PDK kërkon që Albin Kurti ta shkarkojë Donika Gërvallën

para një dite - Zhurnal

PDK kërkon që Albin Kurti ta shkarkojë Donika Gërvallën. Nga PDK-ja kanë kërkuar që kryeministri i vendit, Albin Kurti të marrë vendim urgjentisht që të shkarkojë kryediplomaten e Kosovës, Donika Gërvallën,...

PDK kërkon shkarkimin e Donika Gërvallës

para një dite - Bota Sot

Nga PDK-ja kanë kërkuar që kryeministri i vendit, Albin Kurti të marrë vendim urgjentisht që të shkarkojë kryediplomaten e Kosovës, Donika Gërvallën. Në një shkrim në Facebook, Betim Gjoshi nga PDK-ja...

PDK kërkon që Albin Kurti ta shkarkojë Donika Gërvallën

para një dite - RTK

Nga PDK-ja kanë kërkuar që kryeministri i vendit, Albin Kurti, të marrë vendim urgjentisht që të shkarkojë kryediplomaten e Kosovës, Donika Gërvallën. Në një shkrim në Facebook, Betim Gjoshi nga PDK-ja...

Kërkohet shkarkimi i Donika Gërvallës

para një dite - Bota Sot

Nga PDK-ja kanë kërkuar që kryeministri i vendit, Albin Kurti të marrë vendim urgjentisht që të shkarkojë kryediplomaten e Kosovës, Donika Gërvallën. Në një shkrim në Facebook, Betim Gjoshi nga PDK-ja...

PDK kërkon që Albin Kurti ta shkarkojë Donika Gërvallën

para një dite - OraInfo

PDK kërkon që Albin Kurti ta shkarkojë Donika Gërvallën. Nga PDK-ja kanë kërkuar që kryeministri i vendit, Albin Kurti të marrë vendim urgjentisht që të shkarkojë kryediplomaten e Kosovës, Donika Gërvallën,...

PDK kërkon shkarkimin e Donika Gërvallës

para një dite - Insajderi

Nga Partia Demokratike e Kosovës i kanë kërkuar kryeministrit Albin Kurti që urgjentisht ta shkarkojë Donika Gërvallën nga pozita e ministres së Punëve të Jashtme dhe Diasporës, njofton Insajderi. Betim...

Klinaku nga OVL-UÇK: Donika Gërvalla duhet të tregojë nëse ka dërguar dosje në Gjykatën Speciale

para një dite - Infokusi

Një deklaratë e bërë vite më parë nga aktualisht ministrja e Punëve të Jashtme e Kosovës, Donika Gërvalla, për Gjykatën Speciale dhe ish-krerët e UÇK-së ka ngjallu reagime të mëdha. Gërvalla atë kohë kishte...

Reagime për deklaratën e Gërvallës për dërgimin e materialeve në Hagë

para një dite - RTK

Gjatë ditës së hënë, avokati Gani Koci ka publikuar një video të kryediplomates së Kosovës, Donika Gërvalla-Schwarz ku ajo thotë se do të dërgojë materiale në Speciale kundër ish-krerëve të UÇK-së, Hashim...

“Urgjentisht të shkarkohet Donika Gërvalla nga Albin Kurti”

para një dite - GazetaBlic

Betim Gjoshi i PDK-së ka kërkuar shkarkimin e ministres së Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla-Schwarz. Ai thotë se kjo e fundit ka veç dy rrugë: dorëheqjen, ose të shkarkohet urgjent nga...

Gjoshi i PDK-së kërkon shkarkimin e Donika Gërvallës

para një dite - Zeri

Betim Gjoshi i PDK-së ka kërkuar shkarkimin e ministres së Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla-Schwarz. Ai thotë se kjo e fundit ka veç dy rrugë: dorëheqjen, ose të shkarkohet urgjent nga...

PDK kërkon që Kurti ta shkarkojë Donika Gërvallën

para një dite - Lajmi.net

Në një shkrim në Facebook, Betim Gjoshi nga PDK-ja ka thënë se për Gërvallën janë vetëm dy rrugë. Këto rrugë sipas tij janë dorëheqje apo shkarkimi. “Veç dy rrugë janë për Donika Gërvallën – 1. Urgjentisht...

Paralajmërimi se do ta ndihmojë Specialen me materiale, reagime të shumta në drejtim të kryediplomates së Kosovës

para një dite - Zhurnal

Në drejtim të kryediplomates së Kosovës, Donika Gërvallës ka pasur dje gjatë ditës disa reagime lidhur me një deklaratë që e njëjta e kishte bërë dikur për Gjykatën Speciale, raporton Gazeta Express. Gërvalla...

“Urgjentisht të shkarkohet Donika Gërvalla nga Albin Kurti”

para një dite - Infokusi

Betim Gjoshi i PDK-së ka kërkuar shkarkimin e ministres së Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla-Schwarz. Ai thotë se kjo e fundit ka veç dy rrugë: dorëheqjen, ose të shkarkohet urgjent nga...

PDK kërkon dorëheqjen ose shkarkimin e Donika Gërvallës

para një dite - Gazeta Metro

Zyrtari i lartë i Partisë Demokratike të Kosovës për çështje elektorale, Betim Gjoshi nëpërmjet një postimi në Facebook ka thënë se për Donika Gërvallen janë dy rrugë, ose të jap dorëheqjen ose të shkarkohet...

PDK kërkon që Albin Kurti ta shkarkojë Donika Gërvallën

para një dite - Ekonomia Online

Nga PDK-ja kanë kërkuar që kryeministri i vendit, Albin Kurti të marrë vendim urgjentisht që të shkarkojë kryediplomaten e Kosovës, Donika Gërvallën. Në një shkrim në Facebook, Betim Gjoshi nga PDK-ja...

PDK kërkon që Albin Kurti ta shkarkojë Donika Gërvallën

para një dite - Arbresh

Nga PDK-ja kanë kërkuar që kryeministri i vendit, Albin Kurti të marrë vendim urgjentisht që të shkarkojë kryediplomaten e Kosovës, Donika Gërvallën.Në një shkrim në Facebook, Betim Gjoshi nga PDK-ja ka...

Nga PDK i kërkojnë Kurtit ta shkarkojë Donika Gërvallën

para një dite - Periskopi

Nga PDK-ja kanë kërkuar që kryeministri i vendit, Albin Kurti të marrë vendim urgjentisht që të shkarkojë kryediplomaten e Kosovës, Donika Gërvallën. Në një shkrim në Facebook, Betim Gjoshi nga PDK-ja...

PDK kërkon që Kurti ta shkarkojë Donika Gërvallën

para një dite - ATV Live

Nga PDK-ja kanë kërkuar që kryeministri i vendit, Albin Kurti të marrë vendim urgjentisht që të shkarkojë kryediplomaten e Kosovës, Donika Gërvallën. Në një shkrim në Facebook, Betim Gjoshi nga PDK-ja...

Ja garancia që Kurti e jepte për Rexhep Selimin para Gjykatës Speciale

para një dite - Periskopi

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në cilësinë e kryetarit të Vetëvendosjes i pati shkruar para disa mujave një letër gjyqtarit të Gjykatës Speciale, Nicolas Guillou. Në këtë letër që bartë datën 1 dhjetor,...

Lirimi me kusht i ish-krerëve të UÇK-së, avokati i Speciales tregon procedurat

para 2 dite - Bota Sot

Mbrojtja e ish-presidentit, Hashim Thaçi dhe Kadri Veselit, kanë kërkuar që të akuzuarit nga Gjykata Speciale, për krime lufte në Kosovë, të lirohen me kusht deri në vendimin përfundimtar. E pas kësaj...

“Urgjentisht të shkarkohet Donika Gërvalla nga Albin Kurti”

para një dite - Epoka e Re

Sekretari organizativ i PDK së, Betim Gjoshi ka kërkuar shkarkimin e ministres së Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla-Schwarz. Ai përmes një postimi në llogarinë e vet në “Facebook” ka shkruar...

Paralajmërimi se do ta ndihmojë Specialen me materiale, reagime të shumta në drejtim të kryediplomates së Kosovës

para 2 dite - GazetaBlic

Në drejtim të kryediplomates së Kosovës, Donika Gërvallës ka pasur dje gjatë ditës disa reagime lidhur me një deklaratë që e njëjta e kishte bërë dikur për Gjykatën Speciale. Gërvalla atë kohë kishte thënë...

Paralajmërimi se do ta ndihmojë Specialen me materiale, reagime të shumta në drejtim të kryediplomates së Kosovës

para 2 dite - Gazeta Express

Në drejtim të kryediplomates së Kosovës, Donika Gërvallës ka pasur dje gjatë ditës disa reagime lidhur me një deklaratë që e njëjta e kishte bërë dikur për Gjykatën Speciale, raporton Gazeta Express. Gërvalla...

Paralajmërimi se do ta ndihmojë Specialen me materiale, reagime të shumta në drejtim të kryediplomates së Kosovës

para 2 dite - Infokusi

Në drejtim të kryediplomates së Kosovës, Donika Gërvallës ka pasur dje gjatë ditës disa reagime lidhur me një deklaratë që e njëjta e kishte bërë dikur për Gjykatën Speciale. Gërvalla atë kohë kishte thënë...

Deklarata e Gërvallës se do të dërgojë dosje në Speciale kundër ish-krerëve të UÇK-së ngjall reagime të ashpra

para një dite - Gazeta Metro

Gjatë ditës së djeshme avokati Gani Koci ka publikuar një video të kryediplomatës së Kosovës, Donika Gërvalla-Schwarz ku ajo thotë se do të dërgojë materiale në Speciale kundër ish-krerëve të UÇK-së, Hashim...

Faton Klinaku: Garantimin për mbrojtje në liri të të akuzuarve nga Specialja duhet ta bëjë Kosova

para 2 dite - Radio Kosova e Lire

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të OVL-UÇK-së, Faton Klinaku ka sqaruar disa gjëra lidhur me mbrojtjen në liri të të akuzuarve në Hagë. Ai tregoi që garantimin për mbrojtje në liri të të akuzuarve duhet...

Paralajmërimi se do ta ndihmojë Specialen me materiale, reagime të shumta në drejtim të Gërvallës

para 2 dite - Ekonomia Online

Në drejtim të kryediplomates së Kosovës, Donika Gërvallës ka pasur dje gjatë ditës disa reagime lidhur me një deklaratë që e njëjta e kishte bërë dikur për Gjykatën Speciale. Gërvalla atë kohë kishte thënë...

Sami Lushtaku: Kurti nuk duhet të presë nga dikush t’i kërkohet që të japë garanci për të akuzuarit e Speciales

para 2 dite - Radio Kosova e Lire

Ish-komandanti i UÇK-së në Zonën Operative të Drenicës ka thënë se Kurti nuk duhet të presë nga dikush t’i kërkohet që të japë garanci për të akuzuarit e Speciales. “Ne nuk kemi nevojë të ushtrojmë presion...

Paralajmërimi se do ta ndihmojë Specialen me materiale, reagime të shumta në drejtim të ministres Gërvalla

para 2 dite - Periskopi

Në drejtim të kryediplomates së Kosovës, Donika Gërvallës ka pasur dje gjatë ditës disa reagime lidhur me një deklaratë që e njëjta e kishte bërë dikur për Gjykatën Speciale. Gërvalla atë kohë kishte thënë...

Klinaku: Kosova duhet të garantojë për mbrojtje në liri të të akuzuarve, një shtet i tretë garanton nëse i paraburgosuri e kërkon

para 2 dite - Bota Sot

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të OVL-UÇK-së, Faton Klinaku ka sqaruar disa gjëra lidhur me mbrojtjen në liri të të akuzuarve në Hagë. Ai tregoi që garantimin për mbrojtje në liri të të akuzuarve duhet...

Klinaku: Kosova duhet të garantojë për mbrojtje në liri të të akuzuarve, një shtet i tretë garanton nëse i paraburgosuri e kërkon

para 2 dite - Indeks online

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të OVL-UÇK-së, Faton Klinaku ka sqaruar disa gjëra lidhur me mbrojtjen në liri të të akuzuarve në Hagë. Ai tregoi që garantimin për mbrojtje në liri të të akuzuarve duhet...

Molliqaj: Kurti kundërshtonte dorëzimin e UÇK-së në Hagë, tani emëron ministre dëshmitaren e Speciales

para 2 dite - Zeri

Kryetari i PSD-së, Dardan Molliqaj, ka publikuar një deklaratë të vjetër të kryeministrit Albin Kurti, i cili atëherë ishte deputet, ku thoshte se Gjykata Speciale nuk duhej krijuar. Kurti thoshte se VV...

Molliqaj: Kurti thoshte se nuk e njeh Specialen, tani emëron ministre dëshmitaren e saj

para 2 dite - Insajderi

Kryetari i Partisë Socialdemokrate, Dardan Molliqaj, ka publikuar një video përmes së cilës ia ka rikujtuar kryeministrit të vendit, Albin Kurti, një deklaratë të para disa vitesh, që në cilësinë e deputet...

Molliqaj: Kurti thoshte se nuk dorëzon UÇK-në në Hagë, tani emëron dëshmitaren e Speciales Ministre të Jashtme

para 2 dite - Gazeta Express

Kryetari i PSD-së, Dardan Molliqaj, ka publikuar një deklaratë të vjetër të kryeministrit Albin Kurti, i cili atëherë ishte deputet, ku thoshte se Gjykata Speciale nuk duhej krijuar. Kurti thoshte se VV...

Molliqaj: Si mund të presim interesim për luftëtarët e UÇK-së nga kjo qeveri e cila emëron zv.kryeministre e ministre të jashtme dikënd si Gërvalla

para 2 dite - GazetaBlic

Kryetari i PSD-së, Dardan Molliqaj, ka publikuar një deklaratë të vjetër të kryeministrit Albin Kurti, i cili atëherë ishte deputet, ku thoshte se Gjykata Speciale nuk duhej krijuar, përcjell Gazeta Blic....

Donika Gërvalla dikur thoshte se do të dërgojë materiale në Hagë, sapo të formohet Specialja

para 2 dite - Insajderi

Avokati Gani Koci ka publikuar në profilin e tij në Facebook një video të vitit 2017, kur ministrja e Punëve të Jashtme të Kosovës, Donika Gërvalla, kishte deklaruar se do të dërgonte materiale në Hagë,...

Deklarata e vjetër e Gërvallës: Do të dërgoj materiale në Hagë sapo të formohet Specialja

para 2 dite - GazetaBlic

Avokati Gani Koci ka postuar në Facebook një deklaratë të para disa viteve të ministres së tanishme të Jashtme të Kosovës, Donika Gërvalla. Gërvalla atë kohë kishte thënë se do të ndihmonte me materiale...

Dardan Molliqaj: Kurti thoshte se nuk dorëzon UÇK-në në Hagë, tani emëron dëshmitaren e Speciales Ministre të Jashtme

para 2 dite - OraInfo

Molliqaj: Kurti thoshte se nuk dorëzon UÇK-në në Hagë, tani emëron dëshmitaren e Speciales Ministre të Jashtme. Kryetari i PSD-së, Dardan Molliqaj, ka publikuar një deklaratë të vjetër të kryeministrit...

Sami Lushtaku: Nëse Kurti nuk jep garanci për njerëzit tanë në Hagë, s’mund të jetë kryeministër i shqiptarëve të Kosovës

para 2 dite - Telegrafi

Ish-komandanti i UÇK-së në Zonën Operative të Drenicës ka thënë se Kurti nuk duhet të presë nga dikush t’i kërkohet që të japë garanci për të akuzuarit e Speciales. “Ne nuk kemi nevojë të ushtrojmë presion...

Donika Gërvalla kishte deklaruar më herët: Do të dërgoj materiale në Hagë sapo të formohet Specialja.

para 2 dite - OraInfo

Deklarata e vjetër e Donika Gërvallës: Do të dërgoj materiale në Hagë sapo të formohet Specialja. Zyrtari i PDK-së, Gani Koci ka postuar në Facebook një deklaratë të para disa viteve të ministres së tanishme...

Lushtaku: Kurti s’mund të jetë kryeministër i shqiptarëve të Kosovës nëse s’garanton lirimin e ish-krerëve të UÇK’së

para 2 dite - Gazeta Express

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Sami Lushtaku, ka thënë se nëse Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, nuk e garanton lirimin e të burgosurve që po mbahen në Hagë, ai nuk mund të jetë kryeministër...

Lushtaku: Nëse Kurti nuk jep garanci për njerëzit tanë në Hagë, s’mund të jetë kryeministër

para 2 dite - Insajderi

Ish-komandanti i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Zonën Operative të Drenicës, Sami Lushtaku, është shprehur se kryeministri i vendit, Albin Kurti, nuk duhet të presë nga dikush t’i kërkojë që të japë...

Albin Kurti nuk garantoi për Thaçin, Veselin, Selimin e Krasniqin, vjen reagimi i ashpër nga Sami Lushtaku

para 2 dite - GazetaBlic

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Sami Lushtaku, ka thënë se nëse Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, nuk e garanton lirimin e të burgosurve që po mbahen në Hagë, ai nuk mund të jetë kryeministër...

Kryetari i Unionit të Shqiptarëve në Kroaci: I kërkuam presidentit Milanoviç që ish-drejtuesit e UÇK-së të kenë vendbanim në Kroaci

para 2 dite - Telegrafi

Kryetari i Unionit të Shqiptarëve në Republikën e Kroacisë, Esad Çollaku ka thënë se prej shumë muajsh janë duke bërë përpjekje që të marrin garanci nga zyrtarë të lartë të Kroacisë për mbrojten në liri...

Sami Lushtaku: Albin Kurti nuk mund të jetë kryeministër nëse nuk e garanton lirimin e të burgosurve në Hagë

para 2 dite - Zeri

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Sami Lushtaku, ka thënë se nëse Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, nuk e garanton lirimin e të burgosurve që po mbahen në Hagë, ai nuk mund të jetë kryeministër...

Lushtaku: Albin Kurti nuk mund të jetë kryeministër nëse nuk e garanton lirimin e të burgosurve në Hagë

para 2 dite - OraInfo

Sami Lushtaku: Albin Kurti nuk mund të jetë kryeministër nëse nuk e garanton lirimin e të burgosurve në Hagë. Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Sami Lushtaku, ka thënë se nëse Kryeministri...

Deklarata e vjetër e Donika Gërvallës: Do të dërgoj materiale në Hagë sapo të formohet Specialja

para 2 dite - Gazeta Express

Avokati Gani Koci ka postuar në Facebook një deklaratë të para disa viteve të ministres së tanishme të Jashtme të Kosovës, Donika Gërvalla. Gërvalla atë kohë kishte thënë se do të ndihmonte me materiale...

Lushtaku: Kurti s’mund të jetë kryeministër nëse nuk e garanton lirimin e të burgosurve në Hagë

para 2 dite - Indeks online

“Nëse nuk e garanton lirimin e të burgosurve që po mbahen në Hagë, Albin Kurti nuk mund të jetë kryeministër i shqiptarëve të Kosovës”. Kështu është shprehur nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës,...

Molliqaj: Kurti thoshte se nuk dorëzon UÇK-në në Hagë, tani emëron dëshmitaren e Speciales Ministre të Jashtme

para 2 dite - Infokusi

Kryetari i PSD-së, Dardan Molliqaj, ka publikuar një deklaratë të vjetër të kryeministrit Albin Kurti, i cili atëherë ishte deputet, ku thoshte se Gjykata Speciale nuk duhej krijuar. Kurti thoshte se VV...

Sami Lushtaku: Nëse Kurti nuk jep garanci për njerëzit tanë në Hagë, s’mund të jetë kryeministër i shqiptarëve të Kosovës

para 2 dite - Info7

Ish-komandanti i UÇK-së në Zonën Operative të Drenicës ka thënë se Kurti nuk duhet të presë nga dikush t’i kërkohet që të japë garanci për të akuzuarit e Speciales. “Ne nuk kemi nevojë të ushtrojmë presion...

Gërvalla i quante kriminelë Thaçin e Veselin, ish-kryetari i OVL-UÇK’së me akuza të rënda për të

para 2 dite - Gazeta Express

Ish-kreu i OVL të UCK-së, Faik Fazliu, ka komentuar në emisionin Pressing në T7 deklaratën e ministres së Jashtme, Donika Gërvalla, që do të ndihmonte Gjykatën në Hagë me materiale kundër ish-krerëve të...

Berisha: Edhe Izraeli ka ofruar garanci për lirimin me kusht të Thaçit dhe të tjerëve

para 2 dite - Arbresh

Ish-kandidati për deputet nga radhët e PDK’së, Hisen Berisha, ka bërë me dije për herë të parë se edhe Izraeli ka ofruar gatishmëri që të japë garanci për lirimin me kusht të ish-eprorëve të UÇK’së që...

Berisha: Edhe Izraeli ka ofruar garanci për lirimin me kusht të Thaçit dhe të tjerëve

para 2 dite - InfoShqip

Ish-kandidati për deputet nga radhët e PDK’së, Hisen Berisha, ka bërë me dije për herë të parë se edhe Izraeli ka ofruar gatishmëri që të japë garanci për lirimin me kusht të ish-eprorëve të UÇK’së që...

Edhe Izraeli ka ofruar garanci për lirimin me kusht të Thaçit dhe të tjerëve (FOTO LAJM)

para 2 dite - Albeu

Ish-kandidati për deputet nga radhët e PDK’së, Hisen Berisha, ka bërë me dije për herë të parë se edhe Izraeli ka ofruar gatishmëri që të japë garanci për lirimin me kusht të ish-eprorëve të UÇK’së që...

Berisha: Edhe Izraeli do të ofrojë garanci për lirimin me kusht të të akuzuarve nga Haga

para 2 dite - Insajderi

Ish-komandanti i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Koshare, Hisen Berisha, deklaroi të hënën se Izraeli ka dhënë sinjale që të japë garanci për lirimin me kusht të ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të...

“Kurti s’mund të jetë kryeministër i shqiptarëve të Kosovës nëse s’garanton lirimin e ish-krerëve të UÇK’së”

para 2 dite - Flaka

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Sami Lushtaku, ka thënë se nëse Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, nuk e garanton lirimin e të burgosurve që po mbahen në Hagë, ai nuk mund të jetë kryeministër...

Berisha: Edhe Izraeli ka ofruar garanci për lirimin me kusht të Thaçit dhe të tjerëve

para 2 dite - Zyrtare

Ish-kandidati për deputet nga radhët e PDK’së, Hisen Berisha, ka bërë me dije për herë të parë se edhe Izraeli ka ofruar gatishmëri që të japë garanci për lirimin me kusht të ish-eprorëve të UÇK’së që...

Latifi: Në Hagë është duke u lozur një lojë e madhe, Kroacia shteti më serioz për të dhënë garancinë

para 2 dite - Gazeta Express

Profesori Blerim Latifi ka folur për mundësinë e gjykimit në liri për ish-ushtarët e UÇK’së që po mbahen në Hagë. Latifi mendon se shteti më serioz për të ofruar garancinë është Kroacia. Për këtë ai ka...

“Kurti është treguar selektiv, ka dërguar letër vetëm për Selimin për mbrojtje në liri”

para 2 dite - GazetaBlic

Ish-kandidati për deputet nga radhët e PDK’së, Hisen Berisha, ka konsideruar se kryeministri aktual i Kosovës, Albin Kurti, ka kërkuar në mënyrë selektive lirimin me kusht ndaj ish-eprorëve të UÇK’së që...

Klinaku: Kosova duhet të garantojë për mbrojtje në liri të të akuzuarve

para 2 dite - Arbresh

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të OVL-UÇK-së, Faton Klinaku ka sqaruar disa gjëra lidhur me mbrojtjen në liri të të akuzuarve në Hagë. Ai tregoi që garantimin për mbrojtje në liri të të akuzuarve duhet...

Deputetja shqiptare në Parlamentin e Kroacisë: Nuk ka kumtesë zyrtare që presidenti Milanoviç ka dhënë garanci për ish-themeluesit e UÇK-së

para 3 dite - Telegrafi

Deputetja shqiptare në parlamentin e Kroacisë, Ermina Lekaj-Përlaskaj ka thënë se nuk ka asgjë zyrtare në lidhje me ato që janë raportuar se Presidenti i Kroacisë ka dalë garantues për ish-themeluesit...

Berisha: Edhe Izraeli ka ofruar garanci për lirimin me kusht të Thaçit dhe të tjerëve

para 2 dite - GazetaBlic

Ish-kandidati për deputet nga radhët e PDK-së, Hisen Berisha, ka bërë me dije për herë të parë se edhe Izraeli ka ofruar gatishmëri që të japë garanci për lirimin me kusht të ish-eprorëve të UÇK-së që...

Berisha: Edhe Izraeli ka ofruar garanci për lirimin me kusht të Thaçit dhe të tjerëve

para 3 dite - Gazeta Express

Ish-kandidati për deputet nga radhët e PDK’së, Hisen Berisha, ka bërë me dije për herë të parë se edhe Izraeli ka ofruar gatishmëri që të japë garanci për lirimin me kusht të ish-eprorëve të UÇK’së që...

Klinaku: Kosova duhet të garantojë për mbrojtje në liri të të akuzuarve

para 2 dite - Epoka e Re

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të OVL-UÇK-së, Faton Klinaku ka sqaruar disa gjëra lidhur me mbrojtjen në liri të të akuzuarve në Hagë. Ai tregoi që garantimin për mbrojtje në liri të të akuzuarve duhet...

Berisha: Edhe Izraeli ka ofruar garanci për lirimin me kusht të Thaçit

para 2 dite - RTK

Ish-kandidati për deputet nga radhët e PDK’së, Hisen Berisha, ka bërë me dije për herë të parë se edhe Izraeli ka ofruar gatishmëri që të japë garanci për lirimin me kusht të ish-eprorëve të UÇK’së që...

Molliqaj: Si mund të pritët interes nga Qeveria, ku emëron ministre dikë që deponon dosje kundër UÇK’së

para 2 dite - Gazeta Metro

Lideri i PSD’së, Daardan Molliqaj, ka shkruar rreth garancisë së Qeverisë për lirimin e ish-krerëve të UÇK’së, shkruan Gazeta Metro. Molliqaj ka thënë se si mund të presim interesim për ish-ushtarët e...

Edhe Izraeli ka ofruar garanci për lirimin me kusht të Thaçit dhe të tjerë

para 3 dite - RTK

Ish-kandidati për deputet nga radhët e PDK’së, Hisen Berisha, ka bërë me dije për herë të parë se edhe Izraeli ka ofruar gatishmëri që të japë garanci për lirimin me kusht të ish-eprorëve të UÇK’së që...

“Edhe Izraeli ka ofruar garanci për lirimin me kusht të Thaçit dhe të tjerëve”

para 3 dite - OraInfo

Berisha: Edhe Izraeli ka ofruar garanci për lirimin me kusht të Thaçit dhe të tjerëve. Ish-kandidati për deputet nga radhët e PDK’së, Hisen Berisha, ka bërë me dije për herë të parë se edhe Izraeli ka...

Lushtaku: Nëse Kurti nuk jep garanci për njerëzit tanë në Hagë, s’mund të jetë kryeministër i shqiptarëve të Kosovës

para 2 dite - Lajmi.net

“Ne nuk kemi nevojë të ushtrojmë presion ndaj askujt. Nëse Kurti është kryeministër i Kosovës kjo punë nuk do koment. Nëse ai nuk e bënë një gjë të tillë ai nuk mund të jetë kryeministër i shqiptarëve...

Lushtaku: Nëse Albin Kurti nuk ofron garanci ai nuk mund të jetë më kryeministër i Kosovës

para 2 dite - Infokusi

Nënkryetari i PDK’së, Sami Lushtaku ka thënë se liderët e institucioneve të Kosovës duhet të ofrojnë garanci për ish-ushtarët e UÇK-së që po gjykohen në Hagë nga Gjykata Speciale. Lushtaku ka thënë se...

“Gërvalla i quante kriminelë Thaçin e Veselin”, ish-kryetari i OVL-UÇK-së me akuza të rënda për të

para 2 dite - Lajmi.net

Gërvalla ka shkuar edhe më tej duke thënë se “e gjithë bota e njeh ish-presidentin Hashim Thaçi dhe ish-kryekuvendarin Kadri Veseli si koka të një organizate që kanë bërë krime ndaj kundërshtarëve politikë”...

“Kurti është treguar selektiv, ka dërguar letër vetëm për Selimin për mbrojtje në liri”

para 2 dite - Infokusi

Ish-kandidati për deputet nga radhët e PDK’së, Hisen Berisha, ka konsideruar se kryeministri aktual i Kosovës, Albin Kurti, ka kërkuar në mënyrë selektive lirimin me kusht ndaj ish-eprorëve të UÇK’së që...

Deputetja shqiptare në Kroaci: Nuk kam marrë konfirmim zyrtar nga presidenti për garancën për lirimin e të akuzuarve nga Haga

para 3 dite - Insajderi

Deputetja shqiptare në Kuvendin e Kroacisë, Ermina Lekaj-Përlaskaj, ka demantuar lajmin se Kroacia ka dhënë garancë për lirimin me kusht të Hashim Thaçit dhe krerëve të tjerë të Ushtrisë Çlirimtare të...

Kërkohet nga presidenti kroat që të dalë garant për Thaçin dhe të tjerët

para 3 dite - Alsat-M

Drejtuesi i Unionit të Shqiptarëve dhe Shoqatës së Luftëtarëve Shqiptarë të Kroacisë, Esad Çollaku, ka deklaruar se janë bërë tre muaj qe kur ai dhe kolegët e tij të shoqatës janë dukë bërë përpjekje për...

Deputetja shqiptare në Kroaci: Nuk kam marrë konfirmim zyrtar nga presidenti për garancën për lirimin me kusht të Thaçit dhe të tjerëve

para 3 dite - Indeks online

Ermina Lekaj-Përlaskaj, pjesë e institucioneve shtetërore kroate, ka demantuar lajmin se Kroacia ka dhënë garancë për lirimin me kusht të ish-eprorëve të UÇK’së, të cilët po gjykohen për krime lufte nga...

Deputetja shqiptare në Kroaci: Nuk kam marrë konfirmim zyrtar nga presidenti për garancën për lirimin me kusht të Thaçit dhe të tjerëve

para 3 dite - Zeri

Ermina Lekaj-Përlaskaj, pjesë e institucioneve shtetërore kroate, ka demantuar lajmin se Kroacia ka dhënë garancë për lirimin me kusht të ish-eprorëve të UÇK’së, të cilët po gjykohen për krime lufte nga...

Deklarata e vjetër e Donika Gërvallës: Do të dërgoj materiale në Hagë sapo të formohet Specialja

para 2 dite - Gazeta Metro

Ish deputeti i PDK, Gani Koci, ka postuar në Facebook një deklaratë të para disa viteve të ministres së tanishme të Jashtme të Kosovës, Donika Gërvalla. Gërvalla atë kohë kishte thënë se do të ndihmonte...

Berisha: Edhe Izraeli ka ofruar garanci për lirimin me kusht të Thaçit dhe të tjerëve

para 2 dite - Infokusi

Ish-kandidati për deputet nga radhët e PDK’së, Hisen Berisha, ka bërë me dije për herë të parë se edhe Izraeli ka ofruar gatishmëri që të japë garanci për lirimin me kusht të ish-eprorëve të UÇK’së që...

Garancitë për mbrojtjen në liri të Thaçit, Veselit, Selimit e Krasniqit, një avokat kosovar thotë se nuk parashihen me ligj

para 3 dite - Albeu

Dhoma e Apelit e Dhomave të Specializuar javën që shkoi vendosi për refuzimin e kërkesës së Hashim Thaçit dhe të tjerëve për lirim të përkohshëm. Megjithatë, në vendimin e saj, Gjykata Speciale e la të...

Berisha: Edhe Izraeli ka ofruar garanci për lirimin me kusht të Thaçit dhe të tjerëve

para 2 dite - Tetova Sot

Ish-kandidati për deputet nga radhët e PDK’së, Hisen Berisha, ka bërë me dije për herë të parë se edhe Izraeli ka ofruar gatishmëri që të japë garanci për lirimin me kusht të ish-eprorëve të UÇK’së që...

Molliqaj: Kurti thoshte se nuk dorëzon UÇK-në në Hagë, tani emëron dëshmitaren e Speciales Ministre të Jashtme

para 2 dite - Periskopi

Kryetari i PSD-së, Dardan Molliqaj, ka publikuar një deklaratë të vjetër të kryeministrit Albin Kurti, i cili atëherë ishte deputet, ku thoshte se Gjykata Speciale nuk duhej krijuar. Kurti thoshte se VV...

Kajtazi: Donika Gërvalla të na tregojë a ka deponuar dëshmi në Hagë

para 2 dite - Gazeta Metro

Gazetari, Vehbi Kajtazi ka komentuar deklaratën e ministres së Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla e cila kishte deklaruar se do të dorëzonte prova në Gjykatën Speciale kundër ish-krerëve të UÇK’së, Hashim...

Gërvalla i quante kriminelë Thaçin e Veselin, ish-kryetari i OVL-UÇK’së me akuza të rënda për të

para 2 dite - Periskopi

Ish-kreu i OVL të UCK-së, Faik Fazliu, ka komentuar në T7 deklaratën e ministres së Jashtme, Donika Gërvalla, që do të ndihmonte Gjykatën në Hagë me materiale kundër ish-krerëve të UÇK-së. Gërvalla ka...

Deputetja shqiptare në Kroaci: Nuk kam marrë konfirmim zyrtar nga presidenti për garancën për lirimin me kusht të Thaçit dhe të tjerëve

para 3 dite - Lajmi.net

E njëjta thotë se Zyra e Presidentit të Kroacisë nuk e ka konfirmuar ende se do të garantojë për mbrojtjen e Thaçit dhe të tjerëve. “Kroacia dhe Zyra e Presidentit nuk e ka konfirmu që do të garantojnë...

Lushtaku: Nëse Albin Kurti nuk ofron garanci ai nuk mund të jetë më kryeministër i Kosovës

para 2 dite - Gazeta Metro

Nënkryetari i PDK’së, Sami Lushtaku ka thënë se liderët e institucioneve të Kosovës duhet të ofrojnë garanci për ish-ushtarët e UÇK-së që po gjykohen në Hagë nga Gjykata Speciale. Lushtaku ka thënë se...

Mustafa kërkon nga Kurti e Osmani të garantojnë për krerët e UÇK-së

para 3 dite - Flaka

Pas raportimit se Kroacia, Austria dhe Sllovenia kanë ofruar garancë që ish-krerët e UÇK-së që po mbahen në paraburgim në Hagë, një veprim i tillë po kërkohet edhe nga Qeveria e Kosovës. Në një prononcim...

Si mund të garantohet lirimi i Thaçit e të tjerëve? Çfarë thotë ligji dhe rregullorja e Speciales

para 2 dite - Dosja.al

Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasniqi dhe Rexhep Selimi 3 Maj, 2021 22:09 HAGË- Një shtet i tretë apo ndonjë institucion ndërkombëtar mund të ofrojë garanci që ish-presidenti i Kosovës Hashim Thaçi...

Isa Mustafa kërkon nga Kurti e Osmani të garantojnë për krerët e UÇK-së

para 3 dite - Koha.mk

Pas raportimit se Kroacia, Austria dhe Sllovenia kanë ofruar garanci që ish-krerët e UÇK-së që po mbahen në paraburgim në Hagë, një veprim i tillë po kërkohet edhe nga Qeveria e Kosovës. Ish-kryetari i...

Gërvalla i quante kriminelë Thaçin e Veselin, ish-kryetari i OVL-UÇK-së me akuza të rënda për të

para 2 dite - Ekonomia Online

Ish-kreu i OVL të UCK-së, Faik Fazliu, ka komentuar në emisionin Pressing në T7 deklaratën e ministres së Jashtme, Donika Gërvalla, që do të ndihmonte Gjykatën në Hagë me materiale kundër ish-krerëve të...

Kajtazi: Donika Gërvalla të na tregojë a ka deponuar dëshmi në Hagë

para 2 dite - Periskopi

Gazetari, Vehbi Kajtazi ka komentuar deklaratën e ministërs së Punëve të Jashtme Donika Gërvalla e cila kishte deklaruar se do të dorëzonte prova në Gjykatën Speciale kundër Hashim Thaçit dhe Kadri Veselit....

Çollaku: I kërkuam presidentit Milanoviç që ish-drejtuesit e UÇK-së të kenë vendbanim në Kroaci

para 2 dite - Epoka e Re

Kryetari i Unionit të Shqiptarëve në Republikën e Kroacisë, Esad Çollaku ka thënë se prej shumë muajsh janë duke bërë përpjekje që të marrin garanci nga zyrtarë të lartë të Kroacisë për mbrojten në liri...

Deputetja shqiptare në Kroaci: Nuk kam marrë konfirmim zyrtar nga presidenti për garancën për lirimin me kusht të Thaçit dhe të tjerëve

para 3 dite - Infokusi

Ermina Lekaj-Përlaskaj, pjesë e institucioneve shtetërore kroate, ka demantuar lajmin se Kroacia ka dhënë garancë për lirimin me kusht të ish-eprorëve të UÇK’së, të cilët po gjykohen për krime lufte nga...

Latifi: Në Hagë është duke u lozur një lojë e madhe, Kroacia shteti më serioz për të dhënë garancinë

para 2 dite - Gazeta Metro

Profesori Blerim Latifi ka folur për mundësinë e gjykimit në liri për ish-ushtarët e UÇK’së që po mbahen në Hagë. Latifi mendon se shteti më serioz për të ofruar garancinë është Kroacia. Për këtë ai ka...

Lushtaku: Albin Kurti nuk mund të jetë kryeministër nëse nuk e garanton lirimin e të burgosurve në Hagë

para 2 dite - Ekonomia Online

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, ka thënë se nëse Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, nuk e garanton lirimin e të burgosurve që po mbahen në Hagë, ai nuk mund të jetë kryeministër i shqiptarëve...

Lushtaku: Nëse Albin Kurti nuk ofron garanci ai nuk mund të jetë më kryeministër i Kosovës

para 2 dite - Periskopi

Nënkryetari i PDK’së, Sami Lushtaku ka thënë se liderët e institucioneve të Kosovës duhet të ofrojnë garanci për ish-ushtarët e UÇK-së që po gjykohen në Hagë nga Gjykata Speciale. Lushtaku ka thënë se...

Shoqata e Luftëtarëve Shqiptarë në Kroaci: Kërkuam nga presidenti kroat që të dalë garant për Thaçin dhe të tjerët

para 3 dite - Indeks online

Drejtuesi i Unionit të Shqiptarëve dhe Shoqatës së Luftëtarëve Shqiptarë të Kroacisë, Esad Çollaku, ka deklaruar se janë bërë tre muaj qe kur ai dhe kolegët e tij të shoqatës janë dukë bërë përpjekje për...

‘Edhe Izraeli ka ofruar garanci për lirimin me kusht të Thaçit dhe të tjerëve’

para 2 dite - Gazeta Metro

Ish-kandidati për deputet nga radhët e PDK’së, Hisen Berisha, ka bërë me dije për herë të parë se edhe Izraeli ka ofruar gatishmëri që të japë garanci për lirimin me kusht të ish-eprorëve të UÇK’së që...

Latifi: Në Hagë është duke u lozur një lojë e madhe, Kroacia shteti më serioz për të dhënë garancinë

para 2 dite - Periskopi

Profesori Blerim Latifi ka folur për mundësinë e gjykimit në liri për ish-ushtarët e UÇK’së që po mbahen në Hagë. Latifi mendon se shteti më serioz për të ofruar garancinë është Kroacia. Për këtë ai ka...

Berisha: Kurti ka dorëzuar shkresë garantuese vetëm për Selimin, kjo nuk është e ndershme

para 3 dite - Insajderi

Ish-komandanti i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Koshare, Hisen Berisha, deklaroi të hënën se kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka dorëzuar shkresë garantuese vetëm për bashkëpartiakun e tij që gjendet...

Mustafa kërkon nga Osmani e Kurti të garantojnë për krerët e UÇK-së

para 3 dite - Gazeta Express

Ish-kryetari i LDK-së Isa Mustafa, ka thënë se asnjëri nga krerët e UÇK-së nuk paraqet rrezik për drejtësinë, nëse do t’u lejohej mbrojtja në liri. “Jam shumë i bindur se asnjëri nga krerët e UÇK-së, të...

Shoqata e Luftëtarëve Shqiptarë në Kroaci: Kërkuam nga presidenti kroat që të dalë garant për Thaçin dhe të tjerët

para 3 dite - GazetaBlic

Drejtuesi i Unionit të Shqiptarëve dhe Shoqatës së Luftëtarëve Shqiptarë të Kroacisë, Esad Çollaku, ka deklaruar se janë bërë tre muaj qe kur ai dhe kolegët e tij të shoqatës janë dukë bërë përpjekje për...

Latifi: Në Hagë është duke u lozur një lojë e madhe, Kroacia shteti më serioz për të dhënë garancinë

para 2 dite - Ekonomia Online

Profesori Blerim Latifi ka folur për mundësinë e gjykimit në liri për ish-ushtarët e UÇK’së që po mbahen në Hagë. Latifi mendon se shteti më serioz për të ofruar garancinë është Kroacia. Për këtë ai ka...

Deputetja shqiptare në Parlamentin e Kroacisë: Nuk ka kumtesë zyrtare që presidenti Milanoviç ka dhënë garanci për ish-themeluesit e UÇK-së

para 2 dite - in7

Deputetja shqiptare në parlamentin e Kroacisë, Ermina Lekaj-Përlaskaj ka thënë se nuk ka asgjë zyrtare në lidhje me ato që janë raportuar se Presidenti i Kroacisë ka dalë garantues për ish-themeluesit...

Berisha: Edhe Izraeli ka ofruar garanci për lirimin me kusht të Thaçit dhe të tjerëve

para 2 dite - Epoka e Re

Ish-kandidati për deputet nga radhët e PDK’së, Hisen Berisha, ka bërë me dije për herë të parë se edhe Izraeli ka ofruar gatishmëri që të japë garanci për lirimin me kusht të ish-eprorëve të UÇK’së që...

Isa Mustafa kërkon nga Kurti e Osmani të garantojnë për krerët e UÇK-së

para 3 dite - Telegrafi

Pas raportimit se Kroacia, Austria dhe Sllovenia kanë ofruar garanci që ish-krerët e UÇK-së që po mbahen në paraburgim në Hagë, një veprim i tillë po kërkohet edhe nga Qeveria e Kosovës. Ish-kryetari i...

Mustafa kërkon nga Osmani e Kurti të garantojnë për krerët e UÇK-së

para 3 dite - Zeri

Ish-kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka thënë se asnjëri nga krerët e UÇK-së nuk paraqet rrezik për drejtësinë, nëse do t’u lejohej mbrojtja në liri. “Jam shumë i bindur se asnjëri nga krerët e UÇK-së,...

Beqiri: Kosova nuk mund të jetë garantuese për të akuzuarit e Speciales, duhet një shtet i tretë

para 3 dite - Zeri

Mentor Beqiri, avokat i ish Kryetarit të Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi, ka thënë se Kosova nuk mund të jetë shtet garantues për lirimin me kusht të ish drejtuesve të UCK-së të cilët janë të akuzuar...

Berisha: Edhe Izraeli ka ofruar garanci për lirimin me kusht të Thaçit dhe të tjerëve

para 2 dite - Ekonomia Online

Ish-kandidati për deputet nga radhët e PDK’së, Hisen Berisha, ka bërë me dije për herë të parë se edhe Izraeli ka ofruar gatishmëri që të japë garanci për lirimin me kusht të ish-eprorëve të UÇK’së që...

Hisen Berisha: Kurti ka dorëzuar shkresë garantuese vetëm për Selimin, kjo nuk është e ndershme

para 3 dite - OraInfo

Berisha: Kurti ka dorëzuar shkresë garantuese vetëm për Selimin, kjo nuk është e ndershme. Ish-komandanti i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Koshare, Hisen Berisha, ka folur më shumë rreth deklarimit...

Berisha: Kurti ka dorëzuar shkresë garantuese vetëm për Selimin, kjo nuk është e ndershme

para 3 dite - Klan Kosova

Ish-komandanti i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Koshare, Hisen Berisha, ka folur më shumë rreth deklarimit të tij se Kroacia, Sllovenia dhe Austria kanë dhënë garanci për lirimin me kusht të ish-krerëve...

A do ta ofrojë Kroacia garancën për lirimin me kusht të Thaçit dhe të tjerëve?

para 3 dite - RTV 21

Ermina Lekaj-Përlaskaj, pjesë e institucioneve shtetërore kroate, ka folur në T7 nëse Kroacia ka disponim për të dhënë garancë për lirimin me kusht të Thaçit dhe të paraburgosurve të tjerë në Hagë. Ajo...

Berisha: Kurti ka dorëzuar shkresë garantuese vetëm për Selimin, kjo nuk është e ndershme

para 3 dite - Zeri

Ish-komandanti i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Koshare, Hisen Berisha, ka folur më shumë rreth deklarimit të tij se Kroacia, Sllovenia dhe Austria kanë dhënë garanci për lirimin me kusht të ish-krerëve...

Lajmërohet Isa Mustafa, ka një kërkesë për Vjosa Osmanin

para 3 dite - OraInfo

Mustafa kërkon nga Osmani e Kurti të garantojnë për krerët e UÇK-së. Ish-kryetari i LDK-së Isa Mustafa, ka thënë se asnjëri nga krerët e UÇK-së nuk paraqet rrezik për drejtësinë, nëse do t’u lejohej mbrojtja...

Çollaku: “Kërkuam nga presidenti kroat që të del garant për ish eprorët e UÇK-së në Hagë”

para 3 dite - Klan Kosova

Drejtuesi i Unionit të Shqiptarëve dhe Shoqatës së Luftëtarëve Shqiptarë të Kroacisë, Esad Çollaku, ka deklaruar se janë bërë tre muaj qe kur ai dhe kolegët e tij të shoqatës janë dukë bërë përpjekje për...

Kërkohet nga presidenti kroat që të dalë garant për Thaçin dhe të tjerët

para 3 dite - Lajm

Drejtuesi i Unionit të Shqiptarëve dhe Shoqatës së Luftëtarëve Shqiptarë të Kroacisë, Esad Çollaku, ka deklaruar se janë bërë tre muaj qe kur ai dhe kolegët e tij të shoqatës janë dukë bërë përpjekje për...

Deputetja shqiptare në Kroaci: Nuk kam marrë konfirmim zyrtar nga presidenti për garancën për lirimin me kusht të Thaçit dhe të tjerëve

para 3 dite - Top24

Ermina Lekaj-Përlaskaj, pjesë e institucioneve shtetërore kroate, ka demantuar lajmin se Kroacia ka dhënë garancë për lirimin me kusht të ish-eprorëve të UÇK’së, të cilët po gjykohen për krime lufte nga...

Deputetja shqiptare në Kroaci: Nuk kam marrë konfirmim zyrtar nga presidenti për garancën për lirimin me kusht të Thaçit dhe të tjerëve

para 3 dite - Ekonomia Online

Ermina Lekaj-Përlaskaj, pjesë e institucioneve shtetërore kroate, ka demantuar lajmin se Kroacia ka dhënë garancë për lirimin me kusht të ish-eprorëve të UÇK’së, të cilët po gjykohen për krime lufte nga...

Mundësitë/ Si mund të lirohen me kusht Hashim Thaçi dhe ish-krerët e tjerë të UÇK?

para 3 dite - Lexo

Një shtet i tretë apo ndonjë institucion ndërkombëtar mund të ofrojë garanci që ish-presidenti i Kosovës Hashim Thaçi dhe të akuzuarit tjerë në Hagë të kthehen në shtëpi për t’u mbrojtur në liri. Nëse...

Si mund të lirohen me kusht Hashim Thaçi dhe ish-krerët e tjerë të UÇK? Garancia nga një shtet i tretë apo ndonjë institucion ndërkombëtar, çfarë thotë ligji dhe rregullorja e Speciales

para 3 dite - BalkanWeb

Një shtet i tretë apo ndonjë institucion ndërkombëtar mund të ofrojë garanci që ish-presidenti i Kosovës Hashim Thaçi dhe të akuzuarit tjerë në Hagë të kthehen në shtëpi për t’u mbrojtur në liri. Nëse...

Deputetja kroate tregon se a do të ofrojë Kroacia garancë për lirimin me kusht të Thaçit dhe të tjerëve

para 3 dite - Bota Sot

Ermina Lekaj-Përlaskaj, pjesë e institucioneve shtetërore kroate, ka folur në emisionin “Frontal” nëse Kroacia ka disponim për të dhënë garancë për lirimin me kusht të Thaçit dhe të paraburgosurve të tjerë...

A mund të garantohet lirimi i Thaçit e të tjerëve? Çfarë thotë ligji dhe rregullorja e Speciales

para 3 dite - OraInfo

Si mund të garantohet lirimi i Thaçit e të tjerëve? Çfarë thotë ligji dhe rregullorja e Speciales. Një shtet i tretë apo ndonjë institucion ndërkombëtar mund të ofrojë garanci që ish-presidenti i Kosovës...

A do ta ofrojë Kroacia garancën për lirimin me kusht të Thaçit dhe të tjerëve, vjen përgjigja nga zyrtarja e inistitucioneve kroate

para 3 dite - Gazeta Express

Ermina Lekaj-Përlaskaj, pjesë e institucioneve shtetërore kroate, ka folur në emisionin “Frontal” në T7 nëse Kroacia ka disponim për të dhënë garancë për lirimin me kusht të Thaçit dhe të paraburgosurve...

Isa Mustafa kërkon nga Kurti e Osmani të garantojnë për krerët e UÇK-së

para 3 dite - InfoShqip

Pas raportimit se Kroacia, Austria dhe Sllovenia kanë ofruar garanci që ish-krerët e UÇK-së që po mbahen në paraburgim në Hagë, një veprim i tillë po kërkohet edhe nga Qeveria e Kosovës. Ish-kryetari i...

Berisha: Kurti ka dorëzuar shkresë garantuese vetëm për Selimin, kjo nuk është e ndershme

para 3 dite - Lajmi.net

Berisha deklaroi se të gjitha informacionet i ka marrë në rrugë formale dhe të njëjtën gjë mund ta bëjnë edhe institucionet shtetërore. “Kam pothuajse 22 vjet në institucione dhe bashkëpunim permanent...

Mustafa kërkon nga Qeveria të garantojnë për krerët e UÇK-së: Asnjëri nuk paraqesin rrezik për drejtësinë

para 3 dite - Infokusi

Ish-kryetari i LDK-së Isa Mustafa, ka thënë se asnjëri nga krerët e UÇK-së nuk paraqet rrezik për drejtësinë, nëse do t’u lejohej mbrojtja në liri. “Jam shumë i bindur se asnjëri nga krerët e UÇK-së, të...

Si mund të garantohet lirimi i ish-krerëve të UÇK? Çfarë thotë ligji dhe rregullorja e Speciales

para 3 dite - ABC News

Një shtet i tretë apo ndonjë institucion ndërkombëtar mund të ofrojë garanci që ish-presidenti i Kosovës Hashim Thaçi dhe të akuzuarit tjerë në Hagë të kthehen në shtëpi për t’u mbrojtur në liri. Nëse...

Prej muajsh ndodhen në qelitë e Gjykatës Speciale, kjo është mënyra si ish-krerët e lartë të UÇK-së të dalin nga burgu

para 3 dite - FaxWeb

Një shtet i tretë apo ndonjë institucion ndërkombëtar mund të ofrojë garanci që ish-presidenti i Kosovës Hashim Thaçi dhe të akuzuarit tjerë në Hagë të kthehen në shtëpi për t’u mbrojtur në liri. Nëse...

Berisha: Kurti ka dorëzuar shkresë garantuese vetëm për Selimin, kjo nuk është e ndershme

para 3 dite - Infokusi

Ish-komandanti i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Koshare, Hisen Berisha, ka folur më shumë rreth deklarimit të tij se Kroacia, Sllovenia dhe Austria kanë dhënë garanci për lirimin me kusht të ish-krerëve...

Si mund të garantohet lirimi i Thaçit e të tjerëve?

para 3 dite - GazetaBlic

Një shtet i tretë apo ndonjë institucion ndërkombëtar mund të ofrojë garanci që ish-presidenti i Kosovës Hashim Thaçi dhe të akuzuarit tjerë në Hagë të kthehen në shtëpi për t’u mbrojtur në liri. Nëse...

Mustafa kërkon nga Osmani e Kurti të garantojnë për krerët e UÇK-së

para 3 dite - Revista Kosovarja

Ish-kryetari i LDK-së Isa Mustafa, ka thënë se asnjëri nga krerët e UÇK-së nuk paraqet rrezik për drejtësinë, nëse do t’u lejohej mbrojtja në liri. “Jam shumë i bindur se asnjëri nga krerët e UÇK-së, të...

Si mund të garantohet lirimi i Thaçit e të tjerëve? Çfarë thotë ligji dhe rregullorja e Speciales

para 3 dite - Gazeta Express

Një shtet i tretë apo ndonjë institucion ndërkombëtar mund të ofrojë garanci që ish-presidenti i Kosovës Hashim Thaçi dhe të akuzuarit tjerë në Hagë të kthehen në shtëpi për t’u mbrojtur në liri. Nëse...

Shoqata e Luftëtarëve Shqiptarë në Kroaci: Kërkuam nga presidenti kroat që të dalë garant për Thaçin dhe të tjerët

para 3 dite - Ekonomia Online

Drejtuesi i Unionit të Shqiptarëve dhe Shoqatës së Luftëtarëve Shqiptarë të Kroacisë, Esad Çollaku, ka deklaruar se janë bërë tre muaj qe kur ai dhe kolegët e tij të shoqatës janë dukë bërë përpjekje për...

Shoqata e Luftëtarëve Shqiptarë në Kroaci: Kërkuam nga presidenti kroat që të dalë garant për Thaçin dhe të tjerët

para 3 dite - Arbresh

Drejtuesi i Unionit të Shqiptarëve dhe Shoqatës së Luftëtarëve Shqiptarë të Kroacisë, Esad Çollaku, ka deklaruar se janë bërë tre muaj qe kur ai dhe kolegët e tij të shoqatës janë dukë bërë përpjekje për...

Mustafa kërkon nga Osmani e Kurti të garantojnë për krerët e UÇK-së

para 3 dite - Epoka e Re

Ish-kryetari i LDK-së Isa Mustafa, ka thënë se asnjëri nga krerët e UÇK-së nuk paraqet rrezik për drejtësinë, nëse do t’u lejohej mbrojtja në liri. “Jam shumë i bindur se asnjëri nga krerët e UÇK-së, të...

A do ta ofrojë Kroacia garancën për lirimin me kusht të Thaçit dhe të tjerëve, vjen përgjigja nga zyrtarja e inistitucioneve kroate

para 3 dite - Infokusi

Ermina Lekaj-Përlaskaj, pjesë e institucioneve shtetërore kroate, ka folur në emisionin “Frontal” në T7 nëse Kroacia ka disponim për të dhënë garancë për lirimin me kusht të Thaçit dhe të paraburgosurve...

Isa Mustafa kërkon nga Kurti e Osmani të garantojnë për krerët e UÇK-së

para 3 dite - Top24

Pas raportimit se Kroacia, Austria dhe Sllovenia kanë ofruar garanci që ish-krerët e UÇK-së që po mbahen në paraburgim në Hagë, një veprim i tillë po kërkohet edhe nga Qeveria e Kosovës. Ish-kryetari i...

Çollaku: “Kërkuam nga presidenti kroat që të dalë garant për ish eprorët e UÇK-së në Hagë”

para 3 dite - Epoka e Re

Drejtuesi i Unionit të Shqiptarëve dhe Shoqatës së Luftëtarëve Shqiptarë të Kroacisë, Esad Çollaku, ka deklaruar se janë bërë tre muaj qe kur ai dhe kolegët e tij të shoqatës janë dukë bërë përpjekje për...

“Kroacia ka disponim që të jetë garante për lirimin me kusht të krerëve të UÇK-së”

para 3 dite - Epoka e Re

Deputetja e parlamentit të Kroacisë, Ermina Lekaj Përlaskaj, ka thënë se ekziston mundësia që shteti kroat të ofrojë garancë për mbrojtjen në liri për ish-krerët e UÇK-së në Hagë. “Ekziston mundësia që...

Çollaku: “Kërkuam nga presidenti kroat që të dalë garant për ish eprorët e UÇK-së në Hagë”

para 3 dite - Periskopi

Drejtuesi i Unionit të Shqiptarëve dhe Shoqatës së Luftëtarëve Shqiptarë të Kroacisë, Esad Çollaku, ka deklaruar se janë bërë tre muaj qe kur ai dhe kolegët e tij të shoqatës janë dukë bërë përpjekje për...

A do ta ofrojë Kroacia garancën për lirimin me kusht të Thaçit dhe të tjerëve?

para 3 dite - Fakti Ditor

Ermina Lekaj-Përlaskaj, pjesë e institucioneve shtetërore kroate, ka folur në T7 nëse Kroacia ka disponim për të dhënë garancë për lirimin me kusht të Thaçit dhe të paraburgosurve të tjerë në Hagë. Ajo...

Isa Mustafa kërkon nga Kurti e Osmani të garantojnë për krerët e UÇK-së

para 3 dite - Zyrtare

Pas raportimit se Kroacia, Austria dhe Sllovenia kanë ofruar garanci që ish-krerët e UÇK-së që po mbahen në paraburgim në Hagë, një veprim i tillë po kërkohet edhe nga Qeveria e Kosovës. Ish-kryetari i...

Hisen Berisha: Kurti pati dorëzuar shkresë garantuese për Selimin, kjo nuk është e ndershme

para 3 dite - Gazeta Metro

Ish-komandanti i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Koshare, Hisen Berisha, ka folur më shumë rreth deklarimit të tij se Kroacia, Sllovenia dhe Austria kanë dhënë garanci për lirimin me kusht të ish-krerëve...

Si mund të garantohet lirimi i Thaçit e të tjerëve? Çfarë thotë ligji dhe rregullorja e Speciales

para 3 dite - Lajmi.net

Gjykata Speciale ka refuzuar sërish që t’i lirojë nga paraburgimi në Hagë ish-presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi dhe ish-udhëheqësit tjerë politikë e ushtarakë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Kadri...

Berisha: Kurti ka dorëzuar shkresë garantuese vetëm për Selimin, kjo nuk është e ndershme

para 3 dite - Ekonomia Online

Ish-komandanti i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Koshare, Hisen Berisha, ka folur më shumë rreth deklarimit të tij se Kroacia, Sllovenia dhe Austria kanë dhënë garanci për lirimin me kusht të ish-krerëve...

Berisha: Kurti pati dorëzuar shkresë garantuese për Selimin, kjo nuk është e ndershme

para 3 dite - Periskopi

Ish-komandanti i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Koshare, Hisen Berisha, ka folur më shumë rreth deklarimit të tij se Kroacia, Sllovenia dhe Austria kanë dhënë garanci për lirimin me kusht të ish-krerëve...

Garanci për lirimin me kusht të krerëve të UÇK-së, flet ish-komandanti Rufki Suma

para 3 dite - Infokusi

Ish-komandanti i UÇK-së në Koshare, Hisen Berisha ka thënë dje se presidenti i Kroacisë është treguar i gatshëm të bëhet garant i lirimit me kusht të ish krerëve të UÇK-së që janë arrestuar nga Gjykata...

Garanci për lirim me kusht s’mund të jepet pa kërkuar Specialja – Gashi: Të angazhohen vendet e fuqishme

para 3 dite - Indeks online

Avokati Tomë Gashi, në një intervistë për Ekonomia Online ka thënë se Qeveria dhe presidentja e vendit Vjosa Osmani do të mund të japin garanci për lirimin me kusht të pjesëtarëve të UÇK-së të cilët janë...

Gashi: S’mund të jepet garanci për lirim me kusht pa e kërkuar Specialja

para 3 dite - Koha.net

(Ekonomia Online - Avokati Tomë Gashi, ka thënë se Qeveria e Kosovës dhe presidentja Vjosa Osmani do të mund të japi garanci për lirimin me kusht të ish-pjesëtarëve të UÇK-së të cilët janë të akuzuar nga...

Isa Mustafa kërkon nga Kurti e Osmani të japin garanci për krerët e UÇK-së

para 3 dite - ABC News

Pas raportimit se Kroacia, Austria dhe Sllovenia kanë ofruar garanci që ish-krerët e UÇK-së që po mbahen në paraburgim në Hagë, një veprim i tillë po kërkohet edhe nga Qeveria e Kosovës. Në një prononcim...

Garanci për lirim me kusht s’mund të jepet pa kërkuar Specialja

para 3 dite - RTK

Avokati Tomë Gashi, në një intervistë për Ekonomia Online ka thënë se Qeveria dhe presidentja e vendit Vjosa Osmani do të mund të japin garanci për lirimin me kusht të pjesëtarëve të UÇK-së të cilët janë...

Isa Mustafa kërkon nga Kurti e Osmani të garantojnë për krerët e UÇK-së

para 3 dite - GazetaBlic

Pas raportimit se Kroacia, Austria dhe Sllovenia kanë ofruar garancë që ish-krerët e UÇK-së që po mbahen në paraburgim në Hagë, një veprim i tillë po kërkohet edhe nga Qeveria e Kosovës. Ish-kryetari i...

Mustafa kërkon nga Kurti e Osmani të garantojnë për krerët e UÇK-së

para 3 dite - RTK

Pas raportimit se Kroacia, Austria dhe Sllovenia kanë ofruar garancë që ish-krerët e UÇK-së që po mbahen në paraburgim në Hagë, një veprim i tillë po kërkohet edhe nga Qeveria e Kosovës. Në një prononcim...

Mustafa kërkon nga Kurti e Osmani të garantojnë për krerët e UÇK-së: Pozitat kërkojnë përgjegjësi

para 3 dite - OraInfo

Pas raportimit se Kroacia, Austria dhe Sllovenia kanë ofruar garancë që ish-krerët e UÇK-së që po mbahen në paraburgim në Hagë, një veprim i tillë po kërkohet edhe nga Qeveria e Kosovës. Në një prononcim...

A do ta ofrojë Kroacia garancën për lirimin me kusht të Thaçit dhe të tjerëve, vjen përgjigja nga zyrtarja e inistitucioneve kroate

para 3 dite - Gazeta Metro

Deputetja e parlamentit të Kroacisë, Ermina Lekaj Përlaskaj, ka thënë se ekziston mundësia që shteti kroat të ofrojë garancë për mbrojtjen në liri për ish-krerët e UÇK-së në Hagë. “Ekziston mundësia që...

Lirimi me kusht i ish-krerëve të UÇK-së, avokati i Speciales tregon procedurat

para 3 dite - Bota Sot

Mbrojtja e ish-presidentit, Hashim Thaçi dhe Kadri Veselit, kanë kërkuar që të akuzuarit nga Gjykata Speciale, për krime lufte në Kosovë, të lirohen me kusht deri në vendimin përfundimtar. E pas kësaj...

Deputetja shqiptare në parlamentin kroat: Kroacia ka disponim që të jetë garante për lirimin me kusht të krerëve të UÇK-së

para 3 dite - Periskopi

Deputetja e parlamentit të Kroacisë, Ermina Lekaj Përlaskaj, ka thënë se ekziston mundësia që shteti kroat të ofrojë garancë për mbrojtjen në liri për ish-krerët e UÇK-së në Hagë. “Ekziston mundësia që...

Si mund të garantohet lirimi i Thaçit e të tjerëve? Çfarë thotë ligji dhe rregullorja e Speciales

para 3 dite - Gazeta Metro

Një shtet i tretë apo ndonjë institucion ndërkombëtar mund të ofrojë garanci që ish-presidenti i Kosovës Hashim Thaçi dhe të akuzuarit tjerë në Hagë të kthehen në shtëpi për t’u mbrojtur në liri. Nëse...

Isa Mustafa kërkon nga Kurti e Osmani të garantojnë për krerët e UÇK-së

para 3 dite - Infokusi

Pas raportimit se Kroacia, Austria dhe Sllovenia kanë ofruar garancë që ish-krerët e UÇK-së që po mbahen në paraburgim në Hagë, një veprim i tillë po kërkohet edhe nga Qeveria e Kosovës. Ish-kryetari i...

Isa Mustafa kërkon nga Kurti e Osmani të garantojnë për krerët e UÇK-së: Pozitat kërkojnë përgjegjësi

para 3 dite - Arbresh

Pas raportimit se Kroacia, Austria dhe Sllovenia kanë ofruar garancë që ish-krerët e UÇK-së që po mbahen në paraburgim në Hagë, një veprim i tillë po kërkohet edhe nga Qeveria e Kosovës. Ish-kryetari i...

Isa Mustafa kërkon nga Kurti e Osmani të garantojnë për krerët e UÇK-së: Pozitat kërkojnë përgjegjësi

para 3 dite - in7

Pas raportimit se Kroacia, Austria dhe Sllovenia kanë ofruar garancë që ish-krerët e UÇK-së që po mbahen në paraburgim në Hagë, një veprim i tillë po kërkohet edhe nga Qeveria e Kosovës. Në një prononcim...

Gjoshi për Osmanin e Kurtin: Historia do t’i hedhë në koshin e plehrave

para 3 dite - RTK

Anëtari i Kryesisë së PDK-së, Betim Gjoshi ka kritikuar presidenten Vjosa Osmani dhe kryeministrin Albin Kurti që nuk kanë ofruar garanci për lirimin e ish-udhëheqësve të UÇK-së nga Gjykata Speciale. Në...

Isa Mustafa kërkon nga Kurti e Osmani të garantojnë për krerët e UÇK-së: Pozitat kërkojnë përgjegjësi

para 3 dite - Lajmi.net

Në një prononcim për lajmi.net, ish-kryetari i LDK-së Isa Mustafa, ka thënë se asnjëri nga krerët e UÇK-së nuk paraqet rrezik për drejtësinë. “Jam shumë i bindur se asnjëri nga krerët e UÇK-së, të cilët...

Isa Mustafa kërkon nga Kurti e Osmani të garantojnë për krerët e UÇK-së: Pozitat kërkojnë përgjegjësi

para 3 dite - Arbresh

Pas raportimit se Kroacia, Austria dhe Sllovenia kanë ofruar garancë që ish-krerët e UÇK-së që po mbahen në paraburgim në Hagë, një veprim i tillë po kërkohet edhe nga Qeveria e Kosovës. Në një prononcim...

Mustafa kërkon nga Kurti e Osmani të garantojnë për krerët e UÇK-së: Më e pakta që mund ta bëjnë

para 3 dite - Periskopi

Pas raportimit se Kroacia, Austria dhe Sllovenia kanë ofruar garancë që ish-krerët e UÇK-së që po mbahen në paraburgim në Hagë, një veprim i tillë po kërkohet edhe nga Qeveria e Kosovës. “Jam shumë i bindur...

Isa Mustafa kërkon nga Kurti e Osmani të garantojnë për krerët e UÇK-së: Pozitat kërkojnë përgjegjësi

para 3 dite - Ekonomia Online

Pas raportimit se Kroacia, Austria dhe Sllovenia kanë ofruar garancë që ish-krerët e UÇK-së që po mbahen në paraburgim në Hagë, një veprim i tillë po kërkohet edhe nga Qeveria e Kosovës. Në një prononcim...

Isa Mustafa kërkon nga Kurti e Osmani të garantojnë për krerët e UÇK[së: Pozitat kërkojnë përgjegjësi

para 3 dite - Gazeta Metro

Pas raportimit se Kroacia, Austria dhe Sllovenia kanë ofruar garancë që ish-krerët e UÇK-së që po mbahen në paraburgim në Hagë, një veprim i tillë po kërkohet edhe nga Qeveria e Kosovës. Në një prononcim...

Isa Mustafa: Iu takon institucioneve të vendit të garantojnë për ish-krerët e UÇK-së, që po mbahen në paraburgim, në Hagë

para 3 dite - Radio Kosova e Lire

Pas raportimeve zyrtare se Kroacia, Austria dhe Sllovenia kanë ofruar garancë që ish-krerët e UÇK-së që janë në paraburgim në Hagë, ish-kryetari i LDK-së Isa Mustafa, ka thënë se u takon institucioneve...

Sekretari i PDK-së për Kurtin e Osmanin: Historia do t’i hedhë në koshin e plehrave

para 3 dite - Insajderi

Sekretari i Partisë Demokratike të Kosovës, Betim Gjoshi, ka thënë se “historia do t’iu hedhë në koshin e plehrave”, kryeministrin Albin Kurti dhe presidenten Vjosa Osmani, “për mosreagimin ndaj mundësisë...

Isa Mustafa kërkon nga Kurti e Osmani të garantojnë për krerët e UÇK-së: Pozitat kërkojnë përgjegjësi

para 3 dite - Arbresh

Pas raportimit se Kroacia, Austria dhe Sllovenia kanë ofruar garancë që ish-krerët e UÇK-së që po mbahen në paraburgim në Hagë, një veprim i tillë po kërkohet edhe nga Qeveria e Kosovës. Në një prononcim...

Garant për lirimin me kusht të krerëve të UÇK-së: Gashi jep versionin se kur Osmani dhe Kurti mund ta bëjnë këtë

para 3 dite - Periskopi

Avokati Tomë Gashi, në një intervistë për Ekonomia Online ka thënë se Qeveria dhe presidentja e vendit Vjosa Osmani do të mund të japin garanci për lirimin me kusht të pjesëtarëve të UÇK-së të cilët janë...

Mustafa kërkon nga Kurti dhe Osmani të garantojnë për krerët e UÇK-së: Pozitat kërkojnë përgjegjësi

para 3 dite - Epoka e Re

Pas raportimeve në medie se Kroacia, Austria dhe Sllovenia kanë ofruar garancë që ish-krerët e UÇK-së që janë në paraburgim në Hagë, një veprim i tillë është duke u kërkuar edhe nga Qeveria e Kosovës....

Garanci për lirim me kusht s’mund të jepet pa kërkuar Specialja, Gashi: Të angazhohen vendet e fuqishme

para 3 dite - ATV Live

Avokati Tomë Gashi, ka thënë se Qeveria dhe presidentja e vendit Vjosa Osmani do të mund të japin garanci për lirimin me kusht të pjesëtarëve të UÇK-së të cilët janë të akuzuar nga Gjykata Speciale. Por...

Gjoshi për heshtjen e Osmanit e Kurtit: Historia do t’i hedhë në koshin e plehrave

para 3 dite - Zeri

Sekretari i PDK-së, Betim Gjoshi, ka kritikuar udhëheqësit e shtetit, që nuk po i ofrojnë Gjykatës Speciale garanci për lirimin e ish-drejtuesve të UÇK-së. Sipas Gjoshit, presidentja Vjosa Osmani dhe kryeministri...

Garanci për lirim me kusht s’mund të jepet pa kërkuar Specialja – Gashi: Të angazhohen vendet e fuqishme

para 3 dite - Ekonomia Online

Avokati Tomë Gashi, në një intervistë për Ekonomia Online ka thënë se Qeveria dhe presidentja e vendit Vjosa Osmani do të mund të japin garanci për lirimin me kusht të pjesëtarëve të UÇK-së të cilët janë...

Sekretari i PDK-së për Kurtin e Osmanin: Historia do t’i hedhë në koshin e plehrave

para 3 dite - Koha.net

Sekretari i Partisë Demokratike të Kosovës, Betim Gjoshi, ka kritikuar kryeministrin Albin Kurti dhe presidenten Vjosa Osmani për mosreagim ndaj mundësisë rreth lirimit të drejtuesve të Ushtrisë Çlirimtare...

Sekretari i PDK-së, kritikon Kurtin e Osmanin për të akuzuarit e Specales

para 3 dite - Bota Sot

Sekretari i PDK-së, Betim Gjoshi, ka reaguar pas lajmeve që po qarkullojnë se disa liderë shtetesh evropianë kanë ofruar garanci për lirimin e ish-krerëve të UÇK-së, që po mbahen në Hagë. Gjoshi thotë...

Gjoshi për Osmanin e Kurtin: Historia do t’i hedhë në koshin e plehrave

para 3 dite - Epoka e Re

Anëtari i Kryesisë së PDK-së, Betim Gjoshi ka kritikuar presidenten Vjosa Osmani dhe kryeministrin Albin Kurti që nuk kanë ofruar garanci për lirimin e ish-udhëheqësve të UÇK-së nga Gjykata Speciale. Në...

Gjoshi i PDK-së: Kurti dhe Osmani i kanë shti veshtë në l*sh dhe nuk guxojnë dy fjalë t’i thonë

para 3 dite - GazetaBlic

Sekretari i Partisë Demokratike të Kosovës, Betim Gjoshi, ka reaguar pas lajmeve që po qarkullojnë se disa liderë shtetesh europianë kanë ofruar garanci për lirimin e ish-krerëve të UÇK-së, që po mbahen...

Gjoshi kritika ndaj Kurtit e Osmanit

para 3 dite - Arbresh

Sekretari i Partisë Demokratike të Kosovës, Betim Gjoshi, ka kritikuar kryeministrin Albin Kurti dhe presidenten Vjosa Osmani për mosreagim ndaj mundësisë rreth lirimit të drejtuesve të Ushtrisë Çlirimtare...

Gjoshi për Kurtin e Osmanin: Historia do t’i hedhë në koshin e plehrave

para 3 dite - Arbresh

Sekretari i Partisë Demokratike të Kosovës, Betim Gjoshi, ka kritikuar kryeministrin Albin Kurti dhe presidenten Vjosa Osmani për mosreagim ndaj mundësisë rreth lirimit të drejtuesve të Ushtrisë Çlirimtare...

Bekim Jashari tregon nëse ka biseduar me Thaçin dhe Veselin pas arrestimit nga Specialja

para 3 dite - Zhurnal

Kryetari i Skenderajt, Bekim Jashari, ka treguar se si ka biseduar me Hysni Gucatin e Rexhep Selimin pasi këta u arrestuan nga Gjykata Speciale, por jo edhe me Hashim Thaçin, Kadri Veselin dhe të tjerët....

Musliu: Kurti e Osmani do të jenë emra turpi në historinë e Kosovës nëse nuk ofrojnë garancë për ish-krerët e UÇK-së

para 3 dite - Zhurnal

Pas deklaratës së ish-gjeneralit të UÇK-së, Hisen Berishës për presidentin kroat i cili thuhet se ka ofruar garancë për lirimin me kusht të ish-krerëve të UÇK-së që po mbahen në Hagë, kanë reaguar edhe...

Sekretari i PDK-së për Kurtin e Osmanin: Historia do t’i hedhë në koshin e plehrave

para 3 dite - Ekonomia Online

Sekretari i Partisë Demokratike të Kosovës, Betim Gjoshi, ka kritikuar kryeministrin Albin Kurti dhe presidenten Vjosa Osmani për mosreagim ndaj mundësisë rreth lirimit të drejtuesve të Ushtrisë Çlirimtare...

Betim Gjoshi: Albin Kurti dhe Vjosa Osmani nuk guxojnë dy fjalë t’i thonë por historia do t’i hedhë në koshin e plehrave

para 3 dite - Radio Kosova e Lire

Sekretari i Partisë Demokratike të Kosovës, Betim Gjoshi, ka reaguar pas lajmeve që po qarkullojnë se disa liderë shtetesh evropianë kanë ofruar garanci për lirimin e ish-krerëve të UÇK-së, që po mbahen...

Gjoshi për Kurtin e Osmanin: Historia do t’i hedhë në koshin e plehrave

para 3 dite - ATV Live

Sekretari i Partisë Demokratike të Kosovës, Betim Gjoshi, ka reaguar pas lajmeve që po qarkullojnë se disa liderë shtetesh europianë kanë ofruar garanci për lirimin e ish-krerëve të UÇK-së, që po mbahen...

Gjoshi i PDK-së për Kurtin e Osmanin: Historia do t’i hedhë në koshin e plehrave

para 3 dite - Ekonomia Online

Sekretari i Partisë Demokratike të Kosovës, Betim Gjoshi, ka reaguar pas lajmeve që po qarkullojnë se disa liderë shtetesh europianë kanë ofruar garanci për lirimin e ish-krerëve të UÇK-së, që po mbahen...

Bekim Jashari tregon nëse ka biseduar me Thaçin dhe Veselin pas arrestimit nga Specialja

para 3 dite - Gazeta Express

Kryetari i Skenderajt, Bekim Jashari, ka treguar se si ka biseduar me Hysni Gucatin e Rexhep Selimin pasi këta u arrestuan nga Gjykata Speciale, por jo edhe me Hashim Thaçin, Kadri Veselin dhe të tjerët....

Musliu: Kurti e Osmani do të jenë emra turpi në historinë e Kosovës nëse nuk ofrojnë garancë për ish-krerët e UÇK-së

para 3 dite - Gazeta Express

Pas deklaratës së ish-gjeneralit të UÇK-së, Hisen Berishës për presidentin kroat i cili thuhet se ka ofruar garancë për lirimin me kusht të ish-krerëve të UÇK-së që po mbahen në Hagë, kanë reaguar edhe...

Jashari tregon a ka biseduar me Thaçin dhe Veselin pas arrestimit nga Specialja

para 3 dite - Bota Sot

Kryetari i Skenderajt, Bekim Jashari, ka treguar se si ka biseduar me Hysni Gucatin e Rexhep Selimin pasi këta u arrestuan nga Gjykata Speciale, por jo edhe me Hashim Thaçin, Kadri Veselin dhe të tjerët....

Maloku: Kosova e Shqipëria nuk mund të garantojnë për Thaçin dhe të tjerët

para 3 dite - Arbresh

Njohësi i rrethanave të sigurisë në vend, Naim Maloku, thotë se Dhomat e Specializuara të Kosovës në Hagë shqyrtojnë garancat nga shtetet e treta dhe jo nga Kosova apo Shqipëria. Bëhet fjalë për garancat...

Bekim Jashari tregon nëse ka biseduar me Thaçin dhe Veselin pas arrestimit nga Specialja

para 3 dite - GazetaBlic

Kryetari i Skenderajt, Bekim Jashari, ka treguar se si ka biseduar me Hysni Gucatin e Rexhep Selimin pasi këta u arrestuan nga Gjykata Speciale, por jo edhe me Hashim Thaçin, Kadri Veselin dhe të tjerët....

Bekim Jashari tregon nëse ka biseduar me Thaçin dhe Veselin pas arrestimit nga Specialja

para 3 dite - Infokusi

Kryetari i Skenderajt, Bekim Jashari, ka treguar se si ka biseduar me Hysni Gucatin e Rexhep Selimin pasi këta u arrestuan nga Gjykata Speciale, por jo edhe me Hashim Thaçin, Kadri Veselin dhe të tjerët....

Faton Klinaku: Shteti i Kosovës do të duhej të ofronte se pari garanci për mbrojtjen në liri të ish-krerëve të UÇK-së

para 3 dite - Radio Kosova e Lire

Sekretari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Faton Klinaku ka komentuar raportimet se kryetari kroat ka ofruar garancë për mbrojtje në liri të ish-krerëve të UÇK-së që po mbahen në Hagë....

Bekim Jashari tregon nëse ka biseduar me Thaçin dhe Veselin pas arrestimit nga Specialja

para 3 dite - Ekonomia Online

Kryetari i Skenderajt, Bekim Jashari, ka treguar se si ka biseduar me Hysni Gucatin e Rexhep Selimin pasi këta u arrestuan nga Gjykata Speciale, por jo edhe me Hashim Thaçin, Kadri Veselin dhe të tjerët....

Musliu: Liderët e kanë obligim shtetëror garancën për ish-krerët e UÇK-së

para 3 dite - RTK

Deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu thotë se krerët e institucioneve të Kosovës e kanë për obligim shtetëror, kombëtar e moral ë garantojnë para Gjykatës si shtet dhe të lobojnë edhe te shtetet mike për...

Pas ardhjes së Veselit në Kosovë, Musliu e PDK-së ka një kërkesë për Osmanin dhe Kurtin!

para 3 dite - GazetaBlic

Pas deklaratës së ish-gjeneralit të UÇK-së, Hisen Berishës për presidentin kroat i cili thuhet se ka ofruar garancë për lirimin me kusht të ish-krerëve të UÇK-së që po mbahen në Hagë, kanë reaguar edhe...

Musliu: Kurti e Osmani do të jenë emra turpi në historinë e Kosovës nëse nuk ofrojnë garancë për ish-krerët e UÇK-së

para 3 dite - Bota Sot

Pas deklaratës së ish-gjeneralit të UÇK-së, Hisen Berishës për presidentin kroat i cili thuhet se ka ofruar garancë për lirimin me kusht të ish-krerëve të UÇK-së që po mbahen në Hagë, kanë reaguar edhe...

Musliu: Kurti e Osmani do të jenë emra turpi në historinë e Kosovës nëse nuk ofrojnë garancë për ish-krerët e UÇK-së

para 3 dite - InfoShqip

Pas deklaratës së ish-gjeneralit të UÇK-së, Hisen Berishës për presidentin kroat i cili thuhet se ka ofruar garancë për lirimin me kusht të ish-krerëve të UÇK-së që po mbahen në Hagë, kanë reaguar edhe...

Musliu: Kurti e Osmani do të jenë emra turpi në historinë e Kosovës nëse nuk ofrojnë garancë për ish-krerët e UÇK-së

para 3 dite - Infokusi

Pas deklaratës së ish-gjeneralit të UÇK-së, Hisen Berishës për presidentin kroat i cili thuhet se ka ofruar garancë për lirimin me kusht të ish-krerëve të UÇK-së që po mbahen në Hagë, kanë reaguar edhe...

Musliu: Kurti e Osmani do të jenë emra turpi nëse nuk ofrojnë garancë për ish-krerët e UÇK-së

para 3 dite - Arbresh

Pas deklaratës së ish-gjeneralit të UÇK-së, Hisen Berishës për presidentin kroat i cili thuhet se ka ofruar garancë për lirimin me kusht të ish-krerëve të UÇK-së që po mbahen në Hagë, kanë reaguar edhe...

Klinaku: Është absurde që shtetet e huaja të garantojnë për ish-krerët e UÇK-së, e jo shteti ynë

para 4 dite - Telegrafi

Sekretari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Faton Klinaku ka komentuar raportimet se presidenti kroat ka ofruar garancë për mbrojtje në liri të ish-krerëve të UÇK-së që po mbahen në Hagë....

Musliu: Kurti e Osmani do të jenë emra turpi në historinë e Kosovës nëse nuk ofrojnë garancë për ish-krerët e UÇK-së

para 3 dite - Lajmi.net

Deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu ka thënë për lajmi.net se krerët e institucioneve të Kosovës e kanë për obligim shtetëror të ofrojnë garancë për ish-krerët e UÇK-së. “E kanë për obligim shtetëror,...

Musliu: Kurti e Osmani do të jenë emra turpi nëse nuk ofrojnë garancë për ish-krerët e UÇK-së

para 3 dite - Periskopi

Pas deklaratës së ish-gjeneralit të UÇK-së, Hisen Berishës për presidentin kroat i cili thuhet se ka ofruar garancë për lirimin me kusht të ish-krerëve të UÇK-së që po mbahen në Hagë, kanë reaguar edhe...

Nga OVL e UÇK-së tregojnë se a do të ketë protesta nëse Osmani e Kurti nuk garantojnë për lirimin e të akuzuarve në Hagë

para 4 dite - Insajderi

Sekretari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Faton Klinaku duke komentuar raportimet se presidenti kroat ka ofruar garancë për mbrojtje në liri të ish-krerëve të UÇK-së...

Musliu: Kurti e Osmani do të jenë emra turpi në historinë e Kosovës nëse nuk ofrojnë garancë për ish-krerët e UÇK’së

para 3 dite - Gazeta Metro

Pas deklaratës së ish-gjeneralit të UÇK-së, Hisen Berishës për presidentin kroat i cili thuhet se ka ofruar garancë për lirimin me kusht të ish-krerëve të UÇK-së që po mbahen në Hagë, kanë reaguar edhe...

Musliu: Kurti e Osmani do të jenë emra turpi në historinë e Kosovës nëse nuk ofrojnë garancë për ish-krerët e UÇK-së

para 3 dite - Periskopi

Pas deklaratës së ish-gjeneralit të UÇK-së, Hisen Berishës për presidentin kroat i cili thuhet se ka ofruar garancë për lirimin me kusht të ish-krerëve të UÇK-së që po mbahen në Hagë, kanë reaguar edhe...

Musliu: Kurti e Osmani do të jenë emra turpi në historinë e Kosovës nëse nuk ofrojnë garancë për ish-krerët e UÇK-së

para 3 dite - Zyrtare

Pas deklaratës së ish-gjeneralit të UÇK-së, Hisen Berishës për presidentin kroat i cili thuhet se ka ofruar garancë për lirimin me kusht të ish-krerëve të UÇK-së që po mbahen në Hagë, kanë reaguar edhe...

A do ketë protesta në rast se Osmani e Kurti nuk garantojnë për lirimin e ish-krerëve të UÇK-së, flasin nga OVL e UÇK-së

para 4 dite - OraInfo

OVL e UÇK-së tregojnë nëse do ketë protesta në rast se Osmani e Kurti nuk garantojnë për lirimin e ish-krerëve të UÇK-së. Sekretari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Faton Klinaku ka komentuar...

OVL e UÇK'së tregojnë nëse do ketë protesta në rast se Osmani e Kurti nuk garantojnë për lirimin e ish-krerëve të UÇK’së

para 4 dite - Gazeta Express

Sekretari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Faton Klinaku ka komentuar raportimet se presidenti kroat ka ofruar garancë për mbrojtje në liri të ish-krerëve të UÇK-së që po mbahen në Hagë....

Veproni institucionalisht, përgjegjësinë e kemi individuale

para 3 dite - Epoka e Re

Shkruan: Hisen Berisha Pas Kroacisë tani edhe Austria dhe Sllovenia ofrohen garant të lirimit me kusht të të arrestuarve në Hagë. Radha është te Presidentja, Kryeministri apo Kryeparlamentari që të veprojnë...

Klinaku tregon se a do të ketë protesta nëse Osmani e Kurti nuk garantojnë për lirimin e krerëve të UÇK-së

para 4 dite - Bota Sot

Sekretari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Faton Klinaku ka komentuar raportimet se presidenti kroat ka ofruar garancë për mbrojtje në liri të ish-krerëve të UÇK-së që po mbahen në Hagë....

“Zoran Milanoviç garantues për lirimin e Hashim Thaçit”, këshilltari i Glauk Konjufcës zbulon të vërtetën

para 4 dite - Bota Sot

Gjatë ditës së djeshme, Gjykata Speciale u ka refuzuar kërkesën për lirim me kusht Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit dhe Jakup Krasniqit, por Specialja nuk përjashtoi që kjo të ndodhë në rast...

Flasin nga OVL, tregojnë se a do të ketë protesta nëse Osmani e Kurti nuk garantojnë për lirimin e krerëve të UÇK-së

para 4 dite - Zeri

Sekretari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Faton Klinaku ka komentuar raportimet se presidenti kroat ka ofruar garancë për mbrojtje në liri të ish-krerëve të UÇK-së që po mbahen në Hagë....

OVL e UÇK-së tregojnë nëse do ketë protesta në rast se Osmani e Kurti nuk garantojnë për lirimin e ish-krerëve të UÇK’së

para 4 dite - GazetaBlic

Sekretari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Faton Klinaku ka komentuar raportimet se presidenti kroat ka ofruar garancë për mbrojtje në liri të ish-krerëve të UÇK-së që po mbahen në Hagë....

OVL e UÇK-së tregojnë nëse do ketë protesta në rast se Osmani e Kurti nuk garantojnë për lirimin e ish-krerëve të UÇK’së

para 4 dite - Infokusi

Sekretari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Faton Klinaku ka komentuar raportimet se presidenti kroat ka ofruar garancë për mbrojtje në liri të ish-krerëve të UÇK-së që po mbahen në Hagë....

Hisen Berishës i vjen ‘goditja’ e fortë: Ky është qëllimi i mikut të Hashim Thaçit dhe Kadri Veselit

para 4 dite - Bota Sot

Ish gjenerali i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, dhe ish kandidat i PDK-së për deputet, Hisen Berisha, ka deklaruar se janë tri shtete që kanë ofruar garancinë e tyre për lirimin me kusht të Hashim Thaçit,...

Flasin nga OVL, tregojnë se a do të ketë protesta nëse Osmani e Kurti nuk garantojnë për lirimin e krerëve të UÇK-së

para 4 dite - Lajmi.net

Në një përgjigje për lajmi.net, Klinaku ka thënë se këtë veprim do të duhej ta bënte fillimisht shteti i Kosovës. “Është dashur institucionet e Kosovës ta bëjnë një veprim të tillë pasi që ajo Gjykatë...

Veproni institucionalisht, përgjegjësinë e kemi individuale

para 4 dite - KosovaPress

Pas Kroacisë tani edhe Austria dhe Sllovenia ofrohen garant të lirimit me kusht të të arrestuarve në Hagë. Radha është te Presidentja, Kryeministri apo Kryeparlamentari që të veprojnë institucionalisht....

Garancitë nga Kosova e Shqipëria nuk “pinë ujë” në Speciale për Thaçin e të tjerët

para 4 dite - Bota Sot

Kroacia, Austria dhe Sllovenia kanë ofruar garant të lirimit me kusht të të arrestuarve në Hagë. E në lidhje më këtë çështje ka reaguar, Naim Maloku përmes një shkrimi, ku ka thënë se Gjykata Speciale...

Nga OVL tregojnë se a do të ketë protesta nëse Osmani e Kurti nuk garantojnë për lirimin e krerëve të UÇK’së

para 4 dite - Gazeta Metro

Sekretari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Faton Klinaku ka komentuar raportimet se presidenti kroat ka ofruar garancë për mbrojtje në liri të ish-krerëve të UÇK-së që po mbahen në Hagë....

Klinaku tregon se a do të ketë protesta nëse Osmani e Kurti nuk garantojnë për lirimin e krerëve të UÇK-së

para 4 dite - Epoka e Re

Sekretari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Faton Klinaku ka komentuar raportimet se presidenti kroat ka ofruar garancë për mbrojtje në liri të ish-krerëve të UÇK-së që po mbahen në Hagë....

Pos Kroacisë, edhe dy shtete tjera garanci për lirimin e ish-krerëve të UÇK

para 4 dite - RTK

Ish-komandanti i UÇK-së në Zonën e Koshares, Hisen Berisha, thotë se pas Kroacisë tani edhe Austria dhe Sllovenia ofrohen garant të lirimit me kusht të të arrestuarve në Hagë. Teksa shton se tash është...

Berisha: Pas Kroacisë tani edhe dy shtete të tjera japin garanci për lirimin e të akuzuarve në Hagë

para 4 dite - Insajderi

Ish-komandanti i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe pjesëmarrësi i Betejës së Koshares, Hisen Berisha, ka bërë të ditur se pas Kroacisë, tani edhe Austria dhe Sllovenia kanë ofruar garant për lirimin me...

Berisha: Përveç Kroacisë edhe Sllovenia e Austria garantojnë pë lirimin me kusht të Thaçit dhe të tjerëve

para 4 dite - Telegrafi

Ish-komandanti i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe pjesëmarrësi i Betejës së Koshares, Hisen Berisha, ka thënë se pas Kroacisë dhe Sllovenia dhe Austria, japin garanci për lirimin me kusht të ish krerëve...

“Austria e Sllovenia ofrohen garant të lirimit me kusht të të arrestuarve në Hagë”

para 4 dite - Alsat-M

Ish-komandanti i UÇK-së në Koshare dhe ish-kandidati për deputet nga radhët e PDK-së, Hisen Berisha ka thënë se pas Kroacisë, tani edhe Austria dhe Sllovenia ofrohen garant të lirimit me kusht të të arrestuarve...

Berisha: Pas Kroacisë edhe dy shtete tjera japin garanci për lirimin me kusht të Thaçit dhe të tjerëve

para 4 dite - Klan Kosova

Ish-komandanti i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hisen Berisha, ka thënë se pas Kroacisë dhe Sllovenia dhe Austria, japin garanci për lirimin me kusht të të arrestuarve në Hagë. Berisha tha se tani është...

“Përveç Kroacisë edhe dy shtete të tjera japin garanci për lirimin e Thaçit dhe të tjerëve”

para 4 dite - GazetaBlic

Ish-komandanti i UÇK-së në Zonën e Koshares, Hisen Berisha, thotë se pas Kroacisë tani edhe Austria dhe Sllovenia ofrohen garant të lirimit me kusht të të arrestuarve në Hagë. Teksa shton se tani është...

“Pas Kroacisë tani edhe Austria e Sllovenia ofrohen garant të lirimit me kusht të të arrestuarve në Hagë”

para 4 dite - Zeri

Ish-komandanti i UÇK-së në Koshare dhe ish-kandidati për deputet nga radhët e PDK-së, Hisen Berisha ka thënë se pas Kroacisë, tani edhe Austria dhe Sllovenia ofrohen garant të lirimit me kusht të të arrestuarve...

Berisha: Përveç Kroacisë edhe dy shtete të tjera japin garanci për lirimin e Thaçit dhe të tjerëve

para 4 dite - Gazeta Express

Ish-komandanti i UÇK-së në Zonën e Koshares, Hisen Berisha, thotë se pas Kroacisë tani edhe Austria dhe Sllovenia ofrohen garant të lirimit me kusht të të arrestuarve në Hagë. Teksa shton se tani është...

Përveç Kroacisë edhe dy shtete të tjera japin garanci për lirimin e Thaçit dhe të tjerëve

para 4 dite - OraInfo

Ish-komandanti i UÇK-së në Zonën e Koshares, Hisen Berisha, thotë se pas Kroacisë tani edhe Austria dhe Sllovenia ofrohen garant të lirimit me kusht të të arrestuarve në Hagë. Teksa shton se tani është...

“Austria e Sllovenia ofrohen garant të lirimit me kusht të të arrestuarve në Hagë”

para 4 dite - Lajm

Ish-komandanti i UÇK-së në Koshare dhe ish-kandidati për deputet nga radhët e PDK-së, Hisen Berisha ka thënë se pas Kroacisë, tani edhe Austria dhe Sllovenia ofrohen garant të lirimit me kusht të të arrestuarve...

Tregon Hisen Berisha: Pas Kroacisë, edhe këto dy shtete ofrojnë garancinë për lirimin e Thaçit, Veselit, Selimit e Krasniqit

para 4 dite - Bota Sot

Gjatë ditës së djeshme, Gjykata Speciale u ka refuzuar kërkesën për lirim me kusht Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit dhe Jakup Krasniqit, por Specialja nuk përjashtoi që kjo të ndodhë në rast...

Berisha: Pas Kroacisë edhe dy shtete tjera japin garanci për lirimin me kusht të Thaçit dhe të tjerëve

para 4 dite - Lajmi.net

Berisha tha se tani është në dorë të lidershipit të vendit të veprojnë institucionalisht. Ai i ftoi përfaqësuesit institucional të shtetit që të parashtrojnë kërkesë zyrtare në vend se të merren me deklarata....

Kur Thaçi u shkruante ndërkombëtarëve për të liruar Albin Kurtin nga burgu

para 4 dite - ABC News

Gjykata Speciale ka refuzuar që ta lirojë që të mbrohet në liri ish-presidenti i Kosovës dhe ish-drejtori politik i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hashim Thaçi dhe ish-udhëheqësit tjerë ushtarakë të kësaj...

Berisha: Përveç Kroacisë edhe dy shtete të tjera japin garanci për lirimin e Thaçit dhe të tjerëve

para 4 dite - Infokusi

Ish-komandanti i UÇK-së në Zonën e Koshares, Hisen Berisha, thotë se pas Kroacisë tani edhe Austria dhe Sllovenia ofrohen garant të lirimit me kusht të të arrestuarve në Hagë. Teksa shton se tani është...

“Përveç Kroacisë edhe dy shtete të tjera japin garanci për lirimin e Thaçit dhe të tjerëve”

para 4 dite - Epoka e Re

Ish-komandanti i UÇK-së në Zonën e Koshares, Hisen Berisha, thotë se pas Kroacisë tani edhe Austria dhe Sllovenia ofrohen garant të lirimit me kusht të të arrestuarve në Hagë. Teksa shton se tani është...

Hisen Berisha: Pas Kroacisë, tani edhe Austria dhe Sllovenia ofrohen garant të lirimit me kusht të të arrestuarve

para 4 dite - Indeks online

Hisen Berisha përmes një postimi ka treguar se pas Kroacisë, tash edhe Austria dhe Sllovenia ofrohen garant të lirimit me kusht të të arrestuarve në Hagë. Ai në postimin e tij ka thënë se është radha e...

Koha kur Thaçi kërkonte nga ndërkombëtarët ndihmë për lirimin e Kurtit

para 4 dite - Insajderi

Pak ditë pas refuzimit të Gjykatës Speciale në Hagë q ëish-presidenti i Kosovës dhe ish-drejtori politik i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hashim Thaçi dhe ish-udhëheqësit tjerë ushtarakë të lirohen dhe...

Berisha: Përveç Kroacisë edhe Sllovenia e Austria garantojnë pë lirimin me kusht të Thaçit dhe të tjerëve

para 4 dite - Arbresh

Ish-komandanti i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe pjesëmarrësi i Betejës së Koshares, Hisen Berisha, ka thënë se pas Kroacisë dhe Sllovenia dhe Austria, japin garanci për lirimin me kusht të ish krerëve...

Berisha: Përveç Kroacisë edhe Sllovenia e Austria garantojnë pë lirimin me kusht të Thaçit dhe të tjerëve

para 4 dite - Fakti Ditor

Ish-komandanti i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe pjesëmarrësi i Betejës së Koshares, Hisen Berisha, ka thënë se pas Kroacisë dhe Sllovenia dhe Austria, japin garanci për lirimin me kusht të ish krerëve...

Kur Thaçi u shkruante ndërkombëtarëve për të kërkuar lirimin e Kurtit nga burgu

para 4 dite - Koha.mk

Gjykata Specaile ka refuzuar që ta lirojë që të mbrohet në liri ish-presidenti i Kosovës dhe ish-drejtori politik i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hashim Thaçi dhe ish-udhëheqësit tjerë ushtarakë të kësaj...

Kur Thaçi iu shkruante ndërkombëtarëve për të kërkuar lirimin e Kurtit nga burgu. Tani radhën e ka Albini

para 4 dite - Java News

Gjykata Specaile ka refuzuar që ta lirojë që të mbrohet në liri ish-presidenti i Kosovës dhe ish-drejtori politik i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hashim Thaçi dhe ish-udhëheqësit tjerë ushtarakë të kësaj...

Berisha: Përveç Kroacisë edhe dy shtete të tjera japin garanci për lirimin e Thaçit dhe të tjerëve

para 4 dite - Revista Kosovarja

Ish-komandanti i UÇK-së në Zonën e Koshares, Hisen Berisha, thotë se pas Kroacisë tani edhe Austria dhe Sllovenia ofrohen garant të lirimit me kusht të të arrestuarve në Hagë. Teksa shton se tani është...

Berisha: Përveç Kroacisë edhe dy shtete të tjera japin garanci për lirimin e Thaçit dhe të tjerëve

para 4 dite - Periskopi

Ish-komandanti i UÇK-së në Zonën e Koshares, Hisen Berisha, thotë se pas Kroacisë tani edhe Austria dhe Sllovenia ofrohen garant të lirimit me kusht të të arrestuarve në Hagë. Teksa shton se tani është...

Berisha: Përveç Kroacisë edhe dy shtete të tjera japin garanci për lirimin e Thaçit dhe të tjerëve

para 4 dite - Gazeta Metro

Ish-komandanti i UÇK-së në Zonën e Koshares, Hisen Berisha, thotë se pas Kroacisë tani edhe Austria dhe Sllovenia ofrohen garant të lirimit me kusht të të arrestuarve në Hagë. Teksa shton se tani është...

Kur Thaçi u shkruante ndërkombëtarëve për lirimin e Kurtit nga burgu

para 4 dite - Lexo

Gjykata Specaile ka refuzuar që ta lirojë që të mbrohet në liri ish-presidenti i Kosovës dhe ish-drejtori politik i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hashim Thaçi dhe ish-udhëheqësit tjerë ushtarakë të kësaj...

Berisha: Përfaqësuesit institucional të Kosovës, duhet të bëjnë kërkesën zyrtare në adresë të instancave të shteteve që ofrojnë garanci

para 4 dite - Radio Kosova e Lire

Ish eprori i shquar i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hisen Berisha ka shkruar se pas Kroacisë, tani edhe Austria e Sllovenia kanë ofruar garanci për lirimin me kusht të të arrestuarve në Hagë. “Radha...

Kroacia u del në mbrojtje ish-krerëve të UÇK-së

para 4 dite - Revista Kosovarja

Sipas ish-gjeneralit të UÇK-së në Koshare, Hisen Berisha, presidenti kroat është ofruar të jetë garant në Gjykatën Speciale për ish-krerët e UÇK-së. Presidenti i Kroacisë Zoran Milanovic është ofruar të...

Berisha: Pas Kroacisë tani edhe Austria e Sllovenia ofrohen garant të lirimit me kusht të të arrestuarve në Hagë

para 4 dite - Ekonomia Online

Ish-komandanti i UÇK-së në Koshare dhe ish-kandidati për deputet nga radhët e PDK-së, Hisen Berisha ka thënë se pas Kroacisë, tani edhe Austria dhe Sllovenia ofrohen garant të lirimit me kusht të të arrestuarve...

20 vite më parë – Kur Hashim Thaçi kërkonte lirimin e Albin Kurtit nga burgu

para 4 dite - Panorama

Gjykata Specaile ka refuzuar që ta lirojë që të mbrohet në liri ish-presidenti i Kosovës dhe ish-drejtori politik i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hashim Thaçi dhe ish-udhëheqësit tjerë ushtarakë të kësaj...

Koha kur Thaçi u shkruante ndërkombëtarëve për të kërkuar lirimin e Kurtit nga burgu

para 4 dite - OraInfo

Gjykata Specaile ka refuzuar që ta lirojë që të mbrohet në liri ish-presidenti i Kosovës dhe ish-drejtori politik i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hashim Thaçi dhe ish-udhëheqësit tjerë ushtarakë të kësaj...

LETRA/ Kur Thaçi iu shkruante ndërkombëtarëve për të kërkuar lirimin e Kurtit nga burgu

para 4 dite - Dosja.al

Hashim Thaci, Albin Kurti 2 Maj, 2021 13:46 KOSOVË – Gjykata Speciale ka refuzuar që ta lirojë që të mbrohet në liri ish-presidenti i Kosovës dhe ish-drejtori politik i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës,...

Koha kur Thaçi u shkruante ndërkombëtarëve për të kërkuar lirimin e Kurtit nga burgu

para 4 dite - Epoka e Re

Gjykata Speciale ka refuzuar që ta lirojë që të mbrohet në liri ish-presidenti i Kosovës dhe ish-drejtori politik i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), Hashim Thaçi dhe ish-udhëheqësit tjerë ushtarakë...

Kur Thaçi u shkruante ndërkombëtarëve për të kërkuar lirimin e Kurtit nga burgu

para 4 dite - Tetova Sot

Gjykata Specaile ka refuzuar që ta lirojë që të mbrohet në liri ish-presidenti i Kosovës dhe ish-drejtori politik i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hashim Thaçi dhe ish-udhëheqësit tjerë ushtarakë të kësaj...

Treshja pushtetare, qeveritare: Kurti, Konjnufca, Osmani nuk garantojnë mbrojtjen në liri të krerëve të UÇK-së

para 5 dite - Radio Kosova e Lire

Treshja pushtetare e qeveritare: Kurti, Konjufca, Osmani , nuk garantojnë mbrojtjen në liri të J akup Krasniqit, Hashim Thaçit, Kadri Veselit e Rexhep Selimit. Gjatë dy ditëve të fundit është bërë me dije...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK