Kandidati i moderuar në Iran pranon humbjen ndaj Ebrahim Raisit

para një muaji - BalkanWeb

Kandidati i moderuar presidencial në zgjedhjet iraniane ka pranuar humbjen ndaj ultra-konservatorit Ebrahim Raisi. Sipas raporteve të medias ish-shefi i bankës qendrore Abdolnasser Hemmati shkruan në një...

Kush është Ebrahim Raisi, presidenti i ardhshëm i Iranit?

para një muaji - Insajderi

Presidenti i ri i Iranit, Ebrahim Raisi, njihet për linjën e tij ultra-konservatore, diçka që e karakterizon shtetin persian që nga revolucioni islamik 1979, shkruan Insajderi. Ai në gusht do ta marrë...

Kandidati i moderuar në Iran pranon humbjen ndaj Ebrahim Raisit

para një muaji - Bota Sot

Kandidati i moderuar presidencial në zgjedhjet iraniane ka pranuar humbjen ndaj ultra-konservatorit Ebrahim Raisi. Sipas raporteve të medias ish-shefi i bankës qendrore Abdolnasser Hemmati shkruan në një...

Irani zgjedh presidentin e ri, Ebrahim Raisi merr mbi 17,8 milionë vota

para një muaji - Top Channel

Kreu konservator i gjyqësorit iranian, Ebrahim Raisi fitoi sot zgjedhjet presidenciale në vend. Sipas një zëdhënësi të Ministrisë së Brendshme iraniane, Ebrahim Raisi ka marrë mbi 17,8 milionë vota, thënë...

Irani zgjedh presidentin e ri, Ebrahim Raisi merr mbi 17,8 milionë vota

para një muaji - Zeri

Kreu konservator i gjyqësorit iranian, Ebrahim Raisi fitoi sot zgjedhjet presidenciale në vend. Sipas një zëdhënësi të Ministrisë së Brendshme iraniane, Ebrahim Raisi ka marrë mbi 17,8 milionë vota, thënë...

Kush është Ebrahim Raisi, i zgjedhuri si Presidenti i 8-të i Iranit?

para një muaji - Aktuale

Ebrahim Raisi, i njohur për orientimin e tij konservativ, i cili fitoi zgjedhjet presidenciale sipas rezultateve të para zyrtare të shpallura në Iran dhe u zgjodh Presidenti i 8-të i vendit, është një...

Irani zgjedh presidentin e ri, Ebrahim Raisi merr mbi 17,8 milionë vota

para një muaji - Bota Sot

Kreu konservator i gjyqësorit iranian, Ebrahim Raisi fitoi sot zgjedhjet presidenciale në vend. Sipas një zëdhënësi të Ministrisë së Brendshme iraniane, Ebrahim Raisi ka marrë mbi 17,8 milionë vota, thënë...

Irani zgjedh presidentin e ri, Ebrahim Raisi merr mbi 17,8 milionë vota

para një muaji - Press Online

Kreu konservator i gjyqësorit iranian, Ebrahim Raisi fitoi sot zgjedhjet presidenciale në vend. Sipas një zëdhënësi të Ministrisë së Brendshme iraniane, Ebrahim Raisi ka marrë mbi 17,8 milionë vota, thënë...

Ebrahim Raisi, presidenti i Iranit/ Zgjidhet përfaqësuesi i vijës së ashpër, i preferuari i Khamaneit

para një muaji - Top Channel

Ebrahim Raisi i cilësuar si përkrahës i vijës së ashpër, pritet të jetë presidenti i ardhshëm i Iranit. Numërimi i deritanishëm i votave i jep atij udhëheqjen në krahasim me tre rivalët e tjerë. Zoti Raisi...

Zgjedhjet në Iran/ Radikali Ebrahim Raisi zgjidhet presidenti i ri i vendit (fotot)

para një muaji - Top Channel

Tre rivalët kryesorë të zgjedhjeve presidenciale në Iran përgëzuan sot kandidatin fitues, i cili pritet të zgjidhë ngërçin e bisedimeve të rinisjes së marrëveshjes ndërkombëtare bërthamore të vendit. Ebrahim...

Amnesty International: Presidenti i ri i Iranit të hetohet për krime kundër njerëzimit

para një muaji - Gazeta Express

Organizata e njohur ndërkombëtare për të drejtat e njeriut, Amnesty International, të shtunën e përsëriti thirrjen e saj që presidenti i porsazgjedhur i Iranit, Ebrahim Raisi, të hetohet për rolin e tij...

Shpallet fituesi në Iran, kleriku Ebrahim Raisi do të jetë Presidenti i ri, kryegjyqtari që ka ‘probleme’ me SHBA

para një muaji - BalkanWeb

Kleriku Ebrahim Raisi do të jetë Presidenti i ri i Iranit. Ai ka fituar zgjedhjet presidenciale teksa ishte i avantazhuar për të triumfuar në to. Mediat e huaja raportojnë se gara ishte shumë e kontrolluar...

Kandidati i moderuar në Iran pranon humbjen ndaj Ebrahim Raisit

para një muaji - Dosja.al

Abdolnasser Hemmati 19 Qershor, 2021 20:05 IRAN- Kandidati i moderuar presidencial në zgjedhjet iraniane ka pranuar humbjen ndaj ultra-konservatorit Ebrahim Raisi. Sipas raporteve të medias ish-shefi i...

Ebrahim Raisi do të jetë presidenti i ri i Iranit, a do ketë ndryshim të kursit politik?

para një muaji - Panorama

Iranianët votuan për presidentin e ri në kulmin e krizës ekonomike. Pas numërimit të një numri të madh të votave, zgjedhjet i fitoi konservatori Ebrahim Reisi. Pas numërimit të një numri të madh të votave,...

Ebrahim Raisi Presidenti i ri i Iranit, ai është në listën e zezë të SHBA-së

para një muaji - Mapo

Kleriku Ebrahim Raisi do të jetë Presidenti i ri i Iranit. Ai ka fituar zgjedhjet presidenciale teksa ishte i avantazhuar për të triumfuar në to. Mediat e huaja raportojnë se gara ishte shumë e kontrolluar...

Iran, Raisi fiton zgjedhjet presidenciale, pjesëmarrje e ulët në votime

para një muaji - Albeu

Juristi iranian i vijës së ashpër Ebrahim Raisi ka fituar zgjedhjet presidenciale me një numër të konsiderueshëm votash. Rezultatet paraprake të publikuara të shtunën tregojnë se Ebrahim Raisi, i cili...

Një ultra-konservator zgjidhet President i Iranit

para një muaji - Klan

Një ultra-konservator zgjidhet President i Iranit Ebrahim Raisi, nën sanksione nga SHBA për ekzekutime politike Një konservator i linjës së ashpër është zgjedhur President i Iranit në zgjedhjet që u mbajtën...

Raisi, drejt fitores në zgjedhjet presidenciale iraniane

para një muaji - Portalb

Televizioni shtetëror dhe kandidatët rivalë thanë se ultrakonservatori Ebrahim Raisi është në rrugën drejt fitores në zgjedhjet presidenciale të Iranit, që u mbajtën një ditë më parë, shkruan REL. Votat...

Irani zgjedh presidentin e ri: Ebrahim Raisi merr mbi 17,8 milionë vota iraniane

para një muaji - Epoka e Re

Kreu konservator i gjyqësorit iranian, Ebrahim Raisi fitoi sot zgjedhjet presidenciale në vend. Sipas një zëdhënësi të Ministrisë së Brendshme iraniane, Ebrahim Raisi ka marrë mbi 17,8 milionë vota, thënë...

Kush është Ebrahim Raisi, i zgjedhuri si Presidenti i 8-të i Iranit?

para një muaji - Sovrani

Ebrahim Raisi, i njohur për orientimin e tij konservativ, i cili fitoi zgjedhjet presidenciale sipas rezultateve të para zyrtare të shpallura në Iran dhe u zgjodh Presidenti i 8-të i vendit, është një...

Iran, Raisi fiton zgjedhjet presidenciale, pjesëmarrje e ulët në votime

para një muaji - Zëri i Amerikës

Juristi iranian i vijës së ashpër Ebrahim Raisi ka fituar zgjedhjet presidenciale me një numër të konsiderueshëm votash. Rezultatet paraprake të publikuara të shtunën tregojnë se Ebrahim Raisi, i cili...

Kryeprokurori i ashpër Ebrahim Rais, president i ri i Iranit

para një muaji - Klan Kosova

Kryeprokurori konservator, Ebrahim Rais do të jetë president i ardhshëm i Iranit pasi i ka fituar zgjedhjet kontradiktore presidenciale. Rais njihet si kryegjyqtar i ashpër me disa shkelje brutale ndaj...

Raisi drejt karrigës së presidentit të Iranit

para një muaji - RTV 21

Ebrahim Raisi do të jetë presidenti i ardhshëm i Iranit pasi një numërim i pjesshëm i votave i dha atij një epërsi të padiskutueshme. Ai mundi tre kandidatë të tjerë në një sondazh. Sipas zyrtarëve zgjedhorë,...

Ultra-konservatori Ebrahim Raisi fiton zgjedhjet presidenciale në Iran

para një muaji - GazetaBlic

Kandidati ultra-konservator Ebrahim Raisi fitoi raundin e parë të zgjedhjeve presidenciale në Iran të premten, duke fituar më shumë se 62.2% të votave, sipas rezultateve zyrtare. Nga 28.6 milionë vota...

Ebrahim Raisi do të jetë presidenti i ri i Iranit

para një muaji - Bota Sot

Iranianët votuan për presidentin e ri në kulmin e krizës ekonomike. Pas numërimit të një numri të madh të votave, zgjedhjet i fitoi konservatori Ebrahim Reisi. Pas numërimit të një numri të madh të votave,...

Ebrahim Raisi do të jetë presidenti i ri i Iranit

para një muaji - DW

Iranianët votuan për presidentin e ri në kulmin e krizës ekonomike. Pas numërimit të një numri të madh të votave, zgjedhjet i fitoi konservatori Ebrahim Reisi. Pas numërimit të një numri të madh të votave,...

Shpallet fituesi në Iran/ Kleriku Ebrahim Raisi do të jetë Presidenti i ri, kryegjyqtari që ka ‘probleme’ me SHBA

para një muaji - Java News

Kleriku Ebrahim Raisi do të jetë Presidenti i ri i Iranit. Ai ka fituar zgjedhjet presidenciale teksa ishte i avantazhuar për të triumfuar në to. Mediat e huaja raportojnë se gara ishte shumë e kontrolluar...

Ibrahim Raisi zgjidhet president

para një muaji - KosovaPress

Kreu konservator i gjyqësorit iranian, Ebrahim Raisi fitoi sot zgjedhjet presidenciale në vend, deklaroi një zëdhënës i Ministrisë së Brendshme iraniane. Sipas të dhënave të para, Ebrahim Raisi ka marrë...

Ebrahim Raisi zgjedhet president i ri i Iranit

para një muaji - Insajderi

Ebrahim Raisi pritet të jetë president i radhës i Iranit, pasi fitoi zgjedhjet presidenciale, sipas rezultateve të publikuara nga Ministria e Brendshme dhe raportuar nga media shtetërore të shtunën. Analistët...

Ebrahim Raisi fiton zgjedhjet presidenciale në Iran

para një muaji - Shenja

Shefi i gjyqësorit i Iranit dhe kandidati kryesor konservator, Ebrahim Raisi, ka rezultuar fitues në zgjedhjet presidenciale të vendit, transmeton Anadolu Agency (AA). Sipas numërimit paraprak të 28,6...

Ebrahim Raisi fiton zgjedhjet presidenciale në Iran

para një muaji - Koha.net

Ebrahim Raisi pritet të jetë president i radhës i Iranit, pas publikimit të rezultateve preliminare, të cilat i garantojnë atij udhëheqje të palëkundshme. Raisi ka marrë 17.8 milionë vota, i ndjekur nga...

IRANI ME PRESIDENT TË RI

para një muaji - KDPolitik

Iranianët votuan për presidentin e ri në kulmin e krizës ekonomike. Pas numërimit të një numri të madh të votave, zgjedhjet i fitoi konservatori Ebrahim Reisi, njofton DW. Bazuar mbi të dhënat e Komisionit...

Amnesty International: Presidenti i ri i Iranit të hetohet për krime kundër njerëzimit

para një muaji - Gazeta Metro

Organizata e njohur ndërkombëtare për të drejtat e njeriut, Amnesty International, të shtunën e përsëriti thirrjen e saj që presidenti i porsazgjedhur i Iranit, Ebrahim Raisi, të hetohet për rolin e tij...

Amnesty International: Presidenti i ri i Iranit të hetohet për krime kundër njerëzimit

para një muaji - Ekonomia Online

Organizata e njohur ndërkombëtare për të drejtat e njeriut, Amnesty International, të shtunën e përsëriti thirrjen e saj që presidenti i porsazgjedhur i Iranit, Ebrahim Raisi, të hetohet për rolin e tij...

Ebrahim Reisi do të jetë presidenti i ri i Iranit

para një muaji - DW

Iranianët votuan për presidentin e ri në kulmin e krizës ekonomike. Pas numërimit të një numri të madh të votave, zgjedhjet i fitoi konservatori Ebrahim Reisi. Pas numërimit të një numri të madh të votave,...

Ebrahim Raisi është presidenti i ri i Iranit, ai është në listën e zezë të SHBA-së

para një muaji - Telegrafi

Ebrahim Raisi fitoi zgjedhjet presidenciale në Iran. Raisi është në listën e sanksioneve amerikane për shkeljet e të drejtave të njeriut, përfshirë mbikëqyrjen e ekzekutimeve të mijëra disidentëve politikë...

Ebrahim Raisi, kryetar i ri i Iranit

para një muaji - Alsat-M

Të dhënat e para nga numërimi i votave flasin se Rbrahim Raisi është kryetari i ri i Iranit. Raportohet se Raisi ka arritur të grumbulloj 62 për qind të votave. Shefi aktual i shtetit Hasan Rohani paraprakisht,...

Kreu i gjyqësorit fitues i zgjedhjeve presidenciale në Iran me 62% të votave

para një muaji - ABC News

Kreu i gjyqësorit, Ebrahim Raisi ka fituar zgjedhjet presidenciale të vendit me 62% të votave, sipas rezultateve paraprake nga komisioni kombëtar i zgjedhjeve. Kandidati për president Abdolnasser Hemmati,...

EBRAHIM RAISI PRESIDENT I RI I IRANIT

para një muaji - Klan Macedonia

Ebrahim Raisi është fituesi i zgjedhjeve presidenciale në Iran. Ai ka fituar së paku 17.8 milionë vota nga gjithsej 28.6 milionë votues që kanë dalë në këto zgjedhje – ka njoftuar Ministria e Brendshme...

Raisi, drejt fitores në zgjedhjet presidenciale iraniane

para një muaji - Bota Sot

Televizioni shtetëror dhe kandidatët rivalë thanë se ultrakonservatori Ebrahim Raisi është në rrugën drejt fitores në zgjedhjet presidenciale të Iranit, që u mbajtën një ditë më parë. Votat ende janë duke...

Rel/ Raisi, drejt fitores në zgjedhjet presidenciale iraniane

para një muaji - Bota Sot

Televizioni shtetëror dhe kandidatët rivalë thanë se ultrakonservatori Ebrahim Raisi është në rrugën drejt fitores në zgjedhjet presidenciale të Iranit, që u mbajtën një ditë më parë. Votat ende janë duke...

Raisi, drejt fitores në zgjedhjet presidenciale iraniane

para një muaji - Zeri

Televizioni shtetëror dhe kandidatët rivalë thanë se ultrakonservatori Ebrahim Raisi është në rrugën drejt fitores në zgjedhjet presidenciale të Iranit, që u mbajtën një ditë më parë. Votat ende janë duke...

Një ultra-konservator zgjidhet President i Iranit

para një muaji - Fakti Ditor

Një konservator i linjës së ashpër është zgjedhur President i Iranit në zgjedhjet që u mbajtën të premten. Ebrahim Raisi ka marrë mbi 60% të votave duke lënë pas 3 kandidatë të tjerë të cilët e pranuan...

Në kulmin e krizës ekonomike, Ebrahim Raisi do të jetë presidenti i ri i Iranit

para një muaji - Dosja.al

Ebrahim Raisi 19 Qershor, 2021 14:59 Iranianët votuan për presidentin e ri në kulmin e krizës ekonomike. Pas numërimit të një numri të madh të votave, zgjedhjet i fitoi konservatori Ebrahim Reisi. Pas...

Raisi, drejt fitores në zgjedhjet presidenciale iraniane

para një muaji - Evropa e Lirë

Televizioni shtetëror dhe kandidatët rivalë thanë se ultrakonservatori Ebrahim Raisi është në rrugën drejt fitores në zgjedhjet presidenciale të Iranit, që u mbajtën një ditë më parë. Votat ende janë duke...

Pjesëmarrje e ulët në zgjedhjet presidenciale në Iran

para një muaji - Alsat-M

Miliona iranianë votuan të premten në një garë që sipas parashikimeve do t’i japë presidencën një gjykatësi tëvijës së ashpër, i cili është ndëshkuar me sanksione amerikane. Por zhgënjimi për vështirësitë...

Raisi drejt fitores në zgjedhjet presidenciale iraniane

para një muaji - Lajmi.net

Votat ende janë duke u numëruar për zgjedhjet presidenciale, ku pjesëmarrja e votuesve ishte e ulët. Sipas zyrtarëve zgjedhorë, Raisi, 60-vjeç, klerik dhe kreu i gjyqësorit në Iran, deri më tani ka fituar...

Pjesëmarrje e ulët në zgjedhjet presidenciale në Iran

para një muaji - Top Channel

Miliona iranianë votuan të premten në një garë që sipas parashikimeve do t’i japë presidencën një gjykatësi tëvijës së ashpër, i cili është ndëshkuar me sanksione amerikane. Por zhgënjimi për vështirësitë...

Raisit i urohet fitorja, i sanksionuari nga ShBA-ja president i ri i Iranit

para një muaji - Gazeta Express

Kandidati i moderuar për president të Iranit, Abdolnasser Hemmati, ia uroi fitoren në zgjedhje presidenciale kundërkandidatit të tij, Ebrahim Raisi, ndonëse rezultatet zyrtare ende nuk janë shpallur. “Shpresoj...

Iran, konservatori fitues i zgjedhjeve presidenciale

para një muaji - Lexo

Ultrakonservatori Ebrahim Raisi është në rrugën drejt fitores në zgjedhjet presidenciale të Iranit, që u mbajtën një ditë më pare, duke siguruar të paktën 62% të votave. Votat ende janë duke u numëruar...

Raisit i urohet fitorja, i sanksionuari nga ShBA-ja president i ri i Iranit

para një muaji - RTK

Kandidati i moderuar për president të Iranit, Abdolnasser Hemmati, ia uroi fitoren në zgjedhje presidenciale kundërkandidatit të tij, Ebrahim Raisi, ndonëse rezultatet zyrtare ende nuk janë shpallur. “Shpresoj...

Pjesëmarrje e ulët në zgjedhjet presidenciale në Iran

para një muaji - Zeri

Miliona iranianë votuan të premten në një garë që sipas parashikimeve do t’i japë presidencën një gjykatësi tëvijës së ashpër, i cili është ndëshkuar me sanksione amerikane. Por zhgënjimi për vështirësitë...

Iran, ultra-konservatori Ebrahim Raisi fiton zgjedhjet presidenciale me 62% të votave

para një muaji - Arbresh

Kandidati ultra-konservator Ebrahim Raisi fitoi raundin e parë të zgjedhjeve presidenciale në Iran të premten, duke fituar më shumë se 62.2% të votave, sipas rezultateve zyrtare. Nga 28.6 milionë vota...

Ebrahim Raisi, kryetar i ri i Iranit

para një muaji - Tetova Sot

Të dhënat e para nga numërimi i votave flasin se Rbrahim Raisi është kryetari i ri i Iranit. Raportohet se Raisi ka arritur të grumbulloj 62 për qind të votave. Shefi aktual i shtetit Hasan Rohani paraprakisht,...

Pjesëmarrje e ulët në zgjedhjet presidenciale në Iran

para një muaji - GazetaBlic

Miliona iranianë votuan të premten në një garë që sipas parashikimeve do t’i japë presidencën një gjykatësi tëvijës së ashpër, i cili është ndëshkuar me sanksione amerikane. Por zhgënjimi për vështirësitë...

Ebrahim Raisi, kryetar i ri i Iranit

para një muaji - Lajm

Të dhënat e para nga numërimi i votave flasin se Rbrahim Raisi është kryetari i ri i Iranit. Raportohet se Raisi ka arritur të grumbulloj 62 për qind të votave. Shefi aktual i shtetit Hasan Rohani paraprakisht,...

Pjesëmarrje e ulët në zgjedhjet presidenciale në Iran

para një muaji - ABC News

Miliona iranianë votuan të premten në një garë që sipas parashikimeve do t’i japë presidencën një gjykatësi të vijës së ashpër, i cili është ndëshkuar me sanksione amerikane. Por zhgënjimi për vështirësitë...

Pjesëmarrje e ulët në zgjedhjet presidenciale në Iran

para një muaji - Tetova Sot

Miliona iranianë votuan të premten në një garë që sipas parashikimeve do t’i japë presidencën një gjykatësi tëvijës së ashpër, i cili është ndëshkuar me sanksione amerikane. Por zhgënjimi për vështirësitë...

Pjesëmarrje e ulët në zgjedhjet presidenciale në Iran

para një muaji - BalkanWeb

Miliona iranianë votuan të premten në një garë që sipas parashikimeve do t’i japë presidencën një gjykatësi të vijës së ashpër, i cili është ndëshkuar me sanksione amerikane. Por zhgënjimi për vështirësitë...

Pjesëmarrje e ulët në zgjedhjet presidenciale në Iran

para një muaji - Bota Sot

Miliona iranianë votuan të premten në një garë që sipas parashikimeve do t’i japë presidencën një gjykatësi tëvijës së ashpër, i cili është ndëshkuar me sanksione amerikane. Por zhgënjimi për vështirësitë...

Ebrahim Raisi është presidenti i ri i Iranit, ai është në listën e zezë të SHBA-së

para një muaji - Info7

Ebrahim Raisi fitoi zgjedhjet presidenciale në Iran. Raisi është në listën e sanksioneve amerikane për shkeljet e të drejtave të njeriut, përfshirë mbikëqyrjen e ekzekutimeve të mijëra disidentëve politikë...

Pjesëmarrje e ulët në zgjedhjet presidenciale në Iran

para një muaji - Arbresh

Miliona iranianë votuan të premten në një garë që sipas parashikimeve do t’i japë presidencën një gjykatësi tëvijës së ashpër, i cili është ndëshkuar me sanksione amerikane. Por zhgënjimi për vështirësitë...

Pjesëmarrje e ulët në zgjedhjet presidenciale në Iran

para një muaji - Dosja.al

Zgjedhje ne Iran 19 Qershor, 2021 7:35 Miliona iranianë votuan të premten në një garë që sipas parashikimeve do t’i japë presidencën një gjykatësi të vijës së ashpër, i cili është ndëshkuar me sanksione...

Pjesëmarrje e ulët në zgjedhjet presidenciale në Iran

para një muaji - Zëri i Amerikës

Miliona iranianë votuan të premten në një garë që sipas parashikimeve do t’i japë presidencën një gjykatësi tëvijës së ashpër, i cili është ndëshkuar me sanksione amerikane. Por zhgënjimi për vështirësitë...

Gjykatësi nën sanksione amerikane mund të jetë presidenti i ri i Iranit

para një muaji - ABC News

Miliona iranianë votuan të premten për të zgjedhur presidentin e ri të vendit një garë që pritet ta fitojë një gjykatës i lartë i vijës së ashpër, i cili është subjekt i sanksioneve amerikane. Zgjedhjet...

Iranianët votojnë në zgjedhjet presidenciale

para një muaji - RTK

Iranianët janë duke votuar për të zgjedhur presidentin e ri. Fituesi do të zëvendësojë presidentin e tanishëm Hassan Rouhani, i cili ka shërbyer dy mandate. Disidentët dhe disa reformistë kanë bërë thirrje...

Pjesëmarrje e ulët në zgjedhjet presidenciale në Iran

para një muaji - Arbresh

Miliona iranianë votuan të premten në një garë që sipas parashikimeve do t’i japë presidencën një gjykatësi tëvijës së ashpër, i cili është ndëshkuar me sanksione amerikane. Por zhgënjimi për vështirësitë...

Gjykatësi nën sanksione amerikane mund të jetë presidenti i ri i Iranit

para një muaji - Info7

Miliona iranianë votuan të premten për të zgjedhur presidentin e ri të vendit një garë që pritet ta fitojë një gjykatës i lartë i vijës së ashpër, i cili është subjekt i sanksioneve amerikane. Zgjedhjet...

Zgjedhjet në Iran 2021: Loja e të moderuarve brenda regjimit ka marrë fund

para një muaji - BalkanWeb

Vetëm pak ditë përpara farsës së zgjedhjeve presidenciale të Iranit, konflikti midis popullit iranian dhe regjimit po intensifikohet. E megjithatë, apologjetët e regjimit përpiqen ta minimizojnë fushatën...

Zgjedhjet në Iran, përpjekjet e dëshpëruara për të mbuluar bojkotin zgjedhor

para një muaji - Mapo

Raportet nga Organizata Popullore Muxhahedine e Iranit (PMOI / MEK) nga mijëra qendra votimi në Teheran dhe qytete të ndryshme anembanë Iranit tregojnë një bojkot të gjerë të zgjedhjeve të rreme nga njerëzit....

Irani në zgjedhje për presidentin e ri të vendit

para një muaji - ABC News

Iranianët votojnë të premten për të zgjedhur një president të ri. Por apatia e tyre po rritet, ndërsa vendi i Lindjes së Mesme po përjeton një rritje të rasteve me koronavirus dhe në kushtet e një ekonomie...

VOA: Irani në zgjedhje për presidentin e ri të vendit

para një muaji - Bota Sot

Iranianët votojnë të premten për të zgjedhur një president të ri. Por apatia e tyre po rritet, ndërsa vendi i Lindjes së Mesme po përjeton një rritje të rasteve me koronavirus dhe në kushtet e një ekonomie...

Irani në zgjedhje për presidentin e ri të vendit

para një muaji - Zëri i Amerikës

Iranianët votojnë të premten për të zgjedhur një president të ri. Por apatia e tyre po rritet, ndërsa vendi i Lindjes së Mesme po përjeton një rritje të rasteve me koronavirus dhe në kushtet e një ekonomie...

Irani mban zgjedhjet presidenciale

para një muaji - Vizion Plus

Qytetarët me të drejtë vote në Iran zgjedhin sot presidentin e ri të republikës islamike, e gjunjëzuar ekonomikisht nga sanksionet amerikane, keqmenaxhimi i shtetit dhe pandemia e koronavirusit. Kandidati...

Iranianët zgjedhin presidentin

para një muaji - Klan

Iranianët zgjedhin presidentin Qytetarët në Iran votojnë sot për të zgjedhur presidentin e ri të Republikës Islamike. Votimet zhvillohen në kohën e zemërimit në rritje për gjendjen e dobët të ekonomisë,...

Iranianët dalin në votime për ta zgjedhur favoritin e Ajetollahut Khamenei

para një muaji - Gazeta Metro

Iranianët votojnë të premten për të zgjedhur një president të ri. Por apatia e tyre po rritet, ndërsa vendi i Lindjes së Mesme po përjeton një rritje të rasteve me koronavirus dhe në kushtet e një ekonomie...

Iranianët zgjedhin presidentin

para një muaji - Alsat-M

Qytetarët në Iran votojnë sot për të zgjedhur presidentin e ri të Republikës Islamike. Votimet zhvillohen në kohën e zemërimit në rritje për gjendjen e dobët të ekonomisë, e cila është goditur rëndë nga...

Iranianët votojnë në zgjedhjet presidenciale

para një muaji - RTV 21

Qytetarët në Iran votojnë sot për të zgjedhur presidentin e ri të Republikës Islamike. Ebrahim Raisi, një klerik 60 vjeç i vijës së ashpër politike dhe udhëheqës i gjyqësorit, pritet të zëvendësojë presidentin...

Zgjedhjet në Iran 2021: Loja e të Moderuarve Brenda Regjimit Ka Marrë Fund

para një muaji - Dosja.al

foto ilustruese 18 Qershor, 2021 14:34 IRAN – Vetëm pak ditë përpara farsës së zgjedhjeve presidenciale të Iranit, konflikti midis popullit iranian dhe regjimit po intensifikohet. E megjithatë, apologjetët...

Iranianët zgjedhin presidentin

para një muaji - Top Channel

Qytetarët në Iran votojnë sot për të zgjedhur presidentin e ri të Republikës Islamike. Votimet zhvillohen në kohën e zemërimit në rritje për gjendjen e dobët të ekonomisë, e cila është goditur rëndë nga...

Iranianët zgjedhin presidentin

para një muaji - Bota Sot

Qytetarët në Iran votojnë sot për të zgjedhur presidentin e ri të Republikës Islamike. Votimet zhvillohen në kohën e zemërimit në rritje për gjendjen e dobët të ekonomisë, e cila është goditur rëndë nga...

Iranianët votojnë në zgjedhjet presidenciale (VIDEO)

para një muaji - Klan Kosova

Iranianët po votojnë për të zgjedhur një president të ri, ku garojnë katër kandidatë për të pasuar Hassan Rouhanin. Vendvotimet u hapën në 7 të mëngjesit me kohën lokale. Apatia publike ka qenë e përhapur...

Iranianët zgjedhin presidentin

para një muaji - Evropa e Lirë

Qytetarët në Iran votojnë sot për të zgjedhur presidentin e ri të Republikës Islamike. Votimet zhvillohen në kohën e zemërimit në rritje për gjendjen e dobët të ekonomisë, e cila është goditur rëndë nga...

Iranianët votojnë sot për të zgjedhur presidentin e ri

para një muaji - Zeri

Qytetarët në Iran votojnë sot për të zgjedhur presidentin e ri të Republikës Islamike. Votimet zhvillohen në kohën e zemërimit në rritje për gjendjen e dobët të ekonomisë, e cila është goditur rëndë nga...

Iranianët zgjedhin presidentin

para një muaji - RTK

Qytetarët në Iran votojnë sot për të zgjedhur presidentin e ri të Republikës Islamike. Votimet zhvillohen në kohën e zemërimit në rritje për gjendjen e dobët të ekonomisë, e cila është goditur rëndë nga...

Iranianët sot zgjedhin presidentin

para një muaji - Epoka e Re

Qytetarët në Iran votojnë sot për të zgjedhur presidentin e ri të Republikës Islamike. Votimet zhvillohen në kohën e zemërimit në rritje për gjendjen e dobët të ekonomisë, e cila është goditur rëndë nga...

Iranianët votojnë për të zgjedhur Presidentin: Nga katër kandidatë, veç njëri i butë

para një muaji - Periskopi

Iranianët votojnë sot për ta zgjedhur presidentin e ri, me vetëm njërin prej katër kandidatëve që nuk është i vijës së presidentit Hassan Rouhani për nga ashpërsia. Sondazhet thonë që Ebrahim Raisi, një...

Iranianët zgjedhin presidentin

para një muaji - Lajmi.net

Votimet zhvillohen në kohën e zemërimit në rritje për gjendjen e dobët të ekonomisë, e cila është goditur rëndë nga sanksionet amerikane, keqmenaxhimi i shtetit dhe pandemia e koronavirusit. Ebrahim Raisi,...

Iranianët votojnë sot për të zhgjedhur presidentin e ri

para një muaji - Daily News

Qytetarët në Iran votojnë sot për të zgjedhur presidentin e ri të Republikës Islamike. Ebrahim Raisi, një klerik 60 vjeç i vijës së ashpër politike dhe udhëheqës i gjyqësorit, pritet të zëvendësojë presidentin...

Irani zgjedh presidentin sot, Rohani mund të lërë pushtetin pas dy mandateve

para një muaji - Dosja.al

foto ilustruese 18 Qershor, 2021 9:03 IRAN – Qytetarët në Iran votojnë sot për të zgjedhur presidentin e ri të Republikës Islamike. Votimet zhvillohen në kohën e zemërimit në rritje për gjendjen e dobët...

Iranianët zgjedhin presidentin

para një muaji - Arbresh

Qytetarët në Iran votojnë sot për të zgjedhur presidentin e ri të Republikës Islamike. Votimet zhvillohen në kohën e zemërimit në rritje për gjendjen e dobët të ekonomisë, e cila është goditur rëndë nga...

Iranianët zgjedhin presidentin

para një muaji - ATV Live

Qytetarët në Iran votojnë sot për të zgjedhur presidentin e ri të Republikës Islamike. Votimet zhvillohen në kohën e zemërimit në rritje për gjendjen e dobët të ekonomisë, e cila është goditur rëndë nga...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK