Mbi shtatë mijë raste të reja me Coronavirus në Gjermani

para një dite - Zhurnal

Numri i rasteve të reja me Coronavirus në Gjermani është rritur. Në 24 orët e fundit, në këtë shtet janë regjistruar shtatë mijë e 534 raste të reja pozitive. Numri i të infektuarve ka shkuar në tre milionë...

Afër 8 mijë raste aktive me COVID-19 në Kosovë

para një dite - GazetaBlic

Nga 13 marsi i 2020-tës kur edhe u paraqitën dy rastet e para pozitive me COVID-19 në Kosovë, deri më tani me këtë virus u infektuan 105 mijë e 636 persona. Shkak i infektimit me virusin korona kanë vdekur...

Mbi 7 mijë e 500 raste pozitive në Gjermani për 24 orë

para një dite - Aktuale

Shteti i Gjermanisë ka regjistruar rritje të numrit të rasteve pozitive me koronavirus në 24 orët e fundit. Mbi 7 mijë e 500 raste janë regjistruar në bilancin 24 orësh të COVID-19. Numri i rasteve të...

Mbi 7 mijë e 500 raste pozitive në Gjermani për 24 orë

para një dite - Klan Kosova

Shteti i Gjermanisë ka regjistruar rritje të numrit të rasteve pozitive me koronavirus në 24 orët e fundit. Mbi 7 mijë e 500 raste janë regjistruar në bilancin 24 orësh të COVID-19. Numri i rasteve të...

Mbi 7 mijë e 500 raste pozitive në Gjermani për 24 orë

para një dite - Bota Sot

Shteti i Gjermanisë ka regjistruar rritje të numrit të rasteve pozitive me koronavirus në 24 orët e fundit. Mbi 7 mijë e 500 raste janë regjistruar në bilancin 24 orësh të COVID-19. Numri i rasteve të...

Mbi shtatë mijë raste të reja me Coronavirus në Gjermani

para një dite - Insajderi

Numri i rasteve të reja me Coronavirus në Gjermani është rritur. Në 24 orët e fundit, në këtë shtet janë regjistruar shtatë mijë e 534 raste të reja pozitive. Numri i të infektuarve ka shkuar në tre milionë...

Mbi 7 mijë e 500 raste pozitive në Gjermani për 24 orë

para një dite - Tetova Sot

Shteti i Gjermanisë ka regjistruar rritje të numrit të rasteve pozitive me koronavirus në 24 orët e fundit. Mbi 7 mijë e 500 raste janë regjistruar në bilancin 24 orësh të COVID-19. Numri i rasteve të...

​Ulje drastike e rasteve të reja me COVID-19 në Shqipëri

para një dite - GazetaBlic

Që prej fillimit të epidemisë Shqipëria nuk është përballur me shifra kaq të ulëta të infektimeve në 24 orë. Vetëm 38 raste të reja janë regjistruar dhe 2 persona të vdekur nga COVID-19. Nga 1.762 testime...

Në IKShPK vazhdon testimi për Covid-19

para një dite - Lajmi.net

Edhe pse ditë pushimi janë parë qytetarë të interesuar për të kryer testimin. Lidhur këtë proces, Ekonomia Online ka provuar të bisedojë me doktoreshën kryesor Donjeta Pllana, por që ajo nuk ka qenë e...

Mbi 7 mijë e 500 raste pozitive në Gjermani për 24 orë

para një dite - Infokusi

Në 24 orët e fundit në Gjermani janë regjistuar rritje të numrit të rasteve pozitive me koronavirus. Mbi 7 mijë e 500 raste janë regjistruar në bilancin 24 orësh të COVID-19. Numri i rasteve të konfirmuara...

Situata e Covid-19 në Kosovë, regjistrohen 7983 raste aktive, nesër pritet të mbërrijnë pesë mijë vaksina nga BE

para 2 dite - Zhurnal

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik bën të ditur se numri total i rasteve pozitive është 105.636 raste nga 541.762 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 2.187 raste të vdekjes. Gjatë 24 orëve...

Afër tetë mijë raste aktive me COVID-19, të mërkurën pritet të arrijnë pesë mijë vaksina

para 2 dite - Insajderi

Me 101 rastet e konfirmuara të hënën, numri i rasteve aktive me Coronavirus në Kosovë ka shkuar në shtatë mijë e 983, njofton Insajderi. Sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik, që nga...

Në IKSHPK vazhdon testimi për Covid-19

para një dite - ATV Live

Në oborrin e Instituti Kombëtar të Shëndeti Publik edhe gjatë së martës ka vazhduar testimi për Covid-19. Edhe pse ditë pushimi janë parë qytetarë të interesuar për të kryer testimin. Përderisa gjatë 24...

Situata e Covid-19 në Kosovë, regjistrohen 7983 raste aktive, nesër pritet të mbërrijnë pesë mijë vaksina nga BE

para 2 dite - BalkanWeb

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik bën të ditur se numri total i rasteve pozitive është 105.636 raste nga 541.762 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 2.187 raste të vdekjes. Gjatë 24 orëve...

2.187 të vdekur, mbi 7 mjë e 900 raste aktive me Covid-19

para 2 dite - Indeks online

2 mijë e 187 persona që ishin të prekur me Covid-19 kanë vdekur që nga marsi i vitit 2020 në Kosovë, ndërsa numri i rasteve aktive me Covid-19 është 7 mijë e 983. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike...

2.187 të vdekur, mbi 7 mjë e 900 raste aktive me Covid-19

para 2 dite - RTV 21

2 mijë e 187 persona që ishin të prekur me Covid-19 kanë vdekur që nga marsi i vitit 2020 në Kosovë, ndërsa numri i rasteve aktive me Covid-19 është 7 mijë e 983. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike...

Gjermania regjistron mbi 7 mijë e 500 raste të reja me COVID-19

para 2 dite - Lajmi.net

Gjermania ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit me koronavirus. Numri i rasteve të konfirmuara të koronavirusit në Gjermani u rrit me 7,534 në 3,433,516, treguan të martën të dhënat nga Instituti...

Në IKShPK vazhdon testimi për Covid-19

para një dite - Ekonomia Online

Në oborrin e Instituti Kombëtar të Shëndeti Publik (IKShPK) edhe gjatë së martës ka vazhduar testimi për Covid-19. Edhe pse ditë pushimi janë parë qytetarë të interesuar për të kryer testimin. Lidhur këtë...

7,983 raste aktive me coronavirus në Kosovë, të mërkurën pritet të arrijnë pesë mijë vaksina antiCOVID-19

para 2 dite - Telegrafi

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik bën të ditur se numri total i rasteve pozitive është 105.636 raste nga 541.762 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 2.187 raste të vdekjes. Gjatë 24 orëve...

Afër 8 mijë raste aktive me COVID-19 në Kosovë

para 2 dite - RTK

Nga 13 marsi i 2020-tës kur edhe u paraqitën dy rastet e para pozitive me COVID-19 në Kosovë, deri më tani me këtë virus u infektuan 105 mijë e 636 persona. Shkak i infektimit me virusin korona kanë vdekur...

Afër 8 mijë raste aktive me COVID-19 në Kosovë

para 2 dite - Bota Sot

Nga 13 marsi i 2020-tës kur edhe u paraqitën dy rastet e para pozitive me COVID-19 në Kosovë, deri më tani me këtë virus u infektuan 105 mijë e 636 persona. Shkak i infektimit me virusin korona kanë vdekur...

7,983 raste aktive me koronavirus në Kosovë

para 2 dite - Epoka e Re

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik bën të ditur se numri total i rasteve pozitive është 105.636 raste nga 541.762 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 2.187 raste të vdekjes. Gjatë 24 orëve...

Afër 8 mijë raste aktive me COVID-19 në Kosovë

para 2 dite - Lajmi.net

Shkak i infektimit me virusin korona kanë vdekur 2 mijë e 187 qytetarë. Nga të dhënat e Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK), aktualisht në vend janë 7 mijë e 983 raste aktive...

Afër 8 mijë raste aktive me COVID-19 në Kosovë

para 2 dite - Infokusi

Nga 13 marsi i 2020-tës kur edhe u paraqitën dy rastet e para pozitive me COVID-19 në Kosovë, deri më tani me këtë virus u infektuan 105 mijë e 636 persona. Shkak i infektimit me virusin korona kanë vdekur...

Afër 8 mijë raste aktive me COVID-19 në Kosovë

para 2 dite - Gazeta Metro

Nga 13 marsi i 2020-tës kur edhe u paraqitën dy rastet e para pozitive me COVID-19 në Kosovë, deri më tani me këtë virus u infektuan 105 mijë e 636 persona. Shkak i infektimit me virusin korona kanë vdekur...

Afër 8 mijë raste aktive me Covid-19 në Kosovë

para 2 dite - ATV Live

Nga 13 marsi i 2020-tës kur edhe u paraqitën dy rastet e para pozitive me COVID-19 në Kosovë, deri më tani me këtë virus u infektuan 105 mijë e 636 persona. Shkak i infektimit me virusin korona kanë vdekur...

7 983 raste aktive me Coronavirus në Kosovë

para 2 dite - Ekonomia Online

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik bën të ditur se numri total i rasteve pozitive është 105.636 raste nga 541.762 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 2.187 raste të vdekjes. Gjatë 24 orëve...

7 mijë e 983 raste aktive me COVID-19

para 2 dite - Arbresh

Nga 13 marsi i 2020-tës kur edhe u paraqitën dy rastet e para pozitive me COVID-19 në Kosovë, deri më tani me këtë virus u infektuan 105 mijë e 636 persona. Shkak i infektimit me virusin korona kanë vdekur...

Afër 8 mijë raste aktive me COVID-19 në Kosovë

para 2 dite - Periskopi

Nga 13 marsi i 2020-tës kur edhe u paraqitën dy rastet e para pozitive me COVID-19 në Kosovë, deri më tani me këtë virus u infektuan 105 mijë e 636 persona. Shkak i infektimit me virusin korona kanë vdekur...

Afër 8 mijë raste aktive me COVID-19 në Kosovë

para 2 dite - KosovaPress

Nga 13 marsi i 2020-tës kur edhe u paraqitën dy rastet e para pozitive me COVID-19 në Kosovë, deri më tani me këtë virus u infektuan 105 mijë e 636 persona. Shkak i infektimit me virusin korona kanë vdekur...

Gjatë javës së kaluar, mbi 1 mijë të infektuar me koronavirus në Kosovë

para 2 dite - OraInfo

Mbi 1 mijë të infektuar me virusin korona gjatë javës së kaluar në Kosovë. Gjendja epidemiologjike në Kosovë duket se është përmirësuar.Kjo vërehet nga shifrat e të infektuarve, gjatë javës së kaluar.Që...

Mbi 1 mijë të infektuar me koronavirus gjatë javës së kaluar në Kosovë

para 2 dite - Gazeta Express

Gjendja epidemiologjike në Kosovë duket se është përmirësuar. Kjo vërehet nga shifrat e të infektuarve, gjatë javës së kaluar. Që nga e hëna (26 prill) deri më dje (2 maj), janë raportuar 1493 raste me...

Nga marsi i vitit të kaluar deri tani mbi 105 mijë qytetarë rezultuan pozitivë me COVID-19

para 2 dite - Lajmi.net

Tani për tani në Kosovë janë gjithsej 7 mijë e 983 raste aktive të qytetarëve të cilët po përballen me virusin COVID-19. Në kuadër të testimeve gjatë 24 orëve të fundit u bë e ditur se janë regjistruar...

Mbi 1 mijë të infektuar me virusin korona gjatë javës së kaluar në Kosovë

para 2 dite - GazetaBlic

Gjendja epidemiologjike në Kosovë duket se është përmirësuar. Kjo vërehet nga shifrat e të infektuarve, gjatë javës së kaluar. Që nga e hëna (26 prill) deri më dje (2 maj), janë raportuar 1493 raste me...

Mbi 1 mijë të infektuar gjatë javës së kaluar

para 2 dite - Indeks online

Gjendja epidemiologjike në Kosovë duket se është përmirësuar. Kjo vërehet nga shifrat e të infektuarve, gjatë javës së kaluar, shkruan Indeksonline. Që nga e hëna (26 prill) deri më dje (2 maj), janë raportuar...

Mbi 1 mijë të infektuar me koronavirus gjatë javës së kaluar në Kosovë

para 2 dite - Infokusi

Gjendja epidemiologjike në Kosovë duket se është përmirësuar. Kjo vërehet nga shifrat e të infektuarve, gjatë javës së kaluar. Që nga e hëna (26 prill) deri më dje (2 maj), janë raportuar 1493 raste me...

Shqipëri, 2 të vdekur dhe 38 raste të reja me COVID-19

para 3 dite - Portalb

Në 24 orët e fundit në Shqipëri janë regjistruar 2 të vdekur dhe 38 raste të reja me koronavirusin e ri (COVID-19), transmeton Anadolu Agency (AA). Numri i përgjithshëm i rasteve me koronavirus në vend...

Nga marsi i vitit të kaluar deri tani mbi 105 mijë qytetarë rezultuan pozitivë me COVID-19

para 2 dite - Gazeta Metro

Ka kaluar mbi një vit që nga konfirmimi i rasteve të para me virusin COVID-19. Tani për tani në Kosovë janë gjithsej 7 mijë e 983 raste aktive të qytetarëve të cilët po përballen me virusin COVID-19. Në...

2 të vdekur dhe 38 raste të reja me Kovid-19 në 24 orët e fundit në Shqipëri

para 3 dite - Zhurnal

Dy qytetarë të prekur me Covid-19 kanë vdekur gjatë 24 orëve të fundit në Shqipëri, ndërsa janë identifikuar 38 raste të reja, pas kryerjes së 1,762 testime. Rastet e vdekjeve ishin nga Shkodra dhe Durrësi,...

Kosova pritet të furnizohet me 195 mijë e 287 vaksina anti-KOVID deri në fund të muajit gusht

para 3 dite - Zhurnal

Kosova pritet të furnizohet me 195 mijë e 287 vaksina Anti-COVID deri në fund të muajit gusht. Pesë mijë vaksina pritet të vijnë këtë javë nga Bashkimi Evropian, i cili deri në fund të muajit gusht do...

Kosova ka siguruar mbi 195 mijë vaksina deri në gusht

para 3 dite - ABC News

Kosova është një ndër vendet që ka siguruar një numër të vogël vaksinash me vetëm 24 mijë doza vaksinash nga AstraZeneca. Ndërkohë tashmë pritet që në Kosovë deri në gusht të pritet që të mbërrijnë 195...

Dy të vdekur dhe 38 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri

para 3 dite - Insajderi

Shqipëria ka regjistruar dy viktima si pasojë e Coronavirusit në 24 orët e fundit, transmeton Insajderi. Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se gjatë kësaj periudhe janë regjistruar 38 raste të reja të...

Dy të vdekur, 38 raste të reja me Covid-19 në Shqipëri

para 3 dite - RTV 21

Dy qytetarë të prekur me Covid-19 kanë vdekur gjatë 24 orëve të fundit në Shqipëri, ndërsa janë identifikuar 38 raste të reja, pas kryerjes së 1,762 testime. Rastet e vdekjeve ishin nga Shkodra dhe Durrësi,...

Ulje drastike e rasteve të reja me COVID-19 në Shqipëri

para 3 dite - RTK

Ulje drastike e rasteve të reja me COVID-19 në Shqipëri Që prej fillimit të epidemisë Shqipëria nuk është përballur me shifra kaq të ulëta të infektimeve në 24 orë. Vetëm 38 raste të reja janë regjistruar...

Mbi 1 mijë të infektuar me koronavirus gjatë javës së kaluar në Kosovë

para 2 dite - Arbresh

Gjendja epidemiologjike në Kosovë duket se është përmirësuar. Kjo vërehet nga shifrat e të infektuarve, gjatë javës së kaluar. Që nga e hëna (26 prill) deri më dje (2 maj), janë raportuar 1493 raste me...

Shqipëria regjistron dy viktima dhe 38 raste të reja me Covid-19

para 3 dite - Alsat-M

Në 24 orët e fundit në Shqipëri janë regjistruar 2 të vdekur dhe 38 raste të reja me COVID-19. Numri i përgjithshëm i rasteve me koronavirus në vend që nga fillimi i pandemisë është rritur në 131.276,...

Kosova ka siguruar mbi 195 mijë vaksina deri në gusht, kur do të vijnë ato

para 3 dite - Gazeta Express

Kosova pritet të furnizohet me 195 mijë e 287 vaksina Anti-COVID deri në fund të muajit gusht. Pesë mijë vaksina pritet të vijnë këtë javë nga Bashkimi Evropian, i cili deri në fund të muajit gusht do...

25 viktima nga Kovid-19 në Maqedoni

para 3 dite - Koha.mk

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë bërë 572 testime dhe janë regjistruar 62 raste të reja me KOVID-19. Rastet e reja janë nga: 32 në Shkup, nga...

Mbi 195 mijë vaksina ka siguruar Kosova deri në gusht, kur do të vijnë ato

para 3 dite - OraInfo

Kosova ka siguruar mbi 195 mijë vaksina deri në gusht, kur do të vijnë ato. Kosova pritet të furnizohet me 195 mijë e 287 vaksina Anti-COVID deri në fund të muajit gusht. Pesë mijë vaksina pritet të vijnë...

Covid 19/ Kosova ka siguruar mbi 195 mijë vaksina deri në gusht

para 3 dite - Lexo

Kosova është një ndër vendet që ka siguruar një numër të vogël vaksinash me vetëm 24 mijë doza vaksinash nga AstraZeneca. Ndërkohë tashmë pritet që në Kosovë deri në gusht të pritet që të mbërrijnë 195...

Ulje drastike e rasteve të reja me COVID-19 në Shqipëri

para 3 dite - Lajmi.net

Vetëm 38 raste të reja janë regjistruar dhe 2 persona të vdekur nga COVID-19. Nga 1.762 testime kanë rezultuar pozitivë: 20 raste në Tiranë, 5 në Korçë, 3 në Sarandë, nga 1 rast në Fier, Kukës, Lezhë,...

Bie ndjeshëm numri i rasteve me COVID në Shqipëri, 2 persona humbën jetën

para 3 dite - Telegrafi

Numri i rasteve me COVID në Shqipëri ka rënë në mënyrë të ndjeshme. Gjatë 24 orëve të fundit në Shqipëri janë identifikuar 38 raste të reja me COVID-19 në 1762 testime të kryera. Ministria e Shëndetësisë...

Qindra të shëruar, 25 viktima dhe 62 raste të reja me Covid-19

para 3 dite - Flaka

Gjatë 24 orëve të fundit në mbarë vendin nga 572 teste të kryera janë regjistruar 62 raste të reja me Covid-19, prej të cilëve 32 vetëm në Shkup. Në ndërkohë nga Instituti i Shëndetit Publik njoftojnë...

2 viktima dhe 38 raste të reja me Covid-19 në Shqipëri

para 3 dite - GazetaBlic

Në 24 orët e fundit, Ministria e Shëndetësisë ka bërë me dije një reni drastike të shifrave. Sot janë regjistruar dy viktima. një qytetar nga Shkodra dhe një qytetar nga Durrësi të moshave 83 dhe 90 vjeç...

38 raste me koronavirus në 24 orët e fundit në Shqipëri

para 3 dite - Koha.net

Që prej fillimit të pandemisë Shqipëria nuk është përballur me shifra kaq të ulëta të infektimeve në 24 orë. Për këtë kohë, 38 raste te reja janë regjistruar dhe 2 persona kanë nga Covid-19. Nga 1,762...

Ulet ndjeshëm numri i rasteve të reja me Covid-19! Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat

para 3 dite - Aktuale

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar shifrat e 24 orëve të fundit ku vihet re një rënie e ndjeshme e rasteve të reja, ku janë regjistruar vetëm 38 të tilla. Ndërkaq janë shënuar 2 humbje jete, një qytetar...

25 të vdekur si pasojë e Coronavirusit në Maqedoninë e Veriut

para 3 dite - Insajderi

Maqedonia e Veriut ka regjistruar 25 viktima si pasojë e infektimit me COVID-19 në 24 orët e fundit. Sipas Ministrisë së Shëndetësisë, gjatë kësaj periudhe janë konfirmuar 62 raste të reja të infeksionit,...

Ulje drastike e infektimeve me Covid/ 38 raste të reja dhe 2 humbje jete në 24 orët e fundit

para 3 dite - Top Channel

Që prej fillimit të pandemisë vendi ynë nuk është përballur me shifra kaq të ulëta të infektimeve në 24 orë. Vetëm 38 raste te reja janë regjistruar dhe 2 persona të vdekur nga Covid-19. COVID19/ Ministria...

Shqipëri, 2 viktima dhe 38 raste të reja me Covid-19

para 3 dite - RTK

Në 24 orët e fundit, Ministria e Shëndetësisë ka bërë me dije një reni drastike të shifrave. Sot janë regjistruar dy viktima. një qytetar nga Shkodra dhe një qytetar nga Durrësi të moshave 83 dhe 90 vjeç...

Bien shifrat në Shqipëri, 2 viktima dhe 38 raste të reja me Covid-19

para 3 dite - Indeks online

Në 24 orët e fundit, Ministria e Shëndetësisë ka bërë me dije një reni drastike të shifrave. Sot janë regjistruar dy viktima. një qytetar nga Shkodra dhe një qytetar nga Durrësi të moshave 83 dhe 90 vjeç...

Kosova ka siguruar mbi 195 mijë vaksina, kur do të vijnë ato

para 3 dite - Gazeta Metro

Kosova pritet të furnizohet me 195 mijë e 287 vaksina Anti-COVID deri në fund të muajit gusht. Pesë mijë vaksina pritet të vijnë këtë javë nga Bashkimi Evropian, i cili deri në fund të muajit gusht do...

Ulet ndjeshëm numri i rasteve të reja me Covid-19! Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat

para 3 dite - Bota Sot

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar shifrat e 24 orëve të fundit ku vihet re një rënie e ndjeshme e rasteve të reja, ku janë regjistruar vetëm 38 të tilla. Ndërkaq janë shënuar 2 humbje jete, një qytetar...

Vjen ndryshimi/ Vetëm 38 raste të reja me Covid, humbin jetën 2 qytetarë në Shqipëri

para 3 dite - Shekulli

Publikuar më 03.05.2021 nga erjon dervishi Sipas ministrisë së Shëndetësisë gjatë 24 orëve të fundit nga 1,762 testime, kanë rezultuar pozitivë 38 qytetarë dhe 2 të tjerë kanë humbur jetën. Rastet pozitive...

COVID-19 në Shqipëri: 38 infeksione të reja dhe 2 viktima

para 3 dite - Zeri

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale në Shqipëri ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë kryer 1,762 testime për COVID-19, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë 38 qytetarë. Në 24 orët e fundit...

Bien shifrat e COVID-19 në vend/ Ministria e Shëndetësisë: 38 raste të reja dhe 2 humbje jete në 24 orët e fundit

para 3 dite - BalkanWeb

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel të gjithë qytetarëve të mos e ulin vigjilencën dhe të vijojnë të zbatojnë rregullat për parandalimin e COVID19: Vendosni maskën mbrojtëse në çdo...

38 të infektuar me Covid dhe 2 viktima nga Covid në 24 orë

para 3 dite - Klan

38 të infektuar me Covid dhe 2 viktima nga Covid në 24 orë Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel të gjithë qytetarëve të mos e ulin vigjilencën dhe të vijojnë të zbatojnë rregullat...

2 humbje jete dhe 38 raste të reja sot me COVID

para 3 dite - Vizion Plus

Dy qytetarë kanë humbur jetën këtë të hënë nga COVID, ndërsa janë identifikuar 38 raste të reja, pas kryerjes së 1,762 testime. Personat që nuk e fituan dot betejën me koronavirusin ishin nga Shkodra dhe...

Qindra të shëruar, 25 viktima dhe 62 raste të reja me virus

para 3 dite - InfoShqip

Gjatë 24 orëve të fundit në mbarë vendin nga 572 teste të kryera janë regjistruar 62 raste të reja me Covid-19, prej të cilëve 32 vetëm në Shkup. Në ndërkohë nga Instituti i Shëndetit Publik njoftojnë...

E FUNDIT/ Bien ndjeshëm rastet e reja: 38 të infektuar e 2 viktima në 24 orët e fundit

para 3 dite - Albeu

COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: 1762 testime, 872 të shëruar, 38 raste të reja dhe 2 humbje jete në 24 orët e fundit Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel të gjithë qytetarëve të...

Koronavirusi – 38 raste të reja, 2 viktima dhe 872 të shëruar në 24 orë

para 3 dite - Mapo

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë regjistruar 38 raste të reja me koronavirus nga 1762 testime të kryera dhe 2 viktima Harta e të prekurve – 20 raste në Tiranë, 5 në Korçë, 3 në Sarandë, nga 1 rast...

Ulet ndjeshëm numri i rasteve të reja me Covid-19! Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat: Në 24 orët e fundit…

para 3 dite - Panorama

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar shifrat e 24 orëve të fundit ku vihet re një rënie e ndjeshme e rasteve të reja, ku janë regjistruar vetëm 38 të tilla. Ndërkaq janë shënuar 2 humbje jete, një qytetar...

Dritë jeshile, vetëm 38 raste të reja me Covid, humbin jetën 2 qytetarë

para 3 dite - ABC News

Është hera e parë pas shumë muajsh që në vendin tonë duket se shifra e të infektuarve me Covid është ulur ndjeshëm. Sipas ministrisë së Shëndetësisë gjatë 24 orëve të fundit nga 1,762 testime, kanë rezultuar...

62 raste të reja, 25 të vdekur nga Covid-19

para 3 dite - Derveni

Ministria e Shëndetësisë informon se në përputhje me të dhënat e Institutit për Shëndet Publik, në 24 orët e fundit janë bërë 572 testime ndërsa janë regjistruar 62 raste të reja me KOVID-19. Në 24 orët...

Koronavirusi/ Bie ndjeshëm infektimi në vend, rastet e reja dhe situata në spitale

para 3 dite - NOA

COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: 1762 testime, 872 të shëruar, 38 raste të reja dhe 2 humbje jete në 24 orët e fundit Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel të gjithë qytetarëve të...

25 viktima nga COVID-19 në Maqedoni

para 3 dite - RTV 21

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë bërë 572 testime dhe janë regjistruar 62 raste të reja me COVID-19. Rastet e reja janë nga: 32 në Shkup, nga...

32 raste nga koronavirusi në 24 orët e fundit në Shqipëri

para 3 dite - Shenja

Në 24 orët e fundit në Shqipëri janë regjistruar 2 të vdekur dhe 38 raste të reja me koronavirusin e ri (COVID-19), transmeton Anadolu Agency (AA). Numri i përgjithshëm i rasteve me koronavirus në vend...

Ulje drastike e rasteve të reja me COVID-19 në Shqipëri

para 3 dite - Periskopi

Që prej fillimit të epidemisë Shqipëria nuk është përballur me shifra kaq të ulëta të infektimeve në 24 orë. Vetëm 38 raste të reja janë regjistruar dhe 2 persona të vdekur nga COVID-19. Nga 1.762 testime...

Ulje drastike e rasteve të reja me COVID-19 në Shqipëri

para 3 dite - KosovaPress

Që prej fillimit të epidemisë Shqipëria nuk është përballur me shifra kaq të ulëta të infektimeve në 24 orë. Vetëm 38 raste të reja janë regjistruar dhe 2 persona të vdekur nga COVID-19. Nga 1.762 testime...

Pandemia në Maqedoninë e Veriut/ 62 raste të reja dhe 25 të vdekur

para 3 dite - Top Channel

62 raste të reja me Covid janë regjistruar gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut, ndërsa kanë ndërruar jetë 25 persona. Ministria e Shëndetësisë bën të ditur se gjatë 24 orëve të fundit janë...

Kosova ka siguruar mbi 195 mijë vaksina deri në gusht, ja kur do të vijnë ato

para 3 dite - Periskopi

Kosova pritet të furnizohet me 195 mijë e 287 vaksina Anti-COVID deri në fund të muajit gusht. Pesë mijë vaksina pritet të vijnë këtë javë nga Bashkimi Evropian, i cili deri në fund të muajit gusht do...

Qindra të shëruar, 25 viktima dhe 62 raste të reja me virus

para 3 dite - Zyrtare

Gjatë 24 orëve të fundit në mbarë vendin nga 572 teste të kryera janë regjistruar 62 raste të reja me Covid-19, prej të cilëve 32 vetëm në Shkup. Në ndërkohë nga Instituti i Shëndetit Publik njoftojnë...

Vetëm 38 raste të reja/ Ministria e Shëndetësisë publikon bilancin e 24 orëve të fundit

para 3 dite - Lexo

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel të gjithë qytetarëve të mos e ulin vigjilencën dhe të vijojnë të zbatojnë rregullat për parandalimin e COVID19: Vendosni maskën mbrojtëse në çdo...

Bien infektimet në Shqipëri: 38 raste me Covid në 24 orë dhe 2 viktima, 872 të shëruar

para 3 dite - Java News

Ministria e Shëndetësisë raporton se në 24 orët e fundit janë regjistruar vetëm 38 raste të reja me Covid-19, nga 1,762 testime të kryera. Sa u përket të shtruarve në spitale, autoritetet thonë se vetëm...

COVID-19 në Kosovë, ja rastet e 24 orëve të fundit

para 3 dite - Ina

Në Kosovë në 24 orët e fundit katër persona kanë humbur jetën si pasojë e COVID-19, ndërsa janë regjistruar 101 raste të reja pozitive me koronavirus. Nga një i vdekur është regjistruar në Gjilan (82 vjeç),...

Maqedoni e Veriut: 25 të vdekur dhe 62 raste të reja

para 3 dite - Indeks online

Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoni të Veriut nga 572 teste të kryera janë regjistruar 62 raste të reja me Covid-19, prej të cilëve 32 vetëm në Shkup. Në ndërkohë nga Instituti i Shëndetit Publik njoftojnë...

Humbin jetën 25 pacientë nga COVID-19 në Maqedoni, regjistrohen vetëm 62 raste të reja

para 3 dite - Telegrafi

Ministria e Shëndetësisë bën të ditur se gjatë 24 orëve të fundit janë bërë 572 testime dhe janë regjistruar 62 raste të reja me coronavirus. Prej rasteve të reja 32 janë në Shkup, nga 7 në Prilep dhe...

Bien infektimet në Shqipëri: 38 raste të reja në 24 orë dhe 2 viktima nga Covid, 872 të shëruar

para 3 dite - Java News

Ministria e Shëndetësisë: 1762 testime, 872 të shëruar, 38 raste të reja dhe 2 humbje jete në 24 orët e fundit Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel të gjithë qytetarëve të mos e ulin...

25 viktima, 62 të infektuar me Covid-19 dhe 398 të shëruar

para 3 dite - TV21

Ministria e Shëndetësisë, informon se gjatë 24 orëve të fundit nga 572 testime të realizuara, 62 persona kanë rezultuar pozitivë me virusin korona. Shkupi – 32, Prilep – 7, Shtipi – 7, Kumanova – 5, Strumicë...

25 të vdekur dhe 62 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni të Veriut

para 3 dite - Klan Kosova

Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut ka bërë të ditur se gjatë 24 orëve nga virusi COVID-19 kanë humbur jetën 25 persona ndërsa janë shëruar 62 raste të reja. Gjithashtu, gjatë 24 orëve janë...

MSH: 62 RASTE TË REJA, 25 VIKTIMA, 398 TË SHËRUAR

para 3 dite - Klan Macedonia

NË TOTAL 152.747 RASTE, AKTIVE – 13.915 MSH-ja, konform të dhënave nga ISHP-ja, njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë bërë 572 testime, kurse janë regjistruar 62 raste të reja me COVID-19. Në Shkup...

Rritet numri i të infektuarve me Covid në Maqedoni, humbin jetën 25 persona

para 3 dite - ABC News

Është ulur ndjeshëm numri i rasteve të reja me Covid në Maqedoninë e Veriut. Gjatë 24 orëve të fundit në vendin fqinj nga 572 testime janë konfirmuar vetëm 62 raste të reja. Ndërkohë duket se vijon të...

62 raste të reja dhe 25 viktima në Maqedoni

para 3 dite - RTK

Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoni të Veriut nga 572 teste të kryera janë regjistruar 62 raste të reja me Covid-19, prej të cilëve 32 vetëm në Shkup. Në ndërkohë nga Instituti i Shëndetit Publik njoftojnë...

Dy të vdekur dhe 38 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri

para 3 dite - Zyrtare

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale në Shqipëri ka bërë të ditur se gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 2 raste të vdekjes nga COVID-19 ndërsa janë regjistruar 38 raste të reja. Që nga fillimi...

Qindra të shëruar, 25 viktima dhe 62 raste të reja me Covid-19

para 3 dite - Alsat-M

Gjatë 24 orëve të fundit në mbarë vendin nga 572 teste të kryera janë regjistruar 62 raste të reja me Covid-19, prej të cilëve 32 vetëm në Shkup. Në ndërkohë nga Instituti i Shëndetit Publik njoftojnë...

Humbin jetën 25 pacientë nga COVID-19 në Maqedoni, regjistrohen vetëm 62 raste të reja

para 3 dite - Bota Sot

Ministria e Shëndetësisë bën të ditur se gjatë 24 orëve të fundit janë bërë 572 testime dhe janë regjistruar 62 raste të reja me coronavirus. Prej rasteve të reja 32 janë në Shkup, nga 7 në Prilep dhe...

Kosovë/ Katër të vdekur dhe 101 raste të reja me Covid-19

para 3 dite - Top Channel

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit, janë testuar gjithsej 2.052 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej...

Kovid 19 RMV/ Qindra të shëruar, 25 humbje jete dhe 62 raste të reja

para 3 dite - Aktuale

Gjatë 24 orëve të fundit në mbarë vendin nga 572 teste të kryera janë regjistruar 62 raste të reja me Covid-19, prej të cilëve 32 vetëm në Shkup. Në ndërkohë nga Instituti i Shëndetit Publik njoftojnë...

Katër të vdekur dhe 101 raste me coronavirus për 24 orë

para 3 dite - Zhurnal

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik bën të ditur se gjatë 24 orëve të fundit, në laboratorin e mikrobiologjisë molekulare në IKShPK dhe laboratorët privatë me metodën RT-PCR, si dhe laboratorët publike...

Shqipëri, 2 viktima dhe 38 raste të reja me Covid-19

para 3 dite - Arbresh

Në 24 orët e fundit, Ministria e Shëndetësisë ka bërë me dije një reni drastike të shifrave. Sot janë regjistruar dy viktima. një qytetar nga Shkodra dhe një qytetar nga Durrësi të moshave 83 dhe 90 vjeç...

Shifrat e Covid-19/ Ulet numri i viktimave në Kosovë, në 24 orët e fundit 101 persona rezultojnë pozitive

para 3 dite - Panorama

Në Kosovë janë raportuar 4 viktima nga Covid-19, ndërsa 101 persona kanë rezultuar pozitive me Coronavirus në 24 orët e fundit. Sipas njoftimit të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës...

38 raste me koronavirus në 24 orët e fundit në Shqipëri

para 3 dite - Ekonomia Online

Që prej fillimit të pandemisë Shqipëria nuk është përballur me shifra kaq të ulëta të infektimeve në 24 orë. Për këtë kohë, 38 raste te reja janë regjistruar dhe 2 persona kanë nga Covid-19. Nga 1,762...

Katër të vdekur dhe 101 raste me coronavirus për 24 orë

para 3 dite - Telegrafi

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik bën të ditur se gjatë 24 orëve të fundit, në laboratorin e mikrobiologjisë molekulare në IKShPK dhe laboratorët privatë me metodën RT-PCR, si dhe laboratorët publike...

4 viktima dhe 101 raste të reja me Covid-19

para 3 dite - RTV 21

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë rregjistruar katër viktima nga Covid-19, me këtë numër numri totali i viktimave në Kosovës ka arritur në 2.187. Rastet e vdekjes janë nga komunat: Gjilan 1 rast...

Katër të vdekur nga koronavirusi në Kosovë gjatë 24 orëve të fundit

para 3 dite - Koha.net

Në Kosovë në 24 orët e fundit katër persona kanë humbur jetën si pasojë e COVID-19, ndërsa janë regjistruar 101 raste të reja pozitive me koronavirus. Nga një i vdekur është regjistruar në Gjilan (82 vjeç),...

Kosova regjistron katër viktima dhe 101 raste të reja me me Covid-19

para 3 dite - Alsat-M

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike (IKSHPK) ka regjistruar të hënën në Kosovë katër viktima me koronavirus. “Rastet e vdekjes janë nga komunat: Gjilan 1 rast (82 vjeç), Prizren 1 rast (63 vjeç),...

Qindra të shëruar, 25 viktima dhe 62 raste të reja me virus

para 3 dite - Tetova Sot

Gjatë 24 orëve të fundit në mbarë vendin nga 572 teste të kryera janë regjistruar 62 raste të reja me Covid-19, prej të cilëve 32 vetëm në Shkup. Në ndërkohë nga Instituti i Shëndetit Publik njoftojnë...

25 të vdekur dhe 62 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni të Veriut

para 3 dite - Infokusi

Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut nga virusi COVID-19 kanë humbur jetën 25 persona ndërsa janë shëruar 62 raste të reja. Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se gjatë 24 orëve janë shëruar...

62 raste të reja, 25 të vdekur nga KOVID-19 në Maqedoninë e Veriut

para 3 dite - Shenja

Ministria e Shëndetësisë informon se në përputhje me të dhënat e Institutit për Shëndet Publik, në 24 orët e fundit janë bërë 572 testime ndërsa janë regjistruar 62 raste të reja me KOVID-19. Në 24 orët...

Katër të vdekur nga koronavirusi në Kosovë gjatë 24 orëve të fundita

para 3 dite - Koha.net

421 TË SHËRUAR DHE 101 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private...

LAJM I FUNDIT/ 2 viktima dhe 38 raste të reja me Covid-19 në Shqipëri

para 3 dite - Dosja.al

Infektivi 3 Maj, 2021 17:51 Njoftim i plotë: COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: 1762 testime, 872 të shëruar, 38 raste të reja dhe 2 humbje jete në 24 orët e fundit Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes...

Sërish shifra të ulëta në Shqipëri, dy pacientë nuk fitojnë betejën me Covid-19 gjatë 24 orëve të fundit (Shifrat)

para 3 dite - FaxWeb

Ministria e Shëndetësisë ka bërë me dije se gjatë 24 orëve të fundit në Shqipëri janë regjistruar 38 raste të reja dhe 2 humbje jete nga Covid-19. Aktualisht në spitalet COVID po trajtohen 123 pacientë,...

Si paraqitet situata epidemiologjike? Dy humbje jete në 24 orët e fundit

para 3 dite - Scan TV

Sipas përditësimit të Ministrisë së Shëndetësisë, situata e COVID19 në 24 orët e fundit është si vijon: Janë kryer 1,762 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë 38 qytetarë. Rastet pozitive të konfirmuara...

Kosova regjistron 101 raste të reja me koronavirus, 4 viktima në 24 orët e fundit

para 3 dite - BalkanWeb

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike (IKSHPK) ka regjistruar të hënën në Kosovë katër viktima me koronavirus. “Rastet e vdekjes janë nga komunat: Gjilan 1 rast (82 vjeç), Prizren 1 rast (63 vjeç),...

Kosovë/ Ndërrojnë jetë nga Covid katër pacientë gjatë 24 orëve të fundit, dy prej tyre 59 dhe 63 vjeç

para 3 dite - NOA

Instituti i Shëndetësisë Publike të Kosovës njoftoi se brenda 24 orëve kanë ndërruar jetë katër qytetarë si pasoj e Covid19. Sipas njoftimit zyrtar, gjatë kësaj kohe janë infektuar 101 qytetarë kurse janë...

Kosova regjistron katër viktima dhe 101 raste me koronavirus

para 3 dite - Shekulli

Publikuar më 03.05.2021 nga erjon dervishi Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike (IKSHPK) ka regjistruar të hënën në Kosovë katër viktima me koronavirus. “Rastet e vdekjes janë nga komunat: Gjilan...

25 viktima dhe 62 raste të reja me Covid-19 në Maqedoni

para 3 dite - Lajmi.net

Në ndërkohë nga Instituti i Shëndetit Publik njoftojnë se janë shëruar 398 pacientë, transmeton Alsat. Ndërsa betejën me Covid-19 e kanë humbur 25 pacientë. Që nga fillimi i pandemisë, në vendin tonë janë...

Bie edhe më shumë numri i rasteve të infektuara me COVID-19

para 3 dite - Gazeta Express

421 TË SHËRUAR DHE 101 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private...

Qindra të shëruar, 25 v iktima dhe 62 raste të reja me Covid-19

para 3 dite - Tetova1

Gjatë 24 orëve të fundit në mbarë vendin nga 572 teste të kryera janë regjistruar 62 raste të reja me Covid-19, prej të cilëve 32 vetëm në Shkup. Në ndërkohë nga Instituti i Shëndetit Publik njoftojnë...

4 vdekje nga Covid19 dhe 101 raste të reja, kaq u shëruan

para 3 dite - Bota Sot

Instituti i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka njoftuar se brenda 24 orëve kanë ndërruar jetë katër qytetarë si pasoj e Covid19. Sipas njoftimin, gjatë kësaj kohe janë infektuar 101 qytetarë kurse janë...

Koronavirusi në Kosovë – 101 raste të reja dhe 4 viktima

para 3 dite - Mapo

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private me metodën RAT, janë testuar gjithsej 2.052...

Bie numri/ Sot 101 raste me COVID-19, 4 të vdekur

para 3 dite - Indeks online

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private me metodën RAT, janë testuar gjithsej 2.052...

Katër të vdekur dhe 101 raste me Covid-19

para 3 dite - RTK

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private me metodën RAT, janë testuar gjithsej 2.052...

Katër humbje jete dhe 101 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit në Kosovë

para 3 dite - ABC News

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë regjistruar 101 raste të reja me koronavirus nga 2,052 teste të kryera. Po ashtu, sipas autoriteteve të shëndetit në vend, brenda ditës u regjistruan 4 raste fatale...

421 të shëruar nga COVID-19 në 24 orët e fundit në Kosovë

para 3 dite - OraInfo

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private me metodën RAT, janë testuar gjithsej 2.052...

Katër të vdekur dhe 101 raste të reja me COVID-19

para 3 dite - Insajderi

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratorët privatë me metodën RT-PCR, si dhe laboratorët publike dhe private me metodën RAT, janë testuar gjithsej 2.052...

Kjo është mosha e viktimës me të re në 24 orët e fundit në Kosovë

para 3 dite - OraInfo

Një 59 vjeçar nga komuna e Suharekës është viktima me e re në 24 orët e fundit nga COVID-19 në Kosovë. Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private...

4 të vdekur e 101 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

para 3 dite - OraInfo

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private me metodën RAT, janë testuar gjithsej 2.052...

Kosova regjistron katër viktima dhe 101 raste me koronavirus

para 3 dite - Evropa e Lirë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike (IKSHPK) ka regjistruar të hënën në Kosovë katër viktima me koronavirus. "Rastet e vdekjes janë nga komunat: Gjilan 1 rast (82 vjeç), Prizren 1 rast (63 vjeç),...

4 të vdekur dhe 101 raste të reja me COVID-19

para 3 dite - GazetaBlic

Në 24 orët e fundit në Kosovë edhe 4 persona kanë vdekur si pasojë e COVID-19, raporton Gazeta Blic. Gjatë kësaj kohe janë regjistruar edhe 101 raste të reja me këtë virus. Një gjë e tillë është bërë e...

COVID-19 në Kosovë, katër të vdekur dhe 101 raste të reja

para 3 dite - Zeri

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private me metodën RAT, janë testuar gjithsej 2.052...

Regjistrohen 4 viktima dhe 101 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit në Kosovë

para 3 dite - Java News

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private me metodën RAT, janë testuar gjithsej 2.052...

25 të vdekur dhe 62 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni të Veriut

para 3 dite - ATV Live

Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut ka bërë të ditur se gjatë 24 orëve nga virusi COVID-19 kanë humbur jetën 25 persona ndërsa janë shëruar 62 raste të reja. Gjithashtu, gjatë 24 orëve janë...

25 të vdekur dhe 62 raste të reja me Covid-19 në Maqedoni të Veriut

para 3 dite - Ekonomia Online

Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut ka bërë të ditur se gjatë 24 orëve nga virusi COVID-19 kanë humbur jetën 25 persona ndërsa janë shëruar 62 raste të reja. Gjithashtu, gjatë 24 orëve janë...

​25 viktima dhe 62 raste të reja me Covid-19 në Maqedoni

para 3 dite - Arbresh

Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoni të Veriut nga 572 teste të kryera janë regjistruar 62 raste të reja me Covid-19, prej të cilëve 32 vetëm në Shkup. Në ndërkohë nga Instituti i Shëndetit Publik njoftojnë...

4 të vdekur dhe 101 raste të reja me COVID-19

para 3 dite - Lajmi.net

Brenda 24 orëve janë raportuar 4 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv. Rastet e vdekjes janë nga komunat: Gjilan 1 rast (82 vjeç), Prizren 1 rast (63 vjeç), Suharekë 1 rast (59 vjeç), Vushtrri 1 rast...

Kosova regjistron katër viktima dhe 101 raste me koronavirus

para 3 dite - Shenja

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike (IKSHPK) ka regjistruar të hënën në Kosovë katër viktima me koronavirus. “Rastet e vdekjes janë nga komunat: Gjilan 1 rast (82 vjeç), Prizren 1 rast (63 vjeç),...

Kosovë/ 4 humbje jete dhe 101 raste të reja me Covid 19 gjatë 24 orëve të fundit

para 3 dite - Lexo

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private me metodën RAT, janë testuar gjithsej 2.052...

Zbutet pandemia në Kosovë, ky është raporti 24 orësh

para 3 dite - Infokusi

Në 24 orët e fundit edhe katër persona kanë humbur jetën nga virusi COVID-19 në vend ndërsa edhe 101 të tjerë kanë rezultuar pozitiv. Sipas IKSHPKS-së deri më tani në Kosovë nga ky virus kanë humbur jetën...

Qindra të shëruar, 25 viktima dhe 62 raste të reja me Covid-19

para 3 dite - Almakos

Gjatë 24 orëve të fundit në mbarë vendin nga 572 teste të kryera janë regjistruar 62 raste të reja me Covid-19, prej të cilëve 32 vetëm në Shkup. Në ndërkohë nga Instituti i Shëndetit Publik njoftojnë...

Covid-19 / Qindra të shëruar, 25 viktima dhe 62 raste të reja me virus

para 3 dite - News Tv

Gjatë 24 orëve të fundit në mbarë vendin nga 572 teste të kryera janë regjistruar 62 raste të reja me Covid-19, prej të cilëve 32 vetëm në Shkup. Në ndërkohë nga Instituti i Shëndetit Publik njoftojnë...

25 viktima dhe 62 raste të reja me Covid-19 në Maqedoni

para 3 dite - Periskopi

Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoni të Veriut nga 572 teste të kryera janë regjistruar 62 raste të reja me Covid-19, prej të cilëve 32 vetëm në Shkup. Në ndërkohë nga Instituti i Shëndetit Publik njoftojnë...

Qindra të shëruar, 25 viktima dhe 62 raste të reja me Covid-19

para 3 dite - Almakos

Gjatë 24 orëve të fundit në mbarë vendin nga 572 teste të kryera janë regjistruar 62 raste të reja me Covid-19, prej të cilëve 32 vetëm në Shkup. Në ndërkohë nga Instituti i Shëndetit Publik njoftojnë...

25 viktima dhe 62 raste të reja me Covid-19 në Maqedoni

para 3 dite - KosovaPress

Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoni të Veriut nga 572 teste të kryera janë regjistruar 62 raste të reja me Covid-19, prej të cilëve 32 vetëm në Shkup. Në ndërkohë nga Instituti i Shëndetit Publik njoftojnë...

Katër të vdekur dhe 101 raste me coronavirus për 24 orë

para 3 dite - in7

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik bën të ditur se gjatë 24 orëve të fundit, në laboratorin e mikrobiologjisë molekulare në IKShPK dhe laboratorët privatë me metodën RT-PCR, si dhe laboratorët publike...

Qindra të shëruar, 25 viktima dhe 62 raste të reja me virus

para 3 dite - Lajm

Gjatë 24 orëve të fundit në mbarë vendin nga 572 teste të kryera janë regjistruar 62 raste të reja me Covid-19, prej të cilëve 32 vetëm në Shkup. Në ndërkohë nga Instituti i Shëndetit Publik njoftojnë...

Bilanci nga Kosova/ 101 raste të reja dhe 4 viktima në 24 orët e fundit

para 3 dite - Almakos

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike (IKSHPK) ka regjistruar të hënën në Kosovë katër viktima me koronavirus. “Rastet e vdekjes janë nga komunat: Gjilan 1 rast (82 vjeç), Prizren 1 rast (63 vjeç),...

Katër të vdekur dhe 101 raste të reja me COVID-19

para 3 dite - Informatat

Katër persona kanë ndërruar jetë dhe 101 raste të reja me COVID-19 janë regjistruar gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë. IKShPK njofton se janë testuar gjithsej 2.052 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi...

101 rastet janë prej këtyre komunave

para 3 dite - Revista Kosovarja

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private me metodën RAT, janë testuar gjithsej 2.052...

Këto janë komunat ku u shënuan rastet e reja me koronavirus

para 3 dite - ATV Live

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës përmes raportit 24 orësh ka njoftuar se janë shënuar 101 raste të reja me koronavirus. Po ashtu gjatë kësaj kohe janë regjistruar 4 raste të vdekjes...

Mosha e personave që humbën betejën me Covid-19

para 3 dite - ATV Live

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës përmes raportit 24 orësh ka njoftuar se janë regjistruar 4 raste të vdekjes nga koronavirusi. Po ashtu gjatë kësaj kohe janë shënuar 101 raste të reja...

Katër të vdekur nga Coronavirusi në Kosovë gjatë 24 orëve të fundit

para 3 dite - Ekonomia Online

Në Kosovë në 24 orët e fundit katër persona kanë humbur jetën si pasojë e COVID-19, ndërsa janë regjistruar 101 raste të reja pozitive me koronavirus. Nga një i vdekur është regjistruar në Gjilan (82 vjeç),...

Katër të vdekur dhe 101 raste të reja me COVID-19

para 3 dite - Arbresh

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private me metodën RAT, janë testuar gjithsej 2.052...

101 raste të reja me Covid janë nga këto komunë

para 3 dite - Epoka e Re

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK) ka njoftuar se njoftuar se 101 rastet e reja me Covid janë nga Prishtina, Gjilani, Prizreni, Gjakova, etj. “Rastet pozitive janë nga komunat:...

7 mijë e 983 raste aktive me Covid në Kosovë

para 3 dite - Epoka e Re

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK) ka njoftuar se në vendin tonë janë edhe 7 mijë e 983 raste aktive me Covid-19. “Numri total i rasteve pozitive është 105.636 raste nga 541.762...

Kjo është mosha e katër personave që vdiqën nga Covidi

para 3 dite - Epoka e Re

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK) ka njoftuar se mosha e katër personave që kanë ndërruar jetë nga Covidi sillet nga 59 deri në 82 vjeç. “Brenda 24 orëve janë raportuar 4 raste...

Katër të vdekur dhe 101 raste të reja me Covid-19

para 3 dite - KosovaPress

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit, janë testuar gjithsej 2.052 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej...

IKSHPK tregon numrin e rasteve pozitive gjatë 24 orëve

para 3 dite - Gazeta Metro

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private me metodën RAT, janë testuar gjithsej 2.052...

4 të vdekur dhe 101 raste të reja me Covid-19 në 24 orët e fundit

para 3 dite - Revista Kosovarja

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private me metodën RAT, janë testuar gjithsej 2.052...

Në 24 orët e fundit janë konfirmuar 101 raste të reja, 421 pacientë janë shëruar dhe 4 të sëmurë kanë vdekur

para 3 dite - Radio Kosova e Lire

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private me metodën RAT, janë testuar gjithsej 2.052...

Numri i rasteve të reja në Kosovë në nivel të ulët, 4 pacientë nuk ia dalin dot përballë Covid-19

para 3 dite - FaxWeb

421 TË SHËRUAR DHE 101 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private...

Bilanci në Kosovë/ Ulet ndjeshëm numri i të infektuarve, shënohen 101 raste dhe 4 viktima

para 3 dite - Dosja.al

Covid ne Kosove 3 Maj, 2021 15:05 KOSOVË – Në 24 orët e fundit në Kosovë janë raportuar edhe 4 viktima si pasojë e virusit COVID-19. Gjatë kësaj kohe janë regjistruar edhe 101 raste të reja të infektuara...

4 të vdekur dhe 101 raste të reja me koronavirus në Kosovë

para 3 dite - ATV Live

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka publikuar raportin 24 orësh për gjendjen me pandeminë Covid-19. Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe...

Raporti i pandemisë: 4 të vdekur, 101 raste të reja pozitive

para 3 dite - Periskopi

Njofton IKSHP: 421 TË SHËRUAR DHE 101 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike...

Katër të vdekur, 421 të shëruar dhe 101 raste të reja me Covid në Kosovë

para 3 dite - Epoka e Re

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK) ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë kanë katër vdekur persona të infektuar me Covid-19. Po ashtu, IKShPK-ja ka njoftuar...

Kjo është situata e fundit me COVID-19 në Kosovë

para 3 dite - OraInfo

Bilanci i pandemisë në Kosovë/ 2 mijë e 183 të vdekur, 8.307 raste aktive. Instituti Kosovar i Shëndetit Publik, IKSHPK, në vazhdimësi përditëson të dhënat me numrin e rasteve të prekura, e atyre të shëruar...

Rriten shifrat me Covid-19 në Gjermani

para 3 dite - Bota Sot

Ka pësuar një rritje numri i të infektuarve me koronavirus në Gjermani. Raportohet se në 24 orët e fundit janë regjistruar 9,160 raste të reja me Covid-19. Ndërsa, sipas të dhënave të lëshuara të hënën...

Mbi 8 mijë raste aktive me COVID-19 në Kosovë

para 3 dite - Zhurnal

Ditëve të fundit janë raportuar shifra më të ulëta të rasteve ditore me COVID-19, megjithatë vendi numëron saktësisht 8307 raste aktive më këtë sëmundje. Vetëm në raportin e fundit të Institutit Kombëtar...

Mbi 95 mijë të shëruar nga COVID-19 në Kosovë

para 3 dite - Tetova Sot

105 mijë e 535 është numri i përgjithshëm i rasteve pozitive të shënuar në Kosovë që nga shfaqja e pandemisë. Si të dyshuar për SARS COV-2, janë testuar 539 mijë e 710 persona. Nga ky virus janë shëruar...

Rriten shifrat në Gjermani, mbi 9 mijë të infektuar në një ditë

para 3 dite - ABC News

Ka pësuar një rritje numri i të infektuarve me koronavirus në Gjermani. Raportohet se në 24 orët e fundit janë regjistruar 9,160 raste të reja me Covid-19. Ndërsa, sipas të dhënave të lëshuara të hënën...

Mbi 95 mijë të shëruar nga COVID-19 në Kosovë

para 3 dite - Klan

Mbi 95 mijë të shëruar nga COVID-19 në Kosovë 105 mijë e 535 është numri i përgjithshëm i rasteve pozitive të shënuar në Kosovë që nga shfaqja e pandemisë. Si të dyshuar për SARS COV-2, janë testuar 539...

Mbi 8 mijë raste aktive me COVID-19 në Kosovë

para 3 dite - Koha.net

Ditëve të fundit janë raportuar shifra më të ulëta të rasteve ditore me COVID-19, megjithatë vendi numëron saktësisht 8307 raste aktive më këtë sëmundje. Vetëm në raportin e fundit të Institutit Kombëtar...

Mbi 95 mijë të shëruar nga COVID-19 në Kosovë

para 3 dite - Alsat-M

105 mijë e 535 është numri i përgjithshëm i rasteve pozitive të shënuar në Kosovë që nga shfaqja e pandemisë. Si të dyshuar për SARS COV-2, janë testuar 539 mijë e 710 persona. Nga ky virus janë shëruar...

Shifrat zyrtare, sa raste aktive dhe viktima nga Covid19 janë aktualisht në Kosovë

para 3 dite - NOA

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik bën të ditur se numri total i rasteve pozitive është 105.535 raste nga 539.710 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 2.183 raste të vdekjes. IKSHPK njofton...

Rriten shifrat në Gjermani, mbi 9 mijë të infektuar në një ditë

para 3 dite - Infokusi

Ka pësuar një rritje numri i të infektuarve me koronavirus në Gjermani. Raportohet se në 24 orët e fundit janë regjistruar 9,160 raste të reja me Covid-19. Ndërsa, sipas të dhënave të lëshuara të hënën...

Mbi 8 mijë raste aktive me Covid-19 në Kosovë

para 3 dite - ABC News

Ditëve të fundit janë raportuar shifra më të ulëta të rasteve ditore me Covid-19 në Kosovë. Megjithatë vendi numëron saktësisht 8,307 raste aktive me sëmundjen. Vetëm në raportin e fundit të Institutit...

8,307 raste aktive me koronavirus në Kosovë

para 3 dite - ABC News

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik në Kosovë ka bërë të ditur se në të gjithë vendin janë 8,307 raste aktive të infektuar me covid-19. Megjithëse një numër ky është një numër i lartë të infektuarish,...

Si paraqitet situata në Kosovë, 8307 raste aktive me koronavirus dhe mbi 2 mijë viktima

para 3 dite - BalkanWeb

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik bën të ditur se numri total i rasteve pozitive është 105.535 raste nga 539.710 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 2.183 raste të vdekjes. IKSHPK njofton...

Mbi 8 mijë 300 raste aktive me Covid-19

para 3 dite - RTV 21

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se numri total i rasteve pozitive është 105.535 raste nga 539.710 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 2.183 raste të vdekjes....

Rriten shifrat në Gjermani, mbi 9 mijë të infektuar në një ditë

para 3 dite - Shenja

Ka pësuar një rritje numri i të infektuarve me koronavirus në Gjermani. Raportohet se në 24 orët e fundit janë regjistruar 9,160 raste të reja me Covid-19. Ndërsa, sipas të dhënave të lëshuara të hënën...

Mbi 8300 raste aktive me COVID

para 3 dite - RTK

Ditëve të fundit janë raportuar shifra më të ulëta të rasteve ditore me COVID-19, megjithatë vendi numëron saktësisht 8307 raste aktive më këtë sëmundje. Vetëm në raportin e fundit të IKSHPK rezultuan...

​Mbi 8 mijë 300 raste aktive me Covid-19

para 3 dite - GazetaBlic

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se numri total i rasteve pozitive është 105.535 raste nga 539.710 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 2.183 raste të vdekjes....

Mbi 95 mijë të shëruar nga COVID-19 në Kosovë

para 3 dite - Lajm

105 mijë e 535 është numri i përgjithshëm i rasteve pozitive të shënuar në Kosovë që nga shfaqja e pandemisë. Si të dyshuar për SARS COV-2, janë testuar 539 mijë e 710 persona. Nga ky virus janë shëruar...

Mbi 8300 raste aktive me Covid-19 në Kosovë

para 3 dite - Bota Sot

Ditëve të fundit janë raportuar shifra më të ulëta të rasteve ditore me COVID-19, megjithatë vendi numëron saktësisht 8307 raste aktive më këtë sëmundje. Vetëm në raportin e fundit të IKSHPK rezultuan...

8,307 raste aktive me coronavirus në Kosovë

para 3 dite - Telegrafi

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik bën të ditur se numri total i rasteve pozitive është 105.535 raste nga 539.710 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 2.183 raste të vdekjes. IKSHPK njofton...

Mbi 8 mijë 300 raste aktive me Covid-19

para 3 dite - Infokusi

Ditëve të fundit janë raportuar shifra më të ulëta të rasteve ditore me COVID-19, megjithatë vendi numëron saktësisht 8307 raste aktive më këtë sëmundje. Vetëm në raportin e fundit të IKSHPK rezultuan...

Mbi 8300 raste aktive me COVID

para 3 dite - Lajmi.net

Ditëve të fundit janë raportuar shifra më të ulëta të rasteve ditore me COVID-19, megjithatë vendi numëron saktësisht 8307 raste aktive më këtë sëmundje. Vetëm në raportin e fundit të IKSHPK rezultuan...

Bilanci i pandemisë në Kosovë/ 2 mijë e 183 të vdekur, 8.307 raste aktive

para 3 dite - Indeks online

Instituti Kosovar i Shëndetit Publik, IKSHPK, në vazhdimësi përditëson të dhënat me numrin e rasteve të prekura, e atyre të shëruar dhe të personave që kanë vdekur si pasojë e Covid-19, shkruan IndeksOnline....

Rriten shifrat në Gjermani, mbi 9 mijë të infektuar në një ditë

para 3 dite - Ekonomia Online

Ka pësuar një rritje numri i të infektuarve me koronavirus në Gjermani. Raportohet se në 24 orët e fundit janë regjistruar 9,160 raste të reja me Covid-19. Ndërsa, sipas të dhënave të lëshuara të hënën...

Gjermani/ Mbi 9 mijë të infektuar në një ditë

para 3 dite - Arbresh

Ka pësuar një rritje numri i të infektuarve me koronavirus në Gjermani. Raportohet se në 24 orët e fundit janë regjistruar 9,160 raste të reja me Covid-19. Ndërsa, sipas të dhënave të lëshuara të hënën...

8 307 raste aktive me koronavirus në Kosovë

para 3 dite - Epoka e Re

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik bën të ditur se numri total i rasteve pozitive është 105.535 raste nga 539.710 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 2.183 raste të vdekjes. IKSHPK njofton...

8 307 raste aktive me Coronavirus në Kosovë

para 3 dite - Ekonomia Online

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik bën të ditur se numri total i rasteve pozitive është 105.535 raste nga 539.710 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 2.183 raste të vdekjes. IKSHPK njofton...

Mbi 8300 raste aktive me COVID

para 3 dite - Gazeta Metro

Ditëve të fundit janë raportuar shifra më të ulëta të rasteve ditore me COVID-19, megjithatë vendi numëron saktësisht 8307 raste aktive më këtë sëmundje. Vetëm në raportin e fundit të IKSHPK rezultuan...

Mbi 8300 raste aktive me koronavirus në Kosovë

para 3 dite - ATV Live

Ditëve të fundit janë raportuar shifra më të ulëta të rasteve ditore me COVID-19, megjithatë vendi numëron saktësisht 8307 raste aktive më këtë sëmundje. Vetëm në raportin e fundit të IKSHPK rezultuan...

Mbi 8300 raste aktive me COVID

para 3 dite - KosovaPress

Ditëve të fundit janë raportuar shifra më të ulëta të rasteve ditore me COVID-19, megjithatë vendi numëron saktësisht 8307 raste aktive më këtë sëmundje. Vetëm në raportin e fundit të IKSHPK rezultuan...

8,307 raste aktive me coronavirus në Kosovë

para 3 dite - Arbresh

Instituti Kosovar i Shëndetit Publik, IKSHPK, në vazhdimësi përditëson të dhënat me numrin e rasteve të prekura, e atyre të shëruar dhe të personave që kanë vdekur si pasojë e Covid-19. Deri më tani në...

Rënie drastike e shifrave në Shqipëri: 53 raste të reja dhe 1 humbje jete nga COVID-19

para 3 dite - Ina

Ministria e Shëndetësisë ka bërë me dije se ka pasur një rënie drastike të shifrave nga koronavirusi gjatë 24 orëve të fundit. Nga të dhënat rezulton se ka ndërruar jetë vetëm një person ndërsa kanë rezultuar...

Mbi dy mijë të vdekur nga koronavirusi në Kosovë

para 3 dite - Bota Sot

Me pesë viktimat e konfirmuara në 24 orët e fundit, numri i të vdekurve në Kosovë si pasojë e COVID-19 ka shkuar në dy mijë e 183. Që nga 13 marsi kur janë konfirmuar dy rastet e para pozitive, numri i...

Policia në aksion, inspektim i rreptë në Prishtinë

para 3 dite - Telegrafi

Pjesëtarët e Policisë së Kosovës po vazhdojnë edhe sonte me inspektimin e masave antiCOVID-19 të vendosura nga Qeveria e Kosovës, si pjesë e parandalimit dhe luftimit të përhapjes së koronavirusit. Policia...

Policia e Kosovës në zbatim të masave antiCOVID-19

para 3 dite - RTV 21

Pjesëtarët e Policisë së Kosovës po vazhdojnë edhe sonte me inspektimin e masave antiCOVID-19 të vendosura nga Qeveria e Kosovës, si pjesë e parandalimit dhe luftimit të përhapjes së koronavirusit. Policia...

2,183 viktima nga koronavirusi në Kosovë

para 3 dite - RTK

Numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 95 mijë e 45 raste, kurse numri i rasteve aktive është tetë mijë e 307. Me pesë viktimat e konfirmuara në 24 orët e fundit, numri i të vdekurve...

Policia në aksion, inspektim i rreptë në Prishtinë

para 3 dite - GazetaBlic

Pjesëtarët e Policisë së Kosovës po vazhdojnë edhe sonte me inspektimin e masave antiCOVID-19 të vendosura nga Qeveria e Kosovës, si pjesë e parandalimit dhe luftimit të përhapjes së koronavirusit. Policia...

Policia aktive në zbatimin e planit operacional për masat antiCovid-19

para 3 dite - RTK

Pjesëtarët e Policisë së Kosovës po vazhdojnë edhe sonte me inspektimin e masave antiCOVID-19 të vendosura nga Qeveria e Kosovës, si pjesë e parandalimit dhe luftimit të përhapjes së koronavirusit. Policia...

Koronavirusi ua mori jetën mbi dy mijë kosovarëve

para 3 dite - OraInfo

Mbi dy mijë të vdekur nga koronavirusi në Kosovë. Me pesë vikt.imat e konfirmuara në 24 orët e fundit, numri i të vdekurve në Kosovë si pasojë e COVID-19 ka shkuar në dy mijë e 183. Që nga 13 marsi kur...

Policia e Kosovës në zbatim të masave antiCOVID-19

para 3 dite - Bota Sot

Pjesëtarët e Policisë së Kosovës po vazhdojnë edhe sonte me inspektimin e masave antiCOVID-19 të vendosura nga Qeveria e Kosovës, si pjesë e parandalimit dhe luftimit të përhapjes së koronavirusit. Policia...

Policia e Kosovës në zbatim të masave antiCOVID-19

para 3 dite - Infokusi

Pjesëtarët e Policisë së Kosovës po vazhdojnë edhe sonte me inspektimin e masave antiCOVID-19 të vendosura nga Qeveria e Kosovës, si pjesë e parandalimit dhe luftimit të përhapjes së koronavirusit. Policia...

Mbi dy mijë të vdekur nga koronavirusi në Kosovë

para 3 dite - Bota Sot

Me pesë viktimat e konfirmuara në 24 orët e fundit, numri i të vdekurve në Kosovë si pasojë e COVID-19 ka shkuar në dy mijë e 183. Që nga 13 marsi kur janë konfirmuar dy rastet e para pozitive, numri i...

Maqedonia e Veriut regjistron 105 raste të reja nga COVID-19, por numri i viktimave mbetet i lartë

para 3 dite - BalkanWeb

Maqedonia e Veriut ka regjistruar 45 viktima nga COVID-19 në 24 orët e fundit. Shifrat e viktimave ngelen të larta, ndërkohë që janë 105 raste të reja në po kaq orë. Në total në Maqedoninë e Veriut zyrtarisht...

Mbi dy mijë të vdekur nga Coronavirusi në Kosovë

para 3 dite - Insajderi

Me pesë viktimat e konfirmuara në 24 orët e fundit, numri i të vdekurve në Kosovë si pasojë e COVID-19 ka shkuar në dy mijë e 183, njofton Insajderi. Që nga 13 marsi kur janë konfirmuar dy rastet e para...

Policia në aksion, inspektim i rreptë në Prishtinë

para 3 dite - Lajmi.net

Policia thotë se implementimi i planeve operacionale dhe zbatimi i masave të institucioneve shtetërore, vazhdon të mbetet ndër prioritetet e saj. “Qëllimi i planeve policore, mbetet orientimi në ngritjen...

Mbi dy mijë të vdekur nga koronavirusi në Kosovë

para 3 dite - Lajmi.net

Që nga 13 marsi kur janë konfirmuar dy rastet e para pozitive, numri i të infektuarve ka shkuar në 105 mijë e 535 raste nga 539 mijë e 710 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2. Në 24 orët e fundit...

Mbi dy mijë të vdekur nga koronavirusi në Kosovë

para 3 dite - Infokusi

Me pesë viktimat e konfirmuara në 24 orët e fundit, numri i të vdekurve në Kosovë si pasojë e COVID-19 ka shkuar në dy mijë e 183. Që nga 13 marsi kur janë konfirmuar dy rastet e para pozitive, numri i...

​Policia e Kosovës në zbatim të masave antiCOVID-19

para 3 dite - Arbresh

Pjesëtarët e Policisë së Kosovës po vazhdojnë edhe sonte me inspektimin e masave antiCOVID-19 të vendosura nga Qeveria e Kosovës, si pjesë e parandalimit dhe luftimit të përhapjes së koronavirusit. Policia...

Policia në aksion, inspektim i rreptë në Prishtinë

para 3 dite - Gazeta Metro

Pjesëtarët e Policisë së Kosovës po vazhdojnë edhe sonte me inspektimin e masave antiCOVID-19 të vendosura nga Qeveria e Kosovës, si pjesë e parandalimit dhe luftimit të përhapjes së koronavirusit. Policia...

45 viktima dhe 105 raste të reja me Covid-19

para 3 dite - Flaka

Në Maqedoninë e Veriut janë regjistruar 105 raste të reja nga 946 testime të realizuara. Siç njofton Ministria e Shëndetësisë, janë shëruar 403 pacientë, ndërkaq jetën e kanë humbur 45 persona. Që nga...

Covid-19 / Nga 946 teste, 105 të infektuar, 45 viktima

para 4 dite - Zhurnal

Shkup, 2 maj – Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë kryer 946 teste, ndërsa janë regjistruar 105 raste të reja me Covid 19. Në Shkup – 55, Manastir – 15, Tetovë – 9, Strumicë –...

Shqipëria regjiston 53 raste të reja me Kovid-19 në 24 orët e fundit

para 4 dite - Zhurnal

Ministria e Shëndetësisë ka bërë me dije se ka pasur një rënie drastike të shifrave nga koronavirusi gjatë 24 orëve të fundit. Nga të dhënat rezulton se ka ndërruar jetë vetëm një person ndërsa kanë rezultuar...

Policia e Kosovës në zbatim të masave antiCOVID-19

para 3 dite - Periskopi

Pjesëtarët e Policisë së Kosovës po vazhdojnë edhe sonte me inspektimin e masave antiCOVID-19 të vendosura nga Qeveria e Kosovës, si pjesë e parandalimit dhe luftimit të përhapjes së koronavirusit. Policia...

45 viktima dhe 105 raste të reja me koronavirus në Maqedoni

para 3 dite - InfoShqip

Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë kryer 946 teste, ndërsa janë regjistruar 105 raste të reja me Covid 19. Në Shkup – 55, Manastir – 15, Tetovë – 9, Strumicë – 6, Kumanovë dhe...

Kosova të mërkurën furnizohet me 5 mijë vaksina anti-COVID-19

para 4 dite - Shekulli

Publikuar më 02.05.2021 nga Enida Vërça Kosova është shumë pas krahasuar me vendet e tjera të rajonit përsa i përket procesit të vaksinimit kundër COVID-19. Kryetarja e Komisionit Parlamentar të Shëndetësisë...

Maqedonia e Veriut regjistron shifra të larta të personave që kanë humbur jetën nga Covid-19! Ja si paraqitet situata

para 4 dite - Panorama

Maqedonia e Veriut vazhdon të regjistrojë shifra të larta të personave që kanë humbur jetën nga Covid-19. Kështu në 24 orët e fundit 45 persona nuk kanë mundur të mbijetojnë, ndërsa pozitiv kanë rezultuar...

Policia e Kosovës në zbatim të masave antiCOVID-19

para 3 dite - KosovaPress

Pjesëtarët e Policisë së Kosovës po vazhdojnë edhe sonte me inspektimin e masave antiCOVID-19 të vendosura nga Qeveria e Kosovës, si pjesë e parandalimit dhe luftimit të përhapjes së koronavirusit. Policia...

Kosovë/ Këtë javë furnizohet edhe me 5 mijë vaksina anti-COVID-19

para 3 dite - Java News

Kosova është shumë pas krahasuar me vendet e tjera të rajonit përsa i përket procesit të vaksinimit kundër COVID-19. Kryetarja e Komisionit Parlamentar të Shëndetësisë Fatmire Kollçaku njoftoi sot se Kosova...

RMV, u publikuan statistikat për të infektuarit me virusin korona për 24 orët e fundit

para 4 dite - Portalb

Në Maqedoninë e Veriut nga 946 persona të testuar për Kovid-19 gjatë 24 orëve të fundit në vend, gjithsej 105 prej tyre kanë rezultuar pozitiv. U regjistruan 45 persona që ndërruan jetë me prani të virusit...

45 viktima nga Covid-19 në Maqedoninë e Veriut

para 4 dite - RTV 21

Në Maqedoninë e Veriut janë regjistruar 105 raste të reja nga 946 testime të realizuara. Siç njofton Ministria e Shëndetësisë, janë shëruar 403 pacientë, ndërkaq jetën e kanë humbur 45 persona. Që nga...

45 viktima dhe 105 raste të reja me Covid-19

para 4 dite - Alsat-M

Në vendin tonë janë regjistruar 105 raste të reja nga 946 testime të realizuara. Siç njofton Ministria e Shëndetësisë, në 24 orët e fundit, janë shëruar 403 pacientë, ndërkaq jetën e kanë humbur 45 persona....

Mbi dy mijë të vdekur nga koronavirusi në Kosovë

para 3 dite - Arbresh

Me pesë viktimat e konfirmuara në 24 orët e fundit, numri i të vdekurve në Kosovë si pasojë e COVID-19 ka shkuar në dy mijë e 183. Që nga 13 marsi kur janë konfirmuar dy rastet e para pozitive, numri i...

Sot 45 viktima dhe 105 raste të reja me coronavirus në Maqedoni

para 4 dite - Telegrafi

Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë kryer 946 teste, ndërsa janë regjistruar 105 raste të reja me Covid 19, njofton Telegrafi Maqedoni. Në Shkup – 55, Manastir – 15, Tetovë –...

45 të vdekur nga koronavirusi në Maqedoninë e Veriut gjatë 24 orëve të fundit

para 4 dite - Koha.net

Në Maqedoninë e Veriut janë regjistruar 45 persona të vdekur nga koronavirusi gjatë 24 orëve të fundit, derisa kanë rezultuar pozitivë 105 pacientë, nga 964 testime. Ministria e Shëndetësisë njofton se...

45 viktima dhe 105 raste të reja me Covid-19

para 4 dite - TV21

Në Maqedoninë e Veriut janë regjistruar 105 raste të reja nga 946 testime të realizuara. Siç njofton Ministria e Shëndetësisë, janë shëruar 403 pacientë, ndërkaq jetën e kanë humbur 45 persona. Që nga...

Sot 45 viktima dhe 105 raste të reja me coronavirus në Maqedoni

para 4 dite - Bota Sot

Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë kryer 946 teste, ndërsa janë regjistruar 105 raste të reja me Covid 19, njofton Telegrafi Maqedoni. Në Shkup – 55, Manastir – 15, Tetovë –...

45 të vdekur dhe 105 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë Veriore

para 4 dite - Zeri

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 45 vdekje dhe 105 raste të reja me COVID-19. Gjatë kësaj periudhe janë shëruar 403 pacientë nga koronavirusi...

Kosova të mërkurën furnizohet me 5 mijë vaksina anti-COVID-19

para 4 dite - ABC News

Kosova është shumë pas krahasuar me vendet e tjera të rajonit përsa i përket procesit të vaksinimit kundër COVID-19. Kryetarja e Komisionit Parlamentar të Shëndetësisë Fatmire Kollçaku njoftoi sot se Kosova...

45 të vdekur nga COVID-19 në Maqedoninë e Veriut

para 4 dite - Insajderi

Maqedonia e Veriut ka regjistruar 45 viktima si pasojë e Coronavirusit në 24 orët e fundit. Ministria e Shëndetësisë informon se gjatë kësaj periudhe janë kryer 946 teste, ndërsa janë regjistruar 105 raste...

Covid-19 / Nga 946 teste, 105 të infektuar, 45 viktima

para 3 dite - Fakti Ditor

Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë kryer 946 teste, ndërsa janë regjistruar 105 raste të reja me Covid 19. Në Shkup – 55, Manastir – 15, Tetovë – 9, Strumicë – 6, Kumanovë dhe...

45 viktima dhe 105 raste të reja me Covid-19 ne Maqedoni

para 3 dite - Info7

Në Maqedoninë e Veriut janë regjistruar 105 raste të reja nga 946 testime të realizuara. Siç njofton Ministria e Shëndetësisë, janë shëruar 403 pacientë, ndërkaq jetën e kanë humbur 45 persona. Që nga...

MSH: 105 RASTE TË REJA, 45 VIKTIMA, 403 TË SHËRUAR

para 4 dite - Klan Macedonia

NË TOTAL 152.685 RASTE, AKTIVE – 14.276 MSH-ja, konform të dhënave të ISHP-së, njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë bërë 946 testime kurse janë regjistruar 105 raste të reja me COVID-19. Në Shkup –...

Kosova të mërkurën furnizohet me 5 mijë vaksina anti-COVID-19

para 4 dite - Lexo

Kosova është shumë pas krahasuar me vendet e tjera të rajonit përsa i përket procesit të vaksinimit kundër COVID-19. Kryetarja e Komisionit Parlamentar të Shëndetësisë Fatmire Kollçaku njoftoi sot se Kosova...

45 viktima dhe 105 raste të reja me koronavirus në Maqedoni

para 3 dite - Zyrtare

Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë kryer 946 teste, ndërsa janë regjistruar 105 raste të reja me Covid 19. Në Shkup – 55, Manastir – 15, Tetovë – 9, Strumicë – 6, Kumanovë dhe...

Kollçaku: Rreth 5000 vaksina arrijnë të mërkurën

para 4 dite - RTV 21

Të mërkuren në vendin tonë do të arrijnë 5 mijë vaksina antiCOVID-19. Kështu ka bërë të ditur kryetarja e Komisionit Parlamentar për Shëndetësi, Fatmire Kollçaku teksa ka thënë se pastaj vaksina tjera...

Sot janë regjistruar 403 pacientë të shëruar nga coronavirusi

para 4 dite - Lobi

Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë kryer 946 teste, ndërsa janë regjistruar 105 raste të reja me Covid 19. Në Shkup – 55, Manastir – 15, Tetovë – 9, Strumicë – 6, Kumanovë dhe...

Kollçaku: Rreth 5 mijë vaksina arrijnë të mërkurën në Kosovë

para 4 dite - Telegrafi

Kryetarja e Komisionit Parlamentar për Shëndetësi, Fatmire Kollçaku ka bërë të ditur se të mërkurën e ardhshme në vendin tonë do të arrijnë 5 mijë anti-COVID-19. Në një postim në Facebook, ajo ka shkruar...

Sërish ulje e rasteve të reja në Shqipëri, një pacient humb betejën me Covid-19 gjatë 24 orëve të fundit

para 4 dite - Shekulli

Publikuar më 02.05.2021 nga Enida Vërça Ministria e Shëndetësisë ka bërë me dije se gjatë 24 orëve të fundit në Shqipëri janë regjistruar 53 raste të reja dhe një humbje jete nga Covid-19. Aktualisht në...

Mulhaxha-Kollçaku: Pas ardhjes së vaksinave të mërkurën, dozat tjera do të vijnë pandërprerë

para 4 dite - Koha.net

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Fatmire Mulhaxha-Kollçaku, ka bërë me dije se të mërkurën në Kosovë do të arrijnë 5000 doza të vaksinës anti-COVID. Ajo ka shkruar në Facebook se pas këtij kontingjenti,...

Kollçaku: Rreth 5 mijë vaksina mbërrijnë të mërkurën

para 4 dite - RTK

Fatmire Kollçaku, kryetarja e Komisionit parlamentar për shëndetësi, thotë se shifrat e fundit të rasteve me COVID-19 është një tregues i mirë se situata epidemiologjike në vend momentalisht është më e...

45 të vdekur nga COVID-19 në Maqedoninë e Veriut

para 4 dite - Lajmi.net

Ministria e Shëndetësisë informon se gjatë kësaj periudhe janë kryer 946 teste, ndërsa janë regjistruar 105 raste të reja me Covid 19. Në 24 orët e fundit janë regjistruar 403 pacientë të shëruar. Numri...

45 viktima dhe 105 raste të reja me coronavirus në Maqedoni

para 4 dite - Arbresh

Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë kryer 946 teste, ndërsa janë regjistruar 105 raste të reja me Covid 19, njofton Telegrafi Maqedoni. Në Shkup – 55, Manastir – 15, Tetovë –...

45 vdekje dhe 105 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë Veriore

para 4 dite - Infokusi

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 45 vdekje dhe 105 raste të reja me COVID-19. Gjatë kësaj periudhe janë shëruar 403 pacientë nga koronavirusi...

5 mijë vaksina Anti-COVID vijnë të mërkurën në Kosovë

para 4 dite - OraInfo

Kosova të mërkurën do të furnizohet me 5 mijë doza të vaksinave kundër COVID-19. Komisioneri për Fqinjësinë dhe Zgjerimin, Olivér Várhelyi, do të udhëtojë në Ballkanin Perëndimor javën e ardhshme, ndërsa...

Ja sa vaksina do të vijnë të mërkurën

para 4 dite - GazetaBlic

Kosova të mërkurën do të furnizohet me 5 mijë doza të vaksinave kundër COVID-19. Komisioneri për Fqinjësinë dhe Zgjerimin, Olivér Várhelyi, do të udhëtojë në Ballkanin Perëndimor javën e ardhshme, ndërsa...

Kollçaku e VV-së thotë se të mërkurën arrijnë rreth pesë mijë vaksina anti-COVID

para 4 dite - Klan Kosova

Kryetarja e Komisionit për Shëndetësi e Kuvendit të Kosovës, Fatmire Mulhaxha-Kollçaku, tha se të mërkurën pritet të arrijnë rreth pesë mijë anti-COVID. Ajo tha se situata epidemiologjike në vend është...

45 viktima dhe 105 raste të reja me virus

para 4 dite - Lajm

Në Maqedoninë e Veriut janë regjistruar 105 raste të reja nga 946 testime të realizuara. Siç njofton Ministria e Shëndetësisë, janë shëruar 403 pacientë, ndërkaq jetën e kanë humbur 45 persona. Që nga...

Kosova të mërkurën do të furnizohet me 5 mijë vaksina Anti-COVID

para 4 dite - Gazeta Express

Kosova të mërkurën do të furnizohet me 5 mijë doza të vaksinave kundër COVID-19, raporton Gazeta Express. Komisioneri për Fqinjësinë dhe Zgjerimin, Olivér Várhelyi, do të udhëtojë në Ballkanin Perëndimor...

Deputetja e VV-së jep lajmin e mirë, të mërkurën vijnë vaksinat në Kosovë

para 4 dite - Bota Sot

Deputetja e VV-së, Fatmire Mulhaxha Kollçaku, ka shprehur shqetësimin e saj sa i përket numrit të vdekjeve nga Covid-19. Sipas saj, situata epidemiologjike në vend për momentin është më e mirë, është edhe...

Rreth pesë mijë vaksina anti-COVID arrijnë në Kosovë të mërkurën

para 4 dite - Insajderi

Kosova do të furnizohet me rreth pesë mijë vaksina kundër Coronavirusit të mërkurën, përcjell Insajderi. Kështu ka bërë të ditur kryetarja e Komisionit Parlamentar për Shëndetësi, Fatmire Kollçaku. “Sot,...

Mulhaxha-Kollçaku: Na brengosin vdekjet nga Covid-19

para 4 dite - Indeks online

Deputetja e VV-së, Fatmire Mulhaxha Kollçaku ka thënë se situata epidemiologjike në vend për momentin është më e mirë. Ajo shtoi se e shqetëson numri i vdekjeve nga ky virus, shkruan Indeksonline. Postimi...

53 raste pozitive dhe një i vdekur në Shqipëri

para 4 dite - RTK

Bie drastikisht numri i infektimeve me covid-19 në Shqipëri. Situata e COVID19 në 24 orët e fundit është si vijon: Janë kryer 1,535 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë 53 qytetarë. Rastet pozitive...

Të mërkurën në Kosovë vijnë edhe 5 mijë vaksina anti-COVID

para 4 dite - Zeri

Kosova të mërkurën do të furnizohet më një kontingjent prej 5000 vaksinave anti-COVID-19. Lajmin për këtë e ka dhënë deputetja e LVV-së, Fatmire Mulhaxha-Kollçaku, e cila ka thënë se situata epidemiologjikë...

Kosova regjistroi pesë viktima dhe 160 raste të reja me korona virus

para 4 dite - Portalb

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike (IKSHPK) ka regjistruar të dielën në Kosovë pesë viktima me koronavirus, shkruan REL . “Rastet e vdekjes janë nga komunat: Prizren 2 raste (76, 73 vjeç), Pejë...

45 të vdekur nga Covidi në Maqedoni

para 4 dite - Epoka e Re

Maqedonia e Veriut ka regjistruar 45 viktima si pasojë e Coronavirusit në 24 orët e fundit. Ministria e Shëndetësisë informon se gjatë kësaj periudhe janë kryer 946 teste, ndërsa janë regjistruar 105 raste...

45 viktima dhe 105 raste të reja me Covid-19

para 4 dite - Almakos

Në vendin tonë janë regjistruar 105 raste të reja nga 946 testime të realizuara. – Advertisements – Siç njofton Ministria e Shëndetësisë, në 24 orët e fundit, janë shëruar 403 pacientë, ndërkaq jetën e...

Covid-19/ Ulje drastike e shifrave, MSH: 53 raste të reja dhe 1 humbje jete në 24 orët e fundit

para 4 dite - Aktuale

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel të gjithë qytetarëve të mos e ulin vigjilencën dhe të vijojnë të zbatojnë rregullat për parandalimin e COVID19: Vendosni maskën mbrojtëse në çdo...

1 vitkimë dhe 53 raste të reja me Covid-19 në Shqipëri

para 4 dite - RTV 21

Ministria e Shëndetësisë së Shqipërisë informon së gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 1,535 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë 53 qytetarë dhe ka humbur jetën vetëm 1 pacient. Rastet pozitive...

Të mërkurën arrijnë në Kosovë 5 mijë vaksina antiCOVID

para 4 dite - Infokusi

Të mërkurën Kosova do të furnizohet me 5 mijë doza të vaksinave kundër COVID-19, shkruan Gazeta Infokus. Këtë e ka bërë të ditur kryetarja e Komisionit Parlamentar për Shëndetësi, Fatmire Kollçaku. “Rreth...

Një i vdekur nga koronavirusi në Shqipëri gjatë 24 orëve të fundit

para 4 dite - Koha.net

Shqipëri ka regjistruar 53 raste pozitive me koronavirus gjatë 24 orëve të fundit ndërsa 1 person ka vdekur. Ministria e Shëndetësisë njofton se ka rënie drastike të shifrave, ndërsa janë shëruar 748 pacientë....

Një i vdekur dhe 53 raste të reja me Coronavirus në Shqipëri

para 4 dite - Insajderi

Një person ka vdekur si pasojë e infektimit me COVID-19, ndërsa janë konfirmuar 53 raste të reja pozitive në 24 orët e fundit në Shqipëri. Ministria e Shëndetësisë njofton se ka rënie drastike të shifrave,...

Covid-19/ Rënie drastike e shifrave, MSH: 53 raste të reja dhe 1 humbje jete në 24 orët e fundit

para 4 dite - Top Channel

Ministria e Shëndetësisë ka bërë me dije se ka pasur një rënie drastike të shifrave nga koronavirusi gjatë 24 orëve të fundit. Nga të dhënat rezulton se ka ndërruar jetë vetëm një person ndërsa kanë rezultuar...

Kosova të mërkurën do të furnizohet me 5 mijë vaksina Anti-COVID

para 4 dite - Lajmi.net

Komisioneri për Fqinjësinë dhe Zgjerimin, Olivér Várhelyi, do të udhëtojë në Ballkanin Perëndimor javën e ardhshme, ndërsa vaksinat e para COVID-19, të ndara dhe të financuara nga Bashkimi Evropian, do...

Covid-19 në Shqipëri/ Ulje rekord infektimesh për këtë vit, 1 humbje jete

para 4 dite - Gazeta Express

Situata e COVID19 në 24 orët e fundit është si vijon: Janë kryer 1,535 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë 53 qytetarë. Rastet pozitive të konfirmuara janë identifikuar në këto bashki: 13 raste...

Bien shifrat e COVID-19, 1 viktimë dhe 53 raste të reja këtë të dielë në Shqipëri

para 4 dite - BalkanWeb

Shqipëria ka regjistruar një rënie të shifrave nga COVID-19 këtë të dielë. 1 viktimë dhe 53 raste të reja janë regjistruar në 24 orët e fundit në gjithë vendin, ndërkohë që dje kishte 100 raste dhe 2 viktima....

Ulet numri i të infektuarve dhe viktimave nga Covid-19

para 4 dite - Klan

Bie numri i të infektuarve dhe viktimave nga Covid-19 Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel të gjithë qytetarëve të mos e ulin vigjilencën dhe të vijojnë të zbatojnë rregullat për...

Shqipëria regjistron vetëm një viktimë nga COVID-19 gjatë 24 orëve

para 4 dite - Zeri

Në Shqipëri gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 1,535 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë 53 qytetarë. Në 24 orët e fundit janë shëruar 748 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 110,920...

1 viktimë dhe 53 raste të reja këtë të diel në Shqipëri

para 4 dite - Vizion Plus

1 qytetar ka humbur jetën gjatë 24 orëve të fundit në vend nga COVID, ndërsa janë identifikuar 53 raste të reja, nga 1,535 testime të kryera. Personi që humbi betejën me virusin ishte një 77-vjeçar nga...

Rreth 5 mijë vaksina arrijnë të mërkurën në Kosovë

para 4 dite - Arbresh

Kryetarja e Komisionit Parlamentar për Shëndetësi, Fatmire Kollçaku ka bërë të ditur se të mërkurën e ardhshme në vendin tonë do të arrijnë 5 mijë anti-COVID-19. Në një postim në Facebook, ajo ka shkruar...

Covid-19/ Ulje drastike e shifrave, MSH: 53 raste të reja dhe 1 humbje jete në 24 orët e fundit

para 4 dite - Bota Sot

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel të gjithë qytetarëve të mos e ulin vigjilencën dhe të vijojnë të zbatojnë rregullat për parandalimin e COVID19: Vendosni maskën mbrojtëse në çdo...

Sot vetëm 1 viktimë nga COVID-19, regjistrohet numri më i ulët i rasteve të reja për 2021-shin

para 4 dite - Albeu

Janë kryer 1,535 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë 53 qytetarë. Rastet pozitive të konfirmuara janë identifikuar në këto bashki: 13 raste në Tiranë, 6 raste në Fier, 5 raste në Durrës, Devoll,...

Ulet ndjeshëm numri i viktimave dhe rasteve të reja me Covid-19! Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat: Në 24 orët e fundit…

para 4 dite - Panorama

Në 24 orët e fundit një person ka humbur jetën si pasojë e Covid-19, duke shënuar kështu një tjetër ulje krahasuar me një ditë më parë. Sipas ministrisë së Shëndetësisë edhe rastet e reja kanë pësuar rënie,...

Në Shqipëri ulen infektimet nga COVID 19, një i vdekur për 24 orë

para 4 dite - Indeks online

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka bërë të ditur situatën me COVID-19 në 24 orët e fundit është si vijon: Janë kryer 1,535 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë 53 qytetarë. Rastet...

Koronavirusi- 53 raste të reja dhe një viktimë në Shqipëri

para 4 dite - Mapo

Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë kryer 1535 testime testime nga të cilët kanë rezultuar pozitivë me COVID-19, 53 qytetarë. Rastet pozitive janë: Janë kryer 1,535 testime, nga të cilat kanë...

Covid-19/ Ulje rekord infektimesh për këtë vit, 1 humbje jete në 24 orët e fundit

para 4 dite - ABC News

Situata e COVID19 në 24 orët e fundit është si vijon: Janë kryer 1,535 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë 53 qytetarë. Rastet pozitive të konfirmuara janë identifikuar në këto bashki: 13 raste...

Vetëm një humbje jete nga koronavirusi në vend, ulje drastike e rasteve të reja dhe testimeve

para 4 dite - NOA

Vetëm një humbje jete si pasojë e koronavirusit është raportuar nga Ministria e Shëndetësisë. Pacienti që ka ndërruar jetë është një 77-vjeçar nga Korça. Edhe rastet e reja janë të pakta, ashtu sikundër...

3 raste me COVID-19 në Suharekë

para 4 dite - Bota Sot

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private me metodën RAT, janë testuar gjithsej 3.002...

Ulen shifrat e infektimeve me covid në Kosovë, shënohen 5 viktima gjatë 24 orëve të fundit

para 4 dite - ABC News

Gjatë 24 orëve të fundit Kosova ka shënuar një ulje të lehtë të numrit të të infektuarve ditor. Sipas të dhënave nga autoritetet shëndetësore, njoftohet se gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë Kosovën...

Një i vdekur dhe ulje rekord infektimeshnë nga Covid-19 në Shqipëri gjatë 24 orëve të fundit

para 4 dite - Shenja

Situata e COVID19 në 24 orët e fundit është si vijon: Janë kryer 1,535 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë 53 qytetarë. Rastet pozitive të konfirmuara janë identifikuar në këto bashki: 13 raste...

Në Shqipëri ulen infektimet nga COVID 19, një i vdekur për 24 orë

para 4 dite - Infokusi

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka bërë të ditur situatën me COVID-19 në 24 orët e fundit është si vijon: Janë kryer 1,535 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë 53 qytetarë. Rastet...

Vdes nga koronavirusi, 47 vjeçari nga Skenderaj

para 4 dite - GazetaBlic

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë raportuar edhe 5 viktima si pasojë e virusit COVID-19. Viktima më e re gjatë kësaj kohe është një 47 vjeçar nga Skenderaj. “Brenda 24 orëve janë raportuar 5 raste të...

Ulet numri i të infektuarve në Kosovë/ Pesë persona humbën jetën si pasojë e Covid-19

para 4 dite - Panorama

Pesë persona kanë humbur jetën në Kosovë si pasojë e Covid-19. Sipas autoriteteve shëndetësore atje, në total në 24 orët e fundit kanë rezultuar pozitiv 160 persona. Ndërkohë janë shëruar 415 pacientë...

Rënie drastike e shifrave në Shqipëri: 53 raste të reja dhe 1 humbje jete nga COVID-19

para 4 dite - Lajmi.net

Nga të dhënat rezulton se ka ndërruar jetë vetëm një person ndërsa kanë rezultuar pozitivë 53 persona nga 1535 testime të kryera. Rastet pozitive të konfirmuara janë identifikuar në këto bashki: 13 raste...

Pesë të vdekur nga Kovid-19 në Kosovë

para 4 dite - Koha.mk

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës sot informoi se gjatë 24 orëve të fundit vdiqën 5 persona që ishin të prekur me Covid-19, u konfirmuan edhe 160 raste të reja, ndërsa u shëruan nga...

COVID-19 në Kosovë/ Ulen të dhënat e infektimeve, regjistrohen 5 të vdekur!

para 4 dite - Java News

Janë ulur shifrat e infektimeve me COVID-19 në Kosovë. Autoritetet shëndetësore, njoftojnë se gjatë 24 orëve të fundit, janë regjistruar 160 persona të infektuar. Nga krahu tjetër, nuk kanë mundur të fitojnë...

Një 47 vjeçar në mesin e pesë viktimave nga COVID-19 në Kosovë

para 4 dite - Klan Kosova

Një 47 vjeçar nga Komuna e Skenderajt, është në mesin e pesë viktimave gjatë 24 orëve në Kosovë. Rastet e tjera të raportuara të vdekjes nga koronavirusi vijnë nga komuna e Prizrenit, Pejës dhe Prishtinës....

Pesë të vdekur dhe 160 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

para 4 dite - Telegrafi

Në raportin për 24 orët e fundit Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike i Kosovës (IKSHPK) ka njoftuar se në vendin tonë janë regjistruar pesë raste të vdekjes nga COVID-19 dhe 160 raste të reja të...

Pesë të vdekur, 160 raste të reja me Covid-19

para 4 dite - RTV 21

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës sot informoi se gjatë 24 orëve të fundit vdiqën 5 persona që ishin të prekur me Covid-19, u konfirmuan edhe 160 raste të reja, ndërsa u shëruan nga...

Pesë të vdekur nga Covid-19 në Kosovë

para 4 dite - TV21

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës sot informoi se gjatë 24 orëve të fundit vdiqën 5 persona që ishin të prekur me Covid-19, u konfirmuan edhe 160 raste të reja, ndërsa u shëruan nga...

5 viktima e 160 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

para 4 dite - Alsat-M

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private me metodën RAT, janë testuar gjithsej 3.002...

160 raste të reja me Covid në Kosovë

para 4 dite - Klan

160 raste të reja me Covid në Kosovë Humbin jetën 5 qytetarë të tjerë Vijojnë ulen infektimet me Covid në Kosovë. Ministria e Shëndetësisë raportoi se nga 3002 testime të kryera kanë rezultuar vetëm 160...

Kaq vaksina pritet të arrijnë në Kosovë të mërkurën

para 4 dite - Periskopi

Të mërkurë, Kosova do pajiset me kontingjentin e dytë me radhë të vaksinave anti-covid. Oliver Varhelyi, Komisioneri për Fqinjësi dhe Zgjerim, pritet të udhëtojë në Ballkanin Perëndimor javën që vjen,...

Të mërkurën arrijnë rreth pesë mijë vaksina anti-Covid

para 4 dite - Epoka e Re

Kryetarja e Komisionit për Shëndetësi e Kuvendit të Kosovës, Fatmire Mulhaxha-Kollçaku, tha se të mërkurën pritet të arrijnë rreth pesë mijë anti-COVID. Ajo tha se situata epidemiologjike në vend është...

Fatmire Kollçaku: Rreth 5000 vaksina arrijnë të mërkurën

para 4 dite - KosovaPress

Kryetarja e Komisionit Parlamentar për Shëndetësi, Fatmire Kollçaku ka bërë të ditur se të mërkurën e ardhshme në vendin tonë do të arrijnë 5 mijë antiCOVID-19. Në një postim në Facebook, ajo ka shkruar...

Pesë të vdekur dhe 160 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

para 4 dite - Koha.net

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private me metodën RAT, janë testuar gjithsej 3.002...

COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: 1535 testime, 748 të shëruar, 53 raste të reja dhe 1 humbje jete në 24 orët e fundit

para 4 dite - Lexo

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel të gjithë qytetarëve të mos e ulin vigjilencën dhe të vijojnë të zbatojnë rregullat për parandalimin e COVID19: Vendosni maskën mbrojtëse në çdo...

COVID-19 në Kosovë, ulen shifrat e infektimeve, regjistrohen 5 të vdekur gjatë 24 orëve të fundit

para 4 dite - BalkanWeb

Janë ulur shifrat e infektimeve me COVID-19 në Kosovë. Autoritetet shëndetësore, njoftojnë se gjatë 24 orëve të fundit, janë regjistruar 160 persona të infektuar. Nga krahu tjetër, nuk kanë mundur të fitojnë...

Kosova të mërkurën do të furnizohet me 5 mijë vaksina Anti-COVID

para 4 dite - ATV Live

Kosova të mërkurën do të furnizohet me 5 mijë doza të vaksinave kundër COVID-19. Komisioneri për Fqinjësinë dhe Zgjerimin, Olivér Várhelyi, do të udhëtojë në Ballkanin Perëndimor javën e ardhshme, ndërsa...

Pesë viktima dhe 160 raste të reja me COVID-19 në vend

para 4 dite - Klan Kosova

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike njofton se gjatë 24 orëve të fundit në vend nga COVID-19 kanë humbur pesë pacientë. Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar edhe 160 raste të reja të infektimit...

Kosova të mërkurën do të furnizohet me 5 mijë vaksina Anti-COVID

para 4 dite - Arbresh

Kosova të mërkurën do të furnizohet me 5 mijë doza të vaksinave kundër COVID-19. Komisioneri për Fqinjësinë dhe Zgjerimin, Olivér Várhelyi, do të udhëtojë në Ballkanin Perëndimor javën e ardhshme, ndërsa...

Kjo është viktima më e re e virusit korona në 24 orët e fundit

para 4 dite - Bota Sot

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë raportuar edhe 5 viktima si pasojë e virusit COVID-19. Viktima më e re gjatë kësaj kohe është një 47 vjeçar nga Skenderaj. “Brenda 24 orëve janë raportuar 5 raste të...

Kjo është viktima më e re e COVID-19 në 24 orët e fundit në Kosovë

para 4 dite - Bota Sot

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë raportuar edhe 5 viktima si pasojë e virusit COVID-19. Viktima më e re gjatë kësaj kohe është një 47 vjeçar nga Skenderaj. “Brenda 24 orëve janë raportuar 5 raste të...

Pesë të vdekur dhe 160 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

para 4 dite - Albeu

Në raportin për 24 orët e fundit Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike i Kosovës (IKSHPK) ka njoftuar se në vendin tonë janë regjistruar pesë raste të vdekjes nga COVID-19 dhe 160 raste të reja të...

COVID19/ Ministria e Shëndetësisë bën 1535 testime: Plot 748 të shëruar, 53 raste të reja dhe 1 humbje jete

para 4 dite - Java News

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel të gjithë qytetarëve të mos e ulin vigjilencën dhe të vijojnë të zbatojnë rregullat për parandalimin e COVID19: Vendosni maskën mbrojtëse në çdo...

Kaq vaksina pritet të arrijnë në Kosovë të mërkurën

para 4 dite - Gazeta Metro

Të mërkurë, Kosova do pajiset me kontingjentin e dytë me radhë të vaksinave anti-covid, shkruan Gazeta Metro. Oliver Varhelyi, Komisioneri për Fqinjësi dhe Zgjerim, pritet të udhëtojë në Ballkanin Perëndimor...

Raporti i fundit i IKSHPK'së: 5 viktima dhe 160 raste të reja me COVID-19

para 4 dite - Gazeta Express

415 TË SHËRUAR DHE 160 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private...

Kjo është viktima më e re e virusit korona në 24 orët e fundit

para 4 dite - GazetaBlic

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë raportuar edhe 5 viktima si pasojë e virusit COVID-19. Viktima më e re gjatë kësaj kohe është një 47 vjeçar nga Skenderaj. “Brenda 24 orëve janë raportuar 5 raste të...

Kosova të mërkurën do të furnizohet me 5 mijë vaksina Anti-COVID

para 4 dite - Ekonomia Online

Kosova të mërkurën do të furnizohet me 5 mijë doza të vaksinave kundër COVID-19. Komisioneri për Fqinjësinë dhe Zgjerimin, Olivér Várhelyi, do të udhëtojë në Ballkanin Perëndimor javën e ardhshme, ndërsa...

Këto janë komunat me rastet e reja me Covid-19

para 4 dite - Bota Sot

5 persona kanë vdekur nga Koronavirusi, gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë. Janë regjistruar 160 raste të reja pozitive, ndërsa janë shëruar 415 persona, përcjell Bota sot. Rastet pozitive janë nga komunat:...

COVID 19: Pesë të vdekur dhe 160 raste të reja

para 4 dite - Indeks online

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës në raportin 24 orës sa i përket situatës me pandeminë COVID 19 ka bërë të ditur se, gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare...

Koronavirusi në Kosovë – Pesë viktima dhe 160 infektime ditore

para 4 dite - Mapo

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë regjistruar 160 raste të reja me koronavirus nga 3002 testime të kryera. Prej komplikacioneve me këtë virus kanë ndërruar jetë 5 qytetarë kosovarë në 24 orë. Lajmi i...

Pesë të vdekur dhe 160 të infektuar me COVID -19 gjatë 24 orëve

para 4 dite - Zeri

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private me metodën RAT, janë testuar gjithsej 3.002...

Vdes një 47-vjeçar nga COVID-19

para 4 dite - Zeri

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK dhe laboratorët private me metodën RT-PCR, si dhe laboratorët publike dhe private me metodën RAT, janë testuar gjithsej 3.002...

Pesë të vdekur dhe 160 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

para 4 dite - RTK

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private me metodën RAT, janë testuar gjithsej 3.002...

5 të vdekur dhe 160 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

para 4 dite - Insajderi

Pesë persona kanë vdekur brenda 24 orëve të fundit në Kosovë, si pasojë e infektimit me COVID-19, njofton Insajderi. Kështu është bërë e ditur në njoftimin e fundit të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë...

Regjistrohen 160 raste të reja me COVID-19 në Kosovë dhe pesë raste të vdekjes

para 4 dite - OraInfo

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private me metodën RAT, janë testuar gjithsej 3.002...

Kosova regjistron pesë viktima dhe 160 të infektuar me koronavirus

para 4 dite - Evropa e Lirë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike (IKSHPK) ka regjistruar të dielën në Kosovë pesë viktima me koronavirus. "Rastet e vdekjes janë nga komunat: Prizren 2 raste (76, 73 vjeç), Pejë 1 rast (84 vjeç),...

5 të vdekur dhe 160 raste të reja me COVID-19

para 4 dite - GazetaBlic

Në 24 orët e fundit në Kosovë edhe 5 persona kanë vdekur si pasojë e COVID-19, raporton Gazeta Blic. Gjatë kësaj kohe janë regjistruar edhe 160 raste të reja me këtë virus. Një gjë e tillë është bërë e...

Kjo është viktima më e re e COVID-19 në 24 orët e fundit në Kosovë

para 4 dite - Infokusi

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë raportuar edhe 5 viktima si pasojë e virusit COVID-19. Viktima më e re gjatë kësaj kohe është një 47 vjeçar nga Skenderaj. “Brenda 24 orëve janë raportuar 5 raste të...

Efekti i vaksinimit: Shqipëria raporton vetëm 53 raste të reja

para 4 dite - Gazeta Metro

Ministria e Shëndetësisë ka bërë me dije se ka pasur një rënie drastike të shifrave nga koronavirusi gjatë 24 orëve të fundit. Nga të dhënat rezulton se ka ndërruar jetë vetëm një person ndërsa kanë rezultuar...

Rënie drastike e shifrave në Shqipëri: 53 raste të reja dhe 1 humbje jete nga COVID-19

para 4 dite - ATV Live

Ministria e Shëndetësisë ka bërë me dije se ka pasur një rënie drastike të shifrave nga koronavirusi gjatë 24 orëve të fundit. Nga të dhënat rezulton se ka ndërruar jetë vetëm një person ndërsa kanë rezultuar...

Një i vdekur dhe ulje rekord infektimeshnë nga Covid-19 në Shqipëri gjatë 24 orëve të fundit

para 4 dite - Epoka e Re

Situata e COVID19 në 24 orët e fundit është si vijon: Janë kryer 1,535 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë 53 qytetarë. Rastet pozitive të konfirmuara janë identifikuar në këto bashki: 13 raste...

Raporti i fundit i IKSHPK’së: 5 viktima dhe 160 raste të reja me COVID-19

para 4 dite - Infokusi

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë raportuar edhe 5 viktima si pasojë e virusit COVID-19. Gjatë kësaj kohe janë regjistruar edhe 160 raste të reja të infektuara. Një gjë e tillë është bërë e ditur nga...

Rënie drastike e shifrave në Shqipëri: 53 raste të reja dhe 1 humbje jete nga COVID-19

para 4 dite - KosovaPress

Ministria e Shëndetësisë ka bërë me dije se ka pasur një rënie drastike të shifrave nga koronavirusi gjatë 24 orëve të fundit. Nga të dhënat rezulton se ka ndërruar jetë vetëm një person ndërsa kanë rezultuar...

Shqipëri, ulen infektimet nga COVID 19, një i vdekur brenda 24 orëve

para 4 dite - Arbresh

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka bërë të ditur situatën me COVID-19 në 24 orët e fundit është si vijon: Janë kryer 1,535 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë 53 qytetarë. Rastet...

Viktima më e re nga COVID-19 është një 47 vjeçar nga Skenderaj

para 4 dite - Epoka e Re

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë raportuar edhe 5 viktima si pasojë e virusit COVID-19. Viktima më e re gjatë kësaj kohe është një 47 vjeçar nga Skenderaj. “Brenda 24 orëve janë raportuar 5 raste të...

Një 47 vjeç nga Skënderaj vdes si pasojë e COVID-19

para 4 dite - Lajmi.net

Kësisoj numri i rasteve të vdekjes nga koronavirusi në Kosovë ka shkuar në 2 mijë e 183. Në mesin e pesë personave të cilët ndërruan jetën në 24 orëshin e fundit është edhe një 47 vjeçar. Ky 47 vjeç njoftohet...

Humbin jetën 5 pacientë dhe regjistrohen edhe 160 raste të reja me COVID-19

para 4 dite - Lajmi.net

Si pasojë e infektimit me këtë virus kanë humbur jetën 5 pacientë, transmeton lajmi.net. Njoftimi i plotë nga IKSHPK: Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe...

Një i vdekur nga Coronavirusi në Shqipëri gjatë 24 orëve të fundit

para 4 dite - Ekonomia Online

Shqipëri ka regjistruar 53 raste pozitive me koronavirus gjatë 24 orëve të fundit ndërsa 1 person ka vdekur. Ministria e Shëndetësisë njofton se ka rënie drastike të shifrave, ndërsa janë shëruar 748 pacientë....

Një i vdekur nga koronavirusi në Shqipëri gjatë 24 orëve të fundit

para 4 dite - Periskopi

Shqipëri ka regjistruar 53 raste pozitive me koronavirus gjatë 24 orëve të fundit ndërsa 1 person ka vdekur. Ministria e Shëndetësisë njofton se ka rënie drastike të shifrave, ndërsa janë shëruar 748 pacientë....

LAJM I FUNDIT/ Bien shifrat, shënohet një viktimë dhe 53 raste të reja me Covid-19 në Shqipëri

para 4 dite - Dosja.al

Foto ilustruese 2 Maj, 2021 16:13 Situata e COVID19 në 24 orët e fundit tregon se janë kryer 1,535 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë 53 qytetarë. Rastet pozitive të konfirmuara janë identifikuar...

Sërish ulje e rasteve të reja në Shqipëri, një pacient humb betejën me Covid-19 gjatë 24 orëve të fundit (Shifrat)

para 4 dite - FaxWeb

Ministria e Shëndetësisë ka bërë me dije se gjatë 24 orëve të fundit në Shqipëri janë regjistruar 53 raste të reja dhe një humbje jete nga Covid-19. Aktualisht në spitalet COVID po trajtohen 124 pacientë,...

Rastet e reja me Covid janë nga këto komuna

para 4 dite - Epoka e Re

Kombëtar i Shendetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë raportuar 5 raste të vdekjes nga Covidi, janë regjistruar 160 raste të reja të infektimit dhe janë shëruar...

Një 47 vjeçar në mesin e pesë viktimave nga Covid-19 në Kosovë

para 4 dite - Ekonomia Online

Një 47 vjeçar nga Komuna e Skenderajt, është në mesin e pesë viktimave gjatë 24 orëve në Kosovë. Rastet e tjera të raportuara të vdekjes nga koronavirusi vijnë nga komuna e Prizrenit, Pejës dhe Prishtinës....

Pesë të vdekur nga Covid-19 në Kosovë

para 4 dite - Info7

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës sot informoi se gjatë 24 orëve të fundit vdiqën 5 persona që ishin të prekur me Covid-19, u konfirmuan edhe 160 raste të reja, ndërsa u shëruan nga...

Një 47 vjeç nga Skënderaj vdes si pasojë e COVID-19

para 4 dite - Periskopi

Edhe pse pacientë kanë humbur jetën si pasojë e infektimit me COVID-19. Kësisoj numri i rasteve të vdekjes nga koronavirusi në Kosovë ka shkuar në 2 mijë e 183. Në mesin e pesë personave të cilët ndërruan...

Ulen shifrat e infektimeve, regjistrohen 5 të vdekur gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë

para 4 dite - Almakos

Janë ulur shifrat e infektimeve me COVID-19 në Kosovë. Autoritetet shëndetësore, njoftojnë se gjatë 24 orëve të fundit, janë regjistruar 160 persona të infektuar. Nga krahu tjetër, nuk kanë mundur të fitojnë...

Pesë të vdekur dhe 160 raste të reja me Covid-19

para 4 dite - KosovaPress

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit, janë testuar gjithsej 3.002 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej...

Nga këto qytete të Kosovës janë rastet e reja me COVID-19

para 4 dite - Gazeta Metro

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë shënuar 160 raste të reja me COVID-19, 5 raste të vdekjes dhe janë shëruar 415 pacientë, shkruan Gazeta Metro. Rastet pozitive janë nga komunat: Prishtinë 39 raste, Ferizaj...

Pesë të vdekur dhe 160 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

para 4 dite - ATV Live

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private me metodën RAT, janë testuar gjithsej 3.002...

5 raste të vdekjes me Covid në Kosovë

para 4 dite - Epoka e Re

Kombëtar i Shendetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë raportuar 5 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv. IKShPk-ja ka bërë me dije se gjatë kësaj përiudhe kohore...

Kjo është viktima më e re e COVID-19 në 24 orët e fundit në Kosovë

para 4 dite - Gazeta Metro

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë raportuar edhe 5 viktima si pasojë e virusit COVID-19. Viktima më e re gjatë kësaj kohe është një 47 vjeçar nga Skenderaj. “Brenda 24 orëve janë raportuar 5 raste të...

Ulen rastet e reja në Kosovë, 5 pacientë humbin betejën me Covid-19 gjatë 24 orëve të fundit (Shifrat)

para 4 dite - FaxWeb

Njoftimi i plotë: Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private me metodën RAT, janë...

Të dhënat e fundit: 5 të vdekur dhe 160 raste të reja me COVID-19

para 4 dite - Periskopi

Gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar dhe 160 raste të reja të të infektuarve me COVID-19. Si pasojë e infektimit me këtë virus kanë humbur jetën 5 pacientë. Njoftimi i plotë nga IKSHPK: Gjatë 24 orëve...

COVID 19: Pesë të vdekur dhe 160 raste të reja

para 4 dite - Arbresh

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës në raportin 24 orës sa i përket situatës me pandeminë COVID 19 ka bërë të ditur se, gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare...

160 raste të reja me Covid dhe 415 të shëruar

para 4 dite - Epoka e Re

Kombëtar i Shendetësisë Publike të Kosovës ka treguar se në 24 orët e fundit janë regjistruar 160 raste të reja të infektimit me koronavirus. IKShPk-ja ka treguar se gjatë kësaj përiudhe kohore...

COVID-19 në 24 orë: 5 të vdekur, 160 raste të reja dhe 415 të shëruar

para 4 dite - Gazeta Metro

IKSHPK ka publikuar të dhënat e 24 orëve të fundit me COVID-19, shkruan Gazeta Metro. Sipas këtyre të dhenave, 160 raste të reja janë regjistruar nga 3002 persona të testuar gjithsej. Brenda 24 orëve janë...

5 të vdekur dhe 160 raste të reja me Coronavirus në 24 orët e fundit

para 4 dite - Revista Kosovarja

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private me metodën RAT, janë testuar gjithsej 3.002...

160 rastet e reja me Covid-19 vijnë nga këto komuna

para 4 dite - Revista Kosovarja

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 415 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 95.045 raste, kurse numri i rasteve aktive është 8. Rastet pozitive janë nga komunat:

Pesë të vdekur dhe 160 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

para 4 dite - Ekonomia Online

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private me metodën RAT, janë testuar gjithsej 3.002...

105.375 persona me koranavirus që nga rastet e para në Kosovë

para 4 dite - Lajmi.net

Sipas institutit, brenda 24 orëve janë raportuar 5 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv. Rastet e vdekjes janë nga komunat: Skenderaj 2 raste (77, 70 vjeç), Gjakovë 1 rast (87 vjeç), Pejë 1 rast (86...

105.375 persona me koranavirus që nga rastet e para në Kosovë

para 4 dite - KosovaPress

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës gjatë 24 orëve të fundit, janë testuar gjithsej 2.944 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë...

Covid-19 / Shifrat, situata gjatë 24 orëve të fundit

para 5 dite - NOA

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale njofton se në 24 orët e fundit janë testuar pozitivë 100 raste të reja si dhe kanë humbur jetën dy qytetarë. Që nga fillimi i pandemisë numri i të infektuare...

Covid-19/ Ministria e Shëndetësisë: Rreth 100 qytetarë rezultojnë pozitivë dhe kemi edhe 2 humbje jete

para 5 dite - Java News

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale njofton se në 24 orët e fundit janë testuar pozitivë 100 raste të reja si dhe kanë humbur jetën dy qytetarë. Përditësimi i plotë: Ministria e Shëndetësisë...

Dy të vdekur dhe 100 raste të reja me Covid në Shqipëri

para 5 dite - KosovaPress

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale në Shqipëri, ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 2962 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë 100 qytetarë. Rastet pozitive të konfirmuara...

5 të vdekur e 187 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

para 5 dite - Ekonomia Online

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë shënuar 5 raste të vdekjes dhe 187 raste të reja me COVID-19. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë testuar 2.944...

Pesë të vdekur nga Koronavirusi në Kosovë

para 5 dite - Arbresh

Pesë persona kanë humbur jetën nga Koronavirusi brenda 24-orëve të fundit. Sipas Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike në Kosovë (IKSHPK), rastet e vdekjeve janë nga komuna e Skenderajt, Gjakovës,...

5 viktima dhe 187 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

para 5 dite - KosovaPress

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë nga Covid-19 kanë humbur jetën 5 persona, ndërsa janë regjistruar edhe 187 raste të reja. Po ashtu gjatë 24 orëve të fudnit janë shëruar 456 pacientë. Ky është njoftimi...

8841 raste aktive me koronavirus në vend

para 5 dite - Arbresh

8841 është numri i rasteve aktive me koronavirus në vendin tonë. Vetëm në 24 orët e fundit janë konfirmuar 202 raste të tjera, trefishë më pak se numri i të shëruarve, që shkoi në 646. Ndërkaq numri total...

Pesë të vdekur nga Coronavirusi në Shqipëri

para 6 dite - Insajderi

Pesë persona kanë vdekur dhe 108 raste të reja me Coronavirus janë shënuar brenda 24 orëve të fundit në Shqipëri, njofton Insajderi. Kështu është bërë e ditur nga Ministria e Shëndetësisë e Këtij vendi,...

Koronavirusi/ Bie sërish numri i rasteve të reja në vend, të dhënat për 24 orët e fundit

para 6 dite - NOA

Edhe në 24 orët e fundit është raportuar një situatë e qëndrueshme e koronavirusit në vend, me 108 raste të reja nga 2 mijë e 808 testime. Rastet pozitive të konfirmuara janë identifikuar në këto bashki:...

Koronavirusi në Shqipëri: Konfirmohen 5 viktima dhe 108 të prekur në 24 orët e fundit

para 6 dite - Java News

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit janë kryer 2808 testime nga të cilat kanë rezultuar 108 persona të prekur me koronavirus. Në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë edhe 5...

5 viktima dhe 116 raste të reja me Covid-19 në Shqipëri

para 6 dite - KosovaPress

Ministria e Shëndetësisë e Shqipërisë, ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit janë kryer 2808 testime nga të cilat kanë rezultuar 108 persona të prekur me koronavirus. Në 24 orët e fundit kanë ndërruar...

11 të vdekur dhe 202 raste të reja në Kosovë

para 6 dite - ATV Live

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik të Kosovës ka njoftuar për numrin e viktimave dhe rasteve të reja me COVID-19. Në 24 orët e fundit janë konfirmuar 11 viktima dhe 202 raste të reja me COVID-19. Raporti...

11 të vdekur dhe 202 raste të reja me Covid-19

para 6 dite - KosovaPress

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit, janë testuar gjithsej 2.810 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej...

11 të vdekur dhe 202 raste të reja në Kosovë

para 6 dite - Ekonomia Online

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik të Kosovës ka njoftuar për numrin e viktimave dhe rasteve të reja me COVID-19. Në 24 orët e fundit janë konfirmuar 11 viktima dhe 202 raste të reja me COVID-19. Raporti...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK