Kurti në Tiranë propozon kornizë të re të marrëveshjes për tregti të lirë në rajon

para një jave - Zhurnal

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti gjatë Samitit të gjashtë shteteve të Ballkanit Perëndimor, i cili u mbajt sot në Tiranë, ka propozuar një kornizë të re bashkëpunimi. Gjatë fjalimit të tij ai ka theksuar...

Qeveria e Kosovës: Marrëveshja u tërhoq nga Rama, kishte dallime mes Kosovës e Serbisë

para një jave - ABC News

Mediat serbe së fundmi kanë shkruar se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka refuzuar të nënshkruajë deklaratën e përbashkët gjatë Samitit të gjashtë shteteve të Ballkanit Perëndimor, në takimin e mbajtur...

Bërnabiq e quan Kosovën territor të Serbisë, Tahiri kërkon nga përfaqësuesi i BE-së të reagojë

para një jave - Zhurnal

faqësuesi i BE-së të reagojë PRISHTINË | 10 QER 2021 | 21:39 | Nga Ekonomia Online Në Samitin e liderëve të Ballkanit Perëndimor që është mbajtur sot në Tiranë, kryeministrja serbe Ana Bërnabiq ka shprehur...

Tahiri kërkon nga përfaqësuesi i BE-së të reagojë për deklaratën e Bërnabiqit

para një jave - Bota Sot

Në Samitin e liderëve të Ballkanit Perëndimor që është mbajtur sot në Tiranë, kryeministrja serbe Ana Bërnabiq ka shprehur qëndrimin e shtetit serb se “ Kosova është pjesë e Serbisë”. Kjo deklaratë vjen...

Bërnabiç pas përplasjes me Kurtin: E mori përgjigjen që meritonte

para një jave - TV21

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiç është e ka cilësuar Samitin e Ballkanit Perëndimor në Tiranë si më të vështirë nga ç’e priste. Ajo është shprehur se ishte më shumë një hyrje në ngjarjet e ardhshme,...

Bërnabiq e quan Kosovën territor të Serbisë, ish-kryenegociatorja Tahiri kërkon nga përfaqësuesi i BE-së të reagojë

para një jave - GazetaBlic

Në Samitin e liderëve të Ballkanit Perëndimor që është mbajtur sot në Tiranë, kryeministrja serbe Ana Bërnabiq ka shprehur qëndrimin e shtetit serb se “ Kosova është pjesë e Serbisë”. Kjo deklaratë vjen...

Qeveria e Kosovës: Deklarata e përbashkët e Samitit në Tiranë u tërhoq nga nikoqiri i takimit

para një jave - Telegrafi

Zëdhënësja e Qeverisë së Republikës së Kosovës, Rozafa Kelmendi ka demantuar lajmet e medieve serbe, të cilat raportuan sot se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti kishte refuzuar të nënshkruante deklaratën...

Kurti përplaset me Bërnabiqin në Samitin e Tiranës (Video)

para një jave - RTV 21

Kurti: Serbia të distancohet nga regjimi i Millosheviqit, ta njohë pavarësinë e Kosovës Kurti: Serbia të distancohet nga regjimi i Millosheviqit, ta njohë pavarësinë e Kosovës Kryeministri Albin Kurti...

Profesori universitar: Bërnabiqi provokoi para fillimit të dialogut

para një jave - Zeri

Sot në Samitin e liderëve të Ballkanit Perëndimor në Tiranë, kryeministrja serbe Ana Bërnabiq ka deklaruar se Kosova është pjesë e Serbisë. Kjo deklaratë e saj erdhi, pasi kryeministri i vendit Albin Kurti...

Kurti përplaset me Brnabić/ Kryeministri i Kosovës dakord me Minishengen, por me emër tjetër

para një jave - Top Channel

Më 15 qershor Kosova dhe Serbia pritet te ulen përballë njëra tjetrës në tryezën e dialogut me ndërmjetësim e Bashkimit Europian, por testin e parë e patën ne Tiranë në një tjetër tryezë, atë të liderëve...

“Kurti nuk nënshkroi deklaratën e përbashkët”, qeveria e Kosovës: U tërhoq nga Rama, kishte dallime

para një jave - ABC News

Zëdhënësja e Qeverisë së Republikës së Kosovës, Rozafa Kelmendi ka hedhur poshtë lajmet e mediave serbe rreth nënshkrimit të deklaratës së përbashkët. Sipas këtyre të fundit, kryeministri i Kosovës, Albin...

Hoxhaj: Deklarata e Bërnabiqit para dialogut e papranueshme dhe dëshmi se Serbia nuk ka ndryshuar

para një jave - Zeri

Kryetari në detyrë i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) Enver Hoxhaj, e ka quajtur të papranueshme deklaratën e kryeministres serbe Ana Bërnabiq, e cila sot në Samitin e liderëve të Ballkanit Perëndimor...

Samiti në Tiranë përplas Kosovën me Serbinë

para një jave - Derveni

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti tha se është përplasur me kryeministren e Serbisë Ana Bërnabiq, gjatë samitit të liderëve të Ballkanit Perëndimor me përfaqësuesit e Bashkimit Evropian. Kurti tha se...

Në Samitin e Tiranës dështoi miratimi i deklaratës, shkak raportet Kosovë-Serbi

para një jave - Zhurnal

Shqipëri, 10 qershor 2021 – Në Samitin e Krerëve të Ballkanit Perëndimor, të mbajtur të enjten në Tiranë, ka qenë e paraparë të nënshkruhej edhe një deklaratë, por që në fund ka dështuar. Fillimisht mediat...

Mediat serbe: Kurti s’pranoi ta nënshkruante deklaratën e përbashkët meqë s’ishte shkruar Republika e Kosovës

para një jave - Tetova1

Samiti i liderëve të Ballkanit Perëndimor në Tiranë ka përfunduar pa një deklaratë të përbashkët. Siç shkruan mediumi serb, Tanjug, deklarata nuk u miratua pasi kryeministri i Kosovës, Albin Kurti kërkoi...

Në Samitin e Tiranës dështoi miratimi i deklaratës, shkak raportet Kosovë-Serbi

para një jave - Koha.net

Në Samitin e Krerëve të Ballkanit Perëndimor, të mbajtur të enjten në Tiranë, ka qenë e paraparë të nënshkruhej edhe një deklaratë, por që në fund ka dështuar. Fillimisht mediat në Serbi raportuan se ajo...

Tahiri: Bërnabiqi me mendje në epokën e Millosheviqit, nuk do të ketë paqe dhe dialog të suksesshëm

para një jave - Zeri

Kryeministrja serbe Ana Bërnabiq ka deklaruar sot se Kosova është pjesë e Serbisë. Këtë qëndrim ajo e shprehu sot gjatë Samitit të liderëve të Ballkanit Perëndimor në Tiranë, ku i pranishëm ishte edhe...

Gazetarja shqiptare jep detaje për përplasjen mes Kurtit dhe Bërnabiqit

para një jave - Zeri

Samiti Ballkanik i zhvilluar në Tiranë ka qenë jo pak i tensionuar. Kjo për faktin se ka pasur debat të nxehtë mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, dhe kryeministres së Serbisë, Ana Bërnabiq. Zhvillimet...

Bërnabiqi e quan Kosovën territor të Serbisë, ish-kryenegociatorja Tahiri kërkon nga përfaqësuesi i BE-së të reagojë

para një jave - Zeri

Në Samitin e liderëve të Ballkanit Perëndimor që është mbajtur sot në Tiranë, kryeministrja serbe Ana Bërnabiq ka shprehur qëndrimin e shtetit serb se “ Kosova është pjesë e Serbisë”. Kjo deklaratë vjen...

Polemika mes Brnabić dhe Kurtit në Tiranë

para një jave - Klan

Polemika mes Brnabić dhe Kurtit në Tiranë Serbia nuk pranon ta njohë Kosovën si shtet të pavarur Gjatë samitit të udhëheqësve të Ballkanit Perëndimor që u mbajt në Tiranë ashtu siç pritej pati shkëmbim...

TIRANË: POLEMIKA MES BRNABIQIT DHE KURTIT

para një jave - Klan Macedonia

Gjatë samitit të udhëheqësve të Ballkanit Perëndimor që u mbajt në Tiranë ashtu siç pritej pati shkëmbim replikash edhe mes kryeministrit kosovar Albin Kurti dhe homologes serbe Ana Brnabić. Kryeministri...

Samiti në Tiranë: Rama tërheq deklaratën e përbashkët – vërehen dallime të mëdha mes Kosovës dhe Serbisë

para një jave - Insajderi

Deklarata e përbashkët e cila pritej të nënshkruhej nga liderët e Ballkanit Perëndimor në Samitin e sotëm të mbajtur në Tiranë, është tërhequr nga nikoqiri i kësaj ngjarje, Edi Rama, njofton Insajderi....

Gazetarja shqiptare jep detaje për përplasjen mes Kurtit dhe Bërnabiqit

para një jave - Klan Kosova

Samiti Ballkanik i zhvilluar në Tiranë ka qenë jo pak i tensionuar. Kjo për faktin se ka pasur debat të nxehtë mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, dhe kryeministres së Serbisë, Ana Bërnabiq. Zhvillimet...

Gazetarja shqiptare jep detaje për përplasjen mes Kurtit dhe Bërnabiqit

para një jave - Ina

Samiti Ballkanik i zhvilluar në Tiranë ka qenë jo pak i tensionuar. Kjo për faktin se ka pasur debat të nxehtë mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, dhe kryeministres së Serbisë, Ana Bërnabiq. Zhvillimet...

Kurti propozon Marrëveshje të Evropës Juglindore për Tregti të Lirë

para një jave - Koha.net

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në Samitin e Tiranës me liderët e Ballkanit Perëndimor, ka propozuar një Marrëveshje të Evropës Juglindore për Tregti të Lirë (SEFTA) si kornizë të re bashkëpunimi...

Samiti në Tiranë përplas Kosovën me Serbinë

para një jave - Flaka

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti tha se është përplasur me kryeministren e Serbisë Ana Bërnabiq, gjatë samitit të liderëve të Ballkanit Perëndimor me përfaqësuesit e Bashkimit Evropian. Kurti tha se...

Kurti: Serbia të distancohet nga regjimi i Millosheviçit

para një jave - Flaka

Nga Tirana, kryeministri i Kosovës Albin Kurti i dërgoi një mesazh Serbisë për të njohur pavarësinë e saj. Kurti deklaroi në një konferencë për gazetarët jashtë dyerve të pallatit të Brigadave ku sot u...

Kurti propozoi Marrëveshje të Evropës Juglindore për Tregti të Lirë

para një jave - Portalb

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në Samitin e Tiranës me liderët e Ballkanit Perëndimor, ka propozuar një Marrëveshje të Evropës Juglindore për Tregti të Lirë (SEFTA) si kornizë të re bashkëpunimi...

Gazetarja shqiptare tregon arsyen e përplasjes së sotme mes Kurtit dhe Bërnabiqit

para një jave - Bota Sot

Samiti Ballkanik i zhvilluar në Tiranë ka qenë jo pak i tensionuar. Kjo për faktin se ka pasur debat të nxehtë mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, dhe kryeministres së Serbisë, Ana Bërnabiq. Zhvillimet...

Samiti në Tiranë përplas Kosovën me Serbinë

para një jave - Alsat-M

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti tha se është përplasur me kryeministren e Serbisë Ana Bërnabiq, gjatë samitit të liderëve të Ballkanit Perëndimor me përfaqësuesit e Bashkimit Evropian. Kurti tha se...

Kurti: Të gjitha nismat rajonale po ngecin, sepse Kosova nuk njihet si shtet nga Serbia!

para një jave - TV21

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka dhënë një propozim të tij se si mund të integrohen vendet e Ballkanit Perëndimor në BE, teksa tha se Serbia po mban peng veten e saj duke mos njohur Kosovën. “BE...

Kurti: Serbia të distancohet nga regjimi i Millosheviçit

para një jave - Alsat-M

Nga Tirana, kryeministri i Kosovës Albin Kurti i dërgoi një mesazh Serbisë për të njohur pavarësinë e saj. Kurti deklaroi në një konferencë për gazetarët jashtë dyerve të pallatit të Brigadave ku sot u...

Kurti në Tiranë propozon kornizë të re të bashkëpunimit mes vendeve të rajonit

para një jave - Telegrafi

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti gjatë Samitit të gjashtë shteteve të Ballkanit Perëndimor, i cili u mbajt sot në Tiranë, ka propozuar një kornizë të re bashkëpunimi. Gjatë fjalimit të tij ai ka theksuar...

Kurti s’pranoi të firmoste deklaratën e përbashkët meqë nuk shkruhej “Republika e Kosovës”, thotë mediumi serb

para një jave - Zeri

Duket se Samiti i liderëve të Ballkanit Perëndimor në Tiranë, ka përfunduar sot pa një deklaratë të përbashkët. Kështu sipas raportimeve të mediumit serb Tanjug, ku thotë se deklarata nuk u miratua meqë,...

Mediat serbe: Kurti s'pranoi ta nënshkruante deklaratën e përbashkët meqë s'ishte shkruar Republika e Kosovës

para një jave - Gazeta Express

Samiti i liderëve të Ballkanit Perëndimor në Tiranë ka përfunduar pa një deklaratë të përbashkët. Siç shkruan mediumi serb, Tanjug, deklarata nuk u miratua pasi kryeministri i Kosovës, Albin Kurti kërkoi...

Bërnabiqi e quan Kosovën territor të Serbisë, ish-kryenegociatorja Tahiri kërkon nga përfaqësuesi i BE-së të reagojë

para një jave - Lajmi.net

Kjo deklaratë vjen para takimit në Bruksel që do të mbahet më 15 qershor dhe si përgjigje në kërkesën e kryeministrit të Kosovës Albin Kurti, i cili bëri thirrje që Serbia ta njohë Kosovën. Mediat serbe...

“A doni të na pushtoni përsëri?”/ Bërnabiç pas përplasjes me Kurtin: Mori përgjigjen që meritonte

para një jave - Shekulli

Publikuar më 10.06.2021 nga Erjon Dervishi Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiç e ka cilësuar Samitin e Ballkanit Perëndimor në Tiranë si më të vështirë nga ç’e priste. Ajo është shprehur se ishte më shumë...

Mediat serbe tregojnë çfarë nuk nënshkroi Albin Kurti

para një jave - Bota Sot

Samiti i liderëve të Ballkanit Perëndimor në Tiranë ka përfunduar pa një deklaratë të përbashkët. Siç shkruan mediumi serb, Tanjug, deklarata nuk u miratua pasi kryeministri i Kosovës, Albin Kurti kërkoi...

Kurti flet për përplasjen me Brnabiqin në Tiranë: Serbia vazhdon të mos e pranoj që Kosova është e pavarur dhe sovrane

para një jave - Telegrafi

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti pas takimit me liderët e Ballkanit u shpreh se Serbia duhet të shkëputet dhe të distancohet nga regjimi i Millosheviqit duke qenë se nuk ka zgjidhje tjetër veçse të...

Kurti përplaset me Brnabiçin: Nismat rajonale po pengohen nga Serbia

para një jave - RTV 21

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka bërë të ditur se në Samitin e sotëm të liderëve të Ballkanit Perëndimor, të mbajtur në Tiranë, është përplasur me kryeministren serbe, Ana Brnabiç. Në një deklarim...

Fjalimi i plotë i Kurtit në Tiranë

para një jave - Klan Kosova

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti sot mori pjesë në Samitin e Ballkanit Perëndimor në Tiranë ka thënë se qasja aktuale ndaj bashkëpunimit rajonal ndikohet negativisht nga mosmarrëveshjet politike që e...

Fjalimi i plotë i Albin Kurtit në Samitin e Tiranës

para një jave - RTK

Kryeministri Albin Kurti ka publikuar fjalimin e plotë që ka mbajtur në Samitin e Ballkanit Perëndimor në Tiranë. Kurti ka ndarë fjalimin e tij në tri pjesë, duke shpjeguar historinë e BE-së pas Luftë...

Bërnabiq e quan Kosovën territor të Serbisë, Tahiri kërkon nga përfaqësuesi i BE-së të reagojë

para një jave - Ekonomia Online

Në Samitin e liderëve të Ballkanit Perëndimor që është mbajtur sot në Tiranë, kryeministrja serbe Ana Bërnabiq ka shprehur qëndrimin e shtetit serb se “ Kosova është pjesë e Serbisë”. Kjo deklaratë vjen...

Bërnabiqit i duket provokim paraqitja e Kosovës si shtet në Samitin e Tiranës

para një jave - Koha.net

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq i ka quajtur provokim pikëpamjet e Kurtit për bashkëpunim rajonal. Sipas saj, Kurti e paraqiti Kosovën si partnere të barabartë të Serbisë, porse ajo ka thënë se të...

Kurti nga Tirana: Serbia të distancohet nga regjimi i Milosheviqit, ta njohë pavarësinë e Kosovës

para një jave - Koha.net

Kryeminstri i Kosovës, Albin Kurti, në Samitin e Tiranës me liderët e Ballkanit Perëndimor, i ka dërguar mesazh Serbisë që ta njohë pavarësinë e Kosovës. Kurti deklaroi në konferencë për gazetarë se Serbia...

Kurti tregon për përplasjen me kryeministren e Serbisë

para një jave - Kallxo

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, pas takimit të liderëve të Ballkanit Perëndimor në Tiranë, ka kërkuar që Serbia të njohë sa më shpejt Kosovën. Kurti tregoi që me homologen e saj nga Serbia Ana Bërnabiq,...

Kush e tërhoqi nënshkrimin e deklaratës së përbashkët Albin Kurti apo Edi Rama? Vjen përgjigja nga qeveria e Kosovës

para një jave - FaxWeb

Zëdhënësja e Qeverisë së Republikës së Kosovës, Rozafa Kelmendi është shprehur se deklarata e përbashkët e Samitit të sotëm në Tiranë është tërhequr nga Kryeministri Edi Rama dhe jo nga Albin Kurti. Telegrafi...

Kurti në Tiranë: S’ka më “Mini Shengen”, por ka treg të përbashkët rajonal

para një jave - Insajderi

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se nisma si Samiti për Ballkanin Perëndimor nuk ka më lidhje me Minishengenin Rajonal, shkruan Insajderi. Ai tha se nuk ka “Mini Shengen” por ka treg të përbashkët...

Ky është fjalimi i plotë e Albin Kurtit në Samitin në Tiranë ku po merr pjesë edhe Bërnabiq

para një jave - OraInfo

Fjalimi i plotë e Albin Kurtit në Samitin në Tiranë ku po merr pjesë edhe Bërnabiq. Kryeministri Albin Kurti ka publikuar fjalimin e plotë që ka mbajtur në Samitin e Ballkanit Perëndimor në Tiranë. Kurti...

“Serbia është shtet sovran, Kosova jo”- Bërnabiç flet pas përplasjes me Kurtin në Tiranë

para një jave - GazetaBlic

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiç tha se takimi brenda Samitit të Ballkanit Perëndimor në Tiranë ishte më i vështirë nga sa priste, duke deklaruar se ishte më shumë një hyrje në ngjarjet e ardhshme,...

Bërnabiq pas përplasjes me Kurtin: Ai e mori përgjigjen adekuate

para një jave - RTK

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq tha se takimi brenda Samitit të Ballkanit Perëndimor në Tiranë ishte më i vështirë nga sa priste, duke deklaruar se ishte më shumë një hyrje në ngjarjet e ardhshme,...

Kurti: Në Samitin e liderëve propozova një marrëveshje SEFTA

para një jave - RTK

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka bërë të ditur se në Samitin e sotëm në Tiranë me liderët e Ballkanit Perëndimor ka propozuar një kornizë të re bashkëpunimi, e cila do të quhej “Marrëveshja e Evropës...

Bërnabiq pas përplasjes me Kurtin: Ai e mori përgjigjen adekuate

para një jave - Gazeta Express

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq tha se takimi brenda Samitit të Ballkanit Perëndimor në Tiranë ishte më i vështirë nga sa priste, duke deklaruar se ishte më shumë një hyrje në ngjarjet e ardhshme,...

Albin Kurti del me propozim të ri për bashkëpunimin me vendet e Ballkanit - fjalimi i plotë në Tiranë

para një jave - Bota Sot

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka marrë pjesë sot në Samitin e liderëve të Ballkanit Perëndimor, që u mbajt në Tiranë. Kurti në fjalën e tij, ka kërkuar që 6 vendet e Ballkanit, të integrohen në Bashkimin...

Në Samitin e Tiranës dështoi miratimi i deklaratës, shkak raportet Kosovë-Serbi

para një jave - Shenja

Në Samitin e Krerëve të Ballkanit Perëndimor, të mbajtur të enjten në Tiranë, ka qenë e paraparë të nënshkruhej edhe një deklaratë, por që në fund ka dështuar. Fillimisht mediat në Serbi raportuan se ajo...

Kurti: Refuzimi i Serbisë për ta njohur pavarësinë e Kosovës, pengesë e vazhdueshme në bashkëpunimit rajonal

para një jave - GazetaBlic

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka publikuar fjalimin e plotë të mbajtur sot në Samitin e gjashtë shteteve të Ballkanit Perëndimor, në Tiranë, raporton Gazeta Blic. Kurti ka thënë se megjithëse BE-ja...

Takimi me Kurtin i doli më i vështirë nga se e priste, deklarohet Bërnabiq pas përplasjes në Tiranë

para një jave - Bota Sot

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq tha se takimi brenda Samitit të Ballkanit Perëndimor në Tiranë ishte më i vështirë nga sa priste, duke deklaruar se ishte më shumë një hyrje në ngjarjet e ardhshme,...

Kurti mesazh Serbisë nga Tirana: Distancohuni prej regjimit të Millosheviçit

para një jave - Mapo

Nga Tirana, kryeministri i Kosovës Albin Kurti i dërgoi një mesazh Serbisë për të njohur pavarësinë e saj. Kurti theksoi se Serbia duhet të shkëputet duke u distancuar nga regjimi i Millosheviçit duke...

Kurti publikon fjalimin e plotë në takim me liderët e Ballkanit

para një jave - Indeks online

Kryeministri i vendit, Albin Kurti pas takimit me liderët e Ballkanit ka folur para mediave, shkruan IndeksOnline. Kurti në Facebook ka publikuar fjalimin e tij të plotë: Postimi: Fjala ime sot në Tiranë...

“Kishte provokime”, Bërnabiç pas përplasjes me Kurtin: E mori përgjigjen që meritonte

para një jave - ABC News

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiç është e ka cilësuar Samitin e Ballkanit Perëndimor në Tiranë si më të vështirë nga ç’e priste. Ajo është shprehur se ishte më shumë një hyrje në ngjarjet e ardhshme,...

Qeveria Kurti: Deklarata e përbashkët e Samitit në Tiranë u tërhoq nga Rama

para një jave - Dosja.al

Albin Kurti 10 Qershor, 2021 21:00 Zëdhënësja e Qeverisë së Republikës së Kosovës, Rozafa Kelmendi ka demantuar lajmet e medieve serbe, të cilat raportuan sot se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti kishte...

Kurti për polemikën me Bërnabiq: I thash që Serbia duhet distancuar nga regjimi i Millosheviqit

para një jave - Klan Kosova

Kryeministri i Kosovës tha se pikërisht për çështjen e njohjes, pati edhe një polemikë gjatë takimit me kryeministren serbe, Ana Bërnabiq. “Nuk dëshironte të pranonte që Kosova është shtet i pavarur dhe...

Deklarohet Bërnabiq pas përplasjes me Kurtin në Tiranë

para një jave - Bota Sot

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq tha se takimi brenda Samitit të Ballkanit Perëndimor në Tiranë ishte më i vështirë nga sa priste, duke deklaruar se ishte më shumë një hyrje në ngjarjet e ardhshme,...

U përplas me Bërnabiqin, 4 deklaratat e rëndësishme të Kurtit në Tiranë

para një jave - Bota Sot

Zyrtari i Lëvizjes Vetëvendosje Arbër Zaimi, ka publikuar katër deklaratat e rëndësishme të kryeministrit Albin Kurti, i cili po merr pjesë në Samitin e Liderëve të Ballkanit Perëndimor, në Tiranë. Kurti...

Gazetarja shqiptare jep detaje për përplasjen mes Kurtit dhe Bërnabiqit

para një jave - Infokusi

Samiti Ballkanik i zhvilluar në Tiranë ka qenë jo pak i tensionuar. Kjo për faktin se ka pasur debat të nxehtë mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, dhe kryeministres së Serbisë, Ana Bërnabiq.

Gazetarja shqiptare jep detaje për përplasjen mes Kurtit dhe Bërnabiqit

para një jave - InfoShqip

Samiti Ballkanik i zhvilluar në Tiranë ka qenë jo pak i tensionuar. Kjo për faktin se ka pasur debat të nxehtë mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, dhe kryeministres së Serbisë, Ana Bërnabiq. Zhvillimet...

“Nuk pranoi që Kosova është shtet sovran”, Kurti flet për polemikën me Brnabiç në Samitin e Tiranës: Serbia po mban peng veten duke mos na njohur

para një jave - BalkanWeb

Ndërsa foli për mediat mbi zhvillimet e Samitit në Tiranë, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti foli edhe për një polemikë me kryeministren serbe Ana Brnabiç. “Ka ekzistuar një lloj polimike për shkak se...

Bërnabiqi e quan Kosovën territor të Serbisë, ish-kryenegociatorja Tahiri kërkon nga përfaqësuesi i BE-së të reagojë

para një jave - Periskopi

Në Samitin e liderëve të Ballkanit Perëndimor që është mbajtur sot në Tiranë, kryeministrja serbe Ana Bërnabiq ka shprehur qëndrimin e shtetit serb se “ Kosova është pjesë e Serbisë”. Kjo deklaratë vjen...

Albin Kurti pas takimit me liderët e Ballkanit: Serbia të distancohet nga regjimi i Millosheviçit

para një jave - Indeks online

Kryeministri i vendit, Albin Kurti pas takimit me liderët e Ballkanit u shpreh se Serbia duhet të shkëputet dhe të distancohet nga regjimi i Millosheviçit duke qenë se nuk ka zgjidhje tjetër veçse të njohë...

Bërnabiq pas përplasjes me Kurtin: Ai e mori përgjigjen adekuate

para një jave - Zeri

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq tha se takimi brenda Samitit të Ballkanit Perëndimor në Tiranë ishte më i vështirë nga sa priste, duke deklaruar se ishte më shumë një hyrje në ngjarjet e ardhshme,...

Ana Bërnabiq pas përplasjes me Kurtin: Ai e mori përgjigjen adekuate

para një jave - OraInfo

Bërnabiq pas përplasjes me Kurtin: Ai e mori përgjigjen adekuate. Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq tha se takimi brenda Samitit të Ballkanit Perëndimor në Tiranë ishte më i vështirë nga sa priste,...

Bërnabiç pas përplasjes me Kurtin: Mori përgjigjen që meritonte

para një jave - Tetova1

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiç është e ka cilësuar Samitin e Ballkanit Perëndimor në Tiranë si më të vështirë nga ç’e priste. Ajo është shprehur se ishte më shumë një hyrje në ngjarjet e ardhshme,...

Kurti flet pas përballjes me Bërnabiqin, tregon se si nisi përplasja

para një jave - Gazeta Express

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka pranuar se ka pasur përplasje me kryeministren serbe, Ana Bërnabiq në Samitin për Ballkanin Perëndimor në Tiranë, raporton Gazeta Express. Kurti tha se pikërisht...

Kurti në Tiranë: Serbia të distancohet nga regjimi i Millosheviçit, nismat rajonale ngecin sepse Serbia nuk njeh Kosovën

para një jave - Gazeta Express

Albin Kurti ka folur pas takimit me liderët e Ballkanit, ku theksoi se Serbia të distancohet nga regjimi i Millosheviçit. Ndërsa u shpreh se shkak për ngecjen e nismave rajonale është mosnjohja e Kosovës...

Samiti i Ballkanit, Kurti: Nismat rajonale ngecin nga mosnjohja e Kosovës nga Serbia

para një jave - Klan

Samiti i Ballkanit, Kurti: Nismat rajonale ngecin nga mosnjohja e Kosovës nga Serbia “Çfarë propozova në diskutimet me liderët e Ballkanit” Në Samitin e liderëve të Ballkanit Perëndimor që u mbajt sot...

Pas takimit me liderët e Ballkanit/ Kurti: Koha që Serbia të njohë pavarësinë e Kosovës

para një jave - Vizion Plus

Pas Samitit të liderëve të Ballkanit Perëndimor, Albin Kurti shprehet se Serbia po mban peng veten e saj duke mos njohur Kosovën, ndërsa shtoi se duhet të distancohet nga regjimi i Millosheviçit. Kryeministri...

Kurti i jep ‘ultimatumin’ Kryeministres së Serbisë: Do ripërcaktojmë marrëveshjen CEFTA, Kosova të trajtohet si shtet. Brnabiç: Jeni pjesë e Serbisë

para një jave - Shekulli

Publikuar më 10.06.2021 nga Erjon Dervishi Në Samitin e sotëm të Ballkanit Perëndimor, i cili po mbahet në Tiranë, ishin të pranishëm Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe Kryeministrja e Serbisë, Ana...

Kurti në Tiranë: S’ka më “Mini Shengen”, por ka treg të përbashkët rajonal

para një jave - Indeks online

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se nisma si Samiti për Ballkanin Perëndimor nuk ka më lidhje me Minishengenin Rajonal. “Nuk ka më “Mini Shengen”, ka treg të përbashkët rajonal, që do ta ketë takimin...

“Tensione, polemika” – Gazetarja shqiptare jep detaje për përplasjen mes Kurtit e Bërnabiqit

para një jave - Lajmi.net

Kjo për faktin se ka pasur debat të nxehtë mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, dhe kryeministres së Serbisë, Ana Bërnabiq. Zhvillimet brenda këtij takimi i ka komentuar gazetarja e televizionit...

Kurti në Tiranë: Serbia të distancohet nga regjimi i Milosheviqit

para një jave - Insajderi

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, nga Tirana ku po qëndron për samitin e liderëve të Ballkanit Perëndimor, deklaroi se Serbia duhet të distancohet nga regjimi i Millosheviqit. Ai duke folur para mediave,...

Mediat serbe: Kurti s’pranoi ta nënshkruante deklaratën e përbashkët meqë s’ishte shkruar Republika e Kosovës

para një jave - InfoShqip

Samiti i liderëve të Ballkanit Perëndimor në Tiranë ka përfunduar pa një deklaratë të përbashkët. Siç shkruan mediumi serb, Tanjug, deklarata nuk u miratua pasi kryeministri i Kosovës, Albin Kurti kërkoi...

“Mosnjohja nga Serbia shkak i ngecjes së nismave rajonale”, Kurti në Tiranë: BE e paplotë pa Ballkanin, për Kosovën situata më e vështirë

para një jave - BalkanWeb

Në një prononcim për mediat, kryeministri i Kosovës Albin Kurti bëri të ditur propozimin e tij në Samit, ndërsa u shpreh se shkak për ngecjen e nismave rajonale është mosnjohja e Kosovës nga Serbia. “Isha...

Kurti e Bërnabiq përplasen në Tiranë: A dëshiron të na pushtosh?

para një jave - Gazeta Express

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në Samitin e Ballkanit Perëndimor në Tiranë, ku po merr pjesë edhe kryeministrja serbe, Ana Bërnabiq kërkoi që marrëveshja e CEFTA-s të ripërcaktohet, në të cilën Kosova...

Samiti në Tiranë përplas Kosovën me Serbinë

para një jave - Tetova Sot

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti tha se është përplasur me kryeministren e Serbisë Ana Bërnabiq, gjatë samitit të liderëve të Ballkanit Perëndimor me përfaqësuesit e Bashkimit Evropian. Kurti tha se...

Kurti dhe kryeministrja serbe përplasen në Tiranë: A dëshiron të na pushtosh sërish?

para një jave - ABC News

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në Samitin e Ballkanit Perëndimor në Tiranë, ku mori pjesë edhe kryeministrja serbe, Ana Bërnabiç kërkoi që marrëveshja e CEFTA-s të ripërcaktohet, në të cilën Kosova...

Albin Kurti para mediave: Serbia të distancohet nga politika milosheviqiane

para një jave - RTK

Nga Tirana, kryeministri i Kosovës Albin Kurti i dërgoi një mesazh Serbisë për të njohur pavarësinë e saj. Kurti deklaroi në një konferencë për gazetarët jashtë dyerve të pallatit të Brigadave, ku sot...

Albin Kurti flet pas përballjes me Bërnabiqin, tregon se si nisi përplasja

para një jave - OraInfo

Kurti flet pas përballjes me Bërnabiqin, tregon se si nisi përplasja. Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka pranuar se ka pasur përplasje me kryeministren serbe, Ana Bërnabiq në Samitin për Ballkanin...

Bërnabiq pas përplasjes me Kurtin: Ai e mori përgjigjen adekuate

para një jave - InfoShqip

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq tha se takimi brenda Samitit të Ballkanit Perëndimor në Tiranë ishte më i vështirë nga sa priste, duke deklaruar se ishte më shumë një hyrje në ngjarjet e ardhshme,...

Kurti flet pas përplasjes me Bërnabiq, tregon se gjithçka ndodhi për çështjen e njohjes së Kosovës

para një jave - GazetaBlic

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka pranuar se ka pasur përplasje me kryeministren serbe, Ana Bërnabiq në Samitin për Ballkanin Perëndimor në Tiranë. Kurti tha se pikërisht për çështjen e njohjes, pati...

Samiti i Ballkanit Perëndimor, Kurti: Nismat ngecin sepse Serbia nuk e njeh Kosovën

para një jave - Albeu

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është shprehur gjatë një prononcimi për mediat ditën e sotme se nisma si Samiti për Ballkanin Perëndimor nuk ka më lidhje Minishengenin Rajonal. “Nuk ka më Minishengen,...

Kurti e Brnabiq përplasen në Tiranë për CEFTA-n

para një jave - Ina

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti në Samitin e Ballkanit Perëndimor në Tiranë, ku po merr pjesë edhe kryeministrja serbe, Ana Brnabiq kërkoi sot që marrëveshja e CEFTA-s të ripërcaktohet, në të cilën...

Kurti flet pas përplasjes me Bërnabiqin, tregon se si nisi gjithçka

para një jave - Indeks online

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka pranuar se ka pasur përplasje me kryeministren serbe, Ana Bërnabiq në Samitin për Ballkanin Perëndimor në Tiranë. Kurti tha se pikërisht për çështjen e njohjes, pati...

A dëshiron të na pushtosh? Kurti flet për polemikat me Bërnabiqin në Tiranë

para një jave - Zeri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti,ka marrë pjesë në Samitin e liderëve të Ballkanit Perëndimor, që u mbajt sot në kryeqytetin shqiptar. Kurti pas Samitit ka folur para gazetarëve, ndërsa është pyetur...

Mediat serbe tregojnë çfarë nuk nënshkroi Albin Kurti

para një jave - Tetova Sot

Samiti i liderëve të Ballkanit Perëndimor në Tiranë ka përfunduar pa një deklaratë të përbashkët. Siç shkruan mediumi serb, Tanjug, deklarata nuk u miratua pasi kryeministri i Kosovës, Albin Kurti kërkoi...

Kurti përplaset me Bërnabiq: Çfarë do të bësh, a dëshiron të na pushtosh?

para një jave - Bota Sot

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, në Samitin e Ballkanit Perëndimor në Tiranë, ku po merr pjesë edhe kryeministrja serbel, Ana Bërnabiq kërkoi sot që marrëveshja e CEFTA-s të ripërcaktohet, në të cilën...

Samiti i Ballkanit, Kurti: BE nuk është Evropë pa u kompletuar me 6 vendet e rajonit

para një jave - Ina

Pas përfundimit të Samiti të liderëve të Ballkanit, kryeministri i Kosovës Albin Kurti në deklaratën më medien u shpreh se BE nuk është ende Evropë pa u anëtarësuar edhe 6 vendet e Ballkanit Perëndimor....

Samiti në Tiranë/ Albin Kurti zbardh polemikat me kryeministren serbe: S’ka më Mini-Shengen. Koha që Serbia të shpallë pavarësinë nga Kosova

para një jave - Panorama

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti zbuloi se pati polemika gjatë samitit të krerëve të Ballkanit Perëndimor që po mbahet në Tiranë mes tij dhe kryeministres së Serbisë Ana Bërnabiq. Në një prononcim për...

Kurti e Brnabiq përplasen në Tiranë për CEFTA-n

para një jave - RTK

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti në Samitin e Ballkanit Perëndimor në Tiranë, ku po merr pjesë edhe kryeministrja serbe, Ana Brnabiq kërkoi sot që marrëveshja e CEFTA-s të ripërcaktohet, në të cilën...

“A dëshiron të na pushtosh”- Kurti përplaset me Bërnabiq në Tiranë!

para një jave - GazetaBlic

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, në Samitin e Ballkanit Perëndimor në Tiranë, ku po merr pjesë edhe kryeministrja serbe, Ana Bërnabiq kërkoi sot që marrëveshja e CEFTA-s të ripërcaktohet, në të cilën...

Përplasen Kurti dhe Bërnabiq në Tiranë

para një jave - Bota Sot

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, në Samitin e Ballkanit Perëndimor në Tiranë, ku po merr pjesë edhe kryeministrja serbel, Ana Bërnabiq kërkoi sot që marrëveshja e CEFTA-s të ripërcaktohet, në të cilën...

Përplasen Kurti e Bërnabiq, në Tiranë: A dëshiron të na pushtosh?

para një jave - Indeks online

Kryeministri i Republikës, Albin Kurti, në Samitin e Ballkanit Perëndimor në Tiranë, ku po merr pjesë edhe kryeministrja serbel, Ana Bërnabiq kërkoi sot që marrëveshja e CEFTA-s të ripërcaktohet, në të...

Albin Kurti pas takimit me liderët e Ballkanit: Serbia të distancohet nga regjimi i Millosheviçit

para një jave - ABC News

Albin Kurti pas takimit me liderët e Ballkanit: Serbia të distancohet nga regjimi i Millosheviçit “Meqenëse isha në një konferencë tjetër në Selanik përmes zoomit nga pallati i bridagave, Nismat e ndryshme...

Kurti flet pas përballjes me Bërnabiqin, tregon se si nisi përplasja

para një jave - InfoShqip

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka pranuar se ka pasur përplasje me kryeministren serbe, Ana Bërnabiq në Samitin për Ballkanin Perëndimor në Tiranë. Kurti tha se pikërisht për çështjen e njohjes, pati...

Gazetarja shqiptare jep detaje për përplasjen mes Kurtit dhe Bërnabiqit

para një jave - Ekonomia Online

Samiti Ballkanik i zhvilluar në Tiranë ka qenë jo pak i tensionuar. Kjo për faktin se ka pasur debat të nxehtë mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, dhe kryeministres së Serbisë, Ana Bërnabiq. Zhvillimet...

Gazetarja shqiptare jep detaje për përplasjen mes Kurtit dhe Bërnabiqit

para një jave - Zyrtare

Samiti Ballkanik i zhvilluar në Tiranë ka qenë jo pak i tensionuar. Kjo për faktin se ka pasur debat të nxehtë mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, dhe kryeministres së Serbisë, Ana Bërnabiq. Zhvillimet...

“Serbia është shtet sovran, Kosova jo”- Bërnabiç flet pas përplasjes me Kurtin në Tiranë

para një jave - Infokusi

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiç tha se takimi brenda Samitit të Ballkanit Perëndimor në Tiranë ishte më i vështirë nga sa priste, duke deklaruar se ishte më shumë një hyrje në ngjarjet e ardhshme,...

Kurti: Në Samitin e liderëve propozova një marrëveshje SEFTA

para një jave - Lajmi.net

Në një publikim në rrjetin social “Facebook”, Kurti ka shkruar se SEFTA do t’i përfshinte vendet e Ballkanit Perëndimor si anëtarë të barabartë me të drejta të barabarta, bazuar në një marrëdhënie të veçantë...

Bërnabiq pas përplasjes me Kurtin: Ai e mori përgjigjen adekuate

para një jave - Lajmi.net

Bërnabiq u tha gazetarëve se ajo u përpoq të përqendrohej në rezultate të mira dhe bashkëpunim në rajon dhe se “dikush tjetër” (duke iu referuar kryeministrit të Kosovës, Albin Kurt) transferoi bisedën...

Kurti e Brnabiq përplasen në Samitin e Tiranës

para një jave - InfoShqip

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti në Samitin e Ballkanit Perëndimor në Tiranë, ku po merr pjesë edhe kryeministrja serbe, Ana Brnabiq kërkoi sot që marrëveshja e CEFTA-s të ripërcaktohet, në të cilën...

Kurti në Tiranë: S’ka më “Mini Shengen”, por ka treg të përbashkët rajonal

para një jave - Infokusi

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se nisma si Samiti për Ballkanin Perëndimor nuk ka më lidhje me Minishengenin Rajonal. “Nuk ka më “Mini Shengen”, ka treg të përbashkët rajonal, që do ta ketë takimin...

Bërnabiq pas përplasjes me Kurtin: Ai e mori përgjigjen adekuate

para një jave - Zyrtare

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq tha se takimi brenda Samitit të Ballkanit Perëndimor në Tiranë ishte më i vështirë nga sa priste, duke deklaruar se ishte më shumë një hyrje në ngjarjet e ardhshme,...

Fjalimi i Kurtit në Samitin e liderëve të Ballkanit Perëndimor në Tiranë

para një jave - Epoka e Re

“Refuzimi i Serbisë për ta njohur pavarësinë e Kosovës është pengesë e vazhdueshme ndaj bashkëpunimit rajonal. Kosova nuk mund të angazhohet në iniciativa që janë të përshtatura për ta mohuar statusin...

Samiti në Tiranë përplas Kosovën me Serbinë

para një jave - Lajm

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti tha se është përplasur me kryeministren e Serbisë Ana Bërnabiq, gjatë samitit të liderëve të Ballkanit Perëndimor me përfaqësuesit e Bashkimit Evropian. Kurti tha se...

Kryeministri Kurti në Samitin e Tiranës: Kosova nuk mund të angazhohet në iniciativa që janë përshtatur t’ia mohojnë shtetësinë, do të angazhohemi vetëm si të barabartë

para një jave - Epoka e Re

Refuzimi i Serbisë për ta njohur pavarësinë e Kosovës është pengesë e vazhdueshme ndaj bashkëpunimit rajonal. Kosova nuk mund të angazhohet në iniciativa që janë të përshtatura për ta mohuar statusin e...

Kurti: Serbia të distancohet nga regjimi i Millosheviçit

para një jave - Lajm

Nga Tirana, kryeministri i Kosovës Albin Kurti i dërgoi një mesazh Serbisë për të njohur pavarësinë e saj. Kurti deklaroi në një konferencë për gazetarët jashtë dyerve të pallatit të Brigadave ku sot u...

Kurti e Bërnabiq përplasen në Tiranë: A dëshiron të na pushtosh?

para një jave - Tetova1

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në Samitin e Ballkanit Perëndimor në Tiranë, ku po merr pjesë edhe kryeministrja serbe, Ana Bërnabiq kërkoi që marrëveshja e CEFTA-s të ripërcaktohet, në të cilën Kosova...

Mediat serbe: Kurti s’pranoi ta nënshkruante deklaratën e përbashkët meqë s’ishte shkruar Republika e Kosovës

para një jave - Revista Kosovarja

Samiti i liderëve të Ballkanit Perëndimor në Tiranë ka përfunduar pa një deklaratë të përbashkët. Siç shkruan mediumi serb, Tanjug, deklarata nuk u miratua pasi kryeministri i Kosovës, Albin Kurti kërkoi...

Kurti flet pas përballjes me Bërnabiqin, tregon se si nisi përplasja

para një jave - Zyrtare

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka pranuar se ka pasur përplasje me kryeministren serbe, Ana Bërnabiq në Samitin për Ballkanin Perëndimor në Tiranë. Kurti tha se pikërisht për çështjen e njohjes, pati...

‘Duhet të takohemi më shpesh’/ Ç’tha Kurti në Samitin e Tiranës, ia ‘plasi’ në fytyrë kryeministres Brnabiç: Serbia të njohë Kosovën! Angazhohemi vetëm po të jemi të barabartë

para një jave - Dosja.al

Pamje nga takimi 10 Qershor, 2021 17:48 TIRANË – Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka publikuar fjalën e plotë që ka mbajtur në Samitin e Ballkanit Perëndimor që po zhvillohet në Shqipëri. Në fjalën...

Samiti i Liderve të Ballkanit Perëndimor, Albin Kurti kundër “mini-Shengenit”: Propozova të krijojmë një marrëveshje të re të quajtur SEFTA

para një jave - FaxWeb

Albin Kurti Twitter: Në samitin e sotëm në Tiranë thashë që duhet të azhurnojmë dhe përshpejtojmë anëtarësimin në BE. Për këtë qëllim ne duhet të ndryshojmë kornizën aktuale të bashkëpunimit ku Kosova...

Kurti e Bërnabiq përplasen në Tiranë: A dëshiron të na pushtosh?

para një jave - Shenja

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, në Samitin e Ballkanit Perëndimor në Tiranë, ku po merr pjesë edhe kryeministrja serbe, Ana Bërnabiq kërkoi sot që marrëveshja e CEFTA-s të ripërcaktohet, në të cilën...

Kurti flet pas përballjes me Bërnabiqin, tregon se si nisi përplasja

para një jave - Lajmi.net

Kurti tha se pikërisht për çështjen e njohjes, pati polemika me kryeministren serbe. “Nuk dëshironte të pranonte që Kosova është shtet i pavarur dhe sovran. Unë theksova që Serbia do të duhej të shkëputej...

Kurti flet pas përballjes me Bërnabiqin, tregon se si nisi përplasja

para një jave - Infokusi

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka pranuar se ka pasur përplasje me kryeministren serbe, Ana Bërnabiq në Samitin për Ballkanin Perëndimor në Tiranë. Kurti tha se pikërisht për çështjen e njohjes, pati...

Samiti i Ballkanit, Kurti: Nismat rajonale ngecin nga mosnjohja e Kosovës nga Serbia

para një jave - Java News

Në Samitin e liderëve të Ballkanit Perëndimor që u mbajt sot në Tiranë, Kryeministri i Kosovës Albin Kurti tha se nismat rajonale ngecin për shkak të Serbisë që nuk njeh pavarësinë e Kosovës. Në një prononcim...

Mediat serbe: Kurti s’pranoi ta nënshkruante deklaratën e përbashkët meqë s’ishte shkruar Republika e Kosovës

para një jave - in7

Mediat serbe: Kurti s’pranoi ta nënshkruante deklaratën e përbashkët meqë s’ishte shkruar Republika e Kosovës Samiti i liderëve të Ballkanit Perëndimor në Tiranë ka përfunduar pa një deklaratë të përbashkët....

Fjalimi i plotë e Albin Kurtit në Samitin në Tiranë ku po merr pjesë edhe Bërnabiq

para një jave - Revista Kosovarja

Kryeministri Albin Kurti ka publikuar fjalimin e plotë që ka mbajtur në Samitin e Ballkanit Perëndimor në Tiranë. Kurti ka ndarë fjalimin e tij në tri pjesë, duke shpjeguar historinë e BE-së pas Luftë...

Bërnabiç pas përplasjes me Kurtin: Mori përgjigjen që meritonte

para një jave - Fakti Ditor

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiç është e ka cilësuar Samitin e Ballkanit Perëndimor në Tiranë si më të vështirë nga ç’e priste. Ajo është shprehur se ishte më shumë një hyrje në ngjarjet e ardhshme,...

Mediat serbe: Kurti s’pranoi ta nënshkruante deklaratën e përbashkët meqë s’ishte shkruar Republika e Kosovës

para një jave - Bota Press

Samiti i liderëve të Ballkanit Perëndimor në Tiranë ka përfunduar pa një deklaratë të përbashkët. Siç shkruan mediumi serb, Tanjug, deklarata nuk u miratua pasi kryeministri i Kosovës, Albin Kurti kërkoi...

Kurti e Brnabiq përplasen në Samitin e Tiranës

para një jave - Zyrtare

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti në Samitin e Ballkanit Perëndimor në Tiranë, ku po merr pjesë edhe kryeministrja serbe, Ana Brnabiq kërkoi sot që marrëveshja e CEFTA-s të ripërcaktohet, në të cilën...

Kurti e Brnabiq përplasen në Tiranë: A dëshiron të na pushtosh?

para një jave - Lajmi.net

Në këtë samit pjesëmarrëse është edhe kryeministrja serbe, Ana Brnabiq. Në këtë samit Brnabiq kërkoi që marrëveshja e CEFT-s të ripërcaktohet, në të cilën Kosova do të trajtohej si shtet, raporton Tanjug....

Përplasen Kurti e Bërnabiq, në Tiranë: A dëshiron të na pushtosh?

para një jave - Infokusi

Kryeministri i Republikës, Albin Kurti, në Samitin e Ballkanit Perëndimor në Tiranë, ku po merr pjesë edhe kryeministrja serbel, Ana Bërnabiq kërkoi sot që marrëveshja e CEFTA-s të ripërcaktohet, në të...

Kurti: Në Samitin e liderëve propozova një marrëveshje SEFTA

para një jave - Gazeta Metro

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka bërë të ditur se në Samitin e sotëm në Tiranë me liderët e Ballkanit Perëndimor ka propozuar një kornizë të re bashkëpunimi, e cila do të quhej “Marrëveshja e Evropës...

Mediet serbe: Kurti s’pranoi ta nënshkruante deklaratën e përbashkët meqë s’ishte shkruar Republika e Kosovës

para një jave - Ekonomia Online

Samiti i liderëve të Ballkanit Perëndimor në Tiranë ka përfunduar pa një deklaratë të përbashkët. Siç shkruan mediumi serb, Tanjug, deklarata nuk u miratua pasi kryeministri i Kosovës, Albin Kurti kërkoi...

Përplasen në Tiranë Kurti dhe kryeministrja serbe: Dëshironi të na pushtoni sërish?

para një jave - Fakti Ditor

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në Samitin e Ballkanit Perëndimor në Tiranë, ku mori pjesë edhe kryeministrja serbe, Ana Bërnabiç kërkoi që marrëveshja e CEFTA-s të ripërcaktohet, në të cilën Kosova...

Kurti e Bërnabiq përplasen në Tiranë: A dëshiron të na pushtosh?

para një jave - in7

Kurti e Bërnabiq përplasen në Tiranë: A dëshiron të na pushtosh? Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në Samitin e Ballkanit Perëndimor në Tiranë, ku po merr pjesë edhe kryeministrja serbe, Ana Bërnabiq...

Kurti: Në Samitin e liderëve propozon një marrëveshje SEFTA

para një jave - Gazeta Metro

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka bërë të ditur se në Samitin e sotëm në Tiranë me liderët e Ballkanit Perëndimor ka propozuar një kornizë të re bashkëpunimi, e cila do të quhej “Marrëveshja e Evropës...

Kurti kritikon BE-në në Samitin e gjatë shteteve të Ballkanit Perëndimor 2030 që po mbahet në Tiranë

para një jave - Arbresh

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka adresuar kritika të mëdha në drejtim të Bashkimit Evropian. Kurti, në Samitin e gjatë shteteve të Ballkanit Perëndimor 2030 që u mbajt sot në Tiranë ka thënë se edhe...

Pas përplasjes me Bërnabiqin, flet Kurti

para një jave - Lajm

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka bërë të ditur se në Samitin e sotëm të liderëve të Ballkanit Perëndimor, të mbajtur në Tiranë, është përplasur me kryeministren serbe, Ana Brnabiç. Në një deklarim...

Bërnabiç flet pas përplasjes me Kurtin në Tiranë

para një jave - Bota Press

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiç tha se takimi brenda Samitit të Ballkanit Perëndimor në Tiranë ishte më i vështirë nga sa priste, duke deklaruar se ishte më shumë një hyrje në ngjarjet e ardhshme,...

Kurti publikon fjalimin e plotë, flet si u përplas me Bërnabiq

para një jave - Bota Press

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka pranuar se ka pasur përplasje me kryeministren serbe, Ana Bërnabiq në Samitin për Ballkanin Perëndimor në Tiranë. Kurti tha se pikërisht për çështjen e njohjes, pati...

Kurti në Samit: Gjashtë vendet e Ballkanit Perëndimor janë në Evropë, por BE-ja akoma nuk është Evropë

para një jave - Arbresh

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka adresuar kritika të mëdha në drejtim të Bashkimit Evropian. Kurti, në Samitin e gjatë shteteve të Ballkanit Perëndimor 2030 që u mbajt sot në Tiranë ka thënë se edhe...

‘Ai provokoi’, Brnabiç flet pas përplasjes me Kurtin: Ai e mori përgjigjen adekuate, Serbia është shtet sovran, Kosova jo

para një jave - Dosja.al

Ana Brnabiç 10 Qershor, 2021 16:42 TIRANË – Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiç tha se takimi brenda Samitit të Ballkanit Perëndimor në Tiranë ishte më i vështirë nga sa priste, duke deklaruar se ishte...

Bërnabiç flet pas përplasjes me Kurtin në Tiranë: Kishte provokime, Serbia është shtet Sovran, Kosova jo

para një jave - FaxWeb

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiç tha se takimi brenda Samitit të Ballkanit Perëndimor në Tiranë ishte më i vështirë nga sa priste, duke deklaruar se ishte më shumë një hyrje në ngjarjet e ardhshme,...

Kryeministri Kurti propozon kornizën SEFTA për bashkëpunim rajonal

para një jave - Periskopi

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka marrë pjesë sot në Samitin e shteteve të Ballkanit Perëndimor në Tiranë ku ka mbajtur një fjalim rasti që nuk duhej të ishte më i gjatë se pesë minuta. Kurti ka...

Kurti: Në Samitin e liderëve propozova një marrëveshje SEFTA

para një jave - KosovaPress

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka bërë të ditur se në Samitin e sotëm në Tiranë me liderët e Ballkanit Perëndimor ka propozuar një kornizë të re bashkëpunimi, e cila do të quhej “Marrëveshja e Evropës...

Kurti flet pas përballjes me Brnabiç: Nuk dëshironte të pranonte që Kosova është shtet i pavarur dhe sovran

para një jave - Dosja.al

Albin Kurti 10 Qershor, 2021 16:35 KOSOVË – Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka pranuar se ka pasur përplasje me kryeministren serbe, Ana Brnabiç në Samitin për Ballkanin Perëndimor në Tiranë. Kurti...

Albin Kurti dhe Ana Bërnabiq përplasen gjatë samitit të Ballknit Perëndimorë

para një jave - Daily News

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në Samitin e Ballkanit Perëndimor në Tiranë, ku po merr pjesë edhe kryeministrja serbe, Ana Bërnabiq kërkoi që marrëveshja e CEFTA-s të ripërcaktohet, në të cilën Kosova...

Bërnabiq pas përplasjes me Kurtin: Ai e mori përgjigjen adekuate

para një jave - Ekonomia Online

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq tha se takimi brenda Samitit të Ballkanit Perëndimor në Tiranë ishte më i vështirë nga sa priste, duke deklaruar se ishte më shumë një hyrje në ngjarjet e ardhshme,...

Bërnabiq: Kurti e mori përgjigjen adekuate

para një jave - ATV Live

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq tha se takimi brenda Samitit të Ballkanit Perëndimor në Tiranë ishte më i vështirë nga sa priste, duke deklaruar se ishte më shumë një hyrje në ngjarjet e ardhshme,...

Bërnabiqi pas përplasjes me Kurtin: Ai mori përgjigje adekuate

para një jave - Epoka e Re

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, ka thënë se takimi brenda Samitit të Ballkanit Perëndimor në Tiranë ishte më i vështirë nga sa priste, duke deklaruar se ishte më shumë një hyrje në ngjarjet e ardhshme,...

Kurti e Brnabiq përplasen në Samitin e Tiranës

para një jave - Lajm

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti në Samitin e Ballkanit Perëndimor në Tiranë, ku po merr pjesë edhe kryeministrja serbe, Ana Brnabiq kërkoi sot që marrëveshja e CEFTA-s të ripërcaktohet, në të cilën...

Bërnabiq pas përplasjes me Kurtin: Ai e mori përgjigjen adekuate

para një jave - Ekonomia Online

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq tha se takimi brenda Samitit të Ballkanit Perëndimor në Tiranë ishte më i vështirë nga sa priste, duke deklaruar se ishte më shumë një hyrje në ngjarjet e ardhshme,...

Kurti përplaset me Bërnabiqin në Tiranë

para një jave - Epoka e Re

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në Samitin e Ballkanit Perëndimor në Tiranë, ku  ka marrë pjesë edhe kryeministrja serbe, Ana Bërnabiq, ka kërkuar që marrëveshja e CEFTA-s të ripërcaktohet, në mënyrë ...

Kurti flet pas përballjes me Bërnabiqin, tregon se si nisi përplasja

para një jave - Epoka e Re

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka pranuar se ka pasur një përplasje verbale me kryeministren serbe, Ana Bërnabiq në Samitin për Ballkanin Perëndimor në Tiranë. Kurti ka thënë se pikërisht për çështjen...

Kurti përplaset me Brnabiçin: Nismat rajonale po pengohen nga Serbia

para një jave - KosovaPress

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka bërë të ditur se në Samitin e sotëm të liderëve të Ballkanit Perëndimor, të mbajtur në Tiranë, është përplasur me kryeministren serbe, Ana Brnabiç. Në një deklarim...

Bërnabiqit i duket provokim paraqitja e Kosovës si shtet në Samitin e Tiranës

para një jave - Fakti Ditor

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq i ka quajtur provokim pikëpamjet e Kurtit për bashkëpunim rajonal. Sipas saj, Kurti e paraqiti Kosovën si partnere të barabartë të Serbisë, porse ajo ka thënë se të...

Kurti e Bërnabiq përplasen në Tiranë: A dëshiron të na pushtosh?

para një jave - Press Online

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në Samitin e Ballkanit Perëndimor në Tiranë, ku po merr pjesë edhe kryeministrja serbe, Ana Bërnabiq kërkoi që marrëveshja e CEFTA-s të ripërcaktohet, në të cilën Kosova...

Bërnabiqi provokon keq: E quan provokim paraqitjen e Kosovës si shtet në Tiranë

para një jave - Periskopi

Kryeministrja e Republikës së Serbisë e ka quajtur në mënyrë të turpshme si “provokim” pikëpamjen e kryeministrit Albin Kurti për bashkëpunim rajonal. Sipas saj, Kurti e paraqiti Kosovën si partnere të...

Kurti i mban ‘leksion’ të gjithëve në Tiranë: U përplas me Brnabicin, tha se s’bën minishengeni e as CEFTA

para një jave - Gazeta Metro

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka pranuar se ka pasur përplasje me kryeministren serbe, Ana Brnabiq në Samitin për Ballkanin Perëndimor në Tiranë. Kurti tha se pikërisht për çështjen e njohjes, pati...

Kurti e Bërnabiq përplasen në Tiranë: A dëshiron të na pushtosh?

para një jave - Top24

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, në Samitin e Ballkanit Perëndimor në Tiranë, ku po merr pjesë edhe kryeministrja serbe, Ana Bërnabiq kërkoi sot që marrëveshja e CEFTA-s të ripërcaktohet, në të cilën...

Kurti flet pas përballjes me Bërnabiqin, tregon se si nisi përplasja

para një jave - Arbresh

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka pranuar se ka pasur përplasje me kryeministren serbe, Ana Bërnabiq në Samitin për Ballkanin Perëndimor në Tiranë. Kurti tha se pikërisht për çështjen e njohjes, pati...

Kurti pas përplasjes me Bërnabiqin: I thashë që Kosova është e pavarur

para një jave - Periskopi

Kryeministri Albin Kurti e ka pranuar se është përplasur me kryeministren serbe, Ana Bërnabiq, në Samitin për Ballkanin Perëndimor që po mbahet në Tiranë. Ai deklaroi se pikërisht për çështjen e njohjes...

Kurti: Nismat rajonale ngecin për shkak të mosnjohjes së Kosovës nga Serbia

para një jave - Epoka e Re

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka deklaruar se nismat rajonale po ngecin për shkak të Serbisë që nuk po e njeh pavarësinë e Kosovës. Pas Samitit të liderëve të Ballkanit Perëndimor që u mbajt sot...

Pas përplasjes me Bërnabiqin, flet Kurti

para një jave - Bota Press

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka pranuar se ka pasur përplasje me kryeministren serbe, Ana Bërnabiq në Samitin për Ballkanin Perëndimor në Tiranë. Kurti tha se pikërisht për çështjen e njohjes, pati...

Replika të forta në Tiranë. Albin Kurti e pyet a dëshiron të na pushtosh sërish? Kryeministrja serbe i përgjigjet me ironi

para një jave - FaxWeb

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, i cili është në Samitin e Ballkanit Perëndimor në Tiranë, ku po merr pjesë edhe homologia serbe Ana Brnabiç, kërkoi sot që marrëveshja e CEFTA-s të ripërcaktohet, në...

Kurti flet pas përplasjës me Bërnabiqin, tregon se si filloi

para një jave - ATV Live

Në Samitin e Ballkanit Perëndimor që po mbahet në Tiranë, Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka pasur një përplasje me kryeministrën serbe, Ana Bërnabiq. Këtë e ka pranuar edhe vet Kurti. Ai tha se pikërisht...

Kurti flet pas përballjes me Bërnabiqin, tregon se si nisi përplasja

para një jave - Ekonomia Online

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka pranuar se ka pasur përplasje me kryeministren serbe, Ana Bërnabiq në Samitin për Ballkanin Perëndimor në Tiranë, raporton Gazeta Express. Kurti tha se pikërisht...

Kurti e Bërnabiq përplasen në Tiranë: A dëshiron të na pushtosh?

para një jave - Arbresh

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, në Samitin e Ballkanit Perëndimor në Tiranë, ku po merr pjesë edhe kryeministrja serbel, Ana Bërnabiq kërkoi sot që marrëveshja e CEFTA-s të ripërcaktohet, në të cilën...

Përplasen Kurti e Bërnabiq, në Tiranë: A dëshiron të na pushtosh?

para një jave - Bota Press

Kryeministri i Republikës, Albin Kurti, në Samitin e Ballkanit Perëndimor në Tiranë, ku po merr pjesë edhe kryeministrja serbel, Ana Bërnabiq kërkoi sot që marrëveshja e CEFTA-s të ripërcaktohet, në të...

“A dëshiron të na pushtosh”: Përplasje e ashpër e Kurtit me Bernabic në Tiranë

para një jave - Gazeta Metro

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, në Samitin e Ballkanit Perëndimor në Tiranë, ku po merr pjesë edhe kryeministrja serbel, Ana Bërnabiq kërkoi sot që marrëveshja e CEFTA-s të ripërcaktohet, në të cilën...

‘A dëshiron të na pushtosh?’, Kurti dhe Brnabiç përplasen në Tiranë mbi njohjen e Kosovës

para një jave - Dosja.al

Albin Kurti dhe Ana Bërnabiç 10 Qershor, 2021 15:14 TIRANË – Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, në Samitin e Ballkanit Perëndimor në Tiranë, ku po merr pjesë edhe kryeministrja serbel, Ana Bërnabiç kërkoi...

Kurti në Tiranë përplaset me Bërnabiqin, i thotë “Çka po don, a doni të na pushtoni?”

para një jave - Periskopi

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, në Samitin e Ballkanit Perëndimor në Tiranë, ku po merr pjesë edhe kryeministrja serbel, Ana Bërnabiq kërkoi sot që marrëveshja e CEFTA-s të ripërcaktohet, në të cilën...

Kurti e Bërnabiq përplasen në Tiranë: A dëshiron të na pushtosh

para një jave - Ekonomia Online

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, në Samitin e Ballkanit Perëndimor në Tiranë, ku po merr pjesë edhe kryeministrja serbel, Ana Bërnabiq kërkoi sot që marrëveshja e CEFTA-s të ripërcaktohet, në të cilën...

Kurti e Bërnabiq përplasen në Tiranë: A dëshiron të na pushtosh?

para një jave - Informatat

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, në Samitin e Ballkanit Perëndimor në Tiranë, ku po merr pjesë edhe kryeministrja serbel, Ana Bërnabiq kërkoi sot që marrëveshja e CEFTA-s të ripërcaktohet, në të cilën...

Samiti i Liderëve të BP, Albin Kurti: Është koha e fundit që Serbia ta shpallë pavarësinë e Kosovës

para një jave - Dosja.al

Albin Kurti 10 Qershor, 2021 15:07 Populli i Kosovës është shteti më pro-europian dhe jemi të zotuar të zbatojmë reformat e shumë fishta. Probleme tona kombëtare vijnë pas mungesës së njohjes së shtetit...

Kurti e Bërnabiq përplasen në Tiranë

para një jave - ATV Live

Është duke u mbajtur Samitin e Ballkanit Perëndimor në Tiranë, ku po merr pjesë Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, e edhe kryeministrja serbe, Ana Bërnabiq. Në këtë samit Bërnabiq kërkoi sot që marrëveshja...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK