SHBA dhe Gjermania, marrëveshje për Nord Stream 2

para 2 dite - Klan

SHBA dhe Gjermania, marrëveshje për Nord Stream 2 Shtetet e Bashkuara dhe Gjermania arritën marrëveshje që do të lejojë përfundimin e tubacionit të gazit rus në Evropë, Nord Stream 2, pa sanksione të mëtejshme...

Biden takim me presidentin e Ukrahinës më 30 gusht në Uashington

para 2 dite - Bota Sot

Presidenti amerikan Joe Biden do të takohet muajin tjetër me homologun e tij ukrainas Volodymyr Zelenskiy në Uashington, për të diskutuar çështje të energjisë si dhe kërcënimin që paraqet Rusia ndaj sovranitetit...

Biden takim me presidentin e Ukrahinës më 30 gusht në Uashington

para 2 dite - Zëri i Amerikës

Presidenti amerikan Joe Biden do të takohet muajin tjetër me homologun e tij ukrainas Volodymyr Zelenskiy në Uashington, për të diskutuar çështje të energjisë si dhe kërcënimin që paraqet Rusia ndaj sovranitetit...

SHBA dhe Gjermania arrijnë marrëveshje për Rrjedhën e Veriut 2

para 2 dite - Top Channel

Shtetet e Bashkuara dhe Gjermania arritën marrëveshje që do të lejojë përfundimin e tubacionit të gazit rus në Evropë, Rrjedha e Veriut 2, pa sanksione të mëtejshme nga SHBA-ja. Nënsekretarja amerikane...

SHBA-të dhe Gjermania arrijnë marrëveshje, lejohet përfundimi i tubacionit të gazit rus në Evropë

para 2 dite - ABC News

Gjermania është angazhuar si pjesë e një marrëveshjeje me Uashingtonin të ndërmarrë veprime të nivelit kombëtar dhe për të bërë presion, përfshirë sanksione në nivelin evropian, nëse Rusia përdor energjinë...

SHBA dhe Gjermania arrijnë marrëveshjen për gazsjellësin Nord Stream 2

para 2 dite - GazetaBlic

Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Gjermania kanë dalë me një deklaratë të përbashkët ku bëjnë me dije arritjen e marrëveshjes për përfundimin e linjës së gazsjellësit Nord Stream 2. Gjermania nga ana...

ShBA dhe Gjermania arrijnë marrëveshje: Pajtohen për gazin rus në Evropë

para 2 dite - Indeks online

Shtetet e Bashkuara dhe Gjermania arritën marrëveshje që do të lejojë përfundimin e tubacionit të gazit rus në Evropë, Rrjedha e Veriut 2, pa sanksione të mëtejshme nga SHBA-ja. Nënsekretarja amerikane...

SHBA dhe Gjermania, marrëveshje për qëndrimin ndaj Nord Stream 2

para 2 dite - Bota Sot

Gjermania është angazhuar si pjesë e një marrëveshjeje me Uashingtonin të ndërmarrë veprime të nivelit kombëtar dhe për të bërë presion, përfshirë sanksione në nivelin evropian, nëse Rusia përdor energjinë...

Arrihet marrëveshja Gjermani-SHBA, do të lejohet përfundimi i gazsjellësit Nord Stream 2 pa sanksione

para 2 dite - BalkanWeb

Shtetet e Bashkuara dhe Gjermania arritën marrëveshje që do të lejojë përfundimin e tubacionit të gazit rus në Evropë, Rrjedha e Veriut 2, pa sanksione të mëtejshme nga SHBA-ja. Nënsekretarja amerikane...

SHBA-ja dhe Gjermania arrijnë marrëveshje për Rrjedhën e Veriut 2

para 2 dite - Zeri

Shtetet e Bashkuara dhe Gjermania arritën marrëveshje që do të lejojë përfundimin e tubacionit të gazit rus në Evropë, Rrjedha e Veriut 2, pa sanksione të mëtejshme nga SHBA-ja. Nënsekretarja amerikane...

SHBA dhe Gjermania arrijnë marrëveshje për Rrjedhën e Veriut 2

para 2 dite - Evropa e Lirë

Shtetet e Bashkuara dhe Gjermania arritën marrëveshje që do të lejojë përfundimin e tubacionit të gazit rus në Evropë, Rrjedha e Veriut 2, pa sanksione të mëtejshme nga SHBA-ja. Nënsekretarja amerikane...

SHBA dhe Gjermania, marrëveshje për qëndrimin ndaj Nord Stream 2

para 2 dite - Zëri i Amerikës

Gjermania është angazhuar si pjesë e një marrëveshjeje me Uashingtonin të ndërmarrë veprime të nivelit kombëtar dhe për të bërë presion, përfshirë sanksione në nivelin evropian, nëse Rusia përdor energjinë...

SHBA dhe Gjermania arrijnë marrëveshje për Rrjedhën e Veriut 2

para 2 dite - RTK

Shtetet e Bashkuara dhe Gjermania arritën marrëveshje që do të lejojë përfundimin e tubacionit të gazit rus në Evropë, Rrjedha e Veriut 2, pa sanksione të mëtejshme nga SHBA-ja. Nënsekretarja amerikane...

Putin u bën thirrje rusëve të vaksinohen

para 3 dite - Koha.net

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, u ka bërë thirrje rusëve që të vaksinohen kundër COVID-19. Putin ka thënë se është me rëndësi që të rritet intensiteti i vaksinimit, por se nuk duhet t’u imponohet...

ShBA dhe Gjermania arrijnë marrëveshje: Pajtohen për gazin rus në Evropë

para 2 dite - Infokusi

Shtetet e Bashkuara dhe Gjermania arritën marrëveshje që do të lejojë përfundimin e tubacionit të gazit rus në Evropë, Rrjedha e Veriut 2, pa sanksione të mëtejshme nga SHBA-ja. Nënsekretarja amerikane...

SHBA dhe Gjermania arrijnë marrëveshjen për gazsjellësin Nord Stream 2

para 2 dite - InfoShqip

Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Gjermania kanë dalë me një deklaratë të përbashkët ku bëjnë me dije arritjen e marrëveshjes për përfundimin e linjës së gazsjellësit Nord Stream 2. Ndërsa Ukraina dhe...

SHBA dhe Gjermania arrijnë marrëveshje: Pajtohen për gazin rus në Evropë

para 2 dite - Tetova1

Shtetet e Bashkuara dhe Gjermania arritën marrëveshje që do të lejojë përfundimin e tubacionit të gazit rus në Evropë, Rrjedha e Veriut 2, pa sanksione të mëtejshme nga SHBA-ja. Nënsekretarja amerikane...

ShBA dhe Gjermania arrijnë marrëveshje: Pajtohen për gazin rus në Evropë

para 2 dite - Tetova Sot

Shtetet e Bashkuara dhe Gjermania arritën marrëveshje që do të lejojë përfundimin e tubacionit të gazit rus në Evropë, Rrjedha e Veriut 2, pa sanksione të mëtejshme nga SHBA-ja. Nënsekretarja amerikane...

SHBA dhe Gjermania arrijnë marrëveshje për Rrjedhën e Veriut 2

para 2 dite - Lajmi.net

Nënsekretarja amerikane e Shtetit për Çështje Politike, Victoria Nuland, i tha Komitetit të Senatit për Marrëdhënie me Jashtë se qeveritë e dy vendeve do të dalin me detajet e paktit. SHBA-ja e ka kundërshtuar...

Arrihet marrëveshje për Rrjedhën e Veriut 2

para 2 dite - Infokusi

Shtetet e Bashkuara dhe Gjermania arritën marrëveshje që do të lejojë përfundimin e tubacionit të gazit rus në Evropë, Rrjedha e Veriut 2, pa sanksione të mëtejshme nga SHBA-ja. Nënsekretarja amerikane...

SHBA dhe Gjermania kanë arritur një marrëveshje rreth gazit

para 3 dite - Telegrafi

Sipas zyrtarëve nga Berlini dhe Uashingtoni, Shtetet e Bashkuara dhe Gjermania kanë arritur një marrëveshje që lejon përfundimin e tubacionit të gazit rus. Kjo do t’i japë fund viteve të tensionit midis...

SHBA dhe Gjermania kanë arritur një marrëveshje rreth gazit

para 2 dite - Arbresh

Sipas zyrtarëve nga Berlini dhe Uashingtoni, Shtetet e Bashkuara dhe Gjermania kanë arritur një marrëveshje që lejon përfundimin e tubacionit të gazit rus. Kjo do t’i japë fund viteve të tensionit midis...

SHBA dhe Gjermania arrijnë marrëveshje për ‘Rrjedhën e Veriut 2’

para 2 dite - Bota Press

Shtetet e Bashkuara dhe Gjermania arritën marrëveshje që do të lejojë përfundimin e tubacionit të gazit rus në Evropë, Rrjedha e Veriut 2, pa sanksione të mëtejshme nga SHBA-ja. Nënsekretarja amerikane...

ShBA dhe Gjermania arrijnë marrëveshje: Pajtohen për gazin rus në Evropë

para 2 dite - Epoka e Re

Shtetet e Bashkuara dhe Gjermania arritën marrëveshje që do të lejojë përfundimin e tubacionit të gazit rus në Evropë, Rrjedha e Veriut 2, pa sanksione të mëtejshme nga SHBA-ja. Nënsekretarja amerikane...

ShBA dhe Gjermania arrijnë marrëveshje: Pajtohen për gazin rus në Evropë

para 2 dite - Periskopi

Shtetet e Bashkuara dhe Gjermania arritën marrëveshje që do të lejojë përfundimin e tubacionit të gazit rus në Evropë, Rrjedha e Veriut 2, pa sanksione të mëtejshme nga SHBA-ja. Nënsekretarja amerikane...

SHBA dhe Gjermania kanë arritur një marrëveshje rreth gazit

para 3 dite - RTK

Sipas zyrtarëve nga Berlini dhe Uashingtoni, Shtetet e Bashkuara dhe Gjermania kanë arritur një marrëveshje që lejon përfundimin e tubacionit të gazit rus. Kjo do t’i japë fund viteve të tensionit midis...

SHBA DHE GJERMANIA DAKORDOHEN PËR GAZIN RUS

para 2 dite - KDPolitik

Shtetet e Bashkuara dhe Gjermania arritën marrëveshje që do të lejojë përfundimin e tubacionit të gazit rus në Evropë, Rrjedha e Veriut 2, pa sanksione të mëtejshme nga SHBA-ja, njofton REL, përcjell KDP....

SHBA dhe Gjermania, marrëveshje për qëndrimin ndaj ‘Nord Stream 2’/ Ministri Maas: Jam i lehtësuar që kemi gjetur një zgjidhje konstruktive

para 2 dite - Dosja.al

Foto ilustruese 21 Korrik, 2021 22:27 Gjermania është angazhuar si pjesë e një marrëveshjeje me Uashingtonin të ndërmarrë veprime të nivelit kombëtar dhe për të bërë presion, përfshirë sanksione në nivelin...

Si mundet Biden ta ndihmojë Ukrainën?

para 3 dite - RTK

Pasi iu dorëzua terrenit në Moskë me shpresën se Vladimir Putin do të respektonte pavarësinë e shteteve fqinje, Presidenti Joe Biden tani ka një mundësi për të forcuar sigurinë e viktimës kryesore të Rusisë....

Raportohet se SHBA u pajtua me Gjermaninë që të lejohet tubacioni i gazit nga Rusia

para 3 dite - InfoShqip

Administrata Biden e SHBA’së sipas raporteve është pajtuar me Gjermaninë që të lejohet përfundimi i tubacioni NordStream 2 nga Rusia në Gjermani. Qëndrim ky i kthyer përmbys i dy administratave paraprake...

Raportohet se SHBA u pajtua me Gjermaninë që të lejohet tubacioni i gazit nga Rusia, presion Ukrainës të heshtë

para 3 dite - Gazeta Metro

Administrata Biden e SHBA’së sipas raporteve është pajtuar me Gjermaninë që të lejohet përfundimi i tubacioni NordStream 2 nga Rusia në Gjermani. Qëndrim ky i kthyer përmbys i dy administratave paraprake...

SHBA-Gjermani, marrëveshje për “Nord Stream 2” / Rusia do të përballet me sanksione, nëse e përdor si mjet agresioni

para 3 dite - Scan TV

Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Gjermania do të marrin masa ndaj Rusisë nëse gazsjellësin “Nord Stream 2” e përdor si një mjet për të dëmtuar Ukraniën apo vendet e tjera të Europës Lindore. Marrëveshja...

A është gati Vladimir Putin të nisë pushtimin e plotë të Ukrainës Lindore?

para 4 dite - Bota Sot

Presidenti rus Vladimir Putin ka botuar esenë e tij të shumëpritur mbi Ukrainën me titull“Për unitetin historik të rusëve dhe ukrainasve”. Artikulli prej 6 mijë fjalësh, u prit me shumë vëmendje në Perëndim,...

A është gati Vladimir Putin të nisë pushtimin e plotë të Ukrainës Lindore?

para 4 dite - ABC News

Nga Mark Episkopos “ National Interest ” Presidenti rus Vladimir Putin ka botuar esenë e tij të shumëpritur mbi Ukrainën me titull“Për unitetin historik të rusëve dhe ukrainasve”. Artikulli prej 6 mijë...

A është gati Vladimir Putin të nisë pushtimin e plotë të Ukrainës Lindore?

para 4 dite - InfoShqip

Presidenti rus Vladimir Putin ka botuar esenë e tij të shumëpritur mbi Ukrainën me titull“Për unitetin historik të rusëve dhe ukrainasve”. Artikulli prej 6 mijë fjalësh, u prit me shumë vëmendje në Perëndim,...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK