Kurti: Do ta mirëprisnim vendimin e Greqisë për njohjen e Kosovës

para një jave - Kallxo

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, në një intervistë për gazetën “To Vima”, ka thënë se njohja e pavarësisë së Kosovës nga Greqia do të ishte dëshmi që Athina është e gatshme të luajë një rol udhëheqës...

Kurti: Statusi i Kosovës është vendosur, dialogu ka të bëjë vetëm me marrëdhënien e ardhshme me Serbinë

para një jave - Zhurnal

Njohja e pavarësisë së Kosovës nga Greqia do të ishte dëshmi që Athina është e gatshme të luaj një rol udhëheqës rajonal në Ballkan, thotë kryeministri i Kosovës Albin Kurti, në një intervistë për gazetën...

Kurti për gazetën greke: Do ta mirëprisnim vendimin e Greqisë për njohjen e pavarësisë së Kosovës

para një jave - Top Channel

“Njohja e pavarësisë së Kosovës nga Greqia do të ishte dëshmi që Athina është e gatshme të luajë një rol udhëheqës rajonal në Ballkan”, thotë kryeministri i Kosovës Albin Kurti, në një intervistë ekskluzive...

Kurti: Nuk e diskutoj statusin e Kosovës, pres njohjen nga Greqia

para një jave - ABC News

“Njohja e pavarësisë së Kosovës nga Greqia do të ishte një tregues i mirë se Athinë është e gatshme të luajë rol kryesor rajonal në Ballkan”, kështu është shprehur kryeministri i Kosovës Albin Kurti në...

Kurti: Nuk e diskutoj statusin e Kosovës, pres njohjen nga Greqia

para një jave - Shenja

“Njohja e pavarësisë së Kosovës nga Greqia do të ishte dëshmi që Athina është e gatshme të luajë një rol udhëheqës rajonal në Ballkan”, thotë kryeministri i Kosovës Albin Kurti, në një intervistë ekskluzive...

Kurti: Njohja e Kosovës nga Greqia do të ishte dëshmi që Athina është e gatshme të luaj rol udhëheqës rajonal në Ballkan

para një jave - Telegrafi

Kryeministri Albin Kurti, në një intervistë për gazetën “To Vima”, tha se “Njohja e pavarësisë së Kosovës nga Greqia do të ishte dëshmi që Athina është e gatshme të luaj një rol udhëheqës rajonal në Ballkan”....

Kurti: Do ta mirëprisnim vendimin e Greqisë për njohjen e Kosovës

para një jave - Koha.net

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se njohja e pavarësisë së Kosovës nga Greqia, do të ishte dëshmi se Athina është e gatshme të luajë rol udhëheqës rajonal në Ballkan. Kurti e ka thënë këtë...

Kurti intervistë për median greke: Kërkojmë zgjidhje përmes dialogut, nuk diskutoj statusin e Kosovës me Serbinë. E mirëpres njohjen nga Greqia

para një jave - BalkanWeb

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti gjatë vizitës së tij në Greqia ka dhënë një intervistë për median vendase ”To Vima”. Kurti ishte i ftuar në koferencën e organizuar nga ”The Economist” dhe për gazetën...

Kurti: Njohja e Kosovës do të ishte provë që Greqia është e gatshme të luajë rol kryesor në rajon

para një jave - Klan Kosova

Njohja e Greqisë për pavarësinë e Kosovës do të ishte një provë që Athina është e gatshme të luajë një rol kryesor rajonal në Ballkan, thotë Kryeministri i Kosovës Albin Kurti në një intervistë ekskluzive...

Kurti: Do ta mirëprisnim vendimin e Greqisë për njohjen e Kosovës

para një jave - Albeu

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, gjatë një interviste për gazetën greke “To Vima”, ka thënë se njohja e pavarësisë së Kosovës nga Greqia, do të ishte dëshmi se Athina është e gatshme të luajë rol udhëheqës rajonal në Ballkan.

Albin Kurti jep intervistë për median helene: Ja çfarë do t’i ndodhë Greqisë nëse na njeh si shtet!

para një jave - Shekulli

Publikuar më 21.07.2021 nga Erjon Dervishi Njohja e pavarësisë së Kosovës nga Greqia do të ishte dëshmi që Athina është e gatshme ta luajë një rol udhëheqës rajonal në Ballkan, ka thënë kryeministri i...

Kurti për gazetën greke: Njohja do të ishte dëshmi e rolit udhëheqës që Greqia duhet ta ketë në rajon

para një jave - Gazeta Express

Njohja e pavarësisë së Kosovës nga Greqia do të ishte dëshmi që Athina është e gatshme ta luajë një rol udhëheqës rajonal në Ballkan, ka thënë kryeministri i Kosovës Albin Kurti, në një intervistë për...

Kurti për gazetën greke: Do ta mirëprisnim vendimin e Greqisë për njohjen e pavarësisë së Kosovës

para një jave - Indeks online

Njohja e pavarësisë së Kosovës nga Greqia do të ishte dëshmi që Athina është e gatshme të luaj një rol udhëheqës rajonal në Ballkan, thotë kryeministri i Kosovës Albin Kurti, në një intervistë ekskluzive...

Kryeministri Kurti: Do ta mirëprisnim vendimin e Greqisë për njohjen e Kosovës

para një jave - OraInfo

Njohja e pavarësisë së Kosovës nga Greqia do të ishte dëshmi që Athina është e gatshme ta luajë një rol udhëheqës rajonal në Ballkan, ka thënë kryeministri i Kosovës Albin Kurti, në një intervistë për...

Kryeministri Kurti për gazetën greke: Statusi i Kosovës është vendosur, dialogu ka të bëjë vetëm me marrëdhënien e ardhshme me Serbinë

para një jave - GazetaBlic

Njohja e pavarësisë së Kosovës nga Greqia do të ishte dëshmi që Athina është e gatshme ta luajë një rol udhëheqës rajonal në Ballkan, ka thënë kryeministri i Kosovës Albin Kurti, në një intervistë për...

Kurti: Do ta mirëprisnim vendimin e Greqisë për njohjen e Kosovës

para një jave - Insajderi

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, thotë se njohja e pavarësisë së Kosovës nga Greqia do të ishte dëshmi se Athina është e gatshme të luajë rol udhëheqës rajonal në Ballkan, njofton Insajderi. Kështu...

Kurti: Do ta mirëprisnim vendimin e Greqisë për njohjen e Kosovës

para një jave - RTK

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se njohja e pavarësisë së Kosovës nga Greqia, do të ishte dëshmi se Athina është e gatshme të luajë rol udhëheqës rajonal në Ballkan. Kurti e ka thënë këtë...

Albin Kurti flet për gazetën greke: Mirëprisnim vendimin e Greqisë për njohjen e pavarësisë së Kosovës

para një jave - Bota Sot

Njohja e pavarësisë së Kosovës nga Greqia do të ishte dëshmi që Athina është e gatshme të luaj një rol udhëheqës rajonal në Ballkan, thotë kryeministri i Kosovës Albin Kurti, në një intervistë ekskluzive...

Kurti për gazetën greke: Do ta mirëprisnim vendimin e Greqisë për njohjen e pavarësisë së Kosovës

para një jave - Bota Sot

Njohja e pavarësisë së Kosovës nga Greqia do të ishte dëshmi që Athina është e gatshme të luaj një rol udhëheqës rajonal në Ballkan, thotë kryeministri i Kosovës Albin Kurti, në një intervistë ekskluzive...

Kurti për gazetën greke: Do ta mirëprisnim vendimin e Greqisë për njohjen e pavarësisë së Kosovës

para një jave - Zeri

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, në një intervistë ekskluzive për gazetën “To Vima” tha se njohja e pavarësisë së Kosovës nga Greqia do të ishte dëshmi që Athina është e gatshme të luaj një rol udhëheqës...

Kurti: Do ta mirëprisnim vendimin e Greqisë për njohjen e Kosovës

para një jave - Flaka

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se njohja e pavarësisë së Kosovës nga Greqia, do të ishte dëshmi se Athina është e gatshme të luajë rol udhëheqës rajonal në Ballkan. Kurti e ka thënë këtë...

Albin Kurti, intervistë për median greke: Njohja do ishte dëshmi e rolit udhëheqës që Greqia duhet ta ketë në rajon! Absolutisht kundër ndryshimeve të kufijve

para një jave - Java News

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, e konsideron njohjen e pavarësisë së Kosovës nga Greqia si një dëshmi se Athina është e gatshme ta luajë një rol udhëheqës rajonal në Ballkan. Këtë deklaratë Kurti...

Ku mbet bashkimi kombëtar: Kurti i ikë pyetjes për Shqipërinë e Madhe

para një jave - Gazeta Metro

Në intervistën për gazetën greke “To Vima”, kryeministri Albin Kurti është pyetur rreth shqetësimeve që sipas gazetës greke shkakton mundësia e krjimit të një Shqipërie të madhe. I pyetur nëse është kundër...

Kurti intervistë për median greke: Nuk diskutoj statusin e Kosovës me Serbinë. E mirëpres njohjen nga Greqia

para një jave - Almakos

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti gjatë vizitës së tij në Greqi ka dhënë një intervistë për median vendase ”To Vima”. Kurti ishte i ftuar në koferencën e organizuar nga ”The Economist” dhe për gazetën...

Kurti për gazetën greke: Do ta mirëprisnim vendimin e Greqisë për njohjen e pavarësisë së Kosovës

para një jave - Tetova Sot

Njohja e pavarësisë së Kosovës nga Greqia do të ishte dëshmi që Athina është e gatshme të luaj një rol udhëheqës rajonal në Ballkan, thotë kryeministri i Kosovës Albin Kurti, në një intervistë ekskluzive...

Kurti për gazetën greke: Njohja do të ishte dëshmi e rolit udhëheqës që Greqia duhet ta ketë në rajon

para një jave - Infokusi

Njohja e pavarësisë së Kosovës nga Greqia do të ishte dëshmi që Athina është e gatshme ta luajë një rol udhëheqës rajonal në Ballkan, ka thënë kryeministri i Kosovës Albin Kurti, në një intervistë për...

Kurti për gazetën greke: Do ta mirëprisnim vendimin e Greqisë për njohjen e pavarësisë së Kosovës

para një jave - InfoShqip

Njohja e pavarësisë së Kosovës nga Greqia do të ishte dëshmi që Athina është e gatshme të luaj një rol udhëheqës rajonal në Ballkan, thotë kryeministri i Kosovës Albin Kurti, në një intervistë ekskluzive...

Kurti: Statusi i Kosovës është vendosur, dialogu ka të bëjë vetëm me marrëdhënien e ardhshme me Serbinë

para një jave - Lajmi.net

Kurti, i cili së fundmi ishte në Athinë për konferencën e “The Economist” dhe pati një takim të shkurtër me kryeministrin grek Kyriakos Mitsotakis, është qartazi kundër një shkëmbimi territorial me Serbinë...

Kurti: Statusi i Kosovës është vendosur përgjithmonë, dialogu ka të bëjë vetëm me marrdhënien e ardhshme me Serbinë

para një jave - Lajmi.net

Kurti, i cili së fundmi ishte në Athinë për konferencën e “The Economist” dhe pati një takim të shkurtër me kryeministrin grek Kyriakos Mitsotakis, është qartazi kundër një shkëmbimi territorial me Serbinë...

Lobimi për njohjen e Kosovës / Albin Kurti nis punën në terren, jep intervistë për median prestigjioze helene: Ja çfarë do t’i ndodhë Greqisë nëse na njeh si shtet!

para një jave - FaxWeb

Njohja e pavarësisë së Kosovës nga Greqia do të ishte dëshmi që Athina është e gatshme ta luajë një rol udhëheqës rajonal në Ballkan, ka thënë kryeministri i Kosovës Albin Kurti, në një intervistë për...

Kurti: Statusi i Kosovës është vendosur, dialogu ka të bëjë vetëm me marrëdhënien e ardhshme me Serbinë

para një jave - Lajm

Kurti, i cili së fundmi ishte në Athinë për konferencën e “The Economist” dhe pati një takim të shkurtër me kryeministrin grek Kyriakos Mitsotakis, është qartazi kundër një shkëmbimi territorial me Serbinë...

Kurti: Do ta mirëprisnim vendimin e Greqisë për njohjen e Kosovës

para një jave - Sovrani

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, thotë se njohja e pavarësisë së Kosovës nga Greqia do të ishte dëshmi se Athina është e gatshme të luajë rol udhëheqës rajonal në Ballkan, njofton Insajderi. Kështu...

Kurti: Njohja e Kosovës nga Greqia do të ishte dëshmi që Athina është e gatshme të luaj rol udhëheqës rajonal në Ballkan

para një jave - Revista Kosovarja

Kryeministri Albin Kurti, në një intervistë për gazetën “To Vima”, tha se “Njohja e pavarësisë së Kosovës nga Greqia do të ishte dëshmi që Athina është e gatshme të luaj një rol udhëheqës rajonal në Ballkan”....

Kurti jep intervistë për gazetën greke: Njohja nga Greqia do të ishte dëshmi e rolit udhëheqës që shteti helen duhet ta ketë në rajon

para një jave - Dosja.al

Albin Kurti 21 Korrik, 2021 18:54 GREQI -Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, gjatë kohës që ishte në Greqi ka dhënë një intervistë për gazetën greke ‘To Vima’ ku ndër të tjera, ka thënë që njohja e pavarësisë...

Kurti për gazetën greke: Njohja do të ishte dëshmi e rolit udhëheqës që Greqia duhet ta ketë në rajon

para një jave - Lajm

Njohja e pavarësisë së Kosovës nga Greqia do të ishte dëshmi që Athina është e gatshme ta luajë një rol udhëheqës rajonal në Ballkan, ka thënë kryeministri i Kosovës Albin Kurti, në një intervistë për...

Kurti për gazetën greke: Do ta mirëprisnim vendimin e Greqisë për njohjen e pavarësisë së Kosovës

para një jave - KosovaPress

Njohja e pavarësisë së Kosovës nga Greqia do të ishte dëshmi që Athina është e gatshme të luaj një rol udhëheqës rajonal në Ballkan, thotë kryeministri i Kosovës Albin Kurti, në një intervistë ekskluzive...

Kurti për gazetën greke: Njohja dëshmon se Greqia është udhëheqëse e Ballkanit, me grekët lidhje vëllazërore

para një jave - Periskopi

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka deklaruar për një gazetë greke se “njohja e Pavarësisë së Kosovës do të dëshmonte që ky shtet mund të luajë rol udhëheqës në Ballkan” duke shtuar në...

Kurti për gazetën greke: Do ta mirëprisnim vendimin e Greqisë për njohje

para një jave - Epoka e Re

Njohja e pavarësisë së Kosovës nga Greqia do të ishte dëshmi që Athina është e gatshme të luaj një rol udhëheqës rajonal në Ballkan, thotë kryeministri i Kosovës Albin Kurti, në një intervistë për gazetën...

Kurti vazhdon me të vetën: I thotë gazetës greke se dialogu është për marrëdhëniet e ardhshme me Serbinë

para një jave - Gazeta Metro

Njohja e pavarësisë së Kosovës nga Greqia do të ishte dëshmi që Athina është e gatshme të luaj një rol udhëheqës rajonal në Ballkan, thotë kryeministri i Kosovës Albin Kurti, në një intervistë për gazetën...

Kurti për gazetën greke: Do ta mirëprisnim vendimin e Greqisë për njohjen e pavarësisë së Kosovës

para një jave - Ekonomia Online

Njohja e pavarësisë së Kosovës nga Greqia do të ishte dëshmi që Athina është e gatshme të luaj një rol udhëheqës rajonal në Ballkan, thotë kryeministri i Kosovës Albin Kurti, në një intervistë ekskluzive...

Kurti për gazetën greke: Do ta mirëprisnim vendimin e Greqisë për njohjen e pavarësisë së Kosovës

para një jave - Arbresh

Njohja e pavarësisë së Kosovës nga Greqia do të ishte dëshmi që Athina është e gatshme të luaj një rol udhëheqës rajonal në Ballkan, thotë kryeministri i Kosovës Albin Kurti, në një intervistë ekskluzive...

Kurti për gazetën greke: Do ta mirëprisnim vendimin e Greqisë për njohjen e pavarësisë së Kosovës

para një jave - Ekonomia Online

Njohja e pavarësisë së Kosovës nga Greqia do të ishte dëshmi që Athina është e gatshme të luaj një rol udhëheqës rajonal në Ballkan, thotë kryeministri i Kosovës Albin Kurti, në një intervistë ekskluzive...

Nja dy-tri fjalë për njohjen e shtetësisë së Kosovës nga Greqia

para 2 jave - Epoka e Re

Shkruan: Uk Lushi Gjasat janë shumë të mëdha që Greqia së shpejti do ta njeh Kosovën. Mirëpo kjo njohja nuk do të vije si rezultat i altruzimit të politikës së jashtme greke dhe as si pasojë e aftësisë...

Florim Zeqa: Ku ka zë nuk është pa gjë, apo e vërteta e “vizitave” të Albin Kurtit në Greqi!

para 2 jave - Bota Press

Sikurse që askush nuk mund ta mohoj helmimin e qytetarëve të Deçanit, nuk mund ta mohoj as mosinteresimin e kryeministrit Kurti për shëndetin e qytetarëve të vendit. Sikurse që janë të arsyeshme hipotezat...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK