Brazilianët protestojnë kundër Bolsonaros, thonë se nuk e menaxhoi si duhet pandeminë

para një muaji - Klan Kosova

Mijëra persona kanë dalë në rrugët e Brazilit të shtunën për të protestuar kundër presidentit, Jair Bolsonaro, pasi sipas tyre nuk e ka menaxhuar situatën me COVID-19 si dhe nuk ka siguruar vaksina kundër...

Brazilianët protestojnë kundër Bolsonaros, thonë se nuk e menaxhoi si duhet pandeminë

para një muaji - Bota Sot

Mijëra persona kanë dalë në rrugët e Brazilit të shtunën për të protestuar kundër presidentit, Jair Bolsonaro, pasi sipas tyre nuk e ka menaxhuar situatën me COVID-19 si dhe nuk ka siguruar vaksina kundër...

Brazil, më shumë se gjysmë milioni vdekje nga COVID-19

para një muaji - Albeu

Brazili ka kaluar pragun e gjysmë milioni vdekjeve të shkaktuar nga Covid-19. Raportet e shtypit lokal, bazuar në të dhënat nga departamentet e shëndetit shtetëror, thonë se Brazili tani ka 500,022 viktima....

Rreth 500 mijë viktima nga COVID-19 në Brazil

para një muaji - Bota Sot

Numri i të vdekurve në Brazil nga COVID-19 pritet të kalojë 500 mijë këtë të shtunë. Ekspertët po paralajmërojnë se shpërthimi i dytë më vdekjeprurës në botë mund të përkeqësohet për shkak të vaksinimeve...

Pasojat e mohimit të virusit

para një muaji - Koha.net

Teksa Brazili po shkon drejt numrit prej 500 mijë viktimave nga COVID-19 – shteti i dyti me më së shumti të vdekur në botë – shkenca është duke u gjykuar, teksa e vërteta është shumë larg prej pranimit....

Rreth 500 mijë viktima nga COVID-19 në Brazil

para një muaji - Ekonomia Online

Numri i të vdekurve në Brazil nga COVID-19 pritet të kalojë 500 mijë këtë të shtunë teksa ekspertët po paralajmërojnë se shpërthimi i dytë më vdekjeprurës në botë mund të përkeqësohet për shkak të vaksinimeve...

Rreth 500 mijë viktima nga COVID-19 në Brazil

para një muaji - Arbresh

Numri i të vdekurve në Brazil nga COVID-19 pritet të kalojë 500 mijë këtë të shtunë teksa ekspertët po paralajmërojnë se shpërthimi i dytë më vdekjeprurës në botë mund të përkeqësohet për shkak të vaksinimeve...

Mbi 4 milionë vdekje nga Covid-19 në botë

para një muaji - Gazeta Express

Numri i vdekjeve të shkaktuara nga koronavirusi në të gjithë botën kaloi shifrën e zymtë të 4 milionëve të premten, sipas përllogaritjeve të bëra nga agjencia Reuters, ndërsa shumë vende përpiqen ende...

Mbi 4 milionë vdekje nga Covid-19 në botë

para një muaji - GazetaBlic

Numri i vdekjeve të shkaktuara nga koronavirusi në të gjithë botën kaloi shifrën e zymtë të 4 milionëve të premten, sipas përllogaritjeve të bëra nga agjencia Reuters, ndërsa shumë vende përpiqen ende...

Mbi 4 milionë vdekje nga Covid-19 në botë

para një muaji - Tetova Sot

Numri i vdekjeve të shkaktuara nga koronavirusi në të gjithë botën kaloi shifrën e zymtë të 4 milionëve të premten, sipas përllogaritjeve të bëra nga agjencia Reuters, ndërsa shumë vende përpiqen ende...

Mbi 4 milionë vdekje nga Covid-19 në botë

para një muaji - Tetova Sot

Numri i vdekjeve të shkaktuara nga koronavirusi në të gjithë botën kaloi shifrën e zymtë të 4 milionëve të premten, sipas përllogaritjeve të bëra nga agjencia Reuters, ndërsa shumë vende përpiqen ende...

Mbi 4 milionë vdekje nga Covid-19 në botë

para një muaji - Infokusi

Numri i vdekjeve të shkaktuara nga koronavirusi në të gjithë botën kaloi shifrën e zymtë të 4 milionëve të premten, sipas përllogaritjeve të bëra nga agjencia Reuters, ndërsa shumë vende përpiqen ende...

Mbi 4 milionë vdekje nga Covid-19 në botë

para një muaji - Gazeta Metro

Numri i vdekjeve të shkaktuara nga koronavirusi në të gjithë botën kaloi shifrën e zymtë të 4 milionëve të premten, sipas përllogaritjeve të bëra nga agjencia Reuters, ndërsa shumë vende përpiqen ende...

Shkon mbi 4 milion numri i viktimave nga koronavirusi në botë

para një muaji - Albeu

Numri i vdekjeve të shkaktuara nga koronavirusi në të gjithë botën kaloi shifrën e zymtë të 4 milionëve të premten, sipas përllogaritjeve të bëra nga agjencia Reuters, ndërsa shumë vende përpiqen ende...

Shqipëri, vazhdon të rritet numri i të shëruarve nga COVID-19

para një muaji - Shenja

Gjatë 24 orëve të fundit, Shqipëria ka regjistruar 3 raste të tjera me koronavirusin e ri (COVID-19), ndërkohë, asnjë person nuk ka ndërruar jetë, transmeton Anadolu Agency (AA). Sipas të dhënave zyrtare...

Covid u merr jetën 4 milion njerëzve në botë

para një muaji - Klan

Covid u merr jetën 4 milion njerëzve në botë Numrin më të lartë të fataliteteve e ka raportuar SHBA, Brazili dhe India 4 milion njerëz kane humbur jetën nga Covid-19 në të gjithë botën. Shtetet me të prekura...

Mbi 4 milionë vdekje nga Kovid-19 në botë

para një muaji - Portalb

Numri i vdekjeve të shkaktuara nga koronavirusi në të gjithë botën kaloi shifrën e zymtë të 4 milionëve të premten, sipas përllogaritjeve të bëra nga agjencia Reuters, ndërsa shumë vende përpiqen ende...

Mbi katër milionë të vdekur nga CoViD-19

para një muaji - Alsat-M

Mbi katër milionë të vdekur janë regjistruar në tërë botë nga CoViD-19. Dy milionë të vdekur janë regjistruar për një vit, ndërsa dy milionë të tjerë kanë humbur jetën për një periudhë kohore prej 166...

Mbi katër milionë të vdekur nga CoViD-19

para një muaji - Bota Sot

Mbi katër milionë të vdekur janë regjistruar në tërë botë nga CoViD-19. Dy milionë të vdekur janë regjistruar për një vit, ndërsa dy milionë të tjerë kanë humbur jetën për një periudhë kohore prej 166...

Mbi 4 milion viktima janë regjistruar globalisht që nga fillimi i pandemisë

para një muaji - RTK

Mbi 4 milion viktima janë shënuar globalisht që nga fillimi i pandemisë, ndërsa vazhdon “lufta” për shpërndarjen e vaksinave. Megjithëse rastet e SARS-CoV-2 dhe viktimat për shkak të COVID-19 kanë pësuar...

Vdekjet nga Covid në botë kalojë 4 milionë / Një shifër e errët e Pandemisë. Amerika Latine, vatra e re

para një muaji - Scan TV

Vdekjet nga koronavirusi në botë kanë kaluar 4 milionë ditën e Premte, ndërkohë që shumë vende po hasin vështirësi për të blerë mjaftueshëm vaksina për të injektuar popullsitë. Ndërkohë që numri i ri i...

Mbi katër milionë vdekje nga COVID-19 në botë

para një muaji - Telegrafi

Numri i vdekjeve të shkaktuara nga coronavirusi në të gjithë botën kaloi shifrën e zymtë të 4 milionëve të premten, sipas përllogaritjeve të bëra nga agjencia Reuters, ndërsa shumë vende përpiqen ende...

Mbi 4 milionë vdekje nga Covid në botë

para një muaji - Klan

Mbi 4 milionë vdekje nga Covid në botë Numri i vdekjeve të shkaktuara nga koronavirusi në të gjithë botën kaloi shifrën e zymtë të 4 milionëve të premten, sipas përllogaritjeve të bëra nga agjencia Reuters,...

Mbi 4 milion viktima janë regjistruar globalisht që nga fillimi i pandemisë

para një muaji - ABC News

Mbi 4 milion viktima janë shënuar globalisht që nga fillimi i pandemisë, ndërsa vazhdon “lufta” për shpërndarjen e vaksinave. Megjithëse rastet e SARS-CoV-2 dhe viktimat për shkak të COVID-19 kanë pësuar...

VOA: Mbi 4 milionë vdekje nga COVID-19 në botë

para një muaji - Ina

Numri i vdekjeve të shkaktuara nga koronavirusi në të gjithë botën kaloi shifrën e zymtë të 4 milionëve të premten, sipas përllogaritjeve të bëra nga agjencia Reuters, ndërsa shumë vende përpiqen ende...

Mbi katër milionë të vdekur në botë nga CoViD-19

para një muaji - Lajmi.net

Kjo është bërë e ditur në një analizë të publikuar nga Reuters, ku thuhet se top vendet me numrin më të lartë të vdekjeve gjatë pandemisë janë: Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Brazili, India dhe Meksiko,...

Mbi 4 milion vdekje nga COVID-19 në botë

para një muaji - Albeu

Numri i vdekjeve të shkaktuara nga koronavirusi në të gjithë botën kaloi shifrën e zymtë të 4 milionëve të premten, sipas përllogaritjeve të bëra nga agjencia Reuters, ndërsa shumë vende përpiqen ende...

Shifra tragjike! Shkon mbi 4 milionë numri i viktimave nga Covid-19 në mbarë botën

para një muaji - Top Channel

Vazhdon të rritet numri i viktimave të shkaktuara nga Covid-19, ndonëse prej kohësh ka nisur procesi i vaksinimit. Sipas llogaritjeve të bëra nga Reuters, sot numri i të vdekurve nga Covid-19 i ka kaluar...

Mbi 4 milionë vdekje nga COVID-19 në botë

para një muaji - KDPolitik

Numri i vdekjeve të shkaktuara nga koronavirusi në të gjithë botën kaloi shifrën e zymtë të 4 milionëve të premten, sipas përllogaritjeve të bëra nga agjencia Reuters, ndërsa shumë vende përpiqen ende...

Shkon mbi 4 milionë numri i viktimave nga Covid-19 në mbarë botën

para një muaji - Aktuale

Vazhdon të rritet numri i viktimave të shkaktuara nga Covid-19, ndonëse prej kohësh ka nisur procesi i vaksinimit. Sipas llogaritjeve të bëra nga Reuters, sot numri i të vdekurve nga Covid-19 i ka kaluar...

Mbi katër milionë vdekje nga COVID-19 në botë

para një muaji - Zeri

Numri i vdekjeve të shkaktuara nga koronavirusi në të gjithë botën kaloi shifrën e zymtë të 4 milionëve të premten, sipas përllogaritjeve të bëra nga agjencia Reuters, ndërsa shumë vende përpiqen ende...

Mbi 4 milionë viktima nga COVID-19 në botë, cilat vende kanë nivelin më të lartë të vdekjeve

para një muaji - BalkanWeb

Numri i vdekjeve të shkaktuara nga koronavirusi në të gjithë botën kaloi shifrën e zymtë të 4 milionëve të premten, sipas përllogaritjeve të bëra nga agjencia Reuters, ndërsa shumë vende përpiqen ende...

Mbi 4 milionë vdekje nga COVID-19 në botë

para një muaji - ABC News

Numri i vdekjeve të shkaktuara nga koronavirusi në të gjithë botën kaloi shifrën e zymtë të 4 milionëve të premten, sipas përllogaritjeve të bëra nga agjencia Reuters, ndërsa shumë vende përpiqen ende...

Mbi 4 milionë vdekje nga COVID-19 në botë

para një muaji - RTK

Numri i vdekjeve të shkaktuara nga koronavirusi në të gjithë botën kaloi shifrën e zymtë të 4 milionëve të premten, sipas përllogaritjeve të bëra nga agjencia Reuters, ndërsa shumë vende përpiqen ende...

Mbi 4 milionë vdekje nga COVID-19

para një muaji - Bota Sot

Numri i vdekjeve të shkaktuara nga koronavirusi në të gjithë botën kaloi shifrën e zymtë të 4 milionëve të premten, sipas përllogaritjeve të bëra nga agjencia Reuters, ndërsa shumë vende përpiqen ende...

Mbi 4 milionë vdekje nga COVID-19 në botë

para një muaji - Zëri i Amerikës

Numri i vdekjeve të shkaktuara nga koronavirusi në të gjithë botën kaloi shifrën e zymtë të 4 milionëve të premten, sipas përllogaritjeve të bëra nga agjencia Reuters, ndërsa shumë vende përpiqen ende...

Mbi katër milionë të vdekur në botë nga Covid-19

para një muaji - Arbresh

Mbi katër milionë të vdekur janë regjistruar në tërë botë nga CoViD-19. Dy milionë të vdekur janë regjistruar për një vit, ndërsa dy milionë të tjerë kanë humbur jetën për një periudhë kohore prej 166...

Mbi 4 milionë vdekje nga Covidi në botë

para një muaji - Epoka e Re

Numri i vdekjeve të shkaktuara nga koronavirusi në të gjithë botën kaloi shifrën e zymtë të 4 milionëve të premten, sipas përllogaritjeve të bëra nga agjencia Reuters, ndërsa shumë vende përpiqen ende...

Mbi katër milionë të vdekur nga CoViD-19

para një muaji - KosovaPress

Mbi katër milionë të vdekur janë regjistruar në tërë botë nga CoViD-19. Dy milionë të vdekur janë regjistruar për një vit, ndërsa dy milionë të tjerë kanë humbur jetën për një periudhë kohore prej 166...

Shkon mbi 4 milionë numri i viktimave nga Covid-19 në mbarë botën

para një muaji - Shenja

Vazhdon të rritet numri i viktimave të shkaktuara nga Covid-19, ndonëse prej kohësh ka nisur procesi i vaksinimit. Sipas llogaritjeve të bëra nga Reuters, sot numri i të vdekurve nga Covid-19 i ka kaluar...

Mbi 4 milionë vdekje nga COVID-19 në botë

para një muaji - Lajmi.net

Ndërsa numri i rasteve të reja dhe vdekjeve është zvogëluar në vende si Shtetet e Bashkuara dhe Britania, disa vende kanë mungesa të vaksinave pasi varianti Delta po bëhet lloji dominues i virusit në të...

Shkon mbi 4 milionë numri i viktimave nga virus në mbarë botën

para një muaji - Lajm

Vazhdon të rritet numri i viktimave të shkaktuara nga Covid-19, ndonëse prej kohësh ka nisur procesi i vaksinimit. Sipas llogaritjeve të bëra nga Reuters, sot numri i të vdekurve nga Covid-19 i ka kaluar...

Mbi 4 milionë persona kanë humbur jetën nga COVID në botë/ 2 milionë vdekjet e fundit në 166 ditë

para një muaji - Java News

Numri i vdekjeve të shkaktuara nga koronavirusi në të gjithë botën kaloi shifrën e zymtë të 4 milionëve të premten, sipas përllogaritjeve të bëra nga agjencia Reuters, ndërsa shumë vende përpiqen ende...

Sipas përllogaritjeve të bëra nga Reuters deri më tani mbi katër milonë njerëz në botë e kanë humbur jetën nga Covid-19

para një muaji - Radio Kosova e Lire

Numri i vdekjeve të shkaktuara nga koronavirusi në të gjithë botën kaloi shifrën e zymtë të 4 milionëve të premten, sipas përllogaritjeve të bëra nga agjencia Reuters, ndërsa shumë vende përpiqen ende...

Mbi 4 milionë vdekje nga COVID-19 në botë

para një muaji - Dosja.al

Foto ilustruese 18 Qershor, 2021 9:36 Numri i vdekjeve të shkaktuara nga koronavirusi në të gjithë botën kaloi shifrën e zymtë të 4 milionëve të premten, sipas përllogaritjeve të bëra nga agjencia Reuters,...

Mbi 4 milionë vdekje nga COVID-19 në botë

para një muaji - Infokusi

Numri i vdekjeve të shkaktuara nga koronavirusi në të gjithë botën kaloi shifrën e zymtë të 4 milionëve të premten, sipas përllogaritjeve të bëra nga agjencia Reuters, ndërsa shumë vende përpiqen ende...

Mbi 4 milionë vdekje nga Covid-19 në botë

para një muaji - ATV Live

Numri i vdekjeve të shkaktuara nga koronavirusi në të gjithë botën kaloi shifrën e zymtë të 4 milionëve të premten, sipas përllogaritjeve të bëra nga agjencia Reuters, ndërsa shumë vende përpiqen ende...

Mbi 4 milionë vdekje nga Covid-19 në botë

para një muaji - Ekonomia Online

Numri i vdekjeve të shkaktuara nga koronavirusi në të gjithë botën kaloi shifrën e zymtë të 4 milionëve të premten, sipas përllogaritjeve të bëra nga agjencia Reuters, ndërsa shumë vende përpiqen ende...

Mbi 4 milionë viktima nga COVID në botë

para një muaji - KosovaPress

Vazhdon të rritet numri i viktimave të shkaktuara nga COVID-19, ndonëse prej kohësh ka nisur procesi i vaksinimit. Sipas llogaritjeve të bëra nga Reuters, sot numri i të vdekurve nga COVID-19 i ka kaluar...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK