

Erdogani le në divan Ursula Von Der Leyen (VIDEO)

para një jave - Tetova1

Vizita e liderëve të Bashkimit Europian në Turqi u shoqërua me polemika të shumta jo vetëm për shkak të mosmarrëveshjeve politike. Madje edhe vet renditja e ulëseve ka shkaktuar debate të shumta në rrjetet...

ERDOGAN LË PA KARRIGE VON DER LEYEN

para një jave - Fakti Ditor

Presidentja e Komisionit Europian u përball me një surprizë të pakëndshme gjatë vizitës së saj në Ankara. Gjatë takimit me kreun e shtetit turk, shërbimi i protokollit i presidencës kishte parashikuar...

Moment i sikletshëm në presidencën turke: Erdogan e Michel ulën në karrige, Von der Leyen mbetët në këmbë

para 2 jave - Telegrafi

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan u takua të martën me dy presidentët e Bashkimit Evropian, por një moment i vështirë ishte kur gruaja mes tyre mbeti në këmbë. Një video e udhëheqësve të mbledhur në...

Erdogani le në divan Ursula Von Der Leyen

para një jave - Tetova Sot

Vizita e liderëve të Bashkimit Europian në Turqi u shoqërua me polemika të shumta jo vetëm për shkak të mosmarrëveshjeve politike. Madje edhe vet renditja e ulëseve ka shkaktuar debate të shumta në rrjetet...

Erdogan e pret në takim Von der Leyen por nuk ndan karrige për të

para një jave - Periskopi

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan u takua të martën me dy presidentët e Bashkimit Europian, por një moment i vështirë kur gruaja mes tyre mbeti në këmbë shkaktoi pak trazira diplomatike. Një video e...

BE-Turqi synojnë raporte pozitive

para 2 jave - Ora news

Bashkimi Europian është gati të ndjekë një axhendë konkrete dhe pozitive me Turqinë, dhe të punojë për të ulur tensionet dypalëshe. Presidentja e Komisionit Europian, Ursula fon der Lajen dhe presidenti...

Erdogan e ofendon komisioneren e BE, le në divan Ursula Von Der Leyen

para një jave - Zyrtare

Vizita e liderëve të Bashkimit Europian në Turqi u shoqërua me polemika të shumta jo vetëm për shkak të mosmarrëveshjeve politike. Madje edhe vet renditja e ulëseve ka shkaktuar debate të shumta në rrjetet...

Erdogan dhe Michel zënë karriget, Ursula von der Leyen ngelet në këmbë (Video)

para 2 jave - Shekulli

Publikuar më 07.04.2021 nga Enida Vërça Një gafë ka ndodhur në takimin mes krerëve të BE dhe Presidentit të Turqisë, Rexhep Taip Erdogan. Në momentin kur të gjithë do të uleshin në vende, Erdogan dhe Presidenti...

VIDEO/ Gafë në takim, Erdogan dhe Michel zënë karriget, Ursula von der Leyen ngelet në këmbë

para 2 jave - Zhurnal

Një gafë ka ndodhur në takimin mes krerëve të BE dhe Presidentit të Turqisë, Rexhep Taip Erdogan. Në momentin kur të gjithë do të uleshin në vende, Erdogan dhe Presidenti i Këshillit Europian u ulën në...

Erdogani le në divan Ursula Von Der Leyen

para një jave - Lajm

Vizita e liderëve të Bashkimit Europian në Turqi u shoqërua me polemika të shumta jo vetëm për shkak të mosmarrëveshjeve politike. Madje edhe vet renditja e ulëseve ka shkaktuar debate të shumta në rrjetet...

Burrat në “ballë të oxhakut” e von der Leyen ulet në divan!

para një jave - in7

Vizita e liderëve të Bashkimit Europian në Turqi u shoqërua me polemika të shumta jo vetëm për shkak të mosmarrëveshjeve politike. Madje edhe vet renditja e ulëseve ka shkaktuar debate të shumta në rrjetet...

VIDEO/ Gafë në takim, Erdogan dhe Michel zënë karriget, Ursula von der Leyen ngelet në këmbë

para 2 jave - BalkanWeb

Një gafë ka ndodhur në takimin mes krerëve të BE dhe Presidentit të Turqisë, Rexhep Taip Erdogan. Në momentin kur të gjithë do të uleshin në vende, Erdogan dhe Presidenti i Këshillit Europian u ulën në...

VIDEO/ Gafë në takim, Erdogan dhe Michel zënë karriget, presidentja e KE ngelet në këmbë

para 2 jave - Mapo

Një gafë ka ndodhur në takimin mes krerëve të BE dhe Presidentit të Turqisë, Rexhep Taip Erdogan. Në momentin kur të gjithë do të uleshin në vende, Erdogan dhe Presidenti i Këshillit Europian u ulën në...

Shkoi për vizitë te Erdogani, Von der Leyen mbetë në këmbë në takim (VIDEO)

para 2 jave - Insajderi

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, është vënë në një pozitë të vështirë në vizitën e saj të zhvilluar në Turqi, derisa u takuat me presidentin turk, Rexhep Tajip Erdogan, njofton...

Gafa e Presidencës turke, karrige zyrtare vetëm për burrat, Leyen ulet në divan

para 2 jave - Ekonomia Online

Vizita e liderëve të Bashkimit Europian në Turqi u shoqërua me një ortek polemikash. Kjo për shkak të një incidenti me protokollin, i cili në rrjete sociale është bërë viral duke nxitur kritika dhe akuza...

Zyrtarët e BE-së të shqetësuar me sundimin e ligjit në Turqi

para 2 jave - Indeks online

Zyrtarët e lartë të Bashkimit Evropian kanë shprehur shqetësimin e tyre të thellë për nivelin e respektimit të të drejtave të njeriut në Turqi. Ata i thanë presidentit turk, Recep Tayyip Erdogan se, BE-ja...

Moment i sikletshëm në presidencën turke: Erdogan e Michel ulën në karrige, Von der Leyen mbetët në këmbë

para 2 jave - Fakti Ditor

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan u takua të martën me dy presidentët e Bashkimit Evropian, por një moment i vështirë ishte kur gruaja mes tyre mbeti në këmbë. Një video e udhëheqësve të mbledhur në...

Zyrtarët e BE-së të shqetësuar me sundimin e ligjit në Turqi

para 2 jave - Alsat-M

Zyrtarët e lartë të Bashkimit Evropian kanë shprehur shqetësimin e tyre të thellë për nivelin e respektimit të të drejtave të njeriut në Turqi. Ata i thanë presidentit turk, Recep Tayyip Erdogan se, BE-ja...

Moment i sikletshëm në presidencën turke: Erdogan e Michel ulën në karrige, Von der Leyen mbetët në këmbë

para 2 jave - Top24

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan u takua të martën me dy presidentët e Bashkimit Evropian, por një moment i vështirë ishte kur gruaja mes tyre mbeti në këmbë. Një video e udhëheqësve të mbledhur në...

Krerët e BE takim me Erdogan në Ankara

para 2 jave - Ora news

Në vazhdën e përmirësimit të lidhjeve midis Turqisë dhe Bashkimit Evropian (BE), presidenti turk, Recep Tayyip Erdoğan, ka pritur në takim në Ankara zyrtarë të lartë të BE-së të cilët po qëndrojnë për...

Presidenti turk pret në takim në Ankara zyrtarët e lartë të BE-së

para 2 jave - Zeri

Në vazhdën e përmirësimit të lidhjeve midis Turqisë dhe Bashkimit Evropian (BE), presidenti turk, Recep Tayyip Erdoëan, ka pritur në takim në Ankara zyrtarë të lartë të BE-së të cilët po qëndrojnë për...

Moment i sikletshëm në presidencën turke: Erdogan e Michel ulën në karrige, Von der Leyen mbetët në këmbë

para 2 jave - in7

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan u takua të martën me dy presidentët e Bashkimit Evropian, por një moment i vështirë ishte kur gruaja mes tyre mbeti në këmbë. Një video e udhëheqësve të mbledhur në...

Zyrtarët e BE-së të shqetësuar me sundimin e ligjit në Turqi

para 2 jave - Evropa e Lirë

Zyrtarët e lartë të Bashkimit Evropian kanë shprehur shqetësimin e tyre të thellë për nivelin e respektimit të të drejtave të njeriut në Turqi. Ata i thanë presidentit turk, Recep Tayyip Erdogan se, BE-ja...

Zyrtarët e BE-së të shqetësuar me sundimin e ligjit në Turqi! Ja çfarë kërkojnë nga Erdogan

para 2 jave - Panorama

Zyrtarët e lartë të Bashkimit Evropian kanë shprehur shqetësimin e tyre të thellë për nivelin e respektimit të të drejtave të njeriut në Turqi. Ata i thanë presidentit turk, Recep Tayyip Erdogan se, BE-ja...

Moment i sikletshëm në presidencën turke: Erdogan e Michel ulën në karrige, Von der Leyen mbetët në këmbë

para 2 jave - Ekonomia Online

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan u takua të martën me dy presidentët e Bashkimit Evropian, por një moment i vështirë ishte kur gruaja mes tyre mbeti në këmbë. Një video e udhëheqësve të mbledhur në...

VIDEO/ Gafë në takim, Erdogan dhe Michel zënë karriget, Ursula von der Leyen ngelet në këmbë

para 2 jave - Zyrtare

Një gafë ka ndodhur në takimin mes krerëve të BE dhe Presidentit të Turqisë, Rexhep Taip Erdogan. Në momentin kur të gjithë do të uleshin në vende, Erdogan dhe Presidenti i Këshillit Europian u ulën në...

Erdogan e lë në këmbë presidenten e Komisionit Evropian: Momenti bëhet viral

para 2 jave - Gazeta Metro

Presidentja e Komisionit Evropian Ursula von der Leyen dhe Presidenti i Këshillit Evropian Charles Michel vizituan Turqinë dhe biseduan me Rexhep Tajip Erdogan për çështje të tilla si emigracioni dhe veprimet...

Ursula von der Leyen mbetet në këmbë në takimin e saj me Erdogan

para 2 jave - Arbresh

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan u takua të martën me dy presidentët e Bashkimit Evropian, por një moment i sikletshën ndodhi kur gruaja mes tyre mbeti në këmbë dhe shkaktoi pak trazira diplomatike....

Zyrtarët e BE-së të shqetësuar me sundimin e ligjit në Turqi

para 2 jave - InfoShqip

Zyrtarët e lartë të Bashkimit Evropian kanë shprehur shqetësimin e tyre të thellë për nivelin e respektimit të të drejtave të njeriut në Turqi. Ata i thanë presidentit turk, Recep Tayyip Erdogan se, BE-ja...

Momenti i sikletshëm që nuk u vu re nga takimi i krerëve të BE-së me presidentin turk Erdogan

para 2 jave - Dosja.al

Ursula von der Leyen, Michel Charles dhe Rexhep Taip Erdogan 7 Prill, 2021 10:37 TURQI – Një video që përshkruan sikletin e takimit të Presidentit turk Rexhep Taip Erdogan me udhëheqësit e Bashkimit Evropian...

Video/ Erdogan dhe Michel tregohen ‘maskilistë’ me Ursula von der Leyen, i zënë karriget. E detyrojnë të ulet me zyrtarë jo të sërës së saj

para 2 jave - FaxWeb

Një moment shumë larg skenës së ”xhentëlman”-ëve është shënuar gjatë një takimi zyrtar që ka pasur presidenti i Turqisë Rexhep Taip Erdogan, me dy presidentëve të Bashkimit Europian, Presidentin e Këshillit...

Presidenti turk pret në takim në Ankara zyrtarët e lartë të BE-së

para 2 jave - Top Channel

Në vazhdën e përmirësimit të lidhjeve midis Turqisë dhe Bashkimit Evropian (BE), presidenti turk, Recep Tayyip Erdoğan, ka pritur në takim në Ankara zyrtarë të lartë të BE-së të cilët po qëndrojnë për...

Zyrtarët e BE-së të shqetësuar me sundimin e ligjit në Turqi

para 2 jave - Lajm

Zyrtarët e lartë të Bashkimit Evropian kanë shprehur shqetësimin e tyre të thellë për nivelin e respektimit të të drejtave të njeriut në Turqi. Ata i thanë presidentit turk, Recep Tayyip Erdogan se, BE-ja...

Po bën XHIRON e rrjetit! Momenti që nuk duhet humbur nga takimi BE-Turqi, Ursula von der Leyen ngel në këmbë, Erdogan dhe Michel akomodohen pa ia hedhur sytë

para 2 jave - Dosja.al

Momenti i sikletshëm 7 Prill, 2021 9:08 ANKARA – Një video nga takimi mes presidentit turk Recep Tayyip Erdogan me udhëheqësit e Bashkimit Evropian Ursula von der Leyen dhe Charles Michel po bën xhiron...

BE-ja e “shqetësuar thellë” për të drejtat e njeriut në Turqinë e Erdoganit

para 2 jave - Koha.net

Dy zyrtarët më të lartë të Bashkimit Evropian kanë shprehur “shqetësime të thella” rreth të drejtave të njeriut në Turqi, teksa janë shprehur optimistë të martën për krijimin e marrëdhënieve më të forta...

Çfarë ndodhi në takimin 3 orësh mes Erdogan dhe krerëve të BE

para 2 jave - Klan

Çfarë ndodhi në takimin 3 orësh mes Erdogan dhe krerëve të BE Gjatë takimit tre orësh në Ankara me presidentin turk Rexhep Taip Erdogan kreu i Këshillit Evropian Charles Michel dhe presidentja e Komisionit...

Çfarë ndodhi në takimin 3 orësh mes Erdogan dhe krerëve të BE

para 2 jave - Gazeta Tema

Gjatë takimit tre orësh në Ankara me presidentin turk Rexhep Taip Erdogan kreu i Këshillit Evropian Charles Michel dhe presidentja e Komisionit Evropian Ursula von der Leyen i bënë thirrje Turqisë që të...

BE e gatshme të rivendosë marrëdhëniet me Turqinë

para 2 jave - Lexo

Presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen dhe Presidenti i Këshillit Europian, Charles Michel zhvilluan një vizitë në Turqi me qëllim rivendosjen e marrëdhënieve me Ankaranë për të rritur...

Presidenti turk pret në takim në Ankara zyrtarët e lartë të BE-së

para 2 jave - Shenja

Në vazhdën e përmirësimit të lidhjeve midis Turqisë dhe Bashkimit Evropian (BE), presidenti turk, Recep Tayyip Erdoğan, ka pritur në takim në Ankara zyrtarë të lartë të BE-së të cilët po qëndrojnë për...

BE nis bisedimet me Turqinë/ Diplomatët europianë ia thonë hapur Erdoganit: Ne do të mbrojmë në çdo mënyrë interesat e Greqisë dhe Qipros!

para 2 jave - Panorama

“Dënimi i plotë ndaj çdo veprimi që do të prekte Greqinë dhe Qipron, si Shtete Anëtare të Bashkimit Evropian”, kështu u shpreh Presidentja e Komisionit Evropian Ursula von der Leyen dhe Presidenti i Këshillit...

BE ja bën të qartë Erdoganit: Ne do të mbrojmë në çdo mënyrë interesat e Greqisë dhe Qipros

para 2 jave - ABC News

Ursula von der Leyen dhe Charles Michel i dhanë një mesazh të qartë Presidentit turk Erdogan në Ankara: Ne do të mbrojmë në çdo mënyrë interesat e Greqisë dhe Qipros. Presidentët Von der Leyen dhe Michel...

Çfarë ndodhi në takimin 3 orësh mes Erdogan dhe krerëve të BE

para 2 jave - Java News

Gjatë takimit tre orësh në Ankara me presidentin turk Rexhep Taip Erdogan kreu i Këshillit Evropian Charles Michel dhe presidentja e Komisionit Evropian Ursula von der Leyen i bënë thirrje Turqisë që të...

Erdogan në takim me zyrtarët e lartë të BE-së

para 2 jave - Top24

Në vazhdën e përmirësimit të lidhjeve midis Turqisë dhe Bashkimit Evropian (BE), presidenti turk, Recep Tayyip Erdoğan, ka pritur në takim në Ankara zyrtarë të lartë të BE-së të cilët po qëndrojnë për...

Nis takimi midis krerëve të BE-së dhe presidentit turk Erdogan

para 2 jave - Zhurnal

Ka filluar takimi midis krerëve të BE-së dhe presidentit turk, Rexhep Taip Erdogan mbi forximin e marrëdhënieve dy-palëshe. Presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel dhe shefja e Komisionit Evropian,...

BE ja bën të qartë Erdoganit: Ne do të mbrojmë në çdo mënyrë interesat e Greqisë dhe Qipros

para 2 jave - InfoShqip

Ursula von der Leyen dhe Charles Michel i dhanë një mesazh të qartë Presidentit turk Erdogan në Ankara: Ne do të mbrojmë në çdo mënyrë interesat e Greqisë dhe Qipros. Presidentët Von der Leyen dhe Michel...

Raportet BE-Turqi, Von der Leyen dhe Michel takohen me presidentin Erdogan

para 2 jave - ABC News

Në kuadër të situatës së krijuar së fundmi mes Turqisë dhe Greqisë, zyrtarët e lartë të Bashkimit Evropian, kreu i Këshillit Evropian, Charles Michel dhe Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der...

Nis takimi midis krerëve të BE-së dhe presidentit turk Erdogan

para 2 jave - RTK

Ka filluar takimi midis krerëve të BE-së dhe presidentit turk, Rexhep Taip Erdogan mbi forximin e marrëdhënieve dy-palëshe. Presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel dhe shefja e Komisionit Evropian,...

BE në Turqi: Çështjet e të drejtave të njeriut janë të pakontestueshme

para 2 jave - Dosja.al

Ursula von der Leyen dhe Rexhep Taip Erdogan 6 Prill, 2021 17:44 TURQI – BE është “thellësisht e shqetësuar” për vendimin e Turqisë për t’u tërhequr nga një konventë për të luftuar dhunën ndaj grave, tha...

Ursula von der Leyen ka propozuar fonde të reja për refugjatët në Turqi

para 2 jave - Dosja.al

Ursula von der Leyen dhe Rexhep Taip Erdogan 6 Prill, 2021 17:30 TURQI – Komisioni Evropian së shpejti do t’i bëjë një propozim Turqisë për të siguruar rrjedhën e fondeve për refugjatët, tha të martën...

Presidenti i KE-së, Charles Michel, i kërkoi Turqisë që të lehtësojë mosmarrëveshjet në Mesdhe

para 2 jave - Fakti Ditor

TURQI – Presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel i bëri thirrje Turqisë të vazhdojë të punojë për të zgjidhur mosmarrëveshjet me Greqinë dhe Qipron mbi të drejtat e gazit në Mesdhe ndërsa vizitoi...

Presidenti i KE-së, Charles Michel, i kërkoi Turqisë që të lehtësojë mosmarrëveshjet në Mesdhe

para 2 jave - Dosja.al

Charles Michel dhe Rexhep Taip Erdogan 6 Prill, 2021 17:04 TURQI – Presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel i bëri thirrje Turqisë të vazhdojë të punojë për të zgjidhur mosmarrëveshjet me Greqinë...

Nis takimi midis krerëve të BE-së dhe presidentit turk Erdogan, Michel: Gati për të biseduar të ardhmen tonë

para 2 jave - InfoShqip

Ka filluar takimi midis krerëve të BE-së dhe presidentit turk, Rexhep Taip Erdogan mbi forximin e marrëdhënieve dy-palëshe. Presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel dhe shefja e Komisionit Evropian,...

Nis takimi midis krerëve të BE-së dhe presidentit turk Erdogan, Michel: Gati për të biseduar të ardhmen tonë

para 2 jave - Zyrtare

Ka filluar takimi midis krerëve të BE-së dhe presidentit turk, Rexhep Taip Erdogan mbi forximin e marrëdhënieve dy-palëshe. Presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel dhe shefja e Komisionit Evropian,...

Zyrtarë të lartë të BE-së sot në Turqi

para 2 jave - Zhurnal

Presidenti i Këshillit Evropian Charles Michel dhe presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, ndalen sot në Ankara të Turqisë, në lidhje me dialogun dypalësh. Pritet që gjatë vizitës, të...

Nis takimi midis krerëve të BE-së dhe presidentit turk Erdogan, Michel: Gati për të biseduar të ardhmen tonë

para 2 jave - Dosja.al

Charles Michel, Rexhep Taip Erdogan dhe Ursula von der Leyen 6 Prill, 2021 14:03 TURQI – Ka filluar takimi midis krerëve të BE-së dhe presidentit turk, Rexhep Taip Erdogan mbi forximin e marrëdhënieve...

Zyrtarë të lartë të BE-së sot në Turqi

para 2 jave - Alsat-M

Presidenti i Këshillit Evropian Charles Michel dhe presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, ndalen sot në Ankara të Turqisë, në lidhje me dialogun dypalësh. Pritet që gjatë vizitës, të...

Zyrtarë të lartë të BE-së sot në Turqi

para 2 jave - Bota Sot

Presidenti i Këshillit Evropian Charles Michel dhe presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, ndalen sot në Ankara të Turqisë, në lidhje me dialogun dypalësh. Pritet që gjatë vizitës, të...

Zyrtarë të lartë të BE-së sot në Turqi

para 2 jave - RTK

Presidenti i Këshillit Evropian Charles Michel dhe presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, ndalen sot në Ankara të Turqisë, në lidhje me dialogun dypalësh. Pritet që gjatë vizitës, të...

BE-Turqi: Çfarë kanë në axhendë shefat europianë që do të vizitojnë Ankaranë sot?

para 2 jave - Scan TV

Tani kanë kaluar 22 vjet që kur Turqia u bë një vend kandidat për anëtarësim në Bashkimin Europian. Ka qenë një rrugë shkëmbore, dhe përfundimisht e pafrytshme. Në vitin 2018, negociatat u ngrinë për atë...

Krerët e BE-së do të bëjnë një vizitë të rrallë në Turqi për të ringjallur marrëdhëniet midis dy palëve

para 2 jave - Dosja.al

Rexhep Taip Erdogan, Charles Miche dhe Ursula Von Der Leyen 6 Prill, 2021 10:24 TURQI – Dy zyrtarët e lartë të BE-së sot do të shkojnë drejt Turqisë për t’i bërë të qartë presidentit turk, Rexhep Tajip...

Zyrtarë të lartë të BE-së sot në Turqi

para 2 jave - KosovaPress

Presidenti i Këshillit Evropian Charles Michel dhe presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, ndalen sot në Ankara të Turqisë, në lidhje me dialogun dypalësh. Pritet që gjatë vizitës, të...

Zyrtarë të lartë të BE-së sot në Turqi

para 2 jave - Ekonomia Online

Presidenti i Këshillit Evropian Charles Michel dhe presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, ndalen sot në Ankara të Turqisë, në lidhje me dialogun dypalësh. Pritet që gjatë vizitës, të...

​Zyrtarë të lartë të BE-së sot në Turqi

para 2 jave - Arbresh

Presidenti i Këshillit Evropian Charles Michel dhe presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, ndalen sot në Ankara të Turqisë, në lidhje me dialogun dypalësh. Pritet që gjatë vizitës, të...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK