Nafta/ Prodhuesit botërorë arrijnë dakortësinë: Rritet prodhimi, 400 miliardë të ardhura shtesë Rusisë

para një jave - BalkanWeb

Prodhuesit botërorë të naftës që marrin pjesë në OPEC + kanë arritur një marrëveshje për të rritur prodhimin duke filluar në gusht. Kjo u raportua nga agjencia Bloomberg, duke cituar delegatët që morën...

Çmimet e prodhimit në Rumani rriten për të 6-in muaj radhazi

para 2 jave - RTK

Çmimet e prodhimit në Rumani u rritën për muajin e gjashtë radhazi në maj, treguan të premten të dhënat nga Instituti Kombëtar i Statistikave. Indeksi i çmimeve të prodhimit u rrit me 10.39% në bazë vjetore...

Vendet prodhuese të naftës bien dakord që të kontrollojnë çmimet

para 2 jave - RTK

Vendet prodhuese të naftës kanë rënë dakord të rrisin prodhimin e tyre, me synimin për të ulur çmimet dhe për të lehtësuar presionin mbi ekonominë botërore. Karteli i Opec dhe partnerët e tij si Rusia...

OPEC arrin marrëveshje për naftën, nga gushti prodhimi rritet me 400 mijë fuçi në ditë

para 2 jave - Telegrafi

Organizata e Vendeve Eksportuese të Naftës (OPEC) dhe aleatët e tjerë (OPEC+) janë pajtuar për të rritur prodhimin me 400 mijë fuçi në ditë, ndërkohë që kërkesa përmirësohet. Gjithashtu, OPEC+ arriti një...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK