Konferenca e radhës ndaj ish-krerëve të UÇK-së, më 13 ose 14 shtator

para 3 dite - Top Channel

Në Dhomën e Specializuar në Hagë, la përfunduar skonferenca e gjashtë statusore ndaj ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës: Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasniqi dhe Rexhep Selimi. Gjykatësi...

Mbrojtja e ish-krerëve të UÇK-së kërkon listë paraprake të dëshmitarëve

para 3 dite - Portalb

Mbrojtja e ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi kërkoi nga Zyra e Prokurorit të Specializuar (ZPS) që deri më 2 gusht, të dorëzojë një listë paraprake të dëshmitarëve, që synon të thërrasë në sallën...

S’ka datë për nisjen e gjyqit ndaj Thaçit dhe ish-krerëve të tjerë të UÇK, seanca e radhës mbahet  më 13-14 shtator

para 3 dite - BalkanWeb

Nuk ka ende një datë nga Zyra e Prokurorisë Speciale për fillimin e gjyqit ndaj ish-krerëve të UÇK të akuzuar për krime lufte. Seanca e sotme është mbyllur pa vendim, por vetëm me një propozim të gjyqtarit...

Konferenca e radhës ndaj ish-krerëve të UÇK-së, më 13 ose 14 shtator

para 3 dite - Zhurnal

Në Dhomën e Specializuar në Hagë, la përfunduar skonferenca e gjashtë statusore ndaj ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës: Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasniqi dhe Rexhep Selimi. Gjykatësi...

Avokati: Veseli në mënyrë të arsyeshme po mendon se po mbahet peng

para 3 dite - Top Channel

Në konferencën e sotme mbi ecurinë e çështjes së ish-krerëve të UÇK-së në Hagë, avokatët kanë shprehur shqetësimin e tyre, për vonesat e Zyrës së Prokurorit të Specializuar në përgatitjet për gjykim. Madje,...

Mbrojtja e ish-krerëve të UÇK-së kërkon nga prokuroria listën me dëshmitarë

para 3 dite - TV21

Në konferencën e gjashtë statusore që po mbahet ndaj ish-krerëve të UÇK-së në Dhomat e Specializuara në Hagë, avokatët kanë kërkuar nga prokuroria që të dorëzojë një listë me dëshmitarët që synon t’i thërras...

Gjykimi i ish-krerëve të UÇK-së, mbrojtja kërkon listë paraprake të dëshmitarëve

para 3 dite - Kallxo

Sot është mbajtur konferenca e radhës mbi ecurinë e çështjes në rastin kundër ish-krerëve të UÇK-së, Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit dhe Jakup Krasniqit. Zyra e Prokurorit të Specializuar...

Konferenca e radhës ndaj ish-krerëve të UÇK-së më 13 ose 14 shtator

para 3 dite - Insajderi

Gjyqtari i Gjykatës Speciale në Hagë, Nicolas Guillou, ka propozuar që konferenca e ardhshme për ecurinë e çështjes ndaj ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup...

Në këtë datë do të zhvillohet konferenca e rdhës ndaj ish-krerëve të UÇK-së

para 3 dite - Albeu

Ka përfunduar seanca e radhës ndaj ish-krerëve të UÇK-së në Hagë. Gjykatësi i procedurës paraprake Nicolas Guillou, ka propozuar që konferenca e ardhshme për ecurinë e çështjes ndaj Thaçit, Veselit, Krasniqit...

Konferenca e radhës ndaj ish-krerëve të UÇK-së më 13 ose 14 shtator

para 3 dite - Telegrafi

Ka përfunduar seanca e radhës ndaj ish-krerëve të UÇK-së në Hagë. Gjykatësi i procedurës paraprake Nicolas Guillou, ka propozuar që konferenca e ardhshme për ecurinë e çështjes ndaj Thaçit, Veselit, Krasniqit...

Avokati: Veseli në mënyrë të arsyeshme po mendon që po mbahet peng

para 3 dite - Telegrafi

Në konferencën e sotme mbi ecurinë e çështjes së ish-krerëve të UÇK-së në Hagë, avokatët kanë shprehur shqetësimin e tyre, për siç thanë ata, vonesat e Zyrës së Prokurorit të Specializuar npërgatitjet...

Konferenca e radhës ndaj Thaçit dhe të tjerëve më 13 ose 14 shtator

para 3 dite - Indeks online

Gjykatësi i procedurës paraprake Nicolas Guillou, ka propozuar që konferenca e ardhshme për ecurinë e çështjes ndaj Thaçit, Veselit, Krasniqit e Selimit të zhvillohet më 13 ose 14 shtator. Me këtë propozim...

Ja kur do të mbahet konferenca e radhës ndaj Thaçit dhe të tjerëve

para 3 dite - Bota Sot

Gjykatësi i procedurës paraprake Nicolas Guillou, ka propozuar që konferenca e ardhshme për ecurinë e çështjes ndaj Thaçit, Veselit, Krasniqit e Selimit të zhvillohet më 13 ose 14 shtator. Me këtë propozim...

Dorëzimi i listës së dëshmitarëve në Hagë, pala mbrojtëse e Thaçit dhe prokuroria përplasen për afatet

para 3 dite - Klan

Dorëzimi i listës së dëshmitarëve në Hagë, pala mbrojtëse e Thaçit dhe prokuroria përplasen për afatet Mbrojtja e ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, i cili po ballafaqohet me akuza për krime lufte...

Prokuroria refuzon kërkesën e avokatëve të ish-krerëve të UÇK-së për listën e dëshmitarëve të cilët do të ftohen për të dëshmuar

para 3 dite - Telegrafi

Është kërkuar lista e dëshmitarëve të cilët do të dëshmojnë në gjykimin e ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hashim Thaçi, Jakup Krasniqi, Rexhep Selimi e Kadri Veseli në Dhomat e Specializuara...

Ja me cilën datë pritet të mbahet konferenca e radhës ndaj ish-krerëve të UÇK-së

para 3 dite - OraInfo

Ka përfunduar seanca e radhës ndaj ish-krerëve të UÇK-së në Hagë. Gjykatësi i procedurës paraprake Nicolas Guillou, ka propozuar që konferenca e ardhshme për ecurinë e çështjes ndaj Thaçit, Veselit, Krasniqit...

Konferenca e radhës ndaj ish-krerëve të UÇK-së më 13 ose 14 shtator

para 3 dite - GazetaBlic

Ka përfunduar seanca e radhës ndaj ish-krerëve të UÇK-së në Hagë. Gjykatësi i procedurës paraprake Nicolas Guillou, ka propozuar që konferenca e ardhshme për ecurinë e çështjes ndaj Thaçit, Veselit, Krasniqit...

Prokuroria refuzohen kërkesën e avokatëve të ish-krerëve të UÇK-së për listën e dëshmitarëve të cilët do të ftohen për të dëshmuar

para 3 dite - Telegrafi

Është kërkuar lista e dëshmitarëve të cilët do të dëshmojnë në gjykimin e ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hashim Thaçi, Jakup Krasniqi, Rexhep Selimi e Kadri Veseli në Dhomat e Specializuara...

Konferenca e radhës ndaj ish-krerëve të UÇK-së më 13 ose 14 shtator

para 3 dite - RTK

Ka përfunduar seanca e radhës ndaj ish-krerëve të UÇK-së në Hagë. Gjykatësi i procedurës paraprake Nicolas Guillou, ka propozuar që konferenca e ardhshme për ecurinë e çështjes ndaj Thaçit, Veselit, Krasniqit...

Konferenca e radhës ndaj ish-krerëve të UÇK-së më 13 ose 14 shtator

para 3 dite - Zeri

Ka përfunduar seanca e radhës ndaj ish-krerëve të UÇK-së në Hagë. Gjykatësi i procedurës paraprake Nicolas Guillou, ka propozuar që konferenca e ardhshme për ecurinë e çështjes ndaj Thaçit, Veselit, Krasniqit...

Përfundon seanca në Hagë, kur do të mbahet konferenca e radhës për ish-krerët e UÇK-së

para 3 dite - ABC News

Ka përfunduar seanca ndaj ish-krerëve të UÇK-së në Gjykatën Speciale të Hagës. Në përfundim të kësaj seancë gjykatësi Nicola Guillou, propozoi që konferenca e ardhshme të zhvillohet në 13 ose 14 shtator....

Mbrojtja e ish-krerëve të UÇK-së kërkon listën paraprake të dëshmitarëve

para 3 dite - Alsat-M

Mbrojtja e ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi ka kërkuar nga Zyra e Prokurorit të Specializuar (ZPS) që deri më 2 gusht, të dorëzojë një listë paraprake të dëshmitarëve, që synon të thërrasë në sallën...

Avokati: Veseli në mënyrë të arsyeshme po mendon që po mbahet peng

para 3 dite - Bota Sot

Në konferencën e sotme mbi ecurinë e çështjes së ish-krerëve të UÇK-së në Hagë, avokatët kanë shprehur shqetësimin e tyre, për siç thanë ata, vonesat e Zyrës së Prokurorit të Specializuar në përgatitjet...

Seanca në Hagë, kërkohet lirimi dhe pafajësia e Kadri Veselit, Prokuroria i përgjigjet avokatit

para 3 dite - BalkanWeb

Avokati i Kadri Veselit ka kërkuar lirimin dhe pafajësinë e klientit të tij në mungesë të provave. Ben Emerson deklaroi në seancën në Hagë se Prokuroria e ka pranuar tashmë që nuk ka prova ndaj Kadri Veselit...

Avokati kërkon lirimin e menjëhershëm të Kadri Veselit, reagon Prokuroria

para 3 dite - Albeu

Ben Emmerson, avokat i ish-kryeparlamentarit të Kosovës, Kadri Veseli, në seancën e sotme paragjyqësore në Gjykatën Speciale në Hagë tha se Prokuroria e ka pranuar se nuk ka prova kundër klientit të tij....

Avokati Ben Emmerson kërkon lirimin e menjëhershëm të Kadri Veselit, reagon Prokuroria

para 3 dite - Gazeta Express

Ben Emmerson, avokat i ish-kryeparlamentarit të Kosovës, Kadri Veseli, në seancën e sotme paragjyqësore në Gjykatën Speciale në Hagë tha se Prokuroria e ka pranuar se nuk ka prova kundër klientit të tij,...

Avokati: S’ka prova, Kadri Veseli të kthehet menjëherë në shtëpi! Reagon Prokuroria

para 3 dite - ABC News

Ben Emmerson, avokati i ish-kryeparlamentarit të Kosovës Kadri Veseli në seancën të zhvilluar në Gjykatën Speciale në Hagë ka kërkuar lirimin e Veselit me arsyetimin se nuk ka prova kundër dhe se sipas...

Avokati Ben Emmerson kërkon lirimin e menjëhershëm të Kadri Veselit

para 3 dite - RTK

Ben Emmerson, avokat i ish-kryeparlamentarit të Kosovës, Kadri Veseli, në seancën e sotme paragjyqësore në Gjykatën Speciale në Hagë tha se Prokuroria e ka pranuar se nuk ka prova kundër klientit të tij....

“Haga”, prokuroria refuzon kërkesën e avokatëve të ish-krerëve të UÇK-së për listën e dëshmitarëve

para 3 dite - ABC News

Në seancën e sotme të zhvilluar në Hagë është kërkuar lista e personave që do të dëshmojnë në gjykimin e ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hashim Thaçin, Jakup Krasniqin, Rexhep Selimin dhe...

Avokati Ben Emmerson kërkon lirimin e menjëhershëm të Kadri Veselit, reagon Prokuroria

para 3 dite - Zeri

Ben Emmerson, avokat i ish-kryeparlamentarit të Kosovës, Kadri Veseli, në seancën e sotme paragjyqësore në Gjykatën Speciale në Hagë tha se Prokuroria e ka pranuar se nuk ka prova kundër klientit të tij....

Konferenca e radhës ndaj ish-krerëve të UÇK-së, më 13 ose 14 shtator

para 3 dite - Shenja

Në Dhomën e Specializuar në Hagë, la përfunduar skonferenca e gjashtë statusore ndaj ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës: Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasniqi dhe Rexhep Selimi. Gjykatësi...

Avokati Emmerson kërkon lirimin e menjëhershëm të Kadri Veselit, reagon Prokuroria

para 3 dite - Insajderi

Avokati i ish-krerit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Kadri Veseli, Ben Emmerson, në seancën e sotme paragjyqësore në Gjykatën Speciale në Hagë ka kërkuar lirimin e klientit të tij. Ai tha se Prokuroria...

Debate gjatë seancës në Hagë/ Avokatët mbrojtës të ish-krerëve të UÇK-së kërkojnë listën e dëshmitarëve, Gjykata Speciale refuzon

para 3 dite - BalkanWeb

Avokatët mbrojtës të ish-krerëve të UÇK-së dhe Zyra e Prokurorit të Specializuar, nuk kanë rënë dakort që këta të fundit ta bëjnë dhe ta dorëzojnë një listë të dëshmitarëve të cilët mendon t’i përdorë...

Avokati Emmerson kërkon lirimin e menjëhershëm të Kadri Veselit, ky është reagimi i Prokurorisë

para 3 dite - GazetaBlic

Ben Emmerson, avokati i ish-kryetarit të Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli tha se Prokuroria nuk ka prova kundër klientit të tij. Këto deklarime ai i bëri në seancën e sotme paragjyqësore në Gjykatën Speciale...

Emmerson kërkon lirimin e menjëhershëm të Kadri Veselit

para 3 dite - Bota Sot

Ben Emmerson, avokati i ish-kryetarit të Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli tha se Prokuroria nuk ka prova kundër klientit të tij. Këto deklarime ai i bëri në seancën e sotme paragjyqësore në Gjykatën Speciale...

Konferenca e radhës ndaj ish-krerëve të UÇK-së më 13 ose 14 shtator

para 3 dite - Flaka

Ka përfunduar seanca e radhës ndaj ish-krerëve të UÇK-së në Hagë. Gjykatësi i procedurës paraprake Nicolas Guillou, ka propozuar që konferenca e ardhshme për ecurinë e çështjes ndaj Thaçit, Veselit, Krasniqit...

Kadri Veseli me një kërkesë: Dokumentet të jepen në gjuhën shqipe

para 3 dite - Bota Sot

Është duke u zhvilluar seanca e radhës gjyqësore në drejtim të ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Gjatë kësaj seance, avokati mbrojtës i Kadri Veselit, Nick Kaufman ka parashtruar në mënyrë...

Mbrojtja e ish-krerëve të UÇK-së kërkon nga prokuroria listën me dëshmitarë

para 3 dite - RTK

Në konferencën e gjashtë statusore që po mbahet ndaj ish-krerëve të UÇK-së në Dhomat e Specializuara në Hagë, avokatët kanë kërkuar nga prokuroria që të dorëzojë një listë me dëshmitarët që synon t’i thërras...

Avokatët e Thaçit e të tjerëve kërkojnë listën e dëshmitarëve që do të përdoren në gjykim, ZPS-ja s'ua jep

para 3 dite - Gazeta Express

Avokatët mbrojtës të ish-krerëve të UÇK-së dhe Zyra e Prokurorit të Specializuar, nuk janë pajtuar në seancën e sotme paragjyqësore që këta të fundit ta bëjnë dhe ta dorëzojnë një listë të dëshmitarëve...

Avokati i Thaçit kërkon nga prokuroria që ta përpilojë një listë paraprake të dëshmitarëve

para 3 dite - Klan Kosova

Mbrojtja e ish-presidentit të Kosovës Hashim Thaçi, në seancën e sotme të mbajtur në Gjykatën e Hagës ka kërkuar që prokuroria të përpilojë një listë paraprake të dëshmitarëve që pritet të dëshmojnë në...

Avokatët e Thaçit dhe të tjerëve kërkojnë listën e dëshmitarëve, Specialja nuk pajtohet që t’ua japë

para 3 dite - GazetaBlic

Sot është mbajtur konferenca e gjashtë statusore në rastin e ish-presidentit Hashim Thaçi dhe të tjerëve. Avokatët mbrojtës të ish-krerëve të UÇK-së dhe Zyra e Prokurorit të Specializuar nuk kanë rënë...

Avokati i Thaçit kërkon nga prokuroria që ta përpilojë një listë paraprake të dëshmitarëve

para 3 dite - Indeks online

Mbrojtja e ish-presidentit të Kosovës Hashim Thaçi, në seancën e sotme të mbajtur në Gjykatën e Hagës ka kërkuar që prokuroria ta përpilojë një listë paraprake të dëshmitarëve që pritet të dëshmojnë në...

Avokati i Veselit kritikon Prokurorinë Speciale

para 3 dite - Bota Sot

Avokati mbrojtës i Kadri Veselit, Nick Kaufman, ka kritikuar punën e Zyrës së Prokurorit Special pranë Dhomave të Specializuara, rreth dorëzimit të materialeve. Në seancën që po mbahet tani, Kaufman tha...

Avokatët e ish-krerëve të UÇK-së kërkojnë listën e dëshmitarëve që do të përdoren në gjykim, ZPS-ja s’ua jep

para 3 dite - Insajderi

Avokatët mbrojtës të ish-krerëve të UÇK-së kanë kërkuar që të dorëzohen listën e dëshmitarëve që do të përdorën në gjykim nga Zyra e Prokurorit të Specializuar. Luka Mishetiq, avokat i ish-presidentit...

Avokati i Thaçit kërkon nga prokuroria që ta përpilojë një listë paraprake të dëshmitarëve

para 3 dite - Zeri

Mbrojtja e ish-presidentit të Kosovës Hashim Thaçi, në seancën e sotme të mbajtur në Gjykatën e Hagës ka kërkuar që prokuroria ta përpilojë një listë paraprake të dëshmitarëve që pritet të dëshmojnë në...

Mbrojtësit e Thaçit e të tjerëve kërkojnë listën e dëshmitarëve që do të përdoren në gjykim, ZPS-ja s’ua jep

para 3 dite - OraInfo

Avokatët e Thaçit e të tjerëve kërkojnë listën e dëshmitarëve që do të përdoren në gjykim, ZPS-ja s’ua jep. Avokatët mbrojtës të ish-krerëve të UÇK-së dhe Zyra e Prokurorit të Specializuar, nuk janë pajtuar...

Ankesa për vonesë nga Prokuroria, avokati i Thaçit: Jemi shumë të shqetësuar

para 3 dite - Gazeta Express

Avokatit Luka Misetic, i cili po e mbron juridikisht ish-presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi në Hagë, s’i ka pëlqyer aspak fakti që Prokuroria kërkoi që të zgjatet afati për ta nxjerrë raportin e ekspertëve...

Seancë në Hagë për ish-krerët e UÇK, avokati i Thaçit: Prokuroria kërkonte që gjykimi të niste këtë muaj, tani s’janë gati

para 3 dite - BalkanWeb

Ish-krerët e UÇK të akuzuar për krime lufte kanë dalë para seancës në Hagë. Kanë kaluar rreth 10 muaj që nga koha kur ata janë paraqitur në paraburgim dhe ende gjyqi i tyre nuk ka nisur ende. Për këtë...

Ende nuk ka datë për gjyqin ndaj ish-krerëve të UÇK-së

para 3 dite - Klan Kosova

Zyra e Prokurorit të Specializuar ka bërë të ditur se janë në përgatitje e sipër për ecurinë e çështjes së gjykimit për ish-krerët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Në prezantimin e sotëm në seancën e...

Avokati i Thaçit habitet me Prokurorinë: Kërkonin që gjykimi të niste këtë muaj, por s’janë përgatitur vetë

para 3 dite - Shekulli

Publikuar më 21.07.2021 nga Shekulli Online Avokati i ish-presidentit të Kosovës, Luka Mesetic është shprehur i habitur se si Zyra e Prokurorit të Specializuar nuk është ende gati për t’i kryer përgatitjet...

Konferenca e radhës ndaj Thaçit dhe të tjerëve më 13 ose 14 shtator

para 3 dite - Infokusi

Gjykatësi i procedurës paraprake Nicolas Guillou, ka propozuar që konferenca e ardhshme për ecurinë e çështjes ndaj Thaçit, Veselit, Krasniqit e Selimit të zhvillohet më 13 ose 14 shtator. Me këtë propozim...

Avokati i Thaçit: Prokuroria kërkonte që gjykimi të niste këtë muaj, tani s’janë gati

para 3 dite - Albeu

Ish-krerët e UÇK-së, të akuzuar për krime lufte, kanë dalë para seancës në Hagë, 9 muaj që nga koha kur janë ngritur aktakuzat ndaj tyre. Avokati i Hashim Thaçit është ankuar në senacë për këtë vonesë,...

Mbrojtja e ish-krerëve të UÇK-së çuditen me ZPS-në: Na thatë që gjyqi të nis këtë muaj, tash jeni ende me raporte ekspertësh

para 3 dite - Zeri

Trupa mbrojtëse e ish-krerëve të UÇK-së, të akuzuar në Gjykatën Speciale, janë shprehur të shqetësuar me qasjen e Zyrës së Prokurorit të Specializuar, lidhur me qëndrimet e tyre se ende nuk ka një datë...

Hagë/Avokati i Thaçit ngre ankesa dhe kërkon informacione për dëshmitarët

para 3 dite - Aktuale

Në Dhomat e Specializuara në Hagë po mbahet konferenca e gjashtë statusore ndaj ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës: Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasniqi dhe Rexhep Selimi. Zyra e Prokurorit...

Avokati i Veselit Kritika të ashpra prokurorisë rreth dorëzimit të materialeve: Prokuroria nuk po punon zëllshëm

para 3 dite - OraInfo

Një nga avokatët mbrojtës të Kadri veselit, Nick Kaufman, ka kritikuar ashpër punën e Zyrës së Prokurorit special pranë Dhomave të Specializuara – rreth dorëzimit të materialeve dhe mundësisë që sërish...

Konferenca e radhës ndaj ish-krerëve të UÇK-së më 13 ose 14 shtator

para 3 dite - Sovrani

Gjyqtari i Gjykatës Speciale në Hagë, Nicolas Guillou, ka propozuar që konferenca e ardhshme për ecurinë e çështjes ndaj ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup...

Avokati i Thaçit çuditet me Prokurorinë: Kërkonin që gjykimi të niste këtë muaj, ende s'janë përgatitur vetë

para 3 dite - Gazeta Express

Luka Misetic, avokat i ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi është shprehur i hapitur se si Zyra e Prokurorit të Specializuar nuk është ende gati për t’i bërë përgatitjet e nevojshme përpara gjykimit,...

Ish-krerët e UÇK-së dalin para Dhomave të Specializuara

para 3 dite - Vizion Plus

Në Dhomat e Specializuara në Hagë po mbahet konferenca e gjashtë statusore ndaj ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës: Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasniqi dhe Rexhep Selimi. Zyra e Prokurorit...

Avokati i Thaçit: ZPS-ja kërkonte që gjykimi të niste këtë muaj, ende s’janë përgatitur!

para 3 dite - GazetaBlic

Luka Misetic, avokat i ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi është shprehur i habitur se si Zyra e Prokurorit të Specializuar nuk është ende gati për t’i kryer përgatitjet e nevojshme përpara gjykimit....

Vonesat nga Prokuroria, avokati i Thaçit: Jemi shumë të shqetësuar

para 3 dite - RTK

Avokatit Luka Misetic, i cili po e mbron juridikisht ish-presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi në Hagë, s’i ka pëlqyer aspak fakti që Prokuroria kërkoi që të zgjatet afati për ta nxjerrë raportin e ekspertëve...

Konferenca e radhës ndaj ish-krerëve të UÇK-së më 13 ose 14 shtator

para 3 dite - Lajmi.net

Gjykatësi i procedurës paraprake Nicolas Guillou, ka propozuar që konferenca e ardhshme për ecurinë e çështjes ndaj Thaçit, Veselit, Krasniqit e Selimit të zhvillohet më 13 ose 14 shtator. Me këtë propozim...

Avokati i Veselit kritika ZPS rreth dorëzimit të materialeve

para 3 dite - GazetaBlic

Avokati mbrojtës i Kadri Veselit, Nick Kaufman, ka kritikuar ashpër punën e Zyrës së Prokurorit special pranë Dhomave të Specializuara – rreth dorëzimit të materialeve dhe mundësisë që sërish të shtyhet...

Ish-krerët e UÇK-së dalin para Dhomave të Specializuara

para 3 dite - Zeri

Në Dhomat e Specializuara në Hagë po mbahet konferenca e gjashtë statusore ndaj ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës: Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasniqi dhe Rexhep Selimi. Zyra e Prokurorit...

Ende nuk ka datë për gjyqin ndaj ish-krerëve të UÇK-së

para 3 dite - RTK

Zyra e Prokurorit të Specializuar ka bërë të ditur se janë në përgatitje e sipër për ecurinë e çështjes së gjykimit për ish-krerët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Në prezantimin e sotëm në seancën e...

Avokati i Veselit kritika të ashpra prokurorisë për dorëzimin e materialeve

para 3 dite - RTK

Një nga avokatët mbrojtës të Kadri veselit, Nick Kaufman, ka kritikuar ashpër punën e Zyrës së Prokurorit special pranë Dhomave të Specializuara – rreth dorëzimit të materialeve dhe mundësisë që sërish...

Ish-krerët e UÇK-së dalin para Dhomave të Specializuara

para 3 dite - Aktuale

Në Dhomat e Specializuara në Hagë po mbahet konferenca e gjashtë statusore ndaj ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës: Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasniqi dhe Rexhep Selimi. Zyra e Prokurorit...

Ende nuk ka datë për nisjen e gjyqit ndaj ish-krerëve të UÇK-së

para 3 dite - Insajderi

Zyra e Prokurorit të Specializuar ka bërë të ditur se janë në përgatitje e sipër për ecurinë e çështjes së gjykimit për ish-krerët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Jakup...

Ende nuk ka datë për gjyqin ndaj ish-krerëve të UÇK-së

para 3 dite - ATV Live

Një tjetër konferencë përgatitore për gjykimin që pritet të fillojë gjatë këtij viti ndaj ish krerëve të UÇK-së, është mbajtur këtë të mërkurë në Hagë. Hashim Thaçi, Jakup Krasniqi, Kadri Veseli e Rexhep...

Ende nuk ka datë për gjyqin ndaj ish-krerëve të UÇK-së

para 3 dite - GazetaBlic

Zyra e Prokurorit të Specializuar ka bërë të ditur se janë në përgatitje e sipër për ecurinë e çështjes së gjykimit për ish-krerët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Në prezantimin e sotëm në seancën e...

Avokati i Thaçit çuditet me Prokurorinë Speciale të Hagës

para 3 dite - Bota Sot

Luka Misetic, avokat i ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi është shprehur i habitur se si Zyra e Prokurorit të Specializuar nuk është ende gati për t’i kryer përgatitjet e nevojshme përpara gjykimit....

Avokati i Thaçit çuditet me Prokurorinë:Kërkuan që gjykimi të nis këtë muaj

para 3 dite - RTK

Luka Misetic, avokat i ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi është shprehur i habitur se si Zyra e Prokurorit të Specializuar nuk është ende gati për t’i kryer përgatitjet e nevojshme përpara gjykimit....

Avokati i Thaçit habitet me Prokurorinë: Kërkonin që gjykimi të niste këtë muaj, por s’janë përgatitur vetë

para 3 dite - ABC News

Luka Misetic, avokat i ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi është shprehur i hapitur se si Zyra e Prokurorit të Specializuar nuk është ende gati për t’i kryer përgatitjet e nevojshme përpara gjykimit....

Çuditet avokati i Thaçit me Prokurorinë: Kërkonin që gjykimi të niste këtë muaj, ende s’janë përgatitur vetë

para 3 dite - OraInfo

Avokati i Thaçit çuditet me Prokurorinë: Kërkonin që gjykimi të niste këtë muaj, ende s’janë përgatitur vetë. Luka Misetic, avokat i ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi është shprehur i habitur se...

Ish-krerët e UÇK-së dalin para Dhomave të Specializuara

para 3 dite - Evropa e Lirë

Në Dhomat e Specializuara në Hagë po mbahet konferenca e gjashtë statusore ndaj ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës: Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasniqi dhe Rexhep Selimi. Zyra e Prokurorit...

Emmerson kërkon lirimin e menjëhershëm të Kadri Veselit

para 3 dite - Tetova Sot

Ben Emmerson, avokati i ish-kryetarit të Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli tha se Prokuroria nuk ka prova kundër klientit të tij. Këto deklarime ai i bëri në seancën e sotme paragjyqësore në Gjykatën Speciale...

Avokati Ben Emmerson kërkon lirimin e menjëhershëm të Kadri Veselit, reagon Prokuroria

para 3 dite - Lajmi.net

Këto deklarime Emmerson i bëri në seancën e sotme paragjyqësorë në Gjykatën Speciale në Hagë, ku tha se Prokuroria e ka pranuar se nuk ka prova kundër klientit të tij. Tutje avokati Emmerson deklaroi se...

Nis seanca e radhës ndaj Thaçit, Veselit, Krasniqit e Selimit në Speciale

para 3 dite - RTK

Në Gjykatën Speciale tashmë ka nisur seanca e sotme, e radhës, ndaj ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Thaçi, Veseli, Krasniqi dhe Selimi po akuzohen se si drejtues të UÇK-së kishin kryer krime...

Nis seanca ndaj Thaçit, Veselit, Krasniqit e Selimit në Speciale

para 3 dite - GazetaBlic

Në Gjykatën Speciale tashmë ka nisur seanca e sotme, e radhës, ndaj ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Në seancë sot janë paraqitur Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jalup Krasniqi dhe Rexhep Selimi....

Fillon seanca ndaj ish-krerëve të UÇK-së në Hagë

para 3 dite - Bota Sot

Ka filluar seanca ndaj ish krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Hagë. Në seancë janë paraqitur nëpërmjet linjës online, Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Rexhep Selimi e Jakup Krasniqi. Po ashtu, i pranishëm...

Prokuroria refuzohen kërkesën e avokatëve për listën e dëshmitarëve të cilët do të ftohen për të dëshmuar

para 3 dite - Lajmi.net

Kërkesa erdhi nga avokati mbrojtës i ish-presidentit, Hashim Thaçi, Luka Mishetiq, kërkesë kjo e përkrahur edhe nga avokatët e tjerë mbrojtës gjatë konferencës për ecurinë e çështjes, e cila është duke...

Avokati Ben Emmerson kërkon lirimin e menjëhershëm të Kadri Veselit, reagon Prokuroria

para 3 dite - Lajmi.net

Avokati britanik tha se Prokuroria e kishte thënë këtë hapur. “Prokuroria kanë thënë hapur se nuk ka prova kundër tij as për kryerje fizike të krimeve, as për bashkëkryerje, as për ndihmë dhe inkurajim,...

Nis seanca e radhës ndaj Thaçit, Veselit, Krasniqit e Selimit në Speciale

para 3 dite - Indeks online

Në Gjykatën Speciale tashmë ka nisur seanca e sotme, e radhës, ndaj ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasniqi dhe Rexhep Selimi po akuzohen se si drejtues...

Avokati Ben Emmerson kërkon lirimin e menjëhershëm të Kadri Veselit, reagon Prokuroria

para 3 dite - Infokusi

Ben Emmerson, avokat i ish-kryeparlamentarit të Kosovës, Kadri Veseli, në seancën e sotme paragjyqësore në Gjykatën Speciale në Hagë tha se Prokuroria e ka pranuar se nuk ka prova kundër klientit të tij....

Kadri Veseli me një kërkesë: Dokumentet të jepen në gjuhën shqipe

para 3 dite - InfoShqip

Është duke u zhvilluar seanca e radhës gjyqësore në drejtim të ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Gjatë kësaj seance, avokati mbrojtës i Kadri Veselit, Nick Kaufman ka parashtruar në mënyrë...

Kërkesa e Veselit në seancë: Nëse Gjykata është e Kosovës, dokumentet të na jepen në gjuhën shqipe

para 3 dite - Lajmi.net

Gjatë kësaj seance, avokati mbrojtës i Kadri Veselit, Nick Kaufman ka parashtruar në mënyrë verbale një kërkesë sa i përket përkthimit të dokumenteve. “Zoti Veseli insiston se meqë Gjykata është e Kosovës,...

Konferenca e radhës ndaj ish-krerëve të UÇK-së, më 13 ose 14 shtator

para 3 dite - Lajm

Në Dhomën e Specializuar në Hagë, la përfunduar skonferenca e gjashtë statusore ndaj ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës: Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasniqi dhe Rexhep Selimi. Gjykatësi...

Konferenca e radhës ndaj ish-krerëve të UÇK-së, më 13 ose 14 shtator

para 3 dite - Revista Kosovarja

Në Dhomën e Specializuar në Hagë, la përfunduar skonferenca e gjashtë statusore ndaj ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës: Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasniqi dhe Rexhep Selimi. Gjykatësi...

Përfundon seanca ndaj ish-krerëve të UÇK-së në Gjykatën Speciale të Hagës, ja kur zhvillohet konferenca e radhës

para 3 dite - FaxWeb

Ka përfunduar seanca ndaj ish-krerëve të UÇK-së në Gjykatën Speciale të Hagës. Në përfundim të kësaj seancë gjykatësi Nicola Guillou, propozoi që konferenca e ardhshme të zhvillohet në 13 ose 14 shtator....

Konferenca e radhës ndaj ish-krerëve të UÇK-së, më këtë datë…

para 3 dite - Bota Press

Ka përfunduar seanca e radhës ndaj ish-krerëve të UÇK-së në Hagë. Gjykatësi i procedurës paraprake Nicolas Guillou, ka propozuar që konferenca e ardhshme për ecurinë e çështjes ndaj Thaçit, Veselit, Krasniqit...

Avokati i Thaçit kërkon nga prokuroria që ta përpilojë një listë paraprake të dëshmitarëve

para 3 dite - Infokusi

Mbrojtja e ish-presidentit të Kosovës Hashim Thaçi, në seancën e sotme të mbajtur në Gjykatën e Hagës ka kërkuar që prokuroria ta përpilojë një listë paraprake të dëshmitarëve që pritet të dëshmojnë në...

Konferenca e radhës ndaj ish-krerëve të UÇK’së më 13 ose 14 shtator

para 3 dite - Gazeta Metro

Ka përfunduar seanca e radhës ndaj ish-krerëve të UÇK-së në Hagë. Gjykatësi i procedurës paraprake Nicolas Guillou, ka propozuar që konferenca e ardhshme për ecurinë e çështjes ndaj Thaçit, Veselit, Krasniqit...

Avokati: Veseli në mënyrë të arsyeshme po mendon që po mbahet peng

para 3 dite - Revista Kosovarja

Në konferencën e sotme mbi ecurinë e çështjes së ish-krerëve të UÇK-së në Hagë, avokatët kanë shprehur shqetësimin e tyre, për siç thanë ata, vonesat e Zyrës së Prokurorit të Specializuar npërgatitjet...

Konferenca e radhës ndaj ish-krerëve të UÇK-së më 13 ose 14 shtator

para 3 dite - Ekonomia Online

Ka përfunduar seanca e radhës ndaj ish-krerëve të UÇK-së në Hagë. Gjykatësi i procedurës paraprake Nicolas Guillou, ka propozuar që konferenca e ardhshme për ecurinë e çështjes ndaj Thaçit, Veselit, Krasniqit...

Specialja cakton seancën e radhës ndaj ish-krerëve të UÇK-së

para 3 dite - Periskopi

Ka përfunduar seanca e radhës ndaj ish-krerëve të UÇK-së në Hagë. Gjykatësi i procedurës paraprake Nicolas Guillou, ka propozuar që konferenca e ardhshme për ecurinë e çështjes ndaj Thaçit, Veselit, Krasniqit...

Avokati: Veseli në mënyrë të arsyeshme po mendon që po mbahet peng

para 3 dite - Gazeta Metro

Në konferencën e sotme mbi ecurinë e çështjes së ish-krerëve të UÇK-së në Hagë, avokatët kanë shprehur shqetësimin e tyre, për siç thanë ata, vonesat e Zyrës së Prokurorit të Specializuar në përgatitjet...

Konferenca e radhës ndaj ish-krerëve të UÇK-së më 13 ose 14 shtator

para 3 dite - ATV Live

Ka përfunduar seanca e radhës ndaj ish-krerëve të UÇK-së në Hagë. Gjykatësi i procedurës paraprake Nicolas Guillou, ka propozuar që konferenca e ardhshme për ecurinë e çështjes ndaj Thaçit, Veselit, Krasniqit...

Konferenca e radhës ndaj ish-krerëve të UÇK-së më 13 ose 14 shtator

para 3 dite - Ekonomia Online

Ka përfunduar seanca e radhës ndaj ish-krerëve të UÇK-së në Hagë. Gjykatësi i procedurës paraprake Nicolas Guillou, ka propozuar që konferenca e ardhshme për ecurinë e çështjes ndaj Thaçit, Veselit, Krasniqit...

Avokati i Thaçit: Prokuroria kërkonte që gjykimi të niste këtë muaj, tani s’janë gati

para 3 dite - Tetova Sot

Ish-krerët e UÇK-së, të akuzuar për krime lufte, kanë dalë para seancës në Hagë, 9 muaj që nga koha kur janë ngritur aktakuzat ndaj tyre. Avokati i Hashim Thaçit është ankuar në senacë për këtë vonesë,...

Avokati i Thaçit i kërkon listë Prokurorisë: Cilët dëshmitarë do t’i thërrasësh në gjyq e cilët jo?

para 3 dite - Lajmi.net

Ai ka thënë se në këtë çështje ka edhe situata dhe dëshmi në procese jashtë këtij institucioni, të cilat nuk dihet se a do paraqiten në gjyq apo do të përdoren vetëm si prova, shkruan lajmi.net. “Ne duam...

Avokati: Veseli në mënyrë të arsyeshme po mendon që po mbahet peng

para 3 dite - KosovaPress

Në konferencën e sotme mbi ecurinë e çështjes së ish-krerëve të UÇK-së në Hagë, avokatët kanë shprehur shqetësimin e tyre, për siç thanë ata, vonesat e Zyrës së Prokurorit të Specializuar në përgatitjet...

Avokati Ben Emmerson kërkon lirimin e menjëhershëm të Kadri Veselit, reagon Prokuroria

para 3 dite - Arbresh

Ben Emmerson, avokat i ish-kryeparlamentarit të Kosovës, Kadri Veseli, në seancën e sotme paragjyqësore në Gjykatën Speciale në Hagë tha se Prokuroria e ka pranuar se nuk ka prova kundër klientit të tij....

Ende nuk ka datë për fillimin e gjyqit ndaj ish-krerëve të UÇK-së

para 3 dite - Infokusi

Zyra e Prokurorit të Specializuar ka bërë të ditur se janë në përgatitje e sipër për ecurinë e çështjes së gjykimit për ish-krerët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Në prezantimin e sotëm në seancën e...

Prokuroria refuzohen kërkesën e avokatëve për listën e dëshmitarëve të cilët do të ftohen për të dëshmuar

para 3 dite - Lajm

Kërkesa erdhi nga avokati mbrojtës i ish-presidentit, Hashim Thaçi, Luka Mishetiq, kërkesë kjo e përkrahur edhe nga avokatët e tjerë mbrojtës gjatë konferencës për ecurinë e çështjes, e cila është duke...

Avokati Ben Emmerson kërkon lirimin e menjëhershëm të Kadri Veselit, reagon Prokuroria

para 3 dite - Lajm

Avokati britanik tha se Prokuroria e kishte thënë këtë hapur. “Prokuroria kanë thënë hapur se nuk ka prova kundër tij as për kryerje fizike të krimeve, as për bashkëkryerje, as për ndihmë dhe inkurajim,...

Avokati i Veselit kritika të ashpra prokurorisë rreth dorëzimit të materialeve: Nuk po punon zëllshëm

para 3 dite - Lajmi.net

Në seancen statusore të radhës që po mbahet tani, Kaufman ka thënë se prokuroria nuk po punon aspak zellshëm. “Nuk është një menyrë e zëllshme e punës së prokurorisë. Nëse nuk është gjykatesi për t’iu...

Avokati Ben Emmerson kërkon lirimin e menjëhershëm të Kadri Veselit, reagon Prokuroria

para 3 dite - Ekonomia Online

Ben Emmerson, avokat i ish-kryeparlamentarit të Kosovës, Kadri Veseli, në seancën e sotme paragjyqësore në Gjykatën Speciale në Hagë tha se Prokuroria e ka pranuar se nuk ka prova kundër klientit të tij,...

Avokati Emmerson: Prokuroria e pranon se s’ka asnjë provë ndaj Kadri Veselit, ai të kthehet menjëherë në shtëpi

para 3 dite - Periskopi

Ben Emmerson, avokati i ish-kryetarit të Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli tha se Prokuroria nuk ka prova kundër klientit të tij. Këto deklarime ai i bëri në seancën e sotme paragjyqësore në Gjykatën Speciale...

Mbrojtja kërkon listën e dëshmitarëve të cilët do të ftohen për të dëshmuar, ZPS refuzon

para 3 dite - Arbresh

Është kërkuar lista e dëshmitarëve të cilët do të dëshmojnë në gjykimin e ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hashim Thaçi, Jakup Krasniqi, Rexhep Selimi e Kadri Veseli në Dhomat e Specializuara...

Avokati Emmerson kërkon lirimin e menjëhershëm të Kadri Veselit, reagon prokuroja

para 3 dite - Epoka e Re

Ben Emmerson, avokat i ish-kryeparlamentarit të Kosovës, Kadri Veseli, në seancën e sotme paragjyqësore në Gjykatën Speciale në Hagë, ka thënë se prokuroria e ka pranuar se nuk ka prova kundër klientit...

“U shkelën afatet” – Avokatët e Thaçit e Veselit kërkojnë që Prokurorisë t’u anulohen materialet e dëshmitarët

para 3 dite - Lajmi.net

Ai ka thënë se përkundër afateve të përcaktuara nga Gjykata që deri më 4 qershor të dorëzohen materialet, një gjë e tillë nuk ka ndodhur, shkruan lajmi.net. “Ne kemi marrë qindra dokumente dhe ato janë...

Avokati i Thaçit çuditet me Prokurorinë: Kërkonin që gjykimi të niste këtë muaj, ende s’janë përgatitur vetë

para 3 dite - Infokusi

Luka Misetic, avokat i ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi është shprehur i habitur se si Zyra e Prokurorit të Specializuar nuk është ende gati për t’i kryer përgatitjet e nevojshme përpara gjykimit....

Avokati Ben Emmerson kërkon lirimin e menjëhershëm të Kadri Veselit, reagon Prokuroria

para 3 dite - Gazeta Metro

Ben Emmerson, avokat i ish-kryeparlamentarit të Kosovës, Kadri Veseli, në seancën e sotme paragjyqësore në Gjykatën Speciale në Hagë tha se Prokuroria e ka pranuar se nuk ka prova kundër klientit të tij....

“Keni thënë hapur se nuk keni prova kundër tij”/Avokati i Kadri Veselit kërkon lirimin e tij të menjëhershëm, reagon Prokuroria: Deklaratat tuaja nuk janë të sakta

para 3 dite - Dosja.al

Prokurorja dhe Ben Emerson 21 Korrik, 2021 17:59 HAGË – Ben Emmerson, avokati i ish-kryeparlamentarit të Kosovës, Kadri Veseli, në seancën e sotme paragjyqësore në Gjykatën Speciale në Hagë tha se Prokuroria...

Prokuroria refuzon kërkesën e avokatëve të ish-krerëve të UÇK-së për listën e dëshmitarëve

para 3 dite - ATV Live

Është kërkuar lista e dëshmitarëve të cilët do të dëshmojnë në gjykimin e ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hashim Thaçi, Jakup Krasniqi, Rexhep Selimi e Kadri Veseli në Dhomat e Specializuara...

Prokuroria refuzon kërkesën e avokatëve të ish-krerëve të UÇK-së për listën e dëshmitarëve

para 3 dite - Ekonomia Online

Është kërkuar lista e dëshmitarëve të cilët do të dëshmojnë në gjykimin e ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hashim Thaçi, Jakup Krasniqi, Rexhep Selimi e Kadri Veseli në Dhomat e Specializuara...

Kërkesa e Veselit në seancë: Nëse Gjykata është e Kosovës, dokumentet të na jepen në gjuhën shqipe

para 3 dite - Epoka e Re

Është duke u zhvilluar seanca e radhës gjyqësore në drejtim të ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Gjatë kësaj seance, avokati mbrojtës i Kadri Veselit, Nick Kaufman, ka parashtruar në mënyrë...

Mbrojtja e ish-krerëve të UÇK-së kërkon nga prokuroria listën me dëshmitarë, kritikon ZPS-në për zvarritje në nxjerrje të materialeve

para 3 dite - KosovaPress

Në konferencën e gjashtë statusore që po mbahet ndaj ish-krerëve të UÇK-së në Dhomat e Specializuara në Hagë, avokatët kanë kërkuar nga prokuroria që të dorëzojë një listë me dëshmitarët që synon t’i thërras...

Avokati i Veselit kritikon Prokurorinë Speciale

para 3 dite - Bota Press

Avokati mbrojtës i Kadri Veselit, Nick Kaufman, ka kritikuar punën e Zyrës së Prokurorit Special pranë Dhomave të Specializuara, rreth dorëzimit të materialeve. Në seancën që po mbahet tani, Kaufman tha...

Pala mbrojtëse e ish krerëve të UÇK-së kërkon listën e dëshmitarëve që do të përdoren në gjykim, prokuroria e kundërshton: Është komplet jashtë konteksti

para 3 dite - Dosja.al

Pamja nga senca gjyqesore 21 Korrik, 2021 17:48 HAGË -Avokatët mbrojtës të ish-krerëve të UÇK-së dhe Zyra e Prokurorit të Specializuar, nuk kanë rënë dakord në seancën e sotme paragjyqësore që prokuroria...

Avokati i Hashim Thaçit habitet nga papërgjegjshmëria e prokurorëve: Këtë muaj duhet të niste gjykimi, por nuk janë ende gati vetë!

para 3 dite - FaxWeb

Luka Misetic, avokat i ish-Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi është shprehur i habitur se si Zyra e Prokurorit të Specializuar nuk është ende gati për t’i kryer përgatitjet e nevojshme përpara gjykimit....

Avokati i Thaçit kërkon nga prokuroria që ta përpilojë një listë paraprake të dëshmitarëve

para 3 dite - ATV Live

Mbrojtja e ish-presidentit të Kosovës Hashim Thaçi, në seancën e sotme të mbajtur në Gjykatën e Hagës ka kërkuar që prokuroria ta përpilojë një listë paraprake të dëshmitarëve që pritet të dëshmojnë në...

Avokati i Thaçit kërkon nga prokuroria që ta përpilojë një listë paraprake të dëshmitarëve

para 3 dite - Ekonomia Online

Mbrojtja e ish-presidentit të Kosovës Hashim Thaçi, në seancën e sotme të mbajtur në Gjykatën e Hagës ka kërkuar që prokuroria ta përpilojë një listë paraprake të dëshmitarëve që pritet të dëshmojnë në...

Nis seanca e radhës ndaj Thaçit, Veselit, Krasniqit e Selimit në Speciale

para 3 dite - Infokusi

Në Gjykatën Speciale tashmë ka nisur seanca e sotme, e radhës, ndaj ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Thaçi, Veseli, Krasniqi dhe Selimi po akuzohen se si drejtues të UÇK-së kishin kryer krime...

Veseli me kërkesë në seancë: Nëse Gjykata është e Kosovës, dokumentet të na jepen në gjuhën shqipe

para 3 dite - Gazeta Metro

Është duke u zhvilluar seanca e radhës gjyqësore në drejtim të ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Gjatë kësaj konference, avokati mbrojtës i Kadri Veselit, Nick Kaufman ka parashtruar në mënyrë...

Mbrojtja e ish-krerëve të UÇK-së kërkon listën e dëshmitarëve, prokuroria refuzon ta bëjë një gjë të tillë

para 3 dite - Epoka e Re

Mbrojtja në ecurinë e rastit të Hashim Thaçit dhe të tjerëve ka kërkuar nga prokuroria e Gjykatës Speciale listën paraprake të dëshmitarëve që do të dëshmojnë gjatë procesit gjyqësor. Avokati i Hashim...

Seanca ndaj ish-krerëve të UÇK-së, avokati i Thaçit ka një kërkesë për Prokurorinë

para 3 dite - Bota Press

Avokati i Veselit kritikon ashpër Prokurorinë Speciale. Avokati mbrojtës i Kadri veselit, Nick Kaufman, ka kritikuar punën e Zyrës së Prokurorit Special pranë Dhomave të Specializuara, rreth dorëzimit...

Sot në Hagë u mbajt konferenca e gjashtë statusore kundër Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Jakup Krasniqit e Rexhep Selimit

para 3 dite - Radio Kosova e Lire

Sot në Hagë, u mbajt konferenca e gjashtë statusore kundër ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës: Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasniqi dhe Rexhep Selimi. Avokati i Hashim Thaçit, Luka Mishetiq,...

Zyra e Prokurorit të Gjykatës Speciale: Jemi në përgatitje e sipër për ecurinë e çështjes së gjykimit të ish-krerëve të UÇK-së

para 3 dite - Radio Kosova e Lire

Zyra e Prokurorit të Specializuar ka njoftuar se ndodhet në përgatitje e sipër për ecurinë e çështjes së gjykimit për ish-krerët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. por nuk ka përmendur një datë për fillimin...

Mishetiq: Janë 102 nga rreth 200 dëshmitarë, për të cilët nuk kemi asnjë informacion dhe nuk dimë kush janë ata

para 3 dite - Radio Kosova e Lire

Avokati i Hashim Thaçit, Lluka Mishetiq, ka deklaruar sot në Gjykatën e Hagës se mbrojtja e ish-krerëve të UÇK-së nuk i ka të gjithë informacionet e nevojshme. Në konferencën e gjashtë statusore, ai ka...

Avokatët e Thaçit dhe të tjerëve kërkojnë listën e dëshmitarëve, ZPS-ja nuk e jep

para 3 dite - Periskopi

Avokatët mbrojtës të ish-krerëve të UÇK-së dhe Zyra e Prokurorit të Specializuar, nuk janë pajtuar në seancën e sotme paragjyqësore që këta të fundit ta bëjnë dhe ta dorëzojnë një listë të dëshmitarëve...

Avokatët e Thaçit e të tjerëve kërkojnë listën e dëshmitarëve që do të përdoren në gjykim, ZPS’ja s’ua jep

para 3 dite - Gazeta Metro

Avokatët mbrojtës të ish-krerëve të UÇK-së dhe Zyra e Prokurorit të Specializuar, nuk janë pajtuar në seancën e sotme paragjyqësore që këta të fundit ta bëjnë dhe ta dorëzojnë një listë të dëshmitarëve...

Gjyqi ndaj ish-krerëve të UÇK-së/ Nuk ka asnjë datë zyrtare rreth nisjes së gjykimit

para 3 dite - Dosja.al

Ish kreret e UCK 21 Korrik, 2021 17:03 HAGË -Zyra e Prokurorit të Specializuar ka bërë të ditur se janë në përgatitje e sipër për ecurinë e çështjes së gjykimit për ish-krerët e Ushtrisë Çlirimtare të...

Avokati i Thaçit i kërkon listë Prokurorisë: Cilët dëshmitarë do t’i thërrasësh në gjyq e cilët jo?

para 3 dite - Gazeta Metro

Avokati i Hashim Thaçit, Luka Misetiq ka kërkuar nga Prokuroria e Specializuar që të paraqes një listë me dëshmitarët të cilët do t’i thërras në gjykim. Ai ka thënë se në këtë çështje ka edhe situata dhe...

Mbrojtja e ish-krerëve të UÇK çuditen me ZPS-në: Na thatë që gjyqi të nis këtë muaj, tash jeni ende me raporte ekspertësh

para 3 dite - Ekonomia Online

Trupa mbrojtëse e ish-krerëve të UÇK-së, të akuzuar në Gjykatën Speciale, janë shprehur të shqetësuar me qasjen e Zyrës së Prokurorit të Specializuar, lidhur me qëndrimet e tyre se ende nuk ka një datë...

Mbrojtja e ish-krerëve të UÇK çuditet me ZPS-në: Na thatë se gjyqi të nis këtë muaj, tash jeni ende me raporte ekspertësh

para 3 dite - Epoka e Re

Avokatët mbrojtës të ish-krerëve të UÇK-së, të akuzuar në Gjykatën Speciale, janë shprehur të shqetësuar me qasjen e Zyrës së Prokurorit të Specializuar (ZPS), lidhur me qëndrimet e tyre se ende nuk ka...

Mishetiq: Mbrojtja po kërkon informacione për dëshmitarët e prokurorisë

para 3 dite - Epoka e Re

Avokati i Hashim Thaçit, Luka Mishetiq, ka deklaruar se mbrojtja e ish-krerëve të UÇK-së nuk i ka të gjithë informacionet e nevojshme. Në konferencën e gjashtë statusore, ai ka thënë se mbrojtja po kërkon...

Ankesa për vonesë nga Prokuroria, avokati i Thaçit: Jemi shumë të shqetësuar

para 3 dite - Ekonomia Online

Avokatit Luka Misetic, i cili po e mbron juridikisht ish-presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi në Hagë, s’i ka pëlqyer aspak fakti që Prokuroria kërkoi që të zgjatet afati për ta nxjerrë raportin e ekspertëve...

Avokati i Thaçit çuditet me Prokurorinë: Kërkonin që gjykimi të niste këtë muaj, ende s’janë përgatitur vetë

para 3 dite - Periskopi

Luka Misetic, avokat i ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi është shprehur i habitur se si Zyra e Prokurorit të Specializuar nuk është ende gati për t’i kryer përgatitjet e nevojshme përpara gjykimit....

Ankesa për vonesë nga Prokuroria, avokati i Thaçit: Jemi shumë të shqetësuar

para 3 dite - ATV Live

Avokatit Luka Misetic, i cili po e mbron juridikisht ish-presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi në Hagë, s’i ka pëlqyer aspak fakti që Prokuroria kërkoi që të zgjatet afati për ta nxjerrë raportin e ekspertëve...

Ankesa për vonesë nga Prokuroria, avokati i Thaçit: Jemi shumë të shqetësuar

para 3 dite - Ekonomia Online

Avokatit Luka Misetic, i cili po e mbron juridikisht ish-presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi në Hagë, s’i ka pëlqyer aspak fakti që Prokuroria kërkoi që të zgjatet afati për ta nxjerrë raportin e ekspertëve...

Avokatët e Thaçit e Veselit: Prokuroria po i shkel rregullat e përcaktuara

para 3 dite - Epoka e Re

Në Dhomat e Specializuara në Hagë ka filluar konferenca e gjashtë statusore ndaj ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK): Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasniqi dhe Rexhep Selimi. Avokati...

Ende nuk ka një datë për fillimin procesit gjyqësor ndaj ish-krerëve të UÇK-së

para 3 dite - Epoka e Re

Zyra e Prokurorit të Specializuar ka njoftuar se janë në përgatitje e sipër për ecurinë e çështjes së gjykimit për ish-krerët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), por nuk ka përmendur një datë për fillimin...

Ish-krerët e UÇK-së para Speciales

para 3 dite - Ina

Në Gjykatën Speciale sot mbahet seanca e radhës ndaj ish-krerëve të UÇK-së. Kjo seancë është paraparë të mbahet në orën 14:30. Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasniqi dhe Rexhep Selimi po akuzohen se...

Avokati i Veselit kritikon zyrën e Prokurorit: Nuk po punon zellshëm për të dorëzuar materialin

para 3 dite - Gazeta Metro

Një nga avokatët mbrojtës të Kadri veselit, Nick Kaufman, ka kritikuar ashpër punën e Zyrës së Prokurorit special pranë Dhomave të Specializuara – rreth dorëzimit të materialeve dhe mundësisë që sërish...

Ende nuk ka datë për gjyqin ndaj ish-krerëve të UÇK-së

para 3 dite - ATV Live

Zyra e Prokurorit të Specializuar ka bërë të ditur se janë në përgatitje e sipër për ecurinë e çështjes së gjykimit për ish-krerët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Në prezantimin e sotëm në seancën e...

Ende nuk ka datë për gjyqin ndaj ish-krerëve të UÇK-së

para 3 dite - Ekonomia Online

Zyra e Prokurorit të Specializuar ka bërë të ditur se janë në përgatitje e sipër për ecurinë e çështjes së gjykimit për ish-krerët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Në prezantimin e sotëm në seancën e...

Ende nuk ka datë për gjyqin ndaj ish-krerëve të UÇK-së, reagojnë avokatët mbrojtës

para 3 dite - Arbresh

Ka filluar seanca për ecurinë e çështjen për rastin e ish krerëve të UÇK-së, Hahsim Thaçit, Kadri Veselit, Jakup Krasniqit dhe Regjep Selimit. Të akuzuarit nuk janë fizikisht në sallën gjyqësore por janë...

Avokati i Veselit kritikon zyrën e Prokurorit: Nuk po punon zellshëm për të dorëzuar materialin

para 3 dite - Gazeta Metro

Një nga avokatët mbrojtës të Kadri veselit, Nick Kaufman, ka kritikuar ashpër punën e Zyrës së Prokurorit special pranë Dhomave të Specializuara – rreth dorëzimit të materialeve dhe mundësisë që sërish...

Avokati i Thaçit çuditet me Prokurorinë: Kërkonin që gjykimi të niste këtë muaj, ende s’janë përgatitur vetë

para 3 dite - Ekonomia Online

Luka Misetic, avokat i ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi është shprehur i habitur se si Zyra e Prokurorit të Specializuar nuk është ende gati për t’i kryer përgatitjet e nevojshme përpara gjykimit,...

Avokati i Veselit kritika të ashpra prokurorisë rreth dorëzimit të materialeve: Nuk po punoni zellshëm

para 3 dite - Periskopi

Një nga avokatët mbrojtës të Kadri veselit, Nick Kaufman, ka kritikuar ashpër punën e Zyrës së Prokurorit special pranë Dhomave të Specializuara – rreth dorëzimit të materialeve dhe mundësisë që sërish...

Sot mbahet seanca e radhës ndaj Hashim Thaçit dhe të tjerëve

para 3 dite - Koha.net

Sot do të mbahet seanca e radhës në Hagë ndaj ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Seanca për ecurinë e çështjes është paraparë të mbahet nga ora 14:30. Aktakuza e ngritur nga Dhomat e Specializuara...

Ish-krerët e UÇK-së para Speciales

para 3 dite - TV21

Në Gjykatën Speciale sot mbahet seanca e radhës ndaj ish-krerëve të UÇK-së. Kjo seancë është paraparë të mbahet në orën 14:30. Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasniqi dhe Rexhep Selimi po akuzohen se...

Avokati i Thaçit çuditet me Prokurorinë: Kërkonin që gjykimi të niste këtë muaj, ende s’janë përgatitur vetë

para 3 dite - Bota Press

Luka Misetic, avokat i ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi është shprehur i habitur se si Zyra e Prokurorit të Specializuar nuk është ende gati për t’i kryer përgatitjet e nevojshme përpara gjykimit....

Avokati i Thaçit çuditet me Prokurorinë: Kërkonin që gjykimi të niste këtë muaj, ende s’janë përgatitur vetë

para 3 dite - Gazeta Metro

Luka Misetic, avokat i ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi është shprehur i habitur se si Zyra e Prokurorit të Specializuar nuk është ende gati për t’i kryer përgatitjet e nevojshme përpara gjykimit....

Avokati i Thaçit habitet me Prokurorinë: Kërkonin që gjykimi të niste këtë muaj, ende s’janë përgatitur

para 3 dite - Dosja.al

Luka Misetic 21 Korrik, 2021 16:00 HAGË -Luka Misetic, avokat i ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi është shprehur i habitur se si Zyra e Prokurorit të Specializuar nuk është ende gati për t’i kryer...

Seanca ndaj ish-krerëve të UÇK-së në Hagë (Live)

para 3 dite - Periskopi

Ka filluar seanca ndaj ish krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Hagë. Në seancë janë paraqitur nëpërmjet linjës online, Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Rexhep Selimi e Jakup Krasniqi. Po ashtu, i pranishëm...

Nis seanca gjyqësore ndaj ish-drejtuesve të UÇK-së

para 3 dite - Epoka e Re

Në Dhomat e Specializuara në Hagë ka filluar konferenca e gjashtë statusore ndaj ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës: Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasniqi dhe Rexhep Selimi. Zyra e Prokurorit...

Nis seanca e radhës ndaj Thaçit, Veselit, Krasniqit e Selimit në Speciale

para 3 dite - Gazeta Metro

Në Gjykatën Speciale tashmë ka nisur seanca e sotme, e radhës, ndaj ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Thaçi, Veseli, Krasniqi dhe Selimi po akuzohen se si drejtues të UÇK-së kishin kryer krime...

LIVE/ Nis seanca gjyqësore ndaj ish-krerëve të UÇK

para 3 dite - Dosja.al

Pamje nga seanca 21 Korrik, 2021 15:45 Nis seanca gjyqësore ndaj ish-krerëve të UÇK vijon..

Nis seanca e radhës ndaj Thaçit, Veselit, Krasniqit e Selimit në Speciale

para 3 dite - ATV Live

Në Gjykatën Speciale tashmë ka nisur seanca e sotme, e radhës, ndaj ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Thaçi, Veseli, Krasniqi dhe Selimi po akuzohen se si drejtues të UÇK-së kishin kryer krime...

Nis seanca e radhës ndaj Thaçit, Veselit, Krasniqit e Selimit në Speciale

para 3 dite - Ekonomia Online

Në Gjykatën Speciale tashmë ka nisur seanca e sotme, e radhës, ndaj ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Thaçi, Veseli, Krasniqi dhe Selimi po akuzohen se si drejtues të UÇK-së kishin kryer krime...

Fillon seanca e radhës ndaj ish-krerëve të UÇK-së

para 3 dite - Arbresh

Ka filluar seanca për ecurinë e çështjen për rastin e ish krerëve të UÇK-së, Hahsim Thaçit, Kadri Veselit, Jakup Krasniqit dhe Regjep Selimit. Të akuzuarit nuk janë fizikisht në sallën gjyqësore por janë...

Ish-krerët e UÇK-së sot para Speciales

para 3 dite - Mapo

Këtë të mërkurë në Gjykatën Speciale do të mbahet seanca e radhës ndaj ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Seanca do të mbahet në orën 14:30. Para gjykatës do të dalin ish-presidenti i Kosovës...

Konferenca për ish-Krerët e UÇK-së, shtyhet me 45 minuta seanca për Thaçin dhe të tjerët

para 3 dite - Dosja.al

Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasniqi dhe Rexhep Selimi 21 Korrik, 2021 14:53 HAGË- Konferenca për ish-kreret e UÇK-së që do të mbahet në Hagë do të transmetohet 45 minuta me vonë. Në njoftimin e...

Sot dalin para Speciales ish-krerët e UÇK-së

para 3 dite - OraInfo

Ish-krerët e UÇK-së sot dalin para Speciales. Sot (e mërkure), në Gjykatën Speciale mbahet seanca e radhës ndaj ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Seanca është paraparë të mbahet në orën 14:30....

Ish-krerët e UÇK-së sot para Speciales

para 3 dite - ABC News

Këtë të mërkurë në Gjykatën Speciale do të mbahet seanca e radhës ndaj ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Seanca është paraparë të mbahet në orën 14:30. Para gjykatës do të dalin ish-presidenti...

Ish-krerët e UÇK-së para Speciales

para 3 dite - RTK

Në Gjykatën Speciale sot mbahet seanca e radhës ndaj ish-krerëve të UÇK-së. Kjo seancë është paraparë të mbahet në orën 14:30. Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasniqi dhe Rexhep Selimi po akuzohen se...

Ish-krerët e UÇK-së sot para Speciales

para 3 dite - Aktuale

Sot (e mërkure), në Gjykatën Speciale sot mbahet seanca e radhës ndaj ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Seanca është paraparë të mbahet në orën 14:30. Para gjykatës do të dalin ish-presidenti...

Mbahet seanca e radhës në Speciale ndaj Thaçit dhe të tjerëve

para 3 dite - Insajderi

Në Gjykatën Speciale në Hagë sot, e mërkurë, do të mbahet seanca e radhës ndaj ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, njofton Insajderi. Sipas njoftimit nga Dhomat e Specializuara, seanca do të...

Ish-krerët e UÇK-së sot para Speciales

para 3 dite - Bota Sot

Sot (e mërkure), në Gjykatën Speciale sot mbahet seanca e radhës ndaj ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Seanca është paraparë të mbahet në orën 14:30. Para gjykatës do të dalin ish-presidenti...

Ish-krerët e UÇK-së para Speciales

para 3 dite - GazetaBlic

Në Gjykatën Speciale sot mbahet seanca e radhës ndaj ish-krerëve të UÇK-së. Kjo seancë është paraparë të mbahet në orën 14:30. Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasniqi dhe Rexhep Selimi po akuzohen se...

Ish-krerët e UÇK-së para Speciales

para 3 dite - Indeks online

Në Gjykatën Speciale sot mbahet seanca e radhës ndaj ish-krerëve të UÇK-së. Kjo seancë është paraparë të mbahet në orën 14:30. Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasniqi dhe Rexhep Selimi po akuzohen se...

Thaçi dhe të tjerët, sot para Speciales

para 3 dite - Zeri

Sot në Hagë do të mbahet seanca e radhës ndaj ish-krerëve të UÇK-së, Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Rexhep Selimi e Jakup Krasniqi, raporton Zeri.info. Kështu është bërë e ditur përmes një njoftimi nga Dhomat...

Akuzohen për krime lufte/ Thaçi, Veseli, Krasniqi dhe Selimi dalin sot para gjykatës për seancën e radhës

para 3 dite - Java News

Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasniqi dhe Rexhep Selimi ditën e sotme do të dalin sërish para Gjykatës Speciale në Hagë. Seanca është paraparë të mbahet në orën 14:30 gjatë së cilës ish-krerët e UÇK-së...

Ish-krerët e UÇK-së dalin sot para Speciales

para 3 dite - Lexo

Këtë të mërkurë në Gjykatën Speciale do të mbahet seanca e radhës ndaj ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Seanca është paraparë të mbahet në orën 14:30. Para gjykatës do të dalin ish-presidenti...

Ish-krerët e UÇK-së sot para Speciales

para 3 dite - Lajmi.net

Seanca është paraparë të mbahet në orën 14:30. Para gjykatës do të dalin ish-presidenti Hashim Thaçi, ish-kryetari i PDK-së dhe ish-kryeparlamentari Kadri Veseli, Jakup Krasniqi dhe Rexhep Selimi. Ata...

Sot në Gjykatën Speciale mbahet seanca e radhës ndaj ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës

para 3 dite - Radio Kosova e Lire

Në Gjykatën Speciale në Hagë sot mbahet seanca e radhës ndaj ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Kjo seancë është paraparë të mbahet në orën 14:30. Ish-kryetari i vendit Hashim Thaçi, ish-kryekuvendarët...

Ish-krerët e UÇK-së para Speciales

para 3 dite - Infokusi

Në Gjykatën Speciale sot mbahet seanca e radhës ndaj ish-krerëve të UÇK-së. Kjo seancë është paraparë të mbahet në orën 14:30. Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasniqi dhe Rexhep Selimi po akuzohen se...

Ish-krerët e UÇK-së para Speciales

para 3 dite - in7

Në Gjykatën Speciale sot mbahet seanca e radhës ndaj ish-krerëve të UÇK-së. Kjo seancë është paraparë të mbahet në orën 14:30. Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasniqi dhe Rexhep Selimi po akuzohen se...

Ish-krerët e UÇK-së sot para Speciales

para 3 dite - Periskopi

Në Gjykatën Speciale sot mbahet seanca e radhës ndaj ish-krerëve të UÇK-së. Kjo seancë është paraparë të mbahet në orën 14:30. Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasniqi dhe Rexhep Selimi po akuzohen se...

Akuzohen për krime lufte/ Thaçi dhe të tjerët dalin sot para gjykatës për seancën e radhës

para 3 dite - Dosja.al

Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasniqi dhe Rexhep Selimi 21 Korrik, 2021 9:32 HAGË- Seanca e radhës në Hagë për ish-krerët e UÇK-së do të mbahet ditën e sotme. Në njoftimin e publikuar nga Dhomat e...

Ish-krerët e UÇK-së para Speciales

para 3 dite - ATV Live

Në Gjykatën Speciale sot mbahet seanca e radhës ndaj ish-krerëve të UÇK-së. Kjo seancë është paraparë të mbahet në orën 14:30. Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasniqi dhe Rexhep Selimi po akuzohen se...

Ish-krerët e UÇK-së para Speciales

para 3 dite - Ekonomia Online

Në Gjykatën Speciale sot mbahet seanca e radhës ndaj ish-krerëve të UÇK-së. Kjo seancë është paraparë të mbahet në orën 14:30. Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasniqi dhe Rexhep Selimi po akuzohen se...

Ish-krerët e UÇK-së para Speciales

para 3 dite - Periskopi

Në Gjykatën Speciale sot mbahet seanca e radhës ndaj ish-krerëve të UÇK-së. Kjo seancë është paraparë të mbahet në orën 14:30. Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasniqi dhe Rexhep Selimi po akuzohen se...

Ish-krerët e UÇK-së sot para Speciales

para 3 dite - Fakti Ditor

Sot (e mërkure), në Gjykatën Speciale sot mbahet seanca e radhës ndaj ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Seanca është paraparë të mbahet në orën 14:30. Para gjykatës do të dalin ish-presidenti...

Ish-krerët e UÇK-së para Speciales

para 3 dite - Bota Press

Botapress 21 Korrik – Në Gjykatën Speciale sot mbahet seanca e radhës ndaj ish-krerëve të UÇK-së.Kjo seancë është paraparë të mbahet në orën 14:30. Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasniqi dhe Rexhep...

Ish-krerët e UÇK-së para Speciales

para 3 dite - Epoka e Re

Në Gjykatën Speciale sot mbahet seanca e radhës ndaj ish-krerëve të UÇK-së. Kjo seancë është paraparë të mbahet në orën 14:30. Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasniqi dhe Rexhep Selimi po akuzohen se...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK