Zgjedhjet e 25 prillit/ Basha: Drejtoni mikrofonët tek treshja Rama-Doshi-Rakipi, pyesni si i morën votat përfaqësuesit e krimit

para një dite - Zhurnal

Kreu i PD, Lulzim Basha nuk heq dorë dhe vijon t’i cilësojë masakër zgjedhjet e 25 prillit duke theksuar se Partia Demokratike do të vijojë në mbledhjen e fakteve. Ndërsa i fton të gjithë mediat e lira...

Zgjedhjet e 25 prillit/ Basha: Drejtoni mikrofonët tek treshja Rama-Doshi-Rakipi, pyesni si i morën votat përfaqësuesit e krimit

para një dite - Top Channel

Kreu i PD, Lulzim Basha nuk heq dorë dhe vijon t’i cilësojë masakër zgjedhjet e 25 prillit duke theksuar se Partia Demokratike do të vijojë në mbledhjen e fakteve. Ndërsa i fton të gjithë mediat e lira...

Basha: Po mbledhim fakte për manipulimin e zgjedhjeve. Beteja do të bëhet në të gjitha frontet, mënyrat dhe mundësitë

para një dite - Klan

Basha: Po mbledhim fakte për manipulimin e zgjedhjeve. Beteja do të bëhet në të gjitha frontet, mënyrat dhe mundësitë Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, tha këtë të martë në një prononcim për...

Zgjedhjet e 25 prillit/ Basha: Drejtoni mikrofonët tek treshja Rama-Doshi-Rakipi, pyesni si i morën votat përfaqësuesit e krimit

para një dite - Bota Sot

Kreu i PD, Lulzim Basha nuk heq dorë dhe vijon t’i cilësojë masakër zgjedhjet e 25 prillit duke theksuar se Partia Demokratike do të vijojë në mbledhjen e fakteve. Ndërsa i fton të gjithë mediat e lira...

“Beteja do të bëhet në të gjitha frontet”, Basha: 25 prilli është një masakër elektorale, viktimë e së cilës nuk është PD

para një dite - Shekulli

Publikuar më 04.05.2021 nga Daniela Grrica Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, tha këtë të martë në një prononcim për gazetarët se zgjedhjet e 25 prillit ishin një masakër elektorale dhe se viktimë...

Zgjedhjet e 25 prillit/ Basha flet me emra: Beteja do të vijojë në të gjitha frontet, mënyrat e mundësitë, përfundimi do të jetë rrëzimi i regjimit

para një dite - BalkanWeb

Kreu i PD, Lulzim Basha ka konfirmuar se beteja e tij për zgjedhjet e 25 prillit do të vijojë. Ai ka folur me emra këtë herë duke akuzuar një sërë deputetësh e politikanësh, me në krye Edi Ramën, pasuar...

“Me Lulzim Bashën, PD drejt fitores së madhe të pashmangshme”, – Nga Skënder Kapiti

para një dite - NOA

OPINION NGA Skënder Sadri KAPITI Partia Demokratike , reformatori i saj Lulzim Basha në këto zgjedhjet e 25 Prillit 2021 arriti maksimumin e rezultatit në historine e PD-së pas asaj të vitit 1992, pavarësisht...

A do shkojë PD në Parlament? Basha: Beteja, në të gjitha frontet

para një dite - Albeu

Kryedemokrati Lulzim Basha ka përmes një deklaratë për media, ka dhënë një sinjal nëse do të shkojë apo jo opozita në Parlament. I pyetur sot nga mediat nëse PD betejën do ta bëjë në Parlament, Basha nuk...

Basha flet për “masakër elektorale” nga treshja Rama-Doshi-Rakipi: Deputetët e rinj janë përfaqësues të krimit. Ja pyetjet e kreut të PD

para një dite - Panorama

Kreu i PD-së Lulzim Basha foli gjatë një prononcimi për mediat për masakër elektorale në zgjedhjet e 25 prillit, që sipas tij kanë si autor treshen Rama-Doshi-Rakipi. Kryedemokrati ngriti disa pyetje mbi...

“Përfundimi do jetë i qartë, rrëzimi i…”- A do shkojë PD në Parlament? Ja çfarë paralajmëron Basha: Beteja, në të gjitha frontet

para një dite - Panorama

Pas deklaratave nga eksponentë të lartë të PD se nuk do të njihen zgjedhjet e 25 prillit, kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka dhënë një sinjal nëse do të shkojë apo jo opozita në Parlament....

Basha nuk njeh zgjedhjet: 25 prilli masakër elektorale, vazhdojmë deri në rrëzimin e regjimit Rama-Doshi-Rakipi

para një dite - ABC News

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha me anë të një deklarate për mediat ka folur edhe një herë për zgjedhjet e 25 prillit. Basha i ka quajtur zgjedhjet si një masakër zgjedhore. Ai ka shtuar se PD...

Basha përmend emra konkretë: Viktimë e masakrës elektorale të 25 prillit nuk është PD-ja

para një dite - NOA

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, tha se viktimat e masakrës elektorale të 25 prillit janë vetë qytetarët. Ai ka konfirmuar se beteja e tij për zgjedhjet e 25 prillit do të vijojë. Basha ka...

Basha: Do të rrëzojmë regjimin e Ramës me të gjitha mënyrat

para një dite - Vizion Plus

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha paralajmëroi se do të bëjë gjithçka për të rrëzuar pushtetin e Edi Ramës. Në një deklaratë për mediat, lideri i opozitës tha se 25 prilli është një masakër elektorale,...

Basha para mediave: 25 prilli masakër elektorale

para një dite - Albeu

Kryedemokrati Lulzim Basha ka dalë para mediave, pak pas mbylljes së ceremonisë në Durrës së forcave ushtarake, ku dhe pse mungoi shprehu falenderoi Natonn për ushtrimin historik. ” Kam krenarinë dhe privilegjin...

Me Lulzim Bashën, PD drejt fitores së madhe e të pashmangshme

para një dite - Bota Sot

Partia Demokratike , reformatori i saj Lulzim Basha në këto zgjedhjet e 25 Prillit 2021 arriti maksimumin e rezultatit në historine e PD-së pas asaj të vitit 1992, pavarësisht se Basha nuk pati mirëkuptimin...

A do shkojë PD në Parlament? Basha: Beteja, në të gjitha frontet

para një dite - Tetova Sot

Kryedemokrati Lulzim Basha përmes një deklaratë për media, ka dhënë një sinjal nëse do të shkojë apo jo opozita në Parlament. I pyetur sot nga mediat nëse PD betejën do ta bëjë në Parlament, Basha nuk...

Basha nuk njeh zgjedhjet: 25 prilli masakër elektorale

para një dite - Lajmi.net

Kreu i PD, Lulzim Basha ka konfirmuar se beteja e tij për zgjedhjet e 25 prillit do të vijojë. Ai ka folur me emra këtë herë duke akuzuar një sërë deputetësh e politikanësh, me në krye Edi Ramën, pasuar...

A do shkojë PD në Parlament? Basha: Beteja në të gjitha frontet për të sjellë në fund ‘rrëzimin e regjimit’

para një dite - Java News

Kreu i PD-së, Lulzim Basha komunikim për mediat e ka cilësuar 25 prillin si një masakër elektorale. Basha thotë se viktimat e ‘masakrës elektorale’ të 25 prillit nuk janë PD dhe kandidatët e saj, por qytetarët...

Domethënë prova s’kanë, po zgjedhjet s’i njohin, zgjedhjet s’i njohin, po në Kuvend do shkojnë…

para një dite - Lexo

Nga Bledi Lumani/ Logjika politike e PD-së dhe njerëzve që dalin e flasin në emër të saj këto orët e fundit, ka disa nonsense qesharake. Së pari, PD thotë që nuk i njeh zgjedhjet e 25 prillit, se janë...

Spahiu: Votat e pavlefshme janë të PS. Basha deklaroi fitoren në 25 prill pse nuk i njeh zgjedhjet tani?

para një dite - Zhurnal

Juristi Kreshnik Spahiu në Open tha se votat e pavlefshme janë të PS. Ai tha i sigurt se PD dhe Basha do të futen në parlament në shtator pasi nuk duhet të bëjë sërish gabimin e 2019-ës. Spahiu: PD do...

Kreshnik Spahiu: PD tha “fituam” në 25 prill, pastaj tha “janë manipuluar” kur humbën. Më shumë vota të pavlefshme ka PS

para një dite - Lexo

Ish kreu i Aleances Kuqezi dhe Juristi i njohur Kreshnik Spahiu tha se e vetmja mënyrë që PD të mos-njohë zgjedhjet zyrtarisht është të shkojë në KQZ dhe të dorëzojë mandatin e deputetit, të mos e pranojë,...

Këto janë gratë më të votuara në zgjedhjet e 25 prillit

para një dite - Albeu

Kandidatet femra në zgjedhjet e 25 prillit, nga të tre partitë kryesore, PS, PD, LSI kanë arritur të marrin gjithsej 328 mijë vota, nga rreth 1.6 milionë votues në total, sipas të dhënave të Komisionit...

“Më surprizoi urimi i Dukës për PS-në, ishte denoncuesi më…”/ Paloka i zhgënjyer nga aleati i tij: Më 25 prill s’kishte zgjedhje

para një dite - Java News

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka nga Radar Informativ në ABC ka bërë me dije se Partia Demokratike nuk do i njohë zgjedhjet. Ndër të tjera ai ka theksuar se është e qartë mënyra se si u bë...

Denoncimet- Basha: Nuk do i njohim zgjedhjet e 25 prillit

para një dite - Mapo

Kreu i PD Lulzim Basha, ka thirrur dje në Selinë e PD-së, kryetarët dhe sekretarët e degëve, të cilët i ka udhëzuar të vazhdojnë të mbledhin fakte për manipulimet e zgjedhjeve të 25 prillit. Basha mësohet...

Basha del me emra nga selia: Si i morën votat Tom Doshi i listës së zezë, Çyrbja e Ndraxhi, Rakipi e Dako, Aurora Mara, vajza e një të shpalluri në kërkim ndërkombëtar…

para një dite - FaxWeb

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka dalë sot në një deklaratë nga selia blu ku përshëndeti stërvitjen “Defender Europë 2021”, e cila ka nisur sot në vendin tonë, dhe ku denoncoi atë që e quajti masakër elektorale,...

LAJM I FUNDIT/ Basha del me emra nga selia: Si i morën votat Tom Doshi i listës së zezë, Çyrbja e Ndraxhi, Rakipi e Dako, Aurora Mara, vajza e një të shpalluri në kërkim ndërkombëtar…

para një dite - FaxWeb

Basha: Kam krenarinë e veçantë dhe privilegjin që ti uroj mirëseardhjen këtij ushtrimi të paprecedentë të NATO-s, dhe të shprehë krenarinë legjitime që mundësuam anëtarësimin e Shqipërisë në aleancën më...

Ç’na pret në mandatin e tretë të Ramës? Blendi Fevziu bën parashikimin: Po luan ‘butë’, nuk i jap këshilla se ai nuk dëgjon

para 2 dite - Dosja.al

Edi Rama dhe Blendi Fevziu 4 Maj, 2021 8:26 TIRANË – Gazetari dhe moderatori Blendi Fevziu ka komentuar mandatin e tretë të marrë nga kryeministri Edi Rama. I ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit”, Fevziu...

A u pendua për djegien e mandatit? Paloka: Kam qenë kundër për kohën

para 2 dite - Zyrtare

N/ kryetari i PD-së Edi Paloka pranoi mbrëmjen e sotme në Radarin Informativ në ABC se nuk ka qenë dakord me kohën e djegies së mandateve nga opozita, në shkurt të vitit 2019. “Unë vetë kam pasur një mendim...

Nënkryetari i PD-së: Nuk do i’i njohim zgjedhjet

para 2 dite - Telegrafi

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka në ABC ka bërë me dije se Partia Demokratike nuk do i njohë zgjedhjet. Ndër të tjera ai ka theksuar se është e qartë mënyra se si u bë e gjithë fushata zgjedhore...

Nënkryetari i PD-së: Nuk do i’i njohim zgjedhjet

para 2 dite - Bota Sot

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka në ABC ka bërë me dije se Partia Demokratike nuk do i njohë zgjedhjet. Ndër të tjera ai ka theksuar se është e qartë mënyra se si u bë e gjithë fushata zgjedhore...

Blendi Fevziu: Basha të marrë vendim një herë në jetë! Nëse nuk njeh zgjedhjet, nuk mund të hyjë në parlament

para 2 dite - in7

Gazetari Blendi Fevziu, i ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit” nga Ylli Rakipi në MCN TV, ka folur pë humbjen e opozitës dhe veprimet që do të ndërmarrë Lulzim Basha. Fevziu tha se Basha duhet të vendosë...

Kush janë kandidatët e ‘djegur’ nga sistemi në Shqipëri, kanë marrë më shumë vota se sa deputetët e rinj

para 2 dite - Telegrafi

Në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit në Shqipëri, u përdor për herë të parë vota preferenciale. Por, listat nuk ishin plotësisht të hapura pasi siç e tregon dhe rezultati renditja ka penalizuar shumë...

Spahiu: Votat e pavlefshme janë të PS. Basha deklaroi fitoren në 25 prill pse nuk i njeh zgjedhjet tani?

para 2 dite - Top Channel

Juristi Kreshnik Spahiu në Open tha se votat e pavlefshme janë të PS. Ai tha i sigurt se PD dhe Basha do të futen në parlament në shtator pasi nuk duhet të bëjë sërish gabimin e 2019-ës. Spahiu: PD do...

Fevziu: Mendova se Rama do të humbte në këto zgjedhje

para 2 dite - Flaka

Blendi Fevziu, i ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit” nga Ylli Rakipi në MCN TV, ka komentuar rezultatin e zgjedhjeve të 25 prillit. Fevziu deklaroi se priste humbjen e mazhorancës dhe nuk e kishte menduar...

Edi Paloka: Për të qenë në parlament ose jo do të vendoset hap pas hapi

para 2 dite - Zhurnal

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka këtë të hënë në ABC ka bërë me dije se Partia Demokratike nuk do i njohë zgjedhjet. Ndër të tjera ai ka theksuar se është e qartë mënyra se si u bë e gjithë...

Paloka: Nëse do hyjmë në parlament do e vendosim mbas raportit të OSBE-ODIHR

para 2 dite - Aktuale

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka këtë të hënë në ABC ka bërë me dije se Partia Demokratike nuk do i njohë zgjedhjet. Ndër të tjera ai ka theksuar se është e qartë mënyra se si u bë e gjithë...

Fevziu e pranon publikisht: Mendova se Rama do të humbte në këto zgjedhje

para 2 dite - Tetova1

Blendi Fevziu, i ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit” nga Ylli Rakipi në MCN TV, ka komentuar rezultatin e zgjedhjeve të 25 prillit. Fevziu deklaroi se priste humbjen e mazhorancës dhe nuk e kishte menduar...

Fitorja e socialistëve dhe katastrofa e demokratëve

para 2 dite - Java News

Nga Kastriot Kotoni Fitorja e zgjedhjeve nga Partia Socialiste nuk ishte rrufe në qiell të hapur, ajo u gatua me mjeshtëri dhe kualitet nga një staf profesionistësh, që detyrimisht të bën të mendosh e...

“Lulzim Bashën nuk e mund dot askush në PD”/ Blendi Fevziu komenton paralajmërimin e opozitës për të mos njohur zgjedhjet

para 2 dite - Bota Sot

Zërat sipas të cilëve PD mund të mos e njohë rezultatin e zgjedhjeve, sipas gazetarit Blendi Fevziu, nëse janë të vërtetë, e ngarkojnë Lulzim Bashën me barrën e provës. Fevziu tha se zbardhja e manipulimit...

Blendi Fevziu: Basha vetëm po iku vetë, as Berisha nuk e mund më në PD!

para 2 dite - Albeu

“Nëse Basha nuk jep dorëheqjen, atë nuk e mund dot kush në PD. As Sali Berisha nuk e mund dot Lulzim Bashën në PD…” Gazetari Blendi Fevziu, i ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit” nga Ylli Rakipi në MCN...

Kush janë kandidatët e ‘djegur’ nga sistemi në Shqipëri, kanë marrë më shumë vota se sa deputetët e rinj

para 2 dite - Bota Sot

Në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit në Shqipëri, u përdor për herë të parë vota preferenciale. Por, listat nuk ishin plotësisht të hapura pasi siç e tregon dhe rezultati renditja ka penalizuar shumë...

Spahiu: Votat e pavlefshme janë të PS. Basha deklaroi fitoren në 25 prill pse nuk i njeh zgjedhjet tani?

para 2 dite - Bota Sot

Juristi Kreshnik Spahiu në Open tha se votat e pavlefshme janë të PS. Ai tha i sigurt se PD dhe Basha do të futen në parlament në shtator pasi nuk duhet të bëjë sërish gabimin e 2019-ës. Spahiu: PD do...

Paloka: Nëse do hyjmë në parlament do e vendosim mbas raportit të OSBE-ODIHR

para 2 dite - Bota Sot

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka këtë të hënë në ABC ka bërë me dije se Partia Demokratike nuk do i njohë zgjedhjet. Ndër të tjera ai ka theksuar se është e qartë mënyra se si u bë e gjithë...

“Lulzim Bashën nuk e mund dot askush në PD edhe nëse…”/ Blendi Fevziu komenton paralajmërimin e opozitës për të mos njohur zgjedhjet

para 2 dite - Panorama

Zërat sipas të cilëve PD mund të mos e njohë rezultatin e zgjedhjeve, sipas gazetarit Blendi Fevziu, nëse janë të vërtetë, e ngarkojnë Lulzim Bashën me barrën e provës. Fevziu tha se zbardhja e manipulimit...

Fevziu e pranon publikisht: Mendova se Rama do të humbte në këto zgjedhje

para 2 dite - InfoShqip

Blendi Fevziu, i ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit” nga Ylli Rakipi në MCN TV, ka komentuar rezultatin e zgjedhjeve të 25 prillit. Fevziu deklaroi se priste humbjen e mazhorancës dhe nuk e kishte menduar...

Ironia e Kreshnik Spahiut: PD tha “fituam” në 25 prill, pastaj tha “janë manipuluar”

para 2 dite - Java News

Ish kreu i Aleances Kuqezi dhe Juristi i njohur Kreshnik Spahiu tha se e vetmja mënyrë që PD të mos-njohë zgjedhjet zyrtarisht është të shkojë në KQZ dhe të dorëzojë mandatin e deputetit, të mos e pranojë,...

Shqipëri: Kush janë kandidatët e ‘djegur’ nga sistemi që kanë marrë më shumë vota se sa deputetët e rinj

para 2 dite - Telegrafi

Në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit, u përdor për herë të parë vota preferenciale. Por, listat nuk ishin plotësisht të hapura pasi siç e tregon dhe rezultati renditja ka penalizuar shumë figura. Shumë...

Fevziu e pranon publikisht: Mendova se Rama do të humbte në këto zgjedhje!

para 2 dite - Albeu

Blendi Fevziu, i ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit” nga Ylli Rakipi në MCN TV, ka komentuar rezultatin e zgjedhjeve të 25 prillit. Fevziu deklaroi se priste humbjen e mazhorancës dhe nuk e kishte menduar...

Paloka: Nëse do hyjmë në parlament do e vendosim mbas raportit të OSBE-ODIHR

para 2 dite - Flaka

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka këtë të hënë në ABC ka bërë me dije se Partia Demokratike nuk do i njohë zgjedhjet. Ndër të tjera ai ka theksuar se është e qartë mënyra se si u bë e gjithë...

A u pendua për djegien e mandatit? Paloka: Kam qenë kundër për kohën

para 2 dite - InfoShqip

N/ kryetari i PD-së Edi Paloka pranoi mbrëmjen e sotme në Radarin Informativ në ABC se nuk ka qenë dakord me kohën e djegies së mandateve nga opozita, në shkurt të vitit 2019. “Unë vetë kam pasur një mendim...

Paloka: Do të ketë zgjedhje në PD, kush mendon se e bën më mirë se Basha apo Paloka e ka rrugën e hapur

para 2 dite - Zhurnal

Një grup brenda PD-së me ish-presidentin Bujar Nishani në krye, i cili është njëherësh kryetar i Këshillit Kombëtar, ish-deputetin Arben Imami dhe ish-sekretarin e Përgjithshëm të Partisë Demokratike Arben...

Paloka: Nëse do hyjmë në parlament do e vendosim mbas raportit të OSBE-ODIHR

para 2 dite - Gazeta Express

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka këtë të hënë në ABC ka bërë me dije se Partia Demokratike nuk do i njohë zgjedhjet. Ndër të tjera ai ka theksuar se është e qartë mënyra se si u bë e gjithë...

A u pendua për djegien e mandatit? Paloka: Kam qenë kundër për kohën

para 2 dite - ABC News

N/ kryetari i PD-së Edi Paloka pranoi mbrëmjen e sotme në Radarin Informativ në ABC se nuk ka qenë dakord me kohën e djegies së mandateve nga opozita, në shkurt të vitit 2019. “ Unë vetë kam pasur një...

Fevziu e pranon publikisht: Mendova se Rama do të humbte në këto zgjedhje

para 2 dite - Zyrtare

Blendi Fevziu, i ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit” nga Ylli Rakipi në MCN TV, ka komentuar rezultatin e zgjedhjeve të 25 prillit. Fevziu deklaroi se priste humbjen e mazhorancës dhe nuk e kishte menduar...

Edi Paloka: Partia Demokratike nuk njeh zgjedhjet e 25 prillit, do e vendosim më vonë nëse do futemi në Parlament

para 2 dite - Dosja.al

Edi Paloka 3 Maj, 2021 22:53 TIRANË – Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka ka thënë se Partia Demokratike nuk do të njohë zgjedhjet e 25 prillit. I ftuar në emisionin “Radar Informativ” në ABC,...

Thirrjet për dorëheqje, Paloka: Partia ka zgjedhje, e keni rrugën hapur, unë bëra burg për PD-në

para 3 dite - ABC News

Një grup brenda PD-së me ish-presidentin Bujar Nishani, njëherësh kryetar i Këshillit Kombëtar, ish-deputetin Arben Imamin dhe ish-sekretarin e Përgjithshëm të Partisë Demokratike Arben Ristani dhe të...

Ironia/Demokratët i kërkojnë dorëheqjen, por Basha do të vazhdojë…. deri në fitore!

para 2 dite - Java News

Që prej nisjes së “luftës brenda PD-së”, Lulzim Basha iu është përgjigjur për herë të parë, shkurt dhe qartë të gjithë kritikëve dhe kërkesës së tyre për dorëheqje. “Beteja do të vazhdojë deri në fitore”,...

Paloka: Nuk do i njohim zgjedhjet, më surprizoi urimi i Dukës për PS-në

para 3 dite - ABC News

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka këtë të hënë nga Radar Informativ në ABC ka bërë me dije se Partia Demokratike nuk do i njohë zgjedhjet. Ndër të tjera ai ka theksuar se është e qartë mënyra...

Fevziu: Basha të marrë vendim një herë në jetë! Nëse nuk njeh zgjedhjet, nuk mund të hyjë në parlament

para 2 dite - Dosja.al

Blendi Fevziu 3 Maj, 2021 22:03 TIRANË- Gazetari Blendi Fevziu, i ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit” nga Ylli Rakipi në MCN TV, ka folur pë humbjen e opozitës dhe veprimet që do të ndërmarrë Lulzim...

“Duhet dikush ta rrëzojë”, Blendi Fevziu shpjegon përse parashikonte humbjen e Ramës: Prisja një votë proteste për mënyrën si ka qeverisur

para 2 dite - FaxWeb

Blendu Fevziu, i ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit” nga Ylli Rakipi në MCN TV, ka komentuar rezultatin e zgjedhjeve të 25 prillit. Fevziu deklaroi se priste humbjen e mazhorancës dhe nuk e kishte menduar...

INTERVISTA/ “Rama tjetërsoi vullnetin e shqiptarëve”, Paloka: Në mënyrën më çnjerëzore u përdor edhe pandemia apo vaksinimi. PD grup pune për…

para 3 dite - BalkanWeb

PD-ja nuk mund ta sjellë ndryshimin që u premtoi shqiptarëve përmes zgjedhjeve të 25 prillit, por Edi Paloka beson se, pavarësisht tjetërsimit të vullnetit të shqiptarëve, në një formë apo në një tjetër...

Blendi Fevziu: Mendova se Rama do të rrëzohej në këto zgjedhje

para 2 dite - Dosja.al

Blendi Fevziu 3 Maj, 2021 21:10 TIRANË- Blendu Fevziu, i ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit” nga Ylli Rakipi në MCN TV, ka komentuar rezultatin e zgjedhjeve të 25 prillit. Fevziu deklaroi se priste humbjen...

Nasip Naço: Do vazhdoja të kontribuoja për LSI nëse ftohesha dhe për një kafe! S’vija nga rruga

para 3 dite - Lexo

Ish-ministri i Drejtësisë nga radhët e LSI, Nasip Naço ka qenë i ftuar ditën e sotme në studion në emisionin “Me Xhaxhiun” ku ka folur për arsyet e largimit nga LSI dhe bashkimin me Partinë Socialiste....

Pse Lulzim Basha nuk do të iki, as pas kësaj humbje!

para 3 dite - Lexo

Nga Alfred Peza Nëse ndokujt i ka mbetur pishman, që nuk e pati mundësi ta shihte Lulzim Bashën si Kryeministër pas 25 prillit, e ka shumë kollaj për ta përfytyruar atë. Mjafton të shihni, sesi ai po sillet...

Pse Lulzim Basha nuk do të iki, as pas kësaj humbje

para 3 dite - Java News

Nga Alfred Peza Nëse ndokujt i ka mbetur pishman, që nuk e pati mundësi ta shihte Lulzim Bashën si Kryeministër pas 25 prillit, e ka shumë kollaj për ta përfytyruar atë. Mjafton të shihni, sesi ai po sillet...

Koha për restart

para 3 dite - Java News

Nga Mimoza Dervishi Të martën e shkuar pas humbjes, Basha mbajti një fjalim në stilin e tij gjeagjëzë, ku askush nuk kuptoi nëse ai, do rrijë apo do ikë. Një gjë është e sigurt: opozita, si e tërë ka nevojë...

Rama për La Repubblica: Pse fitojmë ne, pse humb opozita

para 3 dite - InfoShqip

“Ne do të bëjmë një revolucion digjital dhe që nga shtatori 2022 të gjithë fëmijët shqiptarë do të studiojnë me detyrim anglishten që nga klasa e parë ”, thotë kryeministri Edi Rama, duke i treguar La...

SHIFRAT/ Rezultatet i PS në çdo bashki, maxhoranca regjistron rënie në 8 qarqe (FOTO LAJM)

para 3 dite - Albeu

Partia Socialiste fitoi për herë të tretë radhazi zgjedhjet parlamentare duke thyer kështu një traditë që ishte vendosur në Shqipëri. Ky është mandati i dytë që Kryeministri Rama do të drejtojë vendin...

INTERVISTA/ “Rama tjetërsoi vullnetin e shqiptarëve”, Paloka: Nuk i njohim zgjedhjet

para 3 dite - Almakos

Valentina Madani – PD-ja nuk mund ta sjellë ndryshimin që u premtoi shqiptarëve përmes zgjedhjeve të 25 prillit, por Edi Paloka beson se, pavarësisht tjetërsimit të vullnetit të shqiptarëve, në një formë...

“Borxhli i jam vetëm votuesve dhe jo lidershipit”, flet Nasip Naço: Do vazhdoja të kontribuoja për LSI nëse …

para 3 dite - FaxWeb

Ish-Ministri i Drejtësisë nga radhët e LSI, Nasip Naço ka qenë i ftuar ditën e sotme në studion në emisionin “Me Xhaxhiun” ku ka folur për arsyet e largimit nga LSI dhe bashkimin me Partinë Socialiste....

Mandati i tretë, ja rezultatet e Partisë Socialiste në çdo bashki! Maxhoranca regjistron rënie në 8 qarqe

para 3 dite - Bota Sot

Partia Socialiste fitoi për herë të tretë radhazi zgjedhjet parlamentare duke thyer kështu një traditë që ishte vendosur në Shqipëri. Ky është mandati i dytë që Kryeministri Rama do të drejtojë vendin...

TABELAT/ Mandati i tretë, ja rezultatet e Partisë Socialiste në çdo bashki! Maxhoranca regjistron rënie në 8 qarqe, por…

para 3 dite - Panorama

MARIGLEN KUME/ Partia Socialiste fitoi për herë të tretë radhazi zgjedhjet parlamentare duke thyer kështu një traditë që ishte vendosur në Shqipëri. Ky është mandati i dytë që Kryeministri Rama do të drejtojë...

Kujt i japin mandat Rama e Kryemadhi/ Të dy kanë fituar mandate në Vlorë e Durrës, Fier dhe Tiranë

para 3 dite - Top Channel

Lëvizja Socialiste për Integrim, e njohur si një forcë politike me në fokus rininë duhet të marrë një vendim të rëndësishëm për deputetët e ardhshëm që do ulen në parlament. Gjithçka është në dorën e kryetares...

Kujt i japin mandat Rama e Kryemadhi/ Të dy kanë fituar mandate në Vlorë e Durrës, Fier dhe Tiranë

para 3 dite - Bota Sot

Lëvizja Socialiste për Integrim, e njohur si një forcë politike me në fokus rininë duhet të marrë një vendim të rëndësishëm për deputetët e ardhshëm që do ulen në parlament. Gjithçka është në dorën e kryetares...

Dy gabime strategjike të opozitës, dhe ca taktike…

para 3 dite - Lexo

Nga Eduard Zaloshnja/ Bojkotimi i Kuvendit dhe i zgjedhjeve lokale para zgjedhjeve parlamnetare të 25 prillit, janë dy gafat më të rënda strategjike të një opozite shqiptare qysh prej 1991-shit. Me bojkotimin...

Dy gabime strategjike të opozitës, dhe ca taktike…

para 3 dite - Java News

Nga Eduard Zaloshnja Bojkotimi i Kuvendit dhe i zgjedhjeve lokale para zgjedhjeve parlamnetare të 25 prillit, janë dy gafat më të rënda strategjike të një opozite shqiptare qysh prej 1991-shit. Me bojkotimin...

Tjetër provë që rrëzon Metën/ Votat e pavlefshme bën që PS të humb mandatin e 9-të në Librazhd, ngatërresa me fletën e votimit rekord me 7%

para 3 dite - Java News

Report Tv sjell fakte të tjera, bazuar në analizimin e shifrave të zyrtare që konfirmojnë se numri i shqetësues i votave të pavlefshme në zgjedhjet e 25 prillit 2021, ka dëmtuar më shumë Partinë Socialiste,...

I kërkojnë dorëheqjen/ “Zgjohet” Basha: Beteja do të vijojë deri në fitore!

para 3 dite - Java News

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha, duket i vendosur që të mos japë dorëheqjen nga drejtimi i kësaj force politike, pas humbjeve ne zgjedhjet e 25 prillit. Të gjithë demokratëve që i kërkojnë dorëheqjen...

Lefter Maliqi: Të ngrihet populli, vendi të shkojë në zgjedhje të parakohshme

para 3 dite - Mapo

Deputeti i opozitës parlamentare, Lefter Maliqi bën thirrje për zgjedhje të parakohshme. Gjatë një deklarate për mediat nga Kryesia e Kuvendit, Maliqi akuzoi PS-në se sipas tij ka manipuluar zgjedhjet...

Shqipëria – zgjedhjet e 25 prillit

para 3 dite - Bota Sot

Zgjedhjet parlamentare në Shqipëri të 25 prillit të vitit në vazhdim u realizuan në një atmosferë tejet të tensionuar. Midis Partisë Socialiste, në një anë dhe Partisë Demokratike e LSI-së, në anën tjetër,...

Nuk arriti të marrë mandat në Vlorë, kandidatja e PD, Meçorapaj: Duhet të ishim njohur më mirë me kundërshtarin, braktisja e mandateve ishte një gabim

para 3 dite - FaxWeb

Kandidatja e PD për qarkun e Vlorës, Nada Meçorapaj, ka dhënë një intervistë për Fax Neës, pas përfundimit të procesit të numërimit, si rezultat i të cilit, nuk arriti të siguronte votat e mjaftueshme...

“Shqipëria fitoi”, reportazhi i gazetës zvicerane: Gjuajtja e tretë e Edi Ramës

para 3 dite - ABC News

Si basketbollist ai ishte lojtar skuadre, si artist ishte i hapur për debate. Tani që po hyn në mandatin e tij të tretë si Kryeministër i Shqipërisë, Edi Rama duhet thënë se i ka harruar të dy. -Një reportazh...

Deputeti: Opozita po mbledh prova që të kërkojë zgjedhje të parakohshme

para 3 dite - Klan

Deputeti: Opozita po mbledh prova që të kërkojë zgjedhje të parakohshme Deputeti i opozitës, Lefter Maliqi, ka deklaruar këtë të hënë se mazhoranca kishte për synim në zgjedhjet e 25 Prillit goditjen e...

Lefter Maliqi thirrje popullit: Vendi të shkojë në zgjedhje të parakohshme!

para 3 dite - Albeu

Deputeti i opozitës parlamentare, Lefter Maliqi akuzoi gjatë një deklarate për media Partinë Socialiste, se sipas tij ka manipuluar zgjedhjet e 25 prillit. Për pasojë, Maliqi bëri thirrje për zgjedhje...

Thirrja e Lefter Maliqit: Zgjedhje të parakohshme vjeshtën e ardhshme

para 3 dite - Vizion Plus

Deputeti Lefter Maliqi bëri një dalje për mediat këtë të hënë për të kërkuar zgjedhje të parakohshme. Ai deklaroi se opozita nuk duhet kurrsesi të pranojë qeverinë e Edi Ramës dhe për këtë, duhet të aktivizohet...

SHQIPËRIA – ZGJEDHJET E 25 PRILLIT

para 3 dite - Tetova Sot

Zgjedhjet parlamentare në Shqipëri të 25 prillit të vitit në vazhdim u realizuan në një atmosferë tejet të tensionuar. Midis Partisë Socialiste, në një anë dhe Partisë Demokratike e LSI-së, në anën tjetër,...

“Zgjedhjet janë manipuluar”, Lefter Maliqi thirrje opozitës: Të ngrihet populli, vendi të shkojë në zgjedhje të parakohshme

para 3 dite - BalkanWeb

Deputeti aktual i opozitës në Parlamentin shqiptar, Lefter Maliqi, në një deklaratë për mediat, bëri thirrje për zgjedhje të parakohshme, pasi sipas tij, Partia Socialiste ka manipuluar zgjedhjet e 25...

‘Zgjedhjet janë vjedhur’, Lefter Maliqi thirrje opozitës: Të ngrihet populli, vendi të shkojë në zgjedhje të parakohshme

para 3 dite - NOA

Në një deklaratë për mediat, Deputeti aktual i opozitës në Parlamentin shqiptar, Lefter Maliqi bëri thirrje për zgjedhje të parakohshme, pasi sipas tij, Partia Socialiste ka manipuluar zgjedhjet e 25 prillit....

Nga Tom Doshi tek Rrahman Rraja/ PD publikon videon: Këta janë autorët e masakrës zgjedhore

para 3 dite - Top Channel

Partia Demokratike, e cila nuk arriti të mposhtë Partinë Socialiste në zgjedhjet e 25 prillit ka paralajmëruar se do të publikojë vazhdimisht me fakte që tregojnë se janë vjedhur votat. Videoja e publikuar...

Deputeti me deklaratë të fortë: Zgjedhje të parakohshme në vjeshtë. Opozita e bashkuar të ngrihet dhe të kërkojë…

para 3 dite - Panorama

Deputeti në detyrë i opozitës së re në Parlament, Lefter Maliqi, i cili kandidoi nën siglën e LSI-së në qarkun e Beratit, i ka bërë thirrje opozitës së bashkuar të mos i njohë zgjedhjet e 25 prillit, por...

Gratë më të votuara në zgjedhjet e 25 prillit dhe të mandatuarat

para 3 dite - Dosja.al

Procesi i votimit 3 Maj, 2021 12:46 Kandidatet femra në zgjedhjet e 25 prillit, nga të tre partitë kryesore, PS, PD, LSI kanë arritur të marrin gjithsej 328 mijë vota, nga rreth 1.6 milionë votues në total,...

Maliqi thirrje Bashës: Kemi prova të mjaftueshme, opozita të kërkojë zgjedhje të parakohshme

para 3 dite - ABC News

Lefter Maliqi në një komunikim për mediat deklaroi se fitorja e Partisë Socialiste u arrit nga krimi dhe vjedhja. Nëse opozita e bashkuar pranon Edi Ramën kryeministër ky është krimi më i madh që do të...

Reportazhi i gazetës zvicerane: Gjuajtja e tretë e Edi Ramës

para 3 dite - Aktuale

Si basketbollist ai ishte lojtar skuadre, si artist ishte i hapur për debate. Tani që po hyn në mandatin e tij të tretë si Kryeministër i Shqipërisë, Edi Rama duhet thënë se i ka harruar të dy. -Një reportazh...

10 arsye të forta përse Lulzim Basha duhet të largohet nga drejtimi i PD

para 3 dite - Lexo

Nga Roland Qafoku/ Partia Demokratike ndodhet në udhëkryqin më delikat në historinë e saj që nga themelimi më 12 dhjetor 1990. Me një humnerë bilancesh në 8 vjet në opozitë dhe me mungesë busulle për të...

Maliqi thirrje Bashës: Opozita të kërkojë zgjedhje të parakohshme. LSI mbijetoi, jemi më të fortë se kurrë

para 3 dite - Java News

Lefter Maliqi në një komunikim për mediat, deklaroi se fitorja e Partisë Socialiste u arrit nga krimi dhe vjedhja. Ai gjithashtu i ka bërë thirrje opozitës që të mos i njohë zgjedhjet e 25 prillit , ndërsa...

Nga Saranda në Shkodër, demokratët dalin në mbështetje të Lulzim Bashës: Misioni i PD dhe i kryetarit nuk ndalet këtu, por…

para 3 dite - Zhurnal

Kritikët e kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha riaktivizuan edhe një herë shpirtin opozitar ndaj kryedemokratit menjëherë pas përfundimit të numërimit të fletëve të para nga kutitë e votimit....

Partia Demokratike publikon videon: Ja autorët e masakrës zgjedhore

para 3 dite - Zhurnal

Partia Demokratike një javë pas zgjedhjeve ka publikuar një video ku akuzon politikanët që sipas saj janë autorët e masakrës zgjedhore të 25 prillit. Sipas PD, autorët kryesorë janë Edi Rama me Tom Doshin...

10 arsye të forta përse Lulzim Basha duhet të largohet nga drejtimi i PD

para 3 dite - Java News

Nga Roland Qafoku Partia Demokratike ndodhet në udhëkryqin më delikat në historinë e saj që nga themelimi më 12 dhjetor 1990. Me një humnerë bilancesh në 8 vjet në opozitë dhe me mungesë busulle për të...

“Shqipëria fitoi”, reportazhi i gazetës zvicerane: Gjuajtja e tretë e Edi Ramës! Është pak si këngëtarja Rihanna, fitorja këndohet me punë

para 3 dite - Dosja.al

Edi Rama 3 Maj, 2021 12:13 Si basketbollist ai ishte lojtar skuadre, si artist ishte i hapur për debate. Tani që po hyn në mandatin e tij të tretë si Kryeministër i Shqipërisë, Edi Rama duhet thënë se...

Reportazhi i gazetës zvicerane: Gjuajtja e tretë e Edi Ramës

para 3 dite - Bota Sot

Si basketbollist ai ishte lojtar skuadre, si artist ishte i hapur për debate. Tani që po hyn në mandatin e tij të tretë si Kryeministër i Shqipërisë, Edi Rama duhet thënë se i ka harruar të dy. -Një reportazh...

Partia Demokratike publikon videon: Ja autorët e masakrës zgjedhore

para 3 dite - BalkanWeb

Partia Demokratike një javë pas zgjedhjeve ka publikuar një video ku akuzon politikanët që sipas saj janë autorët e masakrës zgjedhore të 25 prillit. Sipas PD, autorët kryesorë janë Edi Rama me Tom Doshin...

PD publikon videon: Ja kush janë autorët e masakrës zgjedhore më 25 Prill

para 3 dite - NOA

Partia Demokratike një javë pas zgjedhjeve ka publikuar një video ku akuzon politikanët që sipas saj janë autorët e masakrës zgjedhore të 25 prillit. Sipas PD, autorët kryesorë janë Edi Rama me Tom Doshin...

Reportazhi i gazetës zvicerane: Gjuajtja e tretë e Edi Ramës

para 3 dite - Tetova Sot

Si basketbollist ai ishte lojtar skuadre, si artist ishte i hapur për debate. Tani që po hyn në mandatin e tij të tretë si Kryeministër i Shqipërisë, Edi Rama duhet thënë se i ka harruar të dy. -Një reportazh...

Demokratët ngrenë akuzën: Rama-Doshi janë autorët e masakrës zgjedhore (VIDEO)

para 3 dite - Albeu

Partia Demokratike ka publikuar një video me pjesë nga fjalimet kryeministrit Edi Rama gjatë fushatës që thotë: Kur votat të fillojnë të numërohen ju do ta kuptoni sepse Partia Socialiste nuk është Edi...

Reportazhi i gazetës zvicerane/ Gjuajtja e tretë e Edi Ramës

para 3 dite - Java News

Si basketbollist ai ishte lojtar skuadre, si artist ishte i hapur për debate. Tani që po hyn në mandatin e tij të tretë si Kryeministër i Shqipërisë, Edi Rama duhet thënë se i ka harruar të dy. -Një reportazh...

PD poston videon: Rama-Doshi janë autorët e masakrës zgjedhore

para 3 dite - Klan

PD poston videon: Rama-Doshi janë autorët e masakrës zgjedhore Partia Demokratike vijon të akuzojë kryeministrin Edi Rama dhe kryetarin e PSD-së, Tom Doshi për atë që ata e konsiderojnë masakër zgjedhore,...

Reportazhi i gazetës zvicerane/ Gjuajtja e tretë e Edi Ramës

para 3 dite - Lexo

Si basketbollist ai ishte lojtar skuadre, si artist ishte i hapur për debate. Tani që po hyn në mandatin e tij të tretë si Kryeministër i Shqipërisë, Edi Rama duhet thënë se i ka harruar të dy. -Një reportazh...

“Kur votat të fillojnë të numërohen…”/ Partia Demokratike poston videon me deklaratën e Ramës: Ja kush janë autorët e masakrës zgjedhore

para 3 dite - Panorama

Partia Demokratike ka publikuar një video, ku pretendon se Edi Rama dhe Tom Doshi janë autorët e masakrës zgjedhore. Në videon e publikuar nga PD, dëgjohet kryeministri Rama, i cili gjatë fushatës elektorale...

Kush janë kandidatët nga 4 partitë e mandatuara që kanë siguruar më shumë vota personale ?

para 3 dite - Scan TV

Pas publikimit të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve të partive dhe kandidatëve të mandatuar, risia e këtyre zgjedhjeve vendore ka qenë votat personale të kandidatëve të secilës parti pjesëmarrëse në zgjedhje....

PD poston videon: Rama-Doshi janë autorët e masakrës zgjedhore

para 3 dite - ABC News

PD poston videon: Rama-Doshi janë autorët e masakrës zgjedhore. &

PD poston videon: Rama-Doshi janë autorët e masakrës zgjedhore

para 3 dite - Java News

Partia Demokratike ka publikuar një video, ku pretendon se Edi Rama dhe Tom Doshi janë autorët e masakrës zgjedhore. Në videon e publikuar nga PD, dëgjohet kryeministri Rama, i cili gjatë fushatës elektorale...

Nga Saranda në Shkodër, demokratët dalin në mbështetje të Lulzim Bashës: Misioni i PD dhe i kryetarit nuk ndalet këtu, por…

para 3 dite - Panorama

MARIGLEN KUME/ Kritikët e kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha riaktivizuan edhe një herë shpirtin opozitar ndaj kryedemokratit menjëherë pas përfundimit të numërimit të fletëve të para nga kutitë...

“Sjelljet anormale të Metës e çuan LSI atje ku e meriton”/ Klosi: Nuk u soll kurrë si president. Basha s’fiton dot me Berishën nëpër këmbë

para 3 dite - Java News

Ish-kreu i Shërbimit Informativ Shtetëror, Fatos Klosi ka komentuar aktualitetin politik në vend, ndërsa e ka ndalur theksin tek zgjedhjet parlamentare të 25 prillit, arsyet se përse opozita e bashkuar...

Të mos kesh mësuar asgjë, nga djegia e mandateve!

para 3 dite - Java News

Nga Alfred Peza Nuk ka njerëz më në hall, se ata që u duhet të mbrojnë publikisht me koshiencë, diçka të gabuar. Kjo i bën të duken jo vetëm qesharakë, gjysëm të çmendur e njerëz që janë gati të fyejnë...

Reportazhi i gazetës zvicerane: Gjuajtja e tretë e Edi Ramës

para 3 dite - KosovaPress

Si basketbollist ai ishte lojtar skuadre, si artist ishte i hapur për debate. Tani që po hyn në mandatin e tij të tretë si Kryeministër i Shqipërisë, Edi Rama duhet thënë se i ka harruar të dy. -Një reportazh...

Nebih Rexhepi: Udhëheqësit e opozitës në Shqipëri me në krye Sali Berishën duhet t’i thonë lamtumirë politikës

para 3 dite - Radio Kosova e Lire

Kjo opozitë e Shqipërisë e cila nuk di tjetër përveç humbjeve të njëpasnjëshme e kanë shansin e fundit që të reflektojnë dhe të hapin rrugë për demokratizim të brendshëm. Një gjë e tillë vështirë se mund...

Partia Demokratike ndan videon: Rama-Doshi janë autorët e masakrës zgjedhore!

para 3 dite - Dosja.al

Edi Rama 3 Maj, 2021 9:01 TIRANË – Partia Demokratike ka ndarë mëngjesin e sotëm një video në të cilën shfaqet Rama në një nga mitngjet e tij. PD shkruan përkrah videos se Rama dhe Doshi janë dy autorët...

Të mos kesh mësuar asgjë, nga djegia e mandateve!

para 3 dite - Lexo

Nga Alfred Peza Nuk ka njerëz më në hall, se ata që u duhet të mbrojnë publikisht me koshiencë, diçka të gabuar. Kjo i bën të duken jo vetëm qesharakë, gjysëm të çmendur e njerëz që janë gati të fyejnë...

Nga kutitë e gabuara te fletët e pavlefshme, ata mbeten të njëjtët

para 3 dite - Java News

Nga Bajram Peçi Në kokë i ka zënë vend një mendim i vetëm: të mos njoh rezultatin e zgjedhjeve. Mendimi, kapur pas të cilit Ilir Meta shpreson më kot, u bluajt prej hirësisë së tij në pak kohë. Që të pështyjë...

La Repubblica: Edi Rama dhe e majta moderne

para 4 dite - RTK

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama në intervistë për të përditshmen italiane flet për të të ardhmen e vendit dhe vijimin e qeverisjes për një mandat të tretë. Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka dhënë...

Grupimet brenda PD-së/ “Basha rri” dhe “Basha boll”

para 4 dite - Lexo

Pas dështimit në zgjedhjet e 25 prillit, Partia Demokratike duket se po kalon një nga momentet më të veshtira të saj. Bëhet fjalen per krizën e lidershipit që vitet e fundit ka qenë në pikepyetje të mëdha...

Edi Rama për “La Repubblica” tregon se si do ta qeverisë Shqipërinë gjatë mandatit të tretë

para 4 dite - Koha.mk

Tiranë, 2 maj – Kryeministri shqiptar Edi Rama ka dhënë një intervistë për median e njohur italiane “La Repubblica”, ku ka folur për zgjedhjet e 25 prillit dhe mandatin e tij të tretë. “Ne do të bëjmë...

LSI humbi 118 mijë vota

para 4 dite - Klan

LSI humbi 118 mijë vota PS dhe PD shënuan rritje të mbështetjes në elektorat Zgjedhjet parlamentare të 25 Prillit ndërsa konfirmuan socialistët si mazhorancë qeverisëse edhe për 4 vitet e ardhshme, sollën...

Rama: Ndërkombëtarët konfirmuan rregullsinë e zgjedhjeve

para 4 dite - Klan

Rama: Ndërkombëtarët konfirmuan rregullsinë e zgjedhjeve “PS është e pamposhtur si Interi i Mourinhos” La Republika është gazeta e parë ndërkombëtare që i ka shkëputur kryeministrit Edi Rama intervistën...

Vota e liderëve/ Kryesojnë Rama e Basha që fituan në kutitë e tyre, humbën Berisha, Meta e Kryemadhi

para 4 dite - Java News

Partia Socialiste ka fituar në të gjithë kutitë në Tiranë ku kanë votuar liderët e politikës shqiptare me përjashtim të zonës ku votoi kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha. ABC ka bërë një vëzhgim në...

Vota e liderëve, Rama e Basha fitojnë në kutitë e tyre, humb Berisha, Meta e Kryemadhi

para 4 dite - ABC News

Partia Socialiste ka fituar në të gjithë kutitë në Tiranë ku kanë votuar liderët e politikës shqiptare me përjashtim të zonës ku votoi kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha. ABC ka bërë një vëzhgim në...

Rama e Basha fitojnë në kutitë e tyre, humbin Berisha, Meta e Kryemadhi

para 4 dite - Lexo

Partia Socialiste ka fituar në të gjithë kutitë në Tiranë ku kanë votuar liderët e politikës shqiptare me përjashtim të zonës ku votoi kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha. ABC ka bërë një vëzhgim në...

Rama për fitoren në zgjedhje: Ishte më e vështira, por është edhe më e bukura

para 4 dite - TV21

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se beteja për mandatin e tretë ishte beteja me e vështire që ai ka udhëhequr prej momentit që ka hyrë në politikë. Në një intervistë për të përditshmen italiane “La Repubblica”...

Rama për “La Repubblica”: Opozita i humbet gjithmonë zgjedhjet sepse… Zbulon nëse do të bashkëpunojë me Tom Doshin

para 4 dite - Top Channel

“Ne do të bëjmë një revolucion digjital dhe që nga shtatori 2022 të gjithë fëmijët shqiptarë do të studiojnë me detyrim anglishten që nga klasa e parë”, ka thënë kryeministri Edi Rama, në një intervistë...

Edi Rama për ‘La Repubblica’ tregon se si do ta qeverisë Shqipërinë gjatë mandatit të tretë

para 4 dite - Zhurnal

Kryeministri shqiptar Edi Rama ka dhënë një intervistë për median e njohur italiane “La Repubblica”, ku ka folur për zgjedhjet e 25 prillit dhe mandatin e tij të tretë. “Ne do të bëjmë një revolucion digjital...

Rama flet për “La Repubblica”: Fitorja e tretë më e vështira, por më e bukura

para 4 dite - Zeri

Kryeministri Edi Rama ka dhënë një intervistë për median e njohur italiane “La Repubblica”, ku ka folur për zgjedhjet e 25 prillit dhe mandatin e tij të tretë. “Ne do të bëjmë një revolucion digjital dhe...

Edi Rama për ‘La Repubblica’ tregon se si do ta qeveris Shqipërinë gjatë mandatit të tretë

para 4 dite - Telegrafi

Kryeministri shqiptar Edi Rama ka dhënë një intervistë për median e njohur italiane “La Repubblica”, ku ka folur për zgjedhjet e 25 prillit dhe mandatin e tij të tretë. “Ne do të bëjmë një revolucion digjital...

Rama për “La Repubblica”: Fitore e vështirë, por e bukur. Do të qeverisim vetëm

para 4 dite - Vizion Plus

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se beteja për mandatin e tretë ishte beteja me e vështire që ai ka udhëhequr prej momentit që ka hyrë në politikë. Në një intervistë për të përditshmen italiane “La Repubblica”...

INTERVISTA/ Edi Rama: Nuk kam nevojë të qeveris me Tom Doshin

para 4 dite - NOA

Kryeministri Edi Rama iu është përgjigjur akuzave të opozitës në lidhje me shitblerje të votave në zgjedhjet e 25 prillit. Në një intervistë për gazetën italiane ”La Repubblica”, kreu i qeverisë tha se...

Rama flet për “La Repubblica”: Fitorja e tretë më e vështira, por më e bukura, Ja si do ta ndryshoj Shqipërinë

para 4 dite - InfoShqip

Kryeministri Edi Rama ka dhënë një intervistë për median e njohur italiane “ La Repubblica ”, ku ka folur për zgjedhjet e 25 prillit dhe mandatin e tij të tretë. “ Ne do të bëjmë një revolucion digjital...

Rama flet për “La Repubblica”: Fitorja e tretë më e vështira, por më e bukura, Ja si do ta ndryshoj Shqipërinë

para 4 dite - Zyrtare

Kryeministri Edi Rama ka dhënë një intervistë për median e njohur italiane “ La Repubblica ”, ku ka folur për zgjedhjet e 25 prillit dhe mandatin e tij të tretë. “ Ne do të bëjmë një revolucion digjital...

Edi Rama tregon se si do ta qeveris Shqipërinë gjatë mandatit të tretë

para 4 dite - Arbresh

Kryeministri shqiptar Edi Rama ka dhënë një intervistë për median e njohur italiane “La Repubblica”, ku ka folur për zgjedhjet e 25 prillit dhe mandatin e tij të tretë. “Ne do të bëjmë një revolucion digjital...

Rama: Fitorja e tretë më e vështira, por më e bukura

para 4 dite - Epoka e Re

“Ne do të bëjmë një revolucion digjital dhe që nga shtatori 2022 të gjithë fëmijët shqiptarë do të studiojnë me detyrim anglishten që nga klasa e parë”, ka thënë kryeministri Edi Rama, duke i treguar “La...

Të fajësosh gjithkënd për humbjen, përveç vetes!

para 4 dite - Java News

Nga Alfred Peza Në kampin opozitar mbizotëron kultura e fajësimit të gjithkujt dhe të gjithçkaje, për disfatat politike dhe elektorale të pësuara, por pa e drejtuar asnjëherë gishtin drejt vetes. Drejt...

DËSHTIMI I OPOZITËS DHE OFERTA E RAMËS

para 5 dite - Ina

Nga Dr. Ndue BARDHI Zgjedhjet kanë përfunduar, tash partitë kryesore duhet të tregojnë pjekuri dhe të kenë vullnet për të rishikuar planin strategjik te veprimit te mëtejmë politik. Në këtë sens opozita...

Zgjedhjet e 25 prillit dhe zgjedhjet e Bashës në PD

para 5 dite - Java News

Nga Mero Baze Zgjedhjet e 25 prillit përfunduan dhe raporti paraprak i OSBE- ODIHIR është ndoshta i miri i gjithë kohëve për ndonjë palë zgjedhje në Shqipëri. Ai paraqet si problem kryesor për zgjedhjet...

Në mëngjesin e 26 prillit zgjedhjet ishin në rregull: Ç’ndodhi pastaj, që opozita u zgjua nga “ëndrra e madhe”?

para 5 dite - Java News

Nga Bledi Lumani Pamjet e së dielës mbrëma të 25 prillit janë emblematike. Lulzim Basha u shfaq menjëherë pas publikimit të një exit polli në Top Channel nga Baton Haxhiu, që befasoi çdokënd. Exit polli...

“Pse janë shanset për një qeveri me bazë të gjerë e Kryeministër të modelit ‘Dragi’” – nga Preç Zogaj

para 5 dite - NOA

NGA PREÇ ZOGAJ E para: nuk do të këtë koalicion të madh siç u përfol andej-këndej para zgjedhjeve, përfolje e ushqyer nga ftesa e papritur për bashkëpunim e Edi Ramës drejtuar Lulzim Bashës në kulmin e...

Dy prej përgjigjeve që dhanë zgjedhjet e 25 prillit

para 5 dite - Java News

Nga Preç Zogaj E para: nuk do të këtë koalicion të madh siç u përfol andej-këndej para zgjedhjeve, përfolje e ushqyer nga ftesa e papritur për bashkëpunim e Edi Ramës drejtuar Lulzim Bashës në kulmin e...

Fitues të humbur dhe humbës të fituar

para 5 dite - BalkanWeb

Kur Juli Xhokaxhi më ftoi për të folur mbi rezultatin e zgjedhjeve të 25 prillit, i thashë se nuk mund të vija, për shkak të angazhimit tim në punën shkencore ne Institutin e Arkeologjisë dhe Akademinë...

Dy prej përgjigjeve që dhanë zgjedhjet e 25 prillit

para 5 dite - BalkanWeb

E para: nuk do të këtë koalicion të madh siç u përfol andej-këndej para zgjedhjeve, përfolje e ushqyer nga ftesa e papritur për bashkëpunim e Edi Ramës drejtuar Lulzim Bashës në kulmin e fushatës, me kusht...

Humbja e zgjedhjeve të 25 prillit ka përfshirë PD-në në një vorbull konflikti, pro dhe kundër Bashës

para 5 dite - Radio Kosova e Lire

Humbja e zgjedhjeve parlamentare të 25 prillit 2021 ka përfshirë Partinë Demokratike në një vorbull konflikti, duke provokuar ndarjen e partisë në dy kampe, pro dhe kundra Lulzim Bashës. Anëtarë dhe ish-anëtarë...

Edi Rama, me Erdoganin si praktikë dhe me Ataturkun si projekt

para 5 dite - Java News

Nga Lorenc Vangjeli Edhe pse vendi do të qeveriset nga Edi Rama, fituesi i këtyre zgjedhjeve është opozita. Socialistët mbeten në të njëjtin nivel votash nga viti 2017, kurse demokratët dhe LSI patën një...

Problemi 1-milionësh i PD-së

para 5 dite - BalkanWeb

Pasi humbi zgjedhjet e 2009-ës, Rama filloi një pelegrinazh të përjavshëm të militantëve socialistë në bulevard, me sloganin “Hap kutitë ose largohu!”. Madje atë seri të gjatë pelegrinazhi e mbylli me...

“Autogolat e opozitës”/ Analiza e Neritan Cekës: PD hyri në zgjedhje me një ushtri më pak, duhet një kontratë e hapur qeveri-opozitë

para 5 dite - Dosja.al

Lulzim Basha, kryetar i PD 1 Maj, 2021 13:09 Nga Neritan Ceka* Kur Juli Xhokaxhi më ftoi për të folur mbi rezultatin e zgjedhjeve të 25 prillit, i thashë se nuk mund të vija, për shkak të angazhimit tim...

Dy prej përgjigjeve që dhanë zgjedhjet e 25 prillit

para 5 dite - Panorama

PREÇ ZOGAJ E para: nuk do të këtë koalicion të madh siç u përfol andej-këndej para zgjedhjeve, përfolje e ushqyer nga ftesa e papritur për bashkëpunim e Edi Ramës drejtuar Lulzim Bashës në kulmin e fushatës,...

Çfarë qëllimi fsheh oferta e Ramës për bashkëpunim me opozitën?

para 5 dite - Java News

Nga Mustafa Nano Edi Rama i ka bërë një ofertë opozitës. Në thelb, oferta është shumë e thjeshtë: “Ejani të bashkëpunojmë! Formën e bashkëpunimit zgjidheni vet. Që nga përpjekjet e përbashkëta për të instaluar...

Problemi 1-milionësh i PD-së

para 5 dite - Java News

Nga Eduard Zaloshnja Pasi humbi zgjedhjet e 2009-ës, Rama filloi një pelegrinazh të përjavshëm të militantëve socialistë në bulevard, me sloganin “Hap kutitë ose largohu!”. Madje atë seri të gjatë pelegrinazhi...

PD meriton debat të ndershëm, pas zgjedhjeve të pandershme

para 5 dite - Mapo

Ndërrimi i kryetarëve të partive politike në Shqipëri është aq i rrallë, aq sa pas zgjedhjeve që lamë pas, është kthyer në gjahun e pëlqyer të pyllit mediatik për të prodhuar lajm dhe për të mbushur kohë...

PSE U HUMBËN ZGJEDHJET DHE ÇFARË DUHET TË BËJNË DEMOKRATËT

para 6 dite - KDPolitik

Autor: Redi Shehu Zgjedhjet e 25 prillit u zhvilluan. Ajo që u tha, u tha. Ngeli produkti politik që këto zgjedhje sollën. Plot 74 mandate për Partinë Socialiste, e cila fiton jo pak, por mandatin e tretë...

Poturet e Ilir Metës

para 6 dite - Java News

Nga Bedri Islami Zgjedhjet përfunduan. Tashmë dihen 140 deputetët e ardhshëm të Shqipërisë. Më parë se të ketë pasur parregullsi, ka patur fitues e humbës. Me më shumë se 140 mijë vota plus ndaj opozitës,...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK