Opinione: Para takimit të së martës Kurti- Vuçiq (Video)

para një jave - RTV 21

Parashikime, interpretime dhe pritshmëri të ndryshme Parashikime, interpretime dhe pritshmëri të ndryshme Para takimit të së martës së ardhshme të kryeministrit të Kosovës Albin Kurti dhe presidentit të...

Hyseni: Dialogu nuk do të rinisë siç po thotë Kurti – do të vazhdojë aty ku ka mbetur

para një jave - Klan Kosova

Ish- Koordinatori Nacional për Dialogun Kosovë-Serbi, Skender Hyseni, ka thënë që dialogu Kosovë-Serbi nuk do të rinisë, ashtu siç ka deklaruar Albin Kurti se do të ndodhë në Bruksel më 15 qershor kur...

Hyseni: Dialogu nuk do të rinisë siç po thotë Kurti – do të vazhdojë aty ku ka mbetur

para një jave - Indeks online

Ish- Koordinatori Nacional për Dialogun Kosovë-Serbi, Skender Hyseni, ka thënë që dialogu Kosovë-Serbi nuk do të rinisë, ashtu siç ka deklaruar Albin Kurti se do të ndodhë në Bruksel më 15 qershor kur...

Hyseni: Dialogu nuk do të jetë siç po thotë Kurti

para një jave - Bota Sot

Ish-Koordinatori Nacional për Dialogun Kosovë-Serbi, Skender Hyseni, ka thënë që dialogu Kosovë-Serbi nuk do të rinisë, ashtu siç ka deklaruar Albin Kurti se do të ndodhë në Bruksel më 15 qershor kur...

Hyseni: Dialogu s’do të rinisë siç shprehet Kurti – do të vazhdojë aty ku ka mbetur

para një jave - Insajderi

Ish-koordinatori Nacional për Dialogun Kosovë-Serbi, Skender Hyseni, ka thënë se dialogu nuk do të rinisë siç ka deklaruar kryeministri i tanishëm, Albin Kurti, por do të vazhdojë aty ku ka mbetur, transmeton...

Kuvendi nesër diskuton mbi ecurinë e deritanishme të dialogut me Serbinë

para një jave - Telegrafi

Vuvendi i Kosovës do të mbajë nesër (e premte) seancë të re plenare. Seanca është thirrur për në orën 10:00. Mes tjerash në këtë seancë do të ketë diskutim mbi ecurinë e deritanishme të procesit të dialogut...

Kuvendi i Kosovës nesër seancë plenare, diskutohet për dialogun me Serbinë

para një jave - BalkanWeb

Kuvendi i Kosovës do të mbajë nesër seancë të re plenare, ku fokusi do të jetë dialogu me Serbinë. Seanca mësohet se do të mbahet në orën 10:00. Bashkimi Evropian njoftoi të mërkurën se takimi i radhës...

Kuvendi nesër diskuton mbi ecurinë e deritanishme të dialogut me Serbinë

para një jave - Zhurnal

Kosovë, 10 qershor 2021 – Kuvendi i Kosovës do të mbajë nesër (e premte) seancë të re plenare. Seanca është thirrur për në orën 10:00. Mes tjerash në këtë seancë do të ketë diskutim mbi ecurinë e deritanishme...

Hoti kërkon nga Kurti raportim për pesë pika në lidhje me dialogun

para një jave - Telegrafi

Ish-kryeministri Hoti ka kundërshtuar mënyrën se si kryeministri Kurti po kërkon të diskutohet në Kuvend për dialogun. “Kërkesa e Kryeministrit për diskutim në Kuvendin e Kosovës të premten lidhur me ecurinë...

Hoti: Kërkesa e Kurtit për diskutim në Kuvend është shtruar gabimisht

para një jave - RTV 21

Ish-kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti tha se kërkesa e Albin Kurtit për diskutim në Kuvendin e Kosovës të premten lidhur me ecurinë e deritanishme të dialogut është shtruar gabimisht. Hoti tutje përmes...

Vuçiç: Dialogu me Kosovën nuk do të jetë i lehtë

para një jave - Vizion Plus

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, tha se tha raundi i ardhshëm i dialogut me Kosovën “nuk do të jetë i lehtë”. Sipas tij, është e rëndësishme që të dyja palët të bisedojnë, për të ulur tensionet...

Hoti e kundërshton mënyrën se si Kurti po kërkon të diskutohet në Kuvend për dialogun

para një jave - Klan Kosova

Ish-kryeministri Avdullah Hoti thotë se e kundërshton mënyrën se si kryeministri Albin Kurti po kërkon të diskutohet në Kuvend për dialogun. Përmes një postimi në Facebook, Hoti thotë se dialogu tash nuk...

Kuvendi nesër diskuton mbi ecurinë e deritanishme të dialogut me Serbinë

para një jave - Bota Sot

Kuvendi i Kosovës do të mbajë nesër (e premte) seancë të re plenare. Seanca është thirrur për në orën 10:00. Mes tjerash në këtë seancë do të ketë diskutim mbi ecurinë e deritanishme të procesit të dialogut...

Hoti kërkon nga Kurti që të raportojë nesër në Kuvend e më pas të niset për dialog

para një jave - Gazeta Express

Ish kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, përmes një shkrimi në Facebook, i ka sugjeruar kryeministrit të vendit Albin Kurti që nesër para deputetëve të raportoj për qasjen e tij në këtë proces të ri...

Kuvendi nesër diskuton mbi ecurinë e deritanishme të dialogut me Serbinë

para një jave - Indeks online

Vuvendi i Kosovës do të mbajë nesër (e premte) seancë të re plenare. Seanca është thirrur për në orën 10:00. Mes tjerash në këtë seancë do të ketë diskutim mbi ecurinë e deritanishme të procesit të dialogut...

A do të djersitet Vuçiqi gjatë takimit me Albin Kurtin me 15 qershor?

para një jave - Bota Sot

Të martën me 15 qershor do të takohen Albin Kurti dhe Aleksandër Vuçiq, takim nën ndërmjetësimin e BE-së. Ky pritet të jetë takimi i parë i kryeministrit të Kosovës me presidentin e Serbisë. Nga ky takim...

Hoti thotë se kërkesa e Kurtit lidhur me seancën për dialog është shtruar gabimisht

para një jave - Insajderi

Ish-kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, thotë se është shtruar gabimisht kërkesa e kreut të tanishëm të Qeverisë, Albin Kurti, për diskutim në Kuvendin e Kosovës, të premten sa i përket ecurisë së deritanishme...

Hyseni: Dialogu s’do të rinisë siç po thotë Kurti, do të vazhdojë aty ku ka mbetur

para një jave - Infokusi

Ish-koordinatori Nacional për Dialogun Kosovë-Serbi, Skender Hyseni, ka thënë që dialogu Kosovë-Serbi nuk do të rinisë, ashtu siç ka deklaruar Albin Kurti se do të ndodhë në Bruksel më 15 qershor kur...

Ish-kryeministri Hoti: Ecuria e deritanishme e dialogut është shtruar gabimisht për diskutim nga Kurti

para një jave - Zeri

Ish-kryeministri Avdullah Hoti e ka quajtur kërkesën e kryeministrit për diskutim në Kuvendin e Kosovës të premten lidhur me ecurinë e deritanishme të dialogut, duke e vlerësuar të shtruar gabimisht. Hoti...

Hoti kritikon Kurtin: E shtroi gabimisht kërkesën…

para një jave - OraInfo

Nesër në Kuvendin e Kosovës do të diskutohet për procesin e deritanishëm të dialogut. E kërkesa e Kurtit për diskutim, është parashtuar gabimisht, sipas ish-kryeministrit, tanimë deputet i LDK-së, Avdullah...

Hoti i tregon Kurtit se çka duhet të raportojë nesër para deputetëve për dialogun Kosovë-Serbi

para një jave - Indeks online

Ish kryeministri i vendit, Avdullah Hoti, përmes një shkrimi në Facebook, i ka sygjeruar kryeministrit të vendit Albin Kurti që nesër para deputetëve të raportoj për qasjen e tij në këtë proces të ri të...

Hoti: Kurti e shtroi gabimisht kërkesën për raportimin lidhur me dialogun

para një jave - RTK

Nesër në Kuvendin e Kosovës do të diskutohet për procesin e deritanishëm të dialogut. E kërkesa e Kurtit për diskutim, është parashtuar gabimisht, sipas ish-kryeministrit, tanimë deputet i LDK-së, Avdullah...

Nesër seanca për dialogun, Hoti thotë se kërkesa e Kurtit është shtruar gabimisht

para një jave - GazetaBlic

Ish-kryeministri dhe deputeti i LDK-së, Avdullah Hoti, ka thënë se kërkesa e Kryeministrit Albin Kurti, për diskutim në Kuvendin e Kosovës të premten lidhur me ecurinë e deritanishme të dialogut është...

Avdullah Hoti i reagon Albin Kurtit: Ky është gabimi i kryeministrit

para një jave - Bota Sot

Ish kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, përmes një postimi në facebook ka reguar ndaj kryeministrit aktual, Albin Kurti. Sipas tij, kërkësa ekryeministrit për të diskutuar nësër në Kuvendin...

Kuvendi nesër diskuton mbi ecurinë e deritanishme të dialogut me Serbinë

para një jave - Kallxo

Kuvendi i Kosovës do të mbajë nesër (e premte) seancë të re plenare. Seanca është thirrur për në orën 10:00. Mes tjerash në këtë seancë do të ketë diskutim mbi ecurinë e deritanishme të procesit të dialogut...

Paralajmërimi i frikshëm për Kosovën: Albin Kurti do të ndodhet përballë dy alternativave, kurse Vuçiq...

para një jave - Bota Sot

Tashmë është konfirmuar edhe zyrtarisht. Më 15 qershor, në Bruksel do të takohen për herë të parë kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq. Këtë e ka konfirmuar Peter...

Vuçiç bën “shenjtorin”: Kosova në Bruksel për show, ne të përkushtuar për dialog!

para një jave - Top Channel

Aleksandar Vuçic pohoi se rundi i ardhshëm i dialogut me Kosovën “nuk do të jetë i lehtë”, por, sipas tij, është e rëndësishme që të dyja palët të bisedojnë, për të ulur tensionet dhe për të garantuar...

“Dialogu me Kosovën në Bruksel nuk do jetë i lehtë”/ Vuçiç: Ata vijnë për të bërë shfaqje, ndërsa ne jemi…

para një jave - Panorama

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, tha se tha rundi i ardhshëm i dialogut me Kosovën “nuk do të jetë i lehtë”, por, sipas tij është e rëndësishme që të dyja palët të bisedojnë, për të ulur tensionet...

KDI: Raportimet në Kuvend për ecurinë e dialogut, të jenë të rregullta

para një jave - Telegrafi

KDI e vlerëson raportimin e Kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, në seancën e nesërme të Kuvendit, para takimit të dialogut me Serbinë të ndërmjetësuar nga BE. Njësoj, konsiderojmë që Kryeministri duhet...

KDI: Raportimet në Kuvend për ecurinë e dialogut të jenë të rregullta

para një jave - Zeri

KDI e vlerëson raportimin e Kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, në seancën e nesërme të Kuvendit, para takimit të dialogut me Serbinë të ndërmjetësuar nga BE. Në njoftimin e tyre thuhet se kosniderojnë...

Nesër seanca plenare e Kuvendit

para një jave - Telegrafi

Kuvendi i Kosovës nesër do të mbajë seancën e radhës plenare. Siç thuhet në njoftim, seanca do të fillojë në ora 10:00, transmeton Telegrafi. Rendi i ditës: 1. Deklarimet jashtë rendit të ditës, 2. Pyetjet...

Hyseni: Dialogu nuk do të rinisë siç po thotë Kurti – do të vazhdojë aty ku ka mbetur

para një jave - Ekonomia Online

Ish- Koordinatori Nacional për Dialogun Kosovë-Serbi, Skender Hyseni, ka thënë që dialogu Kosovë-Serbi nuk do të rinisë, ashtu siç ka deklaruar Albin Kurti se do të ndodhë në Bruksel më 15 qershor kur...

Hyseni: Dialogu nuk do të rinisë siç po thotë Kurti, do të vazhdojë aty ku ka mbetur

para një jave - Gazeta Metro

Ish- Koordinatori Nacional për Dialogun Kosovë-Serbi, Skender Hyseni, ka thënë që dialogu Kosovë-Serbi nuk do të rinisë, ashtu siç ka deklaruar Albin Kurti se do të ndodhë në Bruksel më 15 qershor kur...

Hyseni: Dialogu nuk do të rinisë siç po thotë Kurti – do të vazhdojë aty ku ka mbetur

para një jave - Periskopi

Ish- Koordinatori Nacional për Dialogun Kosovë-Serbi, Skender Hyseni, ka thënë që dialogu Kosovë-Serbi nuk do të rinisë, ashtu siç ka deklaruar Albin Kurti se do të ndodhë në Bruksel më 15 qershor kur...

KDI: Raportimet në Kuvend për ecurinë e dialogut të jenë të rregullta

para një jave - GazetaBlic

KDI e vlerëson raportimin e Kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, në seancën e nesërme të Kuvendit, para takimit të dialogut me Serbinë të ndërmjetësuar nga BE. Në njoftimin e tyre thuhet se kosniderojnë...

Paragjykimi i Vuçiq para takimit në Bruksel: Ata vijnë për të bërë shfaqje, ne që të jemi përgjegjës

para një jave - Bota Sot

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq disa ditë para takimit të nivelit të lartë në dialogun e ndërmjetësuar nga BE, që do të mbahet të martën me 15 qershor ka theksuar se “Ata vijnë për shfaqje ndërsa...

Kurti nesër në Kuvend do të raportojë për dialogun me Serbinë

para një jave - OraInfo

Kuvendi mban nesër seancë, Kurti pritet të raportojë për dialogun me Serbinë. Kuvendi i Kosovës do të mbajë nesër seancë plenare nga ora 10:00. Sipas në njoftimi nga Drejtoria për Media në Kuvendin e Kosovës,...

Hoti: Kurti e shtroi gabimisht kërkesën për raportimin lidhur me dialogun

para një jave - Lajmi.net

E kërkesa e Kurtit për diskutim, është parashtuar gabimisht, sipas ish-kryeministrit, tanimë deputet i LDK-së, Avdullah Hoti, shkruan lajmi.net. Ky i fundit ka thënë se raporti i dorëzuar nga qeveria për...

Të premtën Kurti mban seancë për dialog, Hoti thotë se kryeministri ka shtruar gabimisht kërkesën

para një jave - Infokusi

Ish kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka thënë se kërkesa e kryeministrit Albin Kurti për diskutim në lidhje me ecurinë e dialogut është e gabuar. Hoti ka shkruar se në raportin e dorëzuar te deputetët...

Nesër seanca plenare e Kuvendit

para një jave - Indeks online

Kuvendi i Kosovës nesër do të mbajë seancën e radhës plenare. Siç thuhet në njoftim, seanca do të fillojë në ora 10:00. Rendi i ditës: Deklarimet jashtë rendit të ditës, Pyetjet parlamentare, Miratimi...

Kurti nesër raporton në Kuvend para takimit me Vuçiqin

para një jave - Zeri

Kuvendi i Kosovës nesër do të mbajë seancë të re plenare. Në këtë seancë e cila pritet të nis prej orës 10:00, në rend dite është edhe diskutim mbi ecurinë e deritanishme të procesit të dialogut me Serbinë,...

Vuçiqi thërret Kurtin të mos niset në Bruksel nëse mendon të flasë për njohje

para një jave - Koha.net

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka thënë se vendin e tij e pret dialog i vështirë me Kosovën. Ai në hapje të një fabrike gjermane në Serbi, të enjten, ka folur edhe për dialogun që do të rinisë...

Nesër seanca e radhës, Albin Kurti raporton për dialog para deputetëve të Kosovës

para një jave - GazetaBlic

Nesër me fillim nga ora 10:00 do të mbahet seanca e radhës e Kuvendit të Kosovës, thuhet në një njoftim të zyrës për informim brenda legjislativit. Një nga pikat kyçe të seancës pritet të jetë ajo e katërta...

Nesër mbahet seanca e Kuvendit

para një jave - RTK

Seanca plenare e Kuvendit mbahet të premten në orën 11:00, njofton zyra për informim e Kuvendit. Seanca mbahet me këto pika të rendit: 1. Deklarimet jashtë rendit të ditës, 2. Pyetjet parlamentare, 3....

Takimi me Vuçiç, Hoti i liston Kurtit objektivat: Duhet njohje e ndërsjelltë dhe normalizim i marrëdhënieve

para një jave - Dosja.al

Avdullah Hoti 10 Qershor, 2021 20:22 KOSOVË- Ish kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti i ka sygjeruar pasardhësit të tij Albin Kurti që të raportojë qasjen e tij në procesin e dialogut me Serbinë. Në një...

Pas Albin Kurtit, e pranon edhe Vuçiç: Nuk do të jetë e lehtë në Bruksel! Kryeministri i Kosovës të mos vijë fare, nëse…!

para një jave - BalkanWeb

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, tha se tha rundi i ardhshëm i dialogut me Kosovën “nuk do të jetë i lehtë”, porse, sipas tij, është e rëndësishme që të dyja palët të bisedojnë, për të ulur tensionet...

Hoti kërkon nga Kurti raportim për pesë pika në lidhje me dialogun

para një jave - Epoka e Re

Ish-kryeministri Avdullah Hoti ka kundërshtuar mënyrën se si kryeministri Kurti po kërkon të diskutohet në Kuvend për dialogun. “Kërkesa e Kryeministrit për diskutim në Kuvendin e Kosovës të premten lidhur...

Kuvendi nesër diskuton mbi ecurinë e dialogut me Serbinë

para një jave - Epoka e Re

Kuvendi i Kosovës do të mbajë nesër (e premte) seancë të re plenare. Seanca është thirrur për në orën 10:00. Mes tjerash në këtë seancë do të ketë diskutim mbi ecurinë e deritanishme të procesit të dialogut...

Vuçiq thotë se Kurti s’duhet të niset për në Bruksel nëse mendon të flasë për njohje

para një jave - Insajderi

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, deklaroi të enjten se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, nuk duhet të niset për në Bruksel nëse mendon t’i imponojë temat për të cilat do të flasë, duke iu referuar...

Mimoza Kusari-Lila flet për takimin “kokë më kokë” të Kurtit me Vuçiqin në Bruksel

para një jave - Indeks online

Të martën më 15 qershor do të mbahet takimi mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq i ndërmjetësuar nga Bashkimi Europian. Spektri politik në vend ka vlerësimë...

Vuçiq: Nuk do të jetë e lehtë në Bruksel

para një jave - Portalb

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha se tha rundi i ardhshëm i dialogut me Kosovën “nuk do të jetë i lehtë”, porse, sipas tij, është e rëndësishme që të dyja palët të bisedojnë, për të ulur tensionet...

Vuçiq: Nuk do të jetë e lehtë në Bruksel

para një jave - Bota Sot

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha se tha rundi i ardhshëm i dialogut me Kosovën “nuk do të jetë i lehtë”, porse, sipas tij, është e rëndësishme që të dyja palët të bisedojnë, për të ulur tensionet...

Vuçiq: Rezultati do të shihet në fund të lojës

para një jave - RTK

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka konfirmuar se do të udhëtojë të hënën për në Bruksel, ku është planifikuar të takohet me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti një ditë më vonë. Ky është takimi...

Hoti kritikon Kurtin: Kërkesa e Kryeministrit seancw lidhur me ecurinë e dialogut është shtruar gabimisht

para një jave - Gazeta Metro

Ish kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka reaguar në lidhje me kërkesën e Kurtit që gjatë seancës së nesërme të diskutohet për ecurinë e dialogut Kosovë-Serbi, duke thënë se është shtruar gabimisht,...

Takimi me Kurtin, Vuçiq: Nuk do të jetë e lehtë në Bruksel

para një jave - Alsat-M

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha se tha rundi i ardhshëm i dialogut me Kosovën “nuk do të jetë i lehtë”, porse, sipas tij, është e rëndësishme që të dyja palët të bisedojnë, për të ulur tensionet...

Hoti i tregon Kurtit se çka duhet të raportojë nesër para deputetëve për dialogun Kosovë-Serbi

para një jave - Bota Press

Botapress 10 Qershor – Ish kryeministri i vendit, Avdullah Hoti, përmes një shkrimi në Facebook, i ka sygjeruar kryeministrit të vendit Albin Kurti që nesër para deputetëve të raportoj për qasjen e tij...

Kurti nesër mban seancën për dialog, Hoti thotë se kjo kërkesë është shtruar gabimisht

para një jave - Ekonomia Online

Ish-shefi i Qeverisë, njëherësh deputeti i LDK-së, Avdullah Hoti, ka thënë se kërkesa e Kryeministrit Albin Kurti, për diskutim në Kuvendin e Kosovës të premten lidhur me ecurinë e deritanishme të dialogut...

Hoti thotë se kërkesa e Kurtit për raportimin lidhur me dialogun është shtruar gabimisht

para një jave - Arbresh

Nesër në Kuvendin e Kosovës do të diskutohet për procesin e deritanishëm të dialogut. E kërkesa e Kurtit për diskutim, është parashtuar gabimisht, sipas ish-kryeministrit, tanimë deputet i LDK-së, Avdullah...

Nesër seanca për dialogun, Hoti: Kërkesa e Kurtit është shtruar gabimisht

para një jave - Periskopi

Ish-kryeministri i Kosovës, njëherësh deputeti i LDK-së, Avdullah Hoti, ka thënë se kërkesa e kryeministrit Albin Kurti, për diskutim në Kuvendin e Kosovës të premten lidhur me ecurinë e deritanishme të...

5 ditë para takimit, Vuçiq porosi Kurtit: Mos u nis për Bruksel nëse e kërkon njohjen!

para një jave - Indeks online

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka deklaruar se vendin e tij e pret dialog i vështirë me Kosovën. Gjatë një ceremonie të hapjes së një fabrike gjermane në Serbi, ai ka folur edhe për dialogun që...

Hoti e konsideron të gabuar raportimin e Kurti nesër në Kuvend lidhur me dialogun

para një jave - ATV Live

Ish-shefi i Qeverisë, njëherësh deputeti i LDK-së, Avdullah Hoti, ka thënë se kërkesa e Kryeministrit Albin Kurti, për diskutim në Kuvendin e Kosovës të premten lidhur me ecurinë e deritanishme të dialogut...

Vuçiq: Nuk do të jetë e lehtë në Bruksel

para një jave - Evropa e Lirë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha se tha rundi i ardhshëm i dialogut me Kosovën “nuk do të jetë i lehtë”, porse, sipas tij, është e rëndësishme që të dyja palët të bisedojnë, për të ulur tensionet...

Takimi me Kurtin, Vuçiq: Nuk do të jetë e lehtë në Bruksel

para një jave - Tetova Sot

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha se tha rundi i ardhshëm i dialogut me Kosovën “nuk do të jetë i lehtë”, porse, sipas tij, është e rëndësishme që të dyja palët të bisedojnë, për të ulur tensionet...

Takimi me Kurtin, Vuçiç: Nuk do të jetë i lehtë, rezultati shihet në fund

para një jave - ABC News

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka konfirmuar se do të udhëtojë të hënën për në Bruksel, ku është planifikuar të takohet me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti. Ky është takimi i parë mes Kurtit...

Vuçiq konfirmon takimin me Kurtin të hënën në Bruksel: Rezultati do të shihet në fund të lojës

para një jave - OraInfo

Vuçiq: Të hënën shkoj në Bruksel, rezultati do të shihet në fund të lojës. Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka konfirmuar se do të udhëtojë të hënën për në Bruksel, ku është planifikuar të takohet...

Vuçiq konfirmon takimin në Bruksel: Rezultati do të shihet në fund të lojës

para një jave - Indeks online

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka konfirmuar se do të udhëtojë të hënën për në Bruksel, ku është planifikuar të takohet me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti një ditë më vonë. Ky është takimi...

Vuçiqi para takimit të së martës me Kurtin: Rezultati do të shihet në fund të lojës

para një jave - Zeri

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq ka konfirmuar se do të udhëtojë të hënën në Bruksel, ku pritet të takohet me kryeministrin e Kosovës Albin Kurti një ditë më vonë. Ky duhet të jetë takimi i parë midis...

Dialogu Kosovë-Serbi/ BE në pritje të angazhimit nga të dyja palët: Gjithçka që është rënë dakord, duhet të zbatohet

para një jave - Dosja.al

Albin Kurti -Josep Borrell. 10 Qershor, 2021 18:27 KOSOVË- Qeveria e Kosovës dhe kryeministri, Albin Kurti duhet të ndërtojnë pozicion të qartë në raport me Bashkimin Evropian për marrëveshjet e arritura...

Kuvendi mban nesër seancë, Kurti pritet të raportojë për dialogun me Serbinë

para një jave - Lajmi.net

Sipas në njoftimi nga Drejtoria për Media në Kuvendin e Kosovës, në rend të ditës do të jetë edhe raportimi i kryeministrit Albin Kurti, për dialogun në mes të Kosovës dhe Serbisë. Njoftimi i plotë: Seanca...

KDI kërkon që raportimet në kuvend për ecurinë e dialogut të jenë të rregullta

para një jave - Lajmi.net

KDI konsideron që praktika e raportimit në Kuvend para dhe pas çdo takimi në kuadër të procesit të dialogut Kosovë-Serbi është e domosdoshme dhe në funksion të garantimit të transparencës dhe llogaridhënies...

Deputetët thërrasin Albin Kurtin të raportojë për dialogun me Serbinë

para një jave - Infokusi

Kryeministri, Albin Kurti pritet gjatë të premtes të raportoj para Kuvendi të Kosovës, lidhur me dialogun e Kosovës. Kështu ka njoftuar Kuvendi i Kosovës, përmes një komunikate për media, shkruan Gazeta...

“E rëndësishme është që të ulen tensionet”/ Vuçiç: Nuk do të jetë e lehtë në Bruksel

para një jave - Dosja.al

Aleksander Vuçiç 10 Qershor, 2021 17:51 SERBI- Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha se tha rundi i ardhshëm i dialogut me Kosovën “nuk do të jetë i lehtë” , porse, sipas tij, është e rëndësishme...

KDI-ja: Raportimet në Kuvend për ecurinë e dialogut të jenë të rregullta

para një jave - Epoka e Re

Instituti Demokratik i Kosovës (KDI) e ka vlerësuar raportimin e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, në seancën e nesërme të Kuvendit, para takimit të dialogut me Serbinë të ndërmjetësuar nga Bashkimi...

KDI: Raportimet në Kuvend për ecurinë e dialogut të jenë të rregullta

para një jave - Ekonomia Online

KDI e vlerëson raportimin e Kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, në seancën e nesërme të Kuvendit, para takimit të dialogut me Serbinë të ndërmjetësuar nga BE. Në njoftimin e tyre thuhet se kosniderojnë...

Pesë ditë para takimit, Vuçiq porosi Kurtit: Mos u nis për Bruksel nëse e kërkon njohjen!

para një jave - Infokusi

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka deklaruar se vendin e tij e pret dialog i vështirë me Kosovën. Gjatë një ceremonie të hapjes së një fabrike gjermane në Serbi, ai ka folur edhe për dialogun që...

Takimi i 15 qershorit, Vuçiç paralajmëron Kurtin: Nuk do të jetë e lehtë në Bruksel, rezultati shihet në fund të lojës

para një jave - BalkanWeb

Më 15 qershor pritet të rinisë zyrtarisht dialogu Kosovë-Serbi, edhe pse situata duket mjaft e tensionuar nga të dyja palët. Vuçiç dhe Kurti takohen në Bruksel teksa në distancë kanë bërë mjaft deklarata,...

Takimi i 15 qershorit Vuçiq: Kurti vjen në Bruksel për show, unë për popullin tim në Kosovë

para një jave - GazetaBlic

Aleksandër Vuçiq ka komentuar takimin e 15 qershorit me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, duke thënë prapë se ‘nëse Kurti nuk shkon për të folur për Zajednicën, s’ka pse shkon fare në Bruksel’. “Ata...

Zbatimi i marrëveshjeve, peng i rinegociimit

para një jave - Bota Sot

Qeveria e Kosovës dhe kryeministri, Albin Kurti duhet të ndërtojnë pozicion të qartë në raport me Bashkimin Evropian për marrëveshjet e arritura deri më tash në kuadër të dialogut Kosovë-Serbi, thotë Jeta...

Zbatimi i marrëveshjeve, peng i rinegociimit

para një jave - RTK

Qeveria e Kosovës dhe kryeministri, Albin Kurti duhet të ndërtojnë pozicion të qartë në raport me Bashkimin Evropian për marrëveshjet e arritura deri më tash në kuadër të dialogut Kosovë-Serbi, thotë Jeta...

Zbatimi i marrëveshjeve, peng i rinegociimit

para një jave - ABC News

Qeveria e Kosovës dhe kryeministri, Albin Kurti duhet të ndërtojnë pozicion të qartë në raport me Bashkimin Evropian për marrëveshjet e arritura deri më tash në kuadër të dialogut Kosovë-Serbi, thotë Jeta...

Zbatimi i marrëveshjeve, peng i rinegociimit

para një jave - Evropa e Lirë

Qeveria e Kosovës dhe kryeministri, Albin Kurti duhet të ndërtojnë pozicion të qartë në raport me Bashkimin Evropian për marrëveshjet e arritura deri më tash në kuadër të dialogut Kosovë-Serbi, thotë Jeta...

KDI: Raportimet në Kuvend për ecurinë e dialogut, të jenë të rregullta

para një jave - Arbresh

KDI e vlerëson raportimin e Kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, në seancën e nesërme të Kuvendit, para takimit të dialogut me Serbinë të ndërmjetësuar nga BE. Njësoj, konsiderojmë që Kryeministri duhet...

Analistët: Është koha që Kurti t’u përmbahet qëndrimeve të tij prej opozitari

para një jave - Zeri

Që nga viti 2013 Asociacioni i Komunave me Shumicë Serbe vazhdon të jetë temë diskutimi në Kosovë e në Serbi, por edhe nga aktorët ndërkombëtarë të përfshirë në procesin e dialogut për arritjen e një marrëveshjeje...

Cila do të jetë agjenda e takimit të parë Kurti-Vuçiq?

para një jave - Kallxo

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq të martën e 15 qershorit do të kenë përballjen e parë në kuadër të dialogut mes të dyja vendeve në Bruksel, të ndërmjetësuar...

Nesër seanca plenare e Kuvendit

para një jave - Gazeta Metro

Kuvendi i Kosovës nesër pritet të mbajë seancën e radhës plenare, e cila do filloj nga ora 10:00, shkruan Gazeta Metro. Sipas njoftimi të kuvendit, rendi i ditës përfshin edhe ecurinë e dialogut Kosovë-Serbi....

Kurti nesër raporton në Kuvend për ecurinë e dialogut me Serbinë

para një jave - Epoka e Re

Kuvendi i Kosovës do të mbajë nesër (e premte) seancë plenare, në të cilën do të raportojë kryeministri Albin Kurti për dialogun me Serbinë. Raporti i Kurtit në Kuvend për dialogun vjen në kohën kur është...

Nesër Kuvendi mban seancë plenare

para një jave - ATV Live

Kuvendi i Kosovës nesër do të mbajë seancën e radhës plenare. Siç thuhet në njoftim, seanca do të fillojë në ora 10:00. Rendi i ditës:Deklarimet jashtë rendit të ditës, Pyetjet parlamentare, Miratimi i...

Nesër seanca plenare e Kuvendit

para një jave - Ekonomia Online

Kuvendi i Kosovës nesër do të mbajë seancën e radhës plenare. Siç thuhet në njoftim, seanca do të fillojë në ora 10:00. Rendi i ditës: Deklarimet jashtë rendit të ditës, Pyetjet parlamentare, Miratimi...

Vuçiq para takimit me Kurtin: Rezultati i gjithë kësaj do të shihet në fund të lojës

para një jave - Lajmi.net

Vuçiq theksoi se nuk ishte i interesuar për atë që po thoshin të tjerët dhe se dialogu ishte i rëndësishëm dhe se ishte e rëndësishme që “të flasim për shkak të njerëzve në Kosovë. Sipas tij, rezultati...

Dialogu Kosovë-Serbi: Zbatimi i marrëveshjeve, peng i rinegociimit

para një jave - Lexo

Qeveria e Kosovës dhe kryeministri, Albin Kurti duhet të ndërtojnë pozicion të qartë në raport me Bashkimin Evropian për marrëveshjet e arritura deri më tash në kuadër të dialogut Kosovë-Serbi, thotë Jeta...

Kuvendi mban nesër seancë, Kurti pritet të raportojë për dialogun me Serbinë

para një jave - Bota Press

Kuvendi i Kosovës do të mbajë nesër seancë plenare nga ora 10:00. Sipas në njoftimi nga Drejtoria për Media në Kuvendin e Kosovës, në rend të ditës do të jetë edhe raportimi i kryeministrit Albin Kurti,...

Vuçiq: Të hënën shkoj në Bruksel, rezultati do të shihet në fund të lojës

para një jave - Infokusi

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka konfirmuar se do të udhëtojë të hënën për në Bruksel, ku është planifikuar të takohet me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti një ditë më vonë. Ky është takimi...

Kryeministri i qethur: 6 kushtet e rënda që i plotësoi Kurti për të shkuar në takim me Vuçiqin në Bruksel

para një jave - InfoShqip

Më 15 qershor kryeministri i Kosovës Albin Kurti do ta takohet në Bruksel me presidentin e Serbisë Aleksandër Vuçiqin. Ky takim vjen pas një varg kushtesh të plotësuara nga lideri i Vetëvendosjes. Periskopi...

Vuçiq: Kurti vjen në Bruksel për show, unë për popullin tim në Kosovë

para një jave - InfoShqip

Aleksandër Vuçiq ka komentuar takimin e 15 qershorit me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, duke thënë prapë se ‘nëse Kurti nuk shkon për të folur për Zajednicën, s’ka pse shkon fare në Bruksel’. “ Ata...

Vuçiq thotë se takimi me Kurtin s’do të jetë i lehtë

para një jave - Arbresh

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha se tha rundi i ardhshëm i dialogut me Kosovën “nuk do të jetë i lehtë”, porse, sipas tij, është e rëndësishme që të dyja palët të bisedojnë, për të ulur tensionet...

Vuçiq: Kurti vjen në Bruksel për show, unë për popullin tim në Kosovë

para një jave - Fakti Ditor

Aleksandër Vuçiq ka komentuar takimin e 15 qershorit me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, duke thënë prapë se ‘nëse Kurti nuk shkon për të folur për Zajednicën, s’ka pse shkon fare në Bruksel’. “Ata...

Vuçiqi thërret Kurtin të mos niset në Bruksel nëse mendon të flasë për njohje

para një jave - Fakti Ditor

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka thënë se vendin e tij e pret dialog i vështirë me Kosovën. Ai në hapje të një fabrike gjermane në Serbi, të enjten, ka folur edhe për dialogun që do të rinisë...

Takimi me Kurtin, Vuçiq: Nuk do të jetë e lehtë në Bruksel

para një jave - Press Online

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha se tha rundi i ardhshëm i dialogut me Kosovën “nuk do të jetë i lehtë”, porse, sipas tij, është e rëndësishme që të dyja palët të bisedojnë, për të ulur tensionet...

Dialogu Kosovë-Serbi, Vuçiç: Nuk do të jetë e lehtë në Bruksel

para një jave - Dosja.al

Aleksander Vuçiç 10 Qershor, 2021 14:33 Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, tha se tha rundi i ardhshëm i dialogut me Kosovën “nuk do të jetë i lehtë”, por, sipas tij, është e rëndësishme që të dyja...

Takimi me Kurtin, Vuçiq: Nuk do të jetë e lehtë në Bruksel

para një jave - Lajm

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha se tha rundi i ardhshëm i dialogut me Kosovën “nuk do të jetë i lehtë”, porse, sipas tij, është e rëndësishme që të dyja palët të bisedojnë, për të ulur tensionet...

Zbatimi i marrëveshjeve, peng i rinegociimit

para një jave - Lajmi.net

Të mërkurën, më 9 qershor, zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter Stano, ka paralajmëruar se dialogu për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë do të vazhdojë më 15 qershor, në Bruksel,...

Kryeministri i qethur: 6 kushtet e rënda që i plotësoi Kurti për të shkuar në takim me Vuçiqin në Bruksel

para një jave - Fakti Ditor

Më 15 qershor kryeministri i Kosovës Albin Kurti do ta takohet në Bruksel me presidentin e Serbisë Aleksandër Vuçiqin. Ky takim vjen pas një varg kushtesh të plotësuara nga lideri i Vetëvendosjes. Periskopi...

Vuçiç: Të hënën do shkoj në Bruksel, takohem me Kurtin, nuk më intereson se çfarë thonë ata, ne kemi interesat tona rezultati shihet në fund të lojës

para një jave - FaxWeb

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka konfirmuar se do të udhëtojë të hënën për në Bruksel, ku është planifikuar të takohet me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti një ditë më vonë. “Unë po shkoj në...

Vuçiq: Të hënën shkoj në Bruksel, rezultati do të shihet në fund të lojës

para një jave - Ekonomia Online

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka konfirmuar se do të udhëtojë të hënën për në Bruksel, ku është planifikuar të takohet me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti një ditë më vonë, transmeton Gazeta...

Vuçiqi: Të hënën shkoj në Bruksel, rezultati do të shihet në fund të lojës

para një jave - Epoka e Re

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, ka konfirmuar se do të udhëtojë të hënën për në Bruksel, ku është planifikuar të takohet me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti një ditë më vonë. Ky është takimi...

Vuçiq para takimit të së martës me Kurtin: Rezultati do të shihet në fund të lojës

para një jave - Informatat

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq ka konfirmuar se do të udhëtojë të hënën në Bruksel, ku pritet të takohet me kryeministrin e Kosovës Albin Kurti një ditë më vonë. Ky duhet të jetë takimi i parë midis...

Thirrjet në vesh të shurdhër

para një jave - Epoka e Re

Shkruan: Bekim Çollaku Përkundër paqartësive dhe problemeve, së shpejti pritet të rifillojë dialogu për normalizimin e  marrëdhënieve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Përderisa periudha e shkurtër e udhëheqjes...

Vucic: Kurti vjen në Bruksel për show, unë për popullin tim në Kosovë

para një jave - Gazeta Metro

Aleksandër Vuçiq ka komentuar takimin e 15 qershorit me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, duke thënë prapë se ‘nëse Kurti nuk shkon për të folur për Zajednicën, s’ka pse shkon fare në Bruksel’. “Ata...

Vuçiq: Kurti vjen në Bruksel për show, unë për popullin tim në Kosovë

para një jave - Periskopi

Aleksandër Vuçiq ka komentuar takimin e 15 qershorit me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, duke thënë prapë se ‘nëse Kurti nuk shkon për të folur për Zajednicën, s’ka pse shkon fare në Bruksel’. “Ata...

Kryeministri i qethur: 6 kushtet e rënda që i plotësoi Kurti për të shkuar në takim me Vuçiqin në Bruksel

para një jave - Periskopi

Më 15 qershor kryeministri i Kosovës Albin Kurti do ta takohet në Bruksel me presidentin e Serbisë Aleksandër Vuçiqin. Ky takim vjen pas një varg kushtesh të plotësuara nga lideri i Vetëvendosjes. Periskopi...

Zbatimi i marrëveshjeve, peng i rinegociimit

para një jave - Epoka e Re

Qeveria e Kosovës dhe kryeministri Albin Kurti duhet të ndërtojnë pozicion të qartë në raport me Bashkimin Evropian për marrëveshjet e arritura deri më tash në kuadër të dialogut Kosovë-Serbi, ka thënë...

Pritje minimale për takimin Kurti-Vuçiq në Bruksel

para një jave - KosovaPress

Fillim i ri apo vazhdim? Pavarësisht se palët nuk dakordohen rreth procesit të dialogut, ajo që është e sigurt se kryeministri Kurti dhe presidenti serb Vuçiq do të ulen përballë në Bruksel. Për agjendën...

Kryeministri i qethur: 6 kushtet e rënda që i plotësoi Kurti për të shkuar në takim me Vuçiqin në Bruksel

para një jave - Periskopi

Më 15 qershor kryeministri i Kosovës Albin Kurti do ta takohet në Bruksel me presidentin e Serbisë Aleksandër Vuçiqin. Ky takim vjen pas një varg kushtesh të plotësuara nga lideri i Vetëvendosjes. Periskopi...

Osmani: Kosova shkon në dialog edhe pse Serbia nuk ka kërkuar falje

para një jave - Periskopi

Presidentja e Kosovës, Vjosa Omani, ka deklaruar se Kosova është e përgatitur që të shkojë në dialog me Serbinë, në mënyrë që të arrihet një marrëveshje me njohje reciproke. Osmani ishte pjesë e një diskutimi...

Më 15 qershor mbahet takimi i parë Kurti-Vuçiq

para një jave - DW

Të martën, më 15 qershor do të mbahet takimi i parë mes kryeministrit Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq në Bruksel. Deri tani nuk dihet rendi i ditës, por pritet që Asociacioni të...

Kurti për herë të parë përball Vuçiç, analisti amerikan zbulon temën që do të diskutohet më 15 qershor

para një jave - BalkanWeb

Dialogu ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, i lehtësuar nga Bashkimi Evropian, do të vazhdojë më 15 qershor. Lajmin e ka konfirmuar sot zëdhënësi i BE-së, Peter Stano. Ky do të jetë takimi i parë mes kryeministrit...

Dialogu: Opozita kërkon platformë nga Qeveria! (Video)

para një jave - RTV 21

Kurti e Vuçiq takohen me 15 qershor në Bruksel Kurti e Vuçiq takohen me 15 qershor në Bruksel Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti do të takohet të martën me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, për...

Kurti dhe Vuçiç takohen më 15 qershor. Ja çfarë pritet të diskutohet

para një jave - Panorama

Dialogu për normalizimin e marrëdhënieve mes Kosovës dhe Serbisë do të vazhdojë të martën, më 15 qershor, njoftoi të mërkurën zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter Stano. Do të jetë ky takimi i parë midis...

Çka do të bisedojnë Kurti – Vuçiq më 15 qershor, flet analisti i njohur amerikan

para një jave - Ina

Dialogu ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, i lehtësuar nga Bashkimi Evropian, do të vazhdojë më 15 qershor. Lajmin e ka konfirmuar sot zëdhënësi i BE-së Peter Stano. Ky do të jetë takimi i parë mes kryeministrit...

Kusari: Me Serbinë është shumë e vështirë arritja e një marrëveshjeje finale, nuk mund të presim shumë nga takimi në Bruksel

para një jave - Telegrafi

Ushtruesja e detyrës së shefes së Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila ka thënë se nga takimi Kurti-Vuçiq në Bruksel nuk mund të pritet shumë dhe se arritja e një marrëveshje...

Kusari: Me Serbinë është shumë e vështirë arritja e një marrëveshjeje finale, nuk mund të presim shumë nga takimi në Bruksel

para një jave - Zhurnal

Ushtruesja e detyrës së shefes së Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila ka thënë se nga takimi Kurti-Vuçiq në Bruksel nuk mund të pritet shumë dhe se arritja e një marrëveshje...

Drojë për marrëveshjen që e prodhon dialogu, i cili nis më 15 qershor

para një jave - Koha.net

Faza e re e dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë do të marrë start në fillim të javës së ardhshme. Në Bruksel kanë konfirmuar datën e takimit të parë, në kuadër të procesit që synohet të përmbyllet me...

Kusari: Me Serbinë është e vështirë arritja e një marrëveshjeje finale

para një jave - RTK

Ushtruesja e detyrës së shefes së Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila ka thënë se nga takimi Kurti-Vuçiq në Bruksel nuk mund të pritet shumë dhe se arritja e një marrëveshje...

Kusari flet për marrëveshjen finale me Serbinë

para një jave - Bota Sot

Ushtruesja e detyrës së shefes së Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila ka thënë se nga takimi Kurti-Vuçiq në Bruksel nuk mund të pritet shumë dhe se arritja e një marrëveshje...

Kusari-Lila: Nuk mund të presim shumë nga takimi në Bruksel

para një jave - Indeks online

Ushtruesja e detyrës së shefes së Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila ka thënë se nga takimi Kurti-Vuçiq në Bruksel nuk mund të pritet shumë dhe se arritja e një marrëveshje...

Kurti për herë të parë përball Vuçiqit, analisti amerikan zbulon temën që do të diskutohet më 15 qershor

para një jave - Bota Sot

Dialogu ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, i lehtësuar nga Bashkimi Evropian, do të vazhdojë më 15 qershor. Lajmin e ka konfirmuar sot zëdhënësi i BE-së Peter Stano. Ky do të jetë takimi i parë mes kryeministrit...

Me 15 qershor mbahet takimi i parë Kurti-Vuçiq

para një jave - Alsat-M

Lajmin për mbajtjen e takimit të parë të kryeministrit Kurti dhe presidentit serb Vuçiq e ka konfirmuar në një takim me gazetarë në Bruksel, Peter Stano, zëdhënësi për Politikë të Jashtme i Bashkimit Evropian....

Përballja në distancë mes Kurtit dhe Vuçiqit, para takimit sy më sy në Bruksel

para një jave - Gazeta Express

Dialogu Kosovë-Serbi do të vazhdojë brenda pak ditësh. Albin Kurti dhe Aleksnadar Vuçiq do të takohen për herë të parë me njëri-tjetrit të martën e 15 qershorit në Bruksel me ndërmjetësimin e Josep Borell...

Osmani: Serbia duhet të bëhet fqinj i mirë, dialogojmë vetëm nëse ka njohje reciproke

para një jave - ABC News

Presidentja Vjosa Osmani, ka deklaruar se Kosova merr pjesë në dialogun me Serbinë, vetëm nëse do të ketë njohje reciproke. “Serbia duhet të bëhet fqinj i mirë”, kështu është shprehur presidentja e Kosovës,...

Osmani: Njohja reciproke, qëllimi i vetëm për të cilin Kosova merr pjesë në dialogun me Serbinë

para një jave - Telegrafi

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani ka deklaruar se Kosova merr pjesë në dialogun me Serbinë, me qëllimin e vetëm njohjen reciproke. Osmani ka theksuar se Kosova nuk është shtet i cili destabilizon vendet...

Serbia nuk ndal lobimin kundër Kosovës, të ndërhyjnë SHBA dhe BE, kështu të veprojë Qeveria

para një jave - Bota Sot

Me marrëveshjen e nënshkruar në shtator të vitit të kaluar në Shtëpinë e Bardhë, Kosovës i ndalohet që të aplikojë për anëtarësim në organizata ndërkombëtare, ndërsa Serbisë lobimi kundër Kosovës, për...

Kusari: Me Serbinë është e vështirë arritja e një marrëveshjeje finale, nuk presim shumë nga takimi në Bruksel

para një jave - Lajmi.net

“Me këtë Serbinë e Vuçiqit është shumë e vështirë me pas një marrëveshje finale e cila mund të ketë kredibilitet siç po e shohim ne deri tash, nga ajo që po shihet, sa do të realizohet mbetet të shihet”,...

Kusari: Me Serbinë është shumë e vështirë të arrihet marrëveshja finale, s’mund të presim shumë nga takimi në Bruksel

para një jave - Infokusi

Ushtruesja e detyrës së shefes së Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila ka thënë se nga takimi Kurti-Vuçiq në Bruksel nuk mund të pritet shumë dhe se arritja e një marrëveshje...

Kusari: Me Serbinë është shumë e vështirë të arrihet marrëveshja finale, s’mund të presim shumë nga takimi në Bruksel

para një jave - Epoka e Re

Ushtruesja e detyrës së shefes së Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila ka thënë se nga takimi Kurti-Vuçiq në Bruksel nuk mund të pritet shumë dhe se arritja e një marrëveshje...

Kusari: Është shumë e vështirë arritja e një marrëveshjeje finale me Serbinë

para një jave - Epoka e Re

Ushtruesja e detyrës së shefes së Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila ka thënë se nga takimi Kurti-Vuçiq në Bruksel nuk mund të pritet shumë dhe se arritja e një marrëveshje...

Presidentja Osmani: Kosova shkon në dialog për njohje

para një jave - Infokusi

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka marrë pjesë në një diskutim virtual të organizuar nga organizata amerikane Atlantic Council që merret me çështje të sigurisë ndërkombëtare tha se Kosova do të ulet...

Osmani për Atlantic Council: Njohja reciproke, qëllimi i vetëm për të cilin Kosova merr pjesë në dialogun me Serbinë

para një jave - Insajderi

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani gjatë një bashkëbisedimi virtual të organizuar nga Atlantic Council, ka deklaruar se Kosova merr pjesë në dialogun me Serbinë, me qëllimin e vetëm njohjen reciproke,...

BE: Bisedimet Kosovë – Serbi, me 15 qershor

para një jave - Albeu

Bashkimi Evropian tha të mërkurën se takimi i radhës ndërmjet Kosovës dhe Serbisë në kuadër të bisedimeve për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet tyre, do të mbahet me 15 qershor në Bruksel. Ky do të...

Takimi Kurti -Vuçiq më 15 qershor

para një jave - Zhurnal

Të martën më 15 qershor do të mbahet takimi mes kryeministrit Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq, konfirmon zëdhënësi për Politikë të Jashtme I BE-së, Peter Stano në një konferencë...

Presidentja Osmani në Atlantic Council: Kosova shkon në dialog për marrëveshjen me njohje reciproke

para një jave - Klan Kosova

Presidentja e vendit Vjosa Osmani, ka deklaruar sot se Kosova nuk është shtet i cili destabilizon vendet tjera në rajon, përkundrazi, është Serbia ajo që duhet të bëhet fqinj i mirë. Osmani ndërsa mori...

Përballja në distancë mes Kurtit dhe Vucicit, para takimit sy më sy në Bruksel

para një jave - Gazeta Metro

Dialogu Kosovë-Serbi do të vazhdojë brenda pak ditësh. Albin Kurti dhe Aleksandar Vuçiq do të takohen për herë të parë me njëri-tjetrin të martën e 15 qershorit në Bruksel me ndërmjetësimin e Josep Borell...

Osmani në Atlantic Council: Kosova shkon në dialog vetëm për njohje reciproke

para një jave - Gazeta Express

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka marrë pjesë në një diskutim virtual të organizuar nga organizata amerikane Atlantic Council që merret me çështje të sigurisë ndërkombëtare tha se Kosova do të ulet...

Kusari: Me Serbinë është e vështirë arritja e një marrëveshjeje finale, nuk presim shumë nga takimi në Bruksel

para një jave - Ekonomia Online

Ushtruesja e detyrës së shefes së Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila ka thënë se nga takimi Kurti-Vuçiq në Bruksel nuk mund të pritet shumë dhe se arritja e një marrëveshje...

Përballja në distancë mes Kurtit dhe Vuçiqit, para takimit sy më sy në Bruksel

para një jave - Tetova Sot

Dialogu Kosovë-Serbi do të vazhdojë brenda pak ditësh. Albin Kurti dhe Aleksandar Vuçiq do të takohen për herë të parë me njëri-tjetrin të martën e 15 qershorit në Bruksel me ndërmjetësimin e Josep Borell...

Kusari për dialogun: E vështirë arritja e një marrëveshjeje finale, nuk mund të presim shumë nga takimi në Bruksel

para një jave - Periskopi

Ushtruesja e detyrës së shefes së Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila ka thënë se nga takimi Kurti-Vuçiq në Bruksel nuk mund të pritet shumë dhe se arritja e një marrëveshje...

Hoxhaj pati kritika e një kërkesë për Kurtin, kështu i reagojnë nga partia e kryeministrit

para një jave - Bota Sot

Ushtruesi i detyrës së kryetari të Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj, ka thënë se Qeveria e Kosovës, duhet ta padis Serbinë për gjenocid. Ai ka kritikuar kryeministrin Albin Kurti, duke vlerësuar...

Osmani në Atlantic Council: Kosova shkon në dialog për njohje reciproke

para një jave - RTK

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka marrë pjesë në një diskutim virtual të organizuar nga organizata amerikane Atlantic Council që merret me çështje të sigurisë ndërkombëtare tha se Kosova do të ulet...

Osmani në Atlantic Council: Kosova shkon në dialog vetëm për njohje reciproke

para një jave - GazetaBlic

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka marrë pjesë në një diskutim virtual të organizuar nga organizata amerikane Atlantic Council që merret me çështje të sigurisë ndërkombëtare tha se Kosova do të ulet...

Takimi i parë Kurti-Vuçiç më 15 qershor, çështja që pritet të përplasë palët

para një jave - Mapo

Të martën më 15 qershor do të mbahet takimi i parë mes kryeministrit Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiç në Bruksel. Deri tani nuk dihet rendi i ditës, por pritet që Asociacioni të...

Analistët serb reagojnë pas deklaratës së ministrit gjerman për Kosovën

para një jave - RTK

Analistët serb duke komentuar deklaratën e shefit të diplomacisë gjermane Heiko Mas se “Kosova dhe Serbia mund të hyjnë në BE si dy shtete”, thanë se kjo është ofertë shokuese, ndonëse e pranojnë se ai...

Përballja në distancë mes Kurtit dhe Vuçiqit, para takimit sy më sy në Bruksel

para një jave - Infokusi

Dialogu Kosovë-Serbi do të vazhdojë brenda pak ditësh. Albin Kurti dhe Aleksandar Vuçiq do të takohen për herë të parë me njëri-tjetrin të martën e 15 qershorit në Bruksel me ndërmjetësimin e Josep Borell...

Kurti për herë të parë përball Vuçiqit, analisti amerikan zbulon temën që do të diskutohet më 15 qershor

para një jave - Bota Press

Dialogu ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, i lehtësuar nga Bashkimi Evropian, do të vazhdojë më 15 qershor. Lajmin e ka konfirmuar sot zëdhënësi i BE-së Peter Stano. Ky do të jetë takimi i parë mes kryeministrit...

Analistët serb reagojnë pas deklaratës së ministrit gjerman për Kosovën

para një jave - Bota Sot

Analistët serb duke komentuar deklaratën e shefit të diplomacisë gjermane Heiko Mas se “Kosova dhe Serbia mund të hyjnë në BE si dy shtete”, thanë se kjo është ofertë shokuese, ndonëse e pranojnë se ai...

Flet presidentja Osmani, e ‘zbulon’ mënyrën e vetme se si Kosova do të shkojë në dialogë

para një jave - Bota Sot

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka marrë pjesë në një diskutim virtual të organizuar nga organizata amerikane Atlantic Council që merret me çështje të sigurisë ndërkombëtare tha se Kosova do të ulet...

Kurti dhe Vuçiq takohen më 15 qershor

para një jave - TV21

Dialogu në mes Kosovës dhe Serbisë për normalizimin e marrëdhënieve do të vazhdojë të martën, më 15 qershor, bëri të ditur sot zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter Stano. “Mund të njoftoj se raundi tjetër...

PDK-ja pret që Kurti të mos takohet me Vuçiqin para se Serbia të kërkojë falje për gjenocid

para një jave - Kallxo

Ushtruesi i Detyrës së kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj ka thënë se presin që kryeministri i Kosovës Albin Kurti, të mos takohet me presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiq më 15...

Vjosa Osmani në lidhje me dialogun: Serbia duhet të bëhet fqinj i mire, Kosova ka treguar se është konstruktive

para një jave - Dosja.al

Vjosa Osmani 9 Qershor, 2021 19:31 KOSOVË- Presidentja Vjosa Osmani, ka deklaruar ditën e sotme me anë të një inteviste për Atlantic Council se Kosova merr pjesë në dialogun me Serbinë, vetëm nëse do të...

Hoxhaj: Kurti i papërgatitur për dialogun, nëse Serbia s’kërkon falje ai të mos shkojë në takim

para një jave - Klan Kosova

Ushtruesi i detyrës së kryetari të Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj, ka thënë se Qeveria e udhëhequr nga Albin Kurti është më dobëta nga qeveritë e vendit që kanë qenë deri tani. “Kjo qeveri...

Dialogu Kosovë-Serbi, Kurti dhe Vuçiq takohen më 15 qershor

para një jave - Telegrafi

Dialogu për normalizimin e marrëdhënieve midis Kosovës dhe Serbisë do të vazhdojë të martën, më 15 qershor, njoftoi të mërkurën zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter Stano. Do të jetë ky takimi i parë...

Kurti dhe Vuçiq takohen më 15 qershor

para një jave - RTV 21

Dialogu në mes Kosovës dhe Serbisë për normalizimin e marrëdhënieve do të vazhdojë të martën, më 15 qershor, bëri të ditur sot zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter Stano. “Mund të njoftoj se raundi tjetër...

Kurti dhe Vuçiq takohen më 15 qershor

para një jave - Koha.mk

Prishtinë, 9 qershor – Dialogu në mes Kosovës dhe Serbisë për normalizimin e marrëdhënieve do të vazhdojë të martën, më 15 qershor, bëri të ditur sot zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter Stano. “Mund...

Hoxhaj: Kurti ta anuloj takimin me Vuçiqin, nëse Serbia nuk kërkon falje për krimet deri më 15 qershor

para një jave - Gazeta Express

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj po merr pjesë në serinë e dytë të diskutimeve të forumit FOL Hapur. Hoxhaj ka thënë se kryeministri Kurti duhet të anulojë takimin me Vuçiqin të...

TAKIMI KURTI – VUÇIQ MË 15 QERSHOR NË BRUKSEL

para një jave - Klan Macedonia

STANO: BE-ja PRET ANGAZHIM PËR DIALOGUN Të martën do të mbahet takimi mes kryeministrit të Kosovës Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq. Zëdhënësi për Politikë të Jashtme i BE-së, Peter...

Hoxhaj: Jam i shqetësuar, Kurti nuk duhet të takohet me Vuçiqin nëse Serbia nuk e bën këtë gjë

para një jave - Bota Sot

Ushtruesi i detyrës së kryetari të Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj, ka thënë se Qeveria e udhëhequr nga Albin Kurti është më dobëta nga qeveritë e vendit që kanë qenë deri tani. “Kjo qeveri...

Kurti dhe Vuçiq do të takohen më 15 qershor

para një jave - Portalb

Dialogu për normalizimin e marrëdhënieve midis Kosovës dhe Serbisë do të vazhdojë të martën, më 15 qershor, njoftoi të mërkurën zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter Stano. Do të jetë ky takimi i parë...

Kurti dhe Vuçiq takohen më 15 qershor

para një jave - Koha.net

Dialogu për normalizimin e marrëdhënieve midis Kosovës dhe Serbisë do të vazhdojë të martën, më 15 qershor, njoftoi të mërkurën zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter Stano. Do të jetë ky takimi i parë...

Hoxhaj: Nëse Serbia s’kërkon falje për krimet deri më 15 qershor, Kurti ta anulojë takimin

para një jave - Insajderi

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj, deklaroi të mërkurën se kryeministri Albin Kurti duhet ta anulojë takimin me presidentin serb, Aleksandar Vuçiq, i paralajmëruar...

BE njofton datën e radhës së bisedimeve për vijimin e dialogut Kosovë-Serbi. Ja kur pritet të mbahet takimi i parë Kurti-Vuçiç

para një jave - BalkanWeb

Bashkimi Evropian tha të mërkurën se takimi i radhës ndërmjet Kosovës dhe Serbisë në kuadër të bisedimeve për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet tyre, do të mbahet me 15 qershor në Bruksel. Ky do të...

Kurti dhe Vuçiç takohen më 15 qershor

para një jave - Shekulli

Publikuar më 09.06.2021 nga Daniela Grrica Dialogu për normalizimin e marrëdhënieve midis Kosovës dhe Serbisë do të vazhdojë të martën, më 15 qershor, njoftoi të mërkurën zëdhënësi i Bashkimit Evropian,...

Kurti dhe Vuçiq takohen më 15 qershor

para një jave - Alsat-M

Dialogu për normalizimin e marrëdhënieve midis Kosovës dhe Serbisë do të vazhdojë të martën, më 15 qershor, njoftoi të mërkurën zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter Stano. Do të jetë ky takimi i parë...

Hoxhaj: Serbia duhet të kërkoj falje për krimet në Kosovë

para një jave - Bota Sot

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj ka merr pjesë në serinë e dytë të diskutimeve të forumit FOL Hapur. Ai ia theksuar tri dështimet e para të Qeverisë Kurti që kanë të bëjnë mungesën...

Me 15 qershor mbahet takimi i parë Kurti-Vuçiq

para një jave - DW

Të martën më 15 qershor do të mbahet takimi i parë mes kryeministrit Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq në Bruksel. Deri tani nuk dihet rendi i ditës, por pritet që Asociacioni të...

Përballja në distancë mes Kurtit dhe Vuçiqit, para takimit sy më sy në Bruksel

para një jave - Ekonomia Online

Dialogu Kosovë-Serbi do të vazhdojë brenda pak ditësh. Albin Kurti dhe Aleksandar Vuçiq do të takohen për herë të parë me njëri-tjetrin të martën e 15 qershorit në Bruksel me ndërmjetësimin e Josep Borell...

Përballja në distancë mes Kurtit dhe Vuçiqit, para takimit sy më sy në Bruksel

para një jave - Periskopi

Dialogu Kosovë-Serbi do të vazhdojë brenda pak ditësh. Albin Kurti dhe Aleksandar Vuçiq do të takohen për herë të parë me njëri-tjetrin të martën e 15 qershorit në Bruksel me ndërmjetësimin e Josep Borell...

Hoxhaj: Nëse Serbia nuk kërkon falje për krimet deri më 15 qershor, Kurti duhet ta mbajë fjalën dhe ta anuloj takimin me Vuçiqin

para një jave - GazetaBlic

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj po merr pjesë në serinë e dytë të diskutimeve të forumit FOL Hapur. Ai ia theksuar tri dështimet e para të Qeverisë Kurti që kanë të bëjnë mungesën...

Hoxhaj: Nëse Serbia nuk kërkon falje për krimet deri më 15 qershor, Kurti duhet ta anuloj takimin me Vuçiqin

para një jave - Indeks online

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj ka merr pjesë në serinë e dytë të diskutimeve të forumit FOL Hapur. Ai ia theksuar tri dështimet e para të Qeverisë Kurti që kanë të bëjnë mungesën...

Hoxhaj: Nëse Serbia s’kërkon falje deri më 15 qershor, Kurti duhet ta mbajë fjalën e ta anulojë takimin me Vuçiqin

para një jave - Zeri

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj po merr pjesë në serinë e dytë të diskutimeve të forumit “FOL Hapur”. Në këtë bisedë, ai ka thënë se qeveria Kurti ka tri dështime deri më tani,...

Më 15 qershor mbahet takimi Kurti-Vuçiq për procesin e dialogut

para një jave - Klan Kosova

Takimi i rifillimit të procesit të dialogut do të mbahet më 15 qershor, pas gjashtë muajsh pauzë. Në këtë takim i cili do të mbahet në Bruksel të Belgjikës i pranishëm do të jetë kryeministri Albin Kurti...

Albin Kurti dhe Vuçiç do të takohen më 15 Qershor

para një jave - Klan

Albin Kurti dhe Vuçiç do të takohen më 15 Qershor Dialogu për normalizimin e marrëdhënieve midis Kosovës dhe Serbisë do të vazhdojë të martën, më 15 Qershor, njoftoi të mërkurën zëdhënësi i Bashkimit Evropian,...

Caktohet data/ Ja kur do të takohet Kurti me Vuçiç

para një jave - Vizion Plus

Në 15 qershor do të zhvillohet takimi mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe Presidentit serb, Aleksandër Vuçiç. Takimi do të ndërmjetësohet nga kryediplomati Josep Borell, e ku pritet të diskutohet...

Kurti dhe Vuçiq takohen më 15 qershor

para një jave - Ina

Dialogu për normalizimin e marrëdhënieve midis Kosovës dhe Serbisë do të vazhdojë të martën, më 15 qershor, njoftoi të mërkurën zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter Stano. Do të jetë ky takimi i parë...

Osmani në Atlantic Council: Kosova shkon në dialog vetëm për njohje reciproke

para një jave - Infokusi

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka marrë pjesë në një diskutim virtual të organizuar nga organizata amerikane Atlantic Council që merret me çështje të sigurisë ndërkombëtare tha se Kosova do të ulet...

Zyrtare: Takimi Kurti-Vuçiq më 15 qershor

para një jave - Gazeta Express

Të martën më 15 qershor do të mbahet takimi mes kryeministrit Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq, raporton Gazeta Express. Zëdhënësi për Politikë të Jashtme I BE-së, Peter Stano në...

Caktohet data/ Ja kur pritet të zhvillohet takimi Kurti-Vuçiç

para një jave - Vizion Plus

Në 15 qershor do të zhvillohet takimi mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe Presidentit serb, Aleksandër Vuçiç. Takimi do të ndërmjetësohet nga kryediplomati Josep Borell, e ku pritet të diskutohet...

Zbulohet data e takimit mes Albin Kurtit dhe Aleksandër Vuçiçit/ Ja çfarë bën me dije Bashkimi Evropian

para një jave - Panorama

Bashkimi Evropian tha të mërkurën se takimi i radhës ndërmjet Kosovës dhe Serbisë në kuadër të bisedimeve për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet tyre, do të mbahet me 15 qershor në Bruksel. Ky do të...

Dialogu Kosovë-Serbi, Kurti dhe Vuçiç takohen më 15 qershor

para një jave - ABC News

Të martën më 15 qershor do të mbahet takimi mes kryeministrit Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq, raporton Gazeta Express. Zëdhënësi për Politikë të Jashtme I BE-së, Peter Stano në...

Takimi Kurti-Vuçiq më 15 qershor

para një jave - OraInfo

Të martën më 15 qershor do të mbahet takimi mes kryeministrit Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq. Zëdhënësi për Politikë të Jashtme I BE-së, Peter Stano në një konferencë për media...

Kurti dhe Vuçiq takohen më 15 qershor

para një jave - Bota Sot

(E plotësuar 13:02) - Dialogu për normalizimin e marrëdhënieve midis Kosovës dhe Serbisë do të vazhdojë të martën, më 15 qershor, njoftoi të mërkurën zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter Stano. Do të...

Konfirmohet takimi Kurti-Vuçiq me 15 qershor

para një jave - RTK

Të martën më 15 qershor do të mbahet takimi mes kryeministrit Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq, konfirmon zëdhënësi për Politikë të Jashtme I BE-së, Peter Stano në një konferencë...

Zyrtare: Takimi Kurti-Vuçiq më 15 qershor

para një jave - Indeks online

Më datën 15 qershor do të mbahet takimi mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit serb, Aleksandër Vuçiq. Peter Stano, zëdhënësi për Politikë të Jashtme i BE-së, ka konfirmuar se takimi...

Kurti dhe Vuçiq takohen më 15 qershor

para një jave - Insajderi

Të martën më 15 qershor, do të mbahet takimi mes kryeministrit Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq, shkruan Insajderi. Zëdhënësi për Politikë të Jashtme i Bashkimit Evropian, Peter...

Osmani: Kosova është ulur në tavolinën e dialogut edhe pse Serbia s’ka kërkuar falje asnjëherë

para një jave - Lajmi.net

Ajo ka thënë se ecuria e dialogut varet shumë nga qasja që do të ketë Serbia si dhe nga mendimet që ka Beogradi për anëtarësimin në BE, shkruan lajmi.net. “Në këtë proces, tani do të ketë një takim, Kosova...

Zyrtare: Takimi Kurti-Vuçiq më 15 qershor

para një jave - GazetaBlic

Të martën më 15 qershor do të mbahet takimi mes kryeministrit Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq. Zëdhënësi për Politikë të Jashtme I BE-së, Peter Stano në një konferencë për media...

BE: Bisedimet Kosovë – Serbi, me 15 qershor

para një jave - Kallxo

Bashkimi Evropian tha të mërkurën se takimi i radhës ndërmjet Kosovës dhe Serbisë në kuadër të bisedimeve për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet tyre, do të mbahet me 15 qershor në Bruksel. Ky do të...

Kurti dhe Vuçiq takohen më 15 qershor

para një jave - Evropa e Lirë

Dialogu për normalizimin e marrëdhënieve midis Kosovës dhe Serbisë do të vazhdojë të martën, më 15 qershor, njoftoi të mërkurën zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter Stano. Do të jetë ky takimi i parë...

BE: Bisedimet Kosovë – Serbi, me 15 qershor

para një jave - Zëri i Amerikës

Bashkimi Evropian tha të mërkurën se takimi i radhës ndërmjet Kosovës dhe Serbisë në kuadër të bisedimeve për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet tyre, do të mbahet me 15 qershor në Bruksel. Ky do të...

Zyrtare: Takimi Kurti-Vuçiq më 15 qershor

para një jave - GazetaBlic

Të martën më 15 qershor do të mbahet takimi mes kryeministrit Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq. Zëdhënësi për Politikë të Jashtme I BE-së, Peter Stano në një konferencë për media...

Kurti dhe Vuçiqi takohen më 15 qershor

para një jave - Zeri

Dialogu për normalizimin e marrëdhënieve midis Kosovës dhe Serbisë do të vazhdojë të martën, më 15 qershor, njoftoi të mërkurën zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter Stano. Do të jetë ky takimi i parë...

Dialogu Kosovë-Serbi, Kurti dhe Vuçiq takohen më 15 qershor

para një jave - Shenja

Dialogu për normalizimin e marrëdhënieve midis Kosovës dhe Serbisë do të vazhdojë të martën, më 15 qershor. Kështu ka njoftuar të mërkurën zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter Stano. “Raundi tjetër i...

Osmani: Kosova shkon në dialog me Serbinë për marrëveshjen me njohje reciproke

para një jave - Epoka e Re

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka marrë pjesë të enjten në një bashkëbisedim virtual, organizuar nga organizata amerikane Atlantic Council. Me këtë rast, Osmani ka thënë se Kosova nuk është shtet...

Vjosa Osmani në Atlantic Council: Kosova shkon në bisedime me Serbinë vetëm për njohje reciproke

para një jave - Daily News

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka marrë pjesë në një diskutim virtual të organizuar nga organizata amerikane Atlantic Council që merret me çështje të sigurisë ndërkombëtare tha se Kosova do të ulet...

Osmani: Kosova shkon në dialog vetëm për njohje reciproke

para një jave - Gazeta Metro

Presidentja e Republikës së Kosovës Vjosa Osmani në një takim virtual të organizuar nga organizata ndërkombëtare “Atlantic Council” ka theksuar se Kosova shkon në dialog për njohje reciproke, shkruan Gazeta...

Osmani në Atlantic Council: Kosova shkon në dialog vetëm për njohje reciproke

para një jave - Dosja.al

Vjosa Osmani 9 Qershor, 2021 16:13 KOSOVË – Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka marrë pjesë në një diskutim virtual të organizuar nga organizata amerikane Atlantic Council që merret me çështje të sigurisë...

Hoxhaj: Nëse Serbia nuk kërkon falje për krimet deri më 15 qershor, Kurti duhet ta mbajë fjalën dhe ta anuloj takimin me Vuçiqin

para një jave - InfoShqip

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj po merr pjesë në serinë e dytë të diskutimeve të forumit FOL Hapur. Ai ia theksuar tri dështimet e para të Qeverisë Kurti që kanë të bëjnë mungesën...

Osmani për Këshillin e Atlantikut: Kosova shkon në dialog për njohje, Serbia të vendos çka dëshiron

para një jave - Gazeta Metro

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, mori pjesë në një diskutim virtual të organizuar nga organizata ndërkombëtare Atlantic Council [Këshilli i Atlantikut] që merret me çështje të sigurisë ndërkombëtare....

Osmani në Atlantic Council: Kosova shkon në dialog vetëm për njohje reciproke

para një jave - Bota Press

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka marrë pjesë në një diskutim virtual të organizuar nga organizata amerikane Atlantic Council që merret me çështje të sigurisë ndërkombëtare tha se Kosova do të ulet...

Përcaktohet data për takimin Kurti-Vuçiç në Bruksel

para një jave - Lexo

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti dhe presidenti serb Aleksandër Vuçiç do të takohen në Bruksel me 15 Qershor. Lajmi është konfirmuar nga Zëdhënësi për Politikë të Jashtme të BE-së, Peter Stano në një...

Kurti dhe Vuçiç do të takohen më 15 Qershor

para një jave - Java News

Dialogu për normalizimin e marrëdhënieve midis Kosovës dhe Serbisë do të vazhdojë të martën, më 15 Qershor, njoftoi të mërkurën zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter Stano. Do të jetë ky takimi i parë...

Hoxhaj: Nëse Serbia nuk kërkon falje për krimet deri më 15 qershor, Kurti duhet ta mbajë fjalën dhe ta anuloj takimin me Vuçiqin

para një jave - Infokusi

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj po merr pjesë në serinë e dytë të diskutimeve të forumit FOL Hapur. Ai ia theksuar tri dështimet e para të Qeverisë Kurti që kanë të bëjnë mungesën...

Osmani për Këshillin e Atlantikut: Kosova shkon në dialog për njohje, Serbia të vendos çka dëshiron

para një jave - Periskopi

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, mori pjesë në një diskutim virtual të organizuar nga organizata ndërkombëtare Atlantic Council [Këshilli i Atlantikut] që merret me çështje të sigurisë ndërkombëtare....

Kurti dhe Vuçiq takohen më 15 qershor

para një jave - Tetova Sot

Dialogu për normalizimin e marrëdhënieve midis Kosovës dhe Serbisë do të vazhdojë të martën, më 15 qershor, njoftoi të mërkurën zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter Stano. Do të jetë ky takimi i parë...

Osmani në Atlantic Council: Kosova shkon në dialog vetëm për njohje reciproke

para një jave - Ekonomia Online

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka marrë pjesë në një diskutim virtual të organizuar nga organizata amerikane Atlantic Council që merret me çështje të sigurisë ndërkombëtare tha se Kosova do të ulet...

Osmani në Atlantic Council: Kosova shkon në dialog vetëm për njohje reciproke

para një jave - Arbresh

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka marrë pjesë në një diskutim virtual të organizuar nga organizata amerikane Atlantic Council që merret me çështje të sigurisë ndërkombëtare tha se Kosova do të ulet...

Dialogu Kosovë-Serbi, Kurti dhe Vuçiq takohen më 15 qershor

para një jave - Lajmi.net

Do të jetë ky takimi i parë midis kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq. Procesi i bisedimeve ka ngecur vjeshtën e vitit të kaluar, kur pala serbe ka hapur...

Osmani në Atlantic Council: Kosova shkon në dialog vetëm për njohje reciproke

para një jave - Informatat

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka marrë pjesë në një diskutim virtual të organizuar nga organizata amerikane Atlantic Council që merret me çështje të sigurisë ndërkombëtare tha se Kosova do të ulet...

Dialogu Kosovë-Serbi, Kurti dhe Vuçiq takohen më 15 qershor

para një jave - Infokusi

Dialogu për normalizimin e marrëdhënieve midis Kosovës dhe Serbisë do të vazhdojë të martën, më 15 qershor, njoftoi të mërkurën zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter Stano. Do të jetë ky takimi i parë...

Dialogu Kosovë-Serbi, Kurti dhe Vuçiq takohen më 15 qershor

para një jave - InfoShqip

Dialogu për normalizimin e marrëdhënieve midis Kosovës dhe Serbisë do të vazhdojë të martën, më 15 qershor, njoftoi të mërkurën zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter Stano. Do të jetë ky takimi i parë...

Hoxhaj: Kurti i papërgatitur për dialogun, nëse Serbia s’kërkon falje ai të mos shkojë në takim

para një jave - Informatat

Ushtruesi i detyrës së kryetari të Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj, ka thënë se Qeveria e udhëhequr nga Albin Kurti është më dobëta nga qeveritë e vendit që kanë qenë deri tani. “Kjo qeveri...

Raundi i ri i dialogut duhet të përfundojë me njohje reciproke

para një jave - Epoka e Re

Anëtari i Kryesisë së LDK-së, Muhamet Hamiti, ka bërë me dije se raund i ri i dialogut mes Kosovës dhe Serbisë duhet të përfundojë me njohje reciproke. Në prag të takimit Kurti-Vuçiq, ai ka vlerësuar se...

Kurti dhe Vuçiq takohen më 15 qershor

para një jave - Fakti Ditor

Dialogu në mes Kosovës dhe Serbisë për normalizimin e marrëdhënieve do të vazhdojë të martën, më 15 qershor, bëri të ditur sot zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter Stano. “Mund të njoftoj se raundi tjetër...

Hoxhaj: Nëse Serbia nuk kërkon falje për krimet deri më 15 qershor, Kurti duhet ta mbajë fjalën dhe ta anuloj takimin me Vuçiqin

para një jave - Zyrtare

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj po merr pjesë në serinë e dytë të diskutimeve të forumit FOL Hapur. Ai ia theksuar tri dështimet e para të Qeverisë Kurti që kanë të bëjnë mungesën...

Hoxhaj: Kurti ta anulojë takimin me Vuçiç nëse Serbia nuk kërkon falje për gjenocid

para një jave - Dosja.al

Enver Hoxhaj 9 Qershor, 2021 14:18 KOSOVË- Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj ka deklaruar se Albin Kurti duhet të mos shkojë në takim me Aleksandër Vuçiç në 15 qershor nëse Serbia...

Kurti dhe Vuçiç shtërngojnë duart me 15 Qershor

para një jave - Top24

Dialogu në mes Kosovës dhe Serbisë për normalizimin e marrëdhënieve do të vazhdojë të martën, më 15 qershor, bëri të ditur sot zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter Stano. “Mund të njoftoj se raundi tjetër...

Dialogu në Bruksel: Daçiq thotë se Serbia është në presion të paparë, fton Vuçiqin në Kuvend

para një jave - Periskopi

Raundi i ri i bisedimeve mes Beogradit dhe Prishtinës tashmë ka një datë zyrtare: 15 qershorin. Dhe, saktësisht një javë më pas kryekuvendari i Serbisë Ivica Daçiq ka lajmëruar opinionin serb se do të...

Dialogu Kosovë-Serbi, Kurti dhe Vuçiq takohen më 15 qershor

para një jave - Info7

Dialogu për normalizimin e marrëdhënieve midis Kosovës dhe Serbisë do të vazhdojë të martën, më 15 qershor. Kështu ka njoftuar të mërkurën zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter Stano. “Raundi tjetër i...

Më 15 qershor rifillon dialogu në mes Prishtinës dhe Beogradit

para një jave - CBC

15 qershori është caktuar të jetë data për raundin e ri të dialogut për normalizimin e marrëdhënieve në mes Kosovës dhe Serbisë në Bruksel. Kështu ka njoftuar zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter Stano....

Hoxhaj: Kurti ta anulojë takimin me Vuçiqin, nëse Serbia nuk kërkon falje për krimet deri më 15 qershor

para një jave - Bota Press

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj po merr pjesë në serinë e dytë të diskutimeve të forumit FOL Hapur. Hoxhaj ka thënë se kryeministri Kurti duhet të anulojë takimin me Vuçiqin të...

Peter Stano: Më 15 qershor do të mbahet takimi mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe kryetarit serb, Vuçiq

para një jave - Radio Kosova e Lire

Zëdhënësi për Politikë të Jashtme i BE-së, Peter Stano, zyrtarisht ka bërë me dije se më 15 qershor do të mbahet takimi i paralajmëruar në mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe kryetarit të Serbisë,...

Hoxhaj: Në qoftë se Serbia s’kërkon falje për krimet deri më 15 qershor, Kurti duhet ta anuloj takimin me Vuçiqin

para një jave - ATV Live

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj ka marrë pjesë në serinë e dytë të diskutimeve të forumit FOL Hapur. Ai ia theksuar tri dështimet e para të Qeverisë Kurti që kanë të bëjnë mungesën...

Hoxhaj: Nëse Serbia nuk kërkon falje për krimet deri më 15 qershor, Kurti duhet ta anuloj takimin me Vuçiqin

para një jave - Ekonomia Online

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj ka merr pjesë në serinë e dytë të diskutimeve të forumit FOL Hapur, raporton Ekonomia Online. Ai ia theksuar tri dështimet e para të Qeverisë Kurti...

Hoxhaj: Nëse Serbia nuk kërkon falje për krimet deri më 15 qershor, Kurti ta mbajë fjalën – ta anuloj takimin me Vuçiqin

para një jave - Periskopi

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj po merr pjesë në serinë e dytë të diskutimeve të forumit FOL Hapur. Ai ia theksuar tri dështimet e para të Qeverisë Kurti që kanë të bëjnë mungesën...

Hoxhaj: Nëse Serbia nuk kërkon falje për krimet deri më 15 qershor, Kurti ta anulojë takimin me Vuçiqin

para një jave - Epoka e Re

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Enver Hoxhaj po merr pjesë në serinë e dytë të diskutimeve të forumit FOL Hapur. Ai ia theksuar tri dështimet e para të Qeverisë Kurti që kanë të bëjnë...

Në kuadër të dialogut Kosovë-Serbi, Kurti dhe Vuçiç takohen më 15 qershor

para një jave - Daily News

Në kuadër të dialogut Kosovë-Serbi, të martën e 15 qershorit do të zhvillohet dhe takimi kokë më kokë, mes kryeministrit Albin Kurti dhe presidentit Aleksandër Vuçiç. Zëdhënësi për Politikë të Jashtme...

Dialogu Kosovë-Serbi, Kurti dhe Vuçiq takohen më 15 qershor

para një jave - in7

Dialogu për normalizimin e marrëdhënieve midis Kosovës dhe Serbisë do të vazhdojë të martën, më 15 qershor. Kështu ka njoftuar të mërkurën zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter Stano. “Raundi tjetër i...

Kurti dhe Vuçiq takohen më 15 qershor

para një jave - KosovaPress

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, do të takohen të martën, më 15 qershor. Kështu ka bërë të ditur zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter Stano. Ky do të jetë...

LAJM I FUNDIT/ Caktohet data për takimin e parë mes Vuçiç dhe Kurtit në Bruksel

para një jave - FaxWeb

LAJM I FUNDIT/ Caktohet data për takimin e Vuçiç dhe Kurtit në Bruksel, në datë 15 qershor. Do te ndermjetesohet nga Borell dhe Lajçak.

Kurti dhe Vuçiq takohen më 15 qershor

para një jave - Press Online

Dialogu për normalizimin e marrëdhënieve midis Kosovës dhe Serbisë do të vazhdojë të martën, më 15 qershor, njoftoi të mërkurën zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter Stano. Do të jetë ky takimi i parë...

Takimi mes Kurtit dhe Vuçiqit mbahet më 15 qershor

para një jave - Periskopi

Takimi mes kryeministrit Albin Kurti dhe presidentit serb Aleksandar Vuçiq do të mbahet të martën më 15 qershor. Këtë e deklaroi Zëdhënësi për Politikë të Jashtme i BE-së, Peter Stano në një konferencë...

E konfirmon BE: Kurti dhe Vucic takohen të martën

para një jave - Gazeta Metro

Raund i ri i dialogut midis Kosovës dhe Serbisë do të mbahet me 15 qershor, e martë, në Bruksel, njoftoi zëdhënësi i BE Peter Stano, transmeton Gazeta Metro. Takimi do të zhvillohet në mes të presidenti...

Caktohet data e takimit Kurti-Vuçiç, do të përballen më 15 qershor në Bruksel

para një jave - Dosja.al

Aleksandër Vuçiç dhe Albin Kurti 9 Qershor, 2021 12:54 BRUKSEL- Takimi mes Kryeministrit të Kosovës Albin Kurti dhe Presidentit serb Aleksandër Vuçiç do të mbahet në 15 qershor në Bruksel. Këtë e ka bërë...

Zyrtare: Takimi Kurti-Vuçiq më 15 qershor

para një jave - Ekonomia Online

Të martën më 15 qershor do të mbahet takimi mes kryeministrit Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq. Zëdhënësi për Politikë të Jashtme i BE-së, Peter Stano në një konferencë për media...

Kurti dhe Vuçiq takohen më 15 qershor

para një jave - Arbresh

Dialogu për normalizimin e marrëdhënieve midis Kosovës dhe Serbisë do të vazhdojë të martën, më 15 qershor, njoftoi të mërkurën zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter Stano. Do të jetë ky takimi i parë...

Zyrtare: Ja kur do të takohen Kurti dhe Vuçiq

para një jave - Bota Press

Botapress 9 Qershor – Të martën më 15 qershor dot ë mbahet takimi mes kryeministrit Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq. Zëdhënësi për Politikë të Jashtme I BE-së, Peter Stano në një...

Kurti dhe Vuçiqi takohen më 15 qershor

para një jave - Epoka e Re

Zëdhënësi për Politikë të Jashtme i BE-së, Peter Stano, ka bërë me dije se të martën më 15 qershor do të mbahet takimi mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq....

Zyrtare: Takimi Kurti-Vuçiq më 15 qershor

para një jave - Informatat

Të martën më 15 qershor do të mbahet takimi mes kryeministrit Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq. Zëdhënësi për Politikë të Jashtme I BE-së, Peter Stano në një konferencë për media...

Takimi Kurti-Vuçiq më 15 qershor

para një jave - ATV Live

ë martën më 15 qershor do të mbahet takimi mes kryeministrit Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq. Zëdhënësi për Politikë të Jashtme I BE-së, Peter Stano në një konferencë për media...

Qeveria po tregon plogështi për përgatitjen e dialogut me Serbinë

para një jave - Epoka e Re

Anëtari i Kryesisë i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Valon Murtezaj, ka bërë me dije se qeveria Kurti po tregon plogështi për përgatitjen e dialogut me Serbinë. Ai ka vlerësuar se në përgatitjen...

BE-ja sillet sikur 5 vende ta kenë njohur Kosovën e 22 jo

para një jave - Koha.net

Ka shumë çështje, sidomos në politikën e jashtme, rreth të cilave BE-ja nuk mund të flasë me një zë dhe për të cilat ka dallime të mëdha mes shteteve anëtare. Kjo ka ndikuar që roli politik i BE-së në...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK