Britania, SHBA-ja zotohen se do të forcojnë partneritetin

para një jave - Top Channel

Kryeministri britanik, Boris Johnson, dhe presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, u zotuan për thellimin dhe forcimin e partneritetit midis vendeve të tyre. Johnson dhe Biden biseduan të enjten...

Britania, SHBA-ja zotohen se do të forcojnë partneritetin

para një jave - Bota Sot

Kryeministri britanik, Boris Johnson, dhe presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, u zotuan për thellimin dhe forcimin e partneritetit midis vendeve të tyre. Johnson dhe Biden biseduan të enjten...

Biden dhe Johnson ballë për ballë përpara Samitit të G7

para një jave - TV21

Të dy udhëheqësit po diskutojnë “rifreskimin” e të ashtuquajturës “marrëdhënie speciale” midis SHBA-ve dhe Mbretërisë së Bashkuar duke nënshkruar një “Kartë Atlantike” të re. Një rihapje e mundshme e udhëtimeve...

Britania e ShBA-ja zotohen se do të forcojnë partneritetin

para një jave - Zhurnal

Kryeministri britanik, Boris Johnson, dhe presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, u zotuan për thellimin dhe forcimin e partneritetit midis vendeve të tyre. Johnson dhe Biden biseduan të enjten...

Takimi Biden-Johnson: Afirmohen lidhjet mes dy vendeve

para një jave - Koha.net

Presidenti amerikan, Joe Biden, ka thënë të enjten se ka pasur një takim shumë produktiv me kryeministrin britanik, Boris Johnson, dhe se kanë diskutuar për një sërë çështjesh. Në deklarimin para gazetarëve...

“I riu në tavolinë?”: Debutimi i Bidenit në samitin e demokracisë

para një jave - Koha.net

Angela, Borisi, Emmanueli, Justini, Marioja, Yoshihide dhe një i porsaardhur me emrin: Joe. Këta janë emrat e bordit të klubit më ekskluziv të demokracisë globale dhe do të takohen këtë javë, pas katër...

Britania, SHBA-ja zotohen se do të forcojnë partneritetin

para një jave - Zeri

Kryeministri britanik, Boris Johnson, dhe presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, u zotuan për thellimin dhe forcimin e partneritetit midis vendeve të tyre. Johnson dhe Biden biseduan të enjten...

Britania, SHBA-ja zotohen se do të forcojnë partneritetin

para një jave - Evropa e Lirë

Kryeministri britanik, Boris Johnson, dhe presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, u zotuan për thellimin dhe forcimin e partneritetit midis vendeve të tyre. Johnson dhe Biden biseduan të enjten...

Biden dhe Johnson dakordohen mbi Kartën e re Atlantike

para një jave - Zhurnal

Botë, 10 qershor 2021 – Kryeministri britanik Boris Johnson dhe presidenti i SHBA Joseph Biden janë zotuar të mbrojnë “vlerat e qëndrueshme” të vendeve të tyre nga sfidat e vjetra dhe të reja, në një dokument...

Biden takon Johnsonin: Këto janë marrëveshjet që pritet të nënshkruhen mes SHBA-së dhe Britanisë së Madhe

para një jave - Telegrafi

Kryeministri britanik, Boris Johnson dhe presidenti i SHBA-së, Joe Biden po takohen përpara takimit të G7. Angazhimi i parë personal i presidentit amerikan, Joe Biden me kryeministrin e Mbretërisë së Bashkuar,...

Biden dhe Johnson dakordohen mbi Kartën e re Atlantike

para një jave - RTK

Kryeministri britanik Boris Johnson dhe presidenti i SHBA Joseph Biden janë zotuar të mbrojnë "vlerat e qëndrueshme" të vendeve të tyre nga sfidat e vjetra dhe të reja, në një dokument të gjerë konfirmuar...

Biden dhe Johnson dakordohen mbi Kartën e re Atlantike

para një jave - Bota Sot

Kryeministri britanik Boris Johnson dhe presidenti i SHBA Joseph Biden janë zotuar të mbrojnë "vlerat e qëndrueshme" të vendeve të tyre nga sfidat e vjetra dhe të reja, në një dokument të gjerë konfirmuar...

Biden në Britani për bisedime me kryeministrin Johnson dhe takimin e G7

para një jave - Alsat-M

Presidenti amerikan Joe Biden takohet të enjten me kryeministrin britanik Boris Johnson gjatë udhëtimit evropian, ku do do të ketë bisedime të nivelit të lartë me krerë të tjerë shtetesh perëndimorë dhe...

Biden dhe Johnson ballë për ballë përpara Samitit të G7

para një jave - RTV 21

Të dy udhëheqësit po diskutojnë “rifreskimin” e të ashtuquajturës “marrëdhënie speciale” midis SHBA-ve dhe Mbretërisë së Bashkuar duke nënshkruar një “Kartë Atlantike” të re. Një rihapje e mundshme e udhëtimeve...

Biden takon Johnson në samitin e G7, shfaqen të buzëqeshur

para një jave - Albeu

Sot është takuar presidenti i SHBA-ve Joe Biden me kryeministrin e Britanisë, Boris Johnson. Gjatë takimit dy udhëheqësit ishin të buzëqeshur, shkëmbyen fjalë të ngrohta, duke thënë se ishin të lumtur...

Pak ditë para takimit, Biden paralajmëron Putin

para një jave - Vizion Plus

Dy presidentët Joe Biden dhe Vladimir Putin do të kenë takimin e tyre të parë javën e ardhshme në Zvicër. Por pak ditë para takimit, Biden deklaroi se gjatë takimit, Putin do të marrë vesh vetëm ato gjëra...

Biden dhe Johnson dakordohen mbi Kartën e re Atlantike

para një jave - Flaka

Kryeministri britanik Boris Johnson dhe presidenti i SHBA Joseph Biden janë zotuar të mbrojnë “vlerat e qëndrueshme” të vendeve të tyre nga sfidat e vjetra dhe të reja, në një dokument të gjerë konfirmuar...

Më parë e konsideroi si klon të Trump/ Joe Biden takohet me kryeministrin e Britanisë

para një jave - Top Channel

Presidenti i SHBA-së, Joe Biden ka takuar ditën e sotme Kryeministrin e Mbretërisë së Bashkuar, Boris Johnson. Sipas burimeve të CNN, pritet të diskutohet hapja e udhëtimeve midis SHBA dhe MB dhe heqja...

Takimi me Putin, Jill Biden: Presidenti është përgatitur prej javësh për udhëtimin e tij jashtë SHBA

para një jave - ABC News

Zonja e parë e Shtëpisë së Bardhë Jill Biden ka treguar se bashkëshorti i saj është përgatitur për javë të tëra për udhëtimin e tij të parë jashtë SHBA. Veçanërisht, vëmendje Joe Biden i ka kushtuar takimit...

Kryeministri britanik, Johnson e vlerëson si pozitiv takimin me Biden

para një jave - Arbresh

Kryeministri britanik, Boris Johnson përshëndeti presidentin e SHBA-ve, Joe Biden “një frymë e madhe e ajrit të pastër” dhe vlerësoi vendosmërinë e tij për të punuar me aleatët për çështje të rëndësishme...

Joe Biden nis vizitën në Britaninë e Madhe, sot takimi me Boris Johnson

para një jave - Mapo

Presidenti amerikan Joe Biden takohet këtë të enjte me kryeministrin britanik Boris Johnson gjatë udhëtimit europian, ku do të ketë bisedime të nivelit të lartë me krerë të tjerë shtetesh perëndimorë dhe...

Presidenti Biden në Britani, takim me kryeministrin Johnson përpara samitit të vendeve anëtare të G7

para një jave - Shenja

Presidenti amerikan Joe Biden është takuar me kryeministrin britanik Boris Johnson para samit të G7, teksa gjatë udhëtimit evropian, do të ketë bisedime të nivelit të lartë me krerë të tjerë shtetesh perëndimorë...

Presidenti Biden në Britani, takim me kryeministrin Johnson përpara samitit të vendeve anëtare të G7

para një jave - Top24

Presidenti amerikan Joe Biden është takuar me kryeministrin britanik Boris Johnson para samit të G7, teksa gjatë udhëtimit evropian, do të ketë bisedime të nivelit të lartë me krerë të tjerë shtetesh perëndimorë...

Presidenti Biden në Britani, takim kryeministrin Johnson përpara samitit të vendeve anëtare të G7

para një jave - BalkanWeb

Presidenti amerikan Joe Biden është takuar me kryeministrin britanik Boris Johnson para samit të G7, teksa gjatë udhëtimit evropian, do të ketë bisedime të nivelit të lartë me krerë të tjerë shtetesh perëndimorë...

Presidenti amerikan takohet me kryeministrin Boris Johnson në Britaninë e Madhe

para një jave - ABC News

Presidenti amerikan Joe Biden dhe kryeministri i Britanisë së Madhe Boris Johnson kanë nisur një takim dypalësh. Në këtë takim, dy liderët pritet të të angazhohen për të punuar më tej për hapjen e udhëtimeve...

Biden paralajmëron kundërpërgjigje të fortë ndaj Rusisë

para një jave - Klan

Biden paralajmëron kundërpërgjigje të fortë ndaj Rusisë Nis nga Britania e Madhe turin 8-ditor europian Joe Biden nisi me turin europian, vizitat e para jashtë vendit si President i Shteteve të Bashkuara,...

Britania e ShBA-ja zotohen se do të forcojnë partneritetin

para një jave - Ekonomia Online

Kryeministri britanik, Boris Johnson, dhe presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, u zotuan për thellimin dhe forcimin e partneritetit midis vendeve të tyre. Johnson dhe Biden biseduan të enjten...

Presidenti Biden në Britani, takim kryeministrin Johnson përpara samitit të vendeve anëtare të G7

para një jave - Shenja

Presidenti amerikan Joe Biden është takuar me kryeministrin britanik Boris Johnson para samit të G7, teksa gjatë udhëtimit evropian, do të ketë bisedime të nivelit të lartë me krerë të tjerë shtetesh perëndimorë...

Evropa përgatitet të mirëpresë presidentin Biden në takimin e G-7ës

para një jave - Albeu

Drejtuesit e grupit të shtatë vendeve më të industrializuara në botë (G-7) takohen në Britani këtë fundjavë. Rimëkëmbja nga pandemia, ndryshimi i klimës dhe taksat do të jenë në krye të rendit të ditës....

Pritet të pasqyrojë kërcënimet që po përballet bota/ Karta e re e Atlantikut, ja çfarë përmban marrëveshja e nënshkruar nga Biden dhe Johnson

para një jave - Dosja.al

Boris Johnson dhe Joe Biden 10 Qershor, 2021 20:43 ANGLI- Karta e re e Atlantikut që Presidenti Joe Biden dhe Kryeministri Boris Johnson nënshkruan ditën e sotme gjatë takimit të tyre dypalësh ka për qëllim...

Evropa përgatitet të mirëpres presidentin Biden në takimin e G-7ës

para një jave - Bota Sot

Drejtuesit e grupit të shtatë vendeve më të industrializuara në botë (G-7) takohen në Britani këtë fundjavë. Rimëkëmbja nga pandemia, ndryshimi i klimës dhe taksat do të jenë në krye të rendit të ditës....

Presidenti Biden në Britani për bisedime me kryeministrin Johnson dhe takimin e G7

para një jave - Bota Sot

Presidenti amerikan Joe Biden takohet të enjten me kryeministrin britanik Boris Johnson gjatë udhëtimit evropian, ku do do të ketë bisedime të nivelit të lartë me krerë të tjerë shtetesh perëndimorë dhe...

Presidenti Biden takohet me kryeministrin Boris Johnson në Britaninë e Madhe

para një jave - Lexo

Presidenti amerikan Joe Biden dhe kryeministri i Britanisë së Madhe Boris Johnson kanë nisur një takim dypalësh. Në këtë takim, dy liderët pritet të të angazhohen për të punuar më tej për hapjen e udhëtimeve...

Biden nga Anglia paralajmëron Rusinë: Do të përballet me pasoja të fuqishme

para një jave - InfoShqip

“Amerika është kthyer dhe demokracitë janë bashkuar për të përballuar sfidat e së ardhmes”. Kështu u shpreh presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (ShBA), Joe Biden, duke folur para trupave në...

Evropa përgatitet të mirëpres presidentin Biden në takimin e G-7ës

para një jave - Zëri i Amerikës

Drejtuesit e grupit të shtatë vendeve më të industrializuara në botë (G-7) takohen në Britani këtë fundjavë. Rimëkëmbja nga pandemia, ndryshimi i klimës dhe taksat do të jenë në krye të rendit të ditës....

Biden takon Johnsonin: Këto janë marrëveshjet që pritet të nënshkruhen mes SHBA-së dhe Britanisë së Madhe

para një jave - Info7

Kryeministri britanik, Boris Johnson dhe presidenti i SHBA-së, Joe Biden po takohen përpara takimit të G7. Angazhimi i parë personal i presidentit amerikan, Joe Biden me kryeministrin e Mbretërisë së Bashkuar,...

Presidenti Biden në Britani për bisedime me kryeministrin Johnson dhe takimin e G7

para një jave - Zëri i Amerikës

Presidenti amerikan Joe Biden takohet të enjten me kryeministrin britanik Boris Johnson gjatë udhëtimit evropian, ku do do të ketë bisedime të nivelit të lartë me krerë të tjerë shtetesh perëndimorë dhe...

Biden paralajmëron Johnson: Mos rreziko paqen në Irlandën e Veriut

para një jave - Albeu

Presidenti i SHBA Joe Biden ka paralajmëruar kryeministrin britanik Boris Johnson të mos lejojë që mosmarrëveshja për tregtinë pas Brexit në Irlandën e Veriut, të ndikojë në procesin e paqes. Të dy udhëheqësit...

Biden dhe Johnson dakordohen mbi Kartën e re Atlantike

para një jave - KosovaPress

Kryeministri britanik Boris Johnson dhe presidenti i SHBA-së Joseph Biden janë zotuar të mbrojnë “vlerat e qëndrueshme” të vendeve të tyre nga sfidat e vjetra dhe të reja, në një dokument të gjerë konfirmuar...

Biden në Londër për Samitin e G7/ Liderët e botës diskutojnë pasojat e pandemisë

para një jave - Vizion Plus

Presidenti i shteteve të bashkuara të amerikës, Joe Biden, ka zhvilluar udhëtimin e tij të parë ndërkombëtar si president, duke iu bashkuar samitit e 7 vendeve më të pasura në botë, në londër. Gjatë takimeve...

Përfundon takimi mes Biden-Johnson, kryeministri flet për Irlandën e Veriut: Ekziston harmonia për të gjetur zgjidhje

para një jave - Dosja.al

Boris Johnson dhe Joe Biden 10 Qershor, 2021 19:32 ANGLI- Takimi mes Presidentit Joe Biden dhe Kryeministrit Boris Johnson ka përfunduar. BBC shkruan se pas takimit, Johnson ka folur për marrëveshjen e...

Biden takon Johnsonin: Këto janë marrëveshjet që pritet të nënshkruhen mes SHBA-së dhe Britanisë së Madhe

para një jave - Fakti Ditor

Kryeministri britanik, Boris Johnson dhe presidenti i SHBA-së, Joe Biden po takohen përpara takimit të G7. Angazhimi i parë personal i presidentit amerikan, Joe Biden me kryeministrin e Mbretërisë së Bashkuar,...

Irlanda e Veriut vështirëson takimin e parë Biden-Johnson

para një jave - RTK

Presidenti amerikan, Joe Biden dhe kryeministri britanik, Boris Johnson takohen sot për herë të parë kokë më kokë dhe shpresojnë të bien dakord për një pakt të ri, në një kontekst të paqartë nga çështja...

Biden dhe Johnson takohen për herë të parë

para një jave - CBC

Kryeministri i Britanisë së Madhe, Boris Johnson dhe Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden po takohen përpara takimit të G7. Angazhimi i parë personal i presidentit amerikan, Joe Biden...

Biden “kërcënon” Putin: Po prekët demokracitë e tjera, do të keni punë me Amerikën!

para një jave - Top Channel

Vetëm pak përpara takimit të tyre të parë në Gjenevë javën e ardhshme, presidenti amerikan Joe Biden i lëshoi një paralajmërim homologut të rij rus, Vladimir Putin duke treguar kështu se përballja me shefin...

Biden nga Anglia paralajmëron Rusinë: Do të përballet me pasoja të fuqishme

para një jave - Zyrtare

“Amerika është kthyer dhe demokracitë janë bashkuar për të përballuar sfidat e së ardhmes”. Kështu u shpreh presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (ShBA), Joe Biden, duke folur para trupave në...

Presidenti Biden në Britani për bisedime me kryeministrin Johnson dhe takimin e G7

para një jave - Dosja.al

Joe Biden dhe Jill Biden 10 Qershor, 2021 18:24 ANGLI- Presidenti amerikan Joe Biden takohet të enjten me kryeministrin britanik Boris Johnson gjatë udhëtimit evropian, ku do do të ketë bisedime të nivelit...

Marrëveshja e Brexit, Kryeministri Irlandez: Biden i ka kërkuar Johnson që ta përpunojnë atë

para një jave - Dosja.al

Micheál Martin 10 Qershor, 2021 18:19 IRLANDË E VERIUT- Kryeministri i Irlandës së Veriut, Micheál Martin ka mirëpritur lajmin se Shtëpia e Bardhë ka qortuar në mënyrë efektive Mbretërinë e Bashkuar për...

Samiti i G7, Jill Biden: Biden është përgatitur mirë për takimet, sidomos për atë me Putin

para një jave - Dosja.al

Joe Biden dhe Jill Biden 10 Qershor, 2021 18:02 ANGLI- Zonja e parë e SHBA, Jill Biden ka deklaruar se Presidenti Biden është përgatitur për javë të tëra për udhëtimin e tij të parë në vendet e tjera si...

Biden paralajmëron Johnson: Mos rreziko paqen në Irlandën e Veriut

para një jave - InfoShqip

Presidenti i SHBA Joe Biden ka paralajmëruar kryeministrin britanik Boris Johnson të mos lejojë që mosmarrëveshja për tregtinë pas Brexit në Irlandën e Veriut, të ndikojë në procesin e paqes. Të dy udhëheqësit...

Biden paralajmëron Rusinë kundër “aktiviteteve të dëmshme”

para një jave - RTK

Presidenti amerikan, Joe Biden ka nisur vizitën e tij të parë zyrtare jashtë Shteteve të Bashkuara, me një paralajmërim ndaj Rusisë, duke thënë se ky vend mund të përballet me pasoja “të mëdha” nëse përfshihet...

Takimi i parë mes Joe Biden dhe Boris Johnson, presidenti bën shaka për gratë, kryeministri britanik: Se kundështoj dot!

para një jave - Dosja.al

Takimi i parë 10 Qershor, 2021 17:01 BRITANI E MADHE- Presidenti amerikan Joe Biden ka takuar sot për herë të parë kryeministrin britanik, Boris Johnson. Për mediat e pranishme në momentet e para të takimit,...

Joe Biden takohet me kryeministrin e Britanisë

para një jave - Arbresh

Presidenti i SHBA-së, Joe Biden ka takuar ditën e sotme Kryeministrin e Mbretërisë së Bashkuar, Boris Johnson. Sipas burimeve të CNN, pritet të diskutohet hapja e udhëtimeve midis SHBA dhe MB dhe heqja...

Presidenti Biden mbërrin në Evropë, takime me aleatët dhe mesazh të fortë për Putinin

para një jave - InfoShqip

Presidenti Joe Biden zbarkoi në Evropë të mërkurën në udhëtimin e tij të parë jashtë shtetit si udhëheqës i Shteteve të Bashkuara, i vendosur për të zhvilluar bisedime të nivelit të lartë me krerët e tjerë...

Nis takimi midis Joe Biden dhe Boris Johnson, në fokus lehtësimi i masave midis dy vendeve dhe rishkrimi i Kartës së Atlantikut

para një jave - Dosja.al

Britain's Prime Minister Boris Johnson,Carrie Johnson, Joe Biden dhe Jill Biden 10 Qershor, 2021 16:52 BRITANI – Presidenti amerikan, Joe Biden dhe Kryeministri i Mbretërisë së Bashkuar, Boris Johnson...

Vizita e parë si president, Biden takon kryeministrin anglez Boris Johnson përpara takimit të G7

para një jave - FaxWeb

Presidenti Biden zhvilloi pasditen e sotme një takim me kryeministrin britanik Boris Johnson, teksa më vonë ka në plan të njoftojë dhurimin e 500 milion dozave të vaksinës koronavirus për kombet e tjera...

Për Biden, Britania është ende pjesë e Europës

para një jave - InfoShqip

Fakti që Britania drejton samitin e G7 këtë vit, shihet si diçka pozitive për Boris Johnson. Vizita e parë e Biden do të jetë pikërisht me kryeministrin britanik. i cili është cilësuar si njeriu kryesor...

Biden në Evropë, për sigurinë e tij do të kujdesen 6,500 policë dhe 500 agjentë të Shërbimit Sekret

para një jave - InfoShqip

Shefin e Shtëpisë së Bardhë e ruajnë 500 agjentë të Shërbimit Sekret, që janë drejtpërdrejt të angazhuar për sigurinë e tij dhe që kontrollojnë gjithçka.Presidenti amerikan Joseph Biden është nisur dje...

Biden fillon turneun e takimeve në Europë/ Për të do të kujdesen 6500 policë dhe 500 agjentë të shërbimit sekret

para një jave - Almakos

Shefin e Shtëpisë së Bardhë e ruajnë 500 agjentë të Shërbimit Sekret, që janë drejtpërdrejt të angazhuar për sigurinë e tij dhe që kontrollojnë gjithçka. Presidenti amerikan Joseph Biden është nisur dje...

Biden paralajmron Britaninë: Mos rrezikoni procesin e paqes në Irlandën e Veriut

para një jave - Daily News

Presidenti i SHBA Joe Biden ka paralajmëruar kryeministrin britanik Boris Johnson të mos lejojë që mosmarrëveshja për tregtinë pas Brexit në Irlandën e Veriut, të ndikojë në procesin e paqes. Të dy udhëheqësit...

Evropa përgatitet të mirëpres presidentin Biden në takimin e G-7ës

para një jave - Daily News

Drejtuesit e grupit të shtatë vendeve më të industrializuara në botë (G-7) takohen në Britani këtë fundjavë. Rimëkëmbja nga pandemia, ndryshimi i klimës dhe taksat do të jenë në krye të rendit të ditës....

Joe Biden fillon turneun në Evropë, në Samitin e G7 për sigurinë e tij do të kujdesen 6,500 policë dhe 500 agjentë të Shërbimit Sekret

para një jave - Telegrafi

Shefin e Shtëpisë së Bardhë e ruajnë 500 agjentë të Shërbimit Sekret, që janë drejtpërdrejt të angazhuar për sigurinë e tij dhe që kontrollojnë gjithçka. Presidenti amerikan Joseph Biden është nisur dje...

Biden nga Anglia paralajmëron Rusinë: Do të përballet me pasoja të fuqishme

para një jave - Bota Sot

“Amerika është kthyer dhe demokracitë janë bashkuar për të përballuar sfidat e së ardhmes”. Kështu u shpreh presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (ShBA), Joe Biden, duke folur para trupave në...

Presidenti Biden në Britani për bisedime me kryeministrin Johnson dhe takimin e G7

para një jave - Fakti Ditor

Presidenti amerikan Joe Biden takohet të enjten me kryeministrin britanik Boris Johnson gjatë udhëtimit evropian, ku do do të ketë bisedime të nivelit të lartë me krerë të tjerë shtetesh perëndimorë dhe...

Biden: S’po kërkojmë konflikt me Rusinë, por do të përgjigjemi ndaj aktiviteteve të dëmshme

para një jave - Zeri

“Shtetet e Bashkuara do të përgjigjen në një mënyrë të fuqishme dhe kuptimplotë, kur qeveria ruse të përfshihet në aktivitete të dëmshme”, tha presidenti i SHBA Joe Biden teksa filloi turneun e tij të...

Biden: S’po kërkojmë konflikt me Rusinë, por do të përgjigjemi ndaj aktiviteteve të dëmshme

para një jave - Zeri

“Shtetet e Bashkuara do të përgjigjen në një mënyrë të fuqishme dhe kuptimplotë, kur qeveria ruse të përfshihet në aktivitete të dëmshme”, tha presidenti i SHBA Joe Biden teksa filloi turneun e tij të...

Biden arrin në Britani, synon rikthimin e bashkëpunimit me aleatët

para një jave - Zhurnal

Presidenti amerikan Joe Biden ka arritur të mërkurën në Britani të Madhe, duke shënuar udhëtimin e tij të parë ndërkombëtar si president i Shteteve të Bashkuara. Gjatë takimeve në këtë udhëtim ai synon...

Biden paralajmëron Rusinë kundër “aktiviteteve të dëmshme”

para një jave - Evropa e Lirë

Presidenti amerikan, Joe Biden ka nisur vizitën e tij të parë zyrtare jashtë Shteteve të Bashkuara, me një paralajmërim ndaj Rusisë, duke thënë se ky vend mund të përballet me pasoja “të mëdha” nëse përfshihet...

Irlanda e Veriut vështirëson takimin e parë Biden-Johnson

para një jave - Lexo

Presidenti amerikan, Joe Biden dhe kryeministri britanik, Boris Johnson takohen sot për herë të parë kokë më kokë dhe shpresojnë të bien dakord për një pakt të ri, në një kontekst të paqartë nga çështja...

Biden nga Anglia paralajmëron Rusinë: Do të përballet me pasoja të fuqishme

para një jave - Shenja

“Amerika është kthyer dhe demokracitë janë bashkuar për të përballuar sfidat e së ardhmes”. Kështu u shpreh presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (ShBA), Joe Biden, duke folur para trupave në...

Biden në Evropë, për sigurinë e tij do të kujdesen 6,500 policë dhe 500 agjentë të Shërbimit Sekret

para një jave - Press Online

Shefin e Shtëpisë së Bardhë e ruajnë 500 agjentë të Shërbimit Sekret, që janë drejtpërdrejt të angazhuar për sigurinë e tij dhe që kontrollojnë gjithçka.Presidenti amerikan Joseph Biden është nisur dje...

Biden paralajmëron Johnson të mos rrezikojë paqen në Irlandën e Veriut, për Brexit

para një jave - Arbresh

Presidenti i SHBA Joe Biden pritet t’i thotë Kryeministrit britanik Boris Johnson të mos lejojë që mosmarrëveshja pas Brexit për tregtinë të ndikojë në procesin e paqes me Irlandën e Veriut. Të dy udhëheqësit...

Biden nga Anglia paralajmëron Rusinë: Do të përballet me pasoja të fuqishme

para një jave - Top24

“Amerika është kthyer dhe demokracitë janë bashkuar për të përballuar sfidat e së ardhmes”. Kështu u shpreh presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (ShBA), Joe Biden, duke folur para trupave në...

Biden arrin në Britani, synon rikthimin e bashkëpunimit me aleatët

para një jave - Klan

Biden arrin në Britani, synon rikthimin e bashkëpunimit me aleatët Presidenti amerikan Joe Biden ka arritur të mërkurën në Britani të Madhe, duke shënuar udhëtimin e tij të parë ndërkombëtar si president...

Vizita e parë në Evropë si një president, Biden me paralajmërime kundrejt Rusisë

para një jave - Telegrafi

Presidenti amerikan, Joe Biden, ka nisur udhëtimin e tij të parë zyrtar jashtë, me një paralajmërim kundrejt Rusisë se mund të përballet me pasoja “të fuqishme”, nëse përfshihet në “veprimtari të dëmshme”....

Biden “kërcënon” Putin: Po prekët demokracitë e tjera, do të keni punë me Amerikën!

para një jave - Fakti Ditor

Vetëm pak përpara takimit të tyre të parë në Gjenevë javën e ardhshme, presidenti amerikan Joe Biden i lëshoi një paralajmërim homologut të rij rus, Vladimir Putin duke treguar kështu se përballja me shefin...

Biden në Evropë, për sigurinë e tij do të kujdesen 6,500 policë dhe 500 agjentë të Shërbimit Sekret

para një jave - Zyrtare

Shefin e Shtëpisë së Bardhë e ruajnë 500 agjentë të Shërbimit Sekret, që janë drejtpërdrejt të angazhuar për sigurinë e tij dhe që kontrollojnë gjithçka.Presidenti amerikan Joseph Biden është nisur dje...

Biden “kërcënon” Putin: Po prekët demokracitë e tjera, do të keni punë me Amerikën!

para një jave - in7

Vetëm pak përpara takimit të tyre të parë në Gjenevë javën e ardhshme, presidenti amerikan Joe Biden i lëshoi një paralajmërim homologut të rij rus, Vladimir Putin duke treguar kështu se përballja me shefin...

Bideni i jep mesazh Rusisë nga Britania: Do të përballeni me pasoja të forta

para një jave - Gazeta Express

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, e ka nisur udhëtimin e parë zyrtar jashtë vendit me një paralajmërim ndaj Rusisë, duke thënë se ky vend përballet me pasoja të forta dhe kuptimplota, nëse...

Britania për Biden mbetet pjesë e Evropës

para një jave - RTK

Vizita e parë e Biden do të jetë pikërisht me kryeministrin britanik. i cili është cilësuar si njeriu kryesor i Amerikës në Europë. Fakti që Britania drejton samitin e G7 këtë vit, shihet si diçka pozitive...

Presidenti Biden mbërrin në Evropë, takime me aleatët dhe Putinin

para një jave - Kallxo

Presidenti Joe Biden zbarkoi në Evropë të mërkurën në udhëtimin e tij të parë jashtë shtetit si udhëheqës i Shteteve të Bashkuara, i vendosur për të zhvilluar bisedime të nivelit të lartë me krerët e tjerë...

Joe Biden fillon turneun në Evropë, në Samitin e G7 për sigurinë e tij do të kujdesen 6,500 policë dhe 500 agjentë të Shërbimit Sekret

para një jave - Info7

Shefin e Shtëpisë së Bardhë e ruajnë 500 agjentë të Shërbimit Sekret, që janë drejtpërdrejt të angazhuar për sigurinë e tij dhe që kontrollojnë gjithçka. Presidenti amerikan Joseph Biden është nisur dje...

Për Biden, Britania është ende pjesë e Europës

para një jave - ABC News

The Guardian Fakti që Britania drejton samitin e G7 këtë vit, shihet si diçka pozitive për Boris Johnson. Vizita e parë e Biden do të jetë pikërisht me kryeministrin britanik. i cili është cilësuar si...

Bideni para Samitit G-7 i dërgon mesazh Rusisë dhe Kinës

para një jave - Zeri

Udhëheqësit e grupit të kombeve të industrializuara G-7 takohen këtë fundjavë në Britani, me një axhendë të kryesuar nga rimëkëmbja globale nga pandemia e koronavirusit, ndryshimi klimatik, taksimi dhe...

Ja sa policë dhe agjentë do të kujdesen për Joe Biden gjatë turneut në Evropë

para një jave - Tetova1

Shefin e Shtëpisë së Bardhë e ruajnë 500 agjentë të Shërbimit Sekret, që janë drejtpërdrejt të angazhuar për sigurinë e tij dhe që kontrollojnë gjithçka. Presidenti amerikan Joseph Biden është nisur dje...

“Do ja bëj të qartë Putinit dhe Kinës se…”, çfarë tha Biden para se të nisej drejt Evropës, detaje nga takimet

para një jave - BalkanWeb

LONDËR – Udhëheqësit e grupit të kombeve të industrializuara G-7 takohen këtë fundjavë në Britani, me një axhendë të kryesuar nga rimëkëmbja globale nga pandemia e koronavirusit, ndryshimi klimatik, taksimi...

Biden nga Britania paralajmëron Rusinë: Do të përballeni me pasoja të fuqishme

para një jave - Alsat-M

“Amerika është kthyer dhe demokracitë janë bashkuar për të përballuar sfidat e së ardhmes”. Kështu u shpreh presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, duke folur para trupave në Forcën Ajrore Mbretërore...

​Biden nga Anglia paralajmëron Rusinë: Do të përballet me pasoja të fuqishme

para një jave - Arbresh

“Amerika është kthyer dhe demokracitë janë bashkuar për të përballuar sfidat e së ardhmes”. Kështu u shpreh presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (ShBA), Joe Biden, duke folur para trupave në...

Presidenti Biden me paralajmërime të forta për Rusinë

para një jave - ATV Live

Presidenti amerikan, Joe Biden ka nisur vizitën e tij të parë zyrtare jashtë Shteteve të Bashkuara, me një paralajmërim ndaj Rusisë, duke thënë se ky vend mund të përballet me pasoja “të mëdha” nëse përfshihet...

“Do ja bëj të qartë Putinit dhe Kinës”, çfarë tha Biden para se të nisej drejt Evropës

para një jave - Albeu

Udhëheqësit e grupit të kombeve të industrializuara G-7 takohen këtë fundjavë në Britani, me një axhendë të kryesuar nga rimëkëmbja globale nga pandemia e koronavirusit, ndryshimi klimatik, taksimi dhe...

Biden nga Britania paralajmëron Rusinë: Do të përballeni me pasoja të fuqishme

para një jave - Ina

“Amerika është kthyer dhe demokracitë janë bashkuar për të përballuar sfidat e së ardhmes”. Kështu u shpreh presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, duke folur para trupave në Forcën Ajrore Mbretërore...

Biden në Britani: Amerika është rikthyer, të bashkuar kundër sfidave të së ardhmes

para një jave - ABC News

“Amerika është rikthyer” dhe “demokracitë janë bashkuar për të përballuar sfidat e së ardhmes”. Kështu nisi fjalimin presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, para trupave të Forcave Ajrore Mbretërore...

Biden nga Anglia paralajmëron Rusinë: Do të përballet me pasoja të fuqishme

para një jave - Lajm

“Amerika është kthyer dhe demokracitë janë bashkuar për të përballuar sfidat e së ardhmes”. Kështu u shpreh presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (ShBA), Joe Biden, duke folur para trupave në...

Biden nga Anglia paralajmëron Rusinë: Do të përballet me pasoja të fuqishme

para një jave - Lajmi.net

Presidenti i ShBA-së, Joe Biden, ka nisur kështu udhëtimin e tij të parë zyrtar jashtë vendit me një paralajmërim për Rusinë se do të përballet me pasoja “të fuqishme dhe kuptimplota” nëse përfshihet në...

Biden nga Anglia paralajmëron Rusinë: Do të përballet me pasoja të fuqishme

para një jave - Lajm

“Amerika është kthyer dhe demokracitë janë bashkuar për të përballuar sfidat e së ardhmes”. Kështu u shpreh presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (ShBA), Joe Biden, duke folur para trupave në...

Kryetari amerikan, Joe Biden e paralajmërim për Rusinë se do të përballet me pasoja “të fuqishme dhe kuptimplota”

para një jave - Radio Kosova e Lire

“Amerika është kthyer dhe demokracitë janë bashkuar për të përballuar sfidat e së ardhmes”. Kështu u shpreh presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, duke folur para trupave në Forcën...

Biden paralajmron Rusinë në vizitën e tij të parë jashtë vendit

para një jave - CBC

Presidenti i ShBA-së, Joe Biden, ka nisur udhëtimin e tij të parë zyrtar jashtë vendit me një paralajmërim për Rusinë, duke thënë se Rusia do të përballet me pasoja të fuqishme dhe kuptimplota nëse përfshihet...

Presidenti Biden mbërrin në Evropë; takime me aleatët dhe Putinin

para një jave - Top Channel

Presidenti Joe Biden zbarkoi në Evropë të mërkurën në udhëtimin e tij të parë jashtë shtetit si udhëheqës i Shteteve të Bashkuara, i vendosur për të zhvilluar bisedime të nivelit të lartë me krerët e tjerë...

Presidenti Joe Biden mbërrin në Evropë, takime me aleatët dhe Vladimir Putinin

para një jave - BalkanWeb

Presidenti Joe Biden zbarkoi në Evropë të mërkurën në udhëtimin e tij të parë jashtë shtetit si udhëheqës i Shteteve të Bashkuara, i vendosur për të zhvilluar bisedime të nivelit të lartë me krerët e tjerë...

SHBA dhe MB do të nënshkruajnë kartën e Atlantikut post-Covid në jehonën e marrëveshjes së kohës së luftës

para një jave - Dosja.al

Joe Biden dhe Boris Johnson 10 Qershor, 2021 12:28 BRITANI – Boris Johnson dhe Joe Biden do të bëjnë krahasime me Winston Churchill dhe Franklin Roosvelt duke nënshkruar një statut të ri të Atlantikut...

Biden mbërrin në Evropë, takim me Putin pasi Rusia nuk ka më opozitë edhe me vendim gjykate

para një jave - NOA

Presidenti amerikan Joe Biden zbarkoi në Evropë të mërkurën në udhëtimin e tij të parë jashtë shtetit si udhëheqës i Shteteve të Bashkuara. Ai ka planifikuar të zhvillojë bisedime të nivelit të lartë me...

Presidenti Biden mbërrin në Evropë, çfarë pritet nga takimet me aleatët dhe Putinin

para një jave - Panorama

UASHINGTON – Presidenti Joe Biden zbarkoi në Evropë të mërkurën në udhëtimin e tij të parë jashtë shtetit si udhëheqës i Shteteve të Bashkuara, i vendosur për të zhvilluar bisedime të nivelit të lartë...

Biden zbret në Evropë, Presidenti i SHBA merr pjesë në Samitin e G7, ‘Amerika u rikthye’

para një jave - Top24

Presidenti Joe Biden dhe gruaja e tij Jill mbërritën në Cornwall në Britani të Madhe. Ky është udhëtimi i parë i kreut të Shtëpisë së Bardhë në Evropë që nga fitimi i zgjedhjeve amerikane. Dhe pikërisht...

Presidenti Biden mbërrin në Evropë; takime me aleatët dhe Putinin

para një jave - GazetaBlic

Presidenti Joe Biden zbarkoi në Evropë të mërkurën në udhëtimin e tij të parë jashtë shtetit si udhëheqës i Shteteve të Bashkuara, i vendosur për të zhvilluar bisedime të nivelit të lartë me krerët e tjerë...

Biden nga Anglia paralajmëron Rusinë: Do të përballet me pasoja të fuqishme

para një jave - Fakti Ditor

Presidenti i ShBA-së, Joe Biden, ka nisur kështu udhëtimin e tij të parë zyrtar jashtë vendit me një paralajmërim për Rusinë se do të përballet me pasoja “të fuqishme dhe kuptimplota” nëse përfshihet në...

Evropa po përgatit një pritje të ngrohtë për Presidentin Biden

para një jave - ABC News

Udhëheqësit e grupit të kombeve të industrializuara G-7 takohen këtë fundjavë në Britani, me një axhendë të kryesuar nga rimëkëmbja globale nga pandemia e koronavirusit, ndryshimi klimatik, taksimi dhe...

Evropa po përgatit një pritje të ngrohtë për presidentin Biden

para një jave - RTK

Udhëheqësit e grupit të kombeve të industrializuara G-7 takohen këtë fundjavë në Britani, me një axhendë të kryesuar nga rimëkëmbja globale nga pandemia e koronavirusit, ndryshimi klimatik, taksimi dhe...

Në vizitën e parë jashtë SHBA, Biden nuk ngurron aspak, paralajmëron Rusinë: Do të keni pasoja nëse ndërmerrni aktivitete të dëmshme

para një jave - FaxWeb

Presidenti amerikan, Joe Biden ka nisur vizitën e tij të parë zyrtare jashtë Shteteve të Bashkuara, me një paralajmërim ndaj Rusisë, duke thënë se ky vend mund të përballet me pasoja “të mëdha” nëse përfshihet...

Biden arrin në Britani, synon rikthimin e bashkëpunimit me aleatët

para një jave - RTK

Presidenti amerikan Joe Biden ka arritur të mërkurën në Britani të Madhe, duke shënuar udhëtimin e tij të parë ndërkombëtar si president i Shteteve të Bashkuara. Gjatë takimeve në këtë udhëtim ai synon...

Biden paralajmëron Rusinë: Shtetet e Bashkuara do të përgjigjen fuqishëm nëse Qeveria ruse përfshihet në aktivitete të dëmshme

para një jave - Dosja.al

Joe Biden dhe Vladimir Putin 10 Qershor, 2021 11:21 BRITANI – Presidenti amerikan, Joe Biden ka nisur vizitën e tij të parë zyrtare jashtë Shteteve të Bashkuara, me një paralajmërim ndaj Rusisë, duke thënë...

Biden nga Anglia paralajmëron Rusinë: Do të përballet me pasoja të fuqishme

para një jave - Gazeta Metro

“Amerika është kthyer dhe demokracitë janë bashkuar për të përballuar sfidat e së ardhmes”. Kështu u shpreh presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (ShBA), Joe Biden, duke folur para trupave në...

Biden arrin në Britani, synon rikthimin e bashkëpunimit me aleatët

para një jave - Epoka e Re

Presidenti amerikan Joe Biden ka arritur të mërkurën në Britani të Madhe, duke shënuar udhëtimin e tij të parë ndërkombëtar si president i Shteteve të Bashkuara. Gjatë takimeve në këtë udhëtim ai synon...

Biden nga Anglia paralajmëron Rusinë: Do të përballet me pasoja të fuqishme

para një jave - KosovaPress

“Amerika është kthyer dhe demokracitë janë bashkuar për të përballuar sfidat e së ardhmes”. Kështu u shpreh presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (ShBA), Joe Biden, duke folur para trupave në...

Biden me mesazhe të forta para se të niset drejt Evropës

para një jave - Tetova1

Udhëheqësit e grupit të kombeve të industrializuara G-7 takohen këtë fundjavë në Britani, me një axhendë të kryesuar nga rimëkëmbja globale nga pandemia e koronavirusit, ndryshimi klimatik, taksimi dhe...

Presidenti Biden fillon vizitat e tij nëpër Europë me një paralajmërim për Rusinë!

para një jave - Scan TV

“Shtetet e Bashkuara do të përgjigjen në një mënyrë të fuqishme dhe kuptimplote, kur qeveria Ruse të përfshihet në aktivitete të dëmshme,” tha Presidenti i SHBA Joe Biden ndërsa filloi turneun e tij të...

Presidenti Biden mbërrin në Evropë/ Çfarë pritet nga takimet me aleatët dhe biseda me Putinin

para një jave - Lexo

Presidenti Joe Biden zbarkoi në Evropë të mërkurën në udhëtimin e tij të parë jashtë shtetit si udhëheqës i Shteteve të Bashkuara, i vendosur për të zhvilluar bisedime të nivelit të lartë me krerët e tjerë...

Analistët: Evropa po përgatit një pritje të ngrohtë për Presidentin Biden

para një jave - Bota Sot

Udhëheqësit e grupit të kombeve të industrializuara G-7 takohen këtë fundjavë në Britani, me një axhendë të kryesuar nga rimëkëmbja globale nga pandemia e koronavirusit, ndryshimi klimatik, taksimi dhe...

Vizita e Biden në Europë, çka pritet nga kjo?

para një jave - Gazeta Metro

Presidenti i SHBA’së Joseph Biden ka nisur turneun e tij në Britaninë e Madhe, faza e parë e turneut të tij evropian gjatë së cilës ai do të këmbëngulë në forcën e aleancës transatlantike dhe do të ketë...

Vizita në Evropë, Biden paralajmëron Rusinë kundër ‘aktiviteteve të dëmshme’

para një jave - Informatat

Presidenti amerikan, Joe Biden u foli forcave amerikane me qendër në Mbretërinë e Bashkuar të mërkurën rreth përparësive të tij pasi mbërriti përpara takimit të G7. Duke filluar udhëtimin e parë jashtë...

Biden fillon turneun e takimeve në Europë/ Për të do të kujdesen 6500 policë dhe 500 agjentë të shërbimit sekret, kjo është agjenda që do ndjekë

para një jave - FaxWeb

Shefin e Shtëpisë së Bardhë e ruajnë 500 agjentë të Shërbimit Sekret, që janë drejtpërdrejt të angazhuar për sigurinë e tij dhe që kontrollojnë gjithçka. Presidenti amerikan Joseph Biden është nisur dje...

Biden zbret në Evropë, Presidenti i SHBA merr pjesë në Samitin e G7, ‘Amerika u rikthye’

para një jave - Shenja

Presidenti Joe Biden dhe gruaja e tij Jill mbërritën në Cornwall në Britani të Madhe. Ky është udhëtimi i parë i kreut të Shtëpisë së Bardhë në Evropë që nga fitimi i zgjedhjeve amerikane. Dhe pikërisht...

Presidenti Biden mbërrin në Evropë/ Çfarë pritet nga takimet me aleatët dhe biseda me Putinin

para një jave - Java News

Presidenti Joe Biden zbarkoi në Evropë të mërkurën në udhëtimin e tij të parë jashtë shtetit si udhëheqës i Shteteve të Bashkuara, i vendosur për të zhvilluar bisedime të nivelit të lartë me krerët e tjerë...

Biden zbret në Evropë, Presidenti i SHBA merr pjesë në Samitin e G7, ‘Amerika u rikthye’

para një jave - Lajm

Presidenti Joe Biden dhe gruaja e tij Jill mbërritën në Cornwall në Britani të Madhe. Ky është udhëtimi i parë i kreut të Shtëpisë së Bardhë në Evropë që nga fitimi i zgjedhjeve amerikane. Dhe pikërisht...

Biden paralajmeron Presidentin Putin para takimit ne Gjeneve

para një jave - Arbresh

Presidenti i ShBA-ve, Biden,  ishte në Europë për të mbrojtur vetë konceptin e demokracisë, duke zhvilluar udhëtimin e tij të parë presidencial jashtë vendit dhe duke paralajmëruar Presidentin rus Vladimir...

Biden: SHBA do të kundërpërgjigjen fortë nëse qeveria ruse përfshihet në aktivitete të dëmshme

para një jave - Daily News

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, e ka nisur udhëtimin e parë zyrtar jashtë vendit me një paralajmërim ndaj Rusisë, duke thënë se ky vend përballet me pasoja të forta dhe kuptimplota, nëse...

Bideni mesazh Rusisë nga Britania: Do të përballeni me pasoja të forta

para një jave - Periskopi

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, e ka nisur udhëtimin e parë zyrtar jashtë vendit me një paralajmërim ndaj Rusisë, duke thënë se ky vend përballet me pasoja të forta dhe kuptimplota, nëse...

Bideni i jep mesazh Rusisë nga Britania: Do të përballeni me pasoja të forta

para një jave - Ekonomia Online

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, e ka nisur udhëtimin e parë zyrtar jashtë vendit me një paralajmërim ndaj Rusisë, duke thënë se ky vend përballet me pasoja të forta dhe kuptimplota, nëse...

Presidenti Biden mbërrin në Evropë; takime me aleatët dhe Putinin

para një jave - Infokusi

Presidenti Joe Biden zbarkoi në Evropë të mërkurën në udhëtimin e tij të parë jashtë shtetit si udhëheqës i Shteteve të Bashkuara, i vendosur për të zhvilluar bisedime të nivelit të lartë me krerët e tjerë...

Udhëtimi 8-ditor i Biden në Evropë/ Presidenti i SHBA takohet sot me Boris Johnson, në fokus të diskutimeve është tregtia dhe ‘ngërçet’ e BREXIT

para një jave - Dosja.al

Joe Biden dhe Boris Johnson 10 Qershor, 2021 9:05 BRITANI -Presidenti Joe Biden ka zbarkuar ditën e djeshme në Evropë në udhëtimin e tij të parë jashtë shtetit si udhëheqës i Shteteve të Bashkuara dhe...

Vizita e parë në Evropë si një president, Biden me paralajmërime kundrejt Rusisë

para një jave - Ekonomia Online

Presidenti amerikan, Joe Biden, ka nisur udhëtimin e tij të parë zyrtar jashtë, me një paralajmërim kundrejt Rusisë se mund të përballet me pasoja “të fuqishme”, nëse përfshihet në “veprimtari të dëmshme”....

Analistët: Evropa po përgatit një pritje të ngrohtë për Presidentin Biden

para një jave - Dosja.al

Oficerët e policisë bëjnë roje pranë gardhit që qarkon Kështjellën Tregenna, Cornwall, Angli 10 Qershor, 2021 8:24 LONDËR – Udhëheqësit e grupit të kombeve të industrializuara G-7 takohen këtë fundjavë...

Biden mbërrin në Evropë, priten takime me aleatët dhe Putinin

para një jave - Dosja.al

Joe Biden 10 Qershor, 2021 7:56 Presidenti Joe Biden zbarkoi në Evropë të mërkurën në udhëtimin e tij të parë jashtë shtetit si udhëheqës i Shteteve të Bashkuara, i vendosur për të zhvilluar bisedime të...

Biden ka arritur në Evropë

para një jave - RTV 21

Gjatë këtyre ditëve presidenti amerikan do të ketë agjendë të ngjeshur shtetëror edhe diplomatike Gjatë këtyre ditëve presidenti amerikan do të ketë agjendë të ngjeshur shtetëror edhe diplomatike Presidenti...

Analistët: Evropa po përgatit një pritje të ngrohtë për Presidentin Biden

para një jave - Zëri i Amerikës

LONDËR - Udhëheqësit e grupit të kombeve të industrializuara G-7 takohen këtë fundjavë në Britani, me një axhendë të kryesuar nga rimëkëmbja globale nga pandemia e koronavirusit, ndryshimi klimatik, taksimi...

Biden arrin në Britani, synon rikthimin e bashkëpunimit me aleatët

para një jave - Top Channel

Presidenti amerikan Joe Biden ka arritur të mërkurën në Britani të Madhe, duke shënuar udhëtimin e tij të parë ndërkombëtar si president i Shteteve të Bashkuara. Gjatë takimeve në këtë udhëtim ai synon...

Presidenti Biden mbërrin në Evropë; takime me aleatët dhe Putinin

para një jave - Bota Sot

Presidenti Joe Biden zbarkoi në Evropë të mërkurën në udhëtimin e tij të parë jashtë shtetit si udhëheqës i Shteteve të Bashkuara, i vendosur për të zhvilluar bisedime të nivelit të lartë me krerët e tjerë...

Presidenti Biden mbërrin në Evropë; takime me aleatët dhe Putinin

para një jave - Zëri i Amerikës

UASHINGTON - Presidenti Joe Biden zbarkoi në Evropë të mërkurën në udhëtimin e tij të parë jashtë shtetit si udhëheqës i Shteteve të Bashkuara, i vendosur për të zhvilluar bisedime të nivelit të lartë...

Misioni i shumëfishtë i Bidenit në Evropë

para një jave - Koha.net

(AP) – Me t’ia mësyrë udhëtimit të tij të parë përtej vendit, presidenti Joe Biden synon ringjalljen e reputacionit të moçëm të Shteteve të Bashkuara të Amerikës në skenën botërore, përafrimin e relacioneve...

Biden arrin në Britani, synon rikthimin e bashkëpunimit me aleatët

para një jave - Zhurnal

Presidenti amerikan Joe Biden ka arritur të mërkurën në Britani të Madhe, duke shënuar udhëtimin e tij të parë ndërkombëtar si president i Shteteve të Bashkuara. Gjatë takimeve në këtë udhëtim ai synon...

Detyrat e vështira të Bidenit në turneun evropian/ Udhëtimi shihet edhe si një provë e aftësisë së Presidenti për të përmirësuar raportet me aleatët

para një jave - Panorama

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, të mërkurën (9 qershor) niset për Evropë, në udhëtimin e tij të parë jashtë vendit. Turneu i tij tetëditor përfshin një sërë takimesh në kuadër të samitit...

Joe Biden së shpejti vizitë në Britani dhe Evropë, udhëtimi i parë jashtë vendit si president

para një jave - BalkanWeb

Presidenti Joe Biden po shkon në Mbretërinë e Bashkuar dhe Evropë në udhëtimin e tij të parë jashtë vendit, duke dërguar një sinjal se administrata e tij vlerëson marrëdhëniet e ngushta transtlantike ndërsa...

Biden arrin në Britani, synon rikthimin e bashkëpunimit me aleatët

para një jave - Bota Sot

Presidenti amerikan Joe Biden ka arritur të mërkurën në Britani të Madhe, duke shënuar udhëtimin e tij të parë ndërkombëtar si president i Shteteve të Bashkuara. Gjatë takimeve në këtë udhëtim ai synon...

Biden arrin në Britani, synon rikthimin e bashkëpunimit me aleatët

para një jave - Zeri

Presidenti amerikan Joe Biden ka arritur të mërkurën në Britani të Madhe, duke shënuar udhëtimin e tij të parë ndërkombëtar si president i Shteteve të Bashkuara. Gjatë takimeve në këtë udhëtim ai synon...

Biden në Britani dhe Evropë, në udhëtimin e parë jashtë vendit si president

para një jave - Zhurnal

Presidenti Joe Biden po shkon në Mbretërinë e Bashkuar dhe Evropë në udhëtimin e tij të parë jashtë vendit, duke dërguar një sinjal se administrata e tij vlerëson marrëdhëniet e ngushta transtlantike ndërsa...

Biden arrin në Britani, synon rikthimin e bashkëpunimit me aleatët

para një jave - Evropa e Lirë

Presidenti amerikan Joe Biden ka arritur të mërkurën në Britani të Madhe, duke shënuar udhëtimin e tij të parë ndërkombëtar si president i Shteteve të Bashkuara. Gjatë takimeve në këtë udhëtim ai synon...

Biden në Britani dhe Evropë, në udhëtimin e parë jashtë vendit si president

para një jave - Kallxo

Presidenti Joe Biden po shkon në Mbretërinë e Bashkuar dhe Evropë në udhëtimin e tij të parë jashtë vendit, duke dërguar një sinjal se administrata e tij vlerëson marrëdhëniet e ngushta transtlantike ndërsa...

Biden në Britani dhe Evropë, në udhëtimin e parë jashtë vendit si president

para një jave - Bota Sot

Presidenti Joe Biden po shkon në Mbretërinë e Bashkuar dhe Evropë në udhëtimin e tij të parë jashtë vendit, duke dërguar një sinjal se administrata e tij vlerëson marrëdhëniet e ngushta transtlantike ndërsa...

Biden në Britani dhe Evropë, në udhëtimin e parë jashtë vendit si president

para një jave - Vizion Plus

Presidenti Joe Biden po shkon në Mbretërinë e Bashkuar dhe Evropë në udhëtimin e tij të parë jashtë vendit, duke dërguar një sinjal se administrata e tij vlerëson marrëdhëniet e ngushta transtlantike ndërsa...

Biden niset për vizitë në Evropë

para një jave - RTV 21

Pothuajse pesë muaj pas ardhjes në pushtet, presidenti i SHBA Joseph Biden u nis sot për në Britaninë e Madhe, faza e parë e turneut të tij evropian gjatë së cilës ai do të këmbëngulë në forcën e aleancës...

Bideni në Evropë për rimëkëmbjen e marrëdhënieve

para një jave - Koha.net

Presidenti amerikan, Joe Biden, është nisur të mërkurën drejt Evropës në udhëtimin e tij të parë zyrtar jashtë vendit qëkur ka marrë drejtimin e shtetit. Xhiroja e tij ka për qëllim rimëkëmbjen e marrëdhënieve...

Biden në Britani dhe Evropë, në udhëtimin e parë jashtë vendit si president

para një jave - Zëri i Amerikës

Presidenti Joe Biden po shkon në Mbretërinë e Bashkuar dhe Evropë në udhëtimin e tij të parë jashtë vendit, duke dërguar një sinjal se administrata e tij vlerëson marrëdhëniet e ngushta transtlantike ndërsa...

Presidenti Biden mbërrin në Evropë; takime me aleatët dhe Putinin

para një jave - Arbresh

Presidenti Joe Biden zbarkoi në Evropë të mërkurën në udhëtimin e tij të parë jashtë shtetit si udhëheqës i Shteteve të Bashkuara, i vendosur për të zhvilluar bisedime të nivelit të lartë me krerët e tjerë...

Biden do të takojë aleatët, pastaj Putinin, në udhëtimin e parë zyrtar jashtë vendit

para një jave - Telegrafi

Joe Biden largohet nga Uashingtoni herët të mërkurën në udhëtimin e parë jashtë të presidencës së tij, duke filluar një seri intensive samitesh me G7, partnerë evropianë dhe NATO përpara një takimi ballë...

Biden niset për vizitë në Evropë

para një jave - Bota Sot

Pothuajse pesë muaj pas ardhjes në pushtet, presidenti i SHBA Joseph Biden u nis sot për në Britaninë e Madhe, faza e parë e turneut të tij evropian gjatë së cilës ai do të këmbëngulë në forcën e aleancës...

Biden niset për vizitë në Evropë

para një jave - RTK

Pothuajse pesë muaj pas ardhjes në pushtet, presidenti i SHBA Joseph Biden u nis sot për në Britaninë e Madhe, faza e parë e turneut të tij evropian gjatë së cilës ai do të këmbëngulë në forcën e aleancës...

SHBA “tregon muskujt”: Dërgon “bishat” e qiellit përpara vizitës së Biden në Europë!

para një jave - Top Channel

Agjentët e shërbimit sekret amerikan mësynë gjirin e Carbis në Britani përpara mbërritjes së presidentit amerikan Joe Biden për samitin e G7, që mbahet këtë fundjavë në Cornwall. Aq i madh është numri...

Biden niset për vizitë në Evropë

para një jave - Lajmi.net

Pak para se aeroplani presidencial të ngrihej nga baza ushtarake Andrews afër Uashingtonit, Biden deklaroi se qëllimi i udhëtimit të tij ishte “t’ia bënte të qartë Putinit dhe Kinës se Shtetet e Bashkuara...

Detyrat e vështira të Bidenit në turneun evropian

para një jave - Indeks online

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, të mërkurën (9 qershor) niset për Evropë, në udhëtimin e tij të parë jashtë vendit. Turneu i tij tetëditor përfshin një sërë takimesh në kuadër të samitit...

Detyrat e vështira të Bidenit në turneun evropian

para një jave - RTK

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, të mërkurën (9 qershor) niset për Evropë, në udhëtimin e tij të parë jashtë vendit. Turneu i tij tetëditor përfshin një sërë takimesh në kuadër të samitit...

Detyrat e vështira të Bidenit në turneun evropian

para një jave - Bota Sot

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, të mërkurën (9 qershor) niset për Evropë, në udhëtimin e tij të parë jashtë vendit. Turneu i tij tetëditor përfshin një sërë takimesh në kuadër të samitit...

Detyrat e vështira të Bidenit në turneun evropian

para një jave - Evropa e Lirë

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, të mërkurën (9 qershor) niset për Evropë, në udhëtimin e tij të parë jashtë vendit. Turneu i tij tetëditor përfshin një sërë takimesh në kuadër të samitit...

Biden niset për vizitë në Evropë

para një jave - KosovaPress

Pothuajse pesë muaj pas ardhjes në pushtet, presidenti i SHBA Joseph Biden u nis sot për në Britaninë e Madhe, faza e parë e turneut të tij evropian gjatë së cilës ai do të këmbëngulë në forcën e aleancës...

Biden niset për vizitë në Evropë

para një jave - Gazeta Metro

Pothuajse pesë muaj pas ardhjes në pushtet, presidenti i SHBA Joseph Biden u nis sot për në Britaninë e Madhe, faza e parë e turneut të tij evropian gjatë së cilës ai do të këmbëngulë në forcën e aleancës...

Joe Biden, arrin në Evropë, në udhëtimin e tij të parë jashtë vendit, në postin e kryetarit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës

para një jave - Radio Kosova e Lire

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, arrin në Evropë, në udhëtimin e tij të parë jashtë vendit. Turneu i tij tetë-ditor përfshin një sërë takimesh në kuadër të samitit të G7-s, pastaj bisedime...

Biden nuk shkon vetëm në Britani, ruhet nga agjentët e shërbimit sekret amerikan gjatë samitit të G7

para një jave - Dosja.al

Mberritja e agjenteve sekrete ne Britani 9 Qershor, 2021 17:48 BRITANI- Agjentët e shërbimit sekret amerikan mësynë gjirin e Carbis në Britani përpara mbërritjes së presidentit amerikan Joe Biden për samitin...

Biden fillon udhëtimin 8 ditor për në Evropë

para një jave - Arbresh

Presidenti i SHBA-ve, Joe Biden niset për në Britani të Mërkurën në udhëtimin e tij të parë jashtë vendit që prej marrjes së detyrës, një mision tetë-ditor për të rindërtuar lidhjet trans-Atlantike të...

Biden nis në Evropë udhëtimin e parë jashtë vendit si president

para një jave - RTK

Në udhëtimin e tij të parë jashtë shtetit si president i SHBA, Joe Biden pritet të mbërrijë sot në Evropë. Presidenti dhe Zonja e Parë, Jill Biden do të takohen me ushtarët amerikanë në qarkun anglez të...

Joe Biden vjen në Evropë

para një jave - Infokusi

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, të mërkurën (9 qershor) niset për Evropë, në udhëtimin e tij të parë jashtë vendit. Turneu i tij tetëditor përfshin një sërë takimesh në kuadër të samitit...

Detyrat e vështira të Bidenit në turneun evropian

para një jave - Daily News

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, të mërkurën (9 qershor) niset për Evropë, në udhëtimin e tij të parë jashtë vendit. Turneu i tij tetëditor përfshin një sërë takimesh në kuadër të samitit...

Nis vizita 8 ditore e presidentit amerikan Biden në Europë

para një jave - ABC News

Për Biden një nga përparësitë kryesore të agjendës ishte politika e tij e brendshme dhe pas kësaj, duket se fokusi i Presidenti amerikan është Europa. Biden nis sot turin e tij 8 ditor në Europë, 5 muaj...

Biden nis vizitën e parë jashtë SHBA-së si president, takohet me Putinin

para një jave - Insajderi

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, këtë të mërkurë do të fillojë udhëtimin e tij të parë jashtë shtetit, ku do të takohet me partnerët evropianë dhe homologun e tij rus, Vladimir...

Biden nis vizitën e parë jashtë SHBA-së si president

para një jave - Aktuale

Presidenti i SHBA-së, Joe Biden, këtë të mërkurë do të fillojë udhëtimin e tij të parë jashtë shtetit, ku do të takohet me partnerët evropianë dhe homologun e tij rus, Vladimir Putin. “Në këtë moment të...

Biden fillon një udhëtim 8-ditor në Evropë, axhenda pritet të dominohet nga Rusia, Kina dhe çështja shumëvjeçare e bërjes së aleatëve të NATO-s

para një jave - Dosja.al

Joe dhe Jill Biden 9 Qershor, 2021 13:14 SHBA – Presidenti i SHBA-së, Joe Biden niset për në Britani sot në udhëtimin e tij të parë jashtë që prej marrjes së detyrës, një mision tetë-ditor për të rindërtuar...

Biden nis vizitën e parë jashtë SHBA-së si president

para një jave - Klan Kosova

Presidenti i SHBA-së, Joe Biden, këtë të mërkurë do të fillojë udhëtimin e tij të parë jashtë shtetit, ku do të takohet me partnerët evropianë dhe homologun e tij rus, Vladimir Putin. “Në këtë moment të...

Biden nis vizitën e parë jashtë SHBA-së si president

para një jave - Indeks online

Presidenti i SHBA-së, Joe Biden, këtë të mërkurë do të fillojë udhëtimin e tij të parë jashtë shtetit, ku do të takohet me partnerët evropianë dhe homologun e tij rus, Vladimir Putin. “Në këtë moment të...

Bideni nis vizitën e parë jashtë SHBA-së si president

para një jave - Zeri

Presidenti i SHBA-së, Joe Biden, këtë të mërkurë do të fillojë udhëtimin e tij të parë jashtë shtetit, ku do të takohet me partnerët evropianë dhe homologun e tij rus, Vladimir Putin. “Në këtë moment të...

Joe Biden nis në Europë udhëtimin e parë jashtë vendit si president

para një jave - Lexo

Në udhëtimin e tij të parë jashtë shtetit si president i SHBA, Joe Biden pritet të mbërrijë sot në Europë. Presidenti dhe Zonja e Parë, Jill Biden do të takohen me ushtarët amerikanë në qarkun anglez të...

Nga takimi me krerët e NATO-s e BE-së tek Putin dhe Erdogan/ Biden nis turin e parë në Evropë. Ja ndalesa e parë

para një jave - Java News

Presidenti amerikan Joe Biden nis ditën e sotme udhëtimin e tij të parë në Evropë pasi u zgjodh në krye të Shtëpisë së Bardhë, ku do të takohet me partnerët evropianë dhe homologun e tij rus, Vladimir...

Biden nis në Europë udhëtimin e parë jashtë vendit si president

para një jave - Lexo

Në udhëtimin e tij të parë jashtë shtetit si president i SHBA, Joe Biden pritet të mbërrijë sot në Europë. Presidenti dhe Zonja e Parë, Jill Biden do të takohen me ushtarët amerikanë në qarkun anglez të...

Biden nis vizitën e parë jashtë SHBA-së si president

para një jave - Tetova Sot

Presidenti i SHBA-së, Joe Biden, këtë të mërkurë do të fillojë udhëtimin e tij të parë jashtë shtetit, ku do të takohet me partnerët evropianë dhe homologun e tij rus, Vladimir Putin. “Në këtë moment të...

Joe Biden po vjen në Evropë për të rekrutuar ushtarë për Luftën e Ftohtë të re

para një jave - Periskopi

Artikulli i mëposhtëm është shkruar nga The Guardian dhe është përkthyer nga Periskopi. Joe Biden po kalon Atlantikun këtë javë në dallgë të mirëbesimit. Pas katër vitesh të presidencës së Donald Trumpit,...

Joe Biden nis sot vizitën 8 ditore në Europë

para një jave - Daily News

Për Biden një nga përparësitë kryesore të agjendës ishte politika e tij e brendshme dhe pas kësaj, duket se fokusi i Presidenti amerikan është Europa. Biden nis sot turin e tij 8 ditor në Europë, 5 muaj...

Evropianët presin Presidentin Biden me shpresë por edhe rezerva

para një jave - RTK

Kur Presidenti Biden të shkojë në Evropë këtë javë, do të gjejë mes aleatëve një pritje të ngrohtë, por edhe ngurim. Pararendësi i tij, Donald Trump ka lënë pas hijen e administratës së tij. Presidenti...

Joe Biden nis udhëtimin e parë jashtë shtetit – Presidenti i SHBA drejt takimeve me partnerët europian dhe homologun rus Vladimir Putin

para një jave - Scan TV

Presidenti i SHBA Joe Biden ka nisur udhëtimin e tij të parë jashtë shtetit ku do të takohet me partnerët evropianë dhe homologun e tij rus, Vladimir Putin. “Në këtë moment të pasigurisë globale, ndërsa...

Biden nis vizitën e parë jashtë SHBA-së si president

para një jave - Infokusi

Presidenti i SHBA-së, Joe Biden, këtë të mërkurë do të fillojë udhëtimin e tij të parë jashtë shtetit, ku do të takohet me partnerët evropianë dhe homologun e tij rus, Vladimir Putin. “Në këtë moment të...

Biden këtë të mërkurë do të fillojë udhëtimin e tij të parë jashtë shtetit si president

para një jave - Daily News

Presidenti i SHBA-së, Joe Biden, këtë të mërkurë do të fillojë udhëtimin e tij të parë jashtë shtetit, ku do të takohet me partnerët evropianë dhe homologun e tij rus, Vladimir Putin. “Në këtë moment të...

Biden nis vizitën e parë jashtë SHBA-së si president

para një jave - Arbresh

Presidenti i SHBA-së, Joe Biden, këtë të mërkurë do të fillojë udhëtimin e tij të parë jashtë shtetit, ku do të takohet me partnerët evropianë dhe homologun e tij rus, Vladimir Putin. “Në këtë moment të...

Biden nis vizitën e parë jashtë SHBA-së si president

para një jave - Periskopi

Presidenti i SHBA-së, Joe Biden, këtë të mërkurë do të fillojë udhëtimin e tij të parë jashtë shtetit, ku do të takohet me partnerët evropianë dhe homologun e tij rus, Vladimir Putin. “Në këtë moment të...

Evropianët presin Presidentin Biden me shpresë por edhe rezerva

para një jave - Arbresh

Kur Presidenti Biden të shkojë në Evropë këtë javë, do të gjejë mes aleatëve një pritje të ngrohtë, por edhe ngurim. Pararendësi i tij, Donald Trump ka lënë pas hijen e administratës së tij. Presidenti...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK