Kur do të fillojnë fluturimet në Rinas?

para një jave - Bota Sot

Ministrja Belinda Balluku në një lidhje me Opinion foli për masat që po merren për të rikthyer normalitetin në Aeroporin e Rinasit. Ajo tha se është ngritur një task forcë dhe se qeveria ka kontaktuar...

Ushtria dhe FNSH zbarkojnë në Rinas/ Një nga kontrollorët u shoqërua në polici. Prokuroria nis hetimet për shpërdorim detyre

para një jave - Top Channel

Policia dhe ushtria kanë marrë në ruajtje godinën e AlbControl, kompania që monitoron hapësirën ajrore në Shqipëri. Kjo pas emergjencës së krijuar nga greva e kontrollorëve. Mbrëmjen e së mërkurës një...

Prokuroria nis hetimet për kontrollorët e AlbControl

para një jave - Klan

Prokuroria nis hetimet për kontrollorët e AlbControl Shoqërohen disa prej tyre për t’u marre në pyetje Prokuroria e Tiranës ka filluar menjëherë hetimet për situatën e krijuar në Aeroportin e Rinasit....

Bllokimi i Aeroportit të Rinasit, policia areston disa kontrollorë

para një jave - Telegrafi

Policia e Shtetit ka nisur shoqërimin e disa prej kontrollorëve të Albcontrol në Rinas. Prokuroria e Rrethit Gjyqësor, Tirane ka filluar hetimet për situatën e ndodhur në aeroportin e Rinasit. Vepra penale...

Kur do të fillojnë fluturimet në Rinas?

para një jave - Klan

Kur do të fillojnë fluturimet në Rinas? Ministrja Belinda Balluku në një lidhje me Opinion foli për masat që po merren për të rikthyer normalitetin në Aeroporin e Rinasit. Ajo tha se është ngritur një...

Bllokimi i aeroportit të Rinasit/ Prokuroria nis hetimet për kontrollorët e trafikut ajror

para një jave - Top Channel

Prokuroria e Rrethit Gjyqësor, Tiranë ka nisur hetimet për bllokimin e aeroportit të Rinasit. Vepra penale për të cilën po hetohet lidhet me “Shpërdorim detyre”, parashikuar nga neni 248 i Kodit Penal....

Shoqërohet në polici një nga kontrollorët e trafikut ajror (Emri)

para një jave - Top Channel

Një nga kontrollorët e trafikut ajror është shoqëruar mbrëmjen e sotme në polici. Burime për Top Channel bëjnë me dije se kontrollori i shoqëruar është Muhni Mezini. Kontrollorët e trafikut ajror të AlbControl...

Shoqërohen në polici 7 kontrollorë të trafikut ajror

para një jave - Klan

Shoqërohen në polici 7 kontrollorë të trafikut ajror Pasi ditën e sotme u bllokuan fluturimet në aeroportin e Rinasit, 7 kontrollorë të trafikut ajror janë shoqëruar nga policia. Tvklan.al mëson se kontrollorët...

Hapësira ajrore e Shqipërisë jashtë kontrollit, Qeveria e cilëson tentim grusht shteti

para një jave - Koha.net

Hapësira ajrore e Republikës së Shqipërisë që nga mëngjesi i së mërkurës është jashtë kontrollit. Për pasojë janë pezulluar të gjitha fluturimet në Aeroportin Ndërkombëtar të Rinasit, i vetmi në Shqipëri....

Kush e nxiti grevën? Policia u shton 'stresin' kontrollorëve, shkon në 7 numri i të shoqëruarve

para një jave - Bota Sot

Ka shkuar në 7 numri i kontrollorëve të shoqëruar në polici, pas pezullimit të fluturimeve në Rinas. Mes të shoqëruarve edhe Muhni Mezini një nga kontrollorët e trafikut ajror, emri i të cilit u bë publik...

Shoqërohet në polici një nga kontrollorët e trafikut ajror

para një jave - Koha.mk

Një nga kontrollorët e trafikut ajror është shoqëruar mbrëmjen e sotme në polici. Burime për Top Channel bëjnë me dije se kontrollori i shoqëruar është Muhni Mezini. Kontrollorët e trafikut ajror të AlbControl...

Protesta e Albcontrol, thirret në polici një nga kontrollorët (EMRI)

para një jave - BalkanWeb

Një prej 5 kontrollorëve të Albcontrol është paraqitur sot në policinë e Shtetit. Bëhet fjalë për shtetasin Muhni Mezini. Ky i fundit, sipas kolegëve të tij është njoftuar përmes telefonit nga policia,...

Bllokuan Rinasin, Braçe sulmon kontrollorët: Llasticat pengmarrëse, a u besohet jeta këtyre?

para një jave - Bota Sot

Zv/ kryeministri Erion Braçe i cilëson pengmarrës kontrollorët në Rinas që kanë bllokuar punën pasi u futën në grevë për shkak të uljes së pagave prej vitit të kaluar si pasojë e uljes së fluksit të fluturimeve...

“Bisedimet me ministren nuk sollën asnjë rezultat”, VOA: Protestë e kontrollorëve ajrorë, bllokohet aeroporti “Nënë Tereza”

para një jave - BalkanWeb

Në Shqipëri, fluturimet në aeroportin e vetëm ndërkombëtar, “Nënë Tereza” u bllokuan për shkak të një proteste të kontrollorëve ajrorë. Ata kanë kundërshtuar ndryshimin e kontratës së punës në prill të...

Aeroporti i Rinasit ende i blinduar me polici

para një jave - TV21

Kontrollorët e trafikut ajror të AlbControl kanë ndalur punën pas uljes së pagave nga 4400 dollarë në 2400 dollarë me argumentin se kanë stres, për pasojë sot janë anuluar të gjitha fluturimet nga Aeroporti...

Bllokimi i aeroportit në Tiranë, shoqërohen disa prej kontrollorëve të Albcontrol

para një jave - Zeri

Policia e Shtetit ka nisur shoqërimin e disa prej kontrollorëve të Albcontrol në Rinas pas bllokimit të punës. Prokuroria e Rrethit Gjyqësor, Tirane ka filluar hetimet për vepër penale për “shpërdorim...

Bllokuan Rinasin, Braçe sulmon kontrollorët: Llasticat pengmarrëse, a u besohet jeta këtyre?

para një jave - ABC News

Zv/ kryeministri Erion Braçe i cilëson pengmarrës kontrollorët në Rinas që kanë bllokuar punën pasi u futën në grevë për shkak të uljes së pagave prej vitit të kaluar si pasojë e uljes së fluksit të fluturimeve...

Pezullohen fluturimet në Rinas, prokuroria e Tiranës nis hetimet

para një jave - ABC News

Prokuroria e Tiranës ka nisur hetimet në lidhje me situatën e krijuar në Aeroportin e Rinasit ditën e sotme ku janë pezulluar të gjitha fluturimet për shkak të grevës së kontrollorëve. Gazetari Ermal Vija...

Rinasi ende i blinduar me polici, kontrollorët e turnit të natës ndalohen të hyjnë brenda

para një jave - Top Channel

Kontrollorët e trafikut ajror të AlbControl kanë ndalur punën pas uljes së pagave nga 4400 dollarë në 2400 dollarë me argumentin se kanë stres, për pasojë sot janë anuluar të gjitha fluturimet nga Aeroporti...

Mbyllja e trafikut ajror në Rinas, Prokuroria nis hetimet: Shoqërohet në polici një nga kontrollorët e Albcontrol

para një jave - Gazeta Tema

Pas kallëzimit që Albcontrol ka bërë ndaj disa emrave konkretë të kontrollorëve të trafikut ajror në Rinas, Prokuroria e Tiranës ka nisur hetimet, ndërsa policia ka shoqëruar edhe njërin prej tyre. Disa...

E FUNDIT/ Bllokuan fluturimet në Rinas, kontrollori përfundon në polici

para një jave - Albeu

Një prej kontrollorëve pranë Albcontrol në Rinas është shoqëruar në polici, ndërsa forcat e rendit kanë marrë kontrollin e ndërtesës. Muhni Mezini mësohet sipas burimeve të gazetarit Aldo Kozarja, të jetë...

Mbyllja e trafikut ajror në Rinas/ Shoqërohet në polici një nga kontrollorët e Albcontrol

para një jave - Panorama

Një prej kontrollorëve pranë Albcontrol në Rinas është shoqëruar në polici, ndërsa forcat e rendit kanë marrë kontrollin e ndërtesës. Muhni Mezini mësohet sipas burimeve të gazetarit Aldo Kozarja, të jetë...

Bllokimi i Rinasit, shoqërohet në polici një nga kontrollorët

para një jave - Mapo

Kontrollori i parë nga 80 punonjës që janë gjithësej në kullën e Rinasit është shoqëruar në polici. Raportohet se kontrollori që është shoqëruar është Muhni Mezini. Ai u përfol në media sot se ishte një...

Shoqërohet në polici një prej kontrollorëve të trafikut ajror

para një jave - Bota Sot

Pak minuta më parë, policia ka shoqëruar një nga kontrollorët e trafikut ajror Burime për mediat bëjnë me dije se është shoqëruar në polici kontrollori Muhni Mezini. Mezini u përfol se si personi i stresuar...

Bllokimi i Rinasit, shoqërohet në polici kontrollori i parë

para një jave - ABC News

Kontrollori i parë nga 80 punonjës që janë gjithsej në kullën e Rinasit është shoqëruar në polici. Gazetari i ABC, Aldo Kozarja raporton se kontrollori që është shoqëruar është Muhni Mezini. Ai u përfol...

Rama me apel të ri për kontrollorët e trafikut ajror në Rinas

para një jave - TV21

Kryeministri Edi Rama ka lëshuar një tjetër apel për kontrollorët e trafikut ajror në Rinas. Në një postim në Twitter kreu i qeverisë u bën thirrje që të kthehen nesër në punë, përndryshe nuk do të kenë...

Rama apel kontrollorëve: Kush nuk kthehet në punë nesër, nuk ka vend në Aeroport

para një jave - Telegrafi

Kryeministri Edi Rama ka lëshuar një tjetër apel për kontrollorët e trafikut ajror në Rinas. Në një postim në Twitter kreu i qeverisë u bën thirrje që të kthehen nesër në punë, përndryshe nuk do të kenë...

U bllokua aeroporti “Nënë Tereza” në Shqipëri

para një jave - Portalb

Në Shqipëri, fluturimet në aeroportin e vetëm ndërkombëtar, “Nënë Tereza” u bllokuan për shkak të një proteste të kontrollorëve ajrorë, raporton VOA . Ata kanë kundërshtuar ndryshimin e kontratës së punës...

Ushtria merr në ruajtje godinën e AlbControl

para një jave - Zhurnal

Tiranë, 7 prill – Pas bllokimit të hapësirës ajrore nga kontrolloret e AlbControl që kanë refuzuar të punojnë, Ministrja e Infrastrukturës, Belinda Balluku tha se ushtria do të marrë në ruajtje godinën...

Rama apel kontrollorëve: Kush nuk kthehet në punë nesër, nuk ka vend në Aeroport

para një jave - Zhurnal

Tiranë, 7 prill – Kryeministri Edi Rama ka lëshuar një tjetër apel për kontrollorët e trafikut ajror në Rinas. Në një postim në Twitter kreu i qeverisë u bën thirrje që të kthehen nesër në punë, përndryshe...

Rama apel kontrollorëve: Kush nuk kthehet në punë nesër, nuk ka vend në Aeroport

para një jave - Koha.mk

Kryeministri Edi Rama ka lëshuar një tjetër apel për kontrollorët e trafikut ajror në Rinas. Në një postim në Twitter kreu i qeverisë u bën thirrje që të kthehen nesër në punë, përndryshe nuk do të kenë...

Rama-kontrollorëve: Ndahuni nga ata që ju futën në lojë të çmendur me zjarrin! Kush nuk kthehet në punë nesër…

para një jave - Top Channel

Kryeministri Edi Rama i ka bërë apel kontrollorëve të Rinasit që të rikthehen nesër në punë dhe kushdo që nuk e bën, nuk do gjejë më vend në Albcontrol. Kryeministri Rama ne Twitter: Apel për kontrollorët...

Balluku: FA merr nën ruajtje ndërtesën e AlbControl

para një jave - Koha.mk

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku, deklaroi se të gjithë kontrollorët që kanë braktisur detyrën dhe që ndodhen në godinën e sigurisë së lartë të AlbControl në aeroport do të nxirren...

Rama: Meta e Berisha duan të rrezikojnë shtetin

para një jave - Klan

Rama: Meta e Berisha duan të rrezikojnë shtetin “Në këtë mënyrë penguan ardhjen e vaksinave” Bllokimi i Aeroportit të Rinasit nga greva e kontrollorëve për kryeministrin është i nxitur politikisht. “Ka...

Ushtria dhe FNSH blindon Rinasin, asnjë punëtor nuk lejohet të futet në ndërtesë

para një jave - Albeu

Ushtria ka marrë në dorë aeroportin e Rinasit. Burimet bëjnë me dije se aeroporti “Nënë Tereza” ka ka mbyllur dyert duke mos lejuar të futen brenda as kontrollorët e turnit të 3-të. Mësohet e punonjësit...

Ushtria merr në ruajtje godinën e AlbControl

para një jave - Klan

Ushtria merr në ruajtje godinën e AlbControl Balluku: Kontrollor ë t do t ë mbajn ë p ë rgjegj ë si penale Pas bllokimit të hapësirës ajrore nga kontrolloret e AlbControl që kanë refuzuar të punojnë, Ministrja...

Rama: Meta e Berisha duan të rrezikojnë shtetin

para një jave - Gazeta Tema

Bllokimi i Aeroportit të Rinasit nga greva e kontrollorëve për kryeministrin është i nxitur politikisht. “Ka ndodhur një akt i paimagjinueshëm, është marrë peng aktiviteti i aeroportit nga një grup i nxitur...

Bllokimi i trafikut ajror/ Meta: I kam bërë apel kontrollorëve të vazhdonin punën. Ftoj Ramën dhe Ballukun për bisedë

para një jave - Top Channel

Presidenti Ilir Meta i ka bërë thirrje publike qeverisë, Sindikatëve dhe përfaqësuesve ndërkombëtarë që të zhvillohet një bisedë për t’i dhënë një zgjidhje situatës së kontrollorëve të trafikut ajror....

Rama apel kontrollorëve: Kush nuk kthehet në punë nesër, nuk ka vend në Aeroport

para një jave - Insajderi

Pas paralajmërimit se nesër Aeroporti i Rinasit nuk do të punojë, kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka lëshuar një tjetër apel për kontrollorët e trafikut ajror në Rinas, njofton Insajderi. Ai në një...

“Ndahuni nga ata që ju futën në këtë lojë të çmendur me zjarrin”, Rama-kontrollorëve: Kush nuk kthehet në punë nesër, s’do gjejë më vend në Albcontrol

para një jave - BalkanWeb

Pas shumë debatesh, akuzash dhe kundër akuzash, vjen një tjetër reagim nga kryeministri Edi Rama për protestën e kontrollorëve të Albcontrol. Përmes një mesazhi në Twitter kreu i qeverisë ka paralajmëruar...

Rama i prerë: Kush nuk kthehet në punë nesër, nuk do gjejë më vend në Albcontrol

para një jave - Klan

Rama i prerë: Kush nuk kthehet në punë nesër, nuk do gjejë më vend në Albcontrol Rama në Twitter: Apel për kontrollorët e Rinasit: Ndahuni nga ata që ju futën në këtë lojë të çmendur me zjarrin! Braktisini...

Rama apel kontrollorëve: Kush nuk kthehet në punë nesër, nuk ka vend në Aeroport

para një jave - GazetaBlic

Kryeministri Edi Rama ka lëshuar një tjetër apel për kontrollorët e trafikut ajror në Rinas. Në një postim në Twitter kreu i qeverisë u bën thirrje që të kthehen nesër në punë, përndryshe nuk do të kenë...

Rama apel kontrollorëve: Kush nuk kthehet në punë nesër, nuk ka vend në Aeroport

para një jave - Bota Sot

Kryeministri Edi Rama ka lëshuar një tjetër apel për kontrollorët e trafikut ajror në Rinas. Në një postim në Twitter kreu i qeverisë u bën thirrje që të kthehen nesër në punë, përndryshe nuk do të kenë...

Përse kontrollorët e trafikut ajror mbyllën aeroportin e vetëm në Shqipëri?

para një jave - NOA

Ekipi i kontrollorëve të trafikut ajror të kompanisë shtetërore Albcontrol është përfshirë së bashku me Sindikatën e Pavarur të Kontrollit të Transportit Ajror në një grevë e cila ka paralizuar plotësisht...

Rama: Sabotim, nuk do tolerohet/ Akuzon Metën si nxitës i goditjes, përgjigjet Presidenti

para një jave - Top Channel

Greva e kontrollorëve të aeroportit ‘Nënë Tereza’ shkaktoi një përplasje të fortë në rrjetet sociale mes kryeministrit Rama, presidentit Ilir Meta dhe kryetarit të PD Lulzim Basha. Fillimisht ishte Edi...

Bllokimi i Aeroportit të Rinasit, policia areston disa kontrollorë

para një jave - Tetova Sot

Policia e Shtetit ka nisur shoqërimin e disa prej kontrollorëve të Albcontrol në Rinas. Prokuroria e Rrethit Gjyqësor, Tirane ka filluar hetimet për situatën e ndodhur në aeroportin e Rinasit. Vepra penale...

Kontrollorët kërkojnë të hyjnë në ndërtesë, kthehen mbrapsht nga policia

para një jave - Ora news

Në orët e mbrëmjes së sotme, 7 prill 2021, kontrollorët e turnit kanë kërkuar të futen brenda ambienteve të Qendrës së Kontrollit Ajror në Rinas por nuk janë lejuar nga forcat e policisë që kanë marrë...

Rama kërcënon kontrollorët e Rinasit: Nesër në punë, ose…

para një jave - Shekulli

Publikuar më 07.04.2021 nga Shekulli Online Kryeministri Rama ka reaguar sërish pas bllokimit të fluturimeve nga Rinasi. Ai u ka bërë një apel me nota kërcënuese kontrollorëve që të kthehen në punë. Mes...

“Tension artificial, marrëzi”, Meta: Ftoj Ramën, Ballukun e përfaqësues të BE, t’i japim zgjidhje problemet me kontrollorët

para një jave - BalkanWeb

Presidenti Ilir Meta ka ftuar publikisht kryeministrin Edi Rama, ministren Belinda Balluku, përfaqësues të BE-së dhe ata të Sindikatës së Kontrollorëve Ajrorë që të zhvillojnë një konferencë për t’i dhënë...

Rama e akuzoi Metën dhe Berishën për nxitje të grevës së kontrollorëve të fluturimit

para një jave - Koha.mk

Tiranë, 7 prill – Kryeministri shqiptar Edi Rama në një reagim lidhur me grevën e kontrollorëve në aeroportin në Titanë e akuzoi presidentin Ilir Metën se ai së bashku me Sali Berishën, i ka nxitur kontrollorët...

Situata në Aeroportin e Rinasit, Meta fton palët në një takim

para një jave - Klan

Situata në Aeroportin e Rinasit, Meta fton palët në një takim Duke parë situatën e krijuar në Aeroportin e Rinasit, Presidenti Ilir Meta i ka ftuar të gjitha palët në një takim që kjo çështje të marrë...

Rama thirrje kontrollorëve të Rinasit: Kush nuk kthehet nesër në punë, s’ka më vend në Albcontroll

para një jave - Gazeta Tema

Kryeministri Edi Rama i ka bërë thirrje kontrollorëve të trafikut ajror që të ndahen nga organizatorët  e grevës që i futën në këtë lojë të rrezikshme dhe tashmë do të përballen me ligjin. Rama thotë se...

Rama “kërcënon” kontrollorët: Kush nuk kthehet në punë nesër, nuk do gjejë më vend në Albcontrol

para një jave - Ora news

Kryeministri Rama ka reaguar sërish lidhur me bllokimin e fluturimeve në aeroportin e Rinasit. Përmes një postimi në Twitter, Rama shkruan se kontrollorët duhet të ndahen nga kjo lojë me zjarrin. Ai bën...

Rama thirrje kontrollorëve: Kush nuk kthehet në punë nesër, nuk do gjejë më vend!

para një jave - Albeu

“Ndahuni nga ata që ju futën në këtë lojë të çmendur me zjarrin!” Kryeministri Edi Rama ka vijuar paralajmerimet për kontrollorët e Albcontrol të cilët që nga mëngjesi i sotëm kanë braktisur punën dhe...

“Organizatorët janë kallëzuar”/ Rama reagon për grevën në Albcontrol: Ndahuni nga ata që ju futën në këtë lojë të çmendur me zjarrin!

para një jave - Panorama

Kryeministri Edi Rama u bën thirrje kontrollorëve që të braktisin “rrugën qorre” që kanë nisur, ndërsa organizatorët sipas tij janë kallëzuar penalisht. Rama i ka paralajmëruar punonjësit që të kthehen...

Rama kërcënon kontrollorët: Kush nuk kthehet nesër në punë, s’ka më vend në Albcontrol

para një jave - ABC News

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish në lidhje me situatën e krijuar në aeroportin e Rinasit. Rama u ka bërë thirrje kontrollorëve të trafikut ajror që të ndahen nga organizatorët e grevës që i futën...

“Provokime të qëllimshme, ja problemi që ka”, Meta për grevën në AlbControl: Kryeministri në detyrë t’i thërrasë mendjes, nuk jemi në Amerikën Latine të para disa dekadave

para një jave - BalkanWeb

Presidenti i Republikës Ilir Meta i ka bërë thirrje kryeministrit Edi Rama t’i thërrasë mendjes, duke iu referuar grevës së kontrollorëve në AlbControl. Në një konferencë nga Vlora, Meta tha se nuk shqetësohet...

Greva në Rinas/ Balluku ultimatum kontrollorëve: Filloni punën, ose dilni jashtë!

para një jave - Top Channel

Ministrja e Infrastrukturës, Belinda Balluku, i ka dhënë një ultimatum kontrollorëve që të rifillojnë punën, ose do të nxirën jashtë nga ndërtesa. Në një konferencë për mediat, Balluku u shpreh se pavarësisht...

Ushtria në Rinas, Balluku: Kontrollorët do i nxjerrim nga ndërtesa, kanë hequr dorë nga detyra

para një jave - Top Channel

Ministrja e Energjitikës dhe Infrastrukturës Belinda Balluku deklaroi në një konferencë për mediat, se policia do të nxjerrë jashtë punonjësit për shkak se kanë braktisur detyrën duke bllokuar ardhjen...

Rama-kontrollorëve: Kush nuk kthehet në punë nesër, s’do gjejë më vend në Albcontrol

para një jave - Vizion Plus

Kryeministri Edi Rama iu ka bërë apel kontrollorëve të Rinasit që të shkëputen nga ata që ai i quan “organizatorë të kallzuar penalisht”. Përmes një postimi në “Twitter”, kreu i qeverisë iu ka vënë ultimatum...

Greva në Rinas/ Meta: Rama t’i thërrasë mendjes! Të mblidhemi për të gjetur zgjidhje

para një jave - Vizion Plus

Pas pezullimit të fluturimeve në Rinas, presidenti Ilir Meta ka bërë thirrje për dialog, me qëllim për t’i dhënë një zgjidhje problemit për kontrollorët. Ai ftoi në dialog kryeministrin Edi Rama, ministren...

VOA: Protestë e kontrollorëve ajrorë, bllokohet aeroporti “Nënë Tereza”

para një jave - Bota Sot

Në Shqipëri, fluturimet në aeroportin e vetëm ndërkombëtar, “Nënë Tereza” u bllokuan për shkak të një proteste të kontrollorëve ajrorë. Ata kanë kundërshtuar ndryshimin e kontratës së punës në prill të...

Rama kontrollorëve: Keni kohë deri nesër

para një jave - Mapo

Kryeministri Edi Rama, nëpërmjet një statusi në Twitter, i bën thirrje kontrollorëve që të ndahen nga ata që i futën në lojën e çmendur me zjarrin. Rama iu drejtohet kontrollorëve duke iu thënë se keni...

Rama-Kontrollorëve: Kush nuk kthehet nesër në punë, s’ka më vend në Albcontrol

para një jave - ABC News

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish në lidhje me situatën e krijuar në Aeroportin e Rinasit. Shefi i qeverisë ka bërë apel të gjithë kontrollorëve që të kthehen në punë ndryshe nuk do të gjejnë më...

Bllokimi i aeroportit të Rinasit, shoqërohet në polici kontrollori i parë: Jam i stresuar!

para një jave - Java News

Kontrollori i parë nga 80 punonjës që janë gjithsej në kullën e Rinasit është shoqëruar në polici, ndërsa forcat e rendit kanë marrë kontrollin e ndërtesës. ABC raporton se kontrollori që është shoqëruar...

Shqipëri, protestë e kontrollorëve ajrorë, bllokohet aeroporti “Nënë Tereza”

para një jave - Alsat-M

Në Shqipëri, fluturimet në aeroportin e vetëm ndërkombëtar, “Nënë Tereza” u bllokuan për shkak të një proteste të kontrollorëve ajrorë. Ata kanë kundërshtuar ndryshimin e kontratës së punës në prill të...

Greva në Rinas/ Meta: Rama t’i thërrasë mendjes, t’i jepet zgjidhje problemit me kontrollorët

para një jave - Vizion Plus

Pas pezullimit të fluturimeve në Rinas, presidenti Ilir Meta ka bërë thirrje për dialog, me qëllim për t’i dhënë zgjidhja problemit për kontrollorët. Ai ftoi në dialog kryeministrin Edi Rama, ministren...

Bllokimi i fluturimeve, Ilir Meta sulmon Ramën: T’i thërrasë mendjes, s’jemi në Amerikën Latine këtu

para një jave - Gazeta Tema

Një ngjarje të rëndë që nuk duhet të ndodhte kurrsesi si nga qeveria dhe nga kontrollorët se cenon seriozisht jo vetëm detyrimet e shtetit ndaj qytetarëve vendas e të huaj, por edhe sigurinë kombëtare...

Greva e Albcontrol – Meta nxit dialogun mes palëve

para një jave - Mapo

Teksa ndodhet në një vizitë në qytetin bregdetar të Vlorës, presidenti Ilir Meta i ktheu përgjigje akuzave të kryeministrit Edi Rama i cili deklaroi se presidenti bashkë me ish-kryeministrin Sali Berisha...

Bllokimi i aeroportit të Rinasit, shoqërohet në polici kontrollori i parë

para një jave - Java News

Kontrollori i parë nga 80 punonjës që janë gjithsej në kullën e Rinasit është shoqëruar në polici. ABC raporton se kontrollori që është shoqëruar është Muhni Mezini. Ai u përfol në media ditën e sotme...

Balluku: Kontrollorët e trafikut ajror kanë marrë peng Shqipërinë, ata që ndjejnë përgjegjësi të kthehen në detyrë

para një jave - Gazeta Tema

Ministrja e Infrastrukturës dhe Transporteve Belinda Balluku ka akuzuar kontrollorët e aeroportit Nënë Tereza se kanë marrë peng Shqipërinë me grevën sipas saj të paligjshme dhe e ndikuar politikisht,...

“Zgjedhjet do bëhen, se luan topi!” Meta apel qeverisë për dialog me kontrollorët: Kryeministri të mos bëjë lojëra

para një jave - Ora news

Presidenti, Ilir Meta, shprehu keqardhjen për bllokimin e punës nga ana e kontrollorëve por nga Vlora ai i bëri thirrje kryeministrit Rama ti thërrasë mendjes dhe të mos bëjë lojëra të tilla. Shqipëria,...

Greva e Albcontrol, Unioni Europian i Kontrollorëve të trafikut Ajror thirrje: Ndalni sulmet mbi kontrollorët, zgjidhje me dialog, jo qasje totalitare

para një jave - BalkanWeb

Unioni Europian i Kontrollorëve të trafikut Ajror ka reaguar pas grevës së nisur nga Albcontroll që ka sjellë dhe pezullimin e fluturimeve. Unioni Europian i Kontrollorëve të trafikut Ajror bën thirrje...

Meta: U kam shkruar Ramës, Ballukut e Albcontrolit për zgjidhje, u kalua në shantazh me shkarkime

para një jave - Ora news

Nga Vlora presidenti Meta lidhur me çështjen e bllokimit të aeroportit të Rinasit u shpreh se ai i është drejtuar me shkresa kryeministrisë, ministrisë së Infrastrukturës, Albcontrollit dhe institucioneve...

“Nuk jemi në Amerikën Latine këtu”/ Meta i përgjigjet Ramës: Thirri mendjes! Dy pyetje për Ballukun

para një jave - Shekulli

Publikuar më 07.04.2021 nga erjon dervishi Presidenti i Republikës, Ilir Meta tha nga Vlora që kryeministri Edi Rama duhet t’i thërrasë mendjes. Teksa e konsideron si një marrëzi atë që po ndodh me grevën...

“Nuk jemi në Amerikën Latine këtu”/ Presidenti Meta për grevën në Albcontrol: Kryeministri t’i thërrasë mendjes! Një shaka shumë e rëndë. I gatshëm të…

para një jave - Panorama

Presidenti i Republikës, Ilir Meta tha nga Vlora që kryeministri Edi Rama duhet t’i thërrasë mendjes. Teksa e konsideron si një marrëzi atë që po ndodh me grevën në Albcontrol, Presidenti thekson se ajo...

Ushtria shqiptare merr nën kontroll kullën e operimeve të “Rinasit”

para një jave - Zeri

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë në Shqipëri, Belinda Balluku, bëri me dije se të gjithë punonjësit e “Albcontrol” që po qëndrojnë brenda kullës së kontrollit, por ndërkohë nuk janë duke ushtruar...

Greva e kontrollorëve anulon fluturimet/ Gjonaj: Përgjegjësit do të dalin para drejtësisë

para një jave - Vizion Plus

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj e ka cilësuar një ngjarje të paprecedentë situatën e krijuar në Rinas, pas bojkotimit të punës nga kontrollorët e kompanise së aviacionit civil. E ftuar në studion...

Mbyllet hapësira ajrore, Meta: Rama ti thërrasë mendjes nuk jemi në Amerikë Latine

para një jave - Ora news

Nga Vlora presidenti Meta lidhur me çështjen e bllokimit të aeroportit të Rinasit u shpreh se kjo është një ngjarje e rëndë që nuk duhet të ndodhte nga të dyja palët, si qeveria ashtu edhe kontrollorët....

Presidenti Meta tregon porositë që i dha kontrollorëve në takimin e disa ditëve më parë, ja dy pyetjet që ka për ministren Balluku

para një jave - Panorama

Presidenti i Republikës, Ilir Meta në një deklaratë për mediat ka folur për protestën e kontrollorëve të Albcontrol. Teksa tha se në takimin e 31 marsit që pati me disa përfaqësues të kontrollorëve, i...

“Bllokimi” i qiellit shqiptar, Meta i përgjigjet Ramës: Thirri mendjes, nuk jemi në Amerikën Latine

para një jave - ABC News

“Bllokimi” i qiellit shqiptar, Meta i përgjigjet Ramës: Thirri mendjes, nuk jemi në Amerikën latine “Si nga ana e qeverisë dhe e kontrollorëve cenon seriozisht jo vetëm detyrimet e shtetit ndaj qytetarëve...

Ushtria mbërrin në godinën e AlbControl

para një jave - Klan

Ushtria mbërrin në godinën e AlbControl Menjëherë sapo Ministrja Belinda Balluku deklaroi se ndërtesa e AlbcControl do të merrej në ruajtje nga Forcat e Armatosura, mjetet e ushtrisë u panë duke shkruar...

Greva e kontrollorëve/ Gjonaj: Përgjegjësit do të duhet të dalin para drejtësisë

para një jave - Vizion Plus

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj e ka cilësuar një ngjarje të paprecedentë situatën e krijuar në Rinas, pas bojkotimit të punës nga kontrollorët e kompanise së aviacionit civil. E ftuar në studion...

Greva e Albcontrol, zbardhet korrespondenca e Sindikatës së e Kontrollit Ajror me Ramën (Letra)

para një jave - BalkanWeb

Duket se situata e krijuar ditën e sotme, që çoi në pezullimin e fluturimeve në aeroportin e Rinasit, pas bojkotit të punës nga kontrollorët e Albcontrol, nuk ka qenë aspak surprizë. Gazetarja Dorjana...

Shqipëri, protestë e kontrollorëve ajrorë, bllokohet aeroporti “Nënë Tereza”

para një jave - Zëri i Amerikës

Në Shqipëri, fluturimet në aeroportin e vetëm ndërkombëtar, “Nënë Tereza” u bllokuan për shkak të një proteste të kontrollorëve ajrorë. Ata kanë kundërshtuar ndryshimin e kontratës së punës në prill të...

Rama thirrje kontrollorëve të Rinasit: Kush nuk kthehet nesër në punë, s’ka më vend në Albcontroll

para një jave - InfoShqip

Kryeministri Edi Rama i ka bërë thirrje kontrollorëve të trafikut ajror që të ndahen nga organizatorët e grevës që i futën në këtë lojë të rrezikshme dhe tashmë do të përballen me ligjin. Rama thotë se...

Shqipëri: Bllokohen fluturimet në Aeroportin e Rinasit

para një jave - DW

Kontrollorët e trafikut ajror në Aeroportin e Rinasit ndërpresin punën dhe kërkojnë pagë më të lartë. Kontrollorët e trafikut ajror, të Albcontrol, në aeroportin ndërkombëtar "Nënë Tereza” në Rinas, ndërprenë...

“Një çetë e ka bërë plaçkë hapësirën ajrore shqiptare”, Balluku: Politika ka “kapur” disa kontrollorë, askush nuk do i ndihmojë kur të japin përgjegjësi penale

para një jave - BalkanWeb

Ministrja e Infrastrukturës dhe e Energjisë Belinda Balluku, me anë të një deklarate për mediat, deklaroi se një çetë e ka bërë plaçkë hapësirën ajrore shqiptare. Balluku thekson se politika ka kapur disa...

Kriza e Rinasit reflekton “stresin” e Ilir Metës dhe Sali Berishës për 25 Prillin

para një jave - Gazeta Tema

Mero Baze Ndërsa ushtria po merr nën kontroll ndërtesën e Albkontrollit në Aeroportin e vetëm ndërkombëtar të Rinasit në Shqipëri, Presidenti I vendit Ilir Meta, është duke inkurajuar një bërthamë njerëzish...

Rama nxorri ushtrinë në Tiranë, Meta i përgjigjet “qetë-qetë” nga Vlora (FOTO LAJM)

para një jave - Albeu

Ditën e sotme kryeministri Edi Rama ka sulmuar presidentin Ilir Meta duke e quajtur atë një nxitës dhe shkaktar i bllokimit të fluturimeve në Rinas pas bllokimit nga kontrollorët. “Humoret vulgare të Ilir...

Përshkallëzohet situata pas grevave të kontrollorëve në Rinas, fillojnë hetimet. Çfarë po bëjnë oficerët e Policisë Gjyqësore

para një jave - Zyrtare

Prokuroria e Rrethit Gjyqësor, Tiranë ka filluar hetimet për situatën e ndodhur në aeroportin e Rinasit. Vepra penale për të cilën po hetohet lidhet me “Shpërdorim detyre”, parashikuar nga neni 248 i Kodit...

Greva e kontrollorëve, Balluku: Një çetë e ka bërë plaçkë hapësirën ajrore shqiptare

para një jave - Vizion Plus

Në një deklaratë për mediat, ministrja e Infrastrukturës, Belinda Balluku ka reaguar me tone të ashpra për situatën e krijuar në aeroportin e Rinasit, ku kontrollorët bojkotuan punën këtë të mërkurë, duke...

Balluku ultimatum kontrollorëve: Jeni masha të politikës, largohuni nga godina

para një jave - Vizion Plus

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku iu ka bërë thirrje kontrollorëve të trafikut ajror që sipas janë pjesë e politikës, të largohen nga ndërtesa. Në një deklaratë për mediat, Balluku,...

Balluku ultimatum kontrollorëve: Nëse nuk doni të punoni dilni nga ndërtesa ose do t’u nxjerrë policia

para një jave - Ora news

Ministrja e Infrastrukturës, Belinda Balluku, lëshoi këtë pasdite një ultimatum ndaj kontrollorëve të aeroportit të Rinasit që të rifillojnë punën ose të dalin nga ndërtesa. Në një konferencë për mediat,...

Bllokohen të gjitha fluturimet në Aeroportin e Tiranës

para një jave - Indeks online

Të mërkurën në Shqipëri janë bllokuar të gjitha fluturimet në Aeroportin e Rinasit, deri të enjten në orën 10:00. Ky bllokim është shkaktuar pas dështimit të negociatave mes Ministrisë së Infrastrukturës...

Meta pozon nga bregdeti: Vlora e magjishme në çdo kohë dhe frymëzuese pafund

para një jave - ABC News

Presidenti Ilir Meta ka publikuar një foto nga Vlora nga ku paralajmëruar një deklaratë për mediat në lidhje me situatën e krijuar në aeroportin e Rinasit, në përgjigje të akuzave të kryeministrit Edi...

Bllokimi i Aeroportit të Rinasit, policia areston disa kontrollorë

para një jave - Arbresh

Policia e Shtetit ka nisur shoqërimin e disa prej kontrollorëve të Albcontrol në Rinas. Prokuroria e Rrethit Gjyqësor, Tirane ka filluar hetimet për situatën e ndodhur në aeroportin e Rinasit. Vepra penale...

Greva e kontrollorëve bllokon fluturimet, ushtria shqiptare zbarkon në Aeroportin e Rinasit

para një jave - Bota Sot

Pas grevës së kontrollorëve në Shqipëri, Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë dhe ushtria kanë zbarkuar në aeroportin e Rinasit. Hapësira ajrore shqiptare u mbyll këtë të mërkurë, pasi kontrollorët firmosën...

Rama apel kontrollorëve: Kush nuk kthehet në punë nesër, nuk ka vend në Aeroport

para një jave - Shenja

Kryeministri Edi Rama ka lëshuar një tjetër apel për kontrollorët e trafikut ajror në Rinas. Në një postim në Twitter kreu i qeverisë u bën thirrje që të kthehen nesër në punë, përndryshe nuk do të kenë...

Përshkallëzohet situata pas grevave të kontrollorëve në Rinas, fillojnë hetimet. Çfarë po bëjnë oficerët e Policisë Gjyqësore

para një jave - FaxWeb

Prokuroria e Rrethit Gjyqësor, Tiranë ka filluar hetimet për situatën e ndodhur në aeroportin e Rinasit. Vepra penale për të cilën po hetohet lidhet me “Shpërdorim detyre”, parashikuar nga neni 248 i Kodit...

VIDEO/ Policia dhe ushtria ‘zbarkojnë’ në zyrat operative të Albcontrol, ja pamjet nga jashtë aeroportit

para një jave - BalkanWeb

Pamjet që shihni vijnë nga jashtë ambienteve të zyrave operative të Albcontrol në Rinas. Në videon e siguruar për ‘BalkanWeb’ shihet prezenca e forcave të FNSH-së, si dhe dy mjete të policisë. Gazetarja...

Balluku paralajmëron kontrollorët: Jeni masha të politikës, largohuni nga godina

para një jave - Vizion Plus

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku iu ka bërë thirrje kontrollorëve të trafikut ajror që sipas janë pjesën e politikës, të largohen nga ndërtesa. Në një deklaratë për mediat, Balluku,...

“Rinasi” – Balluku sulmon kontrollorët dhe i kujton drejtësinë

para një jave - Mapo

Ministrja Belinda Balluku ka folur për mësymjen e Policisë Ushtarake dhe FNSH-së në Kullën e Kontrollit, ku kontrollorët ajrorë vijojnë grevën prej mëngjesit të sotëm. Në një deklaratë për mediat, Balluku...

Greva në Albcontroll/ Balluku paralajmëron: Policia do të vërë nën kontroll ndërtesën, ndërsa ushtria do të…

para një jave - Panorama

Ministrja e Transporteve dhe Infrastrukturës, Belinda Balluku paralajmëroi se Policia e Shtetit do të marrë shumë shpejt kontrollin e ndërtesës së kompanisë shtetërore, Albcontrol. Gjatë një konference...

FOTO/ Greva në Rinas, Policia e Shtetit dërgon dy grupe pranë zyrave të AlbControl, patrullim dhe nga Policia Ushtarake

para një jave - BalkanWeb

Policia dhe ushtria ‘zbarkojnë’ në zyrat operative të Albcontrol, duke marrë shkas nga greva e kontrollorëve. Gazetarja Dorjana Bezat raporton për ‘BalkanWeb’ se Policia e Shtetit ka dërguar në aeroportin...

Protesta e punonjësve të Albcontrol, FNSH dhe Ushtria zbarkojnë në Rinas

para një jave - NOA

Pas pezullimit të punës nga ana e punonjësve të Albcontrol, në Aeroportin e Rinasit kanë zbarkuar Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë dhe ato të Ushtrisë. Janë dy grupe të posaçme, të pozicionuara pranë zyrave...

LIVE/ FNSH dhe Ushtria zbarkojnë në Rinas, Belinda Balluku në konferencë për mediat

para një jave - Albeu

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjitikës Belinda Balluku ka dalë në konferencë për mediat për të folur në lidhje me kontrollorët e trafikut ajror në Rinas të cilët janë në grevë të lajmëruar 24 orë...

FNSH dhe Policia Ushtarake zbarkojnë në Rinas pas grevës së kontrollorëve të AlbControl (Foto)

para një jave - Shekulli

Publikuar më 07.04.2021 nga Daniela Grrica Pa nisjes së grevës së kontrollorëve të AlbControl, para zyrave të kësaj të fundit, kanë “zbarkuar” Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë dhe ushtria. Mësohet se Policia...

Balluku: Kulla e kontrollit po merret në kontroll nga ushtria

para një jave - Mapo

Ministrja Belinda Balluku ka folur për mësymjen e Policisë Ushtarake dhe FNSH-së në Kullën e Kontrollit, ku kontrollorët ajrorë vijojnë grevën prej mëngjesit të sotëm. Në një intervistë për Report TV,...

Ushtria në Rinas, Balluku: Kontrollorët do i nxjerrim nga ndërtesa, kanë hequr dorë nga detyra

para një jave - ABC News

Ushtria në Rinas, Balluku: Kontrollorët do i nxjerrim nga ndërtesa, kanë hequr dorë nga detyra “Më shumë para në kohë pandemie. Nëse nuk i plotësohet kushti. Në rast se nuk i ofrohen 4400 dollarë, atëherë...

Balluku: Greva e kontrollorëve në Rinas e jashtëligjshme, elementë brenda tyre të lidhur me fushatën. I kemi kallëzuar në prokurori

para një jave - Gazeta Tema

Ministrja e Infrastrukturës deklaroi sot se kontrollorët e aeroportit të Rinasit po bëjnë një grevë të paligjshme. Në një intervistë për Report TV, Balluku theksoi se bëhet fjalë për një veprim politik...

Pezullimi i fluturimeve – Balluku: Kontrollorët janë dërguar në Prokurori

para një jave - Mapo

Ministrja e Infrastrukturës, Belinda Ballluku deklaroi pasditen e sotme në një intervistë për Report Tv se disa kontrollorë ajrorë që sipas saj janë të lidhur me fushatën, janë denoncuar në Prokurori....

Greva e kontrollorëve bllokon fluturimet/ FNSH dhe ushtria zbarkojnë në Rinas

para një jave - Vizion Plus

Pas grevës së kontrollorëve, Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë dhe ushtria kanë zbarkuar në aeroportin e Rinasit Hapësira ajrore shqiptare u mbyll këtë të mërkurë, pasi kontrrollorët  firmosën kontratën e...

E lajmëron Balluku: Ushtria shkon në Rinas, merret nën kontroll Kulla e Kontrollit

para një jave - Albeu

Ministrja e Infrastrukturës, Belinda Balluku në nj intervistë tha se pas kësaj greve në Rinas e cila sipas saj është në shkelje të plotë me ligjin qëndron politika dhe disa njerëz brenda kontrollorëve...

Greva e kontrollorëve – Ushtria dhe FNSH mësyn në zyrat e Albcontrol

para një jave - Mapo

Policia Ushtarake dhe FNSH ka zbarkuar pasditen e sotme në zyrat e Albcontrol, teksa vijon greva e kontrollorëve ajrorë në aeroportin e Rinasit dhe rrjedhimisht bllokimi i fluturimeve. Nuk dihen të tjera...

Greva e kontrollorëve, policia “blindon” zyrat e Albcontrol në Rinas

para një jave - ABC News

Policia e Shtetit ka dërguar një grup me efektivë pranë zyrave të Albcontrol. Kjo lëvizje e policisë vjen për shkak të grevës të nisur të kontrollorëve të Albcontrol. Ndërkohë, kontrollorët janë brenda...

“Koha e rrumpallës ka vdekur”, Rama: Kush nuk kthehet nesër në punë, nuk ka më vend në Albcontrol

para një jave - Java News

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish në lidhje me situatën e krijuar në Aeroportin e Rinasit. Shefi i qeverisë ka bërë apel të gjithë kontrollorëve që të kthehen në punë ndryshe nuk do të gjejnë më...

Rama thirrje kontrollorëve: Ndahuni nga ata që ju futën në këtë lojë, koha e Rrumpallës ka vdekur

para një jave - Lexo

Kryeministri Rama iu është drejtuar kontrollorëve të trafikut ajror në Aeroportin e Rinasit me një thirrje për tu ndarë nga ata që i futën në ‘lojën e çmendur të zjarrit’ dhe për tiu rikthyer punës. Rama...

Aeroporti i Rinasit i rrethuar nga policia dhe ushtria

para një jave - Info7

Kontrollorët e trafikut ajror të AlbControl kanë ndalur punën pas uljes së pagave nga 4400 dollarë në 2400 dollarë me argumentin se kanë stres, për pasojë sot janë anuluar të gjitha fluturimet nga Aeroporti...

EMRI/ Shoqërohet në polici një nga kontrollorët e Albcontrol

para një jave - Dosja.al

7 Prill, 2021 22:33 TIRANË – Një nga kontrollorët e futur në grevë është shoqëruar në polici. Mësohet se Nuhin Mezini është thirrur në polici për tu marrë në pyetje. Ende nuk dihet se për çfarë po pyetet...

Greva e kontrollorëve, FNSH dhe ushtria zbarkojnë në Rinas

para një jave - Ora news

Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë dhe ushtria kanë zbarkuar në aeroportin e Rinasit pasditen e kësaj të mërkure, 7 prill, pas grevës së kontrollorëve. Hapësira ajrore shqiptare u mbyll të mërkurën e 7 prill...

Forca të Ushtrisë dhe të FNSH-së zbarkojnë në ambientet e Albcontrol

para një jave - Panorama

Pas grevës së punonjësve të kompanisë Albcontrol, që solli pezullimin e fluturimeve, Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë dhe Forca të Ushtrisë kanë zbarkuar në aeroportin e vetëm ndërkombëtar të vendit tonë....

Greva e kontrollorëve – Policia mësyn në zyrat e Albcontrol

para një jave - Mapo

Policia ka zbarkuar pasditen e sotme në zyrat e Albcontrol, teksa vijon greva e kontrollorëve ajrorë në aeroportin e Rinasit. Vijon…

Ja fluturimet që u anuluan sot nga greva e kontrollorëve

para një jave - Mapo

Greva e kontrollorëve të Albcontrol në aeroportin e Rinasit, ka bllokuar të gjitha fluturimet ajrore të ditës së sotme, por edhe të së nesërmes, deri në orën 10:00 të mëngjesit. Në faqen zyrtare të aeroportit...

Kontrollorët e trafikut ajror nuk mund të hyjnë në grevë: Rrezikojnë burgun

para një jave - Gazeta Tema

Nëse protesta e kontrollorëve të Aeroportit të Rinasit do të klasifikohet si grevë, atëherë ata mund të akuzohen për shkelje të Kodit të Punës, përkatësisht të nenit që u ndalon të drejtën e grevës për...

“Kontrollorët të vijojnë punën”, Meta: Kryeministri të mbledh mendjen, i ftoj të gjithë edhe ambasadorët në dialog

para një jave - Java News

Presidenti Ilir Meta ka dalë në një konferencë për shtyp nga Vlora në lidhje me pezullimin e fluturimeve në Rinas pasi kontrollorët ajror vendosën të shpalleshin të paaftë për të punuar për shkak të stresit...

Shqipëri, protestë e kontrollorëve ajrorë, bllokohet aeroporti “Nënë Tereza”

para një jave - Flaka

Në Shqipëri, fluturimet në aeroportin e vetëm ndërkombëtar, “Nënë Tereza” u bllokuan për shkak të një proteste të kontrollorëve ajrorë. Ata kanë kundërshtuar ndryshimin e kontratës së punës në prill të...

Kriza e Rinasit reflekton ‘stresin’ e Ilir Metës dhe Sali Berishës për 25 Prillin

para një jave - Java News

Nga Mero Baze Ndërsa ushtria po merr nën kontroll ndërtesën e Albkontrollit në Aeroportin e vetëm ndërkombëtar të Rinasit në Shqipëri, Presidenti I vendit Ilir Meta, është duke inkurajuar një bërthamë...

2400 dollarë rrogë, Rama kërcënon kontrollorët e Rinasit: Kthehuni në detyrë!

para një jave - Albeu

Kryeministri Rama gjatë fjalës së tij në Tepelenë foli sërish rreth protestës së kontrollorëve të Aeroportit të Rinasit. Ai paralajmëroi kontrollorët të kthehen në detyrë duke shtuar se kjo protest është...

Rama thirrje kontrollorëve të Rinasit: Kush nuk kthehet nesër në punë, s’ka më vend në Albcontroll

para një jave - Zyrtare

Kryeministri Edi Rama i ka bërë thirrje kontrollorëve të trafikut ajror që të ndahen nga organizatorët e grevës që i futën në këtë lojë të rrezikshme dhe tashmë do të përballen me ligjin. Rama thotë se...

Rama: Plan për të bllokuar aeroportin deri për zgjedhje, gjetët kryeministrin e gabuar për ta sfiduar

para një jave - Klan

Rama: Plan për të bllokuar aeroportin deri për zgjedhje, gjetët kryeministrin e gabuar për ta sfiduar Gjatë takimit elektoral që zhvilloi në Tepelenë, Kryeministri Edi Rama u ndal të fliste edhe për grevën...

Kriza e Rinasit reflekton ‘stresin’ e Ilir Metës dhe Sali Berishës për 25 Prillin

para një jave - Lexo

Nga Mero Baze Ndërsa ushtria po merr nën kontroll ndërtesën e Albkontrollit në Aeroportin e vetëm ndërkombëtar të Rinasit në Shqipëri, Presidenti I vendit Ilir Meta, është duke inkurajuar një bërthamë...

“Duan ta mbajnë peng aeroportin deri në zgjedhje”, ‘shpërthen’ Rama për grevën e ‘Albcontrol’: Berisha e Meta duan të rrëzojnë shtetin, kanë gjetur kryeministrin e gabuar!

para një jave - BalkanWeb

I ashpër ka qenë në reagimin e tij kryeministri Edi Rama në lidhje me bllokimin e punës në aeroportin e Rinasit, për shkak të grevës së kontrollorëve të Albcontrol. Nga Tepelena, kreu i qeverisë shqiptare...

Pas kaosit me bllokimin e Rinasit/ Ilir Meta shfaqet i lumtur nga Vlora: Frymëzuese pafund

para një jave - Lexo

Pas ‘kaosit’ të krijuar nga pezullimi i monitorimit të trafikut ajror nga kontrollorët në Aeropotin ‘Nënë Tereza’, Presidenti i vendit Ilir Meta, ka publikuar një foto nga Vlora. Edhe pse i përfshirë në...

EKSKLUZIVE/ Kryetari i Sindikatës Europiane reagon për shkarkimin e kontrollorëve: E papranueshme, uluni të diskutoni

para një jave - FaxWeb

Kryetari i Sindikatës Europiane të Kontrollorëve Ajror, Volker Dick ka reaguar për Fax Neës me anë të një videoje, në lidhje me protestën e kontrollorëve të Albkontroll. Dick e quan të papranueshme shkarkimin...

“Iliri dhe Saliu i kanë bërë llogaritë gabim”, Rama thirrje punonjësve të Albkontroll: Kthehuni në punë sa nuk është vonë

para një jave - Ora news

Pas reagimeve në rrjete sociale, kryeministri Rama zgjodhi të flasë nga Tepelena për zhvillimin kryesor në Tiranë që ngriti në këmbë shtetin, bllokimin e fluturimeve në aeroportin ndërkombëtar “Nënë Tereza”....

Mbyllet hapësira ajrore shqiptare, nuk gjendet dakordësi me kontrollorët

para një jave - Ora news

Hapësira ajrore shqiptare u mbyll të mërkurën e 7 prill pasi kontrrollorët e trafikut firmosën kontratën e paaftësisë në punë duke sjellë dhe pezullimin e fluturimeve nga Rinasi. Situata e krijuar u bë...

“Duan ta mbajnë peng aeroportin”/ Rama: Berisha e Meta duan të rrëzojnë shtetin

para një jave - Vizion Plus

Kryeministri Edi Rama paralajmëroi nga Tepelena ata që ai i quajti si pengmarrës të aeroportit të Rinasit. Ky paralajmërim vjen pas bllokimit të punës në aeroportin e Rinasit, për shkak të grevës së kontrollorëve...

“Peng aktiviteti i aeroportit”, Rama: Kanë gjetur qeverinë e gabuar, marifetçiu Becchetti, Saliu e Iliri do marrin atë që s’thuhet

para një jave - Gazeta Tema

Teksa po zhvillon një takim elektoral në Memaliaj, Edi Rama foli edhe për grevën e ndërmarrë dhe bllokimin e aeroporitit të Rinasit. “ Ka ndodhur një akt i paimagjinueshëm, është marrë peng aktiviteti...

Rama dhe Balluku i quajtën sabotatorë dhe organizatorë të grushtit të shtetit, reagojnë kontrollorët: Po na shtohet stresi

para një jave - Shekulli

Publikuar më 07.04.2021 nga Daniela Grrica Pas reagimeve të ministres Balluku dhe kryeministrit Rama në lidhje me grevën e kontrollorëve të Albcontrol, ka ardhur edhe një konferencë për shtyp nga avokati...

“Filloni punën, ose dilni jashtë”, Balluku ultimatum kontrollorëve: Po rrini nëpër karrige që të mos quhet braktisje detyre!

para një jave - Java News

Ministrja e Infrastrukturës, Belinda Balluku, i ka dhënë një ultimatum kontrollorëve që të rifillojnë punën, ose do të nxirren jashtë nga ndërtesa. Në një konferencë për mediat, Balluku u shpreh se pavarësisht...

Rama akuzon Metën: Sabotim! Presidenti në krah të grevës por kërkon që fluturimi mos ndalet

para 2 jave - Top Channel

Kryeministri Rama ka reaguar sot shumë ashpër ndaj bllokimi të fluturimeve ajrore për shkak të grevës së kontrollorëve. Ai e quajti atë një sabotimit të rëndë të aktivitetit të Aeroportit “Nënë Tereza”...

Rama apel kontrollorëve: Kush nuk kthehet në punë nesër, nuk ka vend në Aeroport

para një jave - Arbresh

Kryeministri Edi Rama ka lëshuar një tjetër apel për kontrollorët e trafikut ajror në Rinas. Në një postim në Twitter kreu i qeverisë u bën thirrje që të kthehen nesër në punë, përndryshe nuk do të kenë...

Pezullimi i fluturimeve/ Rama akuzon sërish Presidentin Meta: Lëshoi gurin e tij “Leshkon”! Bllokuan ardhjen e vaksinave, por…

para një jave - Panorama

Kryeministri Edi Rama, nga Tepelena, ku është duke mbajtur takimin e radhës elektoral ka komentuar protestën e zhvilluar në aeroportin e “Nënë Tereza” nga punonjësit e “Albcontrol. Rama tha se në këtë...

Rama: Meta e Berisha duan ta mbajnë peng aeroportin, punonjësit të kthehen para se të jetë vonë

para një jave - ABC News

Kryeministri Edi Rama deklaroi edhe njëherë tjetër se pas bllokijmit të fluturimeve në Aeroportin e Rinasit qëndrojnë Sali Berisha dhe Ilir Meta që sipas tij duan ta mbajnë peng deri për zgjedhje për të...

Ministrja Balluku thirrje kontrollorëve në Rinas: Ose rifilloni punën ose dilni nga ndërtesa

para një jave - Lexo

Ministrja e Infrastrukturës, Belinda Balluku, i ka dhënë një ultimatum kontrollorëve që të rifillojnë punën, ose do të nxirën jashtë nga ndërtesa. Në një konferencë për mediat, Balluku u shpreh se pavarësisht...

Greva e kontrollorëve bllokon fluturimet në Rinas

para 2 jave - Klan

Greva e kontrollorëve bllokon fluturimet në Rinas Balluku: Do të mbajnë përgjegjësi penale Fluturimet në aerportin e Rinasit janë bllokuar pa patur një afat të përcaktuar. Fluturimi i mëngjesit i linjës...

Rama apel kontrollorëve: Kush nuk kthehet në punë nesër, nuk ka vend në Aeroport

para një jave - Ekonomia Online

Kryeministri Edi Rama ka lëshuar një tjetër apel për kontrollorët e trafikut ajror në Rinas. Në një postim në Twitter kreu i qeverisë u bën thirrje që të kthehen nesër në punë, përndryshe nuk do të kenë...

Kontrollorët ajrorë janë në grevë/ Nuk ka marrëveshje. Balluku kërcënon me ndëshkim penal

para 2 jave - Top Channel

Kontrollorët e trafikut ajror, pjesë e Albcontrol, kompania që kontrollon hapësirën ajrore shqiptare, po protestojnë prej ditës së hënë, çka ka sjellë edhe bllokimin e fluturimeve. Ata kërkojnë rimarrjen...

Kontrollorët bllokuan aeroportin/ Ja fluturimet që u anuluan sot

para 2 jave - Top Channel

Një grevë e nisur nga kontrollorët e Alb Chontrol në aeroportin e Rinasit ka bllokuar gjithë aktivitetin e këtij të fundit. Pas një periudhe pauze prej 30 minutash në mëngjes, dhe pasi takimi me ministren...

“Refuzojnë të punojnë me paga 2400 euro”- Rama paralajmëron kontrollorët e Rinasit: Të kthehen në detyrë! Ai marifetçiu me Ilirin dhe Saliun do marrin atë që nuk hahet

para një jave - Panorama

Kryeministri Edi Rama ka komentuar sot nga Tepelena protestën e kontrollorëve të AlbControl-it në Aeroportin e Rinasit, duke sulmuar presidentin Meta dhe ish-kryeministrin Berisha. “Në vazhdën e një përpjekje...

Greva në Rinas – Rama: Berisha dhe Meta kanë gjetur kryeministrin e gabuar!

para një jave - Mapo

Kryeministri Edi Rama deklaroi nga takimi në Tepelenë me kandidatët socialistë për deputetë dhe qytetarët, se aeroporti “Nënë Tereza” është marrë peng nga presidenti Ilir Meta dhe ish-kryeministri Sali...

Bllokohen të gjitha fluturimet në Aeroportin e Tiranës

para një jave - Smart News

Të mërkurën në Shqipëri janë bllokuar të gjitha fluturimet në Aeroportin e Rinasit, deri të enjten në orën 10:00. Ky bllokim është shkaktuar pas dështimit të negociatave mes Ministrisë së Infrastrukturës...

Rama i kthehet Metës: Lëri dokrrat, je një nga nxitësit! Ta harrosh rrëzimin e qeverisë

para 2 jave - Top Channel

Kryeministri Edi Rama i ka kthyer përgjigje presidentit Ilir Meta për çështjen e kontrollorëve të aeroportit të cilit kanë pezulluar punën deri nesër. “Ilir,dokrrat me injorimin e kërkesave të pseudosindikatës...

Pezullimi i fluturimeve në Rinas, reagojnë kontrollorët: Ja arsyeja kryesore e ndërprerjes së punës

para 2 jave - Bota Sot

Pas ndërprerjes së punës nga ana e tyre dhe pezullimin e fluturimeve në Aeroportin e Rinasit, kontrollorët e “Albcontrol” kanë reaguar përmes avokatit të tyre. Avokati Rezart Kthupi tha se kontrollorët...

Meta nxjerr letrën, Rama dhe Balluku në dijeni të shqetësimeve të punonjësve të Albkontroll që me 2 prill

para 2 jave - Ora news

Bllokimi i fluturimeve të aeroportit “Nënë Tereza” është kthyer në fushë beteje mes kryeministrit Edi Rama dhe presidentit Ilir Meta. Pas akuzave të kryeministrit për “grusht shteti” të motivuar nga presidenti...

Pezullimi i fluturimeve/ Reagon Rama: Ilir Meta nxitës i kësaj goditje të çmendur, nuk do ia dalin!

para 2 jave - BalkanWeb

TIRANË Kryeministri Edi Rama, përmes një statusi në “Twitter”, ka reaguar për situatën në aeroport. Rama shprehet se Ilir Meta është nxitës i goditjes së çmendur, duke shtuar se nuk do ia dalin. Sipas...

Rama i kthehet Metës: Lëri dokrrat, je një nga nxitësit! Ta harrosh rrëzimin e qeverisë

para 2 jave - Zhurnal

Kryeministri Edi Rama i ka kthyer përgjigje presidentit Ilir Meta për çështjen e kontrollorëve të aeroportit të cilit kanë pezulluar punën deri nesër. “Ilir,dokrrat me injorimin e kërkesave të pseudosindikatës...

Rama i përgjigjet Metës: Humore vulgare, je nxitës i bllokimit të aeroportit

para 2 jave - Klan

Rama i përgjigjet Metës: Humore vulgare, je nxitës i bllokimit të aeroportit Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur deklaratës së Presidentit Ilir Meta, i cili më herët tha se për situatën e bllokimit...

Meta-Ramës: Përgjigjen për çështjen e Rinasit do ta jap sot pasdite nga Vlora

para 2 jave - Klan

Meta-Ramës: Përgjigjen për çështjen e Rinasit do ta jap sot pasdite nga Vlora Presidenti Ilir Meta i është përgjigjur sërish Kryeministrit Edi Rama. Në një postim në mediat sociale, Meta shkruan se të...

Kontrollorët bllokuan Rinasin/ FNSH dhe ushtria ‘zbarkojnë’ në aeroport

para një jave - Lexo

Policia ushtarake dhe Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë kanë mbërritur në aeroportin e Rinasit. Kjo lëvizje e policisë vjen për shkak të grevës të nisur të kontrollorëve të Albcontrol ditën e sotme. Kontrollorët...

Ministrja Balluku: Organizatorët janë kallëzuar në polici! Stërvitja ushtarake e NATO do të zhvillohet

para një jave - Lexo

Ministrja Belinda Balluku tha se stërvitja e NATO-s Defender Europe 21 do të zhvillohet se qeveria nuk do të lejojë që të dorëzohet nga grushti i shtetit. Ajo tha se organizatorët e kësaj greve janë kallëzuar...

Greva në Rinas, Rama kërcënon sërish: Ndahuni nga ata që ju futën në këtë lojë të çmendur me zjarrin! Kush nuk kthehet në punë nesër, nuk do gjejë më vend në Albcontrol

para një jave - Dosja.al

Edi Rama 7 Prill, 2021 20:26 TIRANË – Kryeministri Edi Rama ka vijuar kërcënimet për kontrollorët e Albcontrol të cilët që nga mëngjesi i sotëm kanë braktisur punën dhe për pasojë në aeroportin e Rinasit...

“Braktisni organizatorët e kallzuar penalisht”, Rama apel kontrollorëve: Kush nuk kthehet në punë nesër, nuk do gjejë më vend në Albcontrol

para një jave - FaxWeb

Rama: Apel për kontrollorët e Rinasit: Ndahuni nga ata që ju futën në këtë lojë të çmendur me zjarrin! Braktisini në rrugën e tyre qorre organizatorët e kallzuar penalisht! Kush nuk kthehet në punë nesër,...

Protestë në Aeroportin e Tiranës, anulohen të gjitha fluturimet deri të enjten

para 2 jave - Koha.net

Të gjitha fluturimet përmes Aeroportit të Rinasit në Tiranë janë anuluar deri të enjten në orën 10:00. Fluturimet në Aeroportin e Rinasit janë anuluar pas revoltës së punonjësve të kompanisë “AlbControl”,...

Meta për situatën në Rinas: Po cënohet siguria e vendit, të rinisë puna

para 2 jave - RTK

Presidenti Ilir Meta ka reaguar në lidhje me bllokimin e fluturimeve ajrore në Republikën e Shqipërisë për shkak të grevës së punonjësve të “Albcontrol” duke u shprehur se ndërprerja e punës nuk është...

“Tension artificial, marrëzi”, Meta: Ftoj Ramën, Ballukun e përfaqësues të BE, t’i japim zgjidhje problemet me kontrollorët

para një jave - Almakos

Presidenti Ilir Meta ka ftuar publikisht kryeministrin Edi Rama, ministren Belinda Balluku, përfaqësues të BE-së dhe ata të Sindikatës së Kontrollorëve Ajrorë që të zhvillojnë një konferencë për t’i dhënë...

“Organizatorët janë kallëzuar në polici, situata do të zgjidhet shumë shpejt”, Balluku: Stërvitja ushtarake e NATO do të zhvillohet

para një jave - Java News

Ministrja Belinda Balluku tha se stërvitja e NATO-s Defender Europe 21 do të zhvillohet se qeveria nuk do të lejojë që të dorëzohet nga grushti i shtetit. Ajo tha se organizatorët e kësaj greve janë kallëzuar...

Bllokimi i fluturimeve në Rinas, Balluku akuza Berishës: Qëllimi i tij që të mos zhvillohet stërvitja e NATO-s, i kam njoftuar aleatët

para një jave - Lexo

Ministrja e Infrastrukturës, Belinda Balluku ka akuzuar ish-kryeministrin Sali Berisha se ka nxitur situatën e krijuar në Rinas për bllokimin e fluturimeve, pasi kontrollorët pezulluan punën. Sipas Ballukut,...

Bllokimi i fluturimeve në Rinas/ Meta: Qeveria t’i japë zgjidhje çështjes, cenohet siguria kombëtare

para 2 jave - Top Channel

Presidenti i vendit, Ilir Meta ka reaguar pas bllokimit të fluturimeve në Rinas nga protesta e punonjësve. Ai shprehet se siguria e hapësirës ajrore në Republikën e Shqipërisë, është çështje e sigurisë...

Rama i përgjigjet sërish Metës: Humoret vulgare thjesht rikonfirmojnë se je nxitës i kësaj goditjeje të çmendur. S’do ia dalësh

para 2 jave - Gazeta Tema

Deklaratës së Presidentit Ilir Meta se prononcimin e tij do e jepte sot nga Vlora, për situatën e krijuar pas ndërprerjes së punës në Rinas sepse kontrollorët e trafikut ajror janë në grevë, i është përgjigjur...

“Rinasi”/ Rama: Meta, humor vulgar, është nxitës i kësaj goditjeje të çmendur

para 2 jave - Vizion Plus

Pasi presidenti Ilir Meta paralajmëroi se do t’i japë përgjigjen e merituar nga Vlora për kaosin në aeroportin e Rinasit, kryeministri Edi Rama tha me ironi se ai po bën humor vulgar. Përmes një postimi...

Vijojnë replikat për aeroportin, Rama-Metës: Nxitës i kësaj goditjeje të çmendur

para 2 jave - Albeu

Vijojnë replikat mes kryeministrit Edi Rama dhe Presidentit Ilir Meta lidhur me bllokimin e aktivitetit të aeroportit ” Nënë Tereza”. Përmes një statusi në Twitter, Rama thotë se Ilir Meta është nxitës...

Ushtria futet në Rinas, Balluku: Ligji është shkelur me të dyja këmbët, njerëz brenda kontrollorëve të trafikut ajror janë të lidhur me fushatën

para një jave - Java News

Ministrja e Infrastrukturës, Belinda Balluku në një intervistë për Report Tv, tha se pas kësaj greve në shkelje të plotë me ligjin qëndron politika dhe disa njerëz brenda kontrollorëve të trafikut ajror...

Pezullimi i fluturimeve, reagojnë kontrollorët e “Albcontrol”: Jo vetëm për uljen e pagës, ja arsyeja kryesore

para 2 jave - BalkanWeb

Kontrollorët e “Albcontrol” kanë reaguar përmes avokatit të tyre për pezullimin e fluturimeve në Aeroportin e Rinasit, pas ndërprerjes së punës nga ana e tyre. Avokati Rezart Kthupi tha se kontrollorët...

Meta-Ramës: Përgjigjën për çështjen e Rinasit do ta jap sot pasdite nga Vlora

para 2 jave - Klan

Meta-Ramës: Përgjigjën për çështjen e Rinasit do ta jap sot pasdite nga Vlora Presidenti Ilir Meta i është përgjigjur sërish Kryeministrit Edi Rama. Në një postim në mediat sociale, Meta shkruan se të...

Pezullimi i fluturimeve në Rinas, reagojnë kontrollorët e “Albcontrol”

para 2 jave - RTK

Kontrollorët e “Albcontrol” kanë reaguar përmes avokatit të tyre për pezullimin e fluturimeve në Aeroportin e Rinasit, pas ndërprerjes së punës nga ana e tyre. Avokati Rezart Kthupi tha se kontrollorët...

Balluku për bllokimin e trafikut ajror: Cënim i sigurisë kombëtare

para 2 jave - RTK

Ministrja e Infrastrukturës, Belinda Balluku, paralajmëron se me bllokimin e trafikut ajror në Rinas nga greva e kontrollorëve do të merren masa ligjore, pasi ky është cënim i sigurisë kombëtare. Ajo thotë...

Kontrollorët e trafikut ajror nuk mund të hyjnë në grevë: Rrezikojnë burgun

para një jave - Lexo

Nëse protesta e kontrollorëve të Aeroportit të Rinasit do të klasifikohet si grevë, atëherë ata mund të akuzohen për shkelje të Kodit të Punës, përkatësisht të nenit që u ndalon të drejtën e grevës për...

Greva në Rinas, Meta kërkon të mbledhë ndërkombëtarët: SHBA, NATO, BE, Rama, Balluku dhe kontrollorët të vijnë në një takim

para një jave - Dosja.al

7 Prill, 2021 19:51 Ilir Meta: Ftoj kryeministri Edi Rama, ministren Belinda Balluku, kontrollorët, Përfaqësues të Natos, Ftoj përfaqësues të Ambasadës së Britanisë së Madhe, përfaqësues të Bashkimit Europian,...

Bllokimi i Rinasit, Meta: Ftoj kryeministrin, ministren, sindikatën e kontrollorëve, NATO-n, dhe ndërkombëtarët për të zgjidhur këtë situatë

para një jave - FaxWeb

Meta: Çështja e pagave është plan biznesi i Albkontrollit. Gjithashtu Albkontrolli ka një llogari në Eurokontroll dhe nëse ka ndonjë problem në bllokimin e një llogarie të tillë duke respektuar kontratën,...

“Dokrrat s’të pinë ujë”, Meta paralajmëron Ramën: Përgjigjen për Rinasin do e jap pasdite nga Vlora, dhe “Tërmeti” le të marrë pjesë

para 2 jave - BalkanWeb

Presidenti Ilir Meta reagon sërish për pezullimin e fluturimeve në Aeroportin e Rinasit, teksa i përgjigjet kryeministrit Edi Rama, i cili e cilësoi pak më parë si “një nga dy nxitësit e goditjes së çmendur,...

Greva e Albcontrol/ Rama i përgjigjet Metës: Je një nga dy nxitësit e goditjes së çmendur, në kërkimin e palodhur të rrëzimit të qeverisë e shtetit

para 2 jave - BalkanWeb

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama i është përgjigjur Presidentit Ilir Meta për reagimin dhe qëndrimin e këtij të fundit për grevën e kontrollorëve në Rinas që ka bllokuar gjithë trafikun ajror shqiptar....

Rama: Ilir, je 1 nga 2 nxitësit e bllokimit të fluturimeve, kërkon rrëzimin e qeverisë

para 2 jave - Klan

Rama: Ilir, je 1 nga 2 nxitësit e bllokimit të fluturimeve, kërkon rrëzimin e qeverisë Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish për bllokimin e fluturimeve në aeroportin e Rinasit si pasojë e grevës së...

Rama: Saliu dhe Meta frymëzuesit e sabotimit të aktivitetit të aeroportit. Organizatorët do përballen me ligjin

para 2 jave - Top Channel

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pasi kontrollorët kanë bllokuar punën në aeroportin e Rinasit. Rama e quan sabotim ndërsa si frymëzues të saj etiketon Sali Berishën dhe presidentin Meta. Rama thotë se...

Avokati i kontrollorëve që kanë bllokuar fluturimet nga Rinasi: Jemi të stresuar se na kanë ulur rrogat, s’na çojnë dot në gjyq. Të merrnin kredi e mos të na ulnin pagat

para 2 jave - Gazeta Tema

Avokati i kontrollorëve të trafikut ajror në Aeroportin e Rinasit ka dhënë një deklaratë për mediat pas takimit të tyre me ministren e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku. Avokati Rezart Tupi...

Rama dhe Balluku i quajtën sabotator, dhe organizator të grushtit të shtetit, reagojnë kontrollorët: Po na shtohet stresi

para 2 jave - Shekulli

Publikuar më 07.04.2021 nga Daniela Grrica Pas reagimeve të ministres Balluku dhe kryeministrit Rama në lidhje me grevën e kontrollorëve të Albcontrol, ka ardhur edhe një konferencë për shtyp nga avokati...

Rama i përgjigjet sërish Metës: Humoret vulgare thjesht rikonfirmojnë se është nxitës i kësaj goditjeje të çmendur

para 2 jave - Panorama

UPDATE/ Deklaratës së Presidentit Ilir Meta se prononcimin e tij do e jepte sot nga Vlora, për situatën e krijuar pas ndërprerjes së punës në Rinas sepse kontrollorët e trafikut ajror janë në grevë, i...

Meta përplaset me Ramën për “Rinasin”

para 2 jave - RTK

Presidenti Ilir Meta paralajmëroi kryeministrin Edi Rama se do të marrë përgjigjen e merituar nga Vlora për bllokimin e punës në aeroportin e Rinasit. Përmes një postimi në “Facebook”, Meta tha se kjo...

Vijojnë replikat për Rinasin, Rama-Metës: Humoret vulgare konfirmojnë që je nxitës i kësaj goditjeje

para 2 jave - ABC News

Vijojnë replikat për Rinasin, Rama-Metës: Humoret vulgare konfirmojnë që je nxitës i kësaj goditjeje. Kryeministri Rama ne Twitter: Humoret vulgare të IM ndërkohë që një grup i nxitur prej tij dhe Saliut,...

Greva në Rinas, Meta: Rama t’i thërrasë mendjes, nuk jemi në Amerikën Latine këtu

para një jave - Dosja.al

7 Prill, 2021 19:48 ILIR META: S’ka pasur dialog mes përfaqësuesve të ministrisë dhe Sindikatës. Duke parë situatën si pa zgjidhje, duke dashur për t’i dëgjuar drejtpërdrejtë, në 31 mars i kam pritur në...

“I kam bërë apel kontrollorëve të vazhdonin detyrën”, Meta flet për bllokimin e Aeroportit të Rinasit: Kam një pyetje për Ministren

para një jave - FaxWeb

I kam kërkua me përgjegjshmëri të plotë dhe i kam bërë apel kontrollorëve që të vazhdonin të ushtronin detyrën e tyre pa ndërprerje dhe me përgjegjësi të plotë, për shkak të detyrimit si një vend Europian...

Bllokimi i Rinasit, Meta: Cënon sigurinë kombëtare dhe ndërkombëtare, prej 10 muajsh kontrollorët kanë ngritur pretendimet e tyre dhe s’kanë marrë asnjë përgjigje

para një jave - FaxWeb

Meta: Ndaj qytetarëve vendas dhe të huaj, cënon dhe sigurinë ndërkombëtare dhe jo vetëm kombëtare. Është një mesazh i gabuar dhe lënie nervash nga të dyja palët. Prej më shumë se 10 muajsh ka ngritur pretendimet...

Greva e Albcontrol, reagon ashpër Rama: Sabotimi s’do tolerohet, organizatorët do të kallzohen penalisht

para 2 jave - Zhurnal

Fluturimet në Aeroportin e Nënë Tereza janë pezulluar nga greva e punonjësve të Albcontrol. Bëhet me dije se 65 punonjës të kësaj kompanie janë duke zhvilluar një protestë të heshtur, e si pasojë, nuk...

“Sot nuk vijnë vaksina në Rinas”/ Balluku për bllokimin e trafikut ajror: Cënim i sigurisë kombëtare, do marrim masa ligjore!

para 2 jave - Top Channel

Ministrja e Infrastrukturës, Belinda Balluku paralajmëron se me bllokimin e trafikut ajror në Rinas nga greva e kontrollorëve do të merren masa ligjore, pasi ky është cënim i sigurisë kombëtare. Ajo thotë...

Protesta e punonjësve të Rinasit bllokon fluturimet, Balluku: Grevë e pastër ilegale

para 2 jave - Top Channel

Ministrja e Infrasturkturës, Belinda Balluku në një deklaratë për mediat pas protestës së punonjësve të AlbControl duke bllokuar të gjitha fluturimet tha se kjo është një grevë e pastër ilegale në thyerje...

Meta zbulon skenarin e bllokimit të aeroportit: E kam paralajmëruar Ramën. Do t’ia jap përgjigjen sot pasdite nga Vlora, ftoj dhe “Tërmetin”

para 2 jave - Gazeta Tema

Presidenti Ilir Meta ka reaguar sërish lidhur me protestën e kontrollorëve të trafikut ajror në Rinas, duke u shprehur se “qeverisë së 1 prillit do t’ia jap sot pasdite nga Vlora përgjigjen”. Po ashtu...

Bllokimi i fluturimeve në Rinas/ Meta: Qeveria t’i japë zgjidhje çështjes, cenohet siguria kombëtare

para 2 jave - Bota Sot

Presidenti i vendit, Ilir Meta ka reaguar pas bllokimit të fluturimeve në Rinas nga protesta e punonjësve. Ai shprehet se siguria e hapësirës ajrore në Republikën e Shqipërisë, është çështje e sigurisë...

Punonjësit e Aeroportit i përgjigjen kërcënimeve të Ramës

para 2 jave - Albeu

Kontrollatorët që kanë ndaluar si rrallëherë punën në aeroportin kryesor në vend, atë të Rinasit kane reaguar për mediat lidhur me deklaratat që Balluku dhe Rama kanë bërë me vendimin e tyre për të pezulluar...

“Ramës do t’i përgjigjem nga Vlora”/ Ilir Meta nxjerr shkresën drejtuar Kryeministrisë për AlbControll-in dhe reagon ndaj Edi Ramës: Rinasi është…

para 2 jave - Shekulli

Publikuar më 07.04.2021 nga erjon dervishi Presidenti i Republikës Ilir Meta, ka reaguar para pak çastesh për grevën e zhvilluar nga kontrollorët në Rinas e cila ka bllokuar trafikun ajror shqiptar. Meta...

“Na është shtuar stresi”- Avokati i kontrollorëve të trafikut ajror flet pas paralajmërimit të Ballukut për veprime ligjore dhe komenteve për ‘grusht shteti’

para 2 jave - Panorama

Avokati i kontrollorëve të trafikut ajror në Aeroportin e Rinasit ka dhënë një deklaratë për mediat pas takimit të tyre me ministren e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku. Avokati ka deklaruar...

Kontrollorët e Rinasit – Ramës: Jemi brenda ligjit, po na shton stresin

para 2 jave - Mapo

Kontrollorët ajrorë të cilët ndodhen në grevë dhe kanë bllokuar fluturimet ajrore në aeroportin e Rinasit, janë prononcuar për mediat si dhe i janë përgjigjur kryeministrit Edi Rama. Përfaqësuesi i tyre,...

“Të merrej kredi për pagat tona”, avokati i kontrollorëve: Pse na u shtua stresi, asgjë politike

para 2 jave - ABC News

Pasi ministrja e Infrastrukturës, Belinda Balluku paralajmëroi kontrollorët se do të mbanin përgjegjësi para ligjit për bojkotimin e procesit të punës se për pasojë bllokimin e fluturimeve në aeroportin...

Greva e Albcontrol, reagon ashpër Rama: Sabotimi s’do tolerohet, organizatorët do të kallzohen penalisht

para 2 jave - Gazeta Express

Fluturimet në Aeroportin e Nënë Tereza janë pezulluar nga greva e punonjësve të Albcontrol. Bëhet me dije se 65 punonjës të kësaj kompanie janë duke zhvilluar një protestë të heshtur, e si pasojë, nuk...

Bllokohen të gjitha fluturimet në Aeroportin e Tiranës

para 2 jave - Evropa e Lirë

Të mërkurën në Shqipëri janë bllokuar të gjitha fluturimet në Aeroportin e Rinasit, deri të enjten në orën 10:00. Ky bllokim është shkaktuar pas dështimit të negociatave mes Ministrisë së Infrastrukturës...

Meta zbulon skenarin e bllokimit të aeroportit: E kam paralajmërtuar Ramën. Do t’ia jap përgjigjen sot pasdite nga Vlora, ftoj dhe “Tërmetin”

para 2 jave - Gazeta Tema

Presidenti Ilir Meta ka reaguar sërish lidhur me protestën e kontrollorëve të trafikut ajror në Rinas, duke u shprehur se “qeverisë së 1 prillit do t’ia jap sot pasdite nga Vlora përgjigjen”. Po ashtu...

Meta përplaset me Ramën për “Rinasin”: Do të ta jap përgjigjen sot nga Vlora!

para 2 jave - Vizion Plus

Presidenti Ilir Meta paralajmëroi kryeministrin Edi Rama se do të marrë përgjigjen e merituar nga Vlora për bllokimin e punës në aeroportin e Rinasit. Përmes një postimi në “Facebook”, Meta tha se kjo...

Rama i kthehet Metës: Lëri dokrrat, je një nga nxitësit! Ta harrosh rrëzimin e qeverisë

para 2 jave - Bota Sot

Kryeministri Edi Rama i ka kthyer përgjigje presidentit Ilir Meta për çështjen e kontrollorëve të aeroportit të cilit kanë pezulluar punën deri nesër. “Ilir,dokrrat me injorimin e kërkesave të pseudosindikatës...

Akuzat e Ramës, reagon Meta: Përgjigjen për Rinasin ta jap sot nga Vlora. Ftohet edhe “Tërmeti”

para 2 jave - Ora news

Pas akuzave të forta të kryeministrit Edi Rama se, pas grevës në Rinas qëndron presidenti Ilir Meta i cili sipas tij, synon rrëzimin e qeverisë, vjen edhe reagimi i kreut të shtetit. Meta paralajmëron...

Meta nxjerr letrën që i ka dërguar Ramës: Ftohet dhe “Tërmeti” të marrë pjesë për shkak të përvojës me aeroportet

para 2 jave - Albeu

Presidenti Ilir Meta ka publikuar në rrjetet sociale një letër të cilën ja ka nisur pak ditë më parë kreu të qeverisë Edi Rama, për ta lajmëruar mbi problematikat që i kishte adresuar Sindikata e Pavarur...

“Do t’ia jap përgjigjen sot pasdite nga Vlora”- Meta nxjerr shkresën drejtuar Kryeministrisë mbi problematikën te AlbControl-i: Ftohet dhe “Tërmeti” të marrë pjesë

para 2 jave - Panorama

Presidenti Ilir Meta ka reaguar sërish lidhur me protestën e kontrollorëve të trafikut ajror në Rinas, duke u shprehur se “qeverisë së 1 prillit do t’ia jap sot pasdite nga Vlora përgjigjen”. Po ashtu...

Aeroporti/ Rama akuzon Metën se kërkon të rrëzojë Qeverinë, reagon Presidenti: Përgjigjen ta jap në Vlorë

para 2 jave - NOA

Kryeministri Rama edhe njëherë ka shigjetuar Presidentin Ilir Meta si një prej dy personave përgjegjës për situatën e krijuar në Aeroportin e Rinasit. Qëllimi i Presidentit, sipas Ramës, është rrëzimi...

Meta: Qeverisë së 1 prillit do t’i përgjigjem nga Vlora për aeroportin

para 2 jave - Mapo

Presidenti Ilir Meta reagon sërish për grevën në aeroportin e Rinasit, duke deklaruar se qeverisë së 1 prillit, do të përgjigjet nga qyteti i Vlorës. “Nëse është hapur Aeroporti i Vlorës, konferencën e...

Meta-Ramës: Përgjigjen do ta marrësh nga Vlora, ftohet dhe “tërmeti” të marrë pjesë

para 2 jave - ABC News

Presidenti i Republikës Ilir Meta, ka reaguar sërish për grevën e zhvilluar nga kontrollorët në Rinas e cila ka bllokuar trafikun ajror shqiptar. Meta nëpërmjet një statusi në rrjetin social, Meta thekson...

Bllokohen të gjitha fluturimet në Aeroportin e Tiranës

para një jave - Revista Kosovarja

Të mërkurën në Shqipëri janë bllokuar të gjitha fluturimet në Aeroportin e Rinasit, deri të enjten në orën 10:00. Ky bllokim është shkaktuar pas dështimit të negociatave mes Ministrisë së Infrastrukturës...

Greva e Albcontrol, paralajmëron Rama: Sabotimi s’do tolerohet! Organizatorët do të kallzohen penalisht, të tjerët duhet të vendosin menjëherë…

para 2 jave - BalkanWeb

Greva e punonjësve të Albcontrol, ka pezulluar përkohësisht fluturimet në Aeroportin e Nënë Tereza. 65 punonjës të kësaj kompanie janë duke zhvilluar një protestë të heshtur, e si pasojë, nuk do të ketë...

Greva e punonjësve të Albcontrol, Meta: Nuk është kjo zgjidhje, të kthehen në punë

para 2 jave - Klan

Greva e punonjësve të Albcontrol, Meta: Nuk është kjo zgjidhje Presidenti Ilir Meta ka reaguar për situatën e krijuar në Rinas, ku janë ndërprerë të gjitha fluturimet për shkak të grevës së punonjësve...

Bllokimi i fluturimeve, Rama: Sabotim i rëndë, organizatorët do të kallëzohen penalisht

para 2 jave - Klan

Bllokimi i fluturimeve, Rama: Sabotim i rëndë, organizatorët do të kallëzohen penalisht Kryeministri Edi Rama ka paralajmëruar se punonjësit e Albcontrol që janë futur në grevë urie duke bllokuar fluturimet...

“Rinasi”, Rama i përgjigjet Metës: Ilir lëri dokrrat, je një nga dy nxitësit e kësaj goditjeje të çmendur në kërkimin të rrëzimit të qeverisë

para 2 jave - Gazeta Tema

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur Ilir Metës në lidhje me reagimin e këtij të fundit pas bllokimit të punës në aeroportin e Rinasit. “Ilir,dokrrat me injorimin e kërkesave të pseudosindikatës së...

Pezulluan fluturimet në Rinas, kontrollorët nuk dakordësohen me Ballukun

para një jave - InfoShqip

Ditën e sotme kontrollorët e AlbControl në Aeroportin e Rinasit vendosën të bënin një grevë duke bojkotuar punën në shenjë proteste për pagat dhe kushtet e punës. Kjo ka shkaktuar avari në uljen dhe ngritjen...

Bllokohen të gjitha fluturimet në Aeroportin e Tiranës

para një jave - Arbresh

Të mërkurën në Shqipëri janë bllokuar të gjitha fluturimet në Aeroportin e Rinasit, deri të enjten në orën 10:00. Ky bllokim është shkaktuar pas dështimit të negociatave mes Ministrisë së Infrastrukturës...

Akuza të rënda, Rama-Metës: Je 1 nga 2 nxitësit e kësaj goditjeje të çmendur, kërkon rrëzimin e qeverisë

para 2 jave - Ora news

Kryeministri Edi Rama reagon sërish lidhur me bllokimin e fluturimeve në aeroportin ndërkombëtar të Rinasit si pasojë e grevës së punonjësve të “Albcontrol”. Përmes një postimi në Twitter, kreu i qeverisë...

Rama nuk i ndahet Metës për Rinasin: Do të bësh grusht shteti, por harroje!

para 2 jave - Albeu

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur presidentit Ilir Meta. ‘Ilir, dokrrat me injorimin e kërkesave të pseudosindikatës së kontrollorëve dhe predikimet për mosndërprerjen e punës në aeroport nuk pinë...

Reagon Meta për situatën e krijuar në Rinas: Po cënohet siguria e vendit, të rinisë puna!

para 2 jave - Shekulli

Publikuar më 07.04.2021 nga Enida Vërça Presidenti Ilir Meta ka reaguar në lidhje me bllokimin e fluturimeve ajrore në Republikën e Shqipërisë për shkak të grevës së punonjësve të “Albcontrol” duke u shprehur...

“Ilir, je një nga dy nxitësit e kësaj goditjeje të çmendur”- Rama i përgjigjet Metës: T’i harrosh rrëzimin e Qeverisë dhe shtetit

para 2 jave - Panorama

UPDATE/ Kryeministri Edi Rama reagoi sërish për çështjen e protestës së kontrollorëve të trafikut ajror, duke iu përgjigjur këtë herë Presidentit Ilir Meta. Me një postim në Twitter, Rama e quan Metën...

Pezullimi i fluturimeve, Rama akuza Metës: Je një nga dy nxitësit, kërkoni rrëzimin e shteti

para 2 jave - ABC News

Kryeministri Edi Rama ka hedhur akuza ndaj Presidentit, Ilir Meta lidhur me bllokimin e të gjithë fluturimeve nga aeroporti i Rinasit, për shkak të grevës së kontrollorëve ajror të “AlbControl”. Rama shkruan...

Ushtria del në Rinas, ja çfarë po ndodh sipas Balluku

para një jave - Zyrtare

Ministrja e Energjitikës dhe Infrastrukturës Belinda Balluku deklaroi në një konferencë për mediat, se policia do të nxjerrë jashtë punonjësit për shkak se kanë braktisur detyrën duke bllokuar ardhjen...

Pezullimi i fluturimeve, reagon Meta: Ndërprerja e punës nuk është zgjidhje. Qeveria dhe Organet Drejtuese të “Albcontrol” duhet të vlerësojnë kërkesat

para 2 jave - BalkanWeb

Presidenti Ilir Meta reagon pas pezullimit të fluturimeve në Aeroportin e Rinasit, për shkak të bllokimit të punës nga kontrollorët. Kreu i Shtetit thekson se ndërprerja e punës për monitorimin dhe kontrollin...

Greva e Albcontrol, Balluku thirrje Metës: Duhet të vijojë mbajtja peng e vendit apo jo

para 2 jave - Klan

Greva e Albcontrol, Balluku thirrje Metës: Duhet të vijojë mbajtja peng e vendit apo jo Ministrja e Infrastrukturës, Belinda Balluku, në një konferencë për mediat nga Rinasi ka zbuluar se Presidenti i...

Bllokimi i punës në Rinas/ Balluku: Ky është grusht shteti!

para 2 jave - Bota Sot

Një situatë e paprecedentë është krijuar në aeroportin e vetëm “Nënë Tereza”, në të cilin janë pezulluar të gjitha fluturimet. Shkak është bërë ulja e pagave të 60 kontrollorëve të trafikut ajror. Me vendim...

“Masa ose ndëshkim, nëse nuk i kthehen punës”, Balluku paralajmëron kontrollorët dhe zbulon planin për rihapjen e aeroportit

para 2 jave - BalkanWeb

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjetikës, Belinda Balluku, paralajmëroi masa dhe ndëshkim për kontrollorët e shërbimit ajror, nëse nuk i rikthehen punës. Në një konferencë për media nga Aeroporti i...

Balluku: Për shkak të grevës të punonjësve të Albcontrol, sot s’do të vijnë vaksinat e Covid

para 2 jave - Klan

Bllokimi i aeroportit të Rinasit, Balluku: Sot nuk do të vijnë vaksinat e Covid Ministrja e Infrastrukturës, Belinda Balluku, ka njoftuar sot në një konferencë për mediat se për shkak të bllokimit të aeroportit...

Bllokimi i punës në Rinas/ Balluku: Ky është grusht shteti!

para 2 jave - Vizion Plus

Një situatë e paprecedentë është krijuar në aeroportin e vetëm “Nënë Tereza”, në të cilin janë pezulluar të gjitha fluturimet. Shkak është bërë ulja e pagave të 60 kontrollorëve të trafikut ajror. Me vendim...

Balluku i frikësohet përballjes me kontrollatorët në Rinas, publikohet audioja e takimit me punonjësit

para 2 jave - Albeu

Një pjesë audio është publikuar nga biseda e ministres Balluku me kontrollatorët. 60 kontrollorë të Albcontroll, kanë pezulluar përkohësisht punën e tyre, duke shkaktuar kaos në fluturimet dhe në uljen...

“Organizatorët do të kallëzohen penalisht”, Rama kërcënon punonjësit e Albcontrol: Ndërprisni grevën, frymëzuesit Berisha e Meta

para 2 jave - Shekulli

Publikuar më 07.04.2021 nga Daniela Grrica Ka reaguar për herë të parë pas nisjes së grevës nga punonjësit e Albcontrol, kryeministri Edi Rama, i cili tha se frymëzuesit e kësaj lëvizjeje janë Berisha...

“S’shkon dot në punë, je në stres”/ Zbardhet debati i Ballukut me kontrollorët

para 2 jave - Mapo

Zbardhet debati i zhvilluar mesditën e sotme në mbledhjen mes ministres së Infrastrukturës, Belinda Balluku, dhe punonjësve të AlbControl, të cilët kanë firmosur deklaratën e paaftësisë së përkohshme për...

Greva në Rinas – Meta: Qeveria të vlerësojë situatën, jam i shqetësuar

para 2 jave - Mapo

Presidenti Ilir Meta ka reaguar mesditën e sotme për grevën e punonjësve të AlbControl në aeroportin e Rinasit, që ka sjellë ndërprerjen e fluturimeve ajrore. Në një postim në “Facebook”, Meta shpreh shqetësim...

Rama kërcënon punëtorët e Aeroportit pas bllokimit të fluturimeve

para 2 jave - RTK

Edi Rama e cilëson protestën e kontrollorëve një sabotim të rëndë të aktivitetit të Aeroportit “Nënë Tereza”, sabotim i cili sipas tij nuk do të tolerohet. Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka reaguar...

Bllokimi i Rinasit/ Rama reagon ashpër nga Tepelena: Akt i paimagjinueshëm, nuk ka shqiptar që nuk e kupton pse po e bën Meta dhe Berisha këtë

para një jave - Lexo

I ashpër ka qenë në reagimin e tij kryeministri Edi Rama në lidhje me bllokimin e punës në aeroportin e Rinasit, për shkak të grevës së kontrollorëve të Albcontrol. Nga Tepelena, kreu i qeverisë shqiptare...

Situata në Rinas/ Rama: Meta ka hedhur gurin që quhet Leshko. Duan ta mbajnë peng aeroportin deri në zgjedhje

para një jave - Java News

I ashpër ka qenë në reagimin e tij kryeministri Edi Rama në lidhje me bllokimin e punës në aeroportin e Rinasit, për shkak të grevës së kontrollorëve të Albcontrol. Nga Tepelena, kreu i qeverisë shqiptare...

“Po bllokojnë vaksinat”, Balluku flet nga Rinasi: Pezullimi i fluturimeve, organizim i mirëfilltë politik! Vendi po kapet peng, ky është grusht shteti

para 2 jave - BalkanWeb

Ministrja e Energjetikës dhe Infrastrukturës, Belinda Balluku, bëri një deklaratë të fortë nga Aeroporti i Rinasit, gjatë konferencës për shtyp pas takimit me kontrollorët, të cilët janë futur në grevë...

Bllokimi i trafikut ajror/ Balluku paralajmëron: Do të marrim masa të rëndësishme ligjore, nuk do të jenë të mira për askënd. Thirrje Metës…

para 2 jave - BalkanWeb

Ministrja e Infrastrukturës, Belinda Balluku paralajmëron se me bllokimin e trafikut ajror në Rinas nga greva e kontrollorëve do të merren masa ligjore. Balluku thotë se masat nuk do të jenë të mira për...

Greva e ‘Albcontrol’, pezullohen fluturimet në Rinas! Deri nesër nuk ka ulje-ngritje avionësh, kullat janë pa kontrollorë

para 2 jave - Zhurnal

Fluturimet në aeroportin ‘Nënë Tereza’ janë pezulluar pasi ministrja e Infrastrukurës, Belinda Balluku dështoi të arrijë një marrëveshje me kontrollorët që kanë pezulluar punën. Gazetarja Dorjana Bezat...

Bllokimi i fluturimeve, Balluku: Grusht shteti, punonjësit e Albcontrol janë stresuar për pagën 2490 Dollarë

para 2 jave - Klan

Bllokimi i fluturimeve, Balluku: Grusht shteti, punonjësit e Albcontrol janë stresuar për pagën 2490 Dollarë Trafiku ajror në Shqipëri është bllokuar ditën e sotme tërësisht për shkak të protestës së punonjësve...

Pezullimi i fluturimeve/ Meta: Nuk është zgjidhje, qeveria të vlerësojë kërkesat e kontrollorëve

para 2 jave - Vizion Plus

Pas dështimit të tryezës së parë, Presidenti Ilir Meta kërkoi që qeveria dhe organet drejtuese të “Albcontrol” të diskutojnë sërish për të zgjidhur ngërçin e krijuar në aeroportin e Rinasit. Për kreun...

Pezullimi i fluturimeve, Meta: Ndërprerja e punës s’është zgjidhje. Siguria e hapësirës ajrore, çështje e sigurisë kombëtare

para 2 jave - Gazeta Tema

Ilir Meta ka reaguar në lidhje me mbylljen e aeroportit të Rinasit për shkak të pezullimit të punës nga ana e kontrollorëve të trafikut ajërore. Meta shprehet se është i shqetësuar për shkak se kemi të...

Bllokimi i fluturimeve nga Rinasi, reagon Presidenti Meta: Punonjësit të rikthehen në detyrë

para 2 jave - NOA

Ka reaguar edhe Presidenti Ilir Meta, lidhur me vendimin për grevën që çoi në pezullimin e fluturimeve ajrore nga Rinasi. “Jam shumë i shqetësuar për situatën, që po zhvillohet me ndërprerjen e shërbimeve...

Bllokimi i Rinasit/ Rama reagon ashpër nga Tepelena: Akt i paimagjinueshëm, nuk ka ahqiptar që nuk e kupton pse po e bën Meta dhe Berisha këtë

para një jave - Lexo

I ashpër ka qenë në reagimin e tij kryeministri Edi Rama në lidhje me bllokimin e punës në aeroportin e Rinasit, për shkak të grevës së kontrollorëve të Albcontrol. Nga Tepelena, kreu i qeverisë shqiptare...

Greva e Albcontrol/ Balluku: Aviacioni ndër më të goditurit nga pandemia. Shteti nuk ka involvim financiar me kompaninë, rrogat momentalisht i kanë …

para 2 jave - BalkanWeb

Ministrja e Infrastrukturës, Belinda  Balluku ka dhënë një konferencë për shtyp lidhur me protestësn e kontrollorëve të Albcontrol në Rinas. Balluku thotë se shteti nuk ka asnjë involvim financiar në AlbControl,...

Bllokimi i trafikut ajror, raagon Rama: Saliu dhe Iliri duan mbylljen e aeroportit për të mos ardhur vaksinat. Organizatorët do të kallzohen penalisht

para 2 jave - Gazeta Tema

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas bllokimit të punës në aeroportin e Rinasit. Me anë të mesazhi në Twitter, kreu i qeverisë thekson se organizatorët do të kallzohen penalisht dhe do të përballen me...

Rama: Saliu dhe Iliri duan mbylljen e aeroportit për të mos ardhur vaksinat

para 2 jave - Vizion Plus

I menjëhershëm ishte reagimi i kryeministrit Edi Rama pas situatës së krijuar në aeroportin e Rinasit, ku janë pezulluar të gjitha fluturimet për këtë të mërkurë, për shkak të grevës së urisë të punonjësve...

Ndërprerja e fluturimeve, Meta i shqetësuar: Qeveria të gjejë zgjidhje, injorimi i kërkesave të kontrollorëve nuk është e drejtë

para 2 jave - Ora news

Presidenti Ilir Meta shpresh shqetësimin mbi situatën që po zhvillohet me ndërprerjen e shërbimeve të fluturimeve ajrore. “Ndërprerja e punës për monitorimin dhe kontrollin e Trafikut Ajror nga kontrollorët...

“Sot nuk do vijnë dot vaksinat që ishin parashikuar”- Balluku i drejtohet Sali Berishës: Ka një ekzaltim e lumturi të madhe të deklarojë…

para 2 jave - Panorama

Paralizimi i punës dhe i fluturimeve në Aeroportin e Rinasit për shkak të protestave të kontrollorëve ka bërë që sot të mos mbërrijnë në Shqipëri dozat e parashikuara të vaksinës anti-Covid. Kështu u shpreh...

Bllokimi i aerportit të Rinasit, Rama akuzon Metën e Berishën

para 2 jave - Albeu

Kreu i qeverisë Edi Rama ka reaguar për herë të parë pas mbylljes së paprecedentë të fluturimeve në aeroportin e Rinasit, si pasojë e pezullimit të punës nga kontrollorët e AlbControll. Teksa vijon me...

Protesta e kontrollorëve, ministrja Balluku i kërkoi të reagonte, Presidenti Meta: Jam shumë i shqetësuar për situatën. Kam paralajmëruar publikisht Qeverinë se…

para 2 jave - Panorama

Presidenti i Republikës, Ilir Meta i është përgjigjur ministres së Energjisë dhe Infrastrukturës, Belinda Balluku në lidhje me situatën e krijuar nga protesta e kontrollorëve të trafikut ajror. Kreu i...

“Duan mbylljen e aeroportit për të mos ardhur vaksinat!”-Rama: Sabotimi nuk do tolerohet. Saliu gjuan me gurë digjitalë dhe Iliri fsheh dorën

para 2 jave - Panorama

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas protestës së kontrollorëve ajrore të Rinasit, duke u shprehur se sabotimi i Aeroportit “Nënë Tereza” nuk do të tolerohet. Kreu i qeverisë thotë se “frymëzuesit e kësaj...

Rama: Sabotimi në Rinas, frymëzim nga Saliu dhe Iliri për të bllokuar vaksinat

para 2 jave - Mapo

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas grevës së punonjësve të AlbControl në aeroportin e Rinasit. Kreu i qeverisë e quan sabotim ndërprerjen e punës në kullën e kontrollit, ndërsa shton se frymëzuesit e...

Meta për grecën tek “Albcontrol”: Po cënohet siguria e vendit, të rinisë puna

para 2 jave - ABC News

Presidenti Ilir Meta ka reaguar në lidhje me bllokimin e fluturimeve ajrore në Republikën e Shqipërisë për shkak të grevës së punonjësve të “Albcontrol” duke u shprehur se ndërprerja e punës nuk është...

Rama kërcënon punonjësit e Albcontrol: Ndërprisni grevën, frymëzoheni nga Meta e Bershia

para 2 jave - ABC News

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me protestën e kontrollorëve ajrorë të Rinasit, për shkak të së cilës janë bllokuar edhe fluturimet në këtë aeroport. REAGIMI Sabotimi i rëndë i aktivitetit të...

Detaje të reja nga bllokimi i Aeroportit të Rinasit: Ambasada amerikane i ka kërkuar kontrollorëve …

para një jave - FaxWeb

Ditën e sotme policia gjyqësore dhe FNSH-ja kanë zbarkuar pranë godinës operacionale të aeroportit të Rinasit. Gazetarja e Fax News, Mirilda Tili jep detaje për zbarkimin e këtyre forcave pranë aeroportit...

Pezullohen fluturimet në Rinas, kullat janë pa kontrollorë

para 2 jave - Gazeta Express

Fluturimet në Rinas janë pezulluar pasi ministrja e Infrastrukurës, Belinda Balluku dështoi të arrijë një marrëveshje me kontrollorët që kanë pezulluar punën. Nuk do të ketë asnjë ulje-ngritje avionësh...

“Po bllokojnë vaksinat”, Balluku akuza Metës dhe Berishës: Ky është grusht shteti. Kanë ekzaltim se do mbyllet aeroporti

para 2 jave - Gazeta Tema

Ministrja e Energjetikës dhe Infrastrukturës, Belinda Balluku, bëri një deklaratë të fortë nga Aeroporti i Rinasit, gjatë konferencës për shtyp pas takimit me kontrollorët, të cilët janë futur në grevë...

Pezullohen të gjitha fluturimet në Rinas

para 2 jave - Vizion Plus

Punonjësit e kompanisë AlbControl janë revoltuar për uljen e pagës për shkak të pandemisë. Ata janë futur në grevë urie dhe për këtë arsye të gjitha fluturimet përmes aeroportit të Rinasit janë anuluar....

“Sot nuk vijnë vaksina në Rinas”/ Balluku për bllokimin e trafikut ajror: Cënim i sigurisë kombëtare, do marrim masa ligjore!

para 2 jave - Bota Sot

Ministrja e Infrastrukturës, Belinda Balluku paralajmëron se me bllokimin e trafikut ajror në Rinas nga greva e kontrollorëve do të merren masa ligjore, pasi ky është cënim i sigurisë kombëtare. Ajo thotë...

Telefonata ‘BLIC’, ambasada amerikane kontakton kontrollorët e Albcontrol: S’është problem vetëm për kompaninë, por edhe për imazhin publik

para një jave - Dosja.al

Ambasada amerikane 7 Prill, 2021 18:18 TIRANË – Ambasada Amerikanë në Tiranë ka telefonuar kontrollorët e AlbControl të cilët kanë pezulluar punnë që prej mëngjesit të sotëm, duke mbyllur kështu aeroportin...

Video/ Zbardhet debati mes ministres Balluku e punonjësve të Albcontrol: Askush s’është pushuar, quhet ‘ballafaqim’. Punonjësja: Në shkresë thuhet qartë se …

para 2 jave - BalkanWeb

‘ BalkanWeb ’ zbardh debatin e zhvilluar mesditën e sotme në mbledhjen mes ministres së Infrastrukturës Belinda Balluku dhe punonjësve të AlbControl, të cilët kanë firmosur deklaratën e paaftësisë së përkohshme...

“Po bllokojnë vaksinat”, Balluku akuza Metës dhe Berishës: Ky është grusht shteti. Kanë ekzaltim se do mbyllet aeroporti

para 2 jave - Gazeta Tema

Ministrja e Energjetikës dhe Infrastrukturës, Belinda Balluku, bëri një deklaratë të fortë nga Aeroporti i Rinasit, gjatë konferencës për shtyp pas takimit me kontrollorët, të cilët janë futur në grevë...

Balluku i vë fajin Berishës për grevën në Rinas: Ky është grusht shteti

para 2 jave - Albeu

Ministrja e Infrastrukturës Belinda Balluku në pas mos dakordësimit me punonjësit e AlbControl është shprehur se kjo që është zhvilluar ditën e sotme është një fushatë brenda fushatës teksa ka përmendur...

Balluku sulmon punonjësit e Rinasit: Ankohen se nga 4400$ rroga u ka shkuar 2400

para 2 jave - Albeu

Belinda Balluku ka folur nga Aeroporti i Rinasit ku tha se qeveria shqiptare nuk ka asnjë lidhje financiare me kompaninë AlbControl, punonjësit e së cilës janë në grevë duke bllokuar fluturimet në këtë...

Protesta në Rinas/ Rama e Balluku paralajmërojnë veprime ligjore ndaj kontrollorëve, ministrja: Ky është grusht shteti, Presidenti të shprehet publikisht

para 2 jave - Panorama

Ministrja e Energjisë dhe Infrastrukturës Belinda Balluku gjithashtu dhe kryeministri Edi Rama kanë paralajmëruar sot nisjen e veprimeve ligjore ndaj kontrollorëve të trafikut ajror, të cilët kanë pezulluar...

Greva e Albcontrol, Balluku: Grusht shteti për të marrë peng vendin

para 2 jave - Mapo

Ministrja e Infrastrukturës, Belinda Balluku ka dhënë një konferencë për shtyp lidhur me protestësn e kontrollorëve të Albcontrol në Rinas. Ajo deklaroi se greva e kontrollorëve është politike dhe një...

“Po bllokohen vaksinat”, protesta e kontrollorëve në Rinas, Balluku: Fushatë për të nxirë faqen e Shqipërisë

para 2 jave - ABC News

Ministrja e Infrastrukturës, Belinda Balluku gjatë një konference për shtyp, ka reaguar lidhur me protestën dhe bllokimin e shkaktuar nga kontrollorët e Albcontrol në Rinas, ku për pasojë janë pezulluar...

PAMJET NGA VENDI I NGJARJES! FNSH-ja dhe policia ushtarake rrethojnë aeroportin e Rinasit, greva e punonjësve ngre ‘uniformat’ në këmbë

para një jave - Dosja.al

7 Prill, 2021 18:04 TIRANË – Dosja.al ju sjell pamje nga aeroporti i Rinasit ku ka zbarkuar policia ushtarake dhe Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë. Siç shihet edhe në pamjet, efektivët janë rreshtuar në...

Mbyllja si rrallëherë e Rinasit, Balluku i justifikohet shqiptarëve: Nuk e ka në dorë Qeveria

para 2 jave - Albeu

Pak pas mbylljes si rrallëherë të Aeroportit të Rinasit, Ministrja e Infrastrukturës, Belinda Balluku ka zhvilluar një bashkëbisedim me kontrollorët e trafikut ajror, ndërsa në deklaratën e saj për mediat...

Greva që çoi në pezullimin e fluturimeve nga Rinasi, reagon ministrja Balluku: Aviacioni ndër më të goditurit nga pandemia, por …

para 2 jave - NOA

Ministrja e Infrastrukturës, Belinda Balluku ka folur lidhur me protestën e kontrollorëve të Albcontrol në Rinas. Balluku ka reaguar pas protestës në Rinas që çoi në anulimin e të gjitha fluturimeve të...

Bllokimi i fluturimeve, Balluku: Kontrollorët bëjnë 43% të punës, nga 4400 $ rroga u ka shkuar 2400

para 2 jave - ABC News

Nga Aeroporti i Rinasit, Belinda Balluku tha se qeveria shqiptare nuk ka asnjë lidhje financiare me kompaninë AlbControl, punonjësit e së cilës janë në grevë duke bllokuar fluturimet në këtë aeroport....

Pezullohen fluturimet në Rinas! Deri nesër nuk ka ulje-ngritje avionësh, kullat janë pa kontrollorë

para 2 jave - BalkanWeb

Fluturimet në Rinas janë pezulluar pasi ministrja e Infrastrukurës, Belinda Balluku dështoi të arrijë një marrëveshje me kontrollorët që kanë hyrë në protestë. Gazetarja Dorjana Bezat raporton për BalkanWeb...

Greva e Rinasit- Anulohen fluturimet për një ditë

para 2 jave - Mapo

Fluturimet në Rinas janë anuluar pasi nuk u arrit një marrëveshje mes ministres së Infrastrukturës, Belinda Balluku dhe kontrollorëve që kanë hyrë në protestë. Raportohet se nuk do të ketë asnjë ulje-ngritje...

LAJM I FUNDIT/ Greva në Rinas, mbërrin në aeroport policia ushtarake dhe FNSH-ja

para një jave - Dosja.al

7 Prill, 2021 17:47 LAJM I FUNDIT/ Greva në Rinas, mbërrin në aeroport policia ushtarake dhe FNSH-ja

Bllokimi i aeroportit nga greva kontrollorëve, ushtria dhe FNSH zbarkojnë në Rinas

para një jave - FaxWeb

FNSH-ja dhe ushtria kanë mbërritur në aeroportin e Rinasit, ku greva e kontrollorëve ka ccuar në bllokimin e fluturimeve në aeroportin e Rinasit. 60 kontrollorë të Albkontroll janë në grevë që nga mbrëmja...

Vijojnë replikat për Rinasin/ Rama i përgjigjet sërish Metës: Humoret vulgare thjesht rikonfirmojnë se je nxitës i kësaj goditjeje të çmendur

para 2 jave - Java News

Deklaratës së Presidentit Ilir Meta se prononcimin e tij do e jepte sot nga Vlora, për situatën e krijuar pas ndërprerjes së punës në Rinas sepse kontrollorët e trafikut ajror janë në grevë, i është përgjigjur...

Nga kthimi në punë tek zgjidhja e kontratës, ja kërkesat e 65 kontrollorëve të aeroportit të Rinasit për Ballukun

para 2 jave - BalkanWeb

Një kontrollore e AlbControl ka zbardhur për mediat kërkesat që ka ajo dhe kolegët e saj për ministren Belinda Balluku dhe qeverinë për t’i dhënë fund pezullimit të punës. Në fakt, kontrollorja pretendon...

Mbyllet zyrtarisht aeroporti i Rinasit

para 2 jave - Albeu

Aeroporti i Rinasit është mbyllur zyrtarisht për shkak të pezullimit të punës së kontrollorëve ajrorë. Lajmi është bërë i ditur nga ICAO, Autoriteti Ndërkombëtar i Fluturimeve. Pezullimi i punës në aeroport...

Anulohen të gjitha fluturimet! Mbyllet Aeroporti i Rinasit – Tiranë

para 2 jave - Indeks online

Aeroporti i Rinasit është mbyllur! Kjo vjen pasi në aeroport ka mungesë të stafit. Ndërkohë të gjitha fluturimet janë anuluar. Pritet që të mos ketë asnjë ulje-ngritje avionësh në Aeroportin e Rinasit...

Bllokohet aeroporti i Rinasit! Pritet të mos ketë më ulje-ngritje avionësh, në kulla nuk ka kontrollorë

para 2 jave - BalkanWeb

Aeroporti i Rinasit është bllokuar totalisht pasi Belinda Balluku dështoi të arrijë një marrëveshje me kontrollorët që kanë hyrë në protestë. Puna është pezulluar në Rinas dhe pritet të mos ketë asnjë...

“Kush janë këta që janë larguar nga puna?”, zbardhet biseda mes Ballukut dhe kontrollorëve në Rinas, ministrja përgojon një punonjës: Mos flisni në emër të tij

para 2 jave - Shekulli

Publikuar më 07.04.2021 nga Daniela Grrica Zbardhet takimi që është mbajtur ndërmjet ministres së Infrastrukturës dhe Energjisë Belinda Balluku dhe 60 kontrollorëve të Albcontroll, të cilët kanë pezulluar...

Protesta/ Punonjësit bojkotojnë punën, bllokohen të gjitha fluturimet nga Rinasi (Afati)

para 2 jave - NOA

Deri më 8 prill në ora 10:00 bllokohet të gjitha fluturimet nga aeroporti i Rinasit. Njoftimi është bërë publik nga ICAO, Autoriteti Ndërkombëtar i Fluturimeve. Fluturimet për ditën e sotme janë pezulluar,...

Pezullimi i fluturimeve në Rinas, Rama-Metës: Nxitës i kësaj goditje të çmendur, por s’do ja dalin dot

para 2 jave - Lexo

Kryeministri Edi Rama ka akuzuar Presidentin Ilir Meta dhe ish-kryeministrin Sali Berisha si nxitës të pezullimit të punës së kontrollorëve, duke bërë që të pezullohen fluturimet në aeroportin “Nënë Tereza”....

Pas paralajmërimit të Ballukut, flet avokati i kontrollorëve të trafikut ajror: Na është shtuar stresi!

para 2 jave - Java News

Avokati i kontrollorëve të trafikut ajror në Aeroportin e Rinasit ka dhënë një deklaratë për mediat pas takimit të tyre me ministren e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku. Avokati ka deklaruar...

S’ka marrëveshje në Rinas, Balluku nuk bind dot 65 kontrollorët, pezullohet mbledhja

para 2 jave - BalkanWeb

Ministrja e Infrastrukturës, Belinda Balluku nuk ka arritur dot të bindë 65 kontrollorët e aeroportit të Rinasit. Nuk ka pasur marrëveshje mes Ballukut dhe kontrollorëve, teksa mbledhja është pezulluar....

“Do t’ia jap përgjigjen sot nga Vlora”/ Meta publikon letrën që i ka dërguar Ramës: Ftohet dhe “Tërmeti” të marrë pjesë, ka përvojë me aeroportet

para 2 jave - Java News

Presidenti Ilir Meta ka publikuar në rrjetet sociale një letër të cilën ja ka nisur pak ditë më parë kreu të qeverisë Edi Rama, për ta lajmëruar mbi problematikat që i kishte adresuar Sindikata e Pavarur...

Protesta në Rinas/ Ministrja Belinda Balluku takon 65 kontrollorët, do të diskutohet për kërkesat

para 2 jave - BalkanWeb

Pasi pezulluan punën paraditen e sotme, kontrollorët e AlbControl në Rinas presin në taim sot ministren e Energjisë dhe Infrastrukturës, Belinda Ballukun. Gazetarja Dorjana Bezat raporton për Balkanëeb...

“Ilir, je një nga dy nxitësit e kësaj goditjeje të çmendur”/ Rama akuza Metës: T’i harrosh rrëzimin e Qeverisë dhe shtetit

para 2 jave - Java News

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama i është përgjigjur Presidentit Ilir Meta për reagimin dhe qëndrimin e këtij të fundit për grevën e kontrollorëve në Rinas që ka bllokuar gjithë trafikun ajror shqiptar....

Protesta në Rinas/ Mbyllet pa marrëveshje takimi i ministres Balluku me 65 kontrollorët

para 2 jave - NOA

Kontrollorët e AlbControl në Rinas nuk pranuan kërkesat e ministres së Energjisë dhe Infrastrukturës, Belinda Balluku. Megjithatë, pavarësisht se nuk u arrit një marrëveshja pas takmit me ministren për...

Greva në Rinas / Kontrollorët takojnë Ballukun: Nuk ka marrëveshje

para 2 jave - Mapo

Ministrja e Energjitikës dhe Infrastrukturës, Belinda Balluku ka zhvilluar një takim me kontrollorët e AlbControl në Rinas pas pezullimit të punës të këtyre të fundit për një orë në shenjë proteste. Mësohet...

Rama-Metës: Je një nga dy nxitësit e kësaj goditjeje të çmendur, në kërkimin e palodhur të rrëzimit të qeverisë e të vetë shtetit!T’i harrosh të dyja!

para 2 jave - Lexo

Kryeministri i Shqipëris,ë Edi Rama i është përgjigjur Presidentit Ilir Meta për reagimin dhe qëndrimin e këtij të fundit për grevën e kontrollorëve në Rinas që ka bllokuar gjithë trafikun ajror shqiptar....

Situata në Rinas, Rama thirrje nga Tepelena: Kthehuni në detyrë, aeroporti është marrë peng nga Meta e Berisha, por kanë gjetur kryeministrin e gabuar

para një jave - Dosja.al

Edi Rama 7 Prill, 2021 16:24 Edi Rama: Duhet të vazhdojmë vaksinimin masiv. Unë nuk mund të shmang diçka që ka ndodhur para pak orësh, ju jeni informuar sigurisht. Ka ndodhur një akt i paimagjinueshëm,...

Meta i shqetësuar për situatën në Rinas: Ndërprerja e punës s’është zgjidhje. Siguria e hapësirës ajrore, çështje e sigurisë kombëtare

para 2 jave - Java News

Presidenti Ilir Meta në një reagim zyrtarë në rrjetet sociale thekson se është shumë i shqetësuar në lidhje me situatën që po zhvillon ndërprerjen e shërbimeve të fluturimeve ajrore. Meta thekson se ndërprerja...

“Organizatorët do të kallzohen penalisht”, Rama: Saliu dhe Iliri duan mbylljen e aeroportit për të mos ardhur vaksinat

para 2 jave - Lexo

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pasi kontrollorët kanë bllokuar punën në aeroportin e Rinasit. Rama e quan sabotim ndërsa si frymëzues të saj etiketon Sali Berishën dhe presidentin Meta. Kryeministri...

“Sot s’vijnë vaksinat anti-COVID”, ministrja Balluku akuza Berishës: Ka ekzaltim se do mbyllet aeroporti

para 2 jave - Lexo

Ministrja e Energjetikës dhe Infrastrukturës, Belinda Balluku, bëri një deklaratë të fortë nga Aeroporti i Rinasit, gjatë konferencës për shtyp pas takimit me kontrollorët, të cilët janë futur në grevë...

Rama: Saliu dhe Meta frymëzuesit e sabotimit të aktivitetit të aeroportit

para 2 jave - Lexo

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pasi kontrollorët kanë bllokuar punën në aeroportin e Rinasit. Rama e quan sabotim ndërsa si frymëzues të saj etiketon Sali Berishën dhe presidentin Meta. Kryeministri...

Bllokimi i trafikut ajror/ Reagon Rama: Organizatorët do të kallzohen penalisht! O me shtetin në punë o me antishtetin në…

para 2 jave - Java News

Kryeministri Edi Rama kanë paralajmëruar sot nisjen e veprimeve ligjore ndaj kontrollorëve të trafikut ajror, të cilët kanë pezulluar punën për shkak të protestës për rritjen e pagave të tyre. Me anë të...

“Rikthehuni në punë”/ Balluku thirrje kontrollorëve të trafikut ajror: Do të ketë marrje masash

para 2 jave - Java News

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjitikës Belinda Balluku, gjatë një konference për mediat u ka bërë thirrje kontrollorëve të trafikut ajror që të kthehen në punë dhe të stabilizohet situata. ‘ Ka pasur...

“Sot s’vijnë vaksinat anti-COVID”/ Balluku akuza Berishës: Ka ekzaltim se do mbyllet aeroporti. Ky është grusht shteti

para 2 jave - Java News

Ministrja e Energjetikës dhe Infrastrukturës, Belinda Balluku, bëri një deklaratë të fortë nga Aeroporti i Rinasit, gjatë konferencës për shtyp pas takimit me kontrollorët, të cilët janë futur në grevë...

“Kontrollorët bëjnë vetëm 43% të trafikut normal”/ Balluku: Nga 4400 dollarë rroga u ka shkuar 2400 dollarë

para 2 jave - Java News

Nga Aeroporti i Rinasit, ku zhvilloi një bashkëbisedim me kontrollorët e trafikut ajror, ministrja e Infrastrukturës, Belinda Balluku tha se qeveria shqiptare nuk ka asnjë lidhje financiare me kompaninë...

Shënim: Çfarë ndodhi me Rinasin, kush ka të drejtë?! Qeveria apo kontrollorët

para 2 jave - Dosja.al

Pamje nga Rinasi 7 Prill, 2021 15:21 TIRANË- Shqipëria është mbyllur ndërsa brenda 4-5 orësh një debat politik ka nisur duke kapur majat. Fakti është që Shqipëria prej disa orësh nuk ka shërbim ajror....

Kaos dhe protesta/ Pezullohen fluturimet, çfarë po ndodh në Rinas

para 2 jave - Shekulli

Publikuar më 07.04.2021 nga Enida Vërça Kontrollorët e trafikut ajror në Rinas kanë vijuar grevën edhe ditën e sotme duke sjellë mbylljen e kullës së vrojtimit. Për pasojë është bërë e pamundur ulja e...

Anulohen të gjitha fluturimet! Mbyllet Aeroporti

para 2 jave - Infokusi

Aeroporti i Rinasit është mbyllur! Kjo vjen pasi në aeroport ka mungesë të stafit. Ndërkohë të gjitha fluturimet janë anuluar. Pritet që të mos ketë asnjë ulje-ngritje avionësh në Aeroportin e Rinasit...

REL: Bllokohen të gjitha fluturimet në Aeroportin e Tiranës

para 2 jave - Dosja.al

Foto ilustruese 7 Prill, 2021 15:07 Të mërkurën në Shqipëri janë bllokuar të gjitha fluturimet në Aeroportin e Rinasit, deri të enjten në orën 10:00. Ky bllokim është shkaktuar pas dështimit të negociatave...

Nuk përmbahet Rama! Akuza për presidentin Meta: Është nxitës i kësaj goditjeje të çmendur, s’ka shqiptar që s’e kupton

para 2 jave - Dosja.al

Edi Rama 7 Prill, 2021 15:08 TIRANË- Edi Rama: Humoret vulgare të IM ndërkohë që një grup i nxitur prej tij dhe Saliut, kanë kryer aktin e rëndë të bllokimit të aktivitetit të aeroportit “Nënë Tereza”,...

Nuk i jep dot zgjidhje bllokimit të aeroportit, Rama akuzon prapë Metën: Humoret vulgare të IM…

para 2 jave - FaxWeb

Rama: Humoret vulgare të IM ndërkohë që një grup i nxitur prej tij dhe Saliut, kanë kryer aktin e rëndë të bllokimit të aktivitetit të aeroportit “Nënë Tereza”, thjesht rikonfirmojnë se IM është nxitës...

Pasi i quajtën sabotatorë dhe ”grushtshtetas”, reagojnë kontrollorët ajrorë: E kemi me ligj të deklarojmë kur jemi të stresuar, s’ka klauzolë që mund të na çojë në gjyq

para 2 jave - FaxWeb

Teksa qeveria dhe ministrja Belinda Balluku i ka quajtur kontrollorët e Albcontroll sabotatorë dhe persona që po tentojnë të bëjnë grusht shteti, ka ardhur dhe reagimi i tyre. Përmes avokatit Rezart Tupi,...

Bllokohen të gjitha fluturimet në Aeroportin e Tiranës

para 2 jave - Ekonomia Online

Të mërkurën në Shqipëri janë bllokuar të gjitha fluturimet në Aeroportin e Rinasit, deri të enjten në orën 10:00. Ky bllokim është shkaktuar pas dështimit të negociatave mes Ministrisë së Infrastrukturës...

Bllokohen të gjitha fluturimet në Aeroportin e Tiranës

para 2 jave - Epoka e Re

Të mërkurën në Shqipëri janë bllokuar të gjitha fluturimet në Aeroportin e Rinasit, deri të enjten në orën 10:00. Ky bllokim është shkaktuar pas dështimit të negociatave mes Ministrisë së Infrastrukturës...

Mbyllet Rinasi/ Mungesa e kontrollorëve sjell pezullim të lëvizjeve. Anulohen të gjitha fluturimet

para 2 jave - Java News

Aeroporti i Rinasit është bllokuar totalisht pasi ministrja e Infrastrukurës, Belinda Balluku dështoi të arrijë një marrëveshje me kontrollorët që kanë hyrë në protestë. BalkanWeb raporton se puna është...

PARALAJMËRIMI i presidentit! Meta jep THIRRJEN e fundit: Do t’ia jap përgjigjen Ramës sot pasdite nga Vlora, ftohet dhe “Tërmeti”

para 2 jave - Dosja.al

Ilir Meta 7 Prill, 2021 14:36 TIRANË – Presidenti Ilir Meta i ka kthyer sërish përgjigje kryeministrit Edi Rama lidhur me protestës që është zhvilluar sot në aeroportin e Rinasit dhe që ka “paralizuar”...

Protesta në Rinas, Rama i përgjigjet Metës: Ilir, dokrrat nuk pinë ujë! Ta harrosh rrëzimin e qeverisë dhe shtetit

para 2 jave - Dosja.al

Edi Rama dhe Ilir Meta 7 Prill, 2021 14:31 TIRANË- Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur presidentit Ilir Meta, i cili më herët deklaroi se shkaku i pezullimit të punës në Aeroportin e Rinasit është...

Meta bëri thirrje që kontrollorët të kthehen në punë, nuk i ndahet Rama: Nuk të pijnë ujë dokrrat!

para 2 jave - FaxWeb

Edi Rama nuk i beson thirrjes që presidenti Meta i bëri kontrollorëve të Albcontroll që të kthehen në punë, dhe të vijojë puna normalisht në aerportin e Rinasit. Përmes një postimi në rrjetet sociale,...

Ndizet situata politike në vend, Meta i përgjigjet ashpër Ramës për aeroportin: Qeverisë së 1 Prillit do t’ia jap përgjigjen sot në Vlorë, ftohet dhe “Tërmeti”

para 2 jave - FaxWeb

Meta: Qeverisë së 1 Prillit do t’ia jap sot pasdite nga Vlora përgjigjen për çështjen e Aeroportit të Rinasit, si çështje shumë e rëndësishme e sigurisë kombëtare dhe e detyrimeve ndërkombëtare. Nëse është...

Bllokimi i fluturimeve, Balluku paralajmëron kontrollorët: Masa ose ndëshkim, nëse nuk i kthehen punës

para 2 jave - Almakos

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjetikës, Belinda Balluku në një konferencë për media nga Aeroporti i Rinasit paralajmëroi masa dhe ndëshkim për kontrollorët e shërbimit ajror, nëse nuk i rikthehen...

Pse kanë vijuar tenderat e AlbControl pas vështirësive ekonomike që solli uljen e pagave të punonjësve? Balluku: Janë tendera mirëmbajtjeje jo investime

para 2 jave - FaxWeb

Ministrja e Infrastrukturës dhe Ekonomisë, Belinda Ballaku, gjatë konferencës me gazetarët të mbajtër në lidhje me mbylljen e aeroportit të Rinas, u pyet nga gazetarja e FaxNeës Mirilda Tili se pse tenderat...

‘Cilat tendera’, Balluku i drejtohet gazetares: Nuk do ta vazhdojmë bisedën! Fluturimet janë bllokuar sepse është deklaruar paaftësi

para 2 jave - Dosja.al

Belinda Balluku 7 Prill, 2021 14:00 TIRANË – Ministrja Belinda Balluku iu është drejtuar gazetares e cila ishte e pranishme në konferencën për shtyp, që ti tregojë tenderat për të cilat po fliste. Ajo...

Balluku e akuzoi për grusht shtetit, reagon Meta për mbylljen e aeroportit: Jam i shqetësuar, çështje e sigurisë kombëtare

para 2 jave - FaxWeb

Postimi i plotë i Metës: Jam shumë i shqetësuar për situatën, që po zhvillohet me ndërprerjen e shërbimeve të fluturimeve ajrore për shkak të reagimit të Sindikatës së Pavarur të Kontrollit të Transportit...

“Po bëhet puç shteti”/ Meta PËRGJIGJET për krizën në Rinas: Kontrollorët duhet të qëndrojnë në detyrë, po cënohet siguria kombëtare

para 2 jave - Dosja.al

Ilir Meta 7 Prill, 2021 13:51 ILIR META: Jam shumë i shqetësuar për situatën, që po zhvillohet me ndërprerjen e shërbimeve të fluturimeve ajrore për shkak të reagimit të Sindikatës së Pavarur të Kontrollit...

Bllokimi i paprecedent i aeroportit të Rinasit, reagon për herë të parë Rama: Fajin e ka Saliu dhe Iliri

para 2 jave - FaxWeb

Kreu i qeverisë Edi Rama ka reaguar për herë të parë pas mbylljes së paprecedentë të fluturimeve në aeroportin e Rinasit, si pasojë e pezullimit të punës nga kontrollorët e AlbControll. Teksa vijon me...

Kontrollorët e Trafikut Ajror, në grevë – Balluku: Grusht shteti, greva është e jashtëligjshme. Të reagojë Meta!

para 2 jave - Scan TV

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku e ka konsideruar si grusht shteti grevën e kontrollorëve të trafikut ajror, duke deklaruar se vendi po merret peng nga disa persona. Balluku ka...

Protesta në Aeroportin e Rinasit, Rama: Organizatorët do të kallzohen penalisht! O me shtetin në punë o me antishtetin në një proces penal

para 2 jave - Dosja.al

Edi Rama 7 Prill, 2021 13:49 Organizatorët do të kallzohen penalisht dhe do të përballen me ligjin,që ndalon rreptësisht ndërprerjen e aktivitetit të kullës nga ana e kontrollorëve!Të tjerët duhet të vendosin...

Bllokimi i fluturimeve/ Balluku thirrje Metës: Do e lësh shtetin të merret peng nga 60 persona?! Do të ketë ndëshkime për kontrollorët

para 2 jave - FaxWeb

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjitikës Belinda Balluku i ka bërë thirrje presidentit Meta që të reagojë sa më parë për çështjen e pezullimit të fluturimeve në Rinas, si pasojë e ndërprerjes së punës...

Greva e ‘Albcontrol’, pezullohen fluturimet në Rinas! Deri nesër nuk ka ulje-ngritje avionësh, kullat janë pa kontrollorë

para 2 jave - Fakti Ditor

Fluturimet në aeroportin ‘Nënë Tereza’ janë pezulluar pasi ministrja e Infrastrukurës, Belinda Balluku dështoi të arrijë një marrëveshje me kontrollorët që kanë pezulluar punën. Gazetarja Dorjana Bezat...

Protesta e punonjësve në Rinas bllokon punën, anulohen të gjitha fluturimet

para 2 jave - Zyrtare

Të gjitha fluturimet përmes aeroportit të Rinasit janë anuluar deri nesër në orën 10:00. .

“Është organizim i mirëfilltë politik”, Balluku flet për mbylljen e Rinasit: Po e bëjnë për fushatë, ja çfarë pritej të mbërrinte në aeroport ditën e sotme

para 2 jave - FaxWeb

Balluku: Kanë shkuar me të njëjtat letra me të njëjtin stres të papërballueshëm të jetës me 2400 dollarë në muaj duke futur në kolaps trafikun ajror. Kanë ndjekur me shumë vëmendjen Sali Berishën kur thotë...

Mbyllet Aeroporti i Rinasit – Tiranë, anulohen të gjitha fluturimet

para 2 jave - Arbresh

Aeroporti i Rinasit është mbyllur! Kjo vjen pasi në aeroport ka mungesë të stafit. Ndërkohë të gjitha fluturimet janë anuluar. Pritet që të mos ketë asnjë ulje-ngritje avionësh në Aeroportin e Rinasit...

Mbyllet zyrtarisht aeroporti i Rinasit, deri nesër nuk ka ulje-ngritje avionësh

para 2 jave - Almakos

Aeroporti i Rinasit është mbyllur zyrtarisht për shkak të pezullimit të punës së kontrollorëve ajrorë. Ministrja e Infrastrukurës, Belinda Balluku dështoi të arrijë një marrëveshje me kontrollorët që kanë...

Greva e ‘Albcontrol’, pezullohen fluturimet në Rinas! Deri nesër nuk ka ulje-ngritje avionësh, kullat janë pa kontrollorë

para 2 jave - Info7

Fluturimet në aeroportin ‘Nënë Tereza’ janë pezulluar pasi ministrja e Infrastrukurës, Belinda Balluku dështoi të arrijë një marrëveshje me kontrollorët që kanë pezulluar punën. Nuk do të ketë asnjë ulje-ngritje...

LAJM I FUNDIT/ Balluku reagon pas mbylljes së Aerportit të Rinasit: Kontrollorët merrnin paga më shumë se 4 mijë dollarë, shteti nuk jep para për AlbControll

para 2 jave - FaxWeb

Në një kohë kur aerporti i Rinasit ka mbyllur punën për 24 orë, për shkak të ndërprerjes së punëve të kontrollorëve, ministrja e Energjitikës Belinda Balluku, në vend që të jepte një zgjidhje, ka zgjedhur...

Protesta tek aeroporti i Rinasit, ministrja Balluku konferencë për shtyp: Pagat i marrin nga fluturimet, kemi qenë mbyllur!

para 2 jave - Dosja.al

Belinda Balluku 7 Prill, 2021 13:10 TIRANË- Ministrja Belinda Balluku: Në kushtet e pandemisë që ka nisuyr që nga marsi i vitit të kaluar, një nga sektorët më të prekur është Aviacioni për shkak të mbylljeve...

Anulohen të gjitha fluturimet! Mbyllet Aeroporti i Rinasit, mungesa e stafit sjell pezullim të lëvizjeve

para 2 jave - Dosja.al

Aeroporti "Nënë Tereza" 7 Prill, 2021 12:31 TIRANË – Aeroporti i Rinasit është mbyllur! Kjo vjen pasi në aeroport ka mungesë të stafit. Ndërkohë të gjitha fluturimet janë anuluar. Pritet që të mos ketë...

Zbardhet DEBATI mes ministres dhe punonjësve! Balluku: Mos u lodhni me kolegun tuaj, nuk ka nevojë për përfaqësim, është në diskutime

para 2 jave - Dosja.al

7 Prill, 2021 12:21 TIRANË – Është zbardhur debati mes ministres Belinda Ballukut dhe kontrollorëve të Aeroportit të Rinasit. Kanë qënë punonjësit ata të cilët kanë kërkuar që tre kolegët e tyre të rikthehen...

EKSKLUZIVE/ “Kush janë këta që janë larguar nga puna?”, zbardhet audio e takimit mes Ballukut dhe kontrollorëve në Rinas, ministrja përgojon një punonjës: Mos folni në emrin e tij, se ai po bën negociata me…

para 2 jave - FaxWeb

Fax Neës zbardh takimin që është mbajtur ndërmjet ministres së Infrastrukturës dhe Energjisë Belinda Balluku dhe 60 kontrollorëve të Albcontroll, të cilët kanë pezulluar përkohësisht punën e tyre, duke...

Takimi me punëtorët që bllokuan punën, Belinda Balluku mbërrin në Aeroportin e Tiranës, pritet rinegociim

para 2 jave - Dosja.al

Belinda Balluku 7 Prill, 2021 11:25 TIRANË -Ministrja Belinda Balluku ka mbërritur ditën e sotme në Aeroporin e Tiranës për të diskutuar më nga afër me punonjësit që bllokuan punën për disa minuta. vijon…

LAJM I FUNDIT/ Kaos në Rinas, greva e kontrollorëve bën të pamundur uljen e avionëve, Ballaku niset me urgjencë për të negociuar me punonjësit (Kërkesat e sindikatës)

para 2 jave - FaxWeb

Kontrollorët e trafikut ajëror në Rinas kanë vijuar grevën edhe ditën e sotme duke sjellë mbylljen e kullës së vrojtimit. Për pasojë është bërë e pamundur ulja e avionëve në pistë. Një avion pasagjerësh...

Protestë në Rinas, nesër mund të mos ulet asnjë avion

para 2 jave - Albeu

Puna në aeroportin e Rinasit rrezikohet të bllokohet pas një proteste në heshtje të 65 kontrollorëve të ‘AlbControl’ që janë aktivë. Mësohet se punonjësit kanë firmosur një deklaratë ku shkruhet se janë...

Përshkallëzohet protesta e punonjësve të Albcontrol në Rinas, 65 kontrollorë ndalojnë punën, rrezikohet të mos ulet asnjë avion

para 2 jave - BalkanWeb

Një protestë në heshtje e 65 kontrollorëve të ‘AlbControl’ rrezikon që të bllokojë punën në aeroportin e Rinasit. Burime për ‘BalkanWeb’ bëjnë me dije se 65 punonjës kanë firmosur deklaratën e paaftësisë...

Nga sot bllokohen fluturimet në Rinas, shkak greva e kompanisë Albcontrol

para 2 jave - Ora news

Nga ora 9 e ditës se sotme, bllokohen fluturimet në aeroportin e Rinasit. Shkak mësohet se është bërë një greve e kompanisë Albcontrol. Albcontrol është shoqëri aksionare me kapital 100% shtetëror, pronë...

Protesta e punonjësve të Albcontrol në Rinas: 65 kontrollorë ndalojnë punën!

para 2 jave - Java News

Një protestë në heshtje e 65 kontrollorëve të ‘AlbControl’ rrezikon që të bllokojë punën në aeroportin e Rinasit. Burime për ‘BalkanWeb’ bëjnë me dije se 65 punonjës kanë firmosur deklaratën e paaftësisë...

E paralajmëruan! Ngrihen në protestë punonjësit e Albcontrol në Rinas, nesër mund të mos ulet asnjë avion

para 2 jave - Dosja.al

6 Prill, 2021 22:35 TIRANË – Puna në aeroportin e Rinasit rrezikohet të bllokohet pas një proteste në heshtje të 65 kontrollorëve të ‘AlbControl’ që janë aktivë. Mësohet se punonjësit kanë firmosur një...

Përshkallëzohet protesta e punonjësve të Albcontrol në Rinas, 65 kontrollorë ndalojnë punën, rrezikohet të mos ulet asnjë avion

para 2 jave - Almakos

Një protestë në heshtje e 65 kontrollorëve të ‘AlbControl’ rrezikon që të bllokojë punën në aeroportin e Rinasit. Burime për ‘BalkanWeb’ bëjnë me dije se 65 punonjës kanë firmosur deklaratën e paaftësisë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK