Vazhdojnë temperaturat e larta ekstreme në perëndim të SHBA-së

para një muaji - BalkanWeb

Temperaturat e larta ekstreme, të cilat u shfaqën që nga fillimi i javës në shtetet perëndimore të SHBA-së, vazhdojnë të ndikojë negativisht në jetën e banorëve të kësaj pjese. Ndërsa Shërbimi Kombëtar...

Vazhdojnë temperaturat e larta ekstreme në perëndim të SHBA-së

para një muaji - Top Channel

Temperaturat e larta ekstreme, të cilat u shfaqën që nga fillimi i javës në shtetet perëndimore të SHBA-së, vazhdojnë të ndikojë negativisht në jetën e banorëve të kësaj pjese. Ndërsa Shërbimi Kombëtar...

Vazhdojnë temperaturat e larta ekstreme në perëndim të SHBA-së

para një muaji - Shenja

Temperaturat e larta ekstreme, të cilat u shfaqën që nga fillimi i javës në shtetet perëndimore të SHBA-së, vazhdojnë të ndikojë negativisht në jetën e banorëve të kësaj pjese, transmeton Anadolu Agency...

Greqia pritet të goditet nga i nxehti afrikan, temperatura deri në 44°C

para një muaji - Bota Sot

Pas motit të paqëndrueshëm, duke nisur nga e marta e ardhshme 22 Qershor dhe më pas, Greqia do të goditet nga një valë të nxehti afrikan. Sinoptikani Giannis Kallianos, thekson se “ndërsa do të mbulojnë...

Greqia pritet të goditet nga i nxehti afrikan, temperatura deri në 44°C

para një muaji - Mapo

Pas motit të paqëndrueshëm, duke nisur nga e marta e ardhshme 22 Qershor dhe më pas, Greqia do të goditet nga një valë të nxehti afrikan. Sinoptikani Giannis Kallianos, thekson se “ndërsa do të mbulojnë...

I nxehti ekstrem përfshin Kaliforninë

para një muaji - Bota Sot

Kalifornia ka shpallur gjendjen e jashtëzakonshme, pasi pjesa Jugperëndimore regjistroi temperaturën rekord. Nën paralajmërim nga autoritetet janë edhe Arizona, Nevada dhe Utah. Njerëzve u është këshilluar...

Mbërrin i nxehti afrikan, qershori do të mbyllet me temperatura të larta

para një muaji - Shekulli

Publikuar më 19.06.2021 nga Erjon Dervishi Duke nisur nga kjo e dielë dhe gjatë gjithë javës tjetër pritet te ketë rritje të temperaturave me disa gradë, si pasojë e masave të nxehta ajrore nga veriu i...

A preket Shqipëria? Shteti fqinj pritet të goditet nga vala e të nxehtit Afrikan, temperatura deri në 44° C

para një muaji - ABC News

Pas motit të paqëndrueshëm, duke nisur nga e marta e ardhshme 22 Qershor dhe më pas, Greqia do të goditet nga një valë të nxehti afrikan. Sinoptikani Giannis Kallianos, thekson se “ndërsa do të mbulojnë...

Javën tjetër mbërrin i nxehti Afrikan, të premten temperaturat shkojnë 42 gradë

para një muaji - Gazeta Express

Duke nisur nga kjo e dielë dhe gjatë gjithë javës tjetër pritet te ketë rritje të temperaturave me disa gradë, si pasojë e masave të nxehta ajrore nga veriu i Afrikës, që do të pushtojnë Ballkanin. Shqipëria...

Greqia pritet të goditet nga vala e të nxehtit Afrikan, temperatura deri në 44 gradë

para një muaji - ABC News

Pas motit të paqëndrueshëm, duke nisur nga e marta e ardhshme 22 Qershor dhe më pas, Greqia do të goditet nga një valë të nxehti afrikan. Sinoptikani Giannis Kallianos , thekson se “ndërsa do të mbulojnë...

Javën e ardhshme mbërrin i nxehti Afrikan, sinoptikanët: Qershori do të mbyllet me temperatura të larta

para një muaji - BalkanWeb

Duke nisur nga kjo e dielë dhe gjatë gjithë javës tjetër pritet te ketë rritje të temperaturave me disa gradë, si pasojë e masave të nxehta ajrore nga veriu i Afrikës, që do të pushtojnë Ballkanin. Shqipëria...

Vala e të nxehtit afrikan mbërrin në Shqipëri, javën e ardhshme temperaturat deri në 42 gradë

para një muaji - Albeu

Janë e ardhshme pritet që vendi ynë të goditet nga vala e të nxehtit afrikan, duke bërë që temperaturat të rriten edhe me disa gradë. Sipas sinoptikanëve, temperaturat pritet të shënojnë deri në 38 gradë...

Javën e ardhshme mbërrin i nxehti Afrikan, sinoptikanët: Qershori do të mbyllet me temperatura të larta

para një muaji - Bota Sot

Duke nisur nga kjo e dielë dhe gjatë gjithë javës tjetër pritet te ketë rritje të temperaturave me disa gradë, si pasojë e masave të nxehta ajrore nga veriu i Afrikës, që do të pushtojnë Ballkanin. Shqipëria...

Greqia pritet të goditet nga i nxehti afrikan, temperatura deri në 44°C

para një muaji - Fakti Ditor

Pas motit të paqëndrueshëm, duke nisur nga e marta e ardhshme 22 Qershor dhe më pas, Greqia do të goditet nga një valë të nxehti afrikan. Sinoptikani Giannis Kallianos, thekson se “ndërsa do të mbulojnë...

Vala e të nxehtit afrikan mbërrin në Shqipëri, javën e ardhshme temperaturat deri në 42 gradë

para një muaji - Fakti Ditor

Janë e ardhshme pritet që vendi ynë të goditet nga vala e të nxehtit afrikan, duke bërë që temperaturat të rriten edhe me disa gradë. Sipas sinoptikanëve, temperaturat pritet të shënojnë deri në 38 gradë...

Qershori do të mbyllet me temperatura të larta, mbërrin i nxehti Afrikan

para një muaji - Almakos

Duke nisur nga kjo e dielë dhe gjatë gjithë javës tjetër pritet te ketë rritje të temperaturave me disa gradë, si pasojë e masave të nxehta ajrore nga veriu i Afrikës, që do të pushtojnë Ballkanin. Shqipëria...

Kalifornia përfshihet nga i nxehti ekstrem

para një muaji - Klan

Kalifornia përfshihet nga i nxehti ekstrem Shteti ka shpallur gjendjen e jashtëzakonshme për shkak të temperaturave rekord Kalifornia ka shpallur gjendjen e jashtëzakonshme, pasi pjesa Jugperëndimore regjistroi...

Temperaturat e larta ekstreme shkaktojnë pasoja negative në shtetet perëndimore të SHBA-së

para një muaji - Arbresh

Rritja e temperaturës që ka prekur shtetet perëndimore të SHBA-së, pritet të vazhdojë edhe gjatë fundjavës, transmeton Anadolu Agency (AA). Sipas Shërbimit Kombëtar të Motit (NWS), i cili publikon parashikime...

Kalifornia e ShBA-së shpall gjendje emergjente shkaku i vapës

para një muaji - Gazeta Express

Kalifornia e ka shpallur gjendjen emergjente për shkak të temperaturave shumë të larta që po mbretërojnë në pjesën jugperëndimore të Shteteve të Bashkuara dhe rrezikut që ato po shkaktojnë për sistemin...

Temperaturat arrijnë 54 gradë, Kalifornia shpall gjendjen e jashtëzakonshme

para një muaji - Albeu

Kalifornia ka shpallur gjendjen e jashtëzakonshme për të adresuar shqetësimet e sistemit të energjisë, pasi pjesë të jug-perëndimit të SHBA raportuan temperatura të larta deri në 54 gradë. Një paralajmërim...

Ndryshimet klimatike, Kalifornia regjistron temperatura mbi 51.6 gradë

para një muaji - ABC News

Një valë nxehtësie e pazakontë është regjistruar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, sidomos në Bregun Perëndimor. Temperaturat kanë arritur deri në 41 gradë, ndërsa lagështia ka qenë në limitin më ekstrem...

54 gradë, i nxehti ekstrem keqëson thatësirën në shtetet perëndimore të SHBA-ve

para një muaji - Indeks online

Rritja e temperaturës që ka prekur shtetet perëndimore të SHBA-së, pritet të vazhdojë edhe gjatë fundjavës. Sipas Shërbimit Kombëtar të Motit (NWS), i cili publikon parashikime ditore të motit, temperatura...

Kalifornia shpall gjendjen e emergjencës: Zhegu i madh shkakton problem me energjinë elektrike

para një muaji - Periskopi

Kalifornia ka shpallur gjendjen e emergjencës për të adresuar temperaturat e larta në pjesën jug-perëndimore të ShBA-ve. Në pjesë të Arizonës dhe Kalifornisë ka paralajmërime për zheg të madh, e po ashtu...

Kalifornia e ShBA-së shpall gjendje emergjente shkaku i vapës

para një muaji - Arbresh

Kalifornia e ka shpallur gjendjen emergjente për shkak të temperaturave shumë të larta që po mbretërojnë në pjesën jugperëndimore të Shteteve të Bashkuara dhe rrezikut që ato po shkaktojnë për sistemin...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK