Emri i Presidentit, Taulant Balla: Duhet të jetë pjesë e një tryeze të përbashkët, nuk do marrim iniciativë emërimi pa konsultë me PD-në

para një jave - BalkanWeb

Sekretari i Përgjithshëm i PS-së Taulant Balla, i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24”, duke folur për emrin e presidentit të Republikës, deklaroi se kjo çështje do të jetë pjesë e një tryeze të...

Balla: Mbi 90% e shqiptarëve pro shkarkimit të Metës. Deklarata e PD-së dje ishte shkruar nga Berisha

para një jave - BalkanWeb

Numri dy i Partisë Socialiste, Taulant Balla deklaroi se mbi 90% e shqiptarëve ishin pro shkarkimit të presidentit Ilir Meta dje në Kuvend. I ftuar në emisionin “Real Story” në ‘News24’ Balla kujtoi edhe...

Shkarkimi i Metës, Taulant Balla: Shembull i funksionimit të institucioneve. PS i dhuroi opozitës presidentin, por…

para një jave - BalkanWeb

Sekretari i Përgjithshëm i PS-së Taulant Balla, i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24”, foli ndër të tjera edhe për shkarkimin e presidentit Meta nga detyra e kreut të shtetit. Balla theksoi se...

Proces penal ndaj Presidentit? Balla: Ka elementë, thirrjet e zotit Meta jo vetëm të paligjshme në Kushtetutë, por edhe në kodin penal

para një jave - BalkanWeb

Kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla flet dhe për një proces penal ndaj Presidentit të Republikës Ilir Meta, i shkarkuar të mërkurën nga parlamenti. Balla tha në “Real Story” në News24 se janë...

Si i mati?! Balla i bindur: Mbi 90% e shqiptarëve pro shkarkimit të Metës

para një jave - Albeu

Taulant Balla i ftuar në News24 ka deklaruar se mbi 90% e shqiptarëve ishin pro shkarkimit të presidentit Ilir Meta dje në Kuvend. Ndër të tjera ai tha se reagimi i PD-së ditën e djeshme pas shkarkimit...

A do vazhdojë të jetë Gramoz Ruçi kryetar Kuvendi në mandatin e tretë? Ja si përgjigjet Taulant Balla. Çfarë thotë për emrin e ri të Presidentit

para një jave - Panorama

Duket se Gramoz Ruçi do të vazhdojë të jetë kryetar i Kuvendit edhe në mandatin e tretë të qeverisë Rama. Sipas Taulant Ballës, kreu aktual i Kuvendit e ka bërë punën më mirë se kushdo kryeparlamentar...

Balla flet për shkarkimin e Metës: Bëmë mirë që ia dhamë opozitës presidentin

para një jave - Mapo

Sekretari i Përgjithshëm i PS-së Taulant Balla, i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24”, foli ndër të tjera edhe për shkarkimin e presidentit Meta nga detyra e kreut të shtetit. Balla theksoi se...

Pas shkarkimit, PS “premton” proces penal ndaj Metës / Balla: Ligji parashikon gjobë ose burgim

para një jave - Java News

Kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla ka paralajmëruar hapjen e një procesi penal ndaj presidentit Ilir Meta, i cili një ditë më parë u shkarkua nga Kuvendi. Balla tha në News24 se Kuvendi ka...

Kuvendi e shkarkoi – Ja gjyqtarët e Kushtetueses që kanë në dorë fatin e Metës

para një jave - Mapo

Deri ditën e hënë, Parlamenti duhet të dorëzojë në Gjykatën Kushtetuese vendimin për shkarkimin e Ilir Metës nga posti i Presidentit të Republikës. Ky është rasti i parë në 3 dekada që gjyqtarët kushtetues...

Shkarkimi/ Meta në dorë të Kushtetueses – gjyqtarët që do vendosin

para një jave - Mapo

Deri ditën e hënë, Parlamenti duhet të dorëzojë në Gjykatën Kushtetuese vendimin për shkarkimin e Ilir Metës nga posti i Presidentit të Republikës. Ky është rasti i parë në 3 dekada që gjyqtarët kushtetues...

Balla: Ka elementë, thirrjet e zotit Meta jo vetëm të paligjshme në Kushtetutë, por edhe në kodin penal

para një jave - Almakos

Kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla flet dhe për një proces penal ndaj Presidentit të Republikës Ilir Meta, i shkarkuar të mërkurën nga parlamenti. Balla tha në “Real Story” në News24 se janë...

LSI – pikëpyetja për PD-në pas shkarkimit të Metës

para një jave - Java News

Nga Eduard Zaloshnja Në qoftë se shkarkimi i Presidentit Meta nga Kuvendi konfirmohet në Gjykatën Kushtetuese, PD-ja do të vihet para një dileme të madhe politiko-elektorale. Dhe ja përse. Qysh kur u fut...

‘Ilir Meta ishte propozim i përbashkët i PS dhe PD’/ Taulant Balla deklaron se më shumë se 90% e shqipëtarve mbështetën shkarkimin

para një jave - Dosja.al

Taulant Balla 10 Qershor, 2021 21:59 TIRANË- Numri dy i Partisë Socialiste, Taulant Balla deklaroi se mbi 90% e shqiptarëve ishin pro shkarkimit të presidentit Ilir Meta dje në Kuvend. I ftuar në emisionin...

Socialistët nuk mjaftohen vetëm me shkarkimin e Metës, Taulant Balla paralajmëron proces penal ndaj Presidentit

para një jave - FaxWeb

Kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla ka paralajmëruar hapjen e një procesi penal ndaj presidentit Ilir Meta, i cili një ditë më parë u shkarkua nga Kuvendi. Balla tha në neës24 se Kuvendi ka...

Ilir Meta është presidenti më konsensual në botë, si president i shkarkuar

para një jave - Java News

Nga Mero Baze Shkarkimi i Ilir Metës në Kuvendin e Shqipërisë me 104 vota, do të hyjë në histori jo si akt i kryer për herë të parë për një president të Shqipërisë, por si një akt për të cilin nuk u shqetësua...

Ilir Meta është presidenti më konsensual në botë, si president i shkarkuar

para një jave - Lexo

Nga Mero Baze/ Shkarkimi i Ilir Metës në Kuvendin e Shqipërisë me 104 vota, do të hyjë në histori jo si akt i kryer për herë të parë për një president të Shqipërisë, por si një akt për të cilin nuk u shqetësua...

Kush janë gjyqtarët e Kushtetueses që kanë në dorë fatin e presidentit Meta

para një jave - Albeu

Pasi Kuvendi votoi me 105 vota shkarkimin e Presidentit Ilir Meta, parlamenti ka kohë deri të hënën të dorëzojë në gjykatën Kushtetuese vendimin për shkarkimin e tij. Ky është rasti i parë në 3 dekada...

“Koka” e Metës në Kushtetuese/ Ja gjyqtarët që kanë në dorë fatin e Presidentit

para një jave - Vizion Plus

Deri të hënën parlamenti duhet të dorëzojë në gjykatën kushtetuese vendimin për shkarkimin e Ilir Metës nga posti i presidentit të republikës. Ky është rasti i parë në 3 dekada që gjyqtarët kushtetues...

“Karrigia” e Presidentit në Kushtetuese / Ja gjyqtarët që kanë në dorë ‘fatin’ e Ilir Metës

para një jave - Java News

Deri të hënën parlamenti duhet të dorëzojë në Gjykatën Kushtetuese vendimin për shkarkimin e Ilir Metës nga posti i presidentit të republikës. Ky është rasti i parë në 3 dekada që gjyqtarët kushtetues...

“Koka” e Metës në Kushtetuese/ Ja gjyqtarët që kanë në dorë fatin e Presidentit

para një jave - Java News

Deri të hënën parlamenti duhet të dorëzojë në gjykatën kushtetuese vendimin për shkarkimin e Ilir Metës nga posti i presidentit të republikës. Ky është rasti i parë në 3 dekada që gjyqtarët kushtetues...

LSI – pikëpyetja për PD-në pas shkarkimit të Metës

para një jave - BalkanWeb

Në qoftë se shkarkimi i Presidentit Meta nga Kuvendi konfirmohet në Gjykatën Kushtetuese, PD-ja do të vihet para një dileme të madhe politiko-elektorale. Dhe ja përse. Qysh kur u fut në zgjedhjet shqiptare...

Shkarkimi i Metës, Gjetan Gjetani zbulon pse votoi hapur kundër: Presidenti ka qenë në lartësinë e detyrës, tentativë e Ramës për…

para një jave - FaxWeb

Deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Gjetan Gjetani, në lidhje të drejtëpërdrejtë me studion e lajmeve të televizionit Faxnews, ka komentuar votimin e parlamentit pro shkarkimit të presidentit...

Vendimi i Gjykatës Kushtetuese për Ilir Metën dhe ndikimi në aspektin kombëtar dhe ndërkombëtar

para një jave - Lexo

Nga Altin Ketro/ Seanca plenare e datës 9 qershor 2021 për shkarkimin nga detyrat të presidentit Ilir Meta, do të futet në historinë e parlamentarizmit edhe të jetës politike shqiptare, si precedenti i...

Meta në Kushtetuese/ Anastasi: Mund të kërkohet “Venecia”, konstitucionalisti Hazizaj: Nisma politike, jo ligjore

para një jave - Panorama

MARIGLEN KUME/ Ilir Meta bëhet Presidenti i parë, ndër 6 të tillë që ka pasur deri më tani Shqipëria në kohën e pluralizmit, që votohet për t’u shkarkuar nga Parlamenti. Ky fakt, por edhe çështja se edhe...

SHQIPËRI: KUVENDI SHKARKON ME 104 VOTA PRESIDENTIN META

para një jave - Klan Macedonia

RAMA: SHQIPËRIA S’MUND TA MBAJË MË NË KURRIZ ILIR METËN E njëjta maxhorancë që e votbesoi për tu ulur në karrigen e presidentit në 28 prill të 2017, katër vite më pas votoi per ta shkarkuar Ilir Meten...

Nga 7 epitetet e Ramës te gafa e Jenisherit dhe debatet për shkarkimin e Metës/ Çfarë ndodhi dje në seancë

para një jave - Panorama

Në seancën e posaçme për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta për shkelje të rënda të Kushtetutës Kryeministri Edi Rama sulmoi kreun e shtetit. Rama përdori në adresë të Metës 7 epitete për të treguar sjelljen...

Vendimi i Gjykatës Kushtetuese për Ilir Metën dhe ndikimi në aspektin kombëtar dhe ndërkombëtar

para një jave - Java News

Nga Altin Ketro Seanca plenare e datës 9 qershor 2021 për shkarkimin nga detyrat të presidentit Ilir Meta, do të futet në historinë e parlamentarizmit edhe të jetës politike shqiptare, si precedenti i...

KUVENDI I BINDET RAMËS – Shkarkohet Meta, Presidenti në dorën e Kushtetueses

para një jave - Mapo

Me 104 vota pro, 7 kundër dhe 3 abstenim Kuvendi i Shqipërisë votoi dje raportin e komisionit hetimor për shkarkimin e Presidentit të Republikës nga detyra. Kryeministri Edi Rama u shpreh gjatë seancës...

Për herë të parë në 30 vite PS shkarkon Presidentin, si u arritën 104 votat dhe afati për vendimin e Kushtetueses

para një jave - Bota Sot

Parlamenti i Shqipërisë shkarkoi dje me 104 vota pro, 7 kundër dhe 3 abstenime Presidentin e Republikës, në tentativën e dytë të tij brenda një viti. Rama dje gjatë seancës së votimit për shkarkimin e...

Për herë të parë në 30 vite PS shkarkon Presidentin, si u arritën 104 votat dhe afati për vendimin e Kushtetueses

para një jave - Panorama

ARISTIR LUMEZI/ Parlamenti i Shqipërisë shkarkoi dje me 104 vota pro, 7 kundër dhe 3 abstenime Presidentin e Republikës, në tentativën e dytë të tij brenda një viti. Rama dje gjatë seancës së votimit për...

GJK vendos brenda 3 muajve për fatin e Presidentit

para një jave - Klan

GJK vendos brenda 3 muajve për fatin e Presidentit Parlamenti vendosi ditën e sotme shkarkimin e Ilir Metës nga detyra e Presidentit të Republikës. Një vendim që shkakton precedentin e parë të një kreu...

Gjykata Kushtetuese vendos brenda 3 muajve për fatin e Ilir Metës

para një jave - Indeks online

Parlamenti vendosi ditën e sotme shkarkimin e Ilir Metës nga detyra e Presidentit të Republikës. Një vendim që shkakton precedentin e parë të një kreu shteti të shkarkuar nga parlamenti në historinë e...

Kuvendi i bindet Ramës- Mapo nesër: Shkarkohet Meta, Presidenti në dorën e Kushtetueses

para një jave - Mapo

Gazeta Mapo, në numrin e nesërm ka në fokus shkarkimin nga Kuvendi të Presidentit Ilir Meta. Me 104 vota pro, 7 kundër dhe 3 abstenim Kuvendi i Shqipërisë votoi sot raportin e komisionit hetimor për shkarkimin...

Mapo nesër: Shkarkohet Meta, Presidenti në dorën e Kushtetueses

para një jave - Mapo

Gazeta Mapo, në numrin e nesërm ka në fokus shkarkimin nga Kuvendi të Presidentit Ilir Meta. Me 104 vota pro, 7 kundër dhe 3 abstenim Kuvendi i Shqipërisë votoi sot raportin e komisionit hetimor për shkarkimin...

Ekspertët për VOA: Gjykata Kushtetuese mund të vendosë edhe brenda 30 ditëve

para një jave - Top Channel

Në Tiranë, ekspertët e legjislacionit shqiptar pohojnë se Gjykata Kushtetuese e Shqipërisë do të përballet me disa sfida jo të lehta profesionale, pasi të marrë në dorëzim vendimin e sotëm të parlamentit...

Gjykata Kushtetuese vendos brenda 3 muajve për fatin e Ilir Metës

para një jave - Tetova Sot

Parlamenti vendosi ditën e sotme shkarkimin e Ilir Metës nga detyra e Presidentit të Republikës. Një vendim që shkakton precedentin e parë të një kreu shteti të shkarkuar nga parlamenti në historinë e...

Tiranë: Parlamenti voton pro shkarkimit të Presidentit Meta

para një jave - DW

Parlamenti i Shqipërisë votoi pro shkarkimit të Presidentit të Republikës, Ilir Meta, pasi sipas maxhorancës socialiste ai ka bërë deklarata publike që nxisin dhunën dhe shkelin Kushtetutën. 104 deputetë...

Shkarkimi i Metës, Aurela Anastasi: Përgjegjësi e madhe për anëtarët e Gjykatës Kushtetuese

para një jave - Zhurnal

Konstuticionalistja Aurela Anastasi foli për shkarkimin e Presidentit të Republikës Ilir Meta, nga Kuvendi. Gjatë intervistës, Anastasi tha se vendi i sotëm i marrë nga Kuvendi i Republikës së Shqipërisë...

Shkarkohet Presidenti Ilir Meta/ Kuvendi votoi me 104 pro. Tani radha e Gjykatës Kushtetuese

para një jave - Top Channel

Nga e njëjta sallë ku katër vite më parë e votuan si President, socialistët vendosën ta largojnë nga detyra Ilir Metën, këtë herë me një opozitë të re. Ilir Meta vendosi precedentin e parë në historinë...

Vendimi i parlamentit për të shkarkuar Presidentin/ Ekspertët flasin për VOA: Gjykata Kushtetuese mund të vendosë edhe brenda 30 ditëve, nëse…

para një jave - Panorama

Në Tiranë, ekspertët e legjislacionit shqiptar pohojnë se Gjykata Kushtetuese e Shqipërisë do të përballet me disa sfida jo të lehta profesionale, pasi të marrë në dorëzim vendimin e sotëm të parlamentit...

Socialistët të vendosur ta shkarkojnë dhe zëvendësojnë Metën, edhe Kuvendi aktual mund ta zgjedhë Presidentin e ri. Çfarë po i pengon

para një jave - FaxWeb

Anëtarët e Gjykatës Kushtetuese kanë fuqinë ta shkarkojnë Presidentin e Republikës, Ilir Meta, ose ta shfuqizojnë vendimin e Kuvendit për veprimin kundër këtij të fundit. Gjithçka varet prej provave të...

Shkarkimi i Metës, ekspertët flasin për “VOA”: “Gjykata Kushtetuese mund të vendosë edhe brenda 30 ditëve, nëse…

para një jave - BalkanWeb

Në Tiranë, ekspertët e legjislacionit shqiptar pohojnë se Gjykata Kushtetuese e Shqipërisë do të përballet me disa sfida jo të lehta profesionale, pasi të marrë në dorëzim vendimin e sotëm të parlamentit...

Shtatë deputetët që votuan kundër shkarkimit të Ilir Metës

para një jave - Zhurnal

Me 104 vota pro, 7 kundër dhe 3 abstenim Kuvendi i Shqipërisë për herë të parë në historinë e pluralizmit votoi shkarkimin e një Presidenti. Por fjalën e fundit për fatin e Ilir Metës e ka Gjykata Kushtetuese...

Shkarkimi i Metës, Aurela Anastasi: Përgjegjësi e madhe për anëtarët e Gjykatës Kushtetuese

para një jave - Bota Sot

Konstuticionalistja Aurela Anastasi foli për shkarkimin e Presidentit të Republikës Ilir Meta, nga Kuvendi. Gjatë intervistës, Anastasi tha se vendi i sotëm i marrë nga Kuvendi i Republikës së Shqipërisë...

Shkarkimi i Metës, Aurela Anastasi: Përgjegjësi e madhe për anëtarët e Gjykatës Kushtetuese

para një jave - ABC News

Konstuticionalistja Aurela Anastasi në një intervistë në “Radari Informativ” në “ABC” foli për shkarkimin e Presidentit të Republikës Ilir Meta, nga Kuvendi. Gjatë intervistës me gazetaren Jonida Shehu,...

Shtatë deputetët që votuan kundër shkarkimit të Ilir Metës

para një jave - Telegrafi

Me 104 vota pro, 7 kundër dhe 3 abstenim Kuvendi i Shqipërisë për herë të parë në historinë e pluralizmit votoi shkarkimin e një Presidenti. Por fjalën e fundit për fatin e Ilir Metës e ka Gjykata Kushtetuese...

Gjykata Kushtetuese vendos brenda 3 muajve për fatin e Ilir Metës

para një jave - Arbresh

Parlamenti vendosi ditën e sotme shkarkimin e Ilir Metës nga detyra e Presidentit të Republikës. Një vendim që shkakton precedentin e parë të një kreu shteti të shkarkuar nga parlamenti në historinë e...

Yzeiri në Top Talk: Meta president surrogato, shkarkimi i nevojshëm/ Lami: U cenua balanca e pushteteve

para një jave - Top Channel

Kuvendi i Shqipërisë votoi sot, me 114 vota pro, shkarkimin nga detyra të Presidentit Ilir Meta. Analisti Ilir Yzeiri, i ftuar në “Top Talk”, shprehet se ky vendim ishte i nevojshëm dhe se Meta shkarkoi...

Ekspertët komentojnë vendimin e parlamentit për të shkarkuar Presidentin Meta

para një jave - Bota Sot

Në Tiranë, ekspertët e legjislacionit shqiptar pohojnë se Gjykata Kushtetuese e Shqipërisë do të përballet me disa sfida jo të lehta profesionale, pasi të marrë në dorëzim vendimin e sotëm të parlamentit...

Shkarkimi i Ilir Metës bën jehonë në mediat serbe, ja çfarë shkruajnë

para një jave - Bota Sot

Shkarkimi nga Kuvendi i Shqipërisë i presidentit Ilir Meta ka bërë jehonë edhe në mediat serbe. Disa nga mediat më të rëndësishme në Serbi i kanë dedikuar disa rreshta shkarkimit të presidentit dhe përplasjes...

Shkarkimi i Metës, ekspertët: Kushtetuesja ka fjalën e fundit

para një jave - Mapo

Në Tiranë, ekspertët e legjislacionit shqiptar pohojnë se Gjykata Kushtetuese e Shqipërisë do të përballet me disa sfida jo të lehta profesionale, pasi të marrë në dorëzim vendimin e sotëm të parlamentit...

Tiranë: Ekspertët komentojnë vendimin e parlamentit për të shkarkuar Presidentit

para një jave - Zëri i Amerikës

Në Tiranë, ekspertët e legjislacionit shqiptar pohojnë se Gjykata Kushtetuese e Shqipërisë do të përballet me disa sfida jo të lehta profesionale, pasi të marrë në dorëzim vendimin e sotëm të parlamentit...

SHQIPËRI: KUVENDI SHKARKON ME 105 VOTA PRESIDENTIN META

para një jave - Klan Macedonia

RAMA: SHQIPËRIA S’MUND TA MBAJË MË NË KURRIZ ILIR METËN E njëjta maxhorancë që e votbesoi për tu ulur në karrigen e presidentit në 28 prill të 2017, katër vite më pas votoi per ta shkarkuar Ilir Meten...

Kuvendi shkarkon Ilir Metën me votat e LSI-së

para një jave - Bota Sot

Si për ironi të fatit, Ilir Meta është shkarkuar sot nga detyra e Presidentit të Republikës me votat e deputetëve të LSI-së, me votat e atyre që katër vjet më parë, para zgjedhjeve të vitit 2017-të ai...

Shtatë deputetët që votuan kundër shkarkimit të Ilir Metës

para një jave - RTK

Me 104 vota pro, 7 kundër dhe 3 abstenim Kuvendi i Shqipërisë për herë të parë në historinë e pluralizmit votoi shkarkimin e një Presidenti. Por fjalën e fundit për fatin e Ilir Metës e ka Gjykata Kushtetuese...

Shkarkimi i Metës, Balla: Dhuratë e bukur në prag të 30-vjetorit të PS

para një jave - Top Channel

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla ka publikuar foton, ku shfaqet duke votuar Pro shkarkimit nga detyra të Presidentit Ilir Meta. Përmes një postimi në rrjetin social facebook,...

Po votohet shkarkimi, Rama: Më vjen keq për mikun e djeshëm, por Shqipëria nuk mund ta mbajë më në kurriz Ilir Metën duke u bërë gazi i botës

para një jave - InfoShqip

Në fjalën e tij në Kuvend gjatë seancës për shkarkimin e presidenti Ilir Meta, kryeministri Rama tha se kreu i shtetit ka tradhtuar misionin e presidentit të Shqipërisë, ka poshtëruar Kushtetutën dhe ka...

PD reagon për shkarkimin e Metës: Gjykata Kushtetuese të ruajë paanësinë

para një jave - Telegrafi

Partia Demokratike në Shqipëri ka reaguar pas vendimit të Kuvendit për shkarkimin e presidentit, Ilir Meta. Në një deklaratë të kësaj partie, shkarkimi i Metës është cilësuar si ‘sulm antikushtetues i...

Zbulohen emrat e 7 deputetëve që votuan kundër shkarkimit të Ilir Metës

para një jave - Shekulli

Publikuar më 09.06.2021 nga Erjon Dervishi Ditën e sotme Parlamenti i Shqipërisë ka votuar shkarkimin e Presidentit të vendit, Ilir Meta, për shkelje të kushtetutës kryesisht gjatë fushatës zgjedhore për...

PD e konsideron antikushtetues shkarkimin e presidentit Ilir Meta

para një jave - Kallxo

Partia Demokratike e Shqipërisë e quajti “sulm antikushtetues të parlamentit jolegjitim” mbi institucionin e presidentit vendimin për shkarkimin e presidentit Ilir Meta. “Ky akt thellon edhe më shumë tiparet...

Emrat/ Kush janë 7 deputetët që votuan kundër shkarkimit të Presidentit Meta

para një jave - BalkanWeb

Kuvendi ka votuar sot shkarkimin e Presidentit Ilir Meta me 104 vota pro, ndërsa 7 deputetë kanë votuar kundër. “BalkanWeb” mëson se deputetët që kanë votuar kundër shkarkimit të Metës janë Lefter Maliqi,...

Shkarkimi i Metës, Balla: Dhuratë e bukur Shqipërisë për ditëlindjen e PS

para një jave - Klan

Shkarkimi i Metës, Balla: Dhuratë e bukur Shqipërisë për ditëlindjen e PS Kuvendi i Republikës së Shqipërisë vendosi këtë të mërkurë shkarkimin nga Presidenca të Ilir Metës. Përmes një postimi në rrjetet...

Shkarkimi i Metës- Ja shtatë deputetët që votuan kundër (Emrat)

para një jave - Mapo

Shtatë deputetë të Kuvendit të Shqipërisë kanë votuar kundër shkarkimit të Presidentit Ilir Meta. Sipas News24, deputetët të cilët nuk ishin dakord me shkarkimin e Metes ishin: Lefter Maliqi Adriatik Alimadhi...

Balla reagon sërish për shkarkimin e Metës nga Kuvendi: Dhuratë e bukur Shqipërisë në prag të ditëlindjes së 30-të të PS

para një jave - BalkanWeb

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla ka publikuar foton ku shfaqet duke votuar ”Pro” shkarkimit nga detyra të Presidentit Ilir Meta. Përmes një postimi në rrjetin social facebook,...

Kush janë 7 deputetët që refuzuan shkarkimin e Ilir Metës, ja kush votoi kundër

para një jave - Bota Sot

Kuvendi votoi sot shkarkimin nga detyra të presidentit Ilir Meta me 104 vota, pro ndërsa 7 deputetë votuan kundër. Vendimi nuk është ende përfundimtar, pasi do të jetë Gjykata Kushtetuese që do vendosë...

Zbardhen emrat/ Kush janë 7 deputetët që votuan kundër shkarkimit të Presidentit Ilir Meta

para një jave - Panorama

Shtatë deputetë të Kuvendit të Shqipërisë kanë votuar kundër shkarkimit të Presidentit Ilir Meta. Sipas News24, deputetët të cilët nuk ishin dakord me shkarkimin e Metes ishin Lefter Maliqi, Adriatik Alimadhi,...

PD për shkarkimin e Metës: Sulm antikushtetues ndaj presidencës

para një jave - Koha.net

'Sulm antikushtetues nga parlamenti ilegjitim ndaj institucionit të presidencës' e ka konsideruar Partia Demokratike, votimin e Kuvendit për të shkarkuar presidentin Ilir Meta. Përmes një reagimi PD ka...

Shkarkimi i Metës, Balla: Dhuratë e bukur në prag të 30-vjetorit të PS

para një jave - RTK

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla ka publikuar foton, ku shfaqet duke votuar Pro shkarkimit nga detyra të Presidentit Ilir Meta. Përmes një postimi në rrjetin social facebook,...

Shtatë deputetët që votuan kundër shkarkimit të Ilir Metës

para një jave - Top24

Me 104 vota pro, 7 kundër dhe 3 abstenim Kuvendi i Shqipërisë për herë të parë në historinë e pluralizmit votoi shkarkimin e një Presidenti. Por fjalën e fundit për fatin e Ilir Metës e ka Gjykata Kushtetuese...

Artikulli i VOA: Parlamenti voton “PRO” shkarkimit të Presidentit Meta, Komisioni gjeti “shkelje të rënda të Kushtetutës”

para një jave - Dosja.al

Edi Rama 9 Qershor, 2021 22:01 Në Shqipëri parlamenti votoi sot në favor të shkarkimit të presidentit Iir Meta. Vetëm një numër i vogël deputetësh votuan kundër. Nisma për shkarkimin e kreut të Shtetit...

Krasniqi: Për keqardhje që Meta përfundoi karrierën si përçarës, ja cili politikan shfrytëzoi situatën

para një jave - Bota Sot

Ilir Meta mund të bëhet presidenti i parë i shkarkuar i Shqipërisë, që kur vendi rrëzoi komunizimin. Çështja e shkarkimit të tij pritet të finalizohet nga Gjykata Kushtetuese, e cila ka afat tre muaj për...

Zbardhet emrat/ Kush janë 7 deputetët që votuan kundër shkarkimit të Presidentit Ilir Meta

para një jave - Panorama

Shtatë deputetë të Kuvendit të Shqipërisë kanë votuar kundër shkarkimit të Presidentit Ilir Meta. Sipas News24, deputetët të cilët votuan kundër ishin Lefter Maliqi, Adriatik Alimadhi, Artur Roshi, Elda...

7 deputetët që votuan kundër shkarkimit të Ilir Metës

para një jave - ABC News

Me 104 vota pro , 7 kundër dhe 3 abstenim Kuvendi i Shqipërisë për herë të parë në historinë e pluralizmit votoi shkarkimin e një Presidenti. Por fjalën e fundit për fatin e Ilir Metës e ka Gjykata Kushtetuese...

Kuvendi votoi shkarkimin e Ilir Metës, por fjala e fundit i mbetet Gjykatës Kushtetuese. Ja çfarë parashikohet në ligj

para një jave - BalkanWeb

Mesditën e së mërkurës Kuvendi votoi për shkarkimin nga detyra të Presidentit të vendit, por që Ilir Meta të largohet nga posti më i lartë shtetëror fjala e fundit i mbetet Gjykatës Kushtetuese. Në disa...

Shkarkimi i Metës/ Balla: Dhuratë e bukur në prag të 30-vjetorit të PS

para një jave - Mapo

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla ka publikuar foton, ku shfaqet duke votuar Pro shkarkimit nga detyra të Presidentit Ilir Meta. Përmes një postiMi në rrjetin social facebook,...

Kuvendi shkarkoi Presidentin/ Balla: Dhuratë e bukur për Shqipërinë në prag të…

para një jave - Panorama

Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka reaguar pas votimit në Parlament për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta. Për numrin dy të PS, shkarkimi I Presidentit nga Kuvendi ishte...

Shkarkimi i Metës, Balla: Dhuratë e bukur për ditëlindjen e 30-të të PS

para një jave - ABC News

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka reaguar me anë të një postimi në rrjetet sociale lidhur me votimin në Kuvend për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta. Balla e ka cilësuar...

Kuvendi e shkarkoi me 104 vota pro, vjen reagimi i PD për Metën: Vendim antikushtetues! Gjykata të refuzojë farsën për shkarkimin e Presidentit

para një jave - Top Channel

Partia Demokratike ka reaguar për vendimin e Kuvendit për ta shkarkuar presidentin Ilir Meta me 104 vota pro. Reagimi i PD Sulmi antikushtetues i Parlamentit ilegjitim mbi Institucionin e Presidentit të...

Shkarkimi i Metës, Balla: Dhuratë e bukur për ditëlindjen e 30-ë të PS

para një jave - ABC News

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka reaguar me anë të një postimi në rrjetet sociale lidhur me votimin në Kuvend për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta. Balla e ka cilësuar...

Shkarkimi i Presidentit/ Zëri i Amerikës sjell komentet e ekspertëve ligjorë, çfarë rrezikon Ilir Meta

para një jave - Java News

Në Tiranë, ekspertët e legjislacionit shqiptar pohojnë se Gjykata Kushtetuese e Shqipërisë do të përballet me disa sfida jo të lehta profesionale, pasi të marrë në dorëzim vendimin e sotëm të parlamentit...

Meta u shkarkua/ PD ka një thirrje për Gjykatën Kushtetuese

para një jave - Vizion Plus

Partia Demokratike reagoi pas vendimit të Parlamentit për të shkarkuar presidentin Ilir Meta. Selia blu e konsideroi këtë një akt antikushtetues dhe thirrja e saj shkon për Gjykatën Kushtetuese. Sipas...

Meta u shkarkua/ Balla: Fjalën e fundit e ka Kushtetuesja! Thirrja që ka për kolegët deputetë

para një jave - Top Channel

Kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla, pas miratimit të shkarkimit të Presidentit të Republikës, Ilir Meta nga detyra ka thënë se fjalën e fundit e ka Gjykata Kushtetuese. Balla i kërkoi kolegëve...

Kuvendi e liron Ilir Metën nga detyra e presidentit

para një jave - CBC

Me 104 vota pro, 7 kundër dhe 3 abstenime, deputetët e Kuvendit të Shqipërisë kanë votuar për shkarkimin e presidentit Ilir Meta. Në Kuvend u prezantua një raport i Komisionit Hetimor, sipas të cilit,...

Kuvendi miraton shkarkimin e Presidentit Meta

para një jave - RTK

Deputetët e Kuvendit kanë votuar sot për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta. Kuvendi i Shqipërisë u mblodh në seancë plenare për të shqyrtuar projektvendimin “Për miratimin e raportit përfundimtar të Komisionit...

Parlamenti shkarkon Presidentin Ilir Meta

para një jave - RTV 21

Ilir Meta është Presidenti i parë në historinë e Shqipërisë që shkarkohet nga Parlamenti për shkelje të rënda të Kushtetutës. Partia Socialiste, e cila 4 vite më parë e zgjodhi President të Republikës...

Ilir Meta hyn në histori – presidenti i parë që shkarkohet nga deputetët

para një jave - TV21

Ilir Meta është Presidenti i parë në historinë e Shqipërisë që shkarkohet nga Parlamenti për shkelje të rënda të Kushtetutës. Partia Socialiste, e cila 4 vite më parë e zgjodhi President të Republikës...

Shtatë deputetët që votuan kundër shkarkimit të Ilir Metës

para një jave - Shenja

Me 104 vota pro, 7 kundër dhe 3 abstenim Kuvendi i Shqipërisë për herë të parë në historinë e pluralizmit votoi shkarkimin e një Presidenti. Por fjalën e fundit për fatin e Ilir Metës e ka Gjykata Kushtetuese...

Po votohet shkarkimi, Rama: Më vjen keq për mikun e djeshëm, por Shqipëria nuk mund ta mbajë më në kurriz Ilir Metën duke u bërë gazi i botës

para një jave - Zyrtare

Në fjalën e tij në Kuvend gjatë seancës për shkarkimin e presidenti Ilir Meta, kryeministri Rama tha se kreu i shtetit ka tradhtuar misionin e presidentit të Shqipërisë, ka poshtëruar Kushtetutën dhe ka...

Reagimet pas shkarkimit të Metës

para një jave - Bota Sot

Në Kuvendin e Shqipërisë, deputetët kanë votuar në favor të shkarkimit të presidentit, Ilir Meta me 104 vota, duke thënë se ai ka kryer shkelje të rënda të Kushtetutës. Pas një debati që zgjati rreth katër...

Parlamenti shkarkon Presidentin Ilir Meta

para një jave - Top Channel

Maxhoranca parlamentare ka votuar pro shkarkimit të Ilir Metës nga posti i Presidentit të Republikës. Në votim kanë marrë pjesë 115 deputetë, pasi nga 122 deputetë kanë munguar shtatë prej tyre. Në votim...

FOTO/ Puthje e përqafime, si e pritën deputetët në Kuvend shkarkimin e Metës, Valteri ‘përshendet’ me dy gishtat lart

para një jave - BalkanWeb

Teksa në Kuvend votohej për një çështje të rëndësishme si shkarkimi i Presidenti të Republikës, deputetët duket se e kanë pritur me sportivitet. Shihet se deputetët e mazhorancës së bashku me ata të opozitës...

Parlamenti shkarkon Presidentin Ilir Meta

para një jave - Zhurnal

Ilir Meta është Presidenti i parë në historinë e Shqipërisë që shkarkohet nga Parlamenti për shkelje të rënda të Kushtetutës. Partia Socialiste, e cila 4 vite më parë e zgjodhi President të Republikës...

Rama ia doli të shkarkojë Ilir Metën, vjen reagimi i parë nga maxhoranca: Mbarësi e madhe! (VIDEO)

para një jave - Albeu

Për herë të parë në histori, sot Kuvendi i Shqipërisë miratoi vendimin për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta me 105 vota pro. Kryetari i grupit parlamentar të partisë Socialiste, Taulant Balla, është...

Shkarkimi i Metës, ekspertët ligjorë flasin për VOA: Këto raste janë të rralla në botë, GJK ka detyrë të vështirë. Parlamenti duhet të ishte shpërndarë

para një jave - FaxWeb

Në Tiranë, ekspertët e legjislacionit shqiptar pohojnë se Gjykata Kushtetuese e Shqipërisë do të përballet me disa sfida jo të lehta profesionale, pasi të marrë në dorëzim vendimin e sotëm të parlamentit...

Votimi në Kuvend, Alket Hyseni shpall zyrtarisht rezultatin: Shkarkohet Presidenti Ilir Meta, ja si votuan deputetët

para një jave - BalkanWeb

Kreu i Komisionit Hetimor Parlamentar për Shkarkimin e Presidentit Ilir Meta, Alket Hyseni, lexoi procedurën e votimit sot në Kuvend pro shkarkimit të Presidentit. Në fund të votimit, Hyseni tha se në...

PD reagon për shkarkimin e Metës: Vendim antikushtetues, përfaqësuesit e krimit në Kuvend s’mund të jenë kurrë garant të Kushtetutës!

para një jave - BalkanWeb

Partia Demokratike reagon pas vendimit të Kuvendit për të shkarkuar Presidentin Ilir Meta, me 104 vota pro. PD e cilëson vendimin e Kuvendit antikushtetues, ndërsa deklaron se “Përfaqësuesit e krimit të...

Kuvendi i Shqipërisë voton për shkarkimin e presidentit Meta

para një jave - Alsat-M

Në Kuvendin e Shqipërisë, deputetët kanë votuar në favor të shkarkimit të presidentit, Ilir Meta me 104 vota, duke thënë se ai ka kryer shkelje të rënda të Kushtetutës. Pas një debati që zgjati rreth katër...

Shkarkimi i Metës nga Parlamenti, reagon PD: Sulm antikushtetues, Kushtetuesja të ruajë paanësinë

para një jave - Klan

Shkarkimi i Metës nga Parlamenti, reagon PD: Sulm antikushtetues, Kushtetuesja të ruajë paanësinë Partia Demokratike ka reaguar pas shkarkimit të Presidentit Ilir Meta nga Parlamenti. Selia blu e konsideron...

Rama nuk shkon tek dhomat e fshehta, ja ku voton për shkarkimin e Metës (FOTO)

para një jave - Top Channel

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur në Kuvend për të votuar për shkarkimin e Ilir Metës. Ndryshe nga pjesa tjetër e deputetëve, Rama mori fletën e votimit dhe nuk shkoi drejt dhomave të fshehta, por votoi...

Miratohet raporti për shkarkimin e Ilir Metës!

para një jave - TV21

Miratohet raporti përfundimtar i Komisionit Hetmimor për shkarkimin e presidentit të Shqipërisë Ilir Meta. 104 deputetë votuan pro raportit të Komisionit Hetimor “Meta”, 7 të tjerë votuan kundër, 4 abstenuan,...

Kuvendi i Shqipërisë votoi për shkarkimin e presidentit Meta

para një jave - Portalb

Në Kuvendin e Shqipërisë, deputetët kanë votuar në favor të shkarkimit të presidentit, Ilir Meta me 105 vota, duke thënë se ai ka kryer shkelje të rënda të Kushtetutës. Pas një debati që zgjati rreth katër...

“Mbarësi e madhe filloi”, Balla: Puna jonë në marrëdhënie me Metën mbaroi sot, i shkarkuari të presë Gjykatën Kushtetuese, politikanët të heshtin

para një jave - BalkanWeb

Sekretari i Përgjithshëm i PS, Taulant Balla menjëherë pas shkarkimit të Metës nga Kuvendi ka deklaruar me ironi se ‘’Mbarësia e madhe filloi’’. Balla thotë se Kuvendi mbaroi punë sot me Metën dhe tani...

Parlamenti voton pro shkarkimit të Presidentit Ilir Meta

para një jave - Kallxo

Shumica parlamentare ka votuar pro shkarkimit të Ilir Metës nga posti i Presidentit të Republikës. Në votim kanë marrë pjesë 115 deputetë, pasi nga 122 deputetë kanë munguar shtatë prej tyre. Nga këta...

Shkarkohet presidenti Meta me 104 vota pro, tani topi është në 'Kushtetuese'

para një jave - Gazeta Express

Ka përfundur proçesi i numërimit të votave për shkarkimin e presidentit Meta, ku rezuilton se 105 deputetë votuan pro shkarkimit, 7 kundër dhe 3 abstenuan. Tani topi është në gjykatën Kushtetuese nëse...

104 deputetë votojnë pro shkarkimit të Metës

para një jave - Klan Kosova

Kuvendi i Shqipërisë ka marrë sot vendimin për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta. Deputetët për gati tre orë kanë debatuar me njëri-tjetrin nëse duhet shkarkuar Meta nga detyra apo jo. Në fund 104 deputetë...

Deputetët të lumtur pas “shkarkimit” të Metës, Valteri pozon i qeshur me dy gishta

para një jave - Bota Sot

Deputetët e maxhorancës dhe jo vetëm janë parë të qeshur pas numërimit të votave për shkarkimin e presidentit Ilir Meta. Halit Valteri i cili në këtë mandat ndodhej në radhët e opozitës por më pas kandidoi...

PD reagon për shkarkimin e Metës: Gjykata Kushtetuese të ruajë paanësinë

para një jave - Bota Sot

Partia Demokratike në Shqipëri ka reaguar pas vendimit të Kuvendit për shkarkimin e presidentit, Ilir Meta. Në një deklaratë të kësaj partie, shkarkimi i Metës është cilësuar si ‘sulm antikushtetues i...

Shkarkimi i Metës, PD: Vendim antikushtetues, gjykata të garantojë paanësinë

para një jave - Mapo

Kuvendi i Shqipërisë miratoi shkarkimin e presidentit Ilir Meta me 104 vota pro, 7 kundër dhe 3 abstenim. Pas këtij vendimi, një reagim ka ardhur edhe nga Partia Demokratike e cila e konsideron veprim...

Shkarkimi i Metës, reagon PD: Vendim antikushtetues

para një jave - RTK

Pas shkarkimit të presidentit të Republikës, Ilir Meta, nga Kuvendi, një reagim ka ardhur edhe nga Partia Demokratike e cila e konsideron këtë vendim antikushtetues. “Sulmi antikushtetues i Parlamentit...

104 deputetë votojnë pro raportit për Komisionin Hetimor kundër Metës

para një jave - RTV 21

Miratohet raporti përfundimtar i Komisionit Hetmimor për shkarkimin e presidentit të Shqipërisë Ilir Meta. 104 deputetë votuan pro raportit të Komisionit Hetimor “Meta”, 7 të tjerë votuan kundër, 4 abstenuan,...

PD: Shkarkimi i Metës, një sulm antikushtetues i regjimit Rama-Doshi

para një jave - Aktuale

Partia Demokratike konsideroi shkarkimin e Metës nga parlamenti një sulm antikushtetutes. Ky akt, sipas selisë blu, që thellon edhe më shumë tiparet antidemokratike të regjimit Rama-Doshi, vjen menjëherë...

Shkarkimi i Metës, Balla: Dhuratë e bukur në prag të 30-vjetorit të PS

para një jave - Java News

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla ka publikuar foton, ku shfaqet duke votuar Pro shkarkimit nga detyra të Presidentit Ilir Meta. Përmes një postimi në rrjetin social facebook,...

Shkarkohet presidenti Meta me 105 vota pro, tani topi është në 'Kushtetuese'

para një jave - Gazeta Express

Ka përfundur proçesi i numërimit të votave për shkarkimin e presidentit Meta, ku rezuilton se 105 deputetë votuan pro shkarkimit, 7 kundër dhe 3 abstenuan. Tani topi është në gjykatën Kushtetuese nëse...

Kuvendi voton me 104 vota pro shkarkimin e Presidentit Meta

para një jave - Klan

Kuvendi voton me 104 vota pro shkarkimin e Presidentit Meta Kuvendi i Shqipërisë ka marrë sot vendimin për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta. Deputetët për gati tre orë kanë debatuar me njëri-tjetrin...

Përqafime mes deputetëve pas shkarkimit të Metës/ Balla: Puna jonë me Presidentin mbaroi sot

para një jave - Vizion Plus

Pas shkarkimit të presidentit Ilir Meta me 104 vota pro, sekretari i Përgjithshëm i PS-së, Taulant Balla u shpreh me ironi se tashmë “filloi mbarësia e madhe”. Ai deklaroi se Kuvendi mbaroi punë sot me...

PD: Shkarkimi i Metës, një sulm antikushtetues i regjimit Rama-Doshi

para një jave - Vizion Plus

Partia Demokratike  konsideroi shkarkimin e Metës nga parlamenti një sulm antikushtetutes. Ky akt, sipas selisë blu, që thellon edhe më shumë tiparet antidemokratike të regjimit Rama-Doshi, vjen menjëherë...

“Meta, sponsor i akteve të dhunës”/ Vrasja e Xhuvanit në Elbasan, Balla: Ishte edhe përgjegjësi e policisë që nuk mori masat në kohë

para një jave - Top Channel

Ditën e sotme po zhvillohet seanca për shkarkimin e Presidentit Meta në Kuvend. Numri dy i PS, Taulant Balla foli në Kuvend për ngjarjen tragjike të ndodhur në Elbasan, pak ditë para zgjedhjeve të 25 prillit,...

Shkarkimi i Metës, Artan Hoxha e thumbon me foton e Berishës: Shkëlqesi, jeta vazhdon!

para një jave - Albeu

Ditën e sotme Kuvendi i Shqipërisë shkarkoi me 105 vota pro shkarkimin e Presidentit Ilir Meta. Gazetari investigativ Artan Hoxha ka komentuar këtë shkarkim, duke e lidhur edhe me ish-kryeministrin Sali...

Foto/ Halit Valteri ngre dy gishtat, Spartak Braho përqafon Taulant Ballën, deputetët të lumtur pas “shkarkimit” të Metës

para një jave - Shekulli

Publikuar më 09.06.2021 nga Erjon Dervishi Në Kuvendin e Shqipërisë, deputetët kanë votuar në favor të shkarkimit të presidentit, Ilir Meta me 104 vota, duke thënë se ai ka kryer shkelje të rënda të Kushtetutës....

Shkarkimi i Presidentit Ilir Meta, vjen reagimi i parë nga Partia Demokratike: Vendim antikushtetues, gjykata të garantojë paanësinë

para një jave - Shekulli

Publikuar më 09.06.2021 nga Erjon Dervishi Partia Demokratike ka reaguar pak kohë pasi Parlamenti e shkarkoi me 104 vota pro Presidentin Ilir Meta. Në deklaratën e shpërndarë për mediat, PD e quan shkarkimin...

Rama: Shkarkimi i Metës është i pakthyeshëm

para një jave - TV21

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka deklaruar se shkarkimi i presidentit Ilir Meta është i pakthyeshëm. Në seancën e Kuvendit, e cila ka nisur orë më parë, Rama tha se Meta si president ka turpëruar...

Shkarkimi i Metës, reagon PD: Vendim antikushtetues, gjykata të garantojë paanësinë

para një jave - ABC News

Pas shkarkimit të Presidentit të Republikës Ilir Meta nga Kuvendi, një reagim ka ardhur edhe nga Partia Demokratike e cila e konsideron këtë vendim antikushtetues. Lexo edhe: Kuvendi shkarkoi Metën, Presidenca:...

Shkarkimi i Metës, ekspertët flasin për “VOA”: Gjykata Kushtetuese mund të vendosë edhe brenda 30 ditëve

para një jave - Dosja.al

Ekspertet 9 Qershor, 2021 20:18 Në Tiranë, ekspertët e legjislacionit shqiptar pohojnë se Gjykata Kushtetuese e Shqipërisë do të përballet me disa sfida jo të lehta profesionale, pasi të marrë në dorëzim...

PD: Shkarkimi i Metës, nga një Kuvend monopartiak. Kushtetuesja të ruajë paanësinë

para një jave - NOA

Partia Demokratike e cilësoi shkarkimin sot të Presidentit Ilir Meta si një sulm antikushtetues i Parlamentit ilegjitim mbi Institucionin e Presidentit të Republikës është akt që thellon edhe më shumë...

Nga Olta Xhaçka te Rudina Hajdari, kush ishin 7 deputetët që nuk ishin në seancën për shkarkimin e Metës

para një jave - Bota Sot

Kuvendi i Shqipërisë vendosi sot shkarkimin e Ilir Metës si President, një akt i paprecedent në 30 vite pluralizëm. Shkarkimi i Metës u votua me 104 vota pro nga 115 deputetë që morën pjesë në votim. 7...

PD refuzon shkarkimin e Metës: Vendim antikushtetues nga Kuvendi njëpartiak !

para një jave - Albeu

DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE TË SHQIPËRISË Sulmi antikushtetues i Parlamentit ilegjitim mbi Institucionin e Presidentit të Republikës është akt që thellon edhe më shumë tiparet antidemokratike të regjimit...

“Puna jonë në marrëdhënien me Ilir Metën mbaroi sot”, Balla flet pas shkarkimit të Presidentit: Tani ai të presë…

para një jave - Panorama

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla, ka reaguar për mediat pasi Parlamenti e shkarkoi me 104 vota pro Presidentin Ilir Meta. Duke iu referuar reagimit të parë nga Presidenca,...

LAJM I FUNDIT/ Shkarkimi i Presidentit Ilir Meta, vjen reagimi i parë nga Partia Demokratike

para një jave - Panorama

Partia Demokratike ka reaguar pasi Parlamenti e shkarkoi me 104 vota pro Presidentin Ilir Meta. vijon… DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE TË SHQIPËRISË Sulmi antikushtetues i Parlamentit ilegjitim mbi Institucionin...

FOTO/ Deputetët të lumtur pas “shkarkimit” të Metës, Valteri pozon i qeshur me dy gishta

para një jave - ABC News

Deputetët e maxhorancës dhe jo vetëm janë parë të qeshur pas numërimit të votave për shkarkimin e presidentit Ilir Meta. Halit Valteri i cili në këtë mandat ndodhej në radhët e opozitës por më pas kandidoi...

Kuvendi i Shqipërisë voton shkarkimin e Ilir Metës nga pozita e presidentit

para një jave - Telegrafi

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruci bën me dije se kanë votuar pro 104 deputetë, 7 kundër, 2 abstenim dhe 1 fletë votimi ishte e pavlefshme. Lajmi në zhvillim…

Miratohet me 104 vota pro raporti i Komisionit Hetimor për shkarkimin e Metës

para një jave - Top Channel

Miratohet raporti përfundimtar i Komisionit Hetimor. Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruci bën me dije se kanë votuar pro 104 deputetë, 7 kundër, 2 abstenim dhe 1 fletë votimi ishte e pavlefshme. Lajm në përditësim… Top Channel

“Meta, sponsor i akteve të dhunës”/ Vrajsa e Xhuvanit në Elbasan, Balla: Ishte edhe përgjegjësi e policisë që nuk mori masat në kohë

para një jave - Top Channel

Ditën e sotme po zhvillohet seanca për shkarkimin e Presidentit Meta në Kuvend. Numri dy i PS, Taulant Balla foli në Kuvend për ngjarjen tragjike të ndodhur në Elbasan, pak ditë para zgjedhjeve të 25 prillit,...

SHQIPËRI: KUVENDI VOTON PËR SHKARKIMIN E PRESIDENTIT META

para një jave - Klan Macedonia

Në Kuvendin e Shqipërisë, deputetët kanë votuar në favor të shkarkimit të presidentit, Ilir Meta me 105 vota, duke thënë se ai ka kryer shkelje të rënda të Kushtetutës. Pas një debati që zgjati rreth katër...

“Meta ka mbaruar punë!”/ Rama: Keqardhje për mikun tonë të dikurshëm! Sot parlamenti të flasë me votë

para një jave - Top Channel

Kryeministri Edi Rama, duke mos e kursyer ironinë, ka kërkuar që sot Parlamenti të flasë me votë për shkarkimin e Presidentit të Republikës, Ilir Meta dhe të shprehë vullnetin e më shumë se 90% të qytetarëve...

Balla për Metën: I shkarkuari duhet të presë vendimin e Gjykatës, ja sa vota duhen

para një jave - Bota Sot

Kuvendi votoi me 104 pro për shkarkimin e Presidentit të vendit, Ilir Meta. Taulant Balla u shpreh se tashëm i takon Gjykatës Kushtetuese vendimi dhe i shkarkuari duhet të presë për vendimin. Balla tha...

Shkarkuan Metën me 105 vota, kush janë deputetët që votuan kundër e munguan në seancë

para një jave - Albeu

Për herë të parë në Shqipëri, është votuar shkarkimi i Presidentit të Republikës. Me 105 vota pro, 7 kundër, 2 abstenim dhe 1 e pavlefshme u shkarkua nga pozicioni i Presidentit Ilir Meta. Shtatë deputetë...

Kuvendi voton shkarkimin e Metës, Balla: Mbarësi, filloi dhe shiu, për 5 ditë e dërgojmë në gjykatë

para një jave - ABC News

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste e quajti mbarësi të madhe votimin pro shkarkimit të presidentit Ilir Meta nga Kuvendi. Balla deklaroi për gazetarët se brenda 5 ditësh vendimi i Kuvendit...

Parlamenti shqiptar shkarkon Presidentin Ilir Meta

para një jave - GazetaBlic

Maxhoranca parlamentare ka votuar pro shkarkimit të Ilir Metës nga posti i Presidentit të Republikës. Në votim kanë marrë pjesë 115 deputetë, pasi nga 122 deputetë kanë munguar shtatë prej tyre. Në votim...

Shqipëri, Parlamenti Pro shkarkimit të Presidentit Meta

para një jave - Zëri i Amerikës

Në Shqipëri parlamenti votoi sot në favor të shkarkimit të presidentit Iir Meta. Vetëm një numër i vogël deputetësh votuan kundër. Nisma për shkarkimin e kreut të Shtetit u ndërmorr nga socialistët të...

Ekspertët kushtetues komentojnë vendimin e parlamentit për shkarkimin e presidentit Meta

para një jave - Epoka e Re

Në Tiranë, ekspertët e legjislacionit shqiptar pohojnë se Gjykata Kushtetuese e Shqipërisë do të përballet me disa sfida jo të lehta profesionale, pasi të marrë në dorëzim vendimin e sotëm të parlamentit...

PS shkarkon Metën me 104 vota pro, tani vendos Gjykata Kushtetuese

para një jave - Ina

Kuvendi ka shkarkuar me 104 vota pro Presidentin Ilir Meta. Ndërkohë kundër shkarkimit të tij, kanë votuar 7 deputë dhe 3 abstenim. Pak më parë me 104 vota pro u votua dhe raporti i Komisionit Hetimor...

Kuvendi shkarkon Presidentin Meta, ‘topi’ i mbetet Gjykatës Kushtetuese

para një jave - Mapo

Ka përfunduar procesi i numërimit të votave në Kuvend për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta. Kuvendi ka miratuar shkarkimin e kreut të shtetit me 104 vota pro, 7 kundër dhe 3 abstenim Në votime morën...

PS shkarkon Metën me 104 vota pro, tani vendos Gjykata Kushtetuese

para një jave - RTK

Kuvendi ka shkarkuar me 104 vota pro presidentin Ilir Meta. Ndërkohë kundër shkarkimit të tij kanë votuar 7 deputë dhe 3 abstenim. Pak më parë me 104 vota pro u votua dhe raporti i Komisionit Hetimor për...

Meta presidenti i parë në histori që “pushohet” nga deputetët

para një jave - RTK

Me 104 vota pro, 7 kundër dhe 2 abstenim Kuvendi i Shqipërisë ka miratuar shkarkimin e presidentit Ilir Meta. Meta është presidenti i parë në historinë e Shqipërisë që ndëshkohet me votë nga deputetët,...

Kuvendi “shkarkon” Ilir Metën nga pozita e presidentit

para një jave - Koha.mk

Tiranë, 9 qershor – Miratohet raporti i Komisionit Hetimor për shkarkimin e Ilir Metës nga pozita e presidentit të Shqipërisë. Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi bën me dije se kanë votuar pro 104 deputetë,...

E FUNDIT/ Kuvendi shkarkon Presidentin Ilir Meta

para një jave - Albeu

Kuvendi i Shqipërisë ka votuar shkarkimin e Ilir Metës si President i Republikës së Shqipërisë. Pro kanë votuar 105 deputë, kundër 7, ndërsa abstenuan 3.

LAJMI I FUNDIT/ Me 105 vota pro, mazhoranca voton shkarkimin e presidentit Ilir Meta

para një jave - Panorama

Me 105 vota pro mazhoranca ka votuar shkarkimin e presidentit Ilir Meta. Në total në votim morën pjesë 115 deputetë të pranishëm në sallë, nga të cilët 7 u shprehën kundër dhe tre abstenuan. Për herë të...

Prill 2017, kur Rama kërkonte votën për Metën president

para një jave - Mapo

“Sot votojmë presidentin e ri, i cili është më me PD, pa qenë i PD. As PD nuk e gjente dot. Do shkojmë ta votojmë se dhe duke votuar presidentin për llogari të PD, do ta votojmë ne”. Kështu shprehej Edi...

Kuvendi shkarkon Presidentin Ilir Meta

para një jave - Mapo

Ka përfunduar procesi i numërimit të votave në Kuvend për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta. Kuvendi ka miratuar shkarkimin e kreut të shtetit me 105 vota pro, 7 kundër dhe 3 abstenim Në votime morën...

Balla: I keqardhur! Ish-freshistin tonë e mbrojtën dy ballistë

para një jave - RTK

Mes ironisë, kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla, deklaroi se presidenti Ilir Meta nuk përfaqëson më unitetin e popullit shqiptar, siç është dhe misioni i presidentit të Republikës. Nga foltorja...

Kuvendi voton shkarkimin e Metës, presidenti i parë në histori që “pushohet” nga deputetët

para një jave - ABC News

Me 104 vota pro, 7 kundër dhe 2 abstenim Kuvendi i Shqipërisë ka miratuar shkarkimin e presidentit Ilir Meta. Tashmë fati i presidentit Ilir Meta do të varet nga Gjykata Kushtetuese e cila do të hetojë...

Krasniqi: Për keqardhje që Meta përfundoi karrierën si përçarës

para një jave - Lajmi.net

Sipas Krasniqit, Meta bëri gabime të njëpasnjëshme, të cilat i kushtuan sot. 104 deputetë të Kuvendit të Shqipërisë votuan nismën për shkarkimin e presidentit shqiptar, 7 të tjerë ishin kundër, ndërsa...

Kuvendi “shkarkon” Ilir Metën nga pozita e presidentit

para një jave - Alsat-M

Miratohet raporti i Komisionit Hetimor për shkarkimin e Ilir Metës nga pozita e presidentit të Shqipërisë. Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi bën me dije se kanë votuar pro 104 deputetë, 7 kundër, 2 abstenim...

104 deputetë pro raportit për shkarkimin e Metës, 7 kundër

para një jave - Gazeta Express

Deputetët kanë votuar në shumicë dërrmuese votash pro raportit të komisionit hetimor për shkarkimin e presidentit Meta. Pro 104 deputetë Kundër 7 Abstenim 2 Të pavflefshme 1 Tashmë pritet që deputetët...

Historike/ Parlamenti shkarkon Presidentin Ilir Meta

para një jave - Vizion Plus

Ilir Meta është Presidenti i parë në historinë e Shqipërisë që shkarkohet nga Parlamenti për shkelje të rënda të Kushtetutës. Partia Socialiste, e cila 4 vite me pare e zgjodhi President të Republikes...

Asnjë surprizë, Parlamenti shkarkon Presidentin Meta me 105 vota pro

para një jave - NOA

Parlamenti votoi para pak çastesh edhe nominalisht për shkarkimin e Presidentit të Republikës, Ilir Meta duke u bazuar në një raport që vlerësonte se janë kryer shkelje të rënda të Kushtetutës. Shkarkimi...

“Askush s’e ka përdhunuar më shumë se kaq institucionin e Presidencës se sa Ilir Meta”, Balla: I keqardhur!

para një jave - Bota Sot

Mes ironisë, kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla deklaroi se presidenti Ilir Meta nuk përfaqëson më unitetin e popullit shqiptar, siç është dhe misioni i presidentit të Republikës. Nga foltorja...

Kuvendi i Shqipërisë voton pro shkarkimit të presidentit Ilir Meta

para një jave - OraInfo

Kuvendi i Shqipërisë ka miratuar raportin e Komisionit Hetimor për shkarkimin e Ilir Metës me 104 vota pro. Ndërkohë 7 deputetë kanë votuar kundër dhe 1 ka abstenuar. Gjithashtu një fletë votimi ka rezultuar...

Miratohet raporti i Komisionit Hetimor për shkarkimin e Presidentit të Shqipërisë Ilir Meta

para një jave - Kallxo

Kuvendi i Shqipërisë ka miratuar raportin përfundimtar të Komisionit Hetimor për shkarkimin e Presidentit të Shqipërisë Ilir Meta. Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruci ka bërë me dije se kanë votuar pro 104...

Kuvendi “shkarkon” Ilir Metën nga pozita e presidentit

para një jave - Derveni

Miratohet raporti i Komisionit Hetimor për shkarkimin e Ilir Metës nga pozita e presidentit të Shqipërisë. Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi bën me dije se kanë votuar pro 104 deputetë, 7 kundër, 2 abstenim...

“Ajo që ndodhi në Elbasan, përgjegjësi dhe e Policisë së Shtetit”, Balla: Të ngrihet në pritshmërinë e qytetarëve në mandatin tonë të tretë

para një jave - BalkanWeb

Kreu i grupit parlamentar të PS Taulant Balla është ndalur gjatë fjalës së tij në parlament ku foli për raportin e komisionit hetimor për shkarkimin e Presidentit edhe tek incidenti i rëndë pak ditë para...

Rama në seancë: Shkarkimi i Metës është i pakthyeshëm

para një jave - RTV 21

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka deklaruar se shkarkimi i presidentit Ilir Meta është i pakthyeshëm. Në seancën e Kuvendit, e cila ka nisur orë më parë, Rama tha se Meta si president ka turpëruar...

Kuvendi votoi shkarkimin e Ilir Metës, por fjala e fundit i mbetet Gjykatës Kushtetuese, ja çfarë parashikohet në ligj

para një jave - InfoShqip

Mesditën e së mërkurës Kuvendi votoi për shkarkimin nga detyra të Presidentit të vendit, por që Ilir Meta të largohet nga posti më i lartë shtetëror fjala e fundit i mbetet Gjykatës Kushtetuese. Në disa...

“Askush s’e ka përdhunuar më shumë se kaq institucionin e Presidencës se sa Ilir Meta”, Balla: I keqardhur! Ish-freshistin tonë e mbrojtën dy ballistë

para një jave - BalkanWeb

Mes ironisë, kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla deklaroi se presidenti Ilir Meta nuk përfaqëson më unitetin e popullit shqiptar, siç është dhe misioni i presidentit të Republikës. Nga foltorja...

Shkarkimi i Metës, Balla: Dhuratë e bukur në prag të 30-vjetorit të PS

para një jave - Tetova Sot

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla ka publikuar foton, ku shfaqet duke votuar Pro shkarkimit nga detyra të Presidentit Ilir Meta. Përmes një postimi në rrjetin social facebook,...

Kuvendi i Shqipërisë voton pro shkarkimit të Ilir Metës

para një jave - Insajderi

Është miratuar raporti përfundimtar i Komisionit Hetimor, që propozonte shkarkimin e presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta, përcjell Insajderi. Pro kanë votuar 104 deputetë, shtatë kundër, dy kanë abstenuar...

Shkarkimi i Metës, Balla: Dhuratë e bukur në prag të 30-vjetorit të PS

para një jave - Lexo

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla ka publikuar foton, ku shfaqet duke votuar Pro shkarkimit nga detyra të Presidentit Ilir Meta. Përmes një postimi në rrjetin social facebook,...

Maksuti për Zhurnal: Assesi nuk lejohet anëtarë partiak të zgjedhen si gjykatës kushtetues

para një jave - Zhurnal

Shkup, 9 qershor – Zhurnal.mk – Pasi në Gjykatën Kushtetuese tre gjykatësve u përfundoi mandati (Nikolla Ivanovski, Sali Murati dhe Elena Gosheva), Gjykata tani po funksionon vetëm me gjashtë gjykatës....

Reagimet pas shkarkimit të Metës

para një jave - Tetova Sot

Në Kuvendin e Shqipërisë, deputetët kanë votuar në favor të shkarkimit të presidentit, Ilir Meta me 104 vota, duke thënë se ai ka kryer shkelje të rënda të Kushtetutës. Pas një debati që zgjati rreth katër...

Kuvendi “shkarkon” Ilir Metën nga pozita e presidentit

para një jave - Ina

Miratohet raporti i Komisionit Hetimor për shkarkimin e Ilir Metës nga pozita e presidentit të Shqipërisë. Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi bën me dije se kanë votuar pro 104 deputetë, 7 kundër, 2 abstenim...

Cili do të jetë fati i Presidentit / Kuvendi miraton raportin e Komisionit Hetimor për shkarkimin e Metës, ja sa deputetë votuan pro dhe kundër

para një jave - Shekulli

Publikuar më 09.06.2021 nga Erjon Dervishi Kuvendi ka miratuar me 104 votat pro të mazhorancës raportin e Komsionit Hetimor për shkarkimin e presidentit Ilir Meta. Kundër raportit janë shprehur 7 deputetë,...

Vendimi i Kushtetueses për shkarkimin e Metës/ Balla: Nuk është nga ato rastet që do marrë shumë kohë. Ja kur duhet të shprehet gjykata

para një jave - Panorama

Në fjalën e mbajtur sot në Kuvend, pak para miratimit të raportit të Komisionit Hetimor për shkarkimin e kreut të shtetit, kreu i grupit parlamentar të PS Taulant Balla theksoi se Ilir Meta nuk mund të...

104 deputetë pro raportit për shkarkimin e Metës, 7 kundër

para një jave - RTK

Deputetët kanë votuar në shumicë dërrmuese votash pro raportit të komisionit hetimor për shkarkimin e presidentit Meta. Pro 104 deputetë Kundër 7 Abstenim 2 Të pavflefshme 1 Tashmë pritet që deputetët...

Fjala e fundit për shkarkimin e Metës i mbetet Gjykatës Kushtetuese, ja çfarë parashikohet në ligj

para një jave - Java News

Mesditën e së mërkurës Kuvendi votoi për shkarkimin nga detyra të Presidentit të vendit, por që Ilir Meta të largohet nga posti më i lartë shtetëror fjala e fundit i mbetet Gjykatës Kushtetuese. Në disa...

‘Besnik’ deri në fund, 6 deputetët që votuan kundër shkarkimit të Ilir Metës

para një jave - Bota Sot

Deputetët që kanë votuar kundër shkarkimit të Ilir Metës nga posti i presidentit, deri më tani janë: Artur Roshi, Lefter Maliqi, Suzana Topi, Fatjona Dhimtri, Gjetan Gjetani dhe Adriatik Alimadhi. Mësohet...

Miratohet me 104 vota pro raporti i Komisionit Hetimor për shkarkimin e Metës

para një jave - Albeu

Me 104 vota pro dhe 7 kundër, Kuvendi i Shqipërisë ka miratuar raportin me gjetjet e shkeljeve të presidentit Ilir Meta nga Komisioni Hetimor. Kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi tha se dy vota kanë qenë abstenim...

Kuvendi votoi shkarkimin e Ilir Metës nga presidenti, tash flet Kushtetuesja

para një jave - Indeks online

Miratohet raporti i Komisionit Hetimor për shkarkimin e Ilir Metës nga pozita e presidentit të Shqipërisë. Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruci bën me dije se kanë votuar pro 104 deputetë, 7 kundër, 2 abstenim...

Kuvendi miraton raportin e Komisionit Hetimor për shkarkimin e Presidentit Meta

para një jave - Mapo

Me 104 vota pro, 7 kundër dhe 2 abstenim Kuvendi miratoi raportin përfundimtar të Komisionit Hetimor për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta. Ndërkohë që pritet edhe votimi nominal, me kuti, i deputetëve...

Miratohet me 104 vota pro raporti i Komisionit Hetimor për shkarkimin e Metës

para një jave - Zeri

Miratohet raporti përfundimtar i Komisionit Hetimor. Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruci bën me dije se kanë votuar pro 104 deputetë, 7 kundër, 2 abstenim dhe 1 fletë votimi ishte e pavlefshme.

Shkarkimi i presidentit të Shqipërisë, Rama: Meta ka mbaruar punë, sot të flasë Kuvendi me votë

para një jave - Telegrafi

Kryeministri Edi Rama ka kërkuar që sot Kuvendi i Shqipërisë të flasë me votë për shkarkimin e presidentit Ilir Meta. Rama duke iu drejtuar Kuvendit, tha se duhet ta shpreh vullnetin e më shumë se 90 për...

FOTO/ Votoi apo jo për shkarkimin e ish aleatit të tij? Rama largohet “sa hap mbyll sytë” nga Kuvendi

para një jave - Top Channel

Ndonëse kishte kohën më të madhe në dispozicion për të folur për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta, kryeministri Edi Rama ka folur vetëm 2 minuta në foltore dhe është larguar nga Kuvendi. Në pamje duket...

“Meta ka mbaruar punë!”/ Rama: Keqardhje për mikun tonë të dikurshëm! Sot parlamenti të flasë me votë

para një jave - Top Channel

Kryeministri Edi Rama, duke mos e kursyer ironinë, ka kërkuar që sot Parlamenti të flasë me votë për shkarkimin e Presidentit të Republikës, Ilir Meta dhe të shprehë vullnetin e më shumë se 90% të qytetarëve...

FOTO/ Si e pritën deputetët shkarkimin e Metës? Puthje e përqafime, Valteri ‘përshendet’ me dy gishtat lart

para një jave - Java News

Teksa në Kuvend votohej për një çështje të rëndësishme si shkarkimi i Presidenti të Republikës, deputetët duket se e kanë pritur me sportivitet. Shihet se deputetët e mazhorancës së bashku me ata të opozitës...

104 deputetë pro raportit për shkarkimin e Metës, 7 kundër

para një jave - GazetaBlic

Deputetët kanë votuar në shumicë dërrmuese votash pro raportit të komisionit hetimor për shkarkimin e presidentit Meta. Pro 104 deputetë Kundër 7 Abstenim 2 Të pavflefshme 1 Tashmë pritet që deputetët...

“Meta ka mbaruar punë!”/ Rama: Keqardhje për mikun tonë të dikurshëm! Sot parlamenti të flasë me votë

para një jave - Top Channel

Kryeministri Edi Rama ka kërkuar që sot Parlamenti të flasë me votë për shkarkimin e Presidentit të Republikës, Ilir Meta dhe të shprehë vullnetin e më shumë se 90% të qytetarëve shqiptarë. Më tej kreu...

FOTO/ Rama largohet “sa hap mbyll sytë” nga Kuvendi, vendos të mos votojë për shkarkimin e ish aleatit të tij

para një jave - Top Channel

Ndonëse kishte kohën më të madhe në dispozicion për të folur për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta, kryeministri Edi Rama ka folur vetëm 2 minuta në foltore dhe është larguar nga Kuvendi. Rama zgjodhi...

Deputetët nuk humbin kohë, nis votimi për shkarkimin e Presidentit Meta

para një jave - Top Channel

Deputetët nuk kanë humbur kohë dhe kanë nisur votimin e fshehtë për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta. Ndërkohë të tjerë vijojnë të flasin duke gjykuar mbi veprimet e Metës, që janë konsideruar si shkelje...

VOA për shkarkimin e presidentit: Parlamenti voton, Meta tregon indiferencë

para një jave - Albeu

Në Shqipëri, parlamenti pritet të votojë sot mbi raportin e hartuar nga Komisioni Hetimor i ngritur me kërkesën e e një grupi deputetësh të shumicës socialiste për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta. Komisioni...

Kuvendi miraton raportin e Komisionit Hetimor për shkarkimin e Ilir Metës, ja sa deputetë votuan pro dhe kundër

para një jave - Panorama

Kuvendi ka miratuar me 104 votat pro të mazhorancës raportin e Komsionit Hetimor për shkarkimin e presidentit Ilir Meta. Ndërkaq kundër raportit janë shprehur 7 deputetë, ndërsa 2 të tjerë kanë abstenuar....

Balla: Meta i fshehur pas vrasjes së Xhuvanit në Elbasan, Moisiu presidenti më i mirë ndër vite

para një jave - ABC News

Kreu I grupit të Partisë Socialiste, Taulant Balla në fjalën e tij në seancën për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta ka sjellë në vëmendje sërish ngjarjen e ndodhur në Elbasan pak para zgjedhjeve ku humbi...

Kuvendi miraton raportin e komisionit për shkarkimin e presidentit Meta, kush votoi kundër

para një jave - ABC News

Me 107 vota pro dhe 7 kundër, Kuvendi i Shqipërisë ka miratuar raportin me gjetjet e shkeljeve të presidentit Ilir Meta nga Komisioni Hetimor. Kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi tha se dy vota kanë qenë abstenim...

‘Fjalën e fundit e ka Gjykata’/ U shkarkua nga Kuvendi, mediat SERBE jehonë vendimit për Metën, ja çfarë shkruajnë

para një jave - Dosja.al

Ilir Meta 9 Qershor, 2021 18:38 BEOGRAD – “ Fati i Ilir Metës tani është në duart e Gjykatës Kushtetuese, e cila ka fjalën e fundit,”-kështu e nisin artikullin për shkarkimin e presidentit mediat serbe....

Rama i bën thirrje të 122 deputetëve: Shkarkoni Metën, 90% e shqiptarëve kërkon ikjen e tij

para një jave - NOA

Kryeministri Edi Rama i ka bërë thirrje parlamentit të votojë pro shkarkimit të presidentit Ilir Meta. Gjatë fjalës së tij zoti Rama akuzoi presidentin se ka poshtëruar Kushtetutën e Republikës së Shqipërisë...

104 deputetë votojnë pro raportit për Komisionin Hetimor kundër Metës

para një jave - Vizion Plus

Miratohet raporti përfundimtar i Komisionit Hetmimor për shkarkimin e presidentit Ilir Meta. Raporti është votuar nga 104 deputetë.

VOA: Parlamenti diskuton për shkarkimin e presidentit, Meta tregon indiferenc%

para një jave - ABC News

Në Shqipëri, parlamenti pritet të votojë sot mbi raportin e hartuar nga Komisioni Hetimor i ngritur me kërkesën e e një grupi deputetësh të shumicës socialiste për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta. Komisioni...

Balla: Metën po e mbrojnë këtu dy ballista, shpresoj që asambli mos t’i ketë kënduar këngën e Hajredin Pashës

para një jave - ABC News

Kreu i Grupit Parlamentar i Partisë Socialiste, Taulant Balla ka deklaruar se Ilir Meta ka humbur të drejtën për të qenë president. Nga foltorja e Kuvendit, teksa sot do të votohet shkarkimi për kreun...

Shkarkimi i Presidentit Meta, 10 vota më shumë se shumica e cilësuar në Kuvend

para një jave - NOA

Parlamenti votoi raportin për shkarkimin shkarkimin e Presidentit Ilir Meta duke ofruar 104 vota pro, 7 abstenime dhe dy kundër. Nga 94 që është votimi i cilësuar, shkarkimi i Metës mori kështu edhe 10...

Shtatë deputetët që votuan kundër shkarkimit të Ilir Metës

para një jave - Arbresh

Me 104 vota pro, 7 kundër dhe 3 abstenim Kuvendi i Shqipërisë për herë të parë në historinë e pluralizmit votoi shkarkimin e një Presidenti. Por fjalën e fundit për fatin e Ilir Metës e ka Gjykata Kushtetuese...

Klotilda Bushka përmend studimin e Universitetit të Çikagos: Shkarkimi i presidentit nuk është rrezik për demokracinë

para një jave - Top Channel

Klotilda Bushka, anëtarja e Komisionit Hetimor ka folur në Kuvend për shkeljet e Presidentit Ilir Meta duke thënë se procedura për shkarkimin e tij nuk duhet të shihet si rrezik për demokracinë. Për këtë...

“Pavarësisht votimit në Kuvend, fjalën e fundit e ka…”, Zëri i Amerikës reagon për shkarkimin e presidentit Ilir Meta

para një jave - Shekulli

Publikuar më 09.06.2021 nga E. V Në Shqipëri, parlamenti pritet të votojë sot mbi raportin e hartuar nga Komisioni Hetimor i ngritur me kërkesën e e një grupi deputetësh të shumicës socialiste për shkarkimin...

Rama: Shkarkimi i Metës është i pakthyeshëm

para një jave - Alsat-M

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka deklaruar se shkarkimi i presidentit Ilir Meta është i pakthyeshëm. Në seancën e Kuvendit, e cila ka nisur orë më parë, Rama tha se Meta si president ka turpëruar...

Rama: Keqardhje për mikun tim, Meta ka humbur të drejtën për të qenë President

para një jave - Klan Kosova

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, është shprehur sot se Presidenti Ilir Meta ka humbur çdo të drejtë për të qenë në krye të shtetit shqiptar. Gjatë fjalimit, Rama tha se Meta ka tradhtuar popullin shqiptar...

Nis seanca për shkarkimin e presidentit Ilir Meta

para një jave - Kallxo

Deputetët e Kuvendit të Shqipërisë janë mbledhur për të votuar për shkarkimin e Ilir Metës nga pozita e presidentit të vendit. Në këtë përballje finale me Ilir Metën socialistëve u duhen 94 vota të cilat...

PROCEDURA NJË MË NJË! Ja çfarë ndodh tani pas vendimit të Kuvendit për shkarkim të Metës, hapat ligjorë dhe skenarët që prëcaktojnë “fatin” e presidentit

para një jave - Dosja.al

Ilir Meta 9 Qershor, 2021 18:02 TIRANË – Sot Kuvendi votoi me 104 vota “pro” për shkarkimin e presidentit Ilir Meta, por ky nuk ëshët fundi. Vendimi i marrë sot nga deputetët do të duhet që të dorëzohet...

"Tani të flasë parlamenti me votë", Rama: Shqipëria nuk mund ta mbajë më në kurriz Metën

para një jave - Gazeta Express

Kryeministri Edi Rama këtë të mërkurë pas përfundimit të vizitës së tij dy ditore në Bullgari dhe në Rumani është kthyer në Kuvend për të votuar shkarkimin e presidentit të Republikës Ilir Meta. Rama në...

Rama: Meta ka humbur të drejtën për të qenë President

para një jave - Insajderi

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, është shprehur sot se Presidenti, Ilir Meta ka humbur çdo të drejtë për të qenë në krye të shtetit shqiptar, shkruan Insajderi. Gjatë fjalimit, Rama tha se Meta ka turpëruar...

Shkarkimi i Ilir Metës/ Taulant Balla: Puna jonë në marrëdhënie me të mbyllet këtu!

para një jave - Java News

Kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla, pas miratimit të shkarkimit të Presidentit të Republikës, Ilir Meta nga detyra ka thënë se fjalën e fundit e ka Gjykata Kushtetuese. Balla i kërkoi kolegëve...

Rama: Ilir Meta ka humbur çdo të drejtë për të qenë President

para një jave - Klan

Rama: Ilir Meta ka humbur çdo të drejtë për të qenë President Kryeministri Edi Rama është shprehur sot se Presidenti Ilir Meta ka humbur çdo të dretjë për të qenë në krye të shtetit shqiptar. Në një fjalë...

PD merr në mbrojtje ‘Tregtarin e Venedikut’: Shkarkimi i Metës, akt i regjimit Rama-Doshi

para një jave - Java News

Partia Demokratike ka reaguar pas shkarkimit të Presidentit Ilir Meta nga Parlamenti. Selia blu është bërë merak për Ilir Metën, që Lulzim Basha e akuzonte publikisht dikur si “tregat i Venedikut” dhe...

Kuvendi i Shqipërisë voton shkarkimin e Ilir Metës nga pozita e presidentit

para një jave - Shenja

Miratohet raporti i Komisionit Hetimor për shkarkimin e Ilir Metës nga pozita e presidentit të Shqipërisë. Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruci bën me dije se kanë votuar pro 104 deputetë, 7 kundër, 2 abstenim...

“Keqardhje për mikun tim të dikurshëm Ilir”, Rama: Shqipëria nuk mund ta mbajë më në kurriz Metën, tani të flasë parlamenti me votë

para një jave - BalkanWeb

“Ilir Meta ka poshtëruar Kushtetutën e Republikës së Shqipërisë”. Kështu deklaroi Kryeministri Edi Rama në seancën e sotme ku pritet shkarkimi i Presidentit. “Ilir Meta ka shembur institucionin e garantit...

Rama: Keqardhje për mikun tim, Meta ka humbur të drejtën për të qenë President

para një jave - GazetaBlic

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, është shprehur sot se Presidenti Ilir Meta ka humbur çdo të drejtë për të qenë në krye të shtetit shqiptar. Gjatë fjalimit, Rama tha se Meta ka tradhtuar popullin shqiptar...

Milazim Krasniqi: Për keqardhje që Meta përfundoi karrierën si përçarës

para një jave - Periskopi

Ilir Meta mund të bëhet presidenti i parë i shkarkuar i Shqipërisë, që kur vendi rrëzoi komunizimin. Çështja e shkarkimit të tij pritet të finalizohet nga Gjykata Kushtetuese, e cila ka afat tre muaj për...

Shkarkimi i presidentit, Balla: Puna jonë në marrëdhënie me Ilir Metën mbyllet këtu

para një jave - Lexo

Kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla, pas miratimit të shkarkimit të Presidentit të Republikës, Ilir Meta nga detyra ka thënë se fjalën e fundit e ka Gjykata Kushtetuese. Balla i kërkoi kolegëve...

Rama ndjenë keqardhje për Metën, thotë së ka humbur të drejtën për të qenë President

para një jave - Indeks online

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, është shprehur sot se Presidenti Ilir Meta ka humbur çdo të drejtë për të qenë në krye të shtetit shqiptar. Gjatë fjalimit, Rama tha se Meta ka tradhtuar popullin shqiptar...

Milazim Krasniqi: Për keqardhje që Meta përfundoi karrierën si përçarës

para një jave - Gazeta Metro

Ilir Meta mund të bëhet presidenti i parë i shkarkuar i Shqipërisë, që kur vendi rrëzoi komunizimin. Çështja e shkarkimit të tij pritet të finalizohet nga Gjykata Kushtetuese, e cila ka afat tre muaj për...

Rama në seancë: Shkarkimi i Metës është i pakthyeshëm

para një jave - Bota Sot

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka deklaruar se shkarkimi i presidentit Ilir Meta është i pakthyeshëm. Në seancën e Kuvendit, e cila ka nisur orë më parë, Rama tha se Meta si president ka turpëruar...

“Meta ka turpëruar Shqipërinë dhe popullin shqiptar”, Rama nga parlamenti: Keqardhje për mikun tim të dikurshëm Ilir

para një jave - Shekulli

Publikuar më 09.06.2021 nga Daniela Grrica Kryeministri Edi Rama është kthyer në Shqipëri mëngjesin e sotëm, pas vizitës në Hungari e Bullgari, për të marrë pjesë në seancën e Kuvendit që po diskutohet...

Rama: Shqipëria nuk mund ta mbajë më në kurriz Metën,

para një jave - RTK

Kryeministri Edi Rama nuk e ka humbur seancën e sotme ku pritet të votohet shkarkimi i presidentit të Republikës, Ilir Meta, i vendosur në këtë detyrë nga po kjo maxhorancë. Rama, i cili ishte në vizitë...

Deputetët nuk humbin kohë, nis votimi për shkarkimin e presidentit Meta

para një jave - RTK

Deputetët nuk kanë humbur kohë dhe kanë nisur votimin e fshehtë për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta. Ndërkohë të tjerë vijojnë të flasin duke gjykuar mbi veprimet e Metës, që janë konsideruar si shkelje...

Krasniqi: Për keqardhje që Meta përfundoi karrierën si përçarës

para një jave - KosovaPress

Ilir Meta mund të bëhet presidenti i parë i shkarkuar i Shqipërisë, që kur vendi rrëzoi komunizimin. Çështja e shkarkimit të tij pritet të finalizohet nga Gjykata Kushtetuese, e cila ka afat tre muaj për...

Krasniqi: Për keqardhje që Meta përfundoi karrierën si përçarës, ja cili politikan shfrytëzoi situatën

para një jave - Bota Press

Ilir Meta mund të bëhet presidenti i parë i shkarkuar i Shqipërisë, që kur vendi rrëzoi komunizimin. Çështja e shkarkimit të tij pritet të finalizohet nga Gjykata Kushtetuese, e cila ka afat tre muaj për...

Kuvendi votoi shkarkimin e Ilir Metës, por fjala e fundit i mbetet Gjykatës Kushtetuese, ja çfarë parashikohet në ligj

para një jave - Zyrtare

Mesditën e së mërkurës Kuvendi votoi për shkarkimin nga detyra të Presidentit të vendit, por që Ilir Meta të largohet nga posti më i lartë shtetëror fjala e fundit i mbetet Gjykatës Kushtetuese. Në disa...

“Keqardhje për mikun tim të dikurshëm”/ Rama-Metës: Ke turpëruar Shqipërinë

para një jave - Vizion Plus

Kryeministri Edi Rama tha gjatë fjalës s tij në seancçën ku do votohet raporti për shkarkimin ose jo të Presidentit, se Ilir Meta ka dhunuar kufirin jetik të ndarjes së pushteteve dhe ka poshtëruar Kushtetutën....

Emrat/ Kush janë 7 deputetët që votuan kundër shkarkimit të Presidentit Meta

para një jave - Almakos

Kuvendi ka votuar sot shkarkimin e Presidentit Ilir Meta me 104 vota pro, ndërsa 7 deputetë kanë votuar kundër. “BalkanWeb” mëson se deputetët që kanë votuar kundër shkarkimit të Metës janë Lefter Maliqi,...

Rama në Kuvend: Shqipëria s’mund ta mbajë më në kurriz Ilir Metën

para një jave - Albeu

Kryeministri Edi Rama në fjalën e tij në seancën e mbledhur për shkarkimin e presidentit të vendit Ilir Meta, u shpreh se janë mbi 90% e qytetarëve që duan shkarkimim e Metës. Ndërsa theksoi se “Meta i...

Rama: Shkarkimin e Metës e duan mbi 90% e shqiptarëve, Kuvendi s’do ngurrojë

para një jave - Mapo

Kryeministri Edi Rama u shpreh sot gjatë seancës së jashtëzakonshme të Kuvendit se shkarkimin e presidentit Ilir Meta e duan mbi 90% e shqiptarëve. Nga foltorja e Kuvendit, kreu i qeverisë tha se Meta...

Seanca për shkarkimin e Metës, Rama: Më vjen keq për mikun e djeshëm, por nuk mund të jetë President

para një jave - Zeri

Në fjalën e tij në Kuvend gjatë seancë për shkarkimin e presidenti Ilir Meta, kryeministri Rama tha se kreu i shtetit ka tradhtuar misionin e presidentit të Shqipërisë, ka poshtëruar Kushtetutën dhe ka...

Votimi për Metën: Rama nuk shkon tek dhomat e fshehta, ja ku voton për shkarkimin e kreut të shtetit

para një jave - Lexo

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur në Kuvend për të votuar për shkarkimin e Ilir Metës. Ndryshe nga pjesa tjetër e deputetëve, Rama mori fletën e votimit dhe nuk shkoi drejt dhomave të fshehta, por votoi...

Kuvendi e bën shembull Ilir Metën! Shkarkohet me 104 vota PRO si President

para një jave - Java News

Ilir Meta ka hyrë sot në histori si Presidenti i parë i shkarkuar nga Kuvendi i Shqipërisë. Votimi i fshehtë u zhvillua në sallën e seancave plenare. Rezultati i votimit u bë publik nga deputeti Alket...

Kuvendi voton shkarkimin e Metës, presidenti i parë në histori që “pushohet” nga deputetët

para një jave - InfoShqip

Me 104 vota pro, 7 kundër dhe 2 abstenim Kuvendi i Shqipërisë ka miratuar shkarkimin e presidentit Ilir Meta. Tashmë fati i presidentit Ilir Meta do të varet nga Gjykata Kushtetuese e cila do të hetojë...

“Sjelljet e Metës kanë cenuar imazhin e Presidencës”, Bushka: Shkarkimi i presidentit, asnjë pasojë në demokracinë e vendit

para një jave - BalkanWeb

TIRANË Përfaqësuesja e PS-së, Klotilda Bushka, në fjalën e saj në parlament, deklaroi se sjelljet e Metës, ndër të tjera, kanë cenuar imazhin e Presidencës. Bushka thekson se pas shkarkimit të presidentit,...

“Keqardhje për mikun tim të dikurshëm”/ Rama-Metës: Tradhtove Shqipërinë

para një jave - Vizion Plus

Ndërsa deputetët votojnë një nga një shkarkimin e presidentit, Kryeministri Edi Rama tha se Ilir Meta ka dhunuar kufirin jetik të ndarjes së pushteteve dhe ka poshtëruar Kushtetutën. Nga foltorja e Parlamentit...

VOA për shkarkimin e presidentit: Parlamenti voton, Meta tregon indiferencë

para një jave - Tetova Sot

Në Shqipëri, parlamenti pritet të votojë sot mbi raportin e hartuar nga Komisioni Hetimor i ngritur me kërkesën e e një grupi deputetësh të shumicës socialiste për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta. Komisioni...

Shkarkimi i Presidentit/ Rama në Kuvend: Shqipëria s’mund ta mbajë më në kurriz Ilir Metën

para një jave - Panorama

Kryeministri Edi Rama kishte zgjedhur një fjalim të shkurtër dhe konçiz sot në Kuvend, për t’ju drejtuar deputetëve që të votojnë pa ngurim shkarkimin e presidentit të vendit Ilir Meta. Në fjalën e tij...

Shkarkimi i presidentit, Rama: Meta ka humbur të gjitha shanset për t’u kthyer në binarët ligjor

para një jave - ABC News

Kryeministri Edi Rama këtë të mërkurë pas përfundimit të vizitës së tij dy ditore në Bullgari dhe në Rumani është kthyer në Kuvend për të votuar shkarkimin e presidentit të Republikës Ilir Meta., Rama...

Kuvendi e bën shembull Ilir Metën! Shkarkohet me 105 vota PRO si President

para një jave - Java News

Ilir Meta ka hyrë sot në histori si Presidenti i parë i shkarkuar nga Kuvendi i Shqipërisë. Votimi i fshehtë u zhvillua në sallën e seancave plenare. Rezultati i votimit u bë publik nga deputeti Alket...

Lajmi i fundit/ Ilir Meta shkarkohet nga Kuvendi, ja sa deputetë votuan pro shkarkimit të tij

para një jave - Lexo

Maxhoranca parlamentare ka votuar pro shkarkimit të Ilir Metës nga posti i Presidentit të Republikës. Në votim kanë marrë pjesë 115 deputetë, pasi nga 122 deputetë kanë munguar shtatë prej tyre. Pak më...

Shkarkohet presidenti Meta me 105 vota pro, tani topi është në ‘Kushtetuese’

para një jave - Infokusi

Ka përfundur proçesi i numërimit të votave për shkarkimin e presidentit Meta, ku rezuilton se 105 deputetë votuan pro shkarkimit, 7 kundër dhe 3 abstenuan. Tani topi është në gjykatën Kushtetuese nëse...

Shkarkimi i Metës, Balla: Dhuratë e bukur në prag të 30-vjetorit të PS

para një jave - Dosja.al

Taulant Balla 9 Qershor, 2021 17:02 TIRANË – Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla ka publikuar foton, ku shfaqet duke votuar Pro shkarkimit nga detyra të Presidentit Ilir Meta....

“I keqardhur”/ Balla: Askush nuk e ka përdhunuar më shumë se sa Meta institucionin e Presidencës!

para një jave - Java News

Mes ironisë, kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla deklaroi se presidenti Ilir Meta nuk përfaqëson më unitetin e popullit shqiptar, siç është dhe misioni i presidentit të Republikës. Nga foltorja...

Hyseni lexon raportin për shkarkimin e Ilir Metës: Presidenti ka kryer shkelje të rënda! Nxiti dhunë dhe dëmtoi imazhin e Shqipërisë

para një jave - Top Channel

Kreu i Komisionit Hetimor për shkarkimin e Metës, Alket Hyseni po lexon raportin me gjetjet dhe shkeljet e Kushtetutës që supozon që i ka kryer Presidenti. Ai ishte i pari, të cilit iu dha fjala në seancën...

Reagimet pas shkarkimit të Metës

para një jave - Bota Press

Në Kuvendin e Shqipërisë, deputetët kanë votuar në favor të shkarkimit të presidentit, Ilir Meta me 104 vota, duke thënë se ai ka kryer shkelje të rënda të Kushtetutës. Pas një debati që zgjati rreth katër...

Kuvendi i Shqipërisë do të votojë për shkarkimin e presidentit

para një jave - Koha.mk

Në Kuvendin e Shqipërisë sot votohet për shkarkimin e presidentit të Republikës, Ilir Meta, pasi deputetët e Partisë Socialiste në pushtet ngritën një Komision Hetimor parlamentar, i cili gjeti 17 shkelje...

Shkarkimi i Metës, Balla: Fjalën e fundit e ka Kushtetuesja

para një jave - Epoka e Re

Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste (PS), Taulant Balla, pas shkarkimit të presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta nga deputetët e Kuvendit,  ka thënë se fjalën e fundit e ka Gjykata Kushtetuese....

Klotilda Bushka përmend studimin e Universitetit të Çikagos: Shkarkimi i presidentit nuk është rrezik për demokracinë

para një jave - Bota Sot

Klotilda Bushka, anëtarja e Komisionit Hetimor ka folur në Kuvend për shkeljet e Presidentit Ilir Meta duke thënë se procedura për shkarkimin e tij nuk duhet të shihet si rrezik për demokracinë. Për këtë...

“Meta nuk përfaqëson më as unitetin e opozitës”/ Balla: PS asnjë synim për të marrë pozicionin e Presidentit

para një jave - Lexo

Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla deklaroi sot në Kuvend se “prej 25 prillit Ilir Meta nuk përfaqëson më as unitetin e opozitës dhe jo më unitetin kombëtar. Balla shprehu...

Komisioni hetimor lexon raportin në Kuvend: Presidenti e ka shkelur rëndë Kushtetutën

para një jave - NOA

Kryetari i Komisionit Hetimor për shkarkimin e Presidentit, Alket Hyseni prezantoi në Kuvend raportin e komisionit për shkarkimin e Metës. Ai thekson se, “Komisioni u bazua në faktet dhe rrethanat që u...

Kuvendi i Shqipërisë voton PRO shkarkimit të presidentit Ilir Meta

para një jave - Tetova Sot

Miratohet raporti përfundimtar i Komisionit Hetimor. Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruci bën me dije se kanë votuar pro 104 deputetë, 7 kundër, 2 abstenim dhe 1 fletë votimi ishte e pavlefshme.Vendimi do...

Fillon seanca për shkarkimin e presidentit Meta, akuzohet për 16 shkelje kushtetuese

para një jave - Telegrafi

Në Kuvendin e Shqipërisë ka nisur rreth orës 10:00 seanca për të votuar, si asnjëherë më parë, shkarkimin e presidentit të republikës. Kreu i Komisionit Hetimor, Alket Hyseni prezantoi para deputetëve...

Kuvendi e ftoi të merrte pjesë në seancën për shkarkimin e tij, Meta e refuzon

para një jave - Top Channel

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka refuzuar që të marrë pjesë në seancën e ditës së sotme plenare, ku pritet që të votohet shkarkimi i tij. Kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi tha se nëse Kreu i Shtetit zgjedh...

Shqipëri, parlamenti diskuton për shkarkimin e Presidentit Meta

para një jave - Zëri i Amerikës

Në Shqipëri, parlamenti pritet të votojë sot mbi raportin e hartuar nga Komisioni Hetimor i ngritur me kërkesën e e një grupi deputetësh të shumicës socialiste për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta. Komisioni...

Kuvendi i Shqipërisë voton PRO shkarkimit të presidentit Ilir Meta

para një jave - Lajmi.net

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruci bën me dije se kanë votuar pro 104 deputetë, 7 kundër, 2 abstenim dhe 1 fletë votimi ishte e pavlefshme. Vendimi do i dërgohet Gjykatës Kushtetuese, të cilës i mbetet të...

104 deputetë pro raportit për shkarkimin e Metës, 7 kundër

para një jave - Infokusi

Deputetët kanë votuar në shumicë dërrmuese votash pro raportit të komisionit hetimor për shkarkimin e presidentit Meta. Pro 104 deputetë Kundër 7 Abstenim 2 Të pavflefshme 1 Tashmë pritet që deputetët...

Kuvendi miraton raportin e komisionit për shkarkimin e presidentit Meta, kush votoi kundër

para një jave - InfoShqip

Miratohet raporti i Komisionit Hetimor për shkarkimin e Ilir Metës nga pozita e presidentit të Shqipërisë. Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi bën me dije se kanë votuar pro 104 deputetë, 7 kundër, 2 abstenim...

Kuvendi voton sot projektvendimin për shkarkimin e Presidentit

para një jave - Zhurnal

Kuvendi i Shqipërisë është mbledhur sot në seancë plenare për të shqyrtuar projektvendimin për shkarkimin nga detyra të Presidentit të Republikës për shkak të shkeljeve të rënda. Kuvendi i Shqipërisë do...

Fillon seanca për shkarkimin e presidentit Meta, akuzohet për 16 shkelje kushtetuese

para një jave - GazetaBlic

Në Kuvendin e Shqipërisë ka nisur rreth orës 10:00 seanca për të votuar, si asnjëherë më parë, shkarkimin e presidentit të republikës. Kreu i Komisionit Hetimor, Alket Hyseni prezantoi para deputetëve...

Shkarkimi i Metës, PD: Vendim antikushtetues i Kuvendit njëpartiak

para një jave - Arbresh

Partia Demokratike e Shqipërisë ka reaguar pas vendimit të Kuvendit për shkarkimin e presidentit Ilir Meta. Në reagimin e PD-së, thuhet se ky ishte një vendim antikushtetues i një Kuvendi njëpartiak. Deklarata...

Me 104 vota pro votohet raporti i Komisionit Hetimor, pritet votimi përfundimtar për shkarkimin e Metës

para një jave - Lexo

Votohet me 104 pro 7 kundër 2 abstenim dhe 1 e pavlefshme, raporti i Komisionit Hetimor për shkarkimin e presidentit Ilir Meta. Pritet votimi përfundimtar.

Shkarkimi i Ilir Metës, Kuvendi voton me 104 vota PRO raportin e Komisionit Hetimor

para një jave - Java News

Kuvendi i Shqipërisë ka miratuar raportin e Komisionit Hetimor për shkarkimin e Ilir Metës me 104 vota pro. Ndërkohë 7 deputetë kanë votuar kundër dhe 1 ka abstenuar. Gjithashtu një fletë votimi ka rezultuar...

Parlamenti shkarkon Presidentin Ilir Meta

para një jave - Zyrtare

Kuvendi i Shqipërisë ka marrë sot vendimin për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta. Deputetët për gati tre orë kanë debatuar me njëri-tjetrin nëse duhet shkarkuar Meta nga detyra apo jo. Në fund 104 deputetë...

105 vota pro! U shkarkua nga Kuvendi, nisin reagimet nga politika, Meta i qetë, shpërndan gafën e deputetit: Ju uroj një pasdite të qetë! PD: Kushtetuesja të refuzojë farsën

para një jave - Dosja.al

Foto ilustruese 9 Qershor, 2021 16:06 TIRANË – Me 105 vota ‘pro’ deputetët e Kuvendit të Shqipërisë vendosën që të shkakojnë nga detyra presidentin Ilir Meta. Pas përfundimit të numërimit, nisën reagimet,...

Kryeministri Rama: Shkarkimi i Metës i pakthyeshëm

para një jave - Tetova Sot

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka deklaruar se shkarkimi i presidentit Ilir Meta është i pakthyeshëm. Në seancën e Kuvendit, e cila ka nisur orë më parë, Rama tha se Meta si president ka turpëruar...

PD reagon për shkarkimin e Metës: Gjykata Kushtetuese të ruajë paanësinë

para një jave - KosovaPress

Partia Demokratike në Shqipëri ka reaguar pas vendimit të Kuvendit për shkarkimin e presidentit, Ilir Meta, raporton KosovaPress. Në një deklaratë të kësaj partie, shkarkimi i Metës është cilësuar si ‘sulm...

Pas shkarkimit të Metës, Balla shfaqet i lumtur: Mbarësi e madhe filloi sepse nisi dhe shiu

para një jave - Dosja.al

Taulant Balla 9 Qershor, 2021 15:55 TIRANË – Kryetari i grupit parlamentar të partisë Socialiste, Taulant Balla, është shfaqur i lumtur për mediat pas vendimit që doli nga Kuvendi për shkarkimin e Metës....

PD reagon për shkarkimin e Metës: Gjykata Kushtetuese të ruajë paanësinë

para një jave - ATV Live

Partia Demokratike në Shqipëri ka reaguar pas vendimit të Kuvendit për shkarkimin e presidentit, Ilir Meta. Në një deklaratë të kësaj partie, shkarkimi i Metës është cilësuar si ‘sulm antikushtetues i...

Nis seanca për shkarkimin e Metës, Alket Hyseni prezanton raportin, ndiqni “Live” seancën

para një jave - Gazeta Express

Kuvendi i Shqipërisë ditën e sotme është mbledhur në seancë plenare për të shqyrtuar projektvendimin për shkarkimin nga detyra të Presidentit të Republikës për shkak të shkeljeve të rënda. Do të shqyrtohet...

Nis seanca parlamentare për shkarkimin e Presidentit Meta

para një jave - Klan

Në foto: Alket Hyseni, kreu i Komisionit Hetimor për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta Nis seanca parlamentare për shkarkimin e Presidentit Meta Parlamenti po zhvillon seancën parlamentare ku do të votohet...

Rama në Kuvend: “Meta ka mbaruar punë!”

para një jave - Infokusi

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka deklaruar se shkarkimi i presidentit Ilir Meta është i pakthyeshëm. Në seancën e Kuvendit, e cila ka nisur orë më parë, Rama tha se Meta si president ka turpëruar...

Shkarkimi i Metës, Partia Demokratike: Gjykata Kushtetutese të refuzojë shkarkimin e Presidentit të Republikës

para një jave - Dosja.al

Partia Demokratike 9 Qershor, 2021 15:46 DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE TË SHQIPËRISË Sulmi antikushtetues i Parlamentit ilegjitim mbi Institucionin e Presidentit të Republikës është akt që thellon edhe...

Parlamenti shkarkon presidentin Ilir Meta

para një jave - Epoka e Re

Mazhoranca parlamentare në Shqipëri ka votuar pro shkarkimit të Ilir Metës nga posti i presidentit të Republikës. Në votim kanë marrë pjesë 115 deputetë, pasi nga 122 deputetë sa ishin të pranishëm kanë...

Shkarkimi i Ilir Metës, Kuvendi i Shqipërisë mblidhet për votim

para një jave - Telegrafi

Kuvendi i Shqipërisë do të mblidhet në orën 10;00, ku do të miratojë raportin dhe propozimin e Komisionit Hetimor për largimin e parakohshëm të presidentit Ilir Meta me argumentin se ka shkelur rëndë Kushtetutën....

LAJM I FUNDIT/ Shkarkimi i Presidentit Meta, reagon PD: Vendim antikushtetues, Edi Rama ka përdhosur kushtetutën

para një jave - FaxWeb

DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE TË SHQIPËRISË Sulmi antikushtetues i Parlamentit ilegjitim mbi Institucionin e Presidentit të Republikës është akt që thellon edhe më shumë tiparet antidemokratike të regjimit...

Kuvendi voton sot projektvendimin për shkarkimin e Presidentit, Hyseni prezanton raportin, ndiqni “Live” seancën

para një jave - BalkanWeb

Kuvendi i Shqipërisë është mbledhur sot në seancë plenare për të shqyrtuar projektvendimin për shkarkimin nga detyra të Presidentit të Republikës për shkak të shkeljeve të rënda. Kuvendi i Shqipërisë do...

Kuvendi i Shqipërisë do të votojë për shkarkimin e presidentit

para një jave - Kallxo

Në Kuvendin e Shqipërisë sot votohet për shkarkimin e presidentit të Republikës, Ilir Meta, pasi deputetët e Partisë Socialiste në pushtet ngritën një Komision Hetimor parlamentar, i cili gjeti 17 shkelje...

104 deputetë votojnë pro shkarkimit të Metës

para një jave - Zyrtare

Kuvendi i Shqipërisë ka marrë sot vendimin për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta. Deputetët për gati tre orë kanë debatuar me njëri-tjetrin nëse duhet shkarkuar Meta nga detyra apo jo. Në fund 104 deputetë...

“Mbarësi e madhe filloi sepse nisi dhe shiu”, Balla flet pas shkarkimit të Metës: I shkarkuari duhet të presë vendimin e gjykatës tashmë

para një jave - FaxWeb

Taulant Balla Mbarësi e madhe filloi sepse filloi dhe shiu. Unë shumë shkurtimisht dua t’i falenderoj të gjithë deputetët e kuvendit në fund të fundit jemi Republikë parlamentare dhe kuvendi është organi...

Kuvendi i Shqipërisë do të votojë për shkarkimin e presidentit

para një jave - Evropa e Lirë

Në Kuvendin e Shqipërisë sot votohet për shkarkimin e presidentit të Republikës, Ilir Meta , pasi deputetët e Partisë Socialiste në pushtet ngritën një Komision Hetimor parlamentar, i cili gjeti 17 shkelje...

Kuvendi e ftoi të merrte pjesë në seancën për shkarkimin e tij, Meta e refuzon

para një jave - Bota Sot

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka refuzuar që të marrë pjesë në seancën e ditës së sotme plenare, ku pritet që të votohet shkarkimi i tij. Kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi tha se nëse Kreu i Shtetit zgjedh...

Fillon seanca për shkarkimin e presidentit Meta, akuzohet për 16 shkelje kushtetuese

para një jave - Indeks online

Në Kuvendin e Shqipërisë ka nisur rreth orës 10:00 seanca për të votuar, si asnjëherë më parë, shkarkimin e presidentit të republikës. Kreu i Komisionit Hetimor, Alket Hyseni prezantoi para deputetëve...

Fillon seanca për shkarkimin e presidentit Meta, akuzohet për 16 shkelje kushtetuese

para një jave - Insajderi

Në Kuvendin e Shqipërisë ka nisur rreth orës 10:00 seanca për të votuar shkarkimin e presidentit të republikës, Ilir Meta, shkruan Insajderi. Kreu i Komisionit Hetimor, Alket Hyseni prezantoi para deputetëve...

Kuvendi voton për shkarkimin e Ilir Metës

para një jave - KosovaPress

Me 105 vota pro, 7 kundër dhe 3 abstenime, deputetët e Kuvendit të Shqipërisë kanë votuar për shkarkimin e presidentit Ilir Meta, raporton KosovaPress. Në Kuvend u prezantua një raport i Komisionit Hetimor,...

Kuvendi voton shkarkimin e Metës, presidenti i parë në histori që “pushohet” nga deputetët

para një jave - Zyrtare

Me 104 vota pro, 7 kundër dhe 2 abstenim Kuvendi i Shqipërisë ka miratuar shkarkimin e presidentit Ilir Meta. Tashmë fati i presidentit Ilir Meta do të varet nga Gjykata Kushtetuese e cila do të hetojë...

Votuan shkarkimin e Metës, kush ishin deputetët që nuk morën pjesë në seancën e sotme

para një jave - Dosja.al

Ilir Meta 9 Qershor, 2021 15:18 TIRANË – Shtatë deputetë kanë zgjedhur të mos jenë në sallën e parlamentit këtë të mërkurë për arsye që nuk dihen. Ata janë Ambra Borova, Rudina Hajdari, Enada Kapllani,...

Shkarkimi i Metës – sot votohet në Kuvendin e Shqipërisë

para një jave - Koha.net

Kuvendi i Shqipërisë do mblidhet sot për të votuar si asnjëherë më parë për shkarkimin e presidentit të Republikës. Mazhorancës socialiste i duhen 94 vota për ta larguar presidentin Ilir Meta nga detyra...

Kuvendi e ftoi të merrte pjeë në seancën për shkarkimin e tij, Meta e refuzon

para një jave - Bota Sot

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka refuzuar që të marrë pjesë në seancën e ditës së sotme plenare, ku pritet që të votohet shkarkimi i tij. Kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi tha se nëse Kreu i Shtetit zgjedh...

Miratohet raporti për shkarkimin e presidentit të Shqipërisë Ilir Meta

para një jave - Daily News

Miratohet raporti përfundimtar i Komisionit Hetmimor për shkarkimin e presidentit të Shqipërisë Ilir Meta. 104 deputetë votuan pro raportit të Komisionit Hetimor “Meta”, 7 të tjerë votuan kundër, 4 abstenuan,...

Miratohet me 104 vota pro raporti i Komisionit Hetimor për shkarkimin e Metës

para një jave - Informatat

Miratohet raporti përfundimtar i Komisionit Hetimor. Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruci bën me dije se kanë votuar pro 104 deputetë, 7 kundër, 2 abstenim dhe 1 fletë votimi ishte e pavlefshme./tch/

LAJM I FUNDIT/ Kuvendi i Shqipërisë shkarkon presidentin Ilir Meta (Si u ndanë votat pro dhe kundër)

para një jave - FaxWeb

Kuvendi i Shqipërisë ka votuar shkarkimin e Ilir Metës si President i Republikës së Shqipërisë. Pro kanë votuar 105 deputë, kundër 7, ndërsa abstenuan 3.

REZULTATI: Parlamenti shkarkon presidentin Meta me 105 vota pro, 7 kundër dhe 3 abstenim

para një jave - Dosja.al

Kuvendi i Shqiperise 9 Qershor, 2021 15:04 TIRANË- Parlamenti ka vendosur për shkarkimin e presidentit Ilir Meta. Me 105 vota pro, 7 kundër dhe 3 abstenim, deputetët kanë vendosur që kreu i shtetit të...

Kuvendi i Shqipërisë mblidhet sot për shkarkimin e Ilir Metës

para një jave - Alsat-M

Kuvendi i Shqipëri sot do të mblidhet për të votuar apo hedhur poshtë nismën për shkarkimin e presidentit, Ilir Meta. Kësisoj, Meta mund të shndërrohet në presidentin e parë shqiptar në histori, i cili...

Hyseni prezanton raportin për shkarkimin e Metës: Presidenti ka shkelur rëndë Kushtetutën

para një jave - Vizion Plus

Në nisje të seancës së sotme paralemenatre, kreu i Komisionit Hetimor, Alket Hyseni ka prezantuar nga foltorja e Kuvendit raportin për shkarkimin e presidentit Ilir Meta. Ai tha se Raporti i Komisionit...

Rama në seancë: Shkarkimi i Metës është i pakthyeshëm

para një jave - Lajmi.net

Në seancën e Kuvendit, e cila ka nisur orë më parë, Rama tha se Meta si president ka turpëruar identitetin kombëtar në arenën ndërkombëtare. Sipas shefit të Ekzekutivit në Shqipëri, Meta ka humbur të gjitha...

“Keqardhje për mikun e dikurshëm”, Rama: Mbi 90% e shqiptarëve duan shkarkimin e Metës

para një jave - Java News

Kryeministri Edi Rama ka folur shkurt për shkarkimin e Ilir Metës. Përmes foltores së kuvendit, ai i është drejtuar deputetëve duke u shprehur se Presidenti i ka konsumuar të gjitha shanset e dhëna. Fjala...

Rama: Meta ka mbaruar punë, keqardhje për mikun tonë të dikurshëm!

para një jave - Flaka

Kryeministri Edi Rama, duke mos e kursyer ironinë, ka kërkuar që sot Parlamenti të flasë me votë për shkarkimin e Presidentit të Republikës, Ilir Meta dhe të shprehë vullnetin e më shumë se 90% të qytetarëve...

Kuvendi voton për shkarkimin e Metës/ Hyseni prezanton raportin: Ia kemi dërguar dhe Presidentit

para një jave - Bota Sot

Kreu i Komisionit Hetimor, Alket Hyseni ka prezanton raportin e Komisionit Hetimor, për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta. Në fjalën e tij gjatë seancës plenare, Hyseni shprehet se Raporti i është dërguar...

Kuvendi voton sot për shkarkimin e Metës, Hyseni prezanton raportin

para një jave - Albeu

Kuvendi i Shqipërisë është mbledhur sot në seancë plenare për të shqyrtuar projektvendimin për shkarkimin nga detyra të Presidentit të Republikës për shkak të shkeljeve të rënda. Kreu i Komisionit Hetimor...

Shkarkimi i Metës – sot votohet në Kuvendin e Shqipërisë

para një jave - Ina

Kuvendi i Shqipërisë do mblidhet sot për të votuar si asnjëherë më parë për shkarkimin e presidentit të Republikës. Mazhorancës socialiste i duhen 94 vota për ta larguar presidentin Ilir Meta nga detyra...

Nis seanca për shkarkimin e Metës, Alket Hyseni prezanton raportin

para një jave - ABC News

Ka nisur seanca plenare, ku sot pritet të votohet shkarkimi i presidentit Ilir Meta. Kreu i Komisionit Hetimor për shkarkimin e kreut tub shtetit ka prezantuar nga foltorja e Kuvendit raportin e hartuar....

Me 107 vota pro dhe 7 kundër, Kuvendi i Shqipërisë miratoi raportin me gjetjet e shkeljeve të Ilir Metës nga Komisioni Hetimor

para një jave - Radio Kosova e Lire

Me 107 vota pro dhe 7 kundër, Kuvendi i Shqipërisë ka miratuar raportin me gjetjet e shkeljeve të presidentit Ilir Meta nga Komisioni Hetimor. Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi tha se dy vota kanë qenë...

U rikthye në Kuvend për të votuar shkarkimin e Metës! Rama me maskë, hedh votën në foltore, largohet nga Parlamenti

para një jave - Dosja.al

Edi Rama 9 Qershor, 2021 14:45 TIRANË – Kryeministri Edi Rama u rikthye në Kuvendin e Shqipërisë, për të hedhur votën e tij për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta. Me maskë, dhe tepër i heshtur, Rama vendosi...

Edi Rama voton në mënyrë demostrative për Metën, nuk shkon fare te dhoma e fshehtë (PAMJET)

para një jave - FaxWeb

Kryeministri Edi Rama ka votuar në mënyrë demostrative për shkarkimin e presidentit Meta, duke mos shkuar fare në dhomat e fshehta. Rama zgjodhi që të votonte duke e vendosur kryqin në fletën e votimit,...

Miratohet raporti i Komisionit Hetimor për shkarkimin e Metës

para një jave - ATV Live

Me 104 vota pro është miratuar raporti i Komisionit Hetimor për shkarkimin e Ilir Metës nga pozita e presidentit të Shqipërisë. Këtë e ka bërë të ditur kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi, i cili ka thënë...

Kuvendi Shqipërsië shkarkon Ilir Metën me 104vota pro

para një jave - Top24

Miratohet raporti përfundimtar i Komisionit Hetimor. Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruci bën me dije se kanë votuar pro 104 deputetë, 7 kundër, 2 abstenim dhe 1 fletë votimi ishte e pavlefshme.Vendimi do...

Kuvend, PS dhe satelitët mblidhen sërish për të shkarkuar Presidentin

para një jave - NOA

Kuvendi i Shqipërisë që kontrollohet plotësisht nga Partia Socialiste me ndihmën e disa deputetëve të listave fundore opozitare, ka nisur para pak minutash një seancë që Gramoz Ruçi e ka cilësuar si të...

Shkarkimi i Ilir Metës, Kuvendi i Shqipërisë mblidhet për votim

para një jave - GazetaBlic

Kuvendi i Shqipërisë do të mblidhet në orën 10;00, ku do të miratojë raportin dhe propozimin e Komisionit Hetimor për largimin e parakohshëm të presidentit Ilir Meta me argumentin se ka shkelur rëndë Kushtetutën....

104 deputetë pro raportit për shkarkimin e Metës, 7 kundër

para një jave - Arbresh

Deputetët kanë votuar në shumicë dërrmuese votash pro raportit të komisionit hetimor për shkarkimin e presidentit Meta. Pro 104 deputetë Kundër 7 Abstenim 2 Të pavflefshme 1 Tashmë pritet që deputetët...

Kuvendi i Shqipërisë voton PRO shkarkimit të presidentit Ilir Meta

para një jave - Almakos

Miratohet raporti përfundimtar i Komisionit Hetimor. Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruci bën me dije se kanë votuar pro 104 deputetë, 7 kundër, 2 abstenim dhe 1 fletë votimi ishte e pavlefshme.Vendimi do...

Miratohet raporti i Komisionit Hetimor për shkarkimin e Metës

para një jave - KosovaPress

Me 104 vota pro është miratuar raporti i Komisionit Hetimor për shkarkimin e Ilir Metës nga pozita e presidentit të Shqipërisë , raporton KosovaPress. Këtë e ka bërë të ditur kryetari i Kuvendit Gramoz...

“Keqardhje për mikun e dikurshëm Ilir”, Rama: 90% e popullit shqiptar kërkon shkarkimin e Metës

para një jave - Java News

Kryeministri Edi Rama ka folur shkurt për shkarkimin e Ilir Metës. Përmes foltores së kuvendit, ai i është drejtuar deputetëve duke u shprehur se Presidenti i ka konsumuar të gjitha shanset e dhëna. “Ilir...

Miratohet me 104 vota pro raporti i Komisionit Hetimor për shkarkimin e Metës

para një jave - Zyrtare

Miratohet raporti përfundimtar i Komisionit Hetimor. Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruci bën me dije se kanë votuar pro 104 deputetë, 7 kundër, 2 abstenim dhe 1 fletë votimi ishte e pavlefshme./tch/ .

Kuvendi “shkarkon” Ilir Metën nga pozita e presidentit

para një jave - Lajm

Miratohet raporti i Komisionit Hetimor për shkarkimin e Ilir Metës nga pozita e presidentit të Shqipërisë. Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi bën me dije se kanë votuar pro 104 deputetë, 7 kundër, 2 abstenim...

Parlamenti voton sot, Meta mund të bëhet Presidenti i parë i shkarkuar nga ligjvënësit në historinë e shtetit shqiptar

para një jave - Top Channel

Nëse dikush mendonte se pas zgjedhjeve të 25 Prillit politika shqiptare do të shkonte me pushime është gabuar! Termometri politik këtë javë pritet të rritet si asnjëherë më parë, duke nisur me ditën e...

Kreu i Komisionit Hetimor për shkarkimin e Metës: Ai nxiti dhunë dhe dëmtoi imazhin e Shqipërisë

para një jave - Lajmi.net

Gjatë fjalimit të tij, Hyseni tha se Meta ka kryer shkelje të rënda, ka nxitur dhunë dhe ka dëmtuar imazhin e Shqipërisë me veprimet e tij të njëanshme. “Për shkak të volumit të madh, raporti i është dërguar...

Bushka për shkarkimin e Metës: Asnjë pasojë në demokracinë e vendit. Sjellja e tij ka cenuar imazhin e Presidencës

para një jave - Java News

Përfaqësuesja e PS-së, Klotilda Bushka, në fjalën e saj në parlament, deklaroi se sjelljet e Metës, ndër të tjera, kanë cenuar imazhin e Presidencës. Bushka thekson se pas shkarkimit të presidentit, vendii...

Kuvendi i Shqipërisë voton shkarkimin e Ilir Metës nga pozita e presidentit

para një jave - Fakti Ditor

Miratohet raporti i Komisionit Hetimor për shkarkimin e Ilir Metës nga pozita e presidentit të Shqipërisë. Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruci bën me dije se kanë votuar pro 104 deputetë, 7 kundër, 2 abstenim...

Lajmi i fundit: Shkarkohet presidenti Ilir Meta

para një jave - Bota Press

Deputetët kanë votuar në shumicë dërrmuese votash pro raportit të komisionit hetimor për shkarkimin e presidentit Meta.Pro 104 deputetëKundër 7 Abstenim 2Të pavflefshme 1Tashmë pritet që deputetët të votojnë...

Raporti për shkarkimin e Metës, 104 pro-7 kundër

para një jave - Gazeta Metro

Deputetët kanë votuar në shumicë dërrmuese votash pro raportit të komisionit hetimor për shkarkimin e presidentit Meta. Pro 104 deputetë Kundër 7 Abstenim 2 Të pavflefshme 1 Tashmë pritet që deputetët...

E FUNDIT: Kuvendi voton për shkarkimin e Ilir Metës

para një jave - Press Online

Miratohet raporti i Komisionit Hetimor për shkarkimin e Ilir Metës nga pozita e presidentit të Shqipërisë. Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruci bën me dije se kanë votuar pro 104 deputetë, 7 kundër, 2 abstenim...

104 deputetë pro raportit për shkarkimin e Metës, 7 kundër

para një jave - Ekonomia Online

Deputetët kanë votuar në shumicë dërrmuese votash pro raportit të komisionit hetimor për shkarkimin e presidentit Meta. Pro 104 deputetë Kundër 7 Abstenim 2 Të pavflefshme 1 Tashmë pritet që deputetët...

104 vota PRO: Kuvendi i Shqipërisë voton shkarkimin e Ilir Metës nga pozita e presidentit

para një jave - Periskopi

Miratohet raporti i Komisionit Hetimor për shkarkimin e Ilir Metës nga pozita e presidentit të Shqipërisë. Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruci bën me dije se kanë votuar pro 104 deputetë, 7 kundër, 2 abstenim...

104 deputetë pro raportit për shkarkimin e Metës

para një jave - Epoka e Re

Deputetët e Kuvendit të Shqipërisë kanë votuar në shumicë dërrmuese votash pro raportit të komisionit hetimor për shkarkimin e presidentit Ilir Meta. Pro këtij raporti kanë votuar 104 deputetë, shtatë...

Klotilda Bushka përmend studimin e Universitetit të Çikagos: Shkarkimi i presidentit nuk është rrezik për demokracinë

para një jave - Lexo

Klotilda Bushka, anëtarja e Komisionit Hetimor ka folur në Kuvend për shkeljet e Presidentit Ilir Meta duke thënë se procedura për shkarkimin e tij nuk duhet të shihet si rrezik për demokracinë. Për këtë...

104 deputetë pro raportit për shkarkimin e Ilir Metës, 7 kundër

para një jave - Bota Press

Deputetët kanë votuar në shumicë dërrmuese votash pro raportit të komisionit hetimor për shkarkimin e presidentit Meta.Pro 104 deputetëKundër 7 Abstenim 2Të pavflefshme 1Tashmë pritet që deputetët të votojnë...

104 deputetë pro raportit për shkarkimin e Metës, 7 kundër

para një jave - Revista Kosovarja

Deputetët kanë votuar në shumicë dërrmuese votash pro raportit të komisionit hetimor për shkarkimin e presidentit Meta. Pro 104 deputetë Kundër 7 Abstenim 2 Të pavflefshme 1 Tashmë pritet që deputetët...

ESKORTA e Ramës bën ”hyrje dalje” në Kuvend, kthehet me urgjencë për të shkarkuar Ilir Metën

para një jave - FaxWeb

Deputetët kanë votuar në shumicë dërrmuese votash pro raportit të komisionit hetimor për shkarkimin e presidentit Meta. Pas rreth 4 orësh diskutimesh, lidhur me gjetjet e Komisionit 104 deputetë kanë qenë...

104 deputetë pro raportit për shkarkimin e Metës, 7 kundër

para një jave - ATV Live

Deputetët kanë votuar në shumicë dërrmuese votash pro raportit të komisionit hetimor për shkarkimin e presidentit Meta. Pro 104 deputetë Kundër 7 Abstenim 2 Të pavflefshme 1 Tashmë pritet që deputetët...

Kryeministri Rama; Shkarkimi Ilir Metës i pakthyshëm

para një jave - Top24

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka deklaruar se shkarkimi i presidentit Ilir Meta është i pakthyeshëm. Në seancën e Kuvendit, e cila ka nisur orë më parë, Rama tha se Meta si president ka turpëruar...

25 pika pse kërkohet shkarkimi i Metës: Përplasjet me Yuri Kim, vrasja e Xhuvanit dhe hetimi për SMV-në

para një jave - Bota Sot

Janë 25 pika ku Komisioni Hetimor do të mbështesë argumentet e tyre sot për t’i kërkuar Kuvendit të votojë për shkarkimin e presidentit Ilir Meta. Raporti i Komisionit do të nisë me një përmbledhje ku...

Kuvendi miraton raportin e Komisionit Hetimor për Presidentin Ilir Meta, me 104 vota pro

para një jave - Dosja.al

Kuvendi 9 Qershor, 2021 14:02 TIRANË – Kuvendi i Shqipërisë ka miratuar raportin e Komisionit Hetimor për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta. Me 104 vota pro, totalisht jashtë parashikimeve, maxhoranca...

104 deputetë pro raportit për shkarkimin e Metës, tani pritet…

para një jave - FaxWeb

Deputetët kanë votuar në shumicë dërrmuese votash pro raportit të komisionit hetimor për shkarkimin e presidentit Meta. Pas rreth 4 orësh diskutimesh, lidhur me gjetjet e Komisionit 104 deputetë kanë qenë...

Rama: Ilir Meta ka mbaruar punë, sot të flasë Kuvendi me votë

para një jave - Info7

Kryeministri Edi Rama ka kërkuar që sot Kuvendi i Shqipërisë të flasë me votë për shkarkimin e presidentit Ilir Meta. Rama duke iu drejtuar Kuvendit, tha se duhet ta shpreh vullnetin e më shumë se 90 për...

Përplasjet me Yuri Kim, vrasja e Xhuvanit dhe hetimi për SMV-në, pse kërkohet shkarkimi i Metës

para një jave - ABC News

Janë 25 pika ku Komisioni Hetimor do të mbështesë argumentet e tyre sot për t’i kërkuar Kuvendit të votojë për shkarkimin e presidentit Ilir Meta. Raporti i Komisionit do të nisë me një përmbledhje ku...

“Jam i keqardhur që Ilir Meta…”, Taulant Balla flet për shkarkimin e Presidentit: Luli ka hallin se mos i zë vendin në krye të PD-së

para një jave - FaxWeb

Kreu i grupit parlamentar të PS-së Taulant Balla dha sot në Kuvend arsyet që sipas tij mjaftojnë për shkarkimin e presidentit Ilir Meta. Balla tha se askush në Kuvend dhe jashtë tij, nuk beson më se Meta...

Sot Kuvendi voton për shkarkimin e presidentit Ilir Meta

para një jave - Shekulli

Publikuar më 09.06.2021 nga Daniela Grrica Ditën e sotme, në Kuvendin e Shqipërisë do të diskutohet dhe votohet shkarkimi i presidentit Ilir Meta. Kjo pasi Komisioni Hetimor mblodhi provat që tregonin...

Rama në seancë: Shkarkimi i Metës është i pakthyeshëm

para një jave - in7

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka deklaruar se shkarkimi i presidentit Ilir Meta është i pakthyeshëm. Në seancën e Kuvendit, e cila ka nisur orë më parë, Rama tha se Meta si president ka turpëruar...

Edi Rama: Shkarkimi i presidentit Ilir Meta është i pakthyeshëm

para një jave - Daily News

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka deklaruar se shkarkimi i presidentit Ilir Meta është i pakthyeshëm. Në seancën e Kuvendit, e cila ka nisur orë më parë, Rama tha se Meta si president ka turpëruar...

“Pavarësisht votimit në Kuvend, fjalën e fundit e ka…”, Zëri i Amerikës reagon për shkarkimin e presidentit Ilir Meta

para një jave - FaxWeb

Në Shqipëri, parlamenti pritet të votojë sot mbi raportin e hartuar nga Komisioni Hetimor i ngritur me kërkesën e e një grupi deputetësh të shumicës socialiste për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta. Komisioni...

‘Tregoi INDIFERENCË’/ Shkarkimi i Metës, Zëri i Amerikës: Presidenti organizoi në presidencë aktivitet me këngë e valle

para një jave - Dosja.al

Ilir Meta dhe Kuvendi 9 Qershor, 2021 13:47 Në Shqipëri, parlamenti pritet të votojë sot mbi raportin e hartuar nga Komisioni Hetimor i ngritur me kërkesën e e një grupi deputetësh të shumicës socialiste...

Rama: Ilir Meta ka turpëruar popullin shqiptar

para një jave - ATV Live

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka kërkuar që sot Parlamenti të flasë me votë për shkarkimin e Presidentit të Republikës, Ilir Meta. Më tej kreu i qeverisë tha se Meta ka turpëruar popullin shqiptar...

Kuvendi voton sot/ Meta mund të bëhet Presidenti i parë i Republikës i shkarkuar nga detyra

para një jave - Vizion Plus

Kuvendi do të mbajë këtë të mërkurë seancën e jashtëzakonshme për shkarkimin ose jo të Presidentit Ilir Meta nga detyra. Meta mund të bëhet Presidenti i parë i shkarkuar ndonjëherë në historinë e shtetit...

Edi Rama: Ilir Meta e ka turpëruar identitetin kombëtar, shkarkimi i tij është proces i pakthyeshëm

para një jave - Radio Kosova e Lire

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka deklaruar se shkarkimi i kryetarit t shtetit, Ilir Meta është i pakthyeshëm. Në seancën e Kuvendit, e cila ka nisur orë më parë, Rama tha se Meta si president ka...

Parlamenti i Shqipërisë sot vendos për shkarkimin e Ilir Metës

para një jave - Klan Kosova

Parlamenti i Shqipërisë do të diskutojë dhe do të vendosë sot për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta. Pas debateve në Komisionin Hetimor që u ngrit me iniciativë të 50 deputetëve të mazhorancës, sot në...

Sot Parlamenti vendos për shkarkimin e Presidentit Meta

para një jave - Klan

Sot Parlamenti vendos për shkarkimin e Presidentit Meta Parlamenti do të diskutojë dhe do të vendosë sot për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta. Pas debateve në Komisionin Hetimor që u ngrit me iniciativë...

Kush i qëndroi ‘besnik’ Ilir Metës deri në fund? Pesë deputet votuan kundër shkarkimit, ish-këshilltari i tij abstenoi

para një jave - Dosja.al

Kuvendi 9 Qershor, 2021 13:26 TIRANË – Deputetët që kanë votuar kundër shkarkimit të Ilir Metës nga posti i presidentit, deri më tani janë: Artur Roshi, Lefter Maliqi, Suzana Topi, Fatjona Dhimtri dhe...

U largua nga PS për LSI-në! Gjetan Gjetani shpreh votën KUNDËR shkarkimit të Metës, ndan fletën e shpërndarë në Kuvend, deputeti: Raporti përfundimtar është dëshira e Ramës

para një jave - Dosja.al

Gjetan Gjetani 9 Qershor, 2021 13:27 TIRANË – Gjetan Gjetani i cili iu largua Partisë Socialiste për t’iu bashkuar LSI-së, ka shprehur votën e tij kundër shkarkimit të presidentit Ilir Meta. Ai ka ndarë...

Fillon seanca për shkarkimin e presidentit Meta, akuzohet për 16 shkelje kushtetuese

para një jave - Infokusi

Në Kuvendin e Shqipërisë ka nisur rreth orës 10:00 seanca për të votuar, si asnjëherë më parë, shkarkimin e presidentit të republikës. Kreu i Komisionit Hetimor, Alket Hyseni prezantoi para deputetëve...

Parlamenti voton sot për shkarkimin e Presidentit Meta, skenaret e mundshëm

para një jave - Albeu

Deputetët e Kuvendit shqiptar do të përballen sot me një situatë të paprecedentë, ku për herë të parë në 30 vite, një parlament do të votojë për të shkarkuar një President Republike. Pasi Komisioni Hetimor...

Kur votoi Rama për shkarkimin e Metës? Kamerat s’e kapën asgjëkundi, kryeministri nuk ishte në radhën e deputetëve për të hedhur letrën në kuti, doli LIVE ‘surprizë’

para një jave - Dosja.al

Edi Rama dhe Ilir Meta 9 Qershor, 2021 13:12 TIRANË – Kryeministri Edi Rama erdhi sot nga Bullgaria për të qenë i pranishëm në seancën e Kuvendit që të do të përmbyllë vendimin për shkarkimin apo jo të...

Deklaratat para dhe gjatë zgjedhjeve, Parlamenti voton sot për shkarkimin e Presidentit Meta, ja deputetët që mund të votojnë pro nismës së maxhorancës

para një jave - BalkanWeb

Deputetët e Kuvendit shqiptar do të përballen sot me një situatë të paprecedentë, ku për herë të parë në 30 vite, një parlament do të votojë për të shkarkuar një President Republike. Pasi Komisioni Hetimor...

Rama: Shkarkimi i Metës është i pakthyeshëm

para një jave - Lajm

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka deklaruar se shkarkimi i presidentit Ilir Meta është i pakthyeshëm. Në seancën e Kuvendit, e cila ka nisur orë më parë, Rama tha se Meta si president ka turpëruar...

Parlamenti i Shqipërisë do të votojë për shkarkimin e presidentit Meta

para një jave - Aktuale

Nëse dikush mendonte se pas zgjedhjeve të 25 Prillit politika shqiptare do të shkonte me pushime është gabuar! Termometri politik këtë javë pritet të rritet si asnjëherë më parë, duke nisur me ditën e...

Rama: Keqardhje për mikun tim, Meta ka humbur të drejtën për të qenë President

para një jave - Zyrtare

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, është shprehur sot se Presidenti Ilir Meta ka humbur çdo të drejtë për të qenë në krye të shtetit shqiptar. Gjatë fjalimit, Rama tha se Meta ka tradhtuar popullin shqiptar...

Rama: Shkarkimi i Metës është i pakthyeshëm

para një jave - Press Online

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka deklaruar se shkarkimi i presidentit Ilir Meta është i pakthyeshëm. Në seancën e Kuvendit, e cila ka nisur orë më parë, Rama tha se Meta si president ka turpëruar...

Rama: Keqardhje për mikun tim, Meta ka humbur të drejtën për të qenë President

para një jave - Ekonomia Online

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, është shprehur sot se Presidenti Ilir Meta ka humbur çdo të drejtë për të qenë në krye të shtetit shqiptar. Gjatë fjalimit, Rama tha se Meta ka tradhtuar popullin shqiptar...

​Rama në seancë: Shkarkimi i Metës është i pakthyeshëm, ai ka poshtëruar Kushtetutën

para një jave - Periskopi

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka deklaruar se shkarkimi i presidentit Ilir Meta është i pakthyeshëm. Në seancën e Kuvendit, e cila ka nisur orë më parë, Rama tha se Meta si president ka turpëruar...

Nis votimi për shkarkimin e presidentit Meta

para një jave - Epoka e Re

Deputetët në Shqipëri nuk kanë humbur kohë dhe kanë nisur votimin e fshehtë për shkarkimin e presidentit Ilir Meta. Ndërkohë disa të tjerë vazhdojnë të flasin duke gjykuar mbi veprimet e Metës, që janë...

Rama në seancë: Shkarkimi i Metës është i pakthyeshëm

para një jave - KosovaPress

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka deklaruar se shkarkimi i presidentit Ilir Meta është i pakthyeshëm, raporton KosovaPress. Në seancën e Kuvendit, e cila ka nisur orë më parë, Rama tha se Meta si...

Kuvendi voton sot, Meta mund të bëhet Presidenti i parë në historinë e vendit i shkarkuar

para një jave - Mapo

Kuvendi i Shqipërisë në seancën plenare të kësaj të mërkure pritet që të shkarkojë presidentin Ilir Meta. Nëse deputetët do të votojnë pro këtij shkarkimi, Meta mund të bëhet presidenti i parë në historinë...

Parlamenti voton sot për shkarkimin e presidentit Meta

para një jave - RTK

Deputetët e Kuvendit shqiptar do të përballen sot me një situatë të paprecedentë, ku për herë të parë në 30 vite, një parlament do të votojë për të shkarkuar një President Republike. Pasi Komisioni Hetimor...

Parlamenti i Shqipërisë sot vendos për shkarkimin e Ilir Metës

para një jave - Indeks online

Parlamenti i Shqipërisë do të diskutojë dhe do të vendosë sot për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta. Pas debateve në Komisionin Hetimor që u ngrit me iniciativë të 50 deputetëve të mazhorancës, sot në...

Kuvendi i Shqipërisë vendos sot për shkarkimin e Ilir Metës

para një jave - Zeri

Ditën e sotme, për herë të parë në Shqipëri pritet të votohet shkarkimi i Presidentit Ilir Meta, nga detyra. Kuvendi i Shqipërisë, do të mblidhet në orën 10;00, ku do të miratojë raportin dhe propozimin...

Seanca për shkarkimin e Metës/ Alket Hyseni prezanton raportin: Ka pasur ndikim negativë në politikë, ka shkelur rëndë Kushtetutën

para një jave - Lexo

Në nisje të seancës së sotme plenare, kreu i Komisionit Hetimor për shkarkimin e kreut të shtetit ka prezantuar nga foltorja e Kuvendit raportin e hartuar. “Komisioni konstaston se presidenti ka shkelur...

Seanca për shkarkimin e Metës/ Hyseni prezanton raportin: Ka pasur ndikim negativ në politikë, ka shkelur rëndë Kushtetutën

para një jave - Java News

Në nisje të seancës së sotme plenare, kreu i Komisionit Hetimor për shkarkimin e kreut të shtetit ka prezantuar nga foltorja e Kuvendit raportin e hartuar. “Komisioni konstaston se presidenti ka shkelur...

Rama: Meta ka tradhtuar misionin e presidentit

para një jave - Epoka e Re

Parlamenti i Shqipërisë është mbledhur sot në seancë plenare ku do të votohet raporti i Komisionit hetimor Parlamentar, i cili ka propozuar vendimin për shkarkimin e presidentit Ilir Meta. Kryeministri...

Seanca për shkarkimin e Metës/ Hyseni prezanton raportin: Ka pasur ndikim negativë në politikë, ka shkelur rëndë Kushtetutën

para një jave - Java News

Në nisje të seancës së sotme plenare, kreu i Komisionit Hetimor për shkarkimin e kreut të shtetit ka prezantuar nga foltorja e Kuvendit raportin e hartuar. “Komisioni konstaston se presidenti ka shkelur...

“Lamtumira” me Metën nuk i zgjat as dy minuta, Rama: Nuk mund ta mbajmë më në kurriz, keqardhje për mikun e dikurshëm…

para një jave - FaxWeb

Ndryshe nga koha që kishte shkarkuar, 30 minuta, Edi Rama e ka mbyllur shpejt fjalën e tij për shkarkimin e presidentit Ilir Meta, për të cilin tha se ndjen keqardhje, por i ka humbur të gjitha shanset...

Rama: Ilir Meta ka humbur çdo të drejtë për të qenë President

para një jave - Arbresh

Kryeministri Edi Rama është shprehur sot se Presidenti Ilir Meta ka humbur çdo të dretjë për të qenë në krye të shtetit shqiptar. Në një fjalë të shkurtër në Kuvend, Rama tha se Meta ka tradhtuar popullin...

Kreu i Komisionit Hetimor për shkarkimin e Metës: Ai nxiti dhunë dhe dëmtoi imazhin e Shqipërisë

para një jave - Gazeta Metro

Kryetari i Komisionit Hetimor për shkarkimin e presidentit në Shqipëri, Alket Hyseni ka lexuar raportin me gjetjet dhe shkeljet e Kushtetutës që supozohet se i ka kryer Ilir Meta gjatë kohës së zgjedhjeve....

Sot votohet shkarkimi i Presidentit Ilir Meta në Kuvend

para një jave - Bota Sot

Ditën e sotme, për herë të parë në Shqipëri pritet të votohet shkarkimi i Presidentit Ilir Meta, nga detyra. Kuvendi i Shqipërisë, do të mblidhet në orën 10;00, ku do të miratojë raportin dhe propozimin...

Rama mbërrin nga Bullgaria për të shkarkuar Metën: Ka tradhëtuar misionin e Presidentit dhe ka poshtëruar marrëdhëniet speciale me SHBA-të. Nuk e mbajmë dot në kurriz

para një jave - Dosja.al

9 Qershor, 2021 12:30 Edi Rama: Ilir Meta ka tradhëtuar misionin e Presidentit të Shqipërisë. Ilir Meta ka poshtëruar Kushtetutën e Republikës së Shqipërisë. Ka shëmbur institucionin e garantit dhe unitetit...

LAJM I FUNDIT/ Lamtumira me Metën nuk i zgjat as një minutë, Rama: Nuk mund ta mbajmë më në kurriz, keqardhje për mikun e dikurshëm…

para një jave - FaxWeb

Ndryshe nga koha që kishte shkarkuar, 30 minuta, Edi Rama e ka mbyllur shpejt fjalën e tij për shkarkimin e presidentit Ilir Meta, për të cilin tha se ndjen keqardhje, por i ka humbur të gjitha shanset...

Kreu i Komisionit Hetimor për shkarkimin e Metës: Ai nxiti dhunë dhe dëmtoi imazhin e Shqipërisë

para një jave - Periskopi

Kryetari i Komisionit Hetimor për shkarkimin e presidentit në Shqipëri, Alket Hyseni ka lexuar raportin me gjetjet dhe shkeljet e Kushtetutës që supozohet se i ka kryer Ilir Meta gjatë kohës së zgjedhjeve....

Kuvendi voton sot për shkarkimin e Metës, Hyseni prezanton raportin

para një jave - Tetova Sot

Kuvendi i Shqipërisë është mbledhur sot në seancë plenare për të shqyrtuar projektvendimin për shkarkimin nga detyra të Presidentit të Republikës për shkak të shkeljeve të rënda. Kreu i Komisionit Hetimor...

Kuvendi e ftoi të merrte pjesë në seancën për shkarkimin e tij, Meta e refuzon

para një jave - Lexo

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka refuzuar që të marrë pjesë në seancën e ditës së sotme plenare, ku pritet që të votohet shkarkimi i tij. Kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi tha se nëse Kreu i Shtetit zgjedh...

Kuvendi i Shqipërisë voton sot, Meta mund të bëhet Presidenti i parë në historinë e vendit i shkarkuar

para një jave - InfoShqip

Kuvendi i Shqipërisë në seancën plenare të kësaj të mërkure pritet që të shkarkojë presidentin Ilir Meta. Nëse deputetët do të votojnë pro këtij shkarkimi, Meta mund të bëhet presidenti i parë në historinë...

Kreu i Komisionit Hetimor për shkarkimin e Metës: Ai nxiti dhunë dhe dëmtoi imazhin e Shqipërisë

para një jave - KosovaPress

Kryetari i Komisionit Hetimor për shkarkimin e presidentit në Shqipëri, Alket Hyseni ka lexuar raportin me gjetjet dhe shkeljet e Kushtetutës që supozohet se i ka kryer Ilir Meta gjatë kohës së zgjedhjeve....

Kuvendi voton sot, Meta mund të bëhet Presidenti i parë inë historinë e vendit i shkarkuar

para një jave - ABC News

Kuvendi i Shqipërisë në seancën plenare të kësaj të mërkure pritet që të shkarkojë presidentin Ilir Meta. Nëse deputetët do të votojnë pro këtij shkarkimi, Meta mund të bëhet presidenti i parë në historinë...

PS e pandalshme, sot tenton sërish të shkarkojë Metën. A do t’i ketë 94 vota?

para një jave - NOA

"Ne ta dhamë e ne ta marrim". Kjo duket të jetë moto që po përdor mazhoranca Socialiste e cila ka vendosur t’ia marrë postin Ilir Metës duke e shkarkuar nga detyra me një votim formal në Parlamentin që...

Fillon seanca për shkarkimin e presidentit Meta, akuzohet për 16 shkelje kushtetuese

para një jave - Bota Press

Në Kuvendin e Shqipërisë ka nisur rreth orës 10:00 seanca për të votuar, si asnjëherë më parë, shkarkimin e presidentit të republikës. Kreu i Komisionit Hetimor, Alket Hyseni prezantoi para deputetëve...

Kuvendi i Shqipërisë mblidhet sot për shkarkimin e Ilir Metës

para një jave - Tetova Sot

Kuvendi i Shqipëri sot do të mblidhet për të votuar apo hedhur poshtë nismën për shkarkimin e presidentit, Ilir Meta. Kësisoj, Meta mund të shndërrohet në presidentin e parë shqiptar në histori, i cili...

Hyseni shpalosi raportin për shkarkimin e Metës: Presidenti ka kryer shkelje të rënda, nxiti dhunë dhe dëmtoi imazhin e Shqipërisë

para një jave - Zyrtare

Alket Hyesni, kryetari i Komisionit Hetimor për shkarkimin e presidentit të Shqipërisë, ka treguar raportin me gjetjet dhe shkeljet e Kushtetutës që supozon që i ka kryer Ilir Meta. Ai ishte i pari, të...

Parlamenti i Shqipërisë sot vendos për shkarkimin e Ilir Metës

para një jave - Shenja

Parlamenti i Shqipërisë do të diskutojë dhe do të vendosë sot për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta. Pas debateve në Komisionin Hetimor që u ngrit me iniciativë të 50 deputetëve të mazhorancës, sot në...

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta, para shkarkimit ?

para një jave - Info7

Nëse dikush mendonte se pas zgjedhjeve të 25 Prillit politika shqiptare do të shkonte me pushime është gabuar! Termometri politik këtë javë pritet të rritet si asnjëherë më parë, duke nisur me ditën e...

Kuvendi voton sot, Meta mund të bëhet Presidenti i parë në historinë e vendit i shkarkuar

para një jave - InfoShqip

Kuvendi i Shqipërisë në seancën plenare të kësaj të mërkure pritet që të shkarkojë presidentin Ilir Meta. Nëse deputetët do të votojnë pro këtij shkarkimi, Meta mund të bëhet presidenti i parë në historinë...

Shqipëri: Nis seanca parlamentare për shkarkimin e Metës

para një jave - Zyrtare

Parlamenti në Shqipëri po zhvillon seancën parlamentare ku do të votohet për të shkarkuar nga detyra Presidentin Ilir Meta. Deputeti i Partisë Socialiste, njëkohësisht kryetari i Komisionit Hetimor për...

Parlamenti voton sot, Meta mund të bëhet Presidenti i parë i shkarkuar nga ligjvënësit në historinë e shtetit shqiptar

para një jave - Lexo

Nëse dikush mendonte se pas zgjedhjeve të 25 Prillit politika shqiptare do të shkonte me pushime është gabuar! Termometri politik këtë javë pritet të rritet si asnjëherë më parë, duke nisur me ditën e...

Kuvendi voton sot projektvendimin për shkarkimin e Presidentit, Hyseni prezanton raportin

para një jave - Fakti Ditor

Kuvendi i Shqipërisë është mbledhur sot në seancë plenare për të shqyrtuar projektvendimin për shkarkimin nga detyra të Presidentit të Republikës për shkak të shkeljeve të rënda. Kuvendi i Shqipërisë do...

Fillon seanca për shkarkimin e Metës: Akuzohet për 16 shkelje kushtetuese

para një jave - Gazeta Metro

Në Kuvendin e Shqipërisë ka nisur rreth orës 10:00 seanca për të votuar, si asnjëherë më parë, shkarkimin e presidentit të republikës. Kreu i Komisionit Hetimor, Alket Hyseni prezantoi para deputetëve...

Parlamenti i Shqipërisë sot vendos për shkarkimin e Ilir Metës

para një jave - Infokusi

Parlamenti i Shqipërisë do të diskutojë dhe do të vendosë sot për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta. Pas debateve në Komisionin Hetimor që u ngrit me iniciativë të 50 deputetëve të mazhorancës, sot në...

Shkarkimi i Ilir Metës, Kuvendi i Shqipërisë mblidhet për votim

para një jave - Bota Press

Kuvendi i Shqipërisë do të mblidhet në orën 10;00, ku do të miratojë raportin dhe propozimin e Komisionit Hetimor për largimin e parakohshëm të presidentit Ilir Meta me argumentin se ka shkelur rëndë Kushtetutën....

Seanca për shkarkimin e Metës, Alket Hyseni prezanton raportin: Presidenti ka pasur ndikim negative në politikë, ka shkelur rëndë Kushtetutën!

para një jave - Dosja.al

Alket Hyseni 9 Qershor, 2021 10:33 Fjala e Alket Hysenit: Komisioni konstaston se presidenti ka shkelur disa nene të Kushtetutës së Republikës së Shqipërisë. Këto shkelje konsiderohen nga Komisioni si...

Hyseni raporton në kuvend për shkarkimin e Metës: Sjelljet e presidentit janë shkelje të rënda të kushtetutës, kanë patur një ndikim shumë të keq në opinionin publik

para një jave - FaxWeb

Në hapjen e seancës parlamentare të organizuar për të votuar shkarkimin e presidentit Meta, fjalën e parë e ka mbajtur kryetari i Komisionit Hetimor, Alket Hyseni. Ai paraqiti përpara kuvendit, prezantimin...

Kuvendi i Shqipërisë mblidhet sot për shkarkimin e Ilir Metës

para një jave - Press Online

Kuvendi i Shqipëri sot do të mblidhet për të votuar apo hedhur poshtë nismën për shkarkimin e presidentit, Ilir Meta. Kësisoj, Meta mund të shndërrohet në presidentin e parë shqiptar në histori, i cili...

Shkarkimi i Ilir Metës, Kuvendi i Shqipërisë mblidhet për votim

para një jave - Epoka e Re

Kuvendi i Shqipërisë do të mblidhet në orën 10;00, ku do të miratojë raportin dhe propozimin e Komisionit Hetimor për largimin e parakohshëm të presidentit Ilir Meta me argumentin se ka shkelur rëndë Kushtetutën....

Shkarkimi i Metës – sot votohet në Kuvendin e Shqipërisë

para një jave - in7

Kuvendi i Shqipërisë do mblidhet sot për të votuar si asnjëherë më parë për shkarkimin e presidentit të Republikës. Mazhorancës socialiste i duhen 94 vota për ta larguar presidentin Ilir Meta nga detyra...

Kuvendi voton sot ‘fatin’ e Metës/ Mund të bëhet Presidenti i parë në historinë e vendit i shkarkuar

para një jave - Java News

Sot mund të jetë një ditë e rëndësishme për historinë politike të Shqipërisë. Ilir Meta mund të bëhet Presidenti i parë i shkarkuar ndonjëherë në historinë e shtetit shqiptar. Kuvendi mblidhet sot për...

Kuvendi i Shqipërisë do të mblidhet sot për shkarkimin e Ilir Metës

para një jave - ATV Live

Kuvendi i Shqipërisë sot do të mblidhet për të votuar apo hedhur poshtë nismën për shkarkimin e presidentit, Ilir Meta. Kësisoj, Meta mund të shndërrohet në presidentin e parë shqiptar në histori, i cili...

Kuvendi i Shqipërisë mblidhet sot për shkarkimin e Ilir Metës

para një jave - Lajm

Kuvendi i Shqipëri sot do të mblidhet për të votuar apo hedhur poshtë nismën për shkarkimin e presidentit, Ilir Meta. Kësisoj, Meta mund të shndërrohet në presidentin e parë shqiptar në histori, i cili...

Kuvendi i Shqiprisë sot do të vendosë për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta

para një jave - Daily News

Parlamenti i Shqipërisë do të diskutojë dhe do të vendosë sot për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta. Pas debateve në Komisionin Hetimor që u ngrit me iniciativë të 50 deputetëve të mazhorancës, sot në...

Kuvendi voton sot, Meta mund të bëhet Presidenti i parë në historinë e vendit i shkarkuar

para një jave - Zyrtare

Kuvendi i Shqipërisë në seancën plenare të kësaj të mërkure pritet që të shkarkojë presidentin Ilir Meta. Nëse deputetët do të votojnë pro këtij shkarkimi, Meta mund të bëhet presidenti i parë në historinë...

Kuvendi voton sot për shkarkimin e presidentit Meta, mazhoranca e akuzon për 16 shkelje kushtetuese

para një jave - Periskopi

Kuvendi mblidhet sot për të votuar, si asnjëherë më parë, për shkarkimin e presidentit të republikës. Mazhorancës socialiste i duhen 94 vota për ta larguar presidentin Ilir Meta nga detyra përpara përfundimit...

Kuvendi i Shqipërisë mblidhet sot për shkarkimin e Ilir Metës

para një jave - KosovaPress

Kuvendi i Shqipëri sot do të mblidhet për të votuar apo hedhur poshtë nismën për shkarkimin e presidentit, Ilir Meta. Kësisoj, Meta mund të shndërrohet në presidentin e parë shqiptar në histori, i cili...

Parlamenti i Shqipërisë sot vendos për shkarkimin e Ilir Metës

para një jave - Zyrtare

Parlamenti i Shqipërisë do të diskutojë dhe do të vendosë sot për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta. Pas debateve në Komisionin Hetimor që u ngrit me iniciativë të 50 deputetëve të mazhorancës, sot në...

Parlamenti i Shqipërisë sot vendos për shkarkimin e Ilir Metës

para një jave - Ekonomia Online

Parlamenti i Shqipërisë do të diskutojë dhe do të vendosë sot për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta. Pas debateve në Komisionin Hetimor që u ngrit me iniciativë të 50 deputetëve të mazhorancës, sot në...

Parlamenti i Shqipërisë vendos sot për shkarkimin e presidentit Meta

para një jave - Arbresh

Parlamenti i Shqipërisë do të diskutojë dhe do të vendosë sot për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta. Pas debateve në Komisionin Hetimor që u ngrit me iniciativë të 50 deputetëve të maxhorancës, sot në...

SOT SHKARKIMI I METËS/ Sa shanse ka mazhoranca që të arrijë 94 vota në Kuvend, kush janë deputetët që janë deklaruar pro presidentit

para një jave - FaxWeb

Seanca e kësaj të mërkure në Kuvend, është e pazakontë jo vetëm nga dita në të cilën zhvillohet, por edhe nga rendi i ditës, që ka për objekt shkarkimin e presidentit të Republikës, që do të ishte në fakt...

PS vendos për fatin e presidentit! Meta refuzon të shkojë nesër në parlament, fjalën e fundit e ka “Kushtetuesja”

para një jave - Dosja.al

Ilir Meta 8 Qershor, 2021 22:59 TIRANË – Nesër Kuvendi i Shqipërisë do të mblidhet për të votuar nismën e Partisë Socialiste për të shkarkuar Presidentin Ilir Meta. Shkarkimi i kreut të shtetit do të kërkojë...

Precedentët që ‘fundosin’ Ilir Metën

para një jave - Java News

Nga Adriatik Doçi Kuvendi i Shqipërisë do të votojë nesër raportin e komisionit hetimor parlamentar, për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta, me arsyetimin se me sjelljet, qëndrimet dhe angazhimin e tij...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK