Liturgjia në kishën e ndërtuar në kampusin universitar të Prishtinës, provokim para dialogut Kosovë-Serbi

para një jave - Telegrafi

Provokim para rifillimit të dialogut mes Kosovës e Serbisë po konsiderohet liturgjia e organizuar nga Kisha Ortodokse Serbe, në objektin e papërfunduar të kishës, që gjendet në oborrin e kampusit të Universitetit...

Ministri Çeku: Policia nuk ka qenë e informuar për aktivitetin në kishën ortodokse

para një jave - Kallxo

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku, ka reaguar lidhur me aktivitetin e kryer gjatë ditës së sotme në kishën ortodokse që gjendet në kampusin e Universitetit të Prishtinës. Ai ka thënë...

Çeku: Veprimtaria fetare nuk mund të përdoret për qëllime politike

para një jave - RTV 21

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku, ka reaguar përmes një postimi në Facebook në lidhje me aktivitetin e mbajtur gjatë ditës së sotme nga Kisha Ortodokse Serbe në Kosovë, në oborrin...

Çeku për liturgjinë serbe: Nuk është njoftuar policia – përbën shkelje të rregullave të sigurisë publike

para një jave - Telegrafi

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku, ka reaguar pas liturgjisë së sotme të mbajtur nga serbët në kishën e cila gjendet në oborrin e kampusit universitar të Prishtinës. Çeku, në një shkrim...

Studentët protestojnë nesër kundër mbajtjes së liturgjisë në Kishën e kontestuar Ortodokse në UP

para një jave - Zeri

Gjatë ditës së sotme është mbajtur një liturgji nga Kisha Ortodokse Serbe (KOS) në objektin e ndodhur në oborrin e Universitetit të Prishtinës, i nisur së ndërtuari në vitin 1992 nga regjimi i Slobodan...

Mbajtja e liturgjisë tek kisha në oborrin e UP-së, vjen reagimi nga Qeveria Kurti

para një jave - OraInfo

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrullah Çeku, ka folur për mbajtjen e liturgjisë nga kisha ortodokse serbe në kishën e ndërtuar në oborrin e Universitetit të Prishtinës. Ceku ka thënë se Policia...

Ministri Çeku për mbajtjen e liturgjisë: Policia s’e dinte, veprimtaria fetare nuk mund të përdoret për qëllime politike

para një jave - Zhurnal

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku, tha se institucionet përkatëse nuk kanë qenë të njoftuara paraprakisht për mbajtjen e liturgjisë në Kishën Ortodokse Serbe në Prishtinë. Tutje, Çeku...

Liturgjia në Kishën Ortodokse Serbe, Çeku: Policia s’e dinte, shkelje e rregullave të sigurisë publike

para një jave - Klan Kosova

Gjatë ditës së sotme është mbajtur liturgjia në Kishen serbe e cila gjendet brenda Kampusit Universitetit të Prishtinës. Kjo ka ngjallur shumë reagime në opinionin publik, si nga opozita, shoqëria civile...

Mbajtja e liturgjisë tek kisha në oborrin e UP-së, vjen reagimi nga Qeveria Kurti

para një jave - Gazeta Express

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrullah Çeku, ka folur për mbajtjen e liturgjisë nga kisha ortodokse serbe në kishën e ndërtuar në oborrin e Universitetit të Prishtinës. Ceku ka thënë se Policia...

Provokimi i Serbisë pak para dialogut me Kosovën

para një jave - Bota Sot

Provokim para rifillimit të dialogut mes Kosovës e Serbisë po konsiderohet liturgjia e organizuar nga Kisha Ortodokse Serbe, në objektin e papërfunduar të kishës, që gjendet në oborrin e kampusit të Universitetit...

Bulliqi për liturgjin në Kishë: Gjakftohtësia e institucioneve tona meriton të ketë një respekt

para një jave - Gazeta Express

Kryetari i Podujevës, Shpejtim Bulliqi nga Lëvizja Vetëvendosje ka folur për liturgjinë që e mbajti sot Kisha Ortodokse Serbe në kishën që gjendet në Kampusin Universitar të Prishtinës. Bulliqi në emisionin...

Reagon Qeveria për mbajtjen e liturgjisë te kisha në oborrin e UP-së

para një jave - Zeri

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrullah Çeku, ka reaguar për mbajtjen e liturgjisë nga kisha ortodokse serbe në kishën e ndërtuar në oborrin e Universitetit të Prishtinës. Ai deklaron se Qeveria...

Liturgjia në Kishën Ortodokse Serbe, Çeku: Policia e painformuar, u shkelën rregullat e sigurisë publike

para një jave - Insajderi

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku, ka është deklaruar rreth liturgjisë së mbajtur sot në Kishën serbe, e cila gjendet brenda kampusit të Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina”,...

Çeku për liturgjinë serbe: Nuk është njoftuar policia – përbën shkelje të rregullave të sigurisë publike

para një jave - Bota Sot

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku, ka reaguar pas liturgjisë së sotme të mbajtur nga serbët në kishën e cila gjendet në oborrin e kampusit universitar të Prishtinës. Çeku, në një shkrim...

Çeku për aktivitetin e Kishës Ortodokse në Prishtinë: Nuk u njoftuan autoritetet kosovare

para një jave - Indeks online

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrullah Çeku e ka komentuar aktivitetin e sotëm të Kishës Ortodokse Serbe në Kosovës të zhvilluar në strukturën e papërfunduar, e cila ishte ndërtuar në pronën...

Mbajtja e liturgjisë tek kisha në oborrin e UP-së, vjen reagimi nga Qeveria

para një jave - RTK

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrullah Çeku, ka folur për mbajtjen e liturgjisë nga kisha ortodokse serbe në kishën e ndërtuar në oborrin e Universitetit të Prishtinës. Çeku ka thënë se Policia...

Vjen reagimi i parë nga Qeveria Kurti pas liturgjisë së mbajtur në Kishën Ortodokse serbe

para një jave - GazetaBlic

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrullah Çeku, ka reaguar përmes një shkrimi në Facebook për liturgjinë e mbajtur nga Kisha Ortodokse serbe që gjendet në oborrin e UP-së, shkruan Gazeta Blic....

Reagon Qeveria e Kosovës pas mbajtjes së liturgjisë tek Kisha në oborrin e UP-së

para një jave - Bota Sot

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrullah Çeku, ka folur për mbajtjen e liturgjisë nga kisha ortodokse serbe në kishën e ndërtuar në oborrin e Universitetit të Prishtinës. Ceku ka thënë se Policia...

Bulliqi e komenton mbajtjen e liturgjisë e Kishës Ortodokse Serbe

para një jave - Bota Sot

Kryetari i Podujevës, Shpejtim Bulliqi, ka folur për liturgjinë që e mbajti sot Kisha Ortodokse Serbe në kishën që gjendet afër Kampusit Universitar të Prishtinës. Bulliqi tha se në situata të tilla nuk...

Vjen reagimi i parë nga VV-ja pas liturgjisë së mbajtur sot në Kishën Ortodokse serbe që ndodhet në oborrin e UP-së

para një jave - GazetaBlic

Kryetari i Podujevës, Shpejtim Bulliqi nga Lëvizja Vetëvendosje ka folur për liturgjinë që e mbajti sot Kisha Ortodokse Serbe në kishën që gjendet në Kampusin Universitar të Prishtinës. Bulliqi  tha se...

Liturgjia në Kishën brenda kampusit të UP-së, hesht Zyra e Kurtit, hesht MPJ-ja

para një jave - Gazeta Express

Qeveria e Kosovës s’ka kthyer përgjigje në pyetjen e Gazetës Express, se a ka pasur dijeni për mbajtjen e liturgjisë fetare sot në Kishën e braktisur brenda kampusit të UP-së, themelet e së cilës i kishte...

Mbajtja e liturgjisë në kishën në oborrin e UP-së, vjen reagimi nga Qeveria Kurti

para një jave - Lajmi.net

“Gjatë ditës së sotme jemi njoftuar për një aktivitet të Kishës Ortodokse Serbe në Kosovë të zhvilluar në strukturën e papërfunduar, e cila ishte ndërtuar në pronën e Universitetit të Prishtinës në kohën...

Çeku për aktivitetin e Kishës Ortodokse në Prishtinë: Nuk u njoftuan autoritetet kosovare

para një jave - Infokusi

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrullah Çeku e ka komentuar aktivitetin e sotëm të Kishës Ortodokse Serbe në Kosovës të zhvilluar në strukturën e papërfunduar, e cila ishte ndërtuar në pronën...

Nuk foli askush nga VV-ja, doli Bulliqi: Lavdëron Qeverinë për gjakftohtësinë rreth liturgjisë

para një jave - Lajmi.net

Bulliqi ishte i vetmi i cili reagoi sot rreth liturgjisë që u mbajt në Kishën ortodokse serbe, që ndodhet në Prishtinë. Ai lavdëroi Qeverinë e cila drejtohet nga lideri i partisë ku Bulliqi bën pjesë....

Vjen reagimi i parë nga ministri i Kurtit për meshën serbe në Prishtinë

para një jave - Infokusi

Ministri i Kulturës Rinisë Dhe Sportit, Hajrullah Çeku ka thënë se Policia e Kosovës nuk ishte në dijeni për mbajtjen e meshën serbe në Kishën në Prishtinë. Çeku ka thënë se kjo është shkelje e rregullave...

Abelard Tahiri: Qeveria Kurti ia gjeti çelësin “Kishës së Millosheviqit” si dhuratë për Vuçiqin

para një jave - Telegrafi

Shefi i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës, Abelard Tahiri ka ka reaguar pas liturgjisë së Kishës Ortodokse Serbe të mbajtur sot në kampusin e Universitetit të Prishtinës. Përmes një...

Tahiri: Kurti ia bëri dhuratë Vuçiqit çelësin e Kishës

para një jave - Bota Sot

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Abelard Tahiri ka thënë se qeveria Kurti ia ka gjetur çelësin Kishës Ortodokse Serbe në Prishtinë. Ai tha se Kurti ende pa arritur në takimin me Vuçiqin, ua ka...

Ministri Çeku për liturgjinë serbe: Nuk është njoftuar policia, përbën shkelje të rregullave të sigurisë publike

para një jave - Epoka e Re

“Gjatë ditës së sotme jemi njoftuar për një aktivitet të Kishës Ortodokse Serbe në Kosovë të zhvilluar në strukturën e papërfunduar, e cila ishte ndërtuar në pronën e Universitetit të Prishtinës në kohën...

Hoxhaj: Liturgjia serbe sot në Prishtinë u bë me dijeninë e Qeverisë së Kosovës

para një jave - BalkanWeb

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj ka reaguar ndaj liturgjisë së mbajtur sot në qendër të Prishtinës duke e konsideruar të papranueshme dhe shoviniste. Hoxhaj ka thënë se liturgjia...

Tahiri: Kishës që simbolizon terrorin e Millosheviçit, Qeveria Kurti ia paska gjetur çelësin

para një jave - Arbresh

Shefi i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës, Abelard Tahiri ka ka reaguar pas liturgjisë së Kishës Ortodokse Serbe të mbajtur sot në kampusin e Universitetit të Prishtinës. Përmes një...

Për herë të parë pas luftës, serbët kryejnë ritet fetare në kishën në mes të Prishtinës (VIDEO)

para një jave - Tetova1

Sot është mbajtur një liturgji në kishën e ashtuquajtur të “Krishtit Shpëtimtar” e cila ndodhet brenda kampusit të Universitetit të Prishtinës në kryeqytet, objekt ky i kontestuar tash e sa kohë. Me anë...

KMDLNj: Liturgjia e sotme e mbajtur nga serbët, provokim politik

para një jave - Telegrafi

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave e të Lirive të Njeriut, ka reaguar pas liturgjisë së sotme të mbajtur nga serbët në kishën e cila gjendet në oborrin e kampusit e Universitetit të Prishtinës. “Në prag...

KMDLNJ e quan provokim politik mbajtjen e liturgjisë së Kishës Ortodokse Serbe

para një jave - RTV 21

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut (KMDLNJ) ka reaguar ashpër ndaj mbajtjes së liturgjisë fetare në oborrin e Kampusit Universitar të Prishtinës nga Kisha Ortodokse Serbe, duke...

KMDLNJ: Liturgjia në Kishën Ortodokse provokim në prag të dialogut

para një jave - Koha.net

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut (KMDLNJ) ka reaguar ndaj mbajtjes së liturgjisë fetare në oborrin e Kampusit Universitar të Prishtinës nga Kisha Ortodokse Serbe. Sipas KMDLNJ...

Tahiri: Qeveria Kurti ia gjeti çelësin “Kishës së Millosheviqit” si dhuratë për Vuçiqin

para një jave - Insajderi

Shefi i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës, Abelard Tahiri ka reaguar pas liturgjisë së Kishës Ortodokse Serbe të mbajtur sot në kampusin e Universitetit të Prishtinës, shkruan Insajderi....

Liturgjia e Kishës Ortodokse Serbe, reagon Çeku: Policia nuk ka qenë e njoftuar

para një jave - KosovaPress

Ministri i Kulturës, Hajrulla Çeku ka reaguar ndaj liturgjisë fetare në kishën në oborrin e Kampusit Universitar të Prishtinës. Përmes një statusi në Facebook, Çeku ka thënë se Policia e Kosovës nuk ka...

Reagon Tahiri: Qeveria Kurti ia paska gjetur çelësin “Kishës së Millosheviqit” si dhuratë për Vuçiqin

para një jave - Zeri

Shefi i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës, Abelard Tahiri ka reaguar pas liturgjisë së Kishës Ortodokse Serbe të mbajtur sot në kampusin e Universitetit të Prishtinës. Sipas tij, Qeveria...

Tahiri i PDK-së: Qeveria Kurti ia paska gjetur Kishës çelësin, kryeministri qenka kujdesur t’i bëjë “dhuratë” Vuçiqit para takimit

para një jave - OraInfo

Tahiri: Qeveria Kurti ia paska gjetur Kishës çelësin, kryeministri qenka kujdesur t’i bëjë “dhuratë” Vuçiqit para takimit. Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Abelard Tahiri ka thënë se qeveria...

Liturgjia e Kishës Ortodokse, reagon Çeku: Policia nuk ka qenë e njoftuar

para një jave - KosovaPress

Ministri i Kulturës, Hajrulla Çeku ka reaguar ndaj liturgjisë fetare në kishën në oborrin e Kampusit Universitar të Prishtinës. Përmes një statusi në Facebook, Çeku ka thënë se Policia e Kosovës nuk ka...

Hoxhaj: Liturgjia në kishën në Prishtinë u mbajt me leje të qeverisë

para një jave - Koha.net

Lidhur me mbajtjen e liturgjisë serbe në Kishën Ortodokse në Prishtinës ka reaguar u.d.i kryetarit të PDK-së Enver Hoxha i cili ka thënë se kjo lituri u mbajt me leje të qeverisë së Kosovës. “Liturgjia...

Mbajtja e liturgjisë në kishën në oborrin e UP’së: Vjen reagimi nga Qeveria Kurti

para një jave - Gazeta Metro

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrullah Çeku, ka folur për mbajtjen e liturgjisë nga kisha ortodokse serbe në kishën e ndërtuar në oborrin e Universitetit të Prishtinës. Ceku ka thënë se Policia...

Hoxhaj: Liturgjia serbe sot në Prishtinë u bë me dijeninë e Qeverisë së Kosovës

para një jave - Telegrafi

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj ka reaguar ndaj liturgjisë së mbajtur sot në qendër të Prishtinës duke e konsideruar të papranueshme dhe shoviniste. Hoxhaj ka thënë se liturgjia...

Hoxhaj: Sot u kërcënua karakteri i shtetit të Kosovës

para një jave - RTV 21

Kisha Ortodokse Serbe ka mbajtur liturgji fetare sot në kishën e papërfunduar në oborrin e Kampusit Universitar të Prishtinës. Kryetari i PDK-së, Enver Hoxhaj, ka thënë se liturgji u bë me lejen dhe dijeninë...

Tahiri: Qeveria Kurti ia paska gjetur Kishës çelësin

para një jave - RTK

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Abelard Tahiri ka thënë se qeveria Kurti ia ka gjetur çelësin Kishës Ortodokse Serbe në Prishtinë. Ai tha se Kurti ende pa arritur në takimin me Vuçiqin, ua ka...

Bulliqi për liturgjinë në Kishë: Gjakftohtësia e institucioneve tona meriton të ketë një respekt

para një jave - Periskopi

Kryetari i Podujevës, Shpejtim Bulliqi nga Lëvizja Vetëvendosje ka folur për liturgjinë që e mbajti sot Kisha Ortodokse Serbe në kishën që gjendet në Kampusin Universitar të Prishtinës. Bulliqi në emisionin...

Çeku për liturgjinë serbe: Nuk ishte e njoftuar policia

para një jave - Arbresh

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku, ka reaguar pas liturgjisë së sotme të mbajtur nga serbët në kishën e cila gjendet në oborrin e kampusit universitar të Prishtinës. Çeku përmes një...

Abelard Tahiri: Qeveria ia paska gjetur çelësin “Kishës”, Kurti po ia bën “dhuratë” Vuçiqit para takimit

para një jave - GazetaBlic

Pas mbajtjes së liturgjisë në Kishinën Ortodokse që është në oborrin e UP-së nga Peshkopi Teodosije i Dioçezës së Rashkës dhe Prizrenit, ka reaguar edhe shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së, Abelard Tahiri,...

Mbajtja e liturgjisë tek kisha në oborrin e UP-së, reagon Qeveria Kurti

para një jave - Bota Press

Botapress 10 Qershor – Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrullah Çeku, ka folur për mbajtjen e liturgjisë nga kisha ortodokse serbe në kishën e ndërtuar në oborrin e Universitetit të Prishtinës....

Mbajtja e liturgjisë tek kisha në oborrin e UP-së, vjen reagimi nga Qeveria Kurti

para një jave - Periskopi

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrullah Çeku, ka folur për mbajtjen e liturgjisë nga kisha ortodokse serbe në kishën e ndërtuar në oborrin e Universitetit të Prishtinës. Ceku ka thënë se Policia...

Ministri Çeku për mbajtjen e liturgjisë: Veprimtaria fetare nuk mund të përdoret për qëllime politike

para një jave - Ekonomia Online

Ministri Çeku për liturgjinë ortodokse: Veprimtaria fetare nuk mund të përdoret për qëllime politike Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku, tha se institucionet përkatëse nuk kanë qenë...

Për herë të parë pas luftës, në kishën ortodokse në Prishtinë mbahet liturgji

para një jave - TV21

Kisha Ortodokse Serbe ka mbajtur liturgji fetare të enjten në kishën e papërfunduar në oborrin e Kampusit Universitar të Prishtinës. Kjo është hera e parë që mbahet liturgji në këtë kishë pas luftës. Sipas...

Nuk foli askush, doli Bulliqi: Lavdëron Qeverinë për gjakftohtësinë rreth liturgjisë

para një jave - Gazeta Metro

Kryetari i komunës së Podujevës, Shpejtim Bulliqi nga Lëvizja Vetëvendosje ka folur për liturgjinë që u mbajt sot në Kishën Ortodokse serbe në kampusin e UP’së, shkruan Gazeta Metro. Bulliqi ishte i vetmi...

KMDLNj: Liturgjia e sotme e mbajtur nga serbët, provokim politik

para një jave - Insajderi

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave e të Lirive të Njeriut, ka reaguar pas liturgjisë së sotme të mbajtur nga serbët në kishën e cila gjendet në oborrin e kampusit e Universitetit të Prishtinës, shkruan...

“U kërcënua karakteri i shtetit”, Hoxhaj: Liturgjia serbe sot në Prishtinë u bë me dijeninë e Qeverisë së Kosovës

para një jave - BalkanWeb

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj ka reaguar ndaj liturgjisë së mbajtur sot në qendër të Prishtinës duke e konsideruar të papranueshme dhe shoviniste. Në një postim në ‘Facebook’...

Bulliqi për liturgjinë në kishë: Gjakftohtësia e institucioneve tona meriton të ketë një respekt

para një jave - Ekonomia Online

Kryetari i Podujevës, Shpejtim Bulliqi nga Lëvizja Vetëvendosje ka folur për liturgjinë që e mbajti sot Kisha Ortodokse Serbe në kishën që gjendet Kampusit Universitar të Prishtinës. Bulliqi në emisionin...

KMDLNJ: Provokim politik mbajtja e Liturgjisë në kishën ortodokse

para një jave - Zeri

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave e të Lirive të Njeriut thotë se mbajtja e Liturgjisë në Kishën Ortodokse e ndërtuar në hapësirën e UP, “Hasan Prishtina” në Prishtinë, është provokim nga serbët. Reagimi...

Hoxhaj: Liturgjia serbe sot në Prishtinë u bë me dijeninë e Qeverisë së Kosovës

para një jave - Insajderi

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj ka reaguar ndaj liturgjisë së mbajtur sot në qendër të Prishtinës duke e konsideruar “të papranueshme dhe shoviniste”, shkruan Insajderi. Hoxhaj...

Mbajtja e liturgjisë në kishën ortodokse në Prishtinë, reagon Haradinaj

para një jave - RTV 21

Kandidati për kryetar të Prishtinës, Daut Haradinaj ka reaguar për mbajtjen e sotme të liturgjisë në kishën ortodokse në Prishtinë. Haradinaj ka theksuar se mbajtja e liturgjisë është shkelje e dinjitetit...

Enver Hoxhaj thotë se liturgjia e Kishës Ortodokse u bë me lejen dhe dijeninë e plotë të qeverisë së Kosovës

para një jave - OraInfo

Hoxhaj: Liturgjia e Kishës Ortodokse u bë me lejen dhe dijeninë e plotë të qeverisë së Kosovës. Ushtruesi i detyrës së kryetarit të PDK-së, Enver Hoxhaj, ka reaguar pas liturgjisë që është mbajtur sot...

KMDLNj: Provokim politik mbajtja e Liturgjisë në kishën ortodokse

para një jave - RTK

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave e të Lirive të Njeriut thotë se mbajtja e Liturgjisë në Kishën Ortodokse e ndërtuar në hapësirën e UP, “Hasan Prishtina” në Prishtinë, është provokim nga serbët. Reagimi...

KMDLNj e quan ofendim mbajtjen e liturgjisë fetare në Kisha Ortodokse serbe në Prishtinë

para një jave - Kallxo

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut, e ka parë provokim mbajtjen e liturgjisë fetare të enjten në objektin e papërfunduar të kishës e cila ndodhet në oborrin e Kampusit Universitar...

Pa paralajmërim serbët okupuan kishën në qendër të Prishtinës

para një jave - Bota Sot

Edhe për kundër se është e papërfunduar Kisha Ortodokse Serbe në oborrin e Universitetit të Prishtinës, aty sot pa paralajmërim është mbajtur një liturgji nga një grupë serbësh të prirë nga peshkopi i...

Reagon Hoxhaj: Liturgjia e Kishës Serbe në Prishtinë u bë me lejen e Qeverisë

para një jave - Bota Sot

Ushtruesi i detyrës së kreut të Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj, ka reaguar pas liturgjisë së Kishës Ortodokse Serbe të mbajtur sot në kampusin e Universitetit të Prishtinës. Përmes një postimi...

KMDLNJ reagon për mbajtjen e liturgjisë në Kishën Ortodokse në Prishtinë

para një jave - Indeks online

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të njeriut ka reaguar për mbajtjen e liturgjinës në Kishën Ortodokse në Prishtinë. Nga KMDLNJ kanë thënë se ky është provokim politik i kishës ortodokse...

Hoxhaj: Liturgjia serbe sot në Prishtinë u bë me dijeninë e Qeverisë

para një jave - RTK

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj ka reaguar ndaj liturgjisë së mbajtur sot në qendër të Prishtinës duke e konsideruar të papranueshme dhe shoviniste. Hoxhaj ka thënë se liturgjia...

Mbahet liturgji në kishën serbe në kampusin e UP

para një jave - RTK

Mediat serbe sot raportuan se Kisha Ortodokse Serbe ka mbajtur liturgji fetare në kishën në oborrin e Kampusit Universitar të Prishtinës. Kjo është hera e parë që mbahet liturgji në këtë kishë pas luftës,...

Hoxhaj: Liturgjia serbe sot në Prishtinë u bë me dijeninë e Qeverisë së Kosovës

para një jave - Zeri

Kryetari i PDK-së, Enver Hoxhaj ka reaguar ndaj liturgjisë së mbajtur sot në qendër të Prishtinës duke e konsideruar të papranueshme dhe shoviniste. Ai e ka akuzuar qeverinë e Kosovës se ka dhënë leje...

Reagon KMDLNJ për mbajtjen e liturgjinës në Kishën Ortodokse në Prishtinë: Është provokim politik

para një jave - OraInfo

KMDLNJ reagon për mbajtjen e liturgjinës në Kishën Ortodokse në Prishtinë: Është provokim politik. Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të njeriut ka reaguar për mbajtjen e liturgjinës në Kishën...

Haradinaj: Liturgjia në kishën e oborrit të UP-së është ofendim ndaj qytetarëve tanë, të reagojë Qeveria

para një jave - Klan Kosova

Kandidati për kryetar të komunës së Prishtinës, Daut Haradinaj, ka reaguar pas mbajtjes së liturgjisë së sotme në kishën e krishterë ortodokse serbe në Prishtinë, duke thënë se është ofendim ndaj qytetarëve...

Reagon KMDLNJ: Provokim politik mbajtja e Liturgjisë në Kishën Ortodokse

para një jave - GazetaBlic

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave e të Lirive të Njeriut thotë se mbajtja e Liturgjisë në Kishën Ortodokse e ndërtuar në hapësirën e UP, “Hasan Prishtina” në Prishtinë, është provokim nga serbët. “Rasti...

Hoxhaj pas liturgjisë së sotme në Kishën Ortodokse brenda kampusit të UP-së: U bë me dijeninë e plotë të Qeverisë

para një jave - GazetaBlic

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të PDK-së, Enver Hoxhaj, i ka reaguar qeverisë së Kosovës pas liturgjisë së sotme në kishën ortodokse brenda kampusit të UP-së. Ai ka thënë se e gjithë kjo liturgji u bë...

Tahiri: Kishës që simbolizon terrorin e Millosheviçit, Qeveria Kurti ia paska gjetur çelësi

para një jave - Arbresh

Shefi i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës, Abelard Tahiri ka ka reaguar pas liturgjisë së Kishës Ortodokse Serbe të mbajtur sot në kampusin e Universitetit të Prishtinës. Përmes një...

Çka thotë komuna për mbajtjen e liturgjisë në kishën ortodokse në Prishtinë?

para një jave - RTV 21

Kisha Ortodokse Serbe sot ka mbajtur liturgji fetare në kishën e papërfunduar në oborrin e Kampusit Universitar të Prishtinës. Për mbajtjen e kësaj liturgjie, nënkryetari i komunës së Prishtinës, Selim...

Reagon KMDLNj-ja për mbajtjen e liturgjisë në Prishtinë

para një jave - Bota Sot

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të njeriut ka reaguar për mbajtjen e liturgjinës në Kishën Ortodokse në Prishtinë. Nga KMDLNJ kanë thënë se ky është provokim politik i kishës ortodokse...

Alarmon Rron Gjinovci, pas asaj që sot bëri Kisha Ortodokse Serbe në Kosovë

para një jave - Bota Sot

Gjatë ditës së sotme, Kisha Ortodokse Serbe ka mbajtur një liturgji fetare në kishën e kontestuar që ndodhet në oborrin e Kampusit Universitar të Prishtinës. Serbët janë rikthyer në kishën e papërfunduar...

Hoxhaj: Liturgjia serbe sot në Prishtinë u bë me dijeninë e qeverisë së Kosovës

para një jave - Indeks online

Kryetari i PDK-së, Enver Hoxhaj ka reaguar ndaj liturgjisë së mbajtur sot në qendër të Prishtinës duke e konsideruar të papranueshme dhe shoviniste. Ai e ka akuzuar qeverinë e Kosovës se ka dhënë leje...

Liturgjia në Kishën Ortodokse, hesht Zyra e Kryeministrit dhe MPJ-ja

para një jave - ATV Live

Në kishën ortodokse në kampusin e Universitetit të Prishtinës është mbajtur një liturgji fetare. Kjo liturgji e mbajtur herët në mëngjes nuk u pengua nga askush. Para përfundimit të ceremonisë, Peshkopi...

Mbahet liturgji në kishën serbe në kampusin e UP, reagon Organizata Demokracia Studentore

para një jave - Bota Sot

Mediat serbe sot raportuan se Kisha Ortodokse Serbe ka mbajtur liturgji fetare në kishën në oborrin e Kampusit Universitar të Prishtinës. Kjo është hera e parë që mbahet liturgji në këtë kishë pas luftës,...

Për herë të parë pas luftës, serbët kryejnë ritet fetare në kishën në mes të Prishtinës (VIDEO)

para një jave - Lajm

Me anë të rrjeteve sociale, vetë organizatorët kanë njoftuar në lidhje me mbajtjen e këtij organizimi, duke thënë se ‘kjo ndodhi për herë të parë që nga viti 1998’. “Liturgjia e Shenjtë e Hierarkut u shërbye...

Klerikë ortodoksë serbë, organizuan liturgji në kishën ortodokse në oborr të UP-së në Prishtinë

para një jave - Kallxo

Klerikë të Kishës Ortodokse Serbe kanë mbajtur liturgji fetare të enjten në objektin e papërfunduar të kishës e cila ndodhet në oborrin e Kampusit Universitar të Prishtinës. Nëpërmes një njoftimi të bërë...

Klerik Ortodoks Serb, organizuan liturgji në kishën ortodokse në oborr të UP-së në Prishtinë

para një jave - Kallxo

Klerik të Kishës Ortodokse Serbe kanë mbajtur liturgji fetare të enjten në objektin e papërfunduar të kishës e cila ndodhet në oborrin e Kampusit Universitar të Prishtinës. Nëpërmes një njoftimi të bërë...

Haradinaj: Liturgjia në kishën e idesë millosheviqiane është shkelje e dinjitetit të Kosovës

para një jave - Gazeta Express

Kandidati për kryetar të Prishtinës nga radhët e AAK-së, Daut Haradinaj ka reaguar pas liturgjisë që është mbajtur sot në Kishën Orotodokse që gjendet në kampusin e Prishtinës, raporton Gazeta Express....

Liturgjia në Kishën brenda kampusit të UP-së, hesht Zyra e Kurtit, hesht MPJ-ja

para një jave - Ekonomia Online

Qeveria e Kosovës s’ka kthyer përgjigje në pyetjen e Gazetës Express, se a ka pasur dijeni për mbajtjen e liturgjisë fetare sot në Kishën e braktisur brenda kampusit të UP-së, themelet e së cilës i kishte...

Për herë të parë pas luftës, në kishën ortodokse në Prishtinë mbahet liturgji

para një jave - RTV 21

Kisha Ortodokse Serbe ka mbajtur liturgji fetare të enjten në kishën e papërfunduar në oborrin e Kampusit Universitar të Prishtinës. Kjo është hera e parë që mbahet liturgji në këtë kishë pas luftës. Sipas...

Tahiri për liturgjinë e serbëve: Dhuratë e Kurtit për t’ia ndrequr disponimin Vuçiqit

para një jave - Lajmi.net

Tahiri me anë të një postimi në Facebook, ka thënë se qeveria e Kurtit “ia paska gjetur çelësin asaj”, shkruan lajmi.net. Madje sipas tij, liturgjia e sotme atje është një “dhuratë” nga Kurti për t’ia...

Abelard Tahiri, PDK: Qeveria Kurti ia gjeti çelësin “Kishës së Millosheviqit” si dhuratë për Vuçiqin

para një jave - Infokusi

Shefi i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës, Abelard Tahiri ka ka reaguar pas liturgjisë së Kishës Ortodokse Serbe të mbajtur sot në kampusin e Universitetit të Prishtinës.

Policia del afër Kishës në oborrin e UP-së ku më parë u mbajt liturgjia

para një jave - Gazeta Express

Policia e Kosovës ka dalë në Kishën e braktisur që gjendet në kampusin e UP-së, e ku sot është bërë e ditur se peshkopi Teodosije i Dioçezës së Rashkës dhe Prizrenit ka mbajtur liturgji, raporton Gazeta...

Haradinaj: Liturgjia në kishën e kontestuar ortodokse në UP, shkelje e dinjitetit të Republikës sonë

para një jave - Zeri

Kandidati i AAK-së për kryetar të Prishtinës, Daut Haradinaj, ka reaguar pasi sot është mbajtur një liturgji nga Kisha Ortodokse Serbe (KOS) në objektin e ndodhur në oborrin e Universitetit të Prishtinës,...

Haradinaj thotë se sot u shkel dinjiteti i qytetarëve të Kosovës, kërkon nga Qeveria të reagoj menjëherë

para një jave - Indeks online

Kisha Ortodokse Serbe ka mbajtur liturgji fetare të enjten në kishën e papërfunduar në oborrin e Kampusit Universitar të Prishtinës. Por, i mënjëhershëm ka qenë reagimi i Daut Haradinajt nga Aleanca për...

Qeveria heshtë pas mbajtjes së liturgjisë në kishe ortodokse në oborrin e UP-së

para një jave - Infokusi

Klerikë fetarë serbë kanë mbajtur liturgji në këtë kishë, shkruan Gazeta Infokus. Të mbledhur përkrah njëri-tjetrit ata pa asnjë problem kanë zhvilluar ceremoni fetare. Madje për sigurinë e tyre u përkujdes...

Reagon ashpër Daut Haradinaj: Liturgjia e mbajtur në kishën e oborrit të UP-së, shkelje e rëndë e dinjitetit të Kosovës

para një jave - GazetaBlic

Kandiati për kryetar të Prishtinës nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës  Daut Haradinaj ka reaguar pasi në Kishën Ortodoske në oborrin e Universitetit të Prishtinës për herë të parë është mbajtur...

Lajmi i fundit: Policia del afër Kishës në oborrin e UP-së ku më parë u mbajt liturgjia

para një jave - OraInfo

Policia del afër Kishës në oborrin e UP-së ku më parë u mbajt liturgjia. Policia e Kosovës ka dalë në Kishën e braktisur që gjendet në kampusin e UP-së, e ku sot është bërë e ditur se peshkopi Teodosije...

Hesht qeveria Kurti: Pamje kur Arkani merrte pjesë në gurthemelin e Kishës ku sot u mbajt liturgjia

para një jave - Lajmi.net

E çështja e Kishës Ortodokse Serbe në Kampusin e UP-së për dikë që ka përjetuar periudhën e para-luftës ngjallë frikë, e emocione aspak të këndshme, shkruan lajmi.net. Ishte 5 dhjetori i vitit 1992 kur...

U mbajt liturgjia nga serbët në Kishën në oborrin e UP-së, Policia e Kosovës del në vendin e ngjarjes

para një jave - Bota Sot

Policia e Kosovës ka dalë në Kishën e braktisur që gjendet në kampusin e UP-së, e ku sot është bërë e ditur se peshkopi Teodosije i Dioçezës së Rashkës dhe Prizrenit ka mbajtur liturgji. Në disa pamje...

Në prag të takimit Kurti-Vuçiq, pas 23 vitesh, në mes të Prishtinës, mbahet liturgji në Kishën brenda oborrit të UP-së

para një jave - Gazeta Express

Peshkopi Teodosije i Dioçezës së Rashkës dhe Prizrenit ka mbajtur liturgji në Kishën e braktisur në oborrin e UP-së për herë të parë prej vitit 1998. Për festën që mbahet në ditën e 40 pas krishtlindjeve...

Për herë të parë pas luftës, në kishën e papërfunduar ortodokse në Prishtinë mbahet liturgji

para një jave - Koha.net

Kisha Ortodokse Serbe ka mbajtur liturgji fetare të enjten në kishën e papërfunduar në oborrin e Kampusit Universitar të Prishtinës. Kjo është hera e parë që mbahet liturgji në këtë kishë pas luftës. Sipas...

Teodosije në Kishën e Arkanit, reagon Daut Haradinaj: Sot u shkel dinjiteti i Republikës sonë

para një jave - Lajmi.net

Ai përmes një postimi në Facebook, ka thënë se i respekton liritë fetare por liturgjia e mbajtur sot në një kishe të ndërtuar mbi idetë fashiste, është shkelje e dinjitetit të Kosovës. “Me...

Për të parë pas luftës, serbët kryejnë ritet fetare në kishën në mes të Prishtinës (VIDEO)

para një jave - Klan Kosova

Sot është mbajtur një liturgji në kishën e ashtuquajtur të “Krishtit Shpëtimtar” e cila ndodhet brenda kampusit të Universitetit të Prishtinës në kryeqytet, objekt ky i kontestuar tash e sa kohë. Me anë...

KMDLNJ e quan provokim politik mbajtjen e liturgjisë së Kishës Ortodokse Serbe

para një jave - Lajmi.net

Mediat serbe sot raportuan se Kisha Ortodokse Serbe ka mbajtur liturgji fetare në kishën në oborrin e Kampusit Universitar të Prishtinës, për herë të parë që pas përfundimit të luftës. Në reagimin e saj,...

Për herë të parë pas luftës, serbët kryejnë ritet fetare në kishën në mes të Prishtinës

para një jave - Indeks online

Kisha Ortodokse Serbe ka mbajtur liturgji fetare të enjten në kishën e papërfunduar në oborrin e Kampusit Universitar të Prishtinës. Kjo është hera e parë që mbahet liturgji në këtë kishë pas luftës. Sipas...

Rron Gjinovci i reagon qeverisë pas meshës në Kishën Ortodokse Serbe

para një jave - Infokusi

Aktivisti i Rron Gjinovci ka reaguar pas mbajtjes së një liturgjie fetare në Kishën e braktisur në oborrin e UP-së për herë të parë prej vitit 1998. Ai ka thënë që qeveria duhet ta bëjë një shpjegim të...

KMDLNJ reagon për mbajtjen e liturgjisë në Kishën Ortodokse në Prishtinë

para një jave - Infokusi

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të njeriut ka reaguar për mbajtjen e liturgjinës në Kishën Ortodokse në Prishtinë. Nga KMDLNJ kanë thënë se ky është provokim politik i kishës ortodokse...

Hoxhaj: Liturgjia e Kishës Ortodokse u bë me lejen dhe dijeninë e plotë të qeverisë së Kosovës

para një jave - Lajmi.net

Hoxhaj përmes një postimi në rrjetin social “Facebook” ka thënë se liturgjia e Kishës Ortodokse Serbe në qendër të Prishtinës u bë sot me lejen dhe dijeninë e plotë të qeverisë së Kosovës. Po ashtu, ka...

Pas 23 vitesh, në mes të Prishtinës, mbahet liturgji në Kishën brenda oborrit të UP-së

para një jave - OraInfo

Në prag të takimit Kurti-Vuçiq, pas 23 vitesh, në mes të Prishtinës, mbahet liturgji në Kishën brenda oborrit të UP-së. Peshkopi Teodosije i Dioçezës së Rashkës dhe Prizrenit ka mbajtur liturgji në Kishën...

Për herë të parë pas luftës, serbët kryejnë ritet fetare në kishën në mes të Prishtinës

para një jave - Indeks online

Kisha Ortodokse Serbe ka mbajtur liturgji fetare të enjten në kishën e papërfunduar në oborrin e Kampusit Universitar të Prishtinës. Kjo është hera e parë që mbahet liturgji në këtë kishë pas luftës. Sipas...

Për të parë pas luftës, serbët kryejnë ritet fetare në mes të Prishtinës

para një jave - ABC News

Për herë të parë pas 23 vitesh mbahet në mes të Prishtinës liturgji në Kishën brenda oborrit të UP-së. Peshkopi Teodosije i Dioçezës së Rashkës dhe Prizrenit ka mbajtur liturgji në Kishën e braktisur në...

Për herë të parë pas luftës, mbahet liturgji në kishën ortodokse brenda oborrit të UP-së

para një jave - Insajderi

Peshkopi Teodosije i Dioçezës së Rashkës dhe Prizrenit ka mbajtur liturgji fetare të enjten në kishën e papërfunduar në oborrin e Kampusit Universitar të Prishtinës, njofton Insajderi. Kjo është hera e...

Reagon Enver Hoxhaj pas mbajtjes së liturgjisë në Kishën Ortodokse në oborrin e UP-së

para një jave - Infokusi

Klerikë fetar serbë kanë mbajtur këtë të enjte ceremoni fetare në Kishën Ortodokse e cila gjendet në kampusin e Universitetit të Prishtinës. E rreth kësaj, ka reaguar dhe i pari i PDK-së, Enver Hoxhaj...

Hera e parë pas luftës: Në kishën ortodokse në oborr të UP-së që e kishte përuruar krimineli Arkan, mbahet liturgji

para një jave - Indeks online

Kisha Ortodokse Serbe ka mbajtur liturgji fetare të enjten në kishën e papërfunduar në oborrin e Kampusit Universitar të Prishtinës. Kjo është hera e parë që mbahet liturgji në këtë kishë pas luftës. Sipas...

Hera e parë pas luftës: Në kishën ortodokse në oborr të UP-së që e kishte përuruar krimineli Arkan, mbahet liturgji

para një jave - GazetaBlic

Kisha Ortodokse Serbe ka mbajtur liturgji fetare të enjten në kishën e papërfunduar në oborrin e Kampusit Universitar të Prishtinës. Kjo është hera e parë që mbahet liturgji në këtë kishë pas luftës. Sipas...

Abelard Tahiri: Qeveria Kurti ia paska gjetur çelësin “Kishës”, si “dhuratë” për Vuçiqin para takimit

para një jave - Bota Press

Pas mbajtjes së liturgjisë në Kishën Ortodokse që është në oborrin e UP-së, nga Peshkopi Teodosije i Dioçezës së Rashkës dhe Prizrenit, ka reaguar edhe shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së, Abelard Tahiri....

A janë “gjallë” Qeveria Kurti e VV-ja? Ata heshtin para liturgjisë serbe mbajtur në kishën kur dikur merrte pjesë Arkani (Video)

para një jave - Bota Press

Botapress, 10 Qershor – Sot në Kishën Ortodokse Serbe në Kampusin e Universitetit të Prishtinës, për herë të parë që nga viti 1998 u mbajt një meshë e cila u udhëhoq nga peshkopi Teodosje. Kjo nxiti reagime...

Tahiri i PDK’së: Kurti ia paska gjetur Kishës çelësin, ai qenka kujdesur t’i bëjë ‘dhuratë’ Vuicit para takimit

para një jave - Gazeta Metro

Deputeti i PDK’së, Abelard Tahiri, ka reaguar në lidhje me hapjen e Kishës Ortodokse Serbe që gjendet në Prishtinë, e në të cilin sot u mbajt një liturgji, shkruan Gazeta Metro. Tahiri, përmes një shkrimi...

Tahiri: Qeveria Kurti ia gjeti çelësin “Kishës së Millosheviqit” si dhuratë për Vuçiqin

para një jave - Ekonomia Online

Shefi i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës, Abelard Tahiri ka ka reaguar pas liturgjisë së Kishës Ortodokse Serbe të mbajtur sot në kampusin e Universitetit të Prishtinës. Ai ka vlerësuar...

Tahiri: Qeveria Kurti ia paska gjetur Kishës çelësin, qenka kujdesur t’i bëjë ‘dhuratë’ Vuçiqit para takimit

para një jave - Periskopi

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Abelard Tahiri ka thënë se qeveria Kurti ia ka gjetur çelësin Kishës Ortodokse Serbe në Prishtinë. Ai tha se Kurti ende pa arritur në takimin me Vuçiqin, ua ka...

Tahiri: Qeveria Kurti ia paska gjetur çelësin kishës serbe në oborrin e UP-së

para një jave - Epoka e Re

Shefi i grupit parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Abelard Tahiri, ka reaguar pas mbajtjes së meshës në kishën ortodokse, e cila gjendet në oborrin e Universitetit të Prishtinës. Duke...

Tahiri: Qeveria Kurti ia gjeti çelësin “Kishës së Millosheviqit” si dhuratë për Vuçiqin

para një jave - ATV Live

Edhe deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Abelard Tahiri ka reaguar pas mbajtjes së liturgjisë së sotme në kishën e krishterë ortodokse serbe në Prishtinë. Ai për këtë ka akuzuar Qeverinë duke thënë...

Teodosije në Kishën e Arkanit, reagon Daut Haradinaj: Sot u shkel dinjiteti i Republikës

para një jave - Infokusi

Daut Haradinaj nga Aleancea për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), ka reaguar ashpër ndaj liturgjisë ortodokse serbe të mbajtur gjatë ditës së sotme në Kishën që ndodhet në kampusin e Universitetin...

Rron Gjinovci i reagon qeverisë pas meshës në kishën ortodokse serbe

para një jave - Epoka e Re

Rron Gjinovci i reagon qeverisë pas meshës në kishën ortodokse serbe Aktivisti i Rron Gjinovci ka reaguar pas mbajtjes së një liturgjie fetare në kishën e braktisur në oborrin e UP-së për herë të parë...

Hoxhaj: Liturgjia e Kishës Ortodokse u bë me lejen dhe dijeninë e plotë të qeverisë së Kosovës

para një jave - Periskopi

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të PDK-së, Enver Hoxhaj, ka reaguar pas liturgjisë që është mbajtur sot në Kishën Ortodokse që gjendet në kampusin e Prishtinës. Hoxhaj përmes një postimi në rrjetin social...

Hoxhaj për liturgjinë në kishën serbe në Prishtinë: U kërcënua karakteri i shtetit

para një jave - KosovaPress

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të PDK-së, Enver Hoxhaj, ka reaguar ndaj mbajtjes së liturgjisë në kishën ortodokse në Prishtinë, duke e quajtur si liturgji politike e cila për qëllim ka vetëm shtrembërimin...

KMDLNJ e quan provokim politik mbajtjen e liturgjisë së Kishës Ortodokse Serbe

para një jave - KosovaPress

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut (KMDLNJ) ka reaguar ashpër ndaj mbajtjes së liturgjisë fetare në oborrin e Kampusit Universitar të Prishtinës nga Kisha Ortodokse Serbe, duke...

KMDLNj për liturgjinë e popave të Serbisë: Është provokim politik

para një jave - Epoka e Re

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut ka reaguar për mbajtjen e liturgjisë në Kishën Ortodokse Politike, e cila është ndërtuar në kampusin universitar të universitetit “Hasan Prishtina”...

Hoxhaj: Liturgjia serbe sot në Prishtinë u bë me dijeninë e Qeverisë së Kosovës

para një jave - Epoka e Re

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj ka reaguar ndaj liturgjisë së mbajtur sot në qendër të Prishtinës duke e konsideruar të papranueshme dhe shoviniste . Hoxhaj ka thënë se liturgjia...

Policia del afër Kishës në oborrin e UP-së ku më parë u mbajt liturgjia

para një jave - Infokusi

Policia e Kosovës ka dalë në Kishën e braktisur që gjendet në kampusin e UP-së, e ku sot është bërë e ditur se peshkopi Teodosije i Dioçezës së Rashkës dhe Prizrenit ka mbajtur liturgji. T7 ka dalë në...

Hoxhaj: Liturgjia serbe sot në Prishtinë u bë me dijeninë e Qeveris

para një jave - ATV Live

Kryetari i PDK-së, Enver Hoxhaj ka reaguar ndaj liturgjisë së mbajtur sot në qendër të Prishtinës duke e konsideruar të papranueshme dhe shoviniste. Ai e ka akuzuar qeverinë e Kosovës se ka dhënë leje...

KMDLNJ reagon për mbajtjen e liturgjisë në Kishën Ortodokse në Prishtinë

para një jave - Periskopi

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të njeriut ka reaguar për mbajtjen e liturgjinës në Kishën Ortodokse në Prishtinë. Nga KMDLNJ kanë thënë se ky është provokim politik i kishës ortodokse...

Rron Gjinovci i ashpër me Qeverinë Kurti: Shpjegoni se pse e lejuat meshën, nëse mundeni

para një jave - Bota Press

Aktivisti i shoqërisë civile, Rron Gjinovci, është treguar i ashpër me Qeverinë Kurti, në lidhje me meshën e mbajtur sot në kishën ortodokse në oborrin e Universitetit të Prishtinës, shkruan Gazeta Botapress....

Rron Gjinovci i ashpër me Qeverinë Kurti: Shpjegoni se pse e lejuat meshën, nëse mundeni

para një jave - Gazeta Metro

Aktivisti i shoqërisë civile, Rron Gjinovci, është treguar i ashpër me Qeverinë Kurti, në lidhje me meshën e mbajtur sot në kishën ortodokse në oborrin e Universitetit të Prishtinës, shkruan Gazeta Metro....

Hoxhaj: Liturgjia serbe sot në Prishtinë u bë me dijeninë e qeverisë së Kosovës

para një jave - Gazeta Metro

Kryetari i PDK-së, Enver Hoxhaj ka reaguar ndaj liturgjisë së mbajtur sot në qendër të Prishtinës duke e konsideruar të papranueshme dhe shoviniste. Ai e ka akuzuar qeverinë e Kosovës se ka dhënë leje...

KMDLNj: Provokim politik mbajtja e Liturgjisë në kishën ortodokse

para një jave - Ekonomia Online

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave e të Lirive të Njeriut thotë se mbajtja e Liturgjisë në Kishën Ortodokse e ndërtuar në hapësirën e UP, “Hasan Prishtina” në Prishtinë, është provokim nga serbët. Reagimi...

Hoxhaj: Liturgjia serbe sot në Prishtinë u bë me dijeninë e Qeverisë

para një jave - Ekonomia Online

Kryetari i PDK-së, Enver Hoxhaj ka reaguar ndaj liturgjisë së mbajtur sot në qendër të Prishtinës duke e konsideruar të papranueshme dhe shoviniste. Ai e ka akuzuar qeverinë e Kosovës se ka dhënë leje...

Daut Haradinaj: Shkelje e dinjitetit të Republikës sonë e mbi të gjitha ofendim ndaj qytetarëve tanë

para një jave - Revista Kosovarja

Kandidati për kryetar të Prishtinës nga radhët e AAK-së, Daut Haradinaj ka reaguar pas liturgjisë që është mbajtur sot në Kishën Orotodokse që gjendet në kampusin e Prishtinës. Në një shkrim në Facebook,...

Ragon Haradinaj pas liturgjia në kishën e oborrit të UP-së: Është shkelje e dinjitetit të Republikës sonë

para një jave - ATV Live

Kandidati për kryetar të komunës së Prishtinës, Daut Haradinaj, ka reaguar pas mbajtjes së liturgjisë së sotme në kishën e krishterë ortodokse serbe në Prishtinë. Ai përmes një postimi në facebook tha...

Mbahet liturgji në kishën serbe në kampusin e UP

para një jave - KosovaPress

Mediat serbe sot raportuan se Kisha Ortodokse Serbe ka mbajtur liturgji fetare në kishën në oborrin e Kampusit Universitar të Prishtinës. Kjo është hera e parë që mbahet liturgji në këtë kishë pas luftës,...

Për herë të parë pas luftës, serbët kryejnë ritet fetare në kishën në mes të Prishtinës

para një jave - Lajmi.net

Me anë të rrjeteve sociale, vetë organizatorët kanë njoftuar në lidhje me mbajtjen e këtij organizimi, duke thënë se ‘kjo ndodhi për herë të parë që nga viti 1998’. “Liturgjia e Shenjtë e Hierarkut u shërbye...

Hera e parë pas luftës: Në kishën ortodokse në oborr të UP-së që e kishte përuruar krimineli Arkan, mbahet liturgji

para një jave - Infokusi

Kisha Ortodokse Serbe ka mbajtur liturgji fetare të enjten në kishën e papërfunduar në oborrin e Kampusit Universitar të Prishtinës. Kjo është hera e parë që mbahet liturgji në këtë kishë pas luftës. Sipas...

Haradinaj: Liturgjia në kishën e oborrit të UP-së është ofendim ndaj qytetarëve tanë, të reagojë Qeveria

para një jave - Ekonomia Online

Kandidati për kryetar të komunës së Prishtinës, Daut Haradinaj, ka reaguar pas mbajtjes së liturgjisë së sotme në kishën e krishterë ortodokse serbe në Prishtinë, duke thënë se është ofendim ndaj qytetarëve...

Edhe kjo ndodhi: Popat e Serbisë për herë të parë e bëjnë këtë në pronën e Universitetit të Prishtinës

para një jave - Epoka e Re

Peshkopi Teodosije i Dioçezës së Rashkës dhe Prizrenit ka mbajtur liturgji në Kishën e braktisur në oborrin e UP-së për herë të parë prej vitit 1998. Për festën që mbahet në ditën e 40 pas krishtlindjeve...

Hera e parë pas luftës: Në kishën ortodokse në oborr të UP-së që e kishte përuruar krimineli Arkan, mbahet liturgji

para një jave - Fakti Ditor

Kisha Ortodokse Serbe ka mbajtur liturgji fetare të enjten në kishën e papërfunduar në oborrin e Kampusit Universitar të Prishtinës. Kjo është hera e parë që mbahet liturgji në këtë kishë pas luftës. Sipas...

Teodosije në Kishën e Arkanit, reagon Haradinaj: Sot u shkel dinjiteti i Republikës sonë, Qeveria dhe Komuna të reagojnë

para një jave - Bota Press

Kandidati për kryetar të Prishtinës nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Daut Haradinaj ka reaguar ashpër ndaj liturgjisë ortodokse serbe të mbajtur gjatë ditës së sotme...

Teodosije në Kishën e Arkanit, reagon Haradinaj: Sot u shkel dinjiteti i Republikës sonë, Qeveria dhe Komuna të reagojnë

para një jave - Gazeta Metro

Kandidati për kryetar të Prishtinës nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Daut Haradinaj ka reaguar ashpër ndaj liturgjisë ortodokse serbe të mbajtur gjatë ditës së sotme...

Haradinaj: Liturgjia në kishën e idesë millosheviqiane është shkelje e dinjitetit të Kosovës

para një jave - Informatat

Kandidati për kryetar të Prishtinës nga radhët e AAK-së, Daut Haradinaj ka reaguar pas liturgjisë që është mbajtur sot në Kishën Orotodokse që gjendet në kampusin e Prishtinës. Në një shkrim në Facebook,...

Liturgjia në kishën që gjendet në oborr të UP-së, Daut Haradinaj kërkon reagimin e Qeverisë dhe komunës

para një jave - Ekonomia Online

Kandidati për kryetar të Prishtinës nga radhët e AAK-së, Daut Haradinaj ka reaguar pas liturgjisë që është mbajtur sot në Kishën Orotodokse që gjendet në kampusin e Prishtinës. Në një shkrim në Facebook,...

Haradinaj reagon ashpër pas mbajtjes së liturgjisë në kishën serbe që gjendet në oborrin e UP-së

para një jave - Epoka e Re

Kandidati për kryetar të Prishtinës nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Daut Haradinaj, ka kërkuar nga Qeveria dhe Komuna e Prishtinës që të reagojnë menjëherë ndaj liturgjisë ortodokse...

Në vigjilje të takimit, Kurti-Vuçiq, u mbajt një liturgji në Kishën e braktisur serb në pronën e Universitetit të Prishtinës

para një jave - Radio Kosova e Lire

Për herë të parë që nga viti 1998, kur Serbia kishte filluar luftën e armatosur kundër shqiptarëve në Kosovë, sot pas 24 vitesh në Kishën e braktisur serbe, të ndërtuar dhunshëm nga regjimi i Milosheviqit,...

Pas 23 vitesh, në Prishtinë mbahet liturgji në Kishën brenda oborrit të UP-së

para një jave - Informatat

Peshkopi Teodosije i Dioçezës së Rashkës dhe Prizrenit ka mbajtur liturgji në Kishën e braktisur në oborrin e UP-së për herë të parë prej vitit 1998. Për festën që mbahet në ditën e 40 pas krishtlindjeve...

Policia del afër Kishës në oborrin e UP-së ku u mbajt liturgjia

para një jave - ATV Live

Policia e Kosovës ka dalë në Kishën e braktisur që gjendet në kampusin e UP-së, e ku sot është bërë e ditur se peshkopi Teodosije i Dioçezës së Rashkës dhe Prizrenit ka mbajtur liturgji. Pas përfundimit...

Prishtinë, 10 qershor 2021: Pamje nga momenti i mbajtjes së Liturgjisë në Kishën e Arkanit në Prishtinë

para një jave - Periskopi

Sot është mbajtur një liturgji në kishën e ashtuquajtur të “Krishtit Shpëtimtar” e cila ndodhet brenda kampusit të Universitetit të Prishtinës në kryeqytet, objekt ky i kontestuar tash e sa kohë. Me anë...

Hera e parë pas luftës: Në kishën ortodokse në oborr të UP-së që e kishte përuruar krimineli Arkan, mbahet liturgji

para një jave - Bota Press

Kisha Ortodokse Serbe ka mbajtur liturgji fetare të enjten në kishën e papërfunduar në oborrin e Kampusit Universitar të Prishtinës. Kjo është hera e parë që mbahet liturgji në këtë kishë pas luftës. Sipas...

Mbahet liturgji në kishën brenda oborrit të UP-së

para një jave - Epoka e Re

Peshkopi Teodosije i Dioçezës së Rashkës dhe Prizrenit ka mbajtur liturgji në Kishën e braktisur në oborrin e UP-së për herë të parë prej vitit 1998. Për festën që mbahet në ditën e 40 pas krishtlindjeve...

Për herë të parë pas 23 vitesh, serbët kryejnë ritet fetare në kishën që ndodhet në oborrin e UP’së

para një jave - Gazeta Metro

Sot është mbajtur një liturgji në kishën e ashtuquajtur të “Krishtit Shpëtimtar” e cila ndodhet brenda kampusit të Universitetit të Prishtinës në kryeqytet, objekt ky i kontestuar tash e sa kohë. Me anë...

Hera e parë pas luftës: Në kishën ortodokse në oborr të UP-së që e kishte përuruar krimineli Arkan, mbahet liturgji

para një jave - Ekonomia Online

Kisha Ortodokse serbe ka mbajtur liturgji fetare të enjten në kishën e papërfunduar në oborrin e Kampusit Universitar të Prishtinës. Kjo është hera e parë që mbahet liturgji në këtë kishë pas luftës. Sipas...

Dalin fotot dhe video: Liturgjia fetare e serbëve në kishën e kontestuar në oborr të UP-së

para një jave - Periskopi

Sot është mbajtur një liturgji në kishën e ashtuquajtur të “Krishtit Shpëtimtar” e cila ndodhet brenda kampusit të Universitetit të Prishtinës në kryeqytet, objekt ky i kontestuar tash e sa kohë. Me anë...

Në vigjilje të “Ditës së Çlirimit” mbahet liturgji në kishën ortodokse në oborrin e UP-së

para një jave - ATV Live

Kisha Ortodokse Serbe, në vigjilje të ditës së çlirimit mbajti sot liturgji fetare në kishën e papërfunduar në oborrin e Kampusit Universitet të Prishtinës . Sipas mediave serbe për herët të fundit liturgji...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK