Covid-19/ Shtohen infeksionet dhe shtrimet në spital në New York

para një jave - Top Channel

Shteti i Nju Jorkut, dikur epiqendra e pandemisë COVID-19, ndryshoi rregullat kualifikuese të banorëve për vaksinën COVID-19, duke u mundësuar imunizimin të gjithë qytetarëve mbi moshën 16 vjeçare. Ekspertët...

Covid-19/ Shtohen infeksionet dhe shtrimet në spital në New York

para një jave - Bota Sot

Shteti i Nju Jorkut, dikur epiqendra e pandemisë COVID-19, ndryshoi rregullat kualifikuese të banorëve për vaksinën COVID-19, duke u mundësuar imunizimin të gjithë qytetarëve mbi moshën 16 vjeçare. Ekspertët...

Spitali i Tetovës i mbushur me të infektuar, ai mobil nuk po lëshohet në përdorim

para një jave - TV21

Numri i të infektuarve në qytetin e Tetovës është duke u rritur dita ditës, ndërsa deri më sot në spital janë shtruar 46 pacientë. Tani më ka vetëm 10 vende të lira, të cilët nga momenti mund edhe atë...

Tetovë, rritet numri i pacientëve me Kovid

para një jave - Aktuale

Javët e fundit ka pasur rritje të numrit të pacientëve me Covid-19 në Tetovë thonë nga Covid qendra. Sipas tyre, të gjithë të hospitalizuarit janë në gjendje të rëndë shëndetësore dhe të njëjtit janë me...

Nju Jork: Shtohen infeksionet dhe shtrimet në spital

para një jave - Bota Sot

Shteti i Nju Jorkut, dikur epiqendra e pandemisë COVID-19, ndryshoi rregullat kualifikuese të banorëve për vaksinën COVID-19, duke u mundësuar imunizimin të gjithë qytetarëve mbi moshën 16 vjeçare. Ekspertët...

Është dyfishuar numri i të hospitalizuarve nga virusi korona në Tetovë, Nuredini: Kulmi pritet pas 20 prillit

para një jave - Portalb

“Piku” apo kulmi i virusit korona sipas koordinatorit të Qendrës Kovid në Tetovë, Gzim Nuredini, pritet të ndodhë pas datës 20 prill, në Spitalin Klinik të Tetovës aktualisht sipas Nuredinit gjendja është...

Është dyfishuar numri i të hospitalizuarve nga virusi korona në Tetovë, Nuredini: Piku pritet pas 20 prillit

para një jave - Portalb

“Piku” apo kulmi i virusit korona sipas koordinatorit të Qendrës Kovid në Tetovë, Gzim Nuredini, pritet të ndodhë pas datës 20 prill, në Spitalin Klinik të Tetovës aktualisht sipas Nuredinit gjendja është...

Nju Jork: Shtohen infeksionet dhe shtrimet në spital

para një jave - Zëri i Amerikës

Shteti i Nju Jorkut, dikur epiqendra e pandemisë COVID-19, ndryshoi rregullat kualifikuese të banorëve për vaksinën COVID-19, duke u mundësuar imunizimin të gjithë qytetarëve mbi moshën 16 vjeçare. Ekspertët...

Spitali i Tetovës i mbushur me të infektuar, ai mobil nuk po lëshohet në përdorim

para një jave - Flaka

Numri i të infektuarve në qytetin e Tetovës është duke u rritur dita ditës, ndërsa deri më sot në spital janë shtruar 46 pacientë. Tani më ka vetëm 10 vende të lira, të cilët nga momenti mund edhe atë...

Spitali i Tetovës i mbushur me të infektuar, ai mobil nuk po lëshohet në përdorim

para një jave - Tetova1

Numri i të infektuarve në qytetin e Tetovës është duke u rritur dita ditës, ndërsa deri më sot në spital janë shtruar 46 pacientë. Tani më ka vetëm 10 vende të lira, të cilët nga momenti mund edhe atë...

RMV/ 1740 pacientë në trajtim spitalor me Kovid 19

para një jave - Aktuale

Në repartet infektive në Shkup dhe në spitalet në qytetet e tjera të vendit aktualisht po trajtohen 1740 Kovid pacientë, ndërsa ka edhe rreth 260 shtretër të lirë, bën të ditur Ministria e Shëndetësisë....

Spitali i Tetovës i mbushur me të infektuar, ai mobil nuk po lëshohet në përdorim

para një jave - Lajm

Numri i të infektuarve në qytetin e Tetovës është duke u rritur dita ditës, ndërsa deri më sot në spital janë shtruar 46 pacientë. Tani më ka vetëm 10 vende të lira, të cilët nga momenti mund edhe atë...

Në repartet infektive ka 1.740 pacientë me Kovid-19, në Shkup për 24 orë janë hospitalizuar 81

para 2 jave - Koha.mk

Shkup, 7 prill – Gjithsej 1.740 pacientë pozitiv dhe suspektiv ndaj virusit korona trajtohem në repartet infektive në Shkup dhe në spitalet në qytetet e tjera. Ka rreth 260 shtretër të zbrazët në qendrat-kovid,...

Në covid-qendrat në Shkup për 24 orë janë hospitalizuar 81 pacientë

para 2 jave - Telegrafi

Në 24 orët e fundit në qendrat covid në Shkup janë shtruar 81 pacientë të rinj për shkak të komplikimeve me coronavirus. Gjithsej 698 persona të dyshimtë dhe të konfirmuar me Covid-19 po trajtohen në repartet...

Gostivar/ Dy pacientë ndërrojnë jetë brenda 24 orëve!

para një jave - Fakti Ditor

Brenda 24 orëve dy pacientë kanë ndërruar jetë nga Covdi 19 në Spitalin e Gostivarit. Njëri ka qenë i shtruar në Spitalin Modular, kurse tjetri në Covid Qendrën pranë Repartit Neurologjik. Në trajtim spitalor...

Për 24 orë 81 pacient të ri pranohen në Kovid Qendrat në Shkup

para 2 jave - Alsat-M

Gjatë 24 orëve të fundit në Kovid-Qendrat në Shkup janë hospitalizuar 81 pacientë të ri, për shkak të komplikimeve nga koronavirusi. Ndërkohë gjithsejtë 698 persona të dyshuar dhe të konfirmuar me Kovid-19...

Në covid-qendrat në Shkup për 24 orë janë hospitalizuar 81 pacientë

para 2 jave - Bota Sot

Në 24 orët e fundit në qendrat covid në Shkup janë shtruar 81 pacientë të rinj për shkak të komplikimeve me coronavirus. Gjithsej 698 persona të dyshimtë dhe të konfirmuar me Covid-19 po trajtohen në repartet...

Për 24 orë 81 pacient të ri pranohen në Kovid Qendrat në Shkup

para 2 jave - Ina

Gjatë 24 orëve të fundit në Kovid-Qendrat në Shkup janë hospitalizuar 81 pacientë të ri, për shkak të komplikimeve nga koronavirusi. Ndërkohë gjithsejtë 698 persona të dyshuar dhe të konfirmuar me Kovid-19...

Në covid-qendrat në Shkup për 24 orë janë hospitalizuar 81 pacientë

para 2 jave - RTK

Gjithsej 698 persona të dyshimtë dhe të konfirmuar me Covid-19 po trajtohen në repartet infektive në kryeqytet, transmeton Telegrafi. Siç bëjnë të ditur nga Ministria e Shëndetësisë, gjatë 24 orëve të...

Në repartet infektive ka 1.740 pacientë me Kovid-19, në Shkup për 24 orë janë hospitalizuar 81

para 2 jave - Shenja

Gjithsej 1.740 pacientë pozitiv dhe suspektiv ndaj virusit korona trajtohem në repartet infektive në Shkup dhe në spitalet në qytetet e tjera. Ka rreth 260 shtretër të zbrazët në qendrat-kovid, kumtoi...

Për 24 orë 81 pacient të ri pranohen në Kovid Qendrat në Shkup

para 2 jave - Tetova Sot

Gjatë 24 orëve të fundit në Kovid-Qendrat në Shkup janë hospitalizuar 81 pacientë të ri, për shkak të komplikimeve nga koronavirusi. Ndërkohë gjithsejtë 698 persona të dyshuar dhe të konfirmuar me Kovid-19...

Në repartet infektive ka 1.740 pacientë me Kovid-19, në Shkup për 24 orë janë hospitalizuar 81

para 2 jave - in7

Shkup, 7 prill – Gjithsej 1.740 pacientë pozitiv dhe suspektiv ndaj virusit korona trajtohem në repartet infektive në Shkup dhe në spitalet në qytetet e tjera. Ka rreth 260 shtretër të zbrazët në qendrat-kovid,...

Për 24 orë 81 pacient të ri pranohen në Kovid Qendrat në Shkup

para 2 jave - Smart News

Gjatë 24 orëve të fundit në Kovid-Qendrat në Shkup janë hospitalizuar 81 pacientë të ri, për shkak të komplikimeve nga koronavirusi. Ndërkohë gjithsejtë 698 persona të dyshuar dhe të konfirmuar me Kovid-19...

Shkup, në covid-qendrat për 24 orë janë hospitalizuar 81 pacientë

para 2 jave - Arbresh

Në 24 orët e fundit në qendrat covid në Shkup janë shtruar 81 pacientë të rinj për shkak të komplikimeve me coronavirus. Gjithsej 698 persona të dyshimtë dhe të konfirmuar me Covid-19 po trajtohen në repartet...

Për 24 orë 81 pacient të ri pranohen në Kovid Qendrat në Shkup

para 2 jave - Almakos

Gjatë 24 orëve të fundit në Kovid-Qendrat në Shkup janë hospitalizuar 81 pacientë të ri, për shkak të komplikimeve nga koronavirusi. Ndërkohë gjithsejtë 698 persona të dyshuar dhe të konfirmuar me Kovid-19...

Për 24 orë 81 pacient të ri pranohen në Kovid Qendrat në Shkup

para 2 jave - Fakti Ditor

Gjatë 24 orëve të fundit në Kovid-Qendrat në Shkup janë hospitalizuar 81 pacientë të ri, për shkak të komplikimeve nga koronavirusi. Ndërkohë gjithsejtë 698 persona të dyshuar dhe të konfirmuar me Kovid-19...

Vaksina COVID-19: New York City, u flet shqiptarëve edhe në gjuhën shqipe

para 2 jave - Bota Sot

NEW YORK NY: Në kohën kur Nju-Jorku – vazhdon të "përjetojë" rrezikun që ka nga Covid-19, një vemendeje e posaçme po i jepet , vaksinimit, njujorkezve me informacionin e përditëshëm dhe të përditësuar...

Tetovë, rritet interesimi i të moshuarve për vaksinim kundër Covid-19

para 2 jave - Alsat-M

Rritet interesimi për tu vaksinuar kundër virusit korona në Tetovë. Për tre ditë radhazi, janë vaksinuar rreth 200 persona ndërsa pritet të vaksinohen edhe rreth 600 të tjerë, thonë nga Shtëpia e Shëndetit...

Tetovë, rritet interesimi i të moshuarve për vaksinim kundër virusit

para 2 jave - Bota Sot

Rritet interesimi për tu vaksinuar kundër virusit korona në Tetovë. Për tre ditë radhazi, janë vaksinuar rreth 200 persona ndërsa pritet të vaksinohen edhe rreth 600 të tjerë, thonë nga Shtëpia e Shëndetit...

Tetovë, rritet interesimi i të moshuarve për vaksinim kundër Covid-19

para 2 jave - Ina

Rritet interesimi për tu vaksinuar kundër virusit korona në Tetovë. Për tre ditë radhazi, janë vaksinuar rreth 200 persona ndërsa pritet të vaksinohen edhe rreth 600 të tjerë, thonë nga Shtëpia e Shëndetit...

Tetovë, rritet interesimi i të moshuarve për vaksinim kundër covid

para 2 jave - Tetova1

Rritet interesimi për tu vaksinuar kundër virusit korona në Tetovë. Për tre ditë radhazi, janë vaksinuar rreth 200 persona ndërsa pritet të vaksinohen edhe rreth 600 të tjerë, thonë nga Shtëpia e Shëndetit...

Tetovë, rritet interesimi i të moshuarve për vaksinim kundër Covid-19

para 2 jave - Flaka

Rritet interesimi për tu vaksinuar kundër virusit korona në Tetovë. Për tre ditë radhazi, janë vaksinuar rreth 200 persona ndërsa pritet të vaksinohen edhe rreth 600 të tjerë, thonë nga Shtëpia e Shëndetit...

Tetovë, rritet interesimi i të moshuarve për vaksinim kundër Covid-19

para 2 jave - Tetova Sot

Rritet interesimi për tu vaksinuar kundër virusit korona në Tetovë. Për tre ditë radhazi, janë vaksinuar rreth 200 persona ndërsa pritet të vaksinohen edhe rreth 600 të tjerë, thonë nga Shtëpia e Shëndetit...

Studimi: 1 në 4 pacientë të shtruar në spital nga COVID-19 ndërrojnë jetë

para 2 jave - ABC News

Rreth 23% e njerëzve të shtruar në spital me COVID-19 përjetojnë formën më të rëndë të sëmundjes dhe afërsisht një në katër prej tyre ndërron jetë për shkak të ndërlikimeve të saj, sipas një studimi të...

Tetovë, rritet interesimi i të moshuarve për vaksinim kundër Covid-19

para 2 jave - Info7

Rritet interesimi për tu vaksinuar kundër virusit korona në Tetovë. Për tre ditë radhazi, janë vaksinuar rreth 200 persona ndërsa pritet të vaksinohen edhe rreth 600 të tjerë, thonë nga Shtëpia e Shëndetit...

Tetovë, rritet interesimi i të moshuarve për vaksinim kundër Covid-19

para 2 jave - Lobi

Rritet interesimi për tu vaksinuar kundër virusit korona në Tetovë. Për tre ditë radhazi, janë vaksinuar rreth 200 persona ndërsa pritet të vaksinohen edhe rreth 600 të tjerë, thonë nga Shtëpia e Shëndetit...

Tetovë, rritet interesimi i të moshuarve për vaksinim kundër virusit

para 2 jave - Lajm

Rritet interesimi për tu vaksinuar kundër virusit korona në Tetovë. Për tre ditë radhazi, janë vaksinuar rreth 200 persona ndërsa pritet të vaksinohen edhe rreth 600 të tjerë, thonë nga Shtëpia e Shëndetit...

Stevanoviq: Lloji britanez i çon pacientët të qëndrojnë më gjatë në spital

para 2 jave - RTK

Drejtorja e Klinikës për Sëmundje Infektive, Milena Stevanoviq thotë se lloji britanez i coronavirusit është pak më ndryshe dhe se i çon pacientët që të qëndrojnë më gjatë në spital. “Lihet përshtypja...

Stevanoviq: Lloji britanez i çon pacientët të qëndrojnë më gjatë në Klinikën për Sëmundje Infektive

para 2 jave - Telegrafi

Drejtorja e Klinikës për Sëmundje Infektive, Milena Stevanoviq thotë se lloji britanez i coronavirusit është pak më ndryshe dhe se i çon pacientët që të qëndrojnë më gjatë në spital. “Lihet përshtypja...

Gjithsej 1.720 të hospitalizuar për shkak të coronavirusit në Maqedoni

para 2 jave - Telegrafi

Në 24 orët e kaluara në kovid – qendrat në spitalet në të gjithë vendin është njoftuar se po trajtohen gjithsej 1.720 pacientëve pozitivë dhe të dyshuar ndaj COVID-19. Nga Ministria e Shëndetësisë thonë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK