Shembja e tunelit të metrosë, rritet numri i viktimave në Meksikë

para 7 dite - Top Channel

Njëzet veta humbën jetën, në mesin e tyre edhe fëmijë, dhe 49 u shtruan në spital pasi që një mbikalim hekurudhor u shemb të hënën në mbrëmje në një rrugë të ngarkuar në Mexico City. Kërkimet e ekipeve...

Shembja e tunelit të metrosë, rritet numri i viktimave në Meksikë

para 7 dite - Shekulli

Publikuar më 04.05.2021 nga Enida Vërça Njëzet veta humbën jetën, në mesin e tyre edhe fëmijë, dhe 49 u shtruan në spital pasi që një mbikalim hekurudhor u shemb të hënën në mbrëmje në një rrugë të ngarkuar...

Shembja e tunelit të metrosë, rritet numri i viktimave në Meksikë

para 7 dite - GazetaBlic

Njëzet veta humbën jetën, në mesin e tyre edhe fëmijë, dhe 49 u shtruan në spital pasi që një mbikalim hekurudhor u shemb të hënën në mbrëmje në një rrugë të ngarkuar në Mexico City. Kërkimet e ekipeve...

Shembet ura, 15 viktima dhe shumë tjerë të lënduar

para 7 dite - TV21

Të paktën 15 njerëz kanë vdekur dhe shumë të tjerë mbetën të lënduar si pasojë e shembjes së një ure të metros në qytetin e Meksikos, përderisa treni ishte mbi të. Vagonët e trenit ranë poshtë, duke goditur...

Të paktën 20 të vdekur si pasojë e shembjes së linjës së metrosë në Mexico City

para 7 dite - Portalb

Të paktën 20 persona kanë vdekur dhe dhjetëra të tjerë janë plagosur në Meksiko Siti, si pasojë e shembjes së një linje të metrosë, derisa treni po kalonte aty, kanë thënë autoritetet meksikane më 4 maj....

Tragjedi në Meksikë/ Shembet mbikalimi i metrosë, humbin jetën 15 persona, dhjetëra të tjerë të plagosur. Ekziston frika se…

para 7 dite - Zhurnal

Një mbikalim metroje në Mexico është shembur, mbrëmjen e kësaj të hëne, duke i marrë jetën 15 personave dhe duke plagosur dhjetëra të tjerë. Mediet e huaja shkruajnë se një pjesë e mbikalimit u shemb plotësisht...

Njëzet të vdekur në një aksident në metronë meksikane

para 7 dite - Zëri i Amerikës

Njëzet veta humbën jetën, në mesin e tyre edhe fëmijë, dhe 49 u shtruan në spital pasi që një mbikalim hekurudhor u shemb të hënën në mbrëmje në një rrugë të ngarkuar në Mexico City. Kërkimet e ekipeve...

Tragjedi në Meksikë/ Shembet mbikalimi i metrosë, 20 të vdekur

para 7 dite - Vizion Plus

Të paktën 20 njerëz janë vrarë dhe dhjetëra janë plagosur pasi një mbikalim i metrosë u shemb në Meksikë, ndërsa një tren po udhëtonte në të. Referuar mediave të huaja, nga treni u shkëputën disa pjesë,...

20 të vdekur nga shembja e mbikalimit

para 7 dite - Klan

20 të vdekur nga shembja e mbikalimit Të pakën 20 persona mbetën të vrarë ndërsa me dhjetëra u plagosën pasi mbikalimi i një metroje u rrëzua nga Mexico City, gjatë kohës që mbi të po kalonte një tren....

Tragjedi në Meksikë/ Shembet mbikalimi i metrosë, humbin jetën 15 persona, dhjetëra të tjerë të plagosur. Ekziston frika se…

para 7 dite - Top Channel

Një mbikalim metroje në Mexico është shembur, mbrëmjen e kësaj të hëne, duke i marrë jetën 15 personave dhe duke plagosur dhjetëra të tjerë. Mediet e huaja shkruajnë se një pjesë e mbikalimit u shemb plotësisht...

Të paktën 15 persona vdesin në një aksident metroje në Meksiko Siti

para 7 dite - Aktuale

Të paktën 15 persona kanë vdekur dhe dhjetëra të tjerë janë plagosur në Meksiko Siti, si pasojë e shembjes së një linje të metrosë, derisa treni po kalonte aty, kanë thënë autoritetet meksikane më 4 maj....

Shembet ura e metrosë në Mexico City, të paktën 15 viktima

para 7 dite - Lajmi.net

Si pasojë e aksidentit të paktën 15 persona kanë humbur jetën dhe 70 të tjerë janë lënduar ndërsa ekipet e kërkim shpëtimit vijojnë punën për të mbijetuar, raporton A2. Aksidenti ndodhi shumë pranë stacionit...

VIDEO – Rrëzohet ura teksa kalonte metroja, dhjetëra viktima në Meksiko Siti

para 7 dite - in7

Tragjedi në Meksiko Siti: U rrëzua mbikalimi tek sa po kalonte metroja, të paktën 20 të vdekur dhe mbi 70 të lënduar Mbikalimi u rrëzua në kryeqytetin e Meksikos në momentin kur mbi të po kalonte metroja....

Veturat po lëviznin poshtë tij, momenti i shembjes së mbikalimit të metrosë në Mexico City

para 7 dite - Telegrafi

Një operacion shpëtimi ishte në proces pasi një mbikalim i metrosë në Mexico City u shemb pjesërisht të hënën në mbrëmje. Sipas The Guardian, përcjell Telegrafi, të paktën 13 njerëz vdiqën në incident...

Shembet ura, 15 viktima dhe shumë tjerë të lënduar

para 7 dite - RTV 21

Të paktën 15 njerëz kanë vdekur dhe shumë të tjerë mbetën të lënduar si pasojë e shembjes së një ure të metros në qytetin e Meksikos, përderisa treni ishte mbi të. Vagonët e trenit ranë poshtë, duke goditur...

15 të vdekur nga shembja e një mbikalimi të metrosë në Meksikë

para 7 dite - Koha.net

Të paktën 15 njerëz janë vrarë dhe dhjetëra të tjerë janë plagosur pasi një mbikalim i metrosë u shemb në Meksikë derisa një tren po udhëtonte në të, kanë thënë zyrtaret. Disa pjesë të trenit ranë në tokë,...

Shembet mbikalimi i metrosë në Mexico City, 15 të vdekur dhe disa të lënduar – pamje nga vendi i ngjarjes

para 7 dite - Telegrafi

Të paktën 15 njerëz janë vrarë dhe dhjetëra të tjerë janë lënduar pasi një mbikalim i metrosë u shemb në Mexico City ndërsa një tren po udhëtonte në të, thonë zyrtarët. Përveç kësaj, sipas medieve të huaja,...

Shembet mbikalimi i metrosë në Meksikë: Humbin jetën 13 persona dhe plagosen me dhjetëra të tjerë

para 7 dite - Albeu

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në kryeqytetin e Meksikës, ku si pasojë e shembjes së një mbikalimi të metrosë kanë humbur jetën 13 persona. Gjithashtu, kanë mbetur 70 persona të tjerë të plagosur. Ndërkohë...

Meksikë-Shembet mbikalimi i metrosë në kryeqytet, 13 viktima dhe 70 të plagosur

para 7 dite - Mapo

Të paktën 13 persona kanë humbur jetën dhe 70 të tjerë janë plagosur, pasi mbikalimi i metrosë, në kryeqytetin e Meksikës është shembur gjatë natës. Ndërkohë ekipe të zjarrfikëses dhe ekipet e shpëtimit...

Meksikë/ Shembet mbikalimi i metrosë, raportohen 13 të vdekur dhe 70 të plagosur

para 7 dite - NOA

Një tragjedi ka ndodhur në kryeqytetin e Meksikës, teksa gjatë natës është shembur mbikalimi i metrosë. Si pasojë e shembjes së mbikalimit, humbën jetën 13 persona dhe mbetën të plagosur 70 të tjerë. Gjersa...

Të paktën 15 persona vdesin në një aksident metroje në Meksiko Siti

para 7 dite - Evropa e Lirë

Të paktën 15 persona kanë vdekur dhe dhjetëra të tjerë janë plagosur në Meksiko Siti, si pasojë e shembjes së një linje të metrosë, derisa treni po kalonte aty, kanë thënë autoritetet meksikane më 4 maj....

Të paktën 15 persona vdesin në një aksident metroje në Meksiko Siti

para 7 dite - Bota Sot

Të paktën 15 persona kanë vdekur dhe dhjetëra të tjerë janë plagosur në Meksiko Siti, si pasojë e shembjes së një linje të metrosë, derisa treni po kalonte aty, kanë thënë autoritetet meksikane më 4 maj....

Shembet ura e metrosë në Mexico City, të paktën 15 viktima

para 7 dite - Alsat-M

Një aksident i rëndë hekurudhor është regjistruar në Mexico City, ku një urë e metrosë Aerotrén u shemb ndërsa mbi të po kalonte një tren me pasagjerë. Si pasojë e aksidentit të paktën 15 persona kanë...

Shembet ura e metros, shënohen 15 viktima dhe shumë tjerë të lënduar

para 7 dite - Indeks online

Të paktën 15 njerëz kanë vdekur dhe shumë të tjerë mbetën të lënduar si pasojë e shembjes së një ure të metros në qytetin e Meksikos, përderisa treni ishte mbi të. Vagonët e trenit ranë poshtë, duke goditur...

Shembet ura e metrosë në Mexico City, të paktën 15 viktima

para 7 dite - Zeri

Një aksident i rëndë hekurudhor është regjistruar në Mexico City, ku një urë e metrosë Aerotrén u shemb ndërsa mbi të po kalonte një tren me pasagjerë. Si pasojë e aksidentit të paktën 15 persona kanë...

Të paktën 15 persona vdesin në një aksident metroje në Meksiko Siti

para 7 dite - Shenja

Të paktën 15 persona kanë vdekur dhe dhjetëra të tjerë janë plagosur në Meksiko Siti, si pasojë e shembjes së një linje të metrosë, derisa treni po kalonte aty, kanë thënë autoritetet meksikane më 4 maj....

Shembet mbikalimi i metrosë në kryeqytetin e Meksikës,13 të vdekur dhe rreth 70 te plagosur

para 7 dite - BalkanWeb

Të paktën 13 persona kanë humbur jetën dhe 70 të tjerë janë plagosur, pasi mbikalimi i metrosë, në kryeqytetin e Meksikës është shembur gjatë natës. Ndërkohë ekipe të zjarrfikëses dhe ekipet e shpëtimit...

Tragjedi në Meksikë/ Shembet mbikalimi i metrosë, 15 të vdekur dhe dhjetëra të plagosur (FOTO+VIDEO)

para 7 dite - Panorama

Të paktën 15 persona janë vrarë dhe dhjetëra të tjerë janë plagosur pasi një mbikalim i metrosë u shemb në Mexico City ndërsa sipas zyrtarëve një tren ishte duke udhëtuar mbi të. Disa vagona trenash u...

Meksikë, shembet ura 15 viktima dhe shumë të plagosur

para 7 dite - Info7

Të paktën 15 njerëz kanë vdekur dhe shumë të tjerë mbetën të lënduar si pasojë e shembjes së një ure të metros në qytetin e Meksikos, përderisa treni ishte mbi të. Vagonët e trenit ranë poshtë, duke goditur...

Shembet ura e metrosë në Mexico City, të paktën 15 viktima

para 7 dite - RTK

Një aksident i rëndë hekurudhor është regjistruar në Mexico City, ku një urë e metrosë Aerotrén u shemb ndërsa mbi të po kalonte një tren me pasagjerë. pasojë e aksidentit të paktën 15 persona kanë humbur...

Shembet mbikalimi i metrosë në kryeqytetin e Meksikës,13 të vdekur dhe rreth 70 te plagosur

para 7 dite - Bota Sot

Të paktën 13 persona kanë humbur jetën dhe 70 të tjerë janë plagosur. Pasi mbikalimi i metrosë, në kryeqytetin e Meksikës është shembur gjatë natës. Ndërkohë ekipe të zjarrfikëses dhe ekipet e shpëtimit...

Shembet ura e metrosë në Mexico City, të paktën 15 viktima

para 7 dite - Infokusi

Një aksident i rëndë hekurudhor është regjistruar në Mexico City, ku një urë e metrosë Aerotrén u shemb ndërsa mbi të po kalonte një tren me pasagjerë. Si pasojë e aksidentit të paktën 15 persona kanë...

Shembet ura e metrosë në Mexico City, të paktën 15 viktima

para 7 dite - Lajm

Një aksident i rëndë hekurudhor është regjistruar në Mexico City, ku një urë e metrosë Aerotrén u shemb ndërsa mbi të po kalonte një tren me pasagjerë. Si pasojë e aksidentit të paktën 15 persona kanë...

Shembet ura e metrosë në Mexico City, të paktën 15 viktima

para 7 dite - Lajmi.net

Si pasojë e aksidentit të paktën 15 persona kanë humbur jetën dhe 70 të tjerë janë lënduar ndërsa ekipet e kërkim shpëtimit vijojnë punën për të mbijetuar, raporton A2. Aksidenti ndodhi shumë pranë stacionit...

Shembet mbikalimi i metrosë në Meksikë, 13 të vdekur dhe mbi 70 persona të plagosur

para 7 dite - Dosja.al

Pamje nga vendngjarja 4 Maj, 2021 8:43 MEKSIKË – Një mbikalim i metrosë në Mexico City u shemb pjesërisht të hënën në mbrëmje ku të paktën 13 njerëz vdiqën në incident dhe rreth 70 u plagosën, thanë autoritetet...

Tragjedi në Meksikë/ 13 të vdekur dhe 70 të plagosur si pasojë e shembjes së mbikalimit të metrosë (VIDEO)

para 7 dite - FaxWeb

Një tragjedi ka ndodhur në kryeqytetin e Meksikës, teksa gjatë natës është shembur mbikalimi i metrosë. Si pasojë e shembjes së mbikalimit, humbën jetën 13 persona dhe mbetën të plagosur 70 të tjerë. Gjersa...

15 të vdekur nga shembja e një mbikalimi të metrosë në Meksikë

para 7 dite - Arbresh

Të paktën 15 njerëz janë vrarë dhe dhjetëra të tjerë janë plagosur pasi një mbikalim i metrosë u shemb në Meksikë derisa një tren po udhëtonte në të, kanë thënë zyrtaret. Disa pjesë të trenit ranë në tokë,...

Aksident me tren në kryeqytetin e Meksikës, 13 të vdekur

para 7 dite - Ekonomia Online

Autoritetet meksikane kanë filluar një operacion të shpëtimit, pasi një pjesë e një mbikalimi hekurudhor në kryeqytetin meksikan, Mexico City, u shemb të hënën në mbrëmje. Së paku 13 persona vdiqën dhe...

Aksident i tmerrshëm me tren në kryeqytetin e Meksikës, 13 të vdekur

para 7 dite - Periskopi

Autoritetet meksikane kanë filluar një operacion të shpëtimit, pasi një pjesë e një mbikalimi hekurudhor në kryeqytetin meksikan, Mexico City, u shemb të hënën në mbrëmje. Së paku 13 persona vdiqën dhe...

Shembet ura e metrosë në Mexico City, të paktën 15 viktima

para 7 dite - ATV Live

Një aksident i rëndë hekurudhor është regjistruar në Mexico City, ku një urë e metrosë Aerotrén u shemb ndërsa mbi të po kalonte një tren me pasagjerë. Si pasojë e aksidentit të paktën 15 persona kanë...

Shembet ura e metrosë në Mexico City, të paktën 15 viktima

para 7 dite - KosovaPress

Një aksident i rëndë hekurudhor është regjistruar në Mexico City, ku një urë e metrosë Aerotrén u shemb ndërsa mbi të po kalonte një tren me pasagjerë. Si pasojë e aksidentit të paktën 15 persona kanë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK