Mblidhet Kuvendi i Shqipërisë për herë të parë pas zgjedhjeve

para një dite - RTV 21

Sot, në orën 10:00, do të mblidhet Kuvendi i Shqipërisë, hera e parë kjo pas zgjedhjeve të 25 prillit. Seanca do të nisë nën drejtimin e kreut të Kuvendit Gramoz Ruçi dhe në të do të shqyrtohen disa projekt-ligje...

Sot mblidhet Kuvendi, kush janë deputetët që nuk do të kthehen më në parlament (Emrat)

para një dite - Top Channel

Ditën e sotme do të mblidhet Kuvendi për herë të parë pas zgjedhjeve të 25 prillit. Disa prej deputetëve do të ulen për herë të fundit në parlament, ndërsa 140 deputetët e dalë nga zgjedhjet e 25 prillit...

Kush janë 80 deputetët që i japin lamtumirën Kuvendit

para një dite - Albeu

Kuvendi do të mblidhet sot për herë të parë që pas zgjedhjeve të 25 prillit, teksa kjo do të jetë hera e fundit për shumë deputetë. Janë rreth 80 deputetë që do të ulen në ato karrige në seancat e fundit...

Sot mblidhet për herë të parë Kuvendi i Shqipërisë pas zgjedhjeve të 25 prillit

para një dite - Zhurnal

Duke filluar nga ora 10:00, sot do të mblidhet Kuvendi i Shqipërisë, hera e parë kjo pas zgjedhjeve të 25 prillit. Seanca do të nisë nën drejtimin e kreut të Kuvendit, Gramoz Ruçi dhe në të do të shqyrtohen...

Kuvendi i Shqipërisë sot mblidhet për herë të parë pas zgjedhjeve të 25 prillit

para një dite - Aktuale

Sot, në orën 10:00, do të mblidhet Kuvendi i Shqipërisë, hera e parë kjo pas zgjedhjeve të 25 prillit. Seanca do të nisë nën drejtimin e kreut të Kuvendit Gramoz Ruçi dhe në të do të shqyrtohen disa projekt-ligje...

Sot mblidhet për herë të parë Kuvendi i Shqipërisë pas zgjedhjeve të 25 prillit

para 2 dite - Indeks online

Duke filluar nga ora 10:00, sot do të mblidhet Kuvendi i Shqipërisë, hera e parë kjo pas zgjedhjeve të 25 prillit. Seanca do të nisë nën drejtimin e kreut të Kuvendit, Gramoz Ruçi dhe në të do të shqyrtohen...

Kuvendi i Shqipërisë sot mblidhet për herë të parë pas zgjedhjeve të 25 prillit

para 2 dite - Bota Sot

Sot, në orën 10:00, do të mblidhet Kuvendi i Shqipërisë, hera e parë kjo pas zgjedhjeve të 25 prillit. Seanca do të nisë nën drejtimin e kreut të Kuvendit Gramoz Ruçi dhe në të do të shqyrtohen disa projekt-ligje...

Sot mblidhet për herë të parë Kuvendi i Shqipërisë pas zgjedhjeve të 25 prillit

para 2 dite - Telegrafi

Duke filluar nga ora 10:00, sot do të mblidhet Kuvendi i Shqipërisë, hera e parë kjo pas zgjedhjeve të 25 prillit. Seanca do të nisë nën drejtimin e kreut të Kuvendit, Gramoz Ruçi dhe në të do të shqyrtohen...

Mblidhet për herë të parë Kuvendi i Shqipërisë pas zgjedhjeve të 25 prillit

para 2 dite - RTK

Sot, në orën 10:00, do të mblidhet Kuvendi i Shqipërisë, hera e parë kjo pas zgjedhjeve të 25 prillit. Seanca do të nisë nën drejtimin e kreut të Kuvendit Gramoz Ruçi dhe në të do të shqyrtohen disa projekt-ligje...

Sot mblidhet për herë të parë Kuvendi pas zgjedhjeve të 25 prillit! Ja rendi i ditës

para 2 dite - Top Channel

Sot, në orën 10:00, do të mblidhet Kuvendi i Shqipërisë, hera e parë kjo pas zgjedhjeve të 25 prillit. Seanca do të nisë nën drejtimin e kreut të Kuvendit Gramoz Ruçi dhe në të do të shqyrtohen disa projekt-ligje...

Kuvendi i Shqipërisë sot mblidhet për herë të parë pas zgjedhjeve të 25 prillit

para një dite - Tetova Sot

Sot, në orën 10:00, do të mblidhet Kuvendi i Shqipërisë, hera e parë kjo pas zgjedhjeve të 25 prillit. Seanca do të nisë nën drejtimin e kreut të Kuvendit Gramoz Ruçi dhe në të do të shqyrtohen disa projekt-ligje...

Rimblidhet për herë të parë Kuvendi pas zgjedhjeve të 25 Prillit

para 2 dite - Klan

Rimblidhet për herë të parë Kuvendi pas zgjedhjeve të 25 Prillit Kuvendi rimblidhet sot në orën 10:00 për herë të parë pas zgjedhjeve të 25 prillit. Dje paradite Konferenca e Kryetarëve vendosi zhvillimin...

Kuvendi mblidhet për herë të parë pas 25 prillit, nis diskutimet për shkarkimin e Metës

para 2 dite - Vizion Plus

Këtë të martë do të mbahet seanca e parë parlamentare pas zgjedhjeve të 25 prillit. Deputetët aktualë, të cilëve nuk u ka mbaruar akoma mandati, do të ulen në karrige për të diskutuar çështjet e fundit...

Mblidhet sot Kuvendi i Shqipërisë, ja çështjet në shqyrtim

para 2 dite - Mapo

Kuvendi do të mblidhet ditën e sotme në seancë plenare, e para pas zgjedhjeve të 25 prillit. Seanca pritet të nisë në orën 10:00, nën drejtimin e kreut të Kuvendit, Gramoz Ruçi. Kujtojmë se mandati i deputetëve...

Sot mblidhet për herë të parë Kuvendi i Shqipërisë pas zgjedhjeve të 25 prillit

para një dite - Infokusi

Duke filluar nga ora 10:00, sot do të mblidhet Kuvendi i Shqipërisë, hera e parë kjo pas zgjedhjeve të 25 prillit. Seanca do të nisë nën drejtimin e kreut të Kuvendit, Gramoz Ruçi dhe në të do të shqyrtohen...

Sot seanca e parë plenare pas zgjedhjeve të 25 prillit, diskutohet shkarkimi i Metës

para 2 dite - Albeu

Për herë të parë pas zgjedhjeve të 25 prillit sot do të mblidhet Kuvendi. Seanca pritet të nisë në orën 10:00 nën drejtimin e kreut të Kuvendit, Gramoz Ruçi. Në seancën e ditës së sotme do të shqyrtohen...

Sot seanca e parë plenare pas zgjedhjeve të 25 prillit! Diskutohet për shkarkimin e Presidentit! Ja rendi i ditës

para 2 dite - Panorama

Për herë të parë pas zgjedhjeve të 25 prillit sot do të mblidhet Kuvendi. Seanca pritet të nisë në orën 10:00 nën drejtimin e kreut të Kuvendit, Gramoz Ruçi. Në seancën e ditës së sotme do të shqyrtohen...

Sot seanca e parë plenare pas 25 prillit, çështja kryesore në Kuvend kërkesa e PS për shkarkimin e Metës

para 2 dite - BalkanWeb

Kuvendi do të mblidhet ditën e sotme në seancë plenare, e para pas zgjedhjeve të 25 prillit. Seanca pritet të nisë në orën 10:00, nën drejtimin e kreut të Kuvendit, Gramoz Ruçi. Kujtojmë se mandati i deputetëve...

Sot Kuvend pas zgjedhjeve të 25 prillit, çështja kryesore ajo e shkarkimit të Metës! Deputetët që ulen për herë të fundit në parlament

para 2 dite - NOA

Ditën e sotme në orën 10:00 do të mblidhet Kuvendi, për herë të parë pas zgjedhjeve të 25 prillit. Kuvendi do të mblidhet me deputetët aktual ku shumica prej tyre do të ulen për herë të fundit në parlament,...

Sot seanca e parë plenare pas 25 prillit, çështja kryesore në Kuvend kërkesa e PS për shkarkimin e Metës

para 2 dite - Bota Sot

Kuvendi do të mblidhet ditën e sotme në seancë plenare, e para pas zgjedhjeve të 25 prillit. Seanca pritet të nisë në orën 10:00, nën drejtimin e kreut të Kuvendit, Gramoz Ruçi. Kujtojmë se mandati i deputetëve...

Sot mblidhet për herë të parë Kuvendi i Shqipërisë pas zgjedhjeve të 25 prillit

para 2 dite - Lajmi.net

Seanca do të nisë nën drejtimin e kreut të Kuvendit Gramoz Ruçi dhe në të do të shqyrtohen disa projekt-ligje të kthyera nga Presidenti Ilir Meta. Në rendin e ditës të firmosur nga Ruçi nuk është parashikuar...

Sot u mblodhën deputetët e Kuvendit të Shqipërisë, për herë të parë pas zgjedhjeve të 25 prillit

para një dite - Radio Kosova e Lire

Sot u mblodhën deputetët e Kuvendit të Shqipërisë, për herë të parë pas zgjedhjeve të 25 prillit. Kuvendi u mblodh me deputetët aktualë ku shumica prej tyre do të ulen për herë të fundit në parlament,...

Kuvendi i Shqipërisë sot mblidhet për herë të parë pas zgjedhjeve të 25 prillit

para 2 dite - Zyrtare

Sot, në orën 10:00, do të mblidhet Kuvendi i Shqipërisë, hera e parë kjo pas zgjedhjeve të 25 prillit. Seanca do të nisë nën drejtimin e kreut të Kuvendit Gramoz Ruçi dhe në të do të shqyrtohen disa projekt-ligje...

Sot mblidhet për herë të parë Kuvendi i Shqipërisë pas zgjedhjeve të 25 prillit

para 2 dite - Epoka e Re

Duke filluar nga ora 10:00, sot do të mblidhet Kuvendi i Shqipërisë, hera e parë kjo pas zgjedhjeve të 25 prillit. Seanca do të nisë nën drejtimin e kreut të Kuvendit, Gramoz Ruçi dhe në të do të shqyrtohen...

Sot mblidhet për herë të parë Kuvendi i Shqipërisë pas zgjedhjeve të 25 prillit

para 2 dite - ATV Live

Sot, në orën 10:00, do të mblidhet Kuvendi i Shqipërisë, hera e parë kjo pas zgjedhjeve të 25 prillit. Seanca do të nisë nën drejtimin e kreut të Kuvendit Gramoz Ruçi dhe në të do të shqyrtohen disa projekt-ligje...

Sot mblidhet për herë të parë Kuvendi i Shqipërisë pas zgjedhjeve të 25 prillit

para 2 dite - Periskopi

Sot, në orën 10:00, do të mblidhet Kuvendi i Shqipërisë, hera e parë kjo pas zgjedhjeve të 25 prillit. Seanca do të nisë nën drejtimin e kreut të Kuvendit Gramoz Ruçi dhe në të do të shqyrtohen disa projekt-ligje...

Sot mblidhet për herë të parë Kuvendi i Shqipërisë pas zgjedhjeve të 25 prillit

para 2 dite - KosovaPress

Sot, në orën 10:00, do të mblidhet Kuvendi i Shqipërisë, hera e parë kjo pas zgjedhjeve të 25 prillit. Seanca do të nisë nën drejtimin e kreut të Kuvendit Gramoz Ruçi dhe në të do të shqyrtohen disa projekt-ligje...

Sot mblidhet për herë të parë Kuvendi i Shqipërisë pas zgjedhjeve të 25 prillit

para 2 dite - Ekonomia Online

Duke filluar nga ora 10:00, sot do të mblidhet Kuvendi i Shqipërisë, hera e parë kjo pas zgjedhjeve të 25 prillit. Seanca do të nisë nën drejtimin e kreut të Kuvendit, Gramoz Ruçi dhe në të do të shqyrtohen...

Sot mblidhet për herë të parë Kuvendi i Shqipërisë pas zgjedhjeve të 25 prillit

para 2 dite - Arbresh

Duke filluar nga ora 10:00, sot do të mblidhet Kuvendi i Shqipërisë, hera e parë kjo pas zgjedhjeve të 25 prillit. Seanca do të nisë nën drejtimin e kreut të Kuvendit, Gramoz Ruçi dhe në të do të shqyrtohen...

Kuvendi mblidhet për herë të parë pas zgjedhjeve të 25 Prillit, shkarkimi i Metës kryefjalë e socialistëve

para 2 dite - FaxWeb

Paraditen e sotme Kuvendi i Shqipërisë do të mblidhet për herë të parë që pas zgjedhjeve të25 Prillit, ku temë kryesore që qëndron në krye të listës, do të ketë atë për shkarkimin e presidentit Meta. Senacës...

LISTA/ Hera e fundit! 80 Deputetët që do ulen sot për herë të fundit në Kuvendin e Shqipërisë

para 2 dite - Dosja.al

Deputetet e Kuvendit Shqiptar 4 Maj, 2021 7:26 TIRANË – 1-ADELINA RISTA 2- ADNOR SHAMETI 3-ALKET HYSENI 4-ALMIRA XHEMBULLA 5-ANASTAS ANGJELI 6-ANDREA MARTO 7-ANDUEL XHINDI 8-ARBEN KAMAMI 9-BESNIK BARAJ...

Pas zgjedhjeve të 25 prillit! Mblidhet Kuvendi i Shqipërisë, Majko, Kodheli, Beqaj ulen për herë të fundit në parlament

para 2 dite - Dosja.al

Parlamenti 4 Maj, 2021 7:19 TIRANË – Për herë të parë pas zgjedhjeve të 25 prillit, do të mblidhet Kuvendi i Shqipërisë. Në orën 10:00, Kuvendi do të mblidhet sot me deputetët aktual ku shumicë prej tyre...

Paralajmërimi i deputetit: Ilir Meta do të jetë në duart e drejtësisë

para 2 dite - Gazeta Express

Deputeti i PS Alket Hyseni deklaroi në News24 se Ilir Meta do të jetë në duart e drejtësisë në një formë apo tjetër. Duke folur për nismën e PS ai tha se nëse parlamenti voton me 2/3 dhe Kushtetuesja do...

Partia Socialiste kërkesë Kuvendit të Shqipërisë për shkarkimin e presidentit Meta

para 2 dite - Koha.mk

Partia Socialiste e Shqipërisë (PS) ka iniciuar një kërkesë për shkarkimin e presidentit të vendit, Ilir Meta, me argumentin se përpara dhe gjatë fushatës zgjedhore për zgjedhjet parlamentare të 25 prillit...

“Meta do të jetë në duart e drejtësisë në një formë apo tjetër”, deputeti i PS: Nëse parlamenti voton me 2/3 dhe Kushtetuesja do ketë elementët e duhur për…

para 3 dite - BalkanWeb

TIRANË Deputeti i PS Alket Hyseni deklaroi në “Frontline” në News24 se Ilir Meta do të jetë në duart e drejtësisë në një formë apo tjetër. Duke folur për nismën e PS ai tha se nëse parlamenti voton me...

“Sfurkun e Kushtetutës e kemi gati”, Alket Hyseni flet për nismën për të shkarkuar presidentin: Veprimet e Metës në kundërshtim me ligjin, kreu i shtetit i njëanshëm

para 3 dite - BalkanWeb

Deputeti i PS-së Alket Hyseni, duke folur për nismën e Partisë Socialiste për herë të dytë për të shkarkuar presidentin Ilir Meta, deklaroi se veprimet e kreut të shtetit kanë qenë në kundërshtim me ligjin....

Deputeti i PS hapur: Meta përgjegjës për vrasjen në Elbasan!

para 2 dite - Java News

Deputeti socialist Alket Hyseni thotë se presidenti Ilir Meta mund të ketë kryer vepër penale, ndërsa shprehet se për të nuk ka dyshim që kreu i shtetit është përgjegjës për vrasjen e Pjerin Xhuvanit në...

Partia Socialiste kërkesë Kuvendit të Shqipërisë për shkarkimin e presidentit Meta

para 3 dite - Portalb

Partia Socialiste e Shqipërisë (PS) ka iniciuar një kërkesë për shkarkimin e presidentit të vendit, Ilir Meta, me argumentin se përpara dhe gjatë fushatës zgjedhore për zgjedhjet parlamentare të 25 prillit...

Partia Socialiste synon shkarkimin e Ilir Metës

para 3 dite - Koha.net

Për të dytën herë brenda një mandati, Partia Socialiste, ka ndërmarrë iniciativën për shkarkimin e presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta. Partia e Edi Ramës ka mbledhur deri më tash rreth 50 nënshkrime...

Partia Socialiste synon shkarkimin e Ilir Metës

para 3 dite - Bota Sot

Për të dytën herë brenda një mandati, Partia Socialiste, ka ndërmarrë iniciativën për shkarkimin e presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta. Partia e Edi Ramës ka mbledhur deri më tash rreth 50 nënshkrime...

PS konkretizon nismën për shkarkimin e presidentit Meta

para 3 dite - Flaka

Mësohet se PS ka mbledhur deri më tani 47 firma për shkarkimin e Metës. Pritet që kjo nismë e socialistëve të futet në kalendarin e punës së Kuvendit. Ndërkohë, sot do të mblidhet Konferenca e Kryetarëve...

Kuvendi mblidhet nesër në seancë plenare, e para pas zgjedhjeve të 25 prillit

para 3 dite - Aktuale

Nesër pritet të mbahet seanca e parë plenare e Kuvendit, pas zgjedhjeve të 25 prillit, nga ku u zgjodhën edhe 140 deputetët e rinj. Seanca është parashikuar që të nisë në orën 10:00, nën drejtimin e kreut...

Partia Socialiste mbledh 47 nënshkrime për të shkarkuar Ilir Metën

para 2 dite - Info7

Partia Socialiste deri më tani ka mbledhur 47 nënshkrime të deputetëve për shkarkimin e presidentit Ilir Meta. Nisma pritet të depozitohet në orët në vijim në Kuvend dhe një komision hetimor pritet të...

VOA: Ka paqartësi në kërkesën e PS për shkarkimin e Presidentit Meta

para 3 dite - Shekulli

Publikuar më 03.05.2021 nga erjon dervishi Një grup deputetësh të Partisë Socialiste i kërkuan parlamentit shkarkimin e Presidentit të Republikës, Ilir Meta, për shkak të shkeljeve, që sipas tyre, ai i...

Kuvendi mblidhet nesër në seancë plenare, e para pas zgjedhjeve të 25 prillit

para 3 dite - BalkanWeb

Nesër pritet të mbahet seanca e parë plenare e Kuvendit, pas zgjedhjeve të 25 prillit, nga ku u zgjodhën edhe 140 deputetët e rinj. Seanca është parashikuar që të nisë në orën 10:00, nën drejtimin e kreut...

PS drejt shkarkimit të Metës, VOA: A i ka Rama votat për këtë hap?

para 3 dite - Albeu

Një grup deputetësh të Partisë Socialiste i kërkuan parlamentit shkarkimin e Presidentit të Republikës, Ilir Meta, për shkak të shkeljeve, që sipas tyre, ai i bëri Kushtetutës para dhe gjatë fushatës zgjedhore...

Kuvendi mblidhet nesër në seancë plenare, e para pas zgjedhjeve të 25 prillit

para 3 dite - Bota Sot

Nesër pritet të mbahet seanca e parë plenare e Kuvendit, pas zgjedhjeve të 25 prillit, nga ku u zgjodhën edhe 140 deputetët e rinj. Seanca është parashikuar që të nisë në orën 10:00, nën drejtimin e kreut...

Shkarkimi i Presidentit Meta, VOA: Nuk është e qartë nëse Parlamenti i ka votat

para 3 dite - NOA

Një grup deputetësh të Partisë Socialiste i kërkuan parlamentit shkarkimin e Presidentit të Republikës, Ilir Meta, për shkak të shkeljeve, që sipas tyre, ai i bëri Kushtetutës para dhe gjatë fushatës zgjedhore...

PS zyrtarizon kërkesën e dytë për shkarkimin e Presidentit Meta/ VOA: Është ende e paqartë nëse socialistët…

para 3 dite - Panorama

Një grup deputetësh të Partisë Socialiste i kërkuan parlamentit shkarkimin e Presidentit të Republikës, Ilir Meta, për shkak të shkeljeve, që sipas tyre, ai i bëri Kushtetutës para dhe gjatë fushatës zgjedhore...

Kërkesa e PS-së për shkarkimin e Metës, VOA: Ka dy pikëpyetje

para 3 dite - ABC News

Një grup deputetësh të Partisë Socialiste i kërkuan parlamentit shkarkimin e Presidentit të Republikës, Ilir Meta, për shkak të shkeljeve, që sipas tyre, ai i bëri Kushtetutës para dhe gjatë fushatës zgjedhore...

Partia Socialiste synon shkarkimin e Ilir Metës

para 3 dite - ATV Live

Për të dytën herë brenda një mandati, Partia Socialiste, ka ndërmarrë iniciativën për shkarkimin e presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta. Partia e Edi Ramës ka mbledhur deri më tash rreth 50 nënshkrime...

Partia Socialiste synon shkarkimin e Ilir Metës

para 3 dite - Ekonomia Online

Për të dytën herë brenda një mandati, Partia Socialiste, ka ndërmarrë iniciativën për shkarkimin e presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta. Partia e Edi Ramës ka mbledhur deri më tash rreth 50 nënshkrime...

PS zyrtarizon nismën për shkarkimin e Metës

para 3 dite - Klan

PS zyrtarizon nismën për shkarkimin e Metës Balla: Ka shkelur hapur Kushtetutën Kuvendi ka vendosur në axhendën e tij 3-javore shqyrtimin e kërkesës së shumicës socialiste për shkarkimin e kreut të shtetit....

SHQIPËRI: 50 DEPUTETË FIRMOSIN PËR SHKARKIMIN E ILIR METËS

para 3 dite - Klan Macedonia

PS: META KA SHKELUR KUSHTETUTËN, DEKLARATAT E TIJ KANË SJELLË NDASI SOCIALE-POLITIKE Zyrtarizohet nisma për shkarkimin e presidentit Ilir Meta. Në shkresën drejtuar Kuvendit mazhoranca akuzon kreun e shtetit...

50 firma kundër Ilir Metës/ Akuzat ndaj Presidentit: Bëri fushatë, dëmtoi ekonominë, shkeli Kushtetutën

para 3 dite - Top Channel

Grupi parlamentar socialist ndërmerr tentativën e dytë për të shkarkuar Presidentin e Republikës Ilir Meta për shkelje të Kushtetutës. Janë 50 deputetë socialistë, që kanë firmosur kërkesën për nisjen...

Para Metës ishte Omar Al-Bashir

para 3 dite - Java News

Nga Frrok Çupi Çfarë po ndodh tani me Ilir Metën, president i Republikës së Shqipërisë, kjo ka ndodhur me presidentin Omar Al- Bashir. Të dy presidentët kanë vitin e përbashkët kur u takuan: 2009. Ndërsa...

PS-ja ka siguruar mbi 50 firma për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta

para 3 dite - Alsat-M

Partia Socialiste në Shqipëri ka siguruar mbi 50 firma për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta. Ky proces sipas tyre do të vazhdojë edhe ditëve në vijim. Ndërkohë që sot paradite në Kuvendin shqiptar u...

Ilir Meta drejt rrëzimit nga posti i presidentit

para 3 dite - GazetaBlic

Zyrtarizohet nisma për shkarkimin e presidentit Ilir Meta. Në shkresën drejtuar Kuvendit mazhoranca akuzon kreun e shtetit se ka shkelur Kushtetutën me deklaratat gjatë fushatës zgjedhore duke sjellë ndasi...

50 deputetë firmosin për shkarkimin e Ilir Metës

para 3 dite - Klan

50 deputetë firmosin për shkarkimin e Ilir Metës PS: Meta ka shkelur Kushtetutën, deklaratat e tij kanë sjellë ndasi sociale-politike Zyrtarizohet nisma për shkarkimin e presidentit Ilir Meta. Në shkresën...

PS zyrtarizon nismën për shkarkimin e Metës

para 3 dite - Arbresh

Kuvendi ka vendosur në axhendën e tij 3-javore shqyrtimin e kërkesës së shumicës socialiste për shkarkimin e kreut të shtetit. Kërkesa që është firmosur nga 50 deputetë ka të renditur të gjitha deklaratat...

PS zyrtarizon nismën për shkarkimin e Metës, 50 deputetë firmosin PËR

para 3 dite - in7

PS: META KA SHKELUR KUSHTETUTËN, DEKLARATAT E TIJ KANË SJELLË NDASI SOCIALE-POLITIKE Zyrtarizohet nisma për shkarkimin e presidentit Ilir Meta. Në shkresën drejtuar Kuvendit mazhoranca akuzon kreun e shtetit...

Nga deklaratat kundër ambasadores së SHBA te aktet e dhunës nëpër rrugë/ Firmëtarët për shkarkimin e Metës: Aktet e vetëgjyqësisë çuan në vrasjen e Pjerin Xhuvanit

para 3 dite - Top Channel

Maxhoranca ka nisur sërish punën për shkarkimin e Presidentit të Republikës, Ilir Meta, ku 50 deputetë kanë dhënë firmën për largimin e tij ndërsa në dokumentin prej 41 faqesh rendisin provat, që sipas...

Kush janë 50 deputetët që firmosën për shkarkimin e Metës (Emrat)

para 3 dite - Aktuale

50 deputetë kanë firmosur për të nisur procedurat për shkarkimin e presidentit Ilir Meta. “Report Tv” ka publikuar dokumentin me emrat e deputetëve dhe firmat. Pak minuta më parë, edhe Taulant Balla ka...

Akuzat e PS-së ndaj presidentit Meta: Bëri fushatë, dëmtoi ekonominë dhe shkeli Kushtetutën

para 3 dite - Epoka e Re

Grupi parlamentar socialist ka ndërmarrë tentativën e dytë për ta shkarkuar presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta për shkelje të Kushtetutës. Janë 50 deputetë socialistë, që kanë firmosur kërkesën...

Kush janë 50 deputetët që firmosën për shkarkimin e Metës (Emrat)

para 3 dite - Bota Sot

50 deputetë kanë firmosur për të nisur procedurat për shkarkimin e presidentit Ilir Meta. “Report Tv” ka publikuar dokumentin me emrat e deputetëve dhe firmat. Pak minuta më parë, edhe Taulant Balla ka...

Partia Socialiste nisi procedurë për shkarkimin e Ilir Metës

para 3 dite - TV21

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, Taulant Balla tha në një deklaratë për mediat se Kuvendi do të shprehet në ditët në vijim për kërkesën për shkarkimin e presidentit Ilir Meta. “Rreth 50 deputetë...

“Sfurqet dhe prerja e dorës”, mazhoranca: Deklaratat e Metës shkaktuan ndasi politiko-sociale

para 3 dite - Klan

“Sfurqet dhe prerja e dorës”, mazhoranca: Deklaratat e Metës shkaktuan ndasi politiko-sociale Deklaratat e Presidentit Ilir Meta në konferenca për shtyp dhe daljet në televizione të ndryshme janë argumentet...

Miratohet programi i punës së Kuvendit për periudhën 10 maj-9 korrik

para 3 dite - Bota Sot

Konferenca e Kryetarëve ka miratuar programin e punës së Kuvendit për periudhën 10 maj-9 korrik 2021 dhe kalendarin e punimeve për periudhën 4-21 maj 2021. Mësohet se në këtë konferencë u vendos që seancat...

“Mprehni sfurqet”, “Izolojini”- Deklaratat që PS pretendon si provë në shkarkimin e Metës

para 3 dite - Mapo

Në kërkesën drejtuar Kuvendit të Shqipërisë për shkarkimin e Presidentit të Republikës, Ilir Meta, 50 firmëtarë të Partisë Socialiste rendisin provat, që sipas tyre, faktojnë që Kreu i Shtetit ka shkelur...

Shkarkimi, socialistë nxjerrin deklaratat e Metës: Mesazhet vetëgjyqësie, që çuan në vrasjen e Xhuvanit në Elbasan

para 3 dite - ABC News

TIRANË- Në kërkesën drejtuar Kuvendit të Shqipërisë për shkarkimin e Presidentit të Republikës, Ilir Meta, 50 firmëtarë të Partisë Socialiste kanë arritur të çojnë në Kuvend nismën për të nisur procedurat...

“Mprehni sfurqet”, “Gjejini”, “Izolojini”, “Lidhini”! 50 firmëtarët për shkarkimin e Presidentit: Mesazhet për nxitje të vetëgjyqësisë që çuan në vrasjen e Xhuvanit në Elbasan

para 3 dite - BalkanWeb

Në kërkesën drejtuar Kuvendit të Shqipërisë për shkarkimin e Presidentit të Republikës, Ilir Meta, 50 firmëtarë të Partisë Socialiste rendisin provat, që sipas tyre, faktojnë që Kreu i Shtetit ka shkelur...

“S’do bëjmë asgjë pa Opinionin e vyer të Venecias”- Balla tregon nëse do ta pranojë dekretimin nga Presidenti Meta

para 3 dite - Zhurnal

Kreu i Grupit Parlamentarë të PS-së, Taulant Balla ka folur për shkarkimin e Presidentit të Republikës, Ilir Meta, duke thënë se tashmë pas firmosjes së shumë deputetëve për shkarkimin e tij pritet ngritja...

Kush janë 50 deputetët që firmosën për shkarkimin e Metës (Emrat)

para 3 dite - Tetova Sot

50 deputetë kanë firmosur për të nisur procedurat për shkarkimin e presidentit Ilir Meta. “Report Tv” ka publikuar dokumentin me emrat e deputetëve dhe firmat. Pak minuta më parë, edhe Taulant Balla ka...

Rama dhe Xhafaj distancohen nga shkarkimi i Metës? Ja kush janë 50 deputetët që kanë firmosur peticionin për largimin e Kreut të Shtetit

para 3 dite - Top Channel

Maxhoranca ka nisur punën për shkarkimin e Presidentit të Republikës, Ilir Meta. Kreu i Grupit të PS-së, Taulant Balla, një prej firmëtarëve të nismës, ka treguar se janë plot 50 deputetë që e kanë firmosur...

“Kemi të gjitha provat”/ Balla: 50 deputetë kanë firmosur për shkarkimin e Metës

para 3 dite - Top Channel

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla në një deklaratë për median nga Kryesia e Kuvendit zbardhi detaje nga kërkesa drejtuar Kuvendit të Shqipërisë për shkarkimin e Presidentit...

Shumica parlamentare në Kuvendin e Shqipërisë, ka nisur procedurën për shkarkimin e kryetarit, Ilir Meta

para 3 dite - Radio Kosova e Lire

Shumica parlamentare në Kuvendin e Shqipërisë, ka nisur sërish punën për shkarkimin e kryetarit, Ilir Meta, ku 50 deputetë kanë dhënë firmën për largimin e tij ndërsa në dokumentin prej 41 faqesh rendisin...

VOA: Socialistët zyrtarizojnë kërkesën e dytë për shkarkimin e Metës, për tu parë nëse 2 muajt e mbetur mjaftojnë për procedurat

para 3 dite - Dosja.al

Ilir Meta 3 Maj, 2021 14:58 TIRANË – Një grup deputetësh të Partisë Socialiste i kërkuan parlamentit shkarkimin e Presidentit të Republikës, Ilir Meta, për shkak të shkeljeve, që sipas tyre, ai i bëri...

Zbardhet kërkesa për shkarkimin e Presidentit Meta e firmosur nga 50 deputetë: Shkeli rëndë Kushtetutën.

para 3 dite - Gazeta Express

Menjëherë pas zgjedhjeve, Partia Socialiste ka konkretizuar nismën për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta nga detyra. Socialistët pretendojnë se Presidenti Meta ka kryer shkelje të Kushtetutës, para dhe...

Tiranë: Deputetët socialistë zyrtarizojnë kërkesën e dytë për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta

para 3 dite - Zëri i Amerikës

Një grup deputetësh të Partisë Socialiste i kërkuan parlamentit shkarkimin e Presidentit të Republikës, Ilir Meta, për shkak të shkeljeve, që sipas tyre, ai i bëri Kushtetutës para dhe gjatë fushatës zgjedhore...

“S’do bëjmë asgjë pa Opinionin e vyer të Venecias”- Balla tregon nëse do ta pranojë dekretimin nga Presidenti Meta

para 3 dite - Top Channel

Kreu i Grupit Parlamentarë të PS-së, Taulant Balla ka folur për shkarkimin e Presidentit të Republikës, Ilir Meta, duke thënë se tashmë pas firmosjes së shumë deputetëve për shkarkimin e tij pritet ngritja...

Nis mbledhja e nënshkrimeve për shkarkimin e Ilir Metës

para 3 dite - OraInfo

Grupi parlamentar socialist avancon tentativën e radhës për të shkarkuar Presidentin e Republikës së Shqipërisë Ilir Meta. Sipas Top Channel, 47 deputetë socialistë kanë hedhur firmat për të mbështetur...

VOA: Socialistët zyrtarizojnë kërkesën e dytë për shkarkimin e Metës, për tu parë nëse 2 muajt e mbetur mjaftojnë për procedurat

para 3 dite - FaxWeb

Një grup deputetësh të Partisë Socialiste i kërkuan parlamentit shkarkimin e Presidentit të Republikës, Ilir Meta, për shkak të shkeljeve, që sipas tyre, ai i bëri Kushtetutës para dhe gjatë fushatës zgjedhore...

Shkarkimi i presidentit, Balla: Kemi fakte

para 3 dite - Bota Sot

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, Taulant Balla tha në një deklaratë për mediat se Kuvendi do të shprehet në ditët në vijim për kërkesën për shkarkimin e presidentit Ilir Meta. “Rreth 50 deputetë...

Nga Spiropali te Majko, kush janë 50 deputetët që firmosën shkarkimin e Metës

para 3 dite - Albeu

Plot 50 deputetë kanë firmosur shkarkimin e Kreut të Shtetit, Ilir Metës. Për të ndërmarrë një nismë të tillë, mjaftojnë vetëm 35 firma për të dërguar kërkesën në Pritet qe kjo kërkesë të kalojë nesër...

Partia Socialiste mbledh 47 nënshkrime për të shkarkuar Ilir Metën

para 3 dite - Telegrafi

Partia Socialiste deri më tani ka mbledhur 47 nënshkrime të deputetëve për shkarkimin e presidentit Ilir Meta. Nisma pritet të depozitohet në orët në vijim në Kuvend dhe një komision hetimor pritet të...

Shkarkimi i Presidentit/ Balla: Në dokumentin që kemi paraqitur janë të gjitha provat! Parlamenti aktual ka të drejtën për të larguar Metën

para 3 dite - Top Channel

Kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla në një deklaratë për mediat ka folur për procedurën e shkarkimit të presidentit Ilir Meta. Balla: Edhe në rezolutën e parë që bëmë dhe pasi u ndërpre puna...

(LISTA) Shkarkimi i Metës, kush janë 50 deputetët që firmosën

para 3 dite - ABC News

Edhe pse ligjërisht, mjaftojnë 35, kërkesën për të futur në Kuvend, nismën për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta e kanë firmosur 50 deputetë. ABC ka siguruar dokumentin me emrat e deputetëve dhe firmat,...

Shkarkimi i Metës, Balla: Herën e parë u ndalëm nga opinioni i Komisionit të Venecias, Presidenti nuk ka ushtruar këtë mandat sipas Kushtetutës!

para 3 dite - BalkanWeb

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste njëherazi dhe kryetari i Grupit Parlamentar, Taulant Balla, është nismëtari për shkarkimin e Presidentit të Republikës Ilir Meta, ku deri më tani janë mbledhur...

Nga Majko, te Balla e Braho/ Kush janë 50 deputetët që kërkojnë shkarkimin e Metës, zbardhet kërkesa me provat

para 3 dite - BalkanWeb

Zbardhet kërkesa e Partisë Socialiste drejtuar Kreut të Kuvendit, Gramoz Ruçi, për shkarkimin e Presidentit të Republikës, Ilir Meta. Kërkesa mban firmat e 50 deputetëve të Kuvendit, të cilët kërkojnë...

Shkarkimi i Metës, Balla: Kuvendi ka sovranitetin për të ushtruar mandatin deri në fund

para 3 dite - Klan

Shkarkimi i Metës, Balla: Kuvendi ka sovranitetin për të ushtruar mandatin deri në fund Janë rreth 50 deputetë që kanë dorëzuar tek kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, kërkesën për fillimin e procedurës...

50 deputetë të PS firmosin kërkesën për shkarkimin e Presidentit Meta

para 3 dite - Vizion Plus

50 deputetë të PS kanë firmosur kërkesën që Kuvendi të fusë në rend ditë shkarkimin e Presidentit Meta. Vizion Plus mësone se kërkesa e 50 deputeteve është depozituar në kryesinë e kuvendit ditën e premte....

Shkarkimi i Metës, Balla: Ka shkelur sistematikisht Kushtetutën, kemi prova

para 3 dite - Albeu

Numri dy i Partisë Socialiste, Taulant Balla, është shprehur se mazhoranca është e vendosur të shkarkojë Presidentin e Republikës, pasi sipas tij ka shkelur në mënyrë të vazhdueshme. “Besoj që jeni vënë...

Zbardhet kërkesa për shkarkimin e Metës e firmosur nga 50 deputetë: Shkeli rëndë Kushtetutën

para 3 dite - ABC News

Partia Socialiste menjëherë pas zgjedhjeve ka konkretizuar nismën për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta nga detyra. Socialistët pretendojnë se Presidenti Meta ka kryer shkelje të Kushtetutës, para dhe...

“Janë të gjitha provat”, Balla flet për nismën për shkarkimin e Metës: I kërkuam të rikthehet në binarë, ja hapat që do të ndiqen

para 3 dite - BalkanWeb

Kreu i Grupit Parlamentar të PS, Taulant Balla, zbardhi detaje nga kërkesa drejtuar Kuvendit të Shqipërisë për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta. Në përfundim të Konferencës së Kryetarëve, ku u miratua...

“Frymë të re komunikimi”/ Taulant Balla flet për bashkëpunimin me opozitën e re të dalë nga 25 prilli: Kam besim se…

para 3 dite - Panorama

Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla u shpreh i bindur se me opozitën e re parlamentare, e cila do të hyjë në parlament në shtator do të kenë bashkëpunim të mirë. Në një konferencë...

Kërkesa për shkarkim- Balla: Meta shkeli Kushtetutën para dhe gjatë fushatës

para 3 dite - Mapo

Kreu i grupit parlametar të Partisë Socialiste, Taulant Balla doli sot në një deklaratë për mediat nga ambjentet e jashtme të Kuvendit. Fokusi i deklaratës së Ballës ishte kërkesa e institucionalizuar...

PS konkretizon nismën për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta

para 3 dite - Aktuale

Partia Socialiste ka konkretizuar nismën për shkarkimin e Presidentit të Shqipërisë Ilir Meta. Mësohet se PS ka mbledhur deri më tani 36 firma për shkarkimin e Metës. Pritet që kjo nismë e socialistëve...

Partia Socialiste mbledh 47 nënshkrime për të shkarkuar Ilir Metën

para 3 dite - Koha.net

Partia Socialiste ka mbledhur, deri tani, firmat e 47 deputetëve për shkarkimin e presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta, sipas burimeve të A2. Nisma pritet të depozitohet në orët në vijim në Kuvend dhe...

Nisma për shkarkimin e Metës/ Balla: Kemi prova, presidenti shkeli Kushtetutën

para 3 dite - Vizion Plus

Sekretari i Përgjithshëm i PS, Taulant Balla, që është edhe një prej firmëtarëve për shkarkimin e presidentit Ilir Meta, tregoi si do të procedohet, pas dorëzimit të kërkesës në Kuvend. Balla deklaroi...

Kërkesa e PS-së për shkarkimi i Metës futet në kalendarin e punimeve të Kuvendit

para 3 dite - RTV 21

Konferenca e Kryetarëve fut në kalendarin e punës shqyrtimin e propozimit të mazhorancës për shkarkimin e Presidenit të Shqipërisë, Ilir Meta. Futja e shqyrtimit të shkarkimit të presidentit në kalendarin...

Partia Socialiste mbledh 47 firma deputetësh për të shkarkuar Ilir Metën

para 3 dite - Koha.net

Partia Socialiste ka mbledhur, deri tani, firmat e 47 deputetëve për shkarkimin e presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta, sipas burimeve të A2. Nisma pritet të depozitohet në orët në vijim në Kuvend dhe...

VIDEO/ “Janë të gjitha provat e nevojshme e domosdoshme”- Balla flet për procedurat e shkarkimit të Presidentit: Kuvendi aktual e ka sovranitetin deri më 8 korrik

para 3 dite - Panorama

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla foli sot për kërkesën e një grupi deputetësh drejtuar Kuvendit të Shqipërisë për nisjen e procesit të shkarkimit të Presidentit Ilir Meta....

PS konkretizon nismën për shkarkimin e presidentit Meta

para 3 dite - RTK

Mësohet se PS ka mbledhur deri më tani 47 firma për shkarkimin e Metës. Pritet që kjo nismë e socialistëve të futet në kalendarin e punës së Kuvendit. Ndërkohë, sot do të mblidhet Konferenca e Kryetarëve...

Shkarkimi i Metës, reagon Taulant Balla: Kemi prova, shkeli Kushtetutën para dhe gjatë fushatës

para 3 dite - ABC News

Nga Kryesia e Kuvendit, kreu i grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka folur rreth shkarkimit të Presidentit Ilir Meta. “Prej ditës së premte është institucionalizuar kërkesa e rreth...

47 deputetë nënshkruajnë shkarkimin e Metës

para 3 dite - Insajderi

Grupi parlamentar i Partisë Socialiste në Shqipëri, ka mbledhur gjithsej 47 nënshkrime për të shkarkuar Presidentin Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, njofton Insajderi. Siç bëhet e ditur, kërkesa dhe...

Miratohet kalendari 3-javor i punimeve të Kuvendit

para 3 dite - Klan

Miratohet kalendari 3-javor i punimeve të Kuvendit Konferenca e Kryetarëve miratoi programin e punës së Kuvendit për periudhën 10 Maj-9 Korrik 2021 dhe kalendarin e punimeve për periudhën 4-21 Maj 2021....

47 deputetë të PS firmosin kërkesën për shkarkimin e Presidentit Meta

para 3 dite - Vizion Plus

47 deputetë të PS kanë firmosur kërkesën që Kuvendi të fusë në rend ditë shkarkimin e Presidentit Meta. Vizion Plus mësone se kërkesa e 47 deputeteve është depozituar në kryesinë e kuvendit ditën e premte....

Shkarkimi i Metës, kush janë 50 deputetët që firmosën

para 3 dite - InfoShqip

Edhe pse ligjërisht, mjaftojnë 35, kërkesën për të futur në Kuvend, nismën për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta e kanë firmosur 50 deputetë. ABC ka siguruar dokumentin me emrat e deputetëve dhe firmat,...

Miratohet programi i punës së Kuvendit, ja kur nis seanca e parë plenare

para 3 dite - Top Channel

Konferenca e Kryetarëve miratoi programin e punës së Kuvendit për periudhën 10 maj-9 korrik 2021 dhe kalendarin e punimeve për periudhën 4-21 maj 2021. Mbledhja e Konferencës së Kryetarëve miratoi programin...

47 deputetë firmosin për shkarkimin e presidentit Meta

para 3 dite - Zhurnal

Grupi parlamentar socialist avancon tentativën e radhës për të shkarkuar Presidentin e Republikës Ilir Meta. Gazetari i Top Channel Muhamed Veliu ka mësuar se 47 deputetë socialistë kanë hedhur firmat...

PS konkretizon nismën për shkarkimin e Metës, mblidhen firmat e deputetëve

para 3 dite - Klan

PS konkretizon nismën për shkarkimin e Metës, mblidhen firmat e deputetëve Partia Socialiste ka mbledhur 47 firma nga deputetët për të konkretizuar nismën e saj për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta....

“Kemi të gjitha provat”/ Balla: 50 deputetë kanë firmosur për shkarkimin e Metës

para 3 dite - Lexo

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla në një deklaratë për median nga Kryesia e Kuvendit zbardhi detaje nga kërkesa drejtuar Kuvendit të Shqipërisë për shkarkimin e Presidentit...

PS konkretizon nismën për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta

para 3 dite - Ina

Partia Socialiste ka konkretizuar nismën për shkarkimin e Presidentit të Shqipërisë Ilir Meta. Mësohet se PS ka mbledhur deri më tani 36 firma për shkarkimin e Metës. Pritet që kjo nismë e socialistëve...

Shkarkimi i Metës, konferenca e kryetarëve vendos sot për kalimin në seancën parlamentare të së martës

para 3 dite - Aktuale

Partia Socialiste i ka nisur procedurat për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta. Pas mbledhjes se firmave të premten, socialistët e kanë depozituar në Kuvend kërkesën për ngritjen e një komisioni hetimor....

PS konkretizon nismën për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta

para 3 dite - Koha.mk

Tiranë, 3 maj – Partia Socialiste ka konkretizuar nismën për shkarkimin e Presidentit të Shqipërisë Ilir Meta. Mësohet se PS ka mbledhur deri më tani 36 firma për shkarkimin e Metës. Pritet që kjo nismë...

PS konkretizon nismën për shkarkimin e Metës, mblidhen 47 firma, futet në kalendarin e punës në Kuvend

para 3 dite - Gazeta Express

Partia Socialiste ka konkretizuar nismën për shkarkimin e Kreut të shtetit Ilir Meta. Mësohet se PS ka mbledhur deri më tani 47 firma për shkarkimin e Metës. Së fundmi Konferenca e Kryetarëve ka futur...

47 deputetë firmosin për shkarkimin e Metës

para 3 dite - Klan Kosova

Grupi parlamentar socialist avancon tentativën e radhës për të shkarkuar Presidentin e Republikës së Shqipërisë Ilir Meta. Sipas Top Channel, 47 deputetë socialistë kanë hedhur firmat për të mbështetur...

47 deputetë të PS firmosin kërkesën për shkarkim e Presidentit Meta

para 3 dite - Vizion Plus

47 deputetë të PS kanë firmosur kërkesën që Kuvendi të fusë në rend ditë shkarkimin e Presidentit Meta. Vizion Plus mësone se kërkesa e 47 deputeteve është depozituar në kryesinë e kuvendit ditën e premte....

PS konkretizon nismën për shkarkimin e Metës, me 47 firma futet në kalendarin e punës së Kuvendit

para 3 dite - Shekulli

Publikuar më 03.05.2021 nga Enida Vërça Partia Socialiste ka konkretizuar nismën për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta. Së fundmi Konferenca e Kryetarëve ka futur kërkesën e 47 deputetëve në kalendarin...

Partia Socialiste mbledh 47 nënshkrime për të shkarkuar Ilir Metën

para 3 dite - Shenja

Partia Socialiste deri më tani ka mbledhur 47 nënshkrime të deputetëve për shkarkimin e presidentit Ilir Meta. Nisma pritet të depozitohet në orët në vijim në Kuvend dhe një komision hetimor pritet të...

LISTA/ Shkarkimi i Metës, ja kush janë 50 deputetët që firmosën për të nisur procedurat

para 3 dite - Java News

Partia Socialiste nuk ka humbur kohë në nismën për shkarkimin e Presidentit të Republikës. 50 kanë qenë firmat e deputetëve socialistë, nga 35 që duhen gjithsej për të propozuar nisëm në Kuvend. Ndërkohë...

LISTA / 50 deputetët që nënshkruan për shkarkimin e Presidentit

para 3 dite - in7

50 deputetë kanë firmosur për të nisur procedurat për shkarkimin e presidentit Ilir Meta. “Report Tv” ka publikuar dokumentin me emrat e deputetëve dhe firmat. Pak minuta më parë, edhe Taulant Balla ka...

47 deputetë firmosin për shkarkimin e Ilir Metës

para 3 dite - Indeks online

Grupi parlamentar socialist avancon tentativën e radhës për të shkarkuar Presidentin e Republikës së Shqipërisë Ilir Meta. Sipas Top Channel, 47 deputetë socialistë kanë hedhur firmat për të mbështetur...

47 deputetë firmosin për shkarkimin e presidentit Meta

para 3 dite - Top Channel

Grupi parlamentar socialist avancon tentativën e radhës për të shkarkuar Presidentin e Republikës Ilir Meta. Gazetari i Top Channel Muhamed Veliu ka mësuar se 47 deputetë socialistë kanë hedhur firmat...

“Frymë e re komunikimi”, Balla: Me opozitën e re parlamentare do të kemi bashkëpunim të mirë!

para 3 dite - Java News

Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla u shpreh i bindur se me opozitën e re parlamentare, e cila do të hyjë në parlament në shtator do të kenë bashkëpunim të mirë. Në një konferencë...

Nga Komisioni Hetimor tek vendimi final, Balla prezanton nismën për shkarkimin e Presidentit, ‘fati’ i Metës tek 94 votat dhe Gjykata Kushtetuese

para 3 dite - BalkanWeb

Konferenca e Kryetarëve është mbledhur këtë të hënë për nismën e PS për shkarkimin e Presidentit Meta. PS ka mbledhur deri më tani 47 firma për nismën, teksa Taulant Balla ka prezantuar nismën e cila do...

Konferenca e Kryetarëve miraton programin e punës, ja datat kur do të zhvillohen seancat plenare

para 3 dite - BalkanWeb

Konferenca e Kryetarëve, e mbledhur këtë paradite, ka miratuar programin e punës së Kuvendit për periudhën 10 maj-9 korrik 2021 dhe kalendarin e punimeve për periudhën 4-21 maj 2021. Konferenca ka vendosur...

PS mbledh 47 firma për shkarkimin e presidentit Meta, pritet kalimi në Kuvend

para 3 dite - NOA

Partia Socialiste ka konkretizuar nismën për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta. Mësohet se PS ka mbledhur deri më tani 47 firma për shkarkimin e Metës. Pritet që kjo nismë e socialistëve të futet në kalendarin...

PS konkretizon nismën për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta

para 3 dite - Alsat-M

Partia Socialiste ka konkretizuar nismën për shkarkimin e Presidentit të Shqipërisë Ilir Meta. Mësohet se PS ka mbledhur deri më tani 36 firma për shkarkimin e Metës. Pritet që kjo nismë e socialistëve...

Kërkesa e PS për shkarkimin e Metës- Kuvendi e vendos në kalendarin e punës

para 3 dite - Mapo

Konferenca e Kryetarëve, e mbledhur këtë paradite, ka miratuar programin e punës së Kuvendit për periudhën 10 maj-9 korrik 2021 dhe kalendarin e punimeve për periudhën 4-21 maj 2021. Partia Socialiste...

Shkarkimi i Metës, kërkesa e PS me 47 firma futet në kalendarin e punës së Kuvendit

para 3 dite - ABC News

Partia Socialiste ka konkretizuar nismën për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta. Së fundmi Konferenca e Kryetarëve ka futur kërkesën e 47 deputetëve në kalendarin e punës së Kuvendit. Ndërkohë Konferenca...

47 deputetë firmosin për shkarkimin e presidentit Meta

para 3 dite - Zeri

Grupi parlamentar socialist avancon tentativën e radhës për të shkarkuar Presidentin e Republikës Ilir Meta. Gazetari i Top Channel Muhamed Veliu ka mësuar se 47 deputetë socialistë kanë hedhur firmat...

PS konkretizon nismën për shkarkimin e Presidentit Meta, mblidhen 36 firma, pritet kalimi në Kuvend

para 3 dite - BalkanWeb

Partia Socialiste ka konkretizuar nismën për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta. Mësohet se PS ka mbledhur deri më tani 36 firma për shkarkimin e Metës. Pritet që kjo nismë e socialistëve të futet në kalendarin...

Shkarkimi i Metës, konferenca e kryetarëve vendos sot për kalimin në seancën parlamentare të së martës

para 3 dite - Bota Sot

Partia Socialiste i ka nisur procedurat për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta. Pas mbledhjes se firmave të premten, socialistët e kanë depozituar në Kuvend kërkesën për ngritjen e një komisioni hetimor....

Konkretizohet nisma e PS/ Mblidhen 36 firma deputetësh për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta! Ja çfarë pritet

para 3 dite - Panorama

Partia Socialiste ka konkretizuar nismën për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta. Siç raporton News24, mësohet se mazhoranca ka mbledhur deri tani 36 firma deputetësh për shkarkimin e Kreut të Shtetit....

Shkarkimi i Presidentit, Taulant Balla: Meta ka shkelur sistematikisht Kushtetutën, kemi prova

para 3 dite - Lexo

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, është shprehur se mazhoranca është e vendosur të vijojë me procesin e shkarkimit të Presidentit të Republikës, pasi sipas tij ka shkelur...

“Kemi prova, Meta ka shkelur Kushtetutën”, Balla: Ky Kuvend është sovran për të marrë vendim!

para 3 dite - Java News

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla foli sot për kërkesën e një grupi deputetësh drejtuar Kuvendit të Shqipërisë për nisjen e procesit të shkarkimit të Presidentit Ilir Meta....

Fillon “hakmarrja” e Edi Ramës ndaj Ilir Metës: Nisin procedurat për shkarkimin nga presidenca

para 3 dite - GazetaBlic

Grupi parlamentar socialist avancon tentativën e radhës për të shkarkuar Presidentin e Republikës Ilir Meta. Top Channel  ka mësuar se 47 deputetë socialistë kanë hedhur firmat për të mbështetur kërkesën...

Shkarkimi i Metës, kush janë 50 deputetët që firmosën

para 3 dite - Zyrtare

Edhe pse ligjërisht, mjaftojnë 35, kërkesën për të futur në Kuvend, nismën për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta e kanë firmosur 50 deputetë. ABC ka siguruar dokumentin me emrat e deputetëve dhe firmat,...

Në ditët e fundit të mandatit, Majko nuk ‘ikën’ nga parlamenti pa shkarkuar Metën. Lista e deputetëve që firmosën për shkarkimin e presidentit

para 3 dite - FaxWeb

Ditën e sotme 50 deputetë të Partisë Socialiste firmosën kërkesën drejtuar Kuvendit, ku i kërkojnë legjislativit nisjen e procesurave për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta. Lista kryesohet nga kreu i...

Shkarkimi i Metës, kërkesa e PS me 47 firma futet në kalendarin e punës së Kuvendit

para 3 dite - InfoShqip

Partia Socialiste ka konkretizuar nismën për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta. Së fundmi Konferenca e Kryetarëve ka futur kërkesën e 47 deputetëve në kalendarin e punës së Kuvendit. Ndërkohë Konferenca...

Shkarkimi i presidentit Meta, PS mbledh 36 firma nga deputetët

para 3 dite - Albeu

Ashtu sikundër paralajmëroi javën që lamë pas, Partia Socialiste ka nsiur këtë të hënë nismën për shkarkimin e presidentit Ilir Meta. Mësohet se deri tani, janë mbledhur 36 firma nga deputetët. vijon…

47 deputetë firmosin për shkarkimin e presidentit Meta/ Konferenca e Kryetarëve miraton kalendarin, 4 seanca brenda 17 ditëve

para 3 dite - Java News

Partia Socialiste nuk ka humbur kohë në nismën për shkarkimin e Presidentit të Republikës. 47 kanë qenë firmat e deputetëve socialistë, nga 35 që duhen gjithsej për të propozuar nisëm në Kuvend. Ndërkohë...

Nisma për të shkarkuar Metën, mazhoranca ‘në punë’ për të ngritur Komisionin Hetimor

para 3 dite - Klan

Nisma për të shkarkuar Metën, mazhoranca ‘në punë’ për të ngritur Komisionin Hetimor Zgjedhjet e 25 Prillit kanë nxjerrë 140 deputetët e rinj megjithatë deri në Shtator kur pritet që ata të hyjnë në parlament,...

Partia Socialiste mbledh 47 nënshkrime për të shkarkuar Ilir Metën

para 3 dite - Ekonomia Online

Partia Socialiste deri më tani ka mbledhur 47 nënshkrime të deputetëve për shkarkimin e presidentit Ilir Meta. Nisma pritet të depozitohet në orët në vijim në Kuvend dhe një komision hetimor pritet të...

PS konkretizon nismën për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta

para 3 dite - Tetova Sot

Partia Socialiste ka konkretizuar nismën për shkarkimin e Presidentit të Shqipërisë Ilir Meta. Mësohet se PS ka mbledhur deri më tani 36 firma për shkarkimin e Metës. Pritet që kjo nismë e socialistëve...

47 deputetë socialist firmosin për shkarkimin e Ilir Metës

para 3 dite - Tetova1

Grupi parlamentar socialist avancon tentativën e radhës për të shkarkuar Presidentin e Republikës së Shqipërisë Ilir Meta. Sipas Top Channel, 47 deputetë socialistë kanë hedhur firmat për të mbështetur...

Partia Socialiste mbledh 47 firma deputetësh për të shkarkuar Ilir Metën

para 3 dite - Lajmi.net

Nisma pritet të depozitohet në orët në vijim në Kuvend dhe një komision hetimor pritet të ngrihet me shpejtësi për të shqyrtuar kërkesën. Mazhoranca ka deklaruar më herët se presidenti Ilir Meta do të...

Partia Socialiste mbledh 47 firma deputetësh për të shkarkuar Ilir Metën

para 3 dite - Lajmi.net

Nisma pritet të depozitohet në orët në vijim në Kuvend dhe një komision hetimor pritet të ngrihet me shpejtësi për të shqyrtuar kërkesën. Mazhoranca ka deklaruar më herët se presidenti Ilir Meta do të...

“S’do bëjmë asgjë pa Opinionin e vyer të Venecias”- Balla tregon nëse do ta pranojë dekretimin nga Presidenti Meta

para 3 dite - Zyrtare

Kreu i Grupit Parlamentarë të PS-së, Taulant Balla ka folur për shkarkimin e Presidentit të Republikës, Ilir Meta, duke thënë se tashmë pas firmosjes së shumë deputetëve për shkarkimin e tij pritet ngritja...

Partia Socialiste mbledh 47 nënshkrime për të shkarkuar Ilir Metën

para 3 dite - Fakti Ditor

Partia Socialiste deri më tani ka mbledhur 47 nënshkrime të deputetëve për shkarkimin e presidentit Ilir Meta. Nisma pritet të depozitohet në orët në vijim në Kuvend dhe një komision hetimor pritet të...

Nisin procedurat për shkarkimin e Ilir Metës

para 3 dite - Infokusi

Partia Socialiste ka konkretizuar nismën për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta. Së fundmi Konferenca e Kryetarëve ka futur kërkesën e 47 deputetëve në kalendarin e punës së Kuvendit. Ndërkohë Konferenca...

Nisma për shkarkimin e presidentit Meta/ PS mbledh 47 firma të deputetëve

para 3 dite - Lexo

Partia Socialiste nuk ka humbur kohë në nismën për shkarkimin e Presidentit të Republikës. 47 kanë qenë firmat e deputetëve socialistë, nga 35 që duhen gjithsej për të propozuar nisëm në Kuvend. Ndërkohë...

Zbardhet shkresa për shkarkimin e Metës, 11 ditët e presidentit ku socialistët shpresojnë të faktojnë shkeljen e kushtetutës

para 3 dite - FaxWeb

Ditën e sotme mazhoranca dorëzoi në Kuvend kërkesën e saj për shkarkimin e presidentit Ilir Meta, me argumentin se ka kryer shkelje anti-kushtetuese përpara dhe gjatë fushatës elektorale. Në një prononcim...

Partia Socialiste mbledh 47 nënshkrime për të shkarkuar Ilir Metën

para 3 dite - Fakti Ditor

Partia Socialiste ka mbledhur, deri tani, firmat e 47 deputetëve për shkarkimin e presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta, sipas burimeve të A2. Nisma pritet të depozitohet në orët në vijim në Kuvend dhe...

Nisma për shkarkimin e presidentit Meta/ PS mbledh 36 firma nga deputetët

para 3 dite - Java News

PS mbledh Konferencën e Kryetarëve për nismën e ndërmarrë ndaj presidentit Ilir Meta. 36 deputetë firmosin shkarkimin e presidentit Ilir Meta. Kryeministri Rama deklaroi se Presidenti Meta do shkarkohet...

Shkarkimi i Metës, kërkesa e PS me 47 firma futet në kalendarin e punës së Kuvendit

para 3 dite - Zyrtare

Partia Socialiste ka konkretizuar nismën për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta. Së fundmi Konferenca e Kryetarëve ka futur kërkesën e 47 deputetëve në kalendarin e punës së Kuvendit. Ndërkohë Konferenca...

Socialistët mbledhin 47 nënshkrime nga deputetët për shkarkimin e Ilir Metës

para 3 dite - Revista Kosovarja

Grupi parlamentar socialist avancon tentativën e radhës për të shkarkuar Presidentin e Republikës së Shqipërisë Ilir Meta. Sipas Top Channel, 47 deputetë socialistë kanë hedhur firmat për të mbështetur...

“Shkarkimi i Metës është i mundur”, Balla deklaratë për mediat: Kuvendi po bën gjënë e duhur ndaj një presidenti që nuk ushtron detyrën e tij

para 3 dite - FaxWeb

Kryetari i grupit parlamentar të partisë Socialiste, Taulant Balla ka dhënë një konferencë për mediat ditën e sotme për t’u përgjigjur lidhur me firmat e mbldhura për shkarkimin e presidentit Meta. Balla...

Miratohet programi i punës së Kuvendit, ja kur nis seanca e parë plenare në Shqipëri

para 3 dite - Fakti Ditor

Konferenca e Kryetarëve miratoi programin e punës së Kuvendit për periudhën 10 maj-9 korrik 2021 dhe kalendarin e punimeve për periudhën 4-21 maj 2021. Mbledhja e Konferencës së Kryetarëve miratoi programin...

Partia Socialiste mbledh 47 nënshkrime deputetëve për shkarkimin e kryetarit të Shqipëriës, Ilir Meta

para 3 dite - Radio Kosova e Lire

Burime nga Shqipëria bëjnë me dije se Partia Socialiste ka mbledhur, deri tani, firmat e 47 deputetëve për shkarkimin e Kryetarit të Republikës, Ilir Meta. Nisma pritet të depozitohet në orët në vijim...

Procedura e shkarkimit të Metës, Balla në konferencë për media: Edhe pas rezolutës së 2019 nuk u kthye në binarët e Kushtetutës, do ngrihet Komisioni Hetimor

para 3 dite - FaxWeb

Kreu i Grupit Parlamentar Socialist, Taulant Balla në një koferencë për media nga ambientete e jashtme të selisë së Kuvendit, foli mbi procedurat dhe hapat që do të ndjekë mazhoranca socialiste do të ndjekë...

Shkarkimi i Metës, Balla: Presidenti duhet të kthehet në binarët e institucionit, do ngrihet komisioni për shkarkimin e tij

para 3 dite - Dosja.al

Taulant Balla 3 Maj, 2021 11:19 Më shumë se 1 të katërtat, 50 deputetë të kuvendit kanë depozirtura kërkesën drejtuar kryetarit të Kuvendit për shkarkimin e Metës. Në lidhje me veprimet që i bien në kundërshtim...

PS-ja e Edi Ramës mbledh 47 nënshkrime për shkarkimin e Presidentit Meta

para 3 dite - Periskopi

Partia Socialiste që fitoi bindshëm zgjedhjet e 25 prillit në Shqipëri, tashmë ka nisur të marrë nënshkrimet e deputetëve për të shkarkuar presidentin Ilir Meta. Sipas burimeve të A2, deri tash partia...

47 deputetë firmosin për shkarkimin e Metës

para 3 dite - Zyrtare

Grupi parlamentar socialist avancon tentativën e radhës për të shkarkuar Presidentin e Republikës së Shqipërisë Ilir Meta. Sipas Top Channel, 47 deputetë socialistë kanë hedhur firmat për të mbështetur...

Partia Socialiste mbledh 47 firma deputetësh për të shkarkuar Ilir Metën

para 3 dite - Gazeta Metro

Burime për A2 bëjnë me dije se Partia Socialiste ka mbledhur, deri tani, firmat e 47 deputetëve për shkarkimin e Presidentit të Republikës, Ilir Meta. Nisma pritet të depozitohet në orët në vijim në Kuvend...

Partia Socialiste mbledh 47 firma deputetësh për të shkarkuar Ilir Metën

para 3 dite - ATV Live

Partia Socialiste ka mbledhur, deri tani, firmat e 47 deputetëve për shkarkimin e Presidentit të Republikës, Ilir Meta. Nisma pritet të depozitohet në orët në vijim në Kuvend dhe një komision hetimor pritet...

47 deputetë firmosin për shkarkimin e presidentit Meta

para 3 dite - Epoka e Re

Grupi parlamentar socialist avancon tentativën e radhës për të shkarkuar presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta.

PS konkretizon nismën për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta

para 3 dite - Lajm

Partia Socialiste ka konkretizuar nismën për shkarkimin e Presidentit të Shqipërisë Ilir Meta. Mësohet se PS ka mbledhur deri më tani 36 firma për shkarkimin e Metës. Pritet që kjo nismë e socialistëve...

Partia Socialiste mbledh 47 firma deputetësh për të shkarkuar Ilir Metën

para 3 dite - KosovaPress

Burime për A2 bëjnë me dije se Partia Socialiste ka mbledhur, deri tani, firmat e 47 deputetëve për shkarkimin e Presidentit të Republikës, Ilir Meta. Nisma pritet të depozitohet në orët në vijim në Kuvend...

Rekord firmash për shkarkimin e Metës, konferenca e kryetarëve miraton axhendën e Kuvendit: Ja kur nis seanca e parë

para 3 dite - FaxWeb

Partia Socialiste po ecën drejt konkretizimit të nismës së saj për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta. Aktualisht janë mbledhur firmat e 36 deputetëve që kërkojnë shkarkimin e kreut të shtetit. Konferenca...

Konferenca e Kryetarëve miraton kalendarin e punimeve për Kuvend, seanca e fundmit me 9 korrik

para 3 dite - Dosja.al

Parlamenti 3 Maj, 2021 10:33 TIRANË – Konferenca e Kryetarëve, e mbledhur këtë paradite, ka miratuar programin e punës së Kuvendit për periudhën 10 maj-9 korrik 2021 dhe kalendarin e punimeve për periudhën...

Nisin procedurat për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta, çfarë pritet të vendosë konferenca e kryetarëve ditën e sotme

para 3 dite - FaxWeb

Partia Socialiste i ka nisur procedurat për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta. Pas mbledhjes se firmave të premten, socialistët e kanë depozituar në Kuvend kërkesën për ngritjen e një komisioni hetimor....

PS mbledh Konferencën e Kryetarëve, 36 deputetë firmosin shkarkimin e presidentit Meta

para 3 dite - Dosja.al

Foto ilustruese 3 Maj, 2021 10:00 TIRANË- PS mbledh Konferencën e Kryetarëve për nismën e ndërmarrë ndaj presidentit Ilir Meta. 36 deputetë firmosin shkarkimin e presidentit Ilir Meta. vijon… (k.m./dosja.al)

PS nis betejën me Metën, mbledh Parlamentin: Brenda një seance i rrëzon 11 dekrete

para 4 dite - Ina

Partia Socialiste do të mbledhë Parlamentin të martën, për herë të parë pas zgjedhjeve parlamentare të 25 prillit. Në rendin e ditës ka një agjendë të ngjeshur të miratimit të ligjeve, akteve normative....

PS nis betejën me Metën, mbledh Parlamentin: Brenda një seance i rrëzon 11 dekrete

para 4 dite - Bota Sot

Partia Socialiste do të mbledhë Parlamentin të martën, për herë të parë pas zgjedhjeve parlamentare të 25 prillit. Në rendin e ditës ka një agjendë të ngjeshur të miratimit të ligjeve, akteve normative....

Kliti Topalli: Meta gati të përfundojë në SPAK sipas shembullit të Nikolla Gruevskit

para 5 dite - Radio Kosova e Lire

Një ditë pasi kryeministri Edi Rama deklaroi se Parlamenti do i shkojë deri në fund verdiktit të qytetarëve për largimin e Ilir Metës, Partia Socialiste ka nisur punën. Në telefonat e të gjithë deputetëve...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK