SHBA, tashmë është zyrtare/ Vendin e ka “pushtuar” varianti britanik

para një jave - Top Channel

Tashmë varianti britanik i koronavirusitr është mbizotërues në SHBA, e konfirmuar kjo nga autoritetet vendase. Sipas drejtoreshës së Qendrave për Parandalimin dhe Kontrollin e Sëmundjeve, Rochelle Walensky,...

Varianti britanik i koronavirusit, më i përhapuri në SHBA, identifikohet në 52 rajone

para një jave - BalkanWeb

Varianti i koronavirusit që përhapet më lehtë, i identifikuar fillimisht në Mbretërinë e Bashkuar, është kthyer në variantin më të përhapur në Shtetet e Bashkuara. Ndaj edhe numri i rasteve të infektimit...

Varianti britanik i koronavirusit, "më i përhapuri në SHBA"

para një jave - Bota Sot

Varianti i koronavirusit që përhapet më lehtë, i identifikuar fillimisht në Mbretërinë e Bashkuar, është kthyer në variantin më të përhapur në Shtetet e Bashkuara, andaj edhe numri i rasteve të infektimit...

Varianti britanik i koronavirusit, "më i përhapuri në SHBA"

para një jave - RTK

Varianti i koronavirusit që përhapet më lehtë, i identifikuar fillimisht në Mbretërinë e Bashkuar, është kthyer në variantin më të përhapur në Shtetet e Bashkuara, andaj edhe numri i rasteve të infektimit...

VARIANTI BRITANIK I KORONAVIRUSIT, “MË I PËRHAPURI NË SHBA”

para një jave - Klan Macedonia

Varianti i koronavirusit që përhapet më lehtë, i identifikuar fillimisht në Mbretërinë e Bashkuar, është kthyer në variantin më të përhapur në Shtetet e Bashkuara, andaj edhe numri i rasteve të infektimit...

Varianti britanik i koronavirusit, “më i përhapuri në SHBA”

para një jave - GazetaBlic

Varianti i koronavirusit që përhapet më lehtë, i identifikuar fillimisht në Mbretërinë e Bashkuar, është kthyer në variantin më të përhapur në Shtetet e Bashkuara, andaj edhe numri i rasteve të infektimit...

Varianti britanik i koronavirusit, “më i përhapuri në SHBA”

para një jave - Koha.mk

Varianti i koronavirusit që përhapet më lehtë, i identifikuar fillimisht në Mbretërinë e Bashkuar, është kthyer në variantin më të përhapur në Shtetet e Bashkuara, andaj edhe numri i rasteve të infektimit...

Varianti britanik i koronavirusit, "më i përhapuri në SHBA"

para një jave - Evropa e Lirë

Varianti i koronavirusit që përhapet më lehtë, i identifikuar fillimisht në Mbretërinë e Bashkuar, është kthyer në variantin më të përhapur në Shtetet e Bashkuara, andaj edhe numri i rasteve të infektimit...

Vitia: Situata në Kosovë është shumë e rëndë, varianti britanik është shumëfish më i rrezikshëm

para një jave - Alsat-M

Ministri i Shëndetësisë në Kosovë, Arben Vitia ka mbajtur një konferencë për media bashkë me Ministrin e Financave, Transfereve dhe Punës ku është deklaruar për masat anti-COVID. Ministri Vitia deklaroi...

SHBA, tashmë është zyrtare: Vendin e ka “pushtuar” varianti britanik

para një jave - Gazeta Metro

Tashmë varianti britanik i koronavirusit është mbizotërues në SHBA, e konfirmuar kjo nga autoritetet vendase. Sipas drejtoreshës së Qendrave për Parandalimin dhe Kontrollin e Sëmundjeve, Rochelle Walensky,...

SHBA, tashmë është zyrtare: Vendin e ka “pushtuar” varianti britanik

para një jave - KosovaPress

Tashmë varianti britanik i koronavirusit është mbizotërues në SHBA, e konfirmuar kjo nga autoritetet vendase. Sipas drejtoreshës së Qendrave për Parandalimin dhe Kontrollin e Sëmundjeve, Rochelle Walensky,...

Varianti britanik i koronavirusit, “më i përhapuri në SHBA”

para një jave - Tetova Sot

Varianti i koronavirusit që përhapet më lehtë, i identifikuar fillimisht në Mbretërinë e Bashkuar, është kthyer në variantin më të përhapur në Shtetet e Bashkuara, andaj edhe numri i rasteve të infektimit...

Varianti britanik i koronavirusit, “më i përhapuri në SHBA”

para një jave - Shenja

Varianti i koronavirusit që përhapet më lehtë, i identifikuar fillimisht në Mbretërinë e Bashkuar, është kthyer në variantin më të përhapur në Shtetet e Bashkuara, andaj edhe numri i rasteve të infektimit...

Vitia: Situata është shumë e rënduar, masat janë më se të nevojshme

para një jave - Koha.net

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka thënë se masat që kanë hyrë sot në fuqi janë më se të nevojshme për të parandaluar përhapjen e COVID-19. Vitia në një konferencë të përbashkët me ministrin e Financave,...

Varianti britanik i Covid-19 bën namin në SHBA, identifikohet në 36 shtete

para një jave - FaxWeb

Varianti i koronavirusit që përhapet më lehtë, i identifikuar fillimisht në Mbretërinë e Bashkuar, është kthyer në variantin më të përhapur në Shtetet e Bashkuara. Ndaj edhe numri i rasteve të infektimit...

Hoxha: Me hovin e përhapjes në Kosovë, virusit po i jepet rasti për të pësuar mutacion

para një jave - Koha.net

Përhapja me të madhe e COVID-19 në Kosovë po i jep mundësinë virusit që të pësojë mutacion, ka deklaruar Kreshnik Hoxha, drejtor i shkencave në kimi dhe shkencëtar farmaceutik i angazhuar në zhvillimin...

Vitia: Situata është shumë e rëndë, varianti i ri britanik është shumëfish më i rrezikshëm

para një jave - Aktuale

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia ka mbajtur një konferencë për media bashkë me Ministrin e Financave, Transfereve dhe Punës ku është deklaruar për masat anti-COVID. Ministri Vitia deklaroi se duhet...

Vitia: Situata është shumë e rëndë, varianti i ri britanik është shumëfish më i rrezikshëm

para një jave - ABC News

Ministri i Shëndetësisë në Kosovë, Arben Vitia ka mbajtur një konferencë për media bashkë me Ministrin e Financave, Transfereve dhe Punës ku është deklaruar për masat anti-COVID. Ministri Vitia deklaroi...

Vitia: Situata është shumë e rëndë, varianti i ri britanik është shumëfish më i rrezikshëm (VIDEO)

para një jave - Albeu

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia ka mbajtur një konferencë për media bashkë me Ministrin e Financave, Transfereve dhe Punës ku është deklaruar për masat anti-COVID. Ministri Vitia deklaroi se duhet...

Vitia jep alarmin: Varianti britanik po i prek moshat e reja, është shumë i rrezikshëm

para një jave - Indeks online

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia gjatë një konference për media me ministrin e Financave, Hekuran Murati, tha se varianti britanik është shumëfish më i rrezikshëm, shkruan Indeksonline. Ai tha se ky...

Vitia: Varianti britanik i COVID-19 është më agresiv

para një jave - Insajderi

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, tha se varianti britanik i COVID-19 është dominant në Kosovë. “Është shumë më agresiv dhe prek më shumë të rinjtë”, tha Vitia. Sipas Vitisë shpërndarja e variantit...

Alarmon Arben Vitia: Situata është shumë e rënduar, ky variant i Covid-19 është shumëfish më i rrezikshëm

para një jave - Bota Sot

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka thënë se masat që kanë hyrë sot në fuqi janë më se të nevojshme për të parandaluar përhapjen e COVID-19. Vitia në një konferencë të përbashkët me ministrin e Financave,...

Vitia: Situata është shumë e rënduar, masat janë më se të nevojshme

para një jave - RTK

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka thënë se masat që kanë hyrë sot në fuqi janë më se të nevojshme për të parandaluar përhapjen e COVID-19. Vitia në një konferencë të përbashkët me ministrin e Financave,...

Vitia: Varianti britanik i virusit shumë më i rrezikshëm dhe prek moshat e reja të cilat do të vaksinohen në fazën e tretë

para një jave - Zeri

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia ka thënë sot se situata në Kosovë është e rëndë si pasojë e pandemisë COVID-19. Vitia, në një konferencë për media, ka bërë të ditur se situata është rënduar edhe për...

Hoxha: Me hovin e përhapjes në Kosovë, virusit po i jepet rasti për të pësuar mutacion

para një jave - Aktuale

Përhapja me të madhe e COVID-19 në Kosovë po i jep mundësinë virusit që të pësojë mutacion, ka deklaruar Kreshnik Hoxha, drejtor i shkencave në kimi dhe shkencëtar farmaceutik i angazhuar në zhvillimin...

Vitia thotë se situata është shumë e rëndë: Varianti i ri britanik është shumëfish më i rrezikshëm

para një jave - OraInfo

Vitia thotë se situata me koronavirus në vend është shumë e rëndë. Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia ka mbajtur një konferencë për media bashkë me Ministrin e Financave, Transfereve dhe Punës ku është...

Vitia: Situata është shumë e rënduar, masat janë më se të nevojshme

para një jave - Bota Sot

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka thënë se masat që kanë hyrë sot në fuqi janë më se të nevojshme për të parandaluar përhapjen e COVID-19. Vitia në një konferencë të përbashkët me ministrin e Financave,...

Ashpërsimi i masave kundër COVID-19, shpjegimi i ministrit Vitia: Ky ka qenë alarmi kryesor

para një jave - Infokusi

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia ka thënë se prania e shtuar e variantit britanik të infeksionit COVID-19, “ka qenë njëra nga bazat kryesore” e vendimit për ashpërsimin e masave anti-COVID për 11 ditët...

Vitia: Situata është shumë e rëndë, varianti i ri britanik është shumëfish më i rrezikshëm

para një jave - Lajmi.net

Ministri Vitia deklaroi se duhet me doemos të respektohen të gjitha masat, sidomos ato bazike që kanë të bëjnë me luftimin e virusit COVID-19. Ai theksoi se vetëm sot pati 14 vdekje, qytetarë që humbën...

Vitia: Varianti britanik i COVID-19 është dominues në Kosovë

para një jave - Arbresh

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia ka thënë se varianti britanik i COVID-19, është dominues në Kosovë. Ai ka thënë se testimi për variantin britanik është bërë në fund të marsit, ndërsa raportin për...

Vitia: Varianti britanik është dominant mbi 95% në Kosovë

para një jave - Ekonomia Online

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, tha se varianti britanik është dominant në Kosovë, ku nga 147 mostra të marra, 97.28% kanë rezultuar pozitive, raporton Ekonomia Online. Vitia tha se ky variant ka...

Vitia: Situata në Kosovë është e rendë, varianti i ri britanik është shumë agresiv dhe i prek moshat e reja

para një jave - Gazeta Metro

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia ka thënë se situata në Kosovë është shumë e rëndë me COVID-19 dhe se varianti i ri britanik është shumëfish më i rrezikshëm, shkruan Gazeta Metro. Arben Vitia ka mbajtur...

Vitia: Situata në institucionet shëndetësore është shumë e rëndë, masat i ndihmojnë procesit të vaksinimit

para një jave - Ekonomia Online

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia ka thënë se situata me Covid-19 është shumë e rëndë, sidomos në institucionet shëndetësore, raporton Ekonomia Online. Ai ka thënë vendimi për masa të reja ka qenë i...

Vitia: Situata në institucionet shëndetësore është shumë e rëndë, masat i ndihmojnë procesit të vaksinimit

para një jave - Ekonomia Online

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia ka thënë se situata me Covid-19 është shumë e rëndë, sidomos në institucionet shëndetësore, raporton Ekonomia Online. Ai ka thënë vendimi për masa të reja ka qenë i...

Alarmon Lul Raka: Variantet e reja COVID-19 duhet të jenë shqetësim për të gjithë

para një jave - OraInfo

Lul Raka: Variantet e reja COVID-19 duhet të jenë alarm për të gjithë. Mikrobiologu Lul Raka ngre alarmin për variantin britanik të COVID-19, pasi sipas tij, ka shpejtësi më të madhe të përhapjes.“Nëse...

Lul Raka: Variantet e reja COVID-19 duhet të jenë alarm për të gjithë

para një jave - GazetaBlic

Mikrobiologu Lul Raka ngre alarmin për variantin britanik të COVID-19, pasi sipas tij, ka shpejtësi më të madhe të përhapjes. “ Nëse shpejtësinë e përhapjes e ka deri në 70 për qind më të lartë atëherë...

Me variantet e reja nuk mjafton vetëm vaksina, pse kemi nevojë për një strategji të fortë globale

para një jave - ABC News

The Conversation Në fund të vitit 2020, ekzistonte një shpresë e fortë që nivelet e larta të vaksinimit do të krijonin mundësinë që njerëzimi të fitonte luftën ndaj SARS-CoV-2, virusi që shkakton COVID-19....

Zbulohet një tjetër mutacion i rrezikshëm i Covid-19

para një jave - Klan

Zbulohet një tjetër mutacion i rrezikshëm i Covid-19 Shfaqet në Japoni dhe po përhapet me shpejtësi Shënohet një variant i ri i Covid-19 në Japoni. Është quajtur E484K dhe ky mutacion po alarmon autoritetet...

Alarmon Lul Raka: Variantet e reja të COVID-19 të merren seriozisht

para një jave - Infokusi

Mikrobiologu Lul Raka ngre alarmin për variantin britanik të COVID-19, pasi sipas tij, ka shpejtësi më të madhe të përhapjes. “Nëse shpejtësinë e përhapjes e ka deri në 70 për qind më të lartë atëherë...

Hyjnë në fuqi masat e reja antiCOVID-19

para një jave - Telegrafi

Tashmë kanë hyrë në fuqi masat e reja të Qeverisë së Republikës së Kosovës me qëllim të kontrollit, parandalimit dhe luftimit të pandemisë COVID–19. Masat e reja janë bërë të ditura një ditë më parë, ndërsa...

Lul Raka: Variantet e reja COVID-19 duhet të jenë alarm për të gjithë

para një jave - RTK

Mikrobiologu Lul Raka ngre alarmin për variantin britanik të COVID-19, pasi sipas tij, ka shpejtësi më të madhe të përhapjes. “Nëse shpejtësinë e përhapjes e ka deri në 70 për qind më të lartë atëherë...

Raka: Variantet e reja të Covid-19 duhet të jenë alarm për të gjithë

para një jave - Gazeta Express

Mikrobiologu Lul Raka ngre alarmin për variantin britanik të Covid-19, pasi sipas tij, ka shpejtësi më të madhe të përhapjes. Ndërkohë në Klinikën Infektive shprehin shqetësim për mungesën e laboratorëve...

Raka: Variantet e reja të Covid-19 duhet të jenë alarm për të gjithë

para një jave - GazetaBlic

Mikrobiologu Lul Raka ngre alarmin për variantin britanik të Covid-19, pasi sipas tij, ka shpejtësi më të madhe të përhapjes. Ndërkohë në Klinikën Infektive shprehin shqetësim për mungesën e laboratorëve...

Raka: Variantet e reja të COVID-19 duhet të jenë alarm për të gjithë

para një jave - Zeri

Mikrobiologu Lul Raka ngre alarmin për variantin britanik të Covid-19, pasi sipas tij, ka shpejtësi më të madhe të përhapjes. Ndërkohë në Klinikën Infektive shprehin shqetësim për mungesën e laboratorëve...

Lul Raka: Variantet e reja të Covid-19 duhet të jenë alarm për të gjithë

para një jave - OraInfo

Lul Raka thotë se variantet e reja të Covid-19 duhet të jenë alarm për të gjithë. Mikrobiologu Lul Raka ngre alarmin për variantin britanik të Covid-19, pasi sipas tij, ka shpejtësi më të madhe të përhapjes....

Raka: Variantet e reja të Covid-19 duhet të jenë alarm për të gjithë

para një jave - Bota Sot

Mikrobiologu Lul Raka ngre alarmin për variantin britanik të Covid-19, pasi sipas tij, ka shpejtësi më të madhe të përhapjes. Ndërkohë në Klinikën Infektive shprehin shqetësim për mungesën e laboratorëve...

Raka: Variantet e reja të Covid-19 duhet të jenë alarm për të gjithë

para një jave - Indeks online

Mikrobiologu Lul Raka ngre alarmin për variantin britanik të Covid-19, pasi sipas tij, ka shpejtësi më të madhe të përhapjes. Ndërkohë në Klinikën Infektive shprehin shqetësim për mungesën e laboratorëve...

Raka: Variantet e reja të Covid-19 duhet të jenë alarm për të gjithë

para një jave - RTK

Mikrobiologu Lul Raka ngre alarmin për variantin britanik të Covid-19, pasi sipas tij, ka shpejtësi më të madhe të përhapjes. Ndërkohë në Klinikën Infektive shprehin shqetësim për mungesën e laboratorëve...

Raka: Variantet e reja të Covid-19 duhet të jenë alarm për të gjithë

para një jave - Insajderi

Mikrobiologu Lul Raka ngre alarmin për variantin britanik të Covid-19, pasi sipas tij, ka shpejtësi më të madhe të përhapjes. Ndërkohë në Klinikën Infektive shprehin shqetësim për mungesën e laboratorëve...

Covid, varianti japonez “Eek” mposht vaksinën? Ja çfarë dimë për të

para një jave - Gazeta Tema

Pas variantit “anglez”, “brazilian”, “afrikano-jugor”, “nigerian” dhe “kalifornian” të koronavirusit, duket se në “lojë” ka hyrë edhe ai “japonez”. Mutacioni i proteinës spike E484k, i pagëzuar si “Eek”,...

Kosova nën masa të reja/ 97% e rasteve me variantin britanik

para një jave - Flaka

Varianti britanik i koronavirusit duket se është bërë dominues tani në Kosovë dhe kjo ka detyruar qeverinë të marrë masa për të minimizuar ekspozimin ndaj Covid 19 dhe ngadalësimin e përhapjes së virusit....

Të rinjtë në SHBA po infektohen më shumë

para një jave - Klan

Të rinjtë në SHBA po infektohen më shumë Përhapja e varianteve dhe mbajtja hapur e palestrave po çojnë në rritjen e rasteve Drejtoresha e Qendrës për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve Rochelle Walensky...

Raka: Variantet e reja të COVID-19 duhet të jenë alarm për të gjithë

para një jave - Lajmi.net

Variantet e reja e Covid-19 po rrezikojnë përkeqësimin e mëtejmë të situatës epidemiologjike me koronavirus. Një ditë me parë, Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, bëri të ditur se ka rritje të rasteve...

Raka: Variantet e reja të Covid-19 duhet të jenë alarm për të gjithë

para një jave - Infokusi

Mikrobiologu Lul Raka ngre alarmin për variantin britanik të Covid-19, pasi sipas tij, ka shpejtësi më të madhe të përhapjes. Ndërkohë në Klinikën Infektive shprehin shqetësim për mungesën e laboratorëve...

Raka: Variantet e reja të Covid-19 duhet të jenë alarm për të gjithë

para një jave - Epoka e Re

Mikrobiologu Lul Raka ngre alarmin për variantin britanik të Covid-19, pasi sipas tij, ka shpejtësi më të madhe të përhapjes. Ndërkohë në Klinikën Infektive shprehin shqetësim për mungesën e laboratorëve...

Raka: Variantet e reja të Covid-19 duhet të jenë alarm për të gjithë

para një jave - Epoka e Re

Mikrobiologu Lul Raka ngre alarmin për variantin britanik të Covid-19, pasi sipas tij, ka shpejtësi më të madhe të përhapjes. Ndërkohë në Klinikën Infektive shprehin shqetësim për mungesën e laboratorëve...

Lul Raka: Variantet e reja COVID-19 duhet të jenë alarm për të gjithë

para një jave - KosovaPress

Mikrobiologu Lul Raka ngre alarmin për variantin britanik të COVID-19, pasi sipas tij, ka shpejtësi më të madhe të përhapjes. “Nëse shpejtësinë e përhapjes e ka deri në 70 për qind më të lartë atëherë...

Raka: Variantet e reja të koronavirusit duhet të jenë alarm për të gjithë

para një jave - Arbresh

Mikrobiologu Lul Raka ngre alarmin për variantin britanik të Covid-19, pasi sipas tij, ka shpejtësi më të madhe të përhapjes. Ndërkohë në Klinikën Infektive shprehin shqetësim për mungesën e laboratorëve...

Raka: Variantet e reja të COVID-19 kanë shpejtësi më të madhe të përhapjes

para një jave - Gazeta Metro

Mikrobiologu Lul Raka ngre alarmin për variantin britanik të Covid-19, pasi sipas tij, ka shpejtësi më të madhe të përhapjes. Ndërkohë në Klinikën Infektive shprehin shqetësim për mungesën e laboratorëve...

Raporti/ Të rinjtë po “ushqejnë” rritjen e numrit të të infektuarve

para një jave - NOA

Në SHBA, drejtoresha e Qendrave për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve Rochelle Walensky tha se të rinjtë janë ata që kryesojnë rastet e fundit me COVID-19, ndërsa shkalla në rritje e vaksinimit...

Raka: Variantet e reja të Covid-19 duhet të jenë alarm për të gjithë

para një jave - Ekonomia Online

Mikrobiologu Lul Raka ngre alarmin për variantin britanik të Covid-19, pasi sipas tij, ka shpejtësi më të madhe të përhapjes. Ndërkohë në Klinikën Infektive shprehin shqetësim për mungesën e laboratorëve...

Raka: Variantet e reja të Covid-19 duhet të jenë alarm për të gjithë

para një jave - Periskopi

Mikrobiologu Lul Raka ngre alarmin për variantin britanik të Covid-19, pasi sipas tij, ka shpejtësi më të madhe të përhapjes. Ndërkohë në Klinikën Infektive shprehin shqetësim për mungesën e laboratorëve...

Publikohet vendimi i Qeverisë, këto janë të gjitha masat e reja që hyjnë në fuqi nga e mërkura

para një jave - Telegrafi

Qeveria e Republikës së Kosovës ka publikuar të plotë vendimin për masat e reja me qëllim të kontrollit, parandalimit dhe luftimit të pandemisë COVID–19. Masat e reja janë bërë të ditura një ditë më parë,...

Kosova nën masa të reja/ 97% e rasteve me variantin britanik

para një jave - Top Channel

Varianti britanik i koronavirusit duket se është bërë dominues tani në Kosovë dhe kjo ka detyruar qeverinë të marrë masa për të minimizuar ekspozimin ndaj Covid 19 dhe ngadalësimin e përhapjes së virusit....

Masat e reja të qeverisë Kurti reagon edhe Ambasada Amerikane

para një jave - Infokusi

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Prishtinë, ka reaguar pasi qeveria e Kosovës të hënën mori masa të reja antiCOVID. Nga kjo ambasadë janë shkrehur përkrahin masat e reja anti-Covid, të miratuara nga...

Këto janë të gjitha vendimet e miratuara në mbledhjen e 5-të të Qeverisë Kurti

para një jave - Infokusi

Qeveria e Republikës së Kosovës, e udhëhequr nga Kryeministri Albin Kurti, ka mbajtur mbledhjen e saj të rregullt, të pestën me radhë, në të cilën ka marrë vendim për miratimin e masave të përgjithshme...

Kosova merr masa të reja, 97% e rasteve me variantin britanik

para një jave - Lexo

Varianti britanik i koronavirusit duket se është bërë dominues tani në Kosovë dhe kjo ka detyruar qeverinë të marrë masa për të minimizuar ekspozimin ndaj Covid 19 dhe ngadalësimin e përhapjes së virusit....

Mbi 14 mijë raste aktive me Covid-19 në Kosovë

para një jave - Koha.net

Raporti i fundit i IKSHPK tregoi për 512 raste të reja pozitive me virusin Sars-Cov-2, duke e çuar në total numrin e të infektuarve në vend në 94.167 raste. Deri më tani, sipas të dhënave zyrtare, janë...

Zyrtarja e lartë e shëndetit publik në SHBA: Të rinjtë po “ushqejnë” rritjen e numrit të të infektuarve

para një jave - Gazeta Tema

Në SHBA, drejtoresha e Qendrave për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve Rochelle Walensky tha se të rinjtë janë ata që kryesojnë rastet e fundit me COVID-19, ndërsa shkalla në rritje e vaksinimit...

Zyrtarja e lartë e shëndetit publik në SHBA: Të rinjtë po “ushqejnë” rritjen e numrit të të infektuarve

para një jave - BalkanWeb

Në SHBA, drejtoresha e Qendrave për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve Rochelle Walensky tha se të rinjtë janë ata që kryesojnë rastet e fundit me COVID-19, ndërsa shkalla në rritje e vaksinimit...

Arsyetimi i qeverisë për masat e marra

para një jave - Arbresh

Masat e ndërmarra sipas këtij vendimi janë mbështetur në arsyetimin se: – Situata faktike në bazë të analizës së situatës epidemiologjike me COVID-19 nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të datës...

SHBA, Qendra për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve: Të rinjtë po “ushqejnë” rritjen e numrit të të infektuarve me COVID-19

para një jave - Top Channel

Në SHBA, drejtoresha e Qendrave për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve Rochelle Walensky tha se të rinjtë janë ata që kryesojnë rastet e fundit me COVID-19, ndërsa shkalla në rritje e vaksinimit...

​SHBA, të rinjtë janë ata që po “ushqejnë” infektimet

para një jave - Top Channel

Me shtimin e vaksinimeve tek moshat e mëdha, tani në SHBA po vihet re një fenomen shqetësues lidhur me përhapjen e koronavirusit. Drejtoresha e Qendrave për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve Rochelle...

Covid, varianti japonez “Eek” mposht vaksinën? Ja çfarë dimë për të

para një jave - Dosja.al

Foto Ilustruese 6 Prill, 2021 11:18 JAPONI – Pas variantit “anglez”, “brazilian”, “afrikano-jugor”, “nigerian” dhe “kalifornian” të koronavirusit, duket se në “lojë” ka hyrë edhe ai “japonez”. Mutacioni...

SHBA, të rinjtë janë ata që po “ushqejnë” infektimet

para një jave - Lobi

Me shtimin e vaksinimeve tek moshat e mëdha, tani në SHBA po vihet re një fenomen shqetësues lidhur me përhapjen e koronavirusit. Drejtoresha e Qendrave për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve Rochelle...

SHBA, të rinjtë janë ata që po “ushqejnë” infektimet

para një jave - Infokusi

Me shtimin e vaksinimeve tek moshat e mëdha, tani në SHBA po vihet re një fenomen shqetësues lidhur me përhapjen e koronavirusit. Drejtoresha e Qendrave për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve Rochelle...

SHBA/ Të rinjtë janë ata që po preken më shumë nga koronavirusi

para një jave - Arbresh

Me shtimin e vaksinimeve tek moshat e mëdha, tani në SHBA po vihet re një fenomen shqetësues lidhur me përhapjen e koronavirusit. Drejtoresha e Qendrave për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve Rochelle...

Kurti për masat e reja anti-COVID: Jemi të detyruar të veprojmë, është përhapur shumë varianti britanik

para një jave - Telegrafi

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka deklaruar se gjendja emergjente e shëndetit publik, i ka detyruar që të kufizojnë lirinë e lëvizjes, lirinë e tubimit, e të drejtën e privatësisë, dhe lirinë e dhënies...

SHBA, të rinjtë janë ata që po “ushqejnë” infektimet!

para një jave - KosovaPress

Me shtimin e vaksinimeve tek moshat e mëdha, tani në SHBA po vihet re një fenomen shqetësues lidhur me përhapjen e koronavirusit. Drejtoresha e Qendrave për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve Rochelle...

Vitia: Varianti britanik po sulmon më shumë të rinjtë, prandaj u shtua nevoja për marrjen e masave

para një jave - Telegrafi

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia ka thënë se gjendja nëpër spitalet e Kosovës është mjaft e rëndë, ndërkaq theksoi se brenda pak ditësh, sipas parashikimeve të profesionistëve shëndetësor, numri i...

Nga 147 mostra pozitive me COVID-19, mbi 97 për qind me variantin britanik, Qeveria arsyeton masat e reja

para një jave - Telegrafi

Varianti më i përhapur i COVID-19 në Kosovë është ai britanik, prandaj edhe kërkohet të minimizohet ekspozimi ndaj COVID-19, thuhet në propozimin për masat e reja antiCOVID në Kosovë, i cili pritet të...

Kurti kërkon respektimin e masave anti-Covid, thotë se është përhapur shumë varianti britanik

para një jave - KosovaPress

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka deklaruar se gjendja emergjente e shëndetit publik, i ka detyruar që të kufizojnë lirinë e lëvizjes, lirinë e tubimit, e të drejtën e privatësisë, dhe lirinë e dhënies...

MSh-ja: Nga 147 mostra për variantin britanik të Covid-19, 97% janë pozitive

para një jave - Arbresh

Ministria e Shëndetësisë në arsyetimin e masave anti-COVID të propozuara Qeverisë ka bërë të ditur se nga janë 147 mostra pozitive me SARS CoV-2 për detektimin të varianteve britanik B.1.1.7 dhe atij të...

MSh-ja: Nga 147 mostra për variantin britanik të Covid-19, 97% janë pozitive

para një jave - Ekonomia Online

Ministria e Shëndetësisë në arsyetimin e masave anti-COVID të propozuara Qeverisë ka bërë të ditur se nga janë 147 mostra pozitive me SARS CoV-2 për detektimin të varianteve britanik B.1.1.7 dhe atij të...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK