Verë, diell, pushime pastaj vala e katërt e pandemisë?

para një muaji - Alsat-M

Temperatura të larta, lirime kufizimesh, atmosferë relaksuese në Gjermani. Shifrat e COVID-19 po bien ndjeshëm. Në repartet e trajtimit intensiv nuk gjenden më 5000 të sëmurë, por pak më shumë se 1000....

Harrojeni Covid 19, ky është virusi Delta që po rrezikon globin

para një muaji - Bota Press

Botapress, 19 Qershor – Varianti shumë ngjitës Delta i identifikuar për herë të parë në Indi po bëhet dominues i COVID-19 globalisht, sipas shkencëtarit kryesor të Organizatës Botërore të Shëndetësisë....

Verë, diell, pushime pastaj vala e katërt e pandemisë?

para një muaji - Tetova1

Temperatura të larta, lirime kufizimesh, atmosferë relaksuese në Gjermani. Shifrat e COVID-19 po bien ndjeshëm. Në repartet e trajtimit intensiv nuk gjenden më 5000 të sëmurë, por pak më shumë se 1000....

Varianti Delta i Covid-19, më i përhapur në botë

para një muaji - Kallxo

Varianti Delta i koronavirusit është bërë mutacioni më i përhapur në botë. Liderë botërorë kanë kërkuar vigjilencë të shtuar ndaj këtij lloji që njihet si variant më i transmetueshëm se të tjerët. Presidenti...

Varianti Delta i Covid-19, më i përhapur në botë

para një muaji - RTV 21

Varianti Delta i koronavirusit është bërë mutacioni më i përhapur në botë. Liderë botërorë kanë kërkuar vigjilencë të shtuar ndaj këtij lloji që njihet si variant më i transmetueshëm se të tjerët. Varianti...

Varianti Delta i Covid-19, më i përhapur në botë

para një muaji - Infokusi

Varianti Delta i koronavirusit është bërë mutacioni më i përhapur në botë. Liderë botërorë kanë kërkuar vigjilencë të shtuar ndaj këtij lloji që njihet si variant më i transmetueshëm se të tjerët. Presidenti...

VARIANTI “DELTA” I CORONAVIRUSIT 60% MË NGJITËS, VAKSINAT NË DISPOZICION JANË MBROJTËS MË I MIRË

para një muaji - KDPolitik

Varianti Delta i koronavirusit është një burim shqetësimi serioz pasi testet laboratorike kanë treguar se është më ngjitës dhe rezistent ndaj vaksinave krahasuar me format e tjera të COVID-19. Sidoqoftë,...

VARIANTI DELTA I CORONAVIRUSIT 60% MË NGJITËS, VSKSINAT NË DISPOZICION JANË MBROJTËS MË I MIRË

para një muaji - KDPolitik

Varianti Delta i koronavirusit është një burim shqetësimi serioz pasi testet laboratorike kanë treguar se është më ngjitës dhe rezistent ndaj vaksinave krahasuar me format e tjera të COVID-19. Sidoqoftë,...

Liderët bëjnë thirrje për vaksinim teksa varianti Delta përhapet në mbarë botën

para një muaji - Portalb

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden u ka bërë thirrje amerikanëve që të vaksinohen kundër koronavirusit, teksa i është bashkëngjitur thirrjeve të liderëve të tjerë për kujdes, pasi varianti Delta...

Liderët bëjnë thirrje për vaksinim teksa varianti Delta përhapet në mbarë botën

para një muaji - Top Channel

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden u ka bërë thirrje amerikanëve që të vaksinohen kundër koronavirusit, teksa i është bashkëngjitur thirrjeve të liderëve të tjerë për kujdes, pasi varianti Delta...

Liderët botërore thirrje për vaksinim

para një muaji - Klan

Liderët botërore thirrje për vaksinim Varianti “Delta” kërcënon progresin që është bërë, mund të shkaktojë një valë tjetër Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden u ka bërë thirrje amerikanëve që...

Liderët bëjnë thirrje për vaksinim teksa varianti Delta përhapet në mbarë botën

para një muaji - Vizion Plus

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden u ka bërë thirrje amerikanëve që të vaksinohen kundër koronavirusit, teksa i është bashkëngjitur thirrjeve të liderëve të tjerë për kujdes, pasi varianti Delta...

Verë, diell, pushime pastaj vala e katërt e pandemisë?

para një muaji - TV21

Temperatura të larta, lirime kufizimesh, atmosferë relaksuese në Gjermani. Shifrat e COVID-19 po bien ndjeshëm. Në repartet e trajtimit intensiv nuk gjenden më 5000 të sëmurë, por pak më shumë se 1000....

Varianti Delta i Covid-19, më i përhapur në botë

para një muaji - Bota Press

Varianti Delta i koronavirusit është bërë mutacioni më i përhapur në botë. Liderë botërorë kanë kërkuar vigjilencë të shtuar ndaj këtij lloji që njihet si variant më i transmetueshëm se të tjerët. Presidenti...

Verë, diell, pushime, pastaj vala e katërt e pandemisë?

para një muaji - Telegrafi

Temperatura të larta, lirime kufizimesh, atmosferë relaksuese në Gjermani. Shifrat e COVID-19 po bien ndjeshëm. Në repartet e trajtimit intensiv nuk gjenden më 5000 të sëmurë, por pak më shumë se 1000....

DW: Verë, diell, pushime pastaj vala e katërt e pandemisë?

para një muaji - Aktuale

Moti i ngrohtë të gënjen. Pandemia nuk ka marrë fund. Sa i madh është në vjeshtë rreziku i një vale të katërt nga mutacionet e virusit? Temperatura të larta, lirime kufizimesh, atmosferë relaksuese në...

Verë, diell, pushime pastaj vala e katërt e pandemisë së COVID-19

para një muaji - Albeu

Moti i ngrohtë të gënjen. Pandemia nuk ka marrë fund. Sa i madh është në vjeshtë rreziku i një vale të katërt nga mutacionet e virusit? Temperatura të larta, lirime kufizimesh, atmosferë relaksuese në...

Verë, diell, pushime, pastaj vala e katërt e pandemisë?

para një muaji - Mapo

Moti i ngrohtë të gënjen. Pandemia nuk ka marrë fund. Sa i madh është në vjeshtë rreziku i një vale të katërt nga mutacionet e virusit? Temperatura të larta, lirime kufizimesh, atmosferë relaksuese në...

Verë, diell, pushime pastaj vala e katërt e pandemisë? DW: Sa i madh është rreziku i një tjetër mbyllje në vjeshtë…

para një muaji - Panorama

Moti i ngrohtë të gënjen. Pandemia nuk ka marrë fund. Sa i madh është në vjeshtë rreziku i një vale të katërt nga mutacionet e virusit? Temperatura të larta, lirime kufizimesh, atmosferë relaksuese në...

Verë, diell, pushime pastaj vala e katërt e pandemisë?

para një muaji - Portalb

Moti i ngrohtë të gënjen. Pandemia nuk ka marrë fund. Sa i madh është në vjeshtë rreziku i një vale të katërt nga mutacionet e virusit?

MOTI I NGROHTË GËNJEN, PANDEMIA S’KA MARRË FUND: PO NIS VALA E TRETË

para një muaji - KDPolitik

Numri i infektimeve me COVID-19 ka ra kudo, njëjtë si numri i atyre të shtrirë në spital për trajtim. A ka marrë fund pandemia? Instituti Robert koch, RKI autoriteti kombëtar shëndetësor gjerman në raportin...

Varianti Delta përhapet në mbarë botën

para një muaji - Bota Sot

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden u ka bërë thirrje amerikanëve që të vaksinohen kundër koronavirusit, teksa i është bashkëngjitur thirrjeve të liderëve të tjerë për kujdes, pasi varianti Delta...

Liderët botërorë bëjnë thirrje për vaksinim teksa varianti Delta përhapet në mbarë botën

para një muaji - Zeri

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden u ka bërë thirrje amerikanëve që të vaksinohen kundër koronavirusit, teksa i është bashkëngjitur thirrjeve të liderëve të tjerë për kujdes, pasi varianti Delta...

Varianti Delta i Covid-19, më i përhapur në botë

para një muaji - Fakti Ditor

Varianti Delta i koronavirusit është bërë mutacioni më i përhapur në botë. Liderë botërorë kanë kërkuar vigjilencë të shtuar ndaj këtij lloji që njihet si variant më i transmetueshëm se të tjerët. Presidenti...

Verë, diell, pushime pastaj vala e katërt e pandemisë?

para një muaji - Gazeta Express

Temperatura të larta, lirime kufizimesh, atmosferë relaksuese në Gjermani. Shifrat e COVID-19 po bien ndjeshëm. Në repartet e trajtimit intensiv nuk gjenden më 5000 të sëmurë, por pak më shumë se 1000....

Liderët bëjnë thirrje për vaksinim teksa varianti Delta përhapet në mbarë botën

para një muaji - Bota Sot

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden u ka bërë thirrje amerikanëve që të vaksinohen kundër koronavirusit, teksa i është bashkëngjitur thirrjeve të liderëve të tjerë për kujdes, pasi varianti Delta...

Varianti Delta po përhapet në mbarë botën, liderët bëjnë thirrje për vaksinim

para një muaji - Java News

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden u ka bërë thirrje amerikanëve që të vaksinohen kundër koronavirusit, teksa i është bashkëngjitur thirrjeve të liderëve të tjerë për kujdes, pasi varianti Delta...

Liderët bëjnë thirrje për vaksinim teksa varianti Delta përhapet në mbarë botën

para një muaji - Evropa e Lirë

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden u ka bërë thirrje amerikanëve që të vaksinohen kundër koronavirusit, teksa i është bashkëngjitur thirrjeve të liderëve të tjerë për kujdes, pasi varianti Delta...

Liderët botërorë bëjnë thirrje për vaksinim teksa varianti Delta përhapet në mbarë botën

para një muaji - GazetaBlic

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden u ka bërë thirrje amerikanëve që të vaksinohen kundër koronavirusit, teksa i është bashkëngjitur thirrjeve të liderëve të tjerë për kujdes, pasi varianti Delta...

Varianti Delta, Biden amerikanëve: Vaksinohuni sa më shpejt!

para një muaji - Shenja

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden u ka bërë thirrje amerikanëve që të vaksinohen kundër koronavirusit, teksa i është bashkëngjitur thirrjeve të liderëve të tjerë për kujdes, pasi varianti Delta...

Verë, diell, pushime…pastaj izolim sërish në vjeshtë? Sa i madh është rreziku i një vale të katërt

para një muaji - Top Channel

Moti i ngrohtë të gënjen. Pandemia nuk ka marrë fund. Sa i madh është në vjeshtë rreziku i një vale të katërt nga mutacionet e virusit? Temperatura të larta, lirime kufizimesh, atmosferë relaksuese në...

Verë, diell, pushime pastaj vala e katërt e pandemisë?

para një muaji - Zeri

Temperatura të larta, lirime kufizimesh, atmosferë relaksuese në Gjermani. Shifrat e COVID-19 po bien ndjeshëm. Në repartet e trajtimit intensiv nuk gjenden më 5000 të sëmurë, por pak më shumë se 1000....

varianti Delta, Biden amerikanëve: Vaksinohunisa më shpejt!

para një muaji - Shenja

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden u ka bërë thirrje amerikanëve që të vaksinohen kundër koronavirusit, teksa i është bashkëngjitur thirrjeve të liderëve të tjerë për kujdes, pasi varianti Delta...

Liderët bëjnë thirrje për vaksinim teksa varianti Delta përhapet në mbarë botën

para një muaji - Fakti Ditor

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden u ka bërë thirrje amerikanëve që të vaksinohen kundër koronavirusit, teksa i është bashkëngjitur thirrjeve të liderëve të tjerë për kujdes, pasi varianti Delta...

Liderët botërorë bëjnë thirrje për vaksinim teksa varianti Delta përhapet në mbarë botën

para një muaji - Dosja.al

Foto Ilustruese 19 Qershor, 2021 14:51 Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden u ka bërë thirrje amerikanëve që të vaksinohen kundër koronavirusit, teksa i është bashkëngjitur thirrjeve të liderëve...

Rreziku botëror nga varianti Delta – Në mjaft vende po shtohen rastet e infektimeve

para një muaji - Scan TV

Varianti shumë ngjitës Delta i identifikuar për herë të parë në Indi po bëhet dominues i COVID-19 globalisht, sipas shkencëtarit kryesor të Organizatës Botërore të Shëndetësisë. Sipas tij, tendenca është...

Verë, diell, pushime pastaj vala e katërt e pandemisë?

para një muaji - Vizion Plus

Temperatura të larta, lirime kufizimesh, atmosferë relaksuese në Gjermani. Shifrat e COVID-19 po bien ndjeshëm. Në repartet e trajtimit intensiv nuk gjenden më 5000 të sëmurë, por pak më shumë se 1000....

Verë, diell, pushime pastaj vala e katërt e pandemisë?

para një muaji - Bota Sot

Moti i ngrohtë të gënjen. Pandemia nuk ka marrë fund. Sa i madh është në vjeshtë rreziku i një vale të katërt nga mutacionet e virusit? Temperatura të larta, lirime kufizimesh, atmosferë relaksuese në...

Eksperti i njohur gjerman tregon se a pritet të ketë një valë të katërt të Pandemisë në vjeshtë!

para një muaji - Ina

Temperatura të larta, lirime kufizimesh, atmosferë relaksuese në Gjermani. Shifrat e COVID-19 po bien ndjeshëm.Në repartet e trajtimit intensiv nuk gjenden më 5000 të sëmurë, por pak më shumë se 1000.Vlera...

Varianti Delta, Biden amerikanëve: Vaksinohuni sa më shpejt!

para një muaji - Top24

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden u ka bërë thirrje amerikanëve që të vaksinohen kundër koronavirusit, teksa i është bashkëngjitur thirrjeve të liderëve të tjerë për kujdes, pasi varianti Delta...

Ekperti i njohur gjerman tregon se a pritet të ketë një valë të katërt të Pandemisë në vjeshtë!

para një muaji - GazetaBlic

Temperatura të larta, lirime kufizimesh, atmosferë relaksuese në Gjermani. Shifrat e COVID-19 po bien ndjeshëm. Në repartet e trajtimit intensiv nuk gjenden më 5000 të sëmurë, por pak më shumë se 1000....

Varianti “Delta” i COVID-19 përhapet në gjithë botën, bëhet thirrje për vaksinim masiv

para një muaji - Lajmi.net

Varianti Delta, që fillimisht është detektuar në Indi, është bërë varianti dominues në botë i koronavirusit, tha Organizata Botërore e Shëndetësisë më 18 qershor. Po ashtu, ky variant, që është më i transmetueshëm,...

CDC: Varianti Delta mund të bëhet mbizotërues në SHBA

para një muaji - ABC News

Shefja e Qendrës për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve Dr. Rochelle Walensky tha se varianti Delta që u zbulua për herë të parë në Indi do të bëhet ” mbizotërues” gjatë muajve të ardhshëm në Shtetet...

Verë, diell, pushime pastaj vala e katërt e pandemisë?

para një muaji - Lexo

Temperatura të larta, lirime kufizimesh, atmosferë relaksuese në Gjermani. Shifrat e COVID-19 po bien ndjeshëm. Në repartet e trajtimit intensiv nuk gjenden më 5000 të sëmurë, por pak më shumë se 1000....

DW: Verë, diell, pushime pastaj vala e katërt e pandemisë?

para një muaji - Tetova Sot

Moti i ngrohtë të gënjen. Pandemia nuk ka marrë fund. Sa i madh është në vjeshtë rreziku i një vale të katërt nga mutacionet e virusit? Temperatura të larta, lirime kufizimesh, atmosferë relaksuese në...

Verë, diell, pushime pastaj vala e katërt e pandemisë?

para një muaji - DW

Moti i ngrohtë të gënjen. Pandemia nuk ka marrë fund. Sa i madh është në vjeshtë rreziku i një vale të katërt nga mutacionet e virusit? Temperatura të larta, lirime kufizimesh, atmosferë relaksuese në...

Verë, diell, pushime pastaj vala e katërt e pandemisë?

para një muaji - Java News

Temperatura të larta, lirime kufizimesh, atmosferë relaksuese në Gjermani. Shifrat e COVID-19 po bien ndjeshëm. Në repartet e trajtimit intensiv nuk gjenden më 5000 të sëmurë, por pak më shumë se 1000....

Varianti dominues i Covid në botë/ Çfarë duhet të dini për ‘Delta’, e përhapur në 80 vende të botës

para një muaji - Almakos

Delta, varianti shumë ngjitës Covid-19 i identifikuar për herë të parë në Indi, është duke u bërë lloji dominues i sëmundjes në të gjithë botën. Kjo për shkak të “transmetueshmërisë së saj të rritur ndjeshëm”,...

Verë, diell, pushime pastaj vala e katërt e pandemisë?

para një muaji - Infokusi

Temperatura të larta, lirime kufizimesh, atmosferë relaksuese në Gjermani. Shifrat e COVID-19 po bien ndjeshëm. Në repartet e trajtimit intensiv nuk gjenden më 5000 të sëmurë, por pak më shumë se 1000....

Verë, diell, pushime pastaj vala e katërt e pandemisë?

para një muaji - Dosja.al

Foto ilustruese 19 Qershor, 2021 11:20 Moti i ngrohtë të gënjen. Pandemia nuk ka marrë fund. Sa i madh është në vjeshtë rreziku i një vale të katërt nga mutacionet e virusit? Temperatura të larta, lirime...

Varianti ‘Delta’ i COVID-19 përhapet në gjithë botën, bëhet thirrje për vaksinim masiv

para një muaji - Gazeta Metro

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden u ka bërë thirrje amerikanëve që të vaksinohen kundër koronavirusit, teksa i është bashkëngjitur thirrjeve të liderëve të tjerë për kujdes, pasi varianti Delta...

Verë, diell, pushime pastaj vala e katërt e pandemisë?

para një muaji - in7

Verë, diell, pushime pastaj vala e katërt e pandemisë? Moti i ngrohtë të gënjen. Pandemia nuk ka marrë fund. Sa i madh është në vjeshtë rreziku i një vale të katërt nga mutacionet e virusit? Temperatura...

Verë, diell, pushime pastaj vala e katërt e pandemisë?

para një muaji - Ekonomia Online

Temperatura të larta, lirime kufizimesh, atmosferë relaksuese në Gjermani. Shifrat e COVID-19 po bien ndjeshëm. Në repartet e trajtimit intensiv nuk gjenden më 5000 të sëmurë, por pak më shumë se 1000....

Verë, diell, temperatura të zjarrta dhe pushime…pastaj izolim në vjeshtë? Sa i madh është rreziku i një vale të katërt. Flasin ekspertët e njohur

para një muaji - FaxWeb

Moti i ngrohtë të gënjen. Pandemia nuk ka marrë fund. Sa i madh është në vjeshtë rreziku i një vale të katërt nga mutacionet e virusit? Temperatura të larta, lirime kufizimesh, atmosferë relaksuese në...

PO PËRHAPET! Varianti dominues i Covid në botë/ Çfarë duhet të dini për ‘Delta’, më ngjitës dhe dinamik se virusët që po qarkullojnë, ka ‘infektuar’ 80 vende të botës

para një muaji - Dosja.al

Varianti Delta 19 Qershor, 2021 8:24 TIRANË – Delta, varianti shumë ngjitës Covid-19 i identifikuar për herë të parë në Indi, është duke u bërë lloji dominues i sëmundjes në të gjithë botën, tha të premten...

Gjermani, gjysma e popullatës ka marrë dozën e parë të vaksinës kundër COVID-19

para një muaji - BalkanWeb

Instituti Robert-Koch në Gjermani njoftoi se në vend 41.662.903 persona e kanë marrë dozën e parë të vaksinës kundër COVID-19 ndërsa 24.657.569 dozën e dytë. Sipas kësaj 50.1 për qind e popullatës e ka...

OBSH: Afrika po përballet plotësisht me valën e tretë të pandemisë

para një muaji - Top Channel

Afrika është duke u përballur plotësisht me valën e tretë të pandemisë dhe ka nevojë për më shumë vaksinime, ka thënë Organizata Botërore e Shëndetësisë. Numri total i të infektuarve ka kaluar pesë milionë...

OBSH: Varianti indian i COVID-19 po mbizotëron në të gjithë botën

para një muaji - Koha.net

Mutacioni indian po evoluon dhe po bëhet mbizotërues në botë, ka thënë shkencëtari kryesor i Organizatës Botërore të Shëndetësisë. Sumo Swaminathan ka shprehur gjithashtu pakënaqësinë me dështimin e vaksinës...

OBSH: Afrika po përballet me valën e tretë të pandemisë së koronavirusit

para një muaji - BalkanWeb

Afrika është duke u përballur plotësisht me valën e tretë të pandemisë dhe ka nevojë për më shumë vaksinime, ka thënë Organizata Botërore e Shëndetësisë. Numri total i të infektuarve ka kaluar pesë milionë...

OBSH: Afrika po përballet plotësisht me valën e tretë të pandemisë

para një muaji - Alsat-M

Afrika është duke u përballur plotësisht me valën e tretë të pandemisë dhe ka nevojë për më shumë vaksinime, ka thënë Organizata Botërore e Shëndetësisë. Numri total i të infektuarve ka kaluar pesë milionë...

OBSH: Varianti indian i koronavirusit po përhapet me shpejtësi

para një muaji - Tetova Sot

Variant Delta i Covid-19, i cili për herë të parë u shfaq në Indi, por kthehet në një variant mbizotërues të sëmundjes, tha sot këshilltari kryesor shkencor i Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH)....

OBSH: Afrika po përballet plotësisht me valën e tretë të pandemisë

para një muaji - Telegrafi

Afrika është duke u përballur plotësisht me valën e tretë të pandemisë dhe ka nevojë për më shumë vaksinime, ka thënë Organizata Botërore e Shëndetësisë. Numri total i të infektuarve ka kaluar pesë milionë...

Afrika po përballet plotësisht me valën e tretë të pandemisë, vlerësojnë nga OBSH-ja

para një muaji - Portalb

Afrika është duke u përballur plotësisht me valën e tretë të pandemisë dhe ka nevojë për më shumë vaksinime, ka thënë Organizata Botërore e Shëndetësisë, raporton REL . Numri total i të infektuarve ka...

OBSh: Afrika po përballet plotësisht me valën e tretë të pandemisë

para një muaji - RTK

Afrika është duke u përballur plotësisht me valën e tretë të pandemisë dhe ka nevojë për më shumë vaksinime, ka thënë Organizata Botërore e Shëndetësisë. Numri total i të infektuarve ka kaluar pesë milionë...

OBSH: Varianti Delta tashmë mbizotëron globalisht

para një muaji - GazetaBlic

Shkencëtarja e Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Soumya Swaminathan, tha së fundmi se varianti Delta i Covid-19, i identifikuar së pari në Indi, po bëhet varianti global mbizotërues i sëmundjes. “Varianti...

Çfarë efekti kanë vaksinat ndaj variantit Delta?

para një muaji - Koha.net

Varianti Delta i koronavirusit përbën burim shqetësimi serioz, pasi që testet laboratorike kanë treguar se është më ngjitës dhe më rezistent ndaj vaksinave, krahasuar me format e tjera të COVID-19. Megjithëkëtë,...

OBSH: Afrika po përballet plotësisht me valën e tretë të pandemisë

para një muaji - Zeri

Afrika është duke u përballur plotësisht me valën e tretë të pandemisë dhe ka nevojë për më shumë vaksinime, ka thënë Organizata Botërore e Shëndetësisë. Numri total i të infektuarve ka kaluar pesë milionë...

OBSH: Afrika po përballet plotësisht me valën e tretë të pandemisë

para një muaji - Bota Sot

Afrika është duke u përballur plotësisht me valën e tretë të pandemisë dhe ka nevojë për më shumë vaksinime, ka thënë Organizata Botërore e Shëndetësisë. Numri total i të infektuarve ka kaluar pesë milionë...

“Ky kurs është shumë, shumë shqetësues”/ OBSH: Mutacioni indian po bëhet mbizotërues në botë

para një muaji - Shekulli

Publikuar më 18.06.2021 nga Erjon Dervishi Mutacioni indian po evoluon në një variant global mbizotërues të koronavirusit, tha shkencëtari kryesor i Organizatës Botërore të Shëndetësisë. Sumo Souaminathan...

OBSH: Afrika po përballet plotësisht me valën e tretë të pandemisë

para një muaji - RTK

Afrika është duke u përballur plotësisht me valën e tretë të pandemisë dhe ka nevojë për më shumë vaksinime, ka thënë Organizata Botërore e Shëndetësisë. Numri total i të infektuarve ka kaluar pesë milionë...

OBSH: Afrika po përballet plotësisht me valën e tretë të pandemisë

para një muaji - Panorama

Afrika është duke u përballur plotësisht me valën e tretë të pandemisë dhe ka nevojë për më shumë vaksinime, ka thënë Organizata Botërore e Shëndetësisë. Numri total i të infektuarve ka kaluar pesë milionë...

OBSH: Afrika po përballet plotësisht me valën e tretë të pandemisë

para një muaji - Evropa e Lirë

Afrika është duke u përballur plotësisht me valën e tretë të pandemisë dhe ka nevojë për më shumë vaksinime, ka thënë Organizata Botërore e Shëndetësisë. Numri total i të infektuarve ka kaluar pesë milionë...

OBSH: Varianti indian i Covid po mbizotëron në të gjithë botën

para një muaji - ABC News

Mutacioni indian po evoluon dhe po bëhet mbizotërues në botë, tha shkencëtari kryesor i Organizatës Botërore të Shëndetësisë. Sumo Swaminathan ka shprehur gjithashtu pakënaqësinë me dështimin e vaksinës...

OBSH: Varianti indian i koronavirusit po përhapet me shpejtësi

para një muaji - Arbresh

Variant Delta i Covid-19, i cili për herë të parë u shfaq në Indi, por kthehet në një variant mbizotërues të sëmundjes, tha sot këshilltari kryesor shkencor i Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH)....

OBSH: Afrika po përballet plotësisht me valën e tretë të pandemisë

para një muaji - Epoka e Re

Afrika është duke u përballur plotësisht me valën e tretë të pandemisë dhe ka nevojë për më shumë vaksinime, ka thënë Organizata Botërore e Shëndetësisë. Numri total i të infektuarve ka kaluar pesë milionë...

OBSH ngre alarmin: Varianti indian i koronavirusit drejt rrugës së mbizotërimit global, nuk ka rëndësi sesa vaksinime bëhen, ka nivele të larta transmetimi

para një muaji - FaxWeb

Varianti Delta i COVID-19, i identifikuar për herë të parë në Indi, po bëhet varianti mbizotërues global i sëmundjes, tha të Premten shefi shkencëtar i Organizatës Botërore të Shëndetësisë. Soumya Swaminathan...

Infeksionet me COVID-19 në Britani rriten përderisa dominon varianti Delta

para një muaji - Zyrtare

Infeksionet e koronavirusit në Britaninë e Madhe janë rritur në 119 mijë raste javën e fundit, me rreth 20 mijë njerëz, më shumë se javën e kaluar. Shifrat e Zyrës për Statistikat Kombëtare, deri në 12...

Gjermani, gjysma e popullatës ka marrë dozën e parë të vaksinës antiCOVID19

para një muaji - RTK

Instituti Robert-Koch në Gjermani njoftoi se në vend 41.662.903 persona e kanë marrë dozën e parë të vaksinës kundër COVID-19 ndërsa 24.657.569 dozën e dytë. Instituti Robert-Koch në Gjermani njoftoi se...

OBSH: Afrika po përballet plotësisht me valën e tretë të pandemisë

para një muaji - Tetova Sot

Afrika është duke u përballur plotësisht me valën e tretë të pandemisë dhe ka nevojë për më shumë vaksinime, ka thënë Organizata Botërore e Shëndetësisë. Numri total i të infektuarve ka kaluar pesë milionë...

Shumë vende po tërhiqen nga lehtësimet, për shkak të variantit Delta

para një muaji - Bota Sot

Varianti Delta i koronavirusit po përhapet veçanërisht shpejt në Britaninë e Madhe. © Hollie Adams / Getty Images Moska raporton nivel të lartë të infeksioneve, Anglia ndaloi lehtësimet: mutacioni i virusit...

OBSh: Afrika po përballet plotësisht me valën e tretë të pandemisë

para një muaji - Ekonomia Online

Afrika është duke u përballur plotësisht me valën e tretë të pandemisë dhe ka nevojë për më shumë vaksinime, ka thënë Organizata Botërore e Shëndetësisë. Numri total i të infektuarve ka kaluar pesë milionë...

Mbi 33 mijë të infektuar me variantin Delta në Britani brenda një jave

para një muaji - ABC News

Numri i përgjithshëm i rasteve të variantit Delta në Mbretërinë e Bashkuar është rritur në 75,953 deri më tani, duke përbërë 99% të rasteve të Covid. I njohur gjithashtu si B.1.617.2, varianti Delta, është...

Britani/ Varianti indian Delta fillon të frenojë, vaksinat bëjnë diferencën, nuk ka valë të tretë!

para një muaji - Java News

Avancimi i variantit indian (Delta) në Britaninë e Madhe ngadalësohet: infeksionet vazhdojnë të rriten, por me një normë që është përgjysmuar krahasuar me dy javë më parë. Dhe në këtë pikë shkencëtarët...

Bashkëthemeluesi i “BionTech” bën paralajmërimin e fortë

para një muaji - Ina

Bashkëthemeluesi dhe CEO i BionTech, Ugur Sahin, paralajmëroi se ekziston mundësia e një vale të katërt të “Covid-19”, për shkak të rasteve në rritje nga mutacioni indian. Sahin tha se ekziston mundësia...

Është përhapur me ritme të frikshme nga New Delhi dhe Mumbai nëpër botë, cilat janë simptomat e varianit Delta të COVID-19

para një muaji - FaxWeb

Varianti Delta Covid-19 ka kontribuar në rritjen e niveleve të infeksionit në MB, duke bërë që bllokimi i Anglisë të vonohet të paktën katër javë, raportojnw mediat ndwrkombwtare. Emri i tij shkencor është...

Paralajmërimi i shpikësit të vaksinës së parë: Varianti indian mund të rikthejë COVID-19!

para një muaji - Java News

Gjatë një konferencë të mërkurën, personi që shpiku vaksinën e parë, Ugur Sahin paralajmëroi se ekzistonte mundësia që Covid-19 të rikthehej. Sahin tha se ekziston mundësia që përhapja e variantit Delta...

Drejtori i OBSH për Shqipërinë: Keni kufijtë e hapur, rrezik për një valë të re me variantin indian

para një muaji - NOA

Drejtori i Organizatës Botërore të Shëndetësisë për Shqipërinë, Gerald Rockenschaub, paralajmëron se fakti që vendi ynë nuk ka asnjë kontroll kufitar rrezikon një valë të re për shkak të variantit indian...

CDC e konsideron shqetësues variantin Delta të koronavirusit

para një muaji - Zyrtare

Qendrat Amerikane për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve tani e quan variantin Delta të koronavirusit të ri, i njohur gjithashtu si B.1.617.2 si “variant shqetësues”. Shkencëtarët besojnë se ai është...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK