Maqedoni, “Behtel-Enka” do të ndërtojë autostrada pa tender

më 7.2021 - Telegrafi

Opozita dhe pushteti u dakorduan që konzorciumi amerikano-turk Behtel dhe Enka pa procedurë tenderimi me marrëveshje direkte t’i ndërtojë autostradat tjera nga Korridori 8 dhe 10. Bëhet fjalë për autostradat...

Korridori 8 përfundon në 2025!

më 7.2021 - Koha.mk

Propozim-ligji parashikon që në mënyrë të drejtpërdrejtë dhe pa tender, të angazhohet konsorciumi amerikano-turk “Behtel Enka”, për projektimin dhe ndërtimin e Korridorit 8 në aksin Tetovë-Gostivar-Bukojçani,...

Maqedoni, “Behtel-Enka” do të ndërtojë autostrada pa tender

më 7.2021 - Bota Sot

Opozita dhe pushteti u dakorduan që konzorciumi amerikano-turk Behtel dhe Enka pa procedurë tenderimi me marrëveshje direkte t’i ndërtojë autostradat tjera nga Korridori 8 dhe 10. Bëhet fjalë për autostradat...

Opozita dhe pushteti bien dakord! “Behtel-Enka” do të ndërtojë autostrada pa tender

më 7.2021 - Alsat-M

Opozita dhe pushteti u dakorduan që konzorciumi amerikano-turk Behtel dhe Enka pa procedurë tenderimi me marrëveshje direkte t’i ndërtojë autostradat tjera nga Korridori 8 dhe 10. Bëhet fjalë për autostradat...

Pa tender! Bechtel Enka do të ndërtoj autostradat e Korridorit 8 dhe 10

më 7.2021 - Alsat-M

Opozita dhe pushteti në Kuvend arritën marrëveshje që pa procedurë tenderimi me kontratë direkte konzorciumi Bechtel Enka t’i ndërtoj autostradat nga Korridori 8 dhe 10. Propozimi është parashtruar nga...

Maqedoni, “Behtel-Enka” do të ndërtojë autostrada pa tender

më 7.2021 - Tetova1

Opozita dhe pushteti u dakorduan që konzorciumi amerikano-turk Behtel dhe Enka pa procedurë tenderimi me marrëveshje direkte t’i ndërtojë autostradat tjera nga Korridori 8 dhe 10. Bëhet fjalë për autostradat...

Maqedoni, “Behtel-Enka” do të ndërtojë autostrada pa tender

më 7.2021 - Almakos

Opozita dhe pushteti u dakorduan që konzorciumi amerikano-turk Behtel dhe Enka pa procedurë tenderimi me marrëveshje direkte t’i ndërtojë autostradat tjera nga Korridori 8 dhe 10. Bëhet fjalë për autostradat...

Pa tender! Bechtel Enka do të ndërtoj autostradat e Korridorit 8 dhe 10

më 7.2021 - Fakti Ditor

Opozita dhe pushteti në Kuvend arritën marrëveshje që pa procedurë tenderimi me kontratë direkte konzorciumi Bechtel Enka t’i ndërtoj autostradat nga Korridori 8 dhe 10. Propozimi është parashtruar nga...

Pa tender! Bechtel Enka do të ndërtoj autostradat e Korridorit 8 dhe 10

më 7.2021 - Almakos

Opozita dhe pushteti në Kuvend arritën marrëveshje që pa procedurë tenderimi me kontratë direkte konzorciumi Bechtel Enka t’i ndërtoj autostradat nga Korridori 8 dhe 10. Propozimi është parashtruar nga...

Ivanovska: Qeveria të heqë dorë nga angazhimi i “Bechtel dhe Enka” përmes “ligjit të veçantë”

më 7.2021 - Daily News

Shkup, 3 korrik – Kryetarja e Komisionit për Antikorrupsion Biljana Ivanovska i bëri thirrje qeverisë të braktisë angazhimin e konsorciumit amerikano-turk “Bechtel dhe Enka” për ndërtimin e autostradave...

Ivanovska: Qeveria të heqë dorë nga angazhimi i “Bechtel dhe Enka” përmes “ligjit të veçantë”

më 7.2021 - Argument

Shkup, 3 korrik – Kryetarja e Komisionit për Antikorrupsion Biljana Ivanovska i bëri thirrje qeverisë të braktisë angazhimin e konsorciumit amerikano-turk “Bechtel dhe Enka” për ndërtimin e autostradave...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK