‘Pa Vend’ vlerësohet si kandidat për Çmimin e Akademisë Europiane të Filmit

para një jave - RTK

Edhe pse nuk u bë publike gjatë ceremonisë së shpërndarjes së çmimeve, jurija ndërkombëtare e Cinéfondation dhe e filmave të shkurtër e ka përzgjedhur filmin ‘Pa Vend’ si kandidat i Festivalit të Kanës...

‘Pa Vend’ nuk kthehet pa çmim nga Kana, vlerësohet si kandidat për Çmimin e Akademisë Europiane të Filmit

para një jave - GazetaBlic

Edhe pse nuk u bë publike gjatë ceremonisë së shpërndarjes së çmimeve, jurija ndërkombëtare e Cinéfondation dhe e filmave të shkurtër e ka përzgjedhur filmin ‘Pa Vend’ si kandidat i Festivalit të Kanës...

“Pa vend” megjithatë fiton një çmim në Kanë

para 2 jave - Klan Kosova

Filmi i metrazhit të shkurtë “Pa vend” i regjisorit Eroll Bilibani, megjithatë ka arritur të nominohet për në Akademinë Evropiane të Filmit nga pjesëmarrja në edicionin e sivjetmë të festivalit të Kanës....

“Pa vend” fiton një çmim në Kanë

para 2 jave - Bota Sot

Filmi i metrazhit të shkurtë “Pa vend” i regjisorit Eroll Bilibani, megjithatë ka arritur të nominohet për në Akademinë Evropiane të Filmit nga pjesëmarrja në edicionin e sivjetmë të festivalit të Kanës....

Festivali i Cannes kandidon filmin “Pa Vend” për “Oscar” evropian

para 2 jave - Koha.net

Synimi për arritje të reja të filmit të shkurtër që përfaqësoi Kosovën në Festivalin e sivjetmë të Cannes, “Pa Vend”, nën regjinë e Samir Karahodës, po bëhet gjithnjë e më i prekshëm. Pa u bërë ende tri...

Filmi “Pa vend” kandidat për European Film Awards 2021

para 2 jave - Kallxo

Filmi ‘Pa vend’ është nominuar për në European Film Awards 2021 në kategorinë ‘Film i Shkurtër Evropian’. Lajmi ëshët publikuar në faqen e “European Film” dhe nga vetë producenti i filmit Eroll Bilibani....

“Pa vend” merr një çmim në Kana

para 2 jave - Alsat-M

Edhe pse nuk u bë publike gjatë ceremonisë së shpërndarjes së çmimeve, juria ndërkombëtare e Cinéfondation dhe e filmave të shkurtër e ka përzgjedhur filmin “Pa Vend” si kandidat i Festivalit të Kanës...

“Pa vend” merr një çmim në Kana

para 2 jave - Bota Sot

Edhe pse nuk u bë publike gjatë ceremonisë së shpërndarjes së çmimeve, juria ndërkombëtare e Cinéfondation dhe e filmave të shkurtër e ka përzgjedhur filmin “Pa Vend” si kandidat i Festivalit të Kanës...

“Pa vend” merr një çmim në Kana

para 2 jave - ATV Live

Edhe pse nuk u bë publike gjatë ceremonisë së shpërndarjes së çmimeve, juria ndërkombëtare e Cinéfondation dhe e filmave të shkurtër e ka përzgjedhur filmin “Pa Vend” si kandidat i Festivalit të Kanës...

“Pa vend” merr një çmim në Kana

para 2 jave - KosovaPress

Edhe pse nuk u bë publike gjatë ceremonisë së shpërndarjes së çmimeve, juria ndërkombëtare e Cinéfondation dhe e filmave të shkurtër e ka përzgjedhur filmin “Pa Vend” si kandidat i Festivalit të Kanës...

Historia e “Pa Vend” vazhdon, derë e re për regjisorët vendorë

para 2 jave - Koha.net

Udhëtimi disaorësh me avion nga qyteti i Cannes deri në Prishtinë nuk e kishte mpakur përjetimin gati të pabesueshëm. Si një vazhdim i ëndërrt i suksesit të para tre vjetësh kur filmi “Në mes” përshkoi...

“DokuFesti” jubilar në vitin historik për filmin e Kosovës

para 2 jave - Koha.net

Për organizatorët e “DokuFestit”, tetëmbëdhjetë ditët deri në hapje të edicionit të sivjetmë jubilar, janë sfidë pune dhe entuziazmi deri te ribashkimi me publikun në kinematë e qytetit të Prizrenit. Hovi...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK