Dradan Gashi i thotë Xhafer Tahirit: Agim Veliut i bëtë puç në LDK

para një jave - Telegrafi

Dardan Gashi, i cili më parë mbante poste ministrore, ka kritikuar kryesinë e LDK-së për shkarkimin e Agim Veliut nga posti i kryetarit të Degës së LDK-së në Podujevë. Gashi në “Debat Plus” ka thënë se...

Xhafer Tahiri: Nuk bëhet fjalë për shkarkim të Agim Veliut nga LDK

para një jave - Telegrafi

Anëtari i Kryesisë së LDK-së, Xhafer Tahiri ka thënë se Agim Veliu nuk është shkarkuar nga pozita e Kryetarit të degës së LDK-së në Podujevë. “Ky vendim që është marrë dje ka të bëjë me caktimin e kandidatit...

Xhafer Tahiri: Nuk bëhet fjalë për shkarkim të Agim Veliut nga LDK

para një jave - Zhurnal

Anëtari i Kryesisë së LDK-së, Xhafer Tahiri ka thënë se Agim Veliu nuk është shkarkuar nga pozita e Kryetarit të degës së LDK-së në Podujevë. “Ky vendim që është marrë dje ka të bëjë me caktimin e kandidatit...

Pas shkarkimit të Agim Veliut, Isa Mustafa i reagon ashpër Lumir Abdixhikut

para një jave - Zhurnal

Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës, mbrëmë ka vendosur që kryetar i Degës së LDK-së, e po ashtu edhe kandidat për kryetar të Komunës së Podujevës të jetë, Ekrem Hyseni. E, me vendosjen e Hysenit...

Përplasje e ashpër e Dardan Gashit dhe Xhafer Tahirit për Agim Veliun

para një jave - Bota Sot

Dardan Gashi, i cili më parë mbante poste ministrore, ka kritikuar kryesinë e LDK-së për shkarkimin e Agim Veliut nga posti i kryetarit të Degës së LDK-së në Podujevë. Gashi në “Debat Plus” ka thënë se...

Ish-ministri i drejtohet zyrtarit të LDK-së: Agim Veliut i keni bërë puç në parti

para një jave - Bota Sot

Ish-ministri Dardan Gashi ka kritikuar “shkarkimin” e Agim Veliut nga Kryesia e LDK-së. Gashi ka thënë se pavarësisht nëse e ka merituar apo jo shkarkimin Veliu, LDK është parti institucionalite dhe nuk...

Dradan Gashi i thotë Xhafer Tahirit: Agim Veliut i bëtë puç në LDK

para një jave - Indeks online

Dardan Gashi, i cili më parë mbante poste ministrore, ka kritikuar kryesinë e LDK-së për shkarkimin e Agim Veliut nga posti i kryetarit të Degës së LDK-së në Podujevë. Gashi në “Debat Plus” ka thënë se...

Dardan Gashi-Xhafer Tahirit: Agim Veliut i bëtë puç në LDK

para një jave - GazetaBlic

Dardan Gashi, i cili më parë mbante poste ministrore, ka kritikuar kryesinë e LDK-së për shkarkimin e Agim Veliut nga posti i kryetarit të Degës së LDK-së në Podujevë. Gashi në “Debat Plus” ka thënë se...

A u shkarkua apo jo Agim Veliu?

para një jave - Bota Sot

Kryetari i Vushtrrisë, Xhafer Tahiri ka thënë se ish-ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu, nuk është shkarkuar nga pozita e Kryetarit të degës së LDK-së në Podujevë. “Ky vendim që është marrë dje...

Shkarkimi i Agim Veliut, reagon Isa Mustafa, ja çfarë thotë

para një jave - Bota Sot

Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës, mbrëmë ka vendosur që kryetar i Degës së LDK-së, e po ashtu edhe kandidat për kryetar të Komunës së Podujevës të jetë, Ekrem Hyseni. E, me vendosjen e Hysenit...

Mustafa pas vendimit për Veliun në Podujevë: Nuk e kam të qartë se çka ndodhi

para një jave - Insajderi

Ish-kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, është deklaruar rreth vendimit të LDK-së që kryetar i Degës së kësaj partie në Podujevë dhe kandidat për kryetar të komunës të jetë Ekrem Hyseni....

Xhafer Tahiri: Nuk bëhet fjalë për shkarkim të Agim Veliut nga LDK

para një jave - Indeks online

Anëtari i Kryesisë së LDK-së, Xhafer Tahiri ka thënë se Agim Veliu nuk është shkarkuar nga pozita e Kryetarit të degës së LDK-së në Podujevë. “Ky vendim që është marrë dje ka të bëjë me caktimin e kandidatit...

Xhafer Tahiri: Nuk bëhet fjalë për shkarkim të Agim Veliut nga LDK

para një jave - GazetaBlic

Anëtari i Kryesisë së LDK-së, Xhafer Tahiri ka thënë se Agim Veliu nuk është shkarkuar nga pozita e Kryetarit të degës së LDK-së në Podujevë. “Ky vendim që është marrë dje ka të bëjë me caktimin e kandidatit...

Agim Veliu — Dikur faktor në LDK, e tash veç anëtar dege në Llap

para një jave - Indeks online

Agim Veliu gjatë së hënës u shkarkua nga kryesia e LDK-së në Podujevë. Dikur shkarkimet nuk ia linin shenjë Agim Veliut. Të paktën ështu ishte shprehur Veliu pas shkarkimit të tij nga pozita e Ministrit...

Pas shkarkimit të Agim Veliut, Isa Mustafa i reagon ashpër Lumir Abdixhikut

para një jave - GazetaBlic

Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës, mbrëmë ka vendosur që kryetar i Degës së LDK-së, e po ashtu edhe kandidat për kryetar të Komunës së Podujevës të jetë, Ekrem Hyseni. E, me vendosjen e Hysenit...

Kosova mban në Vjeshtë zgjedhjet lokale

para një jave - Klan

Kosova mban në Vjeshtë zgjedhjet lokale Partitë nisin të shpallin kandidatët e tyre Në vjeshtë të këtij viti mbahen zgjedhjet lokale në vend. Presidentja ka konsultuar partitë politike për datën e zgjedhjeve...

Xhafer Tahiri: Nuk bëhet fjalë për shkarkim të Agim Veliut nga LDK

para një jave - Lajmi.net

“Ky vendim që është marrë dje ka të bëjë me caktimin e kandidatit për kryetar të Podujevës dhe me menaxhimin e procesit zgjedhor në Komunën e Podujevës”. Tahiri thotë se vendimi është marrë në mënyrë unanime...

Zbulohen prapaskenat e largimit të Agim Veliut nga pozita kryetar i Degës në Podujevë

para një jave - OraInfo

Anëtari i Kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës, Muhamet Hamiti ka folur për prapaskenat e mbledhjes së Kryesisë së partisë, ku edhe Agim Veliut iu hoqën kompetencat e kryetarit të Degës në Podujevë....

Prapaskenat e largimit të Agim Veliut nga pozita kryetar i Degës, Hamiti flet për të pathënat e mbledhjes së Kryesisë

para një jave - Gazeta Express

Anëtari i Kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës, Muhamet Hamiti ka folur për prapaskenat e mbledhjes së Kryesisë së partisë, ku edhe Agim Veliut iu hoqën kompetencat e kryetarit të Degës në Podujevë,...

Pas shkarkimit të Agim Veliut, Isa Mustafa i reagon ashpër Lumir Abdixhikut

para një jave - Infokusi

Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës, mbrëmë ka vendosur që kryetar i Degës së LDK-së, e po ashtu edhe kandidat për kryetar të Komunës së Podujevës të jetë, Ekrem Hyseni. E, me vendosjen e Hysenit...

Detaje të reja nga mbledhja e Kryesisë së LDK-së- “Agim Veliu nuk e ka kundërshtuar kandidaturën e Ekrem Hysenit për kryetar të Podujevës”

para një jave - GazetaBlic

Anëtari i Kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës, Muhamet Hamiti ka folur për prapaskenat e mbledhjes së Kryesisë së partisë, ku edhe Agim Veliut iu hoqën kompetencat e kryetarit të Degës në Podujevë....

Hamiti nxjerr prapaskenat e shkarkimit të Veliut

para një jave - Bota Sot

Anëtari i Kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës, Muhamet Hamiti ka folur për prapaskenat e mbledhjes së Kryesisë së partisë, ku edhe Agim Veliut iu hoqën kompetencat e kryetarit të Degës në Podujevë....

Dardan Gashi, Xhafer Tahirit: Agim Veliut i bëtë puç në LDK

para një jave - Ekonomia Online

Ish-ministri Dardan Gashi ka kritikuar “shkarkimin” e Agim Veliut nga Kryesia e LDK-së. Gashi në “Debat Plus” ka thënë se pavarësisht nëse e ka merituar apo jo shkarkimin Veliu, LDK është parti institucionalite...

Mustafa i painformuar për kandidaturën në Podujevë: Nuk e kam të qartë çka ndodhi

para një jave - Gazeta Metro

Ish-kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, është deklaruar rreth vendimit të LDK-së që kryetar i Degës së kësaj partie në Podujevë dhe kandidat për kryetar të komunës të jetë Ekrem Hyseni....

Xhafer Tahiri: Nuk bëhet fjalë për shkarkim të Agim Veliut nga LDK

para një jave - Periskopi

Anëtari i Kryesisë së LDK-së, Xhafer Tahiri ka thënë se Agim Veliu nuk është shkarkuar nga pozita e Kryetarit të degës së LDK-së në Podujevë. “Ky vendim që është marrë dje ka të bëjë me caktimin e kandidatit...

Xhafer Tahiri: Nuk bëhet fjalë për shkarkim të Agim Veliut nga LDK

para një jave - Arbresh

Anëtari i Kryesisë së LDK-së, Xhafer Tahiri ka thënë se Agim Veliu nuk është shkarkuar nga pozita e Kryetarit të degës së LDK-së në Podujevë. “Ky vendim që është marrë dje ka të bëjë me caktimin e kandidatit...

Pas shkarkimit të Agim Veliut, reagon Isa Mustafa

para një jave - ATV Live

Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës, mbrëmë ka vendosur që kryetar i Degës së LDK-së, e po ashtu edhe kandidat për kryetar të Komunës së Podujevës të jetë, Ekrem Hyseni.E, me vendosjen e Hysenit në...

Xhafer Tahiri: Nuk bëhet fjalë për shkarkim të Agim Veliut nga LDK

para një jave - ATV Live

Anëtari i Kryesisë së LDK-së, Xhafer Tahiri ka thënë se Agim Veliu nuk është shkarkuar nga pozita e Kryetarit të degës së LDK-së në Podujevë. “Ky vendim që është marrë dje ka të bëjë me caktimin e kandidatit...

Xhafer Tahiri: Nuk bëhet fjalë për shkarkim të Agim Veliut nga LDK

para një jave - Ekonomia Online

Anëtari i Kryesisë së LDK-së, Xhafer Tahiri ka thënë se Agim Veliu nuk është shkarkuar nga pozita e Kryetarit të degës së LDK-së në Podujevë. “Ky vendim që është marrë dje ka të bëjë me caktimin e kandidatit...

Isa Mustafa i reagon ashpër Lumir Abdixhikut, kundërshton shkarkimin e Agim Veliut

para një jave - Epoka e Re

Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës, mbrëmë ka vendosur që kryetar i Degës së LDK-së, e po ashtu edhe kandidat për kryetar të Komunës së Podujevës të jetë, Ekrem Hyseni. E, me vendosjen e Hysenit...

Pas shkarkimit të Agim Veliut, Isa Mustafa i reagon ashpër Lumir Abdixhikut

para një jave - Ekonomia Online

Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës, mbrëmë ka vendosur që kryetar i Degës së LDK-së, e po ashtu edhe kandidat për kryetar të Komunës së Podujevës të jetë, Ekrem Hyseni. E, me vendosjen e Hysenit...

Agim Veliu — Dikur faktor në LDK, e tash veç anëtar dege në Llap

para një jave - Ekonomia Online

Agim Veliu gjatë së hënës u shkarkua nga kryesia e LDK-së në Podujevë. Dikur shkarkimet nuk ia linin shenjë Agim Veliut. Të paktën ështu ishte shprehur Veliu pas shkarkimit të tij nga pozita e Ministrit...

Mustafa pas shkarkimit të Veliut: Është një komplikim pa nevojë i situatës që nuk i bën mirë LDK-së

para një jave - Periskopi

Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës, mbrëmë ka vendosur që kryetar i Degës së LDK-së, e po ashtu edhe kandidat për kryetar të Komunës së Podujevës të jetë, Ekrem Hyseni. E, me vendosjen e Hysenit...

Fundi i Agim Veliut?

para një jave - Bota Sot

Për më shumë se një vit, deputetit të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Agim Veliu i ka rënë të shkarkohet 5 herë nga pozitat që ka mbajtur si brenda partisë ashtu edhe në institucione të Kosovës. Veliu...

I vjen edhe një “goditje” Agim Veliut, pas shkarkimit nga LDK-ja gjatë ditës së djeshme

para një jave - Bota Sot

Kreu i LDK-së, Lumir Abdixhiku ka thënë se kryetari i deritanishëm i degës në Podujevë, Agim Veliu nuk ka shprehur interesim për të rikandiduar. Por, këto deklarata të Abdxhikut i ka hedhur poshtë vet...

Anëtari i Kryesisë së LDK-së tregon prapaskenat e largimit të Agim Veliut nga dega në Podujevë

para një jave - Lajmi.net

Ai në T7 ka thënë se nuk e di nëse Veliu ka kërkuar që të jetë kandidat për kryetar apo jo për Podujevën. Megjithatë, Hamiti theksoi se aq sa ka parë në mbledhjen e djeshme, Veliu nuk e ka kundërshtuar...

Lumir Abdixhiku ia lë ‘shenjën e pestë’ Agim Veliut, e ‘shkarkon’ edhe në Podujevë

para një jave - Kallxo

Për më shumë se një vit, deputetit të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Agim Veliu i ka rënë të shkarkohet 5 herë nga pozitat që ka mbajtur si brenda partisë ashtu edhe në institucione të Kosovës. Veliu...

KOSOVË: NISIN KANDIDATURAT PËR ZGJEDHJET LOKALE

para një jave - Klan Macedonia

PRESIDENTJA KA KONSULTUAR PARTITË, POR ENDE NUK KA NJË DATË Në vjeshtë të këtij viti mbahen zgjedhjet lokale në vend. Presidentja ka konsultuar partitë politike për datën e zgjedhjeve por ende nuk është...

E lënduan padrejtësisht LDK-në

para një jave - Bota Sot

LDK-në, aq shumë e kanë lënduar grupet e interesit pas shkuarjes në amëshim të themeluesit të saj, dr.Ibrahim Rugova, sa që shërimi i këtyre plagëve kërkon kohë, mund dhe lidership të aftë. Edhe zgjedhjet...

Mos kandidimi i Agim Veliut për kryetar të Podujevës, Hamiti tregon prapaskenat e mbledhjes së LDK

para një jave - Gazeta Metro

Anëtari i Kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës, Muhamet Hamiti ka folur për prapaskenat e mbledhjes së Kryesisë së partisë, ku edhe Agim Veliut iu hoqën kompetencat e kryetarit të Degës në Podujevë....

Prapaskenat e ‘shkarkimit’ të Agim Veliut nga pozita kryetar i Degës, Hamiti flet për të pathënat e mbledhjes së Kryesisë

para një jave - Periskopi

Anëtari i Kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës, Muhamet Hamiti ka folur për prapaskenat e mbledhjes së Kryesisë së partisë, ku edhe Agim Veliut iu hoqën kompetencat e kryetarit të Degës në Podujevë....

Lutfi Zharku: Ja pse votova kundër nominimit të Përparim Ramës dhe kundër shkarkimit të Agim Veliut?

para një jave - Bota Press

Botapress, 10 Qershor – Në mbledhjen e djeshme të Kryesisë së LDK-së është zyrtarizuar kandidatura e Përparim Ramës për kryetar të Prishtinës si dhe shkarkimi i Agim Veliut nga pozita e kryetarit të degës...

U shkarkua nga dega në Podujevë, shpërthen Agim Veliu: Abdixhiku dhe kryesia e tij morën sot vendim ilegal

para një jave - InfoShqip

Zyrtarë të Lidhjes Demokratike të Kosovës e kanë shkarkuar Agim Velin nga kreu i degës së LDK-së në Podujevë. Kreu i LDK-së, Lumir Abdixhiku ka thënë se kryetari i deritanishëm i degës në Podujevë, Agim...

Katër kandidatët e ‘përhershëm’ të LDK-së për komuna: Berisha i FK-së kërkon mandatin e pestë

para një jave - Periskopi

Kryetari i LDK’së Lumir Abdixhiku gjatë ditës së djeshme ka prezantuar edhe tetë kandidatë për kryetarë komunash, e ajo që bie në sy janë disa nga “veteranët” e kësaj partie që synojnë edhe nga një mandat....

“Veteranët” e LDK-së në komuna që synojnë të marrin edhe nga një mandat në zgjedhjet lokale

para një jave - Telegrafi

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK), ka nisur përgatitjet për zgjedhjet lokale që pritet të mbahen në vjeshtë të këtij viti. Sikurse edhe partitë e tjera, edhe LDK tashmë ka nisur me zyrtarizmin e kandidaturave...

Veteranët e LDK’së synojnë edhe nga një mandat nëpër Komuna

para një jave - Gazeta Metro

Kryetari i LDK’së Lumir Abdixhiku gjatë ditës së djeshme ka preazntuar edhe tetë kandidatë për kryetarë komunash, e ajo që bie në sy janë disa nga “veteranët” e kësaj partie që synojnë edhe nga një mandat,...

I vjen edhe një “goditje” Agim Veliut, pas shkarkimit nga LDK-ja gjatë ditës së djeshme

para një jave - Bota Press

Kreu i LDK-së, Lumir Abdixhiku ka thënë se kryetari i deritanishëm i degës në Podujevë, Agim Veliu nuk ka shprehur interesim për të rikandiduar. Por, këto deklarata të Abdxhikut i ka hedhur poshtë vet...

U shkarkua nga dega në Podujevë, shpërthen Agim Veliu: Abdixhiku dhe kryesia e tij morën sot vendim ilegal

para një jave - Zyrtare

Zyrtarë të Lidhjes Demokratike të Kosovës e kanë shkarkuar Agim Velin nga kreu i degës së LDK-së në Podujevë. Kreu i LDK-së, Lumir Abdixhiku ka thënë se kryetari i deritanishëm i degës në Podujevë, Agim...

Këta janë tetë kandidaten e LDK-së për kryetarë të komunave

para një jave - InfoShqip

Lidhja Demokratike e Kosovës ka nominuar shumicën e kandidatëve për kryetarë të komunave në zgjedhjet lokale që pritet të mbahen në tetor të këtij viti. Kjo është lista e plote e tyre: Sot, është mbajtur...

“Veteranët” e LDK-së në komuna që synojnë të marrin edhe nga një mandat në zgjedhjet lokale

para një jave - GazetaBlic

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK), ka nisur përgatitjet për zgjedhjet lokale që pritet të mbahen në vjeshtë të këtij viti. Sikurse edhe partitë e tjera, edhe LDK tashmë ka nisur me zyrtarizmin e kandidaturave...

Lutfi Zharku: Votova kundër nominimit të Përparim Ramës dhe kundër largimit të Agim Veliut

para një jave - Zhurnal

Në mbledhjen e djeshme të Kryesisë së LDK-së është zyrtarizuar kandidatura e Përparim Ramës për kryetar të Prishtinës si dhe shkarkimi i Agim Veliut nga pozita e kryetarit të degës së partisë në Podujevë....

Lutfi Zharku: Votova kundër nominimit të Përparim Ramës dhe kundër largimit të Agim Veliut

para një jave - Gazeta Express

Në mbledhjen e djeshme të Kryesisë së LDK-së është zyrtarizuar kandidatura e Përparim Ramës për kryetar të Prishtinës si dhe shkarkimi i Agim Veliut nga pozita e kryetarit të degës së partisë në Podujevë....

Nxehet Tomë Gashi: Përmend sërish veten si kandidat të VV-së në Prishtinë, por pa u tallur

para një jave - Periskopi

Avokati Tomë Gashi i njohur ndryshe edhe si analist që mbështet pa rezervë Vetëvendosjen, përsëri ka folur për veten e tij si kandidat të mundshëm nga kjo parti për kryetar të Prishtinës – por kësaj here...

Gazmend Muhaxheri, rikandidohet për kryetar të Pejës

para një jave - Kallxo

Kryetari i Pejës, Gazmend Muahxheri ka marrë edhe një herë besimin e kryesisë së LDK-së për të kandiduar për kryetar të Komunës së Pejës. Përveç Muhaxherit, LDK ka zyrtarizuar kandidaturat për kryetarë...

Lutfi Zharku tregon hapur votën kundër nominimit të Përparim Ramës dhe kundër largimit të Agim Veliut

para një jave - OraInfo

Lutfi Zharku: Votova kundër nominimit të Përparim Ramës dhe kundër largimit të Agim Veliut. Në mbledhjen e djeshme të Kryesisë së LDK-së është zyrtarizuar kandidatura e Përparim Ramës për kryetar të Prishtinës...

Imri Ahmeti, rikandidohet për kryetar të Lipjanit

para një jave - Kallxo

Lidhja Demokratike e Kosovës ka zyrtarizuar tetë kandidatët për kryetar komune për zgjedhjet lokale që priten të mbahen në vjeshtë. Në mesin e tyre është edhe Imri Ahmeti për kryetar të Lipjanit. Ahmeti...

Lutfi Zharku: Votova kundër nominimit të Përparim Ramës dhe kundër largimit të Agim Veliut

para një jave - Zeri

Në mbledhjen e djeshme të Kryesisë së LDK-së është zyrtarizuar kandidatura e Përparim Ramës për kryetar të Prishtinës, si dhe shkarkimi i Agim Veliut nga pozita e kryetarit të Degës së partisë në Podujevë....

LDK-ja ia beson sërish Xhafer Tahirit garën për të parin e Vushtrrisë

para një jave - Kallxo

Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës ka zyrtarizuar mbrëmë kandidaturat për kryetarë të disa komunave për zgjedhjet lokale që pritet të mbahen në vjeshtë. Kandidat i LDK-së për kryetar të Vushtrrisë...

E pranon Lutfi Zharku: Votova kundër nominimit të Përparim Ramës dhe kundër largimit të Agim Veliut

para një jave - Indeks online

Në mbledhjen e djeshme të Kryesisë së LDK-së është zyrtarizuar kandidatura e Përparim Ramës për kryetar të Prishtinës si dhe shkarkimi i Agim Veliut nga pozita e kryetarit të degës së partisë në Podujevë....

Këta janë tetë kandidaten e LDK-së për kryetarë të komunave

para një jave - Zyrtare

Lidhja Demokratike e Kosovës ka nominuar shumicën e kandidatëve për kryetarë të komunave në zgjedhjet lokale që pritet të mbahen në tetor të këtij viti. Kjo është lista e plote e tyre: Sot, është mbajtur...

Veliu pasi u shkarkua nga Dega e LDK-së në Podujevë: Është vendim ilegal, e prishën marrëveshjen

para një jave - News Tv

Kreu i LDK-së, Lumir Abdixhiku ka thënë se kryetari i deritanishëm i degës në Podujevë, Agim Veliu nuk ka shprehur interesim për të rikandiduar. Por, këto deklarata të Abdxhikut po i hedhë poshtë vet Agim...

Abdixhiku tha se nuk tregoi interes për rikandidim, reagon ashpër Agim Veliu: Vendim ilegal, ilegjitim dhe një marrëveshje pa pëlqim

para një jave - Dosja.al

Agim Veliu 10 Qershor, 2021 12:41 KOSOVË – LDK’-ja pas mbledhjes së Kryesisë të mbajtur sot, zgjodhi që kompetencat e tij në Podujevë, t’iakalojë kandidatit për kryetar të komunës, Ekrem Hysenit. Kreu...

Nuk është Lutfi Haziri: Periskopi mëson emrin e kandidatit të LDK-së për kryetar të Gjilanit

para një jave - Periskopi

Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), gjatë ditë së djeshme ka prezantuar disa nga kadidatët për kryetar të komunave që do të garojnë në zgjedhjet komunale që pritet të mbahen këtë vit. Njëkohësisht,...

LDK prezanton 8 kandidaturat e para për zgjedhjet lokale, Abdixhiku thotë se po vjen rikthimi i madh

para një jave - Indeks online

Lidhja Demokratike e Kosovës gjatë ditës së djeshme ka bërë publike 8 kandidatët e parë për zgjedhjet lokale. Kandidatët janë: Gazmend Muhaxheri (Pejë), Përparim Rama (Prishtinë), Ekrem Hyseni (Podujevë),...

Lutfi Zharku: Votova kundër nominimit të Përparim Ramës dhe kundër largimit të Agim Veliut

para një jave - Infokusi

Në mbledhjen e djeshme të Kryesisë së LDK-së është zyrtarizuar kandidatura e Përparim Ramës për kryetar të Prishtinës si dhe shkarkimi i Agim Veliut nga pozita e kryetarit të degës së partisë në Podujevë....

Nuk është Lufti Haziri: Periskopi mëson emrin e kandidatit të LDK-së për kryetar të Gjilanit

para një jave - Periskopi

Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), gjatë ditë së djeshme ka prezantuar disa nga kadidatët për kryetar të komunave që do të garojnë në zgjedhjet komunale që pritet të mbahen këtë vit. Njëkohësisht,...

Lutfi Zharku: Votova kundër nominimit të Përparim Ramës dhe kundër largimit të Agim Veliut

para një jave - Lajmi.net

Anëtari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfti Zharku ka pranuar se ka votuar kundër nominimit të Përparim Ramës dhe kundër largimit të Agim Veliut. “Votova kundër për të dy. Kundër kandidimit të Ramës...

Zgjedhjet lokale në Kosovë/ Kandidatët që synojnë të zgjidhen përsëri në komuna

para një jave - Dosja.al

Knadidatet qe synojne te rizgjidhen ne zgjedhjet lokale ne Kosove 10 Qershor, 2021 11:19 KOSOVË- Lidhja Demokratike e Kosovës, ka nisur përgatitjet për zgjedhjet lokale që pritet të mbahen në vjeshtë të...

Zharku: Votova kundër nominimit të Përparim Ramës dhe kundër largimit të Agim Veliut

para një jave - Epoka e Re

Në mbledhjen e djeshme të Kryesisë së LDK-së është zyrtarizuar kandidatura e Përparim Ramës për kryetar të Prishtinës si dhe shkarkimi i Agim Veliut nga pozita e kryetarit të degës së partisë në Podujevë....

E pranon Lutfi Zharku: Votova kundër nominimit të Përparim Ramës dhe kundër largimit të Agim Veliut

para një jave - Bota Press

Në mbledhjen e djeshme të Kryesisë së LDK-së është zyrtarizuar kandidatura e Përparim Ramës për kryetar të Prishtinës si dhe shkarkimi i Agim Veliut nga pozita e kryetarit të degës së partisë në Podujevë....

Lutfi Zharku: Votova kundër nominimit të Përparim Ramës dhe kundër largimit të Agim Veliut

para një jave - Informatat

Në mbledhjen e djeshme të Kryesisë së LDK-së është zyrtarizuar kandidatura e Përparim Ramës për kryetar të Prishtinës si dhe shkarkimi i Agim Veliut nga pozita e kryetarit të degës së partisë në Podujevë....

Lutfi Zharku tregon se si votoi në Kryesi për Përparim Ramën dhe Agim Veliun

para një jave - Periskopi

Në mbledhjen e djeshme të Kryesisë së LDK-së është zyrtarizuar kandidatura e Përparim Ramës për kryetar të Prishtinës si dhe shkarkimi i Agim Veliut nga pozita e kryetarit të degës së partisë në Podujevë....

Lutfi Zharku: Votova kundër nominimit të Përparim Ramës dhe kundër largimit të Agim Veliut

para një jave - Ekonomia Online

Në mbledhjen e djeshme të Kryesisë së LDK-së është zyrtarizuar kandidatura e Përparim Ramës për kryetar të Prishtinës si dhe shkarkimi i Agim Veliut nga pozita e kryetarit të degës së partisë në Podujevë....

Halimi për kandidaturat e Hazirit e Rugovës: LDK-ja s’ka qasje specifike ndaj askujt

para një jave - Koha.net

23:19 Halimi: Qeveria e Kosovës është bërë strehë e punësimeve familjare Anëtarja e Kryesisë së LDK-së, Sibel Halimi, ka thënë se Qeveria e Kosovës është bërë strehë e punësimeve familjare. Halimi ka deklaruar...

Të lumtur për kandidimin dhe entuziastë për fitore kandidatët e LDK-së për kryetarë komunash (VIDEO)

para një jave - Klan Kosova

Lidhja Demokratike e Kosovës ka mbajtur këtë të mërkurë mbledhjen e kryesisë. Aty u vendosen emrat e kandidatëve për kryetarë komune në tetë qytete të vendit. Kandidat për kryetar të Komunës së Prishtinës...

Veliu flet pasi u shkarkua nga kreu i LDK-së në Podujevë: Është vendim ilegal, në kundërshtim me statutin e partisë

para një jave - Telegrafi

Zyrtarë të Lidhjes Demokratike të Kosovës e kanë shkarkuar Agim Velin nga kreu i degës së LDK-së në Podujevë. Kreu i LDK-së, Lumir Abdixhiku ka thënë se kryetari i deritanishëm i degës në Podujevë, Agim...

Të lumtur për kandidimin dhe entuziastë për fitore kandidatët e LDK-së për kryetarë komunash

para një jave - GazetaBlic

Lidhja Demokratike e Kosovës ka mbajtur këtë të mërkurë mbledhjen e kryesisë. Aty u vendosen emrat e kandidatëve për kryetarë komune në tetë qytete të vendit. Kandidat për kryetar të Komunës së Prishtinës...

Sokol Haliti sërish kandidat i LDK-së për kryetar të Vitisë

para një jave - Kallxo

Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës ka zyrtarizuar sonte kandidaturat për kryetarë të disa komunave për zgjedhjet lokale që pritet të mbahen në vjeshtë. Kandidat i LDK-së për kryetar të Vitisë do...

Veliu flet pasi u shkarkua nga kreu i LDK-së në Podujevë: Është vendim ilegal, në kundërshtim me statutin e partisë

para një jave - Zhurnal

Zyrtarë të Lidhjes Demokratike të Kosovës e kanë shkarkuar Agim Velin nga kreu i degës së LDK-së në Podujevë. Kreu i LDK-së, Lumir Abdixhiku ka thënë se kryetari i deritanishëm i degës në Podujevë, Agim...

Me Ekrem Hysenin, LDK-ja synon ta rikthejë Podujevën

para një jave - Kallxo

Ekrem Hyseni është kandidati i ri i Lidhjes Demokratike të Kosovës për zgjedhjet lokale që priten të mbahen në vjeshtën e këtij viti. Me këtë komunë, për disa vite radhazi ka qeverisur Agim Veliu i LDK-së....

Kandidati i LDK-së për kryetar të Gjilanit vendoset në konventën e degëve të këtij qyteti

para një jave - Koha.net

Kryesia e LDK-së ka miratuar sot kandidaturat për kryetarë komunash në disa qytete. Shumicës prej kryetarëve ku qeverisë kjo parti, u është dhënë besimi për të kandiduar edhe për një mandat. Në Gjilan...

Agim Veliu pas shkarkimit: Është vendim ilegal, kryesia mori vendim kundër statutit të LDK’së

para një jave - Gazeta Express

LDK’ja pas mbledhjes së Kryesisë të mbajtur sot, zgjodhi që kompetencat e tij në Podujevë, t’ia bartë kandidatit për kryetar të komunës, Ekrem Hysenit. Kreu i LDK-së, Lumir Abdixhiku ka thënë se kryetari...

Xhafer Tahiri i kundërpërgjigjet Veliut: Vendimi është marrë duke u bazuar në nenin 31 të statutit të LDK-së

para një jave - Gazeta Express

Kryetari i komunës së Vushtrrisë, Xhafer Tahiri, ka treguar se heqja e kompetencave të kryetarit të degës së Podujevës për Agim Veliun është bazuar në nenin 31 të statutit të LDK-së. Ai ka komentuar deklaratën...

LDK zyrtarizoi kandidaturat për kryetarë të 8 komunave

para një jave - RTV 21

Sot është mbajtur mbledhja e rregullt e Kryesisë së LDK-së e udhëhequr nga kryetari, Lumir Abdixhiku. Kryesia e LDK-së përmes një komunikate për media ka njoftuar se ka zyrtarizuar kandidaturat për kryetarë...

Xhafer Tahiri i kundërpërgjigjet Agim Veliut, ja si u morr vendimi për shkarkim

para një jave - Bota Sot

Kryetari i komunës së Vushtrrisë, Xhafer Tahiri, ka treguar se heqja e kompetencave të kryetarit të degës së Podujevës për Agim Veliun është bazuar në nenin 31 të statutit të LDK-së. Ai ka komentuar deklaratën...

Xhafer Tahiri i kundërpërgjigjet Veliut: Vendimi është marrë duke u bazuar në nenin 31 të statutit të LDK-së

para një jave - Indeks online

Kryetari i komunës së Vushtrrisë, Xhafer Tahiri, ka treguar se heqja e kompetencave të kryetarit të degës së Podujevës për Agim Veliun është bazuar në nenin 31 të statutit të LDK-së. Ai ka komentuar deklaratën...

Hyseni: Do t`ia kthejmë shkëlqimin Llapit dhe LDK-në aty ku e meriton

para një jave - RTK

Kandidati i porsa zyrtarizuar i LDK-së për kryetar të Podujevës, Ekrem Hyseni, e ka mirëpritur vendimin e partisë për t’i prirë garës për të parin e Komunës në zgjedhjet lokale që pritet të mbahen në tetor....

Tahiri i kundërpërgjigjet Veliut: Vendimi është marrë duke u bazuar në nenin 31 të statutit të LDK-së

para një jave - OraInfo

Xhafer Tahiri i kundërpërgjigjet Veliut: Vendimi është marrë duke u bazuar në nenin 31 të statutit të LDK-së. Kryetari i komunës së Vushtrrisë, Xhafer Tahiri, ka treguar se heqja e kompetencave të kryetarit...

Zemaj: LDK do të jetë shumë e fuqishme në zgjedhjet lokale

para një jave - Kallxo

Anëtari i Kryesisë së LDK-së, Armend Zemaj, ka deklaruar pas mbledhjes së Kryesisë se tema kryesore e diskutimit ishin zgjedhjet lokale dhe propozimin e kandidatëve për kryetarë komunash. Zemaj në një...

Zyrtarizohet kandidatura e Përparim Ramës për kryetar të Prishtinës

para një jave - Kallxo

Përparim Rama do të jetë kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës për kryetar të Komunës së Prishtinës për zgjedhjet lokale që priten të mbahen në vjeshtën e këtij viti. Kandidatura e Ramës ishte bërë...

Veliu pas shkarkimit nga pozita e kryetarit të LDK-së në Podujevë: Vendim ilegal

para një jave - Insajderi

Zyrtarë të Lidhjes Demokratike të Kosovës e kanë shkarkuar Agim Veliun nga posti i kryetarit të degës së LDK-së në Podujevë. Ky i fundit është shprehur kundër këtij vendimi. Ndonëse kreu i LDK-së, Lumir...

Prapaskenat e shkarkimit të fundit të Agim Veliut!

para një jave - GazetaBlic

Për Agim Veliun, duket se ndodhi edhe shkarkimi i fundit. Ai më nuk udhëheq me degën e Lidhjes Demokratike të Kosovës në Podujevë, të cilën e drejtonte për më shumë se 20 vjet, shkruan Gazeta Blic. Në...

Abdixhiku tregon pse Agim Veliu nuk është më kryetar i degës së LDK-së në Podujevë

para një jave - Telegrafi

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku ka thënë se Agim Veliu nuk ka shprehur ambicie për të qenë kandidat për kryetar të Podujevës dhe se LDK-ja ka zgjedh kandidatët që kanë më shumë...

LDK me Ekrem Hysenin synon ta rikthejë Podujevën

para një jave - RTV 21

Lidhja Demokratike e Kosovës ka zyrtarizuar kandidaturat për zgjedhjet lokale në disa prej komunave. Të gjithë kryetarët aktualë të komunave që udhëhiqen nga LDK do të rikandidohen përsëri në zgjedhjet...

Zyrtarizohet kandidimi i Përparim Ramës për kryetar të Prishtinës

para një jave - Kallxo

Përparim Rama do të jetë kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës për kryetar të Komunës së Prishtinës për zgjedhjet lokale që priten të mbahen në vjeshtën e këtij viti. Kandidatura e Ramës ishte bërë...

Flet Ekrem Hyseni, kandidati i LDK-së për Kryetar të Komunës së Podujevës

para një jave - Zhurnal

Kandidati për kryetar të Komunës së Podujevës nga radhët e LDK-së, Ekrem Hyseni ka folur pas zyrtarizmit të tij si kandidat në zgjedhjet lokale. Hyseni, i cili do ta zë karrigen e ish-kryetarit, Agim Veliu,...

Abdixhiku flet pas mbledhjes, tregon pse Veliu nuk është më kryetar dege në Podujevë

para një jave - Zhurnal

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, ka folur për medie pas përfundimit të mbledhjes së Kryesisë së LDK-së ku u shpallen 8 kandidatura për kryetarë të komunave për zgjedhjet lokale që pritet të mbahen në...

Vjen përgjigja e LDK-së pasi Agim Veliu tha se vendimi për shkarkim është ilegal

para një jave - GazetaBlic

Kryetari i komunës së Vushtrrisë, Xhafer Tahiri, ka treguar se heqja e kompetencave të kryetarit të degës së Podujevës për Agim Veliun është bazuar në nenin 31 të statutit të LDK-së. Ai ka komentuar deklaratën...

Veliu pas shkarkimit: Është vendim ilegal, kryesia mori vendim anti statut

para një jave - RTK

LDK’ja pas mbledhjes së Kryesisë të mbajtur sot, zgjodhi që kompetencat e tij në Podujevë, t’ia bartë kandidatit për kryetar të komunës, Ekrem Hysenit. Kreu i LDK-së, Lumir Abdixhiku ka thënë se kryetari...

Agim Veliu e quan ilegal shkarkimin: Kryesia mori vendim kundër statutit të LDK-së

para një jave - OraInfo

Agim Veliu pas shkarkimit: Është vendim ilegal, kryesia mori vendim kundër statutit të LDK-së. LDK’ja pas mbledhjes së Kryesisë të mbajtur sot, zgjodhi që kompetencat e tij në Podujevë, t’ia bartë kandidatit...

Përplasje në LDK/ Veliu reagon ashpër ndaj vendimit të Abdixhikut: E prishën marrëveshjen!

para një jave - Bota Sot

Zyrtarë të Lidhjes Demokratike të Kosovës e kanë shkarkuar Agim Velin nga kreu i degës së LDK-së në Podujevë. Kreu i LDK-së, Lumir Abdixhiku ka thënë se kryetari i deritanishëm i degës në Podujevë, Agim...

Veliu e quan vendim ilegal shkarkimin nga dega e LDK-së në Podujevë

para një jave - Zeri

Zyrtarë të Lidhjes Demokratike të Kosovës e kanë shkarkuar Agim Velin nga kreu i degës së LDK-së në Podujevë. Kreu i LDK-së, Lumir Abdixhiku ka thënë se kryetari i deritanishëm i degës në Podujevë, Agim...

Njeriu që do të ulet në karrigen e Agim Veliut flet pas kandidimit për kryetar të Podujevës

para një jave - Gazeta Express

Kandidati për kryetar të Komunës së Podujevës nga radhët e LDK-së, Ekrem Hyseni ka folur pas zyrtarizmit të tij si kandidat në zgjedhjet lokale. Hyseni, i cili do ta zë karrigen e ish-kryetarit, Agim Veliu,...

Agim Veliu nuk i ‘bindet’ vendimit të partisë për shkarkim, thotë se është jolegjitim

para një jave - GazetaBlic

Zyrtarë të Lidhjes Demokratike të Kosovës e kanë shkarkuar Agim Velin nga kreu i degës së LDK-së në Podujevë. Kreu i LDK-së, Lumir Abdixhiku ka thënë se kryetari i deritanishëm i degës në Podujevë, Agim...

Abdixhiku për moskandidimin e Veliut: Kemi zgjedhur kandidatët me gjasat më të larta

para një jave - Koha.net

Lidhja Demokratike e Kosovës ka miratuar disa nga kandidatët për zgjedhjet komunale. Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, ka sqaruar arsyen që Agim Veliu nuk është kandidat në zgjedhjet e këtij viti për...

Lutfi Haziri nuk e ka të sigurt kandidimin në Gjilan

para një jave - Koha.net

Kryesia e LDK-së ka miratuar sot kandidaturat për kryetarë komunash në disa qytete. Shumicës prej kryetarëve ku qeverisë kjo parti, u është dhënë besimi për të kandiduar edhe për një mandat. Por ka edhe...

LDK zyrtarizon tetë kandidatë për kryetarë të komunave, prej tyre tre emra të rinj

para një jave - Telegrafi

Sot, është mbajtur mbledhja e rregullt e Kryesisë së LDK-së e udhëhequr nga kryetari Lumir Abdixhiku. Kryesia e LDK-së ka zyrtarizuar kandidaturat për kryetarë të këtyre komunave: Kandidat për kryetar...

LDK ka zyrtarizuar kandidaturat për kryetarë të këtyre komunave

para një jave - RTV 21

Sot është mbajtur mbledhja e rregullt e Kryesisë së LDK-së e udhëhequr nga kryetari, Lumir Abdixhiku. Kryesia e LDK-së përmes një komunikate për media ka njoftuar se ka zyrtarizuar kandidaturat për kryetarë...

ZYRTARE/ Këta janë kandidatët e LDK-së për zgjedhjet komunale

para një jave - Albeu

Sot, është mbajtur mbledhja e rregullt e Kryesisë së LDK-së e udhëhequr nga kryetari Lumir Abdixhiku. Kryesia e LDK-së ka zyrtarizuar kandidaturat për kryetarë të këtyre komunave: Kandidat për kryetar...

Ekskluzive/ Agim Veliu për Indeksonline: Është vendim ilegal, e prishën marrëveshjen

para një jave - Indeks online

Zyrtarë të Lidhjes Demokratike të Kosovës e kanë shkarkuar Agim Velin nga kreu i degës së LDK-së në Podujevë. Kreu i LDK-së, Lumir Abdixhiku ka thënë se kryetari i deritanishëm i degës në Podujevë, Agim...

Abdixhiku për LDK-në: Rikthimi i madh po vjen

para një jave - Zeri

Sot LDK-ja ka zyrtarizuar tetë kandidatët e parë për zgjedhjet lokale. Në mesin e këtyre tetë kandidatëve, tre janë emra të rinj, ku mes tyre është edhe kandidati për Podujevën Ekrem Hysenin, që do të...

Abdixhiku: Kandidatët e LDK-së janë kryetarë që kërkuam kaherë

para një jave - Klan Kosova

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, pas zyrtarizimit të tetë kandidatëve për kryetarë komunash, ka thënë se të gjithë ata do të dalin fitues nga zgjedhjet. Ai tha se kandidatët që i prezantoi LDK-ja janë...

Përfundon mbledhja e LDK-së, Zemaj: Shumica e kryetarëve aktualë u nominuan për të rikandiduar

para një jave - Telegrafi

Lidhja demokratike e Kosovës ka nominuar shumicën e kandidatëve për kryetarë të komunave në zgjedhjet lokale që pritet të mbahen në tetor të këtij viti. Anëtari i kryesisë së LDK-së, Armend Zemaj pas mbledhjes...

Pozhari pas vendimit të Abdixhikut: Nuk kam tash asnjë argument me e kritiku

para një jave - Bota Sot

Lidhja Demokratike e Kosovës, ka zyrtarizuar tetë kandidatët e saj për kryetarë të komunave, për zgjedhjet lokale, që do të mbahen në vjeshtë. LDK-ja ka rikandiduar të gjithë kryetarët aktualë të komunave...

Flet njeriu që do të ulet në karrigen e Agim Veliut

para një jave - Bota Sot

Kandidati për kryetar të Komunës së Podujevës nga radhët e LDK-së, Ekrem Hyseni ka folur pas zyrtarizmit të tij si kandidat në zgjedhjet lokale. Hyseni, i cili do ta zë karrigen e ish-kryetarit, Agim Veliu,...

Zemaj: Shumica e kryetarëve aktualë u nominuan për të rikandiduar

para një jave - RTV 21

Lidhja Demokratike e Kosovës ka nominuar shumicën e kandidatëve për kryetarë të komunave në zgjedhjet lokale që pritet të mbahen në tetor të këtij viti. Anëtari i kryesisë së LDK-së, Armend Zemaj pas mbledhjes...

LDK-ja hyn në zgjedhjet lokale me shumicën e kryetarëve aktualë

para një jave - Koha.net

Lidhja demokratike e Kosovës ka nominuar shumicën e kandidatëve për kryetarë të komunave në zgjedhjet lokale që pritet të mbahen në tetor të këtij viti. Anëtari i kryesisë së LDK-së, Armend Zemaj pas mbledhjes,...

LDK’ja zyrtarizon tetë kandidatë për kryetarë të komunave

para një jave - Gazeta Express

Kryesia e LDK’së ka përfunduar mbledhjen e saj, nga ku kanë zyrtarizuar tetë kandidatë për kryetarë të komunave. Komunat për të cilat tashmë janë zyrtarizuar kandidatët për kryetarë janë: Prishtina, Podujeva,...

Agim Veliu mbetet pa kompetenca të kryetarit të LDK-së në Podujevë

para një jave - Klan Kosova

Pas disa herëve kandidimi për kryetar të LDK-së, Agim Veliu, sivjet nuk do të jetë më kandidat në zgjedhjet lokale që do të mbahen në vjeshtë. Emri i ri që sot LDK-ja ka zyrtarizuar është Ekrem Hyseni,...

Tomë Gashi për Abdixhikun: Është burrë i mençur, po e djegë Përparim Ramën e jo veten

para një jave - Gazeta Express

Avokati Tomë Gashi ka thënë në emisionin Pressing në T7 se kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, qëllimisht po e vendosë Përparim Ramën si kandidat për kryetar të Prishtinës. Ai thotë se Abdixhiku nuk po...

Ky zyrtar i LDK-së votoi kundër Përparim Ramës dhe kundër shkarkimit të Agim Veliut

para një jave - Bota Sot

Jo të gjithë anëtarët e Kryesisë së LDK-së u pajtuan me propozimet e kryetarit të ri të kësaj partie, Lumir Abdixhiku për kandidatët për kryetarë komunash dhe për shkarkimin e Agin Veliut nga kryetari...

Flet kandidati i LDK-së për kryetar të Podujevës: Do t’ia kthejmë shkëlqimin Llapit

para një jave - Indeks online

Ekrem Hyseni është zyrtarizuar si kandidat i LDK-së për kryetar të Podujevës në zgjedhjet lokale. Pas kësaj, Hyseni është deklaruar me një status të gjatë në Facebook, shkruan Indeksonline. Ai tha se qytetarët...

Ekrem Hyseni që do të ulet në karrigen e Agim Veliut flet pas kandidimit për kryetar të Podujevës

para një jave - OraInfo

Njeriu që do të ulet në karrigen e Agim Veliut flet pas kandidimit për kryetar të Podujevës. Kandidati për kryetar të Komunës së Podujevës nga radhët e LDK-së, Ekrem Hyseni ka folur pas zyrtarizmit të...

Me Burim Berishën LDK synon ta mbajë pushtetin edhe më tej në Fushë-Kosovë

para një jave - Kallxo

Burim Berisha, kryetari i Komunës së Fushë-Kosovës, ka marrë besimin e Kryesisë së LDK-së për të garuar edhe për një mandat në këtë komunë. Lidhja Demokratike e Kosovës ka zyrtarizuar tetë kandidatë për...

LDK zyrtarizon tetë kandidatë për kryetarë të komunave, prej tyre tre emra të rinj

para një jave - Zhurnal

Sot, është mbajtur mbledhja e rregullt e Kryesisë së LDK-së e udhëhequr nga kryetari Lumir Abdixhiku. Kryesia e LDK-së ka zyrtarizuar kandidaturat për kryetarë të këtyre komunave: Kandidat për kryetar...

Abdixhiku tregon pse Veliu nuk është më kryetar dege në Podujevë

para një jave - Gazeta Express

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, ka folur për medie pas përfundimit të mbledhjes së Kryesisë së LDK-së ku u shpallen 8 kandidatura për kryetarë të komunave për zgjedhjet lokale që pritet të mbahen në...

Flet Ekrem Hyseni: S’kemi njerëz për të humbur – bashkë do t’ia kthejmë shkëlqimin Podujevës

para një jave - GazetaBlic

Kandidati për kryetar të Komunës së Podujevës nga radhët e LDK-së, Ekrem Hyseni ka folur pas zyrtarizmit të tij si kandidat në zgjedhjet lokale. Hyseni, i cili do ta zë karrigen e ish-kryetarit Agim Veliut,...

Flet Imri Ahmeti pas rikandidimit

para një jave - Bota Sot

Kryetari i Lipjanit, Imri Ahmeti, ka folur pas rikandidimit të tij edhe për një mandat. “Me punë, besim e përkushtim vazhdojmë së bashku për punë të mira! Faleminderit të nderuar qytetarë, anëtarë e struktura...

Profilet e tetë kandidatëve për kryetar komunash nga LDK

para një jave - Indeks online

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK), ka prezantuar sot tetë kandidatet për kryetar të komunave të Kosovës, ku disa prej tyre janë në rikandidim. Sot, është mbajtur mbledhja e rregullt e Kryesisë së LDK’së...

Ardian Shala, kandidati i LDK-së për kryetar të Suharekës

para një jave - Kallxo

Lidhja Demokratike e Kosovës ka zyrtarizuar tetë kandidatë për kryetarë të komunave për zgjedhjet lokale që priten të mbahen në vjeshtë. LDK për kryetar të Suharekës ka emëruar Ardian Shalën. Shala ka...

LDK’ja zyrtarizon tetë kandidatë për kryetarë të komunave

para një jave - Gazeta Express

Kryesia e LDK’së ka përfunduar mbledhjen e saj, nga ku kanë zyrtarizuar tetë kandidatë për kryetarë të komunave. Komunat për të cilat tashmë janë zyrtarizuar kandidatët për kryetarë janë: Prishtina, Podujeva,...

Abdixhiku paralajmëron rikthim të madh të LDK-së në zgjedhjet lokale

para një jave - GazetaBlic

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, ka bërë publike emrat e tetë kandidatëve për kryetarë të komunave që u zyrtarizuan sot, shkruan Gazeta Blic. Abdixhiku thotë se këta janë tetë kandidatura fituese, profesionistë...

“Rikthimi i madh po vjen”/ Ky është paralajmërimi i Lumir Abdixhikut për partitë kundërshtare të LDK-së

para një jave - Bota Sot

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, ka prezantuar tetë kandidatë për kryetar të komunave të Kosovës. Ai përmes një postimi në Facebook, ka paralajmëruar edhe partitë kundërshtare të LDK-së, se Lidhja është...

Imri Ahmeti pas rikandidimit: Vazhdojmë së bashku për punë të mira

para një jave - Indeks online

Kryetari i Lipjanit, Imri Ahmeti, ka folur pas rikandidimit të tij edhe për një mandat. “Me punë, besim e përkushtim vazhdojmë së bashku për punë të mira! Faleminderit të nderuar qytetarë, anëtarë e struktura...

Tomë Gashi: Lumir Abdixhiku po e djegë këtë kandidat e jo veten

para një jave - Bota Sot

Avokati Tomë Gashi, ka thënë se kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, qëllimisht po e vendosë Përparim Ramën si kandidat për kryetar të Prishtinës. Ai thotë se Abdixhiku nuk po i futet qëllimisht kësaj gare...

Zyrtare: Agim Veliu nuk është më kryetar i degës së LDK-së në Podujevë

para një jave - Indeks online

Kryetari i LDK’së Lumir Abdixhiku ka prezantuar kandidatët për kryetar komunash nga kjo parti, ku shumica janë emra të njohur dhe që janë aktualisht në krye të komunave. E të gjitha kompetencat e degës...

Lumir Abdixhiku tregon pse Veliu nuk është më kryetar dehe në Podujevë

para një jave - OraInfo

Abdixhiku tregon pse Veliu nuk është më kryetar dehe në Podujevë. Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, ka folur për medie pas përfundimit të mbledhjes së Kryesisë së LDK-së ku u shpallen 8 kandidatura për...

Abdixhiku tregon arsyet e moskandidimit të Veliut për kryetar të Podujevës

para një jave - Insajderi

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, ka sqaruar arsyen pse Agim Veliu nuk është kandidat për komunën e Podujevës në zgjedhjet lokale që pritet të mbahen këtë vjeshtë, njofton Insajderi....

EKSKLUZIVE: Ky është anëtari i Kryesisë së LDK-së që votoi kundër Përparim Rames dhe kundër shkarkimit të Agim Veliut

para një jave - GazetaBlic

Gazeta Blic raportoi gjatë ditës se kryesia e Lidhjes Demokratike, me 25 vota pro dhe një kundër, ka zyrtarizuar Përparim Ramën si kandidat për kryetar të Prishtinës. Anëtari i Kryesisë që votoi kundër...

“Lumir Abdixhiku është burrë i mençur, po e djegë Përparim Ramën e jo veten”

para një jave - GazetaBlic

Avokati Tomë Gashi ka thënë se kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, qëllimisht po e vendosë Përparim Ramën si kandidat për kryetar të Prishtinës. Ai thotë se Abdixhiku nuk po i futet qëllimisht kësaj gare...

Pse u shkarkua Agim Veliu? Deklarohet Lumir Abdixhiku

para një jave - Bota Sot

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, ka folur për medie pas përfundimit të mbledhjes së Kryesisë së LDK-së ku u shpallen 8 kandidatura për kryetarë të komunave për zgjedhjet lokale që pritet të mbahen në...

Këta janë disa nga kandidatët e LDK-së për kryetarë komunash

para një jave - RTK

Lidhja Demokratike e Kosovës ka zyrtarizuar kandidaturat për zgjedhjet lokale në disa prej komunave. Këta janë kandidatët: - Kandidat për kryetar të Komunës së Prishtinës, Përparim Rama; - Kandidat për...

LDK shkarkon Agim Veliun nga kryetari i degës në Podujevë

para një jave - Kallxo

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, ka deklaruar se Agim Veliu nuk do të jetë më kryetar i degës së LDK-së në Podujevë. Kompetencat tani i kalojnë kandidatit të ri për kryetar të...

Zemaj: LDK do të jetë shumë e fuqishme në zgjedhjet lokale

para një jave - Klan Kosova

Anëtari i Kryesisë së LDK-së, Armend Zemaj, ka folur pas mbledhjes që mbajtën ku temë kryesore diskutimi kishin zgjedhjet lokale dhe propozimin e kandidatëve për kryetarë komunash, Ai ka thënë se shumica...

Lumir Abdixhiku konfirmon shkarkimin e Agim Veliut nga shefi i degës së LDK-së në Podujevë

para një jave - GazetaBlic

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, ka konfirmuar raportimin e Gazeta Blic, se Agim Veliu nuk do të jetë kryetar i degës së LDK-së në Podujevë. Në konferencën për media pas mbledhjes...

Abdixhiku paraqet listën e LDK-së për kryetar komunash

para një jave - Indeks online

Kryetari i LDK’së Lumir Abdixhiku ka prezantuar kandidatët për kryetar komunash nga kjo parti, ku shumica janë emra të njohur dhe që janë aktualisht në krye të komunave. Sot, është mbajtur mbledhja e rregullt...

LDK-ja zyrtarizon tetë kandidatë për kryetar të komunave

para një jave - Zeri

Sot, është mbajtur mbledhja e rregullt e Kryesisë së LDK-së ku është diskutuar për zgjedhjet lokale që pritet të mbahen këtë vjeshtë. Në këtë mbledhje kryesia e LDK-së ka zyrtarizuar kandidaturat për tetë...

Veliu jashtë garës për Podujevën, LDK-ja vendosë ta kandidojë Ekrem Hysenin

para një jave - RTK

Lidhja Demokratike e Kosovës ka vendosur që në komunën e Podujevës ta kandidoj për kryetar, Ekrem Hysenin dhe jo Agim Veliu. Këtë e konfirmoi kryetari i kësaj partie, Lumir Abdixhiku.

Njeriu i shkarkimeve: Agim Veliu shkarkohet nga posti i kryetarit të Degës së LDK-së në Podujevë

para një jave - OraInfo

Agim Veliu shkarkohet nga posti i kryetarit të Degës së LDK-së në Podujevë. Pas rezultateve të zgjedhjeve nacionale të cilat u zhvilluan më 14 shkurt, Lidhja Demokratike e Kosovës mori për bazë “ndëshkimin...

LDK zyrtarizon kandidaturat për kryetarë të komunave, tre emra të rinj

para një jave - Insajderi

Lidhja Demokratike e Kosovës ka zyrtarizuar kandidaturat për kryetarë të shumicës së komunave të Kosovës, njofton Insajderi. Pas mbledhjes së mbajtur të Kryesisë së LDK-së, kjo parti me anë të një njoftimi...

Zyrtare: Këta janë kandidatët e LDK-së për tetë komuna

para një jave - GazetaBlic

Lidhja Demokratike e Kosovës ka mbajtur sot mbledhjen e Kryesisë ku janë zyrtarizuar kandidatët për tetë komuna, për zgjedhjet lokale, që pritet të mbahen në vjeshtë të këtij viti, përcjell Gazeta Blic....

Agim Veliu shkarkohet edhe nga ky post në LDK

para një jave - Bota Sot

Duket se Agim Veliu ka marrë edhe një shkarkim të radhës, në këta pak muaj. Sipas disa publikimeve nga disa aktivistë të Lidhjes Demokratike, Agim Veliu, nuk është më kryetar i degës së kësaj partie në...

Gazmend Muhaxheri e konfirmon se garon për Pejën

para një jave - Indeks online

Gazmend Muhaxheri e ka konfirmuar se do të kandidojë edhe për një mandat në krye të Pejës. Nënkryetari i LDK-së tha se shpreson në fitore.\ E pas mbledhjes së Kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës,...

Agim Veliu shkarkohet nga dega e LDK-së në Podujevë

para një jave - Zeri

Agim Veliu nuk do të jetë më kryetar i Degës së LDK-së në Podujevë. LDK-ja ka vendosur që përveç shkarkimit nga dega të Veliut, të kandidojë për kryetar të Podujevës, Ekrem Hyseni i cili do të jetë edhe...

Zyrtarizohen nga LDK-ja tetë kandidatë për kryetarë të komunave

para një jave - OraInfo

LDK’ja zyrtarizon tetë kandidatë për kryetarë të komunave. Lajmi do të përditësohet – Komunikatë: Lidhja Demokratike e Kosovës mban mbledhjen e Kryesisë Sot, është mbajtur mbledhja e rregullt e Kryesisë...

LDK zyrtarizon kandidatët për kryetarë të 8 komunave

para një jave - Kallxo

Kryesia e LDK-së ka zyrtarizuar kandidaturat për kryetarë të disa komunave për zgjedhjet lokale që pritet të mbahen në vjeshtë. Shumica prej kandidatëve janë edhe kryetarët aktualë nëpër komunat e Kosovës....

Gazmend Muhaxheri konfirmon kandidaturën për kryetar të Pejës

para një jave - GazetaBlic

Gazmend Muhaxheri e ka konfirmuar se do të kandidojë edhe për një mandat në krye të Pejës. Nënkryetari i LDK-së tha se shpreson në fitore, derisa këto deklarata i bëri pas mbledhjes së Kryesisë së LDK-së...

Flet Gazmend Muhaxheri, tregon a garon sërish për Pejën

para një jave - Bota Sot

Ka përfunduar mbledhja e kryesisë së LDK-së. Gazmend Muhaxheri e ka konfirmuar se do të kandidojë edhe për një mandat në krye të Pejës. Nënkryetari i LDK-së tha se shpreson në fitore, derisa këto deklarata...

A do të garojë edhe për një mandat në krye të Pejës? Flet Muhaxheri

para një jave - Bota Sot

Kryetari aktual i Komunës së Pejës, Gazmend Muhaxheri e ka konfirmuar se do të kandidojë edhe për një mandat tjetër në krye të këtij qyteti. Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës tha se shpreson...

Armend Zemaj flet pas mbledhjes së LDK-së: Shumica e kryetarëve aktualë u nominuan për të rikandiduar

para një jave - OraInfo

Zemaj: Shumica e kryetarëve aktualë u nominuan për të rikandiduar. Lidhja demokratike e Kosovës ka nominuar shumicën e kandidatëve për kryetarë të komunave në zgjedhjet lokale që pritet të mbahen në tetor...

Shumica e kryetarëve aktualë të komunave nga LDK, kandidohen për një mandat të ri

para një jave - Insajderi

Anëtari i Kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës, Armend Zemaj, është deklaruar shkurtimisht pas mbledhjes së mbajtur sot, ku temë kryesore diskutimi ishin zgjedhjet lokale dhe propozimi i kandidatëve...

Çka ndodhi në mbledhjen e kryesisë së LDK-së?! – Tregon Armend Zemaj

para një jave - GazetaBlic

Lidhja demokratike e Kosovës ka nominuar shumicën e kandidatëve për kryetarë të komunave në zgjedhjet lokale që pritet të mbahen në tetor të këtij viti. Anëtari i kryesisë së LDK-së, Armend Zemaj pas mbledhjes...

Zemaj ka këtë paralajmërim për kundërshtarët

para një jave - Bota Sot

Anëtari i Kryesisë së LDK-së, Armend Zemaj, ka folur pas mbledhjes që mbajtën ku temë kryesore diskutimi kishin zgjedhjet lokale dhe propozimin e kandidatëve për kryetarë komunash, Ai ka thënë se shumica...

A u shkarkua Agim Veliu, nga kryetari i Degës në Podujevë?

para një jave - Indeks online

Duket se Agim Veliu ka marrë edhe një shkarkim të radhës, në këta pak muaj. Sipas disa publikimeve nga disa aktivistë të Lidhjes Demokratike, Agim Veliu, nuk është më kryetar i degës së kësaj partie në...

Deklarohet Zemaj pas mbledhjes së Kryesisë: LDK-ja po rikthehet fuqishëm në zgjedhjet lokale

para një jave - Indeks online

Pas mbledhjes së Kryesisë së LDK-së, është deklaruar anëtari i kësaj kryesie, Armend Zemaj. Ai tregoi se çfarë u diskutua në atë takim, si dhe konfirmoi se morën pëlqimin e kryetarit dhe të kryesisë disa...

Zemaj flet pas mbledhjes së kryesisë, nuk jep emra për kandidatët e zgjedhjeve lokale

para një jave - Zeri

Anëtari i kryesisë së LDK-së, Armend Zemaj ka folur pas mbledhjes së partisë së tij. Zemaj ka thënë se në mbledhje kanë marrë përkrahje një numër i kandidatëve për të garuar në zgjedhjet lokale, ndërsa...

Zemaj: Shumica e kryetarëve aktualë u nominuan për të rikandiduar

para një jave - RTK

Lidhja demokratike e Kosovës ka nominuar shumicën e kandidatëve për kryetarë të komunave në zgjedhjet lokale që pritet të mbahen në tetor të këtij viti. Anëtari i kryesisë së LDK-së, Armend Zemaj pas mbledhjes...

Njeriu që tash zëvendëson Veliun në degën e LDK-së në Llap: Bashkë do t’ia kthejmë shkëlqimin Podujevës

para një jave - Lajmi.net

Hyseni, i cili do ta zë karrigen e ish-kryetarit, Agim Veliu, tha se qytetarët e Podujevës ka kohë që kanë kërkuar që ai të garojë për kryetar të Podujevës, dhe siç thotë ai, lideri i LDK-së, Lumir Abdixhiku...

Tahiri i kundërpërgjigjet Veliut: Vendimi është marrë duke u bazuar në nenin 31 të statutit të LDK-së

para një jave - Infokusi

Kryetari i komunës së Vushtrrisë, Xhafer Tahiri, ka treguar se heqja e kompetencave të kryetarit të degës së Podujevës për Agim Veliun është bazuar në nenin 31 të statutit të LDK-së. Ai ka komentuar deklaratën...

A u shkarkua Agim Veliu, nga kryetari i Degës në Podujevë?

para një jave - GazetaBlic

Duket se Agim Veliu ka marrë edhe një shkarkim të radhës, në këta pak muaj, shkruan Gazeta Blic. Sipas disa publikimeve nga disa aktivistë të Lidhjes Demokratike, Agim Veliu, nuk është më kryetar i degës...

Agim Veliu shkarkohet edhe nga kryetari i degës së LDK-së në Podujevë?!

para një jave - GazetaBlic

Duket se Agim Veliu ka marrë edhe një shkarkim të radhës, në këta pak muaj, shkruan Gazeta Blic. Sipas disa publikimeve nga disa aktivistë të Lidhjes Demokratike, Agim Veliu, nuk është më kryetar i degës...

U shkarkua nga dega në Podujevë, shpërthen Agim Veliu: Abdixhiku dhe kryesia e tij morën sot vendim ilegal

para një jave - Infokusi

Zyrtarë të Lidhjes Demokratike të Kosovës e kanë shkarkuar Agim Velin nga kreu i degës së LDK-së në Podujevë. Kreu i LDK-së, Lumir Abdixhiku ka thënë se kryetari i deritanishëm i degës në Podujevë, Agim...

Abdixhiku tregon pse Agim Veliu nuk është më kryetar i degës së LDK-së në Podujevë

para një jave - Shenja

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku ka thënë se Agim Veliu nuk ka shprehur ambicie për të qenë kandidat për kryetar të Podujevës dhe se LDK-ja ka zgjedh kandidatët që kanë më shumë...

Mblidhet kryesia e LDK-së

para një jave - Telegrafi

Lidhja Demokratike e Kosovës e udhëhequr nga kryetari i saj, Lumir Abdixhiku janë duke mbajtur mbledhje në selinë kryesore të partisë. Në këtë takim do të diskutohet për përgatitjet për zgjedhjet lokale...

Votoni në sondazhin e T7: A do t’i votoni kandidatët e LDK’së në zgjedhjet lokale?

para një jave - Gazeta Express

Lidhja Demokratike e Kosovës në zgjedhjet nacionale doli e treta duke marrë 110.985 apo 12,731% të votave. Tash, kryetari i këtij subjekti politik Lumir Abdixhiku është shprehur se LDK është gati për t’u...

LDK nuk i beson Agim Veliut: Me Ekrem Hysenin synon ta rikthejë Podujevën

para një jave - Lajmi.net

Pas mbledhjes së Kryesisë së partisë, kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku tha se kanë zgjedhur kandidatë që potencialisht kanë gjasa për të fituar. Ndërsa arsyetoi mos kandidimin e Agim Veliut, duke thënë...

Flet kandidati i LDK-së për kryetar të Podujevës: Do t’ia kthejmë shkëlqimin Llapit

para një jave - Infokusi

Ekrem Hyseni është zyrtarizuar si kandidat i LDK-së për kryetar të Podujevës në zgjedhjet lokale. Pas kësaj, Hyseni është deklaruar me një status të gjatë në Facebook Ai tha se qytetarët e Podujevës ka...

Ky është anëtari i Kryesisë së LDK-së që votoi kundër Përparim Rames dhe kundër shkarkimit të Agim Veliut

para një jave - Infokusi

Jo të gjithë anëtarët e Kryesisë së LDK-së u pajtuan me propozimet e kryetarit të ri të kësaj partie, Lumir Abdixhiku për kandidatët për kryetar komunë dhe për shkarkimin e Agin Veliut nga kryetari i Degës...

Me 25 vota pro dhe një kundër, zyrtarizohet kandidatura e Përparim Ramës për kryetar të Prishtinës

para një jave - GazetaBlic

Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës, ka zyrtarizuar kandidaturën e Përparim Ramës, për kryetar të Prishtinës, shkruan Gazeta Blic. Siç njofton Gazeta Blic nga burimet e saja brenda LDK-së, kandidatura...

Mblidhet Kryesia e LDK-së

para një jave - RTK

Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës është mbledhur këtë të mërkure. Në këtë mbledhje me shumë gjasë pritet të diskutohen kandidatët e mundshëm për kryetarë të komunave. Megjithatë, zëdhënësja politike...

Abdixhiku: Tetë kandidatë fitues, tetë zgjedhje adekuate të problemeve të qytetarëve tanë

para një jave - Lajmi.net

Pas kësaj, kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku ka renditur emra te kandidatëve duke theksuar se janë tetë kandidatë fitues, raporton lajmi.net. Sipas Abdihxikut janë tetë zgjedhje adekuate të problemeve...

Imri Ahmeti pas rikandidimit: Vazhdojmë së bashku për punë të mira

para një jave - Lajmi.net

“Me punë, besim e përkushtim vazhdojmë së bashku për punë të mira! Faleminderit të nderuar qytetarë, anëtarë e struktura të LDK-së për mbështetje e bashkëpunim”, ka shkruar ai në Facebook. Kryesia e LDK-së...

Xhafer Tahiri i kundërpërgjigjet Agim Veliut, ja si u morr vendimi për shkarkim

para një jave - Bota Press

Kryetari i komunës së Vushtrrisë, Xhafer Tahiri, ka treguar se heqja e kompetencave të kryetarit të degës së Podujevës për Agim Veliun është bazuar në nenin 31 të statutit të LDK-së. Ai ka komentuar deklaratën...

Agim Veliu pas shkarkimit: Është vendim ilegal, kryesia mori vendim kundër statutit të LDK’së

para një jave - Arbresh

LDK’ja pas mbledhjes së Kryesisë të mbajtur sot, zgjodhi që kompetencat e tij në Podujevë, t’ia bartë kandidatit për kryetar të komunës, Ekrem Hysenit. Kreu i LDK-së, Lumir Abdixhiku ka thënë se kryetari...

Abdixhiku flet pas mbledhjes, tregon pse Veliu nuk është më kryetar dege në Podujevë

para një jave - Lajmi.net

Ajo që ra në sy tek kandidaturat është emërimi i Ekrem Hysenit për kryetar në komunën e Podujevës. Abdixhiku po ashtu tregon se vendim të degës dhe kryesisë së LDK*së, kompetencat e kryetarit të degës...

Abdixhiku tregon pse Veliu nuk është më kryetar dege në Podujevë

para një jave - Infokusi

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, ka folur për medie pas përfundimit të mbledhjes së Kryesisë së LDK-së ku u shpallen 8 kandidatura për kryetarë të komunave për zgjedhjet lokale që pritet të mbahen në...

Agim Veliu shkarkohet nga posti i kryetarit të Degës së LDK-së në Podujevë

para një jave - Tetova1

Pas rezultateve të zgjedhjeve nacionale të cilat u zhvilluan më 14 shkurt, Lidhja Demokratike e Kosovës mori për bazë “ndëshkimin me votë” që ia dhanë qytetarët dhe nisi reformën brenda partisë. Por siç...

Abdixhiku tregon pse Agim Veliu nuk është më kryetar i degës së LDK-së në Podujevë

para një jave - Top24

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku ka thënë se Agim Veliu nuk ka shprehur ambicie për të qenë kandidat për kryetar të Podujevës dhe se LDK-ja ka zgjedh kandidatët që kanë më shumë...

Agim Veliu shkarkohet edhe nga ky post në LDK

para një jave - Tetova Sot

Duket se Agim Veliu ka marrë edhe një shkarkim të radhës, në këta pak muaj. Sipas disa publikimeve nga disa aktivistë të Lidhjes Demokratike, Agim Veliu, nuk është më kryetar i degës së kësaj partie në...

Mblidhet LDK-ja për zyrtarizimin e kandidaturave

para një jave - RTK

Kanë arritur në selinë qendrore të LDK-së, anëtarët e Kryesisë për mbledhjen e kësaj partie ku priten të zyrtarizohen kandidaturat për zgjedhjet lokale që do të mbahen këtë vit në vend, raporton Ekonomia...

Edhe një shkarkim tjetër për Agim Veliun?

para një jave - Lajmi.net

Por siç duket ndryshimet që u bënë brenda partisë po vazhdojnë edhe tash. Ish-nënkryetari i LDK-së, Agim Veliu duket të jetë shkarkuar edhe nga posti i kryetarit të Degës së LDK-së në Podujevë. Sipas disa...

Hyseni: Do t’ia kthejmë shkëlqimin Llapit dhe LDK-në aty ku e meriton

para një jave - KosovaPress

Kandidati i porsa zyrtarizuar i LDK-së për kryetar të Podujevës, Ekrem Hyseni, e ka mirëpritur vendimin e partisë për t’i prirë garës për të parin e Komunës në zgjedhjet lokale që pritet të mbahen në tetor....

Tahiri i përgjigjet Veliut: Vendimi është marrë duke u bazuar në nenin 31 të statutit të LDK’së

para një jave - Periskopi

Kryetari i komunës së Vushtrrisë, Xhafer Tahiri, ka treguar se heqja e kompetencave të kryetarit të degës së Podujevës për Agim Veliun është bazuar në nenin 31 të statutit të LDK-së. Ai ka komentuar deklaratën...

LDK nuk konfirmon edhe kandidatët për Gjilan, Prizren dhe disa komuna të tjera

para një jave - Lajmi.net

LDK ka bërë publike tashmë emrat zyrtarë të kandidatëve në tetë komuna të Kosovës. Por gjithashtu nga LDK është theksuar se pati kërkesë të kryetarëve aktual të degëve në Rahovec, Dragash, Prizren e Gjilan...

Edhe një shkarkim për Agim Veliu, këtë herë nga Dega e LDK-së në Podujevë

para një jave - Lajmi.net

Por siç duket ndryshimet që u bënë brenda partisë po vazhdojnë edhe tash. Ish-nënkryetari i LDK-së, Agim Veliu duket të jetë shkarkuar edhe nga posti i kryetarit të Degës së LDK-së në Podujevë. Sipas disa...

Zyrtare: Këta janë kandidatët e LDK-së për zgjedhjet komunale

para një jave - Lajmi.net

Kryesia e LDK-së ka zyrtarizuar kandidaturat për kryetarë të këtyre komunave: Kandidat për kryetar të Komunës së Prishtinës, z. Përparim Rama; Kandidat për kryetar të Komunës së Podujevës, z. Ekrem Hyseni;...

LDK’ja zyrtarizon tetë kandidatë për kryetarë të komunave

para një jave - Infokusi

Lidhja Demokratike e Kosovës mban mbledhjen e Kryesisë Prishtinë, 9 qershor 2021 Sot, është mbajtur mbledhja e rregullt e Kryesisë së LDK-së e udhëhequr nga kryetari Lumir Abdixhiku. Kryesia e LDK-së ka...

Deklarohet Zemaj pas mbledhjes së Kryesisë: LDK-ja po rikthehet fuqishëm në zgjedhjet lokale

para një jave - Infokusi

Pas mbledhjes së Kryesisë së LDK-së, është deklaruar anëtari i kësaj kryesie, Armend Zemaj. Ai tregoi se çfarë u diskutua në atë takim, si dhe konfirmoi se morën pëlqimin e kryetarit dhe të kryesisë disa...

Agim Veliu mbetet pa kompetenca të kryetarit të LDK-së në Podujevë

para një jave - Lajm

Pas disa herëve kandidimi për kryetar të LDK-së, Agim Veliu, sivjet nuk do të jetë më kandidat në zgjedhjet lokale që do të mbahen në vjeshtë. Emri i ri që sot LDK-ja ka zyrtarizuar është Ekrem Hyseni,...

Xhafer Tahiri i kundërpërgjigjet Agim Veliut: Vendimi është marrë duke u bazuar në nenin 31 të statutit të LDK’së

para një jave - Gazeta Metro

Kryetari i komunës së Vushtrrisë, Xhafer Tahiri, ka treguar se heqja e kompetencave të kryetarit të degës së Podujevës për Agim Veliun është bazuar në nenin 31 të statutit të LDK-së. Ai ka komentuar deklaratën...

Veliu pasi u shkarkua nga Dega e LDK-së në Podujevë: Është vendim ilegal, e prishën marrëveshjen

para një jave - Revista Kosovarja

Zyrtarë të Lidhjes Demokratike të Kosovës e kanë shkarkuar Agim Velin nga kreu i degës së LDK-së në Podujevë. Kreu i LDK-së, Lumir Abdixhiku ka thënë se kryetari i deritanishëm i degës në Podujevë, Agim...

Abdixhiku tregon pse Agim Veliu nuk është më kryetar i degës së LDK-së në Podujevë

para një jave - ATV Live

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku ka thënë se Agim Veliu nuk ka shprehur ambicie për të qenë kandidat për kryetar të Podujevës dhe se LDK-ja ka zgjedh kandidatët që kanë më shumë...

Nis mbledhja e kryesisë së LDK-së

para një jave - GazetaBlic

Tashmë ka filluar mbledhja e kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës, raporton Gazeta Blic. Në objektin e selisë qendrore të LDK-së, janë parë duke hyrë pothuajse të gjithë anëtarët e kryesisë së kësaj...

Fillojnë të mblidhen anëtarët e kryesisë së LDK-së, pritet zyrtarizimi i kandidatit për Podujevë

para një jave - Indeks online

Anëtarët e Kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës, kanë filluar të mblidhën në selinë kryesore. Aty do të mbahet mbledhja e kryesisë së këtij subjekti. Ndër të tjera në këtë takim do të diskutohet...

Mblidhet Kryesia e LDK-së

para një jave - Zeri

Kryesia e LDK-së është mbledhur sot në zyrat qendrore të partisë. Arsyeja e mbledhjes së Kryesisë është zyrtarizmi i kandidaturave për kryetar të komunave, raporton Zeri.info. LDK-ja deri tani ka zyrtarizuar...

Agim Veliu kundërshton Kryesinë dhe Abdixhikun: Shkarkimin e tij e quan “vendim ilegal”

para një jave - Bota Press

Botapress, 9 Qershor- LDK’ja pas mbledhjes së Kryesisë të mbajtur sot, zgjodhi që kompetencat e tij në Podujevë, t’ia bartë kandidatit për kryetar të komunës, Ekrem Hysenit. Kreu i LDK-së, Lumir Abdixhiku...

Pas shkarkimit nga Dega e LDK-së në Podujevë, Agim Veliu: Është vendim ilegal, e prishën marrëveshjen

para një jave - Epoka e Re

Zyrtarë të Lidhjes Demokratike të Kosovës e kanë shkarkuar Agim Velin nga kreu i degës së LDK-së në Podujevë. Kreu i LDK-së, Lumir Abdixhiku ka thënë se kryetari i deritanishëm i degës në Podujevë, Agim...

Kjo është arsyeja e mbledhjes së Kryesisë së LDK-së

para një jave - Indeks online

Për pak pritet të fillojë mbledhja e Kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës. Këtë e kanë konfirmuar anëtarët e Kryesisë së LDK-së për Indeksonline. Po ashtu burime të Indeksonline bëjnë me dije se...

Zemaj: Shumica e kryetarëve aktualë u nominuan për të rikandiduar

para një jave - Lajmi.net

Anëtari i kryesisë së LDK-së, Armend Zemaj pas mbledhjes tha se përveç nominimit të kandidatëve në këtë mbledhje u diskutuan edhe çështje të tjera, si organizimi nëpër degë, përgatitja për asamble etje....

Muhaxheri e konfirmon se garon edhe për një mandat në krye të Pejës

para një jave - Lajmi.net

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës tha se shpreson në fitore në zgjedhjet lokale të cilat zhvillohen në vjeshtën e këtij viti. Këtë deklarim Muhaxheri e bëri në dalje nga mbledhja e Kryesisë...

Mblidhet kryesia e LDK-së, kjo është arsyeja

para një jave - OraInfo

LDK mbledh kryesinë në ora 18:00, kjo është arsyeja. Lidhja Demokratike e Kosovës e udhëhequr nga kryetari i saj, Lumir Abdixhiku, sot do të mbajë mbledhjen e radhës, duke filluar në ora 18:00. Lajmin...

Agim Veliu i reagon Abdixhikut: Është vendim ilegal, e prishën marrëveshjen

para një jave - Gazeta Metro

Zyrtarë të Lidhjes Demokratike të Kosovës e kanë shkarkuar Agim Velin nga kreu i degës së LDK-së në Podujevë. Kreu i LDK-së, Lumir Abdixhiku ka thënë se kryetari i deritanishëm i degës në Podujevë, Agim...

Agim Veliu plas bombën: Është vendim ilegal i LDK’së, e prishën marrëveshjen

para një jave - Periskopi

Zyrtarë të Lidhjes Demokratike të Kosovës e kanë shkarkuar Agim Velin nga kreu i degës së LDK-së në Podujevë. Kreu i LDK-së, Lumir Abdixhiku ka thënë se kryetari i deritanishëm i degës në Podujevë, Agim...

LDK zyrtarizoi kandidaturat për kryetarë të 8 komunave

para një jave - Zyrtare

Sot është mbajtur mbledhja e rregullt e Kryesisë së LDK-së e udhëhequr nga kryetari, Lumir Abdixhiku. Kryesia e LDK-së ka zyrtarizuar kandidaturat për kryetarë të këtyre komunave: Kandidat për kryetar...

Agim Veliu shkarkohet edhe nga kryetari i degës së LDK-së në Podujevë?!

para një jave - Infokusi

Duket se Agim Veliu ka marrë edhe një shkarkim të radhës, në këta pak muaj, shkruan Gazeta Blic. Sipas disa publikimeve nga disa aktivistë të Lidhjes Demokratike, Agim Veliu, nuk është më kryetar i degës...

LDK mbledhë kryesinë

para një jave - Bota Sot

Kryesia e Lidhjës Demokratike të Kosovës, do të mblidhet në ora 18:00. Këtë e ka konfirmuar shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Arben Gashi. Gashi nuk ka treguar se çka do të diskutohet në këtë mbledhje,...

Vendos Abdixhiku, ky është kandidati i LDK-së për Kryetar të Podujevës

para një jave - OraInfo

I pari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, sot do ta zyrtarizojë kandidatin e këtij subjekti politik për Kryetar të Komunës së Podujevës. Fjala është për ish-deputetin e Lidhjes Demokratike...

Flet njeriu që do të ulet në karrigen e Agim Veliut

para një jave - Bota Press

Kandidati për kryetar të Komunës së Podujevës nga radhët e LDK-së, Ekrem Hyseni ka folur pas zyrtarizmit të tij si kandidat në zgjedhjet lokale. Hyseni, i cili do ta zë karrigen e ish-kryetarit, Agim Veliu,...

LDK mbledhë kryesinë

para një jave - Indeks online

Kryesia e Lidhjës Demokratike të Kosovës, do të mblidhet në ora 18:00. Këtë për “Indeksonline”, e ka konfirmuar shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Arben Gashi. Gashi nuk ka treguar se çka do të diskutohet...

Njeriu që do të ulet në karrigen e Agim Veliut flet pas kandidimit për kryetar të Podujevës

para një jave - Ekonomia Online

Kandidati për kryetar të Komunës së Podujevës nga radhët e LDK-së, Ekrem Hyseni ka folur pas zyrtarizmit të tij si kandidat në zgjedhjet lokale. Hyseni, i cili do ta zë karrigen e ish-kryetarit, Agim Veliu,...

Hyseni që do të ulet në karrigen e Agim Veliut flet pas kandidimit për kryetar të Podujevës

para një jave - Epoka e Re

Kandidati për kryetar të Komunës së Podujevës nga radhët e LDK-së, Ekrem Hyseni ka folur pas zyrtarizmit të tij si kandidat në zgjedhjet lokale. Hyseni, i cili do ta zë karrigen e ish-kryetarit Agim Veliut,...

Vazhdojnë zhvillimet në LDK: Zyrtarizohen pesë kandidatë për kryetarë të komunave për zgjedhjet e tetorit

para një jave - GazetaBlic

Gazeta Blic raportoi gjatë ditës së kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës, do të mblidhet sonte, duke filluar nga ora 18:00, për t’i zyrtarizuar disa kandidatë për kryetarë të komunave. Gazeta merr...

“Rikthimi i madh po vjen”: Ky është paralajmërimi i Lumir Abdixhikut për partitë kundërshtare të LDK-së

para një jave - Bota Press

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, ka prezantuar tetë kandidatë për kryetar të komunave të Kosovës. Ai përmes një postimi në Facebook, ka paralajmëruar edhe partitë kundërshtare të LDK-së, se Lidhja është...

Imri Ahmeti pas rikandidimit: Vazhdojmë së bashku për punë të mira

para një jave - Bota Press

Kryetari i Lipjanit, Imri Ahmeti, ka folur pas rikandidimit të tij edhe për një mandat.Ahmeti me anë të një shkrimi në Facebook, ka thënë se me besim do të vazhdojë për punë të mira. “Me punë, besim e...

Flet Ekrem Hyseni kandidati për kryetar të Podujevës, personi që do të ulet në karrigen e Agim Veliut

para një jave - Gazeta Metro

Kandidati për kryetar të Komunës së Podujevës nga radhët e LDK-së, Ekrem Hyseni ka folur pas zyrtarizmit të tij si kandidat në zgjedhjet lokale. Hyseni, i cili do ta zë karrigen e ish-kryetarit Agim Veliut,...

Ky është anëtari i Kryesisë së LDK-së që votoi kundër Përparim Rames dhe kundër shkarkimit të Agim Veliut

para një jave - Ekonomia Online

Jo të gjithë anëtarët e Kryesisë së LDK-së u pajtuan me propozimet e kryetarit të ri të kësaj partie, Lumir Abdixhiku për kandidatët për kryetar komunë dhe për shkarkimin e Agin Veliut nga kryetari i Degës...

Kandidati i LDK’së për Podujevën s’e përmend fare Agim Veliun: Ka vend për prurje të reja

para një jave - Periskopi

Ekrem Hyseni i LDK’së ka folur pas kandidimit të tij në komunën e Podujevës, transmeton Periskopi. Ai pyetet ndër të tjerash për pozicionin e Agim Veliut tash, kur sdo të jetë as kandidat e as kryetar...

Profilet e tetë kandidatëve për kryetar komunash nga LDK

para një jave - Bota Press

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK), ka prezantuar sot tetë kandidatet për kryetar të komunave të Kosovës, ku disa prej tyre janë në rikandidim, shkruan Gazeta Botapress. Sot, është mbajtur mbledhja e rregullt...

Imri Ahmeti pas rikandidimit: Vazhdojmë së bashku për punë të mira

para një jave - Gazeta Metro

Kryetari i Lipjanit, Imri Ahmeti, ka folur pas rikandidimit të tij edhe për një mandat. Ahmeti me anë të një shkrimi në Facebook, ka thënë se me besim do të vazhdojë për punë të mira. “Me punë, besim e...

Lidhja Demokratike e Kosovës zyrtarizon tetë kandidatë për kryetarë të komunave

para një jave - Dosja.al

Lidhja demokratike e Kosoves 9 Qershor, 2021 21:35 KOSOVË -Kryesia e LDK-së në Kosovë ka përfunduar mbledhjen e saj, nga ku kanë zyrtarizuar tetë kandidatë për kryetarë të komunave. Sipas Express komunat...

Abdixhiku pas zyrtarizimit të kandidaturave: Janë zgjedhje adekuate të problemeve të qytetarëve

para një jave - Ekonomia Online

Kreu i LDK-së, Lumir Abdixhiku ka folur për 8 kandidatët për Kryetarë të Komunave që u zyrtarizuan nga ky subjekt politik gjatë ditës së sotme për Zgjedhjet Lokale. Ai tha se Gazi për Pejën, Imriu për...

Profilet e tetë kandidatëve për kryetar komunash nga LDK

para një jave - Gazeta Metro

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK), ka prezantuar sot tetë kandidatet për kryetar të komunave të Kosovës, ku disa prej tyre janë në rikandidim, shkruan Gazeta Metro. Sot, është mbajtur mbledhja e rregullt...

Imri Ahmeti pas rikandidimit: Vazhdojmë së bashku për punë të mira

para një jave - Ekonomia Online

Kryetari i Lipjanit, Imri Ahmeti, ka folur pas rikandidimit të tij edhe për një mandat. “Me punë, besim e përkushtim vazhdojmë së bashku për punë të mira! Faleminderit të nderuar qytetarë, anëtarë e struktura...

Imri Ahmeti pas rikandidimit: Vazhdojmë së bashku për punë të mira

para një jave - Periskopi

Kryetari i Lipjanit, Imri Ahmeti, ka folur pas rikandidimit të tij edhe për një mandat. “Me punë, besim e përkushtim vazhdojmë së bashku për punë të mira! Faleminderit të nderuar qytetarë, anëtarë e struktura...

Abdixhiku tregon pse Veliu nuk është më kryetar dege në Podujevë

para një jave - Arbresh

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, ka folur për medie pas përfundimit të mbledhjes së Kryesisë së LDK-së ku u shpallen 8 kandidatura për kryetarë të komunave për zgjedhjet lokale që pritet të mbahen në...

LDK nuk i beson Agim Veliut, me Ekrem Hysenin synon ta rikthejë Podujevën

para një jave - KosovaPress

Lidhja Demokratike e Kosovës ka zyrtarizuar kandidaturat për zgjedhjet lokale në disa prej komunave. Të gjithë kryetarët aktualë të komunave që udhëhiqen nga LDK do të rikandidohen përsëri në zgjedhjet...

Me 25 vota pro dhe një kundër, zyrtarizohet kandidatura e Përparim Ramës për kryetar të Prishtinës

para një jave - Infokusi

Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës, ka zyrtarizuar kandidaturën e Përparim Ramës, për kryetar të Prishtinës. Siç njofton Gazeta Blic nga burimet e saja brenda LDK-së, kandidatura e Përparim Ramës,...

Abdixhiku nuk eksperimenton me kryetarët e komunave, shumica rikandidohen

para një jave - Gazeta Metro

Kryetari i LDK’së Lumir Abdixhiku ka prezantuar kandidatët për kryetar komunash nga kjo parti, ku shumica janë emra të njohur dhe që janë aktualisht në krye të komunave, shkruan Gazeta Metro. Sot, është...

Ky është anëtari i LDK’së që votoi kundër Përparim Ramës dhe kundër shkarkimit të Agim Veliut

para një jave - Gazeta Metro

Anëtari i Kryesisë që votoi kundër kandidaturës së Përparim Ramës, ka qenë ish-ministri i Infrastrukturës, Lutfi Zharku. Zharku përveçse që su pajtua me kandidaturën e LDK-së në Komunën e Prishtinës, nuk...

Agim Veliu pa kompetenca në Podujevë, LDK-ja vendosë ta kandidojë Ekrem Hysenin

para një jave - Ekonomia Online

Lidhja Demokratike e Kosovës ka vendosur që në komunën e Podujevës ta kandidojë për kryetar, Ekrem Hysenin dhe jo Agim Veliu. Sipas të parit të kësaj partie, Lumir Abdixhiku, Veliu nuk ka shprehur interes...

Gashi për Abdixhikun: Është burrë i mençur, po e djegë Ramën e jo veten

para një jave - Ekonomia Online

Avokati Tomë Gashi ka thënë në emisionin Pressing në T7 se kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, qëllimisht po e vendosë Përparim Ramën si kandidat për kryetar të Prishtinës. Ai thotë se Abdixhiku nuk po...

Abdixhiku mbron nderin e Agim Veliut: Vet s’kërkoi të jetë kandidat në Podujevë

para një jave - Periskopi

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, ka folur për medie pas përfundimit të mbledhjes së Kryesisë së LDK-së ku u shpallen 8 kandidatura për kryetarë të komunave për zgjedhjet lokale që pritet të mbahen në...

Abdixhiku tregon pse Veliu nuk është më kryetar dege në Podujevë

para një jave - Epoka e Re

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, ka folur për medie pas përfundimit të mbledhjes së Kryesisë së LDK-së ku u shpallen 8 kandidatura për kryetarë të komunave për zgjedhjet lokale që pritet të mbahen në...

Pse u shkarkua Agim Veliu? Deklarohet Lumir Abdixhiku

para një jave - Bota Press

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, ka folur për medie pas përfundimit të mbledhjes së Kryesisë së LDK-së ku u shpallen 8 kandidatura për kryetarë të komunave për zgjedhjet lokale që pritet të mbahen në...

Shkarkohet edhe nga LDK’ja Agim Veliu

para një jave - Gazeta Metro

Agim Veliu nuk është më kryetar i degës së LDK-së në Podujevë, shkruan Gazeta Metro. Kjo është konfirmuar nga kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, i cili ka thënë se ky ka qenë vendim...

Këta janë disa nga kandidatët e LDK-së për kryetarë komunash

para një jave - ATV Live

Lidhja Demokratike e Kosovës ka zyrtarizuar kandidaturat për zgjedhjet lokale në disa prej komunave. Këta janë kandidatët: – Kandidat për kryetar të Komunës së Prishtinës, Përparim Rama; – Kandidat për...

Edhe një shkarkim për Agim Veliu, këtë herë nga Dega e LDK-së në Podujevë

para një jave - Epoka e Re

Duket se Agim Veliu ka marrë edhe një shkarkim të radhës, në këta pak muaj, shkruan Gazeta Blic. Sipas disa publikimeve nga disa aktivistë të Lidhjes Demokratike, Agim Veliu, nuk është më kryetar i degës...

LDK zyrtarizon këta kandidatë për kryetar të komunave, ja emrat?

para një jave - Bota Press

Botapress, 9 Qershor – Sot, është mbajtur mbledhja e rregullt e Kryesisë së LDK-së e udhëhequr nga kryetari Lumir Abdixhiku. Kryesia e LDK-së ka zyrtarizuar kandidaturat për kryetarë të këtyre komunave:...

Edhe Abdixhiku ‘shkarkon’ Agim Veliun: Kandidati për Podujevë i LDK’së ju lë pa frymë

para një jave - Periskopi

Kryetari i LDK’së, Lumir Abdixiku ka publikuar emrat e të nominuarve për kryetar komunash nga partia e tij, transmeton Periskopi. Nga lista shihet se kandidat për Podujevë do të jetë Ekrem Hyseni. Pra...

Agim Veliu jashtë garës për Podujevën, LDK-ja vendosë ta kandidojë Ekrem Hysenin

para një jave - Ekonomia Online

Lidhja Demokratike e Kosovës ka vendosur që në komunën e Podujevës ta kandidoj për kryetar, Ekrem Hysenin dhe jo Agim Veliu. Këtë e konfirmoi kryetari i kësaj partie, Lumir Abdixhiku, raporton Ekonomia Online.

Abdixhiku paraqet listën e LDK-së për kryetar komunash: Befasi e madhe në Vushtrri

para një jave - Periskopi

Kryetari i LDK’së Lumir Abdixhiku ka prezantuar  kandidatët për kryetar komunash nga kjo parti, ku shumica janë emra të njohur dhe që janë aktualisht në krye të komunave. Sot, është mbajtur mbledhja e...

LDK-ja zyrtarizon tetë kandidatë për kryetarë të komunave

para një jave - Epoka e Re

Lajmi do të përditësohet – Komunikatë: Lidhja Demokratike e Kosovës mban mbledhjen e Kryesisë Prishtinë, 9 qershor 2021 Sot, është mbajtur mbledhja e rregullt e Kryesisë së LDK-së e udhëhequr nga kryetari...

Këta janë disa nga kandidatët e LDK-së për kryetarë komunash

para një jave - KosovaPress

Lidhja Demokratike e Kosovës ka zyrtarizuar kandidaturat për zgjedhjet lokale në disa prej komunave. Këta janë kandidatët: – Kandidat për kryetar të Komunës së Prishtinës, Përparim Rama; – Kandidat për...

Zemaj ka këtë paralajmërim për kundërshtarët

para një jave - Bota Press

Anëtari i Kryesisë së LDK-së, Armend Zemaj, ka folur pas mbledhjes që mbajtën ku temë kryesore diskutimi kishin zgjedhjet lokale dhe propozimin e kandidatëve për kryetarë komunash, Ai ka thënë se shumica...

Përfundon mbledhja e LDK-së, Zemaj tregon kë e nominuan për komuna

para një jave - Bota Press

Armend Zemaj Zemaj: Shumica e kryetarëve aktualë u nominuan për të rikandiduar(E plotësuar 20:32) – Kryetari aktual i Komunës së Pejës, Gazmend Muhaxheri e ka konfirmuar se do të kandidojë edhe për një...

Abdixhiku prezanton kandidatët për kryetarë komunash, befasia në Podujevë

para një jave - Gazeta Metro

Kryetari i LDK’së Lumir Abdixhiku ka prezantuar kandidatët për kryetar komunash nga kjo parti, ku shumica janë emra të njohur dhe që janë aktualisht në krye të komunave, shkruan Gazeta Metro. Sot, është...

Agim Veliu shkarkohet nga posti i kryetarit të Degës së LDK-së në Podujevë

para një jave - Revista Kosovarja

Pas rezultateve të zgjedhjeve nacionale të cilat u zhvilluan më 14 shkurt, Lidhja Demokratike e Kosovës mori për bazë “ndëshkimin me votë” që ia dhanë qytetarët dhe nisi reformën brenda partisë. Por siç...

Zemaj: Shumica e kryetarëve aktualë u nominuan për të rikandiduar

para një jave - ATV Live

Lidhja demokratike e Kosovës ka nominuar shumicën e kandidatëve për kryetarë të komunave në zgjedhjet lokale që pritet të mbahen në tetor të këtij viti. Anëtari i kryesisë së LDK-së, Armend Zemaj pas mbledhjes...

Këta janë kandidatët e LDK-së për kryetarë të komunave

para një jave - Arbresh

Është mbajtur sot mbledhja e rregullt e Kryesisë së LDK-së e udhëhequr nga kryetari Lumir Abdixhiku. Në njoftimin e saj për media, LDK ka bërë të ditur emrat e kandidatëve për kryetarë të nëntë komunave,...

Përfundon mbledhja e LDK-së, Zemaj tregon çka u diskutua

para një jave - Epoka e Re

Ka përfunduar mbledhja e kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës, ku është diskutuar rreth nominimit të kandidatëve për kryetar të komunave. Deputeti i kësaj partie, Armend Zemaj pas përfundimit të...

Abdixhiku zyrtarizon kandidatin për kryetar të Podujevës

para një jave - Bota Sot

Sot, kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, do ta zyrtarizojë kandidatin e kësaj partie për kryetar të Podujevës. Bëhet fjalë për ish-deputetin e LDK-së, Ekrem Hyseni. Hyseni do të...

Zemaj: Shumica e kryetarëve aktualë u rikandiduan

para një jave - KosovaPress

Lidhja Demokratike e Kosovës ka nominuar shumicën e kandidatëve për kryetarë të komunave në zgjedhjet lokale që pritet të mbahen në tetor të këtij viti. Anëtari i kryesisë së LDK-së, Armend Zemaj pas mbledhjes...

Muhaxheri e konfirmon kandidaturën për të parin e Pejës

para një jave - Gazeta Metro

Gazmend Muhaxheri e ka konfirmuar kandidaturën për të parin e Pejës, shkruan Gazeta Metro. Muxhaeri është deklaruar pas mbledhjes së kryesisë të kësaj partie. Nënkryetari i LDK-së tha se shpreson në fitore,...

Gazmend Muhaxheri e konfirmon se garon për Pejën

para një jave - Ekonomia Online

Gazmend Muhaxheri e ka konfirmuar se do të kandidojë edhe për një mandat në krye të Pejës. Nënkryetari i LDK-së tha se shpreson në fitore. LEXO EDHE: Përfundon mbledhja e LDK-së, Zemaj thotë se ka rikandidime për zgjedhjet lokale

Përfundon mbledhja e LDK’së, Zemaj: Shumica e kryetarëve aktual janë rikandiduar

para një jave - Periskopi

Ka përfunduar mbledhja e kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës, ku është diskutuar rreth nominimit të kandidatëve për kryetar të komunave. Deputeti i kësaj partie, Armend Zemaj pas përfundimit të...

Ekskluzive: Lumir Abdixhiku zyrtarizon kandidatin për kryetar të Podujevës

para një jave - GazetaBlic

Sot, kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, do ta zyrtarizojë kandidatin e kësaj partie për kryetar të Podujevës, shkruan Gazeta Blic. Bëhet fjalë për ish-deputetin e LDK-së, Ekrem...

Zemaj: Shumica e kryetarëve aktualë u nominuan për të rikandiduar

para një jave - KosovaPress

Lidhja demokratike e Kosovës ka nominuar shumicën e kandidatëve për kryetarë të komunave në zgjedhjet lokale që pritet të mbahen në tetor të këtij viti. Anëtari i kryesisë së LDK-së, Armend Zemaj pas mbledhjes...

Agim Veliu shkarkohet edhe nga kryetari i degës së LDK’së në Podujevë?

para një jave - Bota Press

Duket se Agim Veliu ka marrë edhe një shkarkim të radhës, në këta pak muaj.Sipas disa publikimeve nga disa aktivistë të Lidhjes Demokratike, Agim Veliu, nuk është më kryetar i degës së kësaj partie në...

Përfundon mbledhja e LDK’së, Zemaj tregon çka u diskutua

para një jave - Gazeta Metro

Ka përfunduar mbledhja e kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës, ku është diskutuar rreth nominimit të kandidatëve për kryetar të komunave. Deputeti i kësaj partie, Armend Zemaj pas përfundimit të...

Agim Veliu shkarkohet edhe nga kryetari i degës së LDK’së në Podujevë?

para një jave - Gazeta Metro

Duket se Agim Veliu ka marrë edhe një shkarkim të radhës, në këta pak muaj. Sipas disa publikimeve nga disa aktivistë të Lidhjes Demokratike, Agim Veliu, nuk është më kryetar i degës së kësaj partie në...

Përfundon mbledhja e LDK-së, Zemaj thotë se ka rikandidime për zgjedhjet lokale

para një jave - Ekonomia Online

Pas mbledhjes së Kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës, Armend Zemaj, nuk dha detaje për zyrtarizimet e kandidatëve për kryetarë të komunave në zgjedhjet lokale, por vetëm theksoi se ka rikandidime,...

Mblidhet sonte LDK-ja, marrin vendimin për zgjedhjet lokale

para një jave - Bota Sot

LDK-ja sonte pritet të vendos për kanidadurat për zgjedhjet lokale. Aty do të vendoset për kandidaturat e zgjedhjeve lokale dhe miratimi i kandidaturës për kryeqytetin, pra Përparim Ramën. “Po, është e...

Mblidhet LDK-ja, vendos për kandidaturat për zgjedhjet lokale

para një jave - GazetaBlic

LDK-ja sonte pritet të vendos për kanidadurat për zgjedhjet lokale. Kështu ka mësuar GazetaBlic nga burime të mirëinformuara brenda Lidhjes Demokratike, përcjell GazetaBlic . Aty do të vendoset për kandidaturat...

Mblidhet Kryesia e LDK-së, pritet zyrtarizimi i kandidatëve për zgjedhjet lokale

para një jave - Lajmi.net

E drejtuar nga kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku kjo mbledhje do të nis në ora 18:00. Në këtë mbledhje pritet që LDK të zyrtarizojë edhe kandidatët për zgjedhjet lokale që do të mbahen në vjeshtën e këtij...

LDK mbledhë kryesinë

para një jave - Infokusi

Kryesia e Lidhjës Demokratike të Kosovës, do të mblidhet në ora 18:00. Këtë për “Indeksonline”, e ka konfirmuar shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Arben Gashi. Gashi nuk ka treguar se çka do të diskutohet...

Me 25 vota pro dhe një kundër, zyrtarizohet kandidatura e Përparim Ramës për kryetar të Prishtinës

para një jave - Bota Press

Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës, ka zyrtarizuar kandidaturën e Përparim Ramës, për kryetar të Prishtinës, Siç njofton Gazeta nga burimet e saja brenda LDK-së, kandidatura e Përparim Ramës, është...

Ekskluzive: Lumir Abdixhiku zyrtarizon kandidatin për kryetar të Podujevës

para një jave - Infokusi

Sot, kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, do ta zyrtarizojë kandidatin e kësaj partie për kryetar të Podujevës. Bëhet fjalë për ish-deputetin e LDK-së, Ekrem Hyseni. Hyseni do të...

Nuk është Agim Veliu, ky është kandidati i LDK-së për Podujevën

para një jave - Bota Press

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK), pritet që sot ta zyrtarizojë kandidatin e saj për kryetar të Komunës së Podujevës. Për këtë, kryetari i kësaj partie, Lumir Abdixhiku sot do të mbajë edhe një takim...

Mblidhet Kryesia e LDK’së, pritet zyrtarizimi i kandidatëve për zgjedhjet lokale

para një jave - Gazeta Metro

Lidhja Demokratike e Kosovës do të mbajë sot mbledhjen e Kryesisë së partisë. E drejtuar nga kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku kjo mbledhje do të nis në ora 18:00. Në këtë mbledhje pritet që LDK të zyrtarizojë...

Mblidhet Kryesia e LDK-së, pritet zyrtarizimi i kandidatëve për zgjedhjet lokale

para një jave - Periskopi

Lidhja Demokratike e Kosovës do të mbajë sot mbledhjen e Kryesisë së partisë. E drejtuar nga kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku kjo mbledhje do të nis në ora 18:00. Në këtë mbledhje pritet që LDK të zyrtarizojë...

Mblidhet LDK-ja për zyrtarizimin e kandidaturave

para një jave - Ekonomia Online

Kanë arritur në selinë qendrore të LDK-së, anëtarët e Kryesisë për mbledhjen e kësaj partie ku priten të zyrtarizohen kandidaturat për zgjedhjet lokale që do të mbahen këtë vit në vend, raporton Ekonomia Online.

LDK mbledh kryesinë në ora 18:00, kjo është arsyeja

para një jave - Ekonomia Online

Lidhja Demokratike e Kosovës e udhëhequr nga kryetari i saj, Lumir Abdixhiku, sot do të mbajë mbledhjen e radhës, duke filluar në ora 18:00. Në këtë mbledhje pritet të zyrtarizohen kandidaturat për zgjedhjet lokale.

LDK mbledhë kryesinë

para një jave - Bota Press

Kryesia e Lidhjës Demokratike të Kosovës, do të mblidhet në ora 18:00. Këtë për “Indeksonline”, e ka konfirmuar shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Arben Gashi. Gashi nuk ka treguar se çka do të diskutohet...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK