Ish Presidenti Bujar Nishani sulmon Lulzim Bashën: Nuk fitohen zgjedhjet kur nuk të duan as ‘të tutë’

para një jave - Zhurnal

Ish-Kreu i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike dhe ish Presidenti Bujar Nishani Nishani i ftuar në emisionin “AKTUALITET” me Bejdo Malon në Fax News është shprehur se Lulzim Basha nuk ndihet aspak...

Ish Presidenti Bujar Nishani sulmon Lulzim Bashën: Nuk fitohen zgjedhjet kur nuk të duan as ‘të tutë’

para një jave - NOA

Ish-Kreu i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike dhe ish Presidenti Bujar Nishani Nishani i ftuar në emisionin “AKTUALITET” me Bejdo Malon në Fax News është shprehur se Lulzim Basha nuk ndihet aspak...

Nishani tallet me Bashën: Edhe njerëzit e tij të afërt thonë që ky nuk di! Do t’ju them një kuriozitet …!

para një jave - Java News

Ish-presidenti i vendit, Bujar Nishani ka folur sot lidhur me situatën aktuale politike brenda PD-së, si një zë i fortë kritik i partisë së tij dhe kryetarit Lulzim Basha. I ftuar në emisionin e FaxNews,...

Nishani: PD, drejt zhbërjes si alternativë qeverisëse

para një jave - Klan

Nishani: PD, drejt zhbërjes si alternativë qeverisëse Ish-presidenti: Në 8 vite Basha ka forcuar pushtetin e Ramës, Kuvendi Kombëtar ishte fasadë Ish-Presidenti Bujar Nishani mendon se PD po shkon drejt...

Analisti: PD po shkon drejt bunkerizimit! Nëse vazhdohet kështu, Berisha do ta marrë partinë me vete!

para një jave - BalkanWeb

Analisti Adri Nurellari komentoi zhvillimet e fundit në Partinë Demokratike, duke u ndalur te vendimet e Këshillit Kombëtar. Nurellari tha në rubrikën “Opinion”, në News24 , se PD po shkon drejt bunkerizimit,...

Bujar Nishani sulmon Bashën: Nuk fitohen zgjedhjet kur nuk të duan as ‘të tutë’, strategjia e tij solli humbjen në 25 prill!

para një jave - FaxWeb

Ish-Kreu i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Bujar Nishani i ftuar në emisionin “AKTUALITET” me Bejdo Malon në Fax News është shprehur se Lulzim Basha nuk ndihet aspak i shqetësuar me çfarë po...

“Edhe njerëz të afërt të Lulzim Bashës thonë ‘ky nuk bën'”, Bujar Nishani për krizën në PD: Beteja më e madhe që kemi sot është përballja me të vërtetën , do t’ju them një kuriozitet …

para një jave - FaxWeb

Ish-Kreu i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Bujar Nishani ka qenë i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin “AKTUALITET” me Bejdo Malon në Fax News për të folur mbi krizën e PD-së. Bujar Nishani...

“Edhe njerëz të afërt të Lulzim Bashës thonë ‘ky nuk di'”, Bujar Nishani për krizën në PD: Beteja më e madhe që kemi sot është përballja me të vërtetën , do t’ju them një kuriozitet …

para një jave - FaxWeb

Ish-Kreu i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Bujar Nishani ka qenë i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin “AKTUALITET” me Bejdo Malon në Fax News për të folur mbi krizën e PD-së. Bujar Nishani...

Nishani ‘godet” ashpër Bashën

para një jave - Bota Sot

Kuvendi Kombëtar, i cili u mbajt të shtunën që kaloi, është komentuar nga ish-Presidenti Bujar Nishani. Sipas tij në atë Kuvend nuk pati asnjë ndryshim thelbësor. “Pati 2-3 ndërhyrje në statut që heqin...

Bujar Nishani për ABC: PD më keq se në ’97, nëse shkarkohem, diskreditohet Basha

para një jave - ABC News

Nga Juxhin Mustafaraj Ish-Presidenti dhe kreu aktual i Këshillit Kombëtar të PD, Bujar Nishani e sheh gjendjen në të cilën ndodhet Partia Demokratike si më kritiken të kësaj force politike që nga krijimi...

Nishani flet për përplasjet dhe propozimin për rithemelimit të partisë

para një jave - RTK

Kryetari i Këshillit Kombëtar në Partinë Demokratike, Bujar Nishani, është një nga emrat që pritet të jetë pjesë e ndryshimeve në strukturat drejtuese të PD-së. Pas zgjedhjes së anëtarëve të rinj të Këshillit...

Bujar Nishani: PD më keq se në 1997, nëse shkarkohem, diskreditohet Lulzim Basha

para një jave - Java News

Ish-Presidenti dhe kreu aktual i Këshillit Kombëtar të PD, Bujar Nishani e sheh gjendjen në të cilën ndodhet Partia Demokratike si më kritiken të kësaj force politike që nga krijimi i saj. Përgjegjësinë...

INTERVISTA/ Bujar Nishani: PD s’ka qenë kurrë më e dobët politikisht sesa sot, Basha i padëshiruar nga demokratët

para një jave - Lexo

Kryetari i Këshillit Kombëtar në Partinë Demokratike, Bujar Nishani, është një nga emrat që pritet të jetë pjesë e ndryshimeve në strukturat drejtuese të PD-së. Pas zgjedhjes së anëtarëve të rinj të Këshillit...

“Furtunë” në PD, “çifti” Duma-Salianji në kryesi dhe sekretariat/ Basha ndryshime rrënjësore në parti

para një jave - Lexo

Kryetari i PD, Lulzim Basha pritet që në 10 ditëshin e parë të gushtit të thërrasë Këshillin Kombëtar të dalë nga Kuvendi i quajtur i jashtëzakonshëm, i zhvilluar ditën e shtunë në kryeqytet. Pas daljes...

“Furtunë” në PD, “çifti” Duma-Salianji në kryesi dhe sekretariat/ Basha ndryshime rrënjësore në parti

para një jave - Java News

Kryetari i PD, Lulzim Basha pritet që në 10 ditëshin e parë të gushtit të thërrasë Këshillin Kombëtar të dalë nga Kuvendi i quajtur i jashtëzakonshëm, i zhvilluar ditën e shtunë në kryeqytet. Pas daljes...

Drejtoi zgjedhjet në PD, Basha “shpërblen” Jemin Gjanën

para 2 jave - Bota Sot

Jemin Gjana, i cili ka mbajtur postin e kryetarit të Komisionit Zgjedhor në Partinë Demokratike që nga viti 2017, duke drejtuar zgjedhjet pas dy humbjeve të njëpasnjëshme, është bërë anëtar i Kryesisë...

Basha shpërblen Jemin Gjanën me një vend në Kryesi, akuzohet si dora që ka kapur zgjedhjet në PD, drejtoi votimet e kontestuara pas humbjeve në 2017 e 2021

para 2 jave - Lexo

Nga Adriatik Doçi/Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka vendosur të shpërblejë Jemin Gjanën, njeriu e zgjedhjeve të dyshimta në PD, duke e bërë pjesë e Kryesisë. Gjana, i cili drejton Komisionin...

Ndryshimet/ Lulzim Basha mund të drejtojë “part-time” dhe i paraprin rasteve kur PD mund të humbasë sërish zgjedhjet

para 2 jave - Java News

Në asnjë proces ndryshimi të statutit të PD-së qysh prej themelimit të saj nuk është diskutuar asnjëherë (e jo më të zyrtarizohet) përfshirja e një rregulli që lidhet me vakancën e gjatë në drejtim të...

Basha shpërblen Jemin Gjanën me një vend në Kryesi, akuzohet si dora që ka kapur zgjedhjet në PD, drejtoi votimet e kontestuara pas humbjeve në 2017 e 2021

para 2 jave - Java News

Nga Adriatik Doçi Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka vendosur të shpërblejë Jemin Gjanën, njeriu e zgjedhjeve të dyshimta në PD, duke e bërë pjesë e Kryesisë. Gjana, i cili drejton Komisionin...

Drejtoi zgjedhjet në PD, Basha “shpërblen” Jemin Gjanën me një vend në Kryesi

para 2 jave - ATV Live

Jemin Gjana, i cili ka mbajtur postin e kryetarit të Komisionit Zgjedhor në Partinë Demokratike që nga viti 2017, duke drejtuar zgjedhjet pas dy humbjeve të njëpasnjëshme, është bërë anëtar i Kryesisë...

Drejtoi zgjedhjet në PD, Basha “shpërblen” Jemin Gjanën me një vend në Kryesi

para 2 jave - Ekonomia Online

Jemin Gjana, i cili ka mbajtur postin e kryetarit të Komisionit Zgjedhor në Partinë Demokratike që nga viti 2017, duke drejtuar zgjedhjet pas dy humbjeve të njëpasnjëshme, është bërë anëtar i Kryesisë...

Pengmarrja e pajustifikueshme e opozitës!

para 2 jave - Mapo

Kuvendi Kombëtar, që u trumbetua nga lidershipi i PD si bashkim i demokratëve pas goditjes që morën më 25 prill nuk solli asgjë tjetër vetëm se thellimin e përçarjes të kësaj force politike. Forumi më...

Lista u votua ditën dhe u numërua natën/ Në Këshillin e ri Kombëtar të PD-së, asnjë kritik i Bashës

para 2 jave - Lexo

Kushdo që mund t’i hedhë një sy listës së anëtarëve të Këshillit të ri Kombëtar të PD që u votua ditën dhe u numërua natën mund të kuptojë fare lehtë se aty nuk ka qoftë edhe një emër që në një moment...

Lista u votua ditën dhe u numërua natën/ Në Këshillin e ri Kombëtar të PD-së, asnjë kritik i Bashës

para 2 jave - Java News

Kushdo që mund t’i hedhë një sy listës së anëtarëve të Këshillit të ri Kombëtar të PD që u votua ditën dhe u numërua natën mund të kuptojë fare lehtë se aty nuk ka qoftë edhe një emër që në një moment...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK