Haradinaj: Ka shumë arsye që të jemi krenarë sot, FSK po merr pjesë në stërvitjen e NATO-s në Durrës

para një dite - Zhurnal

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë sot se Njësia e Forcës së Sigurisë së Kosovës po merr pjesë në stërvitjen e madhe ushtarake që po bëhet nga NATO në Durrës. Haradinaj...

Në Durrës fillon stërvitja e madhe ushtarake “Defender Europe 2021”

para një dite - Koha.mk

Durrës, 4 maj – Në portin më të madh shqiptar Durrës, sot fillon stërvitja më e madhe ushtarake “Defender Europe 2021”. Për këtë qëllim janë dislokuar ushtri, aparate dhe teknologji, më të mëdha që nga...

Nis “Defender Europe 21”, Rama dhe Yuri Kim krah për krah

para një dite - Klan

Nis “Defender Europe 21”, Rama dhe Yuri Kim krah për krah Nis stervitja e Nato-s Defender Europe 21 Kryeministri Rama e ka konsideruar unikale stërivtjen e NATO-s “Defender Europe 21” që po zhvillohet...

Stërvitja ushtarake, Basha: Mesazh për ata që e duan Ballkanin fuçi baruti dhe teatër lojërash territoriale

para një dite - Klan

Stërvitja ushtarake, Basha: Mesazh për ata që e duan Ballkanin fuçi baruti dhe teatër lojërash territoriale Gjatë një prononcimi të shkurtër për mediat, kryetari PD-së Lulzim Basha ka përshëndetur stërvitjen...

Stërvitja “Defender Europe 2021”, Basha ka një mesazh të qartë: Aleanca është gati të përballet me këdo që ëndërron kthimin e Ballkanit në një fuçi baruti

para një dite - Top Channel

Kreu i PD, Lulzim Basha ka uruar stërvitjen e madhe ushtarake në vendin tonë “Defender Europe 2021” duke thënë se aleanca është e gatshme të përballet me cdo agresion dhe ta zbrapsë nëse vlerat janë të...

Në Durrës nis stërvitja e madhe ushtarake e NATO-s, “Defender Europe 21”

para një dite - GazetaBlic

Në portin e Durrësit ka nisur sot “Defender Europe 21”, një stërvitje e përbashkët shumëkombëshe që do të zhvillohet në disa shtete të Ballkanit, përfshirë edhe Shqipërinë. Kryeministri Edi Rama përmes...

Haradinaj: Ka shumë arsye që të jemi krenarë sot, FSK po merr pjesë në stërvitjen e NATO-s në Durrës

para një dite - Telegrafi

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë sot se Njësia e Forcës së Sigurisë së Kosovës po merr pjesë në stërvitjen e madhe ushtarake që po bëhet nga NATO në Durrës. Haradinaj...

“Defender Europe 21”, Basha: NATO një aleancë politiko-ushtarake me bazë demokracinë

para një dite - ABC News

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, nga Selia blu ku dha një prononcim për mediat, foli edhe për stërvitjen e NATO-s ‘Defender Europe 21’. Basha tha se NATO pikë së pari është një aleancë politike...

Stërvitja e NATO, Basha: Të bashkuar do iu tregojmë rivalëve se jemi të gatshëm të përballemi me çdo agresion dhe ta zmbrapsim atë

para një dite - BalkanWeb

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, iu uroi mirëseardhjen rreth 23 mijë trupave të NATO, që po zhvillojnë stërvitjen më të madhe ushtarake në Shqipëri “Defender Europe 21”. Në një dalje për media,...

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë: Nuk është rastësi që “Defender Europe 21” po bëhet në Shqipëri

para një dite - Alsat-M

Nisja e stërvitjes ushtarake “Defender 2021” u përshëndet dhe nga ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, Yuri Kim. Diplomatja amerikane në Tiranë falënderoi Shqipërinë për mbështetjen...

Nis stërvitja e madhe ushtarake e NATO-s në Durrës, pjesëmarrës mbi 28 mijë trupa

para një dite - Gazeta Express

Sot ka nisur stërvitja ushtarake ndërkombëtare, “Defender Europe 2021”, në Portin e Durrësit. Fituesi i zgjedhjeve në Shqipëri, Edi Rama, njoftoi se në stërvitje do të jenë mbi 28 mijë trupa ushtarake....

“Defender Europe 21”, Haradinaj i emocionuar me pjesëmarrjen e Ushtrisë së Kosovës

para një dite - Indeks online

Sot në Durrës ka filluar stërvitja e madhe “Defender Europe 21“, në të cilën merr pjesë edhe Njësia e Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK). Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj...

Stërvitja e NATO, Basha: Krenar që qëverisja e PD mundësoi anëtarësimin

para një dite - Mapo

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, iu uroi mirëseardhjen rreth 23 mijë trupave të NATO, që po zhvillojnë stërvitjen më të madhe ushtarake në Shqipëri “Defender Europe 21”. Në një dalje për media,...

Në Durrës nis stërvitja e madhe ushtarake e NATO-së

para një dite - RTV 21

Ka nisur sot “Defender Europe 21”, një stërvitje e përbashkët shumëkombëshe që do të zhvillohet në disa shtete të Ballkanit, përfshirë edhe Shqipërinë. Operacioni masiv nisi në Durrës, ku qindra mjete...

“Defender 21”/ Basha: Mesazh i qartë për ata që duan kthimin e Ballkanit në teatër lojërash territoriale

para një dite - Vizion Plus

Nisjen e stërvitjes ushtarake “Defender 21” në Portin e Durrësit, kryedemokrati Lulzim Basha e shfrytëzoi për të dhënë një mesazh për idetë për ndryshim kufijsh. Nga selia blu, ku dha njkë deklaratë për...

"Incidenti" para ushtarëve amerikanë, Rama i pret fjalën presidentit Meta

para një dite - Bota Sot

Ka nisur sot “Defender Europe 21”, një stërvitje e përbashkët shumëkombëshe që do të zhvillohet në disa shtete të Ballkanit, përfshirë edhe Shqipërinë. Por edhe në rastë të tilla, përplasjet mes krerëve...

“NATO e gatshme të përballet me çdo agresion”/ Basha jep mesazhin paralajmërues: Të respektohen kufijtë territoriale! Kush ëndërron ta kthejë Ballkanin në fuçi baruti…

para një dite - Panorama

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha gjatë një komunikimi me gazetarët foli për stërvitjen ushtarake të NATO-së që zhvillohet në Shqipëri. Sipas Bashës, NATO është e gatshme që të përballet me...

Në Durrës nis stërvitja e madhe ushtarake e NATO-s

para një dite - Koha.net

Në Portin e Durrësit të martën ka nisur stërvitja e madhe ushtarake ndërkombëtare, “Defender Europe 2021”. Përmes një postimi në Facebook, kryeministri Edi Rama ka thënë se në këtë stërvitje, që do të...

Stërvitja “Defender Europe 21” në Shqipëri, Meta: Besimi i popullit shqiptar dhe mbështetja ndaj NATO-s është unanime

para një dite - BalkanWeb

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta ka dhënë një mesazh pas nisjes së stërvitjes ‘’Defender Europe 21’’. Meta thotë se besimi i popullit shqiptar dhe mbështetja ndaj NATO-s ashtu sikundër...

Defender Europe21 bën bashkë Ramën dhe Metën në Durrës

para një dite - Mapo

Kryeministri Edi Rama dhe presidenti Ilir Meta janë bërë bashkë, pas përplasjeve të forta që kanë pasur kohëve të fundit. Eventi që i ka bërë bashkë dy krerët e shtetit është stërvitja “Defender Europe...

Stërvitja e NATO-s në Shqipëri, Rama: E veçantë në historinë e marrëdhënieve tona, vazhdojmë të qëndrojmë besnikë krahë jush

para një dite - Telegrafi

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka folur nga Durrësi në nisjen e stërvitjes “Defender Europe 2021” të NATO-s dhe vendeve aleatë. Rama thotë se kjo stërvitje është e veçantë pasi shënon një ngjitje...

Stërvitja “Defender Europe 2021”/ Rama: Regjimi i shkuar na brumosi me idenë se jeni e keqja e Shqipërisë. Ja amaneti që duhet t’i lëmë brezave

para një dite - Top Channel

Kryeministri Edi Rama në fjalën e tij, në organizimin për nisjen e stërvitjes së madhe ushtarake “Defender Europe 2021” tha se regjimi komunist e kishte brumosur popullin shqiptarë me idenë se të huajt...

‘Defender Europe 21’/ Meta: Do të tregojmë që mbrojmë vlerat e demokracisë në Evropë dhe hapësirën Euroatlantike

para një dite - NOA

Presidenti i Republikës Ilir Meta, në fjalën e tij në pritjen që iu zhvillua forcave të NATO-s në Portin e Durrësit, shprehu falenderimin që aleanca zgjodhi Shqipërinë për të zhvilluar stërvitjen e titulluar...

Meta: Defender 21, ngjarje historike. Shqipëria e vlerësuar për përgjegjësinë

para një dite - Klan

Meta: Defender 21, ngjarje historike. Shqipëria e vlerësuar për përgjegjësinë Gjatë ceremonisë së nisjes së stërvitjes ushtarake Defender 21 ka mbajtur një fjalim edhe Presidenti i Republikës, Ilir Meta....

Stërvitja “Defender Europe 2021”/ Rama: Regjimi na brumosi me idenë se jeni e keqja më e madhe e Shqipërisë. Ja amaneti që duhet t’i lëmë brezave

para një dite - Top Channel

Kryeministri Edi Rama në fjalën e tij, në organizimin për nisjen e stërvitjes së madhe ushtarake “Defender Europe 2021” tha se regjimi komunist e kishte brumosur popullin shqiptarë me idenë se të huajt...

Në Durrës nis stërvitja e madhe ushtarake

para një dite - Koha.net

Në Portin e Durrësit të martën ka nisur stërvitja e madhe ushtarake ndërkombëtare, “Defender Europe 2021”. Përmes një postimi në Facebook, kryeministri Edi Rama ka thënë se në këtë stërvitje, që do të...

FSK pjesë e stërvitjeve “Defender Europe 21“ në Durrës, Haradinaj krenar

para një dite - Bota Sot

Për herë të parë që prej Luftës së Dytë Botërore, në Durrës ka nisur një stërvitje e përbashkët shumëkombëshe e NATO-s, “Defender Europe 21“. Ish-kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se sot është një...

Durrës, nis stërvitja ushtarake e NATO-s “Defender Europe 2021”

para një dite - Ina

Në Portin e Durrësit ka nisur stërvitja e madhe ushtarake, me dislokimin që ndodh për herë të parë që prej Luftës së Dytë Botërore, “Defender Europe 2021”. Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama përmes një...

Stërvitja ushtarake “Defender 2021”, Yuri Kim: Nuk u zgjodh rastësisht Shqipëria

para një dite - Indeks online

Nisja e stërvitjes ushtarake “Defender 2021” u përshëndet dhe nga ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim. Diplomatja amerikane në Tiranë falënderoi Shqipërinë për mbështetjen që i ka...

Kim: Roli i Shqipërisë në NATO më i rëndësishëm se kurrë

para një dite - Klan Kosova

Ka nisur në Portin e Durrësit stërvitja e madhe ushtarake me dislokimin që ndodh për herë të parë që prej Luftës së Dytë Botërore në Europë. Ambasadorja Amerikane në Tiranë, Yuri Kim, përgëzoi Forcat e...

“Defender 21”/ Meta: Ngjarje e madhe historike, Shqipëria ndihet e vlerësuar

para një dite - Vizion Plus

Presidenti Ilir Meta ishte po ashtu i pranishëm në nisjen e stërvitjes ushtarake “Defender 21”  në Portin e Durrësit, nga ku deklaroi se ky është një vlerësim për Shqipërinë. Ai u shpreh se kjo stërvitje...

Stërvitja e NATO-s, Rama: Vazhdojmë të qëndrojmë besnikërisht krahë jush

para një dite - NOA

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka folur nga Durrësi në nisjen e stërivtjes ‘Defender Europe 21’ të NATO-s dhe vendeve aleatë. Rama thotë se kjo stërvitje është unikale pasi shënon një ngjitje të marrëdhënieve...

“Nuk i harrojmë sakrificat tuaja”/ Yuri Kim: Shqipëria ka mbështetur gjithnjë SHBA, do të punojmë krah për krah!

para një dite - Top Channel

Nisi sot, nga Porti i Durrësit, stërvitja ‘Defender Europe 21’ më e madhja ushtarake që pret Shqipëria si aleate e NATO-s, me pjesëmarrjen e rreth 28 mijë trupave shumëkombëshe. Ambasadorja e Shteteve...

Në kulmin e debatit për shkarkimin e Presidentit, “Defender Europë 2021” bën bashkë Ramën dhe Metën

para një dite - Aktuale

Stërvitja ushtarake amerikane “Defender Europë 2021” ka bërë bashkë Kryeministrin Edi Rama dhe Presidentin Ilir Meta. Në kulmin e debatit, për shkarkimin e Kreut të Shtetit, sot Rama dhe Meta janë reshtuar...

Kim: Nuk është rastësi që stërvitja e NATO po bëhet në Shqipëri

para një dite - Tetova1

Në Portin e Durrësit ka nisur stërvitja e madhe, me dislokimin që ndodh për herë të parë që prej Luf tës së Dytë Botërore, në Europë, ku do të demonstrohen aftësitë ndërvepruese të Shteteve të Bashkuara...

“Shtëpia e shqiptarit është e Zotit dhe e mikut”, Meta për stërvitjen e NATO-s në Shqipëri: Do të tregojmë që mbrojmë vlerat e demokracisë në Evropë dhe hapësirën Euroatlantike

para një dite - BalkanWeb

Presidenti i Republikës Ilir Meta, në fjalën e tij në pritjen që iu zhvillua forcave të NATO-s në Portin e Durrësit, shprehu falenderimin që aleanca zgjodhi Shqipërinë për të zhvilluar këtë stërvitje....

Defender21 ‘nuk ia del të shuajë’ betejën mes Presidentit e Kryeministrit, Rama ‘nuk pajtohet’ me fjalën e Metës, ja c’ndodhi në transmetimin live

para një dite - BalkanWeb

As stërvitja ushtarake Defender21, duket se nuk ka mund të sjellë paqe mes presidentit Ilir Meta dhe kryeministrit Edi Rama. Ndërsa në rrjete sociali, kryeministri Edi Rama hyri drejtpërdrejtë nga Durrësi,...

Stërvitja e NATO-s, Rama: Unikale në historinë e marrëdhënieve tona, vazhdojmë të qëndrojmë besnikërisht krahë jush

para një dite - BalkanWeb

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka folur nga Durrësi në nisjen e stërivtjes ‘’Defender Europe 21’’ të NATO-s dhe vendeve aleatë. Rama thotë se kjo stërvitje është unikale pasi shënon një ngjitje të...

Durrës, nis stërvitja ushtarake e NATO-s “Defender Europe 2021”

para një dite - Alsat-M

Në Portin e Durrësit ka nisur stërvitja e madhe ushtarake, me dislokimin që ndodh për herë të parë që prej Luftës së Dytë Botërore, “Defender Europe 2021”. Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama përmes një...

Defender 21, Rama: Moment historik. Shqipëria, e vendosur krah SHBA-së dhe NATO-s

para një dite - Klan

Defender 21, Rama: Moment historik. Shqipëria, e vendosur krah SHBA-së dhe NATO-s Ka nisur në Portin e Durrësit stërvitja e madhe ushtarake me dislokimin që ndodh për herë të parë që prej Luftës së Dytë...

Stërvitja ushtarake e NATO-s/ Rama: Na mbush me krenari e përgjegjësi, unikale

para një dite - Vizion Plus

Kryeministri Edi Rama e cilësoi si unikale stërvitjen ushtarake të NATO-s “Defender 21”, që nisi këtë të martë nga Porti i Durrësit. Shefi i qeverisë, pjesëmarrës në ceremoni, deklaroi se kjo stërvitje...

Meta për “Defender 21”: Do të mbeteni të mbresëlënë, sepse shtëpia e shqiptarit është e mikut

para një dite - Albeu

Në ceremoninë e hapjes së stërvitjes së “Defender Europe 21” në Durrës janë bërë bashkë si rrallë herë Rama e Meta. Në fjalën e tij Presidenti i Republikës së Shqipërisë ndër të tjera tha se ky është një...

“U brumosëm nga regjimi i shkuar që ju jeni e keqja”/ Rama para përfaqësuesve të NATO-s: Shqipëria nuk është një vend i këshilluar për të ardhur, por…

para një dite - Panorama

Kryeministri Edi Rama në fjalën para përfaqësuesve të NATO në stërvitjen “Defender Europë 2021” vlerësoi marrëdhëniet mes Shqipërisë dhe aleancës. Sipas kryeministrit Rama, Shqipëria do të vazhdojë të...

“Defender Europe 21”/ Shqipëria pret trupat e NATO-s (Deklaratat)

para një dite - Mapo

Këtë të martë nis në Portin e Durrësit ceremonia, “Defender Europë 21”. I pari që mori fjalën ishte Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura, Bajram Begaj. Gjeneral Begaj vlerësoi zhvillimin...

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë: Nuk është rastësi që “Defender Europe 21” po bëhet në Shqipëri

para një dite - Shenja

Nisja e stërvitjes ushtarake “Defender 2021” u përshëndet dhe nga ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, Yuri Kim. Diplomatja amerikane në Tiranë falënderoi Shqipërinë për mbështetjen...

Nis ‘Defender Europe 2021’ në Durrës – stërvitja e madhe ushtarake e NATO-s që prej Luftës së Dytë Botërore

para një dite - Shenja

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka folur nga Durrësi në nisjen e stërvitjes “Defender Europe 2021” të NATO-s. Rama thotë se kjo stërvitje është e veçantë pasi shënon një ngjitje të marrëdhënieve të...

“Kurrë s’do i harrojmë sakrificat tuaja”, ambasadorja Kim: Nuk është rastësi që “Defender Europe 21” po bëhet në Shqipëri, e njohim trimërinë tuaj

para një dite - BalkanWeb

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim, ka dhënë mesazhin e saj në nisjen e stërvitjes “Defender Europe 21”, në Portin e Durrësit. Teksa e ka cilësuar këtë stërvitje si historike, ambasadorja Kim është...

Defender Europe21, ‘vë në rresht’ Ramën e Metën, në parlament diskutohet shkarkimi i Presidentit

para një dite - BalkanWeb

Ndërsa parlamenti nis sot debatin për nismën e PS për shkarkimin e Presidentit të Republikës Ilir Meta, stërvitja ushtarake Defender21 e cila nisi sot në Durrës, bën bashkë kreun e Shtetit me kryeministrin...

Peleshi publikon pamjet: Nis sot nga Durrësi stërvitja më e madhe ushtarake “Defender Europe 21″, marrin pjesë 28 mijë trupa

para një dite - Zhurnal

Nis sot nga Durrësi stërvitja “Defender Europe 21“, me pjesëmarrjen e rreth 28 mijë trupave shumëkombëshe, nga 27 shtete, që realizojnë operacione pothuajse të njëkohshme në më shumë se 30 zona stërvitjeje,...

Defender 21, Kim: Roli i Shqipërisë në NATO më i rëndësishëm se kurrë

para një dite - Klan

Defender 21, Kim: Roli i Shqipërisë në NATO më i rëndësishëm se kurrë Ka nisur në Portin e Durrësit stërvitja e madhe ushtarake me dislokimin që ndodh për herë të parë që prej Luftës së Dytë Botërore në...

Nis stërvitja “Defender 21”/ Yuri Kim: Historike, e njohim trimërinë e shqiptarëve

para një dite - Vizion Plus

Në Portin e Durrësit, nisi këtë të martë stërvitja e madhe ushtarake “Defender 21”. E pranishme në ceremoni, ambasadorja amerikane Yuri Kim vlerësoi trimërinë e shqiptarëve. Ajo deklaroi se kjo stërvitje...

Stërvitja ushtarake, Yuri Kim: Nuk u zgjodh rastësisht Shqipëria, nuk i harrojmë kurrë sakrificat tuaja

para një dite - Bota Sot

Nisja e stërvitjes ushtarake “Defender 2021” u përshëndet dhe nga ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim. Diplomatja amerikane në Tiranë falënderoi Shqipërinë për mbështetjen që i ka...

Stërvitja e NATO-s, Rama: Unikale në historinë e marrëdhënieve tona, vazhdojmë të qëndrojmë besnikërisht krahë jush

para një dite - Bota Sot

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka folur nga Durrësi në nisjen e stërivtjes ‘’Defender Europe 21’’ të NATO-s dhe vendeve aleatë. Rama thotë se kjo stërvitje është unikale pasi shënon një ngjitje të...

Rama injoron Metën para ushtarëve amerikanë

para një dite - Bota Sot

Në Portin e Durrësit ka nisur stërvitja e madhe ushtarake, me dislokimin që ndodh për herë të parë që prej Luftës së Dytë Botërore, “Defender Europe 2021”. Edhe pse të pranishëm në të njëjtën ceremoni,...

Rama iu drejtohet ushtarakëve amerikanë: Kush vjen në Shqipëri, dëshiron të kthehet përsëri

para një dite - Albeu

Në fjalën e tij nga Porti i Durrësit ku ka nisur dhe stërvitja “Defendet Europe 21” , më e madhja ushtarake që pret Shqipëria si aleate e NATO-s, Kryeministri Edi Rama ka shprehur falenderimet për 28 mijë...

“Defender Europë 21″/ Ambasadorja Yuri Kim: Kjo stërvitje historike është fillimi i gjërave edhe më të mëdha që do vijnë

para një dite - Panorama

Nisi këtë të martë në Portin e Durrësit stërvitja “Defender Europë 21”, të cilën, ambsadorja amerikane Yuri Kim e ka quajtur historike. “Kjo stërvitje historike besoj është fillimi i gjërave edhe më të...

Nis në Durrës stërvitja ushtarake e NATO-s, Meta: Mundësi e shkëlqyer për forcat tona të armatosura

para një dite - ABC News

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka mbajtur fjalën përmbyllëse në Portin e Durrësit ku ka nisur stërvitja më e madhe me dislokimin për herë të parë që prej Luftës së Dytë Botërore, në Evropë. Gjatë fjalës...

“Defender Europe 21”, Gjenerali amerikan: Shqipëria është eksportuese e sigurisë! Do të përmirësojmë “muskujt”

para një dite - ABC News

Nis në Portin e Durrësit stërvitja e madhe, me dislokimin që ndodh për herë të parë që prej Luftës së Dytë Botërore, në Europë, ku do të demonstrohen aftësitë ndërvepruese të Shteteve të Bashkuara me ushtritë...

Rama: Defender Europe 21, një pikë me rëndësi për marrëdhëniet me SHBA

para një dite - ABC News

Kryeministri Edi Rama, në fjalën e tij në ceremoni e zhvilluar në Durrës në kuadër të “Defender Europe 21”, deklaroi se Shqipëria do të qëndrojë krah për krah Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Rama u...

Haradinaj: Krenar që ushtria jonë po merr pjesë në stërvitjet “Defender Europe 21”

para një dite - Zeri

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, është shprehur krenar me pjesëmarrjen e FSK-së në stërvitjet e NATO-së “Defender Europe 21”. Haradinaj ka thënë se kjo është hera e parë që Ushtria jonë merr pjesë...

Nis stërvitja ushtarake “Defender Europe 2021”, në Portin e Durrësit

para një dite - Top Channel

Në Portin e Durrësit ka nisur stërvitja e madhe ushtarake, me dislokimin që ndodh për herë të parë që prej Luftës së Dytë Botërore, “Defender Europe 2021”. Kryeministri Rama përmes një shënimi në facebook...

Defender Eruope 21/ Peleshi: Sprovë për të treguar që jemi në lartësinë e duhur, jam i sigurt që djemtë dhe vajzat tona me uniformë do të na nxjerrin faqebardhë

para një dite - BalkanWeb

Ministri i Mbrojtjes i Shqipërisë, Niko Peleshi, në fjalën e tij në nisjen e stërvitjes së NATO-s në Shqipëri, të quajtur “Defender Eruope 21”, shprehu falënderimet e tij për forcat tona të armatosura....

Gjenerali amerikan Tod Walters: Shqipëria është eksportuese e sigurisë! Do të përmirësojmë ‘muskujt’ dhe gatishmërinë në të gjitha aspektet

para një dite - BalkanWeb

Gjenerali amerikan  dhe Komandant i Komandës Europiane të SHBA, Tod Walters ka mbajtur fjalëne  tij nga Durrësi me rastin e nisjes së stërvitjes së NATO ‘’Defender Europe 21’’ në Shqipëri. Walters vlerëson...

Yuri Kim: Në Shqipëri më shumë aktivitete se çdo vend tjetër në rajon, kjo nuk është rastësi! Nuk i harrojmë sakrificat tuaja

para një dite - NOA

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim, në fjalën e saj të rastit në ceremoninë e nisjes së stërvitjes ‘Defender Europe 21’, tha se SHBA nuk do t’i harrojë kurrë sakrificat e shqiptarëve...

Në kulmin e debatit për shkarkimin e Presidentit, “Defender Europë 2021” bën bashkë Ramën dhe Metën

para një dite - Bota Sot

Stërvitja ushtarake amerikane “Defender Europë 2021” ka bërë bashkë Kryeministrin Edi Rama dhe Presidentin Ilir Meta. Në kulmin e debatit, për shkarkimin e Kreut të Shtetit, sot Rama dhe Meta janë reshtuar...

Ambasadorja amerikane flet shqip: Kjo stërvitje është historike, do të punojmë krah për krah!

para një dite - Albeu

Ka nisur nga Porti i Durrësit stërvitja “Defendet Europe 21” , më e madhja ushtarake që pret Shqipëria si aleate e NATO-s, me pjesëmarrjen e rreth 28 mijë trupave shumëkombëshe. Në fjalën e saj, Ambasadorja...

Peleshi për “Defender 21”: Sprovë për të treguar që jemi në lartësinë e duhur

para një dite - Zeri

Ministri i Mbrojtjes i Shqipërisë, Niko Peleshi, në fjalën e tij në nisjen e stërvitjes së NATO-s në Shqipëri, të quajtur “Defender Eruope 21”, shprehu falënderimet e tij për forcat tona të armatosura....

“Defender 21”, Yur Kim: Shqipëria e veçantë, pritësja më e madhe në rajon

para një dite - ABC News

Në Durrës, ka nisur stërvitja “Defender 2021”. Të pranishëm në ceremoninë hapëse janë autoritete të larta civile e ushtarake shqiptare, amerikane dhe të NATO-s. Yur Kim: Cfarë ditë të lavdishme kemi para....

Stërvitja e NATO në Durrës, shefi i shtabit të FA: Rrit sigurinë! Ju them gjeneralëve amerikanë se nuk do zhgënjehen nga ne

para një dite - BalkanWeb

Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura, Bajram Begaj, mbajti fjalën e tij në nisje të stërvitjes më të madhe ushtarake të NATO “Defender Europe 21”, në Portin e Durrësit. Gjeneral Begaj...

Në kulmin e debatit për shkarkimin e Presidentit, “Defender Europë 2021” bën bashkë Ramën dhe Metën

para një dite - InfoShqip

Stërvitja ushtarake amerikane “Defender Europë 2021 ” ka bërë bashkë Kryeministrin Edi Rama dhe Presidentin Ilir Meta. Në kulmin e debatit, për shkarkimin e Kreut të Shtetit, sot Rama dhe Meta janë reshtuar...

Stërvitja e NATO në Durrës, shefi i shtabit të FA: Rrit sigurinë! Ju them gjeneralëve amerikanë se nuk do zhgënjehen nga ne

para një dite - Bota Sot

Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura, Bajram Begaj, mbajti fjalën e tij në nisje të stërvitjes më të madhe ushtarake të NATO “Defender Europe 21”, në Portin e Durrësit. Gjeneral Begaj...

Nis stërvitja më e madhe ushtarake në Ballkanin Perëndimor, bëhen bashkë Rama dhe Meta (VIDEO)

para një dite - Albeu

Ka nisur sot nga Porti i Durrësit stërvitja “Defendet Europe 21” , më e madhja ushtarake që pret Shqipëria si aleate e NATO-s, me pjesëmarrjen e rreth 28 mijë trupave shumëkombëshe. Ministri i Mbrojtjes,...

Në kulmin e debatit për shkarkimin e Presidentit, “Defender Europë 2021” bën bashkë Ramën dhe Metën

para një dite - Panorama

Stërvitja ushtarake amerikane “Defender Europë 2021” ka bërë bashkë Kryeministrin Edi Rama dhe Presidentin Ilir Meta. Në kulmin e debatit, për shkarkimin e Kreut të Shtetit, sot Rama dhe Meta janë reshtuar...

“Defender Europe 21”/ Shqipëria pret trupat e NATO-s (LIVE)

para një dite - Mapo

Këtë të martë nis në Portin e Durrësit ceremonia, “Defender Europë 21”. Gjeneral Bajram Begaj gjatë fjalës së tij u shpreh se me këtë stërvitje synohet rritja e sigurisë, ndërsa shtoi se janë të gatshëm...

‘Defender Europe 21’/ Nis sot nga Durrësi stërvitja më e madhe ushtarake

para një dite - NOA

Nis sot nga Durrësi stërvitja “Defender Europe 21“, me pjesëmarrjen e rreth 28 mijë trupave shumëkombëshe, nga 27 shtete, që realizojnë operacione pothuajse të njëkohshme në më shumë se 30 zona stërvitjeje,...

“Defender Europe 21”, Shqipëria pret trupat e Ushtrisë Amerikane

para një dite - ABC News

Këtë të martë nis në Portin e Durrësit stërvitja, “Defender Europë 21”. “Nis në Portin e Durrësit stërvitja e madhe, me dislokimin që ndodh për herë të parë që prej Luftës së Dytë Botërore, në Europë,...

Nis në Shqipëri stërvitja e madhe ushtarake, qindra makineri lufte e ushtarë për “Defender 21”

para një dite - ABC News

DURRËS- Nis në Portin e Durrësit stërvitja e madhe, me dislokimin që ndodh për herë të parë që prej Luftës së Dytë Botërore, në Europë. Porti i Durrësit ka mirëpritur një fluks të madh kontejnerësh dhe...

Stërvitja e NATO-s në Shqipëri, Rama: Moment historik

para një dite - Lajmi.net

Kryeministri Edi Rama ka falënderuar SHBA-në për përzgjedhjen e Shqipërisë për zhvillimin e stërvitjeve, duke thënë se kjo dëshmon lidhjen e fortë që kanë dy vendet. Në fjalën e tij, Rama kujtoi se komunizmi...

“Nuk i harrojmë sakrificat tuaja”, ambasadorja Kim: Shqipëria ka mbështetur gjithnjë SHBA, do të punojmë krah për krah!

para një dite - Lexo

Nisi sot, nga Porti i Durrësit, stërvitja ‘Defender Europe 21’ më e madhja ushtarake që pret Shqipëria si aleate e NATO-s, me pjesëmarrjen e rreth 28 mijë trupave shumëkombëshe. Ambasadorja e Shteteve...

“Nder të kemi kaq yje të mbledhur në këtë vend të vogël”/ Rama: Qëndrojmë besnikërisht krah jush

para një dite - Java News

Nga ceremonia e nisjes së stërvitjes më të madhe “Defender Europe 21” kryeministri Edi Rama tha se kjo stërvitje është një tjetër pikë e rëndësishme në ngjitjen e mëtejshme të marrëdhënieve tona në pikën...

Peleshi publikon pamjet: Nis sot nga Durrësi stërvitja më e madhe ushtarake “Defender Europe 21″, marrin pjesë 28 mijë trupa

para një dite - BalkanWeb

Nis sot nga Durrësi stërvitja “Defender Europe 21“, me pjesëmarrjen e rreth 28 mijë trupave shumëkombëshe, nga 27 shtete, që realizojnë operacione pothuajse të njëkohshme në më shumë se 30 zona stërvitjeje,...

Stërvitja e NATO- Peleshi nxjerr videon: Nis sot nga Durrësi me 28 mijë trupa

para një dite - Mapo

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi, publikon pamjet nga stërvitja “Defender Europe 21″, që nis këtë të martë nga Durrësi. Statusi nga Niko Peleshi: Nis sot nga Durrësi stërvitja “Defender Europe 21“, me...

Rama injoron Metën para ushtarëve amerikanë

para një dite - Infokusi

Në Portin e Durrësit ka nisur stërvitja e madhe ushtarake, me dislokimin që ndodh për herë të parë që prej Luftës së Dytë Botërore, “Defender Europe 2021”. Edhe pse të pranishëm në të njëjtën ceremoni,...

‘Defender 21’, Rama: Stërvitja e rëndësishme në ngjitjen e marrëdhënieve me SHBA në pikën më të lartë

para një dite - Lexo

Nga ceremonia e nisjes së stërvitjes më të madhe “Defender Europe 21” kryeministri Edi Rama tha se kjo stërvitje është një tjetër pikë e rëndësishme në ngjitjen e mëtejshme të marrëdhënieve tona në pikën...

‘Defender Europe 21’/ Kim: S’do t’i harrojmë sakrificat tuaja në luftë krah për krah amerikanëve

para një dite - Java News

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim, në fjalën e saj të rastit në ceremoninë e nisjes së stërvitjes ‘Defender Europe 21’, tha se SHBA nuk do t’i harrojë kurrë sakrificat e shqiptarëve...

Rama: Defender Europe 21, një pikë me rëndësi për marrëdhëniet me SHBA

para një dite - InfoShqip

Kryeministri Edi Rama, në fjalën e tij në ceremoni e zhvilluar në Durrës në kuadër të “ Defender Europe 21 ”, deklaroi se Shqipëria do të qëndrojë krah për krah Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Rama...

Peleshi: Kjo stërvitje mesazh për “rivalët” që ndajnë vlera të ndryshme nga ato që ka përqafuar Shqipëria dhe SHBA

para një dite - Java News

Në fjalën e tij në ceremoninë “Defender Europe 21”, ministri i mbrojtjes, Niko Peleshi tha se kjo stërvitje është një mesazh për “rivalët” që ndajnë vlera të ndryshme nga ato që ka përqafuar Shqipëria...

Peleshi publikon pamjet: Nis sot nga Durrësi stërvitja më e madhe ushtarake “Defender Europe 21″, marrin pjesë 28 mijë trupa

para një dite - Bota Sot

Nis sot nga Durrësi stërvitja “Defender Europe 21“, me pjesëmarrjen e rreth 28 mijë trupave shumëkombëshe, nga 27 shtete, që realizojnë operacione pothuajse të njëkohshme në më shumë se 30 zona stërvitjeje,...

Nis në Shqipëri stërvitja e madhe ushtarake, qindra makineri lufte e ushtarë për “Defender 21”

para një dite - InfoShqip

Nis në Portin e Durrësit stërvitja e madhe, me dislokimin që ndodh për herë të parë që prej Luftës së Dytë Botërore, në Europë, ku do të demonstrohen aftësitë ndërvepruese të Shteteve të Bashkuara me ushtritë...

‘Defender Europe 21’/ Gjenerali Wolters: Nga pranimi në NATO kemi një Shqipëri më e sigurtë

para një dite - Java News

Gjenerali Tod Wolters, Komandant i Komandës Europiane të Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Komandant Suprem i Aleatëve Europian të NATO-s në fjalën përshëndetëse në ceremoninë e nisjes së stërvitjes...

Shefi i Shtabit të FA/ Bajram Begaj: Së bashku përballemi me çdo kërcënim

para një dite - Java News

Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të Ushtrisë shqiptare, Bajram Begaj, në fjalën e tij tha se kjo stërvitje dhe përzgjedhja e Shqipërisë vë në dukje rëndësinë e pozicionit tonë strategjik në një rajon të...

“Defender Europe 21”, ministri Peleshi: Kjo stërvitje mesazh për forcat rivale të vlerave tonë të përbashkëta

para një dite - Lexo

Në fjalën e tij në ceremoninë “Defender Europe 21”, ministri i mbrojtjes, Niko Peleshi tha se kjo stërvitje është një mesazh për “rivalët” që ndajnë vlera të ndryshme nga ato që ka përqafuar Shqipëria...

Defender Europe 21/ Haradinaj: Krenar për pjesmarrjen e FSK për herë të parë në stërvitjen e NATO-s

para një dite - Dosja.al

Ramush Haradinaj 4 Maj, 2021 11:33 KOSOVË – Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë sot se Njësia e Forcës së Sigurisë së Kosovës po merr pjesë në stërvitjen e madhe ushtarake...

Haradinaj: Ka shumë arsye që të jemi krenarë sot, FSK po merr pjesë në stërvitjen e NATO-s në Durrës

para një dite - Top24

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë sot se Njësia e Forcës së Sigurisë së Kosovës po merr pjesë në stërvitjen e madhe ushtarake që po bëhet nga NATO në Durrës. Haradinaj...

Stërvitja ‘Defender Europe 21’, Haradinaj: Ka shumë arsye që të jemi krenarë sot

para një dite - Epoka e Re

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, me rastin e nisjes së stërvitjes se NATO-s në Durrës, ku janë duke marrë pjesë edhe ushtarë nga Kosova, ka thënë se  sot ka shumë arsye për të qenë krenarë....

Në kulmin e debatit për shkarkimin e Presidentit, “Defender Europë 2021” bën bashkë Ramën dhe Metën

para një dite - Zyrtare

Stërvitja ushtarake amerikane “Defender Europë 2021 ” ka bërë bashkë Kryeministrin Edi Rama dhe Presidentin Ilir Meta. Në kulmin e debatit, për shkarkimin e Kreut të Shtetit, sot Rama dhe Meta janë reshtuar...

Shefi i Shtabit të FA, Bajram Begaj: Shtëpia e shqiptarëve është e Zotit dhe e mikut. Së bashku përballemi me çdo kërcënim

para një dite - Lexo

Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të Ushtrisë shqiptare, Bajram Begaj, në fjalën e tij tha se kjo stërvitje dhe përzgjedhja e Shqipërisë vë në dukje rëndësinë e pozicionit tonë strategjik në një rajon të...

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë: Nuk është rastësi që “Defender Europe 21” po bëhet në Shqipëri

para një dite - Lajm

Nisja e stërvitjes ushtarake “Defender 2021” u përshëndet dhe nga ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, Yuri Kim. Diplomatja amerikane në Tiranë falënderoi Shqipërinë për mbështetjen...

Nis zyrtarisht “Defender 21” në Portin e Durrësit – Bashkohen krerët e shtetit

para një dite - Scan TV

Stërvitja më e madhe ushtarake “Defender Europe 21” ka nisur në portin e Durrësit këtë mëngjes. Ky është një moment i cilësuar si historik për Shqipërinë dhe krerët e shtetit kanë ndarë qëndrimin e tyre...

Rama: Shqipëria, vend me sterotipe që pengojnë marrëdhënien e saj me botën, por kush zbarkon rikthehet sërish

para një dite - Arbresh

Kryeministri Edi Rama e quajti moment historik stërvitjen “Defender 21” që nisi sot në Durrës. “Është një moment që na mbush me krenari. Unë dua shumë të besoj që pas zbarkimit tuaj në Shqipëri do ju ndodh...

VIDEO/ ‘Defender 21’, nis sot nga Durrësi stërvitja më e madhe ushtarake në Ballkanin Perëndimor

para një dite - Lexo

Nis sot nga Porti i Durrësit stërvitja ‘Defender Europe 21’ më e madhja ushtarake që pret Shqipëria si aleate e NATO-s, me pjesëmarrjen e rreth 28 mijë trupave shumëkombëshe. Ministri i Mbrojtjes, Niko...

VIDEO/ Nis sot nga Durrësi stërvitja më e madhe ushtarake “Defender Europe 21″, Peleshi: Marrin pjesë 28 mijë trupa

para një dite - Java News

Nis sot në Portin e Durrësit stërvitja ‘Defender Europe 21’ më e madhja ushtarake që pret Shqipëria si aleate e NATO-s, me pjesëmarrjen e rreth 28 mijë trupave shumëkombëshe. Ministri i Mbrojtjes, Niko...

Nis ‘Defender Europe 2021’ në Durrës – stërvitja e madhe ushtarake e NATO-s që prej Luftës së Dytë Botërore

para një dite - Info7

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka folur nga Durrësi në nisjen e stërvitjes “Defender Europe 2021” të NATO-s. Rama thotë se kjo stërvitje është e veçantë pasi shënon një ngjitje të marrëdhënieve të...

Stërvitja e NATO-s në Shqipëri, Rama: Moment historik

para një dite - Lajm

Kryeministri Edi Rama ka falënderuar SHBA-në për përzgjedhjen e Shqipërisë për zhvillimin e stërvitjeve, duke thënë se kjo dëshmon lidhjen e fortë që kanë dy vendet. Në fjalën e tij, Rama kujtoi se komunizmi...

Durrës, nis stërvitja ushtarake e NATO-s “Defender Europe 2021”

para një dite - Lajm

Në Portin e Durrësit ka nisur stërvitja e madhe ushtarake, me dislokimin që ndodh për herë të parë që prej Luftës së Dytë Botërore, “Defender Europe 2021”. Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama përmes një...

“Defender 21”/ Meta: Ngjarje e madhe historike, Shqipëria ndihet e vlerësuar

para një dite - News Tv

Presidenti Ilir Meta ishte po ashtu i pranishëm në nisjen e stërvitjes ushtarake “Defender 21” në Portin e Durrësit, nga ku deklaroi se ky është një vlerësim për Shqipërinë. Ai u shpreh se kjo stërvitje...

Nis “Defender Europe 21”, stërvitja e madhe ushtarake e NATO-s ku merr pjesë edhe Shqipëria

para një dite - ATV Live

Ka nisur sot “Defender Europe 21”, një stërvitje e përbashkët shumëkombëshe që do të zhvillohet në disa shtete të Ballkanit, përfshirë edhe Shqipërinë. Operacioni masiv nisi në Durrës, ku qindra mjete...

Haradinaj: Krenarë që stërvitjes së madhe të NATO’s në Durrës i bashkohet edhe Ushtria e Kosovës

para një dite - Periskopi

Kryetari i AAK-së dhe deputeti i kësaj partie, Ramush Haradinaj, ka shkruar pas stërvitjes së madhe të NATO-së në Durrës ku do të marrë pjesë edhe FSK-ja. Ai shkruan: Ka nisur në Durrës stërvitja e madhe...

Meta: “Defender 21” ngjarje historike, Shqipëria e vlerësuar për përgjegjësinë

para një dite - Zyrtare

Gjatë ceremonisë së nisjes së stërvitjes ushtarake Defender 21 ka mbajtur një fjalim edhe Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta. Ai tha se Shqipëria ndihet e vlerësuar që i është besuar një...

Në Durrës nis stërvitja e madhe ushtarake e NATO-s

para një dite - Top24

Në Portin e Durrësit të martën ka nisur stërvitja e madhe ushtarake ndërkombëtare, “Defender Europe 2021”. Përmes një postimi në Facebook, kryeministri Edi Rama ka thënë se në këtë stërvitje, që do të...

Stërvitja e NATO-s në Shqipëri, Rama: Moment historik

para një dite - Ekonomia Online

Në portin e Durrësit ka nisur sot “Defender Europe 21”, një stërvitje e përbashkët shumëkombëshe që do të zhvillohet në disa shtete të Ballkanit, përfshirë edhe Shqipërinë. Kryeministri Edi Rama ka falënderuar...

FSK pjesë e stërvitjeve “Defender Europe 21“ në Durrës, Haradinaj krenar

para një dite - Ekonomia Online

Për herë të parë që prej Luftës së Dytë Botërore, në Durrës ka nisur një stërvitje e përbashkët shumëkombëshe e NATO-s, “Defender Europe 21“. Ish-kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se sot është një...

Meta: Stërvitja e NATO-s, Shqipëria e vlerësuar për përgjegjësinë

para një dite - Ekonomia Online

Gjatë ceremonisë së nisjes së stërvitjes ushtarake Defender 21 ka mbajtur një fjalim edhe Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta. Ai tha se Shqipëria ndihet e vlerësuar që i është besuar një...

Rama: Defender Europe 21, një pikë me rëndësi për marrëdhëniet me SHBA

para një dite - Zyrtare

Kryeministri Edi Rama, në fjalën e tij në ceremoni e zhvilluar në Durrës në kuadër të “ Defender Europe 21 ”, deklaroi se Shqipëria do të qëndrojë krah për krah Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Rama...

Stërvitja e NATO-s në Shqipëri, Rama: Moment historik

para një dite - Gazeta Metro

Në portin e Durrësit ka nisur sot “Defender Europe 21”, një stërvitje e përbashkët shumëkombëshe që do të zhvillohet në disa shtete të Ballkanit, përfshirë edhe Shqipërinë. Kryeministri Edi Rama ka falënderuar...

Në Durrës nis stërvitja e madhe ushtarake e NATO-s

para një dite - Ekonomia Online

Në Portin e Durrësit të martën ka nisur stërvitja e madhe ushtarake ndërkombëtare, “Defender Europe 2021”. Përmes një postimi në Facebook, kryeministri Edi Rama ka thënë se në këtë stërvitje, që do të...

Nisin në Durrës stërvitjet ushtarake të NATO-s, Meta: Mundësi e shkëlqyer për forcat tona të armatosura

para një dite - Epoka e Re

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka mbajtur fjalën përmbyllëse në Portin e Durrësit ku ka nisur stërvitja më e madhe me dislokimin për herë të parë që prej Luftës së Dytë Botërore, në Evropë. Gjatë fjalës...

Në Durrës nis stërvitja e madhe ushtarake e NATO-s, “Defender Europe 21”

para një dite - Periskopi

Në portin e Durrësit ka nisur sot “Defender Europe 21”, një stërvitje e përbashkët shumëkombëshe që do të zhvillohet në disa shtete të Ballkanit, përfshirë edhe Shqipërinë. Kryeministri Edi Rama përmes...

Ambasadorja amerikane: Shqipëria, bazë e rëndësishme për NATO-n dhe SHBA

para një dite - Arbresh

Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka vlerësuar maksimalisht rolin e Shqipërisë në NATO dhe sipas saj kjo është arsyeja pse vendi jonë ka rol drejtues në “Defender Europe 21”, stërvitja më e madhe ushtarake...

MOMENTI I SIKLETSHËM/ Rama i pret sinjalin Metës kur merr fjalën në sy të amerikanëve në Durrës, presidenti nuk i mban ‘inat’, e përshëndet: I nderuar kryeministër!

para një dite - Dosja.al

Edi Rama, kryeminister dhe Ilir Meta, president 4 Maj, 2021 10:14 DURRES- Një moment i sikletshëm që reflekton më së miri përplasjen mes kryeministrit Edi Rama dhe presidentit Ilir Meta u përsërit sot...

‘Është një mesazh për këdo, ne jemi në krah të SHBA-ve’, Rama flet në nisje të stërvitjes Defender Europe 2021: Kush vjen në Shqipëri do të kthehet sërish

para një dite - FaxWeb

Kryeministri Edi Rama ka mbajtur fjalën e tij në nisje të stërvitjes më të madhe që mbahet në kuadër të NATO-s në vendin tonë. Rama: Kjo stërvitje është më shumë se një moment i rëndësishëm i punës së...

“Një test i shkëlqyer për të njohur mjedisin rajonal”, Meta për ‘Defender 21’: Jam i sigurt që do të mbeteni të mbresëlënë, sepse shtëpia e Shqiptarit është e mikut

para një dite - FaxWeb

“Kjo stërvitje ushtarake mbledh së bashku mijëra trupa ushtarake, do të jetë stërvitja e parë që NATO mban në rajonin tonë. NATO është aleanca më e madhe e lirisë në botë, dhe mbështetja e kombit tonë...

Defender 21/ Gjenerali Tod Wolters: Shqipëria është më të sigurtë dhe perëndimore!

para një dite - Dosja.al

Tod Wolters 4 Maj, 2021 10:01 DURRËS – Gjenerali Tod Wolters, Komandant i Komandës Europiane të Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Komandant Suprem i Aleatëve Europian të NATO-s në fjalën përshëndetëse...

Yuri Kim flet SHQIP: Shqipëria ka mbështetur gjithnjë SHBA, do të punojmë krah për krah! Kjo stërvitje është historike për ne!

para një dite - Dosja.al

Yuri Kim 4 Maj, 2021 10:03 Përditësuar: 10:06 DURRES- Ambasadorja amerikane Yuri Kim falenderoi autoritetet shqiptare për mikpritjen që kanë treguar ndaj ushtrisë amerikane. Kim tha se Shqipëria e ka treguar...

‘Defender 21’, Yuri Kim: E njohim trimërinë tuaj, nuk është rastësi që stërvitja po zhvillohet këtu, Shqipëria është një pikë strategjike

para një dite - FaxWeb

“President Meta, kryeministër Rama, ministra, gjeneralë. Ju falenderoj që më ftuat të flisja, dua tëfalenderoj të gjithë focat ushtarake shqiptaredhe gjeneralët për organizimin e jashtëzakonshëm, dukeni...

“Defender Europe 21”, nis në Durrës stërvitja më e madhe ushtarake

para një dite - Arbresh

Nis në Portin e Durrësit stërvitja e madhe, me dislokimin që ndodh për herë të parë që prej Luftës së Dytë Botërore, në Europë, ku do të demonstrohen aftësitë ndërvepruese të Shteteve të Bashkuara me ushtritë...

Nis “Defender Europe 21”, stërvitja e madhe ushtarake e NATO-s ku merr pjesë edhe Shqipëria

para një dite - KosovaPress

Ka nisur sot “Defender Europe 21”, një stërvitje e përbashkët shumëkombëshe që do të zhvillohet në disa shtete të Ballkanit, përfshirë edhe Shqipërinë. Operacioni masiv nisi në Durrës, ku qindra mjete...

Nis në Durrës stërvitja më e madhe ushtarake, “Defender Europe 21”

para një dite - Almakos

Ka nisur në Durrës stërvitja më e madhe ushtarake e 30 viteve të fundit në vendin tonë, Defender 21. Forcat tona të Armatosura, përveç pjesëmarrjes me rreth 1000 trupa, kanë përgatitur edhe infrastrukturën...

Gjeneral Bajram Begaj: Shqipëria ka treguar se godet më fort se pesha e saj! Kam nderin të pres mbi 1 mijë trupa

para një dite - Dosja.al

Bajram Begaj 4 Maj, 2021 9:45 DURRËS – Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të Ushtrisë shqiptare, Bajram Begaj, në fjalën e tij tha se kjo stërvitje dhe përzgjedhja e Shqipërisë vë në dukje rëndësinë e pozicionit...

Nis sot në Portin e Durrësit stërvitja më e madhe ushtarake “Defender Europe”, do të ketë 28 mijë trupa pjesëmarrëse nga 27 vende

para një dite - FaxWeb

Sot ka nisur stërvitja më e madhe ushtarake që prej Luftës së Dytë Botërore në Europë. Kjo stërvitje do të ketë 27 vende të cilat do të jenë pjesëmarrëse, me një numër prej 28 mijë trupash shumëkombëshe....

“Defender Europe 21”! Shqipëria nis stërvitjen më të madhe ushtarake të 30 viteve të fundit

para një dite - Dosja.al

Defender 21 4 Maj, 2021 9:35 TIRANË – Stërvitja më e madhe ushtarake e 30 viteve të fundit në vendin tonë, Defender 21 do të nisë ditën e sotme. Forcat tona të Armatosura, përveç pjesëmarrjes me rreth...

Krerët e lartë ushtarakë amerikanë zbarkojnë në Shqipëri

para 2 dite - RTK

Krerët më të lartë të komandës ushtarake amerikane për Evropën dhe Komandanti Suprem i NATO-s po qëndrojnë në Shqipëri për t`i nisur stërvitjet më të mëdha ushtarake të NATO-s në Ballkanin Perëndimor....

“Defender 21”/ Ambasada amerikane i uron mirëseardhjen tre gjeneralëve të SHBA-së

para 2 dite - Top Channel

Ambasada amerikane i ka uruar mirëseardhjen në Shqipëri 3 gjeneralëve amerikanë, Jeffrey Harrigian, Christopher Cavoli dhe Tod Wolters, të cilët do të jenë në nisjen e “DefenderEurope21”, stërvitjes më...

“Defender 21”/ Ambasada amerikane i uron mirëseardhjen tre gjeneralëve të SHBA-së

para 2 dite - Bota Sot

Ambasada amerikane i ka uruar mirëseardhjen në Shqipëri 3 gjeneralëve amerikanë, Jeffrey Harrigian, Christopher Cavoli dhe Tod Wolters, të cilët do të jenë në nisjen e “DefenderEurope21”, stërvitjes më...

Krerët e lartë ushtarakë amerikanë zbarkojnë në Shqipëri

para 2 dite - Evropa e Lirë

Krerët më të lartë të komandës ushtarake amerikane për Evropën dhe Komandanti Suprem i NATO-s po qëndrojnë në Shqipëri për t'i nisur stërvitjet më të mëdha ushtarake të NATO-s në Ballkanin Perëndimor....

Krerët e lartë ushtarakë amerikanë zbarkojnë në Shqipëri

para 2 dite - Bota Sot

Krerët më të lartë të komandës ushtarake amerikane për Evropën dhe Komandanti Suprem i NATO-s po qëndrojnë në Shqipëri për t'i nisur stërvitjet më të mëdha ushtarake të NATO-s në Ballkanin Perëndimor....

“Defender 21”/ Tre gjeneralë me katër yje në Shqipëri

para 2 dite - Java News

Ambasada e SHBA në Shqipëri i ka uruar mirëseardhjen tre gjeneralëve që mbërritën sot në Shqipëri për të asistuar në nisjen e stërvitjes Defender 21, e cila konsiderohet stërvitja më e madhe ushtarake...

Ambasada e SHBA i uron mirëseardhjen tre gjeneralëve me katër yje

para 3 dite - Mapo

Ambasada e SHBA i ka uruar mirëseardhjen tre gjeneralëve që mbërritën sot në Shqipëri për të asistuar në nisjen e stërvitjes Defender 21, e cila konsiderohet stërvitja më e madhe ushtarake në Ballkanin...

“Defender 21”, të martën në Shqipëri arrijnë autoritetet e larta ushtarake të SHBA-së dhe NATO-s

para 3 dite - Alsat-M

Ministri i Mbrojtjes në Shqipëri, Niko Peleshi ka publikuar pamje nga porti i Durrësit, ku vazhdon zbarkimi i trupave dhe mjeteve amerikane. Sipas tij, gjithçka është gati për të çelur stërvitjen e përbashkët...

Tre gjeneralë me katër yje në krye të “Defender 21”, ambasada e SHBA i uron mirëseardhjen

para 3 dite - Lexo

Ambasada e SHBA në Shqipëri i ka uruar mirëseardhjen tre gjeneralëve që mbërritën sot në Shqipëri për të asistuar në nisjen e stërvitjes Defender 21, e cila konsiderohet stërvitja më e madhe ushtarake...

“Defender 21”, vijon mbërritja e trupave dhe mjeteve amerikane në Durrës

para 3 dite - Telegrafi

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi, ka publikuar në rrjetet sociale pamje të zbarkimit të mjeteve dhe trupave amerikane në Portin e Durrësit, të cilët do të marrin pjesë në stërvitjen “Defender 21”, të...

Defender 21/ Ambasada amerikane i uron mirëseardhjen 3 gjeneralëve të SHBA-së, do të asistojnë nisjen e srëtvitjes

para 2 dite - Dosja.al

Jeffrey Harrigian, Christopher Cavoli. Tod Wolters dhe Yuri Kim 3 Maj, 2021 21:21 TIRANË- Ambasada amerikane i ka uruar mirëseardhjen në Shqipëri gjeneralëve amerikanë, Jeffrey Harrigian, Christopher Cavoli...

Stërvitja e NATO-s në Shqipëri/ Niko Peleshi pret gjeneralin amerikan

para 3 dite - Vizion Plus

Në kuadër të stërvitjes “Defender Europe 21”, ministri shqiptar i Mbrojtjes, Niko Peleshi priti në një takim zyrtar komandantin e ushtrisë amerikane në Europë dhe Afrikë general Christopher Cavoli. Gjenerali...

Stervitja e NATO-s në Shqipëri/ Ministri Peleshi pret gjeneralin amerikan

para 3 dite - Vizion Plus

Në kuadër të stërvitjes “Defender Europe 21”, ministri shqiptar i Mbrojtjes, Niko Peleshi priti në një takim zyrtar komandantin e ushtrisë amerikane në Europë dhe Afrikë general Christopher Cavoli. Gjenerali...

Defender 21: Dalin pamjet, si Durrësi është blinduar nga forcat amerikane

para 3 dite - InfoShqip

Ditën e sotme në Durrës kanë zbarkuar ushtarë dhe mjete lufte nga Amerika për për tu përgatitur për stërvitjen më të madhe të përbashkët Shqipëri-SHBA. Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi ka publikuar në...

Defender Europe 2021/ Peleshi pret Komandantin e Ushtrisë Amerikane në Europë dhe Afrikë: Vijojmë zhvillimin e stërvitjeve të përbashkëta me FA-të

para 3 dite - BalkanWeb

Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi priti në një takim Komandantin e Ushtrisë Amerikane në Europë dhe Afrikë, Gjeneral Christopher Cavoli, në kuadër të stërvitjes “Defender Europe 21”. Teksa i uroi mirëseardhjen...

Peleshi pret Komandantin e Ushtrisë Amerikane në Europë dhe Afrikë: Vijojmë zhvillimin e stërvitjeve të përbashkëta me FA-të

para 3 dite - Bota Sot

Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi priti në një takim Komandantin e Ushtrisë Amerikane në Europë dhe Afrikë, Gjeneral Christopher Cavoli, në kuadër të stërvitjes “Defender Europe 21”. Teksa i uroi mirëseardhjen...

Defender Europe 202/ Ministri i Mbrojtjes Peleshi pret Komandantin e Ushtrisë Amerikane në Evropë dhe Afrikë

para 3 dite - Panorama

Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi priti në një takim Komandantin e Ushtrisë Amerikane në Evropë dhe Afrikë, Gjeneral Christopher Cavoli, në kuadër të stërvitjes “Defender Europe 21”. Teksa i uroi mirëseardhjen...

Ushtria në Durrës, pas tankeve zbarkon në Shqipëri komandanti amerikan

para 3 dite - ABC News

Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi priti në një takim Komandantin e Ushtrisë Amerikane në Europë dhe Afrikë, Gjeneral Christopher Cavoli, në kuadër të stërvitjes “Defender Europe 21”. Teksa i uroi mirëseardhjen...

Stërvitja në Shqipëri, Peleshi pret Komandantin e Ushtrisë Amerikane në Europë dhe Afrikë

para 3 dite - ABC News

Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi priti në një takim Komandantin e Ushtrisë Amerikane në Europë dhe Afrikë, Gjeneral Christopher Cavoli, në kuadër të stërvitjes “Defender Europe 21”. Teksa i uroi mirëseardhjen...

“Defender 21″/ Trupat dhe mjetet amerikane zbarkojnë në Durrës, Peleshi poston videon

para 3 dite - Vizion Plus

Dhjetëra mjete të rënda ushtarake kanë zbarkuar këtë të hënë në Durrës për të marrë pjesë në stërvitjen e madhe ushtarake “Defender Europe 21”. Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi ka publikuar një video...

Defender 21: Dalin pamjet, si Durrësi është blinduar nga forcat amerikane (VIDEO)

para 3 dite - Zyrtare

Ditën e sotme në Durrës kanë zbarkuar ushtarë dhe mjete lufte nga Amerika për për tu përgatitur për stërvitjen më të madhe të përbashkët Shqipëri-SHBA. Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi ka publikuar në...

Defender 21: Dalin pamjet, si Durrësi është blinduar nga forcat amerikane (VIDEO)

para 3 dite - Top24

Ditën e sotme në Durrës kanë zbarkuar ushtarë dhe mjete lufte nga Amerika për për tu përgatitur për stërvitjen më të madhe të përbashkët Shqipëri-SHBA. Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi ka publikuar në...

Defender 21/ Dalin pamjet, si Durrësi është blinduar nga forcat amerikane (VIDEO)

para 3 dite - Albeu

Ditën e sotme në Durrës kanë zbarkuar ushtarë dhe mjete lufte nga Amerika për për tu përgatitur për stërvitjen më të madhe të përbashkët Shqipëri-SHBA. Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi ka publikuar në...

“Defender 21” – Ushtria Amerikane zbarkon në Portin e Durrësit (VIDEO)

para 3 dite - Mapo

Qindra mjete të tjera të rënda ushtarake kanë mbërritur në Shqipëri për të marrë pjesë në stërvitjen e madhe ushtarake “Defender Europe 21”. Këto janë pamjet nga Porti i Durrësit, ku shihet qartë prania...

Vazhdon zbarkimi i trupave amerikanë në portin e Durrësit (VIDEO)

para 3 dite - Ina

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi me ka postuar një video në Facebook-un e tij ku tregon se vazhdon zbarkimi i trupave dhe mjeteve amerikane në kuadër të stërvitjes më të madhe ushtarake Defender21. Zbarkimi...

VIDEO/ Zbarkojnë trupat ushtarake dhe mjetet e para amerikane në Durrës, Peleshi: Gati për të çelur stërvitjen në Shqipëri

para 3 dite - Panorama

Mbërrijnë trupat e para ushtarake amerikane në Portin e Durrësit, të cilat do të angazhohen për stërvitjen e përbashkët shumëkombëshe që do të zhvillohet në Shqipëri. Njoftimin e ka bërë të ditur ministri...

Vazhdon zbarkimi i trupave amerikanë në portin e Durrësit

para 3 dite - Zeri

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi, ka postuar një video në Facebook-un e tij, ku tregon se vazhdon zbarkimi i trupave dhe mjeteve amerikane në kuadër të stërvitjes më të madhe ushtarake Defender21. Zbarkimi...

Qindra mjete të rënda ushtarake nga SHBA mbërrijnë në Shqipëri, shihni pamjet nga Porti i Durrësit

para 3 dite - Aktuale

Qindra mjete të tjera të rënda ushtarake kanë mbërritur në Shqipëri për të marrë pjesë në stërvitjen e madhe ushtarake “Defender Europe 21”. Këto janë pamjet nga Porti i Durrësit, ku shihet qartë prania...

“Bishat” amerikane në Durrës, mbërrijnë qindra mjete të tjera ushtarake

para 3 dite - ABC News

Në portin e Durrësit kanë mbërritur qindra mjete të tjera luftarake nga SHBA, në kuadër të stërvitjes së madhe ushtarake “Defender Europe 21”. Pamjet janë publikuar nga ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi,...

Defender Europe 2021/ Peleshi pret Komandantin e Ushtrisë Amerikane në Europë dhe Afrikë

para 3 dite - Dosja.al

Niko Peleshi dhe Christopher Cavoli 3 Maj, 2021 18:11 TIRANË- Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi ka pritur në një takim Komandantin e Ushtrisë Amerikane në Europë dhe Afrikë, Christopher Cavoli, në kuadër...

“Defender Europe 21”/ Qindra mjete të rënda ushtarake të SHBA mbërrijnë në Shqipëri, shihni pamjet nga Porti i Durrësit

para 3 dite - BalkanWeb

Qindra mjete të tjera të rënda ushtarake kanë mbërritur në Shqipëri për të marrë pjesë në stërvitjen e madhe ushtarake “Defender Europe 21”. Këto janë pamjet nga Porti i Durrësit, ku shihet qartë prania...

Vijon zbarkimi i NATO-s në Durrës

para 3 dite - Klan

Vijon zbarkimi i NATO-s në Durrës Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi publikoi këtë të hënë pamje nga porti i Durrësit ku vijon zbarkimi i trupave dhe mjeteve amerikane që do të marrin pjesë në stërvitjen...

Qindra mjete të rënda ushtarake nga SHBA mbërrijnë në Shqipëri, shihni pamjet nga Porti i Durrësit

para 3 dite - Bota Sot

Qindra mjete të tjera të rënda ushtarake kanë mbërritur në Shqipëri për të marrë pjesë në stërvitjen e madhe ushtarake “Defender Europe 21”. Këto janë pamjet nga Porti i Durrësit, ku shihet qartë prania...

Stërvitja ‘Defender 21’, zbarkojnë në Portin e Durrësit të tjera mjete të rënda (Video)

para 3 dite - Shekulli

Publikuar më 03.05.2021 nga erjon dervishi Në 4 maj nis zyrtarisht në Shqipëri stërvitja “Defender Europe 21”, e cila do të zgjasë deri në 9 qershor, me vendin tonë që është një nga 12 vendet pritëse të...

“Blindohet” Durrësi, qindra makineri lufte e ushtarë amerikanë zbarkojnë në port

para 3 dite - ABC News

Vazhdon zbarkimi i trupave dhe mjeteve amerikane të luftës në portin e Durrësit. Këto mjete të rënda lufte vijnë në vendin tonë në kuadër të stërvitjes, “Defender Europe 21” Lidhur me ardhjen e makinerive...

“Defender 21”, Ushtria Amerikane zbarkon në Portin e Durrësit

para 3 dite - Arbresh

Qindra mjete të tjera të rënda ushtarake kanë mbërritur në Shqipëri për të marrë pjesë në stërvitjen e madhe ushtarake “Defender Europe 21”. Këto janë pamjet nga Porti i Durrësit, ku shihet qartë prania...

“Bishat” amerikane në Durrës, mbërrijnë qindra mjete të tjera ushtarake

para 3 dite - InfoShqip

Në portin e Durrësit kanë mbërritur qindra mjete të tjera luftarake nga SHBA, në kuadër të stërvitjes së madhe ushtarake “ Defender Europe 21” . Pamjet janë publikuar nga ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi,...

Zbarkimi i trupave të NATO-s në Durrës/ Peleshi: Gjithçka gati për stërvitjen më të madhe!

para 3 dite - Java News

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi publikoi këtë të hënë pamje nga porti i Durrësit ku vijon zbarkimi i trupave dhe mjeteve amerikane që do të marrin pjesë në stërvitjen e përbashkët Defender Europe 21....

Defender 21/ Blindohet Durrësi, ushtarët dhe mjetet amerikane zbarkojnë në qytetin bregdetar për stërvitjen më të madhe të Shqipërisë

para 3 dite - Dosja.al

Mjetet amerikane 3 Maj, 2021 17:02 Nga porti i Durrësit ku vazhdon me ritëm zbarkimi i trupave dhe mjeteve amerikane. Gjithcka gati për të celur stërvitjen e përbashkët më të madhe, të zhvilluar në Shqipëri,...

“Defender 21″/ Peleshi: Vijon zbarkimi i trupave dhe mjeteve amerikane në portin e Durrësit

para 3 dite - Lexo

Në kuadër të stërvitjes “Defender Europe 21” vazhdon zbarkimi i trupave dhe mjeteve amerikane në portin e Durrësit. Lajmin e ka bërë të ditur ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi, i cili ka publikuar dhe...

“Bishat” amerikane në Durrës, mbërrijnë qindra mjete të tjera ushtarake (VIDEO)

para 3 dite - in7

Në portin e Durrësit kanë mbërritur qindra mjete të tjera luftarake nga SHBA, në kuadër të stërvitjes së madhe ushtarake “Defender Europe 21”. Pamjet janë publikuar nga ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi,...

VIDEO/ Stërvitja ‘Defender 21’, zbarkojnë në Portin e Durrësit të tjera mjete të rënda

para 3 dite - FaxWeb

Durres Nga porti i Durrësit ku vazhdon me ritëm zbarkimi i trupave dhe mjeteve amerikane. Gjithcka gati për të celur stërvitjen e përbashkët më të madhe, të zhvilluar në Shqipëri, nga ushtria amerikane...

Stërvitja më e madhe ushtarake nga 4 maj deri më 9 qershor në Shqipëri

para 4 dite - Infokusi

Stërvitja ushtarake, e organizuar nga ushtria amerikane në Evropë dhe Afrikë, ku do të marrin pjesë rreth 28 mijë trupa nga 26 vende aleate dhe partnere, do të zhvillohet dhe në Shqipëri, në 7 baza të...

NATO shkarkon në portin e Durrësit sasi të mëdha mjetesh

para 4 dite - Koha.mk

Porti i Durrësit ka mirëpritur një fluks të madh kontenjerësh dhe kamionësh të mëdhenj këtë javë në prag të stërvitjeve të NATO-s. Fjala është për një përqëndrim mjetesh ushtarake që zyrtarët amerikanë...

Stërvitjet e NATO-s

para 5 dite - Portalb

Presidenti i Maqedonisë së Veriut (MV) Stevo Pendarovski ka realizuar disa vizita të rëndësishme në Bruksel. Pas kthimit ka folur rreth ndryshimeve kufitare dhe pse Fuqitë e Mëdha duhet të garantojnë kufijtë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK