Biden tregon a do të jetë i kushtëzuar dhurimi i 500 milionë dozave të vaksinave për botën

para një jave - Bota Sot

Përpara takimit të nivelit të lartë të G-7-ës në Britani, Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden njoftoi zyrtarisht se administrata e tij po dhuron 500 milionë doza të vaksinës Pfizer për 92 vende...

Presidenti Biden thotë se SHBA do të dhurojë 500 miliona doza vaksinash për botën

para një jave - Zëri i Amerikës

Përpara takimit të nivelit të lartë të G-7-ës në Britani, Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden njoftoi zyrtarisht se administrata e tij po dhuron 500 milionë doza të vaksinës Pfizer për 92 vende...

SHBA konfirmon blerjen dhe dhurimin e 500 milionë vaksinave

para një jave - Bota Sot

Shtëpia e Bardhë shpalli zyrtarisht planet për blerjen e 500 milionë dozave të vaksinës Pfizer/BioNTech kundër koronavirusit dhe dhurimin e tyre te programi Covax i Organizatës Botërore të Shëndetësisë....

SHBA konfirmon blerjen dhe dhurimin e 500 milionë vaksinave

para një jave - Koha.mk

Shtëpia e Bardhë shpalli zyrtarisht planet për blerjen e 500 milionë dozave të vaksinës Pfizer/BioNTech kundër koronavirusit dhe dhurimin e tyre te programi Covax i Organizatës Botërore të Shëndetësisë....

SHBA konfirmon blerjen dhe dhurimin e 500 milionë vaksinave

para një jave - BalkanWeb

Shtëpia e Bardhë shpalli zyrtarisht planet për blerjen e 500 milionë dozave të vaksinës Pfizer/BioNTech kundër koronavirusit dhe dhurimin e tyre te programi Covax i Organizatës Botërore të Shëndetësisë....

SHBA konfirmon blerjen dhe dhurimin e 500 milionë vaksinave

para një jave - Zhurnal

Shtëpia e Bardhë shpalli zyrtarisht planet për blerjen e 500 milionë dozave të vaksinës Pfizer/BioNTech kundër koronavirusit dhe dhurimin e tyre te programi Covax i Organizatës Botërore të Shëndetësisë....

A do të mjaftojë vetëm dhurimi i dozave të vaksinës për të përballuar pandeminë?

para një jave - ABC News

Shtetet e Bashkuara të Amerikës bënë me dije se do të dhurojnë 500 milion doza të vaksinës Pfizer-BioNTech. “Ne duhet t’i japim fund pandemisë Covid”, deklaroi presidenti amerikan Joe Biden, duke shtuar...

SHBA konfirmon blerjen dhe dhurimin e 500 milionë vaksinave

para një jave - ABC News

Shtëpia e Bardhë shpalli zyrtarisht planet për blerjen e 500 milionë dozave të vaksinës Pfizer/BioNTech kundër koronavirusit dhe dhurimin e tyre te programi Covax i Organizatës Botërore të Shëndetësisë....

ShBA konfirmon blerjen dhe dhurimin e 500 milionë vaksinave

para një jave - RTK

Shtëpia e Bardhë shpalli zyrtarisht planet për blerjen e 500 milionë dozave të vaksinës Pfizer/BioNTech kundër koronavirusit dhe dhurimin e tyre te programi Covax i Organizatës Botërore të Shëndetësisë....

SHBA konfirmon blerjen dhe dhurimin e 500 milionë vaksinave

para një jave - GazetaBlic

Shtëpia e Bardhë shpalli zyrtarisht planet për blerjen e 500 milionë dozave të vaksinës Pfizer/BioNTech kundër koronavirusit dhe dhurimin e tyre te programi Covax i Organizatës Botërore të Shëndetësisë....

SHBA konfirmon blerjen dhe dhurimin e 500 milionë vaksinave

para një jave - Evropa e Lirë

Shtëpia e Bardhë shpalli zyrtarisht planet për blerjen e 500 milionë dozave të vaksinës Pfizer/BioNTech kundër koronavirusit dhe dhurimin e tyre te programi Covax i Organizatës Botërore të Shëndetësisë....

Amerika do të dhurojë 500 milion vaksina Pfizer, Biden: E kemi përgjegjësi humane

para një jave - Albeu

Presidenti i SHBA-ve Joe Biden ka folur në lidhje me dhurimin e 500 miliard vaksinave Pfizer për mbi 90 vende të varfra të botës. Biden tha se SHBA: “Ne e dimë tragjedinë, por gjithashtu dimë dhe rimëkëmbjen....

Biden jep lajmin e madh: ShBA do të dhurojë 500 milion vaksina Pfizer, e kemi përgjegjësi humane

para një jave - Indeks online

Presidenti i SHBA-ve Joe Biden ka folur në lidhje me dhurimin e 500 miliard vaksinave Pfizer për mbi 90 vende të varfra të botës. Biden tha se SHBA: “Ne e dimë tragjedinë, por gjithashtu dimë dhe rimëkëmbjen....

SHBA konfirmon blerjen dhe dhurimin e 500 milionë vaksinave

para një jave - Shenja

Shtëpia e Bardhë shpalli zyrtarisht planet për blerjen e 500 milionë dozave të vaksinës Pfizer/BioNTech kundër koronavirusit dhe dhurimin e tyre te programi Covax i Organizatës Botërore të Shëndetësisë....

ShBA konfirmon blerjen dhe dhurimin e 500 milionë vaksinave

para një jave - Flaka

Shtëpia e Bardhë shpalli zyrtarisht planet për blerjen e 500 milionë dozave të vaksinës Pfizer/BioNTech kundër koronavirusit dhe dhurimin e tyre te programi Covax i Organizatës Botërore të Shëndetësisë....

BM – Biden: Dhurimi i vaksinave nga SHBA një hap historik në luftën kundër COVID-19

para një jave - Lexo

Presidenti amerikan Joe Biden vlerësoi sot se dhurimi nga SHBA i 500 milionë vaksinave antiCOVID-19 për vendet më të varfra ishte një “hap historik” në luf tën kundër pandemisë. “Detyra jonë humanitare...

Plani amerikan për dhurimin e vaksinave pritet me entuziazëm dhe hezitim

para një jave - Bota Sot

KEJP TAUN, Afrika e Jugut (AP) - Zyrtarët dhe ekspertët shëndetësorë në të gjithë botën përshëndetën planin e Shteteve të Bashkuara për të dhuruar 500 milionë vaksina COVID-19 për vendet në zhvillim. Por...

Plani amerikan për dhurimin e vaksinave pritet me entuziazëm dhe hezitim

para një jave - Zëri i Amerikës

KEJP TAUN, Afrika e Jugut (AP) - Zyrtarët dhe ekspertët shëndetësorë në të gjithë botën përshëndetën planin e Shteteve të Bashkuara për të dhuruar 500 milionë vaksina COVID-19 për vendet në zhvillim. Por...

SHBA konfirmon blerjen dhe dhurimin e 500 milionë vaksinave

para një jave - Infokusi

Shtëpia e Bardhë shpalli zyrtarisht planet për blerjen e 500 milionë dozave të vaksinës Pfizer/BioNTech kundër koronavirusit dhe dhurimin e tyre te programi Covax i Organizatës Botërore të Shëndetësisë....

Biden konfirmon lajmin: SHBA do të shpërndajë 500 milion doza vaksinash Pfizer për vendet e varfëra

para një jave - Dosja.al

Joe Biden 10 Qershor, 2021 20:31 ANGLI- Presidenti Joe Biden konfirmoi sot lajmin e dalë nga Shtëpia e Bardhë se SHBA do të dhurojë 500 milion doza vaksinash Pfizer, për vendet e varfëra. CNN shkruan se...

ShBA konfirmon blerjen dhe dhurimin e 500 milionë vaksinave

para një jave - Ekonomia Online

Shtëpia e Bardhë shpalli zyrtarisht planet për blerjen e 500 milionë dozave të vaksinës Pfizer/BioNTech kundër koronavirusit dhe dhurimin e tyre te programi Covax i Organizatës Botërore të Shëndetësisë....

LAJM I MIRË! Pritet njoftimi nga Presidenti Biden: Do të dhurojmë 500 milion doza vaksinash Pfizer për vendet e varfëra

para një jave - Dosja.al

10 Qershor, 2021 18:41 ANGLI- Presidenti Joe Biden pritet të njoftojë mbrëmjen e sotme se SHBA do të dhurojnë 500 milion doza vaksinash Pfizer për vendet e varfëra. CNN shkruan se sipas zyrtarëve të administratës...

ShBA-ja e lëshon dorën, blen 500 milionë doza të Pfizer-it për botën

para një jave - Gazeta Express

Shtetet e Bashkuara kanë blerë dhe do të dhurojnë 500 milionë doza të vaksinës së kompanisë “Pfizer” për Covid-19 për shtete të ndryshme në mbarë botën. Presidenti amerikan, Joe Biden, pritet ta japë zyrtarisht...

SHBA do të sigurojë 500 milionë doza vaksinash kundër COVID-19 për 100 shtete

para një jave - Klan Kosova

Administrata e Biden ka arritur një marrëveshje me prodhuesit e vaksinave të Shteteve të Bashkuara për të siguruar 500 milionë doza të vaksinës COVID-19 në 100 vende gjatë vitit të ardhshëm. Shtetet e...

Liderët e G7-ës pritet të zotohen për ndarje të 1 miliard vaksinave

para një jave - Zhurnal

Shtetet e Bashkuara planifikojnë të dhurojnë 500 milionë doza të vaksinës kundër koronavirusit, të kompanisë Pfizer, në gati 100 shtete në dy vitet e ardhshme, kanë raportuar mediat amerikane. Presidenti...

Liderët e G7-ës pritet të zotohen për ndarje të 1 miliard vaksinave

para një jave - Portalb

Shtetet e Bashkuara planifikojnë të dhurojnë 500 milionë doza të vaksinës kundër koronavirusit, të kompanisë Pfizer, në gati 100 shtete në dy vitet e ardhshme, kanë raportuar mediat amerikane. Presidenti...

SHBA do dhurojë vaksina përmes COVAX / Pritet të ofrojë 500 milion doza të Pfizer për vendet e varfëra

para një jave - Scan TV

Administrata e Biden planifikon të dhurojë 500 milionë doza të vaksinë së Pfizer kundër koronavirusit ndaj thuajse 100 vendeve, brenda një periudhe 2 vjeçare. Shtetet e Bashkuara pritet të shpërndajnë...

SHBA do të sigurojë 500 milionë doza vaksinash kundër COVID-19 për 100 shtete

para një jave - Fakti Ditor

Administrata e Biden ka arritur një marrëveshje me prodhuesit e vaksinave të Shteteve të Bashkuara për të siguruar 500 milionë doza të vaksinës COVID-19 në 100 vende gjatë vitit të ardhshëm. Shtetet e...

Liderët e G7-ës pritet të zotohen për ndarje të 1 miliard vaksinave

para një jave - Top Channel

Shtetet e Bashkuara planifikojnë të dhurojnë 500 milionë doza të vaksinës kundër koronavirusit, të kompanisë Pfizer, në gati 100 shtete në dy vitet e ardhshme, kanë raportuar mediat amerikane. Presidenti...

G7-a pritet të ndajë 1 miliard vaksina kundër Covid-19

para një jave - Alsat-M

Shtetet e Bashkuara planifikojnë të dhurojnë 500 milionë doza të vaksinës kundër koronavirusit, të kompanisë Pfizer, në gati 100 shtete në dy vitet e ardhshme, kanë raportuar mediat amerikane. Presidenti...

SHBA do ti blejnë 500 milionë vaksina për ti ndarë falas në 92 vende të botës

para një jave - Ina

Shtetet e Bashkuara do të blejnë 500 milionë doza të tjera të vaksinës Pfizer për COVID-19 për t’i ndarë falas në 92 vende me të ardhura më të ulëta dhe në vendet e Bashkimit Afrikan gjatë vitit të ardhshëm...

Liderët e G7-ës pritet të zotohen për ndarje të 1 miliard vaksinave

para një jave - RTK

Shtetet e Bashkuara planifikojnë të dhurojnë 500 milionë doza të vaksinës kundër koronavirusit, të kompanisë Pfizer, në gati 100 shtete në dy vitet e ardhshme, kanë raportuar mediat amerikane. Presidenti...

ShBA do të dhurojë 500 milionë doza të vaksinave Pfizer në të gjithë botën

para një jave - Kallxo

Administrata e presidentit të ShBA-ve, Joe Biden po planifikon të dhurojë 500 milionë doza vaksinash kundër COVID-19, Pfizer, në gati 100 vende gjatë dy viteve të ardhshme, raporton Reuters duke cituar...

Liderët e G7-ës pritet të zotohen për ndarje të 1 miliard vaksinave, përmendet Kosova

para një jave - Bota Sot

Shtetet e Bashkuara planifikojnë të dhurojnë 500 milionë doza të vaksinës kundër koronavirusit, të kompanisë Pfizer, në gati 100 shtete në dy vitet e ardhshme, kanë raportuar mediat amerikane. Presidenti...

Biden do të dhurojë 500 milion doza të Pfizer për 100 vende

para një jave - ABC News

Biden do të dhurojë 500 milion doza të Pfizer në gati 100 vende gjatë dy viteve të ardhshme, sipas dy burimeve zyrtare. Shtetet e Bashkuara ka të ngjarë të shpërndajnë 200 milion doza këtë vit dhe 300...

Liderët e G7-ës pritet të zotohen për ndarje të 1 miliard vaksinave

para një jave - Evropa e Lirë

Shtetet e Bashkuara planifikojnë të dhurojnë 500 milionë doza të vaksinës kundër koronavirusit, të kompanisë Pfizer, në gati 100 shtete në dy vitet e ardhshme, kanë raportuar mediat amerikane. Presidenti...

Liderët e G7-ës pritet të zotohen për ndarje të 1 miliard vaksinave

para një jave - Zeri

Shtetet e Bashkuara planifikojnë të dhurojnë 500 milionë doza të vaksinës kundër koronavirusit, të kompanisë Pfizer, në gati 100 shtete në dy vitet e ardhshme, kanë raportuar mediat amerikane. Presidenti...

SHBA do të dhurojë 500 milionë doza të vaksinave Pfizer në të gjithë botën

para një jave - RTK

Administrata e Joe Biden planifikon të dhurojë 500 milionë doza vaksinash kundër coronavirusit të Pfizer (PFE.N) në gati 100 vende gjatë dy viteve të ardhshme. Kështu së paku kanë thënë për Reuters të...

ShBA-ja e lëshon dorën, blen 500 milionë doza të Pfizer-it për botën

para një jave - Informatat

Shtetet e Bashkuara kanë blerë dhe do të dhurojnë 500 milionë doza të vaksinës së kompanisë “Pfizer” për Covid-19 për shtete të ndryshme në mbarë botën. Presidenti amerikan, Joe Biden, pritet ta japë zyrtarisht...

Biden drejt ndihmesës së 100 vendeve të botës – Pritet të dhurojë 500 milion doza të vaksinës Pfizer

para një jave - Scan TV

Administrata e Biden po rendit 500 milion doza të vaksinës së koronavirusit Pfizer-BioNTech që do të transportohen nëpër botë, sipas The Washington Post. New York Times gjithashtu raportoi se dozat do...

COVID-19, Uashingtoni do të blejë 500 milionë doza vaksine Pfizer për vendet e tjera

para një jave - BalkanWeb

SHBA do të blejë 500 milionë doza të vaksinës antiCOVID-19 të Pfizer/BioNTech për t’ua dhënë vendeve të tjera, raportoi sot “New York Times” dhe “Washington Post”. “Presidenti amerikan, Joe Biden do të...

SHBA do të blejë dhe më pas dhurojë 500 mln doza Pfizer

para një jave - Tetova1

Shtetet e Bashkuara të Amerikës po mendojnë që të blejnë 500 mln doza të vaksinës Pfizer dhe më pas t’i shpërndajnë ato për vende të ndryshme të botës. Sipas “The Washington Post”, Presidenti Joe Biden...

G7 pritet të ndajë 1 miliard vaksina kundër covid

para një jave - Tetova1

G7 summit or meeting concept. Row from flags of members of G7 group of seven and list of countries, 3d illustration Shtetet e Bashkuara planifikojnë të dhurojnë 500 milionë doza të vaksinës kundër koronavirusit,...

Biden do të dhurojë 500 milionë doza të Pfizer për 100 vende

para një jave - Lajmi.net

Shtetet e Bashkuara ka të ngjarë të shpërndajnë 200 milionë doza këtë vit dhe 300 milionë të tjera në gjysmën e parë të vitit të ardhshëm në 92 vende me të ardhura më të ulëta. Donacionet do të shpërndahen...

ShBA do blejë 500 milionë vaksina Pfizer për t’i ndarë me vendet e tjera

para një jave - Ekonomia Online

Shtetet e Bashkuara do të blejnë 500 milionë doza të tjera të vaksinës Pfizer për COVID-19 për t’i ndarë falas në 92 vende me të ardhura më të ulëta dhe në vendet e Bashkimit Afrikan gjatë vitit të ardhshëm...

SHBA dhuron 500 milionë vaksina, reagon Hillary Clinton, kështu e quan vendimin e Bidenit

para një jave - Bota Sot

Në fillim të muajit qershor, Presidentja e vendit, Vjosa Osmani ka njoftuar se presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden se ka ndarë vaksina për qytetarët e Kosovës. Ndërkaq, nga mediat...

SHBA do të dhurojë 500 milionë doza të vaksinave Pfizer në të gjithë botën

para një jave - Telegrafi

Administrata e Joe Biden planifikon të dhurojë 500 milionë doza vaksinash kundër coronavirusit të Pfizer (PFE.N) në gati 100 vende gjatë dy viteve të ardhshme. Kështu së paku kanë thënë për Reuters të...

Amerika do të blejë 500 milionë vaksina kundër Covid-19 për gjithë botën

para një jave - TV21

Administrata e presidentit të Amerikës, Joe Biden, ka konfirmuar se do t’i blejnë rreth 500 milionë doza të vaksinës Pfizer, për afro 100 shtete, për dy vitet e ardhshme, raportojnë mediat në Amerikë....

Amerika do të blejë 500 milionë vaksina kundër Covid-19 për gjithë botën

para një jave - RTV 21

Administrata e presidentit të Amerikës, Joe Biden, ka konfirmuar se do t’i blejnë rreth 500 milionë doza të vaksinës Pfizer, për afro 100 shtete, për dy vitet e ardhshme, raportojnë mediat në Amerikë....

Vaksinat ndaj koronavirusit, SHBA-ja merr në dorë situatën për të ndihmuar botën

para një jave - Zeri

Burime pranë presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden bëjnë me dije se Shtëpia e Bardhë ka arritur një marrëveshje me kompaninë Pfizer dhe BioNTech për të siguruar 500 milionë doza të...

SHBA do të dhurojë 500 milionë doza të vaksinës ‘Pfizer’ në të gjithë botën

para një jave - Insajderi

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë blerë dhe do të dhurojnë 500 milionë doza të vaksinës ‘Pfizer’ në të gjithë botën, pasi kërkon të jetë “shkaktari” kryesor në vaksinimin e kombeve tjera, shkruan “CNN”,...

SHBA do të blejë 500 milionë vaksina Pfizer për t’i ndarë me vendet e tjera

para një jave - Vizion Plus

Shtetet e Bashkuara do të blejnë 500 milionë doza të tjera të vaksinës Pfizer për COVID-19 për t’i ndarë falas në 92 vende me të ardhura më të ulëta dhe në vendet e Bashkimit Afrikan gjatë vitit të ardhshëm...

Amerika do të blejë 500 milionë vaksina kundër Covid për gjithë botën

para një jave - RTV 21

Administrata e presidentit të Amerikës, Joe Biden, ka konfirmuar se do t’i blejnë rreth 500 milionë doza të vaksinës Pfizer, për afro 100 shtete, për dy vitet e ardhshme, raportojnë mediat në Amerikë....

500 milionë doza të vaksinave Pfizer do t’i dhurojë SHBA në të gjithë botën

para një jave - Bota Sot

Administrata e Joe Biden planifikon të dhurojë 500 milionë doza vaksinash kundër coronavirusit të Pfizer (PFE.N) në gati 100 vende gjatë dy viteve të ardhshme. Kështu së paku kanë thënë për Reuters të...

SHBA do të blejnë 500 milionë vaksina Pfizer për t'i ndarë me vendet e tjera- ndër to edhe Kosova

para një jave - Bota Sot

UASHINGTON (AP) – Shtetet e Bashkuara do të blejnë 500 milionë doza të tjera të vaksinës Pfizer për COVID-19 për t’i ndarë falas në 92 vende me të ardhura më të ulëta dhe në vendet e Bashkimit Afrikan...

SHBA do të dhurojë 500 milionë vaksina për vendet e varfra

para një jave - Klan

SHBA do të dhurojë 500 milionë vaksina për vendet e varfra Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë blerë dhe planifikojnë të dhurojnë 500 milionë doza vaksine Pfizer për të gjithë botën, me qëllim që të jenë...

SHBA-ja do t’u dhurojë shteteve të varfra 500 milionë doza të Pfizerit

para një jave - Koha.net

Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të blejnë 500 milionë doza të vaksinës Pfizer për t’ua shpërndarë 92 shteteve të varfra përmes programit COVAX. Presidenti amerikan, Joe Biden, thuhet se do të bëjë publik...

Lajm i madh nga SHBA, administrata e Biden do të blejë 500 milion doza të vaksinës Pfizer për 100 vende të botës

para një jave - BalkanWeb

Administrata e Presidentit të SHBA, Joe Biden do të blejë 500 milion doza të vaksinës Pfizer për t’i shpërndarë në 100 vende të botës në 2 vitet e ardhshme. Rreth 200 milion doza do të shpërndahen vetëm...

Përmes mekanizmit COVAX, SHBA do të shpërndajë në të gjithë botën 500 milionë doza Pfizer

para një jave - ABC News

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë blerë dhe do të dhurojnë 500 milion doza të vaksinës së prodhuar nga Pfizer në të gjithë botën. Presidenti Biden pritet që ta japë lajmin në samitin e G7 në Cornwall...

SHBA do të blejë 500 milion vaksina Pfizer për t’jua dhuruar vendeve të tjera

para një jave - Albeu

Shtetet e Bashkuara do të blejë 500 milionë doza të vaksinës Pfizer / Biontech për t’jua dhuruar vendeve të tjera. Presidenti i SHBA-ve, Joe Biden do ta njoftojë lajmin në samitin e G7 në Cornwall, Angli,...

SHBA do të blejnë 500 milionë vaksina Pfizer për t’i ndarë me vendet e tjera

para një jave - Panorama

Shtetet e Bashkuara do të blejnë 500 milionë doza të tjera të vaksinës Pfizer për COVID-19 për t’i ndarë falas në 92 vende me të ardhura më të ulëta dhe në vendet e Bashkimit Afrikan gjatë vitit të ardhshëm...

SHBA do të blejnë 500 milionë vaksina Pfizer për t'i ndarë me vendet e tjera

para një jave - Zëri i Amerikës

UASHINGTON (AP) – Shtetet e Bashkuara do të blejnë 500 milionë doza të tjera të vaksinës Pfizer për COVID-19 për t’i ndarë falas në 92 vende me të ardhura më të ulëta dhe në vendet e Bashkimit Afrikan...

SHBA do të blejnë 500 milionë vaksina Pfizer për t’i ndarë me vendet e tjera

para një jave - ABC News

UASHINGTON (AP) – Shtetet e Bashkuara do të blejnë 500 milionë doza të tjera të vaksinës Pfizer për COVID-19 për t’i ndarë falas në 92 vende me të ardhura më të ulëta dhe në vendet e Bashkimit Afrikan...

SHBA do të blejë 500 milionë vaksina Pfizer për t’i ndarë me vendet e tjera

para një jave - Tetova Sot

Shtetet e Bashkuara do të blejnë 500 milionë doza të tjera të vaksinës Pfizer për COVID-19 për t’i ndarë falas në 92 vende me të ardhura më të ulëta dhe në vendet e Bashkimit Afrikan gjatë vitit të ardhshëm...

SHBA do të blejë 500 milionë vaksina Pfizer për t’i ndarë me vendet e tjera

para një jave - Shenja

Shtetet e Bashkuara do të blejnë 500 milionë doza të tjera të vaksinës Pfizer për COVID-19 për t’i ndarë falas në 92 vende me të ardhura më të ulëta dhe në vendet e Bashkimit Afrikan gjatë vitit të ardhshëm...

SHBA do të blejnë 500 milionë vaksina Pfizer për t’i ndarë me vendet e tjera/ Një pjesë do ndahen këtë vit, tjetra…

para një jave - Java News

Shtetet e Bashkuara do të blejnë 500 milionë doza të tjera të vaksinës Pfizer për COVID-19 për t’i ndarë falas në 92 vende me të ardhura më të ulëta dhe në vendet e Bashkimit Afrikan gjatë vitit të ardhshëm...

SHBA do të blejë 500 milion vaksina Pfizer për t’jua dhuruar vendeve të tjera

para një jave - Fakti Ditor

Shtetet e Bashkuara do të blejë 500 milionë doza të vaksinës Pfizer / Biontech për t’jua dhuruar vendeve të tjera. Rreth 200 milion doza do të dhurohen gjatë 2021 dhe 300 milion do të shpërndahen në gjysmën...

Biden planifikon t’i dhurojë botës 500 milionë vaksina Pfizer

para një jave - CBC

Administrata e Biden po blen 500 milionë doza Pfizer kundër COVID-19, për t’i shpërndarë në botë, pasi Shtetet e Bashkuara rritën në mënyrë drastike përpjekjet për të ndihmuar vaksinimin e popullsisë globale....

Deri në fund të 2022 vaksinohet 2/3 e popullsisë në planet

para një jave - RTK

Qëllimi për të vaksinuar 2/3 e popullsisë së botës deri në fund të vitit të ardhshëm do të përcaktohet nga BE dhe SHBA gjatë samitit në Bruksel të martën e ardhshme. “Ne jemi të përkushtuar për të mbështetur...

BE-SHBA: Deri në fund të 2022 vaksinohet 2/3 e popullsisë në planet

para një jave - ABC News

Qëllimi për të vaksinuar 2/3 e popullsisë së botës deri në fund të vitit të ardhshëm do të përcaktohet nga BE dhe SHBA gjatë samitit në Bruksel të martën e ardhshme. “Ne jemi të përkushtuar për të mbështetur...

A do të mund të vaksinohet bota deri në fund të vitit 2022?

para një jave - CBC

Në fundjavë, kryeministri i Mbretërisë se Bashkuar, Boris Johnson tha se do t’u bënte thirrje udhëheqësve të G7 që të vaksinojnë të gjithë botën kundër Covid-19 deri në fund të vitit të ardhshëm. Asnjë...

SHBA zgjedh Kosovën në tri shtetet e para më mike dhe më prioritare për t'ia dhuruar vaksinat

para një jave - Gazeta Express

Kosova do të jetë në mesin e tri shteteve të para që do pranojë nga SHBA’ja kontigjente vaksinash të dhuruara për imunizimin ndaj koronavirusit. Përzgjedhja e shteteve është bërë në bazë të miqësisë dhe...

SHBA zgjedh Kosovën në tri shtetet e para më mike dhe më prioritare për t’ia dhuruar vaksinat

para një jave - Bota Sot

Kosova do të jetë në mesin e tri shteteve të para që do pranojë nga SHBA-ja kontigjente vaksinash të dhuruara për imunizimin ndaj koronavirusit. Përzgjedhja e shteteve është bërë në bazë të miqësisë dhe...

Kosova në mesin e tri shteteve të para që Amerika e zgjedh për t’ia dhuruar vaksinat kundër COVID-19

para një jave - OraInfo

SHBA-të do të dërgojnë miliona vaksina nëpër disa vende të botës, përfshirë këtu edhe Kosovën. E Kosova do të jetë ndër shtetet e para që do të marrë vaksinat kundër COVID-19, duke hyrë kështu në listën...

SHBA zgjedh Kosovën në tri shtetet e para më mike dhe më prioritare për t’ia dhuruar vaksinat

para një jave - Infokusi

Kosova do të jetë në mesin e tri shteteve të para që do pranojë nga SHBA’ja kontigjente vaksinash të dhuruara për imunizimin ndaj koronavirusit. Përzgjedhja e shteteve është bërë në bazë të miqësisë dhe...

Amerika e zgjedh Kosovën në tri shtetet e para për t’ia dhuruar vaksinat kundër COVID-19

para një jave - Lajmi.net

E Kosova do të jetë ndër shtetet e para që do të marrë vaksinat kundër COVID-19, duke hyrë kështu në listën e vendeve të trajtuara me më prioritet nga SHBA-të, shkruan lajmi.net. Këtë e ka bërë të ditur...

A do të vaksinohet e gjitha bota kundër COVID-19 deri në fund të 2022?

para një jave - RTK

Në fundjavë, kryeministri i Mbretërisë së Bashkuar tha se do tu bënte thirrje udhëheqësve të G7 që të vaksinojnë të gjithë botën kundër Covid-19 deri në fund të vitit të ardhshëm. Por a është e mundur...

Unicef thirrje grupit G7: Shpërndaji vaksinat tani ose rrezikoni që të hidhen

para një jave - Indeks online

Miliona vaksina kundër koronavirusit mund të humbasin, nëse vendet e pasura vendosin t’i dërgojnë të gjitha dozat përnjëherësh, po ata duhet të dërgohen vazhdimisht, paralajmëroi Fondacioni për Fëmijë...

Thirrje grupit G7: Shpërndaji vaksinat

para një jave - Telegrafi

Miliona vaksina kundër coronavirusit mund të humbasin, nëse vendet e pasura dërgojnë përnjëherë sasi të mëdha dozash në vendet e varfra, paralajmëroi Fondacioni për Fëmijë i Kombeve të Bashkuara, UNICEF....

A do të vaksinohet e gjitha bota kundër COVID-19 deri në fund të vitit 2022?

para një jave - Lajmi.net

Por a është e mundur diçka e tillë ? Asnjë vend nuk do të vaksinojë çdo të rritur, pasi në fakt qëllimi i vërtetë është vaksinimi i 60% ose 70% të popullsisë për të arritur imunitetin e tufës. Ekziston...

Pandemia/ BE publikon të dhënat: Rreth 90 milionë të rritur janë vaksinuar me të dyja dozat e vaksinave

para një jave - Java News

Të paktën 90 milionë qytetarë evropianë kanë marrë të dyja dozat e vaksinave. Lajmi është bërë i ditur nga zëdhënësja e Komisionit Evropian, Dana Spinand. Nëpërmjet një postimi në “Twitter”, ajo e cilëson...

OBSH: Laboratorët të ndajnë 50% të vaksinave të tyre antiCOVID-19 me COVAX

para një jave - Java News

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) u kërkoi sot prodhuesve të vaksinave antiCOVID-19 të vendosnin gjysmën e dozave të tyre në dispozicion të pajisjes ndërkombëtare COVAX këtë vit. Ndërsa vendet...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK