Rregullatori i BE-së: Vaksina AstraZeneca ka “lidhje të mundshme” me mpiksjet e gjakut

para një jave - Top Channel

Agjencia Evropiane e Barnave (EMA) konfirmoi se ekziston një “lidhje e mundshme” midis vaksinës AstraZeneca dhe “rasteve shumë të rralla të mpiksjeve të pazakonta të gjakut”. “Komiteti i sigurisë i EMA-së...

Rajonet spanjolle pezullojnë përsëri përdorimin e vaksinës AstraZeneca

para një jave - BalkanWeb

Rajonet spanjolle Castile dhe Leon përsëri kanë pezulluar përdorimin e vaksinës AstraZeneca kundër koronavirusit të ri (COVID-19). Më parë vaksina ishte vendosur në pritje në rajon dhe më vonë në të gjithë...

Tromboza nga “AstraZeneca”? EMA: Këto janë simptomat që duhet t’ju shqetësojnë

para një jave - Bota Sot

Agjencia Evropiane e Barnave (EMA) deklaroi sot se kishte gjetur një “lidhje të mundshme” mes vaksinës kundër COVID-19, “AstraZeneca” dhe mpiksjes së gjakut që shkakton trombozë, por theksoi se efektet...

Presion shtesë për “AstraZenecan” në BE dhe Britani

para një jave - Koha.net

Vaksina kundër COVID-19 e kompanisë “AstraZeneca”, e shoqëruar që prej fillimit me telashe, është përballur të mërkurën me presion shtesë, teksa Rregullatori Evropian i Barnave ka gjetur një ndërlidhje...

Tromboza nga “AstraZeneca”? EMA: Këto janë simptomat që duhet t’ju shqetësojnë

para një jave - ABC News

Agjencia Evropiane e Barnave (EMA) deklaroi sot se kishte gjetur një “lidhje të mundshme” mes vaksinës kundër COVID-19, “AstraZeneca” dhe mpiksjes së gjakut që shkakton trombozë, por theksoi se efektet...

Rregullatorët evropianë dhe britanikë rekomandojnë vaksinën AstraZeneca

para një jave - Klan Kosova

Rregullatorët evropian dhe britanik kanë deklaruar se kanë gjetur një “lidhje të mundshme” mes vaksinës AstraZeneca dhe rasteve të rralla të trashjes së gjakut, por rikonfirmuan rëndësinë e saj në mbrojtjen...

EMA: Përfitimet nga AstraZeneca tejkalojnë rreziqet për efekte anësore

para një jave - Gazeta Tema

Agjencia Europiane e Barnave konfirmoi të mërkurën një lidhje të mundshme mes vaksinës AstraZeneca dhe mpiksjes së gjakut te personat që e kanë marrë atë. Zbulimi, edhe pse bëhet fjalë për një numër tepër...

Rregullatorët evropianë dhe britanikë rekomandojnë vaksinën AstraZeneca

para një jave - Bota Sot

Rregullatorët evropian dhe britanik kanë deklaruar se kanë gjetur një “lidhje të mundshme” mes vaksinës AstraZeneca dhe rasteve të rralla të trashjes së gjakut, por rikonfirmuan rëndësinë e saj në mbrojtjen...

Mpiksja e gjakut, OBSH: Lidhja është e mundshme, por nuk është konfirmuar

para një jave - Telegrafi

Komisioni këshillimor për sigurinë e vaksinave të Organizatës Botërore të Shëndetësisë tha sot se lidhja midis vaksinës AstraZeneca kundërCOVID-19 dhe rasteve të rralla të mpiksjes së gjakut me trombocitet...

Britania e Madhe ndalon përdorimin e vaksinës AstraZeneca nën 30 vjeç

para një jave - Gazeta Tema

“Përfitimet i tejkalojnë rreziqet”, është qëndrimi zyrtar më i fundit. Megjithatë EMA saktësoi se ka zbuluar një lidhje mes rasteve me mpiksje gjaku pas marrjes së vaksinës, edhe pse ato ishin mjaft të...

Belgjika ndalon vaksinën AstraZeneca për personat nën 55 vjeç për një muaj

para një jave - Mapo

Belgjika do të japë vaksinën AstraZeneca vetëm për personat mbi 55 vjeç për një muaj. Autoritetet shëndetësore të vendit kanë vendosur të pezullojnë përdorimin e vaksinës AstraZeneca për qytetarët nën...

Në Britani të rinjtë deri në moshën 30 vjeç do vaksinohen me Fajzer ose Moderna

para një jave - Koha.mk

Londër, 7 prill – Imunizimi kundër Kovid-19 me vaksinat e Universitetit në Oksford dhe “Astra Zeneka” për personat e moshës nën 30 vjet do të ndërpritet sot bazë të rekomandimeve të Agjencisë britanike...

Belgjika ndalon vaksinën AstraZeneca për personat nën 55 vjeç për një muaj

para një jave - ABC News

Belgjika do të japë vaksinën AstraZeneca vetëm për personat mbi 55 vjeç për një muaj. Autoritetet shëndetësore të vendit kanë vendosur të pezullojnë përdorimin e vaksinës AstraZeneca për qytetarët nën...

Mpiksja e gjakut, OBSH: Lidhja është e mundshme, por nuk është konfirmuar

para një jave - RTK

Komisioni këshillimor për sigurinë e vaksinave të Organizatës Botërore të Shëndetësisë tha sot se lidhja midis vaksinës AstraZeneca kundërCOVID-19 dhe rasteve të rralla të mpiksjes së gjakut me trombocitet...

Mpiksja e gjakut, OBSH: Lidhja është e mundshme, por nuk është konfirmuar

para një jave - Tetova Sot

Komisioni këshillimor për sigurinë e vaksinave të Organizatës Botërore të Shëndetësisë tha sot se lidhja midis vaksinës AstraZeneca kundërCOVID-19 dhe rasteve të rralla të mpiksjes së gjakut me trombocitet...

U jepet fund dyshimeve, EMA publikon analizën për vaksinën AstraZeneca

para një jave - Ina

Agjencia Evropiane e Barnave (EMA) nuk identifikoi sot një faktor specifik rreziku për vaksinën AstraZeneca, ndërsa beson se ekuilibri i rrezik/përfitimit mbetet “pozitiv”. “Asnjë faktor specifik rreziku...

Britania kërkon alternativë ndaj vaksinës së “AstraZeneca” për personat nën 30 vjeç

para një jave - Zeri

Komiteti këshillimor i vaksinave i Britanisë së Madhe tha të mërkurën se vendi duhet të japë një alternativë ndaj vaksinës së COVID-19 të “Oxford / AstraZeneca” për personat nën 30 vjeç kur është e mundur,...

EMA: I takon secilit shtet të vendosë për vaksinën AstraZeneca

para një jave - KosovaPress

Agjencia Evropiane e Barnave (EMA) tha se secili vend duhet të vendosë vetë se si të trajtojë përfundimin se pas marrjes së vaksinës AstraZeneca, ekziston rreziku i mpiksjes së gjakut. Kur merr një vendim,...

Mpiksja e gjakut, OBSH: Lidhja është e mundshme, por nuk është konfirmuar

para një jave - Bota Sot

Komisioni këshillimor për sigurinë e vaksinave të Organizatës Botërore të Shëndetësisë tha sot se lidhja midis vaksinës AstraZeneca kundërCOVID-19 dhe rasteve të rralla të mpiksjes së gjakut me trombocitet...

U jepet fund dyshimeve, EMA publikon analizën për vaksinën AstraZeneca

para një jave - TV21

Agjencia Evropiane e Barnave (EMA) nuk identifikoi sot një faktor specifik rreziku për vaksinën AstraZeneca, ndërsa beson se ekuilibri i rrezik/përfitimit mbetet “pozitiv”. “Asnjë faktor specifik rreziku...

AstraZeneca ndali provat klinike të vaksinës tek fëmijët

para një jave - Portalb

Studiuesit e universitetit të Oksfordit kanë ndërprerë provat klinike me vaksinën e Oxford-AstraZenecas që përfshin fëmijë dhe adoleshentë ndërsa entet rregullatore britanike të barnave po kryejnë një...

Banorët e Madridit presin në rradhë për t’u vaksinuar

para një jave - Arbresh

Banorët e Madridit kanë treguar se ndjehen të sigurtë me vaksinën AstraZeneca pavarësisht nga fakti se agjencitë europiane dhe britanike të ilaçeve kanë gjetur një lidhje të mundshme midis vaksinës dhe...

EMA: Përfitimet nga AstraZeneca tejkalojnë ndjeshëm efektet anësore

para një jave - Telegrafi

Agjencia Evropiane e Barnave (EMA) nuk identifikoi sot një faktor specifik rreziku për vaksinën AstraZeneca, ndërsa beson se ekuilibri i rrezik/përfitimit mbetet “pozitiv”. “Asnjë faktor specifik rreziku...

Mpiksja e gjakut, OBSH: Lidhja është e mundshme, por nuk është konfirmuar

para një jave - Shenja

Komisioni këshillimor për sigurinë e vaksinave të Organizatës Botërore të Shëndetësisë tha sot se lidhja midis vaksinës AstraZeneca kundërCOVID-19 dhe rasteve të rralla të mpiksjes së gjakut me trombocitet...

Qytetarët e Maqedonisë që pranuan vaksinën “AstraZeneca” në Serbi do të rivaksinohen kur do të arrijnë dozat e reja

para një jave - Telegrafi

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe tha se qytetarët që pranuan vaksinën “AstraZeneca” në Serbi do të mund të rivaksinohen në Maqedoninë e Veriut kur do të arrijnë dozat tjera nga Kovaks mehanzimi....

Agjencia Evropiane e Barnave: Përfitimet nga AstraZeneca tejkalojnë rreziqet për efekte anësore

para një jave - OraInfo

Nga Agjencia Europiane e Barnave thonë se përfitimet nga AstraZeneca tejkalojnë rreziqet për efekte anësore. Agjencia Europiane e Barnave konfirmoi të mërkurën një lidhje të mundshme mes vaksinës AstraZeneca...

Regullatori britanik: Të rinjtë nën 30 vjeç të marrin vaksinë aletrnativë në vend të AstraZeneca

para një jave - Alsat-M

Regullatori britanik i barnave ka vendosur që të rinjve nën moshën 30 vjeç t’u jepet një vaksinë alternative në vend të AstraZeneca. Qytetarët që morën dozën e parë do të mund të marrin dozën e dytë. Sidoqoftë,...

Britania e Madhe e ndalon përdorimin e vaksinës AstraZeneca nën 30 vjeç

para një jave - Gazeta Express

“Përfitimet i tejkalojnë rreziqet”, është qëndrimi zyrtar më i fundit. Megjithatë EMA saktësoi se ka zbuluar një lidhje mes rasteve me mpiksje gjaku pas marrjes së vaksinës, edhe pse ato ishin mjaft të...

EMA nxit shtetet ta përdorin AstraZeneca-n

para një jave - Klan

EMA nxit shtetet ta përdorin AstraZeneca-n Kryetarja e EMA: Vaksina është provuar se është efektive në parandalimin e rasteve të rënda Agjencia Europiane e Barnave ka nxitur shtetet që të përdorin sërish...

Frika nga AstraZeneca/ EMA gjen raste të mpiksjes së gjakut dhe nivele të ulëta të trombociteve të gjakut

para një jave - Top Channel

Enti rregullator evropian (EMA) ka gjetur raste të rralla të mpiksjes së gjakut dhe nivelit të ulët të rruazave të gjakut tek personat që janë vaksinuar me AstraZeneca. EMA ka arritur në përfundimin se...

EMA gjen “lidhje të mundshme” mes mpiksjes së gjakut dhe vaksinës së AstraZenecas

para një jave - Koha.net

Rregullatori Evropian i Barnave ka thënë se ka gjetur një “lidhje të mundshme” në mes të vaksinën së AstraZenecas dhe mpiksjes së gjakut, por ka shtuar se përfitimet e saj megjithatë tejkalojnë rreziqet....

EMA gjen "lidhje të mundshme" mes mpiksjes së gjakut dhe vaksinës së AstraZenecas

para një jave - Koha.net

Rregullatori Evropian i Barnave ka thënë se ka gjetur një “lidhje të mundshme” në mes të vaksinën së AstraZenecas dhe mpiksjes së gjakut, por ka shtuar se përfitimet e saj megjithatë tejkalojnë rreziqet....

EMA: Përfitimet nga AstraZeneca janë shumë më të mëdha sesa rreziqet dhe efektet anësore

para një jave - Flaka

Agjencia Europiane e Barnave konfirmoi të mërkurën një lidhje të mundshme mes vaksinës AstraZeneca dhe mpiksjes së gjakut te personat që e kanë marrë atë. Zbulimi, edhe pse bëhet fjalë për një numër tepër...

Regullatori britanik: Të rinjtë nën 30 vjeç të marrin vaksinë aletrnativë në vend të AstraZeneca

para një jave - Flaka

Regullatori britanik i barnave ka vendosur që të rinjve nën moshën 30 vjeç t’u jepet një vaksinë alternative në vend të AstraZeneca. Qytetarët që morën dozën e parë do të mund të marrin dozën e dytë. Sidoqoftë,...

Mpiksja e gjakut, OBSH: Lidhja është e mundshme, por nuk është konfirmuar

para një jave - Gazeta Metro

Komisioni këshillimor për sigurinë e vaksinave të Organizatës Botërore të Shëndetësisë tha sot se lidhja midis vaksinës AstraZeneca kundërCOVID-19 dhe rasteve të rralla të mpiksjes së gjakut me trombocitet...

EMA lidhi mpiksjen e gjakut me vaksinën, AstraZeneca: Ne jemi bashkëpunues, do e vendosim si efekt anësor

para një jave - Dosja.al

Foto ilustruese 7 Prill, 2021 22:30 ANGLI- AstraZeneca ka deklaruar se mpiksjen e gjakut do ta vendos si efekt anësor në vaksinën e saj. The Guardian shkruan se ky veprim i AstraZenecës ka ardhur për shkak...

Britania e Madhe ndalon përdorimin e vaksinës AstraZeneca nën 30-vjeç

para një jave - RTK

“Përfitimet i tejkalojnë rreziqet”, është qëndrimi zyrtar më i fundit. Megjithatë EMA saktësoi se ka zbuluar një lidhje mes rasteve me mpiksje gjaku pas marrjes së vaksinës, edhe pse ato ishin mjaft të...

OBSH flet mbi vaksinën e Astra Zenecas dhe rrezikshmërinë e saj

para një jave - in7

OBSH për Astra Zeneka: Lidhja është e mundshme, por nuk është vërtetuar Komisioni këshilldhënës për siguri të vaksinave pranë Organizatës Botërore të Shëndetësisë njoftoi sot se lidhja shkakore ndërmjet...

Britania e Madhe ndalon përdorimin e vaksinës AstraZeneca nën 30-vjeç

para një jave - Bota Sot

“Përfitimet i tejkalojnë rreziqet”, është qëndrimi zyrtar më i fundit. Megjithatë EMA saktësoi se ka zbuluar një lidhje mes rasteve me mpiksje gjaku pas marrjes së vaksinës, edhe pse ato ishin mjaft të...

Frikë nga mpiksja e gjakut, Agjencia shëndetësore britanike: Vaksina Astra Zeneca nuk do t’ju jepet grup-moshave nën 30 vjeç

para një jave - BalkanWeb

Vaksina Astra Zeneca, nuk do t’u ofrohet britanikëve nën 30 vjeç nga frika e mpiksjeve të rralla të gjakut. Personave të moshës 18-29 vjeç do t’u jepet një vaksinë alternative si Pfizer ose Moderna pas...

EMA konfirmon lidhjen e mundshme mes AstraZeneca-s dhe mpiksjes së gjakut

para një jave - Lajmi.net

Agjencia Rregullatore e Barnave dhe Produkteve të Kujdesit Shëndetësor po shqyrton një lidhje të mundshme mes rasteve të vaksinës dhe mpiksjes së gjakut në të gjithë botën, përfshirë edhe disa vende evropiane....

Qytetarët e Maqedonisë që pranuan vaksinën “AstraZeneca” në Serbi do të rivaksinohen kur do të arrijnë dozat e reja

para një jave - Bota Sot

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe tha se qytetarët që pranuan vaksinën “AstraZeneca” në Serbi do të mund të rivaksinohen në Maqedoninë e Veriut kur do të arrijnë dozat tjera nga Kovaks mehanzimi....

AstraZeneca ndal provat klinike të vaksinës tek fëmijët

para një jave - Mapo

Studiuesit e universitetit të Oksfordit kanë ndërprerë provat klinike me vaksinën e Oxford-AstraZenecas që përfshin fëmijë dhe adoleshentë ndërsa entet rregullatore britanike të barnave po kryejnë një...

EMA: Përfitimet nga AstraZeneca tejkalojnë ndjeshëm efektet anësore

para një jave - RTK

Agjencia Evropiane e Barnave (EMA) nuk identifikoi sot një faktor specifik rreziku për vaksinën AstraZeneca, ndërsa beson se ekuilibri i rrezik/përfitimit mbetet “pozitiv”. “Asnjë faktor specifik rreziku...

AstraZeneca, EMA: Përfitimet tejkalojnë rreziqet për efekte anësore, trombozat tek gratë nën 60 vjeç

para një jave - BalkanWeb

BRUKSEL Agjencia Europiane e Barnave, EMA konfirmoi ditën e sotme një lidhje të mundshme mes vaksinës AstraZeneca dhe mpiksjes së gjakut te personat që e kanë marrë atë. Zbulimi, edhe pse bëhet fjalë për...

EMA: Përfitimet nga AstraZeneca janë shumë më të mëdha sesa rreziqet dhe efektet anësore

para një jave - Alsat-M

Agjencia Europiane e Barnave konfirmoi të mërkurën një lidhje të mundshme mes vaksinës AstraZeneca dhe mpiksjes së gjakut te personat që e kanë marrë atë. Zbulimi, edhe pse bëhet fjalë për një numër tepër...

Debatet për sigurinë e vaksinës/ Britani e Madhe, nis përdorimi i vaksinës së Modernas

para një jave - Top Channel

Frika se vaksina e Astrazenencas mund të shkaktojë trompozë vdekjeprurëse në kokë  është duke u marrë shumë seriozisht ka thënë të mërkurën një nga këshilltarët e qeverisë britanike për vaksinat. Ndërkohë...

EMA: Përfitimet nga AstraZeneca tejkalojnë ndjeshëm efektet anësore

para një jave - Bota Sot

Agjencia Evropiane e Barnave (EMA) nuk identifikoi sot një faktor specifik rreziku për vaksinën AstraZeneca, ndërsa beson se ekuilibri i rrezik/përfitimit mbetet “pozitiv”. “Asnjë faktor specifik rreziku...

Regullatori britanik: Të rinjtë nën 30 vjeç të marrin vaksinë aletrnativë në vend të AstraZeneca

para një jave - ABC News

Regullatori britanik i barnave ka vendosur që të rinjve nën moshën 30 vjeç t’u jepet një vaksinë alternative në vend të AstraZeneca. Qytetarët që morën dozën e parë do të mund të marrin dozën e dytë. Sidoqoftë,...

EMA: Trashjet e gjakut, efekt i rrallë anësor i vaksinës AstraZeneca

para një jave - Aktuale

Agjencia Evropiane e Ilaçeve ka thënë se ka gjetur “lidhje të mundshme” në mes të vaksinës kundër koronavirusit, të kompanisë AstraZenenca dhe një çrregullimi të rrallë të trashjes së gjakut, mirëpo ka...

AstraZeneca ndal provat klinike të vaksinës te fëmijët

para një jave - Alsat-M

Studiuesit e universitetit të Oksfordit kanë ndërprerë provat klinike me vaksinën e Oxford-AstraZenecas që përfshin fëmijë dhe adoleshentë ndërsa entet rregullatore britanike të barnave po kryejnë një...

AstraZeneca shkakton trombozë? Agjensia Europiane e Barnave zhvillon mbledhjen e radhës: Është një efekt anësor, por i rrallë

para një jave - Shekulli

Publikuar më 07.04.2021 nga erjon dervishi Agjencia Evropiane e Barnave është mbledhur sot me rastin e zhvillimeve për vaksinën AstraZeneca, të cilat kanë ndodhur në ditët e fundit. Zyrtarët e agjencisë...

Agjencia Evropiane e Medikamenteve rekomandon vaksinimin me Astrazeneca për të gjitha moshat

para një jave - DW

EMA sheh lidhje të mundshme mes vaksinës së AstraZenecas dhe trombozave, por rekomandon vaksinimin. Britania e Madhe vetë e kufizon vaksinën. Ndërsa pacientët e shëruar nga Covid-19 kanë pasoja specifike....

Mpiksja e gjakut, OBSH: Lidhja është e mundshme, por nuk është konfirmuar

para një jave - Arbresh

Komisioni këshillimor për sigurinë e vaksinave të Organizatës Botërore të Shëndetësisë tha sot se lidhja midis vaksinës AstraZeneca kundër COVID-19 dhe rasteve të rralla të mpiksjes së gjakut me trombocitet...

EMA gjen lidhje mes vaksinës AstraZenecas dhe rasteve të rralla të trashjes së gjakut

para një jave - Shekulli

Publikuar më 07.04.2021 nga Daniela Grrica Agjencia Evropiane e Ilaçeve ka thënë se ka gjetur “lidhje të mundshme” në mes të vaksinës kundër koronavirusit, të kompanisë AstraZenenca dhe një çrregullimi...

Agjencia Europiane e Barnave: Mpiksja e gjakut te të rinjtë efekt anësor i vaksinës “AstraZeneca”

para një jave - Panorama

Agjencia Rregullatore e Barnave në Europë ka bërë të ditur se ekziston një lidhje e mundshme midis vaksinës së koronavirusit të zhvilluar nga AstraZeneca dhe Universitetit të Oksfordit dhe rasteve të rralla...

‘AstraZeneca’ – EMA: Përftimet tejkalojnë rreziqet për efekte anësore

para një jave - Mapo

Agjencia Europiane e Barnave, EMA konfirmoi sot një lidhje të mundshme mes vaksinës AstraZeneca dhe mpiksjes së gjakut te personat që e kanë marrë atë. Zbulimi, edhe pse bëhet fjalë për një numër tepër...

Rajonet spanjolle pezullojnë përsëri përdorimin e vaksinës AstraZeneca

para një jave - RTK

Më parë vaksina ishte vendosur në pritje në rajon dhe më vonë në të gjithë Spanjën, përkatësisht nga 12 marsi deri më 24 mars, për shkak të raporteve të rasteve të rralla të mpiksjes së gjakut. Rajonet...

Tromboza nga AstraZeneca? EMA: Efekt anësor i mundshëm, por shumë i rrallë

para një jave - ABC News

Agjencia Evropiane e Barnave (EMA) deklaron se rastet e trombozës pas injektimit të vaksinave “AstraZeneca” janë një efekt anësor i mundshëm, por shumë i rrallë. Pasi vlerësoi rastet e trombozës pas administrimit...

EMA gjen lidhje të mundshme mes vaksinës së AstraZenecas dhe rasteve të rralla të trashjes së gjakut

para një jave - Evropa e Lirë

Agjencia Evropiane e Ilaçeve ka thënë se ka gjetur “lidhje të mundshme” në mes të vaksinës kundër koronavirusit, të kompanisë AstraZenenca dhe një çrregullimi të rrallë të trashjes së gjakut, mirëpo ka...

EMA gjen "lidhje të mundshme" mes mpiksjes së gjakut dhe vaksinës së AstraZenecas

para një jave - Bota Sot

Rregullatori Evropian i Barnave ka thënë se ka gjetur një “lidhje të mundshme” në mes të vaksinën së AstraZenecas dhe mpiksjes së gjakut, por ka shtuar se përfitimet e saj megjithatë tejkalojnë rreziqet....

Regullatori britanik: Të rinjtë nën 30 vjeç të marrin vaksinë aletrnativë në vend të AstraZeneca

para një jave - Tetova1

Regullatori britanik i barnave ka vendosur që të rinjve nën moshën 30 vjeç t’u jepet një vaksinë alternative në vend të AstraZeneca. Qytetarët që morën dozën e parë do të mund të marrin dozën e dytë. Sidoqoftë,...

U jepet fund dyshimeve, EMA publikon analizën për vaksinën AstraZeneca

para një jave - Shenja

Agjencia Evropiane e Barnave (EMA) nuk identifikoi sot një faktor specifik rreziku për vaksinën AstraZeneca, ndërsa beson se ekuilibri i rrezik/përfitimit mbetet “pozitiv”. “Asnjë faktor specifik rreziku...

Sa është efikase AstraZeneca? EMA publikon analizën

para një jave - Tetova Sot

Agjencia Evropiane e Barnave (EMA) nuk identifikoi sot një faktor specifik rreziku për vaksinën AstraZeneca, ndërsa beson se ekuilibri i rrezik/përfitimit mbetet “pozitiv”. “Asnjë faktor specifik rreziku...

AstraZeneca ndal provat klinike të vaksinës tek fëmijët

para një jave - Gazeta Tema

Studiuesit e universitetit të Oksfordit kanë ndërprerë provat klinike me vaksinën e Oxford-AstraZenecas që përfshin fëmijë dhe adoleshentë ndërsa entet rregullatore britanike të barnave po kryejnë një...

VOA: AstraZeneca ndal provat klinike të vaksinës tek fëmijët

para një jave - Bota Sot

Studiuesit e universitetit të Oksfordit kanë ndërprerë provat klinike me vaksinën e Oxford-AstraZenecas që përfshin fëmijë dhe adoleshentë ndërsa entet rregullatore britanike të barnave po kryejnë një...

Britania e Madhe ndalon përdorimin e vaksinës AstraZeneca nën 30-vjeç

para një jave - Lajmi.net

Emer Cooke, drejtoreshë ekzekutive EEMA tha se “Komiteti i sigurisë, pas një analize të thellë, doli në konkluzionin se rastet e raportuara me mpiksje të pazakontë të gjakut pas vaksinimit me AstraZeneca...

“Asnjë faktor rreziku nuk u identifikua”, EMA: Përfitimet nga AstraZeneca tejkalojnë ndjeshëm efektet anësore

para një jave - Java News

Agjencia Europiane e Barnave (EMA) nuk identifikoi sot një faktor specifik rreziku për vaksinën AstraZeneca, ndërsa beson se ekuilibri i rrezik/ përfitimit mbetet “pozitiv”. “Asnjë faktor specifik rreziku...

AstraZeneca ndal provat klinike të vaksinës tek fëmijët

para një jave - Zëri i Amerikës

Studiuesit e universitetit të Oksfordit kanë ndërprerë provat klinike me vaksinën e Oxford-AstraZenecas që përfshin fëmijë dhe adoleshentë ndërsa entet rregullatore britanike të barnave po kryejnë një...

Fauci: SHBA ka vaksina, nuk i nevojitet AstraZeneca

para një jave - ABC News

Shtetet e Bashkuara nuk kanë nevojë për dozat e vaksinës AstraZeneca, ka deklaruar Anthony Fauci. “Ne kemi tre vaksina shumë efektive. Edhe nëse FDA vlerëson se kjo vaksinë është e sigurt, ne nuk na duhet...

EMA i rahaton njerëzit që preferojnë AstraZenecan

para një jave - Top24

Agjencia Evropiane e Barnave (EMA) nuk identifikoi sot një faktor specifik rreziku për vaksinën AstraZeneca, ndërsa beson se ekuilibri i rrezik/përfitimit mbetet “pozitiv”. “Asnjë faktor specifik rreziku...

Fataliteti i Covid-19 tek të rinjtë, sa rrezikohen nga mpiksja e gjakut?

para një jave - ABC News

Sa më i madh të jetë rreziku i një sëmundjeje, aq më i madh është rreziku që mjekët do të duhet të marrin përsipër për ta parandaluar ose shëruar atë. Ky në fakt ka qenë edhe debati kryesor mbi sigurinë...

Rreth 4300 qytetarë janë vaksinuar me AstraZeneca, deri më tani asnjë problem

para një jave - Bota Sot

Në qendrën e vaksinimit në sallën “1 Tetori” po vazhdon shpërndarja e vaksinës për personelin shëndetësor. Aty aktualisht janë duke u vaksinuar stafi mjekësor i sektorit privat dhe ata të Forcës së Sigurisë...

Rreth 4300 kosovarë janë vaksinuar me AstraZeneca, deri tani asnjë problem

para një jave - RTK

Në qendrën e vaksinimit në sallën “1 Tetori” po vazhdon shpërndarja e vaksinës për personelin shëndetësor. Aty aktualisht janë duke u vaksinuar stafi mjekësor i sektorit privat dhe ata të Forcës së Sigurisë...

EMA: Përfitimet nga AstraZeneca tejkalojnë ndjeshëm efektet anësore

para një jave - Lajmi.net

“Asnjë faktor specifik rreziku nuk u identifikua”, tha kreu ekzekutiv i EMA-s, Emer Cooke, në një video-konferencë. “Një shpjegim i arsyeshëm për këto efekte anësore të rralla është një përgjigje imune...

Agjencia Evropiane e Barnave: Përfitimet nga AstraZeneca tejkalojnë rreziqet për efekte anësore

para një jave - Fakti Ditor

Nga Agjencia Europiane e Barnave thonë se përfitimet nga AstraZeneca tejkalojnë rreziqet për efekte anësore. Agjencia Europiane e Barnave konfirmoi të mërkurën një lidhje të mundshme mes vaksinës AstraZeneca...

Mpiksja e gjakut, OBSH: Lidhja është e mundshme, por nuk është konfirmuar

para një jave - KosovaPress

Komisioni këshillimor për sigurinë e vaksinave të Organizatës Botërore të Shëndetësisë tha sot se lidhja midis vaksinës AstraZeneca kundërCOVID-19 dhe rasteve të rralla të mpiksjes së gjakut me trombocitet...

Vaksina AstraZeneca/ EMA: Shpëton jetë, asnjë faktor specifik rreziku

para një jave - Lexo

Agjencia Europiane e Barnave (EMA) nuk identifikoi sot një faktor specifik rreziku për vaksinën AstraZeneca. “Asnjë faktor specifik rreziku nuk u identifikua”, tha kreu ekzekutiv i EMA-s, Emer Cooke, në...

Britania e Madhe e ndalon përdorimin e vaksinës AstraZeneca nën 30 vjeç

para një jave - Periskopi

“Përfitimet i tejkalojnë rreziqet”, është qëndrimi zyrtar më i fundit. Megjithatë EMA saktësoi se ka zbuluar një lidhje mes rasteve me mpiksje gjaku pas marrjes së vaksinës, edhe pse ato ishin mjaft të...

EMA gjen lidhje të mundshme mes vaksinës së AstraZenecas dhe rasteve të rralla të trashjes së gjakut

para një jave - Lajmi.net

Në një deklaratë të publikuar të mërkurën, kjo Agjenci nuk ka vënë kufizime të reja në përdorim të vaksinës për personat mbi 18 vjeç. Agjencia në fjalë ka thënë se shumica e rasteve që janë raportuar me...

EMA: ASTRAZENECA TË PËRDORET, ANIPSE MUND TË KETË LIDHJE ME TROMBOZËN

para një jave - KDPolitik

EMA sheh lidhje të mundshme mes vaksinës së AstraZenecas dhe trombozave, por rekomandon vaksinimin. Britania e Madhe vetë e kufizon vaksinën. Ndërsa pacientët e shëruar nga Covid-19 kanë pasoja specifike,...

Britania shpërndan vaksinën e Moderna. Nis injeksionin e 3-të në vend prej ngadalësimit të dozave të tjera

para një jave - Scan TV

Britania nisi përdorimin e vaksinës së Moderna në Uells ditën e Mërkurë, ndërkohë që administrimi i vaksinave të tjera ka rënë në nivelin më të ulët të këtij viti, për shkak të tkurrjes së oferëtës is...

EMA: Përfitimet nga AstraZeneca tejkalojnë ndjeshëm efektet anësore

para një jave - Arbresh

Agjencia Evropiane e Barnave (EMA) nuk identifikoi sot një faktor specifik rreziku për vaksinën AstraZeneca, ndërsa beson se ekuilibri i rrezik/përfitimit mbetet “pozitiv”. “Asnjë faktor specifik rreziku...

AstraZeneca ndal provat klinike të vaksinës te fëmijët

para një jave - Tetova Sot

Studiuesit e universitetit të Oksfordit kanë ndërprerë provat klinike me vaksinën e Oxford-AstraZenecas që përfshin fëmijë dhe adoleshentë ndërsa entet rregullatore britanike të barnave po kryejnë një...

Britania e Madhe ndalon përdorimin e vaksinës AstraZeneca nën 30 vjeç

para një jave - Gazeta Metro

“Përfitimet i tejkalojnë rreziqet”, është qëndrimi zyrtar më i fundit. Megjithatë EMA saktësoi se ka zbuluar një lidhje mes rasteve me mpiksje gjaku pas marrjes së vaksinës, edhe pse ato ishin mjaft të...

Shqetësime për mpiksjet e gjakut/ Pritet fjala e EMA-s për vaksinën e Astrazeneca-s

para një jave - Top Channel

Shqetësime për mpiksjet e gjakut/ Pritet fjala e EMA-s për vaksinën e Astrazeneca-s Rregullatori i barnave në Evropë ka mohuar që ka vendosur një lidhje të saktë mes vaksinës së Astrazeneca-s dhe Oxfordit...

Britania e Madhe e ndalon përdorimin e vaksinës AstraZeneca nën 30 vjeç

para një jave - Ekonomia Online

“Përfitimet i tejkalojnë rreziqet”, është qëndrimi zyrtar më i fundit. Megjithatë EMA saktësoi se ka zbuluar një lidhje mes rasteve me mpiksje gjaku pas marrjes së vaksinës, edhe pse ato ishin mjaft të...

Qytetarët e Maqedonisë që pranuan vaksinën “AstraZeneca” në Serbi do të rivaksinohen kur do të arrijnë dozat e reja

para një jave - Almakos

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe tha se qytetarët që pranuan vaksinën “AstraZeneca” në Serbi do të mund të rivaksinohen në Maqedoninë e Veriut kur do të arrijnë dozat tjera nga Kovaks mehanzimi....

"Mund të ketë lidhje midis vaksinës AstraZeneca dhe mpiksjes së gjakut"

para një jave - RTK

Specialistët e barnave në Britani besojnë se mund të ketë një lidhje midis vaksinës AstraZeneca dhe incidencave të rralla të mpiksjes së gjakut që kanë ndodhur. Specialistët e barnave në Britani të Madhe...

Britania e Madhe ndalon përdorimin e vaksinës AstraZeneca nën 30-vjeç

para një jave - KosovaPress

“Përfitimet i tejkalojnë rreziqet”, është qëndrimi zyrtar më i fundit. Megjithatë EMA saktësoi se ka zbuluar një lidhje mes rasteve me mpiksje gjaku pas marrjes së vaksinës, edhe pse ato ishin mjaft të...

Autoritetet japin lajmin / Çfarë do të bëhet me personat e vaksinuar me AstraZeneca?

para një jave - in7

Rivaksinimi me “AstraZeneka” në vend pas mbërritjes së sasisë plotësuese, por edhe sipas rekomandimeve të EMA-s Të gjithë qytetarët, të cilët e morën vaksinën “AstraZeneka” në Serbi, do të mund të rivaksinohen...

EMA konfirmon efikasitetin e vaksinës ‘AstraZeneca’, rastet e mpiksjes së gjakut janë të rralla

para një jave - FaxWeb

EMA ka konfirmur efikasitetin e vaksinës së Oksfordit, ‘AstraZeneca’. Në një deklaratë për shtyp, autoriteti i kontrollit të barnave, bëri me dije se rastet e mpiksjes së gjakut janë të rralla, ndaj ata...

EMA: Trashjet e gjakut, efekt shumë i rrallë anësor i vaksinës së AstraZenecas

para një jave - Ekonomia Online

Agjencia Evropiane e Ilaçeve ka thënë se ka gjetur “lidhje të mundshme” në mes të vaksinës kundër koronavirusit, të kompanisë AstraZenenca dhe një çrregullimi të rrallë të trashjes së gjakut, mirëpo ka...

Rreziku i mpiksjes së gjakut nga vaksina AstraZeneca, të rinjtë në Britani do të marrin një vaksinë tjetër

para një jave - Periskopi

Personave nën moshën 30-vjeçare, tashmë do t’iu ofrohet një tjetër vaksinë alternative ndaj vaksinës AstraZeneca, për shkak të provave që e lidhin këtë të fundit me një mpiksje të rrallë të gjakut që po...

EMA: Përfitimet nga AstraZeneca tejkalojnë ndjeshëm efektet anësore

para një jave - KosovaPress

Agjencia Evropiane e Barnave (EMA) nuk identifikoi sot një faktor specifik rreziku për vaksinën AstraZeneca, ndërsa beson se ekuilibri i rrezik/përfitimit mbetet “pozitiv”. “Asnjë faktor specifik rreziku...

EMA thotë se AstraZeneca mund të shkaktojë mpiksje gjaku tek të rinjtë – “Efekt anësor shumë i rrallë”

para një jave - Scan TV

Agjencia Rregullatore e Barnave në Evropë ka bërë të ditur se ekziston një lidhje e mundshme midis vaksinës AstraZeneca dhe rasteve të rralla të mpiksjes së gjakut tek të rinjtë që morën dozat e kësaj...

Pretendimet për mpiksjet e gjakut, EMA do të publikojë sot të dhëna të reja për vaksinën AstraZeneca

para një jave - BalkanWeb

Agjencia Evropiane e Barnave (EMA) do të japë gjatë ditës së sotme, të dhëna të reja nga vaksina AstraZeneca, lidhur me mpiksjen e gjakut. Sipas BBC , fjalën kryesore do e ketë drejtori ekzekutiv i EMA...

Rreth 4300 kosovarë janë vaksinuar me AstraZeneca, deri më tani asnjë problem

para një jave - Lajmi.net

Koordinatori i qendrës së vaksinimit në sallën “1 Tetori”, Niman Bardhi deklaroi se ky procesi i imunizimit në Kosovë po vazhdon të shkojë pa ndonjë telashe. Ai thotë se sot do të vendoset se kur do të...

Britani/ Grupmoshave nën 30 vjeç do t’u ofrohet vaksina AstraZeneca pavarësisht dyzhimeve se shkakton mpikje të gjakut

para një jave - Fakti Ditor

BRITANI – Të rriturve nën 30 vjeç do t’iofrohet një vaksinë alternative në vend të vaksinës AstraZeneca nëse ka një të disponueshme në zonën e tyre dhe ata janë të shëndetshëm dhe jo në rrezik të lartë...

EMA: përfitimet e vaksinës AstraZeneca në parandalimin e Covid-19 tejkalojnë rreziqet e efekteve anësore

para një jave - Dosja.al

Astrazeneca 7 Prill, 2021 16:37 BRUKSEL – Kreu i agjensisë rregullatore të barnave (EMA), Emer Cooke tha gjatë konferencës virtuale për shtyp se “EMA ka konfirmuar se përfitimet e vaksinës AstraZeneca...

Një nga vaksinat më të diskutuara të momentit, Astra Zeneca me vendim të rëndësishëm për personat nën 30 vjeç

para një jave - FaxWeb

Astra Zeneca ka vendosur të prodhojë një vaksinë të re për personat nën 330 vjeç. Vijon…

Britani/ Grupmoshave nën 30 vjeç do t’u ofrohet vaksina AstraZeneca pavarësisht dyzhimeve se shkakton mpikje të gjakut

para një jave - Dosja.al

Foto Ilustruese 7 Prill, 2021 16:31 BRITANI – Të rriturve nën 30 vjeç do t’iofrohet një vaksinë alternative në vend të vaksinës AstraZeneca nëse ka një të disponueshme në zonën e tyre dhe ata janë të shëndetshëm...

Vaksina e AstraZeneca-s, Agjencia Evropiane del në konferencë në këtë orë

para një jave - Gazeta Express

Agjencia Evropiane e Ilaçeve të mërkurën do të mbajë konferencë rreth sigurisë së vaksinës së AstraZeneca-s për Covid-19. Konferenca është paralajmëruar për orën 16:00. Më saktësisht, në këtë konferencë...

EMA vendos sot për AstraZeneca-n

para një jave - Vizion Plus

Pasi u gjetën lidhje midis vaksinës AstraZeneca dhe mpiksjes së gjakut, Agjencia Evropiane e Barnave do të ketë një vendimmarrje të re. Vendimi pritet të njoftohet këtë të mërkurë, në orën 16.00. Njoftimi...

Universiteti i Oksfordit pezullon testimet e vaksinës Astra Zeneca tek fëmijët

para një jave - GazetaBlic

Universiteti i Oksfordit njoftoi të martën se do të pezullojë testimet e vaksinës kundër COVID-19, të krijuar në bashkëpunim me AstraZeneca, tek fëmijët dhe adoleshentët teksa rregullatorët britanikë do...

EMA ‘HETON STANDARDET E VAKSINËS RUSE SPUTNIK V’

para një jave - Klan Macedonia

NË LONDËR HIDHEN DYSHIME MBI VAKSINËN AstraZeneca Agjenica Evropiane e Barnave(EMA) ka paralajmëruar se javën e ardhshme do të nisë hetimet nëse analizat klinike të vaksinës ruse Sputnik V kundër virusit...

Specialistët në Britani: Mund të ketë lidhje midis vaksinës AstraZeneca dhe mpiksjes së gjakut

para një jave - Shenja

Specialistët e barnave në Britani të Madhe besojnë se mund të ketë një lidhje midis vaksinës AstraZeneca/Oxford dhe incidencave të rralla të mpiksjes së gjakut që kanë ndodhur që nga përhapja e saj, transmeton...

Rreth 4300 qytetarë janë vaksinuar me AstraZeneca, deri më tani asnjë problem

para një jave - Fakti Ditor

Në qendrën e vaksinimit në sallën “1 Tetori” po vazhdon shpërndarja e vaksinës për personelin shëndetësor. Aty aktualisht janë duke u vaksinuar stafi mjekësor i sektorit privat dhe ata të Forcës së Sigurisë...

Pezullohet testimi i AstraZenaca-s në fëmijë

para një jave - Zhurnal

Testimi në fëmijë i vaksinës AstraZeneca kundër koronavirusit u ndalua, derisa rregullatori i barnave në Mbretërinë e Bashkuar të hetojë lidhjen e mundshme të vaksinës me mpiksjet e gjakut te disa të rritur....

Rreth 4300 kosovarë janë vaksinuar me AstraZeneca, deri më tani asnjë problem

para një jave - Gazeta Metro

Në qendrën e vaksinimit në sallën “1 Tetori” po vazhdon shpërndarja e vaksinës për personelin shëndetësor. Aty aktualisht janë duke u vaksinuar stafi mjekësor i sektorit privat dhe ata të Forcës së Sigurisë...

Rreth 4300 kosovarë janë vaksinuar me AstraZeneca, deri më tani asnjë problem

para një jave - KosovaPress

Në qendrën e vaksinimit në sallën “1 Tetori” po vazhdon shpërndarja e vaksinës për personelin shëndetësor. Aty aktualisht janë duke u vaksinuar stafi mjekësor i sektorit privat dhe ata të Forcës së Sigurisë...

OBSh-ja reagon pas të dhënave të fundit rreth vaksinës së AstraZeneca-s

para një jave - Gazeta Express

Organizata Botërore e Shëndetësisë pret që të mos ketë arsye për ta ndryshuar vlerësimin e saj se përfitimet e vaksinës së AstraZeneca-s kundër Covid-19 ia marrin anën çfarëdo rreziku, tha të martën drejtori...

Gjithçka që duhet të dini për AstraZeneca, vaksinën anti-COVID që erdhi në Kosovë

para një jave - Lajmi.net

Një provë e vaksinës Oxford-AstraZeneca Covid mbi fëmijët ka ndaluar dhënien e goditjeve ndërsa rregullatori i ilaçeve në Mbretërinë e Bashkuar heton një lidhje të mundshme me mpiksje të rralla të gjakut...

Sfida e re e BE-së/ Disa vende mund të përzierjnë vaksinat e Covid-19 për ata që dozën e pare e kanë marrë AstraZeneca

para një jave - Dosja.al

Foto ilustruese 7 Prill, 2021 13:47 BRUKSEL- Programet e vaksinimit janë stepur pasi një numër i vogël raportesh që marrësit e vaksinës AstraZeneca kanë pësuar mpiksje jashtëzakonisht të rralla të gjakut,...

OBSH: Një vlerësim i ri për Astra Zeneca është duke u zhvilluar, pritet i njëjti rekomandim

para një jave - GazetaBlic

Organizata Botërore e Shëndetësisë nuk pret të ketë asnjë arsye për të ndryshuar vlerësimin e saj të mëparshëm se përfitimet e vaksinës AstraZeneca kundër COVID-19 tejkalojnë çdo rrezik, tha një zyrtar...

Pezullohet testimi i AstraZenaca-s në fëmijë

para një jave - Vizion Plus

Testimi në fëmijë i vaksinës AstraZeneca kundër koronavirusit u ndalua, derisa rregullatori i barnave në Mbretërinë e Bashkuar të hetojë lidhjen e mundshme të vaksinës me mpiksjet e gjakut te disa të rritur....

Pezullohet testimi i AstraZenaca-s në fëmijë

para një jave - RTK

Testimi në fëmijë i vaksinës AstraZeneca kundër koronavirusit u ndalua, derisa rregullatori i barnave në Mbretërinë e Bashkuar të hetojë lidhjen e mundshme të vaksinës me mpiksjet e gjakut te disa të rritur....

Rastet me mpiksje gjaku, pezullohen testimet e vaksinës AstraZeneca te fëmijët

para një jave - BalkanWeb

Një provë e vaksinës së coronavirusit Oxford-AstraZeneca mbi fëmijët është ndalur ndërsa rregullatori i ilaçeve në Mbretërinë e Bashkuar heton një lidhje të mundshme të mpiksjeve të rralla të gjakut tek...

Pezullohet testimi i AstraZenaca-s në fëmijë

para një jave - Ora news

Testimi në fëmijë i vaksinës AstraZeneca kundër koronavirusit u ndalua, derisa rregullatori i barnave në Mbretërinë e Bashkuar të hetojë lidhjen e mundshme të vaksinës me mpiksjet e gjakut te disa të rritur....

Rastet me mpiksje gjaku, pezullohen testimet e vaksinës AstraZeneca te fëmijët

para një jave - Bota Sot

Një provë e vaksinës së coronavirusit Oxford-AstraZeneca mbi fëmijët është ndalur ndërsa rregullatori i ilaçeve në Mbretërinë e Bashkuar heton një lidhje të mundshme të mpiksjeve të rralla të gjakut tek...

EMA në konferencë urgjente sot për Astrazeneca-n, cilat janë kategoritë që pritet të kufizohen nga përdorimi

para një jave - FaxWeb

‘Sot në orën 4 të pasdites është caktuar koha paraprake për konferencën për shtyp të Agjencisë Evropiane të Barnave për vlerësimin e ri të komisionit të farmakovigjilencës për vlerësimin e rrezikut të...

AstraZeneca sërish nën ekzaminim nga EMA – Sot pritet vendimi për kufizimet e mundshme të përdorimit

para një jave - Scan TV

Vendimi i EMA për një korrelacion të mundshëm me trombozën e rrallë pritet të dalë sot. Londra dëshiron ta shmangë atë për të rinjtë. Koha paraprake e konferencës për shtyp të Agjencisë Europiane të Barnave...

OBSh-ja reagon pas të dhënave të fundit rreth vaksinës së AstraZeneca-s

para një jave - Infokusi

Organizata Botërore e Shëndetësisë pret që të mos ketë arsye për ta ndryshuar vlerësimin e saj se përfitimet e vaksinës së AstraZeneca-s kundër Covid-19 ia marrin anën çfarëdo rreziku, tha të martën drejtori...

Agjencia Evropiane e Ilaçeve në ora 16 njofton rrreth vaksinës AstraZeneka

para një jave - Top24

Agjencia Evropiane e Ilaçeve të mërkurën do të mbajë konferencë rreth sigurisë së vaksinës së AstraZeneca-s për Covid-19. Konferenca është paralajmëruar për orën 16:00. Më saktësisht, në këtë konferencë...

Rastet e mpiksjes së gjakut, Universiteti i Oksfordit pezullon provën e vaksinës AstraZeneca te fëmijët

para një jave - Dosja.al

Foto ilustruese 7 Prill, 2021 10:05 BRITANI – Universiteti i Oksfordit njoftoi se po pezullonte një provë të vaksinës Covid-19 që u zhvillua me AstraZeneca mbi fëmijët dhe adoleshentët, teksa rregullatorët...

Pezullohet testimi i AstraZenaca-s në fëmijë

para një jave - Infokusi

Testimi në fëmijë i vaksinës AstraZeneca kundër koronavirusit u ndalua, derisa rregullatori i barnave në Mbretërinë e Bashkuar të hetojë lidhjen e mundshme të vaksinës me mpiksjet e gjakut te disa të rritur....

OBSh-ja reagon pas të dhënave të fundit rreth vaksinës së AstraZeneca-s

para një jave - Ekonomia Online

Organizata Botërore e Shëndetësisë pret që të mos ketë arsye për ta ndryshuar vlerësimin e saj se përfitimet e vaksinës së AstraZeneca-s kundër Covid-19 ia marrin anën çfarëdo rreziku, tha të martën drejtori...

Rregullatori i Barnave në Britani ndalon testet klinike të AstraZenecës te fëmijët, shkak bëhet mpiksja e gjakut

para një jave - FaxWeb

Një provë e vaksinës së coronavirusit Oxford-AstraZeneca mbi fëmijët është ndalur ndërsa rregullatori i ilaçeve në Mbretërinë e Bashkuar heton një lidhje të mundshme të mpiksjeve të rralla të gjakut tek...

Mpiksjet e gjakut, ndërpriten provat e vaksinës AstraZeneca tek fëmijët

para një jave - Panorama

Një provë e vaksinës së coronavirusit Oxford-AstraZeneca mbi fëmijët është ndalur ndërsa rregullatori i ilaçeve në Mbretërinë e Bashkuar heton një lidhje të mundshme të mpiksjeve të rralla të gjakut tek...

Trompoza nga dozat? “AstraZeneca”: Ndalohet testi i vaksinës tek fëmijët

para një jave - ABC News

Testimi i vaksinës “AstraZeneca” tek fëmijët është ndërprerë pasi Autoriteti Rregullator Britanik i Barnave po heton një lidhje të mundshme midis rasteve të rralla trompozës te të rriturit, që kanë injektuar...

Pezullohet testimi i AstraZenaca-s në fëmijë

para një jave - Top Channel

Testimi në fëmijë i vaksinës AstraZeneca kundër koronavirusit u ndalua, derisa rregullatori i barnave në Mbretërinë e Bashkuar të hetojë lidhjen e mundshme të vaksinës me mpiksjet e gjakut te disa të rritur....

Pezullohen testimet klinike të vaksinimit të fëmijëve pas mpiksjes së gjakut te të rriturit në Britani

para një jave - Telegrafi

Një provë e vaksinës së coronavirusit Oxford-AstraZeneca mbi fëmijët është ndalur ndërsa rregullatori i ilaçeve në Mbretërinë e Bashkuar heton një lidhje të mundshme të mpiksjeve të rralla të gjakut tek...

Pezullohet testimi i AstraZenacas në fëmijë pas rasteve me mpiksjen e gjakut te të rriturit

para një jave - Koha.net

Testimi në fëmijë i vaksinës AstraZeneca kundër koronavirusit u ndalua, derisa rregullatori i barnave në Mbretërinë e Bashkuar të hetojë lidhjen e mundshme të vaksinës me mpiksjet e gjakut te disa të rritur....

Pezullohet testimi i AstraZeneca-s në fëmijë

para një jave - GazetaBlic

Testimi në fëmijë i vaksinës AstraZeneca kundër koronavirusit u ndalua, derisa rregullatori i barnave në Mbretërinë e Bashkuar të hetojë lidhjen e mundshme të vaksinës me mpiksjet e gjakut te disa të rritur....

BE pritet të konfirmojë lidhjen mes vaksinës AstraZeneca dhe rasteve të mpiksjeve të gjakut

para një jave - Bota Sot

Një zyrtar i lartë i Agjencisë Evropiane të Ilaçeve tha se ekziston një lidhje mes vaksinës së koronavirusit AstraZeneca dhe rasteve të rralla të mpiksjes të gjakut, por se është e paqartë se cila është...

BE pritet të konfirmojë lidhjen mes vaksinës AstraZeneca dhe rasteve të mpiksjeve të gjakut

para një jave - Panorama

Një zyrtar i lartë i Agjencisë Evropiane të Ilaçeve tha se ekziston një lidhje mes vaksinës së koronavirusit AstraZeneca dhe rasteve të rralla të mpiksjes të gjakut, por se është e paqartë se cila është...

BE pritet të konfirmojë lidhjen mes vaksinës AstraZeneca dhe rasteve të mpiksjeve të gjakut

para një jave - Klan

BE pritet të konfirmojë lidhjen mes vaksinës AstraZeneca dhe rasteve të mpiksjeve të gjakut Një zyrtar i lartë i Agjencisë Evropiane të Ilaçeve tha se ekziston një lidhje mes vaksinës së koronavirusit...

PEZULLOHET TESTIMI I ASTRAZENACA-S NË FËMIJË

para një jave - Klan Macedonia

Testimi në fëmijë i vaksinës AstraZeneca kundër koronavirusit u ndalua, derisa rregullatori i barnave në Mbretërinë e Bashkuar të hetojë lidhjen e mundshme të vaksinës me mpiksjet e gjakut te disa të rritur....

Pezullohet testimi i vaksinës AstraZeneca tek fëmijët

para një jave - ABC News

Testimi te fëmijët i vaksinës AstraZeneca kundër koronavirusit është ndaluar, derisa rregullatori i barnave në Mbretërinë e Bashkuar të hetojë lidhjen e mundshme të vaksinës me mpiksjet e gjakut te disa...

Lajmi i Fundit: Pezullohet testimi i AstraZenaca-s në fëmijë

para një jave - OraInfo

AstraZeneca merr vendim. Testimi në fëmijë i vaksinës AstraZeneca kundër koronavirusit u ndalua, derisa rregullatori i barnave në Mbretërinë e Bashkuar të hetojë lidhjen e mundshme të vaksinës me mpiksjet...

Pezullohen testimet klinike të vaksinimit të fëmijëve pas mpiksjes së gjakut te të rriturit në Britani

para një jave - Bota Sot

Një provë e vaksinës së coronavirusit Oxford-AstraZeneca mbi fëmijët është ndalur ndërsa rregullatori i ilaçeve në Mbretërinë e Bashkuar heton një lidhje të mundshme të mpiksjeve të rralla të gjakut tek...

BE pritet të konfirmojë lidhjen mes vaksinës AstraZeneca dhe rasteve të mpiksjeve të gjakut

para një jave - Indeks online

Një zyrtar i lartë i Agjencisë Evropiane të Ilaçeve tha se ekziston një lidhje mes vaksinës së koronavirusit AstraZeneca dhe rasteve të rralla të mpiksjes të gjakut, por se është e paqartë se cila është...

Pezullohet testimi i AstraZenaca-s në fëmijë

para një jave - Mapo

Testimi në fëmijë i vaksinës AstraZeneca kundër koronavirusit u ndalua, derisa rregullatori i barnave në Mbretërinë e Bashkuar të hetojë lidhjen e mundshme të vaksinës me mpiksjet e gjakut te disa të rritur....

EMA konfirmon lidhjen injeksion-mpiksje gjaku, Britania ndalon provat klinike për vaksinat AstraZaneca mbi fëmijët. Rregulatori i Barnave hetim

para një jave - FaxWeb

Një provë e vaksinës Oxford-AstraZeneca Covid mbi fëmijët ka ndaluar së dhëni doza ndërsa Rregullatori i Barnave në Mbretërinë e Bashkuar heton një lidhje të mundshme me mpiksje të rralla të gjakut tek...

Pezullohet testimi i AstraZenaca-s në fëmijë

para një jave - Zeri

Testimi në fëmijë i vaksinës AstraZeneca kundër koronavirusit u ndalua, derisa rregullatori i barnave në Mbretërinë e Bashkuar të hetojë lidhjen e mundshme të vaksinës me mpiksjet e gjakut te disa të rritur....

Pezullohet testimi i AstraZenaca-s në fëmijë

para një jave - Evropa e Lirë

Testimi në fëmijë i vaksinës AstraZeneca kundër koronavirusit u ndalua, derisa rregullatori i barnave në Mbretërinë e Bashkuar të hetojë lidhjen e mundshme të vaksinës me mpiksjet e gjakut te disa të rritur....

BE pritet të konfirmojë lidhjen mes vaksinës AstraZeneca dhe rasteve të mpiksjeve të gjakut

para një jave - Zëri i Amerikës

Një zyrtar i lartë i Agjencisë Evropiane të Ilaçeve tha se ekziston një lidhje mes vaksinës së koronavirusit AstraZeneca dhe rasteve të rralla të mpiksjes të gjakut, por se është e paqartë se cila është...

Pezullohet testimi i AstraZenaca-s në fëmijë

para një jave - Ora news

Testimi në fëmijë i vaksinës AstraZeneca kundër koronavirusit u ndalua, derisa rregullatori i barnave në Mbretërinë e Bashkuar të hetojë lidhjen e mundshme të vaksinës me mpiksjet e gjakut te disa të rritur....

Pezullohet testimi i AstraZenaca-s në fëmijë

para një jave - Indeks online

Testimi në fëmijë i vaksinës AstraZeneca kundër koronavirusit u ndalua, derisa rregullatori i barnave në Mbretërinë e Bashkuar të hetojë lidhjen e mundshme të vaksinës me mpiksjet e gjakut te disa të rritur....

OBSH: Një vlerësim i ri për AstraZeneca është duke u zhvilluar

para një jave - RTK

Organizata Botërore e Shëndetësisë nuk pret të ketë asnjë arsye për të ndryshuar vlerësimin e saj të mëparshëm se përfitimet e vaksinës AstraZeneca kundër COVID-19 tejkalojnë çdo rrezik, tha një zyrtar...

OBSH: Një vlerësim i ri për AstraZeneca është duke u zhvilluar,

para një jave - OraInfo

Pritet i njëjti rekomandim Organizata Botërore e Shëndetësisë nuk pret të ketë asnjë arsye për të ndryshuar vlerësimin e saj të mëparshëm se përfitimet e vaksinës AstraZeneca kundër COVID-19 tejkalojnë...

OBSH: Një vlerësim i ri për AstraZeneca është duke u zhvilluar, pritet i njëjti rekomandim

para një jave - Bota Sot

Organizata Botërore e Shëndetësisë nuk pret të ketë asnjë arsye për të ndryshuar vlerësimin e saj të mëparshëm se përfitimet e vaksinës AstraZeneca kundër COVID-19 tejkalojnë çdo rrezik, tha një zyrtar...

BE pritet të japë sërish detaje lidhur me vaksinën AstraZeneca

para një jave - Java News

Një zyrtar i lartë i Agjencisë Evropiane të Ilaçeve tha se ekziston një lidhje mes vaksinës së koronavirusit AstraZeneca dhe rasteve të rralla të mpiksjes të gjakut, por se është e paqartë se cila është...

​OBSH: Një vlerësim i ri për AstraZeneca është duke u zhvilluar, pritet i njëjti rekomandim

para një jave - Tetova Sot

Organizata Botërore e Shëndetësisë nuk pret të ketë asnjë arsye për të ndryshuar vlerësimin e saj të mëparshëm se përfitimet e vaksinës AstraZeneca kundër COVID-19 tejkalojnë çdo rrezik, tha një zyrtar...

Pezullohet testimi i AstraZenaca-s në fëmijë

para një jave - Shenja

Testimi në fëmijë i vaksinës AstraZeneca kundër koronavirusit u ndalua, derisa rregullatori i barnave në Mbretërinë e Bashkuar të hetojë lidhjen e mundshme të vaksinës me mpiksjet e gjakut te disa të rritur....

Zyrtari i Agjencisë Europiane të Barnave: Ka lidhje mes vaksinës AstraZeneca dhe trombozave

para një jave - GazetaBlic

Ka një lidhje mes vaksinës AstraZeneca dhe trombozave tepër të rralla në tru, por shkaqet e mundshme janë ende të paditura, tha një zyrtar i lartë i Agjencisë Europiane të Barnave (EMA) në një intervistë...

BE pritet të konfirmojë lidhjen mes vaksinës AstraZeneca dhe rasteve të mpiksjeve të gjakut

para një jave - Tetova Sot

Një zyrtar i lartë i Agjencisë Evropiane të Ilaçeve tha se ekziston një lidhje mes vaksinës së koronavirusit AstraZeneca dhe rasteve të rralla të mpiksjes të gjakut, por se është e paqartë se cila është...

Pezullohet testimi i AstraZenaca-s në fëmijë

para një jave - Lajmi.net

Kompania anglo-suedeze AstraZeneca zhvilloi vaksinën në bashkëpunim me Universitetin e Oksfordit. Profesori Andrew Pollard, nga Universiteti i Oksfordit, i tha BBC-së se nuk ka asnjë shqetësim për sigurinë...

RMV, Me rekomandim të EMA, do të vendoset nëse të rinjtë do të rivaksinohen me “Astra Zeneka”

para një jave - Flaka

Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe njoftoi se këtë mëngjes ata biseduan me Ministrinë e Shëndetësisë të Serbisë për listën e qytetarëve maqedonas të cilët u vaksinuan me “Astra Zeneka” në Serbi, dhe...

Pezullohet testimi i AstraZenaca-s në fëmijë

para një jave - Tetova Sot

Testimi në fëmijë i vaksinës AstraZeneca kundër koronavirusit u ndalua, derisa rregullatori i barnave në Mbretërinë e Bashkuar të hetojë lidhjen e mundshme të vaksinës me mpiksjet e gjakut te disa të rritur....

BE pritet të konfirmojë lidhjen mes vaksinës AstraZeneca dhe rasteve të mpiksjeve të gjakut

para një jave - Lobi

Një zyrtar i lartë i Agjencisë Evropiane të Ilaçeve tha se ekziston një lidhje mes vaksinës së koronavirusit AstraZeneca dhe rasteve të rralla të mpiksjes të gjakut, por se është e paqartë se cila është...

OBSH: Një vlerësim i ri për AstraZeneca është duke u zhvilluar, pritet i njëjti rekomandim

para një jave - Lajmi.net

“OBSH po studion me kujdes të dhënat e fundit së bashku me rregullatorët evropianë dhe rregullatorë të tjerë, të cilët i referohen raporteve të mpiksjes së gjakut te njerëzit që morën vaksinën AstraZeneca”,...

EMA demanton zyrtarin e vet, mohon se ka gjetur lidhje mes mpiksjes së gjakut dhe AstraZenecas

para një jave - Koha.net

Rregullatori Evropian i Barnave ka mohuar se ka gjetur një lidhje të qartë mes vaksinës së AstraZenecas dhe mpiksjes së gjakut, pasi një zyrtar nga agjencia e tha gjatë ditës se kishte lidhje të tillë....

Pezullohen testimet klinike të vaksinimit të fëmijëve pas mpiksjes së gjakut te të rriturit në Britani

para një jave - Arbresh

Një provë e vaksinës së coronavirusit Oxford-AstraZeneca mbi fëmijët është ndalur ndërsa rregullatori i ilaçeve në Mbretërinë e Bashkuar heton një lidhje të mundshme të mpiksjeve të rralla të gjakut tek...

Shkakton trompozë? “EMA” konfuze për vaksinën AstraZeneca: Nuk kemi arritur në një përfundim

para një jave - ABC News

Debati mbi përdorimin e vaksinës AstraZeneca është rikthyer sërish nëse ka një lidhje mes këtyre dozave që janë injektuar te individët dhe rasteve të trompozës. Sytë e të gjithëve janë nga EMA, Agjencia...

Çka do të ndodh me vaskinimin e qytetarëve nga Maqedonia me Astra Zeneka në Serbi?

para një jave - Lobi

Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe njoftoi se këtë mëngjes ata biseduan me Ministrinë e Shëndetësisë të Serbisë për listën e qytetarëve maqedonas të cilët u vaksinuan me “Astra Zeneka” në Serbi, dhe...

Mpiksjet e gjakut dhe vaksinat/ Eksperti: Lidhja ekziston, por nuk e dimë shkakun

para një jave - Top Channel

Një zyrtar i lartë i agjencisë evropiane të ilaçeve, EMA, thotë për një të përditshme italiane se është e qartë se ka një lidhje mes vaksinës së AstraZeneca-s dhe një forme të rrallë mpiksjeje gjaku, por...

Zyrtari i Agjencisë Europiane të Barnave: Ka lidhje mes vaksinës AstraZeneca dhe trombozave

para një jave - Bota Sot

Ka një lidhje mes vaksinës AstraZeneca dhe trombozave tepër të rralla në tru, por shkaqet e mundshme janë ende të paditura, tha një zyrtar i lartë i Agjencisë Europiane të Barnave (EMA) në një intervistë...

EMA i jep fund dyshimeve: AstraZeneca nuk ka lidhje me mpiksjen e gjakut!

para një jave - Albeu

Vaksina AstraZeneca ka bërë që EMA të reagojë në kundërshti mes zyrtarëve të saj. Kjo pasi një zyrtar, Marco Cavaleri, deklaroi se ekziston një lidhje mes vaksinës dhe mpiksjes së gjakut, EMA ka reaguar...

OBSH: Një vlerësim i ri për AstraZeneca është duke u zhvilluar, pritet i njëjti rekomandim

para një jave - KosovaPress

Organizata Botërore e Shëndetësisë nuk pret të ketë asnjë arsye për të ndryshuar vlerësimin e saj të mëparshëm se përfitimet e vaksinës AstraZeneca kundër COVID-19 tejkalojnë çdo rrezik, tha një zyrtar...

EMA: Ka lidhje mes vaksinës AstraZeneca dhe trombozave

para një jave - Zeri

Ka një lidhje mes vaksinës AstraZeneca dhe trombozave tepër të rralla në tru, por shkaqet e mundshme janë ende të paditura, tha një zyrtar i lartë i Agjencisë Europiane të Barnave (EMA) në një intervistë...

Zyrtari i Agjencisë Europiane të Barnave pranon mpiksjet e gjakut nga vaksina AstraZeneca

para një jave - Klan

Zyrtari i Agjencisë Europiane të Barnave pranon mpiksjet e gjakut nga vaksina AstraZeneca Drejtuesi i strategjisë së vaksinimit në Agjencinë Europiane të Barnave (EMA) Marco Cavaleri, tha se ekziston një...

Ka lidhje të qartë mes AstraZeneca dhe mpiksjes së gjakut, thotë zyrtari i EMA

para një jave - Klan Kosova

Një zyrtar nga Rregullatori Europian i Barnave (EMA) ka thënë se beson që ka një lidhje në mes të vaksinës AstraZeneca dhe rasteve jashtëzakonisht të rralla të mpiksjes së gjakut te ata persona që kanë...

Zyrtari i Agjencisë Europiane të Barnave: Ka lidhje mes vaksinës AstraZeneca dhe trombozave

para një jave - Ekonomia Online

Ka një lidhje mes vaksinës AstraZeneca dhe trombozave tepër të rralla në tru, por shkaqet e mundshme janë ende të paditura, tha një zyrtar i lartë i Agjencisë Europiane të Barnave (EMA) në një intervistë...

AstraZeneca, zyrtari i Agjencisë Europiane të Barnave pranon mpiksjet e gjakut nga vaksina

para një jave - NOA

Drejtuesi i strategjisë së vaksinimit në Agjencinë Europiane të Barnave (EMA) Marco Cavaleri, tha se ekziston një lidhje mes vaksinës anti-Covid të AstraZeneca me një mpiksje të rrallë të gjakut në tru....

E pranon zyrtari i lartë i EMA-s: Vaksina AstraZeneca ka një lidhje me trombozën. Tani mund të themi që…

para një jave - Panorama

Kreu i Agjencisë Europiane të Barnave ka deklaruar se ka një lidhje mes vaksinës së Oksfordit AstraZeneca dhe trombozës në tru. Në një intervistë për gazetën italiane “Il Messaggero”, Marco Cavaleri tha:...

Ka një lidhje ‘të qartë’ midis rasteve të rralla të mpiksjes së gjakut dhe vaksinës AstraZeneca, thotë zyrtari i Agjencisë Evropiane të Barnave

para një jave - Zhurnal

Një zyrtar i lartë nga Agjencia Evropiane e Barnave (EMA) i ka thënë një të përditshme italiane se është “e qartë” se ekziston një lidhje midis vaksinës AstraZeneca dhe një forme të rrallë të mpiksjes...

“Të enjten do japim opinionin përfundimtar”/ EMA për AstraZeneca: Ende nuk kemi arritur në një përfundim mbi trombozën

para një jave - Shekulli

Publikuar më 06.04.2021 nga erjon dervishi Të mërkurën, ose jo më vonë se e enjtja, pritet të shpallet zyrtarisht vlerësimii i Agjencisë Evropiane të Barnave (EMA) në lidhje me shoqërimin e mundshëm të...

Shefi i EMA-s lidh Astravaksinën me mpiksjen e gjakut

para një jave - RTK

Ekziston një lidhje midis vaksinës së Astra Zeneca kundër covid-19 dhe mpiksjes së gjakut që janë raportuar si një efekt anësor në disa vende, mendon drejtori i Agjencisë Evropiane të Barnave (EMA), Marco...

Zyrtari i EMA-së: Ka lidhje të qartë mes mpiksjes së gjakut dhe vaksinës së “AstraZenecas”

para një jave - Koha.net

Një zyrtar i lartë i Rregullatori Evropian i Barnave (EMA) ka thënë për një gazetë italiane se është e qartë që ka një lidhje mes vaksinës së “AstraZenecas” dhe mpiksjes së gjakut, por shkaktari s’është...

Zyrtari i lartë i EMA: Ekziston një lidhje mes vaksinës AstraZeneca dhe forme të rrallë të mpiksjes së gjakut

para një jave - BalkanWeb

Një zyrtar i lartë i Agjencisë Evropiane të Barnave (EMA) ka bërë sot një deklaratë të fortë lidhur me dyshimet se vaksina e AstraZeenca shkakton mpiksje të gjakut. Kreu i vaksinave në EMA, Marco Cavaleri,...

80 VJEÇARI: TË RINJTË MOS TË KENË FRIKË NGA VAKSINA

para një jave - Klan Macedonia

“JAM VAKSINUAR ME ASTRA ZENEKA, JAM SHUMË MIRË!” Është vaksinuar para disa ditëve, është plot energji pozitive, 80 vjeçari Mlladenovski, takon ekipet mediatike dhe nëpërmjet lëvizjeve të tij, dëshiron...

Mpiksjet e gjakut dhe vaksinat/ Eksperti: Lidhja ekziston, por nuk e dimë shkakun

para një jave - Bota Sot

Një zyrtar i lartë i agjencisë evropiane të ilaçeve, EMA, thotë për një të përditshme italiane se është e qartë se ka një lidhje mes vaksinës së AstraZeneca-s dhe një forme të rrallë mpiksjeje gjaku, por...

Europa kufizon përdorimin e Astrazeneca, disa shtete pezullojnë vaksinën

para një jave - ABC News

Pas konfirmimit të Agjencisë Europiane të barnave se ekziston një lidhje mes vaksinës anti covid AstraZeneca dhe trompozës, në Europë disa vende kanë vendosur të bllokojnë përdorimin e saj, e të tjera...

Ka një lidhje ‘të qartë’ midis rasteve të rralla të mpiksjes së gjakut dhe vaksinës AstraZeneca, thotë zyrtari i Agjencisë Evropiane të Barnave

para një jave - Telegrafi

Një zyrtar i lartë nga Agjencia Evropiane e Barnave (EMA) i ka thënë një të përditshme italiane se është “e qartë” se ekziston një lidhje midis vaksinës AstraZeneca dhe një forme të rrallë të mpiksjes...

Shefi i lartë i EMA-s: Vaksina AstraZeneca ka lidhje me trombozën!

para një jave - Shekulli

Publikuar më 06.04.2021 nga erjon dervishi Një zyrtar i lartë i Agjencisë Evropiane të Barnave (EMA) tha në një intervistë të botuar të martën se ekziston një lidhje midis vaksinës AstraZeneca dhe mpiksjes...

Vaksinat e AstraZeneca/ Britania e Madhe vlerëson kufizime për përdorimin nën 30 vjeç

para një jave - BalkanWeb

Agjencia e britanike e barnave po shqyrton një propozim për të kufizuar përdorimin e vaksinës së Oxford-AstraZeneca për të rinjtë. Kjo u raportua nga kanali televiziv britanik 4, duke cituar burime të...

EMA demanton zyrtarin e vet, mohon se ka gjetur lidhje mes mpiksjes së gjakut dhe AstraZenecas

para një jave - Fakti Ditor

Rregullatori Evropian i Barnave ka mohuar se ka gjetur një lidhje të qartë mes vaksinës së AstraZenecas dhe mpiksjes së gjakut, pasi një zyrtar nga agjencia e tha gjatë ditës se kishte lidhje të tillë....

EMA demanton zyrtarin e vet, mohon se ka gjetur lidhje mes mpiksjes së gjakut dhe AstraZenecas

para një jave - Lajmi.net

Në një deklaratë për AFP-në, EMA ka thënë të martën se “ende nuk ka arritur në përfundim dhe hetimi po vazhdon”, duke shtuar se të gjeturat do të publikohen të mërkurën ose të enjten. Shefi i EMA-së për...

Vendimi i EMA, çfarë pritet të ndodhë me AstraZeneca? Flet zyrtari i lartë italian i Shëndetësisë

para një jave - NOA

AstraZeneca, më shumë kufizime do të vijnë së shpejti. Pritet që vaksina të ndalohet për disa grupmosha të popullsisë, që janë ekspozuar si më të rrezikuarat deri tani. Nën-sekretari i Shëndetësisë, Pierpaolo...

Agjencia Evropiane: E qartë, ka lidhje mes vaksinës së AstraZeneca-s dhe mpiksjes së gjakut

para një jave - Gazeta Express

Një zyrtar i lartë i Agjencisë Evropiane të Ilaçeve i ka thënë një gazete italiane se është e qartë se ekziston një lidhje mes vaksinës së kompanisë AstraZeneca dhe një lloji të rrallë të mpiksjes së gjakut,...

Britania sot mund ta pezullojë vaksinën e AstraZeneca-s për të rinjtë

para një jave - Gazeta Express

Rregullatori britanik i vaksinave të martën mund ta pezullojë vaksinën e kompanisë AstraZeneca për Covid-19 për personat nën moshën 30-vjeçare për shkak të shqetësimeve rreth mpiksjes së rrallë të gjakut...

Britania sot mund ta pezullojë vaksinën e AstraZeneca-s për të rinjtë

para një jave - Zeri

Rregullatori britanik i vaksinave të martën mund ta pezullojë vaksinën e kompanisë AstraZeneca për Covid-19 për personat nën moshën 30-vjeçare për shkak të shqetësimeve rreth mpiksjes së rrallë të gjakut...

Agjencia Evropiane e Barnave: Ekziston një lidhje mes vaksinës së AstraZeneca dhe mpiksjes së gjakut

para një jave - Ora news

Një zyrtar nga Agjencia Evropiane e Barnave, në një deklaratë për mediat ka thënë se ekziston një lidhje midis vaksinës AstraZeneca dhe mpiksjes së gjakut. Shefi i vaksinave në EMA, Marko Calaveri u shpreh...

EMA: Lidhje e qartë mes trombozave dhe vaksinës së AstraZeneca

para një jave - Mapo

Një zyrtar i lartë i shëndetit në Agjencinë Europiane të Barnave, e njohur si EMA, tha se ka një lidhje të qartë mes vaksinës së AstraZeneca dhe mpiksjeve të gjakut. Kreu i vaksinave EMA, Marco Cavaleri,...

Agjencia europiane e ilaçeve tani mohon të ketë gjetur lidhjen mes mpiksjes së gjakut dhe vaksinës së AstraZeneca

para një jave - Gazeta Metro

Zyrtari i lartë i kësaj agjencie të BE’së kishte dalë më parë dhe kishte deklaruar se tani mund të thuhej se “ka të bëjë vaksinën…por ende nuk e dimë se çfarë e shkakton reagimin” që sot u hodh poshtë...

Ka lidhje të qartë mes AstraZeneca dhe mpiksjes së gjakut, thotë zyrtari i EMA

para një jave - Lajmi.net

Në një intervistë për gazetën italiane “Il Messaggero”, kreu i strategjisë së vaksinave në EMA, Marco Cavaleri, ka thënë se “është e qartë se ka lidhje me vaksinën”, por se kishte ende paqartësi se çka...

Trondit kreu i EMA-s: AstraZeneca e lidhur me trombozat

para një jave - ABC News

Një zyrtar i Agjencisë Europiane të Barnave (EMA) tha në një intervistë të botuar të martën se ekzistonte një lidhje midis vaksinës AstraZeneca dhe mpiksjes së gjakut. Kreu i vaksinave EMA, Marco Cavaleri,...

Zyrtari i EMA: Ka lidhje mes vaksinës AstraZeneca dhe trombozave

para një jave - Gazeta Metro

Zyrtari i Agjencisë Europiane të Barnave thotë se ka lidhje mes vaksinës AstraZeneca dhe trombozave. Ka një lidhje mes vaksinës AstraZeneca dhe trombozave tepër të rralla në tru, por shkaqet e mundshme...

Zyrtari i Agjencisë Europiane të Barnave: Ka lidhje mes vaksinës AstraZeneca dhe trombozave

para një jave - KosovaPress

Ka një lidhje mes vaksinës AstraZeneca dhe trombozave tepër të rralla në tru, por shkaqet e mundshme janë ende të paditura, tha një zyrtar i lartë i Agjencisë Europiane të Barnave (EMA) në një intervistë...

EMA përgënjeshtron veten, mohon të ketë lidhje midis vaksinës AstraZeneca dhe mpikjes së gjakut

para një jave - Dosja.al

Foto ilustruese 6 Prill, 2021 16:12 BRUKSEL – Rregullatori i barnave në Evropë (EMA) ka mohuar se ka krijuar një lidhje shkakësore midis vaksinës Oxford/AstraZeneca dhe një sindromi të rrallë të mpiksjes...

Ka lidhje të qartë mes AstraZeneca dhe mpiksjes së gjakut, thotë zyrtari i EMA

para një jave - Zyrtare

Një zyrtar nga Rregullatori Europian i Barnave (EMA) ka thënë se beson që ka një lidhje në mes të vaksinës AstraZeneca dhe rasteve jashtëzakonisht të rralla të mpiksjes së gjakut te ata persona që kanë...

Ka lidhje të qartë mes AstraZeneca dhe mpiksjes së gjakut, thotë zyrtari i EMA

para një jave - Periskopi

Një zyrtar nga Rregullatori Europian i Barnave (EMA) ka thënë se beson që ka një lidhje në mes të vaksinës AstraZeneca dhe rasteve jashtëzakonisht të rralla të mpiksjes së gjakut te ata persona që kanë...

RMV, vazhdon imunizimi masiv kundër kovid-19, ditën e parë janë vaksinuar rreth 3.000 persona

para një jave - Portalb

Në sallën sportive “Boris Trajkovski” edhe sot vazhdon imunizimi masiv i popullatës kundër covid-19, i cili filloi dje kur ishin caktuar 3,000 termine. Dje, të gjithë të paraqiturit morën vaksinën. Ministri...

Autoritetet të kënaqur nga procesi i imunizimit, u vaksinuan nga 300 persona në orë

para një jave - Zhurnal

Shkup, 6 prill – Zhurnal.mk – Imunizimi masiv i popullatës kundër Kovid-19 filloi dje në Qendrën Sportive “Boris Trajkovski”. Dje ishin caktuar 3000 termine për vaksinim, ndërsa imunizimi shkoi sipas planit...

Agjencia Evropiane: E qartë, ka lidhje mes vaksinës së AstraZeneca-s dhe mpiksjes së gjakut

para një jave - Almakos

Një zyrtar i lartë i Agjencisë Evropiane të Ilaçeve i ka thënë një gazete italiane se është e qartë se ekziston një lidhje mes vaksinës së kompanisë AstraZeneca dhe një lloji të rrallë të mpiksjes së gjakut,...

Agjencia Evropiane: E qartë, ka lidhje mes vaksinës së AstraZeneca-s dhe mpiksjes së gjakut

para një jave - Smart News

Një zyrtar i lartë i Agjencisë Evropiane të Ilaçeve i ka thënë një gazete italiane se është e qartë se ekziston një lidhje mes vaksinës së kompanisë AstraZeneca dhe një lloji të rrallë të mpiksjes së gjakut,...

Britania sot mund ta pezullojë vaksinën e AstraZeneca-s për të rinjtë

para një jave - Smart News

Rregullatori britanik i vaksinave të martën mund ta pezullojë vaksinën e kompanisë AstraZeneca për Covid-19 për personat nën moshën 30-vjeçare për shkak të shqetësimeve rreth mpiksjes së rrallë të gjakut...

Shefi i vaksinave në Agjensinë Europiane të Barnave fundos AstraZenecën: Është e qartë që ka një lidhje mes trompozës dhe vaksinës

para një jave - FaxWeb

Shefi i vaksinava në Agjensinë Europiane të Barnave (EMA), Marco Cavaleri, tha në një intervistë të publikuar këtë të martë se ekziston një lidhje midis vaksinës AstraZeneca dhe mpiksjes së gjakut. “Sipas...

ZYRTARE/ Agjencia Evropiane e Barnave: Ekziston një lidhje mes vaksinës së AstraZeneca dhe mpiksjes së gjakut

para një jave - Dosja.al

Foto ilustruese 6 Prill, 2021 12:31 EVROPE – EMA, (Agjencia Evropiane e Barnave), pranon se ekziston një lidhje midis vaksinës AstraZeneca dhe mpiksjes së gjakut. Shefi i vaksinave në EMA, Marko Calaveri...

Britania sot mund ta pezullojë vaksinën e AstraZeneca-s për të rinjtë

para një jave - Ekonomia Online

Rregullatori britanik i vaksinave të martën mund ta pezullojë vaksinën e kompanisë AstraZeneca për Covid-19 për personat nën moshën 30-vjeçare për shkak të shqetësimeve rreth mpiksjes së rrallë të gjakut...

Filipçe i kënaqur nga procesi i imunizimit, u vaksinuan nga 300 persona në orë

para një jave - Tetova1

Imunizimi masiv i popullatës kundër Kovid-19 filloi dje në Qendrën Sportive “Boris Trajkovski”. Dje ishin caktuar 3 000 termine për vaksinim, ndërsa imunizimi shkoi sipas planit dhe dje të gjithë të regjistruarit...

Autoritetet të kënaqur nga procesi i imunizimit, u vaksinuan nga 300 persona në orë

para një jave - Daily News

Shkup, 6 prill – Zhurnal.mk – Imunizimi masiv i popullatës kundër Kovid-19 filloi dje në Qendrën Sportive “Boris Trajkovski”. Dje ishin caktuar 3000 termine për vaksinim, ndërsa imunizimi shkoi sipas planit...

Ende pasiguri rreth vaksinës AstraZeneca

para një jave - RTK

Të paktën shtatë persona në Britani të Madhe humbën jetën për shkak të mpiksjes së gjakut, pasi u injektuan me vaksinën e AstraZeneca. Lajmi u konfirmua nga Agjencia Rregullatore e Barnave në Britaninë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK