Batuta e Edi Ramës: Maskat e Brukselit i hoqëm në Tiranë

para një jave - Zhurnal

“Ishte një kënaqësi që më në fund takimi nuk ishte virtual, sepse ne kemi mundësinë t’i mirëpresim miqtë tanë pa masa shtërnguese dhe besoj që edhe komisioneri dhe delegacioni nga Brukseli ndihet mirë...

Samiti i Tiranës: Shpresë për investime në Ballkanin Perëndimor (Video)

para një jave - RTV 21

Rreth 30 miliardë euro investime të BE-së në Ballkanin Perëndimor, përmendet Minishengeni Rreth 30 miliardë euro investime të BE-së në Ballkanin Perëndimor, përmendet Minishengeni Në Samitin e Tiranës...

Liderët e Ballkanit: BE të njohë çertifikatat tona të vaksinimit

para një jave - Top Channel

Kryetarët e Qeverive dhe Shteteve të Ballkanit i kërkuan sot Bashkimit Europian njohjen e Çertifikatave digjitale të vaksinimit që ato lëshojnë për qytetarët e tyre, në mënyrë që dhe ata të lëvizin pa...

Liderët e Ballkanit: BE të njohë çertifikatat tona të vaksinimit

para një jave - Bota Sot

Kryetarët e Qeverive dhe Shteteve të Ballkanit i kërkuan sot Bashkimit Europian njohjen e Çertifikatave digjitale të vaksinimit që ato lëshojnë për qytetarët e tyre, në mënyrë që dhe ata të lëvizin pa...

DW/ Varhelyi: 30 miliardë euro investime për bashkëpunim rajonal

para një jave - Bota Sot

Shqipëria qe vendi mikpritës i Samitit të Liderëve të Ballkanit Perëndimor me bashkëkryetar kryeministrin Rama dhe komisionerin e BE për Zgjerimin dhe Fqinjësinë, Oliver Varhelyi. Samiti të Liderëve të...

BE, 30 miliardë euro Ballkanit/ Samiti në Tiranë për një treg pa kufij dhe pengesa

para një jave - Top Channel

Nisma e Minishengenit Ballkanit pritet te drejtohet nga Bashkimi Europian por ne një emër tjetër. Liderët e 6 shteteve te Ballkanit Perëndimor përfshi edhe Kosovën që më parë nuk pranonte nismën, unifikuan...

Samiti në Tiranë përplas Kosovën me Serbinë

para një jave - Zhurnal

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti tha se është përplasur mekryeministren e Serbisë Ana Bërnabiq, gjatë samitit të liderëve të Ballkanit Perëndimor me përfaqësuesit e Bashkimit Evropian. Kurti tha se...

Varhelyi: Qershori, muaji i vendimeve të mëdha për negociatat

para një jave - Klan

Varhelyi: Qershori, muaji i vendimeve të mëdha për negociatat “30 mld euro për rajonin”. Rama: Ne i kemi kryer detyrat tona Teksa Shqipëria është në pritje të Konferencës Ndërqeveritare, që shënon dhe...

RAMA-ZAEV: MARRËVESHJE PËR KONTROLLE TË PËRBASHKËTA KUFITARE DHE DOGANORE

para një jave - Klan Macedonia

Kryeministri Zoran Zaev, në Tiranë, ka marrë pjesë në Samitin e vendeve të Ballkanit Perëndimor, nikoqir të cilit ishte Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama. Kryeministri Zaev bashkë me Kryeministrin Rama...

Rama-Zaev firmosin marrëveshjen për pika të përbashkëta të kalimit kufitar

para një jave - RTK

TIRANË, 10 qershor/ATSH/ Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut nënshkruan sot marrëveshjen mbi ngritjen e pikave të përbashkëta të kalimit kufitar. Marrëveshja u nënshkrua nga kryeministri Edi Rama dhe kryeministri...

“Samiti i Tiranës”, Varhely: Qershori, muaj kritik për Ballkanin Perëndimor

para një jave - Koha.mk

Tiranë, 10 qershor – Qershori do të jetë muaji kritik për Ballkanin Perëndimorë. Kështu tha komisioneri evropian për zgjerim, Oliver Varhelyi nga samiti i vendeve të Ballkanit Perëndimorë që u mbajt në...

“Samiti i Tiranës”, Varhely: Qershori, muaj kritik për Ballkanin Perëndimor

para një jave - Alsat-M

Qershori do të jetë muaji kritik për Ballkanin Perëndimorë. Kështu tha komisioneri evropian për zgjerim, Oliver Varhelyi nga samiti i vendeve të Ballkanit Perëndimorë që u mbajt në Tiranë. Ai u shpreh...

Várhelyi: 30 miliardë euro investime për bashkëpunim rajonal

para një jave - DW

Shqipëria qe vendi mikpritës i Samitit të Liderëve të Ballkanit Perëndimor me bashkëkryetar kryeministrin Rama dhe komisionerin e BE për Zgjerimin dhe Fqinjësinë, Olivér Várhelyi. Samitit të Liderëve të...

Samiti i Ballkanit, Rama-Zaev firmosin marrëveshjes mbi ngritjen e pikave të përbashkëta të kalimit kufitar

para një jave - ABC News

Kryeministri Edi Rama ka firmosur sot bashkë me homologun e tij maqedonas Zoran Zaev marrëveshjen mbi ngritjen e pikave të përbashkëta të kalimit kufitar. Kjo marrëveshje lehtëson lëvizjen e qytetarëve...

Batuta e Edi Ramës: Maskat e Brukselit i hoqëm në Tiranë

para një jave - Flaka

As sot nuk kanë munguar batutat e kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, i cili mblodhi në Samitin e Tiranës, liderët e vendeve të Ballkanit Perëndimor. Gjatë konferencës së përbashkët për media, të cilën...

Liderët e Ballkanit: BE të njohë çertifikatat tona të vaksinimit

para një jave - Zëri i Amerikës

Kryetarët e Qeverive dhe Shteteve të Ballkanit i kërkuan sot Bashkimit Europian njohjen e Çertifikatave digjitale të vaksinimit që ato lëshojnë për qytetarët e tyre, në mënyrë që dhe ata të lëvizin pa...

Batuta e Edi Ramës: Maskat e Brukselit i hoqëm në Tiranë

para një jave - Telegrafi

As sot nuk kanë munguar batutat e kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, i cili mblodhi në Samitin e Tiranës, liderët e vendeve të Ballkanit Perëndimor. Gjatë konferencës së përbashkët për media, të cilën...

Krerët e Ballkanit i kërkojnë BE-së të njihet karta për udhëtime, Varhej: Po punojmë fort për Maqedoninë e Veriut

para një jave - TV21

Në Shqipëri është mbajtur sot samiti i vendeve të Ballkanit Perëndimor, me pjesëmarrjen e Oliver Varhej, Komisionarin Evropian për Zgjerimin dhe Fqinjësinë e Mirë, si dhe Kryeministrave e rajonit. Kryeministri...

“Samiti i Tiranës”, Varhely: Qershori, muaj kritik për Ballkanin Perëndimor

para një jave - Flaka

Qershori do të jetë muaji kritik për Ballkanin Perëndimorë. Kështu tha komisioneri evropian për zgjerim, Oliver Varhelyi nga samiti i vendeve të Ballkanit Perëndimorë që u mbajt në Tiranë. Ai u shpreh...

VARHELYI: QERSHORI, MUAJI I VENDIMEVE TË MËDHA PËR NEGOCIATAT

para një jave - Klan Macedonia

“30 MLD EURO PER RAJONIN”. RAMA: NE I KEMI KRYER DETYRAT TONA Teksa Shqipëria  është në pritje të konferencës ndërqeveritare, që shënon dhe hapjen e  negociatave me Bashkimin Europian , një sinjal “pro”...

Nënshkruhet marrëveshja: Shqipëria dhe Maqedonia me pika të përbashkëta kufitare

para një jave - Tetova1

Kryeministri Edi Rama ka firmosur sot bashkë me homologun e tij maqedonas Zoran Zaev marrëveshjen mbi ngritjen e pikave të përbashkëta të kalimit kufitar. Kjo marrëveshje lehtëson lëvizjen e qytetarëve...

Zaev nga Tirana: Bashkë jemi më të fortë dhe më afër tregjeve të BE-së

para një jave - Flaka

“Plani ekonomik dhe investues i BE-së për Ballkanin Perëndimor e mbështet rimëkëmbjen afatgjate ekonomike të rajonit, njëkohësisht duke nxitur integrimin rajonal. Zbatimi i Planit do të stimulojë aktivitetin...

Rama nënshkruan marrëveshje me Zaev për kalimet kufitare, pritet të ngrihen pika për lehtësim të lëvizjeve

para një jave - Dosja.al

Edi Rama dhe Zoran Zaev 10 Qershor, 2021 22:33 Përditësuar: 22:34 TIRANË- Kryeministri Edi Rama ka firmosur ditën e sotme një marrëveshje me homologun e tij nga Maqedonia e Veriut Zoran Zaev, për lehtësim...

PAMJET E PAPARA nga takimi i sotëm në TIRANË! Kurti pyet homologun: Po maskat? Rama e qetëson: Je në rregull

para një jave - Dosja.al

Albin Kurti dhe Edi Rama 10 Qershor, 2021 22:34 TIRANË – Kryeministri Edi Rama ka ndarë momente të tjera nga takimi i liderëve të Ballkanit Perëndimor, të zhvilluar në Tiranë. Kreu i qeverisë ka ndarë...

Ballkani kërkon që BE të njohë çertifikatat e vaksinimit

para një jave - KDPolitik

Kryetarët e Qeverive dhe Shteteve të Ballkanit i kërkuan sot Bashkimit Europian njohjen e Çertifikatave digjitale të vaksinimit që ato lëshojnë për qytetarët e tyre, në mënyrë që dhe ata të lëvizin pa...

Zaev nga Tirana: Bashkë jemi më të fortë dhe më afër tregjeve të BE-së

para një jave - Albeu

“Plani ekonomik dhe investues i BE-së për Ballkanin Perëndimor e mbështet rimëkëmbjen afatgjate ekonomike të rajonit, njëkohësisht duke nxitur integrimin rajonal. Zbatimi i Planit do të stimulojë aktivitetin...

Liderët e Ballkanit: BE të njohë çertifikatat tona të vaksinimit

para një jave - Lajmi.net

Ky i fundit cili bëri të ditur se tanimë fondi prej afro 30 miliard eurosh që Brukseli ka caktuar për investime dhe financime projektesh në Ballkanin Perëndimor, është miratuar nga të gjitha institucionet...

Rama mbron Shengenin Ballkanik (VIDEO)

para një jave - Zyrtare

Të enjten në Tiranë u mbajt Samiti i liderëve të Ballkanit Perëndimor. Se si shkoi diskutimi brenda sallës nuk dihet pasi ai u mbajt me dyer të mbyllura. Por, kur ai përfundoi, Kryeministri shqiptar Edi...

Samiti në Tiranë, përplasje mes Kosovës dhe Serbisë

para një jave - Portalb

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti tha se është përplasur me kryeministren e Serbisë Ana Bërnabiq, gjatë samitit të liderëve të Ballkanit Perëndimor me përfaqësuesit e Bashkimit Evropian. Kurti tha se...

Varhely: Qershori, muaj kritik për Ballkanin Perëndimor

para një jave - Tetova Sot

Qershori do të jetë muaji kritik për Ballkanin Perëndimorë. Kështu tha komisioneri evropian për zgjerim, Oliver Varhelyi nga samiti i vendeve të Ballkanit Perëndimorë që u mbajt në Tiranë. Ai u shpreh...

Varhelyi paralajmëron 30 miliard euro investime në Ballkanin Perëndimor

para një jave - Zhurnal

Tiranë, 10 qershor – Zhurnal.mk – Bashkimi Europian ka bërë gati fondet e paraaderimit dhe është gati të nisë plani i investimeve në Ballkanin Perëndimor, por më parë ky rajon duhet të funksionojë si treg...

Samiti në Tiranë përplas Kosovën me Serbinë

para një jave - Aktuale

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti tha se është përplasur me kryeministren e Serbisë Ana Bërnabiq, gjatë samitit të liderëve të Ballkanit Perëndimor me përfaqësuesit e Bashkimit Evropian. Kurti tha se...

Batuta e Edi Ramës: Maskat e Brukselit i hoqëm në Tiranë

para një jave - RTK

As sot nuk kanë munguar batutat e kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, i cili mblodhi në Samitin e Tiranës, liderët e vendeve të Ballkanit Perëndimor. Gjatë konferencës së përbashkët për media, të cilën...

‘Lëvizja pa kufizime’/ Liderët e Ballkanit: BE të njohë çertifikatat tona të vaksinimit

para një jave - Dosja.al

Kreret Qeveritare 10 Qershor, 2021 20:55 TIRANË- Kryetarët e Qeverive dhe Shteteve të Ballkanit i kërkuan sot Bashkimit Europian njohjen e Çertifikatave digjitale të vaksinimit që ato lëshojnë për qytetarët...

Varhelyi nga Tirana: Ky vit mund të jetë vërtet viti i Ballkanit Perëndimor

para një jave - Alsat-M

Qershori do të jetë muaji kritik për Ballkanin Perëndimorë. Kështu tha komisioneri evropian për zgjerim, Oliver Varhelyi nga samiti i vendeve të Ballkanit Perëndimorë që u mbajt në Tiranë. Ai u shpreh...

“Po hyjmë në një muaj kritik”, Varhelyi jep lajmin: Plan investimesh 30 mld euro për rajonin

para një jave - RTV 21

Komisioneri për Zgjerimin në Bashkimin Evropian, Olivér Várhelyi sot në një konferencë të përbashkët me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Ramën tha se ka ardhur me një lajm të mirë në Shqipëri. Ai deklaroi...

Varhelyi nga Tirana: BE gati planin e investimit në Ballkan

para një jave - Aktuale

Qershori do të jetë muaji kritik për Ballkanin Perëndimorë. Kështu tha komisioneri evropian për zgjerim, Oliver Varhelyi nga samiti i vendeve të Ballkanit Perëndimorë që u mbajt në Tiranë. Ai u shpreh...

Oliver Varhelyi: BE e gatshme ta konfirmoj bashkëpunimin me Ballkanin Perëndimor

para një jave - Kallxo

Komisioneri për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi, pas Samitit të Ballkanit Perëndimor me liderët e rajonit, tha se BE është e gatshme ta konfirmoj bashkëpunimin me Ballkanin Perëndimor duke...

Varhelyi: BE-ja ka një plan investimi prej 30 miliardë eurosh në Ballkanin Perëndimor

para një jave - Telegrafi

Komisionari për Zgjerim, Oliver Varhelyi është shprehur se Bashkimi Evropian ka një plan për investime prej 30 miliardë euro në Ballkanin Perëndimor. Varhelyi duke folur në një konferencë për medie me...

Samiti në Tiranë përplas Kosovën me Serbinë

para një jave - Evropa e Lirë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti tha se është përplasur me kryeministren e Serbisë Ana Bërnabiq, gjatë samitit të liderëve të Ballkanit Perëndimor me përfaqësuesit e Bashkimit Evropian. Kurti tha se...

“BE, trau ku kemi lidhur fijet”/ Rama: Ne të vazhdojmë tezgjahun! Jemi në rrugën e duhur

para një jave - Top Channel

Kryeministri Edi Rama e ka quajtur Bashkimin Europian ‘traun’ ku Shqipëria, apo Ballkani Perëndimor ka lidhur fijet për të vazhduar ‘tezgjahun’. Në konferencën e përbashkët që mbajti me eurokomisionerin...

“BE e bëri të vetën”/ Rama pas Samitit: Tani na takon ne të bëjmë tonën! Batuta me Komisionerin Varhelyi

para një jave - Top Channel

Kryeministri Edi Rama është duke mbajtur një konferencë të përbashkët me Komisionerin për Zgjerim të BE-së, Oliver Varhelyi. Rama tha se deri në këtë pikë Bashkimi Europian e ka bërë punën e tij, ndërsa...

“BE, trau ku kemi lidhur fijet”/ Rama: Ne të vazhdojmë tezgjahun! Jemi në rrugën e duhur

para një jave - Top Channel

Kryeministri Edi Rama e ka quajtur Bashkimin europian ‘traun’ ku Shqipëria, apo Ballkani Perëndimor ka lidhur fijet për të vazhduar ‘tezgjahun’. Në konferencën e përbashkët që mbajti me eurokomisionerin...

Nënshkruhet marrëveshja: Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut me pika të përbashkëta kufitare

para një jave - Lajm

Kryeministri Edi Rama ka firmosur sot bashkë me homologun e tij maqedonas Zoran Zaev marrëveshjen mbi ngritjen e pikave të përbashkëta të kalimit kufitar. Kjo marrëveshje lehtëson lëvizjen e qytetarëve...

“Viti i Ballkanit Perëndimor” – Varhelyi: Kemi marrëveshje në BE për financimin e planit të IPA 3

para një jave - Mapo

Komisioneri Europian, Oliver Varhelyi, pas takimit me liderit e Ballkanit Perëndimor në konferencën e përbashkët me kryeministrin Rama është shprehur se qershori dhe i gjithë viti mund të quhet koha e...

Zaev në Tiranë: Plani ekonomik i BE-së për Ballkanin Perëndimor siguron rimëkëmbje ekonomike të rajonit dhe përshpejton proceset integruese

para një jave - Portalb

Kryeministri Zoran Zaev në fjalimin e tij në Samitin e vendeve të Ballkanit Perëndimor në Tiranë, tha se plani ekonomik dhe investues i BE-së për Ballkanin Perëndimor e mbështet rimëkëmbjen afatgjate ekonomike...

Varhej: Po punojmë fort për Maqedoninë e Veriut

para një jave - Tetova Sot

Në Shqipëri është mbajtur sot samiti i vendeve të Ballkanit Perëndimor, me pjesëmarrjen e Oliver Varhej, Komisionarin Evropian për Zgjerimin dhe Fqinjësinë e Mirë, si dhe Kryeministrave e rajonit. Kryeministri...

“BE e bëri të vetën”/ Rama pas Samitit: Tani na takon ne të bëjmë tonën! Batuta me Komisionerin Varhelyi

para një jave - Top Channel

Kryeministri Edi Rama është duke mbajtur një konferencë të përbashkët me Komisionerin për Zgjerim të BE-së, Oliver Varhelyi. Rama tha se deri në këtë pikë Bashkimi Europian e ka bërë punën e tij, ndërsa...

Rikthehet Mini-Shengeni, Rama: Është projekt strategjik me Brukselin

para një jave - Telegrafi

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama gjatë Samitin të Krerëve të Ballkanit Perëndimor ka rikthyer temën e projektit të Mini-Shengenit. Ai në një konferencë për medie me komisionarin për Zgjerim të Bashkimit...

Edi Rama për Samitin: Maskat e Brukselit i hoqëm në Tiranë

para një jave - Arbresh

As sot nuk kanë munguar batutat e kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, i cili mblodhi në Samitin e Tiranës, liderët e vendeve të Ballkanit Perëndimor. Gjatë konferencës së përbashkët për media, të cilën...

Pamje e nga takimi i Edi Ramës me Albin Kurtin në Samitin e Krerëve të Ballkanit

para një jave - Telegrafi

Sot në Tiranë është duke u mbajtur Samiti i drejtuesve të Ballkanit Perëndimor. Pjesëmarrës në këtë takim është edhe kryeministri i Kosovës, Albin Kurti. Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama në hapje të...

Rama zbulon kërkesën që vendet e Ballkanit Perëndimor i kanë bërë BE: Të njihet karta e gjelbër digjitale që të lëvizim lirisht

para një jave - Top Channel

Kryeministri Edi Rama është duke mbajtur një konferencë të përbashkët me Komisionerin për Zgjerim të BE-së, Oliver Varhelyi. Rama tha se të gjitha vendet i kanë paraqitur BE dhe Komisionit Europian kërkesën...

“BE e bëri të vetën”/ Rama pas Samitit: Tani na takon ne të bëjmë tonën! Batuta me Komisionerin Varhelyi

para një jave - Top Channel

Kryeministri Edi Rama është duke mbajtur një konferencë të përbashkët me Komisionerin për Zgjerim të BE-së, Oliver Varhelyi. Rama tha se deri në këtë pikë Bashkimi Europian e ka bërë punën e tij, ndërsa...

Varhelyi: BE-ja ka një plan investimi prej 30 miliardë eurosh në Ballkanin Perëndimor

para një jave - Ina

Bashkimi Europian ka bërë gati fondet e paraaderimit dhe është gati të nisë plani i investimeve në Ballkanin Perëndimor, por më parë ky rajon duhet të funksionojë si treg i vetëm rajonal. “Ne jemi gati...

Rama: Të na njihet karta e gjelbër dixhitale

para një jave - RTK

Në konferencën me komisionerin për Zgjerim të BE, Oliver Varheyli, kryeministri Edi Rama deklaroi se vendet e Ballkanit Perëndimor kërkojnë që “karta e gjelbër dixhitale” të njihet në gjithë BE-në, në...

​Batuta e Edi Ramës: Maskat e Brukselit i hoqëm në Tiranë

para një jave - Tetova Sot

As sot nuk kanë munguar batutat e kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, i cili mblodhi në Samitin e Tiranës, liderët e vendeve të Ballkanit Perëndimor. Gjatë konferencës së përbashkët për media, të cilën...

Varhely: BE-ja ka një plan investimi prej 30 miliardë eurosh në rajon

para një jave - Insajderi

Komisionari për Zgjerim, Oliver Varhelyi, ka njoftuar të enjten se Bashkimi Evropian ka një plan për investime prej 30 miliardë euro në Ballkanin Perëndimor. Varhelyi duke folur në një konferencë për medie...

Batuta e Edi Ramës: Maskat e Brukselit i hoqëm në Tiranë

para një jave - Info7

As sot nuk kanë munguar batutat e kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, i cili mblodhi në Samitin e Tiranës, liderët e vendeve të Ballkanit Perëndimor. Gjatë konferencës së përbashkët për media, të cilën...

Varhelyi: BE-ja ka një plan investimi prej 30 miliardë eurosh në Ballkanin Perëndimor

para një jave - Indeks online

Komisionari për Zgjerim, Oliver Varhelyi është shprehur se Bashkimi Evropian ka një plan për investime prej 30 miliardë euro në Ballkanin Perëndimor. Varhelyi duke folur në një konferencë për medie me...

VIDEO/ Rama me ‘skenar’ në konferencën me Varhelyi, i tregon rrugën e integrimit: Ai trau ku kemi lidhur fijet ne është BE, vijojmë tezgjahun pak nga pak…

para një jave - BalkanWeb

Kryeministri Edi Rama e ka mbyllur konferencën e përbashkët për shtyp me Oliver Varhelyi duke shpjeguar rrugëtimin e Shqipërisë drejt BE. Duke iu referuar një trau, Rama tha se aty është BE, dhe Shqipëria...

Rama: Besoj që ndjehen mirë, delegacioni i BE-së maskat e Brukselit i hoqi në Tiranë

para një jave - Alsat-M

“Kemi mundësinë të mirëpresim miqtë tanë pa masa shtrënguese dhe besoj që edhe komisioneri dhe delegacioni, ndihet mirë që maskat e Brukselit i hoqi në Tiranë”. Kështu u shpreh kryeministri i Shqipërisë...

Varhelyi: BE-ja ka një plan investimi prej 30 miliardë eurosh në Ballkanin Perëndimor

para një jave - GazetaBlic

Komisionari për Zgjerim, Oliver Varhelyi është shprehur se Bashkimi Evropian ka një plan për investime prej 30 miliardë euro në Ballkanin Perëndimor. Varhelyi duke folur në një konferencë për medie me...

Rama: Mini-shengeni projekt strategjik për rajonin, kemi përkrahjen e BE-së

para një jave - RTK

Kryeministri, Edi Rama, ka thënë se Shqipëria mbetet e palëkundur në qëndrimin se projekti që po njihet si ‘mini-shengen’ është strategjik dhe me përfitime të jashtëzakonshme ekonomike, sociale dhe politike...

Zaev: Plani i BE-së për Ballkanin Perëndimor e mbështet rimëkëmbjen afatgjate ekonomike të rajonit

para një jave - Telegrafi

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev sot nga Tirana tha se plani ekonomik dhe investues i BE-së për Ballkanin Perëndimor e mbështet rimëkëmbjen afatgjate ekonomike të rajonit, njëkohësisht duke...

Rama zbulon kërkesën që vendet e Ballkanit Perëndimor i kanë bërë BE: Të njihet karta e gjelbër digjitale që të lëvizim lirisht

para një jave - Kallxo

Kryeministri Edi Rama mbajti një konferencë të përbashkët me Komisionerin për Zgjerim të BE-së, Oliver Varhelyi pas Samitit të Ballkanit Perëndimor me liderët e rajonit. Në fjalën e tij, Rama zbuloi se...

Zaev në Tiranë: Planit ekonomik i BE-së për Ballkanin Perëndimor siguron rimëkëmbje ekonomike të rajonit dhe përshpejton proceset integruese

para një jave - Portalb

Kryeministri Zoran Zaev në fjalimin e tij në Samitin e vendeve të Ballkanit Perëndimor në Tiranë, tha se plani ekonomik dhe investues i BE-së për Ballkanin Perëndimor e mbështet rimëkëmbjen afatgjate ekonomike...

Udhëtimet gjatë pandemisë, Rama: E vendos BE, ne në oborrin tonë jemi më mirë se ata. Varhelyi: Do shohim për një lehtësim, nuk është çështje politike

para një jave - BalkanWeb

Kryeministri Edi Rama dhe Komisioneri i BE për Zgjerimin, Varhelyi janë pyetur gjatë konferencës për shtyp për lëvizjen gjatë pandemisë dhe kushtet e vendosura. Rama thotë se për këtë çështje vendos BE,...

Zaev: Plani investues ekonomik i BE-së për Ballkanin perëndimor siguron rimëkëmbje të rajonit

para një jave - Zhurnal

Shkup, 10 qershor – Zhurnal.mk – Plani ekonomik dhe investues i BE-së për Ballkanin Perëndimor e mbështet rimëkëmbjen afatgjate ekonomike të rajonit, njëkohësisht duke nxitur integrimin rajonal. Zbatimi...

Kërkesa e Ramës: Karta e gjelbër dixhitale të na njihet në gjithë BE që të lëvizim lirisht

para një jave - Gazeta Express

Me një batutë e ka nisur kryeministri Edi Rama konferencën për shtyp me komisionerin e BE për zgjerimin Oliver Varhelyi. Rama u shpreh se është i lumtur që ai e hoqi maskën e Brukselit në Tiranë. Rama...

Varhelyi: Qershori – muaji i Ballkanit Perëndimor

para një jave - Klan Kosova

Eurokomisioneri, Oliver Varhelyi, pas takimit me liderit e Ballkanit Perëndimor, tha se muaji qershor dhe i gjithë viti mund të quhet ‘koha e Ballkanit Perëndimor. Në konferencën e përbashkët me Kryeministrin...

Varhelyi: BE gati planin ekonomik për Ballkanin Perëndimor, të mbahet Konferenca Ndërqeveritare

para një jave - Klan

Varhelyi: BE gati planin ekonomik për Ballkanin Perëndimor, të mbahet Konferenca Ndërqeveritare Komisioneri për Zgjerimin, Oliver Varhelyi, ka deklaruar sot nga Tirana se Bashkimi Evropian ka miratuar...

Varhelyi: BE-ja ka një plan investimi prej 30 miliardë eurosh në Ballkanin Perëndimor

para një jave - Zeri

Komisionari për Zgjerim, Oliver Varhelyi është shprehur se Bashkimi Evropian ka një plan për investime prej 30 miliardë euro në Ballkanin Perëndimor. Varhelyi duke folur në një konferencë për medie me...

“Mini-shengeni Ballkanik”/ Varhelyi: BE mbështet planin, gati të ofrojmë 30 mld euro për Rajonin, ja të mirat që sjell

para një jave - BalkanWeb

Komisoneri Europian për Zgjerimin, Oliver Varhelyi, në konferencën e përbashkët me kryeministrin Edi Rama në Tiranë, në kuadër të Samitit të Ballkanit, foli edhe për atë që quhet “Mini-shengeni Ballkanik”....

Rama: Vendet e Ballkanit kërkesë BE për të njohur pasaportën e vaksinimit

para një jave - Klan

Rama: Vendet e Ballkanit kërkesë BE për të njohur pasaportën e vaksinimit “KE e bëri të vetën, tani është detyra jonë” Vendet e Ballkanit Perëndimor i kanë kërkuar Komisionit Europian dhe Bashkimit Europian...

Rama konferencë me Varhelyi: E hoqi maskën e Brukselit në Tiranë

para një jave - Bota Sot

Me një batutë e ka nisur kryeministri Edi Rama konferencën për shtyp me komisionerin e BE për zgjerimin Oliver Varhelyi. Rama u shpreh se është i lumtur që ai e hoqi maskën e Brukselit në Tiranë. Rama...

Udhëtimet drejt vendeve të BE/ Rama: Jemi më mirë ne në raport me Covid-in, por vendosin ata në oborrin e tyre. Varhelyi: Jo çështje politike, por shëndetësore

para një jave - Panorama

Kryeministri Edi Rama dhe Komisioneri për Zgjerimin në BE Oliver Varhelyi folën mbi vendimmarrjen e shteteve të BE lidhur me lëvizjen e udhëtarëve gjatë sezonit të verës. Rama tha se “ne jemi më mirë se...

Rama pas Samitit: Tani na takon ne të bëjmë tonën

para një jave - RTK

Kryeministri Edi Rama është duke mbajtur një konferencë të përbashkët me Komisionerin për Zgjerim të BE-së, Oliver Varhelyi. Rama tha se deri në këtë pikë Bashkimi Europian e ka bërë punën e tij, ndërsa...

Rama zbulon kërkesën e vendeve të Ballkanit Perëndimor: Karta e gjelbër dixhitale të na njihet në gjithë BE që të lëvizim lirisht

para një jave - BalkanWeb

Kryeministri i  Shqipërisë, Edi Rama ka zbuluar kërkesën e vendeve të Ballkanit Perëndimor kundrejt Bashkimit Europian. Rama thekson se të gjitha vendet kanë paraqitur kërkseën që karta e gjelbër dixhitale...

Zaev nga Tirana: Bashkë jemi më të fortë dhe më afër tregjeve të BE-së

para një jave - Koha.mk

Tiranë, 10 qershor – “Plani ekonomik dhe investues i BE-së për Ballkanin Perëndimor e mbështet rimëkëmbjen afatgjate ekonomike të rajonit, njëkohësisht duke nxitur integrimin rajonal. Zbatimi i Planit...

Samiti në Tiranë, Zaev: Bashkë jemi më të fortë, konkurrues dhe afër tregjeve të BE-së

para një jave - Klan Kosova

Mediat maqedonase kanë zbardhur fjalën e kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev në Samitin e liderëve të Ballkanit Perëndimor në Tiranë. Zaev thotë se vendet e rajonit bashkë janë më të forta...

“Samiti i Tiranës”, Varhely: Qershori, muaj kritik për Ballkanin Perëndimor

para një jave - Almakos

Qershori do të jetë muaji kritik për Ballkanin Perëndimorë. Kështu tha komisioneri evropian për zgjerim, Oliver Varhelyi nga samiti i vendeve të Ballkanit Perëndimorë që u mbajt në Tiranë. Ai u shpreh...

“BE, trau ku kemi lidhur fijet”/ Rama: Ne të vazhdojmë tezgjahun! Jemi në rrugën e duhur

para një jave - Bota Sot

Kryeministri Edi Rama e ka quajtur Bashkimin europian ‘traun’ ku Shqipëria, apo Ballkani Perëndimor ka lidhur fijet për të vazhduar ‘tezgjahun’. Në konferencën e përbashkët që mbajti me eurokomisionerin...

“Po hyjmë në një muaj kritik”: Komisioneri Varhelyi jep lajmin e marrëveshjes së arritur, për çfarë bëhet fjalë

para një jave - Albeu

Muaji qershor apo viti 2021 mund të jetë vërtet vit i mbarë për vendet e Ballkanit Perëndimor. Komisioneri për Zgjerimin në Bashkimin Evropian, Olivér Várhelyi tha sot në një konferencë të përbashkët me...

Varhelyi jep lajmin: Plan investimesh 30 mld euro pë rajonin

para një jave - RTK

Komisioneri për Zgjerimin në Bashkimin Evropian, Olivér Várhelyi, tha në një konferencë të përbashkët me kryeministrin Edi Rama se kishte ardhur me një lajm të mirë në Shqipëri. Ai tha se bashkëpunimi...

“Po hyjmë në një muaj kritik”/ Varhelyi jep lajmin: Plan investimesh 30 mld euro pë rajonin

para një jave - Vizion Plus

Komisioneri për Zgjerimin në Bashkimin Evropian, Olivér Várhelyi tha në një konferencë të përbashkët me kryeministrin Edi Rama se kishte ardhur me një lajm të mirë në Shqipëri. Ai tha se bashkëpunimi mes...

Samiti në Tiranë, Zaev: Bashkë jemi më të fortë, Ballkani Perëndimor bëhet më tërheqës, konkurrues dhe afër tregjeve të BE

para një jave - BalkanWeb

Mediat maqedonase kanë zbardhur fjalën e kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev në Samitin e liderëve të Ballkanit Perëndimor në Tiranë. Zaev thotë se vendet e rajonit bashkë janë më të forta...

“Të na njihet karta e gjelbër dixhitale”/ Rama tregon kërkesën e vendeve të Ballkanit Perëndimor

para një jave - Vizion Plus

Në konferencëqn me komisionerin për Zgjerim të BE, Oliver Varheyli, kryeministri Edi Rama deklaroi se vendet e Ballkanit Perëndimor kërkojnë që “karta e gjelbër dixhitale” të njihet në gjithë BE-në, në...

Edi Rama: “Mini Shengeni”, projekt strategjik me përfitime të jashtëzakonshme

para një jave - GazetaBlic

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka thënë pas përfundimit të samitit të gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor, se ky takim është mbajtur për të shtyrë përpara projektin e njohur si “Mini Shengen”....

“Po hyjmë në një muaj kritik, ky vit mund të jetë…”- Komisioneri Várhelyi jep lajmin e marrëveshjes së arritur, ja për çfarë bëhet fjalë

para një jave - Panorama

Muaji qershor apo viti 2021 mund të jetë vërtet vit i mbarë për vendet e Ballkanit Perëndimor. Komisioneri për Zgjerimin në Bashkimin Evropian, Olivér Várhelyi tha sot në një konferencë të përbashkët me...

Varhelyi: Kemi marrëveshje në BE për financimin e planit të IPA 3, qershori muaji i Ballkanit Perëndimor

para një jave - ABC News

Komisioneri Europian, Oliver Varhelyi, pas takimit me liderit e Ballkanit Perëndimor në konferencën e përbashkët me kryeministrin Rama është shprehur se qershori dhe i gjithë viti mund të quhet koha e...

Zaev nga Tirana: Bashkë jemi më të fortë dhe më afër tregjeve të BE-së

para një jave - Alsat-M

“Plani ekonomik dhe investues i BE-së për Ballkanin Perëndimor e mbështet rimëkëmbjen afatgjate ekonomike të rajonit, njëkohësisht duke nxitur integrimin rajonal. Zbatimi i Planit do të stimulojë aktivitetin...

Rama në konferencë me Varhelyi: BE e bëri të vetën, tani është radha jonë

para një jave - Vizion Plus

Në kuadër të Samitit të liderëve të Ballkanit Perëndimor, kyeministri Edi Rama ka dalë në një konferencë për media me komisionerin për Zgjerim të BE, Oliver Varheyli. Gjatë fjalës së tij, kreu i qeverisë...

Samiti i Ballkanit Perëndimor në Tiranë, çfarë deklaroi Zaev

para një jave - Bota Sot

Ditën e sotme në Tiranë zhvillohet Samiti i Ballkanit Perëndimor, që mbledh në kryeqytetin shqiptar drejtuesit më të lartë të Kosovës, Serbisë, Maqedonisë së Veriut, Malit të Zi dhe Bosnje Hercegovinës....

Samiti i Tiranës, Rama: 5 korriku i vitit që vjen të na gjejë të ulur në Komisionin Europian

para një jave - Albeu

Teksa ka shprehur falenderimet dhe përshëndetjet, kryeministri Edi Rama ka thënë nga takimi i Samitit të Ballkanit Perëndimor se vitin e ardhshëm më 5 korrik Shqipëria do të ketë vend në Komisionin Europian....

“Komisioneri i hoqi ‘maskat’ e Brukselit në Tiranë”, Rama-Varhelyi-t: Të çojmë përpara jetësimin e 4 lirive të rajonit! Ja kërkesa ndaj BE-së për kartën e gjelbër

para një jave - Panorama

Në konferencën e përbashkët për media në krah të Komisionerit për Zgjerimin Oliver Varhelyi, kryeministri Rama e vuri theksin te çuarja përpara e 4 lirive të rajonit. Kreu i qeverisë e konsideroi paketën...

Rama konferencë me Varhelyi: E hoqi maskën e Brukselit në Tiranë, karta e gjelbër të na njihet në BE

para një jave - ABC News

Me një batutë e ka nisur kryeministri Edi Rama konferencën për shtyp me komisionerin e BE për zgjerimin Oliver Varhelyi. Rama u shpreh se është i lumtur që ai e hoqi maskën e Brukselit në Tiranë. Rama...

Vrahely: Kemi marrëveshje në BE për financimin e planit të IPA 3, qershori muaji i Ballkanit Perëndimor

para një jave - ABC News

Komisioneri Europian, Oliver Varhelyi, pas takimit me liderit e Ballkanit Perëndimor në konferencën e përbashkët me kryeministrin Rama është shprehur se qershori dhe i gjithë viti mund të quhet koha e...

Rama për Samitin e Vendeve të Ballkanit Perëndimor: Shenjë e vullnetit për zbatimin e planit të BE

para një jave - TV21

Kryeministri Edi Rama hapi Samitin e Krerëve të Ballkanit Perendimor, me çka theksoi se pjesëmarrja gjashtë liderëve në këtë Samit është një shenjë e qartë e vullnetit për të marrë autorësi rajonale të...

Zaev: Plani i BE-së për Ballkanin Perëndimor e mbështet rimëkëmbjen afatgjate ekonomike të rajonit

para një jave - Zeri

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev sot nga Tirana tha se plani ekonomik dhe investues i BE-së për Ballkanin Perëndimor e mbështet rimëkëmbjen afatgjate ekonomike të rajonit, njëkohësisht duke...

Batuta e Edi Ramës: Maskat e Brukselit i hoqëm në Tiranë

para një jave - Lajmi.net

Gjatë konferencës së përbashkët për media, të cilën e mbajti me komisionerin evropian për Zgjerim dhe Fqinjësi të Mirë, Oliver Valheryi, Rama tha se ‘maskat e Brukselit u hoqën në Tiranë’. “Ishte një kënaqësi...

Zaev nga Tirana: Bashkë jemi më të fortë dhe më afër tregjeve të BE-së

para një jave - Aktuale

“Plani ekonomik dhe investues i BE-së për Ballkanin Perëndimor e mbështet rimëkëmbjen afatgjate ekonomike të rajonit, njëkohësisht duke nxitur integrimin rajonal. Zbatimi i Planit do të stimulojë aktivitetin...

Zaev: Plani i BE-së për Ballkanin Perëndimor e mbështet rimëkëmbjen afatgjate ekonomike të rajonit

para një jave - Bota Sot

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev sot nga Tirana tha se plani ekonomik dhe investues i BE-së për Ballkanin Perëndimor e mbështet rimëkëmbjen afatgjate ekonomike të rajonit, njëkohësisht duke...

Fillon Samiti i Krerëve të Ballkanit Perëndimor, Rama: Shenjë e vullnetit për zbatimin e planit të BE-së

para një jave - Telegrafi

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka hapur Samitin me drejtuesit e Ballkanit Perëndimor. Rama theksoi se pjesëmarrja e tyre në këtë Samit është një shenjë e qartë e vullnetit tonë për të marrë autorësi...

FOTO/ Rama “harron” virusin Covid-19, momenti kur i jep dorën komisionerit Varhelyi dhe i kërkon të heqë maskën

para një jave - Top Channel

Kryeministri Edi Rama ka pritur për takim bilateral Komisionerin për Zgjerimin, Oliver Varhelyi, të cilit duket se i kërkon të heqë maskën. Rama, i cili ka qenë tepër i rreptë në zbatimin e masave anti...

Samiti i Krerëve të Ballkanit Perëndimor, Komisioneri Varhelyi zbulon për çfarë do të diskutojnë

para një jave - Indeks online

Komisioneri për Zgjerimin e BE-së, Oliver Varhelyi ka mbërritur në Tiranë për samitin rajonal me drejtuesit e Ballkanit Perëndimor. Në një reagim në Twitter, Varhelyi ka treguar se për çfarë do të diskutojnë...

Varhelyi nga Tirana: Ky vit mund të jetë vërtet viti i Ballkanit Perëndimor

para një jave - Tetova Sot

Qershori do të jetë muaji kritik për Ballkanin Perëndimorë. Kështu tha komisioneri evropian për zgjerim, Oliver Varhelyi nga samiti i vendeve të Ballkanit Perëndimorë që u mbajt në Tiranë. Ai u shpreh...

Zaev nga Tirana: Bashkë jemi më të fortë dhe më afër tregjeve të BE-së

para një jave - Ina

“Plani ekonomik dhe investues i BE-së për Ballkanin Perëndimor e mbështet rimëkëmbjen afatgjate ekonomike të rajonit, njëkohësisht duke nxitur integrimin rajonal. Zbatimi i Planit do të stimulojë aktivitetin...

Samiti i Tiranës, Rama: 5 korriku i vitit që vjen të na gjejë të ulur në Komisionin Europian

para një jave - InfoShqip

Teksa ka shprehur falenderimet dhe përshëndetjet, kryeministri Edi Rama ka thënë nga takimi i Samitit të Ballkanit Perëndimor se vitin e ardhshëm më 5 korrik Shqipëria do të ketë vend në Komisionin Europian....

Varhej: Po punojmë fort për Maqedoninë e Veriut

para një jave - Press Online

Në Shqipëri është mbajtur sot samiti i vendeve të Ballkanit Perëndimor, me pjesëmarrjen e Oliver Varhej, Komisionarin Evropian për Zgjerimin dhe Fqinjësinë e Mirë, si dhe Kryeministrave e rajonit. Kryeministri...

BE-ja ka një plan investimi prej 30 miliardë eurosh në Ballkanin Perëndimor

para një jave - Infokusi

Komisionari për Zgjerim, Oliver Varhelyi është shprehur se Bashkimi Evropian ka një plan për investime prej 30 miliardë euro në Ballkanin Perëndimor.Varhelyi duke folur në një konferencë për medie me kryeministrin...

Rama hap Samitin e Krerëve të BP: Shenjë e vullnetit për zbatimin e planit të BE

para një jave - Top Channel

Kryeministri Edi Rama ka hapur punën e Samitit me drejtuesit e Ballkanit Perëndimor dhe gjatë fjalës së tij ka falënderuar pjesëmarrësit. Rama theksoi se pjesëmarrja e tyre në këtë Samit është një shenjë...

Samiti i Krerëve të Ballkanit Perëndimor, Komisioneri Varhelyi zbulon për çfarë do të diskutojnë

para një jave - Top Channel

Komisioneri për Zgjerimin e BE-së, Oliver Varhelyi ka mbërritur në Tiranë për samitin rajonal me drejtuesit e Ballkanit Perëndimor. Në një reagim në Twitter, Varhelyi ka treguar se për çfarë do të diskutojnë...

Rama pret kryeministrin Kurti në Tiranë, shfaqen të qeshur

para një jave - Gazeta Express

Tirana këtë të enjte është shndërruar “kryeqendra”, e Ballkanit Perëndimor ku liderët e vendeve janë bërë bashkë në Samitin e organizuar në vendin tonë. Pjesë e këtij samiti është edhe kryeministri i Kosovës...

​Batuta e Edi Ramës: Maskat e Brukselit i hoqëm në Tiranë

para një jave - Ekonomia Online

As sot nuk kanë munguar batutat e kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, i cili mblodhi në Samitin e Tiranës, liderët e vendeve të Ballkanit Perëndimor. Gjatë konferencës së përbashkët për media, të cilën...

Rama në hapje të samitit: Shenjë vullneti për zbatim të planit ekonomik të BE-së

para një jave - Klan Kosova

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka bërë hapjen e samitit të gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor. Ai duke falënderuar pjesëmarrësit ka thënë se ky organizim tregon vullnetin rajonal për zbatimin...

Rama në hapje të samitit: Shenjë vullneti për zbatim të planit ekonomik të BE-së

para një jave - Zeri

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka bërë hapjen e samitit të gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor. Ai duke falënderuar pjesëmarrësit ka thënë se ky organizim tregon vullnetin rajonal për zbatimin...

Samiti i Ballkanit Perëndimor: Rama pret Kurtin

para një jave - Kallxo

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, është pritur në hyrje të pallatit të Brigadave nga kreu i qeverisë Edi Rama. Tirana këtë të enjte është shndërruar “kryeqendra”, e Ballkanit Perëndimor ku liderët e...

Varhelyi tregon se çka do të diskutohet në Samitin e liderëve të Ballkanit

para një jave - Alsat-M

Në Tiranë ka nisur Samiti i liderëve të Ballkanit Perëndimor, raporton KosovaPress. Komisioneri evropian për Zgjerimin, Oliver Varhelyi, tashmë ka zhvilluar një takim me kryeministrin shqiptar, Edi Rama....

Rama në hapje të samitit: Shenjë vullneti për zbatim të planit ekonomik të BE-së

para një jave - GazetaBlic

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka bërë hapjen e samitit të gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor. Ai duke falënderuar pjesëmarrësit ka thënë se ky organizim tregon vullnetin rajonal për zbatimin...

FOTO/ Rama takohet me Varhelyi, momenti kur i kërkon të heqë maskën

para një jave - ABC News

Kryeministri Edi Rama është takuar me komisionerin e BE për zgjerimin Oliver Varhelyi duke i dhënë atij dorën në shkallët e pallatit të Brigadave. Teksa është afruar pranë tij, Rama i ka kërkuar të heqë...

Rama zbulon kërkesën që vendet e Ballkanit Perëndimor i kanë bërë BE: Të njihet karta e gjelbër digjitale që të lëvizim lirisht

para një jave - Infokusi

Kryeministri Edi Rama mbajti një konferencë të përbashkët me Komisionerin për Zgjerim të BE-së, Oliver Varhelyi pas Samitit të Ballkanit Perëndimor me liderët e rajonit. Në fjalën e tij, Rama zbuloi se...

Po bëhen punime me financim të BE/ Varhelyi dhe Soreca shkojnë te Muzeu Historik Kombëtar

para një jave - Top Channel

Komisioneri për Zgjerimin e BE-së, Oliver Varhelyi është sot në Tiranë, pasi pritet të mbahet samiti rajonal me drejtuesit e Ballkanit Perëndimor. Në një shënim në Twitter, Varhelyi ka postuar dy foto...

Edi Rama pret kryeministrin Kurti – shfaqen të buzëqeshur në krah të njëri-tjetrit

para një jave - Tetova Sot

Tirana këtë të enjte është shndërruar “kryeqendra”, e Ballkanit Perëndimor ku liderët e vendeve janë bërë bashkë në Samitin e organizuar në vendin tonë. Pjesë e këtij samiti është edhe kryeministri i Kosovës...

Rikthehet tema e Mini-Shengenit, Rama: Është projekt strategjik me Brukselin

para një jave - Shenja

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama gjatë Samitin të Krerëve të Ballkanit Perëndimor ka rikthyer temën e projektit të Mini-Shengenit. Ai në një konferencë për medie me komisionarin për Zgjerim të Bashkimit...

Varhelyi: BE-ja ka një plan investimi prej 30 miliardë eurosh në Ballkanin Perëndimor

para një jave - Shenja

Komisionari për Zgjerim, Oliver Varhelyi është shprehur se Bashkimi Evropian ka një plan për investime prej 30 miliardë euro në Ballkanin Perëndimor. Varhelyi duke folur në një konferencë për medie me...

Samiti i Ballkanit Perëndimor: Rama pret Kurtin

para një jave - RTK

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, i cili është pritur në hyrje të pallatit të Brigadave nga kreu i qeverisë Edi Rama. Tirana këtë të enjte është shndërruar “kryeqendra”, e Ballkanit Perëndimor ku liderët...

TIRANË: KRYEMINISTRI ZAEV NË SAMITIN E VENDEVE TË BALLKANIT PERËNDIMOR

para një jave - Klan Macedonia

Kryeministri Zaev do të merr pjesë në Samitin e Vendeve të Ballkanit Perëndimor. Me Samitin do të kryesojë Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ndërsa do të marrin pjesë edhe Eurokomisari për politikë...

Mini-shengeni Ballkanik, Varhelyi: Gati të ofrojmë 30 miliardë euro për Rajonin

para një jave - Ekonomia Online

Komisoneri Evropian për Zgjerimin, Oliver Varhelyi, gjatë konferencës së përbashkët me kryeministrin Edi Rama në Tiranë, në kuadër të Samitit të Ballkanit, foli edhe për atë që quhet “Mini-shengeni Ballkanik”....

Samiti i Krerëve të Ballkanit Perëndimor, Rama pret në takim bilateral Tegeltijën dhe Varhelyin

para një jave - Top Channel

Kryeministri Edi Rama ka pritur në takim kryetarin e Këshillit të Ministrave të Bosnjes dhe Hercegovinës në kuadër të Samitit të Krerëve të Ballkanit Perëndimor. Më pas ka pritur Komisionerin Europian...

“BE, trau ku kemi lidhur fijet”/ Rama batuta me Varhelyi: Vazhdojmë tezgjahun, jemi në rrugën e duhur

para një jave - Java News

Kryeministri Edi Rama e ka quajtur Bashkimin europian ‘traun’ ku Shqipëria, apo Ballkani Perëndimor ka lidhur fijet për të vazhduar ‘tezgjahun’. Në konferencën e përbashkët që mbajti me eurokomisionerin...

Edi Rama pret kryeministrin Kurti - shfaqen të buzëqeshur në krah të njëri-tjetrit

para një jave - Bota Sot

Tirana këtë të enjte është shndërruar “kryeqendra”, e Ballkanit Perëndimor ku liderët e vendeve janë bërë bashkë në Samitin e organizuar në vendin tonë. Pjesë e këtij samiti është edhe kryeministri i Kosovës...

Fillon Samiti i Krerëve të Ballkanit Perëndimor, Rama: Shenjë e vullnetit për zbatimin e planit të BE-së

para një jave - Indeks online

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka hapur Samitin me drejtuesit e Ballkanit Perëndimor. Rama theksoi se pjesëmarrja e tyre në këtë Samit është një shenjë e qartë e vullnetit tonë për të marrë autorësi...

Samiti i Ballkanit Perëndimor, Rama pret Kurtin te Pallati i Brigadave (FOTO)

para një jave - Mapo

Tirana këtë të enjte është shndërruar “kryeqendra” e Ballkanit Perëndimor ku liderët e vendeve janë bërë bashkë në Samitin e organizuar në vendin tonë. Pjesë e këtij samiti është edhe kryeministri i Kosovës...

Varhelyi: Do të diskutojmë zbatimin e planit ekonomik në rajon

para një jave - RTK

Komisioneri evropian për Zgjerimin, Oliver Varhelyi, tregon se sot në samit diskutohet për zbatimin e Planit Ekonomik dhe të Investimeve për rajonin e Ballkanin Perëndimor. Në Tiranë ka nisur Samiti i...

Rama para Liderëve të Ballkanit: Varheyli nisi e promovoi këtë plan të madh

para një jave - RTK

Kryeministri Edi Rama ka hapur Samitin e Liderëve të Ballkanit Perëndimor, që po zhvillohet sot në Tiranë. Në fjalën e tij, Rama ka falënderuar Komisionerin për Zgjerim të BE, Oliver Varheyli, që sipas...

“Samiti, shenjë e qartë e vullnetit tonë për të marrë autorësi rajonale”, Rama para Liderëve të Ballkanit: Varheyli nisi e promovoi këtë plan të madh

para një jave - BalkanWeb

Kryeministri Edi Rama ka hapur Samitin e Liderëve të Ballkanit Perëndimor, që po zhvillohet sot në Tiranë. Në fjalën e tij, Rama ka falënderuar Komisionerin për Zgjerim të BE, Oliver Varheyli, që sipas...

Nis në Tiranë samiti i liderëve të Ballkanit Perëndimor

para një jave - Klan

Nis në Tiranë samiti i liderëve të Ballkanit Perëndimor Në Tiranë zhvillohet samiti i radhës i liderëve të Ballkanit Perëndimor, ku marrin pjesë Kryeministrat e 6 vendeve rajonale. Duke filluar nga ora...

Rama “harron” virusin, momenti kur i jep dorën komisionerit Varhelyi dhe i kërkon të heqë maskën

para një jave - Bota Sot

Kryeministri Edi Rama ka pritur për takim bilateral Komisionerin për Zgjerimin, Oliver Varhelyi, të cilit duket se i kërkon të heqë maskën. Rama, i cili ka qenë tepër i rreptë në zbatimin e masave anti...

Samiti i Ballkanit Perëndimor, Rama pret kryeministrin Kurti

para një jave - ABC News

Tirana këtë të enjte është shndërruar “kryeqendra”, e Ballkanit Perëndimor ku liderët e vendeve janë bërë bashkë në Samitin e organizuar në vendin tonë. Pjesë e këtij samiti është edhe kryeministri i Kosovës...

Valheryi paralajmëron 30 miliardë euro investime në rajon

para një jave - Lajmi.net

Në një konferencë për media, të cilën e mbajti me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, pas Samitit të Tiranës, Valheryi, tha se në Ballkan do të vijnë rreth 30 miliardë euro në formë investimesh. “Pothuajse...

Varhelyi paralajmëron 30 miliard euro investime në Ballkanin Perëndimor

para një jave - Daily News

Bashkimi Europian ka bërë gati fondet e paraaderimit dhe është gati të nisë plani i investimeve në Ballkanin Perëndimor, por më parë ky rajon duhet të funksionojë si treg i vetëm rajonal. “Ne jemi gati...

Oliver Varhelyi: Ky vit mund të jetë viti i Ballkanit Perëndimor

para një jave - Daily News

Qershori do të jetë muaji kritik për Ballkanin Perëndimorë. Kështu tha komisioneri evropian për zgjerim, Oliver Varhelyi nga samiti i vendeve të Ballkanit Perëndimorë që u mbajt në Tiranë. Ai u shpreh...

“BE, trau ku kemi lidhur fijet”/ Rama batuta me Varhelyi: Ne të vazhdojmë tezgjahun! Jemi në rrugën e duhur

para një jave - Lexo

Kryeministri Edi Rama e ka quajtur Bashkimin europian ‘traun’ ku Shqipëria, apo Ballkani Perëndimor ka lidhur fijet për të vazhduar ‘tezgjahun’. Në konferencën e përbashkët që mbajti me eurokomisionerin...

Kryeministri Rama zbulon kërkesën e vendeve të Ballkanit Perëndimor ndaj BE

para një jave - Java News

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka zbuluar kërkesën e vendeve të Ballkanit Perëndimor kundrejt Bashkimit Europian. Rama thekson se të gjitha vendet kanë paraqitur kërkseën që karta e gjelbër dixhitale...

Varhely: BE-ja ka një plan investimi prej 30 miliardë eurosh në rajon

para një jave - InfoShqip

Varhely: BE-ja ka një plan investimi prej 30 miliardë eurosh në rajon Komisioneri Evropian për Zgjerim dhe Fqinjësi të mirë, Oliver Varhely, ka folur për Samitin i cili është mbajtur sot në Tiranë mes...

Varhelyi zbardh takimin me Ramën: Të shohim përpara për Procesin e Berlinit

para një jave - Klan

Varhelyi zbardh takimin me Ramën: Të shohim përpara për Procesin e Berlinit Komisioni për Zgjerimin në Bashkimin Europian, Oliver Varheliy, ka zhvilluar një takim të shkurtër me Kryeministrin Edi Rama,...

Liderët e Ballkanit Perëndimor-Rama hap samitin: Plan për rimëkëmbjen ekonomike

para një jave - Mapo

Në cilësinë e të “zotit” të shtëpisë, kryeministri Edi Rama ka hapur samitin e Liderëve të Ballkanit Perëndimor në Tiranë. Rama u shpreh se pjesëmarrja e liderëve të Ballkanit në këtë samit është shenjë...

Rama shpotitë BE’në: ‘Maskat’ e Brukselit i hoqëm në Tiranë

para një jave - Gazeta Metro

As sot nuk kanë munguar batutat e kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, i cili mblodhi në Samitin e Tiranës, liderët e vendeve të Ballkanit Perëndimor. Gjatë konferencës së përbashkët për media, të cilën...

Takimi me Ramën, Varhelyi: Ja çfarë do të diskutojmë sot në Samitin e Tiranës

para një jave - BalkanWeb

Komisioneri Europian për Zgjerimin, Oliver Varhelyi ka takuar kryeministrin Edi Rama para Samitit të Tiranës. Varhelyi zbulon se në Samit do të diskutohet për zbatimin e Planit Ekonomik dhe të Investimeve...

Rama: Mini-shengeni është projekt strategjik për rajonin, kemi përkrahjen e BE-së për të

para një jave - Lajmi.net

Këto deklarata ai i bëri në një konferencë të përbashkët për media me komisionerin evropian për zgjerim, Oliver Varhelyi, pas Samitit të Tiranës, i cili mblodhi në Tiranë liderët e vendeve të Ballkanit...

Rama: Mini-shengeni është projekt strategjik për rajonin, kemi përkrahjen e BE-së për të

para një jave - Lajmi.net

Këto deklarata ai i bëri në një konferencë të përbashkët për media me komisionerin evropian për zgjerim, Oliver Varhelyi, pas Samitit të Tiranës, i cili mblodhi në Tiranë liderët e vendeve të Ballkanit...

Batuta e Edi Ramës: Maskat e Brukselit i hoqëm në Tiranë (VIDEO)

para një jave - KosovaPress

As sot nuk kanë munguar batutat e kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, i cili mblodhi në Samitin e Tiranës, liderët e vendeve të Ballkanit Perëndimor. Gjatë konferencës së përbashkët për media, të cilën...

Varhelyi zbardh takimin me Ramën: Të shohim përpara për Procesin e Berlinit

para një jave - Bota Sot

Komisioni për Zgjerimin në Bashkimin Europian, Oliver Varheliy, ka zhvilluar një takim të shkurtër me Kryeministrin e Shqipërisë Edi Rama, përpara nisjes së Samit të Ballkanit. Në një posim në mediat sociale,...

“Qershori muaji i Ballkanit Perëndimor”/ Vrahely: Kemi marrëveshje në BE për financimin e planit të IPA 3

para një jave - Java News

Komisioneri Europian, Oliver Varhelyi, pas takimit me liderit e Ballkanit Perëndimor në konferencën e përbashkët me kryeministrin Rama është shprehur se qershori dhe i gjithë viti mund të quhet koha e...

Samiti i Ballkanit Perëndimor në Tiranë, Varhelyi: Plan investimesh 30 mln euro, do financohet nga BE

para një jave - Lexo

Komisioneri për Zgjerimin, Oliver Varhelyi ka bërë me dije se bashkëpunimi mes vendeve të Ballkanit Perëndimor sjellë një plan prej 30 mld eurosh investime, plan i cili do të financohet nga BE. “Jam i...

Rama e BE thonë se Mini-shengeni do të vazhdojë, Albin Kurti thotë se nuk ekziston më

para një jave - Gazeta Metro

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, sot në Samitin për Ballkanin Perëndimor në Tiranë, ka thënë se Mini-shengeni është projekt strategjik për rajonin, dhe se ai e shtetet tjera e kanë përkrahjen e Bashkimit...

Samiti në Tiranë/ Zaev: Plani ekonomik do ta bëjë rajonin më tërheqës për investitorët e huaj, bashkë jemi më të fortë

para një jave - Lexo

Mediat maqedonase kanë zbardhur fjalën e kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev në Samitin e liderëve të Ballkanit Perëndimor në Tiranë. Zaev thotë se vendet e rajonit bashkë janë më të forta...

“BE e bëri të vetën”/ Rama pas Samitit: Tani na takon ne të bëjmë tonën! Batuta me Komisionerin Varhelyi

para një jave - Lexo

Kryeministri Edi Rama është duke mbajtur një konferencë të përbashkët me Komisionerin për Zgjerim të BE-së, Oliver Varhelyi. Rama tha se deri në këtë pikë Bashkimi Europian e ka bërë punën e tij, ndërsa...

VIDEO/ Rama konferencë me Varhelyi: Komisioneri e hoqi maskën e Brukselit në Tiranë, Shengeni rajonal projekt strategjik

para një jave - Java News

Me një batutë e ka nisur kryeministri Edi Rama konferencën për shtyp me komisionerin e BE për zgjerimin Oliver Varhelyi. Rama u shpreh se është i lumtur që ai e hoqi maskën e Brukselit në Tiranë. Ai deklaroi...

Varhelyi nga Tirana: Ky vit mund të jetë vërtet viti i Ballkanit Perëndimor

para një jave - Almakos

Qershori do të jetë muaji kritik për Ballkanin Perëndimorë. Kështu tha komisioneri evropian për zgjerim, Oliver Varhelyi nga samiti i vendeve të Ballkanit Perëndimorë që u mbajt në Tiranë. Ai u shpreh...

Nis samiti i liderve ballkanikë, Varhelyi zbulon për çfarë do flitet

para një jave - Albeu

Pak para nisjes së samitit të Ballkanit Perëndimor, komisioneri Oliver Varhelyi ka njoftur në Twitter se për çfarë do të diskutohet sot. Varhelyi bën me dije se do të diskutohet mbi planin ekonomik dhe...

Takimi me Ramën, Varhelyi: Çfarë do të diskutojmë sot në Samitin e Tiranës

para një jave - Mapo

Komisioneri Europian për Zgjerimin, Oliver Varhelyi ka takuar kryeministrin Edi Rama para Samitit në Tiranë. Varhelyi zbulon se në Samit do të diskutohet për zbatimin e Planit Ekonomik dhe të Investimeve...

Rama hap samitin e liderëve të Ballkanit Perëndimor: Plan për rimëkëmbjen ekonomike

para një jave - ABC News

Në cilësinë e të “zotit” të shtëpisë, kryeministri Edi Rama ka hapur samitin e Liderëve të Ballkanit Perëndimor në Tiranë. Rama u shpreh se pjesëmarrja e liderëve të Ballkanit në këtë samit është shenjë...

Varhelyi nga Tirana: Ky vit mund të jetë vërtet viti i Ballkanit Perëndimor

para një jave - Lajm

Qershori do të jetë muaji kritik për Ballkanin Perëndimorë. Kështu tha komisioneri evropian për zgjerim, Oliver Varhelyi nga samiti i vendeve të Ballkanit Perëndimorë që u mbajt në Tiranë. Ai u shpreh...

Varhelyi nga Tirana: Ky vit mund të jetë vërtet viti i Ballkanit Perëndimor

para një jave - Press Online

Qershori do të jetë muaji kritik për Ballkanin Perëndimorë. Kështu tha komisioneri evropian për zgjerim, Oliver Varhelyi nga samiti i vendeve të Ballkanit Perëndimorë që u mbajt në Tiranë. Ai u shpreh...

Varhelyi takon Ramën para nisjes së Samitit, zbulon çfarë do të diskutohet

para një jave - Vizion Plus

Komisioneri Europian për Zgjerimin, Oliver Varhelyi, i cili ndodhet në Tiranë për Samitin e krerëve të Ballkanit Perëndimor, është takuar me kryeministrin Edi Rama. Përmes një postimi në “Twitter”, ai...

Rikthehet tema e Mini-Shengenit, Rama: Është projekt strategjik me Brukselin

para një jave - Arbresh

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama gjatë Samitin të Krerëve të Ballkanit Perëndimor ka rikthyer temën e projektit të Mini-Shengenit. Ai në një konferencë për medie me komisionarin për Zgjerim të Bashkimit...

Varhelyi takon Ramën para nisjes së Samitit/ Komisioneri për Zgjerimin tregon temën e bisedimeve me liderët e Ballkanit Perëndimor

para një jave - Panorama

Komisioneri për Zgjerimin, Oliver Varhelyi, ka takuar kryeministrin e Shqipërisë Edi Rama, pak para nisjes së Samitit me liderët e Ballkanit Perëndimor. Përmes një postimi në “Twitter”, Varhelyi bën me...

Para Samitit, Varhelyi takohet me kryeministrin Rama

para një jave - Zeri

Oliver Varhelyi përpara Samitit është takuar me kryeministrin Rama. Nëpërmjet një postimi në Twitter ai thotë se në Samit do të diskutohet mbi zbatimin e planit Ekonomik dhe planin e investimit si dhe...

Samiti në Tiranë, Várhelyi: Do të diskutojmë për zbatimin e planit ekonomik të rajonit

para një jave - ABC News

Komisionerin Europian për Zgjerimin dhe Fqinjësinë e Mirë, Olivér Várhelyi ndodhet sot në Tiranë në kaudër të samitit me liderët e Ballkanit Perëndimor. Várhelyi, i cili do të jetë drejtues i samitit së...

Zaev për vizitë zyrtare në Tiranë, do të merr pjesë në Samitin e vendeve të Ballkanit Perëndimor

para një jave - Telegrafi

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev, sot do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Republikën e Shqipërisë. Siç njoftojnë nga kabineti i tij, Zaev do të merr pjesë në Samitin e vendeve të Ballkanit...

Sot mbahet Samiti i Krerëve të Ballkanit Perëndimor/ Rama dhe Varhelyi do të mbajnë konferencë në 12:30

para një jave - Top Channel

Ditën e sotme në Pallatin e Brigadave do të zhvillohet Samiti i Krerëve të Ballkanit Perëndimor. Në Tiranë do të bëhen bashkë Komisioneri Europian, Oliver Varhelyi, Presidenti i Malit të Zi, Milo Đukanović,...

Samiti në Tiranë/ Zaev: Plani ekonomik do ta bëjë rajonin më tërheqës për investitorët e huaj, bashkë jemi më të fortë

para një jave - Java News

Mediat maqedonase kanë zbardhur fjalën e kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev në Samitin e liderëve të Ballkanit Perëndimor në Tiranë. Zaev thotë se vendet e rajonit bashkë janë më të forta...

Në Tiranë mbahet Samiti i Krerëve të Ballkanit Perëndimor

para një jave - TV21

Sot në Pallat të Brigadave në Tiranë zhvillohet Samiti i Krerëve të Ballkanit Perëndimor. Në këtë ngjarje do të jetë prezent edhe kryeministri Zoran Zaev. “Kryeministri Zaev do të merr pjesë në Samitin...

Zaev nga Tirana: Bashkë jemi më të fortë dhe më afër tregjeve të BE-së

para një jave - Tetova Sot

“Plani ekonomik dhe investues i BE-së për Ballkanin Perëndimor e mbështet rimëkëmbjen afatgjate ekonomike të rajonit, njëkohësisht duke nxitur integrimin rajonal. Zbatimi i Planit do të stimulojë aktivitetin...

Samiti me liderët e Ballkanit Perëndimor, Rama pret komisionerin Várhelyi

para një jave - Mapo

Kryeministri Edi Rama ka pritur mëngjesin e sotëm Komisionerin Europian për Zgjerimin, Olivér Várhelyi. Komisioneri ka mbërritur sot në Tiranë në kuadër të samitit te liderëve të Ballkanit Perëndimor....

Samiti i Krerëve të Ballkanit Perëndimor, Komisioneri Varhelyi zbulon për çfarë do të diskutojnë

para një jave - Infokusi

Komisioneri për Zgjerimin e BE-së, Oliver Varhelyi ka mbërritur në Tiranë për samitin rajonal me drejtuesit e Ballkanit Perëndimor. Në një reagim në Twitter, Varhelyi ka treguar se për çfarë do të diskutojnë...

Shqipëria mikpritëse e Samitit të Krerëve të Ballkanit Perëndimor

para një jave - Zhurnal

Shqipëria është mikpritëse e samitit të radhës së Krerëve të Ballkanit Perëndimor, që do të mbahet sot në Pallatin e Brigadave në Tiranë. Sipas axhendës së publikuar, në këtë samit do jenë të pranishëm...

Rama në hapje të Samitit: Shenjë vullneti për zbatim të planit ekonomik të BE-së

para një jave - Shenja

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka bërë hapjen e Samitit të gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor. Ai, duke falënderuar pjesëmarrësit, ka thënë se ky organizim tregon vullnetin rajonal për zbatimin...

Samiti me liderët e Ballkanit Perëndimor, Rama pret komisionerin Olivér Várhelyi

para një jave - ABC News

Kryeministri Edi Rama ka pritur mëngjesin e sotëm Komisionerin Europian për Zgjerimin dhe Fqinjësinë e Mirë, Olivér Várhelyi. Komisioneri ka mbërritur sot në Tiranë në kuadër të samitit te liderëve të...

Samiti i vendeve të Ballkanit Perendimor, kryeministri Zaev do të zhvillojë vizitë zyrtare në Tiranë

para një jave - Portalb

Kryeministri i Republikës së Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev do të zhvillojë vizitë pune një ditore në Republikën e Shqipërisë, transmeton Portalb.mk . Kryeministri Zaev do të marrë pjesë në Samitin e...

Varhelyi: BE-ja ka një plan investimi prej 30 miliardë eurosh në Ballkanin Perëndimor

para një jave - Epoka e Re

Komisionari për Zgjerim, Oliver Varhelyi është shprehur se Bashkimi Evropian ka një plan për investime prej 30 miliardë euro në Ballkanin Perëndimor. Varhelyi duke folur në një konferencë për medie me...

Valheryi paralajmëron 30 miliardë euro investime në rajon

para një jave - Gazeta Metro

Komisioneri evropian për Zgjerim dhe Fqinjësi të Mirë, Oliver Valheryi, ka kërkuar bashkëpunim më të madh të vendeve të Ballkanit Perëndimor në krijimin e një tregu të përbashkët rajonal. Në një konferencë...

Varhelyi: BE-ja ka një plan investimi prej 30 miliardë eurosh në Ballkanin Perëndimor

para një jave - Top24

Komisionari për Zgjerim, Oliver Varhelyi është shprehur se Bashkimi Evropian ka një plan për investime prej 30 miliardë euro në Ballkanin Perëndimor. Varhelyi duke folur në një konferencë për medie me...

Rama në hapje të Samitit: Shenjë vullneti për zbatim të planit ekonomik të BE-së

para një jave - Top24

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka bërë hapjen e Samitit të gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor. Ai, duke falënderuar pjesëmarrësit, ka thënë se ky organizim tregon vullnetin rajonal për zbatimin...

Rikthehet tema e Mini-Shengenit, Rama: Është projekt strategjik me Brukselin

para një jave - Top24

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama gjatë Samitin të Krerëve të Ballkanit Perëndimor ka rikthyer temën e projektit të Mini-Shengenit. Ai në një konferencë për medie me komisionarin për Zgjerim të Bashkimit...

Zaev në Samitin e vendeve të Ballkanit Perëndimor në Tiranë

para një jave - Zhurnal

Shkup, 10 qershor – Zhurnal.mk – Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, do të realizojë vizitë pune njëditore në Republikën e Shqipërisë. Siç kumtoi shërbimi për shtyp i...

Varhelyi: BE gati planin 30 miliardë Euro për Ballkanin Perëndimor

para një jave - Arbresh

Komisioneri për Zgjerimin, Oliver Varhelyi, ka deklaruar sot nga Tirana se Bashkimi Evropian ka miratuar planin ekonomik për të ndihmuar Ballkanin Perëndimor. Në një konferencë të përbashkët me Kryeministrin...

Edi Rama flet për Mini-Shengenin, komisionari i BE-së premton 30 miliardë për rajonin

para një jave - Periskopi

Komisionari për Zgjerim, Oliver Varhelyi është shprehur se Bashkimi Evropian ka një plan për investime prej 30 miliardë euro në Ballkanin Perëndimor. Varhelyi duke folur në një konferencë për medie me...

Rama në hapje të Samitit: Shenjë vullneti për zbatim të planit ekonomik të BE-së

para një jave - Lajm

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka bërë hapjen e Samitit të gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor. Ai, duke falënderuar pjesëmarrësit, ka thënë se ky organizim tregon vullnetin rajonal për zbatimin...

Rikthehet tema e Mini-Shengenit, Rama: Është projekt strategjik me Brukselin

para një jave - Lajm

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama gjatë Samitin të Krerëve të Ballkanit Perëndimor ka rikthyer temën e projektit të Mini-Shengenit. Ai në një konferencë për medie me komisionarin për Zgjerim të Bashkimit...

Rama: Autorësi rajonale për zbatimin e planit ekonomik dhe tregut të përbashkët

para një jave - Lajmi.net

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama deklaroi sot se “samiti i Krerëve të Ballkanit Perëndimor është një shenjë e qartë e vullnetit tonë për të marrë autorësinë rajonale të planit ekonomik dhe të investimeve”....

Momenti kur Rama i kërkon Varlehyit ta heq maskën

para një jave - Lajmi.net

Teksa është afruar pranë tij, Rama i ka kërkuar të heqë maskën. Varhelyi ka shkëmbyer një batutë me kreun e qeverisë shqiptare dhe është futur në ndërtesën ku po mbahet samiti i Ballkanit Perëndimor pa maskë./abcnews.al

Samiti i Ballkanit Perëndimor: Rama e pret Kurtin

para një jave - Infokusi

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, është pritur në hyrje të pallatit të Brigadave nga kreu i qeverisë Edi Rama. Tirana këtë të enjte është shndërruar “kryeqendra”, e Ballkanit Perëndimor ku liderët e...

Varhelyi: 30 miliardë euro investime në rajon, nëse ka bashkëpunim të mirë rajonal

para një jave - ATV Live

Komisioneri evropian për Zgjerim dhe Fqinjësi të Mirë, Oliver Varhelyi, ka kërkuar bashkëpunim më të madh të vendeve të Ballkanit Perëndimor në krijimin e një tregu të përbashkët rajonal. Në një konferencë...

Varhelyi: Qershori – muaji i Ballkanit Perëndimor

para një jave - Zyrtare

Eurokomisioneri, Oliver Varhelyi, pas takimit me liderit e Ballkanit Perëndimor, tha se muaji qershor dhe i gjithë viti mund të quhet ‘koha e Ballkanit Perëndimor. Në konferencën e përbashkët me Kryeministrin...

Zaev në Tiranë për të nënshkruar Marrëveshjen për vendosjen e kontrolleve të përbashkëta kufitare

para një jave - Ina

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, do të realizojë vizitë pune njëditore në Republikën e Shqipërisë. Kryeministri Zaev do të merr pjesë në Samitin e Vendeve të Ballkanit...

Sot në Tiranë mbahet Samiti i Krerëve të Ballkanit Perëndimor

para një jave - Kallxo

Sot në Pallat të Brigadave në Tiranë zhvillohet Samiti i Krerëve të Ballkanit Perëndimor. Në këtë ngjarje do të jetë prezent edhe kryeministri Albin Kurti. Një konferencë për shtyp të kryeministrit Edi...

Dy kryeminisrat shqiptar Rama dhe Kurti shtërngojnë duart

para një jave - Info7

Sot në Tiranë është duke u mbajtur Samiti i drejtuesve të Ballkanit Perëndimor. Pjesëmarrës në këtë takim është edhe kryeministri i Kosovës, Albin Kurti. Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama në hapje të...

Rama: Minishengeni është projekt strategjik për rajonin

para një jave - Epoka e Re

Kryeministri Edi Rama ka thënë se Shqipëria vazhdon ta mbështes projektin e Minishegenit. Në konferencën e përbashkët për media me komisionerin për zgjerim, Oliver Varhelyi, pas Samitit të Tiranës, ai...

Valheryi paralajmëron 30 miliardë euro investime në rajon

para një jave - KosovaPress

Komisioneri evropian për Zgjerim dhe Fqinjësi të Mirë, Oliver Valheryi, ka kërkuar bashkëpunim më të madh të vendeve të Ballkanit Perëndimor në krijimin e një tregu të përbashkët rajonal. Në një konferencë...

Zaev në Tiranë për të nënshkruar Marrëveshjen për vendosjen e kontrolleve të përbashkëta kufitare

para një jave - Aktuale

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, do të realizojë vizitë pune njëditore në Republikën e Shqipërisë. Kryeministri Zaev do të merr pjesë në Samitin e Vendeve të Ballkanit...

Rama: Mini-shengeni është projekt strategjik për rajonin, kemi përkrahjen e BE’së për të

para një jave - Gazeta Metro

Kryeministri, Edi Rama, ka thënë se Shqipëria mbetet e palëkundur në qëndrimin se projekti që po njihet si ‘mini-shengen’ është strategjik dhe me përfitime të jashtëzakonshme ekonomike, sociale dhe politike...

Në Tiranë po mbahet Samiti i drejtuesve të Ballkanit Perëndimor, i pranishëm është edhe kryeministri i Kosovës, Albin Kurti

para një jave - Radio Kosova e Lire

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama në hapje të Samitit të Drejtuesve të shteteve të Ballkanit Perëndimor theksoi se pjesëmarrja e udhëheqësve është një shenjë e qartë e vullnetit për të marrë autorësi...

Zhvillimi ekonomik, temë diskutimi në Samitin e liderëve të Ballkanit

para një jave - CBC

Pas takimit me kryeministrin e Shqipërisë Edi Ramën, Komisioneri evropian për Zgjerim Oliver Varhelyi, ka njoftuar se temat që do të diskutohen në Samitin e Krerëve të Ballkanit Perëndimor, do të jenë...

Mbahet sot samiti liderëve të Ballkanit Perëndimor

para një jave - Klan

Mbahet sot samiti liderëve të Ballkanit Perëndimor I pranishëm edhe komisioneri Oliver Varhelyi Mbahet sot në Tiranë samiti i liderëve të Ballkanit Perëndimor me praninë edhe të Komisionerit Europian për...

Sot në Tiranë mbahet Samiti i Krerëve të Ballkanit Perëndimor

para një jave - RTV 21

Sot në Pallat të Brigadave në Tiranë zhvillohet Samiti i Krerëve të Ballkanit Perëndimor. Në këtë ngjarje do të jetë prezent edhe kryeministri Albin Kurti. Një konferencë për shtyp të kryeministrit Edi...

Zaev për vizitë zyrtare në Tiranë, do të merr pjesë në Samitin e vendeve të Ballkanit Perëndimor

para një jave - Bota Sot

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev, sot do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Republikën e Shqipërisë. Siç njoftojnë nga kabineti i tij, Zaev do të merr pjesë në Samitin e vendeve të Ballkanit...

Sot në Tiranë mbahet Samiti i Krerëve të Ballkanit Perëndimor

para një jave - Koha.net

(KosovaPress) - Sot në Pallat të Brigadave në Tiranë zhvillohet Samiti i Krerëve të Ballkanit Perëndimor. Në këtë ngjarje do të jetë prezent edhe kryeministri Albin Kurti. Një konferencë për shtyp të kryeministrit...

Rama pret sot në Tiranë liderët e Ballkanit Perëndimor, zbardhet axhenda

para një jave - RTK

Liderët e rajonit do të bëhen bashkë këtë të enjte në Tiranë. Samiti i Krerëve të Ballkanit Perëndimor pritet të nisë në orën 09:30, e do të mbahet në Pallatin e Brigadave. Rama do të presë fillimisht...

Pamje e nga takimi i Edi Ramës me Albin Kurtin në Samitin e Krerëve të Ballkanit

para një jave - Fakti Ditor

Sot në Tiranë është duke u mbajtur Samiti i drejtuesve të Ballkanit Perëndimor. Pjesëmarrës në këtë takim është edhe kryeministri i Kosovës, Albin Kurti. Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama në hapje të...

Sot në Tiranë mbahet Samiti i Krerëve të Ballkanit Perëndimor

para një jave - Kallxo

Sot në Pallat të Brigadave në Tiranë zhvillohet Samiti i Krerëve të Ballkanit Perëndimor. Në këtë ngjarje do të jetë prezent edhe kryeministri Albin Kurti. Një konferencë për shtyp të kryeministrit Edi...

Rama: Besoj që ndjehen mirë, delegacioni i BE-së maskat e Brukselit i hoqi në Tiranë

para një jave - Press Online

Kemi mundësinë të mirëpresim miqtë tanë pa masa shtrënguese dhe besoj që edhe komisioneri dhe delegacioni, ndihet mirë që maskat e Brukselit i hoqi në Tiranë”. Kështu u shpreh kryeministri i Shqipërisë...

Kurti njofton se është nisur për Tiranë, për samitin e krerëve të Ballkanit Perëndimor

para një jave - Gazeta Express

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka bërë të ditur se është nisur për në Tiranë, ku do të takohet me udhëheqësit e shteteve të Ballkanit Perëndimor, raporton Gazeta Express. Megjithatë, ai tha se fillimisht...

Edi Rama përmend “Mini Shengenin” e quan projekt strategjik

para një jave - Ekonomia Online

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka thënë pas përfundimit të samitit të gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor, se ky takim është mbajtur për të shtyrë përpara projektin e njohur si “Mini Shengen”....

Rama: Vendet e Ballkanit kërkesë BE për të njohur pasaportën e vaksinimit

para një jave - Arbresh

Vendet e Ballkanit Perëndimor i kanë kërkuar Komisionit Europian dhe Bashkimit Europian që të njohë pasaportën e gjelbërt të vaksinimit anti-Covid të këtyre vendeve në mënyrë që qytetarët e rajonit të...

Rama: Mini-shengeni është projekt strategjik për rajonin, kemi përkrahjen e BE-së për të

para një jave - KosovaPress

Kryeministri, Edi Rama, ka thënë se Shqipëria mbetet e palëkundur në qëndrimin se projekti që po njihet si ‘mini-shengen’ është strategjik dhe me përfitime të jashtëzakonshme ekonomike, sociale dhe politike...

VIDEO/ Oliver Varhelyi me maskë, Rama i kërkon ta heq, ja reagimi i tij

para një jave - Java News

Prej 1 qershorit, maska nuk është e detyrueshme në Shqipëri dhe këtë ia ka bërë të ditur kryeministri Edi Rama komisionerit për Zgjerimin Oliver Varhelyi.Ky i fundit ka mbërritur me maskë në Pallatin e...

Samiti i Ballkanit Perëndimor në Tiranë, Samiti drejtohet nga Rama dhe Varhelyi

para një jave - InfoShqip

Në Tiranë këtë të enjte do të zhvillohet Samiti i Ballkanit Perëndimor, që do të bëjë bashkë të gjithë liderit e rajonit. Shqipëria do të jetë mikpritësja e samitit të radhës i cili zhvillohet në Pallatin...

Edi Rama: “Mini Shengeni”, projekt strategjik me përfitime të jashtëzakonshme

para një jave - Informatat

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka thënë pas përfundimit të samitit të gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor, se ky takim është mbajtur për të shtyrë përpara projektin e njohur si “Mini Shengen”....

‘Po të shkojmë ne atje…’/ Rama shpjegon stemën e samitit: E shihni atë traun atje, ai është BE, fijet janë lidhur…

para një jave - Dosja.al

Edi Rama 10 Qershor, 2021 14:05 TIRANË – Kryeministri Edi Rama, në përfundim të konferencës me komisionerin për Zgjerimin Oliver Varhelyi shpjegoi dhe stemën që kishin pas tyre. Rama : E shihni atë traun...

Lëvizja e qytetarëve në BE/ Rama: Mos më pyesni mua, ne jemi në rregull në oborrin tonë, ata të flasin vetë! Varhelyi: Mos e shikoni si çështje politike, sapo të fillojë sezoni veror…

para një jave - FaxWeb

Në konferencën e përbashkët, gazetari shtroi pyetjen për periudhën kur mund të bëhet e mundur lëvizja e lirë e qytetarëve në vendet e BE. Kryeministri Edi Rama : Ma bëri mua të parit pyetjen por duhet...

Rama: Mini Shengeni është një projekt strategjik me përfitime të jashtëzakonshme për Ballkanin

para një jave - Periskopi

Kryeministri Edi Rama është duke mbajtur një konferencë të përbashkët me Komisionerin për Zgjerim të BE-së, Oliver Varhelyi. Rama tha se të gjitha vendet i kanë paraqitur BE dhe Komisionit Europian kërkesën...

Vendet e Ballkanit i kërkojnë BE-së njohjen e pasaportës së vaksinimit

para një jave - Epoka e Re

Vendet e Ballkanit Perëndimor i kanë kërkuar Komisionit Evropian dhe Bashkimit Evropian që të njohë pasaportën e gjelbërt të vaksinimit anti-Covid të këtyre vendeve në mënyrë që qytetarët e rajonit të...

Varhelyi tregon se çka do të diskutohet në Samitin e liderëve të Ballkanit

para një jave - Lajmi.net

Komisioneri evropian për Zgjerimin, Oliver Varhelyi, tashmë ka zhvilluar një takim me kryeministrin shqiptar, Edi Rama. Varhelyi ka bërë të ditur se në Samitin e sotëm do të diskutohet për zbatimin e Planit...

‘Po hyjmë në muaj të vështirë’/ Varhelyi: Kemi marrëveshje në BE për financimin e planit të IPA 3

para një jave - Dosja.al

Olivér Várhelyi 10 Qershor, 2021 13:51 TIRANË – Komisioneri për Zgjerim, Oliver Varhely u shpreh ditën e sotme në konferencën e përvashkët me Ramën, se bashkëpunimi mes vendeve të Ballkanit Perëndimor...

“Komisioneri hoqi maskat e Brukselit në Tiranë”, Rama thumbon Varhelyin: Tani na takon neve të bëjmë tonën!

para një jave - Dosja.al

Olivér Várhelyi dhe Edi Rama 10 Qershor, 2021 13:51 TIRANE – Kryeministri Edi Rama e njoftoi Komisionerin për Zgjerimin Oliver Varhelyi se maska në Shqipëri që prej 1 qershorit nuk është më e detyrueshme....

Samiti i Ballkanit Perëndimor në Tiranë/ Zaev: Me treg të përbashkët krijojmë vende të reja pune

para një jave - FaxWeb

Ditën e sotme në Tiranë zhvillohet Samiti i Ballkanit Perëndimor, që mbledh në kryeqytetin shqiptar drejtuesit më të lartë të Kosovës, Serbisë, Maqedonisë së Veriut, Malit të Zi dhe Bosnje Hercegovinës....

Pamje e nga takimi i Edi Ramës me Albin Kurtin në Samitin e Krerëve të Ballkanit

para një jave - Ekonomia Online

Sot në Tiranë është duke u mbajtur Samiti i drejtuesve të Ballkanit Perëndimor. Pjesëmarrës në këtë takim është edhe kryeministri i Kosovës, Albin Kurti. Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama në hapje të...

Zaev nga Tirana: Bashkë jemi më të fortë dhe më afër tregjeve të BE-së

para një jave - Almakos

“Plani ekonomik dhe investues i BE-së për Ballkanin Perëndimor e mbështet rimëkëmbjen afatgjate ekonomike të rajonit, njëkohësisht duke nxitur integrimin rajonal. Zbatimi i Planit do të stimulojë aktivitetin...

FOTO/ Rama takohet me Varhelyi, momenti kur i kërkon të heqë maskën

para një jave - in7

Kryeministri Edi Rama është takuar me komisionerin e BE për zgjerimin Oliver Varhelyi duke i dhënë atij dorën në shkallët e pallatit të Brigadave. Teksa është afruar pranë tij, Rama i ka kërkuar të heqë...

BE hap thesin për Ballkanin Perëndimor, Varhelyi: Jemi në një muaj kritik, të gjithë duhet të bëjmë detyrën tonë (Sa miliardë euro do jepen për minishengenin ballkanik)

para një jave - FaxWeb

Faleminderit kryeministër, që më keni ftuar në Tiranë, jam veçanërisht i kënaqur që shoh se ky do të jetë fillimi i fundit të pandemisë, dhe ndoshta do ti rikthehemi mënyrave të mëparshme të punës, duke...

Samiti i Tiranës/ Rama: 5 korriku i vitit që vjen të na gjejë të ulur në Komisionin Europian, BE e bëri të veten

para një jave - Dosja.al

Edi Rama 10 Qershor, 2021 13:44 Edi Rama: I falenderoj të gjithë kryetarët e shtetit të qeverive të pranishëm nga të gjitha vendet e Ballkanit Perëndimor. Por më shumë falenderoj komisionerin që ndërroi...

Kryeministri Kurti njofton se është nisur për Tiranë, për samitin e krerëve të Ballkanit Perëndimor

para një jave - OraInfo

Kurti njofton se është nisur për Tiranë, për samitin e krerëve të Ballkanit Perëndimor. Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka bërë të ditur se është nisur për në Tiranë, ku do të takohet me udhëheqësit...

Mbahet sot Samiti i liderëve të Ballkanit Perëndimor në Tiranë, drejtohet nga Rama dhe Varhelyi

para një jave - Gazeta Express

Mbahet sot Samiti i liderëve të Ballkanit Perëndimor në Tiranë. Ai do të drejtohet nga nga dyshja Rama-Varhelyi teksa është zbardhur edhe axhenda. Samiti do të mbahet në Pallatin e Brigadave ku fillimisht...

Zaev në Tiranë për të nënshkruar Marrëveshjen për vendosjen e kontrolleve të përbashkëta kufitare

para një jave - Tetova Sot

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, do të realizojë vizitë pune njëditore në Republikën e Shqipërisë. Kryeministri Zaev do të merr pjesë në Samitin e Vendeve të Ballkanit...

Zaevi në Tiranë: Bashkë jemi më të fortë dhe më afër tregjeve të BE-së

para një jave - Epoka e Re

Plani ekonomik dhe investues i Bashkimit Evropian (BE) për Ballkanin Perëndimor e mbështet rimëkëmbjen afatgjate ekonomike të rajonit, njëkohësisht duke nxitur integrimin rajonal. Kështu ka thënë kryeministri...

Në Tiranë mbahet Samiti i Liderëve të Ballkanit Perëndimor

para një jave - Alsat-M

Kryeqyteti shqiptar do të mirëpresë sot liderët e rajonit, në samtin që do të zhvillohet për Ballkanin Perëndimor. Drejtuesit më të lartë të Kosovës, Serbisë, Maqedonisë së Veriut, Malit të Zi dhe Bosnje...

Zaev: Plani i BE-së për Ballkanin Perëndimor e mbështet rimëkëmbjen afatgjate ekonomike të rajonit

para një jave - Arbresh

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev sot nga Tirana tha se plani ekonomik dhe investues i BE-së për Ballkanin Perëndimor e mbështet rimëkëmbjen afatgjate ekonomike të rajonit, njëkohësisht duke...

Shqipëria organizon samitin e Ballkanit Perëndimor, këtë radhë është dhe Kosova

para një jave - NOA

Shqipëria është organizatore e samitit të radhës së Krerëve të Ballkanit Perëndimor, që do të mbahet sot në Pallatin e Brigadave në Tiranë. Ndryshe nga aktivitetet e tjera rajonale këtë herë do të jetë...

Në Tiranë sot takimi i liderëve të rajonit

para një jave - Ina

Kryeqyteti shqiptar do të mirëpresë sot liderët e rajonit, në samitin që do të zhvillohet për Ballkanin Perëndimor. Drejtuesit më të lartë të Kosovës, Serbisë, Maqedonisë së Veriut, Malit të Zi dhe Bosnje...

VIDEO/ Kryeministri Rama hap samitin e liderëve të Ballkanit Perëndimor: Plan për rimëkëmbjen ekonomike!

para një jave - Java News

Në cilësinë e të “zotit” të shtëpisë, kryeministri Edi Rama ka hapur samitin e Liderëve të Ballkanit Perëndimor në Tiranë. Rama u shpreh se pjesëmarrja e liderëve të Ballkanit në këtë samit është shenjë...

Samiti i Ballkanit Perendimor, Rama pret Kurtin

para një jave - Epoka e Re

Tirana këtë të enjte është shndërruar kryeqendra e Ballkanit Perëndimor, ku liderët rajonit janë bërë bashkë në Samitin e organizuar në Shqipëri. Pjesë e këtij samiti është edhe kryeministri i Kosovës...

Rama: Autorësi rajonale për zbatimin e planit ekonomik dhe tregut të përbashkët

para një jave - Arbresh

Samiti i Liderëve të Ballkanit Perëndimor, nisi sot punimet në Tiranë, me pjesëmarrjen e drejtuesve më të lartë të gjashtë shteteve të Ballkanit Perëndimor përkatësisht; Shqipërisë, Kosovës, Maqedonisë...

Momenti kur Rama i kërkon Varlehyit ta heq maskën

para një jave - Epoka e Re

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama është takuar me Oliver Varhelyi, duke i dhënë atij dorën në shkallët e Pallatit të Brigadave. Teksa është afruar pranë tij, Rama i ka kërkuar ta heqë maskën. Varhelyi...

Liderët e Ballkanit Perëndimor në Tiranë, Samiti drejtohet nga Rama e Varhelyi

para një jave - Mapo

Këtë të enjte në Tiranë do të zhvillohet Samiti i Ballkanit Perëndimor, që do të bëjë bashkë të gjithë liderit e rajonit. Shqipëria do të jetë mikpritësja e samitit të radhës i cili zhvillohet në Pallatin...

Sot zhvillohet në Tiranë Samiti i Ballkanit Perëndimor, i pranishëm edhe Varheyli

para një jave - Zeri

Zhvillohet sot në Tiranë Samiti i Ballkanit Perëndimor, ku merr pjesë edhe Komisioneri për Zgjerimin, Oliver Varheyli si dhe përfaqësueses të Kosovës, Serbisë, Maqedonisë së Veriut, Malit të Zi dhe Bosnje-Hercegovinës....

Sot në Tiranë mbahet Samiti i Krerëve të Ballkanit Perëndimor

para një jave - Telegrafi

Sot në Pallat të Brigadave në Tiranë zhvillohet Samiti i Krerëve të Ballkanit Perëndimor. Në këtë ngjarje do të jetë prezent edhe kryeministri Albin Kurti. Një konferencë për shtyp të kryeministrit Edi...

Takimi me kryeministrin Rama, Varhelyi zbulon se çfarë do të diskutohet në Samitin e Tiranës

para një jave - Java News

Komisioneri Europian për Zgjerimin, Oliver Varhelyi ka takuar kryeministrin Edi Rama para Samitit të Tiranës. Varhelyi zbulon se në Samit do të diskutohet për zbatimin e Planit Ekonomik dhe të Investimeve...

Zaev në Tiranë për të nënshkruar Marrëveshjen për vendosjen e kontrolleve të përbashkëta kufitare

para një jave - InfoShqip

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, do të realizojë vizitë pune njëditore në Republikën e Shqipërisë. Kryeministri Zaev do të merr pjesë në Samitin e Vendeve të Ballkanit...

KOSOVË dhe SERBI! Liderët mbërrijnë njëri pas tjetrit, Rama i ‘’rreh shpatullat” Kurtit, Ana Brnabiç heq maskën sa sheh kryeministrin e Shqipërisë

para një jave - Dosja.al

Edi Rama, Albin Kurti dhe Ana Bërnabiç 10 Qershor, 2021 13:20 TIRANË – Albin Kurti dhe Ana Brnabiç kanë mbërritur njëri pas tjetrit në Pallatin e Brigadave në Tiranë ku po mbahet Samiti me liderët e Ballkanit...

Zaev nga Tirana: Bashkë jemi më të fortë dhe më afër tregjeve të BE-së

para një jave - Press Online

“Plani ekonomik dhe investues i BE-së për Ballkanin Perëndimor e mbështet rimëkëmbjen afatgjate ekonomike të rajonit, njëkohësisht duke nxitur integrimin rajonal. Zbatimi i Planit do të stimulojë aktivitetin...

Tirana nikoqire e Samitit të Krerëve të Ballkanit Perëndimor

para një jave - Klan Kosova

Në Pallatin e Brigadave në Shqipëri sot zhvillohet Samiti i Krerëve të Ballkanit Perëndimor. Në takim do të jetë i pranishëm Komisioneri Evropian, Olivér Várhelyi. Në mesin e pjesëmarrësve është edhe kryeministri...

Zaev nga Tirana: Bashkë jemi më të fortë dhe më afër tregjeve të BE-së

para një jave - Lajm

“Plani ekonomik dhe investues i BE-së për Ballkanin Perëndimor e mbështet rimëkëmbjen afatgjate ekonomike të rajonit, njëkohësisht duke nxitur integrimin rajonal. Zbatimi i Planit do të stimulojë aktivitetin...

Liderët e Ballkanit Perëndimor në Tiranë, Samiti drejtohet nga Rama e Varhelyi

para një jave - Mapo

Këtë të enjte në Tiranë do të zhvillohet Samiti i Ballkanit Perëndimor, që do të bëjë bashkë të gjithë liderit e rajonit. Shqipëria do të jetë mikpritësja e samitit të radhës i cili zhvillohet në Pallatin...

Momenti kur Rama i kërkon Varlehyit ta heq maskën (FOTO)

para një jave - Zyrtare

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama është takuar me Oliver Varhelyi duke i dhënë atij dorën në shkallët e pallatit të Brigadave. Teksa është afruar pranë tij, Rama i ka kërkuar të heqë maskën. Varhelyi...

Fillon Samiti i Liderëve të BP, Rama: Shenjë vullneti për zbatim të planit ekonomik të BE’së

para një jave - Bota Press

Ka nisur Samiti i Liderëve të Ballkanit Perëndimor në Tiranë. Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama deklaroi sot se “samiti i Krerëve të Ballkanit Perëndimor është një shenjë e qartë e vullnetit tonë për...

Samiti i krerëve të Ballkanit Perëndimor mbahet sot në Tiranë, merr pjesë edhe Albin Kurti

para një jave - OraInfo

Sot në Tiranë mbahet Samiti i krerëve të Ballkanit Perëndimor, merr pjesë edhe Albin Kurti. Sot në Pallatin e Brigadave në Tiranë zhvillohet Samiti i Krerëve të Ballkanit Perëndimor. Në këtë ngjarje do...

Samiti i Liderëve të Ballkanit Perëndimor, ka nisur sot punimet në Tiranë, me pjesëmarrjen e vendeve të rajonit

para një jave - Radio Kosova e Lire

Samiti i Liderëve të Ballkanit Perëndimor, nisi sot punimet në Tiranë, me pjesëmarrjen e drejtuesve më të lartë të gjashtë shteteve të Ballkanit Perëndimor përkatësisht; Shqipërisë, Kosovës, Maqedonisë...

Sot në Tiranë mbahet Samiti i Krerëve të Ballkanit Perëndimor

para një jave - Kallxo

Sot në Pallat të Brigadave në Tiranë zhvillohet Samiti i Krerëve të Ballkanit Perëndimor. Në këtë ngjarje do të jetë prezent edhe kryeministri Albin Kurti. Një konferencë për shtyp të kryeministrit Edi...

Po bëhen punime me financim të BE/ Varhelyi dhe Soreca shkojnë te Muzeu Historik Kombëtar

para një jave - Lexo

Komisioneri për Zgjerimin e BE-së, Oliver Varhelyi është sot në Tiranë, pasi pritet të mbahet samiti rajonal me drejtuesit e Ballkanit Perëndimor. Në një shënim në Twitter, Varhelyi ka postuar dy foto...

Në Tiranë sot takimi i liderëve të rajonit

para një jave - InfoShqip

Kryeqyteti shqiptar do të mirëpresë sot liderët e rajonit, në samitin që do të zhvillohet për Ballkanin Perëndimor. Drejtuesit më të lartë të Kosovës, Serbisë, Maqedonisë së Veriut, Malit të Zi dhe Bosnje...

Mbahet sot Samiti i liderëve të Ballkanit Perëndimor në Tiranë, Rama konferencë me Varhelyi, më pas firmosja e marrëveshjeve (AXHENDA)

para një jave - BalkanWeb

Mbahet sot Samiti i liderëve të Ballkanit Perëndimor në Tiranë. Ai do të drejtohet nga nga dyshja Rama-Varhelyi teksa BalkanWeb ka zbardhur edhe axhendën. Samiti do të mbahet në Pallatin e Brigadave ku...

Samiti i Ballkanit Perëndimor në Tiranë, Samiti drejtohet nga Rama dhe Varhelyi

para një jave - Albeu

Në Tiranë këtë të enjte do të zhvillohet Samiti i Ballkanit Perëndimor, që do të bëjë bashkë të gjithë liderit e rajonit. Shqipëria do të jetë mikpritësja e samitit të radhës i cili zhvillohet në Pallatin...

Liderit e Ballkanit Perëndimor mblidhen në Tiranë, Samiti do të drejtohet nga Rama dhe Varhelyi

para një jave - Shekulli

Publikuar më 10.06.2021 nga E. V Këtë të enjte pritet të zhvillohet në Tiranë Samiti i Ballkanit Perëndimor, që do të bëjë bashkë të gjithë liderit e rajonit. Shqipëria do të jetë mikpritësja e samitit...

Në Tiranë do të mbahet samiti i vendeve të Ballkanit Perëndimor

para një jave - Aktuale

Në Pallatin e Brigadave në Tiranë sot do të mbahet samiti i vendeve të Ballkanit Perëndimor. Samiti do të drejtohet nga kryeministri shqiptar Edi Rama, ndërsa do të marrë pjesë edhe eurokomisari për Zgjerim...

Në Tiranë mbahet Samiti i Krerëve të Ballkanit Perëndimor, merr pjesë edhe Kurti

para një jave - Insajderi

Në Pallatin e Brigadave në Tiranë sot, e enjte, do të zhvillohet Samiti i Krerëve të Ballkanit Perëndimor. Në Tiranë do të bëhen bashkë Komisioneri Evropian, Olivér Várhelyi, Presidenti i Malit të Zi,...

Fillon Samiti i Liderëve të BP, Rama: Shenjë vullneti për zbatim të planit ekonomik të BE’së

para një jave - Gazeta Metro

Ka nisur Samiti i Liderëve të Ballkanit Perëndimor në Tiranë, shkruan Gazeta Metro. Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama deklaroi sot se “samiti i Krerëve të Ballkanit Perëndimor është një shenjë e qartë...

Samiti i Ballkanit Perëndimor: Rama e pret Kurtin

para një jave - ATV Live

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, është pritur në hyrje të pallatit të Brigadave nga kreu i qeverisë Edi Rama. Tirana këtë të enjte është shndërruar “kryeqendra”, e Ballkanit Perëndimor ku liderët e...

Rama pret sot në Tiranë liderët e Ballkanit Perëndimor, zbardhet axhenda

para një jave - Vizion Plus

Liderët e rajonit do të bëhen bashkë këtë të enjte në Tiranë. Samiti i Krerëve të Ballkanit Perëndimor pritet  të nisë në orën 09:30, e do të mbahet në Pallatin e Brigadave. Rama do të presë fillimisht...

Momenti kur Rama i kërkon komisionerit për Zgjerim të BE’së ta heqë maskën

para një jave - Periskopi

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama është takuar me Oliver Varhelyi duke i dhënë atij dorën në shkallët e pallatit të Brigadave. Teksa është afruar pranë tij, Rama i ka kërkuar të heqë maskën. Varhelyi...

Në Tiranë mbahet Samiti i Liderëve të Ballkanit Perëndimor

para një jave - Tetova Sot

Kryeqyteti shqiptar do të mirëpresë sot liderët e rajonit, në samtin që do të zhvillohet për Ballkanin Perëndimor. Drejtuesit më të lartë të Kosovës, Serbisë, Maqedonisë së Veriut, Malit të Zi dhe Bosnje...

Rama në hapje të Samitit të Liderëve të BP-së: Autorësi rajonale për zbatimin e planit ekonomik dhe tregut të përbashkët

para një jave - KosovaPress

Samiti i Liderëve të Ballkanit Perëndimor, nisi sot punimet në Tiranë, me pjesëmarrjen e drejtuesve më të lartë të gjashtë shteteve të Ballkanit Perëndimor përkatësisht; Shqipërisë, Kosovës, Maqedonisë...

Sot në Tiranë mbahet Samiti i krerëve të Ballkanit Perëndimor, merr pjesë edhe Albin Kurti

para një jave - Gazeta Express

Sot në Pallatin e Brigadave në Tiranë zhvillohet Samiti i Krerëve të Ballkanit Perëndimor. Në këtë ngjarje do të jetë prezent edhe kryeministri Albin Kurti. Një konferencë për shtyp të kryeministrit Edi...

Zbardhet axhenda/ Liderët e Ballkanit Perëndimor sot në Tiranë, Samiti drejtohet nga Rama dhe Varhelyi

para një jave - Panorama

Liderët e rajonit do të bëhen bashkë këtë të enjte në Tiranë, ku do të zhvillohet Samiti i Ballkanit Perëndimor. Shqipëria do të jetë mikpritësja e samitit të radhës i cili zhvillohet në Pallatin e Brigadave,...

Rama i harron “mendjendriturit” e Komitetit të Ekspertëve, shihni si e detyron Varhelyi-n që të heqë maskën kundra rregullave (Video)

para një jave - FaxWeb

Kryeministri Edi Rama, në shkelje të urdhërit të dhënë nga Komiteti i Ekspertëve, të cilin deri dje ishte gati ta krahasonte dhe me “vullnetin e Zotit”, ka preferuar që në takimin e sotëm me kryeministrat...

Rama takim bilateral me Kryetarin e Këshillit të Ministrave të Bosnjës dhe Hercegovinës

para një jave - Lexo

Në kuadër të Samitit të Krerëve të Ballkanit Perëndimor, kryeministri Edi Rama ka pritur sot Kryetarin e Këshillit të Ministrave të Bosnjës dhe Hercegovinës, Zoran Tegeltija. Rama dhe Tegeltija zhvilluan...

Rama në hapje të samitit: Shenjë vullneti për zbatim të planit ekonomik të BE-së

para një jave - Zyrtare

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka bërë hapjen e samitit të gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor. Ai duke falënderuar pjesëmarrësit ka thënë se ky organizim tregon vullnetin rajonal për zbatimin...

Oliver Varhelyi tregon se çka do të diskutohet në Samitin e liderëve të Ballkanit Perëndimorë

para një jave - Daily News

Në Tiranë ka nisur Samiti i liderëve të Ballkanit Perëndimor, raporton KosovaPress. Komisioneri evropian për Zgjerimin, Oliver Varhelyi, tashmë ka zhvilluar një takim me kryeministrin shqiptar, Edi Rama....

Momenti PIKANT! Oliver Varhelyi tregohet i rregullt, tenton të hyjë me maskë në Pallatin e Brigadave, Rama ia heq

para një jave - Dosja.al

Edi Rama dhe Oliver Varhelyi 10 Qershor, 2021 12:22 TIRANË – Komisioneri Oliver Varhelyi është treguar mjaft i rregullt. Ditën e sotme ai ka mbërritur në Pallatin e Brigadave me maskën anti-Covid të vendosur...

Rama në hapje të samitit: Shenjë vullneti për zbatim të planit ekonomik të BE-së

para një jave - Epoka e Re

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka bërë hapjen e samitit të gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor. Ai duke falënderuar pjesëmarrësit në këtë samit, ka thënë se ky organizim tregon vullnetin rajonal...

Edi Rama pret kryeministrin Kurti – shfaqen të buzëqeshur në krah të njëri-tjetrit

para një jave - Lajm

Tirana këtë të enjte është shndërruar “kryeqendra”, e Ballkanit Perëndimor ku liderët e vendeve janë bërë bashkë në Samitin e organizuar në vendin tonë. Pjesë e këtij samiti është edhe kryeministri i Kosovës...

Rama në hapje të samitit: Shenjë vullneti për zbatim të planit ekonomik të BE-së

para një jave - Ekonomia Online

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka bërë hapjen e samitit të gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor. Ai duke falënderuar pjesëmarrësit ka thënë se ky organizim tregon vullnetin rajonal për zbatimin...

Varhelyi takohet me Ramën, ja për çfarë biseduan

para një jave - Epoka e Re

Komisioni për zgjerimin në Bashkimin Evropian (BE), Oliver Varheliy, ka zhvilluar një takim të shkurtër me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, përpara nisjes së Samit të Ballkanit. Në një postim në mediat...

Liderët e Ballkanit takohen sot në Tiranë, merr pjesë kryeministri i Kosovësm Albin Kurti

para një jave - Indeks online

Sot në Pallatin e Brigadave në Tiranë zhvillohet Samiti i Krerëve të Ballkanit Perëndimor. Në këtë ngjarje do të jetë prezent edhe kryeministri Albin Kurti. Një konferencë për shtyp të kryeministrit Edi...

Hyn në fuqi marrëveshja, shqiptarët nga sot mund të shkojnë në Hungari me certifikatë vaksinimi

para një jave - Lajm

Në Tiranë ka nisur Samiti i liderëve të Ballkanit Perëndimor, raporton KosovaPress. Komisioneri evropian për Zgjerimin, Oliver Varhelyi, tashmë ka zhvilluar një takim me kryeministrin shqiptar, Edi Rama....

Liderit e Ballkanit Perëndimor në Tiranë, Samiti drejtohet nga Rama dhe Varhelyi

para një jave - ABC News

Në Tiranë këtë të enjte do të zhvillohet Samiti i Ballkanit Perëndimor, që do të bëjë bashkë të gjithë liderit e rajonit. Shqipëria do të jetë mikpritësja e samitit të radhës i cili zhvillohet në Pallatin...

Në Tiranë mbahet Samiti i Liderëve të Ballkanit Perëndimor

para një jave - Top24

Kryeqyteti shqiptar do të mirëpresë sot liderët e rajonit, në samtin që do të zhvillohet për Ballkanin Perëndimor. Drejtuesit më të lartë të Kosovës, Serbisë, Maqedonisë së Veriut, Malit të Zi dhe Bosnje...

Rama: Ky samit mundësi për të marr autorësinë rajonale të planit për investime nga BE-ja

para një jave - Arbresh

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama në cilësinë e nikoqirit ka bërë hapjen e Samitit të liderëve të Ballkanit  Perëndimor. Ai në fjalinë hapëse tha se prezenca e liderëve të vendeve të Ballkanit Perëndimor...

Varhelyi zbardh takimin me Ramën: Të shohim përpara për Procesin e Berlinit

para një jave - Zyrtare

Komisioni për Zgjerimin në Bashkimin Europian, Oliver Varheliy, ka zhvilluar një takim të shkurtër me Kryeministrin e Shqipërisë Edi Rama, përpara nisjes së Samit të Ballkanit. Në një posim në mediat sociale,...

Takohen Kurti, Rama dhe Varhelyi

para një jave - ATV Live

Në Samitin e krerëve të Ballkanit Perëndimor në Tiranë ka mbërritur kryeministri i Kosovës Albin Kurti. Kurti ka bërë përshëndetjen zyrtare me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama dhe më pas ka hyrë në...

Varhelyi tregon se çka do të diskutohet në Samitin e liderëve të Ballkanit

para një jave - Press Online

Në Tiranë ka nisur Samiti i liderëve të Ballkanit Perëndimor, raporton KosovaPress. Komisioneri evropian për Zgjerimin, Oliver Varhelyi, tashmë ka zhvilluar një takim me kryeministrin shqiptar, Edi Rama....

Varhelyi tregon se çka do të diskutohet në Samitin e liderëve të Ballkanit

para një jave - KosovaPress

Në Tiranë ka nisur Samiti i liderëve të Ballkanit Perëndimor, raporton KosovaPress. Komisioneri evropian për Zgjerimin, Oliver Varhelyi, tashmë ka zhvilluar një takim me kryeministrin shqiptar, Edi Rama....

Zaev në Tiranë për të nënshkruar Marrëveshjen për vendosjen e kontrolleve të përbashkëta kufitare

para një jave - Zyrtare

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, do të realizojë vizitë pune njëditore në Republikën e Shqipërisë. Kryeministri Zaev do të merr pjesë në Samitin e Vendeve të Ballkanit...

Varhelyi zbardh takimin me Ramën: Të shohim përpara për Procesin e Berlinit

para një jave - Ekonomia Online

Komisioni për Zgjerimin në Bashkimin Europian, Oliver Varheliy, ka zhvilluar një takim të shkurtër me Kryeministrin e Shqipërisë Edi Rama, përpara nisjes së Samit të Ballkanit. Në një posim në mediat sociale,...

Sot në Tiranë mbahet Samiti i Krerëve të Ballkanit Perëndimor

para një jave - Bota Sot

Sot në Pallat të Brigadave në Tiranë zhvillohet Samiti i Krerëve të Ballkanit Perëndimor. Në këtë ngjarje do të jetë prezent edhe kryeministri Albin Kurti. Një konferencë për shtyp të kryeministrit Edi...

Samiti i Krerëve të Ballkanit Perëndimor, Rama pret në takim bilateral Tegeltijën dhe Varhelyin

para një jave - Fakti Ditor

Kryeministri Edi Rama ka pritur në takim kryetarin e Këshillit të Ministrave të Bosnjes dhe Hercegovinës në kuadër të Samitit të Krerëve të Ballkanit Perëndimor. Më pas ka pritur Komisionerin Europian...

Varhelyi zbardh takimin me Ramën: Të shohim përpara për Procesin e Berlinit

para një jave - Arbresh

Komisioni për Zgjerimin në Bashkimin Europian, Oliver Varheliy, ka zhvilluar një takim të shkurtër me Kryeministrin e Shqipërisë Edi Rama, përpara nisjes së Samit të Ballkanit. Në një posim në mediat sociale,...

Sot në Tiranë mbahet Samiti i Krerëve të Ballkanit Perëndimor

para një jave - RTK

Sot në Pallat të Brigadave në Tiranë zhvillohet Samiti i Krerëve të Ballkanit Perëndimor. Në këtë ngjarje do të jetë prezent edhe kryeministri Albin Kurti. Një konferencë për shtyp të kryeministrit Edi...

Takon Ramën para nisjes së Samitit/ Varhelyi: Do të diskutojmë zbatimin e Planit Ekonomik të Investimeve

para një jave - Dosja.al

Oliver Varhelyi, Edi Rama 10 Qershor, 2021 11:10 TIRANË – Ditën e sotme në Pallatin e Brigadave do të zhvillohet Samiti i Krerëve të Ballkanit Perëndimor. Komisioneri për Zgjerimin e BE-së, Oliver Varhelyi...

Nis samiti i liderve ballkanikë/ Takimi mes Ramës dhe komisionerit, Varhelyi në Twitter: Do të diskutojmë planin ekonomik të investimeve në rajon

para një jave - FaxWeb

Oliver Varhelyi “Përpara Samitit të Tiranës me drejtuesit e # Ballkanit Perëndimor u takova me Kryeministrin. @ediramaal sot. Ne do të diskutojmë zbatimin e Planit Ekonomik dhe të Investimeve, të paraqitur...

Mbahet sot në Pallatin e Brigadave Samiti i liderëve të Ballkanit Perëndimor/ Takimi drejtohet nga Rama dhe Varhelyi!

para një jave - Lexo

Ditën e sotme në Tiranë mbahet do të zhvillohet Samiti i Ballkanit Perëndimor, që mbledh në kryeqytetin shqiptar drejtuesit më të lartë të Kosovës, Serbisë, Maqedonisë së Veriut, Malit të Zi dhe Bosnje...

Sot në Tiranë mbahet Samiti i krerëve të Ballkanit Perëndimor, merr pjesë edhe Albin Kurti

para një jave - Infokusi

Sot në Pallatin e Brigadave në Tiranë zhvillohet Samiti i Krerëve të Ballkanit Perëndimor. Në këtë ngjarje do të jetë prezent edhe kryeministri Albin Kurti. Një konferencë për shtyp të kryeministrit Edi...

Tirana mirëpret liderët e rajonit në samitin e Ballkanit Perëndimor, drejtohet nga Rama dhe Varhelyi

para një jave - Informatat

Tirana do të mirëpresë sot liderët e rajonit, në samitin që do të zhvillohet për Ballkanin Perëndimor. Drejtuesit më të lartë të Kosovës, Serbisë, Maqedonisë së Veriut, Malit të Zi dhe Bosnje Hercegovinës...

Mbërrin Varhelyi në Pallatin e Brigadave! Rama i del para në shkallë, i shtrëngon dorën

para një jave - Dosja.al

Edi Rama dhe Oliver Varhelyi 10 Qershor, 2021 10:49 Mbërrin Varhelyi në Pallatin e Brigadave! Rama i del para në shkallë, i shtrëngon dorën

Samiti i liderve ballkanikë në Tiranë/ Komisioneri Varhelyi viziton Muzeun Historik Kombëtar, shoqërohet nga ambasadori Soreca

para një jave - FaxWeb

Komisioneri europian Oliver Varhelyi ka pastuar ditën e sotme një foto në rrjetin e tij social ‘twitter’ pas vizitës së bërë në Muzeun Historik Kombëtar. Në foto shohet gjithashtu edhe ambasadori i BE-së...

Në Tiranë mbahet Samiti i Krerëve të Ballkanit Perëndimor

para një jave - Press Online

Sot në Pallat të Brigadave në Tiranë zhvillohet Samiti i Krerëve të Ballkanit Perëndimor. Në këtë ngjarje do të jetë prezent edhe kryeministri Zoran Zaev. “Kryeministri Zaev do të merr pjesë në Samitin...

Në Tiranë mbahet Samiti i Liderëve të Ballkanit Perëndimor

para një jave - Shenja

Kryeqyteti shqiptar do të mirëpresë sot liderët e rajonit, në samtin që do të zhvillohet për Ballkanin Perëndimor. Drejtuesit më të lartë të Kosovës, Serbisë, Maqedonisë së Veriut, Malit të Zi dhe Bosnje...

Tirana mirëpret liderët e rajonit në samitin e Ballkanit Perëndimor, drejtohet nga Rama dhe Varhelyi

para një jave - Zyrtare

Tirana do të mirëpresë sot liderët e rajonit, në samitin që do të zhvillohet për Ballkanin Perëndimor. Drejtuesit më të lartë të Kosovës, Serbisë, Maqedonisë së Veriut, Malit të Zi dhe Bosnje Hercegovinës...

Tirana mirëpret liderët e rajonit në samitin e Ballkanit Perëndimor, drejtohet nga Rama dhe Varhelyi

para një jave - Periskopi

Tirana do të mirëpresë sot liderët e rajonit, në samitin që do të zhvillohet për Ballkanin Perëndimor. Drejtuesit më të lartë të Kosovës, Serbisë, Maqedonisë së Veriut, Malit të Zi dhe Bosnje Hercegovinës...

Mbahet sot në Pallatin e Brigadave Samiti i liderëve të Ballkanit Perëndimor/ Takimi drejtohet nga Rama dhe Varhelyi!

para një jave - Java News

Ditën e sotme në Tiranë mbahet do të zhvillohet Samiti i Ballkanit Perëndimor, që mbledh në kryeqytetin shqiptar drejtuesit më të lartë të Kosovës, Serbisë, Maqedonisë së Veriut, Malit të Zi dhe Bosnje...

Zaev për vizitë zyrtare në Tiranë

para një jave - Arbresh

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev, sot do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Republikën e Shqipërisë. Siç njoftojnë nga kabineti i tij, Zaev do të merr pjesë në Samitin e vendeve të Ballkanit...

Sot në Tiranë mbahet Samiti i Krerëve të Ballkanit Perëndimor, merr pjesë edhe Albin Kurti

para një jave - Lajmi.net

Një konferencë për shtyp të kryeministrit Edi Rama me Komisionerin Evropian për Zgjerimin dhe Fqinjësinë e Mirë, Olivér Várhelyi do të mbahet në orën 12.30. Ky Samit vjen pas turit të vizitave të Ramës...

Zaev në Samitin e vendeve të Ballkanit Perëndimor në Tiranë

para një jave - Daily News

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, do të realizojë vizitë pune njëditore në Republikën e Shqipërisë. Siç kumtoi shërbimi për shtyp i qeverisë, Kryeministri Zaev do të...

Në Tiranë sot mbahet Samiti i Liderëve të Ballkanit Perëndimor

para një jave - Daily News

Kryeqyteti shqiptar do të mirëpresë sot liderët e rajonit, në samtin që do të zhvillohet për Ballkanin Perëndimor. Drejtuesit më të lartë të Kosovës, Serbisë, Maqedonisë së Veriut, Malit të Zi dhe Bosnje...

Zaev për vizitë zyrtare në Tiranë, do të merr pjesë në Samitin e vendeve të Ballkanit Perëndimor

para një jave - Press Online

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev, sot do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Republikën e Shqipërisë. Siç njoftojnë nga kabineti i tij, Zaev do të merr pjesë në Samitin e vendeve të Ballkanit...

Zaev për vizitë zyrtare në Tiranë, do të merr pjesë në Samitin e vendeve të Ballkanit Perëndimor

para një jave - Info7

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev, sot do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Republikën e Shqipërisë. Siç njoftojnë nga kabineti i tij, Zaev do të merr pjesë në Samitin e vendeve të Ballkanit...

Sot në Tiranë zhvillohet Samiti i Krerëve të Ballkanit Perëndimor

para një jave - ATV Live

Sot në Pallat të Brigadave në Tiranë zhvillohet Samiti i Krerëve të Ballkanit Perëndimor. Në këtë ngjarje do të jetë prezent edhe kryeministri Albin Kurti. Një konferencë për shtyp të kryeministrit Edi...

Liderit e Ballkanit Perëndimor mblidhen në Tiranë, Samiti do të drejtohet nga Rama dhe Varhelyi

para një jave - Arbresh

Këtë të enjte pritet të zhvillohet në Tiranë Samiti i Ballkanit Perëndimor, që do të bëjë bashkë të gjithë liderit e rajonit. Shqipëria do të jetë mikpritësja e samitit të radhës i cili zhvillohet në Pallatin...

Sot në Tiranë mbahet Samiti i Krerëve të Ballkanit Perëndimor

para një jave - Infokusi

Sot në Pallat të Brigadave në Tiranë zhvillohet Samiti i Krerëve të Ballkanit Perëndimor. Në këtë ngjarje do të jetë prezent edhe kryeministri Albin Kurti. Një konferencë për shtyp të kryeministrit Edi...

Në Tiranë mbahet Samiti i Liderëve të Ballkanit Perëndimor

para një jave - Lajm

Kryeqyteti shqiptar do të mirëpresë sot liderët e rajonit, në samtin që do të zhvillohet për Ballkanin Perëndimor. Drejtuesit më të lartë të Kosovës, Serbisë, Maqedonisë së Veriut, Malit të Zi dhe Bosnje...

Sot mbahet në Tiranë samiti i liderve të Ballkanit Perëndimor, do të drejtohet nga Rama dhe Varhelyi, ja si do të jetë agjenda e ditës

para një jave - FaxWeb

Në Tiranë këtë të enjte do të zhvillohet Samiti i Ballkanit Perëndimor, që do të bëjë bashkë të gjithë liderit e rajonit. Shqipëria do të jetë mikpritësja e samitit të radhës i cili zhvillohet në Pallatin...

Sot mbahet Samiti i krerëve të Ballkanit Perëndimor në Tiranë, merr pjesë edhe Kurti

para një jave - Gazeta Metro

Sot në Tiranë mbahet Samiti i krerëve të Ballkanit Perëndimor, merr pjesë edhe Albin Kurti, shkruan Gazeta Metro. Samitin i Liderëve të Ballkanit Perëndimor, do të mbahet në Tiranë, të enjten, 10 qershor,...

AXHENDA/ Mbahet sot Samiti i Tiranës. Rama pret liderët e Ballkanit Perëndimor, në orën 15:00 firmosen marrëveshjen

para një jave - Dosja.al

Foto nga Pallati i Brigadave 10 Qershor, 2021 7:48 TIRANË – Sot në orën 09:30 pritet të nisë zhvillimi i Samitit të Krerëve të Ballkanit Perëndimor, pjesë e të cilit do të jetë edhe kryeministri i Kosovës,...

Sot në Tiranë mbahet Samiti i Krerëve të Ballkanit Perëndimor

para një jave - KosovaPress

Sot në Pallat të Brigadave në Tiranë zhvillohet Samiti i Krerëve të Ballkanit Perëndimor. Në këtë ngjarje do të jetë prezent edhe kryeministri Albin Kurti. Një konferencë për shtyp të kryeministrit Edi...

Liderët e vendeve të Ballkanit Perëndimor takohen në Tiranë

para një jave - Ina

Në Pallatin e Brigadave në Tiranë nesër (10.06) do të mbahet samiti i vendeve të Ballkanit Perëndimor. Samiti do të drejtohet nga kryeministri shqiptar Edi Rama, ndërsa do të marrë pjesë edhe eurokomisari...

Liderët e vendeve të Ballkanit Perëndimor nesër takohen në Tiranë

para një jave - Koha.mk

Tiranë, 9 qershor – Në Pallatin e Brigadave në Tiranë nesër do të mbahet samiti i vendeve të Ballkanit Perëndimor. Samiti do të drejtohet nga kryeministri shqiptar Edi Rama, ndërsa do të marrë pjesë edhe...

Nesër në Tiranë do të mbahet samiti i vendeve të Ballkanit Perëndimor

para një jave - TV21

Në Pallatin e Brigadave në Tiranë nesër do të mbahet samiti i vendeve të Ballkanit Perëndimor. Samiti do të drejtohet nga kryeministri shqiptar Edi Rama, ndërsa do të marrë pjesë edhe eurokomisari për...

Nesër mbahet Samiti i Krerëve të Ballkanit Perëndimor në Tiranë, publikohet agjenda

para një jave - Telegrafi

Ditën e nesërme më 10 qershor, në Pallat të Brigadave në Shqipëri zhvillohet Samiti i Krerëve të Ballkanit Perëndimor. Në Tiranë do të bëhen bashkë Komisioneri Europian, OlivérVárhelyi, Presidenti i Malit...

Nesër zhvillohet Samiti i Krerëve të Ballkanit Perëndimor në Tiranë. Ja kush do të marrë pjesë! Publikohet agjenda

para një jave - Panorama

Ditën e nesërme më 10 qershor, në Pallatin të Brigadave do të zhvillohet Samiti i Krerëve të Ballkanit Perëndimor. Ky samiti do të drejtohet nga Kryeministri shqiptar, Edi Rama dhe Komisioneri për Zgjerimin,...

Nesër në Tiranë Samiti i Krerëve të Ballkanit Perëndimor, kjo është agjenda

para një jave - Telegrafi

Ditën e nesërme më 10 qershor, në Pallat të Brigadave në Shqipëri zhvillohet Samiti i Krerëve të Ballkanit Perëndimor. Në Tiranë do të bëhen bashkë Komisioneri Europian, Olivér Várhelyi, Presidenti i Malit...

Nesër Samiti i Krerëve të Ballkanit Perëndimor

para një jave - RTV 21

Ditën e nesërme më 10 qershor, në Pallat të Brigadave në Shqipëri zhvillohet Samiti i Krerëve të Ballkanit Perëndimor. Në Tiranë do të bëhen bashkë Komisioneri Europian, OlivérVárhelyi, Presidenti i Malit...

Nesër në Tiranë Samiti i Krerëve të Ballkanit Perëndimor/ I pranishëm edhe Várhelyi

para një jave - Top Channel

Ditën e nesërme më 10 qershor, në Pallat të Brigadave zhvillohet Samiti i Krerëve të Ballkanit Perëndimor. Në Tiranë do të bëhen bashkë Komisioneri Europian, OlivérVárhelyi, Presidenti i Malit të Zi, Milo...

Nesër në Tiranë Samiti i Krerëve të Ballkanit Perëndimor/ I pranishëm edhe Várhelyi

para një jave - Top Channel

Ditën e nesërme më 10 qershor, në Pallat të Brigadave zhvillohet Samiti i Krerëve të Ballkanit Perëndimor. Të pranishëm do të jenë Komisioneri Europian OlivérVárhelyi, President i Malit të Zi Milo Đukanović,...

Nesër në Tiranë Samiti i Krerëve të Ballkanit Perëndimor, kjo është agjenda

para një jave - Indeks online

Ditën e nesërme më 10 qershor, në Pallat të Brigadave në Shqipëri zhvillohet Samiti i Krerëve të Ballkanit Perëndimor. Në Tiranë do të bëhen bashkë Komisioneri Europian, OlivérVárhelyi, Presidenti i Malit...

Samiti i Tiranës, Brnabiç- Kurti në Tiranë, Rama konferencë me Varhelyi

para një jave - Gazeta Express

Ditën e nesërme në Tiranë do të mbahet Samiti i Liderve të Ballkanit Perëndimor. Samiti do të ketë për qëllim të diskutojë mbi vijimin e integrimit të rajonit, duke u bërë një analizë për infrastrukturën...

Nesër në Tiranë Samiti i Krerëve të Ballkanit Perëndimor

para një jave - RTK

Ditën e nesërme më 10 qershor, në Pallat të Brigadave në Shqipëri zhvillohet Samiti i Krerëve të Ballkanit Perëndimor. Në Tiranë do të bëhen bashkë Komisioneri Europian, Olivér Várhelyi, Presidenti i Malit...

Nesër zhvillohet Samiti i Krerëve të Ballkanit Perëndimor në Tiranë, publikohet axhenda

para një jave - Java News

Ditën e nesërme më 10 qershor, në Pallatin të Brigadave do të zhvillohet Samiti i Krerëve të Ballkanit Perëndimor. Ky samiti do të drejtohet nga Kryeministri shqiptar, Edi Rama dhe Komisioneri për Zgjerimin,...

Zbardhet axhenda e Samitit të Tiranës, Rama konferencë të përbashkët me Varhelyi, më pas firmosja e marrëveshjeve

para një jave - BalkanWeb

BalkanWeb zbardh axhendën e Samitit të liderëve të Ballkanit Perëndimor në Tiranë ditën e nesërme. Samiti do të mbahet në Pallatin e Brigadave ku fillimisht Rama do të presë kryetarin e Këshillit të Ministrave...

Nesër në Tiranë Samiti i Krerëve të Ballkanit Perëndimor, merr pjesë edhe Kurti - kjo është agjenda

para një jave - Bota Sot

Ditën e nesërme më 10 qershor, në Pallat të Brigadave në Shqipëri zhvillohet Samiti i Krerëve të Ballkanit Perëndimor. Në Tiranë do të bëhen bashkë Komisioneri Europian, OlivérVárhelyi, Presidenti i Malit...

Nesër në Tiranë do të mbahet samiti i vendeve të Ballkanit Perëndimor

para një jave - Info7

Samiti do të drejtohet nga kryeministri shqiptar Edi Rama, ndërsa do të marrë pjesë edhe eurokomisari për Zgjerim dhe Politikë të Fqinjësisë së Mirë, Oliver Varheji, presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviq...

Nesër në Tiranë do të mbahet samiti i vendeve të Ballkanit Perëndimor

para një jave - Lajm

Në Pallatin e Brigadave në Tiranë nesër do të mbahet samiti i vendeve të Ballkanit Perëndimor. Samiti do të drejtohet nga kryeministri shqiptar Edi Rama, ndërsa do të marrë pjesë edhe eurokomisari për...

Në takim edhe Kurti, zbardhet axhenda e Samitit të Tiranës, Rama konferencë me Varhelyi

para një jave - ABC News

Ditën e nesërme në Tiranë do të mbahet Samiti i Liderve të Ballkanit Perëndimor. Samiti do të ketë për qëllim të diskutojë mbi vijimin e integrimit të rajonit, duke u bërë një analizë për infrastrukturën...

Nesër mbahet Samiti i Krerëve të Ballkanit Perëndimor në Tiranë, publikohet agjenda

para një jave - Fakti Ditor

Ditën e nesërme më 10 qershor, në Pallat të Brigadave në Shqipëri zhvillohet Samiti i Krerëve të Ballkanit Perëndimor. Në Tiranë do të bëhen bashkë Komisioneri Europian, OlivérVárhelyi, Presidenti i Malit...

Nesër mbahet Samiti i Krerëve të Ballkanit Perëndimor në Tiranë, publikohet agjenda

para një jave - Shenja

Ditën e nesërme më 10 qershor, në Pallat të Brigadave në Shqipëri zhvillohet Samiti i Krerëve të Ballkanit Perëndimor. Në Tiranë do të bëhen bashkë Komisioneri Europian, OlivérVárhelyi, Presidenti i Malit...

Nesër në Tiranë Samiti i Krerëve të Ballkanit Perëndimor, i pranishëm dhe Várhelyi

para një jave - Lexo

Ditën e nesërme më 10 qershor, në Pallat të Brigadave zhvillohet Samiti i Krerëve të Ballkanit Perëndimor. Në Tiranë do të bëhen bashkë Komisioneri Europian, OlivérVárhelyi, Presidenti i Malit të Zi, Milo...

Nesër në Tiranë Samiti i Krerëve të Ballkanit Perëndimor, kjo është agjenda

para një jave - Lajmi.net

Në Tiranë do të bëhen bashkë Komisioneri Europian, OlivérVárhelyi, Presidenti i Malit të Zi, Milo Đukanović, Kryeministri i Serbisë, Brnabić, Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, Kryetar i Këshillit të...

Nesër në Tiranë Samiti i Krerëve të Ballkanit Perëndimor, i pranshëm dhe Várhelyi/

para një jave - Lexo

Ditën e nesërme më 10 qershor, në Pallat të Brigadave zhvillohet Samiti i Krerëve të Ballkanit Perëndimor. Në Tiranë do të bëhen bashkë Komisioneri Europian, OlivérVárhelyi, Presidenti i Malit të Zi, Milo...

Zbulohet axhenda e Samitit të liderve të Ballkanait Perëndimor nesër në Tiranë, i pranishëm dhe Komisioneri i Zgjerimit Varhelyi

para një jave - FaxWeb

Ditën e nesërme do të mbahet në Shqipëri Samitit i liderëve të Ballkanit Perëndimor, ku i pranishëm do të jetë dhe Komisioneri Europian i Zgjerimit Oliver Varheleyi. Të pranishëm do të jenë kryeministrja...

Nesër në Tiranë Samiti i Krerëve të Ballkanit Perëndimor, merr pjesë edhe Kurti

para një jave - Bota Press

Ditën e nesërme më 10 qershor, në Pallat të Brigadave në Shqipëri zhvillohet Samiti i Krerëve të Ballkanit Perëndimor. Në Tiranë do të bëhen bashkë Komisioneri Europian, OlivérVárhelyi, Presidenti i Malit...

Zbardhet AXHENDA e Samitit të Tiranës/ Rama konferencë të përbashkët me Varhelyi, firmoset marrëveshja mes tyre

para një jave - Dosja.al

Olivér Várhelyi, Edi Rama 9 Qershor, 2021 17:15 TIRANË – Axhenda e Samitit të liderëve të Ballkanit Perëndimor në Tiranë ditën e nesërme është bërë e ditur për mediat. Samiti do të mbahet në Pallatin e...

Nesër në Tiranë Samiti i Krerëve të Ballkanit Perëndimor, merr pjesë edhe Kurti – kjo është agjenda

para një jave - Bota Press

Ditën e nesërme më 10 qershor, në Pallat të Brigadave në Shqipëri zhvillohet Samiti i Krerëve të Ballkanit Perëndimor. Në Tiranë do të bëhen bashkë Komisioneri Europian, OlivérVárhelyi, Presidenti i Malit...

Nesër në Tiranë Samiti i Krerëve të Ballkanit Perëndimor, kjo është agjenda

para një jave - Gazeta Metro

Ditën e nesërme më 10 qershor, në Pallat të Brigadave në Shqipëri zhvillohet Samiti i Krerëve të Ballkanit Perëndimor. Në Tiranë do të bëhen bashkë Komisioneri Europian, OlivérVárhelyi, Presidenti i Malit...

Nesër në Tiranë Samiti i Krerëve të Ballkanit Perëndimor, kjo është agjenda

para një jave - KosovaPress

Ditën e nesërme më 10 qershor, në Pallat të Brigadave në Shqipëri zhvillohet Samiti i Krerëve të Ballkanit Perëndimor. Në Tiranë do të bëhen bashkë Komisioneri Europian, OlivérVárhelyi, Presidenti i Malit...

Në takim edhe Kurti, zbardhet axhenda e Samitit të Tiranës, Rama konferencë me Varhelyi

para një jave - in7

Në takim edhe Kurti, zbardhet axhenda e Samitit të Tiranës, Rama konferencë me Varhelyi Ditën e nesërme në Tiranë do të mbahet Samiti i Liderve të Ballkanit Perëndimor. Samiti do të ketë për qëllim të...

COVID-19, Brukseli planifikon heqjen e maskës në mjediset e jashtme

para një jave - BalkanWeb

Brukseli planifikon të heqë detyrimin e mbajtjes së maskës në mjediset e jashtme. “Masa do të hyjë në fuqi të mërkurën më 9 qershor”, njoftoi kryeministri i Rajonit, Rudi Vervoort, pas një takimi me kryetarët...

Moratorium për bisedime me BE!

para një jave - Shenja

Diskutimet që tani bëhen në Komitetin e Kongresit Amerikan për Politikë të Jashtme lidhur me Ballkanin Perëndimor dëshmojnë se rajoni papritur është kthyer në fokusin e administratës së Xho Bajdenit dhe...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK